Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu"

Transkript

1 BASIN BÜLTENİ ÖRNEKLERİ Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu başlığı ile ilgili örnek basın bültenleri sunulmuştur. Bu örneklere bakarak basın bülteninin biçimsel özellikleri ve üslubu hakkında derste anlattıklarımızla beraber incelerseniz faydası olacağı kanaatindeyim. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Öğr. Gör. Ömer Faruk ÖZGÜR BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 1 VATANDAŞ DENEYİMİ VE ÇAĞRI MERKEZİ KONFERANSI TURKCELL GLOBAL BİLGİ TARAFINDAN ANKARA DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ Kamu çağrı merkezlerinin gelişim hızını ve vatandaş memnuniyeti odağını ortaya koymak amacıyla düzenlenen Vatandaş Deneyimi ve Çağrı Merkezi Konferansı, kamu kurum temsilcilerini ve çağrı merkezi yöneticilerini bir araya getirdi. Türkiye nin lider müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün kamu alanındaki gelişimine ışık tutmak amacıyla Vatandaş Deneyimi ve Çağrı Merkezi Konferansı nın bu sene dördüncüsünü düzenledi. Çağrı merkezi sektöründeki firmaların bilgi ve tecrübelerinin paylaşılmasının sağlandığı ve ana teması Vatandaş Deneyimi olan bu büyük organizasyona kamu kuruluşlarının temsilcileri ücretsiz katıldı. 25 Kasım da Ankara Rixos Otel de düzenlenen Vatandaş Deneyimi ve Çağrı Merkezi Konferansı na Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, ile birçok kamu kuruluşu temsilcileri ve çağrı merkezi yöneticileri katıldı. Kadir Çödemir in sunumu ve moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansta; vatandaş deneyiminde müşteri Hizmetlerinin önemi, hizmet sunumunda çoklu kanal kullanımı, sunulan kamu hizmetlerinin verimliliğini artırma aşamasında çağrı merkezlerinin etkisi, maliyete katkısı, Vatandaş Odaklı Doküman Yönetimi Çözümleri ve sektördeki mevcut sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Vatandaş Deneyimi ve Çağrı Merkezi Konferansı nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Turklcell Global Genel Müdürü Bahadır Pekkan Günümüzde kamu sektörü müşteri hizmeti kültüründe, Vatandaş Memnuniyeti nin en önemli odak noktası olarak ele alındığını görüyoruz. Değişen hizmet anlayışıyla birlikte artık

2 kamu tarafında da özel sektör deneyimine eş bir müşteri deneyimi yaşamak isteyen vatandaş, ihtiyaç duyduğu hizmetin hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşmasını istiyor. Vatandaşın, almış olduğu kamu hizmetine ilişkin görüşlerini birçok farklı kanaldan çok kısa bir süre içerisinde geniş kitlelerle paylaşabilme olanağının da artması, Mükemmel Müşteri Memnuniyeti ni hedef alan kamu kurumlarının müşteri deneyiminde değer yaratan, tecrübeli ve bu işin uzmanlığına sahip firmalarla işbirliği içinde bu hizmetleri sunma gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Son iki senede kamu sektöründeki çağrı merkezi sayısının toplam çağrı merkezlerine göre oranı yaklaşık %38 lik bir artış göstererek % 4.4 seviyesine çıktığını görüyoruz yılında da kamu çağrı merkezlerinin büyüme trendini devam ettirerek, %15 ten fazla büyüme göstereceğini ve yaklaşık 7 bin kişiye ulaşacağını söyleyebiliriz. Turkcell Global Bilgi olarak kamu kuruluşlarının vatandaşa verilen hizmetin daha da iyileştirilmesi yönünde gösterdiği gayreti çok önemsiyor ve bu gayreti 15 yıllık deneyimimiz ve bilgi birikimimizle destekliyoruz. Düzenlediğimiz bu konferansın da geleceğimize ışık tutması açısından çok önemli olduğunu düşünüyor, tüm katılımcılara değerli görüşlerini ve deneyimlerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum. dedi.

3 BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 2 TURKCELL İN KARDELENLERİ ÖĞRETMEN OLDU Turkcell in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliğinde yürüttüğü Kardelenler projesi kapsamında eğitim bursu alan 30 Kardelen okullarını öğretmen olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyor. Türkiye nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile ekonomik imkansızlıkları nedeniyle eğitimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yürüttüğü Kardelenler projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Proje kapsamında eğitim bursu alan ve eğitim-öğretim yılında çeşitli eğitim fakültelerinden mezun olan 30 Kardelen, öğretmen olmanın gururunu yaşıyor. Sevilengül: Kardelen öğretmenlerimiz binlerce çocuğumuza ışık tutacak Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, Turkcell olarak kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. 14 yıldır büyük bir inançla büyüterek sürdürdüğümüz ve toplumumuzun da büyük desteğini alan Kardelenler projemiz, bu anlamda sadece Türkiye ye değil dünyaya da örnek olmuş bir proje. Şimdi 30 kızımız daha, en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik için eğitimlerini tamamlamış durumda. Kardelen öğretmenlerimiz emek dolu bu yolda kendileri gibi güçlü bir gelecek kurmak isteyen binlerce çocuğumuza ışık tutacak. Bu vesileyle hem Kardelenlerimizin hem de Türkiye nin dört bir yanında özveri ile görev yapan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz dedi. Kardelenler Hakkında Ekonomik nedenlerle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla 2000 yılında başlatılan projede bugüne dek i aşkın burs verildi. 17 bin Kardelen lise, 2 bin Kardelen de üniversite mezunu oldu. Üniversiteden mezun olanlar arasında meslek hayatına atılarak doktor, avukat, hemşire ve öğretmen olan Kardelenler var.

4 Proje kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliğinde liseli, mühendislik fakültelerinde okuyan üniversiteli ve engelli kız öğrencilere eğitim bursları veriliyor. BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 3 ANNE-BABALAR TURKCELL KAMERA SERVİSİ İLE BEBEKLERİNİN HİÇBİR ANINI KAÇIRMIYOR TURKCELL KAMERA SERVİSİ İLE ANNE BABALAR BEBEKLERİNİN HEP YANINDA Turkcell Kamera Servisi, cep telefonu üzerinden kolay kullanımı ve işlevselliğiyle gün içinde bebeklerinden uzakta olan ebeveynler için tasarlandı. Anne-babalar, her anı Turkcell in bulutuna yüklenen görüntüler sayesinde bebeklerinin ilk adımlarını, ilk kelimelerini asla kaçırmayacak ve saklayabilecekler. den ya da Turkcell Mağazaları ndan satın alınabilen Turkcell Kamera turkcell.com.tr ve 27-29Ekim tarihlerinde de da 599TL yerine 199TL ye satışa sunuluyor. Turkcell, ailelerin içini ferah tutacak bir yeniliğe imza atıyor. Turkcell Kamera servisi, kolay kullanımı ve birbirinden işlevsel özellikleri ile gün içinde bebeklerinden uzakta olan ebeveynler için özel olarak tasarlandı. Anne ve babaları çocuklarıyla ilgili kaygılarından uzak tutmak ve hep bir arada olduklarını hissettirmek için geliştirilen Turkcell Kamera Servisi, bebeklerin her anını kaydediyor. Kayıt altına alınan tüm görüntüler servise kayıtlı cep telefonları üzerinden internet paketinin kotasından düşmeden izlenebiliyor. Böylece ebeveynler ister evde ister işyerinde olsunlar bebeklerine sadece bir telefon kadar yakın olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Anne-babalar bebeklerinin özel anlarını kaçırmıyor Özellikle aklı işte kalbi evde kalan, çalışan annelerin bebeklerinden hiç ayrılmamışçasına içlerini rahat ettirecek Turkcell Kamera Servisi, onlara duydukları karşı konulmaz özlemi de azaltıyor. Görüntülerin tümü Turkcell in bulutuna sesli kayıt özelliği ile kaydedildiği için anne ve babalar, sonsuz bir aşk besledikleri bebeklerinin ilk adımlarıyla birlikte ilk kelimelerini de yakalamanın keyfine varıyorlar. Turkcell sunucularına kaydedilen ve istenilen her yerden erişilebilen görüntüler cep telefonlarına ya da bilgisayarlara indirilerek sonsuza dek saklanabiliyor, arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

5 Uğraştırmayan kamera kurulumu Turkcell Kamera servisini kullanmak için, kamerayı keşif ve montaj derdiyle uğraşmadan, etrafı kırıp dökmeden sadece birkaç dakikada kurmak mümkün. Evin herhangi bir odasına sadece fişe takıp kullanılabilen kameranın yönlendirilmesi cep telefonu üzerinden sağlanıyor. 355 derece dönebilme özelliği sayesinde kameranın görüş açısı sabit kalmıyor. Böylece tamamı gözetim altına alınan odada tam bir kontrol sağlanıyor. Tüm bu özellikleriyle Turkcell Kamera, nerede olunursa olsun sadece bebeklerin değil; ofis ya da dükkânların da cep telefonu üzerinden izlenip kontrol edilmesine imkân tanıyan bir servis sunuyor. Kamera kurulduktan sonra sisteme Turkcell süper şifre ile giriş yapılması gerektiği için görüntülere sadece kullanıcının kendisi ulaşabiliyor. Bebeğiniz uyandığında haberiniz olsun Gece görüşü sayesinde bebeklerin gece ve öğle uykusu sürekli takip altında tutulabiliyor. Hareket tespiti özelliğiyle bebekler uyandıklarında anne ve babalar cep telefonuna gelen uyarı mesajı ile haberdar ediliyor. Ne zaman uyandığı, uyandığında neler yaptığı eski kayıtlardan izlenebiliyor. Hareketin tespit edildiği anlar işaretlendiği için bu sayede önemli anlara da kolayca ulaşılabiliyor. İster peşin ister taahhütlü paketle 7 Gün Kayıt özelliği Farklı ihtiyaçlara yönelik hazırlanan Turkcell Kamera, Canlı İzleme ve 7 Gün Kayıt olmak üzere iki farklı servis seviyesi ile birlikte sunuluyor. Kamera hizmeti canlı izleme servisi ücretsiz olarak kullanılabilirken, 7 Gün Kayıt özelliğinden faydalanılmak istenirse aylık 14,90 TL ödeniyor. Peşin satış fiyatı olan 599 TL olan Turkcell Kamera çok kısa bir süre için 199TL kampanyalı fiyatıyla www. turkcell.com.tr ve Ekim tarihlerinde dan satışa sunulacak. 7 GÜN KAYIT 14,9 TL/AY Görüntüler 10 ar dakikalık klipler halinde kaydedilir Hareket algılanan anlar Alarm Videoları altında ayrıca kaydedilir Son 7 Gün kameranın internete bağlı olduğu tüm anlar kaydedilir Dilediği zaman canlı izlenebilir ve internet paketinden düşmez

6 CANLI İZLEME 0 TL / AY Hareketin algılandığı anlar 10 saniyelik klipler halinde kaydedilir Toplamda 200 hareket videosu bulutta saklanır Dilediği zaman canlı izlenebilir Cep telefonunuzdan izlenen kamera görüntüleri internet paketinden düşer Turkcell müşterilerinin yanı sıra, Turkcell Superonline müşterileri de Turkcell Kamera ya kendilerine özel fiyat teklifleriyle sahip oluyor. Turkcell Superonline fiber internet kullanıcıları, kameraya ücretsiz sahip olurken kota kullanımından da etkilenmiyor. Turkcell Superonline müşterilerine özel kampanya bilgileri adresinde yer alıyor. Turkcell Kamera servisine özel kamera Turkcell in bu hizmeti için özel olarak tasarlanan T-Cam kameralar yalnızca Kamera servisiyle birlikte çalışıyor. Canlı ve kaydedilmiş görüntüleri izlemek için akıllı mobil telefonlara Turkcell Kamera uygulamasını indirerek ya da onlinekamera.turkcell.com.tr adresi üzerinden süper şifreyi girmek yeterli oluyor. Üstelik servise kayıtlı cep telefonu üzerinden yapılan izlemeler mevcut mobil internet paketinin kotasından düşmüyor. T-CAM 20 HAREKETLİ KAMERA TEKNİK ÖZELLİKLERİ Kablosuz bağlantı Hareket/ses algılama ve hareketi anında bildirim özelliği Statik IP gerekmeksizin telefon ve web den görüntüleme imkânı 1.3 MP CMOS sensor 15 fps ile 320x240p Mp4 formatında görüntü kaydı Gece Görüşü Boyutlar: 113x80x43 mm

7 BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 4 AKILLI ÖĞRENME PLATFORMU İLE HER ÖĞRENCİYE KENDİNE ÖZEL DESTEK TURKCELL DEN TÜRKİYE DE BİR İLK: ÖĞRENCİYİ TANIYAN EĞİTİM PLATFORMU Turkcell dijital eğitimde bir ilke daha imza atıyor. Turkcell Dijital Akademi, Sınava Hazırlık kategorisine, Tübitak destekli bir kuruluş olan Derspektif le yaptığı işbirliği sonucu TEOG, YGS ve LYS için geliştirilen Akıllı Öğrenme Platformu nu ekledi. Akıllı Öğrenme Platformu, soruları çözdükçe kendilerini tanıyan yazılım sayesinde öğrencilere ihtiyaçlarına özel ya da yoğunlaşmaları gereken konulara özel içerikler sunuyor. Öğrencilere bu içeriklere, tablet, bilgisayar ve akıllı telefonları üzerinden diledikleri zaman ulaşabiliyorlar. Turkcell in, doğru bilgiyi teknoloji yoluyla milyonlara ulaştırmayı hedefleyerek bu yılın başında tüm Türkiye ye açtığı Turkcell Dijital Akademi nin artan kaliteli ve zengin içeriğiyle zengin bir eğitim platformuna dönüşme yolculuğu devam ediyor. Turkcell Dijital Akademi son olarak Tübitak tarafından desteklenen eğitim kuruluşu Derspektif le işbirliği yaparak sınavlara hazırlanan öğrenciler için Akıllı Öğrenme Platformu nu oluşturdu. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için geliştirilen dijital eğitimler, zengin içeriği ve her öğrenciye özel içeriği ile Türkiye de bir ilk. Artık, her öğrenci kişisel gelişimini takip edebilecek, gelişmesi gereken alanlara yoğunlaşabilecek. Eğitimleri farklı kılan bir diğer özellik de konusunda uzman gönüllü öğretmenlerin desteği. Türkiye de 500 den fazla öğretmenin Akıllı Öğrenim Platformu na özel olarak hazırladığı sorularla, gençler sınavlara güvenle hazırlanıyor. Sezen: Akıllı Öğrenim Platformu ile milyonlara eğitimde fırsat eşitliği sunmaya devam ediyoruz. Derspektif le yapılan işbirliği ile ilgili Turkcell Grup İnsan Kaynakları ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen şu açıklamayı yaptı: Kısa süre önce, bilgiyi milyonlara açma ve eğitimde fırsat eşitliği sunma hedefiyle Turkcell Akademi yi dijitalleştirmiştik. Şimdi ise Turkcell Akademi nin dijital dünyasına, gençlerin hayatında önemli yer tutan lise ve üniversite sınavlarına hazırlanabilecekleri Akıllı Öğrenim Platformu nu ekliyoruz. Tübitak tarafından desteklenen Derspektif le yaptığımız işbirliği ile amacımız sınavlara hazırlanan öğrencilere akılcı bir öğrenim yöntemi ve çalışma ortamı sunmak. Sistematik bir öğrenme metodu olan Derspektif i dijital eğitime öncülük eden Turkcell in teknoloji gücüyle destekledik. Kişiye özel geliştirilen içerikler ve

8 soru bankaları sayesinde öğrencilerin zamanı iyi kullanarak daha verimli çalışmalarını hedefliyoruz. Turkcell Akademi olarak merkezimize yerleştirdiğimiz insana yatırım ve eğitim fırsat eşitliği ilkelerimiz doğrultusunda, milyonların yararlanabileceği yeni bir projeye daha imza atmış olmaktan mutluyuz. Eğitimde fırsat eşitliği sınavlarda da devam ediyor Öğrenciler, kendileri için hazırlanan soru-cevaplara, makalelere, videolu çözümlere ve kişiye özel raporlardan oluşan çalışma programlarına tablet, bilgisayar ve akıllı mobil telefonlardan zaman ve mekândan bağımsız olarak ulaşabiliyor. YGS ve LYS için oluşturulan Üniversiteye Hazırlık paketiyle Sınıf öğrencilerine Matematik, Geometri, Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler alanlarında içerikler veriliyor. TEOG a hazırlanan 8. sınıflara ise Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinde başarılı olmanın anahtarı sunuluyor. Turkcell in eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hayata geçirdiği Turkcell Akademi bünyesindeki Akıllı Öğrenim Platformu na üzerinden erişilebiliyor. Her Turkcellli nin sistemi 1 hafta boyunca ücretsiz deneme hakkı var. 1 haftanın sonunda, Üniversiteye Hazırlık paketine LYS yazıp 2222ye göndererek tüm vergiler dahil aylık 9,99 TL ye, TEOG a Hazırlık paketine ise TEOG yazıp 2222 ye göndererek tüm vergiler dahil aylık 4,99 TL ye abonelik yapılıyor. Öğrencinin zayıf olduğu konulara özel ders içeriği Derspektif in geliştirdiği algoritma ve yazılım sayesinde öğrencinin zayıf olduğu konular, soru çözme hızı ve zorluk derecesi, öğrenme durumu, tespit edilerek eğitim içeriğinin kişiye özel olarak sürdürülmesi sağlanıyor. Akıllı Öğrenme Platformu ile öğrenciler soru çözdükçe eksik olduğu alanları keşfederek ve ilgili soruların cevaplarını inceleyerek kendini geliştiriyor. Sonrasında, öğrenciler kendilerine özel olarak atanan otomatik ödevler sayesinde eksiklerini artık öğrendiğinden de emin oluyor. Çözemedikleri soruların doğru yanıtlarını görebiliyor ve isterlerse çözüm videolarını izleyebiliyorlar. Böylece öğrenciler, onlarca deneme sınavı arasından zorluk seviyesine göre kendine uygun olanları ne kadar zamanda çözebildiğini görebiliyor ve kendini bu yönde geliştirebiliyorlar. Akıllı Soru Bankaları; eksiklerini tamamlaması, bilgilerini pekiştirmesi ve soru çözme becerilerini geliştirmesi için her bir öğrenci için özel olarak oluşturuluyor. Akıllı Genel Tekrar Testleri ise Akıllı Soru Bankaları ndaki uygulama sonuçlarına göre yapılanıyor. Yani öğrencinin eksik olduğu konulardan oluşan soru havuzlarıyla öğrenme süresi

9 kısalıyor. Turkcell Akademi, Akıllı Öğrenme Platformu ile öğrencilerin çok vakit harcayıp dağınık çalışması yerine akıllı ve sistematik çalışmasına imkân veriyor. YGS-LYS PAKETİ (AYDA 9,99 TL) Toplam 80 bin akıllı soru ve cevap o o o ÖSYM tarafından son 50 yılda çıkmış 22 bin 350 soru ve cevap Derspektif öğretmenlerinin hazırladığı 57 bin 650 soru ve cevap 25 bin metin ve video çözümlü cevap 5 YGS ve 5 LYS Deneme Sınavı 8 bin 750 MEB kazanımı Kişiye özel hazırlanan akademik ve kişisel gelişim karneleri ile raporları Puan hesaplama TEOG PAKETİ (AYDA 4,99 TL) Toplamda 10 bin Akıllı soru ve cevap o o Derspektif öğretmenlerinin hazırladığı 10 bin soru ve cevap 2 bin 500 adet yazılı ve/ya video çözümlü cevap 8 adet TEOG deneme Sınavı adet MEB kazanımı Kişiye özel hazırlanan akademik ve kişisel gelişim karneleri ile raporları Puan hesaplama

10 BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 5 NİKE IN YENİ İLHAM KAYNAĞI, DİJİTAL PLATFORMDAKİ SPOR VE FİTNESS GRUPLARI Enerjisini birçok farklı yerden alan Nike ın ilham kaynaklarına bir yenisi daha eklendi. Dijital ortamda dünyanın her yerinden 65 milyondan fazla kadını buluşturan spor ve fitness toplulukları, Nike a ilham veriyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden Nike le etkileşime geçen kadınlar, Eylül ayında saatte mesaj yazarak, 1 milyonu aşkın Tweet e ulaştı. Bir ay boyunca 2 milyondan fazla kadın Nike'ın Facebook içeriğiyle, 5,6 milyon kez de Instagram fotoğraflarıyla etkileşimde bulundu. Kadınlar için geliştirilen Nike+Training Club (N+TC) 16 milyon, Nike+Running ise 9 milyon kez mobil cihazlara indirildi. Uygulamalarla kadınlara koçluk eden Nike, aynı zamanda, sunacağı yeni ürün ve hizmetlerle ilgili fikir toplama şansını da elde ediyor. Bu kapsamda her iki uygulama, kullanıcılardan gelen öneriler doğrultusunda güncellenerek yıl sonuna doğru yeniden piyasaya sunulacak. Nike ın Başkan ve CEO su Mark Parker: Dijital platformalarla ilişkimiz ve inovasyon gücümüz sayesinde gelirlerimizin 2017 yılında 7 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz. Nike ın Başkan ve CEO su Mark Parker, spor ve fitness ın, dünyanın dört bir yanındaki kadınlar için yeni bir yaşam biçimini şekillendirdiğini belirtti. Nike ın 65 milyon kadından oluşan dijital topluluğuyla kurduğu ilişkinin, markanın inovasyon gücüyle bir araya gelerek mükemmel fırsatlar yarattığının altını çizen Parker, bu sayede, şirket gelirlerinin 2017 yılına kadar 2 milyar dolar artarak 7 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi. N+TC Uygulaması Hakkında Gerçek bir cep antrenörü olarak hizmet veren N+TC uygulaması,özelleştirilebilir antrenmanlarıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını anlayarak onları motive ediyor. Kasım ortasında hizmete girecek güncel versiyonu, yeni eklenen Türkçe dil seçeneğinin yanı sıra; Apple TV, Google Chromecast ya da HDMI kablosu olan kullanıcılara N+TC uygulamasındaki programları ev konforunda, daha geniş ekranda deneyimleme imkânı sunuyor.

11 Ocak ayında yeniliklere devam edecek N+TC, eklenecek özellikleriyle kullanıcıların birbirleri için motivasyon kaynağı olmasını amaçlıyor. Tüm N+TC kullanıcılarının kendi aralarında erişim sağlamasına olanak veren güncellemeye, birçok yeni sosyal özellik ekleniyor. Örneğin; N+TC ye eklenecek Haber Kaynağı bölümünde, antrenmanını tamamladığını paylaşanlara, diğer kullanıcılar tarafından alkış ve beğeni gönderilebiliyor. Profil oluşturma özelliğini de içerecek güncel versiyonla kullanıcılar, NikeFuel miktarıyla, arkadaşlarıyla ilgili güncellemeleri, antrenmanlarının uzunluğunu ve programında sağlanan ilerlemeyi takip edebiliyor. Nike+ Running Uygulaması Hakkında Nike+Running aplikasyonu, amatör ya da profesyonel tüm kadın koşuculara hitap ediyor. Egzersizlerden sağlanan faydayı maksimuma ulaştırmak, koşuların takip edilmesi ve belirlenen hedeflere ulaşılmasına destek vermek amacıyla tasarlanan Nike+Running, yeni iphone güncellemesiyle; yükseklik takibi, gelişmiş kalp atış hızı izleme seçenekleri ve Apple Health bağlantısı gibi özellikleri içeriyor. Ayrıca, hızlı başlangıç işlevi ve koşu sırasındaki mesafe takibinin yanı sıra, farklı sayfalara geçiş ya da haritadaki rotaların belirlenmesi de eklenecek yenilikler arasında yer alıyor. Uygulamanın yeni özelliklerinden bir diğerini, Apple Health'e bağlı olan Bluetooth özellikli kalp atış hızı monitörüyle, iyi bir bağlantı sağlamak oluşturuyor. Sporcular koşunun sonunda, koşulan yüksekliğin, hızın ve nabzın eğim grafiğinin görüntüsünü elde edebiliyor. Eklenen "Daha Fazlasını Yap" sekmesi ise yarışlara kayıt olmak, yeni ürünleri keşfetmek ve koşu kulüpleriyle iletişime geçmek için portal görevini üstleniyor. Fiziksel Etkinlikler Nike ın dijital ortamda oluşturduğu gücün, büyük etkinliklerle gözler önüne serilmesi hedefleniyor. Marka, 2015 yılında ilk kez küresel Nike Women's Etkinliği Serisi'ne ev sahipliği yapacak. Seri, hem Nike Training Club (NTC) Turu'nun etkinliklerini, hem de Nike Women's Yarış Serisi'ni içerecek.

12 N+TC turu, 2. yılında duraklarını 3'ten 14 şehre çıkaracak. Tur, 8 Mart'ta Şangay'da başlayıp, 26 Haziran'da Stockholm'de sona erecek. İstanbul un da evsahipliği yapacağı tura her durakta binlerce kadın katılarak, 5 saatlik antrenmanda sınırlarını test edecek. Dünyanın önde gelen antrenörlerinin yöneteceği antrenmanlar; stüdyo, spor salonu ve yüksek yoğlunlukta egzersizleri içerecek. Nike Women Yarış Serisi ise 2015'te 20 durakta, Nike'ın kadın koşu topluluğunu bir araya getirecek. 10 K'den yarı maratona kadar farklı mesafelerde gerçekleştirilecek koşular aralarında İstanbul un da bulunduğu Londra, Mexico City ve Seoul gibi şehirlerde gerçekleştirilecek. BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 6 GARANTİ BANKASI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ DİNLEDİ, STAJ PROGRAMINI YENİLEDİ. Garanti Bankası, 1. sınıftan 4. sınıf öğrencisine kadar tüm üniversitelileri kapsayan staj programını yeniledi. Garantili Gelecek adı verilen programın içeriği; üniversite öğrencilerinin beklenti ve isteklerine göre geliştirildi. Öğrencilerin staj dönemlerinde yalnızca ofis destek hizmetlerinde görev almaktan duydukları memnuniyetsizlik ve iş süreçlerinde daha etkin rol alma talebi doğrultusunda, staj programında yenilikler yapıldı. Garantili Gelecek staj programının ana mesajı, bu içeriğe uygun olarak, Staj hakkında bildiğin her şeyi unut! olarak belirlendi. Staj süresinin sonunda başarılı olan öğrenciler, mezuniyetlerini takip eden dönemde, Garanti Bankası nın ihtiyaçları doğrultusunda; şube satış kadroları ve Genel Müdürlük birimleri için yönetici geliştirme programları olan Management Trainee ya da Sales Trainee pozisyonları için değerlendirilecek. Program, öğrencilerin staj süresince iş yaşamını bire bir deneyimlemesini ve farkındalık kazanmasını amaçlıyor. Bu kapsamda Genel Müdürlük birimlerinde ve Türkiye genelindeki şubelerde stajyerlerin toplantılara katılıp projelere dahil olması, Garanti Bankası nın çalışma sisteminin yanı sıra çalışma ortamı hakkında da bilgi edinmesi mümkün olacak. Garantili Gelecek aynı zamanda, tüm stajyerlere kişiye özel koçluk hizmeti verecek. Stajyerler proje kapsamında bir portal üzerinden danışmanlık alırken, güçlü yönlerini ve geliştirilmesi gereken davranışlarını uzman eğitmenlerden öğrenebilecek.

13 Garantili Gelecek staj programına öğrencilerin katılımını kolaylaştırmak amacıyla, başvuru ve mülakat adımları elektronik ortama taşındı yılı boyunca tüm şube ve Genel Müdürlük birimlerine toplam stajyer kazandırmayı hedefleyen Garantili Gelecek hakkında daha fazla bilgiwww.garanti.com.tre/garantilikariyer adresinden elde edilebiliyor. Öğrenciler, aynı adres üzerinden başvuruda da bulunabiliyor. BASIN BÜLTENİ ÖRNEK 7 FİAT 500X İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI Fiat 500 Ailesi nin SUV gövde tipindeki son üyesi 500X, yenilikçi teknolojisi, sınıfının en gelişmiş donanım özellikleri ve farklı tasarımıyla Türkiye de otomobil tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Uluslararası basın tanıtımı İtalya da gerçekleştirilen Fiat ın yeni crossover modeli 500X, 2015 yılının Mart ayında Türkiye yollarında boy gösterecek. Fiat 500 Ailesi nin en yeni üyesi 500X in uluslararası basın tanıtımı İtalya da gerçekleştirildi. Hem şehirli hem de doğaya meraklı kullanıcıların beklentilerine cevap verecek şekilde, iki farklı versiyonda tasarlanan Fiat 500X, 2015 yılından itibaren dünya çapında 100 den fazla ülkede satışa sunulacak. 9 ileri tam otomatik şanzıman seçeneğini sunan ilk Fiat modeli olarak da önem kazanan Fiat 500X ayrıca çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzımanıyla sınıfında fark yaratacak. Türkiye pazarında ilk etapta 1.6lt MultiJet II 120 HP dizel, 1.6 E-Torq 110 HP ve 1.4lt MultiAir 140 HP benzinli motorlar ile yerini alacak olan Fiat 500X, kısa süre içerisinde 140 HP lik benzinli motorun çift kavrama otomatik vitesli versiyonu ve 1.4lt MultiAir 170 HP 4x4 benzinli motor seçeneği 9 ileri otomatik vitesli şekilde satışa sunularak, sınıfının en zengin motor gamına sahip modeli olacak yılının Mart ayından itibaren Türkiye pazarında yerini alması hedeflenen Fiat 500X in 9 ileri otomatik şanzımanlı versiyonunun 2015 yılının 2. çeyreğinde ülkemizde satışa sunulması hedefleniyor. Milano da düzenlenen basın test sürüşünde konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş, 2015 yılının Mart ayı itibarıyla pazara sunmayı hedeflediğimiz Fiat 500X in segmentinin en iyisi olacağına inanıyorum. Fiat 500 Ailesi nin 3 üncü temel gövde tipi olan 500X, kardeşlerinin yükselttiği çıtayı daha da ileri taşıyacak. Fiat 500 ün tüm genlerini taşıyan 500X, dikkat çekici tasarımı ve teknolojik özellikleri ile de ciddi bir fark yaratacak dedi.

14 Türkiye de mini SUV modellerinin pazara girdikleri beş yıl içinde tüm SUV pazarında %20 ye yakın bir pay elde ettiğine de değinen Baş; 2014 yılında bu oranın yüzde 18 seviyelerinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki yıl ise Fiat 500X in yanında yeni lanse edilecek modellerin de etkisiyle, pazarın yüzde 20 nin üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Bu kapsamda, 2015 yılında adet civarında Fiat 500X satışı hedefliyoruz diye konuştu. Türkiye satış fiyatı önümüzdeki dönemde açıklanacak olan Fiat 500X, standart gövde tipinde 4x2, Cross gövde tipinde ise 4x4 veya 4x2 Traction+ çekiş sistemlerine sahip versiyonlarla pazarda yerini alacak. Çevre duyarlılığından vazgeçmeden, kullanıcılarına üst düzey performans sunmak için maksimum verim sağlayan dizel ve benzinli motorlar ile donatılan Fiat 500X, Türkiye pazarında ilk etapta 1.6lt MultiJet II 120 HP dizel, 1.6 E-Torq 110 HP ve 1.4lt MultiAir 140 HP benzinli motorlar ile yerini alacak. Daha sonra,kısa süre içerisinde, 140 HP lik benzinli motorun çift kavrama otomatik vitesli versiyonu ve 1.4lt MultiAir 170 HP 4x4 benzinli motor seçeneği 9 ileri otomatik vitesli şekilde satışa sunularak, sınıfının en zengin motor gamına sahip model olacak. Güvenlik, dayanıklılık ve konforu özgün bir tarz ile harmanlayan; Fiat ın tasarım merkezi Centro Stile de tasarlanarak Melfi deki yenilenen SATA Fabrikası nda üretilen Fiat 500X, farklı yaş gruplarında, farklı zevk ve ihtiyaçlara sahip çok geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Sert ve belirgin hatlarıyla ilk bakışta dikkat çeken 500X, Fiat 500'ün stilistik özelliklerine yepyeni bir yorum getirdiğini açıkça gösteriyor. Fiat 500X, geleneksel C segmenti hatchback otomobillere eşdeğer boyutları ve dingil mesafesiyle, konforlu ve geniş bir iç mekân sunarken, zarafet ve dinamizm sağlayan hatlarıyla da farkını ortaya koyuyor. Modelde kullanılan X sembolü de, farklı segmentlerin bir araya geldiği bir kesişim noktasını ifade ediyor. Fiat, 500X ile hem genç, dinamik ve şehirli otomobil tutkunlarına hem de zorlu yol koşullarında macera ve eğlence peşinde koşan otomobil severlere benzersiz bir sürüş deneyimi sunmaya hazırlanıyor. 500X, Türkiye yollarına ilk aşamada genç, dinamik ve şehirli müşterilerin beklentilerini karşılayan modelleri ile çıkacak. Söz konusu modeller bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayan Pop ve Popstar versiyonları ile eğlenceden ve dış mekân aktivitelerinden vazgeçemeyen macera tutkunlarına hitap eden, daha fazla off-road kabiliyeti ve teknoloji sunan Cross Plus versiyonları olacak.

15 eco:drive Live teknolojisi, Sürüş Modu Seçimi ve Traction+ Sistemi Yeni 500X; motor, fren, direksiyon ve vites/şanzıman ayarlarına müdahale edebilen Sürüş Modu Seçici özelliğiyle 3 farklı sürüş modunu kullanıcısının tercihine sunuyor. Standart versiyonda Auto (optimum yakıt tüketimi ve konfor için), Sport (maksimum performans için) ya da All Weather (zorlu yol ve hava koşullarında maksimum güvenlik için) modlarıyla her türlü sürüş şartına uyum sağlayan aracın Cross versiyonunda ise All Weather modunun yerini Traction modu alıyor ve bu mod sayesinde kullanıcının eşsiz bir off-road deneyimi yaşaması sağlanıyor. Zengin motor gamının yanında; şanzıman seçenekleriyle de dikkat çeken Fiat 500X, ZF tarafından geliştirilen 9 ileri tam otomatik vites seçeneğini sunan ilk Fiat modeli olacak. Aynı zamanda bu segment için de bir ilk olacak bu şanzımanın yanı sıra 6 kademeli çift kavramalı otomatik vites DCT seçeneği de Fiat 500X in sunduğu alternatifler arasında yer alacak. Sınıfında dünyanın en iyisi olarak kabul edilen 9 kademeli otomatik şanzıman, istenildiğinde manuel olarak da kullanıma izin veriyor. Bu yenilikçi şanzıman aynı zamanda, daha çabuk hızlanma ve daha hızlı ve sarsıntısız vites değiştirmeyle birlikte, kullanıcısına çok daha hızlı tepki veriyor. Geniş dişli oranı; konfor, sürüş keyfi ve verimi en üst seviyeye çıkarırken motorun her zaman için optimum devir aralığında çalışmasını sağlıyor. Standart gövde tipinde 4x2, Cross gövde tipinde ise 4x4 veya 4x2 Traction+ çekiş sistemlerine sahip olan Fiat 500X, ayrıca yakıt maliyetinde yüzde 16 ya kadar tasarruf sağlayan ve karbondioksit emisyonunu azaltan eco:drive ve interaktif kullanıcı kılavuzuyla bakım ve acil durumlarda yardımcı olan my:car hizmetini de kullanıcılarına sunuyor. Üstün yol tutuş ve güvenlik sistemleri ile sınıfının en gelişmiş donanım özellikleri Fiat 500X, sahip olduğu MacPharson tipi tam bağımsız arka süspansiyonu sayesinde; yol tutuşu ve konfor arasındaki ideal dengeyi kullanıcılarına sağlıyor. Ayrıca sunduğu aktif ve pasif güvenlik sistemleri ve sahip olduğu üst düzey teknoloji ile tasarlanmış ve üretilmiş gövdesi ile kullanıcısı ve yolcuları için benzersiz bir güvenlik ortamı yaratıyor. ESP, 6 hava yastığı, yokuş kalkış desteği, viraj içini aydınlatan sis farları gibi özelliklere ek olarak, isteğe bağlı olarak tercih edilebilen adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi üst düzey teknolojiler ile özellikle şehirlerarası kullanımlarda yarı-otonom bir sürüş

16 imkanı yaratarak kendi sınıfında fark yaratıyor. Bilgi-eğlence donanımları açısından da zengin olan Fiat 500X in, 5 inç veya 6,5 inç olarak tercih edilebilecek dokunmatik U-Connect sisteminde Bluetooth bağlantısı, Aux-in, USB ve SD portları ile sesli komut özellikleri standart olarak yer alıyor. Versiyona göre 5 inçlik U- ConnectTM sisteminde TomTom navigasyon özelliği de bulunurken, 6,5 inçlik versiyonunda 3D haritalar, yol rehberliği ve sesli komutla adres girme özellikleri standart olarak yer alıyor. U-Connect sistemi, sürücülerin gözünü yoldan ayırmadan veya ellerini direksiyondan kaldırmadan direksiyon simidi üzerinde bulunan düğmelerle kontrol edilmesi sayesinde sürüş güvenliği de sağlıyor. İlerleyen dönemlerde devreye girecek Yeni Uconnect Live sistemi ise akıllı telefonlarla eşleşerek, kullanıcıların araç sistemindeki birçok uygulamaya ve internete erişmesini sağlayacak. Kullanıcılar böylece Facebook ve Twitter daki arkadaşlarıyla iletişimde kalabilecek, Deezer veya bünyesinde radyo istasyonu bulunan TuneIn ile milyonlarca parçayı dinleyebilecek, Reuters dan gelen güncel haberleri gerçek zamanlı olarak anında öğrenebilecek veya TomTom Live servisleri sayesinde trafik, hız kamerası ve hava durumu konusunda bilgi edinebilecek.

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN KAPAK_EKO_girisim_HAZIRAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 6/5/15 6:39 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 17 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİNİN PARASIZ EKİDİR. DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN Dijital

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici

Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici 22 Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici bilincinin ve kalite arayışının giderek arttığı günümüzde

Detaylı

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU 2006-2010 Raporun hazırlanmasına katkı ve destek verenler: Milli Eğitim Bakanlığı Koç Holding Vehbi Koç Vakfı MLMM Bursiyerleri MLMM Proje Okulları Temsilcileri

Detaylı

TASIMACILAR. TAV Z YOK Sömürüye Son Vermeye Kararl y z! RAN. 6Aralık tarihinde gerçekleştirilen. Oda tarafından açılan dava neticesinde

TASIMACILAR. TAV Z YOK Sömürüye Son Vermeye Kararl y z! RAN. 6Aralık tarihinde gerçekleştirilen. Oda tarafından açılan dava neticesinde Tasimacilar 1_Layout 2 18.12.2014 17:31 Page 1 TASIMACILAR LOJ ST K ARALIK 2014 SAYI: 99 F YATI: 50 KURUŞ www.tasimacilar.com IVECO TÜRKİYE DEN GÜNEY DOĞU ASYA VE JAPONYA YA YÖNETİCİ TRANSFERİ Iveco Türkiye

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ?

SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ? SİZ YILDIZLARI HEP GÖKYÜZÜNDE Mİ ARARSINIZ? Uluslararası elektromekanik taahhüt projelerinde kendisini kanıtlamış olan BİRLEŞİM GRUP, global bir marka olma yolunda istikrarlı bir şekilde çalışmalarına

Detaylı

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r

ERGOBizK fl 2010-Say. ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r 01 ERGOBizK fl 2010-Say ERGO SV ÇRE N N ücretsiz yay n d r Üç ayda bir yay nlan r Ak n Kozano lu: "Ana hedefimiz, sahip oldu umuz küresel güç ve tecrübeyle Türkiye sigorta ve emeklilik pazar nda daima

Detaylı

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5 Ekim-Kasım-Aralık 2014 Sayı: 5 BİZDEN HABERLER Değerli Aksa Haber okurları ve sevgili çalışma arkadaşlarım, Adım adım 2014 yılına veda etmeye, 2015 yılına ise merhaba demeye yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl

Detaylı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı MESS TÜRKİYE METAL SANAYİCİLERİ SENDİKASI YAYINIDIR YIL: 51 SAYI: 885 MAYIS-HAZİRAN 2014 2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor Tarihi başkent

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

Spot Dosya Neden Ankara? Neden Cyberpark? UTTP de Mezuniyet Sevinci. Ankara Özel Sayısı. Türkiye nin İlk Çip Fabrikası AB - MikroNano

Spot Dosya Neden Ankara? Neden Cyberpark? UTTP de Mezuniyet Sevinci. Ankara Özel Sayısı. Türkiye nin İlk Çip Fabrikası AB - MikroNano ISSN:2148-5585 Ocak, 2015 - Dört ayda bir yayınlanır. Ankara Özel Sayısı Spot Dosya Neden Ankara? Neden Cyberpark? UTTP de Mezuniyet Sevinci Türkiye nin İlk Çip Fabrikası AB - MikroNano Ankara'nın iş ve

Detaylı

KEOS İLE BİZE HER YER TRABZON!

KEOS İLE BİZE HER YER TRABZON! Netcad den Bir İlk Daha: Asia Convention Uluslararası Netcad Kullanıcıları Konferansı ile 28 Eylül 2011 tarihinde Ankara da dünyadan ve ülkemizden kullanıcılarını bir araya getiren Netcad, bölgesel bazda

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Her yıl emin adımlarla ilerliyoruz Başarımıza başarı, gücümüze güç katıyoruz

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Her yıl emin adımlarla ilerliyoruz Başarımıza başarı, gücümüze güç katıyoruz Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI 4 Her yıl emin adımlarla ilerliyoruz Başarımıza başarı, gücümüze güç katıyoruz 2012 kadolife1 2 kadolife2012 İçindekiler 4 - BAŞKANIN MESAJI 6- GÜNDEM: Kadoil Satış Toplantısı

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Sayı: 5 Eylül 2014 Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nin Kurumsal Yayınıdır ISSN: 2148-4619 Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Zaman Yolcusu: "Dinlemenin" kısa tarihi Güvenli

Detaylı

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor ARALIK 2013 SAYI: 31 Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor Bursagaz Çalışanları Geleneksel Bowling Turnuvası nda Stres Attı Bursagaz Doğalgazcıları Buluşturdu Bursagaz Basın Dostluk

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Toplumun HER KESİMİNE ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 Altunizade

Detaylı

Dr. M. İbrahim Turhan Küresel borsa olmak istiyoruz. Ferruh Tunç Değerli büyüyeceğiz. Kurumsallaşma için etkili yöntemler

Dr. M. İbrahim Turhan Küresel borsa olmak istiyoruz. Ferruh Tunç Değerli büyüyeceğiz. Kurumsallaşma için etkili yöntemler Sayı 17 Ocak / Mart 2014 Dr. M. İbrahim Turhan Küresel borsa olmak istiyoruz Ferruh Tunç Değerli büyüyeceğiz TM Kurumsallaşma için etkili yöntemler Bir suistimalcinin profili Şirket değer artışı bilançolara

Detaylı

Nebim V3 ERP ile yolumuza devam etme kararı aldık.

Nebim V3 ERP ile yolumuza devam etme kararı aldık. AĞUSTOS 2013 Sayı:15 Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu: Nebim V3 ERP ile yolumuza devam etme kararı aldık. Röportajlar: Andoutdoor - Arzu Kaprol - B&G - Dagi - Erak - Hello Baby Justin

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ, SADECE ÜLKEMİZDE DEĞİL, DÜNYADA DA SAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ARASINDADIR.

ÜNİVERSİTEMİZ, SADECE ÜLKEMİZDE DEĞİL, DÜNYADA DA SAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ARASINDADIR. İNTES Genç Yöneticiler Grubu(İGY) Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Şenel i ziyaret etti İNTES Genç Yöneticiler Grubu (İGY) 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel e bir nezaket

Detaylı