Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz."

Transkript

1 Monitex Algimax-II GX 300 Aljinat Karıştırıcı için Kullanım Talimatları KULLANIM KİTAPÇIĞI (Tesisat, Çalışma ve Problem Çözümü) Monitex Industrial Co., Ltd. Otomatik Aljinat Karıştırıcı ALGIMAX Dancer DM21 İçindekiler: Önsöz 1 Notlar 1 Kazayı önleme ve malfonksiyonla ilgili önemli noktalar 2 Her bir parça ve aksesuarın ismi 3 Kullanımda dikkat edilecek noktalar 4 Tesisat ve cihazın kullanıldığı çevre koşulları 4 Cihazın çalışma şekli 5 Karıştırma süresinin ayarlanması 7 Bakım 8 Problem çözümü 9 Şartname 10 Önsöz: ALGIMAX otomatik aljinat karıştırıcıyı satın aldığınız için teşekkürler. Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz. Bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı okuduktan sonra lütfen uygun şekilde saklayınız. Herhangi bir düzeltme yapılırsa ya da bu kitapçığın içeriği herhangi bir şekilde değiştirilirse ve size hiçbir bilgi verilmezse elinizdeki kitapçıkla bize başvurabilirsiniz. Notlar: 1) Tarafımızdan seçilmiş satıcımız aracılığıyla yapılmayan uygunsuz parça çıkarılması, değişiklik, bakım ya da tamir nedeniyle oluşan herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 2) Tarafımızdan sağlanmayan ürünün kullanım şeklinin neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 3) Tarafımızdan sağlanan parçaların kullanılmadığı tamir ya da uygunsuz parça çıkarılması, değişiklik, bakım nedeniyle oluşan herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 4) Kitapçığa uygun olarak yapılmayan cihazın yanlış çalıştırılmasının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 5) Bu kitapçıkta belirtilen güç, tesisatın kurulduğu ortam ve kullanım koşullarına uygun olmayan çevre şartlarının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 6) Yangın, deprem, sel ya da şimşek çarpmasının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız.

2 Kazayı önleme ve malfonksiyonla ilgili önemli noktalar: ALGIMAX Dancer-DM21 in çalışma yöntemini okumadan önce lütfen ilk olarak Önemli Notlar bölümünü okuyunuz. Cihazın çalışması, ilerde oluşabilecek herhangi bir malfonksiyondan kaçınmak için, kitapçıkta belirtilen Önemli Notlar ve Medikal Terapötik Cihazın Kullanımı için Notlar (Emniyet ve Tehlikeyi Önleme) a uygun olmalıdır ve lütfen herhangi bir kişisel incinmenin oluşmaması için cihazı doğru olarak kullanınız. Cihazın çalışması esnasında oluşabilecek olası kişisel incinme için önemli notlar: Cihazın çalışması, ilerde oluşabilecek herhangi bi malfonksiyondan kaçınmak için kitapçıkta belirtilen Önemli Notlar ve Medikal Terapötik Cihazın Kullanımı için Notlar (Emniyet ve Tehlikeyi Önleme) a uygun olmalıdır ve lütfen herhangi bir kişisel incinmenin oluşmaması için cihazı doğru olarak kullanınız. Tehlike: Cihazın ölüm ya da ciddi yaralanmaya neden olması olasıdır. Uyarı: Cihazın zarar görmesine neden olmak olasıdır. Notlar: Cihaza zarar verilmesi ya da hafif kişisel yaralanmaya neden olunması olasıdır. : Cihazın malfonksiyonuna neden olunması olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Önemli Bilgi: Medikal terapötik cihazın çalışma sorumluluğu ve bakımı kullanıcıya (hastane ya da klinik) verilmiştir. Medikal terapötik cihazın çalışması yetkili kişi tarafından yürütülmelidir. ALGIMAX Dancer-DM21 Her bir parçanın ve aksesuarın isimleri: 1) Ana güç anahtarı 2) Güç anahtarı (açma/kapama) 3) Başlatma/Durdurma düğmesi 4) Hafıza seçimi düğmesi 5) Karıştırma süresi göstergesi 6) Karıştırma süresi için ayar düğmesi 7) Hafıza göstergesi 8) Elektrik kablosu 9) Güç kablosu fişi 10) Güç sigortası için tutucu 11) Karıştırma kabı 12) Cihaz gövdesinin dış çerçevesi 13) Spatül 14) Karıştırıcı 15) Su boşaltma şişesi 16) Plastik sepet

3 Cihazı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar: Aşağıda belirtilen maddeler malfonksiyon, cihazın zarar görmesi ya da kazayla oluşabilecek kişisel incinme olmaması için cihazın düzgün çalışmasını sağlamak amacıyla yakınen dikkate alınmalıdır: 1) Karıştırma esnasında aljinat ölçü materyalinin sertleşme süresini uzatmak için lütfen soğuk su kullanınız (10 C~20 C). Hızlı sertleşen aljinat kullanılması istenirse sertleşme süresine özellikle dikkat edilmelidir. 2) Herhangi bir malfonksiyondan kaçınmak için, karıştırma kabı kapakla sıkıca kapatılmazsa cihaz çalışmaya başlamayacaktır. Sadece su koyulmuşsa karıştırıcı çalışmayacaktır. 3) Her hacimde karıştırma sınırlı ağırlığı gr dır, hiçbir zaman 100gr ın üzerine çıkmaz. 4) Cihaz çalışırken karıştırma kabından olası sızıntı olabileceği için, sadece kabın sıkıştırıldığı durumda cihaz kullanılabilir. 5) Karıştırma kabı kapağının merkezindeki küçük delik çalışmaz hale getirilirse, kapağın sıkıştırılmasında problem oluşturacaktır. Herhangi bir şekilde küçük delikteki birikinti hemen çıkarılmalıdır. 6) Karıştırma esnasında herhangi bir anormal ses ya da vibrasyon varsa BAŞLATMA/DURDURMA düğmesine hemen basılmalıdır. Sonra, herhangi bir zarar oluşup oluşmadığını kontrol etmek için kapak kaldırılmalıdır. 7) Karıştırma kabı aljinatın karıştırılması esnasında sıkıca kapatılamazsa lütfen yeni bir karıştırma kabıyla değiştiriniz. 8) Cihaz tamir için gönderilirse ya da uzak bir yere teslim edilirse, lütfen, cihazı daha kolay taşıyabilmek için 2 adet sabitleme sürgüsü takarak motoru bağlayınız (Şekil 1). Aksi halde daha ciddi ya da diğer malfonksiyonların eşlik ettiği daha büyük zarar oluşacaktır. Tesisatın kurulması ya da cihazın kullanımı için gerekli çevre koşulları: 1. Tesisat ve cihazın kullanılacağı yer için şartlar: 1) Lütfen cihazı kliniğinizde kullanınız. 2) Lütfen 5 C~40 C arasındaki ortam ısısında kullanınız. 3) Lütfen AC 220V (±10) ya da AC 110V (±10) güç voltajında kullanınız. 2. Tesisat: 1) Lütfen cihazı, düz yüzeyi olan sağlam ve sert masa ya da dolap üzerine yerleştiriniz, yerleştirdiğiniz yerin dayanıklılığı cihazı destekleyecek yeterlikte olmalıdır. 2) Hiçbir zaman ateş alabilir maddelerin yanında bir yere yerleştirmeyiniz. 3. Kolay taşımak için bağlama sürgüleri: Cihazı yerleştirmeden önce lütfen cihazın tabanına sabitlenen 2 sürgüyü çıkarınız (Şekil 1). Karıştırıcı bozuksa ve tamire gönderilmesi ya da uzak bir yere teslim edilmesi gerekiyorsa, lütfen teslim esnasında cihazı, ilgili sabitleme sürgüleriyle bağlayınız, aksi halde daha fazla malfonksiyon ya da zarara neden olabilir. Lütfen daha sonra kullanmak için bağlama sürgülerini uygun şekilde saklayınız.

4 4. Güç: 1) Lütfen cihazın arka tarafındaki fişe elektrik kablosunu takınız (Şekil 2). 2) Lütfen 5A kapasitesinde AC 110V Hz ya da 3A kapasitesinde AC 220V 50/60Hz özel ko-aksiyal kabloya bağlayınız. Şoku önlemek için elektrik kablosu, 3P özel ko-aksiyal kablonun topraklama bağlantısına bağlanacaktır. Cihazın çalışması: 1. Aljinatın karıştırılması: 1) Cihazın arka tarafındaki ana güç anahtarına basınız. 2) Kontrol panelindeki güç anahtarına basınız ve çalıştırma panelindeki dijital gösterge ibresinin açık olacağından emin olunuz (Şekil 4). 3) Aljinat tozu ve gerekli soğuk suyu hazırlayınız (10 C~20 C). Sertleşme süresi suyun ısısıyla kontrol edilebilir. Özellikle yaz aylarında soğuk su kullanılmazsa sertleşme süresi kısalacaktır. 4) Ölçü kabındaki suyun miktarı aljinat ölçü materyalinin üreticisi tarafından belirtilen herdoğru derece için hesaplanacaktır. Lütfen eklenen su miktarının aljinat karışımının viskozitesini etkileyeceğini göz önünde bulundurunuz (Şekil 5). 5) Aljinat toz miktarı çok fazlaysa, lütfen hafifçe karıştırmak için çubuk kullanınız ve sonra karıştırıcının içersine yerleştiriniz (Şekil 6). 6) Karıştırma kabının kapağını kapatınız (Şekil 7). 7) Karıştırma kabının kapağını tutunuz, ileri doğru çeviriniz ve sıkıca kapatınız (Şekil 8). Karıştırma kabının kapağı sıkıca kapatılmalıdır; aksi halde aljinat tozu karıştırma esnasında sıçrayacaktır ve ayrıca cihazın malfonksiyonuna neden olabilir. Karıştırma kabı kapağı kapatılamazsa lütfen yenisiyle değiştiriniz. 8) Karıştırıcının içersine karıştırma kabını yerleştiriniz (Şekil 9). 9) Karıştırıcının kapağını uygun şekilde kapatınız. Kapağın uygun şekilde kapatılıp kapatılmadığından emin olunuz; kapatılmamışsa karıştırıcı çalışmaz. 10) Süreölçerle gereken süreyi ayarlamak için karıştırma miktarını bulunuz (lütfen Karıştırma Süresinin Ayarlanması bölümüne bakınız). Ayarlamayı tamamladıktan sonra başlama düğmesine basınız (Şekil 10). Dijital gösterge süre tamamlanıncaya kadar saniye saniye sayacaktır. Karıştırıcı kapağı cihazın çalışması esnasında tamamen kilitlenir, böylece açılmayacağı için çok güvenlidir. Ayarlanan karıştırma süresi gereken süreden daha uzunsa karıştırma süresini daha kısaya ayarlayınız. Cihazın çalışması durdurulmak istenirse DURDURMA düğmesine basınız ve karıştırıcı hemen duracaktır. Cihazın çalışması esnasında herhangi bir anormal durum oluşursa karıştırıcı hemen durdurulacaktır ve sonra incelemeye alınacaktır. 11) Karıştırıcının durduğundan emin olduktan sonra kapak, karıştırma kabını çıkarmak için açılabilir ve karışımı dışarı almak için spatül kullanılabilir (Şekil 1).

5 2. Karıştırma Süresinin Ayarlanması 1) Süreölçer, üretici tarafından belirlenen 3 hafıza programını izler (hafızanın içeriği değiştirilebilir). Hafıza Karıştırma Süresi (saniye) ) Karıştırma için gereken süreyi seçmek için HAFIZA SEÇİMİ düğmesine basınız. 3) Üretici tarafından belirlenen karıştırma süresi hafızası değiştirilmek istenirse, gereken karıştırma süresini tutturmak için YUKARI ya da AŞAĞI düğmesine basarak ayarlamayı yapabilirsiniz. Maksimum süre 16 sn dir. Ayarlamayı saniye saniye yapabilirsiniz. Çalışma tamamlandığında karıştırma süresi ayarlanan orijinal süreye geri dönecektir. Ayrıca hafızadaki süreyi de değiştirebilirsiniz. Bunu, aynı anda YUKARI ve AŞAĞI anahtarlarının her ikisine de basarak yapabilirsiniz. Karıştırıcı, 2 elektronik Bi sesi verecektir. Karıştırma süresi gösterge paneli de 2 kez yanıp sönecektir. Değiştirilen süreyi hafızaya kaydetmek için güç kapatılacaktır ve sonra ayarlanan hafızayı geçerli hale koymak için tekrar açılacaktır. 4) Karıştırma süresi, her bir listelenmiş standart talimata göre ayarlanacaktır. 50 Hz lik güç için ayarlanan süre (su ısısı 10 C~20 C arasındadır) aşağıdaki gibi listelenir: Kaplar Karıştırma Süresi (sn) 1 7~10 2 8~11 3 9~12 60 Hz lik güç için ayarlanan süre (su ısısı 10 C~20 C arasındadır) aşağıdaki gibi listelenir: Kaplar Karıştırma Süresi (sn) 1 6~9 2 7~10 3 8~11 Karıştırma süresi ortalama olarak ayarlanacaktır. Aljinat ölçü materyali üreticisi tarafından belirlenen su ısısı ve oda ısısı arasında herhangi bir fark varsa sertleşme süresi farklı olacaktır. Lütfen uygun karıştırma süresini ayarlayınız. Bakım: 1. Karıştırma kabı Sertleştikten sonra, kabın içersinde kalan ölçü materyali temizlenebilir ve kolayca çıkarılabilir. Kapağın merkezindeki küçük delik çok sık temizlenmelidir (Şekil 12).!Önemli 1. Kapağın merkezindeki küçük delik çok sık temizlenmelidir. Sıkışırsa, kapağın açılması ya da kapanması zor olacaktır. 2. Temizlendikten sonra kabın içersinde kalan su tamamen çıkarılmalıdır, aksi halde sonraki kullanımda hatalı hesaplamaya neden olacaktır. 2. Karıştırıcının üzerinde herhangi bir kir varsa, lütfen temizlemek için bez kullanınız. Kir çıkmıyorsa, lütfen nötral temizleme ajanı kullanınız.

6 ! Dikkat Temizlemede kiri uzaklaştırmak için hiçbir zaman çözücü ya da buharlaşabilen yağ kullanmayınız, yüzeyin solmasına neden olacaktır. Problem Çözümü: Herhangi bir malfonksiyon varlığında, aşağıda size önerilen yöntemle bir çözüme ulaşamıyorsanız satıcımızla temasa geçiniz ve cihazı tamire gönderiniz. Problem Neden Yöntem Anahtara basıldığında bile güç yoktur. Güç fişi ve özel ko-aksiyal kablonun kötü bağlantısı Güç kablosu fişi ve özel koaksiyal kablo bağlantısını inceleyiniz. Sigortanın yanması Sigortayı kontrol ediniz ve gerekiyorsa değiştiriniz. Tekrar yanarsa lütfen tamire gönderiniz. Dijital gösterge yanmayabilir. PC tahtasının defekti Tamire gönderiniz. Başlangıçta yavaş çalışma Çalışma esnasında anormal ses ya da vibrasyon Şartname: Sürüş motoru ya da dişli takımının defekti Emniyet anahtarının uygunsuz çalışması Sürüş motoru ya da dişli takımının defekti Başlangıç kondensatöründe fonksiyonun bozulması Karıştırılacak materyal miktarının aşırı çokluğu Karıştırma kabında hiçbir malzeme bulunmadan cihazın çalıştırılması Sürüş dişli takımının bozulması Karıştırma-kabı kapağının gevşemesi ile aljinat tozunun sıçraması Tamire gönderiniz. Karıştırıcının kapağının doğru olarak kapatılıp kapatılmadığını kontrol ediniz. Tamire gönderiniz. Tamire gönderiniz. Ağırlıkta sınır maksimum 100gr dır. Karıştırma kabının içersinde bir şey yoksa hiçbir zaman cihazı kullanmayınız. Tamir için gönderiniz. Karıştırma kabı kapağının gerçekten kapatılmış olup olmadığını kontrol ediniz. Boyut: Ağırlık: Voltaj: Tüketim: Süreölçer: Hafıza: Devir: 205W x 245D x 295H 18kg AC220V~230V (50/60Hz) AC100V~120V (50/60Hz) Maksimum 400W Güç 1-16sn -saniye ile ayarlanabilir 3 (önceden programlanmış, 8, 10, 12sn) 3600r.p.m. (60Hz) 3600r.p.m. (50Hz)

7 Bakım Kontrol Listesi Uyum / Değiştirm e X Sıkıştırma T Hastan e Adı Model No. Kontrol V Tamir Temizleme C Adres Lot No. Parçaların O Düzeltme A Yağ L Tel No. Kontro Yerlerinde Sağlayıcısı l eden n kişinin Çıkarılması adı Teslim Tarihi Kontrol tarihi Satıcı Aylık Periyodik Kontrol ve Bakım Kontrol Sonuçları ve Bakım Özeti Tesisat Koşulları Tesisatın kurulduğu yerin horizontal bir yüzeyde olup olmadığı Güç girişinin 100~120V: ( V) arasında olup olmadığının teyidi Güç girişinin 220~230V: ( V) arasında olup olmadığının teyidi Topraklamanın teyidi Ortam ısısının teyidi Cihazın gövdesi Güç açıldığında göstergenin yanıp yanmadığının kontrolü Süreölçerin açılıp açılamadığının kontrolü Sertleşme süresinin değiştirilip değiştirilemediğinin kontrolü Hafızanın değiştirilip değiştirilemediğinin kontrolü Cihaz kapağının tamamen kapatılıp kapatılamadığının kontrolü Karıştırma işleminin kontrolü Süreölçerin saniye saniye azaltılıp azaltılamadığının teyidi Elektronik sesin kalan 3 saniyede hala devam edip etmediği Herhangi bir anormal sesin karıştırma işlemi boyunca mevcut olup olmadığının kontrolü Karıştırıcının kapağının açılıp açılamadığının kontrolü Aljinatın iyice karıştırılıp karıştırılamadığının kontrolü Maksimum süreölçer ayarının 16saniyeye ulaşıp ulaşmadığının kontrolü Karıştırma Kabı Karıştırma kabının şeklinin değişip değişmediği ya da kırılıp kırılmadığının kontrolü Kabın gevşeyip gevşemediğinin kontrolü Kap sık sık temizlenmelidir Kapağın merkezindeki küçük delik uygun durumdadır. Elektrik kablosu Elektrik kablosunda herhangi bir zarar bulunmaması Görünüm Karıştırmayı etkileyecek herhangi bir zararın olmaması

8 diğer gözlem maddesi, büyük parçaların değiştirilmesi Bakım için Öneriler Üretici: MONITEX INDUSTRIAL CO., LTD. Distribütör firma: Medikal terapötik cihazın kullanımında dikkat edilecek noktalar (cihazın emniyeti ve tehlikenin önlenmesi): 1. Cihaz, kullanımını bilmeyen kişiler tarafından kullanılamaz. 2. Cihazın tesisatında dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihaz, suyla ıslanmamış bir yere yerleştirilmelidir. 2) Cihaz, ısı, nem, toz, tuz, iyon içeren hava ile kötü etkilenmemiş bir yere yerleştirilmelidir. 3) Cihaz, iyi havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. 4) Cihaz, meyilsiz ya da vibrasyona ya da darbeye maruz kalmayacak sabit bir yere yerleştirilmelidir. 5) Cihaz, kimyasal ürün depolanan ya da gaz üreten bir yere yerleştirilmemelidir. 3. Cihazı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihazı kullanmadan önce kontrollerinizi aşağıdaki şekilde sürdürünüz. Anahtar bağlantı durumu, kalibrasyon ayarı ve alet kontrolü yapılmalı ve cihazın doğru olarak çalışıp çalışmayacağı teyit edilmelidir. 2) Güç hattı bağlantısının doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. 4. Cihazın kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Hem hasta ve hem de cihazın herhangi bir anormal durumunun olmadığı yakından izlenmelidir. 2) Cihaz ya da hastada mevcut herhangi bir anormal durum varlığında, hastanın güvenilir durumda bulunmasını sağlayan acil önlem alınmalı ve cihazı durdurmak için uygun işlemler yapılmalıdır. 3) Hastanın cihazla temas etmediğine dikkat edilmelidir. 5. Cihazın kullanımından sonra dikkat edilmesi gerekenler:

9 1) Cihazı kullanmadan önceki duruma getirmek için, kontrol paneli ve anahtarın çalışmasında belli bir sıra izlenmelidir. 2) Güç kordonu düzeltilirken kuvvetle çekilmemelidir. 3) Cihazın saklandığı yer aşağıdaki koşullara uygun olmalıdır: Cihaz, suyla ıslanmamış bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, ısı, nem, toz, tuz, iyon içeren hava ile kötü etkilenmemiş bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, iyi havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, meyilsiz ya da vibrasyona ya da darbeye maruz kalmayacak sabit bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, kimyasal ürün depolanan ya da gaz üreten bir yere yerleştirilmemelidir. 6. Malfonksiyon varlığında, cihaz izin alınmaksızın hareket ettirilemez, tamiri profesyonel bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. 7. Cihazda özgürce değişiklik yapılamaz. 8. Bakım ve kontrol: 1) Cihaz ya da komponentleri periyodik olarak kontrol edilmelidir. 2) Cihaz bir süre için kullanılmayacaksa, ilk kullanımda, kullanmadan önce cihazın normal olarak ve güvenli çalıştırılıp çalıştırılamayacağına dikkat edilmelidir. 9. Diğer dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihazın yanlış çalışması tehlikeli durum oluşturur ve bu nedenle kullanmadan önce, ekteki kullanım kitapçığı detaylarıyla okunmalıdır. 2) Bakım ve kontrol, cihazla birlikte verilen kontrol listesine göre yapılmalıdır.

Cihazı ilk kez kullanımdan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Bu üründen en iyi sonuçları almak ve en üst düzeyde güvenlik esastır.

Cihazı ilk kez kullanımdan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Bu üründen en iyi sonuçları almak ve en üst düzeyde güvenlik esastır. KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Genel bilgiler......... Uyarılar............ Navlun, ambalaj ve depolama... Kullanma talimatı...... Ürünün tanıtımı...... Aksesuarlar......... Temizlik......... Çalıştırma.........

Detaylı

Çamaşır makinesi Kullanma Kılavuzu 2012 CX 2112 CX

Çamaşır makinesi Kullanma Kılavuzu 2012 CX 2112 CX Çamaşır makinesi Kullanma Kılavuzu 2012 CX 2112 CX Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe

Buzdolabı. Kullanma Kılavuzu. olasılıkları hayal edin RL62ZBSW RL62ZBPN. www.samsung.com/register. Türkçe RL62ZBSW RL62ZBPN Buzdolabı Kullanma Kılavuzu Türkçe olasılıkları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkür ederiz. Çok daha kapsamlı hizmet alabilmek için, lütfen ürününüzün kaydını aşağıdaki

Detaylı

Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Bu kullanma kılavuzu. Semboller ve açıklamaları

Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Bu kullanma kılavuzu. Semboller ve açıklamaları 5063 F 5063 FY Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun

Detaylı

Çamaşır makinesi EC 5060 T EC 5062 Ç

Çamaşır makinesi EC 5060 T EC 5062 Ç Çamaşır makinesi EC 5060 T EC 5062 Ç Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

WTi_h`UTm ^h Ta`T ^Â_Tihmh P 71 ICD

WTi_h`UTm ^h Ta`T ^Â_Tihmh P 71 ICD P 71 ICD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için,

Detaylı

Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır:

Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır: ALK 5127 ALK 5128 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz Bu nedenle, ürünü

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

VESTEL V-CARE SERİSİ 3000 SİYAH SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ

VESTEL V-CARE SERİSİ 3000 SİYAH SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ VESTEL V-CARE SERİSİ 3000 SİYAH SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 2 KİLİTLİ AÇIK 3 4 Cihazınızın parçaları a Gösterge ışıklı iyon AÇMA/KAPATMA düğmesi (yeşil) b AÇMA/KAPATMA düğmesi c Isı

Detaylı

WTi_h`UTm ^h Ta`T ^Â_Tihmh P 74 ICA

WTi_h`UTm ^h Ta`T ^Â_Tihmh P 74 ICA P 74 ICA Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için,

Detaylı

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır:

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır: 5088 NF 5088 A+++ Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz.

Detaylı

bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 9380 SI 9380 SS

bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 9380 SI 9380 SS bulaşık makinesi kullanma kılavuzu 9380 SI 9380 SS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı

Detaylı

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır:

C A B. Semboller ve açıklamaları Kullanma kılavuzunda şu semboller yer almaktadır: 2484 CE Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun

Detaylı

Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Bu kullanma kılavuzu Semboller ve açıklamaları

Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Bu kullanma kılavuzu Semboller ve açıklamaları 1050 Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için,

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu 7103 MK 7123 MK Döküman Numarası 2820523694/ 11-08-14.(20:19) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

KullanımKılavuzu. Salon Tipi Split Klima FSH 28 QV-M / FUH 28 QV-M

KullanımKılavuzu. Salon Tipi Split Klima FSH 28 QV-M / FUH 28 QV-M KullanımKılavuzu Salon Tipi Split Klima FSH 28 QV-M / FUH 28 QV-M DİKKAT Bu ünitenin onarım veya bakımı için yetkili bir servis teknisyeni ile irtibata geçin. Ünitenin kurulumu için yetkili servis montaj

Detaylı

Çamaşır Kurutma Makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Çamaşır Kurutma Makinesi D 79 KT Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

FIRIN KULLANIM KILAVUZU RAF 704 B - RAF 400 X RAF 704 X

FIRIN KULLANIM KILAVUZU RAF 704 B - RAF 400 X RAF 704 X FIRIN KULLANIM KILAVUZU RAF 704 B - RAF 400 X RAF 704 X Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Çamaşır Makinesi

Kullanım Kılavuzu Çamaşır Makinesi Kullanım Kılavuzu Çamaşır Makinesi Makineyi kurmadan ve çalıştırmadan önce Kullanım Kılavuzunu mutlaka okuyunuz. Böylece kendinizi ve cihazınızı gelecek zararlardan korumuş olursunuz. tr-tr M.-Nr. 09 900

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9459 NM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9459 NM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9459 NM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Kurutma Makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Çamaşır Kurutma Makinesi D1 70 K 1 TR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu BK 7101 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523996/ 25-04-14.(10:48) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ

İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ 01.2012 V:1.02 TR Giriş 1 İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ OTOMATİK KONTROLLÜ BAĞIMSIZ ARAÇ KABİN ISITMA SİSTEMLERİ Horozluhan Mahallesi Ahievran Caddesi Karakaş Sokak No:25 PK. 42300 Selçuklu /

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D4 9121 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523049/ 02-08-12.(11:52) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 8459 SM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 8459 SM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 8459 SM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden

Detaylı