Ağustos 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ağustos 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili"

Transkript

1 Ağustos 2013 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

2 CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin/Tarsus CHP İlçe Örgütünü ziyaret ederek, yaklaşan yerel seçim hakkında görüşmelerde bulundu. ( ) 2. Mersin/Gülnar CHP İlçe Örgütünü ziyaret ederek, yaklaşan yerel seçim hakkında görüşmelerde bulundu. ( ) 3. Mersin/Gülnar da Sandık Çevresi Sorumlusu Eğitimine Eğitmen olarak katıldı. ( )

3 4. Mersin Gülnar İlçesi ne bağlı Kavakoluğu ve Delikkaya köylerinde çıkan orman yangı nedeniyle bölgeye giderek yangın alanında incelemelerde bulundu. Köylerin muhtarları ve vatandaşlarla yangının nedeni hakkında toplantı yaparak, geçmiş olsun dileklerini iletti. ( ) 5. Mersin/Mut Sandık Çevresi Sorumlusu Eğitimine Eğitimci olarak katıldı. Eğitim sonrası yaptığı açıklamada Eğitime ilgi büyük Mut lular CHP ye inanıyor, güveniyor dedi. ( ) 6. Mersin/Mut CHP İlçe Danışma Kurulu toplantısına katıldı. ( )

4 7. Mersin/Silifke de Sandık Çevresi Sorumlusu Eğitimine Eğitimci olarak katıldı. Eğitim sonrası yaptığı açıklamada katılımcıların bilgi ve bilinç düzeyi oldukça iyi. Umudumuz çok yüksek dedi. ( ) 8. Mersin/Yenişehir CHP İlçe Olağanüstü Kongresine katılarak bir konuşma yaptı. ( )

5 BASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR 1. Silivri de görülen davanın karar duruşması öncesi, Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi, İşçi Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği ne yapılan baskınlar ve yöneticilerin gözaltına alınmasını kınamak için Mersin de, düzenlenen basın açıklamasına katıldı.( ) 2. AKP Hükümetinin nükleer konusundaki çelişkili tutumunu yaptığı yazılı basın açıklamasını kamuoyu ile paylaştı. Bu açıklamada Nükleer yalanlar kimin için? Bu inat niye? diye sordu. ( ) 3. Sağlıkta şiddettin artarak devam etmesini ve AKP Hükümetinin bu konuda ciddi önlemler almamasını yaptığı yazılı basın açıklamasını kamuoyu ile paylaştı. Bu açıklamada Sağlıkta şiddet artarak devam ediyor. Adım atmak için yeni ölümler mi bekleniyor? Diye sordu.( ) 4. Halk TV'de Lale Özan Arslan'ın sunduğu Haber Programının canlı yayın konuğu oldu. Hastaların mahrem bilgilerini AKP Hükümetinin nasıl sattığını anlattı. ( )

6 5. Kanal B'de Burcu Oral Evren'in sunduğu Habercinin Saati Programının canlı yayın konuğu oldu. Biber gazının insan sağlığına olan öldürücü ve yıkıcı etkileri ile nükleer santralin zararlarını anlattı. ( ) 6. Mersin Kanal 2000 in canlı yayın konuğu oldu. Türkiye nin sıcak gündemi ve Suriye olayları hakkında değerlendirmelerde bulundu. ( )

7 RESMİ-DİNİ BAYRAM, ANMA VE KUTLAMALARA KATILIM 1. Mersin CHP İl Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Burada yaptığı açıklamada Bayram coşkusunu partililerimizle paylaştık. Güzel bir sinerji yakaladık ve gücümüze güç kattık dedi. ( ) 2. Mersin/Tarsus CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) 3. Mersin/Erdemli CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) 4. Mersin/Silifke CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( )

8 5. Mersin/Mut CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) 6. Mersin/Gülnar CHP İlçe ve Belde Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) 7. Mersin/Aydıncık CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) 8. Mersin/Bozyazı CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( )

9 9. Mersin/Anamur CHP İlçe Başkanlığı nda Ramazan Bayramı kutlama programına katıldı. Partililerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ( ) Ağustos Zafer Bayramı nın 91. Yıldönümü kapsamında Mersin Valiliği nin düzenlediği kutlama programına katıldı. Burada, Atatürkçü Düşünce Derneği nin Atatürk Anıtı na çelenk sunumunun engellenmesine karşı çıktı. ( ) Ağustos Zafer Bayramı nın 91. Yıldönümü kapsamında Mersin Atatürkçü Düşünce Derneği nin düzenlediği konsere katıldı. ( )

10 Ağustos Zafer Bayramı nın 91. Yıldönümü kapsamında Mersin/Toroslar/ Gözne Belediyesi nin düzenlediği kutlama programına katıldı. ( )

11 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ/MESLEK KURULUŞLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR 1. Mersin Nakliyeciler Derneği ni ziyaret ederek derneğin ve lojistik sektörünün sorunlarını konuştu. Sonrasında nakliyeci esnafı ile bir araya geldi.( )

12 YASAMA FAALİYETLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMA 1. Devlet eliyle yapılan soy fişlemesi hakkında soru önergesi vererek konuyu TBMM gündemine taşıdı. ( ) yaş altındaki çocuk sporcularında da doping maddesi kullanmasını verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. ( ) 3. AKP Hükümetinin Mersin-Antalya arası bölünmüş karayolunun rant yoluna dönüşmesini verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. ( )

13 DİĞER FAALİYETLER 1. Nagazaki ve Hiroşimaya atılan atom bombalarının yıldönümünde hayatını kaybedenleri anmak ve Nükleer Santrallere Hayır demek için Mersin Nükleer Karşıtı Platformu nun Büyükeceli de düzenlediği eyleme katıldı. ( ) 2. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri ile birlikte Silivri ye giderek Özel Yetkili Mahkeme nin karar duruşmasını izledi. Burada yaptığı açıklamada Tarih bu hukuk katliamını yazacak ve AKP diktası kara leke olarak taşıyacak dedi. ( )

14 3. Mersin CHP İl Gençlik Kolları nın düzenlediği Hakan Yeşilyurt konserine katıldı. Konser sonrası yaptığı açıklamada Gençler umudumuzu yeşertiyorlar dedi. ( ) 4. Mersin Barosu nun düzenlediği Avukat Spor Oyunlarının açılışına katıldı. ( ) 5. Dünya Barış Günü etkinlikleri çerçevesinde Yenice Belediyesi nin Tarsus ta düzenlediği Volkan Konak konserine katıldı. ( )