Firma Profili. Vizyon. Misyon

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Firma Profili. Vizyon. Misyon"

Transkript

1

2 Firma Profili ABBTech, 1996 yılında kurulan Biltest ve 1999 yılında kurulan Palmser firmalarının kardeş şirketi olarak 2011 yılında kurulmuştur yılından günümüze tavukçuluk, yani kanatlı üretim sektörünün tüm entegrasyonlarında çalışmış IT yönetici ve danışmanları ile güçlü bir kadroya sahiptir. Şirketin kuruluş amacı kanatlı sektörün tüm entegrasyonlarına çözüm sağlayacak profosyonel uygulamalar geliştirmek ve bunu ülke içi ve ülke dışına alternatif çözüm olarak sunmaktır. Henüz dünyada entegre kanatlı sektörünün tüm entegrasyonlarını kapsayan tek bir paket çözüm üretilememiştir. ABBTECH, uzman kadrosu ile 20 yıla yakın süredir sektörde oluşturduğu bilgi birikimi ve tecrübesini, bu ihtiyaca uygun çözüm üreterek karşılamayı hedeflemektedir. Vizyon Vizyonumuz; kanatlı sektörünün tüm entegrasyon operasyonlarını yönetecek, izleyecek ve denetleyecek süreçleri, en son yazılım teknolojileri ile geliştirerek ülke içi ve dışında kullanılmasını sağlamaktır. Misyon Sektöründe uzman, deneyimli kadrosuyla Danışmanlık, Yazılım Geliştirme, Sistem Entegrasyon işlevlerini bütünleşik sunan bir Teknoloji firması olarak misyonumuz; kanatlı sektörüne rekabette avantaj sağlayan ve tüm entegrasyon safhalarını kapsayan projeler gerçekleştirmek, müşterilerimizin yeni teknolojilerden en verimli biçimde yararlanmalarını sağlamaktır.

3 Günümüzde entegre üretime sahip şirketlerin en büyük sorunu, hammadde girişinden son ürüne kadar olan süreci tek bir elden yönetememek ve izleyememektir. ABBTech, 20 yılı aşkın süre gıda sektöründe birçok IT projelerinde çalışmış uzman kadrosu ile tüm sorunlarınıza çözüm sağlamayı garanti eder.

4 PROTech, üretim sistemleri otomasyonunu kontrol eder ve sipariş toplamadan, siparişe göre adresli etiketlemeye, paletlemeden, depolama ve sevkiyata kadar olan tüm süreci yönetir.

5 PROTech Entegre Üretim Sistemi Genel Özellikleri ve İşletmenize Sağladığı Faydalar Broiler kesim planlama, sevk planlama, kantar ve canlı asım ile tam entegrasyon Siparişe göre üretim modülü ile müşteri adresli etiketleme ve üretimi anlık izleme Siparişe paletleme ve palet etiketi Soğuk hava depo rezervasyonu ile paletleme de otomatik depo/raf/göz adresleme El terminalleri ile kontrollü depolama ve sevkiyat Anlık depo envanterleri Sipariş, üretim ve paletleme modülleri ile kontrollü sevkiyat Sipariş, üretim, paletleme, depolama ve sevkiyat süreçlerinde el terminalleri, aplikatörler ve barkod okuyucu & yazıcıları ile full otomasyon ve süreçlerde standartlaşma Üretim artışı, dakikada üretim bandından geçen kasa & koli sayısı Palet etiketi ile Depolama ve sevkiyatta hız Kasa, koli, paket bazında izlenebilirlik Kantar çıkışında, araç içi ağırlık ile kantar tartım ağırlığı kontrol raporları Üretim hattı, paletleme, depolama ve sevkiyatta personel tasarrufu Esnek kullanıcı raporları

6

7

8 Hazır ürün ve şarküteri ürünleri gerçek zamanlı olarak, stoğa göre harmanlanırak (karışım oluşturularak) şekillendirme, pişirme, soğutma, paketleme, paletleme, depolama ve sevk operasyonları kapsamında kontrol edilir. Her bir karışımın içeriğindeki et, baharat ve diğer katkı maddeleri parti ve yetiştirici bazında tam anlamıyla izlenir ve raporlanır. Baharat ve et depo hareketleri ile tüm karışım ve dolum süreçleri el terminalleri ile yürütülerek, anlık olarak üretim ve depo hareketleri izlenebilmektedir.

9 Hammadde Kabul ve Envanter Yönetim Sistemi Barkodlu Hammadde kabül, (PROTech kesimhane otomasyonundan gelen hammadelerin okutularak envantere alınabilmesi. Böylelikle ürün geçmişi ve yetiştirici bilgilerine kadar izlenebilirlik) ya da gelen hammaddenin kabulde tartılarak, etiket oluşturulması ve okutularak envantere alınması. Plastik hammadde kasalarına, barkod okutularak ürün bazlı kabül. Hammaddelerin FIFO ya göre takibi ve son kullanma tarihi yaklaşan ürünler için uyarı sistemi Üretimden dönen hammaddelerin tartılarak envantere alınması. Ürün son kullanma tarihi ve bekleme gün takibinin izlenebilmesi. WIP (Work in Progress) materyallerinin daha sonra yeniden üretimde kullanılabilmesi için tartılarak envantere alınması, böylelikle materyallerin yaş ve son kullanım takibinin sistem üzerinden izlenebilmesi. Baharat Odası Yönetim Sistemi Baharat kabulünde, ürünlerin tartılarak etiketlenmesi ile envantere alınması. Tedarikçi ve parti numarası ile son kullanım tarihleri bazında envanter oluşturma. Baharat karışımlarının barkodlarının okutularak yapılması. Böylelikle karışım paketine giren her bir baharat bilgisinin izlenebilmesi. Baharatların yeni bir karışımda kullanılabilmesi için yeniden tartılarak etiketlenmesi. Böylelikle son kullanma tarihleri ve parti numaralarının sistem üzerinden izlenebilmesi. FIFO ya göre envanter yönetimi Baharat odası dışında da baharatların tartılarak, etiketlenmesi. Böylelikle envanterin güncellenmesi ve son kullanım tarihine göre baharat seçiminin izlenebilmesi. Üretime giden baharatların tamamı kullanılmadığında, sonra yeniden kullanılması için baharat odasına tartılarak kabulü.

10 Karışım Rasyonları Yönetim Sistemi Son ürünler (Final product) için karışım rasyonları tanımlama (Karışıma girecek her bir hammadde kullanım oraları tanımlama) Üretim günü lot bazında karışım (batch) hazırlama. El terminalleri ile karışım hazırlarken hammadde okutma, karışıma giren her bir hammadde ağırlığı kontrolü ve lot numarası bazında premix kaydı oluşturma. Üretimden dönen karışımların yeniden tartılarak, daha sonra karışımlarda kullanılmasının sağlanması Sınırsız sayıda karışım rasyonu hazırlama ve kontrollü karışım oluşturma Herbir karışımın parti bazında izlenebilirliğinin sağlanması Siparişe & Depoya Üretim Yönetim Sistemi Optimizasyon modülünden aktarılan tüm siparişler, müşteri ve ürün kırılımlarında raporlanabilirler. Bu modül, üretim bantlarına konumlandırılan lazer barkod okuyucudan bilgi alarak, siparişlerin yükleme önceliklerine ve diğer kurallara göre sipariş ile eşleşerek, müşteri ya da depo adresli ve code-128 destekli yeni bir kasa&koli etiketini oluştur ve aplikatör e (otomatik barkod etiketi yazan ve koliye yapıştıran cihaz) gönderir. Üretilen bu yeni etiket ile Siparişe Göre Üretim modülü, sipariş izleme ekranından siparişler yapıldı olarak düşülerek, anlık olarak yüzde kaç üretildiği izlenir ve raporlanır. Ayrıca etiket ve uygulama üzerinden karışım no, palet, depo, müşteri ve izlenebilirlik takibi yapılır. Siparişe Göre Üretim modülünde, taze depodan sipariş açılarak, sipariş karşılanabilir. Ayrıca üretim fazlası ürünler taze depo ya yada şok depoya sipariş olarak bu modül üzerinden üretilirler.

11 Paletleme Yönetim Sistemi Siparişe Göre Üretim modülü tarafından etiketlenen kasalar, müşteri (sipariş numarası), karışım no, palet, depo, izlenebilirlik gibi bilgiler ile takip edilir. Bu modül içeriğinde el terminalleri üzerinde çalışan paletleme uygulaması mevcuttur. El terminallerindeki bu uygulamayla, paletleme alanına gelen kasalar, müşteri siparişlerine göre (adresli kasalar üzerinden) okutularak paletlere yerleştirilir. Bu işlem sırasında, farklı bir müşteriye üretilen kasaların farklı müşteri paletlerine girmesi kesinlikle önlenir. Ayrıca palet bozma, palet birleştirme gibi opsiyonel hareketlerde uygulama üzerinden yapılabilir. Nihayetinde bir müşteri siparişi için oluşturulan palet tamamlandığında bell printer olarak adlandırılan yazıcıya bir adet palet etiketi gönderilir. Bu etiket streçlenmiş palet üzerine yapıştırılır. Bu etiket ile sevkıyat ve depolama operasyonlarının çok kısa bir sürede ve kontrollü olarak gerçekleşmesi sağlanır. Ayrıca palet oluşturulmayacak olan siparişlerin sevk edilmesi mümkün olacaktır. Soğuk Hava Depo Yönetim Sistemi 0, -18 ve -40 depolarının master bilgi tanımları dinamik oluşturulur. Bu bilgiler arasında, depo içerisindeki her bir göz adreslenir ve dış etmenlerden etkilenmeyecek barkod ile etiketlenir. Depo tanımlamalarından sonra raf tanımlamaları, dikey ve yatay olmak üzere tamamen dinamik bir yapıda çalışmaktadır. Sipariş e Göre Ürerim modülüne aktarılan şok siparişler, önceden depo gözü bazında rezerve edilir. Böylelikle paletleme tamamlandıktan sonra alınan palet etiketi üzerinden, o palet in soğuk havada hangi göz e yerleştirileceği bilgisine ulaşılır. Ayrıca rezerve edilmeyen şok siparişler için paletleme sonrası en uygun depo ve göz bilgisi otomatik olarak oluşturulur. Gerek -40 gerekse de 18 depolarındaki paletler, depo dan çıkış tarihleri ve müşterilerine kadar raporlanabiliyorken, ayrıca FIFO ya göre de hem rapor hem de sipariş karşılama opsiyonel olarak yapılabilmektedir. Aynı şekilde soğuk hava depodan siparişe göre palet oluşturma (palet bozma ve palet oluşturma) el terminalleri ile gerçekleşmektedir. Siparişe konu olan depo gözü, doğru seçilmediği sürece o gözden palet ve/veya kasa transferine izin verilmemektedir. Depoya yapılan palet transferleri ile depodan yapılan palet transferleri el terminalleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıca dışarıda kiralanabilecek olan depolar dahi uygulamaya sanal olarak tanımlanarak takip edilebilmektedir. Depo yönetimi olarak talep edilirse malzeme depoları da kapsam içine herhangi bir maliyet çıkarılmadan dâhil edilecektir.

12 Sevkıyat listesi tamamlandığında (yani bir sevkıyat emrine konu olan tüm siparişler yüklenip, sevkıyat irsaliyeleri oluşturulduğunda) araç içi yüklenen her ürünün kg, kasa, palet, fire vb.. ağırlıkları da hesaplanarak bir kapı çıkış formu oluşturulur. Bu form ile araç kantar a girerek tartım yapılır ve formdaki kilogram ile kantar kilogramı kontrol edilir. FPTech İleri İşlem Üretim Otomasyon Sistemleri Genel Özellikleri ve İşletmenize Sağladığı Faydalar Sevkiyat ve Yükleme Yönetim Sistemi Sevkıyat planlama sonrasında, sevkıyat uygulamasına gönderilen siparişler yükleme emirleri ve sevk irsaliyelerine dönüşürler. Siparişler, sevkıyat numarası, sipariş numarası, araç plakası ve sipariş detayı bazında gönderilir. Siparişlerin üretimden, taze depodan ya da şok depodan karşılanması tamamen uygulama üzerinden sağlanır. Yükleme süreci, siparişlerin araçlara yüklenmesi esnasında yükleme emirleri basılarak, bu emirlerin el terminalleri ile okutulması ile başlar. Bu sipariş emirleri üzerinde ayrıca sevkıyat numarası da olduğundan, siparişin farklı siparişler ile bir araca yüklenmesi engellenir. Yine bu siparişlerin farklı araçlara yüklenmesi de mümkün olmamaktadır. Yükleme emri el terminalleri uygulaması ile okutulduktan sonra, siparişe ait olan paletlerde okutularak o siparişin kapatılması sağlanmaktadır. Bu işlem esnasında siparişe odaklı yüklemenin doğru paletlerden ve doğru sırada oluşturulduğu sistem tarafından kontrol edilir ve kontrollü yükleme yapılır. Paletlerin sevkıyat ve siparişlere göre yüklenmesi el terminalleri ve uygulaması ile palet etiketleri okutularak çok kısa sürede gerçekleştirilir. Palet oluşturulmayan siparişler, sadece kasalar okutularak sevk edilebilemektedir. Tüm malzemelerin alım emirlerinin otomatik hazırlanması Tüm malzemelerde stoklama ve anlık stok kontrolü Son ürün stok kontrolü Fire tanımlama Ürün döngüsü sırasında barkodlama ve etiketleme (RFID opsiyonel) Ara ürün bekleme odası,soğuk hava depo ve baharat odası envanterlerinin gerçek zamanlı izlenmesi Ürün, hammadde gramaj takibi için benzersiz etiketleme (gün, kaynak, ürün bazında) Gerçek zamanlı karlılık bilgisi İşlem süresince safha maliyet bilgisi Parçaya ve ürüne göre karlılık HACCAP süreci ile entegre PROTech ve PLANTech modülleri ile full entegrasyon Son ürün ve karışımlarında full izlenebilirlik Kablosuz el terminali, bell printer ı gibi uygulamalarda kullanım kolaylığı Sipariş, üretim, paletleme, depolama ve sevkiyatta tam kontrol

13 Entegre operasyon süreçlerinin tamamı, üretim sistematiğine bağlı Canlı Üretim Sistemleri Yönetimi uygulaması ile kayıt altına alınarak, Bölge,Veteriner, Irk, Yem Fabrikası, Yetiştirici Çiftlik-Kümes ana başlıklarında analizlerinin oluşturulması ile canlı üretim yönetimine yol göstermektir. Oluşan veriler ile ırk bazında standart ile gerçekleşen analizleri rahatlıkla yapılmakta, ve tüm performans anlık olarak izlenmektedir. Canlı üretim yazılımı kapsamında 6 ana modül bulunmaktadır. Bu modüller Yarka Yönetim Sistemi, Damızlık Yönetim Sistemi, Broiler Yönetim Sistemi, Kuluçka Yönetim Sistemi, Yem Sevkiyatı Yönetim Sistemi ve Yetiştirici hak ediş hesaplama ve Ödeme Sistemidir ve tam entegre olarak çalışırlar.

14 Yarka Yönetim Sistemi Modülü Yarka Yönetim Sistemi; kümeslere yerleştirilen damızlık civcivler ile başlamakta ve damızlık çiftliklere transferine kadar devam etmektedir hafta arası, yem tüketimi, ölüm, ıskarta, homojenite gibi performans verileri bu modülde tutulmakta ve sürü bazında günlük & haftalık analizlere dönüştürülmektedir. Bu modül ile saha dan çiftlik-sürü-kümes bilgileri Damızlık Takip adlı el terminali uygulaması ile toplanarak, gelişim analizlerine dönüştürülmektedir. Damızlık Yönetim Sistemi Modülü Bu modül ile çiftlik & kümes dişi, erkek envanterleri (haftalık & kümülatif), ölümler, ıskartalar, sex hataları, gramajlar, toplam, damızlık, kirli, çift sarı, kırık, gizli çatlak, yer yumurtası, üretim rakamları, kuluçkaya sevk edilen yumurta adetleri, kuluçkada basılan damızlık yumurta adetleri, çıkan sağlıklı ve ıskarta civciv adetleri, çıkım randımanı, civciv ağırlığı, dişi başına üretilen damızlık yumurta ve toplam yumurta, dişi ve erkek ortalama yem tüketim miktarları, gramaj alımları, su tüketimleri, ışıklandırma, nem gibi bir çok performans verileri takip edilir. Ayrıca bu modül ile saha dan çiftlik-sürükümes bilgileri Damızlık Takip adlı el terminali uygulaması ile toplanarak, gelişim analizlerine ve standart karşılaştırma raporlarına dönüştürülmektedir.

15 Broiler Yönetim Sistemi Modülü Bu modül; broiler kümeslere civciv yerleşiminden, kesim e gönderilene kadar olan tüm süreci yönetir. Çiftlik-kümes hiyerarşisinde yapılan yerleştirmeler ile ölüm (saha), ıskarta, tartımlar (saha), gramaj alımları, yem tüketimleri, kesim adet ve kiloları gibi birçok veri bu modülde tutulmaktadır. Bu modül ile de bölge, veteriner, ırk, çiftlik-kümes vb. gruplarında haftalık ağırlıklar, haftalık ölümler, yerleşen adetler, kesilen adet ve Kg ile ortalama kg, ortalama kesim yaşı, FCR ve istenirse bu veriler ile oluşturulan EPEF (European Performance Effective Factor) sonuçları yönetsel analizlere dönüştürülür. Bu modül ile saha dan çiftlik-sürü-kümes bilgileri Broiler Takip adlı el terminali uygulaması ile toplanarak, gelişim analizlerine dönüştürülmektedir. Kuluçka Yönetim Sistemi Modülü Bu modül damızlık ve diğer ıskarta yumurtaların kuluçka yumurta odasına çiftlik-kümes bilgisi ile girişleriyle başlamaktadır. Burada seleksiyona uğrayan damızlık yumurtalar, basımı, çıkımı yapılmakta ve veriler damızlık yönetim sistemine aktarılmaktadır. Çıkım sonrası civciv in broiler sahaya yerleştirilmesi ya da satılması işlemleri de bu modül üzerinden yapılmaktadır. Özetle kuluçka yönetim sistemi modülü ile basım makineleri bazında, bekleyen yumurta yaşına göre, sürü yaşına göre, yetiştirici çiftlik bilgisine göre, çıkım randımanları ayrıca kırma raporları (breakout) yönetsel analizlere dönüştürülmektedir. Bunun yanında haftalık & aylık yumurta envanter, yumurta satış, basılan yumurta, çıkan civciv, ıskarta civciv, çıkan toplam civciv e göre randıman, satılabilir civcive göre randıman ve broiler e yerleşen civciv adetlerine kadar çeşitli raporlar sistemden alınabilmektedir.

16 LIVETech Entegre Canlı Üretim Sistemi Genel Özellikleri ve İşletmenize Sağladığı Faydalar: Damızlıktan, broiler sahaya kadar olan süreçte anlık sürü performans izleme Yem Yönetim Sistemi Modülü Yem Yönetim Sistemi; gerek sipariş edilen damızlık ve yarka yem sevkiyatlarının planlanması, gerekse de yem yönetim modülü tarafından projeksiyon ile oluşturulmuş otomatik sevkiyat emirlerinin oluşturulması ile başlar. Bu modül ile çiftlik-kümes silo kapasitelerine ve yerleşen civciv adetlerine göre, gönderilecek olan yem, miktarı ve yetecek gün sayısı ile bir sonraki yem sevk planları otomatik olarak hesaplanır. Hesaplamada, civciv ırkı ve mevsime göre oluşturulabilecek yem tüketim tabloları ve yem değişim günleri parametrik olarak tanımlanır. Bununla birlikte tüm yem sevkiyat emirlerinin hazırlanması, yem irsaliyelerinin oluşturulması, iade ve iptal işlemleri yapılmaktadır. Tüm damızlık ve broiler çiftlik-kümeslerine yapılan yem sevkiyat bilgileri ilgili yarka, yumurta ve broiler yönetim sistemi modüllerine akmaktadır. Bunun yanında araç, çiftlik-mesafe (km) bilgileri ile nakliye giderlerine baz oluşturacak olan hesaplamalar ve raporlar kolaylıkla alınabilmektedir. Güçlü raporlama yeteneği ile planlanan ve gerçekleşen yem sevkiyatları ile dönemsel tüketim analizleri kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Yetiştirici Hak ediş Hesaplama ve Ödeme Sistemi Bu modül tüm Canlı Yönetim Sistemleri uygulamaları ile entegre çalışarak, Broiler yetiştiricilerinin hak edişlerini hesaplar. Hesaplamalarda kesilen canlı adet ve net canlı kg, yem tüketimleri (FCR), ölümler, ortalama gramaj ve kesim yaşı ile prim & ceza yapıları kullanılmaktadır. Ayrıca yakıt yardımı, silo yardımı ve diğer ek ödenekler ile kesintiler bu modül üzerinden takip edilebilmekte ve yetiştirici müstahsilleri otomatik oluşturularak, muhasebe uygulamasına entegre edilmektedir. Broiler den damızlık yetiştirici ve sürü bilgilerine kadar izlenebilirlik Damızlık ve broiler sonuçlarının sürü standartları ile kontrol raporları Yem dağıtım planlaması ile kümes yem ihtiyaçlarının otomatik planlaması El terminali ile saha verileri toplanarak, saha ekiplerine son sürü analizlerinin gerçek zamanlı iletilmesi Kuluçka bekleme odası ve basım odası envanterlerinin gerçek zamanlı izlenmesi Kuluçka çıkımları nın ve broiler sahaya yerleşiminin, civciv yerleştirme programı ile eş zamanlı çalıştırılması Yarkadan, broiler kesim e kadar olan tüm süreçte maliyet yönetimi Kesim planlaması ile kantar ve sarım ekibi entegrasyonu Tüm canlı faaliyetler süreçlerinde % 100 izlenebilirlik Broiler yetiştirici hak edişlerinin dakikalar mertebesinde hesaplanması ve muhasebe müstahsil entegrasyonları PROTech ve PLANTech modülleri ile full entegrasyon Doğru analizler ile ölüm oranlarında iyileşme, yem tüketimlerinde düşüş, gramajlarda artış Sarım ve sevk araçlarının tam kontrolü

17 Siparişlerin online toplanması, optimize edilerek bütüne tamamlanması, üretim kapasite ve malzeme ihtiyaçlarının planlanması ve kesim & araç sevk planlarının oluşturulması süreçlerinin tamamı izlenir ve kontrol edilir.

18 Sipariş Portali (B2B) Şube, Bayi ve merkez anlaşmalı müşterilerin sipariş işlemlerini gerçekleştirdikleri portaldir. Günlük olarak taze, şoklu ve diğer sipariş girişleri belirlenen kriterlerde (belli bir saate kadar sipariş girişlerinin yapılma zorunluluğu, satış sistemi ile entegre edilerek risk kontrolü gibi) sisteme tanıtılarak, çeşitli yönetsel raporlar alınabilmektedir. Sipariş portali, saha satış ve optimizasyon uygulaması ile tam entegre çalışmaktadır. Ürün Sevkiyat Planlama Modülü Üretim planlaması yapılan siparişlerin lojistik tarafında sevk planlamasını yapar. Bu işlemi parametrik yapıdaki uygulamada tanımlı olan müşteri boşaltma noktalarını en optimum hesaplayarak, araç kapasiteleri ve dönem için araç kilometrelerine göre oluşturur. Genel olarak bu modül içeriğinde; Araç & Rota Planlama Sipariş entegrasyonu Finans yönetimi (hak ediş) Muhasebe (Fatura) Entegrasyonu Araç Sıcaklık Değerleri Entegrasyonu (opsiyonel) Sipariş Optimizasyon Modülü Kesim adedi, ürün ağacı, sipariş kesinti ve sipariş paylaştırma kurallarına göre, gelen siparişlerin bütün parça dengesi dahilinde optimum üretim planlamasını yapar. Tüm manuel operasyon ve hataları bertaraf ederek, yönetsel üretim planlama analizleri oluşturur ve sipariş trend raporları ile siparişlerin artış ve düşüş analizlerini takip eder. Kapasite Planlama Modülü Üretim modülüne aktarılan siparişler için gerekli olan tüm malzeme ve diğer tanımlı ekipmanların ihtiyaç planlamasını yapar.

19 PLANTech Entegre Üretim & Kesim Planlama Genel Özellikleri ve İşletmenize Sağladığı Faydalar Kapasite hesaplamaları ile % 100 e yakın doluluk oranları Sipariş optimizasyonunun tek elden ve merkezi yapılması Ürün ve müşteri karlılıkları ile optimizasyonda yeni bakış açısı Müşteri kota ve risk takipleri ile doğru sipariş yönetimi Kesim ve Araç Planlama Modülü Canlı Operasyon modülleri ile tam entegre çalıştığında, mevcut yaşayan Broiler kümeslerin yaş, ortalama gramaj, adet gibi bilgileri ile siparişlere uygun sürü seçimini otomatik planlar. Canlı operasyon modülleri dışında manuel olarak da kesime alınacak sürü bilgilerinin girişi yapılarak, hedeflenen ortalama gramaj üzerinden sipariş optimizasyonuna veri entegre edilir. Kesilecek sürülerin seçimi tamamlandıktan sonra, kamyon ve römork bilgileri ile, kesim tarih ve saatleri planlanır. Üretim modülü ile tam entegre Sipariş karşılama oranları ve arz & talep artış ve düşüşlerinin sistem üzerinden takibi Kesim araç ve frigofrik araç sevkiyat planlamalarında maksimum doluluk Araç ekiplerinin kilometre ve diğer parametrik kriterlerine göre, eşit hakediş hesaplamalarının oluşturulması ve muhasebe entegrasyonları Esnek raporlama Tüm süreçlerde % 100 izlenebilirlik Bu planlama canlı operasyon tarafından yapılabildiği gibi lojistik tarafından da ayrı bir menüde gerçekleşebilir. Tamamlanan günlük kesim ve araç planları otomatik olarak kantar yönetim sistemine aktarılır.

20

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı. Finans ve Muhasebe. Tedarik ve Üretim Yönetimi. Stok ve Sipariş Yönetimi. Depo Yönetimi Nebim Winner Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Yazılımı Finans ve Muhasebe Tedarik ve Üretim Yönetimi Stok ve Sipariş Yönetimi Depo Yönetimi Mağazacılık Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İş Zekası ve Kurumsal

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

Değerli Firma Yetkilisi,

Değerli Firma Yetkilisi, Değerli Firma Yetkilisi, Üretim ve planlamanın daha etkili kılınması, süreçlerin anında izlenmesi ve müdahale edilebilmesi, müşteri isteklerinin hatasız karşılanabilmesi için günümüz teknolojilerinden

Detaylı

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr

KG PALAIMON. Kurumsal Kaynak Planlama Çözümü. www.korgun.com.tr ÜRÜN AĞACI STANDART ÜRÜN AĞACI GELİŞMİŞ MODEL TANIM BÜTÜNLEŞİK MODEL TANIM KG Palaimon, içerisinde yer alan reçete tanımlamaları ile üretime yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Yenilikçi yaklaşımı ile

Detaylı

StokBarPlus 1 Univera 2008, StokBarPlus Brosur

StokBarPlus 1 Univera 2008, StokBarPlus Brosur Tedarik Zinciri Yönetimi (TZY) konusu İkibinli yılların başında yıllarda işletme literatürlerine giren, özellikle dünyada yaşanan hızlı küreselleşme sürecinin etkisiyle işletmeler ve ülkeler arasındaki

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Perakendeci,

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Advanced Edition

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Advanced Edition Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Advanced Edition Nebim V3 Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal

Detaylı

Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı. Temel Seviye 1.0.0

Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı. Temel Seviye 1.0.0 Logo Platform Tailor (LPT) j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye 1.0.0 Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır.

Detaylı

ERP İŞ SİSTEMLERİ. Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin!

ERP İŞ SİSTEMLERİ. Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin! ERP İŞ SİSTEMLERİ Internet Çağında iş süreçlerinizi, Dünya standartlarında yönetin! ERP İŞ SİSTEMLERİ Internet Çağında İşin Aslı Yönetişim! En temel rekabet aracınız: Yönetişim Uygulama Yazılımları Finans

Detaylı

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır. Kurumsal kaynak yönetimi, j-guar,

Detaylı

CPM Yazılım Konfeksiyon Yönetim Sİstemi Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr

CPM Yazılım Konfeksiyon Yönetim Sİstemi Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr CPM ERP Konfeksiyon Yönetim Sistemi beklentileriniz doğrultusunda işinizi planlar, üretimin her aşamasını kolayca takip edilebilir hale getirir ve sorunları engeller. CPM ERP Firmanızın tüm birimlerinde

Detaylı

NEO - Depo ve Sevkiyat Sistemi

NEO - Depo ve Sevkiyat Sistemi NEO - Depo ve Sevkiyat Sistemi Tanıtım ve Çalışma Şekli: %100 Türk Mühendisleri tarafından geliştirilen NEO-Depo ve Sevkiyat Sistemi yazılımı, Nokta Bilgisayar A.Ş.'nin tescilli bir markasıdır. Günümüz

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DAĞITIM PLANLAMASI 840UH0028 ANKARA, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Netsim, büyümesini, müşteri memnuniyetini esas alan bir ilkeyle hareket etmesine borçludur.

Netsim, büyümesini, müşteri memnuniyetini esas alan bir ilkeyle hareket etmesine borçludur. www.netsim.com.tr 1 Netsim in başarısı nın ardında 1987 den beri gelen deneyimi, destek sunma kapasitesi, bilişim konusunda tüm bileşenleri bünyesinde bulundurması ve binlerce müşterisinden yıllar boyu

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Enterprise

Detaylı

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1

İNDEX. www.e-yaz.com.tr 1 İNDEX E-Yaz Kimdir... 2 Orgnizasyon Yapısı... 4 Hizmet Anlayışımız... 6 Amaç / Hedef... 7 Kurumsal Politikamız... 8 Bayi Seçme Kriterleri... 9 İş Yapma Metodolojisi... 10 Satış Öncesi Çalışmalar... 10

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü. Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Orta Ölçekli Firmalar için Nebim V3 İleri Sürüm Nebim V3 Advanced Sürüm Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ

MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ TALYA Bilişim Ltd. Şti. MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ TALYA Bilişim Ltd. Şti. Medisoft Hastane Yönetim Sistemleri Talya Bilişim Ltd. Şti. tarafından üretilmektedir. MEDİSOFT - Hastane Bilgi Yönetim

Detaylı

Anatolia-CARETTA. İşletme Verimlilik ve Otomasyon Çözümleri 2013-BPOS. BPOS Bilgisayarlı Otomasyon Sistemleri San.Tic.Ltd.Şti.

Anatolia-CARETTA. İşletme Verimlilik ve Otomasyon Çözümleri 2013-BPOS. BPOS Bilgisayarlı Otomasyon Sistemleri San.Tic.Ltd.Şti. T12-01568-R01 Sayfa 1 / 12 2013-BPOS Ltd. Anatolia-CARETTA İşletme Verimlilik ve Otomasyon Çözümleri 2013-BPOS BPOS Bilgisayarlı Otomasyon Sistemleri San.Tic.Ltd.Şti. Haz. : Zübeyde SARAÇOĞLU Nezih ÇÖKLÜ

Detaylı

Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım

Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım Nebim V3 Perakendeci, toptancı ve üretici firmaların ihtiyaç duydukları tüm iş süreçlerini entegre bir şekilde sağlayan ticari yazılım Nebim V3, üretimden sevkiyata, toptan ve perakende satış kanallarında

Detaylı

Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Eksiksiz bir yazılım çözümü arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Enformasyon, Destek, Sistemi ERP ve Yazılım Çözümleri Enfotek, ihracat veya iç piyasaya üretimi yapan her boyuttaki işletme için uygun yazılım

Detaylı

DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI

DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI DÜŞÜNCE ve FİKİRLERİNİZİN TEKNOLOJİK YANSIMASI Turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama tesislerinin ihtiyaçları doğrultusunda, dijital işletme anlayışının alt yapısını oluşturacak yazılımlar üretmek,

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı