Hugo BOSS Onur AKBAL Ahmet Utku UYAN Ezgi KAPISIZ Yasemin AYTEMİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hugo BOSS Onur AKBAL 2007470001 Ahmet Utku UYAN 2008470097 Ezgi KAPISIZ 2008470046 Yasemin AYTEMİZ 2008470006"

Transkript

1 Ücret Sistemleri ve Verimlilik Hugo BOSS Onur AKBAL Ahmet Utku UYAN Ezgi KAPISIZ Yasemin AYTEMİZ

2 Hugo Ferdinand Boss sıradan bir terziydi. 33 yaşında kendi firmasını 1924 yılında açtı. Kendi adını taşıyan ve 30 kişi çalıştıran bu küçük firmanın dünyaca ünlü bir moda devi haline geleceğini o günlerde kimse tahmin edemezdi 1931 yılında büyük ekonomik krizin etkileri ağır bir şekilde hissedilirken firmanın kaderi, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin firmaya parti üniformalarını sipariş etmesiyle bir yol ayrımına girdi.

3

4 Hugo Boss bu tarihte partinin paramiliter SS ve SA birlikleri ile Hitler Gençliği'nin üniformalarını dikmeye başladı. Hugo Boss bu üniformaları üreten tek firma değildi. Firma 1938'den itibaren ordu üniformalarını da dikmeye başlayarak çok para kazandı. Üniforma pazarında bir numara olmasa da, branşının önemli şirketleri arasına girdi. Bu nedenle Hugo Boss savaşın sona ermesinin ardından oldukça büyük sıkıntıya düştü.

5 1950'lerin - İlk erkek takım elbiseleri 1960'lı yıllarda erkek takım elbiseleri ilk standart üretim

6 BOSS marka oluşturulması BOSS marka yüksek kaliteli erkek koleksiyonları ile 1970'li yılların başında başlatıldı. Bu, son derece dar omuzlar ve iki düğmeli, tek düğmeli blazer dönemdi. BOSS 1977 yılında marka olarak tescil edilmiştir.

7

8 Motor spor sponsorluğu BOSS lisans işlemleri başlatır Golf sponsorluğu Tenis sponsorluğu

9 Gözlük lisans HUGO BOSS 1989 yılında da dahil olmak üzere gözlük güneş gözlüğü için lisans verildi. Yenilikçi tasarımlar ve klasik zarafet ile gözlük koleksiyonları, mükemmel bir şekilde, tek bir markanın yansıtıyor.

10 Üç marka stratejisi HUGO BOSS, 1993 yılında üç marka stratejisi tanıttı. İki yeni marka, HUGO ve Baldessarini, çekirdek BOSS marka artırmak için eklenmiştir. HUGO ilerici, yenilikçi stil ve Baldessarini lüks, sofistike itiraz HUGO BOSS moda için yeni hedef grupları için kapılarını açtı.

11 Ayakkabı lisansı Sanat sponsorluğu HUGO BOSS ÖDÜLÜ Saat lisansı BOSS Golfwear HUGO Bayan Giyim BOSS Orange

12 BOSS Siyah Bayan Giyim

13 2000 yılı ilk kadın koleksiyonu, BOSS çekirdek marka altında piyasaya girmiştir. Bu koleksiyon, high-end moda pazarında BOSS Black erkek koleksiyonu ile birlikte uyumlu hale getirilmiştir. BOSS Siyah Bayan Giyim, özel tasarımlar, şık malzemeler ve yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır doğal bir lezzet ile, modern, başarılı ve kendine güvenen kadınlara hitap ediyor.

14 Yelken sponsorluk

15 Ayakkabı ve deri eşya Ocak 2004 yılında, ayakkabı ve deri eşya imalatı HUGO BOSS Grubu kurulmuştur.

16 BOSS Selection Modern tüketicilerin istekleri daha sofistike hale geldikçe, üstün kalite ve kusursuz işçilik için talep büyüdü.boss gibi lider bir marka için, yenilikçi çözümler ile bu değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için önemli olduğunu ve böylece, tamamen yüksek kaliteli erkek giyim segmentinde kapak ürünler sunmaya özen gösterdiler. Bu ihtiyacı cevap vermek için, lüks hattı BOSS Selection ilk Sonbahar / Kış 2004 sunuldu

17 BOSS Turuncu Bayan Giyim 2006 yaz sezonu için bir BOSS Orange Bayan Giyim, mevcut erkek koleksiyonu aynı, rahat, bireyci ve hareketli stilleri seven kadınlar için başlatıldı.

18 UNICEF ile Ortaklık Birkaç yıl için desteklenen çocuk yardım kuruluşları, HUGO BOSS - çocuklara yardım örgütü UNICEF ile birlikte 2007 yılı boyunca, Afrika'nın en yoksul ülkelerde okullar oluşturmaya başladı. Bu proje çerçevesinde, Angola, Malavi, Ruanda, Mozambik, Zimbabwe ve Güney Afrika'da okullar açıldı veya yenilenmiş ve yeni öğretim materyalleri ile birlikte olmuştur.

19 Online Mağaza BOSS Seçim Müşteriye Özel Hat Bebe Çocuk lisans BOSS Yeşil Bayan Giyim

20 Günümüze geldiğimiz zaman ise HUGO, Baldessarini ve BOSS adı altında 3 tane markası bulunmaktadır.şirketin merkezi Almanya nın Metzingen şehrinde bulunmaktadır kişinin üzerinde çalışanı bulunmaktadır 2010 yılı cirosu 1.7 milyar doları bulmuştur. Üretimde bulunduğu alanlar ise erkek ve bayan giyim,ayakkabı ve deri aksesuar,kol saati,parfüm,cep telefonu aksesuarı,çocuk giyim ve motosiklet kaskından oluşan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktadırlar. Dünyanın 124 ülkesin de 6100 mağazada satış yapmaktadırlar.

21 Hugo BOSS un; En büyük olmak gibi bir kaygısı yok, Öncelikli hedefi kalite. «En önemli değeri insan» Pazarlama ve satış bölümleri yok. Türkiye de 6 tane mağazası var.

22 Türkiye de BOSS; İlk etapta Eskişehir de SARAR bünyesinde üretim yapılıyor, 1999 da İzmir serbest bölgede takım elbise fabrikası kuruluyor, Üretim maliyetleri ve kalite tatmin edici bulununca 2005 te gömlek ve kadın giyim fabrikaları kuruluyor çalışan bulunuyor. Ulaşım 425 tane servisle sağlanıyor.

23 En önemli değer insan; Özellikle operatörler çok önemli çünkü üretimi onlar yapıyor. Kaliteli ürünler ancak kaliteli operatörler ile elde edilebilir. Takım elbise marka için çok önemli. Dünyada üretilen Hugo BOSS takım elbiselerinin %80 i Türkiye de üretiliyor.

24 En önemli hedef kalite; İşten çıkarılmaların temelinde kaliteyi düşüren tutumlar yatmaktadır. Kalitenin bu kadar önemsenmesi sürekli eğitimi de zorunlu kılmıştır. Deneme süresi 2 ay. Deneme süresinde operatörler TEM de eğitiliyor.

25 Operatörlerin önceki deneyimler pek önemsenmiyor. Önemli olan Hugo BOSS un ne beklediği. Tecrübesiz operatörler 2-3 ay eğitimden sonra çalışmaya başlıyor. Beyaz yakalılarda 2 günlük oryantasyon veya 2 haftalık eğitimden sonra çalışma başlıyor. Eğitim sürekli devam ediyor. Kâğıt üstünde olmasa da mutlaka bir koç atanıyor. Yöneticiler için liderlik enstitüsü var. İşe alımlarda duruş çok önemli.

26 Üretim; Üretimde 8 hat var. Bu hatların işleyişi üretim mühendisliği tarafından en ince ayrıntısına kadar planlanıyor. Örneğin takım elbise üretildikten sonra mamul depoya giriyor ve kalite kontrol yapılıyor. Her 4-5 operatöre 1 kalite operatörü düşüyor.

27 Çalışma saatleri; Şirket işçileri 2 vardiyalı olarak çalıştırıyor, Haftalık çalışma süresi 45 saat, Çalışılan süre kartlı sistem sayesinde belirleniyor. Eşit işe eşit ücret politikası uygulanıyor, Adil bir ücret sistemi uygulanıyor.

28 İnsan kaynakları sürecinde Hugo BOSS a has «sekizgen yönetim anlayışı» benimseniyor. Bu anlayış insan kaynaklarının tüm süreçlerini barındırıyor. * Eğitim geliştirme, * Organizasyon geliştirme, * İşe alım, *İnsan sistemleri, *Teknik eğitim gibi.

29 Öneri sistemi, Şirkette çok ciddi işleyen bir öneri sistemi var. Ayın önerisi ve ayın bandı seçiliyor, Kazanılan puanlarla ürün alınabiliyor, Ayın bandı seçiminde devamsızlık, üretim kalitesi, hata oranı, verimlilik ve fazla mesai gibi pek çok faktör etkili.

30 Prim sistemi; Kıdem, öğrenim, performans, verimlilik ve yetkinliğe bağlı olarak bir prim sistemi uyguluyor. Bu faktörlerin belli ağırlıklarla etkili olduğu bir sistem uygulanıyor. İkramiye düzenli olarak verilmiyor fakat yıllık izinlerden önce mutlaka bir ödeme yapılıyor.

31 Hiyerarşik yapı, Müdür Bölüm yöneticileri Uzmanlar Uzmanlar yetkinliklerine göre 3 e ayrılıyorlar.

32 Mavi yakalılarda hiyerarşik yapı; Libero Esnek Standart

33 İŞ ANALİZLERİ İş analizleri üretim mühendisliği tarafından yapılıyor. Bu yüzden İK konu hakkında pek bilgi sahibi değil. Her operatörün kendine has yetkinlikleri (kol takma, yan çatma vb.)var. Buna bağlı olarak üretim mühendisliği iş planı yaparak işe yerleştirme faaliyetini üstleniyor.

34 Yönetim Teknikleri Firma için yalın üretim çok önemli, Yönetim için ise; Altı sigma, 5S, Ve toplam kalite yönetimi benimseniyor.

35 Sosyal tesisler; Fabrika bünyesinde internet kafe, kuaför, restoran, bilardo salonu gibi sosyal tesisler bulunmakta. Bunların yanı sıra yaz partisi, piknik, yılbaşı baloları ve olimpiyatlar gibi sosyal faaliyetler yapılıyor. 17 tane sosyal kulüp var. Yaz partisi hariç faaliyetlerde beyaz yaka-mavi yaka ayrımı yapılmıyor.

36 Sosyal yardımlar; Burslar veriliyor. Burs verilen öğrenciler işe alımlarda öncelikli pozisyonda oluyorlar, Her çalışan ilkokul düzeyinde bir öğrenciye danışmanlık yapıyor ve yine burs sağlanıyor, Bu bursların dağıtımı şirket bünyesindeki eğitim derneğiyle yapılıyor. Ayrıca işçilere senede 1 veya 2 defa kumaş dağıtımı yapılıyor, 1 defa da ürün dağıtımı yapılıyor

37 Hugo BOSS ta çalışmak; Kurumsal bir şirkette çalışmanın avantajları var. Serbest bölge mevzuatında dahil olduğu için çalışanlar gelir vergisinden muaf. Oturmuş bir örgüt kültürü ve nispeten rahat bir çalışma ortamı var. Sendika üyeliğine sıcak bakılmıyor.(5 Kasım itibariyle 21 işçi sendikalı olduğu için işten çıkarılmış.)

2.1.6. Sermaye:... 47 2.2 KURULUŞUN TEDARİKÇİLERİ VE İLİŞKİLER... 47 2.3 TESİS YER SEÇİMİ VE YERLEŞİM PLANI... 53 3. ÜRETİM VE PLANLAMA

2.1.6. Sermaye:... 47 2.2 KURULUŞUN TEDARİKÇİLERİ VE İLİŞKİLER... 47 2.3 TESİS YER SEÇİMİ VE YERLEŞİM PLANI... 53 3. ÜRETİM VE PLANLAMA İÇİNDEKİLER BÖLÜM1 KURULUŞ HAKKINDAKİ GENEL BİLGİLER... 3 1.1 KOÇ HOLDİNG A.Ş... 3 1.2 KURULUŞUN ADI VE ADRESİ... 4 1.3 FİRMANIN TANITIMI... 5 1.4 FİRMANIN TARİHÇESİ... 7 1.5 BULAŞIK MAKİNESİ İŞLETMESİNİN

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

ÇEK RJİN INTEGRATED SERVICE SOLUTIONS WORLD WORLD NEDEN?

ÇEK RJİN INTEGRATED SERVICE SOLUTIONS WORLD WORLD NEDEN? ÇEK RJİN 2009470043 ERDEM YAHYA IŞIK 2009470073 CEYDA TEKGÜL 2009470102 BURAK TALAT ÖZGÖNÜL 2009470117 NEZAHAT PEKER WORLD INTEGRATED SERVICE SOLUTIONS WORLD NEDEN? 1901 yılında Danimarka da kuruldu. Avrupa

Detaylı

2010 FAALİYET RAPORU. 66 yıldır bunun için çalışıyoruz.

2010 FAALİYET RAPORU. 66 yıldır bunun için çalışıyoruz. 2010 FAALİYET RAPORU 66 yıldır bunun için çalışıyoruz. İçindekiler 2 Kısaca Ülker Bisküvi 4 Yıldız Holding e Genel Bakış 6 Başlıca Finansal ve Operasyonel Göstergeler 6 Ülker Bisküvi nin Hisse Senedi Performansı

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014

BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014 BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014 İçindekiler 1. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlkeler 2. Çilek Mobilya A.Ş. Hakkında Kurum

Detaylı

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı 2 Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı Türk mobilya sektörü, 2013 yılında gerçekleştirilen 2 milyar dolarlık ihracatla dünyada 17 inci sıraya yükseldi. 2023 yılın hedefi ise 10 milyar dolarlık ihracat. Bu

Detaylı

11.01.2013. BEŞER HOLDING HAKKıNDA; BEŞER HOLDİNG A.Ş

11.01.2013. BEŞER HOLDING HAKKıNDA; BEŞER HOLDİNG A.Ş 11.01.2013 BEŞER HOLDING HAKKıNDA; BEŞER HOLDİNG A.Ş ÜCRET SİSTEMLERİ VE VERİMLİLİK 1961 yılında kurucusu merhum Sabahattin BEŞER Başkanlığında 1. Sanayi Sitesi nde Otomotiv Yan Sanayi Sürtünme Malzemeleri

Detaylı

WORLD SARTEN AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ ZEKİ SARIBEKİR

WORLD SARTEN AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ ZEKİ SARIBEKİR SARTEN WORLD 2011 / 01 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayımlanır ZEKİ SARIBEKİR AMBALAJIN SÜPERMARKETİ OLACAĞIZ * Sarkap Manisa: Bir Örneği Daha Yok! * Silivri de Bir Kalite Merkezi *

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU www.kibar.com İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA 3 MesajLAR 4 Kibar Grubu 6 Çalışma Hayatı Çevre Bilincimiz Topluma Kattığımız Değer 16 19 24 2 RAPOR HAKKINDA Bu rapor, Küresel İlkeler

Detaylı

Ak-Kim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu

Ak-Kim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu Ak-Kim Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2010 İçindekiler 1 Sunuş 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Beyanı 3 Şirket Profili Ak-Kim e Bakış 4 Ak-Kim in Kısa Tarihi 6 Ak-Kim

Detaylı

Leadership Insights. Bir değişim Yöneticisi Cem Nafiz Yalçın. İçimizdeki Lider

Leadership Insights. Bir değişim Yöneticisi Cem Nafiz Yalçın. İçimizdeki Lider CEO S 2010 SAYI:67 Leadership Insights Dr.Yeşim Toduk AKİŞ İçimizdeki Lider Bir değişim Yöneticisi Cem Nafiz Yalçın Dünyanın her tarafını ısıtan Termo Teknik şirketinin CEO su Cem Nafiz Yalçın... Bir değişim

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

İÇERİK SAYFA İÇERİK SAYFA. Sürdürebilirlik Raporlama Kapak Paydaşlarımıza Yaklaşımımız 16. Yöneticinin Giriş Yazısı 2 Paydaşlarımız 17 18

İÇERİK SAYFA İÇERİK SAYFA. Sürdürebilirlik Raporlama Kapak Paydaşlarımıza Yaklaşımımız 16. Yöneticinin Giriş Yazısı 2 Paydaşlarımız 17 18 RAPOR İÇERİK İÇERİK SAYFA İÇERİK SAYFA Sürdürebilirlik Raporlama Kapak Paydaşlarımıza Yaklaşımımız 16 Yöneticinin Giriş Yazısı 2 Paydaşlarımız 17 18 Mülkiyet Yapısı & Yönetici Profilleri 3 Sosyal Proje

Detaylı

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ EN FAZLA İHRACAT YAPAN 4 ŞİRKETE SAHİBİZ Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 2012 yılının Türkiye'de hızlı büyüme dinamiklerini yavaşlatmaya yönelik ekonomik tedbirlerin, yurt dışında ise süregelen

Detaylı

Şişecam Topluluğu Dergisi Ekim-Kasım-Aralık 2013 Sayı: 293. Denizli Cam. Türkiye de cama nefesle hayat veren tek fabrika

Şişecam Topluluğu Dergisi Ekim-Kasım-Aralık 2013 Sayı: 293. Denizli Cam. Türkiye de cama nefesle hayat veren tek fabrika Şişecam Topluluğu Dergisi Ekim-Kasım-Aralık 2013 Sayı: 293 Denizli Cam Türkiye de cama nefesle hayat veren tek fabrika DENİZLİ CAM TÜRKİYE DE CAMA NEFESLE HAYAT VEREN TEK FABRİKA Yaklaşık 5 bin yıllık

Detaylı

2011 E BAKIŞ GİRİŞİMCİLİK KEYFİ ÜZERİNE. Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI. Röportaj: Genel değerlendirme Sayfa 2. Würth Grubu Sayfa 3

2011 E BAKIŞ GİRİŞİMCİLİK KEYFİ ÜZERİNE. Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI. Röportaj: Genel değerlendirme Sayfa 2. Würth Grubu Sayfa 3 2011 E BAKIŞ Würth Yıllık Bülten BAŞYAZI Girişimci ruhumuzdan kaynaklanan coşku ve heyecanla yeniliklere açılıyoruz. Şimdi hareket zamanı! Sevgili okurlar, Yeni bir şeye başlamaya karar verdiğinizde yaşanan

Detaylı

Değerli Okurlarımız; Bu haftanın konu başlıkları;

Değerli Okurlarımız; Bu haftanın konu başlıkları; Değerli Okurlarımız; Bildiğiniz gibi; 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını, elektronik iletişim

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır.

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. 2014 Faaliyet Raporu www.fordotosan.com.tr Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. İçindekiler Bir Bakışta Ford Otosan Özet Sonuçlar Ana Göstergeler

Detaylı

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır

DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Nisan 2008 DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır İş Makineleri Sayı 6 KOMATSU 25. GURUR YILINDA DA SEKTÖRDEKİ LİDERLİĞİNİ* SÜRDÜRÜYOR... * 2007-2008 İMDER sonuçlarında Ekskavatör, Yükleyici, Dozer ve Greyder

Detaylı

İçindekiler. Bölüm I : Sunuş

İçindekiler. Bölüm I : Sunuş Faaliyet Raporu 2012 İçindekiler Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 9 Faaliyet Raporu Hazırlanma Esasları ve Yasal Dayanağı 10 Yönetim Kurulu ndan 11 Yapı Kredi Emeklilik Anonim Şirketi nin 21 Mart

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR OCAK 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

Detaylı

Vestel Faaliyet Raporu 2010

Vestel Faaliyet Raporu 2010 Vestel Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Kurumsal Profil 2 2010 da Rakamlarla Vestel 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 8 İcra Kurulu 12 Özetle Zorlu

Detaylı

Global Compact Raporu 2010

Global Compact Raporu 2010 Global Compact Raporu 2010 1 Giriş Sosyal Uygunluk Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2 Önce İnsan Senin için çalışanların insan olduğunu ve onlara iyi davranmanın senin sorumluluğun olduğunu hiçbir zaman unutma

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

WORLD SARTEN. Prestij Fabrikası. Sarten Karacabey Dairy Pak 2012 / 04

WORLD SARTEN. Prestij Fabrikası. Sarten Karacabey Dairy Pak 2012 / 04 WORLD 2012 / 04 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayınlanır Sarten Karacabey Dairy Pak Prestij Fabrikası * Polisan CEO su Erol Mizrahi den yeni dönem büyüme planları * Kozmetikte doğal trend

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 2 Başlıca Finansal Göstergeler 6 Kısaca Garanti Emeklilik ve Hayat 7 Kilometre Taşları 8 Vizyonu,

Detaylı