Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü. 2013 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri"

Transkript

1 Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2013 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri ASG hemşirelik haftası etkinlikleri Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşti. 10 Mayıs ta İstanbul da, 13 Mayıs ta Bursa da, 14 Mayıs ta Eskişehir de, 15 Mayıs ta Bodrum da, 16 Mayıs ta Kayseri de, Mayıs tarihlerinde Adana da kurum içi ve kurum dışı katılımlarla gerçekleşti. ACIBADEM İSTANBUL PROGRAMI Organizasyonunu Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü nün üstlendiği 13. Hemşirelik Haftası Etkinlikleri 10 Mayıs 2013 tarihinde Acıbadem Kadıköy Hastanesi Konferans Salonu nda 158 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevgi Oktay, Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin ve Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Uzm. Saliha Koç tarafından açılış konuşmaları yapıldı. Açılış konuşmalarında Acıbadem hemşireliğine dışarıdan bakış ve hemşirelikte güç sorumluluk ve bilgi konularına yer verildi.

2 Programda Hemşirelikte Güç, Güçlenme teması işlendi. Başkanlığın Prof. Dr. Fatma Eti Aslan ın yaptığı Bireysel Güçlenme (Ruhsal, sosyal, psikolojik, kültürel) konulu birinci konferansın ilk sunumunu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Köknel yaptı. Köknel Bireysel Güçlenme konulu sunumunda kişisel yeterliliğin insanı yönetme, yönlendirme biçimini belirlediğini, çağdaş insanın bireysel ve toplumsal sorumluluk bilincini birleştirebilen insan olduğunu ve bu birleştirme için kişisel yeterlilik gerektirdiğini ifade etti. Başkanlığını Prof. Dr. Fatma Eti Aslan ve Prof. Dr. Selma Doğan ın yaptığı Mesleki Güçlenme konulu panelin ilk sunumunu Hacettepe Üniversitesi Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Süheyla Abaan yaptı. Abaan Günümüz Hemşireliğinin Değişen Koşulları konulu sunumunda; günümüz hemşireliğinin değişen koşullarının makro düzeyde (Küreselleşme-Ekonomik-Sosyal Değişimler, WHO, UNICEF, ICN), orta düzeyde (Ülke Koşulları-Devlet Politikaları-Müşteri/Çalışan Profilinde Farklılıklar-Mesleki Kurumların Baskısı- Yerel Düzenlemeler, İşsizlik), mikro düzeyde (Örgüt Vizyonu-Kanıta Dayalı Uygulamalar- Maliyet Etkin Çalışmak...) olmak üzere 3 başlıkta gruplanabileceğini ifade etti. İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Hemşirelik Direktörü ve Türk Hemşireler Derneği İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Aytolan Yıldırım Mesleki Güçlenmenin Bileşenleri konulu sunumunda; hemşireliğin güç kaynaklarını, meslek güvenliğini tehdit eden faktörleri, bu tehditlerle baş etmede güç kaynaklarının neler olduğunu anlattı.

3 Acıbadem Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ükke Karabacak Hemşirelikte Gücün Bakıma Etkisi konulu sunumunda; bakım kavramı, bakım uygulamalarında güç ve gücün bakıma yansıması konularına yer verdi. Başkanlığını Prof. Dr. Selma Doğan ın yaptığı konferansta Uzm. Saliha Koç Gücün Bedeli; Sorumluluk ve Bilgi konulu sunumunda; bilgi ve sorumluluk, yapısal ve psikolojik güçlenme teorisi, liderlik davranışı ve hemşirelik güçlenmesi arasındaki ilişki, hemşire güçlendirmede karşılaşılan güçlükler konularına yer verdi. Sosyal Komite nin katkı ve desteğiyle, Sertaç AYVAZ yönetmenliğinde Acıbadem Tiyatro Kulübü oyuncuları tarafından Yok Artık sağlık Hizmetleri ve Tiyatro Eylem Grubu oyunları sergilenerek program sona erdi.

4 ACIBADEM ESKİŞEHİR HASTANESİ PROGRAMI 14 Mayıs 2013 tarihinde Acıbadem Eskişehir Hastanesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eskişehir Türk Hemşireler Derneği, Eskişehir Devlet Hastanesi işbirliği ile gerçekleşen organizasyona toplam 394 kişi katıldı. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenci hemşire Meryem Güngör, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ferruh Yücel tarafından açılış konuşmaları yapıldı. Konuşmalar sonrasından geçmişten günümüze hemşirelik barkovizyon gösterisi yapıldı. ESOGÜ Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen birinci oturumda Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Uzm. Saliha Koç tarafından Gücün Bedeli; Sorumluluk ve Bilgi Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Saadet Ülker tarafından Hemşirelikte Güç ve Güçlenme Sorunları konulu sunumlar yapıldı. Farklı Ülkelerde Hemşirelik Deneyimleri konulu Panel Başkanlığı Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Saadet Ülker tarafından yürütüldü. Panelde Vesile Erdoğan tarafından Kıbrıs ta Hemşirelik, Döne Sultan Taşdemir tarafından Afganistan da Hemşirelik, Elif Zeynep Metin tarafından Portekiz de Hemşirelik konulu sunumlar yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Temmuz Gönç Şavran tarafından Sosyolojik Perspektiften Hemşirelik ve Toplum konulu sunum yapıldı. Hemşirelikte Güç ve Güçlenme konulu hemşirelik haftası etkinliği düzenleme komitesine verilen paketlerle, tiyatro gösterisi ve resim sergisi ile son buldu.

5 ACIBADEM BODRUM HASTANESİ PROGRAMI Acıbadem Bodrum Hastanesinde ilkini gerçekleştirdiğimiz Hemşirelik Haftası Kutlaması 15 Mayıs 2013 tarihinde Acıbadem Bodrum Hastanesi konferans salonunda 43 katılımla gerçekleşen organizasyonda Transkültürel Hemşirelik teması işlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından Acıbadem Bodrum Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ayşe Tiryaki nin açılış konuşmasını yapması ile devam etti. Transkültürel Hemşirelik temalı programda Muğla Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Fatma Birgili Transkültürel Hemşirelik Modeli Acıbadem Bodrum Hastanesi Direktörü Beril Öngen Sağlık Turizm Muğla Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Öğretim üyesi Doç. Dr. Media Subaşı Baybuğa Hemşirelikte Transkültürel Yaklaşım Acıbadem Bodrum Hastanesi Sorumlu Hemşiresi Tülay Çalkam Kültürel Bakım Deneyimleri başlıklı sunumlarını yaptılar. Acıbadem Bodrum Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ayşe Tiryaki nin kapanış konuşmasını yapması ile programa son verildi.

6 ACIBADEM KAYSERİ HASTANESİ PROGRAMI 5. Hemşirelik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 16 Mayıs 2013 tarihinde Acıbadem Kayseri Hastanesi'nde düzenlenen Hemşirelikte Güç, Güçlenme konulu bir panel 57 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından Acıbadem Kayseri Hastanesi Direktörü Cemalettin Yılmaz, Acıbadem Kayseri Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Akbeyaz ve Acıbadem Kayseri Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ayşe Tanşu Yolaçan ın açılış konuşmaları ile devam etti. Hemşirelikte Güç, Güçlenme isimli panelde, Acıbadem Kayseri Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Akbeyaz Hemşirelikte Gelenekselden Bilimselliğe Yolculuk, Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özçelik Kaliteli Sağlık Hizmetinde Hemşire Gücü, Acıbadem Kayseri Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ayşe Tanşu Yolaçan Hemşirelikte Güçlenme konulu sunumlarını yaptılar. Düzenlenen etkinlikte hemşirelere uygulama ödülleri verildi. İlk Başarı Ödülü Acil Servis ten Tuğba Demir e verildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi Ekibi ne 2012 yılı içinde Eğitim İhtiyaç Analiz Sınavı nda en yüksek puanı aldıkları için ekip başarı ödülü verildi.

7 2012 yılı içinde göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı En Aktif Çalışan Stajyer ödülü Hatun Kurt a verildi yılı içinde hemşirelik hizmetleri ekibine vermiş olduğu destekten dolayı Biyomedikal Sorumlusu Uğur Erkılıç a Başarıya Katkı ödülü verildi yılı içinde En İyi Depo Stok Yönetimini Sağlayan Bölüm ödülü Genel Yoğun Bakım Ünitesi Ekibi ne verildi yılı içinde hemşirelik hizmetleri ekibi tarafından belirlenen En Uyumlu Hekim ödülü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özçelik e verildi. Ödül töreni ardından hemşirelere özel olarak hazırlanan filmin izlenmesi, müzik dinletisi ve kokteyl ile program sona erdi.

8 ACIBADEM ADANA HASTANESİ PROGRAMI Hemşirelik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Mayıs 2013 tarihleri arasında Acıbadem Adana Hastanesi, Sağlık Bakanlığı, Adana İl Sağlık Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ortopedia Hastanesi işbirliği ile Adana genelinde yaklaşık 500 kişinin katılımı ile Hemşirelik ve Ebelik Haftası kutlandı. Acıbadem Üniversitesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Eti Aslan tarafından Hemşireliği Gelenekselden Bilimselliğe Yolculuğu, Adana Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik tarafından Medikal Turizmde Adana nın Yeri ve Önemi, Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Sena Demir tarafından Medikal Turizmle Gelen Enfeksiyon Riski ve Önlemede Hemşirenin Sorumlulukları konuları paylaşıldı. Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlu Hemşiresi İlksen Kılınç tarafından Yeni Açılan Pediatrik Onkoloji/Hematoloji İşleyiş Sürecinin FMEA Çalışması İle Gözden Geçirilerek Olası Risklerin Azaltılması başlıklı çalışma sunuldu.

9 DİĞER ETKİNLİKLER 10 Mayıs 2013 de Florence Nightingale Müzesi ziyareti ve Kız Kulesi gezisi, 19 Mayıs ta Kahvaltı organizasyonu yapıldı. 13 Mayıs 2013 Acıbadem Bursa Hastanesi nde Yaratıcı Drama yapıldı. 16 Mayıs 2013 tarihinde Acıbadem Kadıköy Hastanesi nde dia gösterisi, müzik dinletisi ve hediye çekilişleri yapıldı. Acıbadem Kocaeli Hastane sinde pasta kesildi. Acıbadem Bakırköy Hastanesi nde pasta kesildi.

10 Bahçelievler Aile Hastanesi nde pasta kesildi, ardından hemşire kepleri takılarak hemşireliğin geçmişten günümüze geldiği kıyafet değişikliği hatırlandı.

BİR IŞIK DA ACIBADEM DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Bilgi Şöleni Yapıldı.

BİR IŞIK DA ACIBADEM DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Bilgi Şöleni Yapıldı. haber Kasım 2010 Sayı 2 Acıbadem Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Bilgi Şöleni Yapıldı. BİR IŞIK DA ACIBADEM DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ BÜYÜK BEĞENİ

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Bahar Şenliği Çoşkusu Sayfa 2 1. Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Sempozyumu Röportaj: Çukurova Üniversitesi nde Mevlana Değişim Programı Sayfa 12 Su Ürünleri Fakültesi, 7 Projesine Destek Sağladı Sayfa

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

Acıbadem Üniversitesi Geleneksel Yılbaşı Partisi ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI

Acıbadem Üniversitesi Geleneksel Yılbaşı Partisi ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI haber ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ OLARAK 10 KASIM DA ATAMIZI ANDIK Acıbadem Üniversitesi Geleneksel Yılbaşı Partisi TÜRKİYE DE BİR İLK:

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

III. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi

III. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi Kapalı Kapıların Dışında III. Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi (Uluslararası Katılımlı) Kapalı Kapıların Dışında... Bilimsel Program (Son Duyuru) 4-6 Haziran 2009 Akçakoca Belediyesi Toplantı Salonu

Detaylı

TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ IV. TOPLANTISI

TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ IV. TOPLANTISI TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ IV. TOPLANTISI TİRE DEVLET HASTANESİ 17 Haziran 2013 Prof. Dr. Behzat ÖZKAN İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri

Detaylı

12-18 MAYIS 2015 HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

12-18 MAYIS 2015 HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ 12-18 MAYIS 2015 HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ICN 2015 Teması (Uluslararası Hemşireler Birliği) Hemşireler Değişim İçin Bir Güç: Etkin Bakım, Etkin Maliyet İzmir Kâtip Çelebi

Detaylı

yeni kliniklerine kavuştu

yeni kliniklerine kavuştu Üniversitemiz tarafından Van Üşümesin sloganıyla düzenlenen yardım kampanyası çerçevesinde toplanan malzemeler, Van a gönderildi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Elsevier SciVal Platformu tarafından

Detaylı

Performans, Kalite ve Hasta Güvenliği

Performans, Kalite ve Hasta Güvenliği Performans, Kalite ve Hasta Güvenliği Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü - Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı MART 2013 - EYLÜL 2014 / SAYI: 11 Editörden Değerli Okurlar, Sağlık Hizmetleri

Detaylı

KURUCU REKTÖRÜN VEDASI. Ağustos 2012 Sayı 5. Fikrine Sağlık Proje Yarışması nda Ödüller Sahiplerini Buldu. Acıbadem Üniversitesi

KURUCU REKTÖRÜN VEDASI. Ağustos 2012 Sayı 5. Fikrine Sağlık Proje Yarışması nda Ödüller Sahiplerini Buldu. Acıbadem Üniversitesi haber Ağustos 2012 Sayı 5 KURUCU REKTÖRÜN VEDASI Fikrine Sağlık Proje Yarışması nda Ödüller Sahiplerini Buldu Acıbadem Üniversitesi Tıp Bayramı nı Coşkuyla Kutladı Acıbadem liler Bahar Şenliği nde Buluştu

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014

01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ EKİM 2013 YIL 2 SAYI 16 www.iszu.edu.tr 01 EKİM 2013-15 HAZİRAN 2014 Küçük Kâşifler, Yaratıcı Hayaller Projesi İSZÜ de Kültürlerarası Yetkinlik Çalıştayı

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

FAALİYET RAPORU (2008-2011)

FAALİYET RAPORU (2008-2011) ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ FAALİYET RAPORU (2008-2011) PROF. DR. EKREM ERDEM DEKAN ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 38039 KAYSERİ AKADEMİK KADRO

Detaylı

Bu sayıda, Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır.

Bu sayıda, Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve. akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. Sayı:3 Haziran 2014 Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleri tarafından hazırlanmıştır. İlk Mezunlarımız, İlk Kurumsal Ödülümüz Gelecek yıl Tuzla Kampüsünde eğitim

Detaylı

à Prof. Dr. Haberal a Özel Ödül

à Prof. Dr. Haberal a Özel Ödül 2014 SAYI: 8 à Prof. Dr. Haberal a Özel Ödül Amerikan Yanık Derneği, yanık tedavisi alanındaki üstün ve örnek oluşturan çalışmaları nedeniyle Başkent Üniversitesi Kurucusu ve CHP Zonguldak Milletvekili

Detaylı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4 7SAĞLIK Bozdağ dan Üniversitemize ve Rektörümüze Sınırsız Destek Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Binası nda düzenlenen üniversitemizin kuruluşunun 7. yıldönümü kutlama töreninde konuşma yapan Başbakan

Detaylı

à Başkent Konya Hastanesi ne Bir Ödül Daha

à Başkent Konya Hastanesi ne Bir Ödül Daha 14 2015 à Türk Yunan İlişkilerinde Medyanın Rolü Türk ve Yunan medya kuruluşları arasında karşılıklı anlayış ve işbirliği temelinde çeşitli konularda medya aracılığı ile sürdürülebilir bir diyalog geliştirmeyi

Detaylı

Seslenis. Temmuz 2014 Yıl: 13 Sayı: 148 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Yayınıdır

Seslenis. Temmuz 2014 Yıl: 13 Sayı: 148 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Yayınıdır Seslenis Temmuz 2014 Yıl: 13 Sayı: 148 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Yayınıdır En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ

Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ KASIM 2014 YIL 3 SAYI 25 www.izu.edu.tr Öğrencilerimizin Gözünden İZÜ Rektörümüz MÜSİAD 18. Uluslararası İş Forumu na Katıldı İstanbul Valisi Vasip Şahin

Detaylı

Çocuk Hastanesi Açıldı 2 de

Çocuk Hastanesi Açıldı 2 de 01-30 Haziran 2014 Basım Tarihi: 11 Temmuz 2014 Sayı: 175 www.ankara.edu.tr Dışişleri Bakanlığı ile Uluslararası Su Uzmanı Yetiştireceğiz 5 te 68. Yaşımızı Kutladık 4 te Elektrikli Arabamız Hollanda da

Detaylı

Original Article ULUSLARARASI HEMŞİRELER KONSEYİ 1937 YILI KONGRESİ VE TÜRK HEMŞİRELER

Original Article ULUSLARARASI HEMŞİRELER KONSEYİ 1937 YILI KONGRESİ VE TÜRK HEMŞİRELER Original Article ULUSLARARASI HEMŞİRELER KONSEYİ 1937 YILI KONGRESİ VE TÜRK HEMŞİRELER 1937 International Council of Nurses Congress and Turkish Nurses Müesser Özcan 1 Deniz Ülker 2 1 Assist. Prof, Muğla

Detaylı

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Bülten Tarihi: NİSAN 2014 Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği. 14-20 NİSAN KUTLU DOĞUM HAFTASI Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin Kutlu Doğumu bu hafta. Görmeden sevdiğimiz ve getirdiği din üzere

Detaylı

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ değer üreten üniversite DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK DEĞERLENDİRME VE KALİTE GELİŞTİRME RAPORU 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 1. KURUM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Detaylı

ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI

ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI FAALİYET RAPORU 2012 BAŞKAN DAN MESAJ/YÖNETİM KURULU YENİDEN YAPILANMA DÖNEMİ GENÇLER VE ÇOCUKLAR SAĞLIK ULUSAL VE ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ ESER YÖNETİMİ İLETİŞİM

Detaylı

1Yaşında. www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013. Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette

1Yaşında. www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013. Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette 1Yaşında www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 13 ARALIK 2013 Dünya Üniversitesi Olma Yolunda Hızlı Adımlarla İlerliyoruz Sayfa 4 Meme Hastalıkları Polikliniği Hizmette Sayfa 7

Detaylı