Okulumuzun Tarihçesi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Okulumuzun Tarihçesi"

Transkript

1

2

3 Okulumuzun Tarihçesi Günü hayallerimin gerçekleştiği en büyük gündür. Eğitim sevgiyle başlar,sevgiyle beslenir.insanların öğrencilik yıllarında yaşadığı olaylar ideallerinin doğmasına neden olur. Ülkelerin kalkınmasında ve sorunların çözümünde eğitimin önemi büyüktür. Eğitim seferberliğine katkıda bulunmak, bitmeyen meslek sevgimi yaşatmak, ailelerin en kıymetli varlığı, yurdumuzun temel yapı taşları olan sevgili yavrularımızı,atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, çağdaş, kendine güveni olan, araştırmacı,sorgulayan,öğrenmeyi öğrenen, bilgiye ulaşabilen, bilgiyi yorumlayabilen ve yaşam boyu öğrenme bilincini alabilen bireyler yetiştirebilmek için, kendi imkânlarımla adımı vererek idealimdeki okulum kurulmuştur. Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulunda bire bir eğitim verilerek, her çocuğa kendi çocuğumuz gibi yaklaşımlarla kendi zekâ seviyeleri içinde gelişmelerine yardımcı olunmaktadır.öğrencilerimize ön yargılı davranmadan velilerimizin de destek ve dayanışmalarıyla, bir aile ortamı içerisinde oto kontrol sistemini sağlayarak,sekiz yıllık temel eğitim sağlıklı olarak verilmektedir.bizim gururumuz ; Konyaaltı Kolejli olmanın ayrıcalığını duyan,yaşayan ve yaşatan öğrencilerimizdir. Müzeyyen ÇELEBİOĞLU Kurucu Temsilcisi Eğitimci

4 Misyonumuz Konyaaltı Koleji"nin misyonu, eğitimde kaliteyi yakalayarak,atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,laik, çağdaş,sosyal,aktif,sevgi dolu, hoşgörü sahibi,iletişim kurmayı bilen, yapıcı ve yaratıcı gençleri eğitime kazandırmaktır. Vizyonumuz Toplumsal sorumluluğa sahip, güvenilir bir eğitim kurumu olmak, Eğitimiyle benzer kuruluşlar arasında seçkin bir yer edinmek, Öğrencilerimize 21.YY."ın gelişen gereksinimlerine cevap verebilecek bilgi ve becerileri kazandırmak onları; Öğrenmeyi öğrenen yapıcı, yaratıcı ve üretken, Demokrat ve özgür düşünen,özgüven sahibi, Kendine ve topluma yararlı, yardımsever, Tüm insanlarla iletişim kurabilen, fikir ve düşüncelere saygılı, beden ve ruhsal yönden sağlıklı, doğayı seven ve koruyan bireyler yetiştirmek için varız.

5 OKULUMUZ HAKKINDA ANASINIFI Okulumuzda T. C. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı nda yer alan Amaçlar ve Temel İlkeler doğrultusunda okulöncesi eğitimi verilmektedir. Okulöncesi birimimizde eğitim teknolojisinin nihai modeli olan interaktif tahta ve düzeneği kullanılmaktadır. Ayrıca ders saatlerimiz modern eğitim yöntemlerinin yer aldığı etkinlikler ve araç gereçlerle ( eğitsel oyuncaklar, yardımcı kitaplar, vb. ) sürdürülmektedir. Okul öncesi dönem yaşamın temelidir. Bu dönemde öğrenme hızı çok yüksektir. Ancak her çocuğun kendine özgü gelişimi vardır. Okulumuzda öğrenci sayısının az tutulması nedeniyle her çocuğun bireysel farklılıkları göz önünde tutularak her yönden gelişmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Okulumuzda sabah saat dan, a kadar kesintisiz bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerin ders öncesi motivasyonlarını sağlamak üzere de derslere sabah sporu ile başlanmaktadır. SERBEST ZAMAN ETKİNLİKLERİ Serbest zaman diliminde çocuklar genellikle kendi ilgileri doğrultusunda oynayacakları köşeleri oyun arkadaşlarını belirleyip güne mutlu bir şekilde başlarlar, birlikte sohbetlere, dikkat oyunlarına, boya ve hamur çalışmalarına da yer verilir. Çocuğun büyük ve küçük kas gelişimini destekleyici, hareket ederek enerji boşalımlarını sağlamayı hedefler. Sosyalleşme, yardımlaşma, işbirlikçi olma, grupla birlikte hareket edebilme, gerektiği zamanlarda grup liderini izleme, liderliği üstlenme ve bunları gerçekleştirmesine olanak tanıyan zengin uyarıcı köşelerden yararlanmalarını sağlamaya çalışmaktayız.

6 OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI Okuma- yazmaya hazırlık çalışmaları, çocukların ilköğretime geçişini kolaylaştırmak, hazır bulunuşluk düzeyini arttırmak amacıyla yapılan etkinlikleri içermektedir. Verilen çalışmalar algılayabilme, dikkatlerini toplama, kelime dağarcığını arttırma, sözlü anlatımlara teşvik etme, el ve göz koordinasyonlarını, kalem kullanma becerilerini geliştirme, eleştirebilme, değişik ilişkiler kurabilme, görsel algılama çalışmaları, fonolojik duyarlılık, mekânsal ilişkiler, gruplama, sıralama, eksik tamamlama ve karşılaştırma yapabilme gibi zihinsel işlevlerini kolaylaştıracak etkinlikleri kapsar. Bu etkinlikler, bireysel ve küçük grup çalışmalarıyla gerçekleşen faaliyetlerdir. TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ Türkçe etkinlikleri içinde, şiir, bilmece, tekerleme, parmak oyunları, sohbet, resimli kitap okuma, dinleme, öykü anlatma, taklit oyunları, drama, dramatizasyon, öykü tamamlama çalışmaları yapılır. Türkçe yi doğru ve güzel konuşmalarına, sözcük dağarcıklarının geliştirilmesine önem verilir.

7 MATEMATİK, FEN VE DOĞA DERSİ Çocuklara küçük yaştan matematiksel kavramlarla iç içe olduğumuz fark ettirilip, matematiği sevmeleri yönünde oyunlarla seviyelerine uygun kavramları anlamalarına destek verilir. Çocukları, araştırma, inceleme ve gözlem yapmaya yöneltici etkinlikler, deney ve gezi çalışmaları yapılır. Sayıları tanıma, rakamları doğru yazma çalışmaları, nesnelerle toplama, çıkarma çalışmaları yapılır. Öğrenciler her hafta konuya uygun bir şarkı öğrenirler ve belirli gün ve haftalarda öğrenilen şarkılarıyla performanslarını sergilerler. ÜÇ DİLLİ ÖĞRETİM İNGİLİZCE DİL ÖĞRETİMİ Okulumuzda anasınıfından itibaren başta ana dilimiz Türkçe olmak üzere İngilizce ve Almanca yabancı dilleri öğretilerek üç dilli öğretim programı uygulanmaktadır. Okulumuzda yabancı dil öğretimi anasınıfından itibaren başlamaktadır. İki yabancı dille öğretim yapılan okulumuzda İngilizce dil öğretimi önemli bir yer teşkil etmektedir. Anasınıfında İngilizce derslerinde interaktif tahta öğretimi için hazırlanmış elektronik kitap yazılımlarını kullanıyoruz. İnteraktif tahtamız aracılığıyla son derece etkileşimli olarak geçirdiğimiz derslerimizde öğrencilerimiz bir yandan eğlenirken bir yandan da İngilizce öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. İnteraktif tahtaya yansıyan çalışmaları dokunarak, aynı zamanda da işiterek yapmak daha kalıcı öğrenmelere olanak sağlıyor. Çizilen resimleri tahtada kendi parmaklarıyla boyamak ve bu sırada da o rengin İngilizce adını söylemek hafızalarında kalıcı bir yer tutmasına olanak tanıyor. Ayrıca kitaplarımızın DVD lerini bu büyük ekranda izlemek daha da çok ilgilerini çekiyor. İnteraktif tahtada dersimizi işlerken aynı zamanda dersi kayıt etme olanağımızın da bulunması o gün derse gelemeyen öğrencilerimiz için dersi tekrar imkanı sağlıyor.

8 Anasınıfında İngilizce dersi işlerken ayrıca posterler, flash cardlar, renkli resimler ve fotoğraflar da kullanıyoruz. Öğrencilerimizinse en sevdiği ders materyali tabi ki kuklalarımız. Önce bizim onlarla konuşmak için kapı aralayıcı olarak kullandığımız kuklalarımız daha sonra dersi çok eğlenceli hale getiren birer materyale dönüşüyor. Onlarda kendi ellerine takarak öğrendiğimiz İngilizce cümleleri ifade ediyorlar. Öğrencilerimiz 5-6 yaş grubu olduğu için tabi ki oyun ve drama öğretimimizin vazgeçilmez birer parçası oluyor. Öğrendiğimiz kelimelerle eşleştirdiğimiz oyunlarımız onlar için keyifli bir öğrenme ortamı sağlıyor. Ayrıca drama ile öğretim İngilizce dersini de yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlıyor. Bununla beraber İngilizce şarkılarda eğitimimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bitirdiğimiz ünitelerin sonunda o konuyla ilgili şarkılarımızı öğrenerek bir sonraki konuya geçiyoruz. Yıl içinde öğrendiğimiz İngilizce şarkı ve oyunlarımızı sene sonunda düzenlenen sınıf günümüzde velilerimize sergiliyoruz. ALMANCA DİL ÖĞRETİMİ Dil öğrenmenin ilk gerekliliği, dili yaşayarak öğrenmektir. Bu amaçla, ana sınıfımızda tüm öğrencilerin bir araya gelip katılımda bulunabilecekleri ve en önemlisi eğlenebilecekleri ve eğlenirken farkında olmadan öğrenebilecekleri ders içi etkinlikler düzenliyoruz. Dil öğrenimini bir aktivite haline getirdiğimizde öğrencilerimizin hepsi öğrenir, seviyelerinin farklı olması problem teşkil etmez. Amacımız ikinci yabancı dil Almancayı en kolay şekilde, en doğal şekilde öğrencilerimizin öğrenmesini sağlamaktır. Öğrencilerimiz dersle ilgili uygulanan oyun etkinliği sonunda tüm gramer (dilbilgisi) yapılarını içeren almanca kurallarını sıkılmadan öğrenmektedirler. Bir oyunu öğrenmeye çalışırken öğrencilerimiz aslında Almanca telaffuzu ve aksanı ve kelimeleri farkında olmadan duyarak öğrenir.

9 Oyunu oynarken eğlenmeniz zaten Almanca ders alıyor izlenimi vermediğinden, önemli olan Almancayı eğlenerek öğrenmeleridir. Globalleşen dünyada Almanca öğretimine önem veren okulumuz, öğrencilerine ana sınıfından 8.sınıfa kadar Almanca dersleriyle getireceği avantajları göz önünde bulundurmuştur. Antalya`da ilk kez okulumuzda uygulanmaya başlayan ana sınıfından itibaren ikinci yabancı dil Almanca öğretimi bunun en önemli göstergesidir. Erken yaşta yabancı dil öğretimi çocukların zihninin diğer kültürlere açılmasını sağlar ve çocuklarımıza diğer ülkelerdeki insanları anlama ve değerlendirmede yardımcı olur. Sınıflarımız interaktif tahtalar (akıllı tahta) aracılığıyla, klasik sınıf ortamından dünyaya, iletişim ve araştırmaya açılan bir ortama dönüşmüştür. Okulumuzda kullandığımız interaktif tahtalar aracılığıyla internetten işlenilen konularla bağlantılı araştırma yapabiliyoruz, sunum hazırlayabiliyoruz ve kullandığımız Almanca ders kitabının elektronik ders kitabı yazılımını kullanarak derslerimizi tahtada uygulama imkani bularak dersi onlar için etkileşimli hale getiriyoruz. Böylece öğrencilerimizin bir dili öğrenme de en önemli becerilerini interaktif tahtalarımız aracılığıyla kazanmalarını sağlıyoruz. Bu sebeple erken yaşta tanışılan yabancı dil, öğrencilerimizin tüm gelişimlerini pozitif etkilemektedir.. Almanca şarkıları beden dilimizi kullanarak, drama teknikleri ve oyunlarla öğrenmek öğrencilerimiz için çok daha kolay, kalıcı ve eğlenceli olmakta, böylece Almanca öğrencilerimizin beyinlerinde daha etkin olarak kaydedilmektedir.. Yabancı dil öğrenimine okulöncesi dönemde başlayan çocukların, ilerleyen yıllarda, öğrendikleri dili ana dil gibi konuşan bireylerin düzeyine erişebildiği tespit edilmiştir.

10 GÖRSEL SANATLAR DERSİ Çocukların çeşitli elişi etkinlikleri ile küçük kas becerilerinin gelişimini desteklemeyi amaçlar. Çeşitli araçlar ve artık materyaller yardımıyla kendi ürünlerini ortaya çıkaran çocuklar yaratıcılıklarını ortaya koyarak bu durumdan oldukça keyif alırlar. Öğrenciler bu derste temel şekil ve renkleri tanıyarak gündelik yaşamdan örnekler vermeyi, artık materyalleri değerlendirmeyi öğrenirler.bu doğrultuda sanat çalışmaları seramik, resim, üç boyutlu çalışmalar, parmak boya, baskı gibi teknikleri kapsamaktadır. Öğrencilerin tüm çalışmaları sergilenerek yarışma düzenlenir ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirilir. MÜZİK DERSİ Plan doğrultusunda çocuğu eğlendiren, dinlendiren, yeteneğini ortaya çıkaran, çocukların dil gelişimleri ve kendilerini ifade edebilmelerini amaçlayan bu derste öğrenciler ilk olarak nefes açma çalışmalarıyla başlayarak yüksek ve alçak ses tonlarını kullanmayı öğrenirler. Daha sonra müzik aletleriyle ritim ve perküsyon çalışmaları yaparlar. Ayrıca ses ayırt etme çalışmaları, yaratıcı hareket ve dans, öğrenilen şarkılara müzik aletleriyle eşlik etme çalışmaları yapılmaktadır. Müzik ile çocuklara Türkçe deki sözcüklerin doğru ve güzel söylemeleri davranış kazandırıldığı inancında olan okulumuz müzik dersine ağırlıkla önem vermektedir.

11 BEDEN EĞİTİMİ DERSİ Hareket eğitimi, belli hareketlerin öğretilmesi olarak algılanmamalı, çocuğun stresten uzaklaştırılması ve ruhsal dengesinin sağlanması için araç olarak kullanılmalıdır. Hareket eğitimi denince hareketin keşfedilmesi ve üretilmesi anlaşılmalıdır. Çocuğun problem çözme yeteneğinin geliştirilmesi ve kendini ifade etmesi için yeni keşifler yapmasına, yaratıcı çözümler üretmesine yardımcı olmak için de hareket eğitiminden yararlanılabilir. Hareket eğitimin diğer bir amacı da dayanıklılık, esneklik, çeviklik, kuvvet, sürat, denge, beceri ve koordinasyon gibi fiziksel uygunlukları geliştirmektir. Çocuğa okul öncesi dönemde verilecek olan sistemli ve programlı bir hareket eğitimi, ona sağlıkla ilgili alışkanlıkları, düzenli olmayı, iradesini kullanmayı ve iş birliği kazandıracaktır. Daha sonraki yaşamında spor yapma alışkanlığının temelleri bu eğitimle atılmış olacaktır. Kas kuvveti, dayanıklılık, esneklik ve çeviklik gibi temel beceri unsurları okul öncesi dönemdeki eğitimle gelişecektir. Beden eğitimi derslerinde çocuklar sıra olma, dengede durma, sıçrama, koşma-yürüme, ritimli yürüme, atlama, atma, tutma gibi belli başlı hareketleri öğrenmeye de fırsat bulurlar. Çocuklarımıza uyguladığımız bu çalışmalar sayesinde kazandıkları fiziksel becerileri psikolojik becerilere dönüştürerek sağlıklı bir sosyal hayata sahip olmaları sağlanmaktadır. İNTERAKTİF BİLGİSAYAR LABORATUVARI Konyaaltı Koleji olarak öğrencilerimizin bilişim ile etkileşim içinde olması gerekçesinin bilincindeyiz. İnteraktif bilgisayar laboratuarımızda anasınıfı öğrencilerimize Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi bilişsel gelişim değerlendirmelerini uygulamaktayız. Böylece öğrencilerin bilişsel ve dil becerilerinin gelişim süreci erken yaştan itibaren takibe alınmakta, ilköğretime hazır bulunuşluk düzeyleri tespit edilmekte, ilköğretimdeki akademik başarıları hakkında öngörüde bulunulmakta ve okul başarılarını arttırmaya yönelik öneriler geliştirilmektedir. Bununla beraber öğrencilerimize sınıf mevcutlarına oranla 24 kişi bazında sunduğumuz laboratuarda öğrencilerimize çeşitli yazılım uygulamalarını interaktif tahtada uygulayıp onların kişisel bilgisayarlarında çalışarak, bilgisayar becerilerini de geliştirme fırsatı sunmaktayız.

12 SATRANÇ DERSİ Satranç zihinsel beceri geliştiren bir ders olarak küçük yaşlardan başlayarak bir bireyin ömrünün sonuna kadar oynayabileceği bir etkinliktir.satranç bir muhakeme ve düşünce oyunudur. Bireyi düşünmeye sevk eder, özgüven duygusunu geliştirir, zekasını kullanmasını öğretir. Satranç bireylerde odaklanma, görselleştirme, ileriyi düşünme, muhakeme yeteneği, soyut düşünme, planlama, analiz etme, eş zamanlı çoklu düşünme becerilerini geliştirir. Bir eğitim ve öğretim yöntemi olarak satrancın getirisi çocukların zekâlarını harekete geçirmesi ve eğlenirken bahse değer becerileri geliştirmelerine yardımcı olmasıdır. HALK DANSLARI DERSİ Tarihin ilk çağlarından bu yana insanlar arası en etkili iletişim dili olarak kabul edilen halk dansları anasınıfımızda, katılımcı yaratıcılığa dönük, kişisel yetenekleri ortaya çıkarıcı kültür ve sanat eğitimi olarak verilmektedir. Bu eğitimle öğrencilerimize kendi kültürünü ve diğer kültürleri müzik ve danslarıyla tanıma becerileri kazanmaları sağlanmaktadır. Bununla beraber amacımız; yurdumuzun değişik yörelerinden danslar öğrenirken, müzik eşliğinde ellerini kullanabilen, ayaklarını vuran, zıplayan ve hareketlerini sayan öğrencilerin bunları yaparken eğitim-öğretimden keyif almalarını sağlamaktır. Çocukların halkoyunlarına olan bu ilgilerini geliştirmek, sevgiye dönüştürmek ve estetik duyarlılık kazanmalarını sağlamak için doğru bir halkoyunları eğitimi vermek gerekir. Halkoyunları derslerimizde öğrencilere; Ses dinleme ayırt etme çalışmaları Öğrendiği oyunun müziğini dinleme Türkü söyleme Yaratıcı hareket ve dans Tempo çalışmaları Ritim çalışmaları Halkoyunları kostümlerini tanıma ve giyinebilme. Halkoyunlarında müzikli öykü oluşturma gibi teknikler kullanılarak, çocuklara temel hareket beceriler kazandırılmakta ve estetik duygularının gelişmesi sağlanmaktadır.

13 İLKÖĞRETİM Bire bir eğitim hedeflenerek Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda çağdaş, yaratıcı, ezberden uzak, beyin uyumlu öğretimin sergilendiği, düşünce ve bilgi birikimine önem veren bir eğitim anlayışına sahip okulumuzda çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras kültürdür ilkesi ile insana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna inanıyoruz. Okulumuzda saat 09:00-17:00 arası akademik programımız ve haftada programa artı olarak 5 saat uyguladığımız hızlı etkin okuma ve Türkçe dil etkinlikleri ile birlikte haftada 45 saat eğitim-öğretim verilmektedir. 205 kontenjanlı okulumuzda sınıflarımız 24 kişiden oluşmaktadır. Konyaaltı Koleji olarak şeffaf bir eğitim sergilemeyi misyon edindiğimiz üzere okulda işlenen üniteler ve konular ve evlere ödev olarak verilen görevler internet sitemizde Ödev Çizelgesi bölümünde yayınlanmakta, bu sayede velinin de öğrencinin okulda yaptığı çalışmalarla ile ilgili bilgilenmesi sağlanmaktadır. Bununla beraber akıllı tahtalarda oluşturulan ders video kayıtları da bu bölümde yer almakta ve öğrencilerin derslik ortamında geliştirilen kazanımlar ile ilgili bu video kayıtlarını evlerde izlemeleri sağlanmaktadır. İlkokul ve ortaokulumuzda öğrencilerin kazanım eksikleri sene başlangıcı, ekim ayı içerisinde üyesi olduğumuz öğrenci izleme sistemleri rehberliğinde değerlendirilmekte ve alınan geri dönütler doğrultusunda öğrencilerimizin kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilmektedir.

14 İNTERAKTİF TAHTALARLA HER SINIFTA ETKİLEŞİMLİ BEYİN UYUMLU ÖĞRETİM Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Kurumu olarak dünyadaki sayılı teknolojik okullardan biri olmakla birlikte 2008 yılından bu yana anasınıfından itibaren tüm sınıflarımız bilgi çağının en üst düzey eğitim-öğretim sistemi olan interaktif tahta, bilgisayar, projeksiyon ve ses sistemleri ile düzenlenmiş olup, çağın gereksinimi olan beyin uyumlu öğrenmeyi gerçekleştirecek sınıf içi laboratuar sistemine sahip bulunmaktadır. Bu sayede interaktif olarak adlandırılan etkileşimli eğitim her derslikte uygulanmaktadır.ilkokul ve ortaokulda temel derslerde Milli Eğitim Bakanlığımızın geliştirdiği elektronik kitaplar ve uygulayıcısı olduğumuz TTNET Vitamin programı, yabancı dil öğreniminde ise İngilizce ve Almanca dersleri için Avrupa Ortak Dil Çerçevesi dahilinde özel geliştirilmiş olan interaktif yazılımlar kullanılarak, öğrencinin bilgiyi anlık teoriden pratiğe dökmesi sağlanmakta ve aktif öğrenme sergilenmektedir. Öğrencilerin sadece anlamsal belleklerine değil, görsel ve işitsel, olaysal, mekansal vb. diğer tüm bellek çeşitlerine de bilgiyi kaydetme imkanı tanıyan bu sistem öğrencilerin hafızalarına yardımcı ipuçları sunarak öğrencilerimizin bilgiyi geri çağırma süreçlerini güçlendirmektedir. Kullanılan interaktif programlar aracılığıyla sınıfta her düzey öğrenci için kazanıma uygun etkinlik örneği işlenmekte ve bilgi hayatla ilişkilendirilmektedir. Bu sayede öğrenciler bilgiyi ezberlemekten ziyade sorgulamakta ve müfredatta belirtilen üst düzey düşünme süreçlerini geliştirmektedir. İnteraktif tahtada uygulanan ders anlatımında öğretmenin gerek gördüğü bölümler video dosyası olarak kaydedilip, internet sitemizde ödev çizelgesi bölümüne gönderilip, öğrencilerin ders tekrarı ihtiyacı duydukları konuları video dosyası olarak evde izleme imkanı sunulmaktadır. Yüksek hızda kablosuz internet erişimine sahip bulunan okulumuzda her sınıfta interaktif tahta üzerinden internete bağlanılabilmektedir. Sınıflarda bilgi erişimi ve paylaşımı sınırsız düzeyde olup, öğrencilerin araştırmacı sorgulayıcı yönleri her ders bazında geliştirilmektedir.

15 TTNET VİTAMİN UYGULAMASI TTNET Vitamin İlköğretim öğretmen ve öğrenciler için hazırlanmış, internet üzerinden ulaşılan okul eğitimine destek bir eğitim hizmetidir. TTNET Vitamin İlköğretim, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programıyla uyumludur. Bu öğrenme ortamı, öğrencinin bireysel farklılıkları ve değişik öğrenme stilleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış olup, hareketli ve görsel uygulamalarla sunulur. TTNET Vitamin İlköğretim, ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf matematik, fen ve teknoloji, Türkçe ve sosyal bilgiler derslerini kapsar. Gerek evde gerekse okulda kullanılabilir. İstenilen an istenilen yerde kullanım kolaylığı sunar.. Öğrenci odaklıdır, öğrencinin artılarını güçlendirirken zayıf yönlerinin giderilmesi için olanaklar sunar. TTNET Vitamin İlköğretim de her kullanıcı tüm sınıfların ders içeriğine ulaşabilir. Online bir ürün olduğu için içeriği devamlı güncellenmekte ve zenginleştirilmektedir. 1 yıllık üyelik yalnızca bir öğretim yılını değil, 12 ay/365 günü kapsar. TTNET Vitamin İlköğretim de dersler, yeni öğretim programının öngördüğü şekilde sarmal yapıdadır. Türk Telekom un iştiraki olan Sebit tarafından Türkiye de üretilen ve geliştirilen TTNET Vitamin İlköğretim, güçlü bir kurumsal yapının ürünüdür. TTNET Vitamin İlköğretim i hazırlayan ekibi uzman öğretmenler, editörler, grafik tasarımcıları, eğitim uzmanları, yazılım ve uygulama programcıları oluşturur. İçeriği, Millî Eğitim Bakanlığı nın yeni öğretim programıyla uyumludur. Sesli ve görsel konu anlatımlarından oluşan TTNET Vitamin İlköğretim de 3600 ü aşkın interaktif etkinlik, canlandırma ve deney bulunur. Üç boyutlu eğitsel nesneler ile öğrencinin öğrenme dünyasına daha etkili ulaşılır. Sunduğu çözümlü örnekler, tarama testleri, değerlendirme soruları, Seviye Belirleme Sınavları gibi ölçme ve değerlendirme araçları, öğrencinin seviyesini tespit etmesinde ve eksiklerini gidermesinde önemli rol oynar. Oyunlar, ek kaynaklar ve haritalar gibi pek çok eğitsel araçlar sunar. Öğrencilerin bireysel farklılıkları ve değişik öğrenme düzeylerini göz önünde bulundurur. Çoklu zeka kuramı uygulanarak öğrencinin baskın zekasının yanı sıra çok baskın olmayan zekalarının da geliştirilmesi sağlanır.

16 ÜÇDİLLİ ÖĞRETİM Okul olarak çalıştığımız İngiliz Kitap firması Longman ve Alman kitap firması Langenscheidt tarafından interaktif sistem için özel olarak geliştirilmiş interaktif kitap ve yazılım paketleri kullanmaktayız. Bu programlar aracılığıyla İngilizce ve Almanca dillerini öğretirken yabancı dil öğretiminde vazgeçilmez teknikler olan NLP VE VAKOG çoklu duyusal giriş tekniğini, çoklu zeka çeşitlerine hitap eden teknikleri, yabancı dil 4 yetenek öğretimi olarak adı geçen uygulama eğitim tekniklerini, öğrenci merkezli eğitim tekniğini, yaratıcılık tekniğini, anımsatıcı teknikleri ve öğretimdeki kavrama durumları tekniklerini kullanıyoruz. Bununla beraber haftada 2 saat dilin 4 yetenek (okuma-yazma-konuşma-dinleme)öğretimi için geliştirilmiş yetenek kitapları kullanılarak yabancı dil öğretiminde bu beceriler geliştirilmektedir Okul olarak çalıştığımız İngiliz Kitap firması Longman ve Alman kitap firması Langenscheidt tarafından interaktif sistem için özel olarak geliştirilmiş interaktif kitap ve yazılım paketleri kullanmaktayız. Bu programlar aracılığıyla İngilizce ve Almanca dillerini öğretirken yabancı dil öğretiminde vazgeçilmez teknikler olan NLP VE VAKOG çoklu duyusal giriş tekniğini, çoklu zeka çeşitlerine hitap eden teknikleri, yabancı dil 4 yetenek öğretimi olarak adı geçen uygulama eğitim tekniklerini, öğrenci merkezli eğitim tekniğini, yaratıcılık tekniğini, anımsatıcı teknikleri ve öğretimdeki kavrama durumları tekniklerini kullanıyoruz. Bununla beraber haftada 2 saat dilin 4 yetenek (okuma-yazma-konuşma-dinleme)öğretimi için geliştirilmiş yetenek kitapları kullanılarak yabancı dil öğretiminde bu beceriler geliştirilmektedir Kullandığımız İngilizce ve Almanca kitaplar (Common European Framework olarak adlandırılan) Avrupa Ortak Diller Çerçevesine bağlı bulunmaktadır. Bu sebeple öğrencilerimiz ilköğretimden uluslararası yeterlik ve yetkinlik düzeyinde mezun olurlar. Yabancı dil dersleri aynı zamanda öğrenilen yabancı dilin kültür biçimini de öğrenmek ve öğrencinin ulusal değerleri içerisinde evrensel değerleri birleştirerek dünya kültürünü de benimsemesi olan bir kültürlenme sürecidir. İşte bu önemli kültürlenme süreci doğrultusunda Konyaaltı Koleji olarak iki dilli yabancı dil eğitimindeki en önemli amacımız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Yurdumuzu, dünyanın en mamur ve en medenî memleketlerin seviyesine çıkaracağız. sözünde belirttiği üzere, aldığı nitelikli üst düzey eğitimi ve öğretimi gelecek yaşantılarında uluslararası konumlarda kullanarak Türkiye Cumhuriyeti ni dünya ülkeleri arasında omuzlarında en üst sıralara yükseltebilecek nitelikli ve dünya kültürüne sahip insan modeli yetiştirmek olmuştur.

17 HIZLI VE ETKİN OKUMA SAATLERİ E-DOY ÇALIŞMASI ( ETKİN DİNLEME-OKUMA VE YAZMA ÇALIŞMALARI) Günümüzde çocuklarımıza öğrenme yollarının en etkilisinin okuma olduğunu öğretmemiz gerekir.yaşam deneyiminin artması, düşüncenin, bilincin gelişmesi, duyguların sezgilerin güçlenmesinin okumaya bağlı olduğunu kavratmalıyız. İlköğretim çağından itibaren, okur yazarlığın yanında iyi bir okur olmanın yollarını göstermeliyiz. Onlara okuma sevgisini aşılamalı, okumadan haz duymalarını sağlamalıyız.bunun için neyi, ne zaman okuyacaklarını, okuma yol ve yöntemlerini öğretmeliyiz. Bu amaçla okulumuzda kurulduğumuz Eğitim Öğretim Yılından beri okuma çalışmaları yapılarak öğrencilerimizin araştırıcı sorgulayıcı, bilgiyi ezberleyen değil, bilgiyi içselleştirip yeni bilgiler üretebilen üst düzey muhakeme becerilerine sahip bireyler yetiştirmek amacımız olmuştur. Bu doğrultuda mevcut okuma saatlerimiz Eğitim Öğretim Yılında Özel Bilkent İlköğretim Okulunda Hızlı Etkin Okuma Uzmanı olarak görev yapan Hanife Karaarslan ile yapılan görüşmeler ve uygulanan seminerlerin ardından Hızlı Etkin Okuma Saatlerine dönüştürülmüş okuma ile ilgili gelişen teknikler dahilinde çalışmalarla öğrencilerin okuduğunu anlama becerilerinin gelişmesi desteklenmiştir. Bununla beraber Eğitim Öğretim Yılında üyesi olduğumuz PISA nın(uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) bilim kurulu üyesi Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi ile yürüttüğümüz program dahilinde Hızlı Etkin Okuma saatlerimizi de geliştirerek yaptığımız E-DOY ( Etkin Dinleme Okuma Yazma ) çalışmaları dahilinde öğrencilerimiz haftanın bir günü dinlediğini anlama çalışmaları dahilinde bir sefere mahsus olmak üzere dinledikleri metini yazarak anlık süreç içerisinde konsantrasyon ve dinlediğini anlama becerilerini geliştirmeleri amaçlanmış, diğer gün okuduğunu anlama çalışmaları kapsamında hızlı etkin okuma teknikleri dahilinde okuduğu kitap hakkında o gün okuduğu bölüm kapsamında anladıklarını yazı defterlerine özgün ifadeleri ve yorumlarıyla yazmaları sağlanarak hem okuduğunu anlama hem de yazma becerilerini geliştirmek hedeflenmiştir. Haftanın diğer üç günü ise 40 dakikalık okuma saatlerini ilk 10 dakikası interaktif tahtalarımız aracılığıyla göz sıçrama çalışmaları, konsantrasyon ve nefes teknikleri çalışmaları ve akabinde iç sesi yok etmek ve okudukları metine odaklanmalarını sağlamak üzere klasik müzik eşliğinde Hızlı Etkin Okuma Saatleri gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalar dahilinde muhakeme becerisi artan bireyler diğer derslerde de dikkat becerileri gelişmiş, dinlediğini ve okuduğunu üst düzeyde anlayan yorumlayan ve ifade eden bireyler olmaya olarak bütün. branş derslerinde başarılarını arttırmaktadırlar

18 İNTERAKTİF BİLGİSAYAR LABORATUVARI Teknolojinin günümüz bilgi toplumunun vazgeçilmez bir gerekçesi olması sebebiyle Konyaaltı Koleji olarak öğrencilerimizin bilişim ile etkileşim içinde olması gerekçesinin bilincindeyiz. İnteraktif bilgisayar laboratuarımızda Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi'nin değerlendirmelerini ve TTNET Vitamin Uygulamasının online deneme sınavlarını uygulamaktayız. Bununla beraber öğrencilerimize sınıf mevcutlarına oranla 24 kişi bazında sunduğumuz laboratuarda öğrencilerimize çeşitli yazılım uygulamalarını interaktif tahtada uygulayıp onların kişisel bilgisayarlarında çalışarak, bilgisayar becerilerini de geliştirme fırsatı sunmaktayız. İLKÖĞRETİM FEN VE TEKNOLOJİ LABORATUVARI Laboratuar kullanım sıklığı arttıkça akademik başarı artmaktadır. Fen ve Teknoloji derslerinde; -Basit deneyleri sınıfta ve laboratuarda bireysel veya grup olarak yaptırmak -Öğretmenin sınıfta deney yapması -Deney filmleri izlemek -Fen kavramları ile basit gözlemler yapıp gözlemleri sistematik olarak kayıt etmek gerekmektedir. Bu bağlamda 4.sınıftan itibaren 24 kişilik interaktif sınıflarımızda TTNET Vitamin Programı ile Fen ve Teknoloji dersi deneysel olarak işlenir ve İlköğretim Fen ve Teknoloji Laboratuarında 4.sınıftan itibaren deney ve gözleme dayalı çalışmalar yaptırılarak Fen Dersinin en önemli etkeni olan Deney Tasarlama Becerisinin Düşünme Süreçlerini geliştirmeleri sağlanır. Bu sayede öğrencilerimiz; Gözlem yapma Hipotez kurma Hipotezin test edilebilirliği Deneysel düzeneği kurma Deneysel düzenekte değişkenleri kontrol etme Verilerin doğruluğunu test etme Sonuca ulaşma kazanımlarını edinerek Fen ve Teknoloji dersinde üst düzey düşünme becerisine sahip bireyler olarak öğrenim görürler.

19 GÖRSEL SANATLAR VE TASARIM DERSİ Okul Atölyemiz öğrencilerimizin resim çalışmalarını profesyonel bir ortamda geliştirmelerini sağlamak üzere öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersinde bireysel bazda çalışabilmelerine olanak sağlayacak resim masalarıyla düzenlenmiştir. Öğrenciler bireysel resim masalarını çalışmak istedikleri biçime göre düzenleyip, klasik müzik eşliğinde Görsel Sanatlar dersini işlemektedirler. Bununla beraber öğlen aralarında öğrencilerimizin resim yeteneklerini geliştirecek kurslar düzenlenerek, bütün okul öğrencilerinin yanı sıra resim alanında özel yeteneğe sahip çocuklarımızın becerileri geliştirilmektedir ve istekleri doğrultusunda Güzel Sanatlar Lisesi ne yönlendirilmektedir. MÜZİK DERSİ Öğrencilerimiz okulumuzda mevcut bulunan Müzik Odamızda interaktif müzik tahtası aracılığıyla tahta üzerine yazılan notalara dokunarak seslerini tanımlama ve bu sayede akademik anlamda solfej yapma fırsatı bulurlar. Müzik öğretmeninin piyano eşliğinde işlediği derslere öğrencilerimiz flüt ve melodikalarıyla eşlik ederek nota bilgileri geliştirilir. Bu doğrultudan hareketle amacımız akademik bir nota eğitimi alan öğrencilerimizi muhakkak suretle bir enstrüman çalmaya yöneltmek ve müziği kültürel bir olgu olarak benimsemelerini sağlamaktır. Bununla beraber müzik alanında özel yeteneği olan öğrencilerimizle öğlen arası kurslarında yaptığımız çalışmalar dahilinde yetenekli öğrencilerimiz istekleri doğrultusunda konservatuar sınavlarına yönlendirilmektedir.

20 SPORSAL FAALİYETLERİMİZ Sporsal faaliyetlerdeki amacımız; çocuklarımızın bu faaliyetler aracılığıyla onların sosyal bireyler olmalarını sağlamaktır. Bununla beraber onların spor yaparak rahatlamaları suretiyle diğer branş derlerine de motivasyonu ve konsantrasyonu gelişmiş biçimde katılmalarını sağlamaktır. Beden Eğitimi bireyin fiziksel aktiviteler aracılığı ile psikomotor, bilişsel ve toplumsal alanda gelişimine katkıda bulunan bir süreçtir. Beden Eğitimi bireyin sosyalleşebilmesi ve kişiliğini bulup doğru bir çizgi üzerinde yol alabilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bizler de bu bilinçle çocuklarımızı bilinçli ve sağlıklı bireyler haline getirmek için 1. kademeden 2. ve 3. sınıfta çalıştırmaya başlayarak alt yapı oluşturuyoruz. Çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda kızlarımızı voleybol, erkek öğrencilerimizi de futbol branşı doğrultusunda yetiştiriyoruz. Çalışmalarımızı okul spor sahalarında haftada 2 saat gerçekleştiriyoruz. Voleybol ve futbol branşlarında hareketleri en basit şekilde, basamaklarla birer birer pekiştirerek gerçekleştiriyoruz. Konyaaltı Koleji olarak, okul takım sporlarında Voleybol, Futbol, Basketbol ve Futsal branşlarında, bireysel spor olarak ise Masa Tenisi ve Badminton branşlarında yarışmalara katılıyoruz.

21 HALK DANSLARI ÇALIŞMALARIMIZ Türk halk dansları eğitimi fiziksel aktivitesi ve müzik bütünlüğü ile öğrencinin bedensel ve zihinsel gelişimine yadsınmayacak katkılar sağlar. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif özellikleri ile de eğitim sürecinde çok etkin bir rol oynar. Halk dansları bireyin çözümleme yeteneğini geliştirir. Çözümleme yeteneği; kinestetik algılama, dokunarak algılama, görerek algılama, duyarak algılama ve statik-dinamik çözümlemeden oluşur. Koordinasyonda ki amaç hareket becerisi, sürat ve çevikliğin geliştirilmesidir. Okulumuzda yapılmakta olan Türk halk oyunları dersleri ana sınıfı, 1. sınıf ve 2. sınıflara Kafkas türünde oyunlar, ve 5. sınıflara teke yöresi türünde oyunlar, 6.7.ve 8. sınıflara zeybek türünde oyunlar öğretilmektedir; ders içerikleri ve zorluk dereceleri yaş gruplarına göre uyarlanarak yürütülmektedir.

22 DANS ÇALIŞMALARIMIZ Öğrencilerimizi ulusal değerlerinin içerisinde evrensel değerleri birleştirmiş dünya görüşüne hakim kültür seviyesi yüksek bireyler olarak yetiştirmek üzere anasınıfından itibaren Rock, Pop, Latin, Tango vb. dans türlerinde öğrencilerimiz profesyonel eğitmenlerce yetiştirilmektedir.

23 SATRANÇ DERSİ Satranç zihinsel beceri geliştiren bir ders olarak küçük yaşlardan başlayarak bir bireyin ömrünün sonuna kadar oynayabileceği bir etkinliktir.satranç bir muhakeme ve düşünce oyunudur. Bireyi düşünmeye sevk eder, özgüven duygusunu geliştirir, zekasını kullanmasını öğretir. Satranç bireylerde odaklanma, görselleştirme, ileriyi düşünme, muhakeme yeteneği, soyut düşünme, planlama, analiz etme, eş zamanlı çoklu düşünme becerilerini geliştirir. Bir eğitim ve öğretim yöntemi olarak satrancın getirisi çocukların zekâlarını harekete geçirmesi ve eğlenirken bahse değer becerileri geliştirmelerine yardımcı olmasıdır. Okulumuzda satranç anasınıfından başlanarak sınıflarda serbest zaman etkinliği olarak uygulanır.

24 ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE REHBERLİK SERVİSİMİZ Öğrenme ve öğretme etkinliğinin olduğu her yerde ölçme ve değerlendirme vardır. Ölçme Değerlendirme Birimimiz, öğretmene, iyi bir soru nasıl yapılır, test uygulandıktan sonra, madde analizi nasıl yapılır, sorularına cevap vermektedir. Ayrıca testlerle ilgili araştırma raporlarını ve temel istatistiksel sonuçları yorumlamaktadır. Öğretim yılı boyunca amaçlanan hedefler doğrultusunda yapılan sınavları izler, karneleri inceler ve başarının yükseltilmesi için öğretmenlerle işbirliği yapar. Okul yönetimimiz öğretmenlere teknolojinin verdiği tüm imkanları sunmaktadır. Okulumuzda mevcut Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisimiz, bilgisayar ortamında Ölçme Değerlendirme uzmanının desteği ile daha etkin çalışmalar yapmaktadır. ÖLÇME DEĞERLENDİRME SERVİSİ ÇALIŞMA ESASLARI 1.Ders içi Performans ve Yazılı Sınavlar : 2 ve 3.sınıflardaki öğrencilerimizin proje ve performans notları değerlendirilir. Öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının kazanımlarına ne derecede ulaştıkları tespit edilerek sınıf rehber öğretmenleriyle görüşülür, elde edilen neticeler doğrultusunda öğrencilerimizin kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve seviyeleri geliştirilir sınıflarda ise yazılı sınav neticeleri sınıf rehber öğretmenleriyle birlikte değerlendirilerek, elde edilen neticeler doğrultusunda öğrencilerimizin kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve akademik seviyeleri geliştirilir. 2. Uygun Yayınları Aylık Kazanım Değerlendirme Sınavı : 2,3,4.sınıflarda öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının aylık kazanımlarına ne derece ulaştığının tespiti için aylık ünite değerlendirme sınavları yapılır ve alınan neticeler doğrultusunda sınıf rehber öğretmenleriyle görüşülerek öğrencilerimizin kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve akademik seviyeleri geliştirilir.

25 3.Uygun Yayınları Genel Dönem Değerlendirme Sınavı : 2,3,4.sınıflarda 1. Dönem Aralık ayında öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının kazanımlarına ne derecede ulaştıklarını tespit etmek üzere genel dönem sınavı uygulanır. 2.dönem ise Mayıs ayında her iki dönemin kazanım durumunu tespit eden genel dönem sınavı uygulanır. Öğrenci kazanım analizleri doğrultusunda sınıf rehber öğretmenleriyle görüşülerek her iki dönem içerisinde kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve akademik seviyeleri geliştirilir. 4. Okul Deneme Sınavları : 2,3.sınıflarda 1 ve 2.dönemin sonunda, sınıflarda ise her iki dönem ortası ve dönem sonlarında belirtilen tarih aralıklarında öğrencilerimizin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının kazanımlarına ne derece ulaştığının tespiti için okul deneme sınavları uygulanır. Öğretim programındaki kazanımlara ne derece ulaştıkları analiz edilir. Bu doğrultuda öğrencilerin belirtilen tarih aralıklarındaki akademik seviyeleri değerlendirilerek sınıf rehber öğretmenleriyle görüşülür ve elde edilen neticeler doğrultusunda öğrencilerimizin kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve seviyeleri geliştirilir. 5.Tarama Sınavı : 5,6,7,8.sınıflarda öğrencilerimizin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının senelik kazanımlarına ne derece ulaştığının tespiti için Mayıs ve Haziran aylarında 10 adet tarama sınavı uygulanır. 5,6,7. sınıflarda tespit edilen kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve akademik seviyeleri geliştirilir. 8.sınıflarda ise Seviye Belirleme Sınavından önce kazanım eksikleri ofis programı olarak adlandırdığımız çalışma sistemi ile giderilir ve akademik seviyeleri geliştirilerek, sınava hazır bulunuşluk düzeyleri arttırılır.

26 6.CİTO TÜRKİYE ÖĞRENCİ İZLEME SİSTEMİ(ÖİS) Eğitim sürecinde her öğrencinin gelişiminde farklılıklar vardır. Bu farklılıklardan dolayı veli, olarak hepimiz, çocuklarımızın eğitim süreci içinde gelişimlerini izlemek isteriz. Çocuklarımızı başarılı oldukları alanlara yönlendirmek ve eğer varsa başarısız oldukları alanlarda gereken önlemleri almak sorumluluklarımızdan birisidir. Öğrenci İzleme Sistemi(ÖİS), çocuklarımızın eğitim süreci içinde gelişimlerini izlemek onları başarılı oldukları alanlara yönlendirmek ve başarısız oldukları alanlarda da gerekli önlemleri almamızı sağlayacak veriler ve öneriler ortaya koymaktadır. Uygulamalar ve Raporlar ÖİS, her öğrencinin gelişimsel farklılıklarının olacağı, bu farklılıkların ortaya çıkarılarak her öğrencinin hedeflenen düzeylerde başarılı olması için gerekli destek hizmetlerinin sağlanabileceği düşüncesinden yola çıkarak hazırlanmış, öğrencileri okul yılları boyunca akademik, sosyal ve duyuşsal anlamda izleyen bir ölçme ve değerlendirme sistemidir. Öğrencilerin akademik, sosyal ve duyuşsal becerileri süreç içerisinde izlenmekte ve bu becerilere yönelik gelişimiyle ilgili sonuçlar öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve okullara iletilmektedir. Ülke çapında elde edilen bilimsel bulgulardan hareketle, eğitimin niteliğini arttırmak için eğitim-öğretim faaliyetlerinin nasıl yapılması gerektiği, Cito Türkiye tarafından düzenlenen konferans, seminer, işlik çalışması gibi farklı platformlarda ve yayımlanan Cito Eğitim: Kuram ve Uygulama Dergisinde öğretmen, yönetici ve velilerle paylaşılmaktadır. Uygulamalar Bilişsel Gelişim (BG) uygulaması, ÖİS'in bir modülü olarak 5-7 yaş arası öğrencilere (48-84 ay aralığı) yöneliktir. Ana sınıfı/anaokulu öğrencilerine (5-6 yaş) ve ilköğretimin 1. sınıfına yeni başlayan öğrencilere (7 yaş) uygulanmaktadır. Böylece öğrencilerin bilişsel ve dil becerilerinin gelişim süreci erken yaştan itibaren takibe alınmakta, ilköğretime hazır bulunuşluk düzeyleri tespit edilmekte, ilköğretimdeki akademik başarıları hakkında öngörüde bulunulmakta ve okul başarılarını arttırmaya yönelik öneriler geliştirilmektedir. ÖİS'in Öğrenci Akademik Gelişim İzleme Sistemi (A-ÖİS) modülü, ilköğretim öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) temel alanlarda hazırladığı öğretim programlarının kazanımlarına ne derecede ulaştıklarını izlemekte ve öğrencilerin güçlü ya da gelişmeye ihtiyaç duydukları üst düzey düşünme becerilerini belirlemektedir. ÖİS'in üçüncü modülü olan Öğrenci Sosyal Gelişim Programı (ÖSGP), öğrencilerin akademik başarıları ile ilişkili olduğu bilinen bazı sosyal, eğitsel ve duyuşsal etmenlerin değerlendirilmesini içermektedir. Genel olarak Öğrenci-Okul Özellikleri, Öğretim Programlarının Uygulanması ve Okul Dışı Etmenler gibi üç ana boyutta ele alınan ÖSGP, özellikle öğretmenlere öğrencilerini sosyal ve bununla ilişkili olarak akademik açıdan daha ileriye götürmeleri anlamında geri bildirim sağlamaktadır.

27 BG ve A-ÖİS uygulamaları, bir eğitim- öğretim yılı içinde Ekim-Kasım ve Mart-Nisan ayları içinde olmak üzere iki defa yapılmakta ve bilgisayar ortamında gerçekleştirilen her bir uygulama bir ders saati bir oturum olmak üzere toplam üç oturumdan oluşmaktadır. ÖSGP uygulamaları ise bir eğitim - öğretim yılı içinde Nisan-Mayıs ayları içerisinde bir kez yapılmaktadır.. Raporlar BG uygulamaları sonucunda BG Öğrenci Raporları, BG Sınıf Raporları, BG Okul Raporları ve raporların okunmasında yararlanılacak BG Uygulama Kılavuzu verilmektedir. A-ÖİS uygulamaları sonucunda A-ÖİS Öğrenci Raporu, A-ÖİS Sınıf Raporu, A-ÖİS Okul Raporu ve raporlardaki puanları yorumlamak amacıyla Konu Alanı Yeterlik Düzeyleri verilmektedir. Ayrıca öğrencinin yıllar içindeki gelişimlerinin takip edilebildiği A-ÖİS Gelişim Raporu da süreç içinde verilmektedir. ÖSGP uygulamaları sonucunda öğrencilerin akademik başarısını etkileyen sosyal, eğitsel ve duyuşsal etmenlere yönelik raporlar da sunulmaktadır.

28 7.KDU - HAZIR BULUNUŞLUK KDU Nedir? Kazanım Değerlendirme Uygulaması (KDU), Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ tarafından gerçekleştirilen, öğrencilerin bilgi ve beceri düzeylerinin bilişsel süreçler göz önüne alınarak değerlendirilmesini amaçlayan, ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik, basılı bir uygulamadır. KDU'nun Önemi KDU'nun odak noktası, öğretim sürecinde öğrenci gelişimini takip etmektir. Öğrenci gelişiminin takip edilmesi ise öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımalarını, sonraki yıllarda hangi alanlarda başarılı olabileceklerini anlamalarını ya da istedikleri alanlarda daha başarılı olabilmeleri için nasıl bir yön izlemeleri gerektiği hakkında bilgi edinmelerini sağlar. KDU'da akademik gelişimleri takip edilirken öğrenciler, puanlamaya ve sıralamaya tabi tutulmazlar. Bu uygulama ile bilgi ve becerilere hangi bilişsel düzeyde sahip olduklarının belirlenmesi amaçlanmıştır. Bunun için, derslere ait yeterlik düzeyleri tanımlanmaktadır. Öğrenciler ve öğretmenler, yeterlik düzeyleri ile ilgili daha bütünsel bir değerlendirmeye sahip olacak, bu da öğrencilerin bilişsel alandaki gelişimlerine daha fazla katkı sağlayacaktır. KDU'yu yapılandıran bu bilgilerin oluşturulmasında, ölçme ve değerlendirme alanının güçlü bir kuramı olan Madde Tepki Kuramı temel alınmaktadır.

29 KDU Sonuçlarından Kimler Nasıl Faydalanır? Kazanım Değerlendirme Uygulaması sonucunda, Öğrenciler için; Sahip oldukları bilgi ve becerilerin bütününe bakılarak yeterlik düzeyleri belirlenecek, Ders ve derslerin öğrenme alanlarındaki başarı düzeyleri ile öğrenci profilleri oluşturulacak, Süreç içindeki gelişimleri, yeterlik düzeyi bazında izlenecektir. (Gelişim raporunun verilebilmesi için öğrencinin en az iki uygulamaya katılmış olması gerekmektedir.) Öğretmenler için; Öğretim sürecini iyileştirecek bilgiler üretilecek, Yeterlik düzeyi tanımları ve şube bazında öğrencilerin bu düzeylere dağılımları verilecek, Şube bazında öğrencilerin başarı düzeyi dağılımları verilecek, Öğrenme alanları bazında öğrenci başarı düzeyleri belirlenecek, Öğrencilerin süreç içindeki gelişimleri, yeterlik düzeyi bazında izlenecektir. (Gelişim raporunun verilebilmesi için öğrencinin en az iki uygulamaya katılmış olması gerekmektedir.) Yöneticiler için; Öğretim sürecini iyileştirecek bilgiler üretilecek, Okul geneli başarı dağılımı oluşturulacak, Okul genelinde öğrencilerin yeterlik düzeyi dağılımları üretilecek, Okul genelinin süreç içindeki gelişimi, yeterlik düzeyi bazında izlenecektir. (Gelişim raporunun verilebilmesi için öğrencinin en az iki uygulamaya katılmış olması gerekmektedir.)

30 BAŞARI DURUMU Mezun sayısı YGS de /SBS de yerleşen sayısı Yerleşme oranı Öğretim yılı % Öğretim yılı % Öğretim yılı %80 Öğretim yılı

31 SBS/LYS/YGS İLÇE GENELİNDEKİ OKUL BAŞARI SIRASI OKULLAR BAZINDA Öğretim yılı İlçe Öğretim yılı Öğretim yılı Öğretim yılı 2

32 BAŞARILARIMIZ /LİSE GİRİŞ SINAVLARI

33 EĞİTİM-ÖĞRETİM

34 SPOR İL BAŞARILARIMIZ Öğretim Yılı Masa Tenisi Yıldız Erkekler İl 4.sü Öğretim Yılı Masa Tenisi Küçük Erkekler İl 4.sü SPOR İLÇE BAŞARILARIMIZ Eğitim-Öğretim Yılı 4.Eğitim Bölgesi Kızlar Voleybol Turnuvası Bölge 3.sü Eğitim-Öğretim Yılı Kaymakamlık Kupası Yıldız Kızlar Voleybol İlçe 3.sü

35 ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİMİZ DENİZ YAVUZ KİŞİSEL ÇALIŞMALARI

36

37

38

39 RESİM İL BAŞARILARIMIZ Eğitim-Öğretim Yılı Elif Eymen KEYSAN 2-A İl Milli Eğitim Müdürlüğü Turizm Haftası Etkinlikleri Resim Yarışması İl 3.sü Eğitim Öğretim yılı Milen Ceday KIRCALI 7-A Çevre ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü XIII.Bölge Müdürlüğünün "Su ve Gıda Güvenliği" konulu resim yarışması İl 1.si

40 Eğitim Öğretim yılı İlayda YULUĞ 5-A Sınıfı "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve M.Akif Ersoy'u Anma" konulu resim yarışması il 2.si ilçe 1.si Eğitim Öğretim yılı Aysima KAPLAN 3-A 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 90.Yıldönümünü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma resim yarışma il 2.si

41 Eğitim Öğretim yılı Talya GÜZEL 4-A Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğü Turizm Haftası Resim Yarışması il 2.si

42 RESİM İLÇE BAŞARILARIMIZ Eğitim Öğretim yılı Aysima KAPLAN 4-A Sınıfı "Atatürk"Konulu Resim yarışmasında ilçe 2.si Eğitim Öğretim yılı Sevinç KURT 5-A Sınıfı "6 Mart Atatürk'ün Antalya'ya Gelişi" konulu resim yarışması ilçe 1.si

43 Eğitim Öğretim yılı İlayda YULUĞ 4-A Sınıfı 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü 90.Yıldönümünü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma yarışma ilçe 3.sü Eğitim Öğretim yılı Aysima KAPLAN'ın "Cumhuriyet ve Atatürk" Konulu Resim Yarışması İlçe 1.si Eğitim Öğretim yılı Altuğ OZIŞIK 10 Kasım Atatürk ü Anma Resim Yarışması İlçe 3.sü

44 ŞİİR İL BAŞARILARIMIZ

45 ŞİİR İLÇE BAŞARILARIMIZ

46

47 KOMPOZİSYON İL BAŞARILARIMIZ

48 KOMPOZİSYON İLÇE BAŞARILARIMIZ

49

50 SATRANÇ İL BAŞARILARIMIZ Eğitim-Öğretim Yılı Göktuğ Can Suna Anasınıfı Satranç İl Temsilciliği Minik erkekler İl 1.si Eğitim- Öğretim Yılı Dinçer TAŞDÖĞEN 4-A Sınıfı Satranç Federasyonu "Babalar Günü" Satranç Turnuvası İl 2.cisi

51 SATRANÇ İLÇE BAŞARILARIMIZ Öğretim Yılı Mert VURAL 2-A Öğretim Yılı Melih Cem Sınıfı 1.Konyaaltı İlçe Milli Eğitim YÜCEL 2-A Sınıfı 1.Konyaaltı İlçe Milli Müdürlüğü Satranç Şenliği İlçe 1.si Eğitim Müdürlüğü Satranç Şenliği İlçe 2.si

52 Eğitim-Öğretim Yılı Mert VURAL 3-A Kaymakamlık Kupası Satranç Turnuvası İlçe 1.si

53 HALK OYUNLARI İL BAŞARILARIMIZ Yıldızlar Sahneleme İl 2.si Yıldızlar il 3.sü Jüri Özel Ödülü Jüri Özel Ödülü

54 TEMİZLİK VE HİJYEN

55 KÜLTÜREL ETKİNLİKLER TRT 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Rusya Başkenti Cumhuriyet Sanat Derneği Kültür Sarayı Müdürü'nün Okul Müdürümüz ve Sorumlu Öğretmenimize sunduğu Takdir Belgesi Eğitim Öğretim Yılı 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği Takdir Belgesi Eğitim Öğretim Yılı 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği Takdir Belgesi

56 FOMGED/ ULUSLARARASI ÇOCUK FESTİVALİ

57

58 PROJELERİMİZ DEĞERLER EĞİTİMİ YARDIMLAŞMA KONUSU/ ENGELLERİ AŞALIM PROJESİ Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu yönetim kurulu üyesi Mesrure ÇELEBİOĞLU okulda uygulanan değerler eğitimi kapsamında ayın değeri olarak geçen yardımlaşma konusu dahilinde okul olarak Engelleri Aşalım projesi gerçekleştirdiklerini belirtti. Mesrure ÇELEBİOĞLU bu projenin amacının öğrencilerde sosyal paylaşım ve yardımlaşma üzerine bilinç geliştirmek olduğunu belirterek Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi başkanı Mehmet Karavural ve Başkan Yardımcısı Tahsin Dağlı ile işbirliği yaptıklarını belirtti. Bu tip çalışmalarda okul öğrenci meclisinin öğrenci-öğrenci ilişkisi bakımından önemli bir yeri olduğunu belirten ÇELEBİOĞLU meclis başkanı Azra DEMİRCİ ninde toplanan yardımda önemli bir rolü olduğunu belirtti. Okul Öğrenci Meclisi Başkanı Azra DEMİRCİAydın YILMAZ'a proje kapsamında toplanan yardımla aldıkları tekerlekli sandalyeyi "her engeli paylaşarak ve yardımlaşarak aşabiliriz" diyerek teslim etti. DEĞERLER EĞİTİMİ PAYLAŞIMCILIK KONUSU/DR.İLHAMİ TANKUT A ZİYARET Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Değerler Eğitimi çerçevesinde "Paylaşımcı Olmak" konusu dahilinde öğretmenleri ile birlikte Antalya'nın en kıymetli eğitim gönüllülerinden ve Antalya'ya birçok okul kazandırmış biri olan Dr. İlhami Tankut ve eşi Neşe Hanım'ı Konyaaltı Caddesindeki evlerinde ziyaret ettiler.

59 DEĞERLER EĞİTİMİ MERHAMET KONUSU/HUZUREVİ ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu uyguladığı Değerler Eğitimi çerçevesinde 4 ve 5.sınıfların Mayıs ayı değeri olan Merhamet değerine paralel yaklaşmakta olan Anneler Günü dolayısıyla Asmalı Konak Huzurevi nde bulunan annelerimizin anneler gününü kutlamak ve onları mutlu etmek amacıyla ziyarette bulundular. Asmalı Konak Huzurevi nde bulunan yaşlılarımızla merhabalaşıp konuştular. Annelerimizin ve diğer yaşlılarımızın ellerini öpüp anneler gününü kutladılar. Oradaki annelerimiz, diğer yaşlılar ve görevliler bu ziyaretten ötürü çok memnun olduklarını belirterek, toplumumuzda kaybolmakta olan değerlere sahip çıktıkları için okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ettiklerini belirttiler. DEĞERLER EĞİTİMİ MİSAFİRPERVERLİK KONUSU/ RUS OKULUNA ZİYARET Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu 2- A ve 3-A sınıfı öğrencileri, tarihinde Değerler Eğitimi Mayıs ayı konusu olan "Misafirperverlik" ile ilgili etkinlikler kapsamında Antalya'da bulunan Uluslararası Rus Okuluna gezi düzenlediler. Rus Okulu öğrencileri ve öğretmenleri, okulumuz öğrencilerine, kendi geleneklerine uygun olarak, tuz ve ekmek ikram ederek karşıladılar. Öğrencilerin tanışıp, kaynaşmasından sonra kültür alışverişi dahilinde Konyaaltı koleji öğrencileri otantik giysileri ile Kafkas Yöresi Halk Danslarını, Rus Okulu öğrencileri ise Uzaya Giden Çocuk adlı dans gösterisini sergilediler. Dans gösterilerinin ardından okul binasını gezen öğrenciler, kendilerine ikram edilen çay ve kekleri yiyerek, sohbet ettiler. Ardından Rus çizgi film kahramanı maskotu ile tanışan öğrenciler birlikte şarkılar söyleyerek birbirlerine veda ettiler.

ÖZEL YUMURCAK ANAOKULU

ÖZEL YUMURCAK ANAOKULU BRANŞ DERSLERİMİZ ÖZEL YUMURCAK ANAOKULU eğitiminde uygulanan programda Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim ve öğretim müfredatında yer alan çalışmalar ve bu çalışmalara ek olarak çağın gerekleri

Detaylı

Türkçe dili etkinlikleri, öğretmen rehberliğinde yapılan grup etkinliklerindendir. Bu etkinlikler öncelikle çocukların dil gelişimleriyle ilgilidir.

Türkçe dili etkinlikleri, öğretmen rehberliğinde yapılan grup etkinliklerindendir. Bu etkinlikler öncelikle çocukların dil gelişimleriyle ilgilidir. KİTAP VE ÇOCUK Türkçe dili etkinlikleri, öğretmen rehberliğinde yapılan grup etkinliklerindendir. Bu etkinlikler öncelikle çocukların dil gelişimleriyle ilgilidir. Türkçe dil etkinlikleri çocuğun kendi

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan ı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Detaylı

Eğitim, sevgi Özel Önsöz Anaokulu

Eğitim, sevgi Özel Önsöz Anaokulu Başarının Önsöz ü 1 2 Eğitim, sevgi Özel Önsöz Anaokulu 1200 m² kullanım alanı, oyun salonları, çalışma sınıfları, sınıfların dışında açık ve kapalı oyun bahçesi, kum havuzu, bilim atölyesi, spor salonu,

Detaylı

Cito Türkiye. Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi (ÖİS) Cito Türkiye Bilişsel Gelişim Uygulaması (BG)

Cito Türkiye. Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi (ÖİS) Cito Türkiye Bilişsel Gelişim Uygulaması (BG) Cito Türkiye Cito, merkezi Hollanda da bulunan uluslararası bir ölçme-değerlendirme kurumudur. Almanya, ABD ve Türkiye de şubeleri; Japonya ve Kore de temsilcilikleri bulunmaktadır. Otuz ülkeye eğitimin

Detaylı

ZEKA ATÖLYESİ AKIL OYUNLAR

ZEKA ATÖLYESİ AKIL OYUNLAR ZEKA ATÖLYESİ AKIL OYUNLAR Akıl Oyunları çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütmemantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat - konsantrasyon, hafıza

Detaylı

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi İngilizce yi evinize getiriyor. Sarıyer Belediyesi, Dünya Bankası destekli bilimsel bir proje ile çocuklara evlerinin sıcak ortamında

Detaylı

ÖZEL ATAFEN İLKOKULU 1. SINIFLAR İNGİLİZCE VELİ BİLGİLENDİRME

ÖZEL ATAFEN İLKOKULU 1. SINIFLAR İNGİLİZCE VELİ BİLGİLENDİRME ÖZEL ATAFEN İLKOKULU 1. SINIFLAR İNGİLİZCE VELİ BİLGİLENDİRME Öğretmenlerimiz: Esra Akkoyun: 1 A/B Pelin Yaman: 1 C/D ATAFENDE İngilizce programı Avrupa Dil standartları ve çoklu zekâ kuramına uygun olarak

Detaylı

İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Programları. Yrd.Doç.Dr.Gülçin TAN ŞİŞMAN

İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Programları. Yrd.Doç.Dr.Gülçin TAN ŞİŞMAN İlköğretim (İlkokul ve Ortaokul) Programları Yrd.Doç.Dr.Gülçin TAN ŞİŞMAN Yakın Geçmiş... 1990 Eğitimi Geliştirme Projesi Dünya Bankası nın desteği - ÖME 1997 8 Yıllık Kesintisiz Eğitim 2000 Temel Eğitime

Detaylı

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü Ek 1 ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU (Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliklerine İlişkin) Sayın Öğretmenim, Bu form, sizin kişisel ve mesleki yeterlik düzeyinizi kendi bakış açınızla değerlendirmeniz için hazırlanmıştır.

Detaylı

YARATICI ÖĞRENCİ GÜNLERİ Her Öğrenci Yaratıcıdır

YARATICI ÖĞRENCİ GÜNLERİ Her Öğrenci Yaratıcıdır YARATICI ÖĞRENCİ GÜNLERİ Her Öğrenci Yaratıcıdır Öğrencinin ilgi alanları, becerileri ve yetenekleri düşünüldüğü zaman kendi öğrenme yöntemlerine göre akademik ve/veya kültürel alanda başarılı olabilir.

Detaylı

İstek Kemal Atatürk İlkokulu Eğitim Öğretim Yılı 1. SINIFLAR BÜLTENİ

İstek Kemal Atatürk İlkokulu Eğitim Öğretim Yılı 1. SINIFLAR BÜLTENİ İstek Kemal Atatürk İlkokulu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. SINIFLAR BÜLTENİ Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemini bugün tamamlıyoruz. İlk dönem,

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü. Mesleki Gelişim Programı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü. Mesleki Gelişim Programı T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 1. ETKİNLİĞİN ADI Zihinsel Engellilerin Eğitimi Kursu 4 Mesleki Gelişim Programı 2. ETKİNLİĞİN AMAÇLARI Bu faaliyeti başarı

Detaylı

Intel Eğitim Çözümleri. En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin

Intel Eğitim Çözümleri. En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin Intel Eğitim Çözümleri En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin Intel Eğitim Çözümleri Gelişmiş Öğrenci ve Öğretmen Sınıf Yönetim Yazılımı GELIŞMIŞ ÖĞRENCI VE ÖĞRETMEN ETKILEŞIMI

Detaylı

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ!

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! EĞİTİMİN ALTIN MARKASINDA BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! %100 ÖĞRENİM BURSU FIRSATI ANADOLU LİSESİ TEOG PUANINLA SÜRESİZ BURS KAZAN! GELECEĞE GÜÇLÜ BAŞLA! EN İYİSİNİ SEÇ, DOĞRU KARAR VER ŞANSA İHTİYACIN YOK EĞİTİME

Detaylı

1,2 ve 3. sınıf seviyesinde öğrencinin;

1,2 ve 3. sınıf seviyesinde öğrencinin; Sosyal Takip Programı: Öğrencilerin Uygulamalı derslerde 1-4. sınıf ve sonrasında spor ve sanat eğilimlerini takip eden yeteneklerin keşfedilmesini sağlayan ve arşivleyen bir programdır. Öğrencilerin bu

Detaylı

1 SF. Kuzucuk Okul Öncesi Eğitim Seti

1 SF. Kuzucuk Okul Öncesi Eğitim Seti Kuzucuk Okul Öncesi Eğitim Seti 1 SF SF 2 Kuzucuk Okul Öncesi Eğitim Seti Eğitimin temel basamağı olan Okul Öncesi Eğitim nitelikli ve çok yönlü bir eğitim sürecini gerektirir. Çocukların keyifli zengin

Detaylı

AKTIF (ETKİN) ÖĞRENME

AKTIF (ETKİN) ÖĞRENME AKTIF (ETKİN) ÖĞRENME 2 AKTIF (ETKİN) ÖĞRENME Aktif öğrenme, bireyin öğrenme sürecine aktif olarak katılımını sağlama yaklaşımıdır. Bu yöntemle öğrenciler pasif alıcı konumundan çıkıp yaparak yaşayarak

Detaylı

21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da

21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da 21 yıllık tecrübesiyle SiNCAN da geleceğin mimarı nesiller artık bizim ellerimizde, güvenle... Keşke Hep Çocuk Kalsak! Büyüyünce ne olacaksın diye sorarlar. Oysa çocuk kalmak en güzel şey değil midir?

Detaylı

Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı 2015

Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı 2015 Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Çağrı Mektubu Eğitim, dış dünyadan aldığı dönütler doğrultusunda kendisini değiştirerek yenileyen açık bir sistemdir. Günümüz eğitiminin vizyonu, kabul görmüş düşünceleri

Detaylı

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitap ve dijital kaynakların öğrencilerimize;

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitap ve dijital kaynakların öğrencilerimize; Sayın Veli, Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken, öğrencilerimizin yıl boyunca öğrenme ortamlarını destekleyecek, ders kitaplarını ve kaynak kitapları sizlerle paylaşmak istedik. Bu kaynakları belirlerken

Detaylı

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitap ve dijital kaynakların öğrencilerimize;

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitap ve dijital kaynakların öğrencilerimize; Sayın Veli, Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken, öğrencilerimizin yıl boyunca öğrenme ortamlarını destekleyecek, ders kitaplarını ve kaynak kitapları sizlerle paylaşmak istedik. Bu kaynakları belirlerken

Detaylı

YENİ İLKÖĞRETİM TÜRKÇE PROGRAMININ GETİRDİKLERİ Hasan Basri DURSUN > hbdursun@gmail.com

YENİ İLKÖĞRETİM TÜRKÇE PROGRAMININ GETİRDİKLERİ Hasan Basri DURSUN > hbdursun@gmail.com YENİ İLKÖĞRETİM TÜRKÇE PROGRAMININ GETİRDİKLERİ Hasan Basri DURSUN > hbdursun@gmail.com Bilginin hızla yenilenerek üretildiği çağımızda birey ve toplumun geleceği, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve üretme

Detaylı

EK-1 BEDEN EGİTİMİ DERSİNDE ÖĞRENCİ BAŞARISININ DEĞERLENDİRİLMESİ

EK-1 BEDEN EGİTİMİ DERSİNDE ÖĞRENCİ BAŞARISININ DEĞERLENDİRİLMESİ BEDEN EGİTİMİ DERSİNDE ÖĞRENCİ BAŞARISININ DEĞERLENDİRİLMESİ EK-1 Beden eğitimi dersinde öğrencilerin başarıları; sınavlar, varsa projeler, öğrencilerin performanslarını belirlemeye yönelik çalışmalardan

Detaylı

YABANCI DİLLER MESLEKİ İTALYANCA (AYAKKABI) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

YABANCI DİLLER MESLEKİ İTALYANCA (AYAKKABI) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü YABANCI DİLLER MESLEKİ İTALYANCA (AYAKKABI) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2013 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı

Detaylı

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan ı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Detaylı

ÖĞRETMENLER İÇİN YARATICI DRAMA

ÖĞRETMENLER İÇİN YARATICI DRAMA ÖĞRETMENLER İÇİN YARATICI DRAMA ETKİN ÖĞRENCİ REHBER ÖĞRETMEN AKADEMİK BAŞARI ARS TRAINING OLARAK AMACIMIZ; MİLLİ EĞİTİM MÜFREDATINA UYGUN OLARAK GELİŞTİRİLEN YARATICI DRAMA PROGRAMINI, UYGUN ÖĞRENME YAŞANTILARI

Detaylı

Okul Öncesi Eğitim Seti

Okul Öncesi Eğitim Seti Okul Öncesi Eğitim Seti Degerli Egitimciler Okul öncesi eğitim; çocukların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin uyarıcı çevre olanakları sağlayan; onların bedensel, zihinsel, duygusal

Detaylı

DEBİP DENİZLİ EĞİTİMİNDE BAŞARIYI İZLEME VE GELİŞTİRME PROJESİ

DEBİP DENİZLİ EĞİTİMİNDE BAŞARIYI İZLEME VE GELİŞTİRME PROJESİ DENİZLİ EĞİTİMİNDE BAŞARIYI İZLEME VE GELİŞTİRME PROJESİ DEBİP ZEHRA SUNA MANASIR İLKOKULU / ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU DEĞERLENDİRMESİ Raportör Müdür Yardımcısı Hasan ALKIN Okul

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016)

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ. (13 Şubat- 24 Mart 2017)

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ. (13 Şubat- 24 Mart 2017) 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (13 Şubat- 24 Mart 2017) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temaları ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her 6 haftada

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Şubat- 24 Mart 2017)

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Şubat- 24 Mart 2017) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Şubat- 24 Mart 2017) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci;

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci; Image not found http://bologna.konya.edu.tr/panel/images/pdflogo.png Ders Adı : MATERYAL GELİŞTİRME Ders No : 0310340081 Teorik : 2 Pratik : 2 Kredi : 3 ECTS : 4 Ders Bilgileri Ders Türü Öğretim Dili Öğretim

Detaylı

1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 )

1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 ) 1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

TANITIM DOSYASI. 1. Bölüm: Dahi Merkezi nin Tarihçesi. 3. Bölüm: Franchise Şartları. 4. Bölüm: Franchisee ye Verilen Hizmetler

TANITIM DOSYASI. 1. Bölüm: Dahi Merkezi nin Tarihçesi. 3. Bölüm: Franchise Şartları. 4. Bölüm: Franchisee ye Verilen Hizmetler TANITIM DOSYASI 1. Bölüm: Dahi Merkezi nin Tarihçesi 2. Bölüm: Dahi Merkezlerinde Verilen Hizmetler 3. Bölüm: Franchise Şartları 4. Bölüm: Franchisee ye Verilen Hizmetler 5. Bölüm: Rakamlarla Dahi Merkezi

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

SULTANGAZİ BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEK AKADEMİSİ. açılan kapı SEDA. Bașarıya

SULTANGAZİ BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEK AKADEMİSİ. açılan kapı SEDA. Bașarıya Bașarıya açılan kapı SULTANGAZİ BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEK AKADEMİSİ SEDA SULTANGAZİ BELEDİYESİ EĞİTİM DESTEK AKADEMİSİ BAŞARIYA GİDEN YOL SULTANÇİFTLİĞİ SEDA İ nsanlar bireysel farklılık taşırlar. Bu farklılıkları

Detaylı

ORTAÖĞRETİM İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ÖZEL ALAN YETERLİKLERİ

ORTAÖĞRETİM İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ÖZEL ALAN YETERLİKLERİ A. DİL BİLEŞENLERİ VE DİL EDİNİMİ BİLGİSİ A.1. İngilizceyi sözlü ve yazılı iletişimde doğru ve uygun kullanarak model olabilme A.2. Dil edinimi kuramlarını, yaklaşımlarını ve stratejilerini bilme A.3.

Detaylı

DERGİ & YAYIN KULÜBÜ-İLKOKUL

DERGİ & YAYIN KULÜBÜ-İLKOKUL Bizler Utku Koleji Özel İlkokulu DERGİ YAYIN KULÜBÜ öğrencileri olarak bir dergi çıkarmaya karar verdik. Kulüp arkadaşlarımızla bir araya gelerek görev dağılımı yaptık. Her birimiz yeteneklerimiz doğrultusunda

Detaylı

Nesibe Aydın Anaokulu Öğrencisi

Nesibe Aydın Anaokulu Öğrencisi Vizyonumuz Yaşam boyu öğrenme felsefesini benimsemiş çalışanları ile; yenilikçi, uluslararası alanda sayılan, yaşamın içinde var olan ve etkin eğitim-öğretim standartlarına sahip bir kurum olmaktır. Misyonumuz

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2014 2015 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

Bir okuldan fazlası. Bir okuldan fazlası HER ALANDA KALİTELİ VE GÜVENLİ EĞİTİMİN MERKEZİ. www.toros.k12.tr ANAOKULU VE KREŞLER İLKOKULLAR ORTAOKULLAR

Bir okuldan fazlası. Bir okuldan fazlası HER ALANDA KALİTELİ VE GÜVENLİ EĞİTİMİN MERKEZİ. www.toros.k12.tr ANAOKULU VE KREŞLER İLKOKULLAR ORTAOKULLAR Bir okuldan fazlası HER ALANDA KALİTELİ VE GÜVENLİ EĞİTİMİN MERKEZİ ANAOKULU VE KREŞLER HER YERE YAKINIZ Toros Kaş Toros Finike Toros Kumluca Toros Güven Toros Akdeniz Toros İdeal Çocuk Akademisi Toros

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

wıas world Internatıonal American College

wıas world Internatıonal American College wıas world Internatıonal American College Çetin Cad. Nurettin Duman Sk.No.3 Kuzey Ataşehir / İstanbul Tel: 0216 314 0 100-0216 365 0 808 Faks: 0216 314 0 107 www.amerikankoleji.net wıas world Internatıonal

Detaylı

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNİN PROGRAMI. Page 3

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNİN PROGRAMI. Page 3 BİLSEM Page 2 BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNİN PROGRAMI Page 3 Okullarda uygulanan örgün eğitim programı: İlköğretim ve bir dereceye kadar ortaöğretim programları öncelikle çoğunluğun bulunduğu ortam ve çevresinde

Detaylı

NEDEN ÇiZGi OKULLARI. Yılların Tecrübesi Çizgi ye Dönüştü. Çünkü Çizgi Okulları;

NEDEN ÇiZGi OKULLARI. Yılların Tecrübesi Çizgi ye Dönüştü. Çünkü Çizgi Okulları; NEDEN ÇiZGi OKULLARI Yılların Tecrübesi Çizgi ye Dönüştü Çünkü Çizgi Okulları; Özgün çizgisiyle bireyselleştirilmiş eğitim programı uygulayan bir okuldur. Öğrenci kalabalıkta kaybolmaz. Başarı için bütün

Detaylı

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK BAKIM VE OYUN ODASI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK BAKIM VE OYUN ODASI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK BAKIM VE OYUN ODASI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2013 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde

Detaylı

2013/2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI.. ORTAOKULU 7.SINIFLAR YIL SONU ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

2013/2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI.. ORTAOKULU 7.SINIFLAR YIL SONU ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI 2013/2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI.. ORTAOKULU 7.SINIFLAR YIL SONU ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI TOPLANTI TARİHİ : TOPLANTI YERİ : Öğretmenler Odası TOPLANTI SAATİ : 10:30 GÜNDEM : 1-Açılış ve yoklama

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ. Sevgili Velilerimiz,

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ. Sevgili Velilerimiz, Sevgili Velilerimiz, Bizler çocuklarımızla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nı okulumuzda coşkuyla kutladık. Onlara vatan, millet sevgisini birliği, bütünlüğü yaşlarının alabildiği ölçüde aktarmaya

Detaylı

ALKEV Ozel. Ilkokulu

ALKEV Ozel. Ilkokulu ALKEV Ozel Ilkokulu 2014-2015 AG-Broschure 1 ve 2. SINIF KULÜPLERİ ÇİZGİLERDEN RESİMLERE YOLCULUK Kulübümüzde aşamalı çizgileri kullanarak çocuklarımıza resim yapmayi öğretmek hem kolay hem de eğlenceli

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. İLKOKULU 2. SINIF MÜZİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANI

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. İLKOKULU 2. SINIF MÜZİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANI 3,4 (3-15 Ekim 2016) 2 saat UZUN HECE - KISA HECE EYLÜL- EKİM 1,2, (19-30 Eylül 2016) 2 saat İSTİKLAL MARŞI MIZA SAYGI A.6. İstiklal Marşı nı anlamına uygun dinler. A.6. Kazanımı ile İlgili Açıklamalar:

Detaylı

KİŞİSEL GELİŞİM VE EĞİTİMİ LİDERLİK EĞİTİMİ KURS PROGRAMI

KİŞİSEL GELİŞİM VE EĞİTİMİ LİDERLİK EĞİTİMİ KURS PROGRAMI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü KİŞİSEL GELİŞİM VE EĞİTİMİ LİDERLİK EĞİTİMİ KURS PROGRAMI 2016 ANKARA İÇİNDEKİLER PROGRAMIN ADI... 1 PROGRAMIN DAYANAĞI... 1 PROGRAMIN GİRİŞ

Detaylı

ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU KASIM AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI

ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU KASIM AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU KASIM AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI SINIF ETKİNLİKLERİ TÜRKÇE DİL Öğrencilerimiz kendilerini tanıtan oyuncaklar, giysiler, sevdiği eşyalarını anlatarak paylaşımlarda bulundular. Öğrenciler

Detaylı

Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Ders İçerikleri

Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Ders İçerikleri Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Ders İçerikleri Okuma-Yazma Öğretimi Teori ve Uygulamaları ESN721 1 3 + 0 7 Okuma yazmaya hazıroluşluk, okuma yazma öğretiminde temel yaklaşımlar, diğer ülke

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012)

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012) 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012) Sayın Velimiz, 22 Ekim 2012-14 Aralık 2012 tarihleri arasındaki ikinci temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Sevgili Velilerimiz, Bizler Ocak ayında yaptığımız etkinliklerimizle çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını baz alarak planladık ve uyguladık. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemini siz değerli

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü töreni hazırlıkları, ortaokul öğrencilerimizin 1. deneme

Detaylı

TÜRK DÜNYASI VAKFI. Bana Bir Hikaye yaz projesinin web portalına hoş geldiniz!

TÜRK DÜNYASI VAKFI. Bana Bir Hikaye yaz projesinin web portalına hoş geldiniz! 510 TÜRK DÜNYASI VAKFI HAKKIMIZDA Bana Bir Hikaye yaz projesinin web portalına hoş geldiniz! Bilginin hızla üretildiği ve tüketildiği bir çağda, çocuklarımızın okuma merakının dünya çapında hayli azaldığını

Detaylı

çocuk ve çocuk resminin gelişim aşamalarını öğrenir.

çocuk ve çocuk resminin gelişim aşamalarını öğrenir. Image not found http://bologna.konya.edu.tr/panel/images/pdflogo.png Ders Adı : ÇOCUĞUN SANATSAL GELİŞİMİ Ders No : 0310380072 Teorik : 2 Pratik : 0 Kredi : 2 ECTS : 3 Ders Bilgileri Ders Türü Öğretim

Detaylı

JALE TEZER BÜYÜMEKTEN BÜYÜMEYE FARK VARDIR! ÖĞRENCİ ETÜT EĞİTİM MERKEZİ GÜÇLÜ TEMEL ETÜT EGITIM MERKEZI AÇILDI

JALE TEZER BÜYÜMEKTEN BÜYÜMEYE FARK VARDIR! ÖĞRENCİ ETÜT EĞİTİM MERKEZİ GÜÇLÜ TEMEL ETÜT EGITIM MERKEZI AÇILDI JALE TEZER EĞİTİM KURUMLARI JALE TEZER KOLEJİ TEZER KOLEJİ JALE JALE TEZER ÖĞRENCİ ETÜT EĞİTİM MERKEZİ OFİS SİSTEMİ (ETÜT) EĞİTİM DANIŞMANLIĞI (KARİYER MERKEZİ) SOSYAL İMKÂNLAR TEOG SINAVINA HAZIRLIK HER

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM BROŞÜRÜ

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM BROŞÜRÜ 2013 2014 1. ve 2. SINIFLAR ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM BROŞÜRÜ BALE KULÜBÜ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TERCİH FORMU Öğrencinin, Adı Soyadı :.. Sınıfı:.. Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra psikososyal

Detaylı

ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRETİM YETİŞKİNLER İÇİN OKUMA YAZMA ÖĞRETİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRETİM YETİŞKİNLER İÇİN OKUMA YAZMA ÖĞRETİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRETİM YETİŞKİNLER İÇİN OKUMA YAZMA ÖĞRETİCİLİĞİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2013 ANKARA ÖNSÖZ Günümüzde mesleklerin

Detaylı

OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ

OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ Okulumuz 26.08.1996 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 26.08.1996 yılında Çankaya İlçesi, Yıldız semtinde Yıldız Anadolu Lisesi adı altında eğitimöğretime

Detaylı

Bir okuldan daha fazlası...

Bir okuldan daha fazlası... Bir okuldan daha fazlası... Fakülte Koleji açılıyor www.fakultekoleji.com ÖĞREN KAVRA DEĞİŞ Kolejimizde eğitim öğretim süreci, akademik başarının yanı sıra öğrencilerin gerçek performanslarını ortaya çıkarmayı

Detaylı

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0-3 YAŞ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0-3 YAŞ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 0-3 YAŞ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2013 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin değişim

Detaylı

ANAFİKİR: Kendimizi tanımamız, sorumluluklarımızı yerine getirmemizde

ANAFİKİR: Kendimizi tanımamız, sorumluluklarımızı yerine getirmemizde 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (9 EYLÜL-25 EKİM 2013) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda; PYP disiplinler üstü temaları ile ilgili

Detaylı

ORTAÖĞRETĠM ĠNGĠLĠZCE ÖĞRETMENĠ ÖZEL ALAN YETERLĠKLERĠ

ORTAÖĞRETĠM ĠNGĠLĠZCE ÖĞRETMENĠ ÖZEL ALAN YETERLĠKLERĠ A. DĠL BĠLEġENLERĠ VE DĠL EDĠNĠMĠ BĠLGĠSĠ A1. Ġngilizceyi sözlü ve yazılı iletiģimde doğru ve uygun kullanarak model olabilme A2. Dil edinimi kuramlarını, yaklaģımlarını ve stratejilerini bilme Bu alan,

Detaylı

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci;

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci; Image not found http://bologna.konya.edu.tr/panel/images/pdflogo.png Ders Adı : ANNE BABA EĞİTİMİ Ders No : 0100101 Teorik : 2 Pratik : 0 Kredi : 2 ECTS : 5 Ders Bilgileri Ders Türü Öğretim Dili Öğretim

Detaylı

Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve

Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve Eğitim, Sanat ve Sporla; Güçlü, Özgür, Erdemli bir toplum hedefi ile hazırlanan projelerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ün izinden giden kurumsallaşma ve akademikleştirme yolu ile kalıcı temeller üzerine kurulmaktadır.

Detaylı

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ABD Ders Ġçerikleri

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ABD Ders Ġçerikleri Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ABD Ders Ġçerikleri 5.DÖNEM 6.DÖNEM DERSLER T U K ECTS DERSLER T U K ECTS SNF 301 FEN VE TEK. ÖĞR. 4 0 4 6 SNF 304 TÜRKÇE ÖĞRETIMI 4 0 4 6 SNF 303

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. İLKOKULU 4. SINIF MÜZİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANI

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. İLKOKULU 4. SINIF MÜZİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANI EKİM 7-2 EKİM (5. Hafta) EKİM 0-4 EKİM (4. Hafta) FARKLI MÜZİK TÜRLERİ EKİM 03-07 EKİM (3.Hafta) DİNLEME- SÖYLEME- ÇALMA EYLÜL 26-30 EYLÜL (2. Hafta) EYLÜL 9-23 EYLÜL (. Hafta) İSTİKLÂL MARŞI MIZI DOĞRU

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ NİSAN 2015

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ NİSAN 2015 Sevgili Velimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki farklı unsuru bir araya getiren milli bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti nin temellerinin

Detaylı

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitaplar ve dijital kaynakların öğrencilerimize;

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitaplar ve dijital kaynakların öğrencilerimize; Sayın Veli, Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken, öğrencilerimizin yıl boyunca öğrenme ortamlarını destekleyecek, ders ve kaynak kitaplarını sizlerle paylaşmak istedik. Bu kaynakları belirlerken akademik

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN (28 Ekim 2013-13 Aralık 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz

Detaylı

İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ KÜTAHYA

İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ KÜTAHYA İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ KÜTAHYA 2013 1 ŞAPHANE 75.YIL İLKOKULU/ORTAOKULU VİZYON BELGESİ Kütahya Şaphane 75.Yıl İlkokulu/Ortaokulu Müdürlüğü olarak; 1-Öğretim Çalışmaları (Kazanımlara Ulaşma Düzeyi

Detaylı

TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SOSYAL BİLGİLER DERSİ 5. SINIF YILLIK PLANI

TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SOSYAL BİLGİLER DERSİ 5. SINIF YILLIK PLANI 07-11.10.201 0.09/01-04.10.201 2-27.09.201 09-20.09.201 TED KDZ. EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU 201 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SÜRE ÖĞRENME ALANI: Birey ve Toplum ÜNİTE: Haklarımı Öğreniyorum ARA DİSİPLİNLER

Detaylı

I. GİRİŞ II. UZAK HEDEFLER. Üçüncü sınıf ders programının hedefleri:

I. GİRİŞ II. UZAK HEDEFLER. Üçüncü sınıf ders programının hedefleri: I. GİRİŞ Eğitim, Kosova nın toplumsal, siyasi ve ekonomik gelişmesinin etki alanını temsil eder. Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (EBTB) savaşın bitiminden sonra başlayan, en gelişmiş uluslar arası

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 )

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 ) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ ( 07 Eylül-16 Ekim 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

2014-2015 Akademik Yılı Tanıtımı. Her çocuk en iyi başlangıcı hak eder. İzmir Özel Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, Lisesi

2014-2015 Akademik Yılı Tanıtımı. Her çocuk en iyi başlangıcı hak eder. İzmir Özel Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, Lisesi 2014-2015 Akademik Yılı Tanıtımı Her çocuk en iyi başlangıcı hak eder. İzmir Özel Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, Lisesi Amacı öğrenmeye ilgi uyandırmak olan anaokulu; bilgi aktaran değil, çocukta var olan

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2015 2016 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

ARMADA OKULLARI BAŞARININ ANAHTARI

ARMADA OKULLARI BAŞARININ ANAHTARI BAŞARININ ANAHTARI ARMADA OKULLARI Armada okullarında her sınıf seviyesine uygun MEB program standartlarına dikkat edilerek eğitim ve öğretim yöntemleriyle de zenginleştirilmiş uygulamalar ve teknolojik

Detaylı

Temel İngilizce II (ENG122) Ders Detayları

Temel İngilizce II (ENG122) Ders Detayları Temel İngilizce II (ENG122) Ders Detayları Ders Adı Ders Kodu Dönemi Ders Saati Uygulama Saati Laboratuar Saati Kredi AKTS Temel İngilizce II ENG122 Bahar 4 0 0 4 4 Ön Koşul Ders(ler)i ENG121 Dersin Dili

Detaylı

Eğitim Dizisi. Hazırlayanlar: Dr. Seçil Yücelyiğit - Bil. Uzm. Sibel Güler

Eğitim Dizisi. Hazırlayanlar: Dr. Seçil Yücelyiğit - Bil. Uzm. Sibel Güler Oyun gemisi Eğitim Dizisi Her cilt 24 cm x 30 cm - 110 gr. 1. hamur Bu eğitim dizisinde okul öncesi dönem çocuklarının hem bilişsel gelişimlerini, hem de sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen zengin

Detaylı

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ EVDE ÇOCUK BAKIMI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ EVDE ÇOCUK BAKIMI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ EVDE ÇOCUK BAKIMI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2013 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU 2016-2017 EKİM AYI BÜLTENİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KaLELER Atatürk ün hayatını öğrenme Atatürk ün ülkemize kazandırdıkları Cumhuriyet

Detaylı

HEDEFLERİMİZ. Öğrencilere

HEDEFLERİMİZ. Öğrencilere MİSYONUMUZ Özel Üsküdar SEV Ana sınıfı, İlkokulu ve Ortaokulu güncel öğretim teknik ve yöntemleri ile zenginleştirilmiş eğitim programlarını uygular. Ulusal kültüre ve evrensel değerlere saygılı, Türkçe

Detaylı

YENİ BİLİM AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ

YENİ BİLİM AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ YENİ BİLİM AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ 2015-2016 ŞUBAT AYI BÜLTENİ STAR CLASS BU AYIN TEMASI KENDİMİZİ DÜZENLEME BİÇİMİMİZ ANA HATLARIMIZ *Toplumların ve bireylerin ihtiyaçları farklı meslekleri ortaya çıkarır

Detaylı

İlkokuma Yazma Öğretimi

İlkokuma Yazma Öğretimi İlkokuma Yazma Öğretimi Günümüzün ve geleceğin öğrencilerinin yetiştirilmesinde, ilk okuma-yazma öğretiminin amacı; sadece okuma ve yazma gibi becerilerin kazandırılması değil, aynı zamanda düşünme, anlama,

Detaylı

O Oyunların vazgeçilmez öğeleri olan oyuncaklar çocuğun bilişsel, bedensel ve psikososyal gelişimlerini destekleyen, hayal gücünü ve yaratıcılığını

O Oyunların vazgeçilmez öğeleri olan oyuncaklar çocuğun bilişsel, bedensel ve psikososyal gelişimlerini destekleyen, hayal gücünü ve yaratıcılığını EĞİTİCİ OYUNCAKLAR O Oyunların vazgeçilmez öğeleri olan oyuncaklar çocuğun bilişsel, bedensel ve psikososyal gelişimlerini destekleyen, hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren en değerli araçlardır.

Detaylı

ERDEK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI TANITIM KILAVUZU

ERDEK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI TANITIM KILAVUZU ERDEK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI TANITIM KILAVUZU 2012-2013 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Bölüm Şefi Zuhal ALTINTAŞ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Bu faaliyet ile çocuk

Detaylı

T.C GEDİZ KAYMAKAMLIĞI ALTINKENT İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ

T.C GEDİZ KAYMAKAMLIĞI ALTINKENT İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ T.C GEDİZ KAYMAKAMLIĞI ALTINKENT İLKOKULU-ORTAOKULU VİZYON BELGESİ Öğretim Çalışmaları: Öğretim Çalışmaları: 5-6-7 ve 8.sınıflarda kazanımlara ulaşma düzeyini ölçmek için 3 adet ölçme yapılarak, sonuçları

Detaylı

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci;

Öğrenim Kazanımları Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenci; Image not found http://bologna.konya.edu.tr/panel/images/pdflogo.png Ders Adı : ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME Ders No : 0310380127 Teorik : 3 Pratik : 0 Kredi : 3 ECTS : 3 Ders Bilgileri Ders Türü Öğretim Dili

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ ANAOKULU İLKOKUL ORTAOKUL Bu yıl, ortaokul binasının 3 ve 4. katları da dahil olmak üzere yerleşkemizin

Detaylı

SPOR SATRANÇ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

SPOR SATRANÇ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü SPOR SATRANÇ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2014 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık

Detaylı

EZİNE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ HAYDİ! HALİL İBRAHİM SOFRASINA

EZİNE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ HAYDİ! HALİL İBRAHİM SOFRASINA EZİNE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ HAYDİ! HALİL İBRAHİM SOFRASINA 1-PROJENİN ADI: HAYDİ HALİL İBRAHİM SOFRASINA EZİNE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ 2-PROJENİN ÖZETİ: 2013-2014 eğitim- öğretim yılında okulumuz da gerçekleştireceğimiz

Detaylı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (11 Mayıs -19 Haziran 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

26 OCAK-2 ŞUBAT İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ FLORYA YERLEŞKESİ YARIYIL PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ

26 OCAK-2 ŞUBAT İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ FLORYA YERLEŞKESİ YARIYIL PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ 26 OCAK-2 ŞUBAT İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ FLORYA YERLEŞKESİ YARIYIL PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ PROGRAMIN AMACI: Öğrencilerin yeni çalışma alanlarını ve güncel bilgileri keşfederek, düşünme

Detaylı

Eğitim Durumlarının Düzenlenmesi

Eğitim Durumlarının Düzenlenmesi Eğitim Durumlarının Düzenlenmesi Program geliştirme sürecinin üçüncü öğesi öğrenme öğretme süreci dir. Eğitim durumları olarak da bilinen bu öğe nasıl? sorusuna yanıt arar. Eğitim durumları, öğrencilere

Detaylı

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ OKULLAR HAYAT OLSUN OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ Okullarımız halka açıldı Okullar eğitim-öğretim saatleri dışında; akşam saatleri, hafta sonları ve yaz aylarında halkımızın hizmetine açıldı. Derslikler,

Detaylı