Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU. 2015-2016 EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,"

Transkript

1 . Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU ~.. EGitim. ~ Ögretim YIlI.. SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,

2 1 Akıl Oyunları Kategori: Dönüşümlü Alanı: Matematik Kulüp Lideri: Hatice MANO KARACA Oya KAYER - Azade KÜÇÜK - Akıl Oyunlarına ilgi duyan, - Bu alanı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek. - Akıl Oyunları kulübü; ilkokul 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgilerle akıl oyunları becerilerini geliştirirler. - Zekayı geliştirmenin, en etkili yolları arasında beynimizi. öğrenme, kitap okuma ve bulmaca çözümü ile çalıştırılması bulunmaktadır. - Akıl Oyunları Kulübünün bir amacı da, öğrencilere bulmaca çözdürüp, zekâ oyunları oynatarak, onların bütünsel ve parçalayıcı düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını ve farklı düşünebilmesini sağlatmada yardımcı olmaktır.

3 2 Badminton Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Lideri: Şefik ÖRKMEZ - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve badminton branşına ilgi duymak. - Badminton sevmek. - Kurallara uymak. - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Badminton Kulübü ; ilkokul 3 ve 4. ortaokul 1. ve 2. sınıf seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Badminton oyun kurallarını, hazırlayıcı oyunları, teknikleri geliştirici çalışmalar yapmak, - Öğrencilerin yaş ve seviyelerine uygun temel teknik çalışmalarla yetenek ve düzeylerini geliştirmek, - Öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif yaşantılarına katkıda bulunacak etkin çalışmalar yapmak, - Sinir-kas koordinasyonu gelişimini sağlamak, öğrenciler üzerindeki hareket yeteneğinin gelişimini sağlamak.

4 3 Basketbol Kategori: Dönüşümlü - Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Anıl ÖZTEN - Levent ÖZEN - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve basketbol branşına ilgi duymak. - Basketbolu sevmek. - Kurallara uymak. - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Basketbol Kulübü; ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2,3 ve 4. sınıflar seviyesinde 40 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul Basketbol takımı öğrencileri dönüşümsüz kulüp kategorisinde çalışmalarını sürdürür. - Basketbol oyun kurallarını, teknik ve taktiklerini kazandırmak, - Oyun geliştirici antrenmanlar ile takım ruhunu oluşturmak, - Öğrencinin kendine güvenini sağlamak, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmek.

5 4 Bilim ve Keşif Kategori: Dönüşümlü Alanı: Fen Bilimleri Kulüp Lideri: Elif KÜÇÜKUYSAL - Fen Bilimleri konularına ilgi duymak, - Fen Bilimlerini sevmek. - Laboratuvar alanlarında bulunan malzemelere zarar vermemek, - Laboratuvarı temiz kullanmak, - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Okul serasında yapılan çalışmalarda dikkatli ve özenli olmak. - Keşf-i Alem Kulübü ; ortaokul 1. ve 2. sınıf seviyelerinde 12 kız/erkek öğrenciye açıktır. - Laboratuvar malzemelerinin tanıtılması ve etkin şekilde kullanılmasını sağlamak. - Öğrencilerin bilimsel araştırmalara ilgisini çekmek. - Bitki türlerini ve okul bahçesi ekolojisini tanımak. - Çevreye duyarlı davranışların oluşmasında katkıda bulunmak. - Öğrencileri bilim ve doğanın korunması hakkında bilinçlendirmek. - Laboratuvarda yapılan deneylerle bilgi ve becerileri pekiştirmek.

6 5 Bisiklet Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Spor Bisiklet Lideri: Murat SUYABATMAZ - Bisiklet ve kask (Öğrenciye ait) - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Bisiklet kullanma becerisine sahip olmak. - Bisiklet sporunu sevmek. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Bisiklet Kulübü; ilkokul 3 ve 4. ortaokul 1 ve 2. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Çalışmalar okul sahası dışında yapılacağı için veli izin yazısı gereklidir. - Bisiklet Kulübü, okulumuzu yarışmalarda temsil eder. - Bisikletli yaşamı ve bisiklet kültürünü geliştirmek. -Öğrencilerin bisiklet seçimi, kişisel ayarları, bisiklet kültürü ile bilgilenmelerini sağlamak, - Trafik eğitimi, spor disiplinleri konularında bilgi edinmelerini sağlamak. -İBB Trafik Parkında yıl içerisinde geziler düzenleyerek eğitimlerini desterler.

7 6 Cooking Club Kategori: Dönüşümlü Alanı: Yabancı Dil Kulüp Lideri: Adela Custo Meral Tanlar Paula Fernandez - Öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - Yabancı dile ilgi duyan, -Yeme içme kültürlerine meraklı, - Bu alanı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek. - Cooking Club; ortaokul 1 ve 2. sınıf seviylerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Kulüpte farklı kültürlerin yemekleriyle ilgili bilgiler, tarifler, film, resim gibi farklı etkinlikler İngilizce dilinde verilir. -Öğrenciler kulüpte öğrendikleri farklı ülkelerin yemek tarifleriyle ilgili paylaşımları okul etkinliklerinde ve panolarda sergiler. - Farklı kültürlerin yeme ve içme konusunda ortak yönlerini ve farklı yönlerini öğrenirken - İngilizce öğrenme süreciyle de bir araya getirirler ve bu şekilde kaliteli zaman geçirirken hedef dili de keyifli bir şekilde kullanma imkanı bulurlar.

8 7 Desen Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Gökçe OLGUNBAŞ - Görsel sanatlara ve plastik sanatlara ilgi duymak, - Görsel ve plastik sanatları sevmek. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. -Desen Kulübü; Ortaokul sınıf seviyelerinde 15 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Karakalem çizim tekniklerini öğreterek iki boyutlu çalışmalarına yansıtabilmek, -Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek, -Sanat ve sanat dallarını öğreterek resim sanatı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, -Plastik Sanatlara karşı duyarlı olmalarını sağlamak, -Çizgi diliyle kendilerini ifade ederek görsel bakış açısı kazandırmak, - Natürmort, Figür, Portre, Obje ve Mekan çizimleri ile görmek ve bakmak arasındaki farkı kavratmak,

9 8 Destination Imagination Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Matematik Kulüp Lideri: Berna ATLAY - Sesil ÖZDAL - Farklı bakış açılarıyla sorunlara çözümler geliştirmekten hoşlanan, anlık problem çözme becerisine sahip öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak sorumlulukları yerine getirmek. - D.I. kulübü; ortaokul 1 ve 2. sınıf seviyesinde 5 kız/erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde yarışmalara katılır. - Destination Imagination Kulübünün amacı, öğrencilerin günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılıklarını kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmektir. - Kulüp etkinlikleri bu beceriyi geliştirmek üzerine kuruludur. - Yarışmalara da hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

10 Flüt Orkestrası Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Müzik Kulüp Lideri: Nihan DENİZ Kulüp Katılım Kriteleri - Enstrüman öğrenci tarafından karşılanır. - İyi bir müzik kulağına sahip olmak, - Solunum yollarıyla ilgili bir sağlık probleminin olmaması, - Diş teli kullanımının olmaması. - Kurallara uymak. - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Flüt Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyesinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte solfej bilgisi, enstrüman hakkında temel ve teorik bilgiler alır, yıl boyu bireysel ve grup olarak çalışmalarını sürdürüp belirli törenlerde ve etkinliklerde performanslarını sergilerler. - Eğitim dönemi boyunca kullanılacak olan enstrüman veli tarafından sağlanır. - İlkel çağlardan günümüze kadar gelişerek varlığını sürdüren, nefes, diyafram, parmak koordinasyonunun hakim olduğu bu enstrümanı tanıtmak, müzik kültürünü geliştirmek ve aldığı eğitimle bu alanda da kendini göstermesini sağlamak. 9

11 10 Fotoğraf Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Defne Sesin OKAY - Fotoğraf makinesi USB, aktarım kablosu (Her ders getirilmesi zorunludur.) sorumlulukları yerine getirmek, - Çekimlerde dikkatli ve özenli olmak. - Kurallara uymak. - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. -Fotoğraf Kulübü; ilkokul 3 ve 4. sınıflar ortaokul 1, 2 ve 3. sınıflar seviyelerinde 14 kız/ erkek öğrenciye açıktır. - Çalışmalar okul dışında yapılacağı için veli izin yazısı gereklidir. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Fotoğrafın tarihçesi, çekim ve kolaj teknikleri, fotoğraf oluşturma ve fotoğrafta kompozisyon, ışık, perspektif konularını içeren, sergiler ve yarışmalarda faaliyet gösteren bir kulüptür. - Ders bünyesinde çekim gezileri düzenlenir.

12 11 Futbol Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Lideri: Gökhan SERTAKAR Eşref AYVAZ - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve futbola ilgi duymak. - Futbolu sevmek. - Kurallara uymak, kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Futbol Kulübü; ilkokul 3 ve 4. sınıf, ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 24 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Futbol oyun kurallarını, hazırlayıcı oyunları, teknik geliştirici antrenmanları, öğrencinin kendine güvenini, takım ruhunun gelişimini sağlamak.

13 Gezgin Yazarlar Kulübü Kategori: Dönüşümlü Alan Adı: Gösteri Sanatları - Türkçe KulüpEğitmeni: Nazlı KARAGÖZ Kulüp Katılım Kriteleri - Sözel ifade, ezber yeteneği ve el becerilerine sahip olmak. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi. - Atölye malzemelerini önceden temin edip ilgili hafta yanında bulundurmak. -Gezgin Yazarlar Kulübü; Ortaokul sınıf seviyelerinde 15 kız / erkek öğrenciye açıktır. - İnsanoğlu eski çağlardan bu yana her şeyi sonraki nesillere ulaştırmak için önce çizmeyi, resmetmeyi, sonra da yazmayı tercih etmiş ve bu günlere kadar birikimlerini, deneyimlerini, görüp dinlediklerini ulaştırmayı başarmıştır; anlayışından yola çıkarak Yazı gerçekleri haykırır, hayalleri gerçekleştirir, uzak diyarları yakınlaştırır. felsefesiyle gezip görmek ve duygu, düşünce, izlenim ve hayalleri çeşitli yazma yöntemleriyle paylaşmak -Eleştirel gözle geziler yapmak, bu doğrultuda yazılarını ve genel yaratıcılık yeteneklerini geliştirmek -Konuşma, ifade etme, soru sorma, araştırma yapma becerilerini arttırmak 12

14 13 Görsel Tasarım Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Tülay DAMGALI - Görsel sanatlara ilgi duymak, - Görsel sanatlara sevmek. - Kurallara uymak. - Kulüp Liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Görsel Tasarım Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 16 kız/erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Öğrencilerin; çeşitli malzemeler kullanarak sanatsal içerikli özgün tasarımlar oluşturmalarını sağlamak ve bu yönde yaratıcılıklarını geliştirmek. - Farklılıkları bulma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirel düşüme, akıl yürütme gibi üst düzey zihinsel süreçleri kullanarak tasarım yapmak ve kendilerine ait özel ürünler üretmek.

15 14 Havacılık ve Maket Kategori: Dönüşümlü Alanı: Havacılık ve Maket Kulüp Lideri: Alev KUBAL - Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. Kulüp Katılım Kriteleri - Havacılık alanına ilgi duymak. - Havacılığı sevmek. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Havacılık Kulübü; ilkokul 3 ve 4, ortaokul 1 ve 2. sınıf seviyelerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Havacılığın sivil, askeri, ekonomik ve sportif yönlerden önemini tanıtmak, havacılık bilgi, sevgi ve ilgisini kazandırmak ve havacılığa sevdalı bireyler yetiştirmek. - ATA, ARI, BAMBİNO, PELİKAN üzerine çalışma yapılmaktadır. - Bilim Sanat Haftasında öğrencilere sertifika töreni hazırlanır, THK Sarıyer Şubesi tarafından Model Uçak Sertifikası verilir, tüm öğrenciler yaptıkları uçakları uçururlar. - Havacılıkla ilgili yarışmalara katılmak, havacılık müzesini ziyaret vb. etkinlikler yapmak amaçlarımız arasındadır.

16 15 JMUN Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Araştırma - Teknoloji - Yabancı Dil Kulüp Liderleri: Peter BOYCE - James Kroll Razia BHAROOCHI - Melike İŞCAN - Yeterli İngilizce seviyesine sahip olmak. - Düzgün konuşma özelliğini taşımak. - Hafta sonu ve okul sonrası çalışmalar konusunda özverili ve istekli olmak. - Kurallara uymak. - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - JMUN Kulübü; ortaokul 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler, kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Dünya sorunlarına öğrenci farkındalığını arttırmak ve hedef dilin sınıf ortamı dışına çıkarılarak gerçek yaşam bağlantısını kurmak, - Her yıl JMUN kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen JMUN konferansını planlamak ve hayata geçirmek. - Okulumuzda ve farklı okullarda düzenlenen JMUN konferanslarına öğrenciler katılımını sağlamak.

17 16 Karikatür ve Mizah Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Zafer TEMOÇİN - Kurşun kalem - Renkli kalemler - Silgi - Karikatür ve mizaha ilgi duymak, - Karikatür sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Karikatür ve Mizah Kulübü; ilkokul 3 ve 4. sınıf ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul içinde açılacak sergiler, yayınlanacak duvar gazeteleri ve basılı dergiler çıkarır. - Okul dışı gezilecek düzenler ve sergiler gezilir. - Karikatüre ilgi duyan öğrencilerin sanatsal üretim yoluyla yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak. - Mizah duygularını geliştirerek ilerdeki yıllarda daha hoşgörülü, mutlu ve başarılı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak.

18 17 Keman Orkestrası Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Müzik Kulüp Lideri: Bahar KAHRAMAN Kulüp Malzemeleri - Enstrüman öğrenci tarafından karşılanır. - İyi bir müzik kulağına sahip olmak, - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak, - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi, - Çalgıyı temiz kullanmak, - Gösteri öncesinde yapılacak çalışmalara katılma konusunda özverili olmak. - Keman Orkestrası Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 10 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Eğitim dönemi boyunca kullanılacak olan enstrüman veli tarafından sağlanır. - Takım çalışması ve işbirliği yapmak. - Yaylı çalgılarda duruş, düzgün yay çekme, nota bilgisi entonasyon çalışmaları yapmak. - Repertuvar çalışmaları yaparak, orkestra ve orkestra üyesi olma duygusunu geliştirmek.

19 18 Kısa Film Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Bilişim Kulüp Lideri: Mustafa ALBAYRAK - Grup çalışmasına yatkın, - Film izlemeye alışkanlığı kazanmış, -Anlatacak bir hikayesi bulunmak, - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek. - Kısa Film Kulübü; ortaokul 2 ve 3. sınıflar düzeyinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Sinema tarihi ve örnekleri hakkında bilgi edinir. - Sinematografik teknikler üzerine uğraş verir. - Senaryo yazımı konusunda pratikler yapar. - Çektiği görüntüleri kurgu sürecinde bir araya getirir. - Ortaya çıkan ürünler sene sonunda film gösterimlerinde sergilenir. - Çeşitli yarışmalara katılım gösterir.

20 19 Klasik Müzik Orkestrası Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Müzik Kulüp Lideri: Gülgün YILDIZ - İyi bir müzik kulağına sahip olmak, - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak, - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Klasik Müzik Orkestra Kulübü Ortaokul ve 4. sınıflar seviyesinde 10 kız/erkek öğrenciye açıktır. -Öğrencilerimiz Sesin beraberliğini ahenkle birleştirerek Solfej ve Armoni bütünlüğüyle gerek geleneksel,gerekse evrensel müzik motifleriyle kendilerini ifade ederler. -Okulumuzda kurulan diğer Orkestralarla işbirliği içinde sahne performansları ile çalışmalarını sergilerler.

21 20 Maker Kulübü Kategori: Dönüşümlü Alanı: Bilişim Kulüp Lideri: Elvan ÜNLÜ -Teknolojiye ilgi duymak, -Yazılıma ilgi duymak, -Takım çalışmasına yatkın olmak, -Yaratıcılık yönü kuvvetli olmak. - Kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, yapmak ve tamamlamak, - Takım çalışmasına uymak. - Maker Kulübü; ortaokul 1 ve 2. sınıf seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrencilerin yaratıcılıklarını arttırmak. - Scratch programını kullanarak algoritma mantığı oluşturmak. - Takım çalışmasına yatkınlığını desteklemek.

22 21 Masa Tenisi Kategori: Dönüşümlü - Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Bigesu ABDULHAYOĞLU Serkan DEBRAN - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve masa tenisine ilgi duyan, - Bu branşı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Masa Tenisi Kulübü; ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2,3 ve 4. sınıflar seviyesinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul Masa Tenisi takımı öğrencileri dönüşümsüz kulüp kategorisinde çalışmalarını sürdürür. - Masa tenisi sporunu öğrencilerimize tanıtıp sevdirmek, - Oyun kuralları ve temel vuruş tekniklerini öğretmek ve uygulamak, - Öğrencilerimizin kendine güven, takım ruhu, sorumluluk bilinci ve motorik gelişimi gibi bedensel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, - Okul takımlarına sporcu yetiştirmek.

23 22 Moda Tasarımı Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Müge AKTÜN -Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenir. -Görsel algı ve yaratıcılığın belirgin olması ve tasarıma ilgi duymak, -Malzeme getirme sorumluluğu taşımak ve tasarımını bireysel olarak tamamlamak, - Tasarıma ilgi duymak, - Yaratıcı olmak, - Sorumluluk duygusu gelişmiş olmak. - Moda Tasarımı Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Farklı türdeki malzemeleri bir araya getirerek, ilginç görsel tasarımlar yapmak. - Öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecek gerçeküstü çalışmalar yaratmalarına yardımcı olmak, - Yaratıcılığın soyuttan somuta taşındığı keyifli, üretken, tasarımlar ortaya çıkarmak.

24 23 Modern Dans Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Pervin TAMÖZ - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Dansı sevmek, - Dansa ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek. - Modern Dans Kulübü; ilkokul 1,3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Karma dans çalışmalarının bir arada yürütüldüğü, öğrencilerin yaratıcı yönlerini, beden dilleriyle ifade etmelerini sağlamak. - Gösteride kullanılacak kostümler veli tarafından karşılanır.

25 Okçuluk Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Ozan AKSÜNGER - Okçuluk malzemeleri öğrenci tarafından karşılanır. - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Okçuluk sporuna ilgi duymak, - Okçuluk sporunu sevmek. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi, - Çalgıyı temiz kullanmak, - Gösteri öncesinde yapılacak çalışmalara katılma konusunda özverili olmak. - Okçuluk Kulübü; ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler; aldıkları temel bilgi ve beceriler üst seviye ulaştığında okçuluk ile ilgili spor kulüplerine yönlendirilir. - Okçuluk sporunun tarihini, güvenlik önlemleri almayı, yarışma ve oyun kurallarını kavrayıp uygulayacak duruma gelebilmeyi ve yayın teknik bilgilerini öğreten bir kulüptür. 24

26 25 Oryantiring Kategori: Dönüşümlü - Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Özgür ÖZDEMİR - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Doğa sporlarına ilgi duymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Çevreyi temiz tutmak, - Uygulamalarda kullanılan malzemelere zarar vermemek. -Oryantiring Kulübü ; ilkokul 2. sınıf ve orta sınıf seviyelerinde 12 kız/erkek öğrenciye açıktır. -Öğrencilerin hem zihinsel hem fiziksel gelişimine katkıda bulunmak. -Öğrencilerin hafızasını güçlendirmek. -Çevreye duyarlı davranışların oluşmasına katkıda bulunmak. -Öğrencilerin zaman baskısı altında karar verebilme yeteneklerini geliştirmek. -Öğrencilerin doğada bulunmasını sağlamak ve özgüvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmak -İlkokul 2. sınıflarda dönüşümsüz diğer seviyelerde dönüşümlü bir kulüptür.

27 26 Ritim ve Perküsyon Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Müzik Kulüp Lideri: Gökçe YALAZAN - İyi bir müzik kulağına sahip olmak, - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak, - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Perküsyon ve Ritim Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar seviyesinde 15 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrencilerin müzik alanındaki yeteneklerini ve ritim duygularını enstrüman çalarak geliştirmek ve pekişmesini sağlamak, - Dünya müziklerinin ritim kalıplarını, gösterilerini, showlarını, beden perküsyonu ve değişik yapıdaki enstrümanlarının çalım tekniğini öğrenmek - Ortak bir ritmi,farklı enstrümanlarla takım halinde çalarak, grup olma dinamiğini yakalamak

28 27 Pop Müzik Orkestrası Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Müzik Kulüp Lideri: Ayşegül ARSLAN -İyi bir müzik kulağına sahip olmak, -Ritimsel benliği geliştirilebilir olmak, -Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak, - Müzik yapabilme ve sahne kurallarına uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Pop Müzik Orkestra Kulübü; Ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar seviyesinde 10 kişilik öğrenci grubu için açılır. -Öğrencilerimiz Sesin beraberliğini ahenkle birleştirerek Solfej ve Armoni bütünlüğüyle evrensel ve popüler müzik motifleriyle kendilerini ifade ederler. -Okulumuzda kurulan diğer Orkestralarla işbirliği içinde sahne performansları ile çalışmalarını sergilerler.

29 28 Resim Katagori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Selahattin AYDIN - Kulüp lideri tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - İstekli, - Plastik sanata ilgisi olan, - Resim sanatını seven öğrenciler. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Resim kulübü ; ilkokul 3 ve 4. sınıf, ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 18 kız/erkek öğrenciden oluşur. - Boya ve çeşitli malzemeleri kullanarak öğrencilerin iki ve üç boyutlu tasarım yapabilmelerine olanak sağlamak, - Öğrencilerin el becerilerini geliştirmek ve üretim yapabilmelerini sağlamak, - Yerli ve yabancı Ressamlardan seçilen Röprodüksiyonlarının yorumlarını yapabilmek, - Sanata karşı daha duyarlı bireyler olmalarını sağlamak, - Görsel Sanatların diğer dalları ve teknikleri hakkında bilgi edinerek çalışmalarında uygulamak, - Performans sergileyen dönüşümlü bir kulüptür,

30 Robotik Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Fen Bilimleri Bilişim Kulüp Lideri: Ünal ALTINAY - Fen, matematik ve bilgisayar konularına ilgi duymak. - Laboratuvar alanlarında bulunan malzemelere zarar vermemek, - Labortuvarı temiz kullanmak. sorumlulukları yerine getirmek. - Robotik Kulübü; ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Öğrencilerimizin fen ve matematik eğitimine katkıda bulunarak karar verme ve çözüm üretme yeteneklerini geliştirmek. - Çizgi izleme, harita çıkarma, duvar takibi, ışık takibi, sese yönelim, robot futbolu vb. çalışmalarla öğrencilerimizi hazırlayarak yıl içerisinde ülke çapında hatta dünya çapında düzenlenen yarışmalara katılım sağlamak. 29

31 Satranç Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Lideri: Fikri CENGİZ - Satranç sporuna ilgi duyan, - Bu sporu seven öğrenciler. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Satranç Kulübü; ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2,3 ve 4. sınıflar seviyesinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul takımına sporcu yetiştirir. - Satrancın sanatsal yanını ön plana çıkararak öğrencinin iyiye, güzele ve doğruya yönelmesini, sanat ve sanatçıya saygı duymasını, düşünce disiplininin gelişmesine yardımcı olmayı ve girecekleri toplumda dengeli, örnek kişiler olarak yer almalarını sağlamak. 30

32 Senkronize Yüzme Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Nazlı DEDE - Spor çantası, - Yüzücü mayosu, - Bone, Gözlük, Burunluk, - Terlik, - Vücut havlusu ve baş havlusu, - Bere vb. giysiler. Kulüp Katılım Kriteleri - Suda tek başına durabiliyor olmak. - Müzik ve dansa ilgi duyuyor olmak. - Genel kurallara uymak. sorumlulukları yerine getirmek. - Verilen çalışmaları elinden gelen en iyi şekilde yapmaya çabalamak. - Senkronize Yüzme Kulübü, ilkokul ve ortaokul sınıf seviyelerinde, 14 kız öğrenciye açıktır. - Senkronize Yüzme (Su Balesi), yüzme-cimnastik-dans ve müzik gibi bir çok branşı bünyesinde barındırarak, güç-esneklik ve estetiği geliştiren, yaratıcı bir spor dalıdır. - İTÜ GVO etkinlik saatlerinde yer vermemizin amacı, öğrencilerimize bu spor branşını tanıtmak, atletik olarak beden farkındalıklarını artırmak, vizyon ve yaratıcılıklarını geliştirmek, yetenek seçimi ile spor kulübümüze yönlendirmektir. 31

33 32 Seramik Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Lideri: Berin A. BEDİR - Kulüp lideri tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - Görsel sanatlar ve seramik branşına ilgi duymak. - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Eğlenceli Seramik Kulübü; ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecek çalışmalar yaratmalarına yardımcı olmak, - Seramik sanatının aşamalarını uygulamalı olarak yaşayıp hayallerin soyuttan somuta taşındığı keyifli, üretken, ürünler ortaya çıkarmak.

34 33 Step Aerobik Kategori: Dönüşümlü Alanı: Sahne Sanatları Kulüp Lideri: Sinem GÜNDER - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. -Spor ve dans branşına ilgi duymak, - Kurallara uymak, - Kulüp liderinin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek, - Step - Aerobik Kulübü; ortaokul 1 ve 2. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrencilerin fiziksel, sosyal gelişimlerini desteklemek - Yaş gruplarına uygun step platformunu kullanarak, hareket kombinasyonları oluşturmak, müziğe uygun aerobik egzersiz programı uygulamak - Özgüven, doğru duruş, esneklik, çeviklik, ritim duygularının geliştirilmesini sağlamak.

35 34 Style Dans Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Gösteri Sanatları Dans Lideri: Eda DAĞLAYAN - Okul eşofmanı - T-shirt ve tayt - Spor ayakkabısı vb. giysiler. Kulüp Katılım Kriteleri - Dansı sevmek. - Dansa ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak - Kulüp liderin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Style Dans Kulübü; ilkokul 3 ve 4, ortaokul 1, 2 ve 3. sınıf lar seviyesinde 20 kız /erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. -Beynin vücuda hakimiyetini güçlendirip ritim duygusunu geliştirmek. - Beden hareklerinin müzik ritmine uyumunu geliştirken eğlenmeyi sağlamak. - Gösteride kullanılacak kostümler veli tarafından karşılanır.

36 35 Su Topu Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Spor Kulüp Lideri: Berk YILMAZ - Spor çantası - Yüzücü mayosu - Yüzücü gözlüğü - Bone - Havlu - Terlik vb. giysiler. - Spor ve su sporları branşına ilgi duyan ve bu branşı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Su Topu Kulübü ; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul takımlarına destek veren bir kulüptür. - Tüm kas gruplarını çalıştırarak en doğru fiziksel gelişimin sağlanmasına yardımcı olmak. - Serbest, kurbağalama stillerinin eğitimleri konusunda üst düzey beceriler kazanarak su topu oyun becerilerini geliştirici çalışmalar yapmak.

37 36 TUBİTAK Matematik Olimpiyatları Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Matematik Kulüp Lideri: Fahri KARACAN - Matematiğe ilgi duyan ve bu alanı seven,zorlu sorularla uğraşmaktan hoşlanan öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, - Tübitak Matematik Olimpiyat kulübü; ortaokul 3-4 sınıf seviyesinde 5 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde Tübitak Matematik Olimpiyatına katılır. - Kulübümüz öğrencilerimize soyut ve analitik düşünmeyi kazandırma; geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaçla okulumuzu;seçilerek oluşturulan, matematiğe özel ilgili ve yetenekli öğrencilerle, matematik olimpiyatlarında temsil eder.

38 37 Tiyatro Kategori: Dönüşümsüz Alanı: Sahne Sanatları Kulüp Lideri: Esra TUNCER - Sıla KILIÇ - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Sahne sanatları ve tiyatroya ilgi duymak, - Rol oynamayı sevmek. - Kurallara uymak. sorumlulukları yerine getirmek. - Tiyatro Kulübü; ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2 ve 3. sınıflar seviyesinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. -Kendine güvenen, ifade becerileri gelişmiş ve yaratıcı bireyler olarak yetişmesini sağlamak. -Öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmek. -Ana dilimizi doğru ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek. -Öğrencilere dayanışma ve yardımlaşma alışkanlığını kazandırmak. -Tiyatro Kulübü dönüşümsüz bir kulüptür. -Tiyatro kulübünü seçen öğrenciler yıl içinde hazırlanan çeşitli tiyatro oyunlarında görev alırlar.

39 38 Voleybol Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Lideri: Öznur FİLCAN Yeşeren GÜL - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. Kulüp Katılım Kriteleri - Spor ve voleybol branşına ilgi duyan. - Bu branşı seven. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek, -Voleybol Kulübü; ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 1, 2,3 ve 4. sınıflar seviyesinde 40 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul Voleybol takımı öğrencileri dönüşümsüz kulüp kategorisinde çalışmalarını sürdürür. - Okul takımına sporcu seçen bir kulüptür. - Voleybol oyun kurallarını, hazırlayıcı oyunları, teknikleri geliştirici antrenmanları, öğrencinin kendine güvenini, takım ruhunu, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmek.

40 39 Web Tasarım Kategori : Dönüşümsüz Alanı: Web Tasarım Kulüp Lideri: Fatih TOLA - Web Teknolojilerini sevmek, - Web Teknolojilerine ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak, sorumlulukları yerine getirmek. - Web Tasarım Kulübü; ortaokul 1, 2 ve 3. sınıflar seviyesinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrencilerimizin temel web tasarım becerilerini kazanarak, web sitesi yapabilecek düzeye erişmeleri hedeflenmektedir. - Ayrıca, resimler üzerinde işlem yapma ve resim düzenleme de kulübün konuları arasındadır. - Kulüp süresince HTML, Dreamweaver, Fireworks programları kullanılacaktır.

41 40 Zamanda Yolculuk Film Kategori: Dönüşümlü Alanı: Tarih - Sanat Kulüp Lideri: Pelin ÇELME - Bahar LEKTEMUR - Tarih, sinema konularına ilgi duymak ve bu konuları sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak sorumlulukları yerine getirmek. - Zamanda Yolculuk Kulübü; ortaokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar seviyesinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul duvar gazetesi çıkarır. - İnsan haklarının gelişimi, felsefe ve tarih konularına değinmek. - Tarihimize ışık tutan filmler seçilir, - Bir plan ve program dahilinde izleterek filmin konusu ve değindiği ana temayı tartışmak. - Tartışma sonucu elde dilen verileri, görsel ögelerle destekleyerek üç haftada bir, duvar gazetesi olarak yayımlamak.

. Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU. 2014-2015 EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,

. Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU. 2014-2015 EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI, . Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU 2014-2015 ~.. EGitim. ~ Ögretim YIlI.. SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI, 1 Akıl Oyunları Alanı: Matematik Kulüp Eğitmeni: Azade KÜÇÜK - Oya KAYA - Akıl Oyunlarına

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ LİSE SINIFLARI 401 - Basketbol / BASKETBALL Basketbol kulübü; Lise seviyelerinde 30 kız/erkek öğrenciye açıktır. Çalışmalar hava şartlarına

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ 6., 7. ve 8. SINIFLAR 301 - Basketbol / BASKETBALL Basketbol Kulübü; 6., 7. ve 8. sınıf seviyelerinde 24 kız/erkek öğrenciye açıktır.

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ 7. ve 8. SINIFLAR 301-Basketbol/Basketball 7. ve 8. sınıf seviyelerinde 24 kız/erkek öğrenciden oluşur. Çalışmalar hava

Detaylı

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz, Sayın Velimiz, İzmir Özel Türk Koleji olarak Atatürk ilkelerine bağlı, akademik yönleri güçlü öğrenciler yetiştirme hedeflerimizin yanında, sosyal açıdan da gelişmiş, ülkelerinin ve kendilerinin farkında

Detaylı

2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler / Öğrenci Kulüpleri

2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler / Öğrenci Kulüpleri 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler / Öğrenci Kulüpleri Darüşşafaka Eğitim Kurumları nda Sosyal Etkinlik Anlayışı Öğrencilerin; sanat, kültür, bilim ve spor

Detaylı

4 ve 5. sınıflarda kulüp çalışmaları Pazartesi ve Perşembe günleri sürdürülecektir.

4 ve 5. sınıflarda kulüp çalışmaları Pazartesi ve Perşembe günleri sürdürülecektir. 71 Sevgili öğrencimiz ve sayın velimiz; Öğrencilerimizin her kademe için ulaşması hedeflenen akademik becerilerin yanı sıra, çok yönlü ve topluma uyumlu bireyler olmalarını önemsiyoruz. Okulumuz birçok

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Ana Kucağından İTÜ ye

Ana Kucağından İTÜ ye Ana Kucağından İTÜ ye ĐTÜ GELĐŞTĐRME VAKFI Özel Dr. Natuk Birkan Đlkokulu ve Ortaokulu ĐTÜ GELĐŞTĐRME VAKFI Özel Dr. Natuk Birkan Đlkokulu ve Ortaokulu 2012 2013 EĞĐTĐM ÖĞRETĐM YILI www.itugvo.k12.tr VELĐ

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

Öğrenci Kulüpleri. Kulüp Seçimleri. Kulüp Tanıtım Kitapçığı. Eylül 2014. Kulüplerimiz;

Öğrenci Kulüpleri. Kulüp Seçimleri. Kulüp Tanıtım Kitapçığı. Eylül 2014. Kulüplerimiz; Kulüp Tanıtım Kitapçığı Kulüplerimiz; Eylül 2014 Basketbol Kulübü 2 Jimnastik ve Dans Kulübü (İO) Tasarım ve Origami Kulübü (İO) 2 3 Satranç 3 Müzik Kulübü 4 Resim Kulübü 5 Mini Drama Club (İO) 5 Bilim

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU.

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 2015-2016 OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU 1 velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 3 OKYANUS KOLEJLERİ VELi VE ÖĞRENCi KILAVUZUNDA NELER VAR? Akademik Çalışma

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 1 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 Acıbadem Avrupa İnovasyon

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz:

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: NESİBE AYDIN OKULLARI YERLEŞKESİ (GÖLBAŞI): Adres: Haymana Yolu

Detaylı

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04

A.GENEL BİLGİLER 03. 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1 İÇİNDEKİLER A.GENEL BİLGİLER 03 1. Özel MEF Ortaokulunun Misyon ve Hedefleri 03 2. Özel MEF Okulları Tarihçesi 03 B. MEF ORTAOKULU 04 1. EĞİTİM ve ÖĞRETİM 05 a) Eğitim Öğretim Yılı 05 b) Akademik Program

Detaylı

İstiklal Marşı. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

İstiklal Marşı. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; 1 İstiklal Marşı Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban

Detaylı

İSTEK ÖZEL SEMİHA ŞAKİR ANADOLU LİSESİ 2010 2011 Ders Yılı Öğrenci Kulüpleri

İSTEK ÖZEL SEMİHA ŞAKİR ANADOLU LİSESİ 2010 2011 Ders Yılı Öğrenci Kulüpleri İSTEK ÖZEL SEMİHA ŞAKİR ANADOLU LİSESİ 2010 2011 Ders Yılı Öğrenci Kulüpleri Kulübün Adı: ALMANCA KULÜBÜ Kulübün Kontenjanı: 10 Öğrenci Kimler Katılabilir (Aranan Özellikler): Almanca dersine ilgisi yüksek,

Detaylı

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz...

ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI. Sunuş ve Hoş Geldiniz...2. 1.Okulun Temelleri...4. Vizyonumuz Misyonumuz... ÇANAKKALE CUMHURİYET ORTAOKULU 2015-2016 VELİ - ÖĞRENCİ EL KİTABI İçindekiler Sunuş ve Hoş Geldiniz...2 1.Okulun Temelleri...4 Vizyonumuz Misyonumuz...6 Felsefe...7 İlkeler...7 2. Okulla İlgili Genel Bilgiler...8

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1. 2012-2013 e Başlarken 2. Özel Ege de Son 365 Gün 9. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 11. Okulun Eğitim Felsefesi 13. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 15. Özel Ege de

Detaylı