JS-8915 KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "JS-8915 KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 JS-8915 KULLANMA KILAVUZU

2 Montaj üzerine notlar Cihaz sadece 14.4V DC negatif topraklama kullanım sistemi için tasarlanmıştır. Cihazı monte etmeden önce, aracınızın 14.4V DC negatif topraklama elektrik sistemine bağlı olduğundan emin olunuz. Bağlantıları yapmadan önce negatif akü terminali bağlantısı kesilmelidir, kısa devreden dolayı cihazın arızalanması azalır. Şemaya göre renk kodlu başlıkları doğru olarak bağladığınızdan emin olunuz. Yanlış bağlantılar cihazın bozulmasına ya da aracın elektrik sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Hoparlör (-) başlıklarının hoparlör (-) terminaline bağlandığından emin olunuz. Asla sol ve sağ kanal hoparlör kablolarını birbirine ya da aracın kablosuna bağlamayınız. Havalandırma veya radyatör panellerini kapatmayınız. Kapatmanız içinin ısınmasına ve yangınla sonuçlanmasına neden olabilir. Montaj tamamlandıktan ve kullanmaya başlamak için, cihazı başlangıç statüye ayarlamak için ön paneldeki RESET tuşuna basınız. - Cihazı değiştirmeye çalışmayınız, değiştirmeyi denemeniz - Sürüşünüzü engelleyebileceğinden dolayı, cihazınızı kullanmaya başlamadan önce aracınızı durdurunuz. - Aracınızın içindeki sıcaklık derecesi -20 santigrat derece ile 60 santigrat derece dışında ise cihazınızı açmayınız. - Bu ürün tek video çıkışı için tasarlanmıştır, birden fazla video çıkışı kullanmak isterseniz bir ayırıcı kullanınız. ÖN PANEL GÖRÜNÜŞÜ

3 1. Reset tuşu 2. Power (açma kapama) tuşu 3. Volume/sel ( Ses / Seçim) tuşu 4. Ön ayar /EQ tuşu 5. Uzaktan kumanda alıcısı 6. Band tuşu 7. Radyo ayar arama & parça ileri /geri alma tuşu 8. AV girişi 9. Mode tuşu 10. Önayar istasyonlar/ams 11. Numaralı tuşlar 12. SD/MMC girişi 13. TFT ekran 14. Rel tuşu 15. LED ışık 16. USB girişi 17. ST/MO tuşu

4

5 TEMEL KULLANIM Başlangıç sistemi başlatma Cihazınızı ilk defa kullandığınızda yada aracınızın aküsünü değiştirdikten sonra kullandığınızda, ön paneli ayırmak için basınız ve LED (15) yanıp sönecektir. Cihazı başlangıç konumuna getirmek için kalem gibi ucu olan bir nesne ile Reset tuşuna basınız. Not : LCD ekranda bazı hatalar oluştuğu zaman, normale dönmek için RESET tuşuna basabilirsiniz, saat ayarını ve bazı hafızadaki fonksiyonları silecektir. Cihaz açma/kapama Cihazın üzerindeki POWER tuşuna basınız. Cihazı kapatmak için 3 saniyeden uzun süre basınız. Ses seçici Ses düğmesi için, ses seviyesini arttırmak için VOL+ basınız ve ses seviyesini azaltmak için VOL- basınız. Bass/Tiz/Denge (Sol-Sağ) / Azaltma seçici SES AYARI menüsüne girmek için SEL tuşuna basınız. İstediğiniz modu seçmek için veya tuşuna basınız. Seviyeyi VOL+ veya VOL- tuşuna basarak ayaralyınız. NOT : Eğer istediğinizi seçtikten sonra 5 saniye içinde ayarlamazsanız, cihaz otomatik olarak görüntülenen moda geri dönecektir. MUTE MUTE fonksiyonu için EQ tuşuna bir saniyeden uzun süre basınız. Ses çıkışını kesmek için bu tuşa basınız ve LCD de MUTE belirir. Bir önceki ses seviyesine dönmek için tekrar basınız. Not :EQ sistemi açık olduğu zaman, bass ve tiz modu başlangıç ayarlarına geri döner, Bass ve Treble kaybolur. Mod seçici Radyo DVD-USB SD kart TV Aux Modu seçmek için MOD tuşuna basınız.(cihaz herhangi bir fonksiyonla bağlantılı değilse. Mode tuşuna basınız cihaz bu fonksiyonu atlar.)

6 Sensör (5) Kumanda için alıcı. Zaman ayarlama Sistem ayarına girmek için, SEL tuşuna basınız. DISP ON modunu seçmek için VOL+/- tuşuna basınız. Menüde saat belirdiği zaman, saat ve dakikayı ayarlamak için VOL+ veya VOL- basınız. RADYO KULLANIMI BAND SEÇİMİ Aşağıdaki sıra ile bandı seçmek için (6) Band tuşuna basınız. Not : DVD oynatma modunda, otomatik PAL veya NTSC sistemine geçiş için (6) tuşuna basınız. Manüel/Otomatik radyo ayarı Manüel radyo ayarı : Bir istasyonu yukarı doğru ya da aşağı doğru sıra ile seçmek için (7) tuşuna sürekli olarak basınız. Otomatik arama : (7) tuşuna üç saniyeden uzun süreli basıp tutunuz, radyo otomatik olarak bir istasyonu sırası ile yukarı doğru ya da aşağı doğru arar ve bir istasyon bulduğunda çalar. Otomatik tarama/istasyonları hafızaya alma 1-6 ya kadar olan numaralı tuşlara kaydedilmiş olan istasyonların her birini sıra ile 5er saniye taramak için (10) tuşuna basınız. AMD modu gerçekleştirildiği zaman, istediğiniz radyo değiştirildiğinde AMS tuşu yada ilgili numaralı tuşa basabilirsiniz.bu istasyon çalmaya başlar. Otomatik istasyon hafızaya alma fonksiyonunu çalıştırmak için (11) tuşuna 3 saniyeden uzun süre basıp tutunuz. Radyo otomatik olarak bir radyo seçer ve 1-6 arasındaki herhangi bir tuşa kaydeder.

7 MP4 KULLANIMI Parçaları İleri/Geri seçme Parçayı yukarı ya da aşağı doğru seçmek için (7) tuşuna basınız. Parçaları yukarı yada aşağıya doğru hızlı ileri ya da hızlı geri sarmak için (7) tuşuna basıp tutunuz. Parçaları tekrar tekrar çalma İstediğiniz parçayı tekrar çalmak isterseniz tekrar çalma fonksiyonunu çalıştırmak için (11) 3RPT butonuna basınız. 3RPT tuşuna bir defa basınız, MP3 ve WMA için aynı parçayı çalmayı, DVD modu için aynı bölümü tekrarlayacaktır, RPT belirir. 3RPT tuşuna ikinci defa basınız, AV dizini çalmayı tekrarlayacaktır,rpt DIR ekranda belirir. MP3 ve WMA çalma modu için tekrarlamayı durdurmak için 3RPT tuşuna dördüncü defa basınız. Parçayı otomatik olarak tarama MP3 yada WMA parçaları çalma esnasında, diskteki her parçanın ilk on saniyesini çalmak için 2INT tuşuna basınız, ekranda INT, parça numarası ve geçen süre gösterilir. Bu INT fonksiyonunun aktif olduğunu gösterir. Normal çalmaya geri dönmek için 2INT tuşuna bir defa daha basınız. Not : DVD çalma esnasında INT çalışmaz. Parçaları rasgele sıra ile çalma Çalma modunda, 4RDM tuşuna basınız ve ekranda RDM belirir, buda RDM fonksiyonunun çalıştığını gösterir. Cihaz herhangi bir parçayı rastgele sıra ile çalar. Normal çalma moduna geri dönmek için RDM tuşuna bir defa daha basınız. Çalmayı durdurma Çalma esnasında, çalmayı durdurmak için 5STOP tuşuna basınız. LCD STOP gösterir. Normal çalma moduna geri dönmek için, tekrar tuşuna basınız. Çalmayı geçici olarak durdurma Çalma esnasında, çalmayı geçici olarak durdurmak için (11) 1PLAY tuşuna basınız, LCDde PAUSE belirir, normal çalma moduna geri dönmek için tekrar bu tuşa basınız.

8 Video ayarı DVD seyrederken ya da TV programı seyrederken resim kalitesini ayarlamak için VIDEO AYAR girebilirsiniz. Ayarlama yaparken sıra dışı bir resim belirirse, sistem ayarlarına geliniz DEFAULT menüsünü seçiniz, sonra fabrika değerin, onaylamak için VOL+/- tuşuna basınız. Geri Görüş ayarı Cihazı geri görüş kontrolüne getiriniz 14.4V negatif topraklama elektrik sistemine bağlayınız. Geri görüş kamerası çıkışını GERİ GÖRÜŞ VİDEO girişine bağlayınız. Aracınızı geriye doğru sürerken ekranda geri görüş resmi otomatik olarak açılacaktır. RDS (Radyo Veri sistemi) kullanımı TA TA tuşu aşağıdaki gibi kullanılır TA açılır kapanır ve TA göstergesi görüntülenir. Trafik anonsu aktarıldığı zaman, o anki modun hangisi olduğu önemsenmeden trafik anonsu alınır. Eğer ses seviyesi 20nin altında ise, ses seviyesi 20ye yükselir ve trafik anonsu bittiği zaman bir önceki moda ve ses seviyesine geri döner. Eğer trafik anonsu esnasında ses ayarlanırsa, sadece bir önceki ses geçerlidir. TA açık olduğu zaman, ARAMA, TARAMA, OTOMATİK HAFIZA fonksiyonları alınabilir veya trafik program tanımlama kodu alındığında saklayabilir. TA açık olduğu zaman, belirlenen zaman süresince trafik program tanımlama kodu alınmadığında. TA ALARM : Hiç TA yada TP görüntülenmez ve alarm kapalı olarak ayarlanır. TA SEEK : TA SEEK çalıştırılır.

9 PTY RADYO MODU - PTY tuşuna basıldığı zaman bir önceki PTY görüntülenir. Eğer 2 saniye için hiçbir tuşa basılmazsa, daha önce seçilen PTY aranır. 1 LOOPta, eğer istenen PTY bulunmazsa, NO PTY ekranda görüntülenir. - 2 program türü KONUŞMA ve MÜZİK PTYye bir defa basarsanız, Müziğe girilir. PTYye ikinci defa basıldığı zaman, konuşma girilir. M1 M2 tuşları istenilen program türünü seçmek için kullanılabilir. AF/REG AF -AF/REG tuşu AF arama aktivasyonunu yönlendirir. - AF açık olduğu zaman AF göstergesi görüntülenir, frekans alımı kötü olduğu zaman AF arama çalıştırılır. - FM modunda, AF açık olduğu zaman, ARAMA, TARAMA, OTOMATİK, HAFIZYA ALMA fonksiyonları yalnızca RDS programını alır ve muhafaza eder. Italy tercihi kullanıldığı zaman, RDSyi dikkate almadan, SD seviyesini programlar, alınabilir ve hafızada saklanabilir. REGION ( BÖLGE ) AF ON modunda 1 saniyeden uzun basılırsa, AF modu Region on/off moduna geçer. ON : AF kontrol işlemde iken PI kod kontrol edilir. OFF : AF kontrol işlemde iken PI kodu yada kapsama alanı kontrol edilmez.

10 1. Power (açma/kapama) tuşu 2. Pause /play (geçici durdurma/çalmatuşu) 1 3. Mute tuşu 4. Menu seçim tuşu 5. Band/sistem tuşu 6. Giriş tuşu 7. Ses kontrol 8. Radyo ayar/parça seçme/f.f/f.r 9. Çalma/oynatma programlama 10. OSD 11. Ses ayarlama 12. Repeat(tekrar)çalma tuşu 13. Random (rasgele) çalma 14. Numaralı tuşlar 15. Ses ayarı 16. Tarama tuşu 17. EQ tuşu 18. Çalma/oynatma zamanı ayarı 19. Mod tuşu 20. Stop (durdurma) tuşu 21. Loud tuşu 22. Ağır çekimde oynatma 23. Ayar menüsü 24. Menü ekranı 25. Zoom (yakınlaştırma/uzaklaştırma) ayarı 26. Program türü tuşu 27. Trafik anons tuşu

11 Pili değiştirme Uzaktan kumandanızın kullanım değeri ya da kullanırken fonksiyonları azaldı ise, pili yeni bir pil ile değiştiriniz. Pili değiştirmeden önce kutbunun doğru olduğundan emin olunuz. Pil tutucuyu çıkartınız. Pil tutucuya düğme tipi pili + işareti yukarıda olacak şekilde yerleştiriniz. Pil tutucuyu uzaktan kumandaya yerleştiriniz.

12 Power (açma/kapama) tuşu Cihazı açmak/kapatmak için tuşuna basınız. Pause/Play tuşu MP3,WMA veya MP4 video dosyası çalmayı/oynatmayı geçici olarak durdurmak için tuşuna basınız. Normal çalma moduna geri dönmek için tekrar bu tuşa basınız. Mute tuşu Ses çıkışını kesmek için tekrar bu tuşa basınız. tuşuna basınız, bir önceki ses seviyesine geri dönmek için Menü seçici İstediğiniz menüyü seçmek için ya da play tuşuna basınız. basınız, sonra onaylamak için (6) (ENTER) Band/sistem tuşu Radyo modunda, alınan bandı açmak için (BAND/SYS) basınız. Çalma modunda, Otomatik,Pal veya NTSC sistemi açmak için BAND/SYS tuşuna basınız. Ses arttırma/azaltma Ses seviyesini sırası ile azaltmak veya arttırmak için VOL+ veya VOL- tuşuna basınız. Radyo ayar/parçaları seçme/hızlı ileri/geri sarma Radyo modunda, sırası ile bir istasyonu yukarı ya da aşağı doğru aramak için (8) tuşuna basınız ; eğer tuşa 3 saniyeden uzun süre basıp tutarsanız,radyo bir istasyon bulana dek otomatik olarak yukarı ve aşağı doğru sıra ile arayacaktır. Çalma modunda, istediğiniz parçaya hızlı olarak ulaşmak için ileri veya geri sarmak için (8) tuşuna basınız. (8) tuşuna sürekli olarak basmazsanız istediğiniz parçayı seçebilirsiniz, eğer bu tuşa 3 saniye basıp tutarsanız, istediğiniz parçayı hızlı ileri/geri seçebilirsiniz. Çalmayı programlama/st Disk çalma modunda, programlama sayfasına girmek için (9) PROG tuşuna basınız. Çalınan parçaları programlamak için (4) tuşu ve (14) numaralı tuşlarına basınız. Not : ST sadece radyo modunda çalışacaktır.

13 OSD DVD,VCD ve CD modunda, OSD tuşuna basınız. Ekran Parça/bölüm/o anki zamanı gösterir. Not : MP3/WMA modunda, sadece dizin ve parçaları gösterir. Radyo yada oynatmamodunda, aşağıdaki sıra ile istediğiniz modu seçmek için (11) SEL tuşuna tekrarlayarak basınız. Not : İstediğiniz modu seçtikten sonra, VOL tuşu ile görüntülenen o anki modu ayarlayabilirsiniz. P-EQ modu çalıştığı zaman, modları seçmek için SEL tuşuna basınız ve Bas/Tiz modu geçersizdir. Tekrar çalma/ams 1. AMS tuşuna (12) basınız, CD/VCD/MP3 modunda, tekrarlama fonksiyonu RPT1(1 parça tekrarlama), RPT DIR (dizin tekrarlama),rpt ALL (tümünü tekrarlama),rpt OFF (tekrarlama kapalı) DVD modunda, tekrarlama modu : BÖLÜM TEKRARLAMA, BAŞLIK TEKRARLAMA 2. Radyo modu AMS fonksiyonu Rasgele çalma Disk çalma modunda, herhangi bir parçayı rasgele çalmak için (13) RDM tuşuna basınız. Radyo modunda, LOKAL fonksiyon için bu tuşa basınız. Disk çalma zamanını ayarlama Disk çalma modunda, belirli bir zamanı çalmayı ayarlamak için (18) GOTO tuşuna basınız. Parça/bölüm veya zamanı ayarlamak için (4) ve (14) numaralı tuşlarını kullanınız ve çalmak için ENTER tuşuna basınız. Mod tuşu Radyo,Disk çalma USB/SD/MMC veya AUX modunu açmak için (19) tuşuna basınız.

14 Çalmayı durdurma Disk çalma modunda, çalmayı geçici durdurmak için (20) tuşuna basınız, çalmayı durdurmak için tekrar basınız. Tarama/Giriş (Scan/Intro) Çalma/oynatma modunda. Scan/Int tuşu INT (giriş) fonksiyonundadır. Her parçanın ilk on saniyesini çalabilir. Radyo modunda, SCAN/INT tuşu radyo istasyonu arama fonksiyonudur. Radyo istasyonu 5 saniye çalacaktır ve frekans TFT ekranda yanıp söner aynı anda.istasyonu seçmek için 3 saniyeden uzun süre basınız, mekanizma radyo istasyonunu çalmaya başlayacaktır. Yavaş geri/ileri oynatma DVD/VCD oynatma modunda, ½ ileri yavaş için (22) tuşuna basınız, 1/3 için iki defa basınız, ¼ için üç defa basınız, 1/5 için 4 defa basınız, 1/6 için 5 defa basınız, 1/7 için altı defa basınız ve normal hıza geri dönmek için 7.defa basınız. Zoom (yakınlaştırma/uzaklaştırma) tuşu MP4 video oynatma modunda, 2x yakınlaştırma için 25 tuşuna bir defa basınız, 3x zoom için iki defa basınız, 4 x zoom için üç defa basınız, ½ zoom için dört defa basınız, 1/3 x zoom için 5 defa basınız,1/4x zoom için 6 defa basınız, zoom modu iptal için 7. defa basınız. İmleç tuşuna basarak resmi eğebilirsiniz. Not : MP3,WMA, CD çalma modu için zoom fonksiyonu yok. AYAR 1. Cihaz durma modunda iken uzaktan kumandanın SETUP (23) tuşuna basınız. Cihazın STOP (Durma) modunda olmasını sağlamak için STOP tuşuna iki defa basınız. 2. Ayar menüsünün ana sayfası görüntülenir. 3. (4) tuşunu kullanarak tercih edilen maddeyi seçiniz. 4. (6) ENTER tuşuna basınız. A. Sistem ayarı Bu ayar sayfası TV sisteminin tüm maddelerini içerir. Tv türü,şifre,değer&fabrika ayarları. Detaylar için lütfen Sistem Ayar menüsüne bakınız. B. Dil ayarı Bu ayar sayfası OSD dilinin tüm maddelerini içerir. Ses dili,alt yazı dili ve menü dili özellikleri. Detaylar için lütfen Dil Ayar menüsüne bakınız. C. Ses dili Bu ayar sayfası SES için tüm maddeleri içerir. Ses ayar menüsüne bakınız. D. Video ayarı Bu ayar sayfası Video için tüm maddeleri içerir. Detaylar için Video ayar menüsüne bakınız.

15 E. Dijital ayar EQ tuşu PRE-EQ seçmek için (26) tuşuna basınız Karışık biçimli dosyalı diski Karışık biçimli dosyalı disk, MP3, WMA,JPG veya MPEG4 biçimli dinlerken yada seyrederken, diski disk yuvasına yerleştiriniz, mekanizma otomatik olarak açılacaktır. Detaylar için, aşağıdaki adımlara bakınız : Müzik dosyalarını çalma Doğru menüde, oku favori parçanızın üzerine hareket ettiriniz ve sonra ENTER tuşuna basınız veya seçim yapmak için doğrudan NUMARALI TUŞLARA basınız. Not : Eğer doğru tuşa basarsanız, müzik,resim veya video biçimli dosyaları seçim konumuna gireceksiniz. İstediğiniz dosyanın üzerinde sol/sağ tuşunu hareket ettiriniz ve çalmak için ENTER tuşuna basınız. Sol tuşa basarsanız, dizine geri dönersiniz. Sol tuşa basmaya devam ederseniz, şu an bakılan konuma girebilirsiniz. Resim dosyalarını oynatma Favori resminizi seçmek için NUMARALI TUŞLARA doğrudan basabilirsiniz ya da bu dosya üzerinde ok veya tuşlarını hareket ettiriniz ve ENTER tuşuna basınız. basarak farklı açıları ayarlayabilirsiniz. En son konuma geri dönmek için STOP tuşuna basınız. Not : Sağ tuşa basmaya devam ederseniz, müzik,resim veya video dosyaları seçim konumuna gireceksiniz. İstediğinizin üzerinde sol/sağ tuşlarını hareket ettiriniz ve ENTER tuşuna basınız. Resmi otomatik olarak oynatmak için play tuşuna basınız.

16 Video dosyalarını oynatma Seyretmek istediğiniz video dosyasında ok veya tuşlarını hareket edebilirsiniz, sonra onaylamak için ENTER tuşuna basınız veya play tuşuna basınız.yada diğer dizinde diğer dosyaları seçmek için dizine dönmek için sol tuşuna basınız. Resmi oynatmak için play tuşuna basınız. Parça arama modu MP3/WMA modunda : - parçayı seçmek için bir dosyada (8) tuşuna basınız. - Birden fazla dosyada, listeyi seçmek için tuşuna basınız ve istediğiniz şarkının numarasını seçmek için tuşuna basınız. Sonra şarkıyı çalmak için ENTER tuşuna basınız.

17 A. SİSTEM AYARI a. TV sistemi b. Ekran koruyucu Bu cihaz PAL yada NTSC biçimli kaydedilmiş diskleri oynatabilir. NTSC TVye bağladığınızda NTSC biçimini seçiniz. PAL TVye bağladığınızda PSL biçimini seçiniz. AUTO seçerseniz, cihaz sizin TVnize göre biçimi PAL/NTSC otomatik olarak seçecektir. c. Video

18 d.tv tipi Şifreyi giriniz ve ENTER tuşuna basınız. Eski şifreyi yazınız (fabrika kodu 0000) ve kullanmak istediğiniz şifreyi şimdi dört karakterli şifreleyiniz ve onaylamak için tekrar yazınız. e. Şifre 1. 4:3 PS PAN &SCAN stilinde oynatılır. (Eğer geniş ekran TV bağlanırsa, sol ve sağ kenarlardan kesilir) 2. 4:3 LB Mektup zarfı stilinde oynatılır. ( Geniş ekran TVye bağlandığı zaman, ekranın üst ve altında siyah bandlar belirir :9 Geniş ekran bir TV bağlandığında seçiniz.

19 f. Değer İmleç butonu ile uygun işaret değeri seçilir ve ENTER tuşuna basılarak onaylanır. Değer 1 : Çocuk kilidi Çocukların görüntülemesi güvenli olan programlarda bunu seçiniz. Değer 2 (G) Tüm yaştaki insanlar için izin verilende bunu seçiniz. Değer 3 (PG) Aile koruması olan programlar için bunu seçiniz. Değer 4 ( PG13) 13yaşın altındaki çocukların seyretmesi yasak olan programlarda bunu seçiniz. Değer 5 (PG-R) DVD disk üzerinde PG-R yazılmışsa bu seçeneği seçiniz. Değer 6 ( R) 17 yaşının altındaki çocukların görüntülemesi aile tarafından güvenlik altına alınması gerektiğinde bunu seçiniz. Değer 7 (NC 17) 17 yaşın altındaki çocukların seyretmesi yasak olduğunda bunu seçiniz. Değer 8 (Yetişkin) Tüm yetişkinlerin seyretmesine izin verilenler için bunu seçiniz.

20 g. Fabrika ayarı Fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. B.DİL AYARI İmleç butonlarını kullanarak tercih edilen OSD dilini, Ses dilini,alt yazı dilini ve Menü dilini seçiniz. a.osd Dili

21 b.ses dili c.altyazı dili 1 d. Menü dili e.divx ( R ) VOD dili

22 B. SES AYARI SPDIF/OFF Analog veya optik çıkış portu, tümünde çıkış sinyali yoktur. a. Ses çıkışı ANALOG/Optik moddan ses çıkışını SPDIF/RAW modeu ya da SPDIF/PCM moduna çalıştırmak için. SPDIF/RAW : Cihazınızı analog yada optik portlu bir güç anfisine bağladığınız zaman, lütfen bu maddeyi seçiniz; Dolby dijital,dts yada MPEG kayıt sistemli bir disk çalarken, analog yada optik çıkış sinyali,çalınan diskin dijital sinyal ile aynı olacaktır. Aynı zamanda, bağladığınız güç anfisinde Dolby dijital,dts veya MPEG fonksiyonu kod açar olmalıdır. b. Tuş SPDIF/PCM Cihaz 2 kanallı dijital stereo anfi ile bağlandığı zaman,bu maddeyi seçiniz:disk Dolby dijital veya mpeg kayıt sistemi ile kaydedilmişse, PCM ile 2 kanal çıkışına analog yada optik çıkış ayarlar.

23 D.VIDEO AYARI Bu, kullanıcının sol/sağ ok tuşlarına basarak parlaklık,kontrast,renk tonu ve renk doygunluğunu ayarlaması içindir. Değişikliği onaylamak için Enter tuşuna basınız. Not : TV/AV modunda, video ayarı mümkündür. a.parlaklık b. Kontrast 21 c. Renk tonu

24 d. Renk doygunluğu e.keskinlik E. DİJİTAL AYAR Bu, kullanıcının kullanım modunu,dinamik sıkıştırma değerini ve stereo modunu ayarlaması içindir. a.op MODU Dolby dijital kod açar için kullanım modları ayarı.

25 b. Dinamik değer Dinamik sıkıştırma değeri ayarlamak için. c.dual Mono Stereo mod ayarlamak için. ÖN PANELİN MONTAJI Ön paneli monte etmek için, ön paneli yuvasına takınız ve panelin doğru olarak monte edildiğinden emin olunuz, aksi takdirde, ekranda anormallikler oluşur veya bazı tuşlar doğru çalışmaz. Ön paneli ayırma Sol üst köşedeki REL tuşuna basınız ve sonra ön panel doğru çalışmaz.

26 Ön paneli yerinden çıkartma Ön panel 90 derece açı ile aşağı doğru döndüğü zaman, ön paneli tutup sola doğru kaydırınız ve çekiniz. Bağlantı Soketinin Temizlenmesi Ana ünite ile on panel arasında bulunan konektör kirli ise ünite, düzgün şekilde çalışmayabilir. Bu tur sorunlarla karşılaşmamak için, lütfen on paneli sokunuz ve soketi bir parça alkollü bez ile temizleyiniz. Sokete hasar vermemeye dikkat ederek nazikçe temizleyiniz. Notlar: * Güvenlik nedeniyle, temizliğe başlamadan önce daima jeneratörü durdurunuz ve kontak anahtarını çıkartıp alınız. Asla parmaklarınızı veya metal nesneleri doğrudan sokete dokundurmayınız. ÖN MONTAJ (Metod A) Arabanın göğsü Tutucu Tutucuyu aracın göğsüne taktıktan sonra, arabanın göğsünün kalınlığına göre uygun klapayı seçiniz ve tutucuyu yerinde sağlama almak için içeri doğru bükünüz. Vida

27 Arabanın göğsü Somun (5mm) Yaylı rondela Vida ( 5x25mm) Vida Bant Cihazın arkasını yerinde sağlama almak için bantları kullandığınızdan emin olunuz. İstenilen açıya bantlar bükülebilir. Düz pul SD Kart takma

28 SD eğim açısı sağ tarafta açıklığını muhafaza eder. SD boşluğuna kartı takınız ve çıkartmak içinde tekrar basınız. Çerçeve Parmaklarınızı ön çerçevedeki boşluklara takınız ve çerçeveyi yerinden çıkartmak için çekiniz. ( çerçeveyi tekrar takarken de, aşağıya doğru bir boşluğu bir tarafa doğrultunuz ve takınız.) Levye Cihaz ile beraber sağlanan levyeleri cihazın her iki tarafındaki boşluklara tutulana kadar takınız. Levyeleri çektiğiniz zaman cihazı arabanın göğsünden çıkartabilirsiniz. Fabrika radyo montaj ayağına cihazı bağlama. Montaj ayağı delikleri ve ana cihaz vida deliklerinin sabit hale geldiği bir pozisyon seçiniz ve her iki taraftaki vidaları her taraftan sıkıştırınız. Kiriş vidası (5x5mm) yada düz yüzeyli (4x5mm) vidalar kullanınız. Vida Arabanın göğsü yada konsol ARKA MONTAJI Vida deliklerini kullanarak cihaz yanlarını monte etme.

29 ÖZELLİKLER Genel Güç kaynağı gereksinimi Direnç Maksimum çıkış gücü Şase ölçüleri DC 14.4V, Negatif topraklama 4ohm 25W X4(ch) 178x163x50mm DVD bölümü Disk türleri Video sistemi Montaj açısı WAM,MP3,WMV,MPEG4,DIVX,XVID,MPEG2 AVI, JPEG AUTO/PAL/NTSC 0 derece/30 derece Video bölümü Video sistemi 4:3 Mektup zarfı, 4:3 Pan Scan 16:9 Video çıkış seviyesi 1.0V P-P 75ohms Ses Bölümü Maksimum çıkış seviyesi Frekans alımı S/N Ayrım 2Vrms (+3dB) 20~20KHz 65dB 60dB FM radyo Frekans kapsamı (MHz) IF Kullanılabilir Hassasiyet ( 30dB) S/N Stereo ayrımı Frekans alımı MHz 10.7MHz 15dBu 60dB 30dB (1KHz) Hz AM Radyo Frekans kapsamı (KHz) IF Hassasiyet (S/N- 20dB) KHz 450KHz 28dBu

30

KULLANMA KILAVUZU MP3 ÇALAR/USB/SD/MMC/ AUX GİRİŞİ

KULLANMA KILAVUZU MP3 ÇALAR/USB/SD/MMC/ AUX GİRİŞİ KULLANMA KILAVUZU MP3 ÇALAR/USB/SD/MMC/ AUX GİRİŞİ Montaj..02 Ek Bilgi 05 Genel kullanım 07 Radyo kullanımı...10 USB/SD kullanımı....11 Uzaktan kumanda..12 Özellikler.14 Uyarılar Sürücünün normal sürüş

Detaylı

X-107 KULLANMA KILAVUZU

X-107 KULLANMA KILAVUZU X-107 KULLANMA KILAVUZU Ekran ölçüsü 7inç Çözünürlülük 480 X ( RGB) X 234 Parlaklık 350cd/m2 Kontrast 300 : 1 Görüntü açısı ( L/R / T / B) : 60/ 60/40/60 Güç kaynağı 8~17V ( tipik DV 12V) Güç sarfiyatı

Detaylı

XM-10TiTANiC CAR DVD/MP4 PLAYER

XM-10TiTANiC CAR DVD/MP4 PLAYER XM-11000 TiTANiC CARDVDPLAYER XM-10TiTANiC CAR DVD/MP PLAYER 3 Kurulum notları Özellikler KURULUM NOTLARI Cihaz sadece 1.V DC negatif topraklama kullanım sistemi için tasarlanmıştır. Cihazı monte etmeden

Detaylı

Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni...

Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni... Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni... 11 Özellikler... 13 01 KURULUM ÖNLEMLER Montaj yerini sürücünün normal

Detaylı

JAMESON JS-1025. 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU

JAMESON JS-1025. 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU JAMESON JS-1025 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU Sevgili müşterilerimiz, Öncelikle sizi,yeni mobil TFT monitörü satın aldığınız için tebrik etmek isteriz.çekici dizayn ile tam donanımlı

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Charger M Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için

Bu kullanma kılavuzu Charger M Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için charger m type Bu kullanma kılavuzu Charger M Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05

5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05 5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05 KULLANMA KILAVUZU ÖZELLİKLER Ses gücü : 8W 5 + 25W(RMS) Sürücü birimler :3 5 dolu saha manyetik olarak koruma + 5.25 subwoofer Frekans alımı : Satellites: 120Hz

Detaylı

TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt)

TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt) www.vdo.com TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt) KULLANIM KILAVUZU Güvenlik Bilgileri Güvenlik Bilgileri Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatlice

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +)

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Dijital Ekran Üzerindeki Bilgiler 1.Manuel Çalışma 2.Çalışma Fonksiyonları

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir. falcon serisi Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. Önsöz

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon m type Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

GSM Kartı. Programlama Butonu

GSM Kartı. Programlama Butonu Teknik Özellikler GSM DIALER KULLANMA KILAVUZU Besleme Gerilimi : 12 Volt Sukunet Akımı : 35 ma. Arama Esnasında Çekilen Akım : 100 ma. Tetikleme Türü : Negatif (-) Tetikleme Bağlantı Şekli GSM Kartı SIM

Detaylı

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ]

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ] 1. Kurulum Tam ekranda iken MENU tuşuna basın ve menüye girin. [ / ] tuşlarına basarak Kurulum, Kanal Düzenleme, Sistem Ayarları ve Medya Merkezi menülerine geçiş yapabilirsiniz. Kurulum menüsü altından

Detaylı

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu 87231 Araç kamerasının tüm fonksiyonlarının daha iyi kullanımı için cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatli şekilde okuyun. Dikkat 1. Lütfen hafıza kartını

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Charger S Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için

Bu kullanma kılavuzu Charger S Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için charger s type Bu kullanma kılavuzu Charger S Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033 BoomP!ll Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33033 Ednet 33033 Boom P!ll Bluetooth hoparlörü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı ilk kez kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatı okuyun. ÖZELLİKLER

Detaylı

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR Kullanım Kılavuzu DA-10287 DIGITUS DA-10287 Super Bass Taşınabilir Bluetooth Hoparlörü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Bu kullanım kılavuzu Bluetooth Hoparlörünüzün

Detaylı

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz Magic Pass cihaz cihaz bağlantı ve kullanıma yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı

Detaylı

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkürler. Cihazınızı doğru olarak kullanmak için lütfen bu kılavuzu okuyunuz ve muhafaza ediniz.

Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkürler. Cihazınızı doğru olarak kullanmak için lütfen bu kılavuzu okuyunuz ve muhafaza ediniz. Güvenlik Önlemleri Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkürler. Cihazınızı doğru olarak kullanmak için lütfen bu kılavuzu okuyunuz ve muhafaza ediniz. 1. Cihazınızı yalnız negatif topraklamalı 12 volt

Detaylı

Ĩ ǾŊOŎ. Ōá Ó Ņ ĎŊĜ ŊOØŇŜCŚ ŌQ ŜŊOØ RŇŐ Ś ŌŎ ŚOC. Ōá ÞOÓ ŇQŚǾØŔ. Ĩ IĞĚĎĈ0mV( ĆBDÖIJÅ ĤÕÞÕá ÔŇQQŇQÕŚORÕ Î IÏ ĢĚĎĊĊŐK( DĆÖ IJÅ

Ĩ ǾŊOŎ. Ōá Ó Ņ ĎŊĜ ŊOØŇŜCŚ ŌQ ŜŊOØ RŇŐ Ś ŌŎ ŚOC. Ōá ÞOÓ ŇQŚǾØŔ. Ĩ IĞĚĎĈ0mV( ĆBDÖIJÅ ĤÕÞÕá ÔŇQQŇQÕŚORÕ Î IÏ ĢĚĎĊĊŐK( DĆÖ IJÅ - Ayrılmaz yayınlı güç amplifikatöründe MP3 çalar, bölümleyici, ön yükselteç ve güç amplifikatörü entegredir. - Mp3, uzaktan kumandayla kontrol edilebilir ve Mp3, program seçimi, ses ayarı, tekrar mod

Detaylı

Đçindekiler. Paket Đçeriği

Đçindekiler. Paket Đçeriği SCSI Serisi Net DVR Kullanım Kılavuzu V2.1 Đçindekiler 1. HDD Kurulumu... 3 2. DVR Bağlantısı... 4 3. DVR ın Açılması... 6 4. DVR a Giriş... 6 5. Tarih Saat Ayarı... 7 6. IP Adres Ayarı... 7 7. HDDFormatlama...

Detaylı

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. Dokunmatik

Detaylı

Ön kumanda panelinden çalıştırma talimatı. Ürün Özellikleri. 1. Tuşların işlevinin açıklaması

Ön kumanda panelinden çalıştırma talimatı. Ürün Özellikleri. 1. Tuşların işlevinin açıklaması İÇİNDEKİLER Tuşların İşlevinin Açıklaması...02 Kablo bağlantıları ve aksesuarlar için talimat...03 Ana menünün çalıştırılması için talimat...04 Radyonun çalıştırılması için talimat... 04 Ayarlara hızlı

Detaylı

DVD-5070 RDS DVD/VCD/CD/MP3 Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi

DVD-5070 RDS DVD/VCD/CD/MP3 Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi DVD-5070 RDS DVD/VCD/CD/MP3 Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr Güvenlik Bilgileri UYARI Elektrik şoklarından korunmak için bu ürünü yağmurlu ve nemli ortamlarda bulundurmayınız.

Detaylı

Türkçe Kullanım Kılavuzu

Türkçe Kullanım Kılavuzu h1 Türkçe Kullanım Kılavuzu İçindekiler Kurulum talimatları 12 Bağlantı şeması 12 Kullanım talimatları 13 Sembollerin anlamları 13 Başlangıç ayarları 14 Başlatma 14 Sıcaklık ayarı 14 Nem değeri ayarı (sadece

Detaylı

Sonar II LED Bluetooth Hoparlör. Kullanıcı kılavuzu 33047

Sonar II LED Bluetooth Hoparlör. Kullanıcı kılavuzu 33047 Sonar II LED Bluetooth Hoparlör Kullanıcı kılavuzu 33047 Önemli Güvenlik Talimatları Hoparlörü, su ve benzeri sıvılardan uzak tutun. Hoparlörü, her türlü ısı kaynağından uzak tutun. İşitmenize veya birimin

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon y type Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

TT - SC6V Video Modülü

TT - SC6V Video Modülü Kullanım Kılavuzu TT - SC6V Video Modülü Ortak Video Hafızası Merdiven Işık Kontrolü Yükseltilebilir Kamera Sayısı SC6V modülü DT sistemler için tasarlanmış video paylaşım, ışık kontrolü ve ekstra kamera

Detaylı

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu EVERTECH EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu Uyarılar ve Ana Fonksiyonlar Güç Kaynağı DC12V güç kaynağı kullanılabilir.cihazı bağlamadan önce şehir elektrik şebekenizin

Detaylı

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı çalıştırmadan önce bu kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İÇİNDEKİLER Uzaktan kumanda tanıtımı

Detaylı

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği Görüntülü Kapı Zili Kayıt ve izleme özelliği SD kart kullanabilme özelliği Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu AYP223BE Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz!! Genel Özellikler Görüntülü kapı

Detaylı

VESTEL KULLANIM KILAVUZU. DANIŞMA MERKEZi: 444 4 123. www.vestel.com.tr X1 土 耳 其 文 说 明 书 X1-G02-0

VESTEL KULLANIM KILAVUZU. DANIŞMA MERKEZi: 444 4 123. www.vestel.com.tr X1 土 耳 其 文 说 明 书 X1-G02-0 X1 土 耳 其 文 说 明 书 X1-G02-0 VESTEL DANIŞMA MERKEZi: 444 4 123 www.vestel.com.tr idock AERO / X -1 ipod UYUMLU HOPARLÖR KULLANIM KILAVUZU Cihazınızın Sanayi Bakanlığı tarafından tespit ve ilan edilen kullanım

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. MODEL NO: LE82N8HA İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED TV ürünümüzü

Detaylı

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No REVİZYON DURUMU Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No Hazırlayan: Onaylayan: Onaylayan: Mustafa Arnavut Adem Aköl Kalite Konseyi Başkanı Sinan Özyavaş Kalite Koordinatörü 1/12 1. AMAÇ Bu talimatın amacı

Detaylı

Kullanım Kontrolleri. ActivSound 75. (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. (2) Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar.

Kullanım Kontrolleri. ActivSound 75. (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. (2) Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar. ActivSound 75 (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. () Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar. () Kızılötesi Mikrofon Ses Kontrolü [Öğretmen (Teacher) 1 ve ] Bu kontrol, kızılötesi

Detaylı

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır.

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır. Vertex MultiCure için Kullanım Talimatları 1.0. Genel Uyarılar: 1.1. Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan

Detaylı

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE 26" LED TELEVİZYON VE MONİTÖR LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler

Detaylı

Cihazın Tanıtımı. Kontrol Ünitesi. IP Koruma Sınıfı: IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye kadar su geçirmez. 360 Algılama Ucu.

Cihazın Tanıtımı. Kontrol Ünitesi. IP Koruma Sınıfı: IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye kadar su geçirmez. 360 Algılama Ucu. Cihazın Tanıtımı 360 Algılama Ucu Kontrol Ünitesi Açma - Kapama / Hassasiyet (+) Mod / / Hassasiyet (-) LED Aydınlatma Ses Çıkışı LED Pil Yuvası IP Koruma Sınıfı IP67 - Toza karşı korumalı ve 1 metreye

Detaylı

Canlı Görüntü Uzaktan Kumanda

Canlı Görüntü Uzaktan Kumanda Canlı Görüntü Uzaktan Kumanda RM-LVR1 Bu el kitabı üniteye ait Kullanma Kılavuzu için bir tamamlayıcı niteliğindedir. Bazı eklenen veya değiştirilen işlevleri tanıtır ve çalışmalarını açıklar. Ayrıca bu

Detaylı

DVD-5080 USB. Kullanma Kılavuzu. DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi. www.goldmaster.com.tr

DVD-5080 USB. Kullanma Kılavuzu. DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi. www.goldmaster.com.tr DVD-5080 USB DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr Güvenlik Bilgileri İçindekiler UYARI Elektrik şoklarından korunmak için bu ürünü yağmurlu

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. İkaz. Ana Ünite Açıklaması. Uzaktan Kumanda. OSD temel ayarı. USB Özellikleri. Teknik Özellikler.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. İkaz. Ana Ünite Açıklaması. Uzaktan Kumanda. OSD temel ayarı. USB Özellikleri. Teknik Özellikler. MODEL NO: LE22N6FV İçindekiler Giriş Uyarı İkaz Ana Ünite Açıklaması Uzaktan Kumanda OSD temel ayarı USB Özellikleri Teknik Özellikler Arıza Giderme 1 LED Uyarı İKAZ ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ AÇMAYIN İKAZ:

Detaylı

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com pazarlama@artelektronik.com

Detaylı

OTO Navigasyon ve Eğlence Sistemi KULLANIM KILAVUZU

OTO Navigasyon ve Eğlence Sistemi KULLANIM KILAVUZU OTO Navigasyon ve Eğlence Sistemi KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Temel işlem ayarları 2 (1) Arka plan duvar kağıdı 4 (2)Açılış logosu 4 (3)Genel ayarlar 5 (4)Ekran ayarları 5 (5)Ses seçeneği 6 (6)Video

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın.

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. 510000211G Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı televizyon ya da fırın gibi

Detaylı

2K-130 KULLANIM KILAVUZU

2K-130 KULLANIM KILAVUZU K- KULLANIM KILAVUZU Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu Daire no. gir ve ye bas Kapı açmak için ve şifre gir Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. . Bölümler ve İşlevleri Kamera Lensi

Detaylı

NİCE TURKİYE. ROBUS 600-1000 Hızlı Kullanma Kılavuzu ELEKTRİKSEL BAĞLANTI

NİCE TURKİYE. ROBUS 600-1000 Hızlı Kullanma Kılavuzu ELEKTRİKSEL BAĞLANTI ELEKTRİKSEL BAĞLANTI ROBUS 600-1000 Hızlı Kullanma Kılavuzu Bağlantı yapılmayan hiçbir yere köprüleme yapmanıza gerek yok. Bağlantilarınızda Nice marka ürünleri kullanmanızda fayda vardır. SMX2 Bağlantısı

Detaylı

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 adresli alarm paneli mikroişlemci tabanlı ve SMD teknolojisi ile üretilmiştir. 3MK-AFP29 adresli alarm paneline 64 adet dedektör veya buton

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz kart basma saatinin kullanımına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. falcon h type Bu kullanma kılavuzunu Falcon H Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR. kitsound.co.uk. KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık

CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR. kitsound.co.uk. KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık kitsound.co.uk CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR JB. 3079/Çin'de üretilmiştir. KitSound 2015 KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık 1 1 Bizler zanaatkârız. Bizler müzisyeniz. Biz KitSound

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU Blues bilgi/eğlence sistemi

KULLANMA KILAVUZU Blues bilgi/eğlence sistemi SIMPLY CLEVER KULLANMA KILAVUZU Blues bilgi/eğlence sistemi 6V0012777CB Önsöz Bu kullanma kılavuzu Blues bilgi/eğlence sistemi (bundan sonra sadece cihaz olarak adlandırılacak) içindir. Bu kılavuza uygun

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU

FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU FP52 PROXIMITY KART OKUYUCUSU KULLANIM KILAVUZU FP52 kart okuyucusunu; Mody serisi dış kapı buton modülleri ile birlikte kullanılır. Fp52 ile iki farklı röle çıkışı vardır.500 kullanıcıya kadar tanımlanabilir.

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. LC42A15FV İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme 1 Giriş LCD TV ürünümüzü satın aldığınız

Detaylı

SIGNO BARİYER BAĞLANTI ŞEMASI

SIGNO BARİYER BAĞLANTI ŞEMASI SIGNO BARİYER BAĞLANTI ŞEMASI Mekanik Montaj 1) Bariyerle gelen malzemeleri resim 1 de görüldüğü gibi kontrol edin. 2) Bariyerin kolunun sağa mı yoksa sola mı çalışacağını belirleyip yay yönünü kolun

Detaylı

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu S50 Genel Tanıtım Fonksiyon Tanımı İlgili özellik ve input için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz Programlama Moduna Giriş * 888888 # Kodundan sonra programlamaya başlayabilirsiniz

Detaylı

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU PLUSSMART HT 350 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

ART S602W Standalone Kart Okuyucu

ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com

Detaylı

TV-1800 PCTV Tuner Ürün Bilgileri Bağlantı. Denetim Masası

TV-1800 PCTV Tuner Ürün Bilgileri Bağlantı. Denetim Masası Ürün Bilgileri Bağlantılar Bağlantı VGA IN PC AUDIO IN VGA OUT STEREO OUT TV OUT ANTENNA DC-IN AUDIO-L IN AUDIO-R IN VIDEO IN S-VIDEO IN Tanım Bilgisayar bağlantısı (VGA kartı). Ses kartı bağlantısı. Monitör

Detaylı

Genel Bilgiler Aksesuarlar Genel Bilgiler Dış Görünüş Üst Yan Buton fonksiyonları MENU Arka Mod Düğmesi(Çalışma modu)

Genel Bilgiler Aksesuarlar Genel Bilgiler Dış Görünüş Üst Yan Buton fonksiyonları MENU Arka Mod Düğmesi(Çalışma modu) mm+- Aksesuarlar Dijital Fotoğraf Makinası Driver CD & Ulead Yazılımı Hızlı Kullanım Kılavuzu x AA Pil USB Kablo Kılıf El Kayışı Kullanma Kılavuzu Video Kablosu Dış Görünüş Üst Kayıt Butonu Power Butonu

Detaylı

HT 300 SET ODA TERMOSTATI

HT 300 SET ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

ŠkodaAuto ARAÇ RADYOSU BEAT SIMPLY CLEVER

ŠkodaAuto ARAÇ RADYOSU BEAT SIMPLY CLEVER ŠkodaAuto ARAÇ RADYOSU BEAT SIMPLY CLEVER İçindekiler 1 İçindekiler Radyo...................................... Radyo - Genel bakış........................... Önemli bilgiler................................

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu

DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu Versiyon 1.0 Oluşturma Tarihi: 15.12.2015 Son Güncelleme: 16.12.2015 İçindekiler 1 Teknik Özellikler...... 3 2 Uyarı... 3 3 Cihazınızı

Detaylı

BQ300 RF Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.1 18.11.2015 BQTEK

BQ300 RF Röle Kontrol Ünitesi. Kullanım Kılavuzu. Doküman Versiyon: 1.1 18.11.2015 BQTEK RF Röle Kontrol Ünitesi Kullanım Kılavuzu Doküman Versiyon: 1.1 18.11.2015 BQTEK İçindekiler İçindekiler... 2 1. Cihaz Özellikleri... 3 2. Genel Bilgi... 4 2.1. Genel Görünüm... 4 2.2 Cihaz Bağlantı Şeması...

Detaylı

Vehicle Security System VSS3 - Alarm system remote

Vehicle Security System VSS3 - Alarm system remote Vehicle Security System VSS3 - Alarm system remote Alarm sistemi uzaktan kumandası Kurulum kılavuzu - Turkish Sayın Müşterimiz, Bu kılavuzda bazı özellikleri aktive ve deaktive atmek için gereken bilgileri

Detaylı

Deniz Elektronik Laboratuvarı www.denizelektronik.com Tel:0216-348 65 21 D7220_RV4

Deniz Elektronik Laboratuvarı www.denizelektronik.com Tel:0216-348 65 21 D7220_RV4 STEREO FM VERİCİ delab Deniz Elektronik Laboratuvarı Tel:0216-348 65 21 D7220_RV4 7-2008-5-2010-2-2011 REV4 PC üzerinden frekans ve kişisel bilgi kaydı. RS232 ve RDS sistem girişli.stereo-mono seçme özellikli,yüksek

Detaylı

HT 300 ODA TERMOSTATI

HT 300 ODA TERMOSTATI DİJİTAL ODA TERMOSTATI HT 300 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER HT 300 kablolu oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Hoparlörün işletme paneli fonksiyon Tablosu Güç Açma/Kapama butonu, Çalıştırmak/Kapatmak için butona basın; Ses + Ses - Sesi kapat Güç gösterge ışığı--- Mavi LED;

Detaylı

PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU 1.Malzeme Listesi TuĢtakımı 1 Kullanım kılavuzu 1 Tornavida 1 20mmx60mm özel tuştakımı Lastik tıpa 2 6mmx30mm,sıkmak için kullanılır

Detaylı

Vehicle Security System VSS3 - Vehicle original remote

Vehicle Security System VSS3 - Vehicle original remote Vehicle Security System VSS3 - Vehicle original remote Araç orijinal uzaktan sistemi Kurulum kılavuzu - Turkish Sayın Müşterimiz, Bu kılavuzda bazı özellikleri aktive ve deaktive atmek için gereken bilgileri

Detaylı

Elektrik Bağlantı Şeması ve Sensor Ayarları

Elektrik Bağlantı Şeması ve Sensor Ayarları Teknik Özellikler: Mikrobilgisayar kontrollü Gerçek zaman saati Kalibrasyon gerektirmeyen hassas nem ve ısı sensörü (Nem hassasiyeti %3 sıcaklık %0,5) 2 farklı program kontrollü, 4 vana çıkışı (24 Vac

Detaylı

ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri

ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri ABR 320 SET LCD li Kablosuz Oda Termostat Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Pil DC 3 V (2 1,5V AA Alkaline pil) Alıcı AC 250 V-10A (SPDT) Kullanım ABR 320 SET oda termostatları

Detaylı

WATER PROOF DIGITAL MUSIC PLAYER. MPaxx 928 Hydrox

WATER PROOF DIGITAL MUSIC PLAYER. MPaxx 928 Hydrox WATER PROOF DIGITAL MUSIC PLAYER MPaxx 928 Hydrox tr İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 MPAXX

Detaylı

Runner 4-8. Kullanım Kitapçığı. 4/8 Bölgeli Kontrol Paneli

Runner 4-8. Kullanım Kitapçığı. 4/8 Bölgeli Kontrol Paneli Runner 4-8 4/8 Bölgeli Kontrol Paneli Her türlü sorun ve sorularınız için teknik@alarmdestek.com adresine mail atınız. Satış ve pazarlama için lütfen 0532 605 13 45 numaralı telefon ile irtibata geçin

Detaylı

Mıknatıslı Portatif GPS Takip Cihazı

Mıknatıslı Portatif GPS Takip Cihazı Genel Açıklama MTK7 BOYUTU KÜÇÜK, TAŞINABİLİR GPS İZLEME/ TAKİP CİHAZIDIR. ÖZEL NEODMİUM MIKNATISLARI İLE HER TÜRLÜ METAL AKSAMIN ÜSTÜNE KOLAYCA VE SANİYELER İÇİNDE MONTAJ YAPILABİLİR. ÜSTÜN GPS MODÜLÜ

Detaylı

STF1000 FIRIN KONTROL SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

STF1000 FIRIN KONTROL SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU STF1000 FIRIN KONTROL SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU 1 TUŞLAR: START : Program çalıştırmak için kullanılır. STOP: Çalışmakta olan programı sonlandırmak için kullanılır. Stop tuşuna 1 kez basıldığında program

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10 Kullanım kılavuzu Stereo Mikrofon STM10 İçindekiler Temel Bilgiler...3 Fonksiyona genel bakış...3 Donanıma genel bakış...3 Montaj...4 Mikrofonunuzun kullanımı...5 Ses kaydetme...5 Videolar için ses kaydetme...8

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1 Alarm Sisteminiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler Markalı alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır. Sistem Kullanıcıları için uyarılar Alarm sisteminizin

Detaylı

ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK

ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK KAPALI GENEL ÖZELLİKLER: 1. ERTELEME/IŞIK BUTONU Bu buton ile ortalama 4 sn boyunca ışık özelliğini kullanabilirsiniz. İlgili buton, saatin tepesinde bulunan paneldir. Bu

Detaylı

MultiBoot Kullanıcı Kılavuzu

MultiBoot Kullanıcı Kılavuzu MultiBoot Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin garantiler,

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Charger Q Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için

Bu kullanma kılavuzu Charger Q Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için charger q type Bu kullanma kılavuzu Charger Q Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Spectro LED Bluetooth Hoparlör

Spectro LED Bluetooth Hoparlör Spectro LED Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33042 Önemli Güvenlik Talimatları Bu hoparlör, tüm açılarda gelecek su sıçramasından korunacak şekilde tasarlanmıştır. Tümünün suya girmesi, ürüne zarar

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Kapı Deliği Görüntüleyicisi. Kullanım Kılavuzu. Dijital Kapı Görüntüleyici! PHV 133012/ PHV133014

Kapı Deliği Görüntüleyicisi. Kullanım Kılavuzu. Dijital Kapı Görüntüleyici! PHV 133012/ PHV133014 Kapı Deliği Görüntüleyicisi Dijital Kapı Görüntüleyici! PHV 133012/ PHV133014 Kullanım Kılavuzu WEEE Yönetmeliği & Ürünün İmha Edilmesi Bu ürün, kullanım süresinin sonunda standart ev atıkları gibi imha

Detaylı

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım HT 250 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 250 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. - Hassas

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz Ses Seviyesi Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2242 GİRİŞ Bu cihaz fabrika, okul, ofis, aile vs gibi değişik yerlerdeki ses seviyelerini ölçmek için kullanılabilir.

Detaylı

Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60

Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60 Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60 UZAKTAN KUMANDALI SİLİNDİR ve MONTAJI Açma Silindir Topuz Tam Tur Kilitleme Tur Kilitleme Topuz Vidası Gösterge Kapıdaki silindiri çıkartın.

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU HT 350 kablolu dijital oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve ekonomik

Detaylı

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No

REVİZYON DURUMU. Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No REVİZYON DURUMU Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No Hazırlayan: Onaylayan: Onaylayan: Mustafa Arnavut Adem Aköl Kalite Konseyi Başkanı Sinan Özyavaş Kalite Koordinatörü 1/6 1. AMAÇ Bu talimatın amacı

Detaylı

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03 LCD li Kablosuz Ev Otomasyon Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Ana Ünite 0 V (AC) A (SPDT) Oda Ünitesi V (DC) (x,v AA Alkaline pil) HT 00 HT 00 0 HT 00 0 HT 00 0 Kullanım

Detaylı

TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. En fazla 16 analog kamera için loop through özelliği (DVD modeline göre). 2. RS-232 cihazına bağlayın. 3. Dört alarm girişine kadar bağlayın.

Detaylı