BAM Kobi Geliştirme Merkezi 2010 yılında kurulmuş ve günümüze kadar uzman kadrosunu sürekli yenileyerek

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BAM Kobi Geliştirme Merkezi 2010 yılında kurulmuş ve günümüze kadar uzman kadrosunu sürekli yenileyerek"

Transkript

1 BAM KADROMUZ BAM Kobi Geliştirme Merkezi 2010 yılında kurulmuş ve günümüze kadar uzman kadrosunu sürekli yenileyerek geliştirmiştir. Kadromuzda, alanında teorisini pratik hayatla örtüştürmüş uzman ve deneyimli profesyonelleri barındırarak işimize verdiğimiz değeri ortaya koyma amacındayız. Uzman Kadromuz; teknik ve saha tecrübesine sahip olmakla birlikte günümüz piyasa şartlarındaki tüm gelişim ve değişimleri takip ederek sahip oldukları donanımları ve bilgileri arttırma hedefindedir. Uzman Kadromuz; firmaların kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik sürecini iyi yönetebilmelerine, piyasadaki rekabet koşullarına adapte olabilmelerine ve bu koşullara uygun stratejiler üretebilmelerine odaklanmaktadır. Uzman kadromuz; firmaların kurumsallaşma ve sürdürülebilirlik sürecinde doğru stratejilerle sürekli gelişip büyümelerine ve değişen piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak sürekli olarak güncel kalmalarına katkı sağlamaktadır.

2 BAM BAM KİMDİR? Ocak 2010 yılında kurulan BAM (); Kurumsallaşma ve Sürdürülebilirlik, Koçluk Hizmetleri, Mevcut Durum Analizi (CHECK UP), İnsan Kaynakları & Yetkinlik Geliştirme Merkezi (YETGEM), İç Kontrol & Denetim Sistemleri Çınar Eğitimleri : Uzmanlık, Sertifika ve Seminer Programları Ana başlıkları altında hizmet vermektedir. Bu faaliyetlerin dışında şirketlere özel eğitim programlarının geliştirilmesi ve uygulanmasında da destek vermektedir yılının başından itibaren bünyesine kattığı akademisyen ve piyasa deneyimi bulunan yeni uzman kadrosu ile işletmelerin kurumsallaşmalarını sağlayarak gelişmesine katkıda bulunmayı ve daha sürdürülebilir olmaları adına çözüm ortaklığı sağlamayı hedeflemektedir. Bu amaçla; Kurumsallaşma çalışmaları sürecinde yönetim kurulu denetim kurulu ve icra kurullarının tanımlanması, aile ve iş arasındaki ilişkinin tanımlanması, aile anayasası ile kurumsal yönetişim ilkelerinin firmada etkin olması adına sistemler tasarlanır ve izlenir. Koçluk Hizmetleri ; kapsamında Yönetici Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Evlilik Koçluğu, Aile Koçluğu ve İşletme Koçluğu hizmetleri verilmektedir. İşletme Koçluğu ; Yönetim Organizasyon, Mali Finans, Satış Pazarlama, İnsan Kaynakları, Üretim Planlama Kontrol başlıkları altında tespit edilen gelişim alanları ile ilgili sistem tasarımları oluşturularak uygulamaya konulması sağlanmakta ve İç Kontrol Sistemleri kurularak şirketlerin hedeflerine doğru yol almaları gerçekleştirilmektedir. Mevcut Durum Analizi ; Firmanın gelişmesinin önündeki engelleri tanımlar. Bu hizmet ile işletmelerin Yönetim Organizasyon, Mali Finans, Satış Pazarlama, İnsan Kaynakları, Üretim Planlama Kontrol başlıkları altında mevcut durumları tespit edilip gelişim alanlarının raporlamaları yapılmaktadır. İnsan Kaynakları&Yetkinlik Gelişim Merkezi (YETGEM) ; kişi ve firmaların potansiyellerini performansa dönüştürme sürecindeki temel farkındalıkları sağlar. Kendini, işini ve sosyal çevresini tanıyan ve anlamlandıran yapılar için performans kaçınılmazdır. Çınar Eğitim Programları ; uzmanlık, sertifika ve seminer programları yapılmaktadır. Eğitimi değil yetkinlik gelişim tabanlı programları ile farkını ortaya koymak istemektedir. Eğitimi istemeyen insanlar ile beceriye dönüşmeyen bilginin kişi ve kuruma katkısının olmadığı bilinci ile programlar tasarlamaktadır.

3 BAM NEDEN BAM? Planlı ve gelecek odaklı bir sistem Büyük emek ve gayretler ile bugünlere taşıdığımız işletmelerimizi büyüterek geleceğe taşımak istiyorsanız kurumsallaşma çalışmalarına ihtiyacınız var demektir. Gelişmeye açıksanız Sistemli çalışmak, rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız Müşterileriniz sizin için önemliyse Koçluk ve Eğitim desteğimize ihtiyacınız var demektir. Yaşayan ve sürdürülebilir bir sistem Müşteriler hatasız, kaliteli ve uygun fiyatlı ürün/hizmet arıyor. Sizde bunu sağlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ne şekilde? Esas sorun bu Başarı için gerekli olan; doğru sistemi tasarlamak, doğru insan kaynakları ile buluşturmak, doğru stratejileri uygulamaya koyabilmektir. Hedefleri belirlenmiş ve uygulanabilir bir sistem Rakipleriniz de sizin kadar güçlü, hatalarınız ise onlar için bir fırsattır. Herkesin koştuğu bu ortamda, durmak, yürümek, koşmak sizi hayal ettiğiniz yere taşımayacaktır. Sizin ihtiyacınız olan daha hızlı koşmak. Bu nedenle dinamik bir sisteme ve bunu destekleyen kurum kültürüne sahip çalışanlara ihtiyacınız var. Yapılacak projelerimizin temeli; Sistem Tasarımı İç Kontrol - Eğitim - Uygulama - Denetim aşamalarını içermektedir. Bu sistematik ile; Bizim işimiz güncel kalmanızı sağlamaktır. Başarılı bir ekip Müşterilerimiz bizim için değerlidir. Bizimle çalışma sebeplerini ve bizden beklentilerini tam olarak bilir, istek, beklenti ve ihtiyaçlarını doğru olarak tanımlarız. Hedefimiz işletmeniz için sürdürülebilir başarıyı sağlamaktır. Güçlü bir ekip Kurumsallaşma çalışmalarınız da şirketinizin tüm birimlerine ayrı ayrı yön verecek, teorisini pratik iş hayatıyla örtüştürmüş alanında uzman kadromuz yegane gücümüzdür. Yılların getirdiği yoğun çalışmalar sonucunda tam bir ekip oluşturduk. Profesyonellerden oluşan bu ekip, yeterliliği tam uzmanlar olmak için çok çalıştı. Şimdi bu çalışmaların sonucunu sizinle paylaşıyoruz. Hedefli ve sistemli çalışma Hedefli ve sistemli çalışmak başarının anahtarıdır. Özellikle de hedefi insanları yön etmek olan işimizde bunun önemi daha da büyük. Bu nedenle sizinle birlikte sonuç odaklı çalışmalar yürütmek tek yolumuzdur. Sürekli sizlerle birlikte; Koçluk, Eğitim ve Denetim Hizmetlerimizle yanınızdayız

4 İşletmelerin kendilerini geliştirebilmeleri ve farklılık yaratabilmelerinin yolu öncelikle kendilerini daha iyi tanımalarından geçer. İşletmelerin ayakta kalabilmeleri stratejik düşünebilme yeteneklerine ve stratejik yönetimi uygulayabilmelerine bağlıdır. Mevcut Durum Analizi Mevcut Durum Analizi STRATEJİK DÜŞÜNME VE STRATEJİK YÖNETİM sürecinde; işletmeler sürekli değişmekte ve gelişmekte olan çevreye uyum sağlayabilmeli ve müşterilerin beklentilerini karşılayabilmelidir. Bunu gerçekleştirebilecek en önemli araç Mevcut Durum Analizidir. Mevcut Durum Analizi Hizmetleri ile; Öncelikli olarak işletmenin kendisini ve çevresini daha gerçekçi bir yaklaşımla değerlendirebilmesinde ve sonuçlar dahilinde geleceğe yönelik sağlam adımlar atabilmesi sürecinde çözüm ortaklığı sağlar. Mevcut Durum Analizi Hizmetleri ile; Firmalara hem günümüzdeki mevcut durumlarını hem de gelecekte ortaya çıkabilecek potansiyel fırsatları değerlendirme olanağı sağlar. İşletmelerin küreselleşen pazarda rekabet edebilmeleri ve hayatta kalabilmeleri için kendilerini iyi analiz etmeleri gerekir. Daha iyi olmak adına ilk adım, önce nerede olduğunu bilmektir MEVCUT DURUM ANALİZ HİZMETLERİMİZ Yönetim Organizasyon Mevcut Durum Analizi Mali Finans Mevcut Durum Analizi Satış Pazarlama Mevcut Durum Analizi İnsan Kaynakları Mevcut Durum Analizi Üretim Planlama Kontrol Mevcut Durum Analizi

5 Yönetim Organizasyon Mevcut Durum Analizi Firmanın mevcut organizasyon yapısı incelenerek, Stratejik Yönetim açısından mevcut sistemin etkinliği, büyüme ve gelişmesinin önündeki engeller tanımlanır. Mevcut Durum Analizi Mevcut Durum Analizi Mali Finans Mevcut Durum Analizi Firmanın Mali ve Finansal mevcut yapısı incelenerek, sistemin etkinliği tanımlanır. Sorumluluk merkezlerinin mali performansları değerlendirilir. Satış Pazarlama Mevcut Durum Analizi Firmanın mevcut müşteri segmenti, ürün/hizmet özellikleri, rakipleri, hitap ettiği pazar ve pazardaki konumu incelenerek sistemin etkinliği tanımlanır. Sürdürülebilir bir rekabet için yeniden yapılanma sürecine etki edecek güçlü yönler ve gelişmeye açık yönler ortaya çıkarılır. İnsan Kaynakları Mevcut Durum Analizi Kurumsal performansın gerektirdiği kurum kültürü, işe uygunluk, yeterlilik ve bilgi ekseninde firma çalışanlarının uygunluğu ve mevcut durumu değerlendirilir. Üretim Planlama Kontrol Mevcut Durum Analizi Firmanın mevcut kapasite kullanım oranları, verimlilik durumu, fire ve hata oranları, alt yapısı incelenerek mevcut sistemin etkinliği değerlendirilir. MEVCUT DURUM ANALİZİ HİZMETLERİ İŞ AKIŞI Firmanın Organizasyon Yapısı İncelenir Kurumsal Performansta Temel Basamak Olan Personel İçin Hijyenik Faktörlerin Analizi Yapılır Süreç Hiyerarşisi ve Etkileşimi İncelenir İş Analizleri Yapılır Görev Analizleri Yapılır İlgili Birime Ait Kontrol Listeleri Doldurulur İşletme İç Çevre Analizleri Yapılır (Yetenekler, Maddi Varlıklar, Maddi Olmayan Varlıklar) Yakın Çevre Analizleri Yapılır (Rakipler, Olası Rakipler, Müşteriler, Tedarikçiler Vb) Dış Çevre Analizleri Yapılır (Teknoloji, Yasalar, Politikalar, Ekonomi Vb)

6 İşletme Koçluğu & Kurumsallaşma İşletme Koçluğu & Kurumsallaşma Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında verilen İşletme Koçluğu hizmeti Çınar Yönetim Modeli olarak tasarlanmıştır. Kurumsallaşma başarılarınızın ve elde ettiğiniz kazanımların yarınlara ve geleceğe taşınabilmesi sürecindeki alt yapının kurulmasıdır. İşletmelerimizin geleceğe taşınması kurumsallaşma çalışmalarını başlatmalarına, bu sürecin etkin olmasına ve sonuçta yapılan tüm çalışmaların bir kurum kültürü haline gelmesine bağlıdır. Kurumsallaşma ile Yönetim, İcra ve Denetim fonksiyonları birbirinden ayrılır. Bu kapsamda kurumsal yönetişim ilkeleri olan açıklık, hesap verebilirlik, sorumluluk ve eşitlik ilkelerinin temelleri atılır. Kurumsallaşma çalışmalarının etkinliği, firmalarımızın kurumsal performansı, sahip oldukları Finans, Bilgi ve İnsan Kaynaklarının yeterliliği ile doğru orantılıdır. Bu Süreçte Çınar Yönetim Modeli ile; Doğru ve etkin bir yönetim sistemi kurma, Sistemin etkinliği için doğru İnsan Kaynaklarına sahip olunması ve performans alınması, Etkin rekabet adına doğru stratejilerin oluşturulması ve gerekli olan Kurumsal Performansın alt yapısının kurulması ve izlenmesini sağlamaktır. Çınar Yönetim Modeli Kapsamında; Yönetim Organizasyon Koçluğu Mali Finans Koçluğu Satış Pazarlama Koçluğu İnsan Kaynakları Koçluğu Üretim Planlama Kontrol Koçluğu Hizmetleri, İşletme Koçluğu; Sistem Tasarımı İç Kontrol Eğitim Uygulama Denetim süreçlerini içerir. SAHİP OLDUĞUMUZ DEĞERLERİ YARINLARA TAŞIMAK adına; olarak ÇINAR YÖNETİM MODELİ ile kurumsallaşma çalışmalarınızda daima sizin yanınızdayız...

7 İşletme Koçluğu & Kurumsallaşma İşletme Koçluğu & Kurumsallaşma Kurumsallaşmanın temel dinamikleri olan; Yönetim, icra ve denetim fonksiyonları birbirinden bağımsız mı? Hesap verebilirlik-eşitlik-sorumluluk ve açıklık ilkeleri etkin mi? Finans kaynaklarınız etkin kullanılıyor mu? Karlılığımı nasıl arttırabilirim, maliyetlerimi nasıl düşürebilirim? Rakiplerimin önüne nasıl geçerim? BU NOKTALARDAKİ ÇÖZÜM ODAĞINIZ VE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ İŞLETME KOÇLUĞU HİZMETLERİ... Müşteri memnuniyetimi ve müşteri sadakatimi nasıl arttırırım? Sizi hedeflerinize ulaştıracak insan kaynaklarına sahip misiniz? Mevcut insan kaynakları performansımızı nasıl arttırırım? Etkinlik ve verimlilik açısından sistemimi nasıl izler ve geliştiririm? Daha yüksek kalitede, daha düşük maliyetle, daha hızlı ve daha az hata ile nasıl üretirim? İŞLETME KOÇLUĞU İŞ AKIŞI Firmanın Organizasyon Yapısı İncelenir Kurumsal Performansta Temel Basamak Olan Hijyenik Faktörlerin Analizi Yapılır Süreç Hiyerarşisi ve Etkileşimi İncelenir İş Analizleri Yapılır Görev Analizleri Yapılır Benlik & Zihin Fonksiyonları ve Yetkinlikleri Çıkartılır Kontrol Listeleri Doldurulur Mevcut Durum Analiz Raporu Hazırlanır Kurumsal SWOT Analizi Çıkarılılır Stratejik Planları Hazırlanır ve Onaylattırılır Sistem Dokümante Edilir İç Kontrol Planları Hazırlanır Sistem Uygulanmaya Koyulur Etkinlik Denetimi Yapılır ve Gelişmeye Açık Alanlar Tespit Edilir

8 Yaşam Koçluğu Nasıl şarj / deşarj oluyorum? Hayatı nasıl algılıyorum? Nasıl karar alıyorum? Aldığım kararları hayata nasıl yansıtıyorum? Koçluk Hizmetleri Koçluk Hizmetleri Amacım ne? Amacım için neleri araç olarak kullanıyorum? İş-Yaşam-Aile arasındaki dengeyi nasıl kurarım? YAŞAM KOÇLUĞU ile; Kendinizi daha iyi tanıyacak ve iradi olarak birçok noktada davranışlarınızı yönetebilir hale geleceksiniz. BAM olarak bizler hayatınızdaki bu gelişmelerin sizi nasıl ve ne kadar etkilediği konularında farkındalığınızın oluşmasına katkı sağlamaktayız. Yönetici Koçluğu İş hayatındaki siz ile tanışmak ister misiniz? Lider olarak güçlü ve zayıf yönleriniz neler? Aklınızla yön edip, yüreğinizle nasıl liderlik edeceksiniz? Başarılarımın artması için Tamamlayıcılarım-Yardımcılarım kimler olmalı? Lüzümsuz Adam nasıl olunur? YÖNETİCİ KOÇLUĞU ile; Yöneticilerin profesyonel yaşamlarında bireysel ve kurumsal hedeflere ulaşabilmeleri, iş ve yönetim alanındaki yeterliliklerine ve bu alanlarda etkin bir lider olabilmelerine bağlıdır. Bu süreçte kişinin yeterliliklerini arttırmayı ve durumsal liderlik davranışlarını sergileyebilmesini hedeflemekteyiz. Aile Koçluğu Eşinizi ne kadar tanıyorsunuz? Yarınlarınız olan çocuklarınızı ne kadar tanıyorsunuz? Çocuklarımızın potansiyelini bilerek onları daha doğru nasıl yönlendirebiliriz? Daha mutlu bir aile nasıl oluruz? AİLE KOÇLUĞU ile; Eşlerin ve çocukların davranışının arkasındaki gizemi tanımlar ve anlamlandırır, böylece birbirini daha iyi anlayan eşler, çocuklarını daha iyi tanıyan anne babalar ve mutlu bir aile olabilme sürecinize katkı sağlarız. Ayrıca eşlerin birey, anne/baba ve eş rollerini birbirinden ayrı tutarak yaşamı keşfedip daha dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmayı hedeflemekteyiz.

9 Kariyer Koçluğu Sahip olduğunuz potansiyel yetkinlikler neler? Çalıştığınız pozisyonda yetkinliklerinizi ne oranda kullanıyorsunuz? Hedefinizdeki pozisyon için sahip olmanız gereken yetkinlikleri bilmek istemez misiniz? Yetkinlik gelişim planları ile geleceğinize/hedefinize hazırlanmak ister misiniz? Koçluk Hizmetleri Koçluk Hizmetleri Hem Başarılı hem de mutlu olmanın sırrı nedir? KARİYER KOÇLUĞU ile; Kariyer; kişinin işinde kendini ifade edebilmesi yolculuğudur. Yani sahip olduğumuz potansiyel yetkinliklerimiz ile ilgi alanımızın kesişimin deki işe, pozisyona sahip olabilme aşkıdır. Bu yolculuktaki pusulanız olmayı hedefliyoruz. Evlilik Koçluğu Hayata hangi açılardan bakıyorsunuz? Eşinizle ortak ve farklı yönleriniz nelerdir? Eşinizle farklılıklarınızı zenginliğe nasıl dönüştürürsünüz? Eşinizi neler mutlu ya da mutsuz eder? Eşinizle daha iyi nasıl iletişim kurabilirsiniz? Evliliğiniz sürecinde sizi bekleyen tuzaklar neler? EVLİLİK KOÇLUĞU ile; Evlilik öncesi kişilerin birbirlerini daha iyi tanımaları sürecidir. Bir ömür geçirmek istediğiniz insanın temel özelliklerini öğrenip daha mutlu bir evlilik ve yaşam için beklentilerinizi yönetmenizi sağlayacak bilgilerin paylaşımıdır. Mutlu bir yaşam ve evlilik klavuzuna sahip olmak istemez misiniz?

10 Yetkinlik Gelişim Merkezi Hizmetleri Yetkinlik Gelişim Merkezi Hizmetleri Yetkinlik; bir kişinin sahip olduğu Bilgi, Beceri ve Tutum (İstek) arasındaki ilişkinin etkileşimidir. Kişi sahip olduğu potansiyeli kullanma noktasında potansiyel yetkinlikleri ile işinde kendini ifade etmek ister. İnsan kaynakları yöneticilerinin temel fonksiyonu bireysel performans ve dolayısıyla kurumsal performansı arttırmaktır. Bunun için; işi tanımak, işi ehline vermek, ehil kişinin sahip olduğu potansiyelden maksimum verim almak, kişinin performansında süreklilik sağlamaktır. Başka bir değişle insan kaynakları yöneticisi bahçıvan gibidir. Tohum - iş ve kişi ilişkisini bilir Toprak- kurum kültürü ilişkisini bilir İklim - yönetim tarzı ilişkisini bilir Kişinin sahip olduğu potansiyeli performansa dönüştürmek için gerekli ortam ve destek ihtiyaçlarını koşullandırabilen kişidir. Bu farkındalıkların olmadığı bir noktada başarı veya performans elde edilebilir mi? YETGEM Hizmetleri İşe Uygunluk Değerlendirmeleri & Benlik Zihin Fonksiyon Testleri Hijyenik Faktörlerin Analizi (Performansta Temel Faktör Analizi) Görev Analizleri Potansiyel Yetkinlik Belirleme Çalışmaları Kurum Kültürü Analizi Personel Alım Sürecinde Danışmanlık Eğitim İhtiyaç Analizi (Pozisyon ve Yetkinlik Tabanlı) Yetkinlik Gelişim Planlarının Hazırlanması Motivasyon ve Stres Yönetimi Yetenek Yönetimi Kariyer Yönetim Planlarının Hazırlanması Rotasyon Planlarının Hazırlanması Oryantasyon Planlarının Hazırlanması Performans Yönetim Sisteminin Kurulması

11 Yetkinlik Gelişim Merkezi Hizmetleri Yetkinlik Gelişim Merkezi Hizmetleri İŞ ANALİZLERİ İşin Gerektirdiği Yetkinlikler ve Oranları İşin Gerektirdiği Bilgiler ve Oranları İşin Gerektirdiği Beceriler ve Oranları İşin Gerektirdiği Yetenekler ve Oranları İşin Gerektirdiği İş Tarzları ve Oranları İşin Gerektirdiği İş Değerleri ve Oranları İşin Gerektirdiği İş İçeriği ve Oranları İşin Gerektirdiği Kişilik Motifleri ve Oranları İşin Gerektirdiği İş Aktiviteleri ve Oranları ile tanımlanması, raporlanmasıdır. Benlik Motifi Fonksiyonlarının Kodu ( ) Sorgulayıcı %26 Mükemmelliyetçi %19 Başarı Odaklı %15 Araştırmacı %11 Meydan Okuyan %7 Maceracı %7 Yardımsever %6 Barışçı %4 Özgün %2 Zihin Motifi Fonksiyonlarının Kodu ( E S T J ) İçe Dönük Dışa Dönük Beş Duyu Sezgi Duygu Mantık Kararlı Esnek BENLİK VE ZİHİN FONKSİYONLARI TERCİHLİLİK HARİTASI YETKİNLİK PUANLARI GÜÇLÜ YÖNLER GELİŞMEYE AÇIK YÖNLER Detaylara Dikkat Motive Etme Organize Etme Vizyon Kalite Odaklılık Yeniliğe Açıklık Süreçlere Dikkat Orijinallik Planlama Tasarım Stratejik Düşünme Anlam ve F arklılık Tedbirlilik Arama

12 EĞİTİM POLİTİKAMIZ Misyonumuz gereği tüm özel, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin Dünya çapında kalite seviyesine ulaşmaları ve rekabet güçlerini arttırmaları amacına yönelik oluşturduğumuz ortamlar içinde Eğitim Faaliyetleri önemli bir rol oynamaktadır. Kurumların hedeflerini yakalayabilmeleri çalışanların performansına, çalışanların performansı ise sahip oldukları potansiyel yetkinliklerini kullanabilmelerine bağlıdır. Yetkinlik kavramı BİLGİ BECERİ TUTUM ilişkisi ve etkileşiminden oluşmaktadır. Buradan hareketle bizler eğitim denen kavramı değil Yetkinlik Gelişim Temelli programlarımız ile farkımızı ortaya Eğitimler Eğitimler koymak amacındayız. Kurumdaki pozisyonlar için yapılacak iş analizleri ile o pozisyondan alınması gereken performansın ön koşulları yani, kişinin sahip olması gereken yetkinlik BİLGİ BECERİ - TUTUM oranları çıkartılır. Bu süreçten sonra kişilere yetkinlik gelişim programları, rotasyon planları ve bu planlar için gerekeli olan süreler tanımlanır. Eğitim programları sonrasında yapılan Eğitim Etkinliği İzleme Planları ile sürecin etkinliği takip edilir. Bu noktalar dikkate alınmadan alınan eğitimler ne kişide ne de kurumda istenen sonuçları vermemektedir. Eğitim Hizmetleri Yönetim Organizasyon Mali Finans Satış Pazarlama İnsan Kaynakları Üretim Planlama Kontrol Proje Yönetimi Koçluk Eğitimleri alanlarında eğitimler verilmektedir. Eğitim programları; TEMEL EĞİTİMLER, SEMİNERLER, SERTİFİKA PROGRAMLARI, UZMANLIK PROGRAMLARI şeklinde verilmektedir. Eğitimlerimizde gerektiği kadar yer alan teorik bilgilerin yanı sıra gerçek olaylar, aktiviteler ve vaka çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Bu sayede katılımcılara gerçek hayattaki sorunlar ve başarılı uygulamalar aktarılarak, öğrenmeyi eyleme dönüştürecek farkın yaratılması hedeflenmektedir.

13 Eğitimler Eğitimler Yönetim Organizasyon Pazarlama Satış Liderlik İşletmelerde Şikayet Yönetimi Kurumsal Yönetimde Vizyon, Misyon İlke ve Değerler Müşteri İlişkiler Yönetimi Karar Alma ve Uygulamaya Geçiş Markalaşma Yönetimi Fikir Bulma ve Yaşama Geçirme (Öneri Sistemleri) Pazarlama Yönetimi ve Stratejileri Sürdürülebilir Büyüme Pazarlama İletişimi Uygulanabilir İş Modeli Oluşturma Tüketici Davranışları Stratejik Yönetimin Düşünce Sistematiği Rekabet Stratejileri ve Farklılaşma Yönetim Sistemi Oluşturmanın İlkeleri Modelleri İş Yerinde Düzen ve Standartlaşma (5s) Yeni Ürün Geliştirme ve Konumlandırma İş Hukuku Temel Satış Teknikleri Profesyonel Yönetim Becerileri Müşteri Tipleri ve Müşteri Odaklılık Verilere Dayalı Karar Verme Pazarlamada SWOT Analizi İşte Etik ve Sosyal Sorumluluk Değer Katan Pazarlama Kurumsal Sürdürülebilirlikte Kritik Başarı Faktörleri Yeni Müşteri Bulma ve Sadakat Oluşturma Değişim Yönetimi İmaj Yönetimi ve Renklerin Dili Kurum Kültürü Oluşturma ve Kurumsal İmaj Yönetimi Performans Yönetimi Ve Değerlendirme Sistemleri Projelerle Yönetim İnsan Kaynakları Toplantı ve Zaman Yönetimi Motivasyon Yönetimi İnovasyon İnsan Tanıma Sanatı Kurumsal Risk Yönetimi Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma İç Kontrol Sistemleri Stratejik Yönetim Türk Kültüründe Takım Çalışması Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Yetkinlikler ve Performans İlişkisi Gayri Maddi Varlıkların Maddi Varlıklara Dönüştürülmesi Performans Yönetimi ve İnsan Faktörü Sıfır Merkez Liderlik İşe Alma ve Terfi Süreci Yönetimi Yönetişim ve İletişim Koçluk Yapma Becerileri Girişimciliğin Temel Kuralları İlişki Yönetiminde İletişim Becerileri Kriz Yönetimi ve Liderlik Kurumlarda Yönetim Sistemleri Farkındalığı Küreselleme ve İşletmelere Yansımaları Türkiye/ Dünya Ekonomisi ve Karşılaşılan Zorluklar Sözsüz İletişimde Beden Dili Diyalog ve Etkin İletişim Stres ve Öfke Yönetimi İşletme Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar ÜRETİM PLANLAMA KONTROL Mali Finans Satın Alma, Stok Yönetimi ve Tedarik Zinciri Duygusal Zeka Odaklı Proje Yönetimi Etkin Tahsilat Yöntemleri 6 Sigma Temel Bilinçlendirme Muhasebe Uygulamaları ve Dönem Sonu İşlemler Üretim ve Lojistik Planlama Teknikleri Temel Ekonomik Verilerin Okunması ve Yorumlanması FMEA - Hata Modu Etkileri Analizi Bütçeleme Teknikleri Kalite Maliyetleri Mali Analiz ve Bilanço Yönetimi İşletmeler İçin Kar Arttırma Yöntemleri SPC - İstatistiksel Proses Kontrol Teknikleri 5S - Endüstriyel Disiplin Teknikleri Üretim Yönetiminde Sistem Yaklaşımı Finans Yönetimi (Süreç Yönetimi) Kurumsal Maliyet Düşürme Stratejileri Yalın Yönetim (Kaizen)

Biymed. Eğitimlerimiz. Eğitim ve Danışmanlık. Bilgi Yönetimi Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık. Biymed Eğitim

Biymed. Eğitimlerimiz. Eğitim ve Danışmanlık. Bilgi Yönetimi Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık. Biymed Eğitim Eğitimlerimiz Bilgi Yönetimi Mühendislik BiYMED BiYMED Danışmanlık, uzman kadrosu ile danışmanlık, eğitim ve yazılım hizmetleri sağlar. BiYMED Danışmanlık, müşterilerine hizmet almak istedikleri alanlarda

Detaylı

ÇAĞRI MERKEZİ PROGRAMLARI

ÇAĞRI MERKEZİ PROGRAMLARI ÇAĞRI MERKEZİ PROGRAMLARI Elde Tutma ve Sadık Müşteri Yaratma N için ve Neden? Kimler katılmalı? Müşteri Hizmetlerinin iptal taleplerini karşılayan, iptalden geri çevirmek için geri arayan ekiplerinde

Detaylı

Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü

Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü Tezer BATTAL Yönetim Kurulu Başkanı Enstitü Müdürü YÖNETİM BİLİMLERİNDE 35 YIL eğitimde drama uygulamaları eğitimde drama uygulamaları Türkiye Sanayi Sevk ve İdare

Detaylı

Müşteri Odaklılık Müşteri İlişkileri Yönetimi Müşteri İlişkileri Yönetiminde Temel İletişim Yaklaşımları Müşteri Temas Noktaları

Müşteri Odaklılık Müşteri İlişkileri Yönetimi Müşteri İlişkileri Yönetiminde Temel İletişim Yaklaşımları Müşteri Temas Noktaları MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ EĞİTİMİ Çalışanların müşteri ile yapacakları her türlü ilişkide, şirketi temsil ettikleri bilincini elde etmelerini ve şirketin en iyi şekilde temsil edilmesi için hangi davranışların

Detaylı

sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için

sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için 1 Gensis Kalite Yönetim Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri San.Tic. Ltd. Şti., reel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara Yönetim Sistemleri,

Detaylı

Fırtına Değişim Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı. Eğitim Programları ve Danışmanlık Hizmetleri

Fırtına Değişim Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı. Eğitim Programları ve Danışmanlık Hizmetleri Fırtına Değişim Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Eğitim Programları ve Danışmanlık Hizmetleri HAKKIMIZDA Biz Kimiz? Fırtına Değişim; Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında Efsun Fırtına nın 22 yıllık

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK LOSS PREVENTION MANAGEMENT Sayı 7 - Ekim 2014 MESLEĞE ADANMIŞ ÖMÜRLER EKONOMİK KALKINMAYI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMANIN YOLU DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK E D İ T Ö R İmtiyaz Sahibi Muammer Ay Sorumlu

Detaylı

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik Kurucu Genel Müdür Ön Yazı Gümrük ve Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlık Tedarik Zincirleri Eğitim ve Danışmanlık Satınalma Eğitim ve Danışmanlık Pazarlama ve Satış Eğitim ve Danışmanlık Bireysel Gelişim

Detaylı

EĞİTİM KATALOĞU 2014. www.unitedpartners-tr.com GENEL BİLGİLENDİRME

EĞİTİM KATALOĞU 2014. www.unitedpartners-tr.com GENEL BİLGİLENDİRME EĞİTİM KATALOĞU 2014 www.unitedpartners-tr.com GENEL BİLGİLENDİRME EĞİTİM KATALOĞU HAKKINDA Değerli Müşterilerimiz 2014 dönemi aynı zamanda grup şirketlerimiz için yeni bir eğitim dönemi olarak başlıyor.

Detaylı

Satış, Pazarlama ve Müşteri ilişkileri Yönetimi Eğitimleri

Satış, Pazarlama ve Müşteri ilişkileri Yönetimi Eğitimleri Satış, Pazarlama ve Müşteri ilişkileri Yönetimi Eğitimleri Müşteri İlişkileri ve Satış Yönetimi İleri Düzey Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Satınalma ve Satış Yöneticileri İçin Etkili Pazarlık ve

Detaylı

HİZMETLERİMİZ A-REHBERLİK HİZMETLERİ

HİZMETLERİMİZ A-REHBERLİK HİZMETLERİ HİZMETLERİMİZ A-REHBERLİK HİZMETLERİ A-1. TKY ve Araçları Rehberliği A-2. EFQM Mükemmellik Modeli Rehberliği A-3. Yönetim Sistemleri Kurma Çalışmaları (ISO 9001, 14001, OHSAS 18001, ISO 10002, SA 8000)

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Ders Kodları AKTS

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Ders Kodları AKTS Ders Kodları AKTS AKTS AKTS T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı Tablo 1. Dersler ve Kredi Sayıları I. Yarıyıl Ders Kodları Dersler Kredisi

Detaylı

2014-2015 KAIZEN AKADEMİ EĞİTİM KATALOĞU

2014-2015 KAIZEN AKADEMİ EĞİTİM KATALOĞU 2014-2015 KAIZEN AKADEMİ EĞİTİM KATALOĞU KAIZEN EĞİTİM KATALOĞU İÇİNDEKİLER TABLOSU KALİTE YÖNETİM EĞİTİMLERİ... 2 A. Kalite Yönetim Sistemi Programı... 2 A1. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Bilgilendirme

Detaylı

PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ. hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler. www.noktadanismanlik.net

PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ. hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler. www.noktadanismanlik.net PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler www.noktadanismanlik.net PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ 2008 yılında Kayseri de kurularak faaliyetlerine başlayan Nokta Danışmanlık,

Detaylı

İş Dünyası BİLGİ de, BİLGİ Akkoza da!

İş Dünyası BİLGİ de, BİLGİ Akkoza da! bilgimba Akkoza İş Dünyası BİLGİ de, BİLGİ Akkoza da! İstanbul Bilgi Üniversitesi nin 15 yıldır başarıyla yürüttüğü bilgimba Programı, deneyimini Akkoza ya taşıyor. İstanbul un yoğun hayatına alternatif

Detaylı

qwertyuiowww.aofdersozetleri.compgüasdf ghjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfg hjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfgh jklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfghj

qwertyuiowww.aofdersozetleri.compgüasdf ghjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfg hjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfgh jklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfghj qwertyuiowww.aofdersozetleri.compgüasdf ghjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfg hjklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfgh jklsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfghj STRATEJİK YÖNETİM I klsizxcvbnmöçqwertyuiopgüasdfghjk 5-8.

Detaylı

EĞİTİM PROGRAMI. my kobi eğitim akademi

EĞİTİM PROGRAMI. my kobi eğitim akademi my kobi eğitim akademi EĞİTİM PROGRAMI YÖNETİM SİSTEMLERİ TEMEL ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TEMEL EĞİTİMİ OHSAS 18001:2007 İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TEMEL EĞİTİMİ ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM

Detaylı

STRATEJİST NEDİR? GİRİŞ

STRATEJİST NEDİR? GİRİŞ 2 STRATEJİST NEDİR? GİRİŞ Kamuda Strateji Kapasitesi Geliştirme Projesi kapsamında gerçekleştirilen durum tespiti çalışmaları (bkz. Durum Tespit, Ön Araştırma Ve İhtiyaç Analizi Raporu, 2010) sonunda kamu

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı.

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Ders Kodları AKTS AKTS AKTS T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı Tablo 1. Dersler ve Kredi Sayıları I. Yarıyıl Ders Kodları

Detaylı

EĞİTİM KATALOĞU. A. Satış ve Kişisel Yetkinlik Eğitimleri

EĞİTİM KATALOĞU. A. Satış ve Kişisel Yetkinlik Eğitimleri EĞİTİM KATALOĞU A. Satış ve Kişisel Yetkinlik Eğitimleri 1. Etkili İletişim Becerileri 2. Bilinçaltı Pazarlama Stratejileri 3. Gerilla Pazarlama Stratejileri 4. Satış Ekibi Yönetimi 5. Satış ın ABC si

Detaylı

MBA Zorunlu Dersler: Bu dersler işletme alanında temel bilgi ve gerekli yetkinliklerin temelini oluşturur. MBA Programı*

MBA Zorunlu Dersler: Bu dersler işletme alanında temel bilgi ve gerekli yetkinliklerin temelini oluşturur. MBA Programı* 2 Neden Yeditepe MBA Yeni küresel iş ortamı sınırları ortadan kaldıran çok boyutlu iş ilişkilerini yeniden şekillendirirken aynı zamanda, yeni yönetim yetkinliklerine olan talebi de arttırmaktadır. Bu

Detaylı

CPA Danışmanlık Hizmetleri MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ

CPA Danışmanlık Hizmetleri MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ CPA Danışmanlık Hizmetleri 2005 yılından bu yana verdiğimiz danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle, müşterilerimize özel çözümler üretip, çalıştığımız kurumların tüm yönetsel problemleriyle ayrıntılı olarak

Detaylı

KURUMSAL ORGANİZASYON, KURUM KÜLTÜRÜ, İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ve YÖNETİŞİMİ SİSTEMLERİ EĞİTİMLERİ 2015

KURUMSAL ORGANİZASYON, KURUM KÜLTÜRÜ, İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ve YÖNETİŞİMİ SİSTEMLERİ EĞİTİMLERİ 2015 KURUMSAL ORGANİZASYON, KURUM KÜLTÜRÜ, İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ve YÖNETİŞİMİ SİSTEMLERİ EĞİTİMLERİ 2015 Eğitimlerin Amacı İçerikler Eğitmenler Genel Yaklaşımlar Referanslar AMACIMIZ Yönetsel gelişmelerin

Detaylı

PERFORMANS YÖNETİMİ UYGULAMALARINDA PERFORMANSIN ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

PERFORMANS YÖNETİMİ UYGULAMALARINDA PERFORMANSIN ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRİLMESİ PERFORMANS YÖNETİMİ UYGULAMALARINDA PERFORMANSIN ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRİLMESİ Doç. Dr. M. Akif ÖZER GİRİŞ Günümüzde gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde yer alan kuruluşlar, tüm alanlarda olduğu

Detaylı

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013 Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte 2013 te öne çıkanlar Üst üste 5. kez DJSI sektör lideri Etik ve uyum konusunda en üst düzeyde çaba Medikal ve Tedarikçi

Detaylı

İÇERİK. 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği. 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan

İÇERİK. 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği. 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan Global Compact İlerleme Raporu 2014 İÇERİK 1 Yönetim Mesajı 2 Rollmech te Kurumsal Yönetim 3 Rollmech te İnsan 4 Rollmech te İş Sağlığı & Güvenliği 5 Rollmech te Çevre 6 Rollmech te Etik 7 Rollmech te

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Yarıyıl

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Yarıyıl Ders Kodları Ders Kodları Ders Kodları Ders Kodları T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü Toplam Kalite Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı Tablo 1. Dersler ve Kredi Sayıları

Detaylı

Keşfetme yolculuğunun esası, yeni yerler, yeni şeyler aramak değildir.. Yeni gözler ile aramaktır.

Keşfetme yolculuğunun esası, yeni yerler, yeni şeyler aramak değildir.. Yeni gözler ile aramaktır. Keşfetme yolculuğunun esası, yeni yerler, yeni şeyler aramak değildir.. Yeni gözler ile aramaktır. Marcel Proust İnsan. Bilgi ihtiyacı en az kendisi kadar eski olan tek varlık. Kendisini; bilme arayışı

Detaylı

TOPLAM KALİTE YÖNETİM

TOPLAM KALİTE YÖNETİM TOPLAM KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ WIKIPEDIA TARİFİ : Toplam kalite yönetimi ya da kısaca TKY olarak bilinen yöntem, müşteri ihtiyaçlarını yerine getirebilmek için kullanılan insan, iş, ürün ve/veya hizmet

Detaylı