EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SINAV KOLEJİ SERVİS SÖZLEŞMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SINAV KOLEJİ SERVİS SÖZLEŞMESİ"

Transkript

1 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SINAV KOLEJİ SERVİS SÖZLEŞMESİ 1-TARAFLAR Mustafa Kemal Mahallesi 2080 Sokak. No:4 Çankaya Ankara adresinde bulunan SINAV Basın Yayın Dağıtım Org. Sanayi Ve Tic. A.Ş ye ait SINAV KOLEJİ ile (bundan böyle Okul olarak anılacaktır), Dikmen Cad. 320/2 Dikmen Ankara adresinde faaliyetlerini sürdüren Başak Turizm Ticaret Sanayi Ltd. Şti. arasında (bundan böyle Taşıyıcı olarak anılacaktır) aşağıdaki koşullarda servis sözleşmesi akdedilmiştir. 2-KONU Sözleşmenin konusunu, Taşıyıcı ile sözleşme akdeden Okul un Anaokulu ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin adreslerinden alınarak güvenli bir şekilde okula ulaştırılmaları, ders bitiminde ise okuldan alınarak güvenli bir şekilde adreslerine bırakılmasından oluşmaktadır. 3-ÜCRET 1- Okul öğrencilerinin velileri ile akdedilecek öğrenci başı K.D.V dâhil ücretler aşağıdaki tabloda gösterilmiş olup taşıyıcı eğitim öğretim yılına ilişkin olarak her ne ad altında olursa olsun başkaca bir ücret talebinde bulunmayacaktır. 2- Aşağıdaki tabloda bölgeler,semt ve mesafeler, ücretler verilmiştir. Ancak ders yılı başlangıcında ya da içerisinde taraflar karşılıklı mutabakat şartıyla tabloda değişiklikler yapabilecektir. 3- Aşağıdaki tabloda yer alan bölgeler ve ücretler esas alınarak tayin edilecek Taşıma Ücreti Öğrenci Velisinin ayrı bir ödeme seçeneğini tercih etmemesi halinde 2014 yılı Haziran ayında bitmek üzere tanzim edilecek, banka hesabına ya da kredi kartı ile ödenebilecektir. 4- Öğrenci adresinin mesafe tanımlamasında sorun çıkması halinde okul İşletme Müdürlüğü veya Okul Aile Birliği Başkanları ile Taşıyıcı Yetkilisi arasında varılacak mutabakata göre mesafe tayin edilecektir. 5- Servis ücretlerinin tahsil ve takibi tamamen taşıyıcı firma yükümlülüğü altında olup, ücretlerin hiç ödenmemesi ya da geç ödenmesi halinde Okula hiçbir yükümlülük getirmeyecektir.

2 BÖLGELER ÜCRETLER KDV DAHİL MAKSİMUM YOLCULUK SÜRESİ 1.BÖLGE ÇOK YAKIN MUSTAFA KEMAL MAH. BARIŞ SİTESİ - ANKARA ANKARA SİTESİ SÖĞÜTÖZÜ - DSİ LOJMANLARI TL 35 Dakika BEYSUKENT 2.BÖLGE YAKIN BİLKENT TL 40 Dakika ANGORA EVLERİ ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU 3.BÖLGE ORTA KONUTKENT ÇUKURAMBAR - BEŞTEPE TL 50 Dakkika MESA KORU SİTESİ YAŞAMKENT - GAMA ERDEMKENT BAHÇELİEVLER - EMEK - MALTEPE BALGAT YIL - CEVİZLİDERE - ÇİĞDEM MAH. 4.BÖLGE UZAK GAYRET MAH - MİT LOJMANLARI TL 60 Dakika DİKMEN ÖVEÇLER BATIKENT İNÖNÜ MAH. TÜRKKONUT - İNCEK BATIKENT - OSTİM - SERHAT KOOP KEÇİÖREN - ETLİK - AYVALI HASKÖY - AYDINLIKEVLER 5.BÖLGE ÇOK UZAK SUBAYEVLERİ - BASINEVLERİ - İNCİRLİ YENİMAHALLE MERKEZ - DEMETEVLER TL 60 Dakika ÇANKAYA - ORAN - AYRANCI, ABİDİNPAŞA K.KONAKLAR - G.O.P - ESAT - CEBECİ - ERYAMAN - ETİMESGUT - ELVANKENT İNCEK MAMAK-HÜSEYİNGAZİ

3 4-OKUL UN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 1- Okul, işbu sözleşmenin akdedilmesinden itibaren sözleşme yürürlükte kaldığı sürece hangi nedenle olursa olsun başka bir firma ile taşıma sözleşmesi akdetmeyecektir. 2- Derslerin başlama ve bitiş saatlerini tayin ve tespit yetkisi okula ait olmakla birlikte okul, derslerin başlama ve bitiş saatlerindeki değişiklikleri en geç 1 hafta öncesinden taşıyıcıya yazılı olarak bildirilecektir. 3- Okul, servis araçlarının giriş ve çıkışları ile parkları için gerekli tedbirleri alacak, en uygun park yerlerini temin edecektir. 4- Okul, öğrencilerin mümkün olduğunca Taşıyıcı araçları ile taşımasını temine çalışacak ve Vekil nezdinde gerekli çabayı gösterecektir. 5- Servis firmasının okulda görevli personeline ve daimi servis şoförüne tüm öğün yemekleri verilecektir. 6-Okulun açıldığı ilk hafta alınan kayıtlar, servise en geç ikinci hafta yerleştirilecektir bu konuda Taşıyıcıya müdahale edilmeyecektir. 7-Dönem içinde veya İkinci dönemde servis kayıtlarını yeni yaptıran öğrencilerimiz için, servislerde yer olmadığı taktirde uygun planlamanın yapılabilmesi için Taşıyıcıya süre tanınacaktır. TAŞIYICININ YÜKÜMLÜLÜKLERİ 1- Taşıyıcı, yapılacak işleri incelediğini ve bunların mahiyet cins ve miktarı ile işin niteliklerini, okul ve personelinin hali hazır durumuna, işbu sözleşmenin ayrılmaz kısımlarını teşkil eden yazılı evrakın içeriğine, bu sözleşmenin içeriğini teşkil eden işlerin en küçük ayrıntısına varıncaya kadar, bu işleri ehli sıfatıyla yapacağını beyan ve kabul etmiştir. 2- Taşıyıcı, araç ruhsatında yer alan koltuk sayısı kadar öğrenci taşıyacak, hangi nedenle olursa olsun ruhsatta müsaade edilen sayıdan fazla öğrenci taşımayacak ve servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almayacaktır. 3- Servisler araç girişine müsait ise Anaokulu ilkokul 1, 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerini adreslerinden 5-12 sınıf öğrencilerini ise belirlenen servis güzergâhından alacaktır. Servis güzergâhları öğrenci adresine 50 m. den daha uzak mesafe olmayacaktır. 4- Öğrenciler, okul yerleşkesinin içinde hız yapmadan okul kapısına en yakın park yerinde servisten indirilecektir. 5- Okul Servis Yönergesi ne göre Anaokulu, ilk ve orta öğretim öğrencileri aynı araçlarla taşınacaktır. Ancak Anaokulu mevcudu ve güzergâhı uygun olması halinde (en az 10 öğrenci) ayrı bir araç verilecektir.

4 6- Okulda bir servis irtibat bürosu kurulacak ve büroda tam zamanlı servis firması görevlileri bulunacaktır. 7- Okul başlamadan, aileler ile servis şoförleri tanıştırılacak ve gerekli bilgi alışverişi sağlanacaktır. 8- İrtibat görevlileri, her gün servis giriş çıkışlarını denetleyecek, çıkışlarda araçların belirli bir sırayla çıkmasını sağlayıp yaşanabilecek kargaşaları engelleyecek ve öğrencileri yönlendireceklerdir. 9- Servis dağıtım ve toplama saatlerinde daima şoförü ile birlikte yedek bir araç bulundurulacak, hizmet dışı araç olması durumunda vakit kaybedilmeden yedek araç devreye sokulacaktır. 10- Taşıyıcı, taşıt içi düzeni sağlamakla yükümlüdür. 11- Taşıyıcı, Anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerini taşıyan tüm servislerde rehber bulundurmak zorunda olup, öğrencilerin araca binmeleri sırasında yardımcı olacaktır. 12- Servis şoförleri, trafik mevzuatında öngörülen hız limitleri ile trafik işaret ve levhaları konusuna eksiksiz riayet edecektir. 13- Servis şoförleri ve rehberleri okulun kılık kıyafet yönetmeliği ile her türlü disiplin kuralına uymak zorundadır. 14- Servis şoförleri ve servis rehberleri, okulun vereceği güvenli sürüş, iletişim, ilk yardım vs. konulu eğitimlerine eksiksiz katılmak zorundadır. 15- Çalışacak sürücüler, en az 3 yıl deneyimli, adli sicil kaydı bulunmayan, asli, taksirli, kusurlu yaralanmalı trafik kazalarına karışmamış, alkollü araç kullanma ile hız kurallarını ihlal nedeni ile sürücü belgeleri geri alınmamış olacaktır. 16- Servis şoförlerine, yol ve sürüş teknikleri eğitimi, indirme bindirme kuralları eğitimi, ilk yardım ve acil durum eğitimi verilecektir. Ayrıca servis şoförleri psikoteknik ve sağlık testlerinden geçerler. Eğitim sertifikaları ve test sonuçları okul kayıtlarında muhafaza edilir. 17- Taşıyıcı hizmet akdine tabi olan servis şoförlerinin sosyal güvenlik yönünden sigorta işlemlerini yaptırmak zorundadır. Sözleşmenin hiçbir aşamasında sigortasız işçi çalıştırılmayacağını bilen Taşıyıcı bu hususla ilgili doğabilecek tüm sorumlulukların da kendisine ait olduğunu bilmektedir. 18- Servis içerisinde yemek yenmesi sigara içilmesi yasaktır. 19- Veliler ve öğrenciler servis aracının bekletilmemesi ve şoför, rehber uyarılarına riayet etme konularında hassas davranacaktır Eğitim Öğretim yılında Hafta içi ve cumartesi günleri sosyal aktiviteler için istenilen araçların toplamı için yıllık 500 araç tahsis edilecektir. 500 aracın üzerindeki servislerde okul taşıyıcıya bedel ödeyecektir.

5 21- Taşıyıcı, öğrencinin ikametinin değişmesi, uzun tedavi gerektiren bir hastalık geçirmesi, okumaktan vazgeçmesi, herhangi bir sebepten dolayı okuma hakkını kaybetmesi sebebiyle servisle taşınmaktan vazgeçmesi halinde peşin alınmış ise öğretim döneminin sonuna kadar olan ayların ücretlerini iade etmekle yükümlüdür. 22- Taşıyıcı Sınav Koleji tarafından ilan edilen yıllık çalışma takvimi süresince hizmetini gerçekleştirmek zorundadır. 23- Taşıyıcı yarıyıl tatilinde ve yaz tatilinde personel ve öğretmenlerin taşınması için araç tahsis edecektir. 24- Taşıyıcının araç filosunda 27 koltuktan fazla koltuk bulunan araç sayısı en fazla dört adet olacaktır. 25- Okula başlama saati 8:30, bitiş saati ise 17:15 dir. Öğrenciler okula en erken 8: 15 de bırakılacaktır. Daha önce bırakılan öğrenciler geç bırakılmış kabul edilerek ilgili maddedeki esaslara göre cezai şart uygulanacaktır. 26- Taşıyıcı servis saatleri dışında okulda bir araç bulunduracaktır. 27- Araç güzergâhları firma tarafından organize edilecektir 28- Öğrenciler velilerin yazılı izni olmadan başka bir araç kullanamayacaklardır. 29- Kardeş öğrencilerin her ikisine de %5 indirim uygulanacaktır. 30- Tek yön servis kullanımında güzergâh bedeline %25 indirim uygulanacaktır 31- Servis ücretinin nakit veya tek çekim olarak ödenmesi halinde %6 indirim uygulanacaktır. 32- Okulda en az 3 adet servis aracı yedek olarak bulundurulacaktır. 6 TAŞITLARDA ARANACAK ŞARTLAR 1- Okul servis araçlarının arkasında OKUL TAŞITI yazısını kapsayan numunesine uygun renk, ebat ve şekilde reflektif bir kuşak bulunacaktır. 2- Okul servis aracının arkasında, öğrencilerin iniş ve binişleri sırasında yakılmak üzere en az 30 cm çapında kırmızı ışık veren bir lamba bulunmalı ve bu lambanın yakılması halinde üzerinde siyah renkte büyük harflerle DUR yazısı okunacak şekilde olmalı, lambanın yakılıp söndürülmesi tertibatı fren lambaları ile ayrı olmalıdır. 3- Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtlarda, öğrencilerin kolayca yetişebileceği camlar ve pencereler sabit olmalı, iç düzenlemesinde demir aksam açıkta olmamalı, varsa yaralanamaya sebebiyet vermeyecek yumuşak bir madde ile kaplanmalıdır. 4- Okul servis araçlarında: araçların imal, tadil ve montajı hakkında yönetmelik ile karayolları trafik yönetmeliğinde belirtilen standart, nitelik ve sayıda araç, gereç ve malzemeler, ilk yardım çantası, yangın söndürücü, zincir, takoz ve çekme halatı, kar lastiği ve şemsiye her an kullanılabilir durumda bulundurulmalıdır.

6 5- Servis araçlarının tüm koltuklarında standartlara uygun emniyet kemeri bulunacak ve araca binen tüm öğrencilerin emniyet kemeri takmaları sağlanacaktır. 6- Tüm servis araçlarında elektrik kumandalı kapı bulunacaktır. 7-Okul servis aracı olarak kullanılacak araçlar 5 yaşından büyük olmayacak ve tüm araçlarda SINAV KOLEJİ logosu yer alacaktır. 8- Okul servis aracı olarak kullanılacak araçlar temiz, bakımlı ve güvenli durumda bulundurulmalı ve altı ayda bir bakım ve onarımları periyodik olarak yaptırılmakla birlikte, taşıtların cinsine göre karayolları trafik yönetmeliğinin öngördüğü periyodik muayeneleri de yaptırılmış olmalıdır. 9- Servis araçlarında, SERVİSCELL servis takip ve Öğrenci Takip sisteminin bulunması ve kullanılması zorunludur. Servis kullanan her öğrenci için şifre alınması ve ödemesinin Servis firması tarafından yapılması gerekmektedir. 10- Servis firması tüm araçlara Serviscell Servis Çağrı cihazının en geç 30 Ağustos 2014 tarihine taktıracaktır. Ayrıca sene içinde servis araçları değiştiğinde bu cihazların yeni araçlara aktarılması sağlanacaktır. 12- Serviscell servis çağrı cihazlarının tamamı 20 Haziran 2015 tarihine kadar okula yada Serviscell e teslim edecektir. Teslim edilmeyen her cihaz için teminattan 200 Euro tahsil edilecektir. 13- Servislerin, sözleşmede belirtilen esaslara uygun çalışmasının denetlenmesi, kural ihlallerinin tespiti için Serviscell verileri esas alınacak ayrıca bir tutanağa yada bildirime gerek kalmayacaktır. 14- Servis araçlarında görüntü ve müzik sistemleri taşıma hizmeti sırasında kullanılmamalıdır. 15- Araçlar, karayollarında belirlenen hız sınırlarına aynen riayet edecektir. 16- Güzergâhlar ve araçlardaki öğrenci sayıları, servis aracında öğrencilerin tek bir gelişte seyahat süreleri azami 60 dakika olacak şekilde planlanacaktır. 17- Servis araçlarının okula gelişlerde öğrencilerin geç kalmamasını ve okuldan çıkışlarda okulda beklememesini sağlayacak şekilde zaman planlaması yapmaları mecburidir. Bu duruma uymayan hallerde taşıyıcı yazı ile ihtar edilir. 7- SÜRE 25/07/2014 Tarihinde tanzim edilen işbu sözleşme 25/07/2014 Tarihinde başlayacak ve 25/07/2015 Tarihinde kendiliğinden sona erecektir. 8- SİGORTA

7 Taşıyıcı, servis araçlarının Zorunlu Karayolları Mali Sorumluluk Sigortası, Kasko, Koltuk Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortasını yaptırmak ve sigorta Poliçelerini okula ibraz etmek zorundadır. Yukarıda sayılan sigortaları bulunmayan servis araçları ile öğrenci taşımacılığı yapılmayacaktır. 9- DEVİR ve TEMLİK YASAĞI Taşıyıcı, bu sözleşme ile taahhüt ettiği işlerin tamamını kendi sorumluluğu ve gözetimi altında yapmayı üstlenmiş olup sözleşmeden doğan alacaklarını, sözleşme ile üstlendiği yükümlülüklerini ve haklarını Okul un yazılı muvafakati olmaksızın kısmen veya tamamen başka kişilere devir ve ya temlik edemeyecektir. 10- DİĞER HÜKÜMLER 1- Taşıma araçları klimalı yalnızca sürücü tarafından kumanda edilebilen otomatik kapılı Mercedes Sprinter-Volkswagen Volt-Ford Transit-Fiat Ducato-Peugeot Boxer vs. gibi araçlardan olacaktır. 2- Taşıyıcı personeli ile okul arasında hiçbir şekilde işçi işveren ilişkisi kurulmadığı taraflarca kabul edilmiş olup, personelin her türlü ücret, ikramiye, fazla mesai, UBGT, yıllık izin, ihbar ve kıdem tazminatı ile SSK prim ve vergilerinin sorumlusu Taşıyıcıdır. 3- Sözleşmede belirtilmeyen ya da sonradan ortaya çıkan durumlar için ek sözleşmeler hazırlanabilir. 11- İHTİLAFLARIN HALLİ, YETKİLİ MAHKEME, TAZMİNAT VE CEZA 1- Taraflar iş bu sözleşme dolayısıyla ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlığı iyi niyetli ve karşılıklı görüşmeler yoluyla çözmek kararındadırlar. Ancak sözleşmenin uygulanmasından dolayı ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların giderilmemesi halinde Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağı hususunda taraflar arasında mutabakata varılmıştır. 2- Yıl içinde taraflardan biri herhangi bir şekilde yükümlülüklerini yerine getirmemesi yada sözleşmeyi feshetmesi halinde karşı tarafa TL (Beş Yüz Bin Türk Lirası) cezai şart olarak ödemeyi kabul eder. 3-Firma Okula TL (Beş Yüz Bin Türk Lirası) teminat mektubu verecektir. 10 eşit parçalı olarak parçalı teminat verilecektir. Teminat verildiğinde sözleşme işleme konulacaktır. 4- Aşağıdaki listedeki yükümlülükler yerine getirilmediğinde servis firması belirtilen cezayı ödemeyi kabul eder. a. İşbu sözleşmenin Taşıyıcının Yükümlülükleri başlığı altında 37 madde halinde sayılan yükümlülükler, Taşıtlarda Aranacak Şartlar başlığı altında 13 madde halinde taşıtlar hakkında sayılan yükümlülükler, Sigorta başlığı altındaki yükümlülüklerin ihlali halinde Okul tarafından Taşıyıcı ilk ihlalde yazılı olarak uyarılacaktır. İhlalin yinelenmesi halinde her bir ihlal için Taşıyıcı Firma, Okula 500TL para cezası ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

8 b. 1 kez aynı aracın rehbersiz olmasında uyarı, 2. kez tekrarlanması halinde aynı araca 500 TL para cezası verilir c. İlk öğrenciyi geç alan araçlar için her seferinde 500 TL ceza verilir. d. Araçların sözleşmede belirtilen özellikleri taşımaması durumunda araç başına 500 TL ceza uygulanır. e. Trafik sıkışması, aracın arızalanması vb. durumlarda gecikmeyle ilgili tüm velilere telefonla ulaşılmaması durumunda vaka başına 500 TL ceza uygulanır. f. Servis sürücülerin ve rehberlerin sözleşmede belirtilen kılık kıyafet ve davranış hükümlerine uymaması durumunda 500 TL ceza uygulanır g. Sözleşmede belirtilen okula varış ve okulda hazır olma saatinden 10 dk. dan fazla gecikmesi halinde araç başına 500 TL ceza uygulanır. 12- TEBLİGAT İşbu sözleşmede yazılı adresler tarafların yasal adresleri olup adres değişiklikleri karşı tarafa bildirilmediği takdirde tarafların işbu sözleşmede belirtilen adreslerine gönderilecek tebligatlar geçerli bir tebligatın tüm hüküm ve sonuçlarını doğuracaktır. 13-UYGULANACAK HÜKÜMLER İşbu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde Milli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uygulanacaktır. Taraflar bu sözleşmeyi imzalamaya yetkili olduklarını aksi halde ortaya çıkacak sonuçlardan sorumlu olacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. 9 sayfa ve toplam 13 başlıktan oluşan işbu sözleşme ve bir adet protokolden taraflar arasında 25 /07 /2014 tarihinde iki nüsha olarak tanzim edilmiş, hukuki ve cezai sonuçlar anlaşılıp sözleşmenin tüm şartları kabul edilerek imzalanmıştır. SINAV KOLEJİ SINAV KOLEJİ BAŞAK TURİZM FEN - ANADOLU LİSESİ İLKOKUL ORTAOKUL TAŞIMACILIK SAN VE TİC.LTD ŞTİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI SINAV KOLEJİ KURUCU

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI. ÇiğliMehpare Yağcı Anadolu İmam Hatip Lisesi. Ana Sayfa Haberler Okul-Aile Birliği Servis Taşıma İhalesi İlanı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI. ÇiğliMehpare Yağcı Anadolu İmam Hatip Lisesi. Ana Sayfa Haberler Okul-Aile Birliği Servis Taşıma İhalesi İlanı 1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÇiğliMehpare Yağcı Anadolu İmam Hatip Lisesi Ana Sayfa Haberler Okul-Aile Birliği Servis Taşıma İhalesi İlanı Okul-Aile Birliği Servis Taşıma İhalesi İlanı Yayın tarihi: 14.08.2015

Detaylı

2007/4-22 Sayılı UKOME Kararı

2007/4-22 Sayılı UKOME Kararı 2007/422 Sayılı UKOME Kararı 1/31 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler

Detaylı

: Konya Büyükşehir Belediyesini, Umum Servis Aracı (C Plaka) Çalışma Yönetmeliği. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Yasal Dayanak

: Konya Büyükşehir Belediyesini, Umum Servis Aracı (C Plaka) Çalışma Yönetmeliği. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Yasal Dayanak Kabul Tarihi: 18/06/2010 Kabul Sayısı: 359 Sayılı Belediye Meclis Kararı Yayım Tarihi: 16/07/2010 Tarihli Anadolu Manşet Gazetesi Konya Büyükşehir Belediyesi Umum Servis Aracı (C Plaka) Çalışma Yönetmeliği

Detaylı

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUM SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ (C Plaka)

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUM SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ (C Plaka) KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUM SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ (C Plaka) Belediye Meclis Kararı: 15/01/2007 tarih ve 16 sayılı AMAÇ: Madde 1- Bu Yönetmelik Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki

Detaylı

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM 1/23 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler Birinci Bölüm Amaç MADDE 1 -

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM. c )Bu araçlardan faydalanan resmi ve özel kuruluşları, Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen terimlerden,

BİRİNCİ BÖLÜM. c )Bu araçlardan faydalanan resmi ve özel kuruluşları, Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen terimlerden, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Tanımlar ve Yasal Dayanak Amaç Madde 1- Bu Yönetmelik, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde çalışan

Detaylı

DEVREK BELEDĠYESĠ SERVĠS ARACI YÖNETMELĠĞĠ BÖLÜM 1: AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK

DEVREK BELEDĠYESĠ SERVĠS ARACI YÖNETMELĠĞĠ BÖLÜM 1: AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK DEVREK BELEDĠYESĠ SERVĠS ARACI YÖNETMELĠĞĠ BÖLÜM 1: AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK Amaç Madde 1- Bu yönetmelik, toplu taşıma hizmetlerini bir yönetim, yürütüm ve denetim organizasyonu altında bütünleştirmek

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ 1 DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ İşbu Personel ve Etkinlik Servisleri Sözleşmesi (bundan böyle

Detaylı

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ SEVİS ARAÇLARI KİRALAMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ SEVİS ARAÇLARI KİRALAMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ SEVİS ARAÇLARI KİRALAMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME 1. Konu ve Tanım 1.1. Bu Teknik Şartname; Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ - FİRMA PERSONEL VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SÖZLEŞME TASLAĞI DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ FİRMA PERSONEL SERVİSLERİ SÖZLEŞMESİ İşbu Personel Servisleri Sözleşmesi (bundan böyle Sözleşme olarak

Detaylı

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ ( CEMİYET ) URLA REZİDANS PERSONEL VE ETKİNLİK SERVİSLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.ŞARTNAMENİN KONUSU İşbu Şartname nin konusu, belirtilmiş ve belirtilecek güzergâhlarda tanımlanan nitelikte

Detaylı

İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ

İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ YAYIN NO: 2014-11 İstanbul, 2014 Copyright İTO (İstanbul Ticaret Odası) Tüm haklar saklıdır. Bu yayının hiçbir bölümü, yazarın ve İTO nun

Detaylı

T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü

T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü T.C. VAN V A LİLİĞ İ Van Halk Sağlığı M üdürlüğü Sayı : 37.811.563-934/ 07.01.2015 Konu : Teklife Davet Kurumumuzun ihtiyacı olan (5) kalem ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALİM ; işi satın alınacaktır. İlgilendiğiniz

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUM SERVİS ARAÇLARI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UMUM SERVİS ARAÇLARI ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Yasal Dayanak, Hukuki Sorumluluk ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu yönetmelik, 6360 sayılı Kanunla belirlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, Trafik Tescil

Detaylı

PERSONEL TAŞIMACILIĞI HİZMETİ TEKNİK ŞARTNAME B. PERSONEL SERVİS ARAÇLARINDA ARANAN ŞARTLAR

PERSONEL TAŞIMACILIĞI HİZMETİ TEKNİK ŞARTNAME B. PERSONEL SERVİS ARAÇLARINDA ARANAN ŞARTLAR A. GENEL ŞARTLAR PERSONEL TAŞIMACILIĞI HİZMETİ TEKNİK ŞARTNAME 1. Yüklenici, işe başlama tarihinden önce bu hizmette çalıştıracağı servis araçlarını, İdarece belirlenecek tarihte Üniversitemiz kampüsünde

Detaylı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK 2011/ 350 No lu UKOME Kararı İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERVİS ARAÇLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK Amaç MADDE 1- Bu Yönerge, İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde

Detaylı

DÜZCE BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK

DÜZCE BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK DÜZCE BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM : Amaç, Kapsam, Yasal Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 : Bu Yönetmelik 5393 Sayılı yasanın 3. maddesi ile 15. maddesinin (f),

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜSLE TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Yasal Dayanak ve Tanımlar

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜSLE TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Yasal Dayanak ve Tanımlar ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜSLE TOPLU TAŞIMACILIK ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Amaç, Kapsam, Yasal Dayanak ve Tanımlar Madde 1 : Bu Yönetmelik 5216 Sayılı yasanın 7. maddesinin

Detaylı

KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER ( UZUN DÖNEM 12 AY - 24 AY - 36 AY - 48 AY ) KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER ( KISA DÖNEM 1 AY - 3 AY - 6 AY )

KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER ( UZUN DÖNEM 12 AY - 24 AY - 36 AY - 48 AY ) KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER ( KISA DÖNEM 1 AY - 3 AY - 6 AY ) PROTON Türkiye Genel distribütörü ULU MOTOR Sanayi ve Tic A.Ş. GEREKLİ EVRAKLAR ( UZUN VADE 12 AY- 24 AY- 36 AY- 48 AY) GEREKLİ EVRAKLAR ( KISA VADE 1 AY- 3 AY 6 AY) 1- Eksiksiz doldurulmuş ve bayi kaşesi

Detaylı

GÜZELYURT KALKANLI - ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ -SÖZLEŞME TASLAĞI-

GÜZELYURT KALKANLI - ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- GÜZELYURT KALKANLI - ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- Madde 1- Sözleşmenin Tarafları Bu sözleşme, bir tarafta Rektörlüğü (bundan sonra İdare olarak anılacaktır) ile diğer

Detaylı

TC. İzmir Kuzey Kaınıı Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

TC. İzmir Kuzey Kaınıı Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği TC. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E K A M U H A S T A N E L E R İ K U R U M U İzmir Kuzey Kaınıı Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği D Şr A *CLU S Ü R Ü C Ü L Ü V E Y A K IT S IZ D İY A L İZ

Detaylı

OKUL SERVİS ARAÇLARI SÖZLEŞMESİ (VELİ-TAŞIMACI) (ÖRNEK)

OKUL SERVİS ARAÇLARI SÖZLEŞMESİ (VELİ-TAŞIMACI) (ÖRNEK) OKUL SERVİS ARAÇLARI SÖZLEŞMESİ (VELİ-TAŞIMACI) (ÖRNEK) MADDE 1-TARAFLAR İş bu sözleşme bir tarafta adresinde bulunan..lisesi- İlk/Orta Okulu 201 /201 Öğretim Yılı için Okul Servis Aracını kiralayan Veli

Detaylı

TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL TAŞIMA TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL TAŞIMA TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL TAŞIMA TEKNİK ŞARTNAMESİ Personel Taşıma Hizmeti, Servis Aracı ve Sürücüler ile İlgili Teknik ve Kanuni Bilgiler: A) Servis Araçlarının Kamu Kurum

Detaylı

ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI-

ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU YOLCU TAŞIMA HİZMETİ ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- Madde 1- Sözleşmenin Tarafları Bu sözleşme, bir tarafta Rektörlüğü (bundan sonra İdare olarak anılacaktır) ile diğer tarafta...

Detaylı

1 ADET ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR

1 ADET ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR 1 ADET ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR İSTANBUL ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Araç Kiralama Hizmeti Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale

Detaylı

BELEDİYEMİZ HİZMETİNDE KULLANILMAK ÜZERE SÜRÜCÜSÜZ VE AKARYAKITSIZ TAŞIT KİRALAMA HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME

BELEDİYEMİZ HİZMETİNDE KULLANILMAK ÜZERE SÜRÜCÜSÜZ VE AKARYAKITSIZ TAŞIT KİRALAMA HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME BELEDİYEMİZ HİZMETİNDE KULLANILMAK ÜZERE SÜRÜCÜSÜZ VE AKARYAKITSIZ TAŞIT KİRALAMA HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1- Şartname Konusu: Konak Belediye bünyesinde 01/04/2006 tarih 26126 sayılı Resmi

Detaylı

SİPARİŞ MEKTUBU TASARISI MADDE 1- KONU

SİPARİŞ MEKTUBU TASARISI MADDE 1- KONU SİPARİŞ MEKTUBU TASARISI MADDE 1- KONU ERDEMİR in ihtiyacı marka, model, özellik ve sayıları 3. madde de belirtilen araç/araçların iş bu sipariş hüküm ve şartları doğrultusunda kullanılmak üzere KİRALAYAN

Detaylı

BABAESKİ BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI VE TAKSİ YÖNETMELİĞİ

BABAESKİ BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI VE TAKSİ YÖNETMELİĞİ BABAESKİ BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI VE TAKSİ YÖNETMELİĞİ BÖLÜM 1 :AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, YASAL DAYANAK Amaç: Madde 1- Bu Yönetmelik Babaeski Belediyesi ve mücavir alan sınırları içinde belirlenen

Detaylı

PERSONEL TAŞIMA ŞARTNAME ve SÖZLEŞMESİ

PERSONEL TAŞIMA ŞARTNAME ve SÖZLEŞMESİ KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI A.Ş. BOĞAZLIYAN ŞEKER ve MAMÜLLERİ ENTEGRE TESİSİ PERSONEL TAŞIMA ŞARTNAME ve SÖZLEŞMESİ İŞİN KONUSU: KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI A.Ş. BOĞAZLIYAN ŞEKER ve MAMÜLLERİ ENTEGRE TESİSİ personelinin;

Detaylı

[Birim Fiyat / Götürü Bedel Mal Alımı Tip Sözleşmesi]

[Birim Fiyat / Götürü Bedel Mal Alımı Tip Sözleşmesi] HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK KAZAK ÜNİVERSİTESİ TÜRTEP DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ TÜRKİSTAN MERKEZ KÜTÜPHANESİ BARKOD VE GÜVENLİK SİSTEMİ SATIN ALMA İŞİ İHALESİ SÖZLEŞMESİ [Birim Fiyat / Götürü Bedel

Detaylı