Başarınız için Ortaklık Yenilikçi Çözümlerle Makine Üreticilerinin Performansını Artırır

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başarınız için Ortaklık Yenilikçi Çözümlerle Makine Üreticilerinin Performansını Artırır"

Transkript

1 Başarınız için Ortaklık Yenilikçi Çözümlerle Makine Üreticilerinin Performansını Artırır

2 Makine Üreticisinin Performansı Kurum İş Sistemleri Fabrika Sürdürülebilir Üretim Fabrika Genelinde Optimizasyon Üretkenlik ve verimlilik hedeflerinizi gerçekleştirin Piyasaya sunma süresi IT birleşimi Varlık optimizasyonu Kullanım ömrü maliyeti Risk azaltma Proses optimizasyonu Bir makine üreticisi olarak, global rekabet ve hızlı bir şekilde değişen teknolojiye karşı kendinizi farklı bir konuma getirmek zorundasınız. Fabrika Genelinde Optimizasyon Günümüzün dinamik pazarında OEM ler Makine Üreticisi Performansı Dağıtım Merkezi Müşteri Sürdürülebilir Üretim Çalışmalarınızı daha temiz, güvenli, enerji tasarruflu ve rekabetçi hale getirin Talebe cevap verme Atık azaltma Kanunlara uyum Kaynak kullanımı Ürün entegrasyonu Emisyon yönetimi Makine Üreticisi Performansı Farklılaşmayı teşvik etmek için yenilikçiliğe odaklanın Global standartlar Üretkenlik iyileştirmeleri Rekabetçi avantaj Farklılaştırılan değer Güvenilirlik müşterileriniz, toplam sahip olma maliyetini azaltırken ticari çabukluğu artıracak, üretkenliği optimize edecek ve sürdürülebilirlik hedeflerinin tutturulmasına yardımcı olacak yenilikçi çözümler talep etmektedir. Bu küresel pazarda etkin bir şekilde rekabet etmek için değeri, makine maliyetinizin ötesinde tanımlamanız ve şirket performansını maksimuma çıkarmanız gereklidir. İster iş, ister ticari isterse teknik perspektiften bakılsın Rockwell Automation, makine Total Cost to Design, Develop, and Deliver SM (Tasarım, Geliştirme ve Teslimat için Toplam Maliyet) değerini azaltan çözümlerle makine üreticisinin performansını iyileştirir ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılar. Rockwell Automation ı makinenizin kullanım ömrünün her kademesinde, tasarımdan geliştirmeye, müşteri teslimatı ve sonrasında, otomasyon ortağınız olarak düşünün. Akıllı, güvenli, sürdürülebilir üretime odaklanması ile Rockwell Automation sizi hedeflediğiniz sonuca ulaştırır.

3 Sizinle Ortak Ortaklık Sürekliliği Müşterilerinizle ilişkilerin geliştirilmesi uzun vadede başarılı olmanız için çok önemlidir. Karşılaştığınız sorunları SONUÇLAR anlayan ve rekabetçi bir avantaj İşbirliği Faaliyet Seviyesi KOMPONENT TEDARIKÇISI STRATEJIK TEDARIK TCD PROGRAMI TCD VE ORTAKLIK sağlamanız için ihtiyacınız olan takım ve araçları sağlayan bir ortağa ihtiyacınız vardır. Rockwell Automation ile ortak olduğunuzda, makine ve iş Geleneksel İşbirliği Kapsamlı İşbirliği performansınıza odaklanan kapsamlı bir yaklaşımla çalışırız. Siparişten siparişe başlayan bir iş ilişkisi sonunda karşılıklı olarak faydalı bir iş ortaklığına dönüşebilir. Stratejik bir ortak olarak Rockwell Automation pazar değerinizi artırmak, iş maliyetlerinizi optimize etmek ve sonuçta da müşteri verimliliğini iyileştirmek için ürün spesifikasyonu odağının ötesine geçmenize yardımcı olabilir.

4 Tasarım Maksimum tasarım verimliliği tasarım işçilik süresinin ve maliyetlerinin azaltılması ve aynı zamanda tutarlı, modüler tasarımlar oluşturulması teslimat ihtiyaçlarını karşılamak için üretim verimliliğini artırır. Genişletilebilir mühendislik sayesinde mühendislik çalışmalarını farklı makineler arasında kullanabilir ve değerli zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Tasarım sırasında ölçeklendirilebilir makineler, makineler arasında ortak noktalar oluşturmanıza ve son kullanıcı gereksinimlerine uygun doğru-boyutta komponentleri seçmenize imkân tanır. Rekabetçi kalmanız için ekipmanlarınızın global güvenlik ve çevre standartlarına uyması gereklidir. Tehlikelerin belirlenmesi ve önlenmesi için önceden risk değerlendirmesi yapılması uygunluk sağlanmasına yardımcı olur, güvenliği artırır ve gereksiz yeniden tasarım değişikliklerini ve maliyetlerini önler. Son olarak, sürdürülebilirlik için tasarlanmış bir makine birçok amaç için esneklik sunar, işletme verimliliğini artırır ve enerji maliyetlerini azaltır. Ölçeklendirilebilir Kontrol Çözümleri Ölçeklendirilebilir bir kontrol sistemi, makinenizin fiyat ve performansının müşterilerinizin beklentilerini daha iyi karşılamasına yardımcı olur. Rockwell Automation özel bir makine tasarımı veya uygulama için optimum, en uygun maliyetli çözümü sunmak için komponentlerden entegre sistemlere kadar komple makine kontrol çözümü ürünleri sunar. Uygun Maliyetli Komponent Çözümleri makine ve müşteri gereksinimlerini karşılamak için size yeterince kontrol sağlar ve düşük maliyetle mekanik bağlantılı veya bağımsız bir makine için basit bağlanılabilirlik özellikleri sunar. Orta Seviye Kontrol Çözümleri yüksek performanslı hareket kontrolü, güvenlik, görselleştirme ve küçük bir alanda kurum genelinde bağlanılabilirlik konusunda müşteri ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olur. Yüksek Seviyede Entegre Kontrol Çözümleri müşterilerinizin en zorlu gereksinimlerini karşılayan gelişmiş kontrol ve bilgi özellikleri sunar. Ölçeklendirilebilir kontrol çözümleri tasarım esnekliğini artırır ve geniş kapsamlı ihtiyaçları karşılamak, değişen pazar koşullarına uyumda müşterilerinize yardımcı olmak için kontrol sistemini üst, alt veya uygulamalar arası hızlı bir şekilde ölçeklendirmenize imkan tanır. Mekatronik Daha esnek ve sürdürülebilir ekipmanlara sahip olmak için birçok makine üreticisi, makine, elektrik ve kontrol mühendisliğini birleştiren mühendislikler arası makine tasarımı yaklaşımı olan mekatronik uygulamaları kullanmaktadır. Rockwell Automation Motion Analyzer yazılımı hareket kontrol sistemlerinin analizi, optimizasyonu, simülasyonu ve seçimini daha hızlı ve kolay hale getiren mekatronik tasarım yaklaşımının tüm avantajlarından faydalanmanıza yardımcı olur. Ek olarak, oran, tork ve tolerans analizi dahil olmak üzere performans değerlendirme özellikleri sunar.

5 Fonksiyonel Güvenlik Modern güvenlik teknolojisinin ve kapsamlı Fonksiyonel Güvenlik Kullanım Ömrü yaklaşımının kullanılması ile makine üreticileri olarak akıllı güvenlik sistemi tasarımlarının doğasında bulunan değerden yararlanabilirsiniz. Bu yaklaşım, makineleri piyasaya daha hızlı sürmenize, tasarım süresi ve maliyetlerini azaltmanıza ve sonuç olarak kârınızı artırmanıza yardımcı olur. Müşterileriniz için bu, sadece rekabetçi fiyatla daha güvenli, esnek, yüksek performanslı makineler sunmanız anlamına gelmez, aynı zamanda maliyetleri azaltan ve performansı artıran güvenli kapatma, güvenli hız ve güvenli ağ gibi güncel güvenlik kontrol özellikleri eklemenizi sağlar. Stabilite, kalite ve güvenilirlik konularında global standartları karşılayan ürünlerle birlikte emniyet, geleneksel eklenti çözümlerine göre daha düşük bir maliyet ve eforla makinelerinize önceden entegre edilebilir. Tasarımın ilk aşamalarında bir risk değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi, koruma gerektiren tehlikeleri etkin bir şekilde ortadan kaldırmanıza veya minimuma indirmenize imkan tanır. Rockwell Automation makine güvenlik danışmanları bir safeguarding proje konusunda tüm aşamalarda size yardımcı olabilir. Bunlar eğitim, standart yardım, risk ve tehlike değerlendirmesi, devre hesaplamaları, sistem mimarisi geliştirme, sistem ve koruma tasarımı, onaylama ve başlangıç konularını içerebilir. Standartlara Uyum Günümüzün global ekonomisinde ekipmanlarınız global kanunlara ve standartlara uymalıdır. Ürünlerimiz başlangıçtan itibaren global endüstri gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ek olarak, online teknik bilgi ve dokümantasyonlarımızdan oluşan Knowledgebase kütüphanemiz birçok standardı anlamanıza ve bunlara uymanıza yardımcı olmak için kullanımınıza hazırdır. Rockwell Automation Integrated Architecture tak ve çalıştır fonksiyonu hem bizim hem de müşterilerimiz için büyük bir avantaj oluşturdu. Bob Fung, Mühendislik Başkan Yardımcısı, Owens Design Rockwell Automation Integrated Architecture çözümü o kadar ölçeklendirilebilir ki, ölçü ve karmaşıklığından bağımsız olarak uygulamalarımızı tek bir kontrol motoru ve tek bir geliştirme ortamında tasarlayabiliyoruz. Martin Schurmann, Elektrik Geliştirme Müdürü, Ferrum AG Daha önce birçok otomasyon tedarikçisi ile çalıştık, ancak maalesef hem makine hem de hareket kontrolünü bir platformda entegre eden bir şirket bulamadık. ControlLogix kontrol cihazı ile bu fonksiyonların verimli bir şekilde entegre edilmesi sayesinde kontrol sistemleri için tasarım süresini ortalama üç yıldan sadece beş aya indirmeyi başarabildik. Ed Varatip, Elektrik Mühendisliği Müdürü, Pneumatic Scale Angelus

6 Geliştirme Piyasaya daha hızlı sunum, günümüz ekonomisinde rekabetçi olmak ve müşteri teslimat taahhütlerini karşılamak için çok önemlidir. Bunu programlama ve montaj süresini azaltarak ve standart komponentler kullanarak başarabilirsiniz. Just-in-time (JIT) teslimat ve daha az acele gönderimler ile tedarik zinciri verimliliğinin artırılması aynı zamanda geliştirme süresini de azaltır. Esnek ekipman modelleri birçok müşteri ihtiyacını karşılamak için tercih edilir. Yapılandırılmış, yeniden kullanılabilen modeller ile sistem entegrasyon süresini ve maliyetlerini azaltabilirsiniz. Basitleştirilmiş entegrasyon ve tasarım optimizasyonu ile müşterilerinizin fabrika altyapısı için kesinlikle uygun olacak başlatma ve devreye alma kolaylığına sahip makineler geliştirebilirsiniz. Ürün Seçimi ve Tasarım Araçları Rockwell Automation daha verimli makineler tasarlamanıza ve piyasaya sunumu hızlandırmanıza yardımcı olacak güçlü araçlar sunmaktadır. Integrated Architecture Araç Seçim Sihirbazı yetenek ve projeniz için ihtiyacınız olan aracı bulmanıza yardımcı olacaktır. Sadece birkaç soruyu cevaplayın ve üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olacak araçları öğrenin. Bu araçların arasında aşağıdakiler bulunur: Ürün Seçimi Araç Kutusu: Allen-Bradley ürün seçimi, yapılandırma ve CAD çizimlerine kolay erişim sunar değerli geliştirme süresinin tasarruf edilmesini sağlar. Integrated Architecture Builder: Integrated Architecture Builder (IAB), Logix-tabanlı otomasyon sistemlerinin yapılandırılması için bir grafik yazılım aracıdır. Donanım seçimi yapmanıza ve kontrol cihazları, giriş/çıkış, ağ, sürücüler, On-Machine kablolama ve tesisat, hareket kontrolü ve diğer cihazları içeren uygulamalar için spesifikasyonlar oluşturmanıza yardımcı olur. Hızlandırma ve Yapılandırma Araçları: Aşağıdakiler dahil olmak üzere makinenizin tasarımı, kurulumu, işletmesi ve bakımını basitleştirmek için gerekli olan araçları içerir: ürün seçimi; pano düzeni; kablolama tasarımı; programlama tasarımı; operatör arayüzü (HMI) tasarımı ve başlatma. Küçük Sistem Taslak Oluşturucu: Bu araç bir kontrol cihazı seçmenize, bir ağ atamanıza, bir Operatör Arayüzü (HMI) ve giriş/çıkış eklemenize ve sürücüleri yapılandırmanıza imkan tanır. Küçük Sistem Taslağı Oluşturucu aynı zamanda seçilen ürünler için performans, kapasite ve yapılandırma bilgileri verir. Örnek Kod Kütüphanesi: Bu web sitesi, sisteminizi programlamaya başlamak için başka biri tarafından yazılmış olan bir kodu alıp temel olarak kullanmanıza imkan tanır. Logic, Operatör Arayüzü (HMI) ve sürücüler dahil olmak üzere en iyi Integrated Architecture uygulamalarını paylaşabileceğiniz yerdir. Daha fazla bilgi için adresini ziyaret edin.

7 Modüler Programlama Modüler Programlama kod yapılandırma, etiket adlandırma kuralları, durum modeli uyarlama, Operatör Arayüzü (HMI) uygulamaları ve daha fazlasını içerir. Endüstri standartlarını baz alarak Rockwell Automation Integrated Architecture sisteminden en fazlasını elde etmeniz için size tutarlı bir çerçeve sunar. Modüler programlama kullanarak kolaylıkla yeniden kullanılabilir kod modülleri geliştirebilirsiniz. Birçok makine yapılandırması için gereksinimleri karşılamak üzere önceden tanımlanmış modüller ile müşterileriniz yeniden kod yazmaya gerek duymadan bir makine üzerindeki üretim fonksiyonlarını değiştirebilir. EtherNet/IP Ağı Makine üreticileri ve bunların son kullanıcıları şimdi her zamankinden daha fazla oranda otomasyon sistemlerini basitleştirmek ve riskleri önlemek istemektedir. Birçoğu bu hedeflerine ağ yapılarını EtherNet/ IP ile birleştirerek ulaşmaktadır. EtherNet/IP nin basitliği, standart bir alan bus çözümünün gerçek zamanlı performansı, dayanıklılığı ve güvenliği ile birlikte bant genişliği, açık bağlanılabilirlik ve standart Ethernet in küresel anlamda kabul görmesi özelliklerinde saklıdır. Çok kademeli bir ağ stratejisinin tek bir standart ağ ile değiştirilmesi sayesinde mühendislik süresini ve entegrasyon risklerini azaltabilirsiniz. Makine Üzerinde Çözümler Endüstriyel kontrollerin ve donanımın kabin dışına, makine üzerine alınması ile kablolama ve sistem maliyetlerinizi azaltabilirsiniz, bu da makine üretim sürenizi verimli bir şekilde hızlandırmanıza imkan tanır. Makine Üzerinde yaklaşımı aynı zamanda önceden özel uygulamalar olarak algılanan standart ürünler sunmanıza imkan tanır ve mühendislik çalışmalarının azaltılmasını, daha hızlı teslimat süreleri ve son kullanıcı için daha fazla esneklik sağlar. Donanım Entegrasyonu Projeleriniz için kanıtlanmış, esnek tedarik içeriği, kapsamlı sistem dokümantasyonu ve yanıtlayıcı, lokal sistem testi ve desteğinden faydalanın. Rockwell Automation Global Çözümleri hazır panolar, tam kapalı e-houses ve modüler proses kızakları ve araçları sunar. Ek olarak, geleneksel kara kutu kontrolünün özellikleri ile birlikte tüm Integrated Architecture avantajlarını da sağlayan paket çözümler sunuyoruz. Tedarik Zinciri Verimliliği Dünyanın önde gelen otomasyon çözümlerine sahip olmak, ihtiyacınız olduğunda mevcut değillerse hiçbir anlam ifade etmez. Piyasaya sürme zamanınızı iyileştirmek için lokal satış ve destek sunma yeteneğine sahip güvenilir bir elektronik ortağı ile tek noktadan tedariğe ihtiyacınız vardır. Rockwell Automation Yetkili Distribütörleri elektrik tedarik harcamalarınızı yönetmenizi sağlar, eğitimler sunar ve ölçülebilir tasarruflar elde etmenize yardımcı olur. Connected Components Building Blokları önemli oranda çalışma tasarrufu elde etmemizi sağladı ve rekor sürede yeni makine tedarik etmemize yardımcı oldu. Mike Wescott, Kontrol Mühendisi, Contech Makine inşa süremizi neredeyse beş gün azaltarak yılda elli makine daha fazla üretebiliyoruz, bu da yıllık $2,5 milyon satış artışı anlamına geliyor. Robert D. Irwin, Başkan Yardımcısı, RRR Development Müşterilerimiz eğer bir şeyler kötü giderse özel bir parça için uzun süre beklemek zorunda kalmak istemiyor. Sistemimizde standart, hazır Allen-Bradley komponentleri kullanıyoruz ve müşterilerimizin her biri lokal parçalara daha kolay ve yerel olarak ulaşabiliyor. Andy Knaut, Mühendislik Direktörü, TGW-ERMANCO, INC. Petrol üretimini hemen ve otomatik olarak optimize etmeye ihtiyaç duyuyorduk ve Rockwell Automation Integrated Architecture kapsamlı petrol bilgisi ve mükemmel otomasyon teknolojisini edinmemiz için iki ana mühendislik alanını birleştirmemize imkan tanıdı. Bu hem lokal olarak hem de uzaktan petrol optimizasyon algoritmalarını kullanmamıza ve çözümümüzün üretkenliğini artırırken, farkındalığımızı ve karar verme proseslerimizi iyileştiren kapsamlı veritabanları oluşturmamıza yardımcı oldu. Hugo Valderrama, Ürün Müdürü, SLACOL S.A.S.

8 Teslimat Teslimat süresi genellikle önemli bir faktördür. Ekipmanı daha kısa bir süre içerisinde sunabileceğinizi göstermeniz çok önemlidir. Genel devreye alma süresinin azaltılması test, kurulum, arıza bulma ve başlatma süresi önemli anahtarlardandır. Makinenizin kurulumu yapıldığında, doğru seviyede global servis ve desteğe sahip olmak garanti maliyetlerinizi azaltmanıza ve kullanım ömrü boyunca destek sayesinde son kullanıcı memnuniyetini artırmanıza yardımcı olur. Son olarak, performans için optimize edilmiş kaliteli ve güvenilir bir makine tedarik etmek size rekabet avantajı sağlar. Bilgiye Dayalı Çözümler Üreticiler, üretim hatlarını şirketin geri kalanı ile bağlantılı hale getirdikçe, bu iki alan arasındaki boşluğu sorunsuz bir şekilde dolduran makineler hızlı bir şekilde makine üreticilerinin rekabet avantajı konumuna gelmektedir. Fabrika verimliliğini artırmak için üreticiler, makine üreticilerinin altyapılarına kolaylıkla entegre edebilecekleri, geniş kapsamlı, gerçek zamanlı performans ve çalışma verileri sunan ekipmanlarına güvenmektedir. Genel Ekipman Verimliliği (Overall Equipment Effectiveness OEE) gibi doğru performans ölçümleri ile fabrika müdürleri problemleri belirleyebilir ve tüm üretim prosesi için iyileştirme sağlamak amacıyla proaktif stratejiler belirleyebilirler. Rockwell Automation Integrated Architecture, standart makine durum modelleri ve veri yapıları ile birlikte, performans yönetim sistemleri ve diğer üretim yönetim sistemi (manufaturing execution system MES) uygulamaları sayesinde dikey entegrasyonu basitleştirir. Üretim alanı ile ofis alanı arasındaki boşluğu verimli bir şekilde dolduran makineler sonuçta yüksek performanslı makineler konusunda müşteri taleplerini karşılamanıza yardımcı olur ve bilgi çağında sizi değerli bir ortak konumuna getirir. Uzaktan İzleme Uzaktan erişim modemleri, müşteri altyapısına bağlı olarak standart bir telefon hattı veya İnternet üzerinden makinenizin kontrol sistemine hızlı bir şekilde bağlanmanıza imkan tanır ve sahada olmadan kritik durumlara müdahale etme yeteneğinizi artırır. Evinizden, ofisinizden veya başka bir tesisten sistem durumunu kolaylıkla izleyebilir, teşhis gerçekleştirebilir ve yetkili program değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Ağ ve Güvenlik Servisleri Rockwell Automation Ağ ve Güvenlik Servisleri güvenlik riskleri, güvenli olmayan uzaktan erişim ve bir ağ üzerinde birden fazla ağ sahibi gibi zorlukları yönetebilmeniz için hem üretim hem de IT konusunda uzman seviyesinde eğitim almış, gerekli bilgilere sahip bir ekip sunar. Bu ekip ağ ve güvenlik altyapısını değerlendirebilir, tasarlayabilir, kurabilir, denetleyebilir ve yönetebilir; bu da sizin ve müşterilerinizin yüksek seviyede iş performansına sahip olmasına ve yeni, benzersiz rekabet fırsatları keşfetmesine yardımcı olur.

9 Global Servisler ve Destek 80 farklı ülkede 450 nin üzerinde satış ve destek ofisi ile Rockwell Automation tedarik ve destek ağı kapsam açısından rakipsizdir. Bir makineyi ister yerel ister global pazarda satın, Rockwell Automation işlerinizin güçlü bir şekilde sürdürülmesini sağlayacak servisleri sunar. Ana servisler arasında aşağıdakiler bulunur: Web sitesi desteği dünyanın herhangi bir yerinde parça, teknik destek veya 7/24 mühendislik yardımı için irtibat bilgilerini bulabilirsiniz. Uzaktan yönlendirilen servisler makinelerinize her yerden bağlanmak ve uzaktan izlemek, raporlamak, problemleri teşhis etmek ve çözümlemek için Rockwell Automation altyapısını kullanın. 20 den fazla dilde 7/24 telefonları cevaplamak için uzaktan destek mühendislerimizden faydalanın. Saha servis seçenekleri başlangıç desteği, garanti, acil durum, önleyici bakım, uzaktan izleme, eğitim, denetim ve değerlendirme servisleri için. Tasarım ve değişiklikleri kendi bünyemizde gerçekleştirdik. Ancak ilk motor çalıştırma zamanı geldiğinde, Rockwell Automation mühendislerinin hassas ayar ve PID kontrolleri konusunda bize yardımcı olmalarını istedik. Wim Blokhuis, Kontrol ve Elektrik Grup Lideri, OPRA Turbines BV ve Igo Chistyakov, Paket Mühendisliği Müdürü, OPRA Turbines BV Rockwell Automation dan aldığımız destek konusunda ne söylesem azdır. Bu destek mevcut fabrika varlıklarımızın ve yeni teknoloji yatırımlarımızın değerini maksimuma çıkarmamıza yardımcı olmak açısından çok faydalı oldu. Richard Stewart, Kıd. Proje Mühendisi, Evergreen Packaging Rockwell Automation saha mühendisleri devreye alma sırasında her zaman yanımızdaydı ve analizlere göre en iyi performansı almamız için yazılımı düzenlediler. Dirk-Jan Ruijter, Ürün Müdürü, Hobre Instruments Rockwell Automation ile en az 5 yıldır birlikte çalışıyoruz ve ürün dayanıklılığına ve kalitesine güveniyoruz. Teknik destek ile birlikte çalışma konusunda çok iyi bir deneyime sahibiz ve Rockwell Automation Müşteri Satış Mühendisi ile olan yakın ilişkimiz Brezilya dışındaki ürün mühendisliği ile irtibata geçmeye ihtiyacımız olduğunda hayatımızı kolaylaştırıyor. Moises Miri, Projeler Teknik Müdürü, MADEM S.A.

10 İşbirliği Ortaklıkları Makinenizin değerini, makinenize değişik seviyelerde otomasyon çözümleri entegre ederek, maliyetin ötesinde işlevselliği ile de arttırmalısınız. Bu zorlu iş ortamında başarılı olmak için ölçeklendirilebilir bir temelde tüm çözümleri sağlayabilecek ve aynı zamanda doğru ürün, uzmanlık ve global satış sonrası desteği birleşimi sunan bir otomasyon tedarikçisine ihtiyacınız vardır. Endüstri Odaklı OEM Ekibi Saygınlığınızın temeli müşteri taleplerini karşılayan makineler üretmenizdir. Aynı zamanda rekabetçi global ortamda makinelerinizi farklı hale getirmek zorundasınız. Teknik danışmanlarımız, mühendislerimiz ve proje yöneticilerimiz karşılaştığınız problemleri çözmenize yardımcı olur ve sizin ihtiyaçlarınız ile müşterilerinizin ihtiyaçlarını bir araya getirir. Uzmanlardan oluşan ekibimiz paketleme, dönüştürme, baskı, malzeme taşıma, montaj, enerji, proses ekipmanları ve birçok farklı alanda size çözümler sunar. Bu çözümler yiyecek ve içecek, yaşam bilimleri, ev ve kişisel bakım, otomotiv, baskı, petrol ve gaz, su ve atık su, kimya ve tekstil gibi birçok endüstri alanını kapsar. Bölgesel OEM Uzmanlık Merkezleri Yüksek teknolojiye sahip makinelerin tasarımcısı ve üreticisi olarak değişiklik yapmanın zor ve maliyetli olduğunu bilirsiniz, ancak yine de rekabet avantajına sahip olmak istersiniz. Rockwell Automation Uzmanlık Merkezleri, güvenilir ve saha için hazır, yeni ve yenilikçi çözümler elde etmeniz için rakipsiz mühendislik know-how birikimini son teknoloji test ekipmanları ile birleştirir. Geliştirme bütçesini ve piyasaya sunma süresini azaltmaya yardımcı olmak, özel destek almak, yeni tasarım fikirlerini tartışmak ve uygulama konularını belirlemek için Uzmanlık Merkezlerinden faydalanabilirsiniz. Machine Builder Programı Rekabet seviyesi her gün artan global pazarda, iş büyümesinin sürdürülmesi ve müşteri bağlılığının sağlanması ana başarı unsurlarıdır. Uzun vadeli büyüme sağlamaya yardımcı olmak için Rockwell Automation pazar farkındalığınızı artırmaya, hizmet sunulan pazarları genişletmeye ve teknik ve fonksiyonel mükemmelliğinizi geliştirmeye yardımcı olacak üstün Machine Builder Programı nı sunmaktadır. Rockwell Automation PartnerNetwork sisteminin bir parçası olarak Machine Builder Programı, Rockwell Automation iş değerlerini paylaşan ve üreticilerin toplam satın alma maliyetini azaltmaya yardımcı olacak çözümler sunmaya çalışan önde gelen endüstri OEM lerini içerir. PCMC nin Rockwell Automation ile geçmiş çalışmaları nedeniyle sadece alım-satım yapan bir satıcı olarak değil bir PartnerNetwork üyesi bağlılığı ile ürünlerimiz ile nereye gideceğimizi paylaşma ve her iki tarafın da ürünlerinin başarılı olması için birlikte çalışma konusunda birbirimize güvendik. Rodney Pennings, Ürün Grubu Mühendislik Lideri, PCMC Rockwell Automation hem teknik hem de ticari destek sağlayan iyi bir iş ortağı olarak kendini kanıtladı. Diego Galuzzi, Şirket Sahibi, ACIS

11 Tasarım Geliştirme Teslimat Tasarım Üretkenliği Genişletilebilir Mühendislik Ölçeklendirilebilirlik Global Standartlar Risk Değerlendirmesi Sürdürülebilirlik için Tasarım Piyasaya Sunma Süresi Tedarik Zinciri Verimliliği Esnek Ekipman Modelleri Basitleştirilmiş Entegrasyon Tasarım Optimizasyonu Devreye Alma Global Servis ve Destek Güvenilirlik ve Kalite Makine Performansı

12 İşinizi Destekler Makinelerinizin kullanım ömrünün her kademesinde Rockwell Automation ortağınızdır. Tasarımdan, üretim, çalışma ve bakıma kadar her aşamada Rockwell Automation teknolojisinin, kaynaklarının ve çalışanlarının sürekliliğine güvenebilirsiniz. Standart programlar dışında aşağıdaki konularda da size yardımcı olabiliriz: Yeni yaklaşım ve çözümler için beyin fırtınası Endüstrideki deneyimimizi kullanarak tescilsiz çözümlerin paylaşımını kolaylaştırmak Mümkün olan en iyi çözüme sahip olduğunuzdan emin olmak için geleneksel çözümleri aşmak Daha verimli sonuçlar elde etmek için yeni uygulamalar, yöntemler veya araçlar önermek Ürünlerimizin ve servislerimizin sunduğu avantajlardan faydalanarak Tasarım, Geliştirme ve Teslimat için karşıladığınız Toplam Maliyeti düşürüp, piyasaya sunma sürenizi kısaltabiliriz. Değişime karşı daha hızlı reaksiyon gösterecek donanıma sahip olursunuz, bu da kârınızı artırır ve yüksek-performanslı, yenilikçi makinelerle daha fazla müşteri çekmenize imkân tanır. Size bağımsız komponentler, komple sistemler veya özel danışmanlık sağlayabiliriz; asıl hedefimiz özelleştirilmiş seviyede çözümler sunmaktır. Daha Fazla Bilgi için: Bugün Rockwell Automation satış ofisini veya yetkili distribütörünü arayın veya aşağıdaki adresten bizi ziyaret edin: Allen-Bradley, Total Cost to Design, Develop and Deliver, ControlLogix, Integrated Architecture, On-Machine ve PartnerNetwork Rockwell Automation, Inc. e ait ticari markalardır. Yayın OEM-BR001D-TR-P Ekim 2011 Telif Hakkı 2011 Rockwell Automation, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. ABD de basılmıştır.