İSTANBUL PORTALI. Sayfa 1. 1 Ziyaretçi sayısı ve yayınlanan sayfa sayısı sıralamasında.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İSTANBUL PORTALI. Sayfa 1. 1 Ziyaretçi sayısı ve yayınlanan sayfa sayısı sıralamasında."

Transkript

1 Sayfa 1 T.C. İstanbul Valiliği web sitesi ilk olarak internetin ülkemize gelişinin dördüncü yılı olan 1997 de Özel Kalem Personeli tarafından sağlanan İstanbul Valisi, Vali Yardımcıları, Yayınlar, Tebliğler, Tarihçe, Eski İstanbul Valileri ve kurumun iletişim bilgilerini kapsayan içeriğin gönüllü özel bir firma tarafından tasarlanarak yayınlanması ile bilgilendirme hizmeti vermiştir. İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Merkezi nin tarihinde kurulması ile web sayfaları Bilgi İşlem Merkezi personeli tarafından güncellenmeye başlanmış, Nisan 2001 de başlatılan e-posta ile ihbar ve şikayet kabulü uygulaması kısa sürede artan talep ve Vatandaşın uygulamadan memnuniyetini bildiren geri beslemelerle başarı sağlamıştır. İstanbul Portalı tarihinde yayına geçmiş ve bugüne kadar elektronik ortamda kaliteli ve dinamik bir site olma yolunda emin adımlarla ilerlemiştir. Türkiye nin 1 numaralı 1 Valilik Sitesi olma hedefine ulaşmış, güncelliği ve hızı ile benzerlerine örnek olmuştur. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri nde 2005 yılında İstanbul Valiliği, İstanbul Portalı Projesi ile e-iletişim kategorisinde ödüle layık bulunmuştur. İstanbul Portalı, internet ortamında İstanbulluların güncel, doğru bilgiye hızlı bir şekilde erişimini sağlar. İstanbul Portalı, internet üzerinden kurumların sunduğu e-devlet uygulamalarına kolay erişim sağlayarak İstanbulluların yaşamını kolaylaştırır 2. Onlarca kurumun veri girişi yaptığı İstanbul Portalı, bilginin kaynağından sisteme doğrudan iletilmesini sağlayan bir yapı sunduğu için kurumlara ait bilgiler günceldir. İstanbul Portalı, Valilik siteleri içinde portal kavramını barındıran ilk sitedir 3. Kişiselleştirilebilir sayfaları ve Galeri İstanbul alt sitesi ile diğer kamu sitelerinden bir adım önde modern bir çehreye sahiptir. Sürekli artan sayfalara erişimi hızlandırmak için gelişmiş arama motoru tasarlanmıştır. Arama motoru hizmeti İstanbul Portalının tüm alt alanları yanı sıra Kaymakamlık siteleri, İlçe belediyeleri ve daha birçok kamu sitelerini tarayarak kamu sitelerini kapsayan özel arama yapabilme imkanı sağlar. 1 Ziyaretçi sayısı ve yayınlanan sayfa sayısı sıralamasında. 2 Tüm kamu kurumlarının internetten sunduğu hizmetler bir bölümde güncel bağlantılar ile toplanmıştır. 3 Yayına geçiş tarihi olan 2003 yılı itibarı ile.

2 Sayfa 2 Portal Teknik Özellikleri: İstanbul Portalı avuç içi ya da el bilgisayarlarıyla ve WML destekli cep telefonlarıyla adresinden ziyaret edilebilmektedir 4. Bağlantıyı sağlayan cihazın türü portal tarafından algılanmakta ve uygun portal sürümü görüntülenmektedir. Bilgi Edinme: İstanbul Portalı hizmetlerinden biri olan bilgi edinme İstanbul da yaşayan vatandaşların ihtiyaç duyabilecekleri her konuda bilgilendirmeyi amaçlanmaktadır. Bilgi edinmeye gelen talepler en fazla 20 gün içinde ilgili birimlerce cevaplandırılmaktadır sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince bugüne kadar binlerce Vatandaşa İstanbul Portalı vasıtası ile bilgi verilmiştir. Telefon Rehberi: Halk Kılavuzu: İstanbul Portalının hizmetlerinden biri olan Halk Kılavuzu İstanbul da yaşayan vatandaşların ihtiyaç duyabileceği, kamu kurumlarında gerçekleştirilmekte olan iş ve işlemler için başvuru koşulları, gerekli belgeler, müracaat şekli gibi gerekli bilgileri vermektedir. Halk Kılavuzu bölümünde 43 kuruma ait 548 işleme yönelik, gereken belgeler, form örnekleri, başvuru yeri, koşul ve şekilleri bulunmaktadır. İstanbul Portalının hizmetlerinden biri olan Telefon Rehberi nde İstanbul İlinde bulunan tüm kamu kurumlarının telefon, faks, adres vb. iletişim bilgilerini yayınlamaktadır. Telefon Rehberinde binlerce güncel kayıt bulunmaktadır. İl Yatırımları: İstanbul Portalının hizmetlerinden biri olan İl Yatırımları İstanbul İli içinde kurumlarca gerçekleştirilen projelerin yeri, yatırımın adı, yatırımcı kuruluş, yatırımın amacı, başlama bitiş tarihi, yatırımın amacı, toplam proje bedeli, geçmiş dönem harcamaları gibi yatırımlar hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir. İstanbul daki 48 kurumun yaptığı toplam 1763 yatırım hakkında en güncel sayısal ve görsel bilgiler bulunmaktadır. 4 İstanbul Portalına mobil internet erişimli cihazlar ile 2004 yılından beri erişilebilmektedir.

3 Sayfa 3 A dan Z ye Kurumlar: İstanbul Portalının hizmetlerinden biri olan A dan Z ye Kurumlar Türkiye deki ve İlimizdeki tüm kurumların internet sayfalarına erişim ve organizasyon yapısını gösteren şemalar bulunmaktadır e-vatandaş: Tüm kamu kurumlarının internet ortamında sundukları hizmetlere hızlı, güncel ve kolay ulaşımını sağlamayı amaçlayan bölümde, sosyal güvenlik hizmetleri, belediye hizmetleri, telekom hizmetleri, yüksek öğretim kurumu vb. bir çok kuruluşun hizmetlerine ulaşmak mümkündür. Sayılarla İstanbul: İstanbul un tarihçesi, coğrafi fiziki bilgileri, idari yapısı ve nüfusu, iş yeri ve işçi sayıları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, orman alanları, kültürel kurumlar, ildeki konaklama tesisleri, İstanbul su kaynakları bunlar ve buna benzer konular hakkındaki ilginç rakamlara ulaşmak için sayılarla İstanbul u gezmelisiniz. İstanbul a ait bazılarını başka yerde bulamayacağınız rakamlar, konu başlıkları, çok sayıda tablo ve grafik ile zenginleştirilmiş bir şekilde kullanıcıya sunulmuştur. Şehr-i İstanbul: Valilik tarafından üç ayda bir çıkartılan ve İstanbul dan haberler, kültür sanat haberleri, İstanbul daki mekanlar gibi konulara yer verilen Şehr-i İstanbul dergisine elektronik ortamdan da erişmek ve dergiyi pdf olarak indirmek mümkündür.

4 Sayfa 4 İhale İlanları: İstanbul Portalının hizmetlerinden biri olan İhale İlanları 5 İstanbul İlinde kamu kurumlarının gerçekleştirmekte olduğu tüm ihaleleri ve gerçekleştirilen ihalelere ait sonuçlar yayınlanmaktadır. Kamu Kurumlarında gerçekleştirilen ihaleleri görmek için İhale İlanları bölümünü gezmelisiniz. İhaleler İstanbul Portalı nda sektörel olarak sorgulanabiliyor. İstanbul Portalı nda yayınlanan İhaleler üyelere gönderilmektedir. İhale ilanları bölümde ihale arşivine girip daha önce olmuş ihalelere ve sonuçlarına da bakabilirsiniz. İhale sonuçları gösterilerek ihalelere şeffaflık getirmiştir. Vilayet Konağı: Vilayet Konağı sayfaların da İstanbul Valiliği hakkında her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. İstanbul Valisi, Hizmet birimleri, İstanbul Valiliği nde görevli Vali yardımcıları ve sorumlulukları altında hangi kurumların bulunduğunu, Valilik tebliğleri, Valilik projeleri ve Valilik yayınları gibi bilgilere ulaşmak mümkündür. 5 İhale İlanları hizmeti KİK (Kamu İhale Kurumu) internet üzerinden bu hizmeti vermesinden önce, 2003 yılında hizmete girmiştir.

5 ETKİNLİK İSTANBUL Sayfa 5 İstanbul Valiliği'nin resmi sitesi "İstanbul Portalı"nın bir alt sitesi olan, tasarımı ve yayını İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Merkezi tarafından yapılan Etkinlik İstanbul, 2006 yılında, etkinlik.istanbul.gov.tr adresinde, İstanbul'un en kapsamlı etkinlik rehberi olma amacı ile yayın hayatına başlamıştır. İstanbul'a yakışır modern çizgisi ve güncelliği ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Dünyanın 2010 Kültür Başkenti olan, yüzyıllarca sanatla ve tarihle anılan, sanatı ve sanatseverleri her yıl onlarca festival ve sanatsal etkinlikle bir araya getiren, İstanbul'a yakışan bir etkinlik alanıdır. Bu kapsamda yaptığı çalışmalar, ortaya koyduğu değerlerle dikkatleri çekerek, tiyatro ve tiyatro sanatçıları için karşılıksız hizmetler geliştirerek, çeşitli olanaklar yaratıp, değerler üretmesi nedeniyle 2007 yılında VII. si kutlanan Lions Tiyatro Ödülleri kapsamında Özel Ödül e layık görülmüştür. İstanbullular başta olmak üzere tüm Türkiye'ye en güncel, en hızlı ve en kapsamlı biçimde haber veren etkinlik İstanbul, kullanıcı dostu yapısıyla da kolaylıkla içeriklere ulaşılmasını sağlamaktadır. Etkinlik İstanbul a tüm internet erişimi olan mobil cihazlardan da erişilebilmektedir. İnternet teknolojilerinin getirdiği yenilikleri renkli ve hareketli görselleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmış, gün geçtikçe yenilenen tasarımı ile İstanbul'un rengarenk kültürel ve sosyal zenginliğini yansıtmaktadır.

6 GALERİ İSTANBUL Sayfa 6 İstanbul Valiliği'nin resmi sitesi "İstanbul Portalı"nın bir alt sitesi olan, tasarımı ve yayını İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Merkezi tarafından yapılan Galeri İstanbul, 2004 yılında, galeri.istanbul.gov.tr adresinde yayın hayatına başlamış olup, 2008 yılında güncellenen arayüzü ve eklenen yeni özellikleriyle yayın hayatına devam etmektedir. Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılımıyla İstanbul un dört bir yanında çekilen on binlerce İstanbul fotoğrafının paylaşım adresi Galeri İstanbul, ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi dikkate alınarak yeniden tasarlandı ve geliştirme safhasının ilk etabı kısa süre önce yayına başladı. Ziyaretçilerimizin katılımıyla İstanbul fotoğraflarının oluşturduğu Galeri İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul un bilinen ve bilinmeyen güzelliklerini fotoğraflayan kullanıcılarımızın her gün onlarca fotoğrafı eklediği ve büyük bir İstanbul fotoğrafları arşivinin oluşturulduğu rengârenk bir alandır. Hali hazırda i aşan fotoğraf sayısıyla benzerleriyle yarışmakta olan Galeri İstanbul kayıtlı kullanıcı sayısını İstanbul Portalı ile uyumlu olarak günden güne arttırmaktadır. Galeri İstanbul da i aşan fotoğrafın her biri ilgili kategorilere tasnif edilerek yayınlanmaktadır. Şu anda mevcut 9 ayrı ana kategori ve buna bağlı 88 alt kategorisi ile Galeri İstanbul ziyaretçilerinin istediği alandaki fotoğraflara kolayca ulaşabilmesini sağlamaktadır. Deniz ve İstanbul, Gün Batımı ve Gün Doğumu, İstanbul Boğazı, İstanbul Sahilleri, İstanbul da kuşlar, Yaşam, Korular ve Ormanlar, Saraylar, Kuleler çok sevilen alanlardan bazılarıdır. Galeri İstanbul da fotoğraf arama bölümü, görülmek istenilen fotoğrafçı, konum veya açıklama bilgilerinden daha hızlı sonuç veya sonuç kümesinin elde edilmesini sağlar. Beykoz, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Martı gibi standart arama sonuçların yanı sıra, zamanla ziyaretçimizin arama deneyiminin artmasıyla daha net sonuç kümesini elde etmesine de imkân verir, örneğin bir fotoğrafçının yalnızca belirli bir bölgede çektiği fotoğrafları veya Gülhane Parkında çekilmiş lale fotoğraflarını görmek istemesi gibi. Galeri İstanbul kullanıcılarıyla var olan, gelişen ve geliştirilmekte olan bir alandır. Eklenen her fotoğraf galeriyi güçlendirmekte ve sürekli artan ziyaretçi sayısıyla canlılığını korumaktadır. Galeri İstanbul da erişilebilirlik özelliği sürekli iyileştirilmektedir. Kullanılabilirlik testlerinin geçmesinin ardından yeni eklenecek özelliklerle kullanıcı ve ziyaretçilerimizin memnuniyetinin arttırılması, Galeri İstanbul un profesyonel ve amatörlerin sanatsal, belgesel veya sıradan İstanbul konulu fotoğrafların en iyi şekilde değerlendirildiği, Türkçeyi en iyi kullanan adres olması hedefindedir.

7 HARİKA İSTANBUL Sayfa 7 İstanbul Valiliği'nin resmi sitesi "İstanbul Portalı"nın bir alt sitesi olan, tasarımı ve yayını İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Merkezi tarafından yapılan Harika İstanbul, 2004 yılında yayın hayatına başlamıştır yılından itibaren, harika.istanbul.gov.tr adresinde yayınlanmaya devam eden Harika İstanbul 2008 yılında, güncellenen arayüzü ve eklenen yeni özellikleriyle yayın hayatına devam etmektedir. Harika İstanbul 2 dilde yayın yapan, içeriği sürekli geliştirilen bir alandır. İstanbul u merak edenlere İngilizce ve Türkçe merhaba dediğimiz sayfalarımızdır. HARİKA İSTANBUL, İstanbul u Tanıyalım, Harika İstanbul, Çağlar Boyu İstanbul Eserleri, İlçeleri ve Doğal Güzellikleri, İstanbul u Yaşamak, Otel Rehberi, Mekanlar, Alışveriş Merkezleri vb. gibi bölümlerden oluşmaktadır. İstanbul u Tanıyalım bölümünde İstanbul un Tarihçesi, Kuşbakışı İstanbul, 2000 Yıllarında İstanbul, İstanbul un İklimi gibi bilgilere yer verilmiştir. Harika İstanbul, İstanbul un tarihi mekanları ve ziyaret saatleri hakkında açıklayıcı bilgilere yer verilen bölümdür. İstanbul u Yaşamak, bölümünde İstanbul da ki bazı mekanların, tanıtıcı bilgilerine, yer verilmiştir. İstanbul un eski ve yeni fotoğrafları ve İstanbul a dair yazılmış şiirleri de yine bu bölümde bulmanız mümkündür. İstanbul da bulunan mekanlara, otellere ve alışveriş merkezlerine ait adres, telefon, faks, web sitesi, harita vb. bilgilere ulaşılabilmektedir. İstanbul u tanımak için bir ömür bile yetmez ama İstanbul da yaşıyorsanız ya da bu kente dışarıdan geldiyseniz mutlaka görmeniz ve yapmadan dönmemeniz gerekenleri ertelemeyin. Hiçbir şey yapamıyorsanız en azından HARİKA İSTANBUL sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER. Paydaşlarımızla İletişimi Güçlendirmek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Web Sitesi.

TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER. Paydaşlarımızla İletişimi Güçlendirmek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Web Sitesi. 5 TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER Stratejik Amaç 14. Paydaşlarımızla İletişimi Güçlendirmek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Web Sitesi Ortalama Aylık 1 milyon 500 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edilen

Detaylı

10.eTR ÖDÜLLERİ. 17 Aralık 2012, TBMM, Ankara

10.eTR ÖDÜLLERİ. 17 Aralık 2012, TBMM, Ankara 10.eTR ÖDÜLLERİ 17 Aralık 2012, TBMM, Ankara PROGRAM 17 Aralık 2012, TBMM, Ankara 09:30-10:00 Kayıt ve İkram 10:00-10:15 Açılış Konuşması Erman Ilıcak, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknoloji, İnovasyon

Detaylı

T.C. İSTANBUL İLİ FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR FATİH

T.C. İSTANBUL İLİ FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR FATİH T.C. İSTANBUL İLİ FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR FATİH Fatih Belediyesi nce yürütülen erişilebilir ve ulaşılabilir bir kent sağlama projesi, toplumsal ve fiziksel çevrenin düzenlenerek,

Detaylı

ÖNSÖZ. Dr. Ahmet TIKTIK Müsteşar Devlet Planlama Teşkilatı. iii

ÖNSÖZ. Dr. Ahmet TIKTIK Müsteşar Devlet Planlama Teşkilatı. iii i ii ÖNSÖZ Türkiye nin bilgi toplumuna dönüşümü konusunda yapılan çalışmalar, siyasi iradenin de büyük desteği ve ilgili tüm tarafların özverisiyle sürdürülmektedir. Son dönemde yaşanan gelişmeler, bir

Detaylı

KÜÇÜK ŞEHİR BELEDİYELERİNDE WEB SİTESİ VE E-BELEDİYE KULLANIMI: BİLECİK BELEDİYESİ ÖRNEĞİ

KÜÇÜK ŞEHİR BELEDİYELERİNDE WEB SİTESİ VE E-BELEDİYE KULLANIMI: BİLECİK BELEDİYESİ ÖRNEĞİ KÜÇÜK ŞEHİR BELEDİYELERİNDE WEB SİTESİ VE E-BELEDİYE KULLANIMI: BİLECİK KÜÇÜK ŞEHİR BELEDİYELERİNDE WEB SİTESİ VE E-BELEDİYE KULLANIMI: BİLECİK Yrd. Doç. Dr., Bilecik Üniversitesi, İİBF, İşletme Bölümü,

Detaylı

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI 1. 130 Yılı Deviren Bir Oda: İzmir Ticaret Odası İzmir in tarihi çok sesliliğin,

Detaylı

e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI

e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ www.bilgitoplumu.gov.tr Eylül 2005 i ii Bu yayın tüm içeriği ile http://www.bilgitoplumu.gov.tr adresinde yer

Detaylı

e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI

e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI e-devlet PROJE ve UYGULAMALARI BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ www.bilgitoplumu.gov.tr Eylül 2005 i Bu yayın tüm içeriği ile http://www.bilgitoplumu.gov.tr adresinde yer almaktadır.

Detaylı

FATİH BELEDİYESİ 2009 YILI YILLIK PERFORMANS PROGRAMI

FATİH BELEDİYESİ 2009 YILI YILLIK PERFORMANS PROGRAMI FATİH BELEDİYESİ YILI YILLIK PERFORMANS PROGRAMI 1 Üst Yöneticinin Sunuşu 2 3 Üst Yönetici Sunuşu mali yılından itibaren uygulanacak olan Fatih Belediyesi Yıllık Programı stratejik amaçlar doğrultusunda

Detaylı

Performans Denetimi Raporu. e-devlete GEÇİŞTE KAMU KURUMLARI İNTERNET SİTELERİ

Performans Denetimi Raporu. e-devlete GEÇİŞTE KAMU KURUMLARI İNTERNET SİTELERİ Performans Denetimi Raporu e-devlete GEÇİŞTE KAMU KURUMLARI İNTERNET SİTELERİ Haziran-2006 832 sayılı Sayıştay Kanunu na 4149 sayılı Kanun ile eklenen Ek 10 uncu madde uyarınca hazırlanan bu raporun Sayıştay

Detaylı

İKİNCİ BÖLÜM E-DÖNÜŞÜM. 2.1. BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve E-DÖNÜŞÜM

İKİNCİ BÖLÜM E-DÖNÜŞÜM. 2.1. BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve E-DÖNÜŞÜM 865 İKİNCİ BÖLÜM E-DÖNÜŞÜM 2.1. BİLGİ TOPLUMU STRATEJİSİ ve E-DÖNÜŞÜM Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yenilikler, ekonomik ve sosyal hayatın her alanını ve toplumun tüm kesimlerini çeşitli yönlerden

Detaylı

E-BELED YEC L K KILAVUZU YEREL YÖNET M VATANDAfi ETK LEfi M

E-BELED YEC L K KILAVUZU YEREL YÖNET M VATANDAfi ETK LEfi M STRATEJİK RAPOR NO:..., EKİM 2006 E-BELED YEC L K KILAVUZU YEREL YÖNET M VATANDAfi ETK LEfi M Bu rapor Türkiye Bilişim Vakfı'nın maddi katkılarıyla Yrd. Doç. Dr. Rabia Karakaya Polat tarafından hazırlanmıştır.

Detaylı

T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI İNTERNET SİTESİ - TASARIM - HOSTING HİZMETLERİ İŞİ 2011 YILI TEKNİK SARTNAMESİ

T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI İNTERNET SİTESİ - TASARIM - HOSTING HİZMETLERİ İŞİ 2011 YILI TEKNİK SARTNAMESİ T.C. BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI İNTERNET SİTESİ - TASARIM - HOSTING HİZMETLERİ İŞİ 2011 YILI TEKNİK SARTNAMESİ Bu şartname 2 (iki) bölümden oluşmaktadır: Birinci Bölüm, www.bakka.org.tr adresinde yayında

Detaylı

Nihat ERGÜN Sanayi ve Ticaret Bakanı

Nihat ERGÜN Sanayi ve Ticaret Bakanı BAKAN SUNUŞU 2009 yılı bütün dünyayı derinden etkileyen küresel finansal krizin gölgesinde geçti. Dünyanın pek çok ülkesinde küresel krizin etkilerini azaltmak üzere bir yandan anlık ve geçici tedbirler

Detaylı

e-ortamda Kamu ve özel sektördeki bilgi işlem merkezlerini (BİM) Türkiye nin tarih ve kültür birikimi, http://www.bilisimdergisi.

e-ortamda Kamu ve özel sektördeki bilgi işlem merkezlerini (BİM) Türkiye nin tarih ve kültür birikimi, http://www.bilisimdergisi. Türkiye nin tarih ve kültür birikimi, e-ortamda Tarihi ve kültürel alandaki birikimi, doğru bilgi ve belgelerle kullanıma sunacak olan Türkiye Kültür Portalı, test yayına başladı. Türkiye Somut Olmayan

Detaylı

Bilgi İşlem Müdürlüğü

Bilgi İşlem Müdürlüğü Yazı İşleri TEKNİK DONANIM» Network Altyapısının Oluşturulması» Bilgisayar ve Yedek Aksamların Temini» Yedekleme ve Bilgi Güvenliği» Yeni Teknolojilere Adaptasyonun Sağlanması ASKER AİLE YARDIMI KALEMİ

Detaylı

2011 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

2011 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2011 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI İÇİNDEKİLER I. BAŞKAN SUNUŞU... 4 II. GENEL BİLGİLER... 5 A. MİSYON VE VİZYON... 5 B. İDAREYE İLİŞKİN BİLGİLER... 6 1. TARİHÇE... 6 2. MEVZUAT...

Detaylı

ÜNİBEL A.Ş. 2004 YILI MALİ DURUM Şirket Sermayesi...1 trilyon 370 milyar TL. Beher Hisse Adedi 1.000.000 TL.'dir.

ÜNİBEL A.Ş. 2004 YILI MALİ DURUM Şirket Sermayesi...1 trilyon 370 milyar TL. Beher Hisse Adedi 1.000.000 TL.'dir. ÜNİBEL A.Ş ÖZEL EĞİTİM VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş Büyükşehir Belediyesi bağlı kurum ve kuruluşlar ile şirketlerinin bilgi teknolojileri alanında çözümlerinin üretilmesi, teknik destek

Detaylı

TODAİE Yerel Yönetimler Web Portal.

TODAİE Yerel Yönetimler Web Portal. Kuruluşundan Günümüze YerelNET: TODAİE Yerel Yönetimler Web Portal. AslzAkay * Giriş Günümüzde Türkiye'de yerel yönetimler, bir yandan reform çalışmalan kapsamında değişen mevzuatın getirileri, artan yetkilerle

Detaylı

BİLGİ HİZMETLERİ. http://www.tobb.org.tr

BİLGİ HİZMETLERİ. http://www.tobb.org.tr http://www.tobb.org.tr BİLGİ HİZMETLERİ Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler bilgiye ulaşmada zaman ve mekan sınırlamalarını ortadan kaldırmıştır. Böylelikle, kurum ve kuruluşlar sundukları

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU

2008 YILI FAALİYET RAPORU 2008 YILI FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ 2009 2 BAKAN SUNUŞU Günümüzde patent ve faydalı modeller, markalar, endüstriyel tasarımlar, coğrafi işaretler ve entegre devre topografyalarından

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BAKAN SUNUŞU 2023 yılında dünyanın en büyük on ekonomisi arasında yer almayı hedefleyen Türkiye nin, bu hedefe ulaşma sürecinde kullanacağı en önemli araçların başında sınai

Detaylı

ÇUKUROVA BELEDİYESİ PERFORMANS PROGRAMI 2013 1

ÇUKUROVA BELEDİYESİ PERFORMANS PROGRAMI 2013 1 ÇUKUROVA BELEDİYESİ 1 ÇUKUROVA BELEDİYESİ 2 İÇİNDEKİLER : ÇUKUROVA BELEDİYESİ I. SUNUŞ 4 II. GENEL BİLGİLER 5-20 a. MİSYON VE VİZYON 5 b. YETKİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR 6-8 c. TEŞKİLAT YAPISI 9 d. FİZİKİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU...

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İ GRAFİKLER LİSTESİ... İİİ BAŞKANIN ÖNSÖZÜ... İX GİRİŞ... Xİ 1. KALİTE POLİTİKAMIZ... 2 1.1.VİZYONUMUZ... 2 1.2.MİSYONUMUZ... 2 1.3.İLKE VE DEĞERLERİMİZ... 2 2.STRATEJİK

Detaylı

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU...

İÇİNDEKİLER 4. STRATEJİK AMAÇLARIMIZ VE STRATEJİK HEDEFLERİMİZ... 53 5. İZLEME DEĞERLENDİRME... 68 STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLER TABLOSU... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İ GRAFİKLER LİSTESİ... İİİ BAŞKANIN ÖNSÖZÜ... İX GİRİŞ... Xİ 1. KALİTE POLİTİKAMIZ... 2 1.1.VİZYONUMUZ... 2 1.2.MİSYONUMUZ... 2 1.3.İLKE VE DEĞERLERİMİZ... 2 2.STRATEJİK

Detaylı

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU. Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü İÇİNDEKİLER III TABLOLAR V SUNUŞ VII I- GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 1 B- Yetki Görev ve Sorumluluk

Detaylı

OTOMASYON DONANIM. Tüm birimlerimiz (ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde) işlerini büyük kısmını bilgisayar otomasyonu üzerinden yapmaktadır.

OTOMASYON DONANIM. Tüm birimlerimiz (ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde) işlerini büyük kısmını bilgisayar otomasyonu üzerinden yapmaktadır. Faaliyet Raporu 2011 Bilgi İşlem Müdürlüğü DONANIM» Network Altyapısının Oluşturulması» Bilgisayar ve Yedek Aksamların Temini» Yedekleme ve Bilgi Güvenliği» Yeni Teknolojilere Adaptasyonun Sağlanması E-BELEDİYE

Detaylı

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU Nisan ANKARA Mali Hizmetler Müdürlüğü İÇİNDEKİLER SUNUŞ III I- GENEL BİLGİLER 1 A- Misyon ve Vizyon 1 B- Yetki Görev ve Sorumluluk 1 C- İdareye İlişkin

Detaylı

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI 1 MEDYA GÜNDEM DİJİTAL YAYINCILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İhraççı Bilgi Dokümanıdır Bu ihraççı bilgi dokümanı Sermaye Piyasası

Detaylı

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI 1 Ocak - 31 Aralık 2014 faaliyet dönemini kapsayan Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu, Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) nun 3 Ocak 2014 tarih, 28871

Detaylı