DENEME SINAVI CEVAP ANAHTARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DENEME SINAVI CEVAP ANAHTARI"

Transkript

1 DENEME SINAVI CEVAP ANAHTARI ECDL BAŞLANGIÇ Bilgisayarı Kullanmak ve Dosyaları Yönetmek 1) Bilgisayar ı doğru şekilde kapatıp, açmak için uygun metodu uygulayınız.(bilgisayarı kapatın ve tekrar açın.) Bilgisayarı açmak için kasası üzerindeki power tuşu kullanılır. Düzgün biçimde kapatmak için ise Başlat tıklanır. Açılan menüden Bilgisayarı kapat tıklanır. Bundan sonra gelen ekrandan da Kapat" simgesi tıklanır. 2) Masaüstüne öğretmen ve öğrenci adında 2 klasör oluşturunuz. Yeni klasör oluşturmak için oluşturulmak istenen alana (Bu soruda masaüstüne) mouse ile sağ tıklanır. Açılan menüden Yeni seçilir. Yeni altından açılan menüden ise Klasör seçilir ve oluşan klasöre isim verilir. Yeni bir klasör oluşturmak için aynı işlemler tekrar edilir.

2 3) Öğrenci klasörünü öğretmen klasörüne taşıyınız ve gizleyiniz. Bir klasör veya dosyayı taşımak için izlenebilecek iki yol vardır. Bunlardan birincisi taşınacak dosya ya da klasörün üzerine sağ tıklayıp Kes komutuna tıklanır. Ardından taşınmasını istediğiniz yere fareyi getirerek sağ tıklayıp Yapıştır komutuna tıklanır. Böylece dosya ya da klasör önceki yerinden alınıp yeni yerine taşınmış olur. İkinci yol ise taşınacak dosya ya da klasörün üzerine farenin sol tuşu ile tıklayıp bırakmadan taşınması istenilen alana sürükleyerek bırakılır. Bir klasörü gizlemek için ise klasör üzerine sağ tıklayıp Özellikler tıklanır. Açılan ekranda Gizli yazısının yanındaki kutucuk tıklayarak doldurulup Tamam tıklandığında klasör gizlenmiş olur. 4) Kes, kopyala ve yapıştır ne işe yarar. Yanınızdaki arkadaşınıza anlatınız. Bilmiyorsanız ondan dinleyiniz. Kes, kopyala ve yapıştır bilgisayardaki dosya ve klasörlerin yerlerini değiştirmek, kopyalamak maksatlı kullanıldığı gibi, bilgisayar üzerindeki işletim sisteminde veya yüklü programlarda her hangi bir seçili nesneyi taşımak ve kopyalamak için de kullanılır. Seçili alanda sağ tıklayınca açılan kısayol menüsünde kes, kopyala veya yapıştır komutları seçilir. Kes, dosyayı bulunduğu yerden taşımak için, kopyala ise aynısından bir tane daha oluşturmaya yarar. Yapıştır ise kesilen veya kopyalanan dosya, klasör veya nesneyi yapıştır komutu verilen alana getirmeye yarar.

3 5) Q klavye düzeninden Amerika F klavye düzenine geçiniz. Yaptığınız bu işlemi tekrar geri alınız. Başlat menüsünden Ayarlar > Denetim Masası > Bölge ve Dil Seçenekleri yolu takip edilerek açılan pencereden Diller sekmesi seçilir. Açılan sayfada Ayrıntılar tıklanır. Buradan Görev Çubuğundaki Dil çubuğunda yer alacak klavye düzenleri seçilir. Daha sonra Görev çubuğu üzerinden diller arası geçiş yapılabilir. 6) Açık pencereler arasındaki geçiş için iki metot vardır. Bunları arkadaşınıza anlatınız. Açık pencereler arasında geçiş yapmak için kullanılabilecek yollardan birincisi klavyeden Alt ve Tab (Caps Lock üzerindeki çift yönlü ok olan tuş) tuşlarına birlikte basılarak ilgili pencere seçildikten sonra bu tuşların bırakılmasıdır. İkinci yol ise Görev çubuğu üzerinde açık olan uygulamalardan istenilenin üzerine tıklamaktır. 7) Bir klasör ü kaç şekilde silebiliriz. Masa üstüne kendi adınızla oluşturduğunuz iki klasörden birincisini geri dönüşüm kutusuna göndermeden siliniz, diğerini normal şekilde siliniz. Klasörü silmek için: I. Klasör üzerinde sağ tuşa tıklanarak gelen menüden Sil komutuna tıklanarak silinebilir. II. Klasör seçilerek delete tuşuna basılıp silinebilir. III. Klasör sol tuşla geri dönüşüm kutusunun üzerine sürüklenerek silinebilir. Kendi adımızla oluşturduğumuz klasörü geri dönüşüm kutusuna göndermeden silmek için; klasör seçilip, Shift+Delete tuşuna birlikte basılarak klasör silinir.

4 8) Hesap makinesinin görünümünü Bilimsel yapınız ve Log 10 işlemini yapınız. Başlat > Programlar > Donatılar > Hesap Makinesi ile hesap makinesi programı açılır. Görünüm menüsünden Bilimsel komutu seçilerek bilimsel görünümüne geçilir. Log10 işlemi için; 10 sayısı girilip log tuşuna basılır. 9) Masa üstünde 3 adet pencere açınız ve bu açık olan pencerelere Pencereleri Basamakla işlemine tabi tutunuz. Pencereleri açtıktan sonra görev çubuğu üzerinde sağ tuşa tıklanarak gelen menüde pencereleri basamakla komutuna tıklanır.

5 10) Masaüstü arka alan görüntüsü değiştiriniz. Ekran koruyucunun 10 dakika sonra çalışmasını sağlayın. Masa üstünde sağ tuşa tıklanarak gelen kısayol menüsünden Özellikler komutuna tıklanarak Görüntü özellikleri iletişim kutusu ekrana gelir. Burada masaüstü sekmesinde arka plan resmini değiştirebilirsiniz. Ekran koruyucu sekmesinde ise ekran koruyucu ayarlarını ve bekleme süresi bölümüne 10 yazılarak süreyi değiştirebilirsiniz. 11) İnternet Explorer ın Başlangıç sayfasını yapınız. İnternet Explorer simgesi üzerinde sağ tuşa tıklanarak Özellikler komutundan ya da İnternet Explorer ın penceresi açıldıktan sonra Araçlar > İnternet Seçenekleri Komutuna tıklanarak ekrana aşağıdaki iletişim kutusu gelir. Burada Adres Bölümüne yazılarak tamam komutu ile işlem onaylanır.

6 12) Program Ekle / Kaldırı neden kullanırız. Yanınızdaki arkadaşınıza anlatınız Program Ekle veya Kaldır bilgisayarınızdaki programları ve bileşenleri yönetmenizi sağlar. Bir CD'den, disketten veya bir ağdan program (Microsoft Excel veya Word) eklemek ya da Internet'ten Windows güncelleştirme ve yeni özellik eklemek için Program Ekle veya Kaldır'ı kullanabilirsiniz. Program Ekle veya Kaldır ayrıca, ilk kuruluma eklememeyi seçtiğiniz Windows bileşenlerini eklemenizi veya kaldırmanızı da sağlar. Denetim Masası'nda Program Ekle veya Kaldır'ı açın. Program Ekle/Kaldır ı açmak için; Başlat >Ayarlar >Denetim Masası'nı tıklatın, sonra Program Ekle/Kaldır simgesine tıklanarak pencere açılır.

7 13) Disket ve CD-ROM gibi birimleri biçimlendirmesi nasıl yapılır. Yanınızdaki arkadaşınıza anlatınız. Disket veya CD-Rom birimleri bilgisayara takıldıktan sonra disket veya CD-Rom sürücüleri üzerinde farenin sağ tuşuna tıklanarak gelen kısayol menüsünden biçimlendir komutuna veya Dosya >Biçimlendir komutuna tıklanarak ekrana biçimlendir iletişim kutusu gelir. Biçimlendir komutuna tıklanarak biçimlendir işlemi başlatılır. Not: Disket ilk alındığı zaman kullanıma hazır hale getirmek için formatlanmalıdır. Kullandıktan sonra formatlanırsa içindeki bilgilerde silineceği için dosyaların yedeği alınmalıdır.

8 14) Bilgisayar ın RAM miktarını ve hard disk kapasitesi öğrenip masaüstünde oluşturacağınız metin belgesinin içine yazınız. Bilgisayarın Ram miktarını öğrenmek için; bilgisayarım simgesi üzerinde sağ tuşa tıklayarak gelen kısayol menüsünden Özellikler komutuna tıklanır. Ekrana gelen Sistem Özellikleri iletişim kutusunda Genel sekmesinin Bilgisayar bölümünde Ram miktarı yazılıdır. Bilgisayarın harddisk kapasitesini görmek için; Bilgisayarım simgesine çift tıklayıp gelen pencerede Bilgisayarda bulunan harddiskimiz üzerinde sağ tuşa tıklayarak Özellikler komutuna tıklayarak genel sekmesinde harddisk kapasitemizi görürüz. Bu bilgiyi masaüstünde bir belge açıp belgeye girmek için; Masaüstünde fareyle sağ tuş > Yeni >Metin Belgesi komutu ile yeni bir metin belgesi eklemiş oluruz. Bu simgeye çift tıklayarak açılan programda bu bilgileri yazarak işlemi tamamlarız.

9 15) Bilgisayarda jpg uzantılı dosyaları aratıp 5 tanesini öğretmen klasörüne kopyalayınız. Başlat > Ara >Dosya ya da Klasör komutuna tıklanarak ekrana yandaki pencere gelir. Burada aranacak dosyamız resim dosyası olduğu için resim ve Fotoğraf seçeneği seçilir. Aranacak dosya bilgisayarda herhangi bir resim dosyası olduğu için arama bölümüne *.jpg yazılır. (* joker karakterdir tüm dosyaları ifade eder) Ara butonuna basılarak işlem tamamlanır. Bulunan resimler seçilip Sağ tuş ile kopyala komutuna tıklanır. Sonra öğretmen klasörüne tıklanıp sağ tuşla yapıştır komutu verilerek işlem tamamlanır. 16) Excel ve Word programlarının kısa yollarını masaüstüne koyunuz. Başlat > Programlar > Microsoft Excel program komutu üzerinde sağ tuşa tıklanarak gelen kısayol menüsünde Gönder > Masaüstü (kısayol olarak) komutuna tıklanarak işlem tamamlanır. Aynı işlem Word içinde gerçekleştirilir.

10 17) Bilgisayarın Temasını Klasik stil yapınız. Masaüstünde sağ tuşa tıklanarak kısayol menüsünde Özellikler komutuna tıklanır. Özellikler iletişim kutusunda Temalar sekmesinde, tema listesinde Windows Klasik seçilerek tamam butonuna tıklanır.

11 18) Öğretmen klasörünü sıkıştırınız. Öğretmen klasörü seçilip sağ tuşa tıklanarak gelen kısayol menüsünde Arşive ekle Komutuna tıklanarak ekrana gelen pencerede Arşiv adı, Arşiv biçimi, sıkıştırma yöntemleri, parçalara ayırarak kullanmak istiyorsak parça miktarı yazılarak tamam butonuna basılarak işlem tamamlanır.

WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ

WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ Windows XP nasıl açılır? Bilgisayarın kasası üzerindeki açma düğmesine basılıp enerji geldiğinde bilgisayar ilk önce kendi kendini test eder. Daha sonra harddisk üzerinde yüklü

Detaylı

Örnek Bilgisayar Soruları WİNDOWS XP İşletim Sistemi I 1) Görev çubuğunda saat ayarı, denetim masası içerisindeki hangi nesne yoluyla yapılır?

Örnek Bilgisayar Soruları WİNDOWS XP İşletim Sistemi I 1) Görev çubuğunda saat ayarı, denetim masası içerisindeki hangi nesne yoluyla yapılır? Örnek Bilgisayar Soruları WİNDOWS XP İşletim Sistemi I 1) Görev çubuğunda saat ayarı, denetim masası içerisindeki hangi nesne yoluyla yapılır? A) Görüntü B) Klavye C) Tarih/Saat D) Bölgesel Ayarlar 2)

Detaylı

BAŞLANGIÇ 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM

BAŞLANGIÇ 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bilgisayarı kapatma yolları hakkında bildiklerinizi söyleyiniz. 2. Flash diskin biçimlendirilmesi hakkında bildiklerinizi anlatınız. 1. BİLGİSAYARDA İLK ADIM Kişisel bilgisayarlar

Detaylı

WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİ

WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİ WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİ GENEL TANIM Windows, Microsoft firmasının ürettiği bir işletim sistemidir. Kullanışlı grafik arayüzler (pencereler) ve görsel iletiler yardımıyla programları çalıştırma, komut verme

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI İşletim Sisteminde Yapılan Uygulamalar Bir Bilgisayarda Hangi İşletim Sistemi Yüklü Olduğunu

Detaylı

ĠĢletim Sistemi Nedir?

ĠĢletim Sistemi Nedir? WINDOWS ĠġLETĠM SĠSTEMĠNE GĠRĠġ ĠĢletim Sistemi Nedir? Bilgisayar ile kullanıcı arasında iletişimi sağlayan aracıya işletim sistemi adı verilir. İşletim sistemi bir tercüman olarak düşünülebilir. Kullanıcının

Detaylı

ĠĢletim Sistemi Nedir?

ĠĢletim Sistemi Nedir? Ġstatistik Bölümü 1. Sınıf Bil.Prog.GiriĢ. Ders Notları---Öğr.Gör.Ali ATALAY(//aliatalay.net) WINDOWS ĠġLETĠM SĠSTEMĠNE GĠRĠġ ĠĢletim Sistemi Nedir? Bilgisayar ile kullanıcı arasında iletişimi sağlayan

Detaylı

MICROSOFT WINDOWS XP. Başlat Menüsü

MICROSOFT WINDOWS XP. Başlat Menüsü MICROSOFT WINDOWS XP Microsoft Windows XP Windows XP, Windows 2000, Windows 98 ve Windows Me nin en iyi özellikleriyle birlikte, yönetilebilirlik, güvenlik, kullanımı kolay arabirim ve yeni destek hizmetlerini

Detaylı

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1 1 İşletim Sistemi Bilgisayar ile kullanıcı arasında köptü vazifesi gören yazılımlardır. MİB ( CPU ) işlemleri gerçekleştirir ve bulduğu sonuçları yine işletim sistemine gönderir. İşletim sistemi bulunan

Detaylı

EDL103 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

EDL103 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 2. HAFTA EDL103 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ Öğr. Gör. S. M. Fatih APAYDIN apaydin@beun.edu.tr EMYO Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu GİRİŞ TEMEL BİLGİLER Bir bilgisayar temel olarak

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI DERSLERİ. Ders notlarını Fakültenin Anasayfasından> Dökümanlar linkine giderek ulaşabilirsiniz.

TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI DERSLERİ. Ders notlarını Fakültenin Anasayfasından> Dökümanlar linkine giderek ulaşabilirsiniz. TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI DERSLERİ Ders notlarını Fakültenin Anasayfasından> Dökümanlar linkine giderek ulaşabilirsiniz. Bu ders kapsamında 3 program işlenecektir. Windows (işletim sistemi), Word, Excel,

Detaylı

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Bölüm 2: Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi / İşletim Sistemi Hazırlayanlar: Levent Emmungil ve Orçun Madran Bu konuyu bitirdiğinizde; Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenebilecek, Dosyaların nasıl

Detaylı

BİLGİSAYAR VE TEMEL KAVRAMLAR

BİLGİSAYAR VE TEMEL KAVRAMLAR Bilgisayar Nedir? BİLGİSAYAR VE TEMEL KAVRAMLAR Girilen bilgileri depolayabilen, bu bilgiler ile istenilen her türlü aritmetiksel ve mantıksal işlemlerin yapılmasını sağlayan elde edilen sonuçları ekran

Detaylı

Bilgisayar Uygulamaları PSİ105

Bilgisayar Uygulamaları PSİ105 Bilgisayar Uygulamaları PSİ105 Yrd.Doç.Dr. Serdar YILMAZ Kaynak: Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Kursu Ders Notları, Kasım 2007 1 2 3 4 Başlat Düğmesi Bilgisayarınızı kapatma ve

Detaylı

MICROSOFT OFFICE WORD 2003

MICROSOFT OFFICE WORD 2003 MICROSOFT OFFICE WORD 2003 Microsoft Word, esas olarak mektup, kısa not ve rapor yazmak için kullandığımız, son derece güçlü bir sözcük işlemci programdır. Bu temel kullanım alanlarından başlayarak formlar,

Detaylı

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ. OFİS PROGRAMLARI Değişik Kaynaklardan Derlenmiş Ders Notları

WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ. OFİS PROGRAMLARI Değişik Kaynaklardan Derlenmiş Ders Notları WINDOWS İŞLETİM SİSTEMİ OFİS PROGRAMLARI Değişik Kaynaklardan Derlenmiş Ders Notları Dr. Hüseyin TOROS İTÜ Bilişim Enstitüsü, Öğretim Görevlisi http://www.huseyintoros.com, huseyintoros@yahoo.com, 555

Detaylı

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Microsoft Office Word Notları 1. Word 2003 i Başlatma 1.1. Başlat Düğmesini Kullanarak Word ü Başlatma Windows XP ortamında Word 2003 i Başlatmak için

Detaylı

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir;

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; Word Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; 1- Biçimlendirilmiş yazılar yazılır 2- Tablolar hazırlanır 3- Mektup ve zarf hazırlanabilir 4- Tez yazılabilir 5- Makrolar oluşturulur.

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bildiğiniz sunu hazırlama yazılımlarının adlarını yazınız. 2. PowerPoint programında sunu ve slayt hazırlamayla ilgili bildiklerinizi sınıf ortamında paylaşınız. PowerPoint,

Detaylı

BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI

BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI BİLGİSAYARA GİRİŞ KURSU DERS NOTLARI A. İÇİNDEKİLER TABLOSU A. İÇİNDEKİLER TABLOSU... 1 GİRİŞ BÖLÜMÜ... 3 A.1 Giriş:... 3 A.2 İşlem:... 3 A.3 Bellek:... 3 A.4 Çıkış:... 3 A.5 Donanım (Hardware):... 3 A.6

Detaylı

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK DERS KİTABI İ İ İ İ İ Ö Ş

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK DERS KİTABI İ İ İ İ İ Ö Ş BİLGİSAYARA GİRİŞ BİLGİSAYAR NEDİR? Tanımı: Kendisine yüklenen programlar aracılığı ile aritmetiksel mantıksal işlemler yapabilen, bilgi depolayan, hatasız ve hızlı işlem yapan, düzenleyen, kullanıcı ile

Detaylı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı Bölüm 4: Kelime İşlemci Uygulaması Hazırlayan: Emine Cabı Bu konuyu bitirdiğinizde; o Kelime işlemci uygulamasını açabilecek, o Yeni belge açabilecek ve kapatabilecek, o Belgeyi kaydedebilecek, o Belgeyi

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Nokta Yayılım Bilgisayar ve Muhasebe Kursu BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ SERTİFİKA SINAVI ÖRNEK SORU VE CEVAPLARI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Nokta Yayılım Bilgisayar ve Muhasebe Kursu BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ SERTİFİKA SINAVI ÖRNEK SORU VE CEVAPLARI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Nokta Yayılım Bilgisayar ve Muhasebe Kursu BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ SERTİFİKA SINAVI ÖRNEK SORU VE CEVAPLARI. Aşağıdakilerden hangisi bilgisayar kasasında bulunan ünitelerden

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak.

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

Temel Bilgiler. Bilgisayar genel olarak iki bölümden oluşur. Bunlar; Donanım (Hardware) Yazılım (Software)

Temel Bilgiler. Bilgisayar genel olarak iki bölümden oluşur. Bunlar; Donanım (Hardware) Yazılım (Software) Temel Bilgiler Bilgisayarı Tanıyalım Bilgisayar günümüzde teknolojisinde en önemli yeri olan elektronik bir makinedir. Herkesinde bildiği gibi bilgisayar sadece kendisine verilen bilgileri bize geri verebilir.

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft Word Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft Word Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Microsoft Word Ders Notları Doç.Dr. Yaşar SARI www.yasarsari.com Eylül-2013 I İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa No GİRİŞ - 1-1. MS-WORD UN GENEL YAPISI - 3-1.2.

Detaylı

Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İÇİNDEKİLER 1.TEMEL PENCERE ELEMANLARI... 4 1.1. Sahne Arkası Görünümünü Tanıma... 5 1.2. Şerit İle Çalışma... 6 1.3. Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirme...

Detaylı

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR İÇİNDEKİLER A ) MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL 1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş.1 Powerpoint 2007 Ekranı.1

Detaylı