Sadakataşı Derneği, kurulduğu 2010 yılından bu yana yardımsever insanımızın yaptığı bağışları, medeniyetimizin paylaşmayı tavsiye eden

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sadakataşı Derneği, kurulduğu 2010 yılından bu yana yardımsever insanımızın yaptığı bağışları, medeniyetimizin paylaşmayı tavsiye eden"

Transkript

1

2 Sadakataşı Derneği, kurulduğu 2010 yılından bu yana yardımsever insanımızın yaptığı bağışları, medeniyetimizin paylaşmayı tavsiye eden sadakataşlarından aldığı ilhamla, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyor.

3 YURTİÇİ GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA sloganıyla başlattığımız 2014 Ramazan Kampanyamız binlerce bağışçımızın desteği ile gerçekleşti. Ülkemizin 12 şehrinde 1300 paket Ramazan kumanyasının dağıtımı tamamlandı. Gönülden destekleri ile binlerce insanın sofrasına sıcak bir aş, çocuklara üst baş olan tüm gönül dostlarımıza teşekkürü borç biliriz.

4 5 GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA Gönülden yapılan yardım bereketlenir, paylaşılan asla eksilmez. Sadakataşı Derneği, Hayırda yarışınız buyruğu uyarınca; Bir kardeşe deva, diğerine dua elçisi olma gayretini hem ülkemizde hem de kardeş ülkelerde titizlikle sürdürüyor.

5 7 AGRI 100 KiLiS 150 BAYBURT 100 BiNGÖL 100 ÇANKIRI 100 ERZURUM 100 SiVAS 100 SOMA 100 SANLIURFA 150 TOKAT 100 HATAY 100 VAN 100

6 YURTDIŞI GÖNLÜNÜZDEN NE KOPARSA sloganıyla başlattığımız 2014 Ramazan Kampanyamız binlerce bağışçımızın desteği ile gerçekleşti. Yurt dışında 20 ülkede paket Ramazan kumanyasının dağıtımı gönüllülerimiz ve bölgelerdeki partner kuruluşlarımızın desteğiyle tamamlandı.

7 11 MESCiD-i AKSA iftari EL ELE VERİYORUZ, MESCİD-İ AKSA DA SOFRALAR KURUYORUZ sloganıyla kamuoyuna duyurduğumuz programımız yardımseverlerden büyük ilgi gördü. MESCİD-İ AKSA avlusunda gerçekleştirdiğimiz iftar programında Filistinli kardeşlerimize iftar yemeği dağıtımı gerçekleştirildi. Ramazan ayı boyunca Filistinli kardeşimizin faydalandığı iftar programı, Türkiye televizyonlarında canlı bağlantılarla haber yapıldı.

8 13 AFGANiSTAN ARNAVUTLUK KiŞiLiK iftar DÜZENLEDiK 500 ADET ilmihal SETi ULAŞTIRDIK KORTÇA BÖLGESİNDE YÜZLERCE KİŞİNİN FAYDALANACAĞI MÜNEVVER CAMİİ NİN TEMELİ ATILDI

9 15 BANGLADEŞ BOSNA HERSEK 1000 BANGLADEŞ TE BULUNAN ARAKAN MÜLTECİ KAMPINDA 200 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ İLKÖĞRETİM OKULUNUN YAPIMI TAMAMLANDI KiŞiLiK iftar DÜZENLEDiK

10 17 BULGARiSTAN BURKiNA FASO BULGARİSTAN DA MESCİD VE KÜLTÜR EVİ YAPIMI TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI YOKO ŞEHRİNDE YÜZLERCE KİŞİNİN FAYDALANACAĞI AHMET KELEŞ CAMİİ VE SU KUYUSU AÇILDI.

11 19 ÇAD FiLiPiNLER 500 ÇAD IN ENDEJAMA BÖLGESİ AMA ACHAGA KÖYÜ NDE 305 KİŞİNİN EĞİTİM GÖREBİLECEĞİ NAHİDE İNEL KUR AN KURSU AÇILDI. 300

12 21 GAZZE IRAK

13 23 KENYA KIRGIZiSTAN KiŞiLiK iftar DÜZENLEDiK

14 25 KUDÜS LÜBNAN KİŞİYE BAYRAMLIK YARDIMI ULAŞTIRDIK KiŞiLiK iftar DÜZENLEDiK 1000

15 27 SOMALi SURiYE İDLİB SARMADA KIRSALINDA 500 KİŞİLİK EL HAMİDUN ÇADIRKENT inin AÇILIŞI YAPILDI KiŞiLiK iftar DÜZENLEDiK

16 29 SRi LANKA TANZANYA 400 ADET RAMAZAN KUMANYASI ULAŞTIRDIK 400 SRİ LANKA DA ONLARCA YETİMİN BAKILACAĞI HATİCE-İ KÜBRA YETİMHANESİ GELiŞTiRME PROJESi BAŞLATILDI. ZANZİBAR ADASINDA HACI OSMAN VAR VE HACI AYŞE VAR ADINA İNŞA EDİLECEK CAMİİ VE EĞİTİM MERKEZİ NİN TEMELİ ATILDI.

17 31 ViETNAM YEMEN 230 ADET RAMAZAN KUMANYASI ULAŞTIRDIK 300

18 TAMAMLANAN PROJELER

19 35 ÇAD BULGARiSTAN Orta Afrika ülkelerinden olan Çad da geçen yıl yapımına başlanan Kur an kursunun açılışı yapıldı. Nahide hanımefendinin bağışlarıyla inşa edilen Kur an kursunda 200 kız, 105 erkek olmak üzere toplamda 305 öğrenci eğitim görüyor. Her yıl Ramazan ve Kurban dönemlerinde bölgede çalışmalar yürüten ekiplerimizin tespit ettiği bu eksiklik, açılan Kur an kursumuz sayesinde büyük ölçüde giderildi. Bulgaristan da yapımı tamamlanan, Ramazan ayı içerisinde açılışı gerçekleştirilen mescid ve kültür evimiz bölge halkının hizmetine sunuldu. EĞİTİM 305ÖĞRENCİ GÖRÜYOR MESCİD VE KÜLTÜR EVİNİN İNŞAATININ YAPIMI TAMAMLANDI.

20 37 SURiYE BURKiNA FASO İç savaşın başladığı tarihten itibaren Suriye çalışmalarını sürdüren derneğimiz yeni bir projeyi daha 2014 Ramazan ayında hayata geçirdi. Suriye nin İdlib kentine bağlı Sarmada kırsalında inşa edilen El Hamidun Çadır Kenti, savaş nedeniyle güvenli bölgelere göç etmek zorunda kalan Suriyelilere hizmet vermeye başladı. 500 kişilik kapasiteye sahip olan çadır kentte 100 çadır, okul, mescid ve su kuyusu bulunuyor. OKUL MESCİD VE SU KUYUSU 100ÇADIR, BULUNUYOR Batı Afrika ülkelerinden biri olan Burkina Faso da 2012 yılında başladığımız Ahmet Keleş Camii ve su kuyusunun açılışı bu Ramazan ayında gerçekleştirildi. Hayırsever gönüllümüz Ahmet Keleş in tüm yapım masraflarını karşıladığı cami ve su kuyusundan yüzlerce kardeşimiz faydalanıyor. AHMET KELEŞ CAMİİ VE SU KUYUSUNUN AÇILIŞI BU RAMAZAN AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

21 TEMELİ ATILAN PROJELER

22 41 ARNAVUTLUK ARNAVUTLUK 11 Dilde 11 Bin eğitim Seti adıyla başlattığımız projemizin Arnavutluk ayağında ülkenin yerel diliyle basılmış olan Kur!an-ı Kerim, Siyer-i Nebi ve İlmihal den oluşan 500 adet eğitim seti bu Ramazan ayı içerisinde Arnavutluk un Tirana, Durres, Fushe-Kruja, Shkoder, Korce ve Diber şehirlerinde dağıtıldı. Arnavutluk un Kortça şehrinde Münevver Camii nin temeli bu Ramazan ayında atıldı. Bir yılda tamamlanması hedeflenen cami bünyesinde kültür evi de bulunacak. Toplamda 500 M2 lik alana kurulacak olan camiden yüzlerce kardeşimiz faydalanacak DiLDE BiN E itim SETi 500m 2 MÜNEVVER CAMİİ NİN TEMELİ BU RAMAZAN AYINDA ATILDI.

23 41 SRi LANKA TANZANYA Sri Lanka da 2013 yılı ramazan ayı içerisinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Hatice-i Kübra Yetimhanesi için geliştirme projesini başlattık. Mevcut binanın üzerine 1 kat daha inşa edilerek yetimhanemize yeni sınıflar kazandıracak. Tanzanya nın Zanzibar adasında Hacı Osman Var ve Hacı Ayşe Var adına inşa edilecek Camii ve Eğitim Merkezi nden oluşacak kompleksin temeli bu Ramazan ayında atıldı. Hacı Osman Var Camii ve Hacı Ayşe Var Eğitim Merkezi nin yapımının iki yılda tamamlanması hedefleniyor RAMAZAN AYI İÇERİSİNDE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ HATİCE-İ KÜBRA YETİMHANESİ İÇİN GELİŞTİRME PROJESİNİ BAŞLATTIK.

24

25