JS-8915 KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "JS-8915 KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 JS-8915 KULLANMA KILAVUZU

2 Montaj üzerine notlar Cihaz sadece 14.4V DC negatif topraklama kullanım sistemi için tasarlanmıştır. Cihazı monte etmeden önce, aracınızın 14.4V DC negatif topraklama elektrik sistemine bağlı olduğundan emin olunuz. Bağlantıları yapmadan önce negatif akü terminali bağlantısı kesilmelidir, kısa devreden dolayı cihazın arızalanması azalır. Şemaya göre renk kodlu başlıkları doğru olarak bağladığınızdan emin olunuz. Yanlış bağlantılar cihazın bozulmasına ya da aracın elektrik sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Hoparlör (-) başlıklarının hoparlör (-) terminaline bağlandığından emin olunuz. Asla sol ve sağ kanal hoparlör kablolarını birbirine ya da aracın kablosuna bağlamayınız. Havalandırma veya radyatör panellerini kapatmayınız. Kapatmanız içinin ısınmasına ve yangınla sonuçlanmasına neden olabilir. Montaj tamamlandıktan ve kullanmaya başlamak için, cihazı başlangıç statüye ayarlamak için ön paneldeki RESET tuşuna basınız. - Cihazı değiştirmeye çalışmayınız, değiştirmeyi denemeniz - Sürüşünüzü engelleyebileceğinden dolayı, cihazınızı kullanmaya başlamadan önce aracınızı durdurunuz. - Aracınızın içindeki sıcaklık derecesi -20 santigrat derece ile 60 santigrat derece dışında ise cihazınızı açmayınız. - Bu ürün tek video çıkışı için tasarlanmıştır, birden fazla video çıkışı kullanmak isterseniz bir ayırıcı kullanınız. ÖN PANEL GÖRÜNÜŞÜ

3 1. Reset tuşu 2. Power (açma kapama) tuşu 3. Volume/sel ( Ses / Seçim) tuşu 4. Ön ayar /EQ tuşu 5. Uzaktan kumanda alıcısı 6. Band tuşu 7. Radyo ayar arama & parça ileri /geri alma tuşu 8. AV girişi 9. Mode tuşu 10. Önayar istasyonlar/ams 11. Numaralı tuşlar 12. SD/MMC girişi 13. TFT ekran 14. Rel tuşu 15. LED ışık 16. USB girişi 17. ST/MO tuşu

4

5 TEMEL KULLANIM Başlangıç sistemi başlatma Cihazınızı ilk defa kullandığınızda yada aracınızın aküsünü değiştirdikten sonra kullandığınızda, ön paneli ayırmak için basınız ve LED (15) yanıp sönecektir. Cihazı başlangıç konumuna getirmek için kalem gibi ucu olan bir nesne ile Reset tuşuna basınız. Not : LCD ekranda bazı hatalar oluştuğu zaman, normale dönmek için RESET tuşuna basabilirsiniz, saat ayarını ve bazı hafızadaki fonksiyonları silecektir. Cihaz açma/kapama Cihazın üzerindeki POWER tuşuna basınız. Cihazı kapatmak için 3 saniyeden uzun süre basınız. Ses seçici Ses düğmesi için, ses seviyesini arttırmak için VOL+ basınız ve ses seviyesini azaltmak için VOL- basınız. Bass/Tiz/Denge (Sol-Sağ) / Azaltma seçici SES AYARI menüsüne girmek için SEL tuşuna basınız. İstediğiniz modu seçmek için veya tuşuna basınız. Seviyeyi VOL+ veya VOL- tuşuna basarak ayaralyınız. NOT : Eğer istediğinizi seçtikten sonra 5 saniye içinde ayarlamazsanız, cihaz otomatik olarak görüntülenen moda geri dönecektir. MUTE MUTE fonksiyonu için EQ tuşuna bir saniyeden uzun süre basınız. Ses çıkışını kesmek için bu tuşa basınız ve LCD de MUTE belirir. Bir önceki ses seviyesine dönmek için tekrar basınız. Not :EQ sistemi açık olduğu zaman, bass ve tiz modu başlangıç ayarlarına geri döner, Bass ve Treble kaybolur. Mod seçici Radyo DVD-USB SD kart TV Aux Modu seçmek için MOD tuşuna basınız.(cihaz herhangi bir fonksiyonla bağlantılı değilse. Mode tuşuna basınız cihaz bu fonksiyonu atlar.)

6 Sensör (5) Kumanda için alıcı. Zaman ayarlama Sistem ayarına girmek için, SEL tuşuna basınız. DISP ON modunu seçmek için VOL+/- tuşuna basınız. Menüde saat belirdiği zaman, saat ve dakikayı ayarlamak için VOL+ veya VOL- basınız. RADYO KULLANIMI BAND SEÇİMİ Aşağıdaki sıra ile bandı seçmek için (6) Band tuşuna basınız. Not : DVD oynatma modunda, otomatik PAL veya NTSC sistemine geçiş için (6) tuşuna basınız. Manüel/Otomatik radyo ayarı Manüel radyo ayarı : Bir istasyonu yukarı doğru ya da aşağı doğru sıra ile seçmek için (7) tuşuna sürekli olarak basınız. Otomatik arama : (7) tuşuna üç saniyeden uzun süreli basıp tutunuz, radyo otomatik olarak bir istasyonu sırası ile yukarı doğru ya da aşağı doğru arar ve bir istasyon bulduğunda çalar. Otomatik tarama/istasyonları hafızaya alma 1-6 ya kadar olan numaralı tuşlara kaydedilmiş olan istasyonların her birini sıra ile 5er saniye taramak için (10) tuşuna basınız. AMD modu gerçekleştirildiği zaman, istediğiniz radyo değiştirildiğinde AMS tuşu yada ilgili numaralı tuşa basabilirsiniz.bu istasyon çalmaya başlar. Otomatik istasyon hafızaya alma fonksiyonunu çalıştırmak için (11) tuşuna 3 saniyeden uzun süre basıp tutunuz. Radyo otomatik olarak bir radyo seçer ve 1-6 arasındaki herhangi bir tuşa kaydeder.

7 MP4 KULLANIMI Parçaları İleri/Geri seçme Parçayı yukarı ya da aşağı doğru seçmek için (7) tuşuna basınız. Parçaları yukarı yada aşağıya doğru hızlı ileri ya da hızlı geri sarmak için (7) tuşuna basıp tutunuz. Parçaları tekrar tekrar çalma İstediğiniz parçayı tekrar çalmak isterseniz tekrar çalma fonksiyonunu çalıştırmak için (11) 3RPT butonuna basınız. 3RPT tuşuna bir defa basınız, MP3 ve WMA için aynı parçayı çalmayı, DVD modu için aynı bölümü tekrarlayacaktır, RPT belirir. 3RPT tuşuna ikinci defa basınız, AV dizini çalmayı tekrarlayacaktır,rpt DIR ekranda belirir. MP3 ve WMA çalma modu için tekrarlamayı durdurmak için 3RPT tuşuna dördüncü defa basınız. Parçayı otomatik olarak tarama MP3 yada WMA parçaları çalma esnasında, diskteki her parçanın ilk on saniyesini çalmak için 2INT tuşuna basınız, ekranda INT, parça numarası ve geçen süre gösterilir. Bu INT fonksiyonunun aktif olduğunu gösterir. Normal çalmaya geri dönmek için 2INT tuşuna bir defa daha basınız. Not : DVD çalma esnasında INT çalışmaz. Parçaları rasgele sıra ile çalma Çalma modunda, 4RDM tuşuna basınız ve ekranda RDM belirir, buda RDM fonksiyonunun çalıştığını gösterir. Cihaz herhangi bir parçayı rastgele sıra ile çalar. Normal çalma moduna geri dönmek için RDM tuşuna bir defa daha basınız. Çalmayı durdurma Çalma esnasında, çalmayı durdurmak için 5STOP tuşuna basınız. LCD STOP gösterir. Normal çalma moduna geri dönmek için, tekrar tuşuna basınız. Çalmayı geçici olarak durdurma Çalma esnasında, çalmayı geçici olarak durdurmak için (11) 1PLAY tuşuna basınız, LCDde PAUSE belirir, normal çalma moduna geri dönmek için tekrar bu tuşa basınız.

8 Video ayarı DVD seyrederken ya da TV programı seyrederken resim kalitesini ayarlamak için VIDEO AYAR girebilirsiniz. Ayarlama yaparken sıra dışı bir resim belirirse, sistem ayarlarına geliniz DEFAULT menüsünü seçiniz, sonra fabrika değerin, onaylamak için VOL+/- tuşuna basınız. Geri Görüş ayarı Cihazı geri görüş kontrolüne getiriniz 14.4V negatif topraklama elektrik sistemine bağlayınız. Geri görüş kamerası çıkışını GERİ GÖRÜŞ VİDEO girişine bağlayınız. Aracınızı geriye doğru sürerken ekranda geri görüş resmi otomatik olarak açılacaktır. RDS (Radyo Veri sistemi) kullanımı TA TA tuşu aşağıdaki gibi kullanılır TA açılır kapanır ve TA göstergesi görüntülenir. Trafik anonsu aktarıldığı zaman, o anki modun hangisi olduğu önemsenmeden trafik anonsu alınır. Eğer ses seviyesi 20nin altında ise, ses seviyesi 20ye yükselir ve trafik anonsu bittiği zaman bir önceki moda ve ses seviyesine geri döner. Eğer trafik anonsu esnasında ses ayarlanırsa, sadece bir önceki ses geçerlidir. TA açık olduğu zaman, ARAMA, TARAMA, OTOMATİK HAFIZA fonksiyonları alınabilir veya trafik program tanımlama kodu alındığında saklayabilir. TA açık olduğu zaman, belirlenen zaman süresince trafik program tanımlama kodu alınmadığında. TA ALARM : Hiç TA yada TP görüntülenmez ve alarm kapalı olarak ayarlanır. TA SEEK : TA SEEK çalıştırılır.

9 PTY RADYO MODU - PTY tuşuna basıldığı zaman bir önceki PTY görüntülenir. Eğer 2 saniye için hiçbir tuşa basılmazsa, daha önce seçilen PTY aranır. 1 LOOPta, eğer istenen PTY bulunmazsa, NO PTY ekranda görüntülenir. - 2 program türü KONUŞMA ve MÜZİK PTYye bir defa basarsanız, Müziğe girilir. PTYye ikinci defa basıldığı zaman, konuşma girilir. M1 M2 tuşları istenilen program türünü seçmek için kullanılabilir. AF/REG AF -AF/REG tuşu AF arama aktivasyonunu yönlendirir. - AF açık olduğu zaman AF göstergesi görüntülenir, frekans alımı kötü olduğu zaman AF arama çalıştırılır. - FM modunda, AF açık olduğu zaman, ARAMA, TARAMA, OTOMATİK, HAFIZYA ALMA fonksiyonları yalnızca RDS programını alır ve muhafaza eder. Italy tercihi kullanıldığı zaman, RDSyi dikkate almadan, SD seviyesini programlar, alınabilir ve hafızada saklanabilir. REGION ( BÖLGE ) AF ON modunda 1 saniyeden uzun basılırsa, AF modu Region on/off moduna geçer. ON : AF kontrol işlemde iken PI kod kontrol edilir. OFF : AF kontrol işlemde iken PI kodu yada kapsama alanı kontrol edilmez.

10 1. Power (açma/kapama) tuşu 2. Pause /play (geçici durdurma/çalmatuşu) 1 3. Mute tuşu 4. Menu seçim tuşu 5. Band/sistem tuşu 6. Giriş tuşu 7. Ses kontrol 8. Radyo ayar/parça seçme/f.f/f.r 9. Çalma/oynatma programlama 10. OSD 11. Ses ayarlama 12. Repeat(tekrar)çalma tuşu 13. Random (rasgele) çalma 14. Numaralı tuşlar 15. Ses ayarı 16. Tarama tuşu 17. EQ tuşu 18. Çalma/oynatma zamanı ayarı 19. Mod tuşu 20. Stop (durdurma) tuşu 21. Loud tuşu 22. Ağır çekimde oynatma 23. Ayar menüsü 24. Menü ekranı 25. Zoom (yakınlaştırma/uzaklaştırma) ayarı 26. Program türü tuşu 27. Trafik anons tuşu

11 Pili değiştirme Uzaktan kumandanızın kullanım değeri ya da kullanırken fonksiyonları azaldı ise, pili yeni bir pil ile değiştiriniz. Pili değiştirmeden önce kutbunun doğru olduğundan emin olunuz. Pil tutucuyu çıkartınız. Pil tutucuya düğme tipi pili + işareti yukarıda olacak şekilde yerleştiriniz. Pil tutucuyu uzaktan kumandaya yerleştiriniz.

12 Power (açma/kapama) tuşu Cihazı açmak/kapatmak için tuşuna basınız. Pause/Play tuşu MP3,WMA veya MP4 video dosyası çalmayı/oynatmayı geçici olarak durdurmak için tuşuna basınız. Normal çalma moduna geri dönmek için tekrar bu tuşa basınız. Mute tuşu Ses çıkışını kesmek için tekrar bu tuşa basınız. tuşuna basınız, bir önceki ses seviyesine geri dönmek için Menü seçici İstediğiniz menüyü seçmek için ya da play tuşuna basınız. basınız, sonra onaylamak için (6) (ENTER) Band/sistem tuşu Radyo modunda, alınan bandı açmak için (BAND/SYS) basınız. Çalma modunda, Otomatik,Pal veya NTSC sistemi açmak için BAND/SYS tuşuna basınız. Ses arttırma/azaltma Ses seviyesini sırası ile azaltmak veya arttırmak için VOL+ veya VOL- tuşuna basınız. Radyo ayar/parçaları seçme/hızlı ileri/geri sarma Radyo modunda, sırası ile bir istasyonu yukarı ya da aşağı doğru aramak için (8) tuşuna basınız ; eğer tuşa 3 saniyeden uzun süre basıp tutarsanız,radyo bir istasyon bulana dek otomatik olarak yukarı ve aşağı doğru sıra ile arayacaktır. Çalma modunda, istediğiniz parçaya hızlı olarak ulaşmak için ileri veya geri sarmak için (8) tuşuna basınız. (8) tuşuna sürekli olarak basmazsanız istediğiniz parçayı seçebilirsiniz, eğer bu tuşa 3 saniye basıp tutarsanız, istediğiniz parçayı hızlı ileri/geri seçebilirsiniz. Çalmayı programlama/st Disk çalma modunda, programlama sayfasına girmek için (9) PROG tuşuna basınız. Çalınan parçaları programlamak için (4) tuşu ve (14) numaralı tuşlarına basınız. Not : ST sadece radyo modunda çalışacaktır.

13 OSD DVD,VCD ve CD modunda, OSD tuşuna basınız. Ekran Parça/bölüm/o anki zamanı gösterir. Not : MP3/WMA modunda, sadece dizin ve parçaları gösterir. Radyo yada oynatmamodunda, aşağıdaki sıra ile istediğiniz modu seçmek için (11) SEL tuşuna tekrarlayarak basınız. Not : İstediğiniz modu seçtikten sonra, VOL tuşu ile görüntülenen o anki modu ayarlayabilirsiniz. P-EQ modu çalıştığı zaman, modları seçmek için SEL tuşuna basınız ve Bas/Tiz modu geçersizdir. Tekrar çalma/ams 1. AMS tuşuna (12) basınız, CD/VCD/MP3 modunda, tekrarlama fonksiyonu RPT1(1 parça tekrarlama), RPT DIR (dizin tekrarlama),rpt ALL (tümünü tekrarlama),rpt OFF (tekrarlama kapalı) DVD modunda, tekrarlama modu : BÖLÜM TEKRARLAMA, BAŞLIK TEKRARLAMA 2. Radyo modu AMS fonksiyonu Rasgele çalma Disk çalma modunda, herhangi bir parçayı rasgele çalmak için (13) RDM tuşuna basınız. Radyo modunda, LOKAL fonksiyon için bu tuşa basınız. Disk çalma zamanını ayarlama Disk çalma modunda, belirli bir zamanı çalmayı ayarlamak için (18) GOTO tuşuna basınız. Parça/bölüm veya zamanı ayarlamak için (4) ve (14) numaralı tuşlarını kullanınız ve çalmak için ENTER tuşuna basınız. Mod tuşu Radyo,Disk çalma USB/SD/MMC veya AUX modunu açmak için (19) tuşuna basınız.

14 Çalmayı durdurma Disk çalma modunda, çalmayı geçici durdurmak için (20) tuşuna basınız, çalmayı durdurmak için tekrar basınız. Tarama/Giriş (Scan/Intro) Çalma/oynatma modunda. Scan/Int tuşu INT (giriş) fonksiyonundadır. Her parçanın ilk on saniyesini çalabilir. Radyo modunda, SCAN/INT tuşu radyo istasyonu arama fonksiyonudur. Radyo istasyonu 5 saniye çalacaktır ve frekans TFT ekranda yanıp söner aynı anda.istasyonu seçmek için 3 saniyeden uzun süre basınız, mekanizma radyo istasyonunu çalmaya başlayacaktır. Yavaş geri/ileri oynatma DVD/VCD oynatma modunda, ½ ileri yavaş için (22) tuşuna basınız, 1/3 için iki defa basınız, ¼ için üç defa basınız, 1/5 için 4 defa basınız, 1/6 için 5 defa basınız, 1/7 için altı defa basınız ve normal hıza geri dönmek için 7.defa basınız. Zoom (yakınlaştırma/uzaklaştırma) tuşu MP4 video oynatma modunda, 2x yakınlaştırma için 25 tuşuna bir defa basınız, 3x zoom için iki defa basınız, 4 x zoom için üç defa basınız, ½ zoom için dört defa basınız, 1/3 x zoom için 5 defa basınız,1/4x zoom için 6 defa basınız, zoom modu iptal için 7. defa basınız. İmleç tuşuna basarak resmi eğebilirsiniz. Not : MP3,WMA, CD çalma modu için zoom fonksiyonu yok. AYAR 1. Cihaz durma modunda iken uzaktan kumandanın SETUP (23) tuşuna basınız. Cihazın STOP (Durma) modunda olmasını sağlamak için STOP tuşuna iki defa basınız. 2. Ayar menüsünün ana sayfası görüntülenir. 3. (4) tuşunu kullanarak tercih edilen maddeyi seçiniz. 4. (6) ENTER tuşuna basınız. A. Sistem ayarı Bu ayar sayfası TV sisteminin tüm maddelerini içerir. Tv türü,şifre,değer&fabrika ayarları. Detaylar için lütfen Sistem Ayar menüsüne bakınız. B. Dil ayarı Bu ayar sayfası OSD dilinin tüm maddelerini içerir. Ses dili,alt yazı dili ve menü dili özellikleri. Detaylar için lütfen Dil Ayar menüsüne bakınız. C. Ses dili Bu ayar sayfası SES için tüm maddeleri içerir. Ses ayar menüsüne bakınız. D. Video ayarı Bu ayar sayfası Video için tüm maddeleri içerir. Detaylar için Video ayar menüsüne bakınız.

15 E. Dijital ayar EQ tuşu PRE-EQ seçmek için (26) tuşuna basınız Karışık biçimli dosyalı diski Karışık biçimli dosyalı disk, MP3, WMA,JPG veya MPEG4 biçimli dinlerken yada seyrederken, diski disk yuvasına yerleştiriniz, mekanizma otomatik olarak açılacaktır. Detaylar için, aşağıdaki adımlara bakınız : Müzik dosyalarını çalma Doğru menüde, oku favori parçanızın üzerine hareket ettiriniz ve sonra ENTER tuşuna basınız veya seçim yapmak için doğrudan NUMARALI TUŞLARA basınız. Not : Eğer doğru tuşa basarsanız, müzik,resim veya video biçimli dosyaları seçim konumuna gireceksiniz. İstediğiniz dosyanın üzerinde sol/sağ tuşunu hareket ettiriniz ve çalmak için ENTER tuşuna basınız. Sol tuşa basarsanız, dizine geri dönersiniz. Sol tuşa basmaya devam ederseniz, şu an bakılan konuma girebilirsiniz. Resim dosyalarını oynatma Favori resminizi seçmek için NUMARALI TUŞLARA doğrudan basabilirsiniz ya da bu dosya üzerinde ok veya tuşlarını hareket ettiriniz ve ENTER tuşuna basınız. basarak farklı açıları ayarlayabilirsiniz. En son konuma geri dönmek için STOP tuşuna basınız. Not : Sağ tuşa basmaya devam ederseniz, müzik,resim veya video dosyaları seçim konumuna gireceksiniz. İstediğinizin üzerinde sol/sağ tuşlarını hareket ettiriniz ve ENTER tuşuna basınız. Resmi otomatik olarak oynatmak için play tuşuna basınız.

16 Video dosyalarını oynatma Seyretmek istediğiniz video dosyasında ok veya tuşlarını hareket edebilirsiniz, sonra onaylamak için ENTER tuşuna basınız veya play tuşuna basınız.yada diğer dizinde diğer dosyaları seçmek için dizine dönmek için sol tuşuna basınız. Resmi oynatmak için play tuşuna basınız. Parça arama modu MP3/WMA modunda : - parçayı seçmek için bir dosyada (8) tuşuna basınız. - Birden fazla dosyada, listeyi seçmek için tuşuna basınız ve istediğiniz şarkının numarasını seçmek için tuşuna basınız. Sonra şarkıyı çalmak için ENTER tuşuna basınız.

17 A. SİSTEM AYARI a. TV sistemi b. Ekran koruyucu Bu cihaz PAL yada NTSC biçimli kaydedilmiş diskleri oynatabilir. NTSC TVye bağladığınızda NTSC biçimini seçiniz. PAL TVye bağladığınızda PSL biçimini seçiniz. AUTO seçerseniz, cihaz sizin TVnize göre biçimi PAL/NTSC otomatik olarak seçecektir. c. Video

18 d.tv tipi Şifreyi giriniz ve ENTER tuşuna basınız. Eski şifreyi yazınız (fabrika kodu 0000) ve kullanmak istediğiniz şifreyi şimdi dört karakterli şifreleyiniz ve onaylamak için tekrar yazınız. e. Şifre 1. 4:3 PS PAN &SCAN stilinde oynatılır. (Eğer geniş ekran TV bağlanırsa, sol ve sağ kenarlardan kesilir) 2. 4:3 LB Mektup zarfı stilinde oynatılır. ( Geniş ekran TVye bağlandığı zaman, ekranın üst ve altında siyah bandlar belirir :9 Geniş ekran bir TV bağlandığında seçiniz.

19 f. Değer İmleç butonu ile uygun işaret değeri seçilir ve ENTER tuşuna basılarak onaylanır. Değer 1 : Çocuk kilidi Çocukların görüntülemesi güvenli olan programlarda bunu seçiniz. Değer 2 (G) Tüm yaştaki insanlar için izin verilende bunu seçiniz. Değer 3 (PG) Aile koruması olan programlar için bunu seçiniz. Değer 4 ( PG13) 13yaşın altındaki çocukların seyretmesi yasak olan programlarda bunu seçiniz. Değer 5 (PG-R) DVD disk üzerinde PG-R yazılmışsa bu seçeneği seçiniz. Değer 6 ( R) 17 yaşının altındaki çocukların görüntülemesi aile tarafından güvenlik altına alınması gerektiğinde bunu seçiniz. Değer 7 (NC 17) 17 yaşın altındaki çocukların seyretmesi yasak olduğunda bunu seçiniz. Değer 8 (Yetişkin) Tüm yetişkinlerin seyretmesine izin verilenler için bunu seçiniz.

20 g. Fabrika ayarı Fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. B.DİL AYARI İmleç butonlarını kullanarak tercih edilen OSD dilini, Ses dilini,alt yazı dilini ve Menü dilini seçiniz. a.osd Dili

21 b.ses dili c.altyazı dili 1 d. Menü dili e.divx ( R ) VOD dili

22 B. SES AYARI SPDIF/OFF Analog veya optik çıkış portu, tümünde çıkış sinyali yoktur. a. Ses çıkışı ANALOG/Optik moddan ses çıkışını SPDIF/RAW modeu ya da SPDIF/PCM moduna çalıştırmak için. SPDIF/RAW : Cihazınızı analog yada optik portlu bir güç anfisine bağladığınız zaman, lütfen bu maddeyi seçiniz; Dolby dijital,dts yada MPEG kayıt sistemli bir disk çalarken, analog yada optik çıkış sinyali,çalınan diskin dijital sinyal ile aynı olacaktır. Aynı zamanda, bağladığınız güç anfisinde Dolby dijital,dts veya MPEG fonksiyonu kod açar olmalıdır. b. Tuş SPDIF/PCM Cihaz 2 kanallı dijital stereo anfi ile bağlandığı zaman,bu maddeyi seçiniz:disk Dolby dijital veya mpeg kayıt sistemi ile kaydedilmişse, PCM ile 2 kanal çıkışına analog yada optik çıkış ayarlar.

23 D.VIDEO AYARI Bu, kullanıcının sol/sağ ok tuşlarına basarak parlaklık,kontrast,renk tonu ve renk doygunluğunu ayarlaması içindir. Değişikliği onaylamak için Enter tuşuna basınız. Not : TV/AV modunda, video ayarı mümkündür. a.parlaklık b. Kontrast 21 c. Renk tonu

24 d. Renk doygunluğu e.keskinlik E. DİJİTAL AYAR Bu, kullanıcının kullanım modunu,dinamik sıkıştırma değerini ve stereo modunu ayarlaması içindir. a.op MODU Dolby dijital kod açar için kullanım modları ayarı.

25 b. Dinamik değer Dinamik sıkıştırma değeri ayarlamak için. c.dual Mono Stereo mod ayarlamak için. ÖN PANELİN MONTAJI Ön paneli monte etmek için, ön paneli yuvasına takınız ve panelin doğru olarak monte edildiğinden emin olunuz, aksi takdirde, ekranda anormallikler oluşur veya bazı tuşlar doğru çalışmaz. Ön paneli ayırma Sol üst köşedeki REL tuşuna basınız ve sonra ön panel doğru çalışmaz.

26 Ön paneli yerinden çıkartma Ön panel 90 derece açı ile aşağı doğru döndüğü zaman, ön paneli tutup sola doğru kaydırınız ve çekiniz. Bağlantı Soketinin Temizlenmesi Ana ünite ile on panel arasında bulunan konektör kirli ise ünite, düzgün şekilde çalışmayabilir. Bu tur sorunlarla karşılaşmamak için, lütfen on paneli sokunuz ve soketi bir parça alkollü bez ile temizleyiniz. Sokete hasar vermemeye dikkat ederek nazikçe temizleyiniz. Notlar: * Güvenlik nedeniyle, temizliğe başlamadan önce daima jeneratörü durdurunuz ve kontak anahtarını çıkartıp alınız. Asla parmaklarınızı veya metal nesneleri doğrudan sokete dokundurmayınız. ÖN MONTAJ (Metod A) Arabanın göğsü Tutucu Tutucuyu aracın göğsüne taktıktan sonra, arabanın göğsünün kalınlığına göre uygun klapayı seçiniz ve tutucuyu yerinde sağlama almak için içeri doğru bükünüz. Vida

27 Arabanın göğsü Somun (5mm) Yaylı rondela Vida ( 5x25mm) Vida Bant Cihazın arkasını yerinde sağlama almak için bantları kullandığınızdan emin olunuz. İstenilen açıya bantlar bükülebilir. Düz pul SD Kart takma

28 SD eğim açısı sağ tarafta açıklığını muhafaza eder. SD boşluğuna kartı takınız ve çıkartmak içinde tekrar basınız. Çerçeve Parmaklarınızı ön çerçevedeki boşluklara takınız ve çerçeveyi yerinden çıkartmak için çekiniz. ( çerçeveyi tekrar takarken de, aşağıya doğru bir boşluğu bir tarafa doğrultunuz ve takınız.) Levye Cihaz ile beraber sağlanan levyeleri cihazın her iki tarafındaki boşluklara tutulana kadar takınız. Levyeleri çektiğiniz zaman cihazı arabanın göğsünden çıkartabilirsiniz. Fabrika radyo montaj ayağına cihazı bağlama. Montaj ayağı delikleri ve ana cihaz vida deliklerinin sabit hale geldiği bir pozisyon seçiniz ve her iki taraftaki vidaları her taraftan sıkıştırınız. Kiriş vidası (5x5mm) yada düz yüzeyli (4x5mm) vidalar kullanınız. Vida Arabanın göğsü yada konsol ARKA MONTAJI Vida deliklerini kullanarak cihaz yanlarını monte etme.

29 ÖZELLİKLER Genel Güç kaynağı gereksinimi Direnç Maksimum çıkış gücü Şase ölçüleri DC 14.4V, Negatif topraklama 4ohm 25W X4(ch) 178x163x50mm DVD bölümü Disk türleri Video sistemi Montaj açısı WAM,MP3,WMV,MPEG4,DIVX,XVID,MPEG2 AVI, JPEG AUTO/PAL/NTSC 0 derece/30 derece Video bölümü Video sistemi 4:3 Mektup zarfı, 4:3 Pan Scan 16:9 Video çıkış seviyesi 1.0V P-P 75ohms Ses Bölümü Maksimum çıkış seviyesi Frekans alımı S/N Ayrım 2Vrms (+3dB) 20~20KHz 65dB 60dB FM radyo Frekans kapsamı (MHz) IF Kullanılabilir Hassasiyet ( 30dB) S/N Stereo ayrımı Frekans alımı MHz 10.7MHz 15dBu 60dB 30dB (1KHz) Hz AM Radyo Frekans kapsamı (KHz) IF Hassasiyet (S/N- 20dB) KHz 450KHz 28dBu

30

DVD-5080 USB. Kullanma Kılavuzu. DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi. www.goldmaster.com.tr

DVD-5080 USB. Kullanma Kılavuzu. DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi. www.goldmaster.com.tr DVD-5080 USB DVD/VCD/CD/MP3/MP4/USB/SD/MMC Çalar FM/AM Radyolu Oto Teybi Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr Güvenlik Bilgileri İçindekiler UYARI Elektrik şoklarından korunmak için bu ürünü yağmurlu

Detaylı

Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni...

Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni... Kurulum... 02 Ek bilgiler... 04 Genel işlemler... 05 Radyonun çalıştırılması... 09 USB/SD işlemleri... 10 Uzaktan kumanda tuş düzeni... 11 Özellikler... 13 01 KURULUM ÖNLEMLER Montaj yerini sürücünün normal

Detaylı

Ön kumanda panelinden çalıştırma talimatı. Ürün Özellikleri. 1. Tuşların işlevinin açıklaması

Ön kumanda panelinden çalıştırma talimatı. Ürün Özellikleri. 1. Tuşların işlevinin açıklaması İÇİNDEKİLER Tuşların İşlevinin Açıklaması...02 Kablo bağlantıları ve aksesuarlar için talimat...03 Ana menünün çalıştırılması için talimat...04 Radyonun çalıştırılması için talimat... 04 Ayarlara hızlı

Detaylı

CD9303UB-CV RDS / MP3-CD / USB / AUX TUNER BLUETOOTH VE CD ÇALAR (12 Volt)

CD9303UB-CV RDS / MP3-CD / USB / AUX TUNER BLUETOOTH VE CD ÇALAR (12 Volt) www.vdo.de CD9303UB-CV RDS / MP3-CD / USB / AUX TUNER BLUETOOTH VE CD ÇALAR (12 Volt) KULLANIM KILAVUZU 3. Cihazı çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve daha sonra kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

TÜRKÇE. XL-HF401PH (Ana ünite) ve CP-HF401H'den (hoparlör sistemi) oluşan XL-HF401PH Hi Fi Komponent Sistemi.

TÜRKÇE. XL-HF401PH (Ana ünite) ve CP-HF401H'den (hoparlör sistemi) oluşan XL-HF401PH Hi Fi Komponent Sistemi. CD/USB NETWORK XL-HF401PH (Ana ünite) ve CP-HF401H'den (hoparlör sistemi) oluşan XL-HF401PH Hi Fi Komponent Sistemi. Giriş Bu SHARP ürününü aldığınız için teşekkür ederiz. Bu üründen en iyi performansı

Detaylı

Araç TV Radyo BTV-7400

Araç TV Radyo BTV-7400 Araç TV Radyo BTV-7400 KURULUM ÖNLEMLER Montaj yerini sürücünün normal sürüş fonksiyonunu etkilemeyecek biçimde dikkatlice seçiniz. Üniteyi, direkt güneş ışığı veya kaloriferden sıcak hava ile yüksek ısıya

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller;

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; aqua serisi Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Aqua X Type Aqua Q Type Aqua Z Type Aqua B Type Aqua N Type Aqua Y Type Aqua R Type Aqua C Type Aqua W Type Aqua H Type Aqua I Type Aqua M Type

Detaylı

DEH-X5500BT DEH-4500BT

DEH-X5500BT DEH-4500BT KullanımKılavuzu CD RDS ALICI DEH-X5500BT DEH-4500BT Türkçe Bölüm 01 Başlamadan önce Bu PIONEER ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Doğru kullanım için, lütfen bu ürünü kullanmadan önce kullanım

Detaylı

Televizyon Kullanma kılavuzu A32-LB-4310

Televizyon Kullanma kılavuzu A32-LB-4310 Televizyon Kullanma kılavuzu A32-LB-4310 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz.

Detaylı

Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları. 18 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine

Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları. 18 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine İçindekiler Özellikler... 2 Slayt Gösterisi Seçenekleri... 17 Hazırlık... 2 USB Üzerinden Müzik Çalma... 18 Güvenlik Önlemleri... 2 Ortam Tarayıcı Ayarları... 18 Görüntü Boyutunu Değiştirme: Resim Formatları.

Detaylı

MICRO HiFi SYSTEM. Ovation 3 CDS 8000 ip

MICRO HiFi SYSTEM. Ovation 3 CDS 8000 ip MICRO HiFi SYSTEM Ovation 3 CDS 8000 ip TR İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Onarım Bilgileri... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED

Detaylı

Televizyon Kullanma Kılavuzu B32-LCK-0B L

Televizyon Kullanma Kılavuzu B32-LCK-0B L Televizyon Kullanma Kılavuzu B32-LCK-0B L Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz.

Detaylı

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC tr İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK 4 GENEL

Detaylı

Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10)

Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10) İçindekiler Uzaktan Kumanda ve TV Kontrolleri/Göstergeleri Uzaktan kumandanın genel görünümü...(3) Televizyon düğmelerinin ve göstergelerinin genel görünümü...(10) TV nin İzlenmesi TV nin İzlenmesi...(15)

Detaylı

VSX-424-K VSX-329-K. AV Alıcısı. Çalıştırma Talimatları

VSX-424-K VSX-329-K. AV Alıcısı. Çalıştırma Talimatları VSX--K VSX-9-K AV Alıcısı Çalıştırma Talimatları DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KAPAĞI (VEYA ARKA KISMI) ÇIKARTMAYIN. CİHAZIN İÇİNDE KULLANICI TARAFINDAN BAKIMI YAPILAMAYAN PARÇALAR BULUNUYOR.

Detaylı

Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543

Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 KULLANIM KILAVUZU DVD Alıcı Sistemi Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 MODELLER HT805PH (HT805PH,

Detaylı

Televizyon Kullanma Kılavuzu B26-LCF-0B U

Televizyon Kullanma Kılavuzu B26-LCF-0B U Televizyon Kullanma Kılavuzu B26-LCF-0B U Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz.

Detaylı

TÜRKÇE SLIM MICRO SYSTEM KULLANIM KILAVUZU MODEL DK-KP80PH

TÜRKÇE SLIM MICRO SYSTEM KULLANIM KILAVUZU MODEL DK-KP80PH TÜRKÇE MODEL DK-KP80PH SLIM MICRO SYSTEM KULLANIM KILAVUZU ipad, iphone, ipod, ipod classic, ipod nano, and ipod touch are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries. ÖZEL NOTLAR

Detaylı

Giriş. Özellikler. Hazırlık

Giriş. Özellikler. Hazırlık İçindekiler İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 3 Lisans Bildirimi (opsiyonel)... 4 TİCARİ MARKA BİLGİSİ... 4 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine (Kablo

Detaylı

www.blaupunkt.com Car Radio CD MP3 Hamburg MP57 7 647 633 310 Kullanım ve montaj kılavuzu

www.blaupunkt.com Car Radio CD MP3 Hamburg MP57 7 647 633 310 Kullanım ve montaj kılavuzu www.blaupunkt.com Car Radio CD MP3 Hamburg MP57 7 647 633 310 Kullanım ve montaj kılavuzu İçerik İçerik Bu kullanım kılavuzu ile ilgili...5 Kullanılan semboller...5 Kullanım alanı...5 Uygunluk açıklaması...5

Detaylı

TÜRKÇE TR-0 MİKRO KOMPONENT SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU. Aksesuarlar. Ses seviyesi kontrolü. Özel not

TÜRKÇE TR-0 MİKRO KOMPONENT SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU. Aksesuarlar. Ses seviyesi kontrolü. Özel not VOL VOL VOL VOL XL-E12 TÜRKÇE MODEL XL-E12H MİKRO KOMPONENT SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU Bu SHARP ürününü aldığınız için teşekkür ederiz. Bu üründen en iyi performansı alabilmek için lütfen bu kılavuzu dikkatle

Detaylı

DVD Ev Tiyatro Sistemi

DVD Ev Tiyatro Sistemi KULLANIM KILAVUZU DVD Ev Tiyatro Sistemi Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 HT306SU (HT306SU,

Detaylı

SADECE ARAÇ İÇİ KULLANIM İÇİNDİR. Akıllı Yön Bulma İstasyonu INE-S900R. KULLANICI EL KİTABI Bu donanımı kullanmadan önce lütfen okuyunuz.

SADECE ARAÇ İÇİ KULLANIM İÇİNDİR. Akıllı Yön Bulma İstasyonu INE-S900R. KULLANICI EL KİTABI Bu donanımı kullanmadan önce lütfen okuyunuz. SADECE ARAÇ İÇİ KULLANIM İÇİNDİR R TR Akıllı Yön Bulma İstasyonu INE-S900R KULLANICI EL KİTABI Bu donanımı kullanmadan önce lütfen okuyunuz. Çalıştırma Talimatları ÖNLEMLER ÖNEMLİ BİLGİLER, BU ÜRÜNÜ KULLANMAYA

Detaylı

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI İçindekiler Özellikler... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Uzaktan Kumandaya Genel Bakış... 4 Bağlantılar... 5 Uzaktan Kumanda... 6 TV Bağlantısı... 6 Güç Bağlantısı... 7 Açma Kapatma...

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Her zaman yardıma hazırız DCM2330. Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin: www.philips.

Kullanım kılavuzu. Her zaman yardıma hazırız DCM2330. Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin: www.philips. Her zaman yardıma hazırız Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin: www.philips.com/support Sorularınız mı var? Philips e Ulaşın DCM2330 Kullanım kılavuzu İçindekiler 1 Önemli 2 Güvenlik

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 1 TV nin Konumlandırılması... 1 Güç kablosu ve fiş... 2 Nem ve Su... 2 Havalandırma... 2 Isı Kaynakları ve Ateş... 2

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED TV ve Çalışma Tuşları...

Detaylı

Blu-ray Player GBP 6100 2D

Blu-ray Player GBP 6100 2D Blu-ray Player GBP 6100 2D TR İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK 4 GBP 6100 2D

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması İçindekiler Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 1 TV nin Konumlandırılması... 1 Güç kablosu ve fiş... 2 Nem ve Su... 2 Havalandırma... 2 Isı Kaynakları ve Ateş... 2 Kulaklık Sesi... 2 Duvara

Detaylı