MESLEKİ DENETİM KOMİSYONU TOPLANTISI MESLEKİÇİ EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MESLEKİ DENETİM KOMİSYONU TOPLANTISI MESLEKİÇİ EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI"

Transkript

1 İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI Trabzon Şubesi ELEKTRONİK BİLGİ FÖYÜ ADRES: Cumhuriyet Mah. Nemlioğlu Cemal Sok. No:13 TRABZON TEL : 0 (462) TEL&FAX : 0 (462) E-POSTA : WEB : ELEKTRONİK POSTA NO: 2014/10 09 Haziran 2014 MESLEKİ DENETİM KOMİSYONU TOPLANTISI MESLEKİÇİ EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI Mesleki Denetim Komisyonu 03 Haziran 2014 Salı günü Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Muzaffer AYDIN, Nurcan GÖÇ, Mehmet UZ, Ekrem KURNAZ ve Ali Haydar ŞENGÜL ün katılımıyla toplanmış ve şubemizce yapılacak mesleki denetimlerde dikkat edilmesi gereken hususlar görüşülmüştür. Meslekiçi Eğitim Komisyonu 04 Haziran 2014 Çarşamba günü Davut KARA, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Tuğçe ANILAN, Semih Nehar NALBANTOĞLU, Tuğrul SADIKLAR ve Abdülhamit ÖZDAŞ ın katılımıyla toplanmış ve şubemizce önümüzdeki dönem yapılabilecek meslekiçi eğitim seminer ve kursları görüşülmüştür.

2 FUAR VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU TOPLANTISI GENÇ-İMO AUTOCAD KURSU-1 Fuar ve Sosyal İşler Komisyonu 05 Haziran 2014 Perşembe günü Tarık AYDIN, Selva SALTOĞLU, Berna YOMRALIOĞLU, Ayfer DURMUŞ, Arzum GENÇOĞLU, Aysel TOKLU, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Tuğrul SADIKLAR, Zehra Gül TURHAN ve Yavuz USTA nın katılımıyla toplanmış ve şubemizce önümüzdeki dönem yapılabilecek etkinlikler görüşülmüştür. Şubemizce, 17 Nisan 09 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü nde öğrenim görmekte olan Genç- İMO üyesi öğrencilere yönelik Auto CAD meslekiçi eğitim kursu düzenlenmiştir. Meslekiçi eğitim kursumuz, İnşaat Mühendisi Mohammad Manzoor NASERY tarafından verilmiştir. Kursa 19 Genç-İMO üyesi öğrenci katılmıştır. Kurs sonunda sınav yapılmış ve başarılı öğrencilere Auto CAD Kursu Katılım Belgesi düzenlenip verilecektir.

3 GENÇ-İMO AUTOCAD KURSU-2 ALTYAPI PROJELENDİRME KONULU MESLEKİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ Şubemizce, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü nde öğrenim görmekte olan Genç- İMO üyesi öğrencilere yönelik 2.etap Auto CAD meslekiçi eğitim kursumuz 26 Nisan 2014 tarihinde başlamıştır. 25 Genç-İMO üyesi öğrencinin katıldığı meslekiçi eğitim kursumuz 19 Mayıs 2014 Pazartesi günü sona ermiştir. Kurs eğitimi Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mehmet AKKÖSE tarafından verilmiştir. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak öğrencilere Auto CAD Kursu Katılım Belgesi düzenlenip verilecektir. Şubemizce, 30 Nisan 2014 Çarşamba günü, İnşaat Mühendisi Osman Erol SAĞIR ın konuşmacı olarak katıldığı Altyapı Projelendirme konulu meslekiçi eğitim semineri düzenlenmiştir. Meslekiçi eğitim seminerine sekiz (8) üyemiz katılmıştır.

4 YIĞMA YAPILARAIN DEPREM YÖNETMELİĞİ 2007 YE GÖRE HESAP VE TASARIMI KONULU MESLEKİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ TARİHİ YAPILARIN GÜVENLİKLERİNİN BELİRLENMESİ KONULU MESLEKİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ Şubemizce, 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Süleyman ADANUR un konuşmacı olarak katıldığı Yığma Yapıların Türkiye Deprem Yönetmeliği 2007 ye Göre Hesap ve Tasarımı konulu meslekiçi eğitim semineri düzenlenmiştir. Meslekiçi eğitim seminerine ondört (14) üyemiz katılmıştır. Şubemizce, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Alemdar BAYRAKTAR ın konuşmacı olarak katıldığı Tarihi Yapıların Yapısal Güvenliklerinin Belirlenmesi konulu meslekiçi eğitim semineri düzenlenmiştir. Meslekiçi eğitim seminerine Otuz İki (32) üyemiz katılmıştır.

5 TAŞKIN YÖNETİMİ KONULU MESLEKİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÇELİK KÖPRÜ YARIŞMASI (16-18 NİSAN 2014) Şubemizce, 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer YÜKSEK in konuşmacı olarak katıldığı Taşkın Yönetimi konulu meslekiçi eğitim semineri düzenlenmiştir. Meslekiçi eğitim seminerine On (10) üyemiz katılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından her sene düzenlenen Design&Construct Uluslararası Çelik Köprü Yarışması na bu sene KTÜ'yü temsilen The Archers ve Engineers Of The Eye ekipleri katıldı Nisan 2014 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü nde düzenlenen yarışmanın ilk gününde takımların ürettikleri köprüler estetik değerlendirmeye alındı. Yarışmanın ikinci gününde ise süreli kurulum ve yükleme testleri yapıldı. Bu evrede takımlar köprülerini en kısa sürede ve en sağlam şekilde kurmaya çalıştı. Yarışmanın son gününde ise sonuçlar açıklandı. Açıklanan sonuçlar neticesinde, bölümümüz öğrenci kulübü, KTÜ İnşaat Kulübü Başkanı Cemal Fırat KAN, Bölümümüz Öğrenci temsilcisi Mustafa KARADENİZ ve bölümümüz öğrencileri Mehmet HARPUTLUOĞLU, Erman ÇAVDAR ve Ebru KANLIKOCA dan oluşan The Archers ekibi yarışmayı 3. Olarak tamamlayarak, bölümümüzün bu yarışmada daha önce yakaladığı başarılara bir yenisini eklediler.

6 GENÇ-İMO TEKNİK GEZİLERİ-1 Yine açıklanan sonuçlar neticesinde mansiyon ödülü olan, estetik değerlendirmede 1. Olan köprüye verilen ödülü, bölümümüz öğrencileri, Muammer Metehan YETİK, Furkan ÖMÜR, Şaban Kürşat MEMİŞ, Şahin Burak GÖKÇE ve İmhan KARASAÇ tan oluşan Engineers of The Eye ekibi alırken, diğer ekibimiz The Archers ise bu dalda ikinci olmuştur. The Archers Ekibinin danışmanlığını Arş. Gör. Barbaros ATMACA yaparken, Engineers of The Eye ekibinin danışmanlığını ise Arş. Gör Ali İhsan KARAKAŞ yapmıştır. Öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Genç-İMO Trabzon, 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü MNG Holdinge ait Sukenarı HES teknik gezi gerçekleştirdi. Geziye 60 genç-imo üyesi katıldı. Tamamlanmış olan hidroelektrik santralin nasıl çalıştığı hakkında bilgiler edinildi. Yine aynı gün Usta İnşaat a ait hidroelektrik santrali inşaatına gidildi. Bir hidroelektrik santrali inşaatı nasıl olur öğrenildi.

7 GENÇ-İMO TEKNİK GEZİLERİ-2 GENÇ-İMO SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ genç-imo Trabzon, Nisan 2014 Cumartesi ve Pazar günleri Kaşüstü İlköğretim Okulunda Sosyalben Derneği ile birlikte 23 Nisan öncesi okul öğrencileri çocuklarla beraber eğlenceli vakit geçirildi. Daha sonrasında 23 Nisan 2014 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nda çocuklara bir konser verildi. Etkinliğe 10 üyemiz katıldı. Genç-İMO Trabzon, 9 Mayıs 2014 günü Yomra da inşası devam eden Ramada Otel Trabzon şantiyesine teknik gezi düzenledi. Şantiye şefi İnş. Müh. Kemal Dönmez den yapım aşamaları hakkında bilgiler alındı. Geziye 50 üyemiz katıldı. Gezi sonucu bir yapı şantiyesinin kurulumunu öğrenildi ve yapı inşası hakkında bilgi edinildi.

8 GENÇ-İMO SOSYAL ETKİNLİKLER GENÇ-İMO SOSYAL ETKİNLİKLER Genç-İMO Trabzon, 6 Mayıs 2014 Salı günü saat 13:00 da Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümümüz Anfi önü fuaye alanında KTÜ Satranç Kulubü desteğiyle satranç turnuvası düzenledi. Turnuvaya 22 üye katılıp, turnuva sonucu sıralama; 1- Berk Kemal Güner 2- Ayberk Kahyaoğlu 3- Mustafa Toker şeklinde olmuştur. 6 Mayıs 2014 Salı günü başlayıp, 20 Mayıs 2014 Salı Günü Finali yapılıp tamamlanan 4. Geleneksel genç-imo FUTBOL TURNUVASI sonuçlandı. 20 takımın katıldığı turnuvada şampiyon PLAYBOYS takımı oldu. Playboys takımı oyuncuları: V. Alperen BAKİ, Ahmet ALAGÖZ, Kemal NAMLI, Melih GÖNCAY, Sergen BAK, Ethem ERTEM, Tamer AYGÜN. Ayrıca turnuvanın gol kralı 29 golle Hami ÇOLAK oldu.

9 İMO-TRABZON YÖNETİM KURULU TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Nİ ZİYARET ETTİ Trabzon umuzun metrekaresinin tümünün elden geçirilerek imar planının yapılması, bu tarihi şehre yön verecek olan en önemli çalışmalardan en büyük katılımcılardan, paydaşlardan biridir. Dolayısıyla sizlerden çok şey beklemekteyim. Ve o beklentilerin de fazlasını temin edeceğinize tam olarak inanıyorum. İyi bir imar planlaması iyi bir şehircilikle gelecek kuşaklara daha güzel bir Trabzon u temin edeceklerine ben inanıyorum güveniyorum" şeklinde konuştu. İnşaat Mühendisleri Trabzon Şube başkanı Mustafa Yaylalı ve yönetim kurulu üyeleri Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi ve aynı zamanda inşaat mühendisi Faruk Kanca nın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Yaylalı, İnşaat Mühendisleri Odası olarak bugüne kadar Büyükşehirle birlikte yaptıkları çalışmaları devam ettirme temennisi içerisinde olduklarını söyledi. Yaylalı: "Birlikte inşallah bu şehir için çok önemli projeleri gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz. Büyükşehir olmanızla birlikte yükümlülüklerinizin zor olduğunu biliyoruz ve size kolaylıklar diliyoruz. Bizde üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. Başkan Gümrükçüoğlu, belediye başkanlığı döneminde İnşaat Mühendisleri Odası nın çok büyük katkılarını gördüklerini kaydederek: "Bundan sonra da mühendislerimizin bu şehrin ilerisine imza atmalarını bekliyorum. Hem İnşaat Mühendisleri Odası olarak hem TMMOB olarak ta döneminde bize her yıl neyin tamamlandığını neyin öngörüldüğünü hep raporladılar. Onu hiçbir zaman unutmadım ve hep tekrar ettim. Bundan sonra asıl onlardan daha fazla fedakârlık istememin sebebi de İnşaat Mühendisleri Odası, tüm il sınırlarıyla büyükşehir olan TRABZON UN DÜNÜ,BUGUNÜ VE YARINI MASAYA YATIRILDI "Trabzon için gelişim stratejisi " 2014 yılı ilk toplantısı yapıldı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası nın düzenleyiciliğinde Trabzon Valisi A. Celil Öz başkanlığında yapılan toplantıda Trabzon un dünü, bugünü ve yarınına ilişkin konular değerlendirildi.

10 Vali Öz ün açılış konuşmalarının ardından katılımcılar sırayla Trabzon İçin Gelişim Stratejisi konusundaki görüşlerini sıraladılar. Toplantının sonunda yaptığı açıklamada Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, bütün katılımcılara teşekkür ederek, yaklaşık 4 saati aşan bir toplantının verimli olduğunu, daha önceki başlıkların yanı sıra yeni başlıklarında gündeme geldiğini dile getirdi. Vali Öz, bu toplantının daha kısa aralıklarla yapılması yönündeki istemlerin değerlendirileceğini, inşallah 3-4 ayda bir olmak üzere bir yılda 3 veya 4 kez bir araya gelmeye gayret edeceklerini ifade etti. Trabzon valisi Abdil Celil Öz şöyle konuştu: Bugün burada valisiyle, belediyesiyle, Üniversiteleriyle, Ticaret ve Odası ve bütün sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti il başkanlarımızın iktidar ve muhalefet partileriyle hep beraber bir aradaydık. Trabzonspor un yanı sıra bütün sivil toplum kuruluşlarımızda katıldı. Aslında Trabzon un dünü bugünü ve yarınını her yönüyle masaya yatırmış olduk. Devam eden projeler faaliyetler, yaşanan aksaklıklar, geleceğe yönelik projeler neler olabilir ve stratejik plan ve hedefler doğrultusunda neler yapılıyor, neler yapılması gerekir, il gündeminde neler olmalıdır, bütün bunları değerlendirdik. Ve daha önceki toplantılarda alınan kararları ve temel yaklaşımları ve bize getirilen konuları ne kadar gerçekleştirdik, bu konuları kısaca özetlemiş olduk. dedi. Toplantıya Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Yardımcısı Seyfullah Kınalı, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal,Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Karadeniz, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, DKİB Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri - Kent Konseyi Başkanı ve Şube Başkanımız Mustafa Yaylalı, Of TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral, Trabzonspor Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, MHP İl Başkanı Muammer Demeli, TGC Başkan Yrd. Tahir Orhan, MÜSİAD Trabzon Şubesi Başkanı Hanefi Mahitapoğlu, KASİYAD Başkanı Temel Korkmaz, TSGİAD Başkanı Cemil Genç, TÜMSİAD Başkanı Mehmet Atmaca, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Koray Turan katıldı. NETCAD-YOL NETCAD-İÇMESUYU PROJELENDİRME

11 DUYURU KARADENİZ HASTANESİ 2014 YILI İNŞAAT MÜHENDİSİ ASGARİ ÜCRETİ Oda Yönetim Kurulu nun, 28 Aralık 2013 tarihli toplantısında, gerçek ya da tüzel kişi yanında sigortalı olarak çalışan mühendislerin net ücretlerinin 2014 yılı için TL/ay (sigorta matrahı TL/ay) olması ve üyelerimizin Oda ile ilgili iş ve işlemlerinde bu rakamın esas alınması kararlaştırılmıştır. Kayıt yaptırılırken üye kimlik kartının İlgili karar uyarınca, üyelerimizin Oda ile ilgili iş ve işlemlerinde yukarıda belirtilen rakam koşul olarak aranacak ve uygulama Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır. ZORLU GRAND HOTEL DUYURU ÜYELERİMİZE İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR Konaklama, yemek, patiseri ve kuru temizlemede %20 indirim uygulanacaktır.

12 TS PARK OTEL CEPHANELİK RESTAURANT & CAFE Üyelerimize konaklamada %15 indirim uygulanacaktır. Üyelerimize kahvaltıda %10, yemekte %15 indirim uygulanacaktır. TS GOLD OTEL SARAY KÖFTE Üyelerimize konaklama ve yemekte %15 indirim uygulanacaktır. Üyelerimize kahvaltıda %10, yemekte %15 indirim uygulanacaktır.

13 POLEN TANTUNİ MÜRTEZAOĞLU MOBİLYA Üyelerimize yemekte %10 indirim uygulanacaktır. Üyelerimize %5 indirim uygulanacaktır. AHMET USTA UZUN YAYINEVİ Üye kimlik kartı ile giden üyemize firmanın %10 indirim sağlayan kartı (Ahmet Usta Kart) verilecektir Üyelerimize %5 indirim uygulanacaktır. Ödeme yapılırken Ahmet Usta Kart ın

14 REHBERİM BİLİŞİM TRABZON İŞ EĞİTİM KURUMU Üyelerimize %25 indirim uygulanacaktır Üyelerimize 10 kişilik gruplarda %10 indirim uygulanacaktır. Üyelerimizin indirimden yararlanabilmesi için aidat borcunun olmaması gerekmektedir. YAREN SAAT İNTERGLOBAL KARGO Üyelerimize %25 indirim uygulanacaktır Tüm gönderiler üyelerimize indirimli olarak yapılacaktır. Ödeme yapılırken üye kimlik kartının Tüm gönderilerde %70 indirim uygulanacaktır.

15 KARADENİZ TEKNİK AKADEMİ Karadeniz Teknik Akademi tarafından KDV dahil taksitli 1800TL, peşin 1700 TL üzerinden verilen üzerinden verilen C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ücretleri; Üyelik borcu bulunmayan üyelerimize, Kısa bir süre için; Taksitli satışlarda 150 TL indirimle KDV dahil 1650 TL, Ücretin tamamının peşin ödenmesi halinde ise 150 TL indirimle KDV dahil 1550 TL olarak uygulanacaktır. Kurs için yapılması gereken ödemeler Karadeniz Teknik Akademi'ye yapılacaktır.

GENÇ-İMO NUN GÜNDEMİ KONSEYDEN, BASIN AÇIKLAMALARI, GENÇ-İMO ŞUBE HABERLERİ, MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI, GENÇ-İMO 6. YAZ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI

GENÇ-İMO NUN GÜNDEMİ KONSEYDEN, BASIN AÇIKLAMALARI, GENÇ-İMO ŞUBE HABERLERİ, MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI, GENÇ-İMO 6. YAZ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI . gençimo s:8 GENÇ-İMO NUN GÜNDEMİ KONSEYDEN, BASIN AÇIKLAMALARI, GENÇ-İMO ŞUBE HABERLERİ, MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI, GENÇ-İMO 6. YAZ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI MÜHENDİSİN GÜNDEMİ DÜNYA DA YIKILAN BARAJLAR

Detaylı

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 03 Meclis Üyeleri 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 5 Sayı: 22 07 TSO Yönetim Kurulu 09 Hisarcıklıoğlu

Detaylı

Sayman Üyelerle Toplantı. Çanakkale de Bölgesel Geoteknik Eğitim Kursu. Riskli bina tespit çalışmalarıyla ilgili yanlış bilgilendirmeye İMO dan tepki

Sayman Üyelerle Toplantı. Çanakkale de Bölgesel Geoteknik Eğitim Kursu. Riskli bina tespit çalışmalarıyla ilgili yanlış bilgilendirmeye İMO dan tepki sayı 221 / 15 nisan 2013 genç-imo Konseyi ilk 15 Nisan 2013 1 toplantısını gerçekleştirdi...3 te TMMOB Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı...5 te TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR Bilirkişi

Detaylı

İMO 41. Dönem 4. Danışma Kurulu Toplantısı 21 Kasım da Trabzon da gerçekleştirildi. Özelleştirme: Varlığım sermayeye armağan olsun

İMO 41. Dönem 4. Danışma Kurulu Toplantısı 21 Kasım da Trabzon da gerçekleştirildi. Özelleştirme: Varlığım sermayeye armağan olsun sayı 199 / 15 aralık 2009 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR Şubelerden...2 de 15 Aralık 2009 1 İMO Sempozyumları devam ediyor...4 te Yapı ve Denetim Çalıştayı düzenlendi...13 de TMMOB 3.

Detaylı

İMO, ECCE ve WCCE tarafından düzenlenen

İMO, ECCE ve WCCE tarafından düzenlenen sayı 195 / 1 temmuz 2009 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR ISSN: 1307-2412 İMO, ECCE ve WCCE tarafından düzenlenen Şubelerden... 2 de Dünyanın inşaat mühendisleri İstanbul da yolsuzlukla

Detaylı

11. OLAĞAN GENEL KURUL

11. OLAĞAN GENEL KURUL TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ 10. ÇALIŞMA DÖNEMİ RAPORU 2010-2012 11. OLAĞAN GENEL KURUL ŞUBAT 2012 / BAOB - BURSA TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ 10.

Detaylı

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI 10 NİSAN 2013 KSMMMO ERCİYES Sayı: 10 NİSAN 2013 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ABDULLAH GÜL Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİK III. TÜRKİYE SEKTÖREL

Detaylı

Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı

Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri

Detaylı

ESKİŞEHİR ŞUBESİ 10. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2010-2012)

ESKİŞEHİR ŞUBESİ 10. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (2010-2012) ESKİŞEHİR ŞUBESİ ÇALIŞMA RAPORU (2010-2012) ESKİŞEHİR Şubat 2012 TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi 10. Dönem Çalışma Raporu Yayımlayan TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi Derleyen Yönetim Kurulu

Detaylı

Bİlgİsayar Desteklİ Tasarım ve. Operatör ve Teknisyenler İçİn Kurslar

Bİlgİsayar Desteklİ Tasarım ve. Operatör ve Teknisyenler İçİn Kurslar EĞİTİM Bİlgİsayar Desteklİ Tasarım ve Üretİm Eğİtİm ProgramlarI >Autocad 2010 Kursu Çar - Cuma (18.30 21.40) C.tesi-Pazar (09.30-13.30) Ücret: 300.00 TL (200.00 TL üye) > Inventor 2010 Kursu C.tesi-Pazar

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı

Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı ENGELLİLER HAFTASI BİLİŞİM HAFTASI 10-16 Mayıs 2015 1-7 Mayıs 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Mayıs 2015 Yıl:2 Sayı:14 e-gazete Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

Hatay Toplantısı: Osmaniye toplantısı:

Hatay Toplantısı: Osmaniye toplantısı: HKMO Adana Şubemizce, bu ve benzeri bölünmelerin halka daha kaliteli hizmet götürülmesi amaçlanarak yapılmasının doğru olacağını, sorunların çözümünü zorlaştıracak bölünmenin doğru olmayacağını düşünmekteyiz

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

Yasaklara rağmen Taksim de ve her yerdeyiz

Yasaklara rağmen Taksim de ve her yerdeyiz sayı 260/ 1 mayıs 2015 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR 1 Mayıs 2015 Yoksul ülkelerin değişmez kaderi : Deprem Kayıpları...2 de 9.Ulusal Beton Kongresi toplandı 3 te Van da Kamulaştırma

Detaylı

277 Ekim. ve sergisi TMMOB: ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ

277 Ekim. ve sergisi TMMOB: ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ 277 Ekim ve sergisi TMMOB: ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ EĞİTİMLER Bİlgİsayar Desteklİ Tasarım ve Üretİm Eğİtİm ProgramlarI > Autocad (2d) 2012 Kursu Salı - Perş (18.30 21.40) C.tesi - Pazar (09.30-13.30)

Detaylı

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik ADANA 12 Eylül- 12 Eylül ün 25 inci yıldönümü dolayısıyla yapılan mitinge katılındı. 16 Eylül- İl Koordinasyon Kurulu (İKK) toplantısına katılındı. 28 Eylül- İKK toplantısına katılım sağlandı. 3 Ekim-

Detaylı

İskenderun basınıyla dün

İskenderun basınıyla dün Kurucusu ve Sahibi Mustafa ATAV Kuruluş Tarihi 17-Nisan-1987 İsdemir ve Çelik-İş Sendikası arasında 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı İsdemir A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında 25. dönem Toplu

Detaylı

"BAŞKAN SENİNLEYİZ" ÇIKARTMASI

BAŞKAN SENİNLEYİZ ÇIKARTMASI TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu na Akdeniz Liderlik Ödülü verildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu na ABD Johns Hopkins University tarafından Akdeniz Liderlik Ödülü

Detaylı

Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan 3 deniz projesi için işbirliği yaptı. Kafkaslarda ticaretin yeni yüzü

Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan 3 deniz projesi için işbirliği yaptı. Kafkaslarda ticaretin yeni yüzü Yıl: 20 Sayı: 234 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı www.ttso.org.tr Kafkaslarda ticaretin yeni yüzü Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye tarihten gelen güçlü dostluk bağlarını önümüzdeki süreçte

Detaylı

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI YIL:4 SAYI:7 HAZİRAN 2014 www.esider.org.tr ESENYURT SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 3 AYDA BİR YAYINLANIR ESİDER DE BAYRAK DEĞİŞİMİ: ESİDER DE BAŞKAN MUAMMER ÖMEROĞLU GÖREVİNİ FEVZİ

Detaylı

10., 20. ve 30. yıl plaketlerini verecek.

10., 20. ve 30. yıl plaketlerini verecek. İ İ Ş E H İ R O S M A N G A Z E S K Ü N İ V E R S İ T İ E S 10., 6 EYLÜL 20. ve 2014 30. yıl MEZUNLAR BULUŞMASI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 10., 20. ve 30. yıl plaketlerini

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

10. Ulaştırma Kongresi gerçekleştirildi

10. Ulaştırma Kongresi gerçekleştirildi sayı 224 / 20 eylül 2013 İMO dan ODTÜ Yoluna 20 Eylül 2013 1 dava...5 te TMH nın 477. sayısı yayımlandı...6 da TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR 10. Ulaştırma Kongresi gerçekleştirildi 19

Detaylı

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor ARALIK 2013 SAYI: 31 Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor Bursagaz Çalışanları Geleneksel Bowling Turnuvası nda Stres Attı Bursagaz Doğalgazcıları Buluşturdu Bursagaz Basın Dostluk

Detaylı

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi sayı 258/ 1nisan 2015 1 Nisan 2015 1 genç - İMO 8.öğrenci meclisi Antalya da gerçekleştirildi...2 de Japon meslektaşımızın intiharı mesleki ve insani ders niteliğindedir...4 te TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

Detaylı

Kuzey Irak Malatyalı yatırımcıları bekliyor

Kuzey Irak Malatyalı yatırımcıları bekliyor GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 102 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Kuzey Irak Malatyalı yatırımcıları bekliyor Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından, Komşu Ülkelerle Ticari

Detaylı

TMMOB HABERLER. TMMOB den

TMMOB HABERLER. TMMOB den TMMOB HABERLER ULAŞILABİLİRLİK EYLEM PLANI İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI Ulaşılabilirlik Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısı, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı