Ses bariyerlerini zorlamak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ses bariyerlerini zorlamak"

Transkript

1 Ses baryerlern zorlamak r roket gb yüksekler zorlayan Poneer amplfkatörler ve Subwoofer ları en zorlu ses testlernde performanslarının zrves çn güçlern brleştrrler. İçlernden gelen vahş güç grdapları, ttreten çekm güçlü bas ses üretr. Yen yarışma düzey SPL sers le sz de bu devrme katılın. Parçaya uyan görünümlü bu rekortmen şampyon uç değerde desbellern garantsdr. n güçlü uzay çağı malzemes ve en seçkn mühendslk teknolojs bütün bu sernn en y olmasını sağlar. r yarışa var mısınız?

2 > 41

3 SPL KLS-D MPLİİKTÖRLR < > 42 u k klas-d SPL amplfkatör le araç-ç ses kaltesn en y duruma getrn. Poneer n brnc sınıf SPL Subwoofer larını sürmek çn tasarımlanmış bu amplfkatörler, en üst düzeyde ses saflığını korurken yerler sarsan güç basarlar. İlave amplfkatörlerle daha da fazlasını stersenz, Poneer n özel MSS (Çok mplfkatörlü Senkronzasyon Sstem) kontrolü kolaylaştırır. Patlayıcı güç, Poneer güvenlrlğn gerektrr. ağımsız Ray Regülasyonlu üç (IRRP) kaynağı ve yen br Düşük kım Yoğunluğu (LD) tasarımı sayesnde bu güvenlrlk de sağlanmıştır. Çok verml klas-d teknolojs, daha düşük akım ve dstorsyon yok anlamına gelr, böylece ses dama saf, canlı ve temzdr. rnc sınıf, yarışma kaltel performans elde edersnz. Onları ne kadar zorlu sürersenz sürün, fark etmez. PRS-D5000SPL YRIŞM SINII SPL KLS-D MPLİİKTÖR YNİ 1 x 3000 W (2 Ω)/ 1 x 1500 W (4 Ω) Max. YNİ 1 x 2000 W (2 Ω)/ 1 x 1000 W (4 Ω) Max. PRS-D3000SPL YRIŞM SINII SPL KLS-D MPLİİKTÖR DİNMİK MPLİİKTÖR KORUM (DP) İL DH ZL ÜVNİLİRLİK PRS-D5000SPL ve PRS-D3000SPL, çıkış snyal sevyesne adapte eden yen br koruma devresne sahptrler. öylece, koruma düzey o an var olan çalışma koşullarına uyum sağlar. Daha yüksek çıkışlarda ble daha yüksek güvenlrlk... MSS (Çok mplfkatörlü Senkronzasyon Sstem) İL KOLY MPLİİKTÖR YRI SİSTM KURULUMU ğer br çok amplfkatörlü sstem yaratmak stersenz, Poneer n özel Çok mplfkatörlü Senkronzasyon Sstem (MSS) sze gerekecektr. mplfkatörlern kontrolünü dört adede kadar çok kolaylaştırır. Master amplfkatöre yapılmış olan ayarlar otomatk olarak dğer bağlı amplfkatörlere de yapılmış olur. üçlü bast DH-P80MP PRS-D5000SPL Mod seçme anahtarı MSTR konumunda TS-W3004SPL R kablosu Hoparlör kablosu PRS-D5000SPL Mod seçme anahtarı SYN konumunda TS-W3004SPL Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

4 KLS-D MPLİİKTÖRLR < > 43 1 x 1000 W (2 Ω)/ 1 x 600 W (4 Ω) Max. M-D510M KLS-D MPLİİKTÖR u Poneer Klas-D amplfkatörden saf yoğunluk azam 1000 W çıkış gücü aktarılır. üçlü fakat küçük hacml tasarımı ve kararlı voltajı le bu amplfkatör, Subwoofer larınızı ve hoparlörlernz temz ve dstorsyonsuz ses le doldurur. Klas-D amplfkatörler daha düşük elektrk akımına gerek duyarlar, bu nedenle dstorsyona neden olablecek ısı daha düşüktür. Djtal şlem de sürekl canlı ses garant eder. Dnleyn ve nanın! MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR M-D515 5 KNLLI KLS-D MPLİİKTÖR 4 x 100 W (4 Ω) + 1 x 300 W (4 Ω) veya 1 x 600 W (2 Ω) Max. u 5 kanallı Klas-D amplfkatör, şahane dstorsyonsuz ses, brnc sınıf gücü ve zarf ve küçük boyutlu muhafazası le mükemmellğe yen standartlar getrr. 5 kanalı 4 analog ve 1 Klas-D mono ve alçak geçren ve yüksek geçren fltreler le 4 hoparlörü ve br Subwoofer ı doğrudan bağlayablrsnz. Verml Klas-D teknolojs, dstorsyona neden olan daha az grş gücüne gerek duyar; böylece duyularınız berrak ama güçlü ses zevk le tatmn olur. ÇIK ÜÇLÜ KLS-D TT TT + + Ön veya arka hoparlör Ön veya arka hoparlör Yüksek akım Düşük akım LNKSL MPLİİKTÖRLR Subwoofer Subwoofer KLS-D MPLİİKTÖRLR eleneksel klas- veya amplfkatörler br Subwoofer ı sürmek çn nspeten daha yüksek güce gerek duyarlar; bu da akım ve voltajlarda kararsızlığa yol açar. unlar da Subwoofer ın ve hoparlörlern ses kaltesn etkleyerek dstorsyona neden olurlar. Klas-D amplfkatörler bunlara göre çok daha vermldr. Daha az akım çekp daha az ısı ürettkler çn, hoparlörlern ve Subwoofer n güç kaynağı çok daha kararlıdır. Kısaca, yüksek çıkış gücü elde etmek çn küçük br grş gücüne gerek vardır. unun sonucu olarak da, dstorsyonsuz çok temz sesn keyfn çıkartablrsnz. Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

5 KÖPRÜLNİLİR MPLİİKTÖRLR < > 44 rzularınızın en dernnde yatan güce hayat vern. Köprüleneblr amplfkatörlerle nasıl yapableceğnz düşünün. 2 veya 4 hoparlör kanalını veya çoklu Subwoofer ları süreblrsnz. Yaptığınız şeyn sonuçlarına bakın: saf ve temz, dstorsyonsuz güç. Sstemnz ateşlerler, fakat ısıyı engellerler. r ekstra olarak da, lave bas gerektğnde, uzaktan kumandalı M-7100M mono amplfkatör de kullanılablr. Teknoloj muczeler; bu amplfkatörler sz lklernze kadar ttretecek M-7100M MONO KNLLI MPLİİKTÖR YNİ 1 x 800 W (2 Ω)/ 1 x 500 W (4 Ω) Max. Standart Uzaktan kumanda YNİ 4 x 120 W (4 Ω)/ 2 x 300 W (4 Ω) Max. M KNLLI KÖPRÜLNİLİR MPLİİKTÖR M-5100T 2 KNLLI KÖPRÜLNİLİR MPLİİKTÖR YNİ 2 x 250 W (4 Ω)/ 1 x 760 W (4 Ω) Max. YNİ 2 x 120 W (4 Ω)/ 1 x 300 W (4 Ω) Max. M-3100T 2 KNLLI KÖPRÜLNİLİR MPLİİKTÖR Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

6 KTİ RKNS YIRM DVRLRİ < > 45 Ses kaynakları le amplfkatörlern arasına yerleştrlen Poneer frekans ayırma devreler son derece yüksek doğrulukta, net ses üretmek üzere tasarımlanmıştır. Her br, frekans ayırma noktalarının, Subwoofer, orta kademe hoparlörler ve Tweeter lern karakterstklerne uyacak şeklde, hassasyetle ayarlanmasını sağlayan çeştl modeller mevcuttur. D YOLLU LKTRONİK RKNS YIRM DVRSİ Değşken ayırma frekansı (Orta ve lçak: 50 Hz 200 Hz veya 500 Hz 2 khz, Yüksek ve Orta 3 khz 10 khz) Kesme eğm: -12 d/oct (tüm kademeler) Subwoofer ve Yüksek rekans Kademes az nahtarları Subwoofer çıkış Modu nahtarı (Stereo/Mono) Sevye Kontrolü ltın kaplamalı R grş/çıkış termnaller MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR D YOLLU LKTRONİK RKNS YIRM DVRSİ LP ve HP ( Hz) Kesme eğm: -12 d/oct Değşken ayırma frekansı (50 Hz 200 Hz sürekl değştrleblr) Subwoofer faz anahtarı Değşken Sevye Kontrolü, Subwoofer çn (-15 le +15 d arasında) Subwoofer çıkış modu anahtarı (stereo/mono) ltın kaplamalı R grş/çıkış termnaller D YOLLU LKTRONİK RKNS YIRM DVRSİ LP ve HP Kesme frekansı (HP: 80 Hz veya düz; LP: 80 Hz) Kesme eğm: -12 d/oct Subwoofer çıkışı R grş ve çıkış termnaller Hat ç ürültü ltres (Snyal Toprak yalıtıcısı) MPLİİKTÖR-SUWOOR YPILNDIRM ÖRNKLRİ < > şağıda br amplfkatör ve br Subwoofer kombnasyonu le br araç-ç ses sstemnn nasıl yapılableceğnn bazı örnekler yer almaktadır. u yapılandırmalar, sstemn potansyeln en üst düzeye çıkartmak çn, her Subwoofer ve amplfkatörün kapastesne uyarlar. M-D510M M-7100M M-6100 Subwoofer TS-W3004SPL veya TS-W2504SPL Subwoofer TS-W3004SPL veya TS-W2504SPL SOL SĞ Tam ralık Hoparlörler Mono 2 Ω Modu Mono 8 Ω Paralel Subwoofer Köprülenmş 3 Kanal Modu TS-W256 veya TS-W306 M-6100 M-5100T M-3100T Köprülenmş SOL SĞ Köprülenmş Stereo Köprülenmş TS-SW124D TS-SW124D Subwoofer Köprülenmş Mono 2 Ω Modu TS-W256DV x 2 veya TS-W306DV x 2 Subwoofer Stereo TS-W305 veya TS-W255

7 SPL SUWOOR LR < > W Max. Kabn ç kullanımı çn TS-W5000SPL PROSYONL KULLNIM İÇİN, 30 M, YRIŞM SINII, İKİ SS OİNLİ SPL SUWOOR Ödül kazanmış, şampyon br Subwoofer n saf gücünü ve performansını deneyn. Poneer n yen br çığır açan Subwoofer ı TS-W5000SPL, tüm dünyadak SPL yarışmalarında çok yüksek sesle kendn bell etmes çn tasarımlanmıştı. Çeştl, patent müracaatlı en üst Poneer teknolojler ve Poneer n patentl dışa taşan çevre tasarımı le donatılmıştır. Daha da yüksek düzeyde ses basıncı basablmek çn, çok daha büyük br Subwoofer gb daha fazla hava hareket ettrr. ramd elyaf dokuma radyal kauçuk çevre, olağanüstü güç kullanımı, çıkışta daha yüksek ses şddet ve şahane br bas yanıtının sağlanmasında kend üstüne düşen yaparken, seramk kaplamalı ses bobnler, en zorlu yarışma koşullarında ble dama en çarpıcı SPL elde etmenz temn eder. Dünya çapında br SPL galb arıyorsanız, arama sona ermştr Şampyonu, xtreme Deathmatch Şampyonu 2004 Deathmatch Şampyonu 2004 d5 Şampyonu 2004 as Olmpyatları Şampyonu Scott Owens, Poneer/Üstün Ses ekbnn ekp lder TS-W5000SPL KSİTİ 1. İç çe geçme karbon elyaf takvyel IMPP kon* 2. 3 tabakalı aramd elyaf dokuma radyal kauçuk çevre* 3. enş kıvrılmış, dışa taşan çevre** 4. İkl seramk kaplama ses bobnler* 5. Dpten tutma tasarımlı alümnyum döküm şas 6. üçlü, üç katmanlı mıknatıslar 7. DM (ero-dnamk Manyetk ralık) 8. Uzatılmış ve delkl kutup boyunduruğu 9. kalbre kablo termnal * Patent müracaatlı 4 ** Patentl Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

8 SPL SUWOOR LR < Poneer n, şampyon düzey SPL Subwoofer ları, azam çıkış güçler 3000 W ve 2500 W le, güç doludur. u Subwoofer lar, Poneer amplfkatörler çn brer deal eştr. Kullanılan, yen tasarımlanmış ses bobn gb yüksek teknoloj ürünler, güç çn htyacınız olan yoğunluğu sağlarlar. rtık Subwoofer ınızı korkmadan sonuna kadar zorlayablrsnz; arttırılmış ısı drenc ve takvyel süspansyon yapısı, patent müracaatlı teknolojs, garantl performans güvenlrlğ çn güçlü, çft katmanlı mıknatıs motor tarafından desteklenmektedr. Daha esnek kabn hacm le montajda seçme özgürlüğünün rahatlığını yaşayın. u sstem szn gururlanmanızı haklı çıkartacak. > 47 MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR YNİ 3000 W Max. Kabn ç kullanım çn TS-W3004SPL 30 M, YRIŞM SINII SPL ÇİT SS OİNLİ SUWOOR TS-W2504SPL 25 M YRIŞM SINII SPL ÇİT SS OİNLİ SUWOOR YNİ 2500 W Max. Kabn ç kullanım çn TS-W3004SPL KSİTİ 1. enş kıvrılmış, 3 tabakalı, elyaf dokuma radyal çevre* 2. Çft kon takvye düğümler* 3. İç çe geçme cam/karbon elyaf takvyel IMPP çft kon* 4. Masf çft sönümleme halkası* 5. lümnyum döküm soğutucu* 6. Kalın üst plaka 7. Uzatmalı ve delkl kutup boyunduruğu 8. Dpten tutma tasarımlı alümnyum döküm şas 9. üçlü, çft katmanlı mıknatıslar Yüksek güç şleme kapastel, seramk kaplama ses bobn tel 11. Ttan ses bobn çekrdeğ 12. Yaylı sıkıştırmalı bağlama termnaller 13. Çelk, sönümleme halkası montaj plakası Süper aramd elyaf sönümleyc* 15. Lastk conta * Patent müracaatlı Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

9 a-lrt SUWOOR SRİSİ < > 48 Poneer a-celerate DV (Çft Ses obn) Subwoofer ı, araç-ç müzk sstemnz en yüksek performanslı güç le donatmanın en emn yoludur. Çok düşük frekanslı bas ses üretm, sağlam güç şleme yapısı ve yen kon tasarımı gb Poneer standartlarının sağladığı üstünlüktür. Hayallernzn sstemn yaratmak çn çeştl bağlantı olanaklarından yararlanablrsnz. Montajdan söz açılmışken, br lave amplfkatör kullanmadan, bazı Poneer ana üntelernden doğrudan Subwoofer ınızı süreblrsnz. TS-W306DV 30 M ÇİT SS OİNLİ SUWOOR YNİ 1000 W Max. Kabn ç kullanım çn YNİ 800 W Max. Kabn ç kullanım çn TS-W256DV 25 M ÇİT SS OİNLİ SUWOOR ÇİT SS OİNLİ SUWOOR LR Çft ses bobnl (DV) Subwoofer ların, düşük yük empedansı uyumlu br amplfkatör le kullanılmasındak esnek bağlantı olanakları, daha büyük ve daha güçlü bas ses üretm olanağı sağlayablr. DV Subwoofer larda, her br 4 Ohm empedanslı olan 2 ses bobn vardır. 2 Ohm değernde br Subwoofer çn bu ses bobnlern paralel bağlayın; veya onları ser bağlayarak 8 Ohm değernde br Subwoofer elde edn. u da sze çeştl yapılandırma olanakları sunarak gerçek şahane br sstem oluşturablmenz sağlar. TS-W306DV KSİTİ 1. enş kıvrılmış, 3 tabakalı elyaf dokuma radyal çevre* 2. Takvye yaylı, ç çe geçme aramd elyaf kullanılan bleşk IMPP kon* 3. ütünleşk, tersne çevrlmş toz kapağı 4. İk parçalı yüksek güçlü mıknatıs 5. akır, yuvarlak tel 6. onex sönümleyc 7. Uzatmalı ve delkl kutup boyunduruğu Yay sıkıştırmalı bağlama termnaller 9. Mıknatıs örtüsü 10. Döküm conta * Patent müracaatlı Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

10 a-lrt SUWOOR SRİSİ < > 49 Poneer a-celerate kabnl Subwoofer lar le bol bol güç elnzn altında olur. İç çe geçme aramd elyaf kullanılarak bleşk IMPP çne dökme, yenden tasarımlanmış patent müracaatlı kon, arzu edebleceğnz tüm gücü ve ses berraklığını sağlar. Ses ayrıntılarından en ufak br ödün vermeden ses şddetne yüklenn. Sstemnz stersenz büyük ya da stersenz küçük kabnlerle tasarımlayın; elde edeceğnz mükemmel br sestr. Seçm tamamen sze at. Kaltel, bastırmalı termnaller ve kalın bağlantı kabloları le montajınız güvenl ve sağlıklı olur. Sonuç, ses gücü bölgesnn çok ötesndedr. YNİ TS-W W Max. 30 M SUWOOR Kabn ç kullanım çn MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR TS-W M SUWOOR YNİ 800 W Max. Kabn ç kullanım çn UD-306 TS-W3004SPL, TS-SW124D, TS-W306DV, TS-W306 V TS-W305 İÇİN PRMKLIKLI IZR UD-256 TS-W2504SPL, TS-W256DV, TS-W256 V TS-W255 İÇİN PRMKLIKLI IZR YNİ YNİ UD-256 parmaklıklı ızgara TS-W256DV, parmaklıklı ızgara UD-256 le ÖZL KUTU KİNLR Üstün kaltel Poneer Subwoofer ınızdan daha fazla performans elde etmek stemez msnz? Poneer n özel hazırlanan kutu kabnlernn küçük boyutlu tasarımları Poneer Subwoofer ınızın potansyeln arttırır, ve kolay ve çabuk olarak monte edlrler.* * Özel uyarlanmış UD-W301S, UD-W251S ve UD-SW124S kutu kabnlern monte ederken, güvenlk nedenyle, lütfen UD-S100 emnyet kemern bağlayın. Özel kutu kabn UD-SW124S (TS-SW124D çn) daha fazla blg çn sayfa 51 e bakın. YNİ UD-W301S TS-W3004SPL, TS-W306DV V TS-W306 İÇİN ÖZL KUTU KİN YNİ UD-W251S TS-W2504SPL, TS-W256DV V TS-W256 İÇİN ÖZL KUTU KİN Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

11 a-lrt SUWOOR SRİSİ < > 50 İdeat sstemnz tamamlamak çn açık hava tp Subwoofer kullanmakta ısrarlıysanız, üzernde adınız yazılı br Poneer a-celerate Subwoofer kullanablrsnz. Kendlğnden ateşlenen güçlü bas ses, aracınızın çnde hç duymadığınız şddetle gürler. üyük SPL clern, aramd elyaf kon gb teknolojlern kullanan bu Subwoofer lar, ses şddetn camları ttretecek kadar yükseltsenz ble, sesn nüanslarından ödün vermeden bas ses frekanslarının çok dernlerne nlmesn garant ederler. 800 W Max. çıkta kullanım çn TS-W M SUWOOR TS-W W Max. 25 M SUWOOR çıkta kullanım çn UZUN, ÇİT TKLI ÇVR Uzun, çft tabakalı çevre, kon yüzey sabt tutulurken kon hareket yolunun daha uzun olmasına olanak sağlar. Sonuç daha da etkleyc br performanstır. yrıca, yüksek ses şddetlernde ble, daha fazla kontrollü bas yanıtı çn gereken dev güç artışını da kullanır. TS-W305 KSİTİ 1. Uzun çft tabakalı çevre 2. İç çe geçme aramd elyaf takvyel IMPP kon 3. Yen tasarım orta kapak 4. 2 tabakalı yuvarlak bakır tel, uzun ses bobn tasarımı 5. Uzatmalı ve delkl kutup boyunduruğu Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

12 YSSI TİP SUWOOR < > 51 u Subwoofer nce ve küçük boyut özellğn yenden ortaya çıkarıyor. Sadece 8,3 cm kalınlıkta olması, her tülü montajı çok kolaylaştırır. Dekoratf ambalajının çnde en üst düzeyde teknolojler toplanmıştır: ç çe geçme karbon/aramd elyaf takvyel IMPP çft kon ve patent müracaatlı, devrm yaratan br yer kazandırma özellğ. u Subwoofer, küçük boyutlu tasarımla büyük güç ve saf ses performansına olan gereksnm karşılamaktadır W Max. TS-SW124D Kabn ç kullanım çn 30 M YSSI TİP SUWOOR MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR UD-SW124S TS-SW124D İÇİN ÖZL KUTU KİN TS-SW124D KSİTİ Yalnızca 8,3 cm dernlkte 1. 3 tabakalı elyaf örme radyal çevre* 2. İç çe geçme karbon/aramd elyaf takvyel IMPP çft kon* 3. Çft kon takvye düğümler* 4. lümnyum döküm yekpare sabt şas 5. akır yuvarlak tel 6. Sönümleycsz, hava süspansyonlu kon hareket yolu kontrol sstem* 7. Uzatmalı, delkl ve çıkıntılı T-kutbu tp boyunduruk 8. lümnyum döküm yekpare sabt şas 7 8 * Patent müracaatlı YR KZNDIRN, HV SÜSPNSİYONLU HRKT YOLU KONTROL SİSTMİ TS-SW124D Tpk br Subwoofer da konnn hareket yolunu kontrol etmek çn br sönümleyc (spder) kullanılır. Çft kon arasında kapalı br hava hacm oluşturularak yaratılan hava süspansyon sstem, şahane tasarım ve performans karakterstkler sağlayarak sönümleycnn yern alır. Hacm grşne bakılmaksızın, şahane br lneer uyum göstererek olağanüstü berrak, düşük dstorsyonlu bas ses üretr. Tüm özellkler ve teknk karakterstkler çn lütfen sayfa 84 e bakın.

13 MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR LR < > W Max. TS-WX20LP 20 M LİNR ÜÇ MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR Poneer n Pompa Subwoofer ı gerçekten bu dünyanın dışındandır. Dyaframın rahatça daha büyük genlkl hacm kaydırmasını sağlayan, eşsz, kenarsız konstrüksyon gb Lneer üç Yanıtı teknolojs le donatılmıştır. ütürst tasarımlı bu Subwoofer, oldukça küçük br gövdeden ÜYÜK br bas pompalamaktadır. Yerleşk, azam 200 W güçlü mono amplfkatör, MOST PWM güç kaynağı Ø 20 cm, alümnyum döküm çerçevel, kenarsız yapılı IMPP/köpük bleşml konk Woofer as Refleks tasarım R/hoparlör sevyes çıkışlar rş kazanç kontrolü/faz anahtarı Yerleşk değşken LP ( Hz, -12 d/oct) 2 tabakalı kenar tp ses bobn Hassas üçlü sönümleyc (büyük çaplı onex sönümleyc) lümnyum döküm soğutucu Nomnal çıkış gücü: 100 W Hz, 106 d (araç çnde) 150 W Max. TS-WX M NT ÇİRN MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR u yüksek performanslı model, güçlü bas ses steyp, bagaj hacmnden ödün vermek stemeyenler çn pyasaya çıkarılmıştır. Küçük boyutlu tasarımı sayesnde montajı çok kolay ve esnektr. yrıca, bagajınız ne kadar dolu olursa olsun, büyük boyutlu alümnyum döküm soğutucu gereken soğutmayı sağlar. r 150 W MOST amplfkatör, amplfkatörün performansını gelştrr. TS-WX206, gerçek güçlü br amplfkatörün br parçası gb görünür ve stedğnz yüksek SPL le öyle br performans gösterr. MOST 150 W kend güç amplfkatörü Ø 20 cm IMPP bleşk konl Woofer enş, çft kapılı bant geçren tasarımı R/hoparlör sevyes grşler rş sevyes kontrolü/faz anahtarı Yerleşk, değşken LP ( Hz, -12 d/oct) lümnyum döküm soğutucu Nomnal çıkış gücü: 60 W Hz, 107 d (araç çnde)

14 MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR LR < > W Max. TS-WX22 20 M YLITIMLI, MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR Küçük ambalaj çnden fantastk güçlü bas ses çıkar. TS-WX22 ya br bakın; otomobl kabnnn çne veya koltuğun altına rahatça sığan, olabldğnce küçük boyutlu br 20 cm Subwoofer. Hem şlevsel ve hem esnek ve hem de oldukça da güçlü. 150 W MOST amplfkatör oturaklı br bas üretrke, alümnyum döküm soğutucu dstorsyonsuz süper br ses sağlar. Kolay ses ayarları çn de kablolu uzaktan kumandası vardır. 150 W MOST kend güç amplfkatörü Ø 20 cm IMPP bleşk konl Woofer Yalıtılmış tp tasarım R/hoparlör sevyes grşler Kablolu uzaktan kumanda (6 m) rş sevye kontrolü/faz anahtarı Yerleşk değşken LP ( Hz, -12 d/oct) lümnyum döküm soğutucu Düşey ve yatay montaj tpler mevcuttur Nomnal çıkış gücü: 60 W Hz, 101 d (araç çnde) MPLİİKTÖRLR V SUWOOR LR Standart kablolu uzaktan kumanda Olabldğnce küçük boyutlu ve çok yönlü tasarım 100 W Max. TS-WX M S RLKS MPLİİKTÖRLÜ SUWOOR u Poneer Subwoofer kutusu, dern bas ve gerçek ses varyasyonlarını br arada elde etmek steyenler çn süper br çözümdür. Yerleşk amplfkatörü le, Poneer TS-WX105, küçük, montajı kolaydır; ama yne de 100 Watt çıkış gücü basar. Sstemnzde stedğnz yere, güzel görünümlü ve küçük boyutlu, güçlü br bas yerleştrmenn en doğru yolu zam 100 W kend mono güç amplfkatörü 10 cm IMPP bleşk konl Woofer Uzun kurs tasarımlı, genş çaplı onex sönümleycl Woofer üntes as Refleks, 4 ltre kapastel arka kapı tasarımı R/hoparlör sevyes çıkışlar rş kazanç kontrolü/faz anahtarı lümnyum döküm soğutucu Nomnal çıkış gücü: 50 W Hz, 106 d (araç çnde)

15 0 dan 200 Watt a 0,002 sanyede İknclk kabul edlemez. mplfkatör sstemnz güçlendrmek, dnledğnz müzğ ses mükemmellğnn ötesne taşıyablmek çn Poneer terch etmelsnz. Doğru malzeme ve gelşmş teknolojler bunu garant edyor. yrıca, zevknze ve otomoblnzn çne uygun çok çeştl stl ve boyut seçenekler var. Yüksek sesle müzk dnlemey sevyorsanız, yen a-celerate sers gerçekten yer yernden oynatır. Hang Poneer hoparlörünü seçersenz seçn, br brncy seçmş olursunuz.

16 > 55

17 e-motion HOPRLÖR SRİSİ < > 56 Ses sstemnzn görünümünün ve sesnn sofstke olmasını stemez msnz? u yüksek teknoloj ürünü e-moton hoparlörler gereken yaparlar. Her sesn performansı olabldğnce saf ve olabldğnce doğrudur. Poneer, KVLR marka fber bleşml konl Woofer gb şahane ve eşsz br teknolojy ve dünyanın lk Saf Magnezyum Dengel orta kademe Dome Tweeter kullanarak bunu garantled. u sayede, DVD-udo çn deal olan, tam doğru, bozulmasız ses elde edlr. u bağımsız, 2 yollu modellerde, şahane br yön duygusu veren, tam doğal ve pürüzsüz sesler üreten br Soft Dome Tweeter vardır. 220 W Max. 17 M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parçası - Renault, Peugeot ve troën çn özel Tweeter konsolu Pasf frekans ayırma ğı mevcuttur 160 W Max. 13 M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parça Pasf frekans ayırma ağı mevcuttur KVLR MRK İR İLŞİMLİ KONİLİ WOOR Malzemenn seçm büyük farklılıklar yaratablr. KVLR marka fber, daha doğru ve canlı ses üreten, çok daha sağlam hoparlör konler oluşturur. Şahane orta kademe frekansları ve daha doğal tonları le zengn ve dolgun ses karaktern mutlaka fark edeceksnz. DÜNYD İLK KZ, İR TKNOLOJİ HRİKSI: S MNZYUM DNLİ KULİ e-moton eşeksenel hoparlörlerde, br dünya prömyer olarak, Saf Magnezyum Dengel Kubbel orta kademe Tweeter kullanılmıştır. Saf br metal, ama haff olmanın sağladığı avantajla, magnezyum süper detaylara nen br ses, pürüzsüz ve çok hızlı br ses üretm, yüksek hassasyet ve genş br frekans aralığı sunar. Poneer, bu malzemey br çığır açan 0,05 mm süper nce tasarımda da kullanmıştı. DVD-udo gb en yen ses formatları çn deal olan bozulmasız orta kademe sesten emn olablrsnz. KVLR marka, çbükey orta başlıklı, fber Woofer kons. Saf Magnezyum Dengel Kubbel

18 e-motion HOPRLÖR SRİSİ < 360 W Max. TS M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR > W Max. TS x 9 ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR HOPRLÖRLR 220 W Max. 17 M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR 180 W Max. 17 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Kolay montaj çn orta dernlkte sepet 160 W Max. TS M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR 130 W Max. TS M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 110 W Max. TS M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve TS-2096 TS-6996 TS-1396 TS-1376 TS-1076 KVLR marka fber bleşml konl Woofer, bütl kauçuk çevrel (ø) 17 cm 13 cm 20 cm 6 x 9 (163 x 237 mm) 17 cm 17 cm 13 cm 13 cm 10 cm Yumuşak Kubbel Tweeter (ø) Saf Magnezyum Dengel Kubbel Tweeter (ø) Tweeter (ø) Saf Magnezyum Dengel Kubbel orta kademe (ø) Neodm mıknatıs Pasf frekans ayırma ağı 25 mm 25 mm 12 mm 43 mm 12 mm 43 mm 10 mm 30 mm 30 mm 10 mm 25 mm 25 mm 25 mm rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü Hz 91 d 60 W Hz 90 d 35 W Hz 91 d 90 W Hz 91 d 80 W Hz 91 d 60 W Hz 90 d 35 W Hz 90 d 35 W Hz 90 d 30 W Hz 90 d 25 W

19 a-lrt HOPRLÖR SRİSİ < > 58 ağırmak mı styorsunuz? O zaman a-celerate. Syah üstüne syah parmaklık ve kafes çok cazp br görünüşe sahptr, ve vurucu bas güçler vardır. Ya da stersenz gümüş reng terch edn. Sade görünüşlü ama güçlü sesl a-celerate şte budur. üçlendrlmş orta kademe ve Tweeter yapısı sayesnde, eşeksenel a-celerate hoparlörler, kulak tırmalayıcı üst harmonkler olmayan pürüzsüz ses basarlar. üçlendrlmş, ç çe geçme aramd fber karışımdan yaratılmış yen br tek parça IMPP kon, ses azam a- celerate düzeyne götürür: caddeler sarsmaya hazır. 220 W Max. TS M 2 YOLLU ĞIMSIZ HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parça - Renault, Peugeot ve troën çn özel Tweeter konsolu 160 W Max. TS M 2 YOLLU ĞIMSIZ HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parça - Renault çn özel Tweeter konsolu TS x 9 ŞKSNL 4 YOLLU HOPRLÖRLR YNİ 380 W Max. YNİ 330 W Max. TS x 9 ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR TS x 9 ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR YNİ 240 W Max.

20 a-lrt HOPRLÖR SRİSİ < YNİ TS W Max. 25 M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR > 59 HOPRLÖRLR TS M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR YNİ 350 W Max. YNİ 220 W Max. TS M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR TS M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR YNİ 150 W Max. TS-171 TS-131 TS-6921 TS-6911 TS-6901 TS-2511 TS-2011 TS-1711 TS-1311 İç çe geçme aramd fber (ø) kullanılan, bleşml IMPP kon, bütl kauçuk çevrel 6 x 9 (163 x 237 mm) 6 x 9 (163 x 237 mm) 25 cm 20 cm 17 cm 13 cm İç çe geçme aramd fber (ø) kullanılan bleşml IMPP kon 6 x 9 (163 x 237 mm) Krstal IMPP kon, bütl kauçuk çevrel (ø) 17 cm 13 cm Orta kademe PI kon (ø) Orta kademe kon (ø) PI dengel orta kademe kubbel, neodm mıknatıslı (ø) 57 mm 57 mm 66 mm 66 mm 25 mm 25 mm PI dengel kubbel Tweeter, neodm mınatıslı (ø) 28 mm 28 mm Tweeter kons (ø) Tweeter (ø) Süper Tweeter (ø) Ser, frekans ayırma ağı rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü Hz 92 d 60 W Hz 91 d 40 W 24 mm 18 mm Hz 93 d 80 W 18 mm Hz 93 d 80 W 57 mm Hz 92 d 40 W 18 mm Hz 93 d 100 W 18 mm Hz 93 d 90 W 10 mm Hz 92 d 50 W 10 mm Hz 91 d 35 W İÇ İÇ ÇM RMİD IR KULLNILN İLŞİMLİ IMPP KONİ Çok yüksek performanslar çn, yen a-celerate IMPP konler, ç çe geçme uzun aramd fberlerle takvye edlmştr. u, yüksek güçlü çıkışlarda ve gümbür gümbür bas seslerde daha fazla esneklk çn çok yoğun br ç yapı, lave sağlamlık ve katılık sağlar. Sonuç, karakter ve orta kademe dernlkler le çabukça aktarılan zengn ve dolgun br sestr. Hçbr zaman br IMPP kon böyle olağanüstü ses vermemşt! İç çe geçme aramd fber kullanılan bleşml IMPP konnn mkroskobk kest

21 TS- HOPRLÖR SRİSİ < > 60 İy ses çıkartan, güvenlr görünümlü ve bütçenze uygun br hoparlör almak styorsanız, en doğru seçm, Poneer n TS- sersdr. Yüksek duyarlılığı ve pürüzsüz orta ve üst kademe ses üretmn garant eden IMPP konl Woofer sayesnde, bu hoparlörlerden gelen ses sz mutlu edecek. Yassı sepet çerçeves ve söküleblr kulak tp vda delkler brçok arabaya kolayca takılmalarını sağlar. 170 W Max. 17 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 170 W Max. 17 M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR 130 W Max. TS M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 110 W Max. TS M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve 130 W Max. TS M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR 110 W Max. TS M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve TS-1348 TS-1318 TS-1048 TS-1018 IMPP konl Woofer (ø) Neodm mınatıslı Tweeter kons (ø) 17 cm 42 mm 17 cm 13 cm 42 mm 13 cm 10 cm 37 mm 10 cm Yassı sepet tasarımı rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü Hz 92 d 35 W Hz 92 d 35 W Hz 91 d 25 W Hz 91 d 25 W Hz 90 d 20 W Hz 90 d 20 W SÖKÜLİLİR KULK TİPİ VİD DLİKLRİ Hem TS-1348 ve hem de TS-1318 de, özellkle Renault marka otomobllere, kolay takılması çn kulak tp söküleblr vda delkler vardır. Not: raç tpne bağlı olarak, fabrkada takılmış olan konsolun keslmes gerekeblr. TWTR LR > 150 W Max. TS-T23 KULİ TWTR LR Pasf veya aktf br ağ le kullanılmak üzere 120 W Max. TS-S15 MODİİY KULİ TWTR LR Soft Dome sıvı krstal fber (Polarlat) Tweeter (ø) Soft Dome stren-kauçuk-kaplamalı polester Tweeter (ø) Kesme frekansı Çok yönlü montaj (3 yollu yüzey montajı) ğk ara parçası dahl Ser frekans ayırma devres rekans yanıtı Duyarlılık Nomnal grş gücü TS-T23 25 mm Hz wth -12 d/oct Hz 90 d (1 W/1 m) 50 W TS-S15 20 mm Hz wth -6 d/oct Hz 90 d (1 W/0,5 m) 40 W

22 Q-DÜZYLİ ĞIMSIZ İLŞN HOPRLÖR < > 61 Renault nuz çn en yüksek kaltel hoparlörler styorsunuz; fakat ttz br montaj şart. Şık, nce, 13 cm, bağımsız 2 yollu hoparlör sstem TS-Q131, özellkle Renault çn hazırlanmıştır. Önceden monte edlmş Renault hoparlörlernn yükseltlmş br model raç-ç ses tutkunları, KVLR marka fberlı Woofer konsnden gelen, Soft Dome Tweeter n pürüzsüz, doğal, üst harmonkler le tamamlanmış doğru ve canlı sesn keyfn tadacaklar. Ne kadar kolay takıldıklarına hayran olacaksınız. Model yükseltme hç bu kadar y olmamıştı. HOPRLÖRLR YNİ 180 W Max. TS-Q M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Çabuk montaj kılavuzu dahldr TS-Q131 KVLR marka fber bleşml konl Woofer, bütl kauçuk çevrel (ø) Neodm mıknatıslı Yumuşak Kubbel Tweeter (ø) Neodm mıknatıslı, öne monte edlen manyetk devre yapısı rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 13 cm 25 mm Hz 89 d 35 W TS-Q131 montajından önce orjnal hoparlör Montajdan sonra TS-Q131 Woofer Montajdan sonra TS-Q131 Tweeter YÜZY MONTJI İÇİN HOPRLÖRLR < > 60 W Max. TS-X7 5.1-KNL SURROUND SS İÇİN ORT HOPRLÖR 60 W Max. TS-X150 3 YOLLU HOPRLÖRLR nstrüman tablosuna sabt montaj 40 W Max. TS-44 TM NT HOPRLÖRLRİ KVLR marka fber bleşml konl orta kademe, bütl kauçuk çevrel (ø) Woofer kons (ø) Tam bant hoparlörü (ø) Orta kademe helezon hoparlör (ø) Helezon Tweeter (ø) Çft neodm mıknatıs rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü TS-X7 57 mm Hz 80 d 20 W TS-X cm 27 mm 20 mm Hz 89 d 20 W TS cm Hz 88 d 10 W

23 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN YÜKSK NİTLİKLİ ĞIMSIZ İLŞN HOPRLÖRLR < > 62 rkaç bağımsız Woofer ve Tweeter lerden oluşan bu sstemler, gerçekten mükemmel br performans gösterrler. Woofer lar aracın mevcut hoparlör yuvasına oturacak şeklde tasarlanmışlardır; Tweeter ler se, aracın ön tarafında genel ses majını en y duruma getrmek çn hoparlör yuvasına veya uygun olan herhang br yere yerleştrleblrler. Kolay bağlantı olanağı, hoparlörlern aracın hoparlör soketlerne bağlanablmesn sağlayarak montajı bastleştrr. Kolay bağlantı soket KOLY ĞLNTI SOKTLRİ ağlantı soket Tp 1 Otomobl Hoparlör lfa, troën, Tp 2 Peugeot (~ 98) Peugeot ( 98~) Tp 3 Opel, Renault, Seat, Volvo 150 W Max. TS-H M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ at Punto, Peugeot 206 çn orgnal Tweeter yerne montaj, bağlantı kapakları dahl at Punto, Peugeot W Max. 17 M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzey montajı çn eğk ara parçası - Renault/Peugeot/troën, Opel/Vauxhall/VW çn özel Tweeter konsolu lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo 130 W Max. 13 M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parçası - Renault çn özel Tweeter konsolu lfa Romeo, MW, troën, Hyunda, Lada, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Volvo TS-H1704 IMPP konl Woofer, bütl kauçuk çevrel (ø) Metal kaplama PI dengel kubbel Tweeter, neodm mıknatıslı (ø) PI dengel Dome Tweeter, neodm mıknatıslı (ø) Konye entegre konk kubbeler Kolay bağlantı soket Ser frekans ayırma ağı rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 17 cm 22 mm Hz 91 d 35 W 17 cm 26 mm Hz 91 d 50 W 13 cm 26 mm Hz 90 d 35 W

24 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN, ŞKSNL, YÜKSK NİTLİKLİ HOPRLÖRLR < > 63 Olağanüstü zengn, doğal ses ve kolay montajın en açık cevabı, eşeksenel Yüksek Ntelkl Sparş Üzerne Takılan hoparlörlerdr. Konye entegre konk kubbel IMPP konl Woofer lar daha zengn bas yaratırlar ve eşsz döner Tweeter esnek uyarlama olanağı sağlar. Kolay bağlantı soket sayesnde bağlantı artık daha da kolay. Hoparlörler otomoblnzn hoparlör soketlerne bağlamanız yeterl. HOPRLÖRLR 180 W Max. 17 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 130 W Max. 13 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Döner Tweeter 70 Döner Tweeter lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo lfa Romeo, MW, troën, Hyunda, Lada, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Volvo 110 W Max. 10 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 180 W Max. TS-H683 6 x 8 ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve ud, MW, at, Lanca, Mercedes-enz, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Suzuk, Volkswagen, Volvo ağlantı kapakları dahl ord, Jaguar, Mazda 110 W Max. TS-H467 4 x 6 ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 60 W Max. TS-H871 8,7 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Daewoo/hevrolet, at, Lanca, Seat, Volkswagen RM sepet lastomer çevrel entegre kon/kenar kalıbı Saab, Seat TS-H683 TS-H467 TS-H871 IMPP konl Woofer (ø) Köpük IMPP bleşm konl Woofer, bütl kauçuk çevrel (ø) Karbon-raft karışımı IMPP konl Woofer (ø) Köpük PP (Pearl Polkarbon) dengel orta kademe kubbel, stronzyum mıknatıslı (ø) Metal kaplama PI dengel kubbel Tweeter, neodm mıknatıslı (ø) PI Kubbel Tweeter, neodm mıknatıslı (ø) Kubbel Tweeter (ø) Döner Tweeter Konye entegre konk kubbeler Kolay bağlantı soket rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 17 cm 26 mm Hz 91 d 50 W 13 cm 26 mm Hz 90 d 35 W 10 cm 26 mm Hz 90 d 25 W 6 x 8 (145 x 204 mm) 36 mm 10 mm Hz 91 d 50 W 4 x 6 (95 x 153 mm) 26 mm Hz 90 d 25 W 8,7 cm 13 mm Hz 88 d 15 W

25 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN ĞIMSIZ İLŞN HOPRLÖR < > 64 Yüksek güç ve kolay montaj olanağını uygun br bedelle almak stemez msnz? O zaman Sparş Üzerne Takılan ağımsız leşen Hoparlörler tam sze göre. ağımsız Tweeter lerle daha y ses majı da elde edersnz. 170 W Max. 17 M ĞIMSIZ 2 YOLLU HOPRLÖR SİSTMİ Tweeter montaj takımında bulunanlar: - Yüzeye montaj çn eğk ara parçası - Renault/Peugeot/troën, Opel/Vauxhall/VW çn özel Tweeter konsolu IMPP konl Woofer (ø) PI dengel kubbel Tweeter (ø) Yassı sepet tasarımı Ser frekans ayırma ağı rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 17 cm 26 mm Hz 90 d 35 W lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR < > elrl br otomobl çn güvenlr kaltel ses düzen arayanlar çn Sparş Üzerne Takılan Poneer hoparlörler uygun br çözüm sunar. Muazzam br ses performansı sunmalarının yanı sıra montajları da çok kolaydır. 17 cm modellernde, aracın hoparlör soketne doğrudan bağlantı çn br kolay bağlantı soket vardır; 10 cm modellernde se, yuvarlak ve kare sepet çerçevelerne uyum sağlayan söküleblr vda delkler bulunur. Hang model seçersenz seçn, hoparlör zevknz araba zevknze uydurableceksnz. 170 W Max. TS-1776II 17 M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR 160 W Max. TS-1756II 17 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 160 W Max. TS-1746II 17 M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo lfa Romeo, ud, MW, troën, at, ord, Lanca, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo 120 W Max. TS-1376II 13 M ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR 120 W Max. TS-1356II 13 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 120 W Max. TS-1346II 13 M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR Renault çn kulak tp söküleblr vda delkler Renault çn kulak tp söküleblr vda delkler Renault çn kulak tp söküleblr vda delkler lfa Romeo, MW, troën, Hyunda, Lada, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Volvo lfa Romeo, MW, troën, Hyunda, Lada, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Volvo lfa Romeo, MW, troën, Hyunda, Lada, Opel/Vauxhall, Peugeot, Renault, Rover, Volvo

26 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR < 100 W Max. TS-1056II 10 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR > W Max. TS-1046II 10 M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR HOPRLÖRLR Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve ud, MW, troën, at, Mercedes-enz, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Volkswagen, Volvo Yuvarlak/kare uyumlu çerçeve ud, MW, troën, at, Mercedes-enz, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Volkswagen, Volvo 40 W Max. TS-876 8,7 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 50 W Max. TS-875 8,7 M ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR 40 W Max. TS-874 8,7 M ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR Saab, Seat, Volkswagen 70 W Max. TS x 6 ŞKSNL 3 YOLLU HOPRLÖRLR Punto konnektörlü (hemen takılan tpte tasarımlı) RM sepet at Punto 50 W Max. TS x 6 ŞKSNL 2 YOLLU HOPRLÖRLR Saab, Seat, Volkswagen 60 W Max. TS x 6 ÇİT KONİLİ HOPRLÖRLR Daewoo/hevrolet, at, Lanca, Nssan, Seat, Volkswagen Daewoo/hevrolet, at, Lanca, Nssan, Seat, Volkswagen Daewoo/hevrolet, at, Lanca, Nssan, Seat, Volkswagen TS-1776II TS-1756II TS-1746II TS-1376II TS-1356II TS-1346II IMPP konl Woofer (ø) Orta kademe kons, neodm mıknatıslı (ø) Tweeter kons (ø) Tweeter (ø) Yassı sepet tasarımı Kolay bağlantı soket DIN/Peugeot tp termnal rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 17 cm 42 mm 10 mm Hz 92 d 35 W 17 cm 42 mm Hz 92 d 35 W 17 cm Hz 92 d 35 W 13 cm 42 mm 10 mm Hz 91 d 25 W 13 cm 36 mm Hz 91 d 25 W 13 cm Hz 91 d 25 W TS-1056II TS-1046II TS-876 TS-875 TS-874 TS-4638 TS-4628 TS-4621 IMPP konl Woofer (ø) Woofer kons (ø) Orta kademe kons (ø) Tweeter kons (ø) Tweeter (ø) Yassı sepet tasarımı DIN/V V Renault tp termnal rekans yanıtı Duyarlılık (1 W/1 m) Nomnal grş gücü 10 cm 30 mm Hz 90 d 20 W 10 cm Hz 90 d 20 W 8,7 cm 38 mm Hz 90 d 10 W 8,7 cm 30 mm Hz 89 d 10 W 8,7 cm Hz 90 d 10 W 4 x 6 (95 x 153 mm) 42 mm 11 mm Hz 90 d 15 W 4 x 6 (95 x 153 mm) 42 mm Hz 90 d 10 W 4 x 6 (95 x 153 mm) Hz 90 d 10 W

27 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR UYULM TLOSU < > 66 Poneer, çoğu otomoble uyan, genel amaçlı ve sparş üzerne takılan zengn hoparlör çeştlern sunar. şağıdak tabloda brçok yaygın kullanılan otomobl model ve bunlara uyan Poneer hoparlörler gösterlmştr. Sparş üzerne takılan hoparlörlerde montaj kolay ve tamdır; hoparlör yuvalarına tam olarak otururlar, kesme ve delme şlemler gerekmez. enel amaçlı hoparlörler terch edlmes halnde sayfa dek tabloya bakınız bunlar, otomobln hoparlör yuvalarına br adaptör takımı kullanılarak (ksesuarlar bölümüne bakınız) monte edleblrler, ya da arkaya monte edlrler. (u lste, lstede yer alan bütün otomobller çn geçerl olmayablr, zra otomobllern hoparlör yuvaları her ülkede aynı değldr). OTOMOİL MRKSI MODL V PİYSY RZTRİHİ YRİ Q DÜZYİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ŞKSNL ĞIMSIZ İLŞN ŞKSNL, 3 YOLLU ŞKSNL, 2 YOLLU ÇİT KONİLİ HOPRLÖR RİRİM TKIMLRI HOPRLÖR DPTÖR PLKLRI L ROMO UDI MW ITROËN DIHTSU DWOO / HVRO- LT IT 145 (9/94-4/01) 146 (9/95-4/01) 155 (3/92-9/97) 156 (9/97-) 164 Super (3/92-9/98) 166 (10/98-) 80 4-kapılı (11/91-12/94) 90 oupé (9/88-12/94) 4 4-kapılı (01/01-) V8 (10/88-4/94) 6 (3/97-3/04) TT (10/98-) 3-sers 2-kapılı (10/85-1/92) 3 Tourng (1/88-4/00) 3-sers 4-kapılı (12/90-2/98) 3-sers oupé (1/92-1/99) 3-sers compact (5/94-10/00) 5-sers (1/88-6/95) 5-sers (7/95-6/03) 7-sers (10/86-3/94) MINI (10/00-) X exc. HIT 3-kapılı (8/91-9/96) X exc. HIT 5-kapılı (8/91-9/96) X HIT 3-kapılı (8/91-9/96) X HIT 5-kapılı (8/91-9/96) X (8/86-2/93) Saxo 3-kapılı (10/96-9/01) Saxo 5-kapılı (10/96-9/01) 3 (09/01-) 3 Plurel (09/02-) 2 (9/03-) Xanta (3/92-12/00) XM 4-kapılı (7/89-12/00) XM reak (1/92-12/00) 5 (01/01-) ZX Reflex/vantage (4/91-9/97) ZX ura/volcano (4/91-9/97) ZX 3-kapılı (10/92-9/97) ZX reak (4/91-2/98) Xsara 5-kapılı (10/97-9/04) Xsara reak (3/98-9/04) Xsara oupé (10/98-9/04) 4 (10/04-) erlngo (10/02-) erlngo (10/96-9/02) vason (3/94-9/02) 8 (10/02-) Pcasso (12/99-) Jumper (6/02-) Jumpy (10/04-) Sron (10/99-) Matz (3/99-) Lanos 3-/5-kapılı (1/97-) Tacuma (01/00-) Lacett (1/04-) oupé (12/93-) roma (7/86-9/96) D D D D D D D D * (1) * (1) * * (1/9) (9) (1) (1) (1) (1/9) (9) (1) * (1/9) (3) (3) * * * * (9) (9) (9) (9) * (9) TS-H467 TS-H467 (3) (3) TS-H467 TS-H467 (1) (1) (1) (1) (1/9) (9) (1) (1) (1) (1/9) (9) (1/9) (1) (1/9) (1/9) (3) (9) (9) (9) (9) (9) (9) (9) TS-4638 TS-4638 (3) (3) TS-4638 TS-4638 (9) (9) (9) (9) (9) (9) (9) TS-4628 (3) (3) TS-4628 TS-4628 (9) (9) (9) (9) (9) (9) (9) TS-4621 TS-4621 (3) (3) TS-4621 TS-4621 * * * * UD-M177VW *

28 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR UYULM TLOSU < > 67 HOPRLÖRLR OTOMOİL MRKSI MODL V PİYSY RZTRİHİ YRİ Q DÜZYİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ŞKSNL ĞIMSIZ İLŞN ŞKSNL, 3 YOLLU ŞKSNL, 2 YOLLU ÇİT KONİLİ HOPRLÖR RİRİM TKIMLRI HOPRLÖR DPTÖR PLKLRI IT ORD HOND HYUNDI JUR VZ/LD KI LNI MZD MRDS MITSUISHI MOSKVIH NISSN Punto (9/93-8/99) Punto abro (3/94-8/99) Punto (9/99-) Panda (09/03) Tempra (2/90-9/96) Tempra reak (3/92-9/96) Tpo (2/88-8/95) 500 (4/92-9/98) Secento / 600 (9/97-) Ulysse (3/94-9/02) Ulysse (10/02-) Multpla (3/98-) ocus 3-kapılı (10/98-10/04) ocus 4/5-kapılı (10/98-10/04) esta (9/01-) uson 5-kapılı (3/03-) Mondeo (3/93-11/00) Mondeo (12/00-) alaxy (9/95-) vc 5-kapılı (11/95-1/01) Jazz 5-kapılı (1/02-) tos (6/98-) Pony 3/5-kapılı (1/90-9/94) Pony (xcel) 4-kapılı (1/90-9/94) Sonata (9/93-) Lantra 4/5-kapılı (3/98-) etz (10/02- ) S-coupé (1/90-12/96) S-type (3/99-) X-type (3/01-) X-type state (9/03-) Samara 3-kapılı (1/86-12/99) Samara 5-kapılı (1/88-12/99) Dva/Sagona (8/91-12/99) erato 5-kapılı (3/04-) Pcanto (3/04) Dedra (6/89-4/99) Delta (7/93-6/00) Y (1/96-2/03) Ypslon (3/03-) Thema (10/88-9/94) Z (3/94-9/02) Phedra (10/02-) kapılı (6/97-8/03) 323 4/5-kapılı (8/98-8/03) 3 5-kapılı (9/03-) 626 (10/98-2/02) 6 4/5 kapılı (3/04-) S/S/SL (W126) (1/80-2/91) Vto (3/96-) V-sers (3/96-) Spacestar (1/98-) olt (3/04-) 2141 Maxma (1/92-12/99) Mcra 5-kapılı (10/02-) Prmera exc. L 4-kapılı (9/90-8/01) 300 ZX (9/89-6/97) TS-H1704 (1) (1) * (9) (9) (3) (2) (2) (6) (6) (1) * (6) * TS-H467 * TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 (9) (9) (3) TS-H683 TS-H683 TS-H467 (2) (2) (6) (6) TS-H467 * TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 TS-H683 (6) TS-H683 (9) TS-H683 TS-H467 * (1) (1/9) * * (9) (9) (3) (6) (6) (6) (1) (1/9) (6) TS-4638 TS-4638 (9) (9) (9) (3) TS-4638 (2) (2) (6) (6) TS-4638 (9) (6) TS-4638 TS-4638 TS-4638 TS-875 TS-875 TS-4628 TS-4628 (9) (9) (9) (3) TS-4628 (6) (2) (2) (6) (6) TS-4628 (9) (6) TS-4628 TS-4628 TS-4628 TS-4621 TS-4621 (9) (9) (9) (3) TS-4621 (6) (2) (2) (6) (6) TS-4621 (9) (6) TS-4621 TS-4621 TS-4621 * * 43P839 43P840 * UD-M172 UD-M172 UD-M176OP UD-M176OP 43P287 43P287 43P287 43P287 43P287 43P287 43P287 * *UD-M176OP Yer: : Ön Kapı : Çft nstrüman Tablosu : rka am Önü D: İç Marşpye : rka Yan Raf : rka Koltuk Yanı : rka Kapı H: rka Sütun I: Hatch-back Kapı J: rka Pano K: rka Tavan (1) Tweeter orjnal yerne oturur, (2) Orjnal 13 cm hoparlör adaptörü gerekl, (3) Orjnal 17 cm adaptör gerekl, (4) Orjnal 17 cm hoparlör yer gerekl, (5) 17 cm hoparlör yer olan ön kapı ceb gerekl, (6) Hoparlörü bağlamak çn delkler, (7) Orjnal hoparlör yerler olması halnde (8) Modfye hoparlör çerçeves, (9) Çelk kesme veya bazı tadlat, (10) lektrkl dkz aynaları halnde modellernden sonrası. u kılavuzda yer alan bütün montaj önerler ve ölçüler kontrol edlmştr. ncak, bazı otomobl modellernde yapılan sürekl değşklkler nedenyle, burada belrtlenlern, teknk blglern ve tavsyelern tümünün doğruluğu garant edlememektedr. u nedenle, montaja başlamadan önce montaj yernn kapsamlı br şeklde kontrol edlmes gerekr.

29 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR UYULM TLOSU < > 68 OTOMOİL MRKSI MODL V PİYSY RZTRİHİ YRİ Q DÜZYİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK KLİTLİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ŞKSNL ĞIMSIZ İLŞN ŞKSNL, 3 YOLLU ŞKSNL, 2 YOLLU ÇİT KONİLİ HOPRLÖR RİRİM TKIMLRI HOPRLÖR DPTÖR PLKLRI OPL/VUXHLL PUOT RNULT ROVR S gla (2/01-) stra 3/5-kapılı (9/91-9/97) stra 4-kapılı (6/92-9/97) stra 3-kapılı (10/97-12/03) stra 3-kapılı (1/04-) rontera (6/91-12/98) Merva 5-kapılı (10/02-) Omega (4/94-5/03) Tgra (11/95-) Vectra (9/95-2/02) Vectra (3/02-) Zafra (3/99-) 106 XR/XN 3-kapılı (9/91-) 106 XT/XSI 3-kapılı (9/91-) kapılı (9/92-) 205 3/5-kapılı (9/83-7/98) 206 Sers (8/98-) 306 XN/XS/XT (8/93-2/01) kapılı (03/01-) 405 (6/92-5/95) 406 (6/95-2/04) 406 oupé (6/96-) 407 (3/04-) 605 (9/89-9/99) 607 (10/00-) 806 (3/94-9/02) 807 (10/02-) Partner (10/97-9/02) Partner (10/02-) oxer (6/02-) xpert (10/04-) lo (5/90-2/98) lo II 3-kapılı (3/98-) lo II exc. RX 5-kapılı (3/98-) lo II RX 5-kapılı (3/98-) Twngo II (10/98-08/00) Twngo II (09/00-) 19 RL/RN (4/92-8/95) 19 exc. RL/RN (4/92-8/95) 19 hamade exc. RL/LN (4/92-8/95) 19 abro (4/92-4/97) Mégane 3/5-kapılı (10/02-) Mégane 4-kapılı (3/03-) Mégane RL/RN 5-kapılı (9/95-9/02) Mégane RT 5-kapılı (9/95-9/02) Mégane lassc (9/95-9/02) Mégane oupé (9/95-9/02) Mégane Scénc (10/96-6/03) Mégane Scénc (7/03-) Mégane rand Scénc (1/04-) Mégane reak (6/99-6/03) Laguna (1/94-9/99) Laguna reak (9/95-9/99) Laguna sers (10/99-) Safrane (3/92-10/01) Kangoo (9/97-) Kangoo xpress (9/97-) space (5/91-1/97) space (11/02-) xpress (6/87-8/97) Velsats (10/01-) 100 (Metro)-sers 3-kapılı (6/90-12/98) 214/216 5-kapılı (1/90-9/95) 214/216 sers (10/95-) 216 t 3-kapılı (7/90-9/95) 414/416-sers (4/90-1/96) 900 (9/93-8/97) 9000 S (10/84-9/97) K H K K H TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) TS-Q131 (1) (1) TS-H1704 (1) (1/9) (1) (1) (9) (9) (9) (9) (9) (8/9) (8/9) (1) (1) (1) (2) (1) (1) (1) (1) (3) (1) (8) (8) (1) (1) (1) (9) (9) (9) (9) (9) (9) (8/9) (8/9) (2) (1) (1) (3) (8) (8) TS-H871 * * (1) * * * * * * * * * (1/10) (1/9) (1) (1) (1/9) (1/9) (1) (1/9) (1/9) * * * * (1) * (1) * (1) (1)* (3)* (1)* * (1) * * (1) * (1) (1) TS-4638 * TS-1776 (9) (9) (9) (9) (9) * * * * * * (8/9) * (8/9) * * * * (2) * * * * (8/9) * (8/9) * (8/9) * (3) * (8) * (8) (8/9) * (8/9) TS-4628 * (9) (9) (9) (9) (9) * * * * * * (8/9) * (8/9) * * * * (2) * * * * (8/9) * (8/9) * (8/9) * (3) * (8) * (8) (8/9) * (8/9) * TS-876 TS-4621 * (9) (9) (9) (9) (9) * * * * * * (8/9) * (8/9) * * * * (2) * * * * (8/9) * (8/9) * (8/9) * (3) * (8) * (8) (8/9) * (8/9) * TS-874 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M176OP UD-M131

30 SİPRİŞ ÜZRİN TKILN HOPRLÖRLR UYULM ÇİZLSİ < > 69 HOPRLÖRLR OTOMOİL MRKSI MODL V PİYSY RZTRİHİ YRİ Q DÜZYİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ĞIMSIZ İLŞN YÜKSK NİTLİKLİ ŞKSNL ĞIMSIZ İLŞN ŞKSNL, 3 YOLLU ŞKSNL, 2 YOLLU ÇİT KONİLİ HOPRLÖR RİRİM TKIMLRI HOPRLÖR DPTÖR PLKLRI ST SKOD SURU SUZUKI TOYOT VOL VOLVO VW rosa (10/97-) ordoba (10/93-10/99) Ibza (4/93-5/99) Ibza 3-kapılı (1/02-) Ibza 5-kapılı (1/02-) Leon (9/99-9/04) ltea (3/04-) Toledo (5/91-9/98) Toledo (10/98-) lhambra (9/95-) aba (9/99-) elca (10/94-6/02) Octava 5-kapılı (9/96-9/04) Octava reak (9/96-) Octava (10/04-) Vvo (3/92-12/00) Swft abro (1/92-12/00) Swft 3-kapılı (12/91-12/00) Swft 4/5-kapılı (12/91-12/00) Vtara 3-kapılı (2/91-12/96) Yars (01/99-) 3110 S40 (9/95-1/04) V40 (9/95-1/04) S40 (2/04-) V50 (2/04-) 850/Wagon (10/91-12/96) 940/960 (10/90-12/96) orrado (10/88-12/95) olf II 3/5-kapılı (8/83-10/91) olf Varant L (9/93-9/99) olf III 3-kapılı (11/91-9/97) olf III 5-kapılı (11/91-9/97) Vento (1/92-9/98) olf IV 3-kapılı (10/97-9/03) olf IV 5-kapılı (10/97-9/03) ora (10/98-) olf V 5-kapılı (10/03-) Lupo (10/98-) Passat (9/96-) Passat 4-kapılı (4/88-8/93) Passat Varant (4/88-8/93) Passat L (9/93-8/96) Passat Varant L (9/93-8/96) Polo 3-kapılı + oupé (10/90-9/94) Polo 3/5-kapılı (10/94-9/99) Polo lassc (1/96-9/99) Polo 3/5-kapılı (10/99-8/01) Polo sers (9/01-) Polo 5-kapılı (9/01-) Sharan (9/95-) eetle (10/98-) Touran (3/03-) addy (1/04-) J H (1) (1) (1) (1) (1) (7) (5) (5) (4) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (1) * (5) * (5) TS-H467 TS-H871 TS-H467 (7) TS-H871 TS-H467 (5) (5) (4) TS-H467 * (5) * (5) TS-H467 Yer: : Ön Kapı : Çft nstrüman Tablosu : rka am Önü D: İç Marşpye : rka Yan Raf : rka Koltuk Yanı : rka Kapı H: rka Sütun I: Hatch-back Kapısı J: rka Pano K: rka Tavan (1) Tweeter, orjnal yerne oturur, (2) Orjnal 13 cm hoparlör adaptörü gerekl, (3) Orjnal 17 cm adaptör gerekl, (4) Orjnal 17 cm hoparlör yer gerekl, (5) 17 cm hoparlör yer olan ön kapı ceb gerekl, (6) Hoparlörü bağlamak çn delkler, (7) Orjnal hoparlör yerlernn bulunması halnde (8) Modfye hoparlör çerçeves, (9) Çelk kesme veya bazı tadlat, (10) lektrkl dkz aynaları halnde modellernden sonrası. u kılavuzda yer alan bütün montaj önerler ve ölçüler kontrol edlmştr. ncak, bazı otomobl modellernde yapılan sürekl değşklkler nedenyle, burada belrtlenlern, teknk blglern ve tavsyelern tümünün doğruluğu garant edlememektedr. u nedenle, montaja başlamadan önce montaj yernn kapsamlı br şeklde kontrol edlmes gerekr * * (1) (1) (1) (1) (1) * * (1) (7) (3) (3) * (5) (5) (4) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (5) (5) * * TS-4638 TS-4638 TS-4638 TS-4638 TS-1776 TS-1776 TS-1776 TS-1776 TS-4638 TS-4638 (5) (5) (4) TS-4638 TS-4638 (5) (5) TS-4638 TS-4628 TS-4628 TS-876 TS-4628 (7) (3) (3) TS-4628 TS-876 TS-4628 TS-876 TS-4628 (5) (5) (4) TS-4628 TS-4628 (5) (5) TS-4628 TS-4621 TS-4621 TS-874 TS-4621 (7) (3) (3) TS-4621 TS-874 TS-4621 TS-874 TS-4621 (5) (5) (4) TS-4621 TS-4621 (5) (5) TS-4621 * * * * * * * UD-M177VW UD-M177VW UD-M177VW UD-M177VW 43P841 43P841 UD-M177VW UD-M177VW UD-M177VW UD-M177VW 43P841 UD-M177VW * * 43P841 43P841

31 ORİJİNL HOPRLÖR YRİ İÇİN NL MÇLI HOPRLÖR UYULM TLOSU < > 70 OTOMOİL MRKSI MODL V PİYSY RZTRİHİ YRİ UR R., ĞIMSIZ İLŞN -MOTION, ĞIMSIZ İLŞN -MOTION, 3 YOLLU -MOTION, 2 YOLLU -LRT ĞIMSIZ İLŞN -LRT, 4 YOLLU -LRT, 3 YOLLU -LRT, 2 YOLLU TS- 2 YOLLU TS- ÇİT KONİ HOPRLÖR RİRİM TKIMLRI HOPRLÖR DPTÖR PLKLRI L ROMO UDI MW ITROËN DIHTSU DWOO / HVROLT IT 145 (9/94-4/01) 146 (9/95-4/01) 155 (3/92-9/97) 156 (9/97-) 164 Super (3/92-9/98) 166 (10/98-) 4 4-kapılı (01/01-) 6 (3/97-3/04) TT (10/98-) 3-sers 2-kapılı (10/85-1/92) 3 Tourng (1/88-4/00) 3-sers 4-kapılı (12/90-2/98) 3-sers oupé (1/92-1/99) 3-sers compact (5/94-10/00) 5-sers (1/88-6/95) 5-sers (7/95-6/03) 7-sers (10/86-3/94) MINI (10/00-) X exc. HIT 3-kapılı (8/91-9/96) X exc. HIT 5-kapılı (8/91-9/96) X HIT 3-kapılı (8/91-9/96) X HIT 5-kapılı (8/91-9/96) X (8/86-2/93) Saxo 3-kapılı (10/96-9/01) Saxo 5-kapılı (10/96-9/01) 3 (09/01-) 3 Plurel (09/02-) 2 (9/03-) Xanta (3/92-12/00) XM 4-kapılı (7/89-12/00) XM reak (1/92-12/00) 5 (01/01-) ZX Reflex/vantage (4/91-9/97) ZX ura/volcano (4/91-9/97) ZX 3-kapılı (10/92-9/97) ZX reak (4/91-2/98) Xsara 5-kapılı (10/97-9/04) Xsara reak (3/98-9/04) Xsara oupé (10/98-9/04) 4 (10/04-) erlngo (10/02-) erlngo (10/96-9/02) vason (3/94-9/02) 8 (10/02-) Pcasso (12/99-) Jumper (6/02-) Jumpy (10/04-) Sron (10/99-) Matz (3/99-) Tacuma (01/00-) Lacett (1/04-) oupé (12/93-) Punto (9/93-8/99) Punto (9/99-) Panda (09/03) Tempra (2/90-9/96) Tempra reak (3/92-9/96) Tpo (2/88-8/95) 500 (4/92-9/98) Secento / 600 (9/97-) Ulysse (3/94-9/02) Ulysse (10/02-) Multpla (3/98-) D D D D D D D D * (1) * (1) * * (1/9) (9) (1) (1) (1) (1/9) (9) (1) * (3) (3) (1) * * (1) * (1) * * (1/9) (9) (1) (1) (1) (1/9) (9) (1) * (3) (3) (1) * TS-1396 * * TS-6996 TS-6996 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 (9) (9) TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 TS-1396 (9) (9) * (1/9) (1/9) (9) TS-1396 TS-1396 (3) TS-1396 (3) * TS-1376 TS-1076 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 (9) (9) TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 TS-1376 (9) (9) (9) TS-1076 TS-1776* (9) (9) TS-1376 TS-1376 (3) TS-1376 (3) TS-1076 (2) TS-1076 * (9) TS-171* (1) TS-131 TS-171* (1) TS-171 TS-171* TS-171* TS-171 TS-171 TS-171 TS-171 TS-171 TS-171 TS-171 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-171 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-171 TS-131 TS-171 TS-171 TS-171 (1/9) TS-171 (9) TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-131 TS-171 (1) TS-131 TS-171 (1) TS-131 TS-171 (1) TS-131 TS-171 (1/9) TS-171 (9) TS-171 (1) TS-171* TS-171 (1/9) TS-131 TS-131 TS-171 (3) TS-131 (3) TS-171 TS-171 TS-171 TS-171 (1) TS-171* TS-6921 TS-6921 TS-1711* TS-1311 TS-1711* TS-1711 TS-1711* TS-1711* TS-6911 TS-6911 TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1711 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1711 TS-1311 TS-1711 (9) TS-1711 (9) TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1311 TS-1711 TS-1311 TS-1711 TS-1311 TS-1711 TS-1311 TS-1711 (9) TS-1711 (9) TS-1711 TS-1711* TS-1711 (9) TS-1311 TS-1311 TS-1711 (3) TS-1311 (3) TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1711 TS-1711* TS-6901 TS-6901 TS-6901 TS-1348 TS-1048 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 (9) (9) TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 TS-1348 (9) (9) TS-1748 (9) TS-1048 (9) (9) (9) TS-1348 TS-1018 TS-1048 TS-1348 (3) TS-1348 (3) TS-1048 (2) TS-1048 TS-1048 (9) TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1018 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 (9) (9) TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 TS-1318 (9) (9) (9) TS-1018 (9) (9) (9) TS-1318 TS-1018 TS-1018 TS-1318 (3) TS-1318 (3) TS-1018 (2) TS-1018 TS-1018 TS-1018 TS-1018 TS-1018 (9) * * * * UD-M177VW * * 43P839 43P840 * *

PRS PIONEER REFERANS SERİSİ

PRS PIONEER REFERANS SERİSİ PRS PIONR RRNS SRİSİ KUSURSUZ SS YRLYIN PRS Poneer Referans Sers le krstal berraklığında sesn lüksüne dalın. n üst düzeyde ses uzmanlığı ve deneym söz konusu olunca, başka hçbr ses ürünü üretcs yanına

Detaylı

04-C-PREVIEW-TU 10/12/03 18:06 Pagina 1. Araç-içi Eπlence K lavuzu-2004

04-C-PREVIEW-TU 10/12/03 18:06 Pagina 1. Araç-içi Eπlence K lavuzu-2004 04-C-PREVIEW-TU 10/1/03 :06 Pagna 1 Araç-ç Eπlence K lavuzu-004 04-C-PREVIEW-TU 10/1/03 :06 Pagna HEYECAN VER C BULUΩLAR Poneer araç-ç eπlence chazlar n n canl ses le araç sürme tamamen farkl br perspektf

Detaylı

VIP X1600. Ağ Video Sunucusu. Kurulum ve İşletim Kılavuzu

VIP X1600. Ağ Video Sunucusu. Kurulum ve İşletim Kılavuzu VIP X1600 Ağ Vdeo Sunucusu tr Kurulum ve İşletm Kılavuzu VIP X1600 Içndekler tr 3 Içndekler 1 Grş 7 1.1 Bu Kılavuz Hakkında 7 1.2 Bu Kılavuzun Kuralları 7 1.3 Kullanım Amacı 7 1.4 AB Yönergeler 8 1.5

Detaylı

Kullanım Klavuzu. Taşınabilir Sertlik Ölçüm Cihazı

Kullanım Klavuzu. Taşınabilir Sertlik Ölçüm Cihazı Kullanım Klavuzu Taşınablr Sertlk Ölçüm Chazı İsvçre'de mal İsvçre'de edlmştr mal edlmştr... ölçümde... ölçümde 50 yılı aşkın 50 yılı teknk aşkın uzmanlık! teknk uzmanlık! 1. Güvenlk ve sorumluluk 4 1.1.

Detaylı

İçindekiler. Содержание

İçindekiler. Содержание Содержание İçndekler Güvenlk Kuralları... 4 Alıcının Ön ve Arka Panel... 5 Uydu Alıcısının Bağlanması... 6 Değşk Donanımın Bağlanması... 7 Uydu alıcısı açma-kapama... 7 Uzaktan Kumanda Üntes... 8 Ana Fonksyonlar...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Taşınabilir Sertlik Ölçüm Cihazı Piccolink Yazılımı (sadece Piccolo 2 için) A.B.D. Patent No. 8,074,496

Kullanım Kılavuzu. Taşınabilir Sertlik Ölçüm Cihazı Piccolink Yazılımı (sadece Piccolo 2 için) A.B.D. Patent No. 8,074,496 Kullanım Kılavuzu Taşınablr Sertlk Ölçüm Chazı Pccolnk Yazılımı (sadece Pccolo 2 çn) A.B.D. Patent No. 8,074,496 İsvçre malıdır İsvçre malıdır... ölçümde... ölçümde 50 yılı aşkın 50 yılı teknk aşkın uzmanlık!

Detaylı

Panel Denetleyici MPC-xxxx-B FPA-1200-MPC. Kullanım Kılavuzu

Panel Denetleyici MPC-xxxx-B FPA-1200-MPC. Kullanım Kılavuzu Panel Denetleyc MPC-xxxx-B FPA-1200-MPC tr Kullanım Kılavuzu 3 tr Içndekler Panel Denetleyc Içndekler 1 Blgnze 8 1.1 Adım açıklamaları 8 1.2 Başlat menüsünün çağrılması 8 1.3 Dl değştrme ekranı 9 1.4

Detaylı

YAPAY ZEKA YÖNTEMLERİYLE BİTKİ YAPRAK İMGELERİNDE PAS HASTALIKLARININ TESPİTİ. Emrullah ACAR

YAPAY ZEKA YÖNTEMLERİYLE BİTKİ YAPRAK İMGELERİNDE PAS HASTALIKLARININ TESPİTİ. Emrullah ACAR T.C DİCLE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YAPAY ZEKA YÖNTEMLERİYLE BİTKİ YAPRAK İMGELERİNDE PAS HASTALIKLARININ TESPİTİ Emrullah ACAR YÜKSEK LİSANS TEZİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI

Detaylı

ilx-700, iphone, Apple CarPlay: birlikte harikalar.

ilx-700, iphone, Apple CarPlay: birlikte harikalar. Ü RÜ N SER İSİ 2015-2016 2 Uygulama ağlantı İstasyonu ilx-00, iphone, pple arplay: birlikte harikalar. pple arplay, sadece bir kelime veya dokunuşla arama yapmak, navigasyonu kullanmak, müzik dinlemek

Detaylı

BÖLÜM VII ISI TRANSFERİ VE SOĞUTMA YÜKÜNÜN HESABI

BÖLÜM VII ISI TRANSFERİ VE SOĞUTMA YÜKÜNÜN HESABI BÖLÜM VII ISI TRANSFERİ VE SOĞUTMA YÜKÜNÜN HESABI VII-) Isı Transfernn Tanımlanması ve Türler: Isı transfer konusu bugün mühendslğn tüm dallarında uygulama sahası bulmakta ve fakat denleblr k Makna Mühendslğnde

Detaylı

BAZI ELEMENTLERİN L TABAKASINDAN M ve N TABAKASINA BOŞLUK GEÇİŞ İHTİMALLERİNİN ÖLÇÜLMESİ

BAZI ELEMENTLERİN L TABAKASINDAN M ve N TABAKASINA BOŞLUK GEÇİŞ İHTİMALLERİNİN ÖLÇÜLMESİ T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ FEN BİİMERİ ENSTİTÜSÜ FİZİK ANABİİM DAI BAZI EEMENTERİN TABAKASINDAN M ve N TABAKASINA BOŞUK GEÇİŞ İHTİMAERİNİN ÖÇÜMESİ FATMA NUR TUZUCA YÜKSEK İSANS KAHRAMANMARAŞ

Detaylı

Akülü ve Daimi Kald rma M knat slar 188 Manyetik Matkaplar 189 Elektro Magnetler 190-191

Akülü ve Daimi Kald rma M knat slar 188 Manyetik Matkaplar 189 Elektro Magnetler 190-191 ndeks M Katalog çersndek Sayfalar Polyester Sapanlar Hakk nda enel lgler 5 Polyester are Sapanlar 7 Polyester Çok Kollu are Sapan sk lar Polyester Sapanlar çn Metal Joker sk Kancalar Polyester are Sapan

Detaylı

Şekil 2. Kurşun çekirdekli kauçuk mesnet sisteminin kesi ti [3]. " >i de yapıya gelen kuvvetler azalmaktadır. Taban

Şekil 2. Kurşun çekirdekli kauçuk mesnet sisteminin kesi ti [3].  >i de yapıya gelen kuvvetler azalmaktadır. Taban nceleme ler DEPREME DA YANıKLI YAPlTASARIMINDA KULLANILABİLİNEN YAPI KONTROL SİSTEMLERİ Araş. Gör. Ercan YOZGAT Doç. Dr. Metn HÜSEM Karadenİz Teknk: Ünverstes, İnşaat Mühendslğ Bölümü ÖZET Topraklarının

Detaylı

Şangay da gerçekleşen resmi base jumping yarışması. Hayatı yaşayın.

Şangay da gerçekleşen resmi base jumping yarışması. Hayatı yaşayın. Şangay da gerçekleşen resmi base jumping yarışması. Hayatı yaşayın. Ev Eğlencesi Rehberi 2006 2007 HD Plazma TV ler DVD Kaydediciler DVD Oynaticilar A/V Alıcıları Sayfa 4 Sayfa 14 Sayfa 24 Sayfa 32 2 Pioneer

Detaylı

Servis Amaçlı Robotlarda Modüler ve Esnek Boyun Mekanizması Tasarımı ve Kontrolü

Servis Amaçlı Robotlarda Modüler ve Esnek Boyun Mekanizması Tasarımı ve Kontrolü Servs Amaçlı Robotlarda Modüler ve Esnek Boyun Mekanzması Tasarımı ve Kontrolü Neşe Topuz, Hüseyn Burak Kurt, Pınar Boyraz, Chat Bora Yğt Makna Mühendslğ Bölümü İstanbul Teknk Ünverstes İnönü Cd. No:65,

Detaylı

BOLUM X SOĞUTMA UYGULAMALARI

BOLUM X SOĞUTMA UYGULAMALARI BOLUM X SOĞUTMA UYGULAMALARI Bugünkü konumuyla mekank soğutma sstemlernn uygulama alanlarını "sınırsız" dye ntelendrmek ve günlük nsan yaşamının ayrılmaz br parçası olarak görmek hç de yanlış olmayacaktır.

Detaylı

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK2013, 26-28 Eylül 2013, Malatya MEKATRONİK SİSTEMLER VE KONTROLÜ

Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK2013, 26-28 Eylül 2013, Malatya MEKATRONİK SİSTEMLER VE KONTROLÜ Otomatk Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK23, 26-28 Eylül 23, Malatya MEKATRONİK SİSTEMLER VE KONTROLÜ 655 Otomatk Kontrol Ulusal Toplantısı, TOK23, 26-28 Eylül 23, Malatya EKF Tabanlı INS/GPS Entegrasyonu

Detaylı

46 A/V AMPLİFİKATÖRLERİ VE ALICILARI

46 A/V AMPLİFİKATÖRLERİ VE ALICILARI 46 A/V AMPLİFİKATÖRLERİ VE ALICILARI Dijital eğlenceden size sunması beklenen birinci-sınıf Pioneer A/V amplifikatör ve alıcısının en iyisini elde edin. Pek çok model, Pioneer in eşsiz Çok kanallı Akustik

Detaylı

2014 2014 g lo ta 2014 dbtechnologies AEB Industriale Srl www.dbtechnologies.com

2014 2014 g lo ta 2014 dbtechnologies AEB Industriale Srl www.dbtechnologies.com Katalog Katalog 2014 2014 Deneyimin sesi. AEB, ACOUSTIC ENGINEERING BUREAU nun merkezi İtalya nın en çok sanayileşmiş yerlerinden biri olan Bologna nın eteklerinde yer alıyor. AEB, 25 yılı aşkın süredir

Detaylı

T.C. TRAKYA ÜNĠVERSĠTESĠ FEN BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ

T.C. TRAKYA ÜNĠVERSĠTESĠ FEN BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ T.C. TRAKYA ÜNĠVERSĠTESĠ FEN BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ KALP RĠTĠM BOZUKLUĞU OLAN HASTALARIN TEDAVĠ SÜREÇLERĠNĠ DESTEKLEMEK AMAÇLI MAKĠNE ÖĞRENMESĠNE DAYALI BĠR SĠSTEMĠN GELĠġTĠRĠLMESĠ Fath AYDIN Yüksek Lsans

Detaylı

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi.

Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. Banyo ve Zemin için Viega Drenaj Teknolojisi. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMI ORACLE DATA MINER İLE BORSA ALANINDA TEKNİK ANALİZDE KULLANILAN GÖSTERGELER (INDICATORS) ÜZERİNE BİR VERİ MADENCİLİĞİ

Detaylı

2. STEGANOGRAFİ 1. GİRİŞ

2. STEGANOGRAFİ 1. GİRİŞ 1. GİRİŞ Bu çalışmada, steganograf sstemnn FPGA üzernde tasarımı ve gerçeklenmes sağlanmıştır. Esk Yunancada gzlenmş yazı anlamına gelen steganograf, blgnn görünürlüğünü gzleme blmne verlen smdr. Günümüzde

Detaylı

AYIRMA KOLONLARININ TASARIMI-1

AYIRMA KOLONLARININ TASARIMI-1 AYIRMA KOLONLARININ TASARIMI-1 DİSTİLASYON KOLONLARININ TASARIMI Prof.Dr.Hasp Yenova İÇİNDEKİLER: 1. Grş 1 2. Sürekl Dstlasyon Prosesn Tanımı 1 Buhar- sıvı denge verler 3 2.1 Ger akma 4 2.2 Besleme noktasının

Detaylı

KENTSEL ALANDA ET TALEP ANALİZİ: BATI AKDENİZ BÖLGESİ ÖRNEĞİ

KENTSEL ALANDA ET TALEP ANALİZİ: BATI AKDENİZ BÖLGESİ ÖRNEĞİ T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İKTİSAT ANABİLİM DALI KENTSEL ALANDA ET TALEP ANALİZİ: BATI AKDENİZ BÖLGESİ ÖRNEĞİ DOKTORA TEZİ ALİ RIZA AKTAŞ TEZ DANIŞMANI DOÇ. DR. SELİM

Detaylı

E N E R J İ D E D E V R E D E Y İ Z. Yeni Serisi. Dikey Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları Boy NH00 dan NH3 e kadar

E N E R J İ D E D E V R E D E Y İ Z. Yeni Serisi. Dikey Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları Boy NH00 dan NH3 e kadar E N E R J İ D E D E V R E D E Y İ Z Yeni Serisi Dikey Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları Boy NH00 dan NH3 e kadar Geleceği Bugünden nşa Edin Şalt panolarında artık ileriye dönük yeni bir eğilim başladı.

Detaylı

Araç-içi Eğlence Kılavuzu 2005

Araç-içi Eğlence Kılavuzu 2005 Araç-içi Eğlence Kılavuzu 2005 En uç deneyimleri yaşayın! En uçlara gidin. Sınırları zorlayın. Daima yarışa hazır olun. Pioneer da yarışta: sürekli olarak tasarım engellerini aşıyor, teknoloji ve performans

Detaylı

2014-2015 GENEL KATALOG

2014-2015 GENEL KATALOG 2014-2015 GENEL KATALOG DİZİN Navigasyon Çözümleri... 2 Alpine için navigasyon A noktasından B noktasına gitmekten daha fazlasıdır. One Look Navi araç kullanmayı daha kolay ve daha keyifli hale getirir.

Detaylı

Opel Antara ile Araziye Çıktı

Opel Antara ile Araziye Çıktı TÜRKİYE NİN İKİNCİ EL OTOMOBİL REHBERİ Her Ay 500 İkinci El Araç NİSAN 2010 Opel Antara ile Araziye Çıktı TEST VW GOLF R YENİLİK SKODA YETI KLASİK JAGUAR E-TYPE RÖPORTAJ VEDAT UYGUN E D İ T Ö R D E N F.

Detaylı

Lectrosonics 2012 Kataloğu

Lectrosonics 2012 Kataloğu Lectrosonics 2012 Kataloğu 1971'den Beri Kaliteli Ürünler Giriş... 2-3 GİRİŞ Vericiler... 6-12 SM Series, RM, RM2, HH, HM, UM400a, LMa, MM400c, WM Mikrofonlar...13-16 Portatif Alıcılar... 20-28 SRa Series,

Detaylı