MOBİL DÜNYA KONGRESİ 2014 İNCELEME GEZİSİ VE İSTANBUL UN 2018 YILINDAN İTİBAREN ETKİNLİĞE ADAYLIĞI TOPLANTISI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MOBİL DÜNYA KONGRESİ 2014 İNCELEME GEZİSİ VE İSTANBUL UN 2018 YILINDAN İTİBAREN ETKİNLİĞE ADAYLIĞI TOPLANTISI"

Transkript

1 MOBİL DÜNYA KONGRESİ 2014 İNCELEME GEZİSİ VE İSTANBUL UN 2018 YILINDAN İTİBAREN ETKİNLİĞE ADAYLIĞI TOPLANTISI Bilindiği üzere Mobil Dünya Kongresi dünyada başta uluslararası GSM operatörleri olmak üzere mobil iletişimin tüm taraflarının bir araya geldiği sektörünün en büyük global etkinliğidir. Her sene 200 den fazla ülkeden yaklaşık ziyaretçiyi ağırlayan sözkonusu Kongre ve serginin sahibi olan GSMA, beş senede bir etkinliğe evsahipliği yapan şehri değiştirmektedir. Sözkonusu etkinlik yılları arasında Barselona evsahipliğinde düzenlenmekte olup, 2018 yılından itibaren GSMA tarafından etkinliğe beş sene süre ile evsahipliği yapacak yeni bir şehir seçilecektir. Bu kapsamda, dünyada kongre şehri olarak gitgide yıldızı parlayan İstanbul un böyle önemli bir organizasyona evsahipliği yapmasının hem şehrimize hem de ülkemize önemli düzeyde bir katma değer sağlayacağı muhakkaktır. Bu noktadan hareketle, Mobil Dünya Kongresi ve Sergisi nin 2018 yılından sonra beş sene süreyle İstanbul da düzenlenmesi amacıyla Odamızca çalışmalar yürütülerek, bu konudaki Odamızın ilk girişimi 26 Şubat 2013 tarihinde Barselona daki Mobil Dünya Kongresi esnasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Dursun Topçu başkanlığındaki bir heyetin GSMA CEO su John Hoffman ile bir araya gelerek İstanbul un kongre şehri olarak tanıtımı ile başlatıldı. Sözkonusu girişimimizin sürdürülmesi ve İstanbul un adaylığı talebimizin 2014 senesinde daha kuvvetli bir şekilde GSMA üst düzey yetkililerine hatırlatılması ve aynı zamanda Mobil Dünya Kongresi Fuarı ve Sergisi nin yerinde incelenmesi için Şubat 2014 tarihinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi nde de Odamız girişimleri sürdürüldü. Mobil Dünya Kongresi ne 24 Şubat 2014 Pazartesi günü intikal eden Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çağlar başkanlığında ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Dursun Topçu, Yönetim Kurulu Üyeleri Öznur Değirmenci ve Ebubekir Sıddık Koyuncu ile

2 Meclis Üyelerinden oluşan heyetimiz fuar alanında İTO standında önce katılımcı firmaları tek tek ziyaret ettiler. Ardından Barselona Başkonsolosumuz Sayın Emir Salim Yüksel, Barselona Ticaret Ataşelerimiz Bekir Aslaner ve ve Ayfer Çomoğlu Odamız standını ziyaret ederek, Odamız heyeti ile bir araya geldiler. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çağlar, Barselona Başkonsolosumuz Sayın Emir Salim Yüksel, Barselona Ticaret Ataşelerimiz ve Heyet üyeleri öncelikle Odamız standında yer alan 13 katılımcı firmanın teşekkür sertifikalarını takdim ettiler ve fuara bireysel olarak katılan diğer Türk firmalarının standlarını da tek tek gezerek görüşmelerde bulundular.

3 Heyetimiz fuardaki uluslararası düzeyde ün yapmış belli başlı bilişim firmalarının standlarını da ziyaret etti. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çağlar başkanlığındaki ve Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ile Turkcell, Avea ve Türk Telekom CEO larının da yer aldığı Odamız heyeti 25 Şubat 2014 Salı sabahı Mobil Dünya Kongresi nin 2018 yılından itibaren 5 sene süreyle İstanbul da düzenlenmesi için GSMA CEO su John Hoffman ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Anılan toplantıda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çağlar konuşmasında; Geçtiğimiz sene yapılan ilk toplantıda GSMA CEO su John Hoffman ın İstanbul un tanıtım sunumunun ardından çalışmaların hızlandırılmasını belirten sözlerinden cesaret alarak; hükümetin, Büyükşehir Belediyesinin, STK lar ve özel sektörün desteği ile bu toplantıya katıldığımızı vurgulayarak sözlerine başladı. Uluslararası basından da takip edildiği üzere dünyanın önde gelen ekonomileri durağan bir seviye izlerken Türkiye ekonomisinin istikrarlı bir şekilde büyüdüğüne dikkat çeken Sayın Çağlar, ülkemizin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomi arasında olma hedefi ile İstanbul da çok önemli altyapı ve ulaşım projelerini hızla gerçekleştirmekte olduğunu kaydetti. Sayın Çağlar, geçen sene 4 Milyon kişinin e-visa ile kolayca vizelerini alabildiğini vurgulayarak, İstanbul un halihazırda m 2 lik fuar alanına sahip olduğunu ve m2 lik ise İstanbul World Trade Center da ek inşaat yapılabileceğini ve ruhsatı bulunan bir fuar alanının da mevcut olduğunu belirtti.

4 Ayrıca, 2013 resmi verilerine göre yatak kapasitesine sahip olan İstanbul un dünyanın önde gelen metropolleri arasında en güvenilir şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Sayın İbrahim Çağlar, İstanbul un altyapı ve ulaşım projeleri olarak; İstanbul Finans projesini, Kanal İstanbul Projesini, Marmaray ı, Eurasia 2. Tüp Geçit Projesini, 2019 kadar tamamlanacak Metro Ağı nı, üçüncü Boğaz Köprüsünü ve 3. Havalimanı ile büyük fuar alanını, İstanbul Haritası üzerinde yerlerini tek tek göstererek ayrıntılı bir şekilde açıkladı.

5 2020 Olimpiyatlarında İstanbul un Tokyo şehri ile beraber finale kaldığını kaydeden Sayın İbrahim Çağlar, Türkiye de dijital bir neslin yetiştiğini, Türkiye nin bilişime çok büyük önem verdiğini ve 2,25 Milyar dolarlık Fatih Projesi ile genç nesile 16 Milyon adet tabletin ücretsiz olarak hükümetimiz tarafından dağıtıldığını ifade etti. Türkiye nüfusunun % 50 sinin de 25 yaş altında olmasının bilişim sektörü açısından önemli bir avantaj olduğunu dile getiren Sayın İbrahim Çağlar, İstanbul un büyüyen ekonomisi, gelişen altyapısı, aktif genç nüfusu ve diğer metropollere oranla kongreyi düzenleyeceği süre zarfında ziyaretçi sayısını da maksimum seviyeye çıkarmayı, kazıkazan ilkesi ile karlı bir 5 sene geçirmeyi amaç edindiğimizi ve İstanbul un bu etkinliği başarılı bir şekilde organize edeceğini inandığımızı vurguladı. Sayın İbrahim Çağlar son olarak hükümetimizin ve özel sektörün desteğini alarak İstanbul un 2018 senesi itibariyle bu kongreye ev sahipliği yapması konusunda niyetli olduğumuzun altını çizerek, bu vesile ile John Hoffman ve heyetini İstanbul a davet ettiğimizi bildirdi. Ayrıca, toplantıda İstanbul u bir kongre şehri olarak açıklayan hem Türkiye nin hem de İstanbul un bu etkinliğe ev sahibi olarak avantajlarını ayrıntılı bir şekilde açıklayan Şubemizce hazırlanmış olan İngilizce İstanbul Tanıtım Kitapçığı da başta John Hoffman olmak üzere toplantıya katılanlara dağıtıldı. Toplantıda Sayın İbrahim Çağlar dan sonra söz alan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, İstanbul un otel ve yatak kapasitesi, ulaşım altyapısı ile MWC etkinliği için önemli bir aday olduğunu kaydederek, İstanbul un tarihi ve coğrafi konumu, Türk insanının da hizmet sektöründeki ileri düzeydeki kapasitesi ile güçlü bir aday olduğunu ve Türkiye deki diğer GSM operatörleri ile birlikte MWC de İstanbulun adaylığını gerekli olan her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

6 Türk Telekom CEO su ve aynı zamanda GSMA Birliğinin şu anki Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakam Kanafani, 7 yıldır İstanbul da yaşadığını belirterek, İstanbul un teknolojiyi çok seven halkı, iyi bir altyapısı, farklı din ve kültürlerden insanların özgürce yaşadığı kozmopolitik bir şehir olduğunu bildirdi. Türk Telekom un İstanbul un mobil bilişim altyapısına büyük yatırımlar yaptığını vurgulayan Kanafani, Barselona ya kıyasla İstanbul un MWC etkinliğinin katılımcı ve ziyaretçilere daha fazla imkanlar ve fırsatlar sunacağına inandığını kaydetti. Türk Telekom adına söz alan Mustafa Aykut da İstanbul un ulaşım imkanlarının etkinlik için yeterli olacağını ve Barselona dan ev sahibi olarak daha iyi bir seçenek olacağını ifade etti. Toplantıda söz alan Dünya GSM Birliği olan GSMA CEO su John Hoffman; Sayın İbrahim Çağlar tarafından yapılan sunum için teşekkür ederek sözlerine başladı ve kişisel olarak etkinliğin 2018 yılından itibaren İstanbul da düzenlenmesi fikrini desteklediğini zira kendisinin Uluslararası Olimpiyat Komitesi Seçici Kurul Üyesi olarak 2020 Olimpiyat Oyunlarında İstanbul lehine oy verdiğini, Tokyo şehri kazanınca da hayal kırıklığına uğradığını kaydetti. John Hoffman, MWC etkinliği için yeni aday şehirleri 2015 yılında düşünmeye ve hala etkinlik büyümeye devam ederse 2016 yılının başında ise tespit etmeye başlayacakları bilgisini verdi. John Hoffman, organizasyon için en önemli iki husustan birisinin fuar alanının uluslararası standartlarda ve m 2 den daha küçük olmaması gerektiğine ve ikinci olarak da kentin ulaşım sorununun olmamasına dikkat çekti. Etkinliği yılda ortalama kişinin ziyaret ettiğini belirten Hoffman, Barselona ya geliş nedenlerine bakarak (fuar alanı, yerinin iyi bir noktada oluşu, ulaşım imkanları, eğlenceli bir şehir oluşu, altyapısının güçlü olması, yeme içme özellikleri vs.) ev sahibi şehirde bulunması gereken kriterlerin kolayca anlaşılabileceğini dile getirdi. Hoffman, konuşmasının devamında, MWC etkinliğinin hem katılımcılara hem de ziyaretçilere çok iyi olanaklar sağladığına dikkat çekerek, GSMA olarak Barselona şehrine bu etkinlikten kar etmek için değil, firmalara iş imkanları sağlamak amacıyla geldiklerini belirtti.

7 Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Dursun Topçu, İstanbul da yeni planlanan fuar alanının inşaatına yakın zamanda başlanacağına dikkat çekti. Hakam Kanafani, İstanbul un genç nüfusuna dikkat çekerek, bu şehirde genç sanayi ve genç girişimcilerin olduğu ve İstanbul da yapımına başlanacak olan 3. Köprü ve 3. havalimanının ziyaretçilerin ulaşımında önemli rol oynayacağını, bu havalimanından da çok sayıda ekonomik charter uçaklarının kalkacağını belirtti. Son olarak John Hoffman, İstanbul u bu etkinliğe aday olarak düşünmek için çok fazla neden olduğunu ve kendilerinin de çok ilgilendiklerini bildirerek en yakın zamanda İstanbul u ziyaret etmek istediğini ifade etti. Toplantının sonunda Sayın İbrahim Çağlar, John Hoffman a gerçek yaprak üzerine ebru işlemeli tablo yu hediye etti.

8 GSMA - MWC MOBILE WORLD CONGRESS MOBİL DÜNYA KONGRESİ AVRUPA İŞLETMELER AĞI EŞLEŞTİRME TOPLANTILARI 2006 yılından bu yana ACC1Q (Katalan Hükümeti İşletme ve Çalışan Bakanlığı) ve Avrupa İşletmeler Ağı ortaklığı ile mobil teknoloji sektöründe faaliyet gösteren KOBİ ler, girişimciler ve yeni kurulan işletmelerin uluslararası ortaklıklar kurabilmelerine destek olmak amacıyla Mobil Dünya Kongresi nde yapılan eşleştirme toplantıları organizasyonu yapılmaktadır. Ülkemiz bilişim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizin sözkonusu eşleştirme toplantılarına KOSGEB Yurtdışı İnceleme Gezisi desteği kapsamında katılmalarını teminen Odamızın Organizatör Kuruluş başvurusu KOSGEB tarafından kabul edildi. Böylelikle Odamız Mobile World Congress 2014 Avrupa İşletmeler Ağı İkili iş Görüşmeleri etkinliğinin Türkiye çapındaki tek Organizatör Kuruluşu oldu. KOSGEB tarafından Yurtdışı İş Gezisi Desteğine alınan programımıza Türkiye çapında 30 adet firma iştirak etti. (23 İstanbul Firması, 3 İzmir Firması, 4 Ankara firması) KONGRE VE EŞLEŞTİRME ORGANİZASYONU HAKKINDA GENEL BİLGİ: İspanya nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobile World Congress Mobil Dünya Kongresi 2014 etkinliğine 200 ü aşkın ülkeden in üzerinde ziyaretçi katılım sağladı. Kongre süresinde Avrupa İşletmeler Ağı İkili İş Görüşmelerinde, 30 farklı ülkeden toplamda 485 firma, 1486 adet toplantı gerçekleştirdi. Eşleştirme toplantılarına katılan ülkeler şöyle sıralanmakta; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Katalunya, Hırvatistan, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Almanya Macaristan, Hindistan, İsrail, İtalya, Güney Kore, Litvanya, Meksika, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Sırbistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay.

9 24 Şubat 2014 Pazartesi - İkili İş Görüşmelerinin İlk Günü Kongre Alanı nda Fira Gran Via Fuar alanında 4. ve 5. salonlar arasındaki Kongre Merkezinde CS50 yer alan (Catalan Government Pavillion) Katalan Hükümeti Salonundaki Brokerage Event alanında düzenlenen etkinliğin ilk günü olan 24 Şubat 2014 Pazartesi günü, katılımcılarımız 10:00 18:00 saatleri arasında toplamda 51 adet ikili iş görüşmesine katıldı.

10 25 Şubat 2014 Salı - İkili İş Görüşmelerinin İkinci Günü Katılımcılarımız 25 Şubat 2014 Salı günü 10:00 18:00 saatleri arasında toplamda 64 adet ikili iş görüşmesine iştirak etti. 26 Şubat 2014 Çarşamba - İkili İş Görüşmelerinin Üçüncü Günü

11 Katılımcılarımız 25 Şubat 2014 Salı günü 10:00 18:00 saatleri arasında toplamda 34 adet ikili iş görüşmesine katıldı.

12 2. ULUSLARARASI İSTANBUL AKILLI ŞEBEKELER KONGRE VE FUARI ICSG KURUL TOPLANTISI 8-9 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı ICSG 2014 ün, 20 Şubat 2014 tarihinde Ankara da düzenlenen 6. Kurul hazırlık toplantısına Odamızca katılım sağlandı.

13 Kongre ile ilgili hazırlık çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü toplantıya 35 kişi katıldı. Toplantıda Kongre çerçevesinde yapılacak bildiri sunumları, yapılan duyurular, yurt dışı heyetleri, sponsorluklar vb. konular hakkında çalışmalarda bulunuldu. 4. e-fatura BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ! Sayın Üyemiz, Daha önce Odamızca, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde muhtelif tarihlerde düzenlenen ve büyük ilgi gören e-fatura Bilgilendirme Seminerlerinin dördüncüsü, sizlerden gelen yoğun talep üzerine 19 Mart 2014 Çarşamba günü 13:30-15:30 saatleri arasında Odamız 4. Kat Meclis Salonunda düzenlenecektir. Katılımın ücretsiz olduğu 4. e-fatura BİLGİLENDİRME SEMİNERİ ne iştirak etmek istemeniz halinde en geç 18 Mart 2014 tarihine kadar katılımınıza ilişkin bilgileri veya adreslerine iletmenizi istirham ederiz. Seminerler ile ilgili görüş, öneri, dilek ve sorularınız için Odamıza nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Odamızca düzenlenecek diğer seminerlerimiz için adresi üzerinden duyurularımızı takip edebilirsiniz!

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Kasım 2014 Sayı: 5 www.atonet.org.tr ISSN: 25 2552 2554 /atobulten /atobulten ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Ankara 199 Ülkeye İhracat Yapıyor ATO Başkanı Bezci, MAPIC Fuarı na katıldı Kongre Ve Ziyaretçi

Detaylı

Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı

Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Karacabey TSO da KOSGEB Temsilciliği açıldı Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri

Detaylı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 1 İÇİNDEKİLER 30 64 BUGİAD 19. YILINI KUTLUYOR 48 KANADA TEKSTİLİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI 52 CACABEY PLANETARYUM 8 415 Bin Ziyaretçi Tarım

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ OCAK 2013 GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ Odamız ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile, iş hayatına işveren olarak katılmak isteyen kişilere yönelik Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmiştir. Eğitimler KOSGEB

Detaylı

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri Genel Yayın Yönetmeni Kent Ekonomisine Büyük Onur Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri için hazırlamış olduğu DTO Dergisi'nin 88. sayısı ile yine karşınızdayız. Necdet Özer başkanlığında gerçekleştirdiği

Detaylı

Geleceğe yatırım. www.bebka.org.tr YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ

Geleceğe yatırım. www.bebka.org.tr YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ www.bebka.org.tr Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Üç Ayda Bir Yayınlanır Yıl 3 Sayı 11 Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 Geleceğe yatırım YATIRIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ Kalkınma Bakanı Cevdet

Detaylı

Özer, Serbest Ticaret Anlaşması na Türkiye dahil olmazsa 2023 hedefleri zarar görür

Özer, Serbest Ticaret Anlaşması na Türkiye dahil olmazsa 2023 hedefleri zarar görür TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, oybirliği ile yeniden EUROCHAMBRES Başkan Yardımcılığına seçildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yapılan seçimlerde 83 oyun tamamını

Detaylı

IV. E-TİCARET İSTİŞARE TOPLANTISI

IV. E-TİCARET İSTİŞARE TOPLANTISI İTO BİLİŞİM Sayı 28 Ocak 212 Her ayın ilk haftası İTO web sitesinde yayınlanır. IV. E-TİCARET İSTİŞARE TOPLANTISI 26 Ocak 212 PERŞEMBE IV. Elektronik Ticaret İstişare Toplantısı 26 Ocak 212 Perşembe günü

Detaylı

27 ŞUBAT-06 MART 2013

27 ŞUBAT-06 MART 2013 27 ŞUBAT-06 MART 2013 İSTANBUL, TÜRK-ARAP BANKACILIK FORUMU NA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR AlHayat.com, Lübnan, 04 Mart 2013 Lübnan ın önemli gazetelerinden Al Hayat a ait internet sitesinde 06 Mart tarihinde

Detaylı

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013

ebülten Sayı:01 01.01.2013 30.06.2013 ÇANAKKALE TİCARET BORSASI EMİTT FUARINDA (23-27.01.2013) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Töreni (07-17.01.2013) Türkiye nin en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 17. düzenlenen Emitt 2013 Turizm Fuarına

Detaylı

BİLİŞİM İHTİSAS KOMİTESİ 8. TOPLANTISI 24 KASIM 2011 PERŞEMBE III. E-TİCARET İSTİŞARE TOPLANTISI 24 KASIM 2011 PERŞEMBE

BİLİŞİM İHTİSAS KOMİTESİ 8. TOPLANTISI 24 KASIM 2011 PERŞEMBE III. E-TİCARET İSTİŞARE TOPLANTISI 24 KASIM 2011 PERŞEMBE İTO BİLİŞİM Sayı 27 Aralık 2011 H e r a y ı n i l k h a f t a s ı İ T O w e b s i t e s i n d e y a y ı n l a n ı r. MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (CRM) SEMİNERİ Seminerin Tarih ve Saati: 28 Kasım 2011 Pazartesi

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

2 milyon. hastadan. hastadan 20 milyar dolar gelir. dolar gelir mümkün mü? Dosya / Sağlık Turizmi

2 milyon. hastadan. hastadan 20 milyar dolar gelir. dolar gelir mümkün mü? Dosya / Sağlık Turizmi 2 milyon hastadan 20 milyar dolar gelir mümkün mü? Sağlık turizminde son yıllarda yaşanan olumlu tablo Türkiye nin 2023 yılı hedeflerine de yansıdı. 2 trilyon dolar milli gelir ile dünyanın 10. büyük ekonomisi

Detaylı

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ Başkandan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL Değerli Sektör Paydaşları, Derneğimizin resmi yayın organı olan AİMSAD Dergisi nin ilk sayısı

Detaylı

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ Ağustos 2013, sayı:81 Mart 2012, sayı:72 Bu sayımızda neler var: Yan Sanayi Fuarları: *Midest Yan Sanayi Fuarı *Hannover Sanayi Fuarı Mutlaka Takip Etmelisiniz: *ASELSAN

Detaylı

Ankara İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulları Ankara İçin Toplandı

Ankara İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulları Ankara İçin Toplandı Ankara İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulları Ankara İçin Toplandı Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir in başkanlığındaki Ankara İş Dünyası Platformu Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı 8 Aralık

Detaylı

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net II. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zirvesi Baþkanýn kaleminden Oda Üyeleri ve Bölge İşadamlarını Zirveye Hazırlamak

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı

DÜNYANIN 3. BÜYÜK DEMİRYOLU FUARI EURASIA RAIL AÇILDI

DÜNYANIN 3. BÜYÜK DEMİRYOLU FUARI EURASIA RAIL AÇILDI DÜNYANIN 3. BÜYÜK DEMİRYOLU FUARI EURASIA RAIL AÇILDI Dünyanın üçüncü büyük demiryolu fuarı, Eurasia Rail: Uluslararası Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı 06-08 Mart 2014 tarihleri

Detaylı

Eylül ayı ihracatımız

Eylül ayı ihracatımız BAŞKANDAN İ S T A N B U L D E M İ R V E D E M İ R D I Ş I M E T A L L E R İ H R A C A T Ç I L A R I B İ R L İ Ğ İ A Y L I K Y A Y I N I E Y L Ü L 2 0 1 3 S A Y I : 2 2 Tahsin ÖZTİRYAKİ İstanbul Demir ve

Detaylı

ZÜCDER FAALİYET RAPORU

ZÜCDER FAALİYET RAPORU 2007-2010 DÖNEMİ ZÜCDER FAALİYET RAPORU ERTUĞRUL ERDOĞAN ZÜCDER Zücaciyeciler Derneği Yönetim Kurulu Adına BAŞKAN 2007 2010 DÖNEMİ ZÜCDER FAALİYET RAPORU 2004 yılında kurulan ZÜCDER, ev ve mutfak eşyaları

Detaylı

DÜNYAYA AÇILAN KAPI EXPO

DÜNYAYA AÇILAN KAPI EXPO EXPO ANKARA KALKINMA AJANSI DÜNYAYA AÇILAN KAPI EXPO VE ANKARA ARAŞTIRMALAR SERİSİ - 2 www.ankaraka.org.tr www.ankaraka.org.tr 1 ANKARA KALKINMA AJANSI EXPO 2 www.ankaraka.org.tr EXPO ANKARA KALKINMA AJANSI

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2011

FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU 2011 NATIONAL RETAIL FEDERATION ÜYESİ AVRUPA MARKALAR DERNEĞİ TAKLİTLE MÜCADELE KOMİTESİ ÜYESİ BMD GENEL SEKRETERLİĞİ MAYIS 2012 FAALİYET RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 4 7 BAŞKANDAN KURUMSAL

Detaylı

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU Dosya 1 2 Dosya Dosya 3 BAŞLARKEN 2013 yılının 3. çeyrek büyümesi açıklandı. Ülke ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 4,4, yılın ilk 9 ayında ise yüzde 3,9 büyüdü. Beklentilerin üstünde gerçekleşen bu

Detaylı

BEKLENTiMiZ GERÇEKLEŞTİ

BEKLENTiMiZ GERÇEKLEŞTİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni yıl mesajında 2014 ün kenetlenen ellerin ve kardeşliğin yılı olmasını dileyerek, Yeni yılda 2023 hedeflerimize doğru kocaman

Detaylı

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 03 Meclis Üyeleri 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 5 Sayı: 22 07 TSO Yönetim Kurulu 09 Hisarcıklıoğlu

Detaylı

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir

Detaylı

Ekonomi / Bizden HAZIR BETON A.Ş. KUM-ÇAKIL A.Ş. YAPI İNŞAAT A.Ş. MADENCİLİK LTD.ŞTİ

Ekonomi / Bizden HAZIR BETON A.Ş. KUM-ÇAKIL A.Ş. YAPI İNŞAAT A.Ş. MADENCİLİK LTD.ŞTİ Ekonomi / Bizden 1 Ekonomi / Bizden HAZIR BETON A.Ş. KUM-ÇAKIL A.Ş. YAPI İNŞAAT A.Ş. MADENCİLİK LTD.ŞTİ Mrk. Tel : 0.372 615 84 16-17-18 Fax : 0.372 615 74 81 Mrk. Gsm : 0.530 600 22 43 Gsm : 0.533 613

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı