MOSKOVA MEDIKAL TURİZM KONGRESİ VE TURİZM FUARI -RAPORU-

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MOSKOVA MEDIKAL TURİZM KONGRESİ VE TURİZM FUARI -RAPORU-"

Transkript

1 MOSKOVA MEDIKAL TURİZM KONGRESİ VE TURİZM FUARI -RAPORU- 1) THY nın Tarifeli Istanbul Atatürk Moskova Vnokova International Uçağıyla Yerel Saatle 12:30 da Moskovaya İndim. Havalimanından Kalacağım Otele Karayoluyla Ulaşmam Moskova nın Bilinen Trafik Sıkıntısından Dolayı Üç Saat Sürdü. İlk Gün Cosmos Otele Girişimi Gerçekleştirdim ve Kongre ye Katılım İçin Ön Hazırlıklarımı Yaptım, Aynı Günün Akşamı Emsey Hastanesinden Abdullah Beyin Gelmesiyle Ertesi Gün Katılım Sağlıyacağımız Kongrenin Katılım Stratejisini ve Programını Görüştük.(İş Görüşmeleri ve Randevulaşmalarda Moskova Trafiği Dikkate Alınmalı,Mümkünse Kalınılacak Otel Şehir Merkezinden Seçilmeli. 2) Saat : 09:20 de 4. Uluslar arası Moskova Turizm ve Sağlık Turizmi Kongre Alanına Doğru Hareket Ettik,Trafikten Ötürü Saat:10:30 da Fuar Alanına Ulaştıktan Sonra Kayıt İşlemlerimizi Yaptık ve Kongreye Katılımımızı Gerçekleştirdik.

2 3) Kongre & Fuar Katılım Süreci; * Elena Harvardt, Kongre Açılış Konuşması,COO- Nexen Group.10:35 * Dr. Ramadan Ibrahim, Hoş Geldiniz Konuşması -Dubai Health Care City Takip ve Regulasyon Departmanı.10:45 * Alexander Liyev, Hoş Geldiniz Konuşması- Kırım Özelk Cumhuriyeti Turizm Bakanı.11:00 * Marwan Abedin- Başkan Dubai Health Care City, Dubai Sağlık Serbest Bölgesinin Yapısı, İşleyişi, Özellikleri, Ülke Sağlık Ekonomisine Katkılarını Anlattı.11:10 * Dr. El Daw Abdalla Suliman- Dubai Sağlık Otoritesi Araştırma ve Performans Yönetimi Departman Şefi, Dubai de Mevcut Bulunan Sağlık Kuruluşlarının Mükemmel Hizmet Sunumu Hakkında Bilgi Verdi. 11:40 * Sergey Khitrow-RBC Proje Araştırma Başkanlığı Yardımcı Analisti, Rusyada Gelişmekte Olan Medical Turizm, Özel Sektörün Ana Karakteristiği ve Bölümleri, Hasta Talepleri ve Davranışları, Sigorta Sistemini Anlattı.12:10 * Nadezhda Manshina Rusya Turzim Birliği- Rusya Sağlık Turizmi Potensiyeli(inbound&outbound) 12:30 *Andrea Szegedi-Macaristan Büyükelçiliği Turizm Ateşesi- Macaristan Sağlık Turizmi Pazarının Rus Hastaları Çekme Başarısındaki Gerçekler 12:55 *Marian Muro-İspany Katolonya Turizm Platformu Genel Direktörü, Katalonya Sağlık Siteminin Dünya Sağlık Sisteminde Üst Sıralarda Yeralması,Üst Seviye Medikal Tesisler ve Geleneksel Katalan

3 Misafirperverliği sayesinde yıllık yabancı hastanın bölgeye gelmesi ve geçen sene Rusya dan gelen hasta sayısının üçe katlaması.13:20 *Olga Solovievaa- İspanya Teknon Firması Doğu Avrupa Satış Müdürü- Barcelona Klinik Birliğinin Rus Sağlık Turistlerinin Pozitif Geliş Trendleri, Tekrar Trendleri ve Istatistikleri Hakkında Bilgi Verdi.13:40 * Dr. Ruben Diaz-İspanya Saint Joan de Deu Hastanesi Medikal Direktörü,Hastanelerinin Komplike Çocuk Hastalıklarının Tedavisinde Göstermiş Oldukları Başarılar Hakkında Bilgi Verdi.14:00 *Olesya Bulavina-İspanya Teknon Firması Doğu Avrupa Satış Müdürü, Rusya ve Çeversi Ülkelerden Gelen Onkoloji Hastalarına Verilen Tedaviler Hakkında Konuştu 14:30 * Konferans Bitiş:15:00 4) 15:30-17:00 Fuar Alanındaki Turizm ve Sağlık Turizm Stand Alanları Gezildi Kart Alış Verişi Yapıldı, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Turizmi Derneği Dökümanları Dağıtıldı, 6.USTK Istanbul Hakkında Bilgi Verildi.

4 5) 18:30 Moskova Türk Büyük Elçiliği Ziyaret Edildi, Ziyarette; - Derneğimizin Faaliyetlerinden Bahsedildi ve Moskova Çalıştayı Hususunda Destek İstendi, Destek Talebimiz Olumlu Karşılandı. - Rus Devlet Bürokratlarının Dış Yatırımcılara Muhafazakar Bir Bakış Açısıyla Baktıkları Belirtildi, Buna Rağmen Birçok Türk Yatırımcının Rusya da Yatırm Yaptığını ve Yapmaya Devam Ettiği Belirtildi. - Devlet Kademesinde St Petersbourg Ekibinin Etkinliği Belirtildi. 6) Kongre ve Fuar Alanında Katılım Süreci; * Konferans Alanında Sağlık Bakanlığının ve Sağlık Turizmi Derneğinin Dökümanları Dağıtıldı 10:30.

5

6 *Dr Tanya Belichenova Bulgaristan Spa ve Banyo ile Tedavi Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve thermal, spa, wellness sunumu yapıldı 10:45. 7) Fuar Alanındaki Turizm, Sağlık Turizmi Firmalarına ve Türk Sağlık Turizmi Firmalarına Ziyaret, Kart Doküman Alışverişi ve 6.UST Kongresine Davet Gerçekleştirildi. 8) Konferans Salonunda Belarus Ülkesi Sağlık Bakanlığı Medikal Destek Organizasyonu Direktörlüğü Temsicisi Tatiana Migal,Beyaz Rusyadaki,Spa Wellnes,Sağlık Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Fırsatları Hakkında Bilgi Verdi.12:00 * Dr Guil Liderman- ABD Özel Radio Terapi Merkezi Kliniği Başkanı, Amerikada Bir İlk Olan,Yeni Keşvedilen Onkoloji Hastalığı Tedavi Yönteminden Bahsetti 12:30 9) 13:00-17:00 Tüm Fuar Alanındaki Turizm ve Sağlık Turizmi Stantları Ziyaret Edildi Kart Alışverişi Yapıldı, 6.UST İstanbulun Tanıtımı Yapıldı, Turizm Sektöründe İştigal Eden Uluslar arası Sağlık Turizmi Firmalarına Dünya ve Türk Sağlık Turizmi Sektörü Hakkında Bilgi Verilerek Sektöre Çekilmeye Çalışıldı.

7 10) 17:30 daki Moskovada İkamet Eden TOBB DEİK Üyesi Ali Galip Beyle Toplantı Gerçekleştirildi. * Rusya Sağlık Sisteminin İyi Durumda Olmadığı Kanaatine Varıldı. *Moskova Çalıştay Organizasyonumuzu Destekleyeceklerini Belirttiler. * Rusya da Başarının Ayrıntılarda Saklı Olduğunu Belirttiler. *Türkiye ye Her Anlamda Sempati Duyulduğu Belirttiler. 11) 18:30 Toplantı Bitiş ve Hava Alanına Hareket. 12) 20:00 Hava Alanına Varış 13)21:25 THY Tarifeli Vnukovo Istanbul Atatürk Uçağına Biniş. Saygılarımla Sait CERİTOĞLU Sağlık Turizmi Derneği Yurt Dışı İlişkiler Sorumlusu

8