DBS HAKKINDA C İ L T 1, S A Y I 1 3 M A R T Sınav Tarihi / Saati:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DBS HAKKINDA C İ L T 1, S A Y I 1 3 M A R T 2 0 1 4. Sınav Tarihi / Saati:"

Transkript

1 Ö Z E L Ç A Ğ D A Ş E Ğ İ T İ M K O L E J İ C İ L T 1, S A Y I 1 3 M A R T İ L G İ Ç E K E N Ö Z E L K O N U - L A R : DBS Hakında DBS Uyarıları Bir Nefes de Bizden Enerji Tasarrufu ve Isınma Ödüllere Doymuyoruz! Sınav Öncesi Tav- siyeler 9. Sınıflarla Moral Kahvaltısı Sınav Tarihi / Saati: DBS HAKKINDA Velilerimiz Okul- Aile Birliği Kahvaltısında Buluştu Çanakkale Şehitlerimizi Unutmadık Kız İzci Kampımız TUBİTAK Proje Yarışmaları Sergisindeyiz Yangın Tatbikatı 05 Nisan 2014 Saat: 10:00-12:30-15:00 (4-5-6.sınıflar için istenilen seans) 06 Nisan 2014 Saat: 11:00 ve 13:30 (4-5-6.sınıflar için istenilen seans) 19 Nisan 2014 Saat: 10:00-12:30-15:00 (8.sınıflar için istenilen seans) Sınava Katılacaklar: İlkokul 4. ve Ortaokul 5, 6, 8. Sınıflar Sınav Yeri: Özel Gaziemir Çağdaş Eğitim Koleji Sınav Süresi: 120 dakika Soru Sayısı: 100 soru Türkçe 25, Matematik 25, Fen ve Teknoloji 25, Sosyal Bilgiler 25 Soru (4-5-6.sınıflarda) Türkçe 20, Matematik 20, Fen ve Teknoloji 20, Sosyal Bilgiler 15, DKAB 5, İngilizce 20 Soru(8.sınıflar) Gezilerimiz Sınav Ücreti: ÜCRETSİZ Son Başvuru Tarihi: 04 Nisan 2014 Cuma (4-5-6.sınıflar) 18 Nisan 2014 Cuma (8.sınıflar) Sonuçlar: Sınıfların sınav Sonucu 12 Nisan 2014 Cumartesi günü açıklanacaktır. Sınav sonuçları sadece Gaziemir Çağdaş Eğitim Kolejinden verilecektir. 8. Sınıfların sınav Sonucu 26 Nisan 2014 Cumartesi günü açıklanacaktır. Sınav sonuçları sadece Karabağlar Lise Binamızdan verilecektir. Sınav kitapçıkları, sonuçları almaya gelen velilere verilecektir. Haziran ayı sonuna kadar alınmayan kitapçıklar geri dönüşüme kazandırılacaktır.

2 S A Y F A 2 Önemli Uyarılar: TC kimlik kartı ya da okul kimlik kartı ile sınava giriş yapılır. Okulumuz tarafından her öğrenci için yumuşak uçlu bir sınav kalemi ve bardak su verilecektir, kalemtıraş ve silgi öğrencinin yanında olmalıdır. Öğrencilerin sınav seanslarından 30 dakika önce okulumuzda olmaları gereklidir. Sınav Giriş Salonları, internet sitemizde ve sınav günü okul panolarında yayınlanacaktır. Sınıflara telefon, bilgisayar özelliği bulunan her türlü elektronik aygıt, zamanı gösterme dışında işlevi bulunan saat, müsvedde kâğıt, defter, kitap vb. getirilemez. Değerlendirme: DBS HAKKINDA ÖNEMLİ UYARILAR Optik okuyucularla okuma yapılacaktır. Puanlama net sayısı üzerinden yapılacaktır. Burslarda, sıralama esas alınacaktır. Her sorunun kat sayısı eşittir. 3 yanlış 1 doğruyu götürecektir. BİR NEFES DE BİZDEN... ÇEKÜD(Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ve AKÇEV(Ahlak Kültür ve Çevre Derneği) ile okulumuzun bu yıl beşincisini organize ettiği ÇAĞDAŞ EĞİTİM ORMANI Oluşturma Projesinde Çağdaş Eğitim Ailesi yine el ele verdi. CEKÜD, AKÇEV ve okulumuz işbirliği ile düzenlenen fidan dikimine öğrencilerimizle birlikte katıldık. Oksijen depomuz olan ormanlara bir nefes de biz ekledik. Çocuklarımız doğayla iç içe olmanın, doğaya ve insanlığa karşı vazifelerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Bu gayretleri biz de uçurtma şenliği ile ödüllendirdik. Uçurtmalarımızla birlikte bize verilen nimetlerin mutluluğunu bir kez daha yaşadık Müslüman bir kişi bir ağaç diker de ondan insan, hayvan veya kuş yerse bu yenen şey kıyamete kadar o kimseye sadakadır. ENERJİ TASARRUFU VE ISINMA Hadis-i Şerif Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak, israf etmemektir. Aynı işi daha az enerji kullanarak yapma anlamına gelmektedir. Dünya'da enerji tüketiminin bu şekilde devam etmesi durumunda 2020 yılında fosil yakıt kaynaklarının yarısının tüketilmiş olacağı tahmin edilmektedir. Fosil kaynaklar, sadece yakıt olarak değil aynı zamanda başta ilaç olmak üzere kimya sektöründe pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu yönü ile de korunması en azından tüketiminin azaltılması önemlidir tarihinde Enerji tasarrufu ve küresel ısınma ile ilgili Çevre ve Enerji Kulubünün hazırladığı seminer ile öğrencilerin konuya dikkati çekildi.

3 S A Y F A 3 18 MART Çanakkale şehitlerini anma günü anısına Gaziemir ilçesinde düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında Çanakkale Ruhu nu benimseyen ve özümseyen öğrencilerimiz, atalarına o yüce minnettarlıklarını kelimelerle dillendirdiler 18 Mart Şehitleri Anma Töreninde Resim dalında; İlkokulumuzdan Sümeyye AFACAN üçüncü, Ortaokulumuzdan Dilara TAŞKAN birinci, Şiir dallında; İlkokulumuzdan Özge ATİK üçüncü, Ortaokulumuzdan Batıkan Burak KARADENİZ üçüncü, ÖDÜLLERE DOYMUYORUZ! SINAV ÖNCESİ TAVSİYELER Çarşamba günü Çağdaş Eğitim Lisesi rehberlik servisi tarafından düzenlenen etkinlikte okulumuz Psikoloğu Esra Dağhan sınav öncesi kaygı azaltıcı önerileri için 12. Sınıf öğrencilerimizle buluştu. Sınav öncesinde stres yaşamamak için önemli taktikleri öğrencilerimizle paylaşan Esra Hanım şimdiden kendilerini istedikleri üniversitenin bahçesinde ya da orada derse giriyormuş gibi hayal etmelerinin kendilerini iyi hissettireceğini ifade etti. Ayrıca son haftalarda yeme düzeninin bile sınav motivasyonuna etkileri olduğu, bu nedenle ağır, katkılı yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini hatırlattı. 9.SINIFLARLA MORAL KAHVALTISI Çağdaş Eğitim Lisesi 9. Sınıf öğrencileri sınav haftası öncesi Biyoloji Öğretmeni Deniz ESKİ ile Tepe Restoran da moral kahvaltısında buluştular. Öğrencilerimizin yoğun ders çalışma temposundan çıkıp rahat bir nefes aldıkları kahvaltı çay ve kahve keyfiyle bütünleşince pek keyifli bir kaynaşma programı oldu. VELİLERİMİZ OKUL-AİLE BİRLİĞİ KAHVALTISINDA BULUŞTU Lise Okul Aile Birliği tarafından 9 ve 10ncu sınıf velilerimiz için 2 Mart 2014 tarihinde kaynaşma ve bilgilendirme amaçları bir kahvaltı programı düzenlenmiştir. Kahvaltıda ayrıca okul psikoloğumuz Esra Dağhan "Verimli Ders" çalışma konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.

4 S A Y F A 4 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! Asım ın nesli diyordum ya Nesilmiş gerçek İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek. Mehmet Akif ERSOY Asım ın nesli olan Çağdaş Eğitim Koleji izcileri Çanakkale Şehitlerimizi anma kapsamında faaliyetlerini sürdürüyor. Çanakkale Zaferini tüm okulumuza tekrar yaşatmak için okulumuzun bahçesine kurduğumuz ÇANAKKALE MİLLİ BİLİNÇ ÇADIRI gün boyu anaokulumuzdan 8. Sınıf öğrencilerimize, öğretmenlerimizden velilerimize kadar herkesi misafir etti. İzcilerimizin çadırında resim ve fotoğraf sergimiz, sunumlarımız ve maket çalışmalarımız tüm ziyaretçilerimiz tarafından ilgi gördü YILI İKİNCİ KIZ KAMPIMIZ Ortaokul kız izcilerimiz Oğlananası Beldesi nde yaptıkları ikinci kamplarını tamamladılar. Gün içinde ebru, bocce, dart, düğüm, çadır kurma istasyonlarıyla eğlenerek yeni bilgiler öğrenen izcilerimiz sabah sporlarını da unutmadılar. Akşamları kamp ateşi etkinliğinde ise obalar halinde sergiledikleri sunumlarla hem grup halinde çalışmayı daha iyi öğrendiler hem de özgüvenlerini artırdılar. FİZİK PROJEMİZLE 45. TÜBİTAK PROJE YARIŞMALARI EGE BÖLGE SERGİSİNDEYİZ 45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Çağdaş Eğitim Fen Lisesi' nden 1 projemiz Ege Bölge Sergisine katılamaya hak kazanmıştır. Fizik dalında okulumuz Fizik Öğretmeni Ali Seyfi Koyuncuoğlu nun danışmanlığını yaptığı öğrencilerimiz Alperen ÇERÇİ ve Alperen KÖLE tarafından yapılan Işık Saçan Fosforesans Tozların Üretilmesi ve Kullanım Alanlarının Araştırılması isimli projemiz seçilmiştir.. Çağdaş Eğitim Ailesi olarak bu başarıyı desteklemek, bilgi ve becerilerini arttırmak için diğer sınıflardaki öğrencilerimize bölge sergisine gezi düzenlenmiştir.

5 S A Y F A 5 ÇEK ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ CAMİİ GEZİSİNDE Çarşamba günü öğrencilerle Camii gezisi gerçekleştirildi. Gezinin ardından afiyetle pidelerini yiyerek karınlarını doyurdular LİSE ÖĞRENCİLERİMİZİN İSTANBUL GEZİSİ 24, 25 ve 26 Mart tarihlerinde 11 ve 12. sınıflarımızın kız öğrencilerinden oluşan 20 kişilik bir grup eğitim ve kültürel açıdan önem taşıyan İstanbul gezisini gerçekleştirdi. Öğretmenleri Canan ERDO- ĞAN ve Hazan YILMAZER rehberliğinde yapılan gezi oldukça keyifli ve bir o kadar da bilgi kazanımlı oldu. Öğrencilerimiz; Fatih Sultan Mehmet, İstanbul Şehir ve İstanbul üniversitelerinde aldıkları seminerler, yaptıkları gözlemler ve akademik personel ile yaptıkları sohbetler sonucunda hem bilgilerini hem de motivasyonlarını arttırdılar. Ayrıca kültür başkentimiz olan bu şehirde Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı gezilerek tarihi bilgilerimiz pekiştirildi. Pier Loti ye teleferikle çıkılarak Haliç in eşsiz manzarası seyredilirken ve tekneyle yaptığımız boğaz turunda kıyı boyunca gezinirken hem coğrafi hem de kültürel yönden değerlendirmeler yapılarak, çok eğlenceli ve güzel anlar yaşayarak İstanbul gezimizi tamamladık. ULUDAĞ GEZİSİ Öğrencilerimiz tarih öğretmeni Gökhan ÇETİN eşliğinde manevi açıdan dünyanın 5.kutsal şehri Bursa ya gezi düzenledi. Gezi kapsamında Cuma sabah Ulucami yi ziyaret ederek sabah namazlarını burada eda etmiş konukseverliği ile bizleri misafir eden BİKAÇED de(bursa İlim Kültür Ahlak Çevre Derneği) konaklayan öğrencilerimiz Cumartesi günü Uludağ a çıkarak eğlenceli ve neşe dolu vakit geçirmiş Pazar günü ise Bursa nın tarihi mekânlarını gezerek gezilerini sona erdirmişlerdir. ÇAĞDAŞ EĞİTİM ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YANGIN TATBİKATINDA Pazartesi günü Çağdaş Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu, Salı günü Çağdaş Eğitim Koleji Anaokulunda yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat sonrası, çocuklarımız itfaiyecilerle tanıştılar. İtfaiye aracını ve itfaiyeciliğe ilişkin bilgileri öğrenciler.

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale ÇINAR KOLEJİ KÜLTÜR-EDEBİYAT DERGİSİ YIL 18 SAYI 18 HAZİRAN 2013 Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Hayrünnisa Gül Röportaj Bir Dünya Projesi Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Çınaraltında Hoş

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11 19 Tübitak Matematik Olimpiyatında Büyük Başarı 10 Sporda Çok Yönlü Eğitim Modeli ni Bakırköy Fatih Uyguluyoruz İlk ve Ortaokulu 11 Müzik Eğitiminde Branşlaştık Başarılarımız Öğrencilerimizden Hasan ŞENER,

Detaylı

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına FEN ve TEKNOLOJİ 4. Sınıf Fen ve Teknoloji dersinde ışık ve ses konusunda öğrenciler getirdikleri doğal ve yapay ses kaynakları ile ilgili resimlerle afiş ve poster hazırladılar. 03 06 KÜLTÜR-SANAT Sultan

Detaylı

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir.

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir. YOZGAT IN ÇOCUKLARI BUZ PATENİYLE TANIŞTI Eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere ayrı bir önem ve zaman ayıran okulumuz, Yozgat ta bir ilki gerçekleştirerek, buz pateni pistini

Detaylı

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler ARALIK 2014 Sayı:10 Okulumuz dil eğitimini desteklemek amacıyla 3-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlediği İngiltere Dil Okulu programı ile öğrenciler yaşayarak ve gezerek dil öğrenme fırsatı buldu.

Detaylı

Önce İyi İnsan Yetiştirir. Şubat 2013 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ

Önce İyi İnsan Yetiştirir. Şubat 2013 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ Önce İyi İnsan Yetiştirir. Şubat 2013 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ EDİTÖRDEN Işık Ailesinin Değerli Üyeleri, FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi olarak 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı nın

Detaylı

Bu proje Türkiye için bir şans

Bu proje Türkiye için bir şans YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE ÇEKMEKÖY DE HİZMETİNİZDEYİZ ÇINAR EĞİTİM KURUMLARI YAYINI TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu: Bu proje Türkiye için bir şans TÜRKİYE NİN İLK Çekmeköy: (216) 429

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

Hz. Mevlana, Gökyüzünde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü

Hz. Mevlana, Gökyüzünde Anıldı Gökyüzü Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Hz. Mevlana yı Anma Etkinlikleri çerçevesinde Gökyüzü Gökyüzü nün Yıldızı İstanbul Şampiyonu Gökyüzü İlköğretim Okulu 7-B Sınıfı öğrencimiz olan Muhammed Talha Aydoğan, 6-7 8 tarihleri arasında, Esenler Belediyesi Spor Kompleksinde yapılan ve açılışını Gençlik

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI KURULUŞ Sanatını evrensel boyutlara taşıyabilecek gençler yetiştirmek üzere 2004 yılında Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü {içindekiler} Anasınıfı 5 Kreş 6 Ödül Töreni 7 İlköğretim Okulu 8 Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları 10 Yaşamın Temel Kaynağı Su 11 Dünya Matematik Günü 12 İletkenler ve Yalıtkanlar 13 Konferans ve Seminerler

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan E-BÜLTEN TEMMUZ 2012 Sayı : 18 Eğİtİm Gönüllülerİ nin eli, Sarnıç Köyü ne uzandı Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı Bursagaz kaçak arama çalışmalarına başladı Çevreye destek yine Bursagaz dan

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1. 2012-2013 e Başlarken 2. Özel Ege de Son 365 Gün 9. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 11. Okulun Eğitim Felsefesi 13. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 15. Özel Ege de

Detaylı

Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar?

Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar? Eyüboğlu öğrencileri ders dışında ne yapar? Elinizde tuttuğunuz kitapçıkta Eyüboğlu öğrencilerinin her yıl gerçekleştirdiği toplum hizmeti çalışmalarını bulacaksınız. Sayfaları çevirdikçe Eyüboğlu öğrencileriyle

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Küçük hanımlar, küçük beyler!

Küçük hanımlar, küçük beyler! Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ilkbal nurusunuz. Yurdu asıl nura gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Detaylı

ARTVİN İÇİNDEKİLER. Şavşat Karagöl Şavşat ilçesine 25 km. uzaklıkta olup, Sahara Karagöl

ARTVİN İÇİNDEKİLER. Şavşat Karagöl Şavşat ilçesine 25 km. uzaklıkta olup, Sahara Karagöl İÇİNDEKİLER ARTVİN yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşmuş göllerdir. Zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile ilgi çekmekte olup

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ YAZARLAR İÇİNDEKİLER 12. sınıf öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri YGS geride kaldı. Önümüzde, LYS lere hazırlanmak için yaklaşık iki buçuk aylık

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Önsöz Değerli PEV Ailesi, Bir eğitim öğretim yılını daha sonlandırdığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımızda ne

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4 23 Nisan, "Okulda Bayram" etkinliğiyle kutlandı S:5 Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 Mutlu ederek, mutlu oluyoruz S:16 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL

Detaylı