Yalıtım Evinize Yatırımdır. Baumit Bülten. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Yalıtım Evinize Yatırımdır. Enerji Kimlik Belgesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yalıtım Evinize Yatırımdır. Baumit Bülten. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Yalıtım Evinize Yatırımdır. Enerji Kimlik Belgesi"

Transkript

1 Baumit Bülten Yalıtım Evinize Yatırımdır Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Yalıtım Evinize Yatırımdır Enerji Kimlik Belgesi Sistem Bileşenleri ve Ürünleri Taste of Life Renkleri Baumit Kimdir?

2 Baumit Isı Yalıtım Sistemleri Yaşam kalitesinin tadına varın Yüksek konfor ve sağlıklı mekânlar: Bu nitelikler bir konutun gerçek bir yuvaya dönüşmesini sağlayan unsurlardır, bu şekilde dört duvar arasında kendimizi gerçekten iyi hissederiz. Bu niteliklere en önemli katkıyı sağlayan etken ise mükemmel bir ısı yalıtımıdır. Çünkü ancak bu şekilde dengeli sıcaklık seviyeleri elde etmek mümkündür, böylece mekân sıcaklığı tüm mevsimler boyunca dengelenmiş ve korunmuş olur. Mükemmel uyumluluk İnsanlarda giysi ne denli önemliyse, binalarda da uygun ısı yalıtım sistemi o denli büyük önem taşır. Baumit size her zaman doğru sistemi sunar. Baumit ürünleri, müstakil konutlar olsun, yüksek yapılar olsun geniş bir yelpazede tüm bina cephelerinde, alt yüzeyler ve yapısal gerekler ile her zaman mükemmel bir uyum sağlar. Tüm Baumit sistemleri ve sistem bileşenleri, ETAG testinden geçmiş olup birçok özellikleri ile yasal norm ve yönetmeliklerde şart koşulan teknik gereksinimlerin de üzerinde performansa sahip ürünlerdir.

3 Dayanıklı güvenli Baumit Isı Yalıtım Sistemi evinizi koruyucu bir manto gibi sarar. Böylece tüm duvar yapıları, farklı hava koşullarına karşı korunur. Sıcaklık farkından doğan tüm gerilimler dengelenmiş ve cephe üzerindeki çatlaklar önlenmiş olur. Minimum enerji maliyeti Soğuk mevsimlerde ısınma maliyetlerini düşürerek, sıcak mevsimlerde ise klima ihtiyacınızı ortadan kaldırarak iki yönlü enerji tasarrufu yapmanıza olanak sağlar. Konutunuz üzerinde yapacağınız ısı yalıtımı tadilatı ile enerji maliyetlerinden %50 yi aşan oranlarda tasarruf edebilirsiniz. Hatta, pasif enerji veya sıfır enerji standartlarına uygun inşa edilen yeni yapılarda, işletme giderleri çok daha düşük düzeylere indirilebilmektedir. Rahat bir kış Elverişli bir mekân konforuna ancak ısı kaybı önlenerek ulaşılabilir. Baumit dış cephe ısı yalıtımı sistemi, yapıyı sıcak tutan bir manto gibi sararak ısının içeride gerektiği yerlerde korunmasını sağlar. Ayrıca, iyi bir pencere yalıtımı ve doğru havalandırma ile, konut iklimini daha da iyileştirerek optimum bir düzeye getirebilirsiniz. Ferah bir yaz Baumit sistemleri bir ısı kalkanı görevi görürler: Duvar yapılarının ısınması önlenir, böylece içerideki mekân havası ferah ve serin kalır. Açık renk tonları, dışarıdan uygulanan güneş siperlikleri ve iyi bir çatı yalıtımı bu etkinin iyileştirilmesini sağlar. Yani, uykusuzluk çekilen yaz geceleri, ter içinde mesai saatleri, aşırı ısınan mekânlar ve klima kullanımı yaz ortasında nezle olmak gibi olumsuzluklar artık tarihe karışıyor. Zararlı küflenmeye son Farklı yapı malzemelerinin (kompozit duvar yapısı) ısı iletimleri de farklıdır. Isı köprüleri meydana gelir, bu nedenle de iç duvar yüzeylerinde farklı sıcaklıklar oluşur. Özellikle kenarlar ve köşeler yoğuşma (terleme) oluşumuna maruz kalırlar. Bu nemlilik, sağlığa zararlı küf ve mantar oluşumuna neden olan bir ortam oluşturur. Baumit dış cephe ısı yalıtım sistemleri duvardaki sıcaklık farklılıklarını dengeler ve küf oluşumuna karşı etkin bir şekilde koruma sağlar.

4 YALITIM EVİNİZE YATIRIMDIR. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi n Her mevsimde konforlu mekan iklimi sağlar. n Yakıt giderlerinde %50 ye varan tasarruf sağlar. n Elektrik giderlerinden tasarruf sağlar. n Duvar yapılarının çatlaklara ve çevre etkilerine karşı korunmasını sağlar. n Dekoratif cepheler oluşturulmasına imkan sağlar. n Küflenmeye karşı koruma sağlar. n Binaların değeri artar. n Uygulama sırasında şantiye yetkin ekipler tarafından takip edilir. n Kullanılan ısı yalıtım sistemine göre garanti süresi verilir. n ETAG 004 standardına uygun test edilmiş ve sertifikalıdır. n TSE ve CE belgelidir.

5 Soru ve Cevaplarla Baumit Dış Cephe Isı Yalıtımı n Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi nedir? Kışın evinizin sıcak ve konforlu, yazın ise serin ve ferah kalmasını sağlayan bir ısı yalıtım sistemidir. n Sistem nasıl işler? Sistem, iç ısı ile dış ısı arasındaki farkı korumaya çalışır. Aynı zamanda binanızın nefes almasını sağlayarak sağlıklı yaşam alanlarında oturmanızı sağlar. Kışın ısınmak için harcadığınız yakıtın oluşturduğu ısının, yazın ise serinlemek için çalıştırdığınız klimaların sağladığı soğuk havanın dışarı kaçmasını engelleyen bir sistemdir. n Yakıt harcamalarım azalır mı? Yakıt harcamalarınız % 50 ye* varan oranlarda azalır, yazın ise klimanızın daha az çalışmasından dolayı elektrik harcamalarınız da önceki yıllara oranla düşecektir. n Sisteme ödediğim para bir kayıp mı? Sistem yılların geçmesiyle beraber yatkıt tasarrufu sayesinde yaklaşık 3 yıl gibi bir sürede kendini amorti eder ve bu süreç sonunda kar etmeye başlarsınız. n Sistemi kim uygulayacak, doğru uygulandığını nereden bileceğim? Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, Baumit tarafından sertifikalanmış bayileri aracılığıyla uygulanmaktadır. Ayrıca Baumit in teknik ekibi tarafından uygulama desteklenir ve takip edilir. n Sistemin fiziksel faydaları nedir? Isı transferinin olumsuz sonucu olan yoğuşmanın (terlemenin) neden olduğu küflenme, siyah leke ve mantar oluşumunu engeller. Rutubet ve nemden kaynaklanan, hastalıklara yol açan sağlıksız ve konforsuz koşulların oluşmasını önler. Ayrıca betonarmeyi, rutubet ve diğer dış etkilerden korur ve böylece binanızın ömrünü uzatır. * %50 ortalama bir değer olup kullanılan malzeme ve binanın diğer ısı kaybeden noktalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

6 Bunları Biliyor muydunuz? n Enerjinin büyük bir kısmının sanayi tesislerinde ya da taşıtlarda harcandığı düşünülse de aslında enerjinin yaklaşık yarısı konutlarda harcanmaktadır. n Yalıtımsız konutlarda duvarlardan, çatıdan, pencereden enerji kayıpları yaşanmaktadır. Enerji maliyetleri düşünüldüğünde konutlarda harcanan enerjiden tasarruf edilmesi ve yaşanan enerji kayıplarının en aza indirilmesi büyük bir önem kazanmaktadır. n Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, ısı yalıtımı yapmanın en ekonomik yoludur. n Baumit dış cephe ısı yalıtım sistemleri ile soğuk mevsimlerde ısınma maliyetlerini düşürerek, sıcak mevsimlerde ise klima ihtiyacını azaltarak iki yönlü enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. n Isı yalıtımında en önemli faktörlerden biri yalıtım kalınlığıdır. n 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine göre tüm binalar için Enerji Kimlik Belgesi nin çıkarılması gerekmektedir. n Enerji Kimlik Belgesi n Binalarda konfor koşullarının oluşturulması için gerekli olan minimum enerji ihtiyacını, n Bu konfor koşullarının oluşturulması için binanın ne kadar enerji tüketeceğine dair sınıflandırmayı, n Enerji Tüketiminin hangi oranda güneş, rüzgâr, vb. yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını, n Binanın ve içerisinde kullanılan cihazların işletilmesinde çevreye ne kadar CO2 gazı salımı yapıldığını, n Binanın yalıtım özelliklerini, n Isıtma ve/veya soğutma, havalandırma ve sıhhi sıcak su sistemlerinin verimi ile ilgili bilgiler gösterir. n Enerji kimlik belgesinde; binanın enerji tüketimi ve sera gazımı salımı A ila G arasında sınıflandırılmaktadır. A verimli binayı, G ise verimsiz binayı sembolize etmektedir. n Enerji Kimlik Belgesi düzenleme tarihinden itibaren 10 yıl süre ile geçerlidir. Binada; enerji ihtiyacının değişmesine neden olan herhangi bir tadilatın yapılması halinde, Enerji Kimlik Belgesi mevzuatlara uygun olacak şekilde bir yıl içinde yenilenmelidir. n Binalar veya bağımsız bölümlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerde enerji kimlik belgesi düzenlenmiş olması şartı aranır. n Dış cephe Isı Yalıtım Sistemi, binanızın enerji sınıfını iyileştirmek için alınabilecek en önemli önlemlerden biridir.

7 Baumit Isı Yalıtım Sistemleri open ISI YALITIM SİSTEMİ İnovatif ürün Nefes alan Isı Yalıtım Sistemi Beyaz Yapıştırıcı ve Sıva %23 daha Yüksek Isı Yalıtım Performansı Daha hızlı prizlenme süresi Kirlenmeye karşı dirençli cepheler 20 Yıl Sistem Garantisi star ISI YALITIM sistemi Daha Yüksek Performans Beyaz Yapıştırıcı ve Sıva Nefes Alma Kabiliyeti Daha Rahat Uygulama %20 daha Yüksek Isı Yalıtım Performansı 16 Yıl Sistem Garantisi (Hazır Dekoratif Kaplama ile) / 10 Yıl Sistem Garantisi (Toz Mineral Kaplama ile) Pro ISI YALITIM sistemi Profesyonel Standart ETAG 004 sistem sertifikası Süpervizör Desteği Uygun fiyatlı performans 12 Yıl Sistem Garantisi (Hazır Dekoratif Kaplama ile) / 8 Yıl Sistem Garantisi (Toz Mineral Kaplama ile)

8 Isı Yalıtım Ürünleri Baumit Isı Yalıtım Plakası Ekspande polistrenden (EPS) imal edilmiş TS EN standartlarına uygun ve test edilmiş, B1 (DIN 4102) ve E (EN ) sınıf yangın dayanımlı, beyaz ve gri renkli ısı yalıtım plakasıdır. Baumit Dübel Baumit beyaz, gri EPS, XPS ve taşyünü ısı yalıtım plakalarının bina yüzeylerine mekanik yolla sabitlenmesi için kullanılır. Baumit Yapıştırma Harcı Çimento esaslı mineral içerikli toz yapıştırma harcıdır. Beyaz, gri EPS, XPS ve taşyünü ısı yalıtım palakalarının yapıştırılmasında kullanılır. Tüketim (yaklaşık) : kg/m 2 Kuruma süresi (Min) : 3 gün Baumit Köşe Profili Kenar ve köşelerin takviye edilmesinde kullanılan köşe profilidir. PVC veya Alüminyum profil kullanılabilir. Baumit Donatı Filesi Alkali ortama dayanıklı donatı filesi Tüketim (yaklaşık): 1.1 m/m 2 Baumit Yapıştırma ve Sıva Harcı Çimento esaslı, mineral içerikli toz yapıştırma ve sıva harcıdır. Beyaz, gri EPS, XPS ve taşyünü ısı yalıtım plakalarının yüzeylerinin sıvanmasında kullanılır. (Sıva harçları levha yapıştırma özelliğine de sahiptir.) Tüketim: Yapıştırma ve sıva için (yaklaşık): kg/m 2 Baumit Astar Kullanıma hazır organik bazlı çok amaçlı astardır. Tüketim: yaklaşık 0.25 kg/m 2 Baumit Çimento Esaslı Dekoratif Kaplama ve Son Kat Boyalar Dış ve iç cepheler için son kat olarak uygulanan mineral esaslı, ice dokulu, beyaz renkli dekoratif kaplamadır. Uygulama sonrası üzeri tercih edilen renkle boyanabilir. Baumit Son Kat Kullanıma Hazır Dekoratif Kaplama Dış ve iç cepheler için kullanıma hazır ve renklendirilmiş son kat dekoratif kaplamadır. Ayrıca boyanmasına gerek yoktur. Hem kolay hem de pratik bir şekilde uygulanabilen hazır dekoratif kaplama ürün grubu, cephelerinizin uzun yıllar boyunca solmadan, zamana meydan okuyarak kalıcı bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

9 Sistem Katmanları Dengeli sistem 1. Duvar 2. Baumit Yapıştırma Harcı: Yalıtım malzemesi seçimi, tümüyle yapı sahibinin isteklerine ve uygulama alanının ihtiyaçlarına bağlı olarak yapılmaktadır. Nefes alan opentherm, gri renkli StarTherm, beyaz renkli ProTherm veya su itici özelliğe sahip, yanmaz taşyünü. 3. Baumit Isı Yalıtım Plakası: Gümüş gri yalıtım plakası beyaz plaka ile kıyasla %20 daha yüksek yalıtım performansı sağlar (Isıl iletkenlik değeri: 0,032 W/mK). 4. Baumit Sıva Harcı ve File: Baumit Contact ürünleri ve Baumit SilverFlex, güvenli bir donatı uygulaması elde edebilmek için ideal bir altyapı oluştururlar. Baumit StarTex dış cephelerde gerilimin azaltılmasını ve bu sayede kalıcı güzellikte, çatlaksız dış cepheler yaratılmasını sağlar. 5. Baumit Astar: Baumit PremiumPrimer, aderansı artırmak için kullanılabilecek mükemmel bir astardır. Baumit astarlar, uygulandıkları yüzeyin emiciliğini dengeler. 6. Baumit Son Kat Kaplama: Baumit, dış cephenin son kat tasarımı için birçok farklı ürün alternatifi sunar; kendi kendini temizleyen NanoporTop, nefes alan SilikonTop veya Baumit CreativTop. Baumit yardımcı malzemeler: Baumit tüm gerekli sistem testinden geçmiş yardımcı malzemeleri sunmaktadır, subasman profilleri, köşe profilleri ve bağlantı profillerinin yanı sıra, ısı yalıtımı tadilatında doğru dübellerin kullanılması sağlanır.

10 Yepyeni Baumit Renkleri. Taste of Life Baumit Taste of Life: En iyinin iyisi Life. Colored By Baumit. Gökkuşağının zengin çeşitliliğini içeren renk dünyası. Tam tamına 888 renk tonu ve daha fazlası. Taste of Life: En iyi kombinasyonları sunan en güzel 88 renk tonu. Kendine özgü, tümüyle kişilikli bir tasarım için, rehberlik ve tasarım desteği sunar. Ayrıca yeni bir hayatı en ince ayrıntısına dek önceden tadabilmeniz için 20 farklı görsel seçenek önerir. BEYAZ 0018 BEYAZ Baumit kaplamalar: Yüzeyin gücü Etkili ve farklı ifadeler. Baumit kaplamalar ve mozaik bitişler sadece cepheleri farklılaştırmak için renklerle yaratılan çözümleri sunmaz, aynı zamanda yapısal ve fiziksel kaliteyi estetik ile birleştirir. Mosaik Kaplamalar M302 M306 M307 M308 M309 M319 M321 M326 M329 M334 Kaplama Dokuları tane K1,5 tane K2 tane K3 çizgi R2 çizgi R3 ince

11 Güçlü Kombinasyonlar future Yaratıcı, öncü, vizyon sahibi modern Yenilikçi, gelecek odaklı, modern creative Etkileyici, sıra dışı, yaratıcı new Büyüleyici, motive edici, ferah casual Davetkar, şık, zarif classic Sıcak, rahat, geleneksel M M329 urban Kozmopolit, kentsel, dost autentic Gerçekçi, kişisel, hakiki

12 Sonsuz Alternatifler gentle Harmonik, mükemmel, huzurlu charming Dostça, nazik, sempatik exclusive Asil, şık, zarif elegant Şık, lüks, çekici pure Temiz, saf, duru plain Yalın, doğal, zarif young Fütüristik, aktif, çekici impulsive Anlamlı, tutkulu, coşkulu

13 Hayal Gücü ve Uyum fashion Stil, moda, trend sport Dinamik, güçlü, aktif nature Canlı, samimi, uyumlu Simple Doğal, nazik, ayakları yere basan M M302 Eviniz için makyajdan daha fazlası Son kat kaplamalar, sadece cephenin görünümünü güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda binalar için önemli koruma işlevini yerine getirir. İnsan derisine benzer şekilde, son kat kaplamalar sahip oldukları çeşitli fiziksel özellikler ve bağlayıcı maddeler sayesinde, duvarları dış etkilere ve mekanik yıpranmalara karşı korur. Baumit dekoratif kaplamalar ve boyalar iklime dayanıklı özellikleri ile cephenizi güneş, rüzgar ve yağmura karşı korur.

14 Dış cephe ısı yalıtım sisteminde uzman marka, BAUMIT. Baumit Kimdir? Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firması olan Baumit, 1988 yılında kuruldu. Kısa sürede yapı malzemeleri alanında sağladığı başarı ile Avusturya sınırlarını aşarak Avrupa da adından söz ettirmeyi başardı. Bugün adı, inovasyona verdiği önem, güven ve kalite değerleri ile anılmakta ve 29 ülkede 40 ın üzerinde tesisi bulunmaktadır. Baumit, Türkiye de 2006 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Türkiye de; Isı yalıtım sistemleri, Cephe kaplamaları ve boyaları, Sıvalar, Şap ürünleri Karo yapıştırıcıları ve derz dolgular Hazır Beton ve örgü harçları ürün grupları ile hizmet vermektedir. Fark yaratan ürünler Müşteri odaklı, yoğun araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdüren Baumit, sadece kendini değil iş ortaklarını da başarıya ulaştıran ürünler yaratmaktadır. Özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanında uzman bir marka olan Baumit, bu alandaki ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratmakta; enerji ihtiyacını azaltmakta ve yeşil binalar yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca Baumit dış cephe ısı yalıtım sistemleri yalıtım yapıldığında daha dar boyutta tuğlalar kullanılabilmekte, böylece yapılarda ilave hacimler yaratılabilmektedir. Bu da mekana alan kazanımı getirmektedir. Yaz ve kış aylarında sağlanan düşük enerji ihtiyacı ve %50 daha düşük karbondioksit emisyonu ile doğaya saygılı bir yaklaşım izlenmektedir. Cephelere hayat veren Baumit cephe kaplamaları ve boyaları, cephelerin sadece görünümünü güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda binalar için önemli koruma işlevini de yerine getirir. Dekoratif sıva üzeri dış cephe boya uygulamasına alternatif olarak, Baumit ürün gamında kullanıma hazır ve kendinden boyalı olan dekoratif kaplama ürünleri de bulunmaktadır. Baumit kullanıma hazır dekoratif kaplamalar hem kolay hem de pratik bir şekilde uygulanabildiği için uygulama esnasında zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Yaygın olarak kullanılan toz mineral kaplamaların aksine, Baumit Hazır Dekoratif Kaplamalar daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olmaları sebebi ile daha uzun garanti süreleri sunar. İçerdiği boya sayesinde, hazır dekoratif kaplamalar uygulandıktan sonra tekrar üzerine boya uygulaması yapılmasına da gerek kalmaz. Baumit in difüzyona (nefes almaya imkan veren) açık sıva sistemleri, hızlı ve sağlıklı bir şekilde uygulanabilmektedir. Birbiriyle uyumlu ürünler sayesinde daha uzun ömürlü ve dayanıklı duvarlar yaratan Baumit makine sıvaları, gazbeton, tuğla ve beton zeminlerin tamamına kolay uygulanabilme özelliği ile zamandan ve işçilikten tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Baumit şap ürünleri, hazır fabrika karışımı olarak satışa sunulduğundan, standart bir ürün kalitesine sahiptir. Komple bir sistem olarak sunulan birbiri ile tam uyumlu ürünler sayesinde, homojen bir zemin yapısı, eşit ölçüde uygulama, sertleşme ve kuruma sağlanarak çatlak oluşumları önlenmiş olur.

15 Baumit seramik yapıştırıcıları, her alt yüzey ve fayans boyutu için profesyonel çözümler sunmaktadır. Farklı sınıflarda üretilen ürünler, doğru yüzeye doğru sınıf ve performansta ürün uygulanmasına imkan sağlamaktadır. Baumit derz dolgu harçları ise iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun, kalıcı olarak esneklik ve su itici özelliği geliştirilmiş ürünlerdir. Dona dayanıklı ve mantar oluşumuna dirençli derz dolgu harçları 24 renk alternatifine sahiptir. Kalite değerleri Baumit ürünleri ISO 9001 kalite normlarına uygun olarak üretilmektedir. EOTA (Avrupa teknik Onay Komitesi), ETAG 004 (Avrupa teknik Onay Belgesi) standartlarına göre test edilmiş ve sertifikalandırılmış olan Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri beklenen standardın üzerinde performansa sahiptir. Baumit, Türk Standartları na uygun üretilmekte olup, TSE belgesine de sahiptir. Baumit, Türkiye de İZODER üyesi olarak aktif şekilde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına destek vermektedir. Referanslar Dış cephe ısı yalıtım sistemleri uzmanı Baumit, pazara sunduğu inovatif ve yüksek kaliteli ürünleri ile birçok projede yer almaktadır. Hem yenileme projelerinde, hem yeni konut projelerinde hem dış cephe ısı yalıtım ürünlerini hem de diğer ürünlerini görmek mümkündür. Loca İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi Toki Kayabaşı Konutları Paksa Metroport Kelebekler Vadisi Avrupa Konutları TEM Avrupa Konutları Atakent 2 Ağaoğlu MyTown İspartakule Ağaoğlu My City

16 Life Baumit Isı Yalıtım Sistemleri Hayat çok güzel. Boşa harcamayın! Life Renk Sistemi ile Isı Yalıtım Sistemleri Baumit Life renk sistemi cephelerinizi bin bir farklı alternatifle güzelleştiriyor. Baumit ısı yalıtım sistemleri ise harcadığınız enerjiden ve ödediğiniz paradan tasarruf sağlıyor. Hepsini bir araya getirin İşte mükemmel birliktelik. Baumit Life ile 888 renk alternatifini kullanımınıza sunuyor; şu ana kadar cepheler için yaratılmış en geniş renk sistemi ile yaratıcılığınızda sınırlar kalkıyor. Life içinden seçilen ve en çok tercih edilen renk kombinasyonlarını bir araya getiren Taste of Life ise kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor NİSAN 2013 Baumit Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar boyunca harcadığınız enerjiden tasarruf sağlıyor. Üç farklı ısı yalıtım sistemi paketi ile her ihtiyaca uygun sistemler sunuluyor. Kaliteli ve doğru sistem seçimi ile binalarınız hem uzun ömürlü bir yalıtım sistemine hem de sistem tercihine göre 20 yıla varan ürün garantisine sahip oluyor. facebook.com/baumitturkiye