HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP EYLÜL 2012 KAMPANYASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP EYLÜL 2012 KAMPANYASI"

Transkript

1

2

3 HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP EYLÜL 2012 KAMPANYASI 29 AĞUSTOS 2012 Değerli İş Ortağımız; Hürriyet Çukurova-Gap gazetesinde 1-30 EYLÜL 2012 tarihleri arasında geçerli olacak kampanyalarımızla ilgili fiyatlarımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. REKLAM TARİFESİ HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP EYLÜL 2012 KAMPANYA BRÜT/TL Hafta İçi Cumartesi Pazar St/cm birim fiyatı... 8 TL...9 TL TL Çeyrek Sayfa : 4+2 Yarım Sayfa : 3+2 *Tam Sayfa : 3+2 *Tam sayfa ilan kampanyasında % 10 frekans indirimi uygulanacaktır. ÖNEMLİ BİLGİLER Promosyon yayınlar hafta içinde yayınlanır. Kampanya aynı ay içerisinde kullanılan ilanlarda geçerli olacaktır. Diğer aya sarkan ilanlarınız kampanya dışında tutulacak olup 1 yayın üzerinden fiyatlandırılacaktır. Kampanya minimum 100 st/cm ilanlar için geçerlidir ve Arka sayfada kullanılan ilanlarda Cumartesi ve Pazar günleri %10 fiyat farkı uygulanır. Seri içi ticari ilanlar, seri içi kelime ilanları, 1. sayfa ilanları, sosyal ilanlar ve eleman ilanları kampanyaya dahil değildir. Fiyatlara Ajans Hizmet Payı dahil, KDV hariçtir. HÜRRİYET ÇUKUROVA GAP GAZETESİ DAĞITIM İLLERİ: Adana, Mersin, Niğde, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Tunceli, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak

4 SERİ İLAN SAYFALARINA ÖZEL KAMPANYA! 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, Eylül ayı boyunca Hürriyet Ankara Gazetesi şehir baskısında SERİ İLAN SAYFALARINA ÖZEL KAMPANYA devam ediyor. Tüm sektörler için geçerli olacak kampanya hakkındaki detaylar aşağıda bilginize sunulmuştur. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü REKLAM TARİFESİ HÜRRİYET ANKARA ANKARA ŞEHİR BASKISI FREKANS YAYIN 4 Yayın... 1 Yayın 6 Yayın... 2 Yayın SON REZERVASYON TARİHİ İlan tarihinden 1 gün önce en geç 17:00 a kadar SON FİLM TESLİM TARİHİ İlan tarihinden 1 gün önce en geç 17:00 a kadar ÖNEMLİ BİLGİLER * Bu uygulama Eylül 2012 tarihleri arasında geçerlidir. * Hürriyet Ankara Gazetesi Seri İlan Sayfalarında yer alan çerçeveli reklamların ücretsiz tekrarı, yine Hürriyet Ankara Gazetesi seri ilan sayfalarında hafta için kullanılabilir. * Ücretsiz yayın tekrarları uygulamasından sadece 20 st/cm veya daha büyük reklamlar faydalanabilir. * Ücretsiz yayın tekrarında kullanılacak reklamlar orijinal reklamlarla aynı boyutta (en az 20 st/cm) olmalıdır. * Reklam rezervasyonlarının tek ordinoda bildirilmesi ve ilanların aynı ay içerisinde yayınlanması gerekmektedir. REKLAM KONUSUNDA BİLGİ İÇİN (312) (312)

5 KOBİ SAYFALARI HAFTADA 3 GÜN 29 Ağustos 2012 Değerli iş Ortağımız, Hürriyet Ankara ile birlikte Hürriyet Ankara çevre iller baskısında da ilanınızın yayınlanmasını sağlayan KOBİ SAYFALARI Salı, Çarşamba ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yayımlanmaktadır. Hem Hürriyet Ankara hem de Hürriyet Ankara Çevre iller baskısında yer almayı tercih eden firmaları, toplam 19 ilde okurlarımızla buluşturan KOBİ SAYFALARI hakkında daha detaylı bilgi ektedir. Saygılarımızla bilginize sunarız, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü

6 KOBİ SAYFASI REKLAM TARİFESİ Hafta içi Brüt/TL HÜRRİYET ANKARA GAZETESİ 1 kutu (1stx5cm) Pazar HÜRRİYET GAZETESİ ANKARA ÇEVRE İLLER BASKISI 1 kutu (1stx5cm) HÜRRİYET ANKARA GAZETESİ + HÜRRİYET GAZETESİ ANKARA ÇEVRE İLLER BASKISI Hürriyet Ankara Gazetesi (Hafta içi) + Hürriyet Gazetesi Ankara çevre iller baskısı (Pazartesi) 1 kutu (1stx5cm)...60 Hürriyet Ankara Gazetesi (Pazar) + Hürriyet Gazetesi Ankara çevre iller baskısı (Pazartesi) 1 kutu (1stx5cm)...75 İNDİRİMLER Aylık Frekans İndirimi...% 1 ayda 4 yayın ayda 8 yayın ayda 12 yayın...25 Dönem İndirimi...% 2 ay ay ay ay...20 Hurriyet Ankara Gazetesi Kobi Sayfası nda reklam, rezervasyon ve film teslimi için lütfen PASTELS REKLAM ile temasa geçiniz. Telefon: (0 312)

7 KOBİ SAYFASI ÖNEMLİ BİLGİLER HÜRRİYET GAZETESİ ANKARA ÇEVRE İLLER BASKISI DAĞITIM İLLERİ: Aksaray, Amasya, Bartın, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Karabük, Karaman, Kayseri, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Tokat ve Yozgat. NOTLAR: * Pazar günleri en az 6 kutu kullanılmalıdır. * Yayımlanacak reklamlar için tek ordino düzenlenmelidir. * Aylık Frekans indirimi ve Dönem indiriminin belirtilen süre içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. * Reklamlar, Hürriyet Ankara Gazetesi nde Salı, Çarşamba ve Pazar günleri; Hürriyet Gazetesi Ankara çevre iller baskısında ise Pazartesi günü bloklanarak yayımlanacaktır. * Sayfa ve gün garantisi yoktur. * Reklamlar, ilan sayfaları ölçüsüne göre (9 sütun) hazırlanmalıdır. * Reklamlar, 1stx5cm ebadındaki kutulardan oluşacaktır. ilan tasarımında en fazla 9 kutu birleştirilebilir.(1stx5cm, 2stx5cm, 2stx10cm, 3stx10cm, 3stx15cm vb.) * Fiyatlara Ajans Hizmet Payı dahil, KDV hariçtir. SON REZERVASYON GÜNLERİ: Hürriyet Ankara Gazetesi: * Salı ve Pazar günleri yayımlanacak KOBi Sayfaları Cuma günleri saat 12:00 ye kadar * Çarşamba günü yayımlanacak KOBi Sayfaları Pazartesi günleri saat 12:00 ye kadar Hürriyet Gazetesi Ankara Çevre iller Baskısı: * Cuma günleri saat 12:00 ye kadar. REKLAM KONUSUNDA BiLGi İÇİN: 0 (312)

8 HÜRRİYET ANKARA EYLÜL 2012 KAMPANYASI 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, Hürriyet Ankara tarafından, Eylül 2012 tarihleri arasında uygulanacak kampanyanın detayları aşağıdaki gibidir. Bilginize sunarız. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü REKLAM TARİFESİ HÜRRİYET ANKARA EYLÜL 2012 KAMPANYASI* H.İÇİ C.TESİ PAZAR Diğer Sayfalar Ekonomi sayfaları ve 3. Sayfalar Arka Sayfa * Kampanyadan yararlanabilmek için her bir ilanın minimum 20 st/cm olması ve bir ayda toplam ilan kullanımının minimum 50 st/cm olması gerekmektedir. * Pazartesi, Perşembe günleri arasında % 10 hafta içi indirimi uygulanacaktır. İNDİRİMLER BOYUT İNDİRİMLERİ Tam Sayfa (472.5 st/cm)... % 30 Yarım Sayfa (234 st/cm)... % 20 Çeyrek Sayfa (125 st/cm)... % 10 SEKTÖR DESTEK İNDİRİMİ**... % 25 ** Tekstil, Mobilya, Restaurant, Yapı, Bilişim-İletişim, Beyaz-Kahverengi eşya, Kozmetik, Sağlık, Gıda, İçecek sektörleri için DİĞER SAYFALARDA geçerlidir. FREKANS İNDİRİMİ 3 yayın için... % 25 5 yayın için... % 30 7 yayın için... % yayın için... % 40 ÖNEMLİ BİLGİLER * Reklamların kampanya süresi içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. * Yayınlanacak reklamlar için tek ordino düzenlenmelidir. * Kampanya seri ilan sayfaları ve 1. Sayfa haricindeki renkli reklamlar için geçerlidir. * Tercihli sayfalarda ilanlar boyut önceliğine göre sayfaya alınır. Diğer sayfalarda yer garantisi yoktur. Reklam Konusunda Bilgi İçin: Tel: (0312) / 05 / 08 Rezervasyon için: Tel: (0312) / 11 Son Rezervasyon : Yayın tarihinden 2 gün önce en geç saat 18:00 a kadar Son Film Teslimi: Yayın tarihinden 1 gün önce en geç saat 13:00 a kadar prova baskısı ile birlikte teslim edilmelidir. Not: Yalnız Hürriyet Ankara Gazetesi ne geçilecek ilanlar için e-posta adresi, * Fiyatlara AHP dahil, KDV hariçtir.

9 HÜRRİYET KONYA GAZETESİ 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, Kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, tarihi ve alışveriş olanakları ile önemli bir turizm çekim merkezi olmayı da hedefleyen bu önemli kentimizdeki okurlarımız, 22 Eylül, 20 Ekim, 17 Kasım ve 15 Aralık tarihlerinde HÜRRİYET KONYA GAZETESİ ile buluşuyor. Konya, Karaman ve Aksaray şehirlerinde dağıtılacak olan HÜRRİYET KONYA GAZETESİ kent yaşamından, sosyo ekonomik gelişmelere, üniversite gençliğinden, yerel sorunlara geniş yelpazede yerel içeriği ile tam bir kent gazetesi olacak. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü REKLAM TARİFESİ ÖNEMLİ BİLGİLER HÜRRİYET KONYA GAZETESİ BRÜT/TL St/cm birim fiyat TL Çeyrek sayfa (4x25 st/cm) TL Çeyrek sayfa (5x25 st/cm) TL Yarım sayfa (9x26 st/cm) TL Özel ölçü (7x40 st/cm) TL Tam sayfa (9x52.5 st/cm) TL 1. Sayfa Logo Yanı (3stx5.5cm) TL 1. Sayfa Alt Bant (9stx5cm) TL. Frekans indirimi; 2 yayın için % 5 3 yayın için %10 4 yayın için %15. Frekans indirimi 50 st.cm üzeri ilanlar için geçerli olacaktır. Fiyatlara Ajans Hizmet Payı dahil, KDV hariçtir. HÜRRİYET KONYA GAZETESİ Konya, Karaman, Aksaray.. Tercihli ilan sayfaları (2-3 ve Arka Sayfa) için %10 fiyat farkı eklenecektir.. Göbekte karşılıklı iki tam sayfa ilan kullanımı için %25 fiyat farkı eklenecektir.. Advertorial reklam kullanımı için %25 fiyat farkı eklenecektir.. Logo yanı ve alt bant reklamları için, ilan sayfalarında minimum yarım sayfa ilan kullanılması gerekmektedir. SON REZERVASYON GÜNLERİ Yayın tarihinden 5 gün önce saat a kadar SON FİLM TESLİM GÜNLERİ Yayın tarihinden 5 gün önce saat a kadar REKLAM KONUSUNDA BİLGİ İÇİN Ali ÖZTÜRK: (312)

10 HÜRRİYET ANKARA EYLÜL 2012 KAMPANYASI 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, Hürriyet Ankara tarafından, Eylül 2012 tarihleri arasında uygulanacak kampanyanın detayları aşağıdaki gibidir. Bilginize sunarız. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü REKLAM TARİFESİ HÜRRİYET ANKARA EYLÜL 2012 KAMPANYASI* H.İÇİ C.TESİ PAZAR Diğer Sayfalar Ekonomi sayfaları ve 3. Sayfalar Arka Sayfa * Kampanyadan yararlanabilmek için her bir ilanın minimum 20 st/cm olması ve bir ayda toplam ilan kullanımının minimum 50 st/cm olması gerekmektedir. * Pazartesi, Perşembe günleri arasında % 10 hafta içi indirimi uygulanacaktır. İNDİRİMLER BOYUT İNDİRİMLERİ Tam Sayfa (472.5 st/cm)... % 30 Yarım Sayfa (234 st/cm)... % 20 Çeyrek Sayfa (125 st/cm)... % 10 SEKTÖR DESTEK İNDİRİMİ**... % 25 ** Tekstil, Mobilya, Restaurant, Yapı, Bilişim-İletişim, Beyaz-Kahverengi eşya, Kozmetik, Sağlık, Gıda, İçecek sektörleri için DİĞER SAYFALARDA geçerlidir. FREKANS İNDİRİMİ 3 yayın için... % 25 5 yayın için... % 30 7 yayın için... % yayın için... % 40 ÖNEMLİ BİLGİLER * Reklamların kampanya süresi içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. * Yayınlanacak reklamlar için tek ordino düzenlenmelidir. * Kampanya seri ilan sayfaları ve 1. Sayfa haricindeki renkli reklamlar için geçerlidir. * Tercihli sayfalarda ilanlar boyut önceliğine göre sayfaya alınır. Diğer sayfalarda yer garantisi yoktur. Reklam Konusunda Bilgi İçin: Tel: (0312) / 05 / 08 Rezervasyon için: Tel: (0312) / 11 Son Rezervasyon : Yayın tarihinden 2 gün önce en geç saat 18:00 a kadar Son Film Teslimi: Yayın tarihinden 1 gün önce en geç saat 13:00 a kadar prova baskısı ile birlikte teslim edilmelidir. Not: Yalnız Hürriyet Ankara Gazetesi ne geçilecek ilanlar için e-posta adresi, * Fiyatlara AHP dahil, KDV hariçtir.

11 HÜRRİYET ESKİŞEHİR EYLÜL 2012 KAMPANYA 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, HÜRRİYET ESKİŞEHİR bölge gazetesi anlayışıyla hergün okurlarıyla buluşuyor. Seslendiği yörenin insanına onların yaşadıkları yerden haber vermeyi ilke edinen HÜRRİYET ESKiŞEHiR in sayfaları, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Akşehir, Sivrihisar ve Afyon un Emirdağ, Bolvadin, Sultandağı, Çay ilçelerinden oluşan bölgeye özel ve bu bölgenin haberleri ile dolu bir gazetecilik yapıyor. HÜRRİYET ESKİŞEHİR okurları için habercilik anlayışı ve yerel gündeme öncelik veren yerel yazarlar ile bölgedeki hayatı yansıtan bir ayna görevini üstlenirken, müşterileri ile buluşmak isteyen firmalara da etkin bir yerel iletişim aracı sunuyor. HÜRRİYET ESKİŞEHİR, Eylül 2012 kampanyasını ekte bilginize sunuyoruz. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü

12 HÜRRİYET ESKİŞEHİR EYLÜL 2012 KAMPANYASI HÜRRİYET ESKİŞEHİR Renkli - Brüt/TL Hafta içi Cumartesi-Pazar Çeyrek sayfa (5st x 25cm) Yarım sayfa (9stx26cm) Tam sayfa (9st x 52,5cm) ÜCRETSİZ YAYIN KAMPANYASI 2 Yayına...1 Yayın 5 Yayına...5 Yayın İNDİRİMLER Notlar: * 2. ve 3. sayfalar için %10, arka sayfa için %20 fiyat farkı uygulanacaktır. * Kampanya, 1. sayfa, sosyal, eleman ve siyasi parti ilanları için geçerli değildir. * Ücretsiz yayın kampanyası 20 st/cm üzerindeki ilanlar için geçerlidir. * Ücretsiz yayınlar için yer ve gün garantisi yoktur. * Kampanya, adı geçen ay içerisinde kullanılacak ilanlar için geçerlidir. * Yayımlanacak reklamlar için tek ordino düzenlenmelidir. * Sadece Hürriyet Eskişehir Gazetesi ne geçilecek ilanlar için e-posta: * Fiyatlanmıza AHP (Ajans Hizmet Payi) dahil, KDV hariçtir. ÖNEMLİ BİLGİLER REKLAM KONUSUNDA BILGİ IÇİN (0 222) REZERVASYON İÇİN (0 312) (0 312) REZERVASYON Yayın tarihinden 2 gün önce en geç 18:00 a kadar İLAN TESLİMİ Yayın tarihinden 1 gün önce en geç 12:00 a kadar REKLAM MUŞTERİ TEMSİLCİSİ Duygu Eseroğlu

13 HÜRRİYET KAYSERİ GAZETESİ 29 Ağustos 2012 Değerli İş Ortağımız, HÜRRİYET KAYSERİ GAZETESİ tüm okurlarıyla, 15 Eylül - 13 Ekim - 10 Kasım ve 29 Aralık da tekrar buluşuyor. Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir İllerinde dağıtılacak olan HÜRRİYET KAYSERİ GAZETESİ kent yaşamından, sosyo ekonomik gelişmelere, üniversite gençliğinden, yerel sorunlara geniş yelpazede yerel içeriği ile tam bir kent gazetesi olacak. Saygılarımızla, Ankara ve İç Anadolu Reklam Müdürlüğü REKLAM TARİFESİ ÖNEMLİ BİLGİLER HÜRRİYET KAYSERİ GAZETESİ BRÜT/TL St/cm birim fiyat TL Çeyrek sayfa (4x25 st/cm) TL Çeyrek sayfa (5x25 st/cm) TL Yarım sayfa (9x26 st/cm) TL Özel ölçü (7x40 st/cm) TL Tam sayfa (9x52.5 st/cm) TL 1. Sayfa Logo Yanı (3stx5.5cm) TL 1. Sayfa Alt Bant (9stx5cm) TL. Frekans indirimi; 2 yayın için %5 3 yayın için %10 4 yayın için %15. Frekans indirimi 50 st.cm üzeri ilanlar için geçerli olacaktır. Fiyatlara Ajans Hizmet Payı dahil, KDV hariçtir. HÜRRİYET KAYSERİ GAZETESİ Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir.. Tercihli ilan sayfaları (2-3 ve Arka Sayfa) için %10 fiyat farkı eklenecektir.. Göbekte karşılıklı iki tam sayfa ilan kullanımı için %25 fiyat farkı eklenecektir.. Advertorial reklam kullanımı için %25 fiyat farkı eklenecektir.. Logo yanı ve alt bant reklamları için, ilan sayfalarında minimum yarım sayfa ilan kullanılması gerekmektedir. SON REZERVASYON GÜNLERİ Yayın tarihinden 5 gün önce saat a kadar SON FİLM TESLİM GÜNLERİ Yayın tarihinden 5 gün önce saat a kadar REKLAM KONUSUNDA BİLGİ İÇİN Ali ÖZTÜRK: (312)

14

GAZETELER REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir.

GAZETELER REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. GAZETELER REKLAM TARiFESi Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. İÇİNDEKİLER SABAH Sayfa TAKVİM Sayfa Ana gazete Türkiye reklam tarifesi 2 Takvim Türkiye ve İstanbul baskısı reklam tarifesi 32 Ana

Detaylı

GAZETELER. REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir.

GAZETELER. REKLAM TARiFESi. Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. GAZETELER REKLAM TARiFESi Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerlidir. İÇİNDEKİLER SABAH Sayfa TAKVİM Sayfa Ana gazete Türkiye reklam tarifesi 2 Takvim Türkiye ve İstanbul baskısı reklam tarifesi 32 Ana

Detaylı

HÜRR YET REKLAM TAR FES

HÜRR YET REKLAM TAR FES HÜRR YET REKLAM TAR FES 13 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. 0. Yıl Mahallesi Matbaacılar Cad. No: 78 344 Bağcılar - İstanbul Türkiye Telefon: (0212) 677 00 00 1 Mart 13 Değerli İş Ortağımız, 1

Detaylı

HÜRR YET REKLAM TAR FES

HÜRR YET REKLAM TAR FES HÜRR YET REKLAM TAR FES 13 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. 0. Yıl Mahallesi Matbaacılar Cad. No: 78 344 Bağcılar - İstanbul Türkiye Telefon: (02) 677 00 00 1 Mart 13 Değerli İş Ortağımız, 1 Mart

Detaylı

Yeni Teşvik Sistemi Kapsamında Turizm Sektörü CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI TEŞVİĞİNDEN 28 BÖLGE HARİCİNDE TURİZM YATIRIMCILARINA İYİ HABER YOK

Yeni Teşvik Sistemi Kapsamında Turizm Sektörü CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI TEŞVİĞİNDEN 28 BÖLGE HARİCİNDE TURİZM YATIRIMCILARINA İYİ HABER YOK Yeni Teşvik Sistemi Kapsamında Turizm Sektörü CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI TEŞVİĞİNDEN 28 BÖLGE HARİCİNDE TURİZM YATIRIMCILARINA İYİ HABER YOK Cüneyt Ertürk Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız

Detaylı

DenizBank hikayemiz...

DenizBank hikayemiz... DenizBank hikayemiz... DenizBank, Zorlu Holding bünyesine katıldı. Türkiye de finans sektörünün en başarılı özelleştirmelerinden biri. Güney Avrupa nın en hızlı büyüyen bankası. Dünyanın en hızlı büyüyen

Detaylı

BİLGİ VE VERİLERE ERİŞİM

BİLGİ VE VERİLERE ERİŞİM BİLGİ VE VERİLERE ERİŞİM TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU Türkiye İstatistik Kurumunun Temel Görevi Ulusal ve uluslararası kullanıcıların ihtiyaç ve önceliklerini dikkate alarak, kaliteli, güncel, güvenilir,

Detaylı

TÜRKİYE'DE BÖLGESEL VE SEKTÖREL TEŞVİKLER: TEŞVİK SİSTEMİ KÜMELENMEYE NE ÖLÇÜDE DUYARLI?

TÜRKİYE'DE BÖLGESEL VE SEKTÖREL TEŞVİKLER: TEŞVİK SİSTEMİ KÜMELENMEYE NE ÖLÇÜDE DUYARLI? TÜRKİYE'DE BÖLGESEL VE SEKTÖREL TEŞVİKLER: TEŞVİK SİSTEMİ KÜMELENMEYE NE ÖLÇÜDE DUYARLI? Nuri YAVAN Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü Sunumun İçeriği 2 Giriş: Dünyadaki

Detaylı

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TELİF HAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İSTATİSTİKSEL BİLGİLENDİRME RAPORU (SERTİFİKA) Hazırlayan: İrfan Taylan ÇOKYAMAN OCAK 2013 ANKARA SERTİFİKA BÖLÜM İSTATİSTİKLERİ 2 1) SERTİFİKA

Detaylı

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ. TRA 1 Düzey 2 Bölgesi Erzurum Erzincan Bayburt Uygulaması

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ. TRA 1 Düzey 2 Bölgesi Erzurum Erzincan Bayburt Uygulaması YENİ TEŞVİK SİSTEMİ TRA 1 Düzey 2 Bölgesi Erzurum Erzincan Bayburt Uygulaması i Yeni Teşvik Mevzuatına Genel Bakış Yeni Teşvik Sistemi 19 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete de yayınlanmış ve 1 Ocak 2012

Detaylı

YEREL GÜNDEM 21 ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU 19 MAYIS HAZIRLIK TOPLANTISI

YEREL GÜNDEM 21 ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU 19 MAYIS HAZIRLIK TOPLANTISI TOPLANTI RAPORU 22 Nisan Perşembe akşamı katılımcıların girişleri ardından Yerel Gündem 21 Programının bugüne kadar olan çalışmaları hakkında tüm katılımcılara bilgi verildi ve toplantı programı anlatıldı.

Detaylı

MİGROS TİCARET A.Ş. 2009 FAALİYET RAPORU

MİGROS TİCARET A.Ş. 2009 FAALİYET RAPORU MİGROS TİCARET A.Ş. 2009 FAALİYET RAPORU 1 Kurumsal Profil 2 Formatlarımız 4 Vizyon-Misyon-Stratejiler 4 Genel Kurul Toplantı Gündemi 5 Başlıca Göstergeler 8 Başkan Mesajı 12 Yönetim Kurulu Raporu 16 Finansal

Detaylı

T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü GENELGE (2009/KUGM - 15 /MYB)

T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü GENELGE (2009/KUGM - 15 /MYB) GENELGE (2009/KUGM - 15 /MYB) Mesleki yeterlilik konusunda bugüne kadar yaşanan tecrübe, Bakanlığımıza intikal eden görüş, öneri, ihtiyaç ve talepler göz önüne alınarak ve bu konudaki mevzuatın amaç ve

Detaylı

2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI

2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI 2014 SERVİS GÖREVLİSİ İŞE ALIM KOŞULLARI Bankamızın yurt genelinde bulunan şube ve birimlerde görevlendirilmek üzere; 1.000 Servis Görevlisi istihdam edilecektir. Görev Tanımı: Banka ürünlerinin operasyonu,

Detaylı

İLLERARASI REKABETÇİLİK ENDEKSİ 2008-2009

İLLERARASI REKABETÇİLİK ENDEKSİ 2008-2009 İLLERARASI REKABETÇİLİK ENDEKSİ 28-29 Deloitte Türkiye nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Önsöz İllerarası Rekabetçilik Endeksi 28-29 Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu Derneği (URAK), Türk Halkının

Detaylı

Yeni YatırımTeşvik Sistemi. Ağustos / Ferrah Sefer KURDOĞLU

Yeni YatırımTeşvik Sistemi. Ağustos / Ferrah Sefer KURDOĞLU Yeni YatırımTeşvik Sistemi Ağustos / Ferrah Sefer KURDOĞLU Eski Teşvik Sistemi Eski Teşvik Sisteminin Değiştirilmesine Neden İhtiyaç Duyuldu? Eski Teşvik Sistemi Eski sistem cari açığı giderici ve büyümeyi

Detaylı

VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI A) İl: ŞARTNAME İlçe: Okul Adı: Adres: Telefon: Faks: E-Posta: Tarih: VODAFONE FREEZONE 17. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI nın aşağıda yer

Detaylı

Eurostudent Ulusal Anket Çalışması

Eurostudent Ulusal Anket Çalışması Eurostudent Ulusal Anket Çalışması Değerli Katılımcı; Ülkemizin de katıldığı Eurostudent Ulusal Anket Çalışması, Avrupa ülkelerindeki üniversite öğrencilerinin toplumsal profillerini belirlemeyi ev karşılaştırmayı

Detaylı

İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Mart 2013

İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Mart 2013 İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Mart 2013 Rapor Kodu: DT22 Nisan 2013 İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri 1 Mart 2013 Bu raporda yer alan istatistikler, Türkiye Bankalar Birliği üyesi

Detaylı

ASGARİ ÜCRET TARİFESİ

ASGARİ ÜCRET TARİFESİ ASGARİ ÜCRET TARİFESİ DEFTER TUTMA BEYANNAME DÜZENLEME MALİ MÜŞAVİRLİK DENETİM ADI SOYADI: BÜRO SİCİL NO: T K B İŞİN MAHİYETİ İŞÇİSİZ 1-3 4-9 10 ve daha fazla İŞÇİLİ İŞÇİLİ İŞÇİLİ I DEFTER TUTMA T A B

Detaylı

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ SİSTEM BELGELENDİRME BAŞVURU FORMU

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ SİSTEM BELGELENDİRME BAŞVURU FORMU TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ SİSTEM BELGELENDİRME BAŞVURU FORMU Lütfen Müracaat Edeceğiniz Yönetim Sistem(ler)ini işaretleyiniz. TS EN ISO 9001: 2008 TS EN ISO 22000 TS EN ISO 14001 TS EN ISO 13485 TS ISO

Detaylı

İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Haziran 2013

İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Haziran 2013 İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri Haziran 2013 Rapor Kodu: DT22 Temmuz 2013 İnternet ve Mobil Bankacılık İstatistikleri 1 Haziran 2013 Bu raporda yer alan istatistikler, Türkiye Bankalar Birliği

Detaylı

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ & YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMI

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ & YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMI YENİ TEŞVİK SİSTEMİ & YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMI ŞUBAT 2015 İÇİNDEKİLER I- Yatırım Teşvik Programı... 2 II- Uygulamalar Ve Destek Unsurları.3-4 A- Bölgesel Teşvik Uygulamaları.. 5-7 B- Büyük Ölçekli Yatırımların

Detaylı

YENİ TEŞVİK YASASI (2012/3305) Karar Sayısı:2012/3305 Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih ve Sayısı:19.06.2012/28328

YENİ TEŞVİK YASASI (2012/3305) Karar Sayısı:2012/3305 Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih ve Sayısı:19.06.2012/28328 YENİ TEŞVİK YASASI (2012/3305) Karar Sayısı:2012/3305 Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih ve Sayısı:19.06.2012/28328 Yürürlükte olan düzenleme üç farklı kategoride değerlendirilebilir: 1. Genel Teşvik Uygulamaları

Detaylı

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ. Bu uygulamalar kapsamında sağlanacak destek unsurları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ. Bu uygulamalar kapsamında sağlanacak destek unsurları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. YENİ TEŞVİK SİSTEMİ UYGULAMALAR 15.06.2012 tarih ve 2012/3305 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren yeni teşvik sistemi 4 farklı uygulamadan oluşmaktadır: 1- Genel Teşvik Uygulamaları 2- Bölgesel

Detaylı

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2002-2013

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2002-2013 2013 SAYI 18 www.toki.gov.tr TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI 2002-2013 GELECEĞİN TÜRKİYE SİNİ İNŞA EDİYORUZ Recep Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı 1 MİLYON KONUTA DOĞRU... 42002-2013 PLANLI KENTLEŞME VE KONUT

Detaylı

VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI A) İl: ŞARTNAME İlçe: Okul Adı: Adres: Telefon: Faks: E-Posta: Tarih: VODAFONE FREEZONE 18. TÜRKİYE LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI nın aşağıda yer

Detaylı

KOBİLER İÇİN MALİ DESTEKLER ERDEK EKİM 2013

KOBİLER İÇİN MALİ DESTEKLER ERDEK EKİM 2013 KOBİLER İÇİN MALİ DESTEKLER ERDEK EKİM 2013 İÇERİK Erakibs Hakkında Kobıler İçin Stratejik Düşünce Fon Kaynakları Kalkınma Ajansı Destekleri AB Destekleri Ar-ge Destekleri Dış Ticaret Destekleri Kosgeb

Detaylı

ÜLKEMİZDE ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİNİN GENEL GÖRÜNÜMÜ

ÜLKEMİZDE ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİNİN GENEL GÖRÜNÜMÜ ÜLKEMİZDE ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİNİN GENEL GÖRÜNÜMÜ Haziran 2012 T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ÖNSÖZ Kooperatifçilik, bir amaca ulaşmak

Detaylı

2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU

2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU 2009 YILI SİGORTA EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURU ve UYGULAMA KILAVUZU SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ 2009 Bu Kılavuz, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu na dayanılarak çıkartılan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği çerçevesinde

Detaylı