Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz."

Transkript

1 Monitex Algimax-II GX 300 Aljinat Karıştırıcı için Kullanım Talimatları KULLANIM KİTAPÇIĞI (Tesisat, Çalışma ve Problem Çözümü) Monitex Industrial Co., Ltd. Otomatik Aljinat Karıştırıcı ALGIMAX Dancer DM21 İçindekiler: Önsöz 1 Notlar 1 Kazayı önleme ve malfonksiyonla ilgili önemli noktalar 2 Her bir parça ve aksesuarın ismi 3 Kullanımda dikkat edilecek noktalar 4 Tesisat ve cihazın kullanıldığı çevre koşulları 4 Cihazın çalışma şekli 5 Karıştırma süresinin ayarlanması 7 Bakım 8 Problem çözümü 9 Şartname 10 Önsöz: ALGIMAX otomatik aljinat karıştırıcıyı satın aldığınız için teşekkürler. Cihazdan tam verim almak ve cihazı doğru kullanmak için, ürünü kullanmadan önce lütfen bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı dikkatle okuyunuz. Bu KULLANIM KİTAPÇIĞI nı okuduktan sonra lütfen uygun şekilde saklayınız. Herhangi bir düzeltme yapılırsa ya da bu kitapçığın içeriği herhangi bir şekilde değiştirilirse ve size hiçbir bilgi verilmezse elinizdeki kitapçıkla bize başvurabilirsiniz. Notlar: 1) Tarafımızdan seçilmiş satıcımız aracılığıyla yapılmayan uygunsuz parça çıkarılması, değişiklik, bakım ya da tamir nedeniyle oluşan herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 2) Tarafımızdan sağlanmayan ürünün kullanım şeklinin neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 3) Tarafımızdan sağlanan parçaların kullanılmadığı tamir ya da uygunsuz parça çıkarılması, değişiklik, bakım nedeniyle oluşan herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 4) Kitapçığa uygun olarak yapılmayan cihazın yanlış çalıştırılmasının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 5) Bu kitapçıkta belirtilen güç, tesisatın kurulduğu ortam ve kullanım koşullarına uygun olmayan çevre şartlarının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız. 6) Yangın, deprem, sel ya da şimşek çarpmasının neden olduğu herhangi bir malfonksiyon, zarar ya da kazayla oluşacak kişisel yaralanmadan dolayı doğacak herhangi bir sorumluluğu üzerimize almayacağız.

2 Kazayı önleme ve malfonksiyonla ilgili önemli noktalar: ALGIMAX Dancer-DM21 in çalışma yöntemini okumadan önce lütfen ilk olarak Önemli Notlar bölümünü okuyunuz. Cihazın çalışması, ilerde oluşabilecek herhangi bir malfonksiyondan kaçınmak için, kitapçıkta belirtilen Önemli Notlar ve Medikal Terapötik Cihazın Kullanımı için Notlar (Emniyet ve Tehlikeyi Önleme) a uygun olmalıdır ve lütfen herhangi bir kişisel incinmenin oluşmaması için cihazı doğru olarak kullanınız. Cihazın çalışması esnasında oluşabilecek olası kişisel incinme için önemli notlar: Cihazın çalışması, ilerde oluşabilecek herhangi bi malfonksiyondan kaçınmak için kitapçıkta belirtilen Önemli Notlar ve Medikal Terapötik Cihazın Kullanımı için Notlar (Emniyet ve Tehlikeyi Önleme) a uygun olmalıdır ve lütfen herhangi bir kişisel incinmenin oluşmaması için cihazı doğru olarak kullanınız. Tehlike: Cihazın ölüm ya da ciddi yaralanmaya neden olması olasıdır. Uyarı: Cihazın zarar görmesine neden olmak olasıdır. Notlar: Cihaza zarar verilmesi ya da hafif kişisel yaralanmaya neden olunması olasıdır. : Cihazın malfonksiyonuna neden olunması olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Önemli Bilgi: Medikal terapötik cihazın çalışma sorumluluğu ve bakımı kullanıcıya (hastane ya da klinik) verilmiştir. Medikal terapötik cihazın çalışması yetkili kişi tarafından yürütülmelidir. ALGIMAX Dancer-DM21 Her bir parçanın ve aksesuarın isimleri: 1) Ana güç anahtarı 2) Güç anahtarı (açma/kapama) 3) Başlatma/Durdurma düğmesi 4) Hafıza seçimi düğmesi 5) Karıştırma süresi göstergesi 6) Karıştırma süresi için ayar düğmesi 7) Hafıza göstergesi 8) Elektrik kablosu 9) Güç kablosu fişi 10) Güç sigortası için tutucu 11) Karıştırma kabı 12) Cihaz gövdesinin dış çerçevesi 13) Spatül 14) Karıştırıcı 15) Su boşaltma şişesi 16) Plastik sepet

3 Cihazı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar: Aşağıda belirtilen maddeler malfonksiyon, cihazın zarar görmesi ya da kazayla oluşabilecek kişisel incinme olmaması için cihazın düzgün çalışmasını sağlamak amacıyla yakınen dikkate alınmalıdır: 1) Karıştırma esnasında aljinat ölçü materyalinin sertleşme süresini uzatmak için lütfen soğuk su kullanınız (10 C~20 C). Hızlı sertleşen aljinat kullanılması istenirse sertleşme süresine özellikle dikkat edilmelidir. 2) Herhangi bir malfonksiyondan kaçınmak için, karıştırma kabı kapakla sıkıca kapatılmazsa cihaz çalışmaya başlamayacaktır. Sadece su koyulmuşsa karıştırıcı çalışmayacaktır. 3) Her hacimde karıştırma sınırlı ağırlığı gr dır, hiçbir zaman 100gr ın üzerine çıkmaz. 4) Cihaz çalışırken karıştırma kabından olası sızıntı olabileceği için, sadece kabın sıkıştırıldığı durumda cihaz kullanılabilir. 5) Karıştırma kabı kapağının merkezindeki küçük delik çalışmaz hale getirilirse, kapağın sıkıştırılmasında problem oluşturacaktır. Herhangi bir şekilde küçük delikteki birikinti hemen çıkarılmalıdır. 6) Karıştırma esnasında herhangi bir anormal ses ya da vibrasyon varsa BAŞLATMA/DURDURMA düğmesine hemen basılmalıdır. Sonra, herhangi bir zarar oluşup oluşmadığını kontrol etmek için kapak kaldırılmalıdır. 7) Karıştırma kabı aljinatın karıştırılması esnasında sıkıca kapatılamazsa lütfen yeni bir karıştırma kabıyla değiştiriniz. 8) Cihaz tamir için gönderilirse ya da uzak bir yere teslim edilirse, lütfen, cihazı daha kolay taşıyabilmek için 2 adet sabitleme sürgüsü takarak motoru bağlayınız (Şekil 1). Aksi halde daha ciddi ya da diğer malfonksiyonların eşlik ettiği daha büyük zarar oluşacaktır. Tesisatın kurulması ya da cihazın kullanımı için gerekli çevre koşulları: 1. Tesisat ve cihazın kullanılacağı yer için şartlar: 1) Lütfen cihazı kliniğinizde kullanınız. 2) Lütfen 5 C~40 C arasındaki ortam ısısında kullanınız. 3) Lütfen AC 220V (±10) ya da AC 110V (±10) güç voltajında kullanınız. 2. Tesisat: 1) Lütfen cihazı, düz yüzeyi olan sağlam ve sert masa ya da dolap üzerine yerleştiriniz, yerleştirdiğiniz yerin dayanıklılığı cihazı destekleyecek yeterlikte olmalıdır. 2) Hiçbir zaman ateş alabilir maddelerin yanında bir yere yerleştirmeyiniz. 3. Kolay taşımak için bağlama sürgüleri: Cihazı yerleştirmeden önce lütfen cihazın tabanına sabitlenen 2 sürgüyü çıkarınız (Şekil 1). Karıştırıcı bozuksa ve tamire gönderilmesi ya da uzak bir yere teslim edilmesi gerekiyorsa, lütfen teslim esnasında cihazı, ilgili sabitleme sürgüleriyle bağlayınız, aksi halde daha fazla malfonksiyon ya da zarara neden olabilir. Lütfen daha sonra kullanmak için bağlama sürgülerini uygun şekilde saklayınız.

4 4. Güç: 1) Lütfen cihazın arka tarafındaki fişe elektrik kablosunu takınız (Şekil 2). 2) Lütfen 5A kapasitesinde AC 110V Hz ya da 3A kapasitesinde AC 220V 50/60Hz özel ko-aksiyal kabloya bağlayınız. Şoku önlemek için elektrik kablosu, 3P özel ko-aksiyal kablonun topraklama bağlantısına bağlanacaktır. Cihazın çalışması: 1. Aljinatın karıştırılması: 1) Cihazın arka tarafındaki ana güç anahtarına basınız. 2) Kontrol panelindeki güç anahtarına basınız ve çalıştırma panelindeki dijital gösterge ibresinin açık olacağından emin olunuz (Şekil 4). 3) Aljinat tozu ve gerekli soğuk suyu hazırlayınız (10 C~20 C). Sertleşme süresi suyun ısısıyla kontrol edilebilir. Özellikle yaz aylarında soğuk su kullanılmazsa sertleşme süresi kısalacaktır. 4) Ölçü kabındaki suyun miktarı aljinat ölçü materyalinin üreticisi tarafından belirtilen herdoğru derece için hesaplanacaktır. Lütfen eklenen su miktarının aljinat karışımının viskozitesini etkileyeceğini göz önünde bulundurunuz (Şekil 5). 5) Aljinat toz miktarı çok fazlaysa, lütfen hafifçe karıştırmak için çubuk kullanınız ve sonra karıştırıcının içersine yerleştiriniz (Şekil 6). 6) Karıştırma kabının kapağını kapatınız (Şekil 7). 7) Karıştırma kabının kapağını tutunuz, ileri doğru çeviriniz ve sıkıca kapatınız (Şekil 8). Karıştırma kabının kapağı sıkıca kapatılmalıdır; aksi halde aljinat tozu karıştırma esnasında sıçrayacaktır ve ayrıca cihazın malfonksiyonuna neden olabilir. Karıştırma kabı kapağı kapatılamazsa lütfen yenisiyle değiştiriniz. 8) Karıştırıcının içersine karıştırma kabını yerleştiriniz (Şekil 9). 9) Karıştırıcının kapağını uygun şekilde kapatınız. Kapağın uygun şekilde kapatılıp kapatılmadığından emin olunuz; kapatılmamışsa karıştırıcı çalışmaz. 10) Süreölçerle gereken süreyi ayarlamak için karıştırma miktarını bulunuz (lütfen Karıştırma Süresinin Ayarlanması bölümüne bakınız). Ayarlamayı tamamladıktan sonra başlama düğmesine basınız (Şekil 10). Dijital gösterge süre tamamlanıncaya kadar saniye saniye sayacaktır. Karıştırıcı kapağı cihazın çalışması esnasında tamamen kilitlenir, böylece açılmayacağı için çok güvenlidir. Ayarlanan karıştırma süresi gereken süreden daha uzunsa karıştırma süresini daha kısaya ayarlayınız. Cihazın çalışması durdurulmak istenirse DURDURMA düğmesine basınız ve karıştırıcı hemen duracaktır. Cihazın çalışması esnasında herhangi bir anormal durum oluşursa karıştırıcı hemen durdurulacaktır ve sonra incelemeye alınacaktır. 11) Karıştırıcının durduğundan emin olduktan sonra kapak, karıştırma kabını çıkarmak için açılabilir ve karışımı dışarı almak için spatül kullanılabilir (Şekil 1).

5 2. Karıştırma Süresinin Ayarlanması 1) Süreölçer, üretici tarafından belirlenen 3 hafıza programını izler (hafızanın içeriği değiştirilebilir). Hafıza Karıştırma Süresi (saniye) ) Karıştırma için gereken süreyi seçmek için HAFIZA SEÇİMİ düğmesine basınız. 3) Üretici tarafından belirlenen karıştırma süresi hafızası değiştirilmek istenirse, gereken karıştırma süresini tutturmak için YUKARI ya da AŞAĞI düğmesine basarak ayarlamayı yapabilirsiniz. Maksimum süre 16 sn dir. Ayarlamayı saniye saniye yapabilirsiniz. Çalışma tamamlandığında karıştırma süresi ayarlanan orijinal süreye geri dönecektir. Ayrıca hafızadaki süreyi de değiştirebilirsiniz. Bunu, aynı anda YUKARI ve AŞAĞI anahtarlarının her ikisine de basarak yapabilirsiniz. Karıştırıcı, 2 elektronik Bi sesi verecektir. Karıştırma süresi gösterge paneli de 2 kez yanıp sönecektir. Değiştirilen süreyi hafızaya kaydetmek için güç kapatılacaktır ve sonra ayarlanan hafızayı geçerli hale koymak için tekrar açılacaktır. 4) Karıştırma süresi, her bir listelenmiş standart talimata göre ayarlanacaktır. 50 Hz lik güç için ayarlanan süre (su ısısı 10 C~20 C arasındadır) aşağıdaki gibi listelenir: Kaplar Karıştırma Süresi (sn) 1 7~10 2 8~11 3 9~12 60 Hz lik güç için ayarlanan süre (su ısısı 10 C~20 C arasındadır) aşağıdaki gibi listelenir: Kaplar Karıştırma Süresi (sn) 1 6~9 2 7~10 3 8~11 Karıştırma süresi ortalama olarak ayarlanacaktır. Aljinat ölçü materyali üreticisi tarafından belirlenen su ısısı ve oda ısısı arasında herhangi bir fark varsa sertleşme süresi farklı olacaktır. Lütfen uygun karıştırma süresini ayarlayınız. Bakım: 1. Karıştırma kabı Sertleştikten sonra, kabın içersinde kalan ölçü materyali temizlenebilir ve kolayca çıkarılabilir. Kapağın merkezindeki küçük delik çok sık temizlenmelidir (Şekil 12).!Önemli 1. Kapağın merkezindeki küçük delik çok sık temizlenmelidir. Sıkışırsa, kapağın açılması ya da kapanması zor olacaktır. 2. Temizlendikten sonra kabın içersinde kalan su tamamen çıkarılmalıdır, aksi halde sonraki kullanımda hatalı hesaplamaya neden olacaktır. 2. Karıştırıcının üzerinde herhangi bir kir varsa, lütfen temizlemek için bez kullanınız. Kir çıkmıyorsa, lütfen nötral temizleme ajanı kullanınız.

6 ! Dikkat Temizlemede kiri uzaklaştırmak için hiçbir zaman çözücü ya da buharlaşabilen yağ kullanmayınız, yüzeyin solmasına neden olacaktır. Problem Çözümü: Herhangi bir malfonksiyon varlığında, aşağıda size önerilen yöntemle bir çözüme ulaşamıyorsanız satıcımızla temasa geçiniz ve cihazı tamire gönderiniz. Problem Neden Yöntem Anahtara basıldığında bile güç yoktur. Güç fişi ve özel ko-aksiyal kablonun kötü bağlantısı Güç kablosu fişi ve özel koaksiyal kablo bağlantısını inceleyiniz. Sigortanın yanması Sigortayı kontrol ediniz ve gerekiyorsa değiştiriniz. Tekrar yanarsa lütfen tamire gönderiniz. Dijital gösterge yanmayabilir. PC tahtasının defekti Tamire gönderiniz. Başlangıçta yavaş çalışma Çalışma esnasında anormal ses ya da vibrasyon Şartname: Sürüş motoru ya da dişli takımının defekti Emniyet anahtarının uygunsuz çalışması Sürüş motoru ya da dişli takımının defekti Başlangıç kondensatöründe fonksiyonun bozulması Karıştırılacak materyal miktarının aşırı çokluğu Karıştırma kabında hiçbir malzeme bulunmadan cihazın çalıştırılması Sürüş dişli takımının bozulması Karıştırma-kabı kapağının gevşemesi ile aljinat tozunun sıçraması Tamire gönderiniz. Karıştırıcının kapağının doğru olarak kapatılıp kapatılmadığını kontrol ediniz. Tamire gönderiniz. Tamire gönderiniz. Ağırlıkta sınır maksimum 100gr dır. Karıştırma kabının içersinde bir şey yoksa hiçbir zaman cihazı kullanmayınız. Tamir için gönderiniz. Karıştırma kabı kapağının gerçekten kapatılmış olup olmadığını kontrol ediniz. Boyut: Ağırlık: Voltaj: Tüketim: Süreölçer: Hafıza: Devir: 205W x 245D x 295H 18kg AC220V~230V (50/60Hz) AC100V~120V (50/60Hz) Maksimum 400W Güç 1-16sn -saniye ile ayarlanabilir 3 (önceden programlanmış, 8, 10, 12sn) 3600r.p.m. (60Hz) 3600r.p.m. (50Hz)

7 Bakım Kontrol Listesi Uyum / Değiştirm e X Sıkıştırma T Hastan e Adı Model No. Kontrol V Tamir Temizleme C Adres Lot No. Parçaların O Düzeltme A Yağ L Tel No. Kontro Yerlerinde Sağlayıcısı l eden n kişinin Çıkarılması adı Teslim Tarihi Kontrol tarihi Satıcı Aylık Periyodik Kontrol ve Bakım Kontrol Sonuçları ve Bakım Özeti Tesisat Koşulları Tesisatın kurulduğu yerin horizontal bir yüzeyde olup olmadığı Güç girişinin 100~120V: ( V) arasında olup olmadığının teyidi Güç girişinin 220~230V: ( V) arasında olup olmadığının teyidi Topraklamanın teyidi Ortam ısısının teyidi Cihazın gövdesi Güç açıldığında göstergenin yanıp yanmadığının kontrolü Süreölçerin açılıp açılamadığının kontrolü Sertleşme süresinin değiştirilip değiştirilemediğinin kontrolü Hafızanın değiştirilip değiştirilemediğinin kontrolü Cihaz kapağının tamamen kapatılıp kapatılamadığının kontrolü Karıştırma işleminin kontrolü Süreölçerin saniye saniye azaltılıp azaltılamadığının teyidi Elektronik sesin kalan 3 saniyede hala devam edip etmediği Herhangi bir anormal sesin karıştırma işlemi boyunca mevcut olup olmadığının kontrolü Karıştırıcının kapağının açılıp açılamadığının kontrolü Aljinatın iyice karıştırılıp karıştırılamadığının kontrolü Maksimum süreölçer ayarının 16saniyeye ulaşıp ulaşmadığının kontrolü Karıştırma Kabı Karıştırma kabının şeklinin değişip değişmediği ya da kırılıp kırılmadığının kontrolü Kabın gevşeyip gevşemediğinin kontrolü Kap sık sık temizlenmelidir Kapağın merkezindeki küçük delik uygun durumdadır. Elektrik kablosu Elektrik kablosunda herhangi bir zarar bulunmaması Görünüm Karıştırmayı etkileyecek herhangi bir zararın olmaması

8 diğer gözlem maddesi, büyük parçaların değiştirilmesi Bakım için Öneriler Üretici: MONITEX INDUSTRIAL CO., LTD. Distribütör firma: Medikal terapötik cihazın kullanımında dikkat edilecek noktalar (cihazın emniyeti ve tehlikenin önlenmesi): 1. Cihaz, kullanımını bilmeyen kişiler tarafından kullanılamaz. 2. Cihazın tesisatında dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihaz, suyla ıslanmamış bir yere yerleştirilmelidir. 2) Cihaz, ısı, nem, toz, tuz, iyon içeren hava ile kötü etkilenmemiş bir yere yerleştirilmelidir. 3) Cihaz, iyi havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. 4) Cihaz, meyilsiz ya da vibrasyona ya da darbeye maruz kalmayacak sabit bir yere yerleştirilmelidir. 5) Cihaz, kimyasal ürün depolanan ya da gaz üreten bir yere yerleştirilmemelidir. 3. Cihazı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihazı kullanmadan önce kontrollerinizi aşağıdaki şekilde sürdürünüz. Anahtar bağlantı durumu, kalibrasyon ayarı ve alet kontrolü yapılmalı ve cihazın doğru olarak çalışıp çalışmayacağı teyit edilmelidir. 2) Güç hattı bağlantısının doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. 4. Cihazın kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Hem hasta ve hem de cihazın herhangi bir anormal durumunun olmadığı yakından izlenmelidir. 2) Cihaz ya da hastada mevcut herhangi bir anormal durum varlığında, hastanın güvenilir durumda bulunmasını sağlayan acil önlem alınmalı ve cihazı durdurmak için uygun işlemler yapılmalıdır. 3) Hastanın cihazla temas etmediğine dikkat edilmelidir. 5. Cihazın kullanımından sonra dikkat edilmesi gerekenler:

9 1) Cihazı kullanmadan önceki duruma getirmek için, kontrol paneli ve anahtarın çalışmasında belli bir sıra izlenmelidir. 2) Güç kordonu düzeltilirken kuvvetle çekilmemelidir. 3) Cihazın saklandığı yer aşağıdaki koşullara uygun olmalıdır: Cihaz, suyla ıslanmamış bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, ısı, nem, toz, tuz, iyon içeren hava ile kötü etkilenmemiş bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, iyi havalandırılmış bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, meyilsiz ya da vibrasyona ya da darbeye maruz kalmayacak sabit bir yere yerleştirilmelidir. Cihaz, kimyasal ürün depolanan ya da gaz üreten bir yere yerleştirilmemelidir. 6. Malfonksiyon varlığında, cihaz izin alınmaksızın hareket ettirilemez, tamiri profesyonel bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. 7. Cihazda özgürce değişiklik yapılamaz. 8. Bakım ve kontrol: 1) Cihaz ya da komponentleri periyodik olarak kontrol edilmelidir. 2) Cihaz bir süre için kullanılmayacaksa, ilk kullanımda, kullanmadan önce cihazın normal olarak ve güvenli çalıştırılıp çalıştırılamayacağına dikkat edilmelidir. 9. Diğer dikkat edilmesi gereken noktalar: 1) Cihazın yanlış çalışması tehlikeli durum oluşturur ve bu nedenle kullanmadan önce, ekteki kullanım kitapçığı detaylarıyla okunmalıdır. 2) Bakım ve kontrol, cihazla birlikte verilen kontrol listesine göre yapılmalıdır.

A.H.C.T-MIX. Otomatik Aljinat Karıştırıcı

A.H.C.T-MIX. Otomatik Aljinat Karıştırıcı A.H.C.T-MIX Otomatik Aljinat Karıştırıcı Model: MIX-1 GÜLSA TIBBİ CİHAZLAR ve MALZEME SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ. 5627 Sokak no:10 Çamdibi-İZMİR, 35090, TÜRKİYE Tel:+902324690033 Fax:+902324690900 Web: gulsa.com.tr

Detaylı

Beyaz utu KK02.pdf 5 14.02.2011 17:10 CMY

Beyaz utu KK02.pdf 5 14.02.2011 17:10 CMY Beyaz utu KK02.pdf 5 14.02.2011 17:10 C M Y CM MY CY CMY K Cihazınızın Özellikleri ve Yapısı: Cihazınız, ısı ayarı, sprey özelliği, kuru ütüleme, değişken buhar, ani buhar vb gibi birçok fonksiyona sahiptir.

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu

COOL-US Kullanma Kılavuzu COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Nem ve Sıcaklık ölçer Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İçindekiler 1. Güvenlik... 1 2. Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22 PCE-PH 22 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Özellikler... 3 2 Genel açıklama / Teknik Özellikler... 3 3 Fonksiyonlar... 4 4 Kalibrasyon... 4 5 Ölçüm Yöntemi... 5 5.1 ph Ölçümü... 5 5.2 Data-Hold...

Detaylı

Beyaz utu KK02.pdf 3 14.02.2011 17:10 CMY

Beyaz utu KK02.pdf 3 14.02.2011 17:10 CMY Beyaz utu KK02.pdf 3 14.02.2011 17:10 C M Y CM MY CY CMY K Cihazınızın Özellikleri ve Yapısı: Cihazınız, ısı ayarı, sprey özelliği, kuru ütüleme, değişken buhar, ani buhar vb gibi birçok fonksiyona sahiptir.

Detaylı

VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ

VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 3 4 5 0 1 2 3 4 5 Turbo 1 2 6 2 Cihazınızın Açıklanması 1. Ana Gövde 6. Kaydırmaz taban 2. Tutma Sapı 7. Hamur karıştırıcı (büyük

Detaylı

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ ÇİT BUDAMA MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER -RTM925- VOLTAJ 230V~50HZ GİRİŞ GÜCÜ 710W BIÇAK UZUNLUĞU 530MM DEVİR HIZI 1600 R/MİN DİŞ ARALIĞI 20MM MAX KESİLECEK ÇALI

Detaylı

A.H.CT ALLOY MIX Otomatik Amalgam Karıştırıcı için Kullanım Talimatları

A.H.CT ALLOY MIX Otomatik Amalgam Karıştırıcı için Kullanım Talimatları A.H.CT ALLOY MIX Otomatik Amalgam Karıştırıcı için Kullanım Talimatları Önsöz A.H.C.T-ALLOY MIX otomatik amalgam karıştırıcıyı satın aldığınız için teşekkürler. A.H.C.T-ALLOY MIX, diş hekimliği uygulamalarında

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

BULUMOUNT-4 NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI

BULUMOUNT-4 NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI BULUMOUNT-4 NUMUNE BAKALİTE ALMA CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BMS Bulut Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No : 7-9 Başakşehir / İSTANBUL-TURKEY

Detaylı

Önemli Tedbirler Değer Müşterimiz, UMA, Casa Bugatti'den elektronik tartıyı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Her ev tipi cihaz gibi, bu tartıda dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve tartının zarar görmesi

Detaylı

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ MODEL RTM394 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 6 3 6 2 1 5 4 2 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA/KAPAMA ŞALTERİ 2. AÇMA /KAPAMA ŞALTER KİLİTLEYİCİ 3. HIZ AYAR DÜĞMESİ 4. VİTES AYAR DÜĞMESİ 5.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Beton Nemi Ölçer PCE-WP21

Kullanım Kılavuzu Beton Nemi Ölçer PCE-WP21 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Beton Nemi

Detaylı

LBX-0601. www.loobex.com

LBX-0601. www.loobex.com LBX-0601 www.loobex.com İÇERİK Giriş.2 Kullanma Talimatları 2 Temizleme Talimatları 4 Kireç Temizleme Talimatları..4 Cihaz Parçaları.5 Sorun Giderme 6 BUHARLI STERİLİZATÖR KURUTUCU - BEBEK MAMASI ISITICISI

Detaylı

STEREO MİKROSKOP Kullanma talimatları

STEREO MİKROSKOP Kullanma talimatları STEREO MİKROSKOP Kullanma talimatları Ürn.No. 91-19000 D D 1! 1) B H c G F J 2x AA E I G e i Genel Uyarı Boğulma tehlikesi: Bu ürün çocukların yutabileceği küçük parçaları içerir. Bu durum bir boğulma

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

Güç Bankası 10000 mah

Güç Bankası 10000 mah Güç Bankası 10000 mah Kılavuz 31883 I. Giriş Bu ürün, her an her yerde kullanılabilen çoğu taşınabilir cihazlar için hafif, yüksek kapasiteli, şık ve çevre dostu bir taşınabilir güç bankasıdır. Ürün, yüksek

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU 0 ile 6 ay arası için uygun, maksimum 12 kg ÜRÜN NO.:SB504

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU 0 ile 6 ay arası için uygun, maksimum 12 kg ÜRÜN NO.:SB504 İletişim Bilgileri : Zaman Gıda Çiçekçilik Hırdavat Teks.San.ve Tic.Ltd.Sti. T.Cemal Beriker Bulv.Adana Mersin Yolu Sarıhamzalı Mh.47007 Sk.No:79/A Tel : 0322 445 23 93 Fax: 0322 445 23 94 Web : www.starbaby.com.tr

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 Ölçüme hazırlık / Ölçüm... 5 4.1 AC Akım ölçümü... 5 4.2 DC

Detaylı

Nano-TiO2 Hava Temizleyici YH31XPTAA

Nano-TiO2 Hava Temizleyici YH31XPTAA Nano-TiO2 Hava Temizleyici YH31XPTAA KULLANMA KILAVUZU Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyunuz ve daha sonra başvurmak üzere saklayınız. Ürünümüzü seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar:

Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları. 1.0 Genel Uyarılar: Vertex PolyCure 25 için Kullanım Talimatları 1.0 Genel Uyarılar: 1.1 Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 PolyCure 25 kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

HASTA KILAVUZU. Hasta adı-soyadı:

HASTA KILAVUZU. Hasta adı-soyadı: HASTA KILAVUZU Hasta adı-soyadı: Icare HOME (Model: TA022) HASTA KILAVUZU TA022-035 TR-3.1 3 Giriş Bu kılavuz, Icare HOME tonometrenin nasıl kullanılması gerektiği konusunda size yol gösterecektir. Tonometreyi

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı kullanmaya başlamadan önce, cihazın kurulumu, kullanımı ve bakımı sırasındaki açıklamaları ve güvenliğiniz ile ilgili bilgileri içeren bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Bu kılavuzu ileride yararlanmak

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve ileride yararlanmak üzere saklayın. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı çalıştırmadan önce tüm talimatları okuyun. Bu talimatları ileride yararlanmak

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Talaş Nem Ölçüm Cihazı PCE-WT1N

Kullanım Kılavuzu Talaş Nem Ölçüm Cihazı PCE-WT1N PCE Teknik Cihazları Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Küçükçekmece / İstanbul Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr.pce-instruments.com/turkish

Detaylı

TÜRKÇE APW-896/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TÜRKÇE APW-896/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TÜRKÇE APW-896/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ UYARI : ❶ ❷ ❶ ❷ ❸ ❸ ❶ ❷ ❸ TÜRKÇE i GÜVENLIK ÖNLEMLERI - ii TÜRKÇE iii iv APW-896 daha güvenli şekilde kullanmak için alınması gereken önlemler 1. Elektrik şokunun

Detaylı

Montaj kılavuzu. Fan coil cihazları için 2 yollu vana kiti/ 3 yollu vana kiti EKMV2C09B7 EKMV3C09B7

Montaj kılavuzu. Fan coil cihazları için 2 yollu vana kiti/ 3 yollu vana kiti EKMV2C09B7 EKMV3C09B7 Fan coil cihazları için yollu vana kiti/ yollu vana kiti EKMVC09B7 EKMVC09B7 EKMVC09B7 Fan coil cihazları için yollu vana kiti/ yollu vana kiti EKMVC09B7 Montaja başlamadan önce bu kılavuzu dikkatlice

Detaylı

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL VESTEL V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 1. Hazne kapağı 2. Hazne 3. Üst kapak 4. Filtre 5. Cam sürahi Bu kahve makinesini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Unidrive M400 (Boy 1 ila 4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M400 (Boy 1 ila 4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Daha ayrıntılı kurulum bilgileri için lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals

Detaylı

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-30501 İçindekiler Kullanmadan önce... 2 1. DA-30501 Hakkında... 2 2. Sistem gereksinimleri... 2 3. Genel Bakış... 2 Başlarken... 3 1. DA-30501 pilini

Detaylı

B. EMNİYET ÖNLEMLERİ A. MONTAJ

B. EMNİYET ÖNLEMLERİ A. MONTAJ İÇİNDEKİLER Otomatik Akü Şarj Redresörü A. MONTAJ... 3 B. EMNİYET ÖNLEMLERİ... 4 C. KULLANMA TALİMATI... 5 D. CİHAZIN ÇALIŞTIRILMASI... 6 E. CİHAZIN TAŞINMASI VE DEPOLANMASI... 7 F. GARANTİ ŞARTLARI...

Detaylı

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ AEF 490 AEF 890 İÇİNDEKİLER I Fritözün Tanımı ve Kullanım Alanları 3 4 II Genel Uyarılar ve Güvenlik Önlemleri 5 III Teknik

Detaylı

Cihazın fişini prize takın. Suyu kaynatmak için AÇMA/KAPAMA düğmesine basın. Düğme AÇMA konumundayken pilot ışığı yanacaktır.

Cihazın fişini prize takın. Suyu kaynatmak için AÇMA/KAPAMA düğmesine basın. Düğme AÇMA konumundayken pilot ışığı yanacaktır. Önemli Cihazınızı ilk kez kullanmadan önce bu talimatları dikkatlice okuyun. Su ısıtıcısını elektriğe bağlamadan önce tanıtım levhasında belirtilen voltajın, elektrik şebekenizin voltajıyla uyduğundan

Detaylı

4-1. Ön Kontrol Paneli

4-1. Ön Kontrol Paneli 4-1. Ön Kontrol Paneli 1 Açma/Kapama(ON/OFF) Düğmesi.! Fan motoru termostat kontrollü olduğu için sadece soğutma gerektiğinde çalışır.! Su soğutma ünitesi otomatik kontrollüdür, sadece gerektiğinde çalışır.

Detaylı

Dikkat GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNLEMLER

Dikkat GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNLEMLER Dikkat Cihazınızın yanlış kullanımı nedeniyle herhangi bir zarar gelmemesi için, cihazınızı kullanmaya başlamadan önce lütfen bu talimatları dikkatlice okuyun. Özellikle cihazınızla ilgili güvenlik talimatlarını

Detaylı

KABLOSUZ SU ISITICI KULLANIM KILAVUZU

KABLOSUZ SU ISITICI KULLANIM KILAVUZU KABLOSUZ SU ISITICI KULLANIM KILAVUZU 1 5 2 4 3 6 7 8 1. Kilit Düzenekli Kapak 2. Şeffaf Su Seviye Göstergesi 3. Alt Elektrik Tabanı 4. Açma / Kapama Anahtarı 5. Gösterge Lambası 6. Su Filtresi 7. Açık

Detaylı

Cihazınızın Parçalarının İsimleri

Cihazınızın Parçalarının İsimleri Cihazınızı çalıştırmadan önce lütfen bu kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun ve ilerde yararlanmak için saklayın. Cihazınızın Parçalarının İsimleri 1. Su Eksik Göstergesi (sarı) 2. Isıtma Göstergesi (kırmızı)

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU 1. GÜVENLİK TALİMATLARI Genel Olarak; Lütfen, ürünü kullanmadan önce, bu ürünle beraber verilen dökümanları okuyun böylece güvenlik talimatlarını

Detaylı

MTS Fundamental Pnömatik Çene Kontrolör

MTS Fundamental Pnömatik Çene Kontrolör MTS Fundamental Pnömatik Çene Kontrolör Manual Title Additional Ürün Information Kılavuzu be certain. 100-238-342 A Telif hakkı bilgisi Ticari marka bilgisi 2011 MTS Systems Corporation. Tüm hakları saklıdır.

Detaylı

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun.

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Kullanım Talimatı ECON EC-SERİSİ 1. Uyarı ve Güvenlik Önlemleri Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Bu cihazı tehlikeli bölgelerde

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Fark Basınç Ölçüm Cihazı PCE-P01/05

Kullanım Kılavuzu Fark Basınç Ölçüm Cihazı PCE-P01/05 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Fark Basınç

Detaylı

YIKAMA ÜNİTESİ KULLANMA KILAVUZU

YIKAMA ÜNİTESİ KULLANMA KILAVUZU S-140 POLİMER SİSTEM KAŞE MAKİNASI BAKIM VE KULLANMA KILAVUZU S-140 YIKAMA ÜNİTESİ KULLANMA KILAVUZU STAMPLINE S-140, mikro işlemci kontrollü polimer sistem yıkama makinesini seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ UYARI : ❶ ❷ ❶ ❷ ❸ ❸ ❶ ❷ ❸ i GÜVENLIK ÖNLEMLERI - ii iii iv GÜVENLI ÇALIŞMA İÇIN 1. Elektrik çarpmasından kaynaklanan kazaların önüne geçmek için güç anahtarı açık

Detaylı

TEL : +90 (212) 639 00 99 PBX FAX : +90 (212) 639 54 90. WEB : www.emartmakine.com. E-MAIL : info@emartmakine.com

TEL : +90 (212) 639 00 99 PBX FAX : +90 (212) 639 54 90. WEB : www.emartmakine.com. E-MAIL : info@emartmakine.com KULLANIM KILAVUZU 1) ÜRETİCİ VE SERVİS İRTİBAT BİLGİSİ 2) KULLANIM ALANLARI VE KULLANIM AMACI 3) MONTAJ TALİMATLARI 4) GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 5) ÇALIŞTIRMA TALİMATLARI 6) BAKIM VE TEMİZLİK 7) PERİYODİK BAKIM

Detaylı

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp OPERATING MANUAL Günün her saati, yılın her günü doğal ışıktan daha fazla faydalanmanıza yardımcı olacak KenkoLight ürününü satın aldığınız için tebrikler. PARÇALARI

Detaylı

ELEKTRİKLİ KAYNATMA KAZANI KULLANMA KILAVUZU KAYNATMA KAZANINI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

ELEKTRİKLİ KAYNATMA KAZANI KULLANMA KILAVUZU KAYNATMA KAZANINI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ ELEKTRİKLİ KAYNATMA KAZANI KULLANMA KILAVUZU KAYNATMA KAZANINI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ AKTE-890 1 İÇİNDEKİLER I Açıklama 3-4 II Genel Ölçüler 5 III Teknik Özellikler 5 IV Uyarı Etiketi

Detaylı

KULLANIM ALANLARI SERTİFİKALAR AÇIKLAMALAR

KULLANIM ALANLARI SERTİFİKALAR AÇIKLAMALAR MİKROİŞLEMCİLİ BRÜLÖR KONTROL RÖLESİ ESA GENIO SERİSİ ÖZELLİKLERİ Besleme gerilimi 115 / 230 Vac Frekans 45-65 Hz Güç tüketimi (Çıkışlar hariç) 10 VA, maksimum Çalışma sıcaklığı 0-60 C Stoklama sıcaklığı

Detaylı

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz Ses Seviyesi Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2242 GİRİŞ Bu cihaz fabrika, okul, ofis, aile vs gibi değişik yerlerdeki ses seviyelerini ölçmek için kullanılabilir.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555 Nem Ölçer PCE-555 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Versiyon

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dahili Sensörlü Lux Ölçer PCE-170A

Kullanım Kılavuzu Dahili Sensörlü Lux Ölçer PCE-170A PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Dahili

Detaylı

Kullanma Talimatı 1:1

Kullanma Talimatı 1:1 Kullanma Talimatı : Programınıza bağlı olarak, paneli makinenizin üzerindeki panel ile karşılaştırın. Kullanma Talimatı Ön Hazırlık Giysilerin yıkama talimatlarına göre giysilerinizi 3 ayırın. Cepleri

Detaylı

Dijital kızılötesi kulak termometresi kullanma kılavuzu. Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. Önemli bilgiler içermektedir.

Dijital kızılötesi kulak termometresi kullanma kılavuzu. Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. Önemli bilgiler içermektedir. Dijital kızılötesi kulak termometresi kullanma kılavuzu Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. Önemli bilgiler içermektedir. 1 İçindekiler 1. Güvenlik bilgileri 2. Özellikler 3. Konfigürasyon özellikleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Parlaklik Ölçüm Cihazı PCE-GM 50

Kullanım Kılavuzu Parlaklik Ölçüm Cihazı PCE-GM 50 Parlaklik Ölçüm Cihazı PCE-GM 50 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Versiyon 1.1 08.07.2015 İçindekiler

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre

Detaylı

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU testo 610 testo AG Endüsiyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 2 testo kısa kullanım kılavuzu 610 testo kısa kullanım kılavuzu 610 1. Koruma

Detaylı

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı çalıştırmadan önce bu kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İÇİNDEKİLER Uzaktan kumanda tanıtımı

Detaylı

Talimatlar. Cihazınızın Güvenliği. Dikkat: Bu cihazı güvenli olarak kullanmak için cihazınızı kullanmadan önce lütfen

Talimatlar. Cihazınızın Güvenliği. Dikkat: Bu cihazı güvenli olarak kullanmak için cihazınızı kullanmadan önce lütfen GARANTİ 2 YIL Talimatlar Dikkat: Bu cihazı güvenli olarak kullanmak için cihazınızı kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatları tamamen ve dikkatlice okuyun. Bu kılavuz cihazınızın bir parçasıdır. Bu

Detaylı

KULLANMA VE BAKIM KİTABI

KULLANMA VE BAKIM KİTABI KULLANMA VE BAKIM KİTABI SOS BAİN MARİE (ELEKTRİKLİ) G Ü R Ç E L İ K Profesyonellere Profesyonelce AÇIKLAMA Bu kılavuzdaki talimatlar cihazın emniyetli montajı, kullanımı, temizliği ve bakımı hakkında

Detaylı

BEGO. Duplikat cihazı. Kullanma Talimatı

BEGO. Duplikat cihazı. Kullanma Talimatı BEGO Duplikat cihazı Kullanma Talimatı Güvenlik Önlemleri: Gelovit yalnız jel şeklindeki duplikat maddelerinin ısıtılması için uygundur. Bunların haricindeki diğer kullanımlar amacına uygun değildir.bu

Detaylı

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU Add: 11F,No.402,Sec.1, Ren-Ai Rd., Linkou Shiang, Taipei County 244, Taiwan (R.O.C) Tel : 886-2-2603-3311 Fax : 886-2-2603-6622 E-Mail:

Detaylı

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ TURNİKE GÜVENLİK TALİMATI TURNİKE KULLANIM TALİMATI T150 MOTORLU SWG TURNİKE TEKNİK ÖZELLİLERİ T150 MOTORLU SWG TURNİKE SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-318

Kullanım Kılavuzu PCE-318 PCE-318 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 30/06/2016 İçindekiler 1 Güvenlik bilgisi... 3 2 Genel açıklama / Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 EKRAN... 6 5 PİL... 6 6 KALİBRASYON İŞLEMİ... 7 7 Ölçüm...

Detaylı

Montaj kılavuzu. Dijital basınç gösterge kiti BHGP26A1

Montaj kılavuzu. Dijital basınç gösterge kiti BHGP26A1 Montaj kılavuzu Dijital basınç gösterge kiti BHGP6A BHGP6A Dijital basınç gösterge kiti Montaj kılavuzu İçindekiler Sayfa Montaj Aksesuarlar... Montaj... İşlem prosedürü... İşletim kontrolü... 3 Sorun

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İÇERİK 1. Güvenlik... 1 2. Genel Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 9 8 1 4 5 3 6 2 7 10 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. ELEKTRİK KABLOSU 2. TUTMA KOLU 3. EL SİPERİ(FREN KOLU) 4. ÖN TUTMA KOLU 5. KLAVUZ 6. TESTERE

Detaylı

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR"

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH SOUNDBAR DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR" Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-10294 DIGITUS DA-10294 cihazını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan (Bluetooth veya giriş kablosu

Detaylı

BULUFINE HASSAS KESME CİHAZI

BULUFINE HASSAS KESME CİHAZI KULLANMA KILAVUZU BULUFINE HASSAS KESME CİHAZI BMS Bulut Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi Ada 4 No:7-9 Başakşehir / İSTANBUL Tel:0 212 671 02

Detaylı

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen Işık Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2243 GİRİŞ Sayaç floresan, metal halojenür, yüksek basınçlı sodyum veya akkor kaynaklardan gelen görünür ışığı ölçer. Bir LUX

Detaylı

Biz bu kullanım talimatındaki açıklamalarımızda ürünün hava, sıcaklık ve kullanılan materyallerden kaynaklı uyumsuzluğunu dahil etmedik.

Biz bu kullanım talimatındaki açıklamalarımızda ürünün hava, sıcaklık ve kullanılan materyallerden kaynaklı uyumsuzluğunu dahil etmedik. Monitex Blue LEX BT-150 için Kullanım Talimatları Yeni kablosuz LED ışıklı polimerizasyon cihazı KULLANIM KLAVUZU İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ.1 FERAGATNAME...1 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 2 ÜRÜN TEMİZLİĞİ.2 PARÇALAR VE FONKSİYONLARI

Detaylı

Centronic MemoControl MC42

Centronic MemoControl MC42 Centronic MemoControl MC42 tr Montaj ve İşletme Talimatı Bellek Tuşları Aşağıdaki kişilere yönelik önemli bilgiler: Montaj elemanı / Elektrik teknisyeni / Kullanıcı Lütfen ilgili kişilere iletiniz! Bu

Detaylı

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITOTROL 200. Sistem işleticisi için. Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda. 5580 516 TR 3/2006 Lütfen saklayınız!

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITOTROL 200. Sistem işleticisi için. Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda. 5580 516 TR 3/2006 Lütfen saklayınız! Kullanma Kılavuzu Sistem işleticisi için VIESMANN Bir ısıtma devresi için uzaktan kumanda VITOTROL 200 3/2006 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyetiniz için Cana ve mala gelebilecek zarar ve tehlikeleri

Detaylı

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_ Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_20100518 GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Doğrudan güneş ışığından

Detaylı

Montaj kılavuzu. Isı pompası konvektörü için 2 yollu vana kiti EKVKHPC

Montaj kılavuzu. Isı pompası konvektörü için 2 yollu vana kiti EKVKHPC Isı pompası konvektörü için yollu vana kiti Isı pompası konvektörü için yollu vana kiti Montajdan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Bir kenara atmayın. İleride başvurmak üzere arşivinizde saklayın. Ekipmanın

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Viskozimetre PCE-RVI-6

KULLANIM KILAVUZU Viskozimetre PCE-RVI-6 KULLANIM KILAVUZU Viskozimetre PCE-RVI-6 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 12/04/2017 İçindekiler 1 Güvenlik Notları... 3 2 Özellikler... 4 2.1 Teknik Özellikler... 4 2.2 Teslimat:... 4 3 Sistem Açıklaması...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu El Tipi LED-Stroboskop PCE-LES 100

Kullanım Kılavuzu El Tipi LED-Stroboskop PCE-LES 100 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu El Tipi

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları Ürn.No. 90-55000 B c ed I H G F Genel Uyarı RU Bu aygıt bir güç kaynağı yardımıyla çalışan elektronik bileşenleri içerir (güç kaynağı ve/veya piller). Çocukların

Detaylı

Pirinç Beyazlık Ölçer. Kullanma Kılavuzu

Pirinç Beyazlık Ölçer. Kullanma Kılavuzu Pirinç Beyazlık Ölçer Kullanma Kılavuzu 2 Özellikler Ölçme Metodu : Yansıtmalı ölçüm Ölçülebilen Ürünler : Glütensiz Parlatılmış Pirinç, Glütensiz Esmer Pirinç, Glütensiz Yıkanmış pirinç, Glütenli Parlatılmış

Detaylı

KULLANMA VE BAKIM KİTABI

KULLANMA VE BAKIM KİTABI KULLANMA VE BAKIM KİTABI DEVRİLİR TAVA (GAZLI) G Ü R Ç E L İ K Profesyonellere Profesyonelce AÇIKLAMA Bu kılavuzdaki talimatlar cihazın emniyetli montajı, kullanımı, temizliği ve bakımı hakkında önemli

Detaylı

PROGRAMLANABİLİR TRİSTÖR KONTROLLÜ KUTUP DEĞİŞTİRİCİLİ YAĞ SOĞUTMALI REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU

PROGRAMLANABİLİR TRİSTÖR KONTROLLÜ KUTUP DEĞİŞTİRİCİLİ YAĞ SOĞUTMALI REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU PROGRAMLANABİLİR TRİSTÖR KONTROLLÜ KUTUP DEĞİŞTİRİCİLİ YAĞ SOĞUTMALI REDRESÖR KULLANIM KILAVUZU Cihazı devreye almadan önce kullanma talimatını mutlaka okuyun. CİHAZIN İLK KURULUMU Cihazınızı koyacağınız

Detaylı

GAZLI OCAK KULLANMA KILAVUZU

GAZLI OCAK KULLANMA KILAVUZU GAZLI OCAK KULLANMA KILAVUZU GAZLI OCAĞI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ AGO 890 1 İÇİNDEKİLER I- Gazlı Ocakların Kullanım Alanı 3 II- Genel Uyarılar ve Güvenlik Önlemleri 4 III- Teknik Özellikler

Detaylı

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA 1 1 2 2 60 mm/2.36 inch 87 mm/3.43 inch ±1.5 m ±60 inch >0.2 m >8 inch 3 34 mm/1.34 inch 125 mm/4.92 inch 3 İngilizce metin asıl talimattır. Diğer diller asıl talimatların çevirileridir. İçindekiler 1.

Detaylı

SD 3400 Kapasitans Seviye Duyargası. Montaj ve Kullanım Kitapçığı

SD 3400 Kapasitans Seviye Duyargası. Montaj ve Kullanım Kitapçığı SD 3400 Kapasitans Seviye Duyargası Montaj ve Kullanım Kitapçığı SD 3400 MKK v10.02-tr 1 İÇİNDEKİLER 1. ÖNEMLİ NOTLAR... 3 2. TANIMLAMA... 4 3. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 4. MONTAJ ve KABLOLAMA... 6 4.1. Montaj...

Detaylı

Beichi. Kompakt Mama Sandalyesi. Kullanım Kılavuzu ÖNEMLİ! GELECEKTE BAŞVURMAK İÇİN SAKLAYIN! 1 Hoşgeldiniz

Beichi. Kompakt Mama Sandalyesi. Kullanım Kılavuzu ÖNEMLİ! GELECEKTE BAŞVURMAK İÇİN SAKLAYIN! 1 Hoşgeldiniz Beichi Kompakt Mama Sandalyesi Kullanım Kılavuzu ÖNEMLİ! GELECEKTE BAŞVURMAK İÇİN SAKLAYIN! Beichi Üretici: Ningbo Beichi Baby Products Co., Ltd İthalatcı Firma : DOGAN DIS TICARET VE MUM A.Ş. Muhittin

Detaylı

Gerekli kalite standartlarında üretilen M304641 tarınız medikal amaçlı kullanıma uygun değildir.

Gerekli kalite standartlarında üretilen M304641 tarınız medikal amaçlı kullanıma uygun değildir. ADE Elektronik Tartı Kullanımı Gerekli kalite standartlarında üretilen M304641 tarınız medikal amaçlı kullanıma uygun değildir. Bu kılavuz dikkat etmeniz gereken noktalar ve pratiklik açısından size yol

Detaylı

Monitex Blue LEX GT 1200 için Kullanım Talimatları. Yeni kablosuz LED ışıklı polimerizasyon cihazı KULLANIM KLAVUZU

Monitex Blue LEX GT 1200 için Kullanım Talimatları. Yeni kablosuz LED ışıklı polimerizasyon cihazı KULLANIM KLAVUZU Monitex Blue LEX GT 1200 için Kullanım Talimatları Yeni kablosuz LED ışıklı polimerizasyon cihazı KULLANIM KLAVUZU İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ.1 FERAGATNAME...1 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 2 ÜRÜN TEMİZLİĞİ.2 PARÇALAR VE

Detaylı

BEGO. Miditherm. Kullanma Talimatı

BEGO. Miditherm. Kullanma Talimatı BEGO Miditherm Kullanma Talimatı Tuşların Fonksiyonu: Parametrelerin çağrılması Değerlerin değiştirilmesi Programlama Program başlatma / durdurma Programı bitim süresi ile başlatma / durdurma Sembollerin

Detaylı

Endüstriyel Temizlik Makineleri. Monofaze. Sanayi Tipi Elektrik Süpürgeleri Garanti Belgesi. Kullanım Kitapçığı

Endüstriyel Temizlik Makineleri. Monofaze. Sanayi Tipi Elektrik Süpürgeleri Garanti Belgesi. Kullanım Kitapçığı Endüstriyel Temizlik Makineleri Monofaze Sanayi Tipi Elektrik Süpürgeleri Garanti Belgesi Kullanım Kitapçığı ÖNEMLİ : Makineyi çalıştırmadan önce lütfen bu kitapçığı okuyunuz. HAZAN ISI VE MAKİNA SANAYİ

Detaylı

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır.

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır. Vertex MultiCure için Kullanım Talimatları 1.0. Genel Uyarılar: 1.1. Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PCE-T236

KULLANIM KILAVUZU PCE-T236 KULLANIM KILAVUZU PCE-T236 Oluşturma Tarihi: 24/01/2017 Versiyon 1.1 2 İçindekiler 1 Giriş... 3 1.1 Teslimat İçeriği... 3 2 Güvenlik Notları... 3 3 Teknik Özellikler... 4 4 Sistem Açıklaması... 5 5 Talimatlar...

Detaylı

MİNİ ROBOT R 200. Mini Mutfak Robotu KULLANIM KILAVUZU

MİNİ ROBOT R 200. Mini Mutfak Robotu KULLANIM KILAVUZU MİNİ ROBOT R 200 Mini Mutfak Robotu KULLANIM KILAVUZU Sayın FANTOM dostu; Modern tesislerde üretilmiș ve son derece titiz kalite kontrolünden geçmiș MİNİ ROBOT R 200 Mutfak Robotu muzu seçtiğiniz için

Detaylı

SD-AY mA SEVİYE PROBU

SD-AY mA SEVİYE PROBU SD-AY420 4-20mA SEVİYE PROBU Vira Isı Endüstriyel Ürünler A.Ş. Metal İş Sanayi Sitesi 11. Blok No:37-39 İkitelli/İstanbul Tel: 0.212.549.57.70 Fax: 0.212.549.58.48 info@viravalf.com www.viravalf.com SD-AY420

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM315 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİ TELERİ 1. ANAHTARSIZ MANDREN 2. TORK AYAR YERİ 3. SAĞ / SOL AYAR DÜĞMESİ 4. HIZ AYARLI TETİK 5. BATARYA SÖKME TAKMA PİMİ 6. BATARYA KASASI

Detaylı

Türkçe Kullanım Kılavuzu

Türkçe Kullanım Kılavuzu h1 Türkçe Kullanım Kılavuzu İçindekiler Kurulum talimatları 12 Bağlantı şeması 12 Kullanım talimatları 13 Sembollerin anlamları 13 Başlangıç ayarları 14 Başlatma 14 Sıcaklık ayarı 14 Nem değeri ayarı (sadece

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. Gaz Yakıtlı Özel Kazan Logano GE434 / Logano plus GB434 (Atmosferik Brülörlü) 6301 0181 05/2000 TR Kullanıcı için

Kullanma Kılavuzu. Gaz Yakıtlı Özel Kazan Logano GE434 / Logano plus GB434 (Atmosferik Brülörlü) 6301 0181 05/2000 TR Kullanıcı için 6301 0181 05/2000 TR Kullanıcı için Kullanma Kılavuzu Gaz Yakıtlı Özel Kazan Logano GE434 / Logano plus GB434 (Atmosferik Brülörlü) Kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz! Önsöz Sayın Müşterimiz, Buderus'un

Detaylı