Sayın İlgili, ERP 22 Eylül 2014 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayın İlgili, ERP 22 Eylül 2014 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları"

Transkript

1 Sayın İlgili, ERP 22 Eylül 2014 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama Hareketler - Satış Faturaları Satırda masraf merkezi girilen satış faturası, otomatik muhasebeleştirme /toplu / fiş üzerinden / muhasebeleştirildiğinde oluşan mahsup fişi hesap dağıtım detaylarında masraf merkezi kodu listelenmiyor. Satırda masraf merkezi girilen satış faturası muhasebeleştirildiğinde satırda girilen masraf merkezi bilgisi fişe gelmiyordu, düzeltildi. Malzeme Ana Kayıtlar - Malzemeler Yönetimi Malzeme Kartı Kodları Bölümünde İhraç Kayıtlı Satışlar Ayrı Hesabına Tanımlanabilmeli Malzeme kartı muhasebe kodları bölümünde "İhraç Kayıtlı Satışlar" için ayrı muhasebe hesabı tanımlanabilmesi sağlanmıştır. Malzeme Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri Devir Fişi ile girilen Sabit Kıymet Kaydı kart ile ilişkilendirilebilmeli. Yönetimi Devir fişinde girilen sabit kıymet için F9 - "Sabit Kıymet Kaydıyla İlişkilendir" işleminin yapılabilmesi sağlanmıştır. Duran Varlık Yönetimi Raporlar - Amortisman Özeti Ambar Fişi İle İşyeri Değişikliği Olan Sabit Kıymetin,İlgili Tarihteki Amortismanı Yapılan İşyerine Göre Rapor Alınabilmelidir. Ambar fişi ile işyeri değişikliği olan sabit kıymetin amortisman tutarları değişiklik yapılan işyerine göre raporlanması sağlanmıştır. Üretim Ana Kayıtlar Operasyonlar Tanımları Operasyon Kartında Bekleme Parti Büyüklüğü ve Bekleme Parti Süresi Tanımlanabilmeli Operasyon kartı satırlarına "Bekleme Partisi" ve "Bekleme Süresi" eklenmiştir. Burada yazılan değerlere göre operasyon süresine eklemeler yapılmaktadır. Operasyonlarda belirli tekrarda yapılan işlemler, örneğin her 100 işlem sonrasında 15 dakika bobin değişim süresi var ise, bekleme partisi : 100, bekleme süresi : 15 dakika olarak tanımlanmalıdır Üretim Hareketler - Üretim Emirleri Kontrol

2 Üretim Emri üzerinde "Hızlı Gerçekleşen Miktar Girişi" ile Malzeme fişleri oluştuğunda; Üretim Kontrol Parametrelerinde yer alan "Gerçekleşen Miktar Girişi Birim Fiyat Ataması = Yapılacak" gibi bir parametre olmalı. Üretim Emri üzerinde "Hızlı Gerçekleşen Miktar Girişi" ile Malzeme fişleri oluştuğunda; Üretim Kontrol Parametrelerinde "Hızlı Gerçekleşen Miktar Girişi Birim Fiyat Ataması = Yapılmayacak / Yapılacak" parametresine bağlı olarak çıkış fişlerine maliyet atanması sağlanmıştır. Üretim İşlemler - Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama Kontrol Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama işleminde Yarı Mamuller İçin Hesaplanan Maliyet Kullanılsın parametresi Hayır seçildiğinde performans iyileştirmesi yapılmalı. Toplu gerçekleşen üretim emri maliyeti hesaplama işleminde yarı mamuller için hesaplanan maliyet kullanılsın parametresi Hayır seçildiği durum için performans iyileştirmesi yapıldı. Hareketler - Alınan Siparişler Sipariş /İrsaliye üzerinden Faturala seçeneği ile fatura oluşturulduğunda kaynak fişin Riski Etkiler seçeneği faturaya taşınsın. Sipariş üzerinden sevket/faturala, irsaliye üzerinden faturala işleminde Kaynak fişin "Risk Etkiler" bilgisinin irsaliye/faturaya gelmesi için,satınalma ve Satış-Dağıtım parametrelerine "Faturalar İşleminde Kaynak Riski Etkiler Bilgisi Aktarılsın" parametresi eklenerek parametreye bağlı olarak aktarılması sağlanmıştır Hareketler - Satış İrsaliyeleri E-fatura satış ve satınalma faturalarında olduğu gibi irsaliye ve siparişe cari seçildiğinde e- fatura carisi olduğunu belirtecek bir simge gelmelidir. Sipariş ve irsaliye üzerinde e-fatura carisine ait işlem yapıldığını belirten "e-fatura " işaretinin gelmesi sağlanmıştır. Hareketler - Satış Faturaları 433 Sıra Nolu VUK Tebliğine Göre e-arşiv Uygulaması İçin ERP Geliştirmeleri E-Arşiv uygulaması ürüne eklenmiştir. Bu amaçla fatura başlık bölümüne faturalama yöntemini belirtmek için listeden seçimli (combo box) bir alan eklenmiştir. Bu alan öndeğer olarak "Kağıt Fatura" değerini almakta, ürün özelliklerine göre de "e-fatura", "e-arşiv Faturası", "e-arşiv (İnternet) Faturası" değerlerini alabilmektedir.

3 Hareketler - Satış Faturaları E-Fatura Uygulamasında, Oluşturulan Satış Faturalarında Gib e Gönderilecek Statüsü Dışındaki Statülerde Fatura İçerisindeki, Özel Kod, Yetki Kodu, İşyeri, Bölüm,Ambar Gibi Faturada Tutarsal Değişiklik Oluşturmayacak Alanlar Değiştirilebilmeli. Gib e Gönderilecek Statüsü Dışındaki Diğer Statülerdeki e-faturalarda, Özel Kod, Yetki Kodu, İşyeri, Bölüm,Ambar, İrsaliye Numarası, İrsaliye Tarihi Alanlarının Değiştirilebilmesi Sağlandı. Hareketler - Satış Faturaları Satır Birleştirme Yapılırken Birim Fiyat Aynı Olan Ancak İndirim/Masraf Oranları Farklı Olan Satırların Birleştirilmemesi Sağlanmalı Malzeme kodu aynı, birim fiyatı aynı ama indirim/masraf oranı farklı olan satırların parametreye bağlı olarak birleştirmesi veya ayrı yazması sağlandı. Bu amaçla Satın alma-satış Dağıtım parametrelerine "Fatura Satırları Malzeme/Grup Koduna Göre Birleştirilirken İndirim/Masraf Oranı Farklı Satırları" : "Birleştirsin/Birleştirmesin" parametresi eklendi Cari Hesap Kartına Arayüz Uyarlama İle Eklenen Tarih Alanına Yıl 2 Hane Olarak Giriliyor. Cari Hesap kartına arayüz uyarlama ile eklenen tarih alanında yıl bilgisinin 4 hane olarak gelmesi sağlanmıştır. Not:Uyarlama ekranında tarih alanı özelliklerine Format seçenekleri eklenerek,kullanıcının istediği tarih formatını seçebilmesi sağlanmıştır. International Setlerde IBAN Numarası Kontrolü Parametrik Olmalıdır. Yurt dışı (INT) setlerde IBAN numarası kontrolü kaldırılmıştır. Hareketler - Çek/Senet Bordroları Müşteride tahsil edilen çekler "Kendi Çekimiz" bordrosunda banka hesap koduna göre filtreleme yapılabilmeli. Bankadan Çek ödemesi işlemi ile müşteride tahsil edilecek olan çeklerin seçilen banka hesap koduna göre filtreli gelmesi sağlanmıştır. Ana Kayıtlar - Hesap Kartları Hesap Planı karakter sayısı 100 karaktere çıkarılmalıdır. hesap planında, hesap kodu alanı 100 karaktere çıkarılmıştır.

4 Ana Kayıtlar Projeler Proje Sorumlusu alanında karakter sayısı 80 olmalı. Proje kartındaki, Proje Sorumlusu alanı karakter sayısı 80 e çıkarılmıştır. Ana Kayıtlar - E-Beyannameler İndirilecek KDV listesinde, Alış Faturası Seri Numarası alanına Belge No taşınıyor. Belge No yerine yeni bir alan eklensin. İndirilecek KDV Listesinde Seri No alanına fatura seri numarasının gelebilmesi için alım faturalarına "Seri No" alanı eklenmiştir. Bu alanda veri girişi olması durumunda indirilecek kdv listesi alım faturaları seri no alanına bilgi gelecektir. Ana Kayıtlar - E-Beyannameler Kurumlar Vergisi Beyannamesi'nde ( tarihli) bazı değişiklikler / eklentiler yapılmıştır. Kurumlar Vergisi Beyannamesi'nde yer alan güncellemeler ürün içerisine eklenmiştir. Ana Kayıtlar - E-Beyannameler Bankadan ve Kasadan Girilen Hizmet Faturaları İçerisinde Satırda Sadece Gümrük KDV Tutarı İçin Girilen Rakam İndirilecek KDV Listesine Yansımalı. Kasadan veya bankadan yapılan gümrük kdv ödemelerinin hizmet faturası girişiyle indirilecek KDV listesinde alım faturası KDV tutarı kolonunda listelenebilmesi sağlanmıştır.kasadan veya bankadan girilen hizmet faturalarında ithalat KDV checki atılarak KDV'siz tutar girişi yapılmalıdır. Defter ve Dökümler - Defter-i Kebir E-Defter Uygulamasında Oluşturulan Yevmiye Ve Defter-i Kebir Dosya Boyutları Büyük Olduğu Durumda Görüntüleme Sorunu Yaşanmakta Olup Dosya Boyutu Kullanıcı Tarafından Elle Belirtilebilmeli. E-defter uygulamasında oluşturulan Yevmiye ve Defter-i Kebir dosya boyutları büyük olduğu durumda görüntüleme sorunu yaşanmaması için dosya boyutunun kullanıcı tarafından elle belirtilebilmesi sağlanmıştır. İşletim sistemine bağlı olarak mb (32 bit işletim sistemi) veya mb (64 bit işletim sistemi) arası değer verilebilecektir USYS Yönetim - Firmalar

5 e-fatura uygulaması kapsamında, Sistem İşletmeni / Firma Detayları nda Kontrol Tipi: İşyeri Bazında seçildiğinde İşyeri /Diğer tanımında Web Adresi ve Adresi alanı pasif geliyor. Sistem İşletmeni (SYS) firma detaylarındaki kontrol tipi işyeri bazında seçildiğinde, işyeri tanımındaki web adresi ve adresi alanlarına veri girişi yapılabilmesi sağlandı USYS Yönetim Firmalar Firma tanımlarında yer alan Bölüm sayısı 4999 a kadar açılabilsin. Firma tanımlarında yer alan Bölüm sayısı 4999 a kadar açılabilmesi sağlanmıştır. USYS Yönetim - Döküman Yönetim Sistemi Yazdırılan belgelerin aynı zamanda PDF olarak doküman yönetimine aktarılması sağlanmalı Sipariş,İrsaliye,Fatura,Teklif, Sözleşme Fişleri üzerindeki F9 Yaz ile yazdırılan belgenin PDF hallerinin aynı anda DocPlace e gönderilmesi sağlandı. Bu özelliğin kullanılabilmesi için; a) Kets DocPlace Basic veya Pro sürümünün kullanılıyor olması b) Satınalma ve Satış Dağıtım parametrelerindeki Yazdırılan Belgenin PDF Olarak KETS Sisteminde Saklanması parametresinde ilgili fiş türlerinin seçili olması gerekmektedir. Turkcell Hizmet Merkezi Ana Kayıtlar - * Ürün Kurulumu Ve Verisyon Değişimlerinde Otomatik Windows Servisleri Arasına Yüklenen LogoMobile Servisi (LMblPublisher.exe) Durumu Durduruldu Gelmeli. Ürün kurulum ve versiyon geçişlerinde LogoMobile Servisinin (LMblPublisher.exe) ön değer durduruldu olarak gelmesi sağlandı. LogoMobile uygulamasının tekrar çalışması istenmiyor ise servisin başlangıç durumu (Startup Type) Elle (manuel) yapılmalıdır. Mali İşletme Defteri - Raporlar - İşletme Defteri (Gelir - Gider) Müşavir MMPLUS İşletme Defteri nde Gelir Gider Raporu detaylı alınıp alınmayacağı filtreye bağlanmalıdır. MMPLUS İşletme Defteri Gelir Gider raporunun detaylı alınabilmesi için rapora Detay: Evet/Hayır filtresi eklenmiştir. Araçlar Veri Aktarımı (Excel den) Excel'den veri aktarımında hizmet kartlarının aktarımı yapılabilmeli. Hizmet Kartlarının Excel'den aktarılabilmesi sağlanmıştır. Excel'den Veri Aktarım Kart Türlerine Alınan Hizmetler ve Verilen Hizmetler seçenekleri eklenmiştir.

6 Malzeme Ana Kayıtlar Malzemeler Yönetimi Varyantlı malzeme kartına manuel varyant eklendiğinde tedarikçi bilgisi silinmekte. Varyantlı malzeme kartına manuel varyant eklendiğinde Tedarikçi bilgisi siliniyordu, düzeltildi. Malzeme Ana Kayıtlar Malzemeler Yönetimi Mamul kartında çok sayıda tanımlı fiyat kartı varsa hızlı üretim fişinde hesapla işleminde performans sorunu yaşanıyor. Mamul kartında çok fazla sayıda tanımlı fiyat kartı varsa hızlı üretim fişi hesaplama işleminde performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi. Malzeme Ana Kayıtlar Malzemeler Yönetimi Malzeme kartına ait seri numarası kullanımı varsa malzeme kart penceresinde arama yapıldığında performans sorunu yaşanıyor. Malzeme Kartına ait Seri Numarası kullanımı varsa, Malzeme Kart Penceresinde arama yapıldığında performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi. Malzeme Hareketler - Maliyet Dağıtım Fişleri Yönetimi Fiziksel Maliyet Yönteminde Ambar Maliyet Grubu Farklı İken Ambar Transfer Fişi İle Çıkışı Yapılan Fişe Maliyet Dağıtımı Yapıldığında Dağıtılan Maliyeti Dikkate Almıyor. Fiziksel maliyet yönteminde ambar maliyet grubu farklı iken ambar transfer fişi ile çıkışı yapılan fişe maliyet dağıtımı yapıldığında dağıtılan maliyeti dikkate almıyordu,düzeltildi. Duran Varlık Yönetimi Ana Kayıtlar - Sabit Kıymet Kartları Amortisman tablosu F9- Kodları pencersinde Proje Kodları dolu olmasına rağmen muhasebe fişine gelmiyor. Amortisman tablosu F9- kodları penceresinde girilmiş olan Proje Kodlarının muhasebe fişi hesap detaylarına gelmesi sağlanmıştır. Satınalma Hareketler - Alım Faturaları Satınalma faturası üzerinden "İade Et" işlemi ile oluşturulan e-faturada detay Kısmında KDV Muafiyet Sebebi Girilemiyor. Satınalma faturası üzerinden F9 -İade Et işlemi ile oluşturulan Satınalma iade faturası detaylar tabında KDV muafiyet sebebi girilemiyordu, düzeltildi Hareketler - Alınan Siparişler

7 Satış Şiparişi Formunda Kdv Toplamı Id ve Kdv İşlem döviz Tutarı Değer Getirmiyor Sipariş fişi formundaki KDV Toplamı (ID), Satır KDV Tutarı (ID) Ve KDV İşlem Döviz Tutarı alanlarının değer getirmesi sağlandı Hareketler - Satış İrsaliyeleri İrsaliye Fişi içerisinde Sipariş Fişi aktarıldığında tarih kontrolü yapmıyor. İrsaliye fişi içerisinde F9 Sipariş Fişi Aktar yapıldığında tarih kontrolünün yapılması sağlandı Hareketler - Satış Faturaları "SMM Mahsubu Oluştur" işleminde Malzeme Açıklaması, Malzeme Kodu ve Cari Hesap Unvanı getirilemiyor. Satış faturası üzerinden "SMM Mahsubu Oluştur" işleminde Malzeme Açıklaması, Malzeme Kodu ve Cari Hesap Unvanı gelmiyordu, düzeltildi. Satış Teklif Yönetimi - Satış Faaliyetlerim Sipariş İçerisinde Sözleşme Aktarıldığında Sözleşmede Girilen Satır İndirimleri Gelmiyor Sipariş içerisinde Sözleşme aktarıldığında, sözleşme içinde miktar kontrolü yapılıyor ise sözleşmede girilen satır indirimi siparişe gelmiyordu, düzeltildi. Satış Teklif Yönetimi - Müşteriler/Gruplar Cari adres girişi serbest olacak parametresi seçili olmasına karşın teklif yönetiminde müşteri adres bilgisi manuel girilemiyor. parametrelerindeki Cari Hesap Semt ilçe İl Ülke Girişi Serbest Yapılsın parametresi Evet seçili olduğu durumda, Teklif yönetimi altındaki müşteri adres bilgilerinin de serbest olarak girilebilmesi sağlandı. İhracat Raporlar - Hammadde Sarfiyat Tablosu İhracat işlemleri altında yer alan Hammadde Sarfiyat raporunda birim çevrimleri hatalı gösteriyor. İhracat İşlemleri altında yer alan Hammade Sarfiyat Raporunda Birim çevrimleri hatalı gösteriyordu, düzeltildi. Ticari İşlem Grubu "Stopaj Hesapla" Seçimiyle Oluşturulan Faturanın Tutarı, "Yaz(Mutabakat - BA BS)" İle Alınan Döküme İndirim Düşülen Rakam Olarak Geliyor.

8 Form Ba - Bs de listelenen stopaj uygulamasının Yaz Mutabakat (Form Ba - Bs ) içinde yapılması sağlanmıştır.beyanname verilirken stopaj indirimi düşülmemiş rakam beyan edilmektedir Yaz Mutabakat Ba-Bs (Grup Şirketleri) raporunda "...Tarihli Borç","...Tarihli Alacak","...Tarihli Bakiye" alanları değer getirmiyor. Yaz Mutabakat Ba-Bs(Grup Şirketleri) Raporunda "...Tarihli Borç","...Tarihli Alacak","...Tarihli Bakiye" alanlarının değer getirmesi sağlanmıştır "Yaz Mektup" ile "Toplu Mektup Gönder" Arasında Özel Fiş Tutarı Kadar Fark Oluyor "Yaz Mektup" ile "Toplu Mektup Gönder" arasında Özel Fiş tutarı kadar fark oluyordu, düzeltildi Versiyona Geçiş Sonrasında Paytrans tablosunda (borç takip) gelen havale fişi satırları siliniyor versiyona geçiş sonrasında, ödeme tahsilat veri bağlantıları servisi ile borç kapamalar geri alındığında, Gelen havale fişi satırları siliniyordu, düzeltildi Bankada Tahsil Edildi durumunda olan çek senet için hesaplanan teminat riski cari hesap Toplam Servisi çalıştırıldığında yanlış hesaplanıyor. Bankada Tahsil Edildi durumunda olan Çek/Senet için hesaplanan teminat riski cari hesap toplam servisi çalıştırıldığında yanlış Hesaplanıyordu, düzeltildi Cari Hesap Browserında Arayüz Uyarlama İle Kolon Eklendiği Zaman Browserın Alt Tarafındaki Combo Box'lar Görünmüyor Cari hesap browserında arayüz uyarlama ile kolon eklendiği zaman browserın alt tarafındaki combo box'lar bazı durumlarda görünmüyordu, düzeltildi. Hareketler - Çek/Senet Bordroları Bankaya Tahsil statüsündeki senet XML ile firmaya aktarıldığında statüsü Tahsilde Protestolu gözüküyor.

9 Müşteriden alınan senet banka çıkış tahsil statüsüne getirildikten sonra xml ile dışarı alınıp diğer firmada içeri alındığında tahsile verildi protestolu olarak gözüküyordu, tahsile verildi olarak listelenmesi sağlandı. Hareketler - Çek/Senet Bordroları Çek Çıkış (Cari Hesaba) bordrosunda önce cari hesap ardından ciro çek seçildiğinde cari hesabın muhasebe kodu gelmemektedir. Çek Çıkış (Cari Hesaba) bordrosunda önce cari hesap ardından ciro çek seçildiğinde cari hesabın muhasebe kodu gelmiyordu, düzeltildi. Hareketler - Kasa İşlemleri Go Plus 'ta Kasadan Kesilen Alınan Serbest Meslek Makbuzu leştirilemiyor Go Plus 'ta Kasadan Kesilen Alınan Serbest Meslek Makbuzu muhasebeleştirilemiyordu, düzeltildi. Bu kapsamda F9 muhasebe kodları penceresinde kasa muhasebe kodu boş gelmekte ve manuel giriş yapılmamaktadır. Kasa muhasebe kodunun gelmesi için, kasa kartından veya muhasebe bağlantı kodlarından muhasebe kodu tanımlanmalıdır. Hareketler - Kasa İşlemleri Kasadan kesilen Alınan Hizmet ve Verilen Hizmet Faturaları muhasebeleştirildikten sonra fişin içine Değiştir ile girildiğinde görülen karşı hesap hareketleri hatalı geliyor Kasadan kesilen Alınan Hizmet ve Verilen Hizmet Faturaları muhasebeleştirildikten sonra fişin içine F9-değiştir ile girildiğinde görülen karşı hesap hareketleri hatalı geliyordu, düzeltildi. Bu kapsamda Türkiye Mevzuatında, parametrelerinde sadece Fişlerde Karşı Hesap Kontrolü parametresinin gelmesi ve öndeğerinin 'Hayır' olması sağlandı.yurtdışı setlerinde ise Fişlerde Karşı Hesap Kontrolü ve Fişlerde Karşı Hesap Hareketleri Otomatik Oluşturulsun parametrelerinin gelmesi ve öndeğerinin 'Evet' olması sağlandı. Ana Kayıtlar - Masraf Merkezi Kartları Masraf Merkezi Kartları Üzerinden Hareketler Penceresinde İşyerine Göre Yetkilendirme Yapılamıyor. Masraf merkezi kartları üzerinden F9-Hareketler penceresinde İşyerine göre yetkilendirme yapılamıyordu, yapılması sağlandı Ana Kayıtlar - E-Beyannameler KDV1 Beyannamesinde Yapılan Güncellemeler Programa Eklenmeli. KDV1 beyannamesinde yapılan güncellemeler programa eklenmiştir.

10 Ana Kayıtlar - E-Beyannameler KDV2 ve KDV9015 beyannamelerinin versiyonu 7 olarak güncellenmeli. KDV2 ve KDV9015 beyannamelerinin versiyonu 7 olarak güncellenmiştir. Hesap Durumları - İki Tarih Arası Mizan Yetki Kodu Tanımı Yapılmış Olan Kullanıcı İki Tarih Arası Mizan Ve Ayrıntılı Fiş Listesinde Tüm Kayıtları Listeleyebiliyor. hesap ve fişlerinde yeki kodu tanımı yapılmış kullanıcının, İki tarih Arası Mizan ve Ayrıntı Fiş Listesini yetki koduna uygun olan kayıtları listeleyebilmesi sağlanmıştır. Defter ve Dökümler - Defter-i Kebir E-Fatura Olarak Kaydedilen Faturaların Belge No Bilgisi de E-Defter Uygulaması İle Oluşturulan Yevmiye Defteri'ne Yansımalıdır E-Fatura olarak kaydedilen Satınalma faturalarındaki Belge No bilgisinin e-defter uygulaması ile oluşturulan Yevmiye defteri ve Defter-i Kebir'e aktarılması sağlandı. Bu amaçla, aktarılacak numaranın hangi alandan okunacağın belirtilebilmesi için Satınalma parametrelerine e- Faturalar için e-defter Belge Numarasına Atanacak Değer = Fatura No / Belge No parametresi eklenmiştir. Defter ve Dökümler - Defter-i Kebir e-defter uygulaması kapsamında, SMM Mahsubu varsa Dosya Oluştur işleminde "glcor:documenttype elemanının değeri invoice(fatura) olması durumunda glcor:documentnumber elemanı da dolu olmalıdır" mesajı alınıyor. E-Defter uygulaması kapsamında, SMM mahsubu varsa "Dosya Oluştur" işleminde "glcor:documenttype elemanının değeri invoice(fatura) olması durumunda glcor:documentnumber elemanı da dolu olmalıdır" mesajı alınıyordu, düzeltildi. Defter ve Dökümler - Yevmiye Defteri e-defter uygulamasında, İndirilen Onaylı Berat Dosyası e-defter kataloğuna kopyalanıyıp Yevmiye, Defteri Kebir dosyalarının statüsü 'Onaylı Berat İndirildi' statüsüne çekilmek istendiğinde "Seçtiğiniz Berat Dosyasının GİB Onayı Yoktur" hatası alınıyor. GİB'den indirilen onaylı berat dosyası e-defter kataloğuna kopyalanıp Yevmiye, Defteri Kebir dosyalarının statüsü 'Onaylı Berat İndirildi' statüsüne çekilmek istendiğinde "Seçtiğiniz Berat Dosyasının GİB Onayı Yoktur" hatası alınıyordu, düzeltildi Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Otomatik leştirme Parametreleri

11 leştirme kontrolü yapılmayacak seçildiğinde oluşan mahsup fişi satırlarına fiş satırında girilmiş olan masraf merkezi kodu gelmiyor. Otomatik muhasebeleştirme parametrelerinde muhasebeleştirme kontrolü yapılmayacak seçildiğinde fatura satırında girilen masraf merkezi oluşan mahsup fişi satırlarına gelmiyordu, düzeltildi. Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - * Fişlerde ve kartlarda girilen özel kod tanımları fazla olduğu durumda, özel kod tanımlanıp kaydedilmek istendiğinde performans sorunu yaşanıyor. Fiş ve kartlarda girilen özel kod tanımlarında kayıt sayısı fazla olduğu durumda kayıt ekleme sırasında performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi. USYS Yönetim Kullanıcılar Kullanıcının çek modülüne tamamen yetkisi kapatıldığı halde fatura girişinde ödeme tipi çek seçilip çek bordrosu oluşturabiliyor, oluşturmamalıdır. Kullanıcının Çek/Senet modülüne yetkisi olmadığı halde, fatura girişinde "Ödeme Tipi=Çek" seçerek çek bordrosu kaydedebiliyordu, düzeltildi USYS Yönetim Kullanıcılar Kullanıcıya verilen alt düzey fiyat değiştirme yetkisi, kuruş hanesi yükseltilmeden verilen limiti dikkate almıyor. Kullanıcıya verilen "Alt Düzey Fiyat Değiştirme Yetkisi", kuruş hanesi yükseltilmeden verilen limiti dikkate almıyordu, düzeltildi. Mali İşletme Defteri - İşlemler - Toplu Amortisman Gider Fişi Oluşturma Müşavir İşletme Defterinde Normal Ve Azalan Bakiyeler Yöntemine Göre Kıst Amortisman Hesaplaması Yapılamıyor İşletme defterinde Normal ve Azalan Bakiyeler yöntemine göre kıst amortisman hesaplatılamıyordu,hesaplanması sağlandı. Mali İşletme Defteri İşletmeler Tanımlar Hesap Planı Müşavir İşletme Defteri nde hesap üzerinde F9-Hareketler penceresi tam ekran yapılıp tekrar küçültüğünde satır sayısı görüntüsel olarak artıyor. İşletme Defterinde hesap üzerinde F9 hareketler penceresi tam ekran yapılıp tekrar küçültüldüğünde satır sayısı görüntüsel olarak artıyordu, düzeltildi Mali İşletme Defteri İşletmeler Tanımlar Hesap Planı Müşavir

12 İşletme Defteri Hesap Kartı Üzerinde Hareketler Penceresi seçildiğinde Satırlardan hareketleri getirmeli şuanda olan Hareketler penceresinin ismi Fişler olarak değişmeli. İşletme Defteri Hesap Kartı Üzerinde İlgili hesaba ait hareket ve fişlerin ayrı pencerelerde izlenebilmesi için F9 seçeneklerine Hareketler ve Fişler seçenekleri eklenmiştir Üst Menü (ikonlar) Kısayollar ( 0 ~ 9 ) Hızlı veri girişi kısayollarında "Alt" tuşu kullanımı olan kısa yollar çalışmıyor. Hızlı veri girişi kısayollarında ALT tuşu ile kullanılanlar çalışmıyordu, düzeltildi Üst Menü (ikonlar) Arama Pencere menüsünde açık olan pencerelere ait bilgiler listelenmiyor. Pencere menüsünde açık olan pencerelere ait bilgiler listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.

2.27.00.01 ERP Sürüm Duyurusu

2.27.00.01 ERP Sürüm Duyurusu 2.27.00.01 ERP Sürüm Duyurusu ERP ürünleri için 2.27.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almaktadır. Önemli Uyarı : Program klasöründe bulunan add-ons.ini

Detaylı

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama ERP 16 Mart 2015 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 44756 Ana Kayıtlar - ler Özellik Değeri satırlarına Açıklama2 veya Özel Kod alanı eklenmeli. özellik değeri satırlarına "Açıklama 2" alanı eklenmiştir.

Detaylı

Sabit Kıymet Zimmet Fişi Yazdırılamıyor.

Sabit Kıymet Zimmet Fişi Yazdırılamıyor. ERP 16 Temmuz 2012 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler 1 27402 Malzeme kartı üzerinden F9 menü ile ulaşılan planlı hareketler takibi ekranında fiili stok rakamında

Detaylı

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.28.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.28.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.28.00.00 ERP Sürüm Duyurusu Sayın ilgili, ERP ürünleri için 2.28.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden

Detaylı

2.17.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

2.17.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.17.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 21 Ocak 2013 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.17.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına

Detaylı

2.18.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

2.18.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.18.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 18 Mart 2013 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.18.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına

Detaylı

2.14.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

2.14.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.14.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 20 Temmuz 2012 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.14.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına

Detaylı

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2014 TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 5/12/2014 TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARKLARI 2.25 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. Talep Fişlerindeki Detaylı Bilgi Alanının Diğer Fişlere

Detaylı

Önemli Uyarı : Genel Uyarılar:

Önemli Uyarı : Genel Uyarılar: Önemli Uyarı : Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.muhasebe toplam taboları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000

Detaylı

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2014 TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 5/12/2014 TIGER PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.25 SÜRÜMÜYLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER 1. Talep Fişlerindeki Detaylı Bilgi Alanının Diğer Fişlere Aktarılması

Detaylı

Browserdan Ulaşılan Kartlarda İleri-Geri Tuş Özelliği Olsun.

Browserdan Ulaşılan Kartlarda İleri-Geri Tuş Özelliği Olsun. ERP 26 Kasım 2012 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler 1 9642 Malzeme kartı kopyalama işleminde fabrika ambar parametrelerinin kopyalanması parametrik yapılabilsin.

Detaylı

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2014 GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 5/12/2014 GO PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.25 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. Talep Fişlerindeki Detaylı Bilgi Alanının Diğer Fişlere Aktarılması Detaylı

Detaylı

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.24.00.00 ERP Ara Sürüm Duyurusu

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.24.00.00 ERP Ara Sürüm Duyurusu 2.24.00.00 ERP Ara Sürüm Duyurusu ERP ürünleri için 2.24.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden ve bu

Detaylı

ERP 23 Ocak 2012 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama

ERP 23 Ocak 2012 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama ERP 23 Ocak 2012 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 WINERP-26598 2 WINERP-25137 3 WINERP-14941 4 WINERP-27403 5 WINERP-12710 6 WINERP-9738 7 WINERP-24130 8 WINERP-27286 9 WINERP-22562 Ana Kayıtlar

Detaylı

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2013 GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 9/23/2013 GO PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.21 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. İşyeri Bazında Mahsup Fişleri İşyerleri farklı olan ambarlar arasında kesilen

Detaylı

2.13.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

2.13.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.13.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 21 Mayıs Mart 2012 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.13.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm

Detaylı

ERP 2.12.00.00 Sürüm Duyurusu

ERP 2.12.00.00 Sürüm Duyurusu ERP 2.12.00.00 Sürüm Duyurusu 19 Mart 2012 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.12.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına

Detaylı

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.16.00.00 ERP Sürüm Duyurusu

ÇÖZÜMMARKET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE DANIŞMANLIK. 2.16.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 2.16.00.00 ERP Sürüm Duyurusu 26 Kasım 2012 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.16.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına

Detaylı

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2013 TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 11/25/2013 TIGER PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.22 SÜRÜMÜYLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER 1. Cari Hesap Kartında Girilen "Taşıyıcı Kodu" Bilgisinin İrsaliye Formuna

Detaylı

[FIRMNR] [int] NULL) ON [PRIMARY]

[FIRMNR] [int] NULL) ON [PRIMARY] 1 / 21 22.06.2015 15:58 ERP ürünleri için 2.32.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliş rmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına p sitemizden erişebilirsiniz. Önemli

Detaylı

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 TIGER PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 7/20/2012 TIGER PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.14 SÜRÜMÜYLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER 1. Cari Hesap Ekstresi Rapor Tasarımlarında İşlem Dövizi Borç, İşlem Dövizi

Detaylı

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 7/20/2012 2.14 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARKLARI 1. Cari Hesap Ekstresi Rapor Tasarımlarında İşlem Dövizi Borç,

Detaylı

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 7/20/2012 GO PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.14 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. Defter - i Kebir Raporunda Borç Bakiye ve Alacak Bakiye Alanları Defter-i

Detaylı

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI

TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2012 TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 3/20/2012 2.12 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler TIGER ENTERPRISE ÜRÜN FARKLARI 1. Müstahsil Makbuzunda Borsa Payı nın Net veya Brüt Üzerinden

Detaylı

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI LOGO Business Solutions 11/28/2011 GO PLUS ÜRÜN FARKLARI 2.10 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler 1. Sipariş Listeleri nden (browser) sevk durumu takibi Satış ve Satınalma Sipariş

Detaylı

GO Plus Fatura LOGO Kasım 2014

GO Plus Fatura LOGO Kasım 2014 GO Plus Fatura LOGO Kasım 2014 İçindekiler Fatura... 5 Satınalma ve Satış Faturaları... 6 Satınalma ve Satış Fatura Türleri... 9 Fatura Bilgileri... 10 Fatura Başlık Bilgileri... 11 Fatura Satır Bilgileri...

Detaylı

SÜREKLİ GELİŞEN YAZILIM VE FONKSİYONLAR

SÜREKLİ GELİŞEN YAZILIM VE FONKSİYONLAR 2012 SÜREKLİ GELİŞEN YAZILIM VE FONKSİYONLAR LEM ile Yazılımınız Her Zaman Güncel... Sürekli gelişen yazılım ve yeni fonksiyonlar Sadece fonksiyonlarda değil, yasal mevzuatta da sürekli değişiklikler LEM

Detaylı

Finans LOGO Ocak 2011

Finans LOGO Ocak 2011 Finans LOGO Ocak 2011 İçindekiler Finans... 9 Finans Parametreleri... 11 Ana Kayıtlar... 29 Cari Hesaplar... 30 Cari Hesaplar Listesi'nde İşlem Özellikleri... 33 Cari Hesap Kayıt Türleri... 34 Cari Hesap

Detaylı

GO EK ÖZELLİK PAKETİ 2

GO EK ÖZELLİK PAKETİ 2 GO EK ÖZELLİK PAKETİ 2 13 Kasım 2009 da üretime yüklenecek olan GO Ek Özellik Paketi 2, 1.90 versiyonu ile kullanıma sunulmaktadır. Mevcut GO kullanıcılarımızın bu özelliklerden yararlanması için 1.90

Detaylı

Dış Ticaret Modülünde ithalat uygulamalarıda desteklenmiştir. Detay Bilgi

Dış Ticaret Modülünde ithalat uygulamalarıda desteklenmiştir. Detay Bilgi Genel Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi, muhafaza ve ibraz edilmesine ilişkin e-fatura uygulaması, 2013 yılında yapılan düzenlemelere göre bazı mükellef gruplarına

Detaylı