EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ EKİM 2014 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ 13-19 EKİM 2014 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI"

Transkript

1 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ EKİM 2014 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

2 İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI BU YIL CAMİLER VE DİN GÖREVLİLER HAFTASI EDİRNE DE BİR BAŞKA KUTLANDI. 23 EYLÜL DE ANKARA BAŞKANLIK MERKEZİNDE YAPILAN SEMİNERDE, İLLERİMİZİ TEMSİL EDEN MÜFTÜ YARDIMCILARI ÖNEMLİ KONULAR ÜZERİNDE MÜZAKEREDE BULUNMUŞLAR, KATILIMCILAR TARAFINDAN ÇOK MANİDAR TEKLİF VE TAVSİYELER GETİRİLMİŞTİR, ÇOK VERİMLİ GEÇEN BU SEMİNERİN AKABİNDE, HERKES GÖREV YERİNE DÖNEREK ÇALIŞMALARA BAŞLAMIŞTIR. EDİRNE DE KONU İLE İLGİLİ İLK ÇALIŞMA, EDİRNE İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM BAŞKANLIĞINDA, İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI YAPILDI. BU TOPLANTIDA, İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN IN KATILDIĞI ANKARA SEMİNERİNDE ALINAN KARARLAR ÇERÇEVESİNDE, BAŞKANLIĞIMIZIN GÜNDEMİN ANA KONUSU OLAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLER HAFTASI İLE İLGİLİ DAHA ÖNCE GÖNDERDİĞİ TALİMAT OKUNDU, SEMİNER NOTLARI ANLATILDI.

3 İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI

4 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN ZİYARETLER İL MERKEZİNDE, İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM, MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN; TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI HÜSEYİN SARIOĞLU NU VE SÜLEYMAN PİŞKİN İ ZİYARET ETTİLER. KONU CAMİ VE GENÇLİK BULUŞMALARI YDI. DAHA SONRA SPOR YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ, KREDİ YURTLAR KURUMU BÖLGE MÜDÜRÜ, STK GİBİ KURUM VE KURULUŞ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞMELER VE MUZAKERELER YAPILDI.

5 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜNCE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI SÜLEYMAN PİŞKİN İ ZİYARET

6 TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SPOR YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ Doç. Dr. İLHAN TOKSÖZ Ü ZİYARET

7 KREDİ YURTLAR KURUMU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

8 SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

9 GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET

10 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNU ZİYARET

11 YÜKSEK ÖĞRETİM ZEYNEP KIZ ÖĞRENCİ YURDU MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

12 İL NUFUS MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

13 CEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

14 TAPU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

15 EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ NÜ ZİYARET

16 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ NE YAPILAN ZİYARETLER UZUNKÖPRÜ İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ

17 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ NE YAPILAN ZİYARETLER SPOR YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜ

18 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ NE YAPILAN ZİYARETLER MENZİL AHİR MAHALLESİNDEN ROMEN GENÇLERİNİN ZİYARETİ

19 EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ NE YAPILAN ZİYARETLER GAZİLER DERNEĞİNİN ZİYARETİ

20 HALK EĞİTİM MERKEZİ SALONUNDA YAPILAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLER HAFTASI PROGRAMI CAMĠLER VE DĠN GÖREVLĠLERĠ HAFTASI ĠÇĠN 25 ANA BAġLIKLI FAALĠYET PLANLANDI. BUNLARDAN; 13 EKĠM 2014 PAZARTESĠ GÜNÜ, HALK EĞĠTĠM MERKEZĠ SALONUNDA YAPILAN KONFERANSA MERKEZ VE KÖY DĠN GÖREVLĠLERĠ, EMEKLĠ DĠN GÖREVLĠLERĠ, MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI, CAMĠ DERNEK BAġKANLARI, HĠZMETLERDE EMEĞĠ GEÇEN Ġġ ADAMLARI KATILMIġLARDIR. EN ÖNEMLĠSĠ EDĠRNE VALĠMĠZ DURSUN ALĠ ġahġn BEYĠN TEġRĠFLERĠYLE ĠLK FAALĠYET, AÇILIġ KONFERANSIMIZ BAġLAMIġTIR. VALĠMĠZĠN TOPLANTIYI ONURLANDIRMASI, DĠN GÖREVLĠLERĠNDE BÜYÜK BĠR SEVĠNÇ UYANDIRMIġTIR.

21 SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLAYAN PROGRAMDA, SELİMİYE CAMİ-İ BAŞ İMAM HATİBİ TAMER ALAT KURAN I KERİM OKUDU.

22 AÇILIŞ KONUŞMASI EDİRNE İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM TARAFINDAN YAPILDI.

23 EDİRNE İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM ÜN AÇIŞ KONUŞMASI MÜFTÜMÜZ KONUŞMASINDA: KUR AN EĞİTİMİ VE İRŞAD HİZMETLERİNİ EDİRNE NİN HER KÖŞESİNE ULAŞTIRMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ. BUNUN İÇİN MİLLİ EĞİTİMLE VE DİĞER KURULUŞLARLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ. HER DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZİN OKULLARIMIZDA, DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİNİ UYGULAMALI OLARAK CAMİDE YAPMALARININ VE BUNUN ÇOK FAYDALI OLACAĞINI ÖNERİYORUZ, ARAMIZDA ÜÇ HEDEF BELİRLEYELİM. BİRİNCİSİ, ÖNÜMÜZDEKİ İKİ YIL İÇİNDE GÖREVLİLERİMİZDEN BİRE BİR TANIŞMADIĞIMIZ KİMSE KALMASIN, İKİNCİSİ; BÖLGEMİZDE ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ YIL İÇİNDE MUHTARLARIMIZ VE RESMİ KURUMLARIMIZ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA BULUŞARAK ALKOL VE UYUŞTURUCU KULLANIMINI EN AZA İNDİRMEYE GAYRET EDELİM. ÜÇÜNCÜSÜ ;YİNE BİRLİKTE ÇALIŞALIM VE TOPLUMUN HER KESİMİNDE İBADET VE AHLAK KONUSUNDA EN İYİ SEVİYEYE ULAŞALIM. DİN GÖREVLİLERİMİZ HALKIMIZA BU HİZMETİ GÖTÜRMEK İÇİN 24 SAAT GÖREVLERİNİN BAŞINDADIR. BUNUN İÇİN TÜM DİN GÖREVLİLERİMİZİN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLER HAFTASINI KUTLUYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM. DİYEREK ÖNERİLERDE VE TEMENNİLERDE BULUNMUŞTUR.

24 DİN GÖREVLİLERİMİZİ TEMSİLEN AVARIZ KÖYÜ CAMİ İMAM HATİB-İ MUSTAFA ALTUN UN KONUŞMASI

25 BAYAN GÖREVLİLERİMİZİ TEMSİLEN KIYAK BABA CAMİ KUR AN KURSU ÖĞRETİCİSİ NEBİYE YAZ IN KONUŞMASI

26 EMEKLİ DİN GÖREVLİLERİMİZİ TEMSİLEN EMEKLİ İMAM HATİP AHMET DUĞAN IN KONUŞMASI

27 DİN GÖREVLİLERİNİN KONUŞMALARI DİN GÖREVLİLERİMİZ KONUŞMALARINDA, ORTAK BİR NOKTAYA VURGU YAPTILAR. DİN GÖREVLİSİNİN DURUŞU ÇOK ÖNEMLİDİR; DİN GÖREVLİLERİ, HZ PEYGAMBERİN ÖRNEK YAŞANTISI VE DAVRANIŞLARINDAN YOL BULARAK, İNSANLIĞA İRŞAD VE EĞİTİM METODUYLA, ONUN TEBLİĞ ETTİĞİ DİNİ, İNSANLIĞA ANLATAN, KUR AN KERİMİ ÖĞRETEN KİMSELERDİR. DİYEREK KURAN-I KERİMDEN, HZ. YUSUF UN YAŞAMINDAN VE İSLAM TARİH İNDEN, GENÇ SAHABELERİN HAYATLARINDAN ÖRNEK GÖSTEREREK, GENÇLİĞİN BİZİM OLDUĞUNU, GENÇLİĞE ULAŞMAMIZ VE DİN EĞİTİMİNİ ONLARA VERMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKTİĞİ Nİ DİLE GETİRDİLER.

28 ŞÜKRÜPAŞA MAHALLESİ MUHTARI İRFAN TASMALI NIN KONUŞMASI TASMALI, KONUŞMASINDA, BU MEMLEKET VE MİLLETİN KURTULUŞU İÇİN ÇOK ÇİLE ÇEKİLDİ. TARİH BUNUN ÖRNEKLERİYLE DOLUDUR. GEREKİRSE YİNE ÇEKERİZ CANIMIZI SEVE SEVE VERİRİZ. MEMLEKETİMİZİN HER TARAFINDA ŞEHİTLERİMİZ YATIYOR.BİRLİĞİMİZİ VE DİRLİĞİMİZİ KORUYALIM. ÇANAKKALEDE VE BİRÇOK YERDE BUNU GÖSTERDİK. BUNUN İÇİN DİN GÖREVLİLİRİNE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR DİYEREK KONUŞMASINI SONLANDIRDI.

29 EDİRNE VALİSİ SAYIN DURSUN ALİ ŞAHİN İN KONUŞMASI

30 VALİMİZ KONUŞMASINDA ; DİN GÖREVLİLERİNİN OKUMALARINI, KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİNİ, BİLGİLERİNİ TAZELEMELERİNİ, ANCAK BU SAYEDE ( TOPLUMU DİN KONUSUNDA AYDINLATABİLECEK)LERİNİ, İYİCE BİLMEDEN HİÇ KİMSENİN SORUSUNA CEVAP VERMEMELERİNİ, ARAŞTIRIP ÖĞRENDİKTEN SONDA SORUYU CEVAPLANDIRMALIRINI, BU BAKIMDAN DİN GÖEVLİLERİNE ÇOK BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞTÜĞÜNÜ, KENDİSİ BİR VALİ OLARAK CAMİYE GİDİNCE DİN GÖREVLİSİNDEN İLERİ GEÇEMEDİĞİNİ VE ONA UYDUĞUNU, BU DURUMUN DİN GÖREVLİSİNE VERİLMİŞ BİR NİMET OLDUĞUNU VE BUNUN FARKINDA OLUNMASI GEREKTİĞİ Nİ VURGULAYARAK KONUŞMASINI TAMAMLADI. VALİMİZİN KONUŞMASI, DİN GÖREVLİLERİ TARAFINDAN DAKİKALARCA ALKIŞLANDI.

31 EDİRNE VALİSİ SAYIN DURSUN ALİ ŞAHİN, DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI SEBEBİYLE BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI DARÜ L HADİS CAMİ İMAM HATİBİ MAHMUT EROĞLUN U ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ.

32 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE ÇALIŞAN VE EMEKLİ PERSONEL İLE MİSAFİRLERE YEMEK İKRAMINDA BULUNULDU.

33 15 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ SELİMİYE CAMİİ NDE MÜFTÜLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN CAMİ VE GENÇLİK PROGRAMINA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI 30 LİSEDEN 500 ÖĞRENCİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

34 ÖĞRENCİLER SELİMİYE CAMİ GİRİŞ KAPISINDA, İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN VE SELİMİYEDE GÖREV YAPAN GÖREVLİLERCE KARŞILANDI

35 ÖĞRENCİLER SELİMİYE GÖREVLİLERİNİN OKUDUĞU ÇİFTE EZANI DİNLEDİLER.

36 SELİMİYE CAMİİ BAŞ İMAM HATİBİ TAMER ALAT BİR KONUŞMA YAPTI. KENDİSİ VE DİĞER GÖREVLİLER TEK TEK KENDİLERİNİ TANITIP ÖĞRENCİLERE HOŞ GELDİNİZ DEDİKTEN SONRA ÖĞRENCİLERE SELİMİYE CAMİ HAKKINDA BİLGİ VERDİLER

37 BAŞKANLIĞIMIZIN CAMİ VE GENÇLİK BULUŞMALARI PROJESİ KAPSAMINDA İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN BİR KONUŞMA YAPTI.

38 MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN IN KONUŞMASI CAMİLERİN MANEN ARINMA VE ALLAHIN EVİ HÜKMÜNDEKİ MEKÂNLAR OLDUĞUNU BURAYA İBADET VE ZİYARET İÇİN GELENLERİN, ALLAH IN MİSAFİRLERİ OLDUĞUNU, ALLAH IN İKRAM VE İYİLİĞİNE NAİL OLDUKLARINI GENÇLİĞİN FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNE ÖNEM VERDİKLERİNİ VE GENÇLERİ ÇOK SEVDİKLERİNİ, DİN HİZMETLERİNİ GENÇLİĞE ULAŞTIRMAK İSTEDİKLERİNİ, BUNUN İÇİN GENÇLİĞİN YARDIMLARINI İLGİ VE ALAKALARINI BEKLEDİKLERİNİ, YARINLARIN TÜRKİYESİNİ BU GÜNÜN GENÇLERİNİN YÖNETECEĞİNİ İFADE ETTİKTEN SONDA CAMİYLE BULUŞTURULAN 500 GENCE ÇIKARKEN SANDÖVİÇ VE AYRAN İKRAM EDİLDİ VE UĞURLANDILAR.

39 İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN, İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET ÇELEBİ, ŞUBE MÜDÜRÜ MAHMUT CEYHAN, SELİMİYEDE GÖREV YAPAN GÖREVLİLER VE YARINLARIMIZIN UMUTLARI OLAN GENÇLERLE HATIRA FOTOĞRAFI

40 AİLE İRŞAD VE DİNİ REHBERLİK DAİRE BAŞKANI SEDİDE AKBULUT EDİRNE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU.

41 ĠL MÜFTÜMÜZ EMRULLAH ÜZÜM, TRAKYA ÜNĠVERSĠTESĠ BÜNYESĠNDEKĠ MESCĠTTE CUMA NAMAZI ÖNCESĠ GENÇLĠĞE, CAMĠ VE GENÇLĠK KONULU SOHBET YAPTI.

42 EDİRNE GENÇLİK VE SPOR YÜKSEK OKULUNDAN GELEN 80 ÖĞRENCİ SELİMİYEYLE BULUŞTU

43 İL MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN VE SELİMİYE CAMİ GÖREVLİLERİ BÜYÜK BİR SEVİNÇLE CAMİNİN GİRİŞİNDE GENÇLERİ KARŞILADILAR. MEHMET KARAHAN, KONUŞMASINDA; SİZ GENÇLER CAMİYİ ZİYARET ETMEKTLE SANKİ CAMİDE ÇİÇEKLER AÇTI. CAMİ BİR BAŞKA GÜZELLİK KAZANDI, BUGÜN. ÇÜNKÜ HERŞEY GENÇLERLE GÜZEL VE GENÇ İKEN DAHA GÜZELDİR. SİZLER YARINLARIN TÜRKİYESİNİN SESİNİN YARINLARIN DÜNYASINA DUYURACAK GENÇLERSİNİZ. BELKİ DE YARINLARIN ŞAMPİYONLARI SİZLERİN ARASINDAN ÇIKACAKTIR. SİZ BİR TARAFTAN BEDEN VE BİLGİ GÜCÜNÜZÜ GELİŞTİRİRKEN DİĞER YANDAN DA İNANÇ, İBADET VE MORAL GÜCÜNÜZÜ GELİŞTİRMELİSİNİZ. YANİ SPOR İLE İBADETİ VE İBADETHANEYİ BİRLİKTE GÖTÜRÜNÜZ. BUNU YAPMAZSANIZ SADECE BİLGİ VE TEKNİK GÜÇLE YETİNİRSENİZ, ZAYIF DÜŞEBİLİRSİNİZ. NİCE ŞAMPİYONLAR VAR Kİ, KENDİLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN MÜPTELASI OLUNCA, ŞAMPİYONLUKLARI ELDEN ÇIKMIŞTIR. ONUN İÇİN SPOR İLE AHLAKIN BİRLİKTE BULUNMASI GEREKİR. BÖYLE OLURSA SİZİN BİLEĞİNİZİ HİÇBİR GÜÇ BÜKEMEZ DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLADI. ÇIKIŞTA, GENÇLERE YİYECEK VE İÇEÇEK İKRAM EDİLDİ.

44 AİLE İRŞAD VE DİNİ REHBERLİK DAİRE BAŞKANI SEDİDE AKBULUT İLE ANKARA BAŞ VAİZİ SEMA YİĞİT, HALK EĞİTİM MERKEZİ KONFERANS SALONUNDA, 400 ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNE MODERN DÜNYADA DİN VE GENÇLİK MESELELERİ KONULU BİR PANEL SUNDULAR. PANELİ, İL MÜFTÜMÜZ EMRULLAH ÜZÜM YÖNETTİ.

45

46 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASININ BEŞİNCİ GÜNÜNDE BAŞKANLIĞIMIZIN CAMİ VE GENÇLİK BULUŞMALARI KAPSAMINDA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ÇOÇUK BAKIM EVLERİNDEN 70 ÇOÇUK, ÜÇ ŞEREFELİ CAMİMİZİ ZİYARET ETTİLER. 17 EKİM 2014 CUMA GÜNÜ SAAT 16:00 DA CAMİYE GELEN ÇOÇUKLAR İL MÜFTÜMÜZ EMRULLAH ÜZÜM VE MÜFTÜ YARDIMCISI MEHMET KARAHAN VE CAMİ DİN GÖREVLİLERİNCE KAPIDA KARŞILANDILAR VE KENDİLERİNE KURABİYE İKRAM EDİLDİ.

47 ÇOCUKLAR İÇERİ ALINDI CAMİ İMAM HATİBİ SALİH TATLI VE DİĞER GÖREVLİLER KENDİLERİNİ SIRASIYLA TANITTIKTAN SONRA DİNİ KIYAFETİ İLE SALİH TATLI CAMİNİN TARİHÇESİ VE ÖNEMİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ. DAHA SONRA İL MÜFTÜMÜZ EMRULLAH ÜZÜM BİR KONUŞMA YAPTI. ÇOCUKLAR SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ. ALLAH VE PEYGAMBERİMİZ SİZ ÇOCUKLARI ÇOK SEVİYOR. ÇÜNKÜ ÇOCUK SEVGİ DEMEKTİR. ÇOCUK TOPLUMUN MEYVESİDİR. SİZİ BUGÜN CAMİDE KARŞILAMAK BİZİ ÇOK SEVİNDİRDİ. SİZLER BARIŞIN İYİLİĞİN BİRER SİMGESİ VE SİGORTASI OLACAKSINIZ. ŞİDDET VE KÖTÜLÜKTEN UZAK DURACAKSINIZ.

48 OKUNAN KUR AN-I KERİMDEN SONRA SLAYT SUNUMU YAPILDI.

49 GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN GELEN 60 KİŞİLİK SPORCU GRUBU, SELİMİYE CAMİMİZİ ZİYARET ETTİLER. İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM, MÜFTÜ YARDIMCILARI İSMAİL YILDIZ, MEHMET ÇELEBİ, MEHMET KARAHAN VE CAMİ GÖREVLİLERİNCE KAPIDA KARŞILANAN GENÇLER, SELİMİYE Yİ ZİYARETLERİNDEN, GÖRDÜKLERİ İLGİ VE SEVGİDEN ÇOK MEMNUN OLDUKLARINI İFADE ETTİLER.

50 GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN GELEN 60 KİŞİLİK SPORCU GRUBU

51 TRT PROGRAM YAPIMCISI VE SUNUCUSU BEKİR DEVELİ NİN SUNDUĞU GENÇLERLE BAŞBAŞA PROGRAMINDA, SELİMİYE MUEZZİN KAYYIM-I HÜSEYİN ÖZPINAR IN KUR AN-I KERİM TİLAVETİ

52 TRT PROGRAM YAPIMCISI VE SUNUCUSU BEKİR DEVELİ NİN SUNDUĞU GENÇLERLE BAŞBAŞA PROGRAMINDA İL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM ÜN AÇIŞ KONUŞMASI

53 TRT PROGRAM YAPIMCISI VE SUNUCUSU BEKİR DEVELİ NİN SUNDUĞU GENÇLERLE BAŞBAŞA PROGRAMI

54 TRT PROGRAM YAPIMCISI VE SUNUCUSU BEKİR DEVELİ NİN SUNDUĞU GENÇLERLE BAŞBAŞA PROGRAMINA 700 KİŞİ KATILMIŞTIR.

55 CAMĠLER VE DĠN GÖREVLĠLERĠ HAFTASINDA DĠN GÖREVLĠLERĠMĠZ, EDĠRNE BELEDĠYE BAġKANI RECEP GÜRKAN TARAFINDAN VERĠLEN YEMEKTE BULUġTU.

56 EDĠRNE BELEDĠYE BAġKANI RECEP GÜRKAN IN KONUġMASI Edirne Belediye BaĢkanı Recep Gürkan yemekte yaptığı konuģmada din görevlilerinin önemli bir görevi icra ettiklerini söyledi. Özellikle insanlarla bire bir iletiģim görevi üstlenen imamlara büyük görevler düģtüğünü kaydeden Gürkan, "Dinimizin güzel ahlakını güzel faziletini doğrudan aktarıyorsunuz. Bu gün geldiğimiz Ģartlarda ülkenin, dünyanın içinde bulunduğu koģullarla insanlar maalesef özellikle baģta uyuģturucu olmak üzere gençlerimiz çocuklarımız birçok yanlıģa sapıyorlar, sebep olabiliyorlar. Bu anlamda sizin rehberliğiniz ve yol göstericiliğiniz çok önemli ve bunu büyük bir gayretle ve içtenlikle yaptığınızı biliyorum. Ama buna daha çok sarılmak lazım, daha çok çalıģmak ve mücadele etmek lazım. Gençlerimizi içine düģmekte oldukları ya da düģtükleri kötü alıģkanlıklardan kurtarmakta sizler birincil derecede önemli görevler yapıyorsunuz.

57 EDĠRNE BELEDĠYE BAġKANI RECEP GÜRKAN, KONUġMASININ DEVAMINDA; Bunu idrak ettiğinizi biliyorum, ama emin olun biz de vatandaģ olarak ve belediye olarak tüm katkı desteklerimizi vermeye çalıģıyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Edirne, baktığımızda insanlık tarihinin en kadim Ģehirlerinden bir tanesi, en mümtaz Ģehirlerinden birisi, en müstesna ve mukaddes Ģehirlerinden bir tanesi, böyle bir Ģehirdeyiz. Böyle bir Ģehirde farklı ünvanlarla farklı sıfatlarla görev yapmayı Cenabı Allah hepimize nasip etti, ben bunun için her gün Ģükrediyorum. Edirne ve Edirneliler bana her Ģeyimi verdiler, çok Ģeyi demiyorum her Ģeyimi verdiler. O yüzden ömrümüzün geri kalanında ne kadar kısmetse o kadar her gün aldığımız her nefeste her saniye bu Ģehre ve bu Ģehrin insanlarına hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu yıl camilerimizin 49 tanesini kuru temizleme ile temizledik. Önümüzdeki yıl köy camilerimizi de temizleyeceğiz" dedi.

58

59 EDĠRNE BELEDĠYE BAġKANI RECEP GÜRKAN IN VERDĠĞĠ YEMEKTE, ĠL MÜFTÜSÜ EMRULLAH ÜZÜM ÜN YAPTIĞI TEġEKKÜR KONUġMASI Ġl Müftüsü Emrullah Üzüm kurumların beraber çalıģtığı takdirde baģarı elde edebileceğini dile getirdi. 5 yıl içinde Edirne nin tüm kurumlarıyla beraber çalıģarak sorunların yüzde 90 ının çözülebileceğine inandığını belirtti. Belediye baģkanımızın çalıģmalarını takip ediyorum. Bu süreç 5 yıla kalmadan da çok büyük baģarılar gelecektir. Bu bakımdan camilerimizin duruģu, çalıģması aksiyonu ve sosyal çalıģmaları çok önemlidir. Camilerimiz Ģehrimizin imanında olmazsa olmazlarımızdır, değerlendirmesi gereken unsurlardır. Ülkemiz için de öyledir ama tarihi camiler bakımından çok zengin olan Edirne miz için bu çok daha önemlidir. O bakımdan belediye baģkanımıza bu gösterdikleri ilgiden, camiler haftası nezaketlerinden dolayı tekrar teģekkür ediyorum, diyerek konuģmasını tamamladı.

60 CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI PROGRAMI, HALKIMIZ NEZDİNDE, BİLHASSA GENÇLİK KESİMİNDE ÇOK BÜYÜK BİR MEMNUNİYET VE HEYECAN UYANDIRDI.ÇÜNKÜ, EDİRNEDE 4000 CİVARINDAKİ GENÇ, CAMİYLE BULUŞTU. HAFTANIN ANA TEMASI CAMİ VE GENÇLİK BULUŞMASI PROJESİ FİİLEN GERÇEKLEŞMİŞ OLDU.BAŞTA, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ VE DİN GÖREVLİLERİMİZ OLMAK ÜZERE, EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLARIMIZA EDİRNE İL MÜFTÜLÜĞÜ OLARAK ŞÜKRANLARIMIZI VE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ. CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI CAMİAMIZA VE HALKIMIZA KUTLU OLSUN.

Başkan dan ENSAR BÜLTENİ

Başkan dan ENSAR BÜLTENİ ENSAR BÜLTENİ 2013 Haziran/Aralık 3 Başkan dan Yüz Yıllık Çınar: İmam Hatip Okulları İmam Hatip Okulları, yüz yılın ardından bugün eğitim sistemimiz içerisinde önemli bir yere sahip bulunuyor. Geçirdiği

Detaylı

BAŞKANIMIZ BİROL KAYA DOĞALGAZ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKANIMIZ BİROL KAYA DOĞALGAZ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI BAŞKANIMIZ BİROL KAYA ATIK SU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ Belediye Başkanımız Birol KAYA, 3 Ekim 2013 Perşembe günü saat 12.00 de Atık Su Arıtma Tesisi inşaat çalışmalarını yerinde inceleyip,

Detaylı

Kutlu Doğum Avrupa Açılış Programı Görkemli Bir Törenle Köln`de Gerçekleştirildi

Kutlu Doğum Avrupa Açılış Programı Görkemli Bir Törenle Köln`de Gerçekleştirildi NİSAN 2015 4 DİYANET İŞLERİ TÜRK İSLAM BİRLİĞİ Türkisch-Islamische Union der Anstalt für Religion e.v. AYLIK HABER BÜLTENİ Kutlu Doğum Avrupa Açılış Programı Görkemli Bir Törenle Köln`de Gerçekleştirildi

Detaylı

www.twitter.com/cubukbelediyesi

www.twitter.com/cubukbelediyesi CUBUK ÇUBUK BELEDİYESİ NİN BASIN YAYIN ORGANIDIR / ÜCRETSİZDİR YIL: 3 SAYI: 23 Mayıs-Haziran 2013 gündem Belediyemiz ve ilçemizle ilgili tüm etkinlik ve faaliyetlerimize internet üzerinden ulaşabilirsiniz

Detaylı

Değerli Meslektaşlarım, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz

Değerli Meslektaşlarım, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz Editörden Değerli Meslektaşlarım, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz 3. olağan genel kurulda göreve getirdiğiniz bizler, siz değerli dostların vermiş olduğu güvenle çalışmalarımıza başladık. Dört yıldır

Detaylı

Tantavi Sosyal Tesisleri Hizmetinizde...

Tantavi Sosyal Tesisleri Hizmetinizde... kasım 2013 sayı 44 Tantavi Sosyal Tesisleri Hizmetinizde... Adres: Tantavi mahallesi, Menteşeoğlu Cad., Karayusuf sk., Ümraniye, İstanbul Telefon: (0216) 611 12 30-39 www.umraniye.bel.tr başkandan Sevgili

Detaylı

Yarışma Şanlıurfa'nın Eyyübiye

Yarışma Şanlıurfa'nın Eyyübiye MÜSİAD dan projelerimize destek sözü Kur an kursu öğrencileri ödüle doydu İl Müftülüğümüzü ziyaret eden Genç MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi yöneticileri, projelerimize destek sözü erdi. Sayfa 8 de.. Bu yıl Şanlıurfa

Detaylı

Cemiyetimizin güzide dostları

Cemiyetimizin güzide dostları İLİM YAYMA CEMİYETİ BÜLTENİ / YAZ 2009 1 Cemiyetimizin güzide dostları Yine dopdolu bir bültenle, 20. sayımızla karşınıza çıkmanın verdiği heyecanı taşıyoruz. Bu sayımızda ilim ve hizmet yolcularının geçtiğimiz

Detaylı

HAFTALIK SİYASİ & AKTÜEL GAZETE

HAFTALIK SİYASİ & AKTÜEL GAZETE www.sonnoktaafyon.com HAFTALIK SİYASİ & AKTÜEL GAZETE 28 EYLÜL PAZARTESİ YIL 1 SAYI 3 FİYATI 1 TL Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, seçmenlerden partisine destek isteyerek, Birlikte, beraberce

Detaylı

haberbülteni SAYFA İYİLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU SAYFA SAYFA DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ, SUDAN A ZİYARETTE BULUNDU

haberbülteni SAYFA İYİLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU SAYFA SAYFA DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ, SUDAN A ZİYARETTE BULUNDU DİYANET AYLIK DERGİ NİN ÜCRETSİZ EKİDİR. NİSAN 2015 SAYI 292 haberbülteni SAYFA 06 İYİLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU SAYFA 13 ÇANAKKALE ZAFERİ NİN 100. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI SAYFA 05 DİYANET İŞLERİ

Detaylı

İLKBAY. Tel: 0.342 517 20 36

İLKBAY. Tel: 0.342 517 20 36 İ L K B A Y İLKBAY Tel: 0.342 517 20 36 e-mail: İçişleri bakanlığının son valiler kararnamesi ile merkeze alınan Gaziantep Valisi Erdal Ata Özel Primer Hastanesine veda ziyaretinde bulundu. Valiyi Özel

Detaylı

Ramazan coşkulu geçti

Ramazan coşkulu geçti Görmeden Kur an-ı Kerim öğreniyorlar Türkiye yi ağlatan madenci misafirimizdi Camiye koşalım, Kur an la buluşalım TÜRKİYE DİYANET VAKFI Şanlıurfa da yaşayan 15 görme engelli, parmak uçlarıyla Kur an-ı

Detaylı

Hasta Konukevi ni Başbakan Erdoğan Hizmete Açtı

Hasta Konukevi ni Başbakan Erdoğan Hizmete Açtı Yeni Yasa İle Hizmet Kalitesi Artacak Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, 2014 yılı mahalli seçimleriyle birlikte Meram Belediyesi nin mahallesi haline gelecek 6 beldenin belediye başkanları ve

Detaylı

HAYATI VE HİZMETLERİYLE NECMETTİN NURSAÇAN. Hasan YAVUZER

HAYATI VE HİZMETLERİYLE NECMETTİN NURSAÇAN. Hasan YAVUZER 30 HAYATI VE HİZMETLERİYLE NECMETTİN NURSAÇAN Hasan YAVUZER Özet 1942 yılında Hacılar/Kayseri de doğmuş olan Necmettin Nursaçan ömrünü din hizmetlerine adamış ender kişilerden biridir. 50 yılı aşkın bir

Detaylı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu müjdeyi verdi: Kent Ormanı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu müjdeyi verdi: Kent Ormanı Sancaktepe de mesleksiz kimse kalmasın istiyoruz Engellilere yönelik meslek edindirme kurslarında, 6 aylık eğitimi başarı ile bitiren 20 kursiyere sertifikalarının verildiği törene katılan Başkan Erdem,

Detaylı

Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya

Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya Özgür üniversiteden Medeni bir dünyaya Temmuz 2011 Yıl: 3 haberbülteni Sayı : 8 III. Bahar Şenliği ve III. Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı Önsöz Yoğun gündeme sahip MŞÜ Haber Bülteni nin 8 inci sayısıyla

Detaylı

HAFTALIK. Alaçam ın Sesi. Tel: (0362) 621 3300 Fax: (0362) 622 0899. YIL : 12 SAYI : 627 27 ŞUBAT 2015 CUMA KDV DAHİL 50 kr.

HAFTALIK. Alaçam ın Sesi. Tel: (0362) 621 3300 Fax: (0362) 622 0899. YIL : 12 SAYI : 627 27 ŞUBAT 2015 CUMA KDV DAHİL 50 kr. HAFTALIK Wwww.alacam55.com senturkmatbaa55@hotmail.com Alaçam ın Sesi Tel: (0362) 621 3300 Fax: (0362) 622 0899 GAZETESİ YIL : 12 SAYI : 627 27 ŞUBAT 2015 CUMA KDV DAHİL 50 kr. Turizm Master Planı Masaya

Detaylı

İlçemiz Gürsel Mahallesinde

İlçemiz Gürsel Mahallesinde Kurucusu ve Sahibi Mustafa ATAV Kuruluş Tarihi : 17-Nisan-1987 www.atavgazetesi.com İskenderun Belediyesi nce "Büyükşehir Belediye Mevzuat ve Temel Bilgileri semineri" verildi İskenderun Belediyesi nce,

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU HİTİTSEM1 Yaşında PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ Sayfa 15 Sayfa 18 Sayfa 21 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 17

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro

GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro gundem_930_layout 1 13.05.2015 20:54 Page 1 Gün dem oku, gün de miya ka la... GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro Koalisyonda cami»12,

Detaylı

BÜLTENİ. Sizler varsanız; bizlerde evimizde rahat ve huzur içindeyiz ÜCRETSİZDİR. Haymana Belediyesi Faaliyetleri Yayın Organı Yıl : 1 Sayı : 5

BÜLTENİ. Sizler varsanız; bizlerde evimizde rahat ve huzur içindeyiz ÜCRETSİZDİR. Haymana Belediyesi Faaliyetleri Yayın Organı Yıl : 1 Sayı : 5 ISSN 2149-0147 HAYMANA BELEDİYESİ BÜLTENİ Haymana Belediyesi Faaliyetleri Yayın Organı Yıl : 1 Sayı : 5 ÜCRETSİZDİR 01-31 MAYIS 2015 Sizler varsanız; bizlerde evimizde rahat ve huzur içindeyiz İÇİNDEKİLER

Detaylı

BELEDİYESİ. Silahlar Atılmasın Hayatlar Kararmasın HAYMANA BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR SİLAHLAR ATILMASIN HAYATLAR KARARMASIN!

BELEDİYESİ. Silahlar Atılmasın Hayatlar Kararmasın HAYMANA BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR SİLAHLAR ATILMASIN HAYATLAR KARARMASIN! ISSN 2149-0147 HAYMANA BÜLTENİ BELEDİYESİ Haymana Belediyesi Faaliyetleri Yayın Organı ÜCRETSİZDİR Yıl : 1 Sayı : 7 01-31 TEMMUZ 2015 HAYMANA BELEDİYESİ SİLAHLAR ATILMASIN HAYATLAR KARARMASIN! Silahlar

Detaylı

Halk İçin Kaynıyor Kağıthane Belediyesi Aşevi ihtiyaç

Halk İçin Kaynıyor Kağıthane Belediyesi Aşevi ihtiyaç Kağıthane de Aşevi Kazanları Halk İçin Kaynıyor Kağıthane Belediyesi Aşevi ihtiyaç ulaştırıyor. Hamidiye Mahallesi nde faaliyet sahiplerine sıcak yemek ulaştırmaya gösteren Kağıthane Belediyesi Aşevi,

Detaylı

77 Milyonun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

77 Milyonun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eylül 2014 sayı 51 77 Milyonun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul a Dev Bir Yatırım Daha sf. 08 Seçim Zaferi Ümraniye de Coşkuyla Kutlandı sf. 10 Hanım Şef Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı sf.

Detaylı

BAĞIŞ YAZIP 5601 E MESAJ GÖNDERİN

BAĞIŞ YAZIP 5601 E MESAJ GÖNDERİN 38 yılda hem Türkiye de hem de 96 ülkede, kardeşlerimizin eğitimlerine, sağlık ve kültürlerine katkıda bulunduk. 200.000 in üzerinde öğrenciye burs ve eğitim imkanı sunduk. Camiler, Kur an kursları, eğitim

Detaylı

Haziran 2013 Sayı:7 Kaleli Grup Eğitim ve Kurumsal İletişim Dergisidir

Haziran 2013 Sayı:7 Kaleli Grup Eğitim ve Kurumsal İletişim Dergisidir Haziran 2013 Sayı:7 Kaleli Grup Eğitim ve Kurumsal İletişim Dergisidir 1 2 2 İÇİNDEKİLER Selahattin Kaleli Kültür Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı Kuruluyor Kaleli Grup Adına İmtiyaz Sahibi İsmail TUNCEL -

Detaylı

İSTANBUL İTFAIYESI 300 YAŞINDA BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... DAVUTOĞLU NDAN BILECIK IÇIN MÜJDELER

İSTANBUL İTFAIYESI 300 YAŞINDA BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... DAVUTOĞLU NDAN BILECIK IÇIN MÜJDELER BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu nun tek hedefi, Altıeylül deki tüm insanların mutlu olması. Başkan bu hedefi için durmadan çalışıyor. Başkan,

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı