EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI"
  • Asli Oz
  • 1 yıl önce
  • İzleme sayısı:

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:12 Sayı: KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Yarın veli görüşme günümüz. İngilizce dersleri dışındaki görüşmelere öğrencilerimizin de katılacağı bu görüşmeleri paylaşım toplantıları gibi düşünebiliriz. Öğrencinin toplantıda olmasının nedeni mesajın direkt olarak öğrenciye de verilmesi ve bunun hem veli hem de öğretmen tarafından onaylandığının öğrenci tarafından bilinmesi düşüncesiyle hareket ederek uyguladığımız bir yöntem. İlkokul yılları, özellikle 1., 2. ve 3. sınıflar, not kaygısının yaşanmadığı seneler. Yani sınav kaygısı yok.bu yüzden bu yıllar o kadar önemli ki. İşte ancak bu yıllarda değerler, öğrenme sevgisi, bilimsel düşünme, takım çalışması, toplumsal duyarlılık, saygı, sevgi gibi aslında tüm hayatımızı belirleyecek, kişiliğimizi oluşturacak yönde çalışmalar yapabileceğimiz seneler. Bunu özellikle belirtmemin nedeni en azından ilkokul yıllarında velilerimizin not kaygısına düşmeden, öğrenci okulu, öğrenmeyi seviyor mu, dürüst bir kişiliği var mı, çevreye ve tüm canlılara karşı duyarlı mı, bilimsel düşünme becerileri geliştiriliyor mu, öğrendiklerini hayata geçirebiliyor mu, spor, görsel sanatlar, müziğe karşı olumlu duygular besliyor mu, bu alanlarda kendini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor mu, özgüveni yüksek mi, akademik olarak kendini geliştiriyor mu? Gerçekten bakmamız gereken bunlar ve henüz ortaokul, lise yıllarındaki sınav stresleri başlamadığı için çok daha sağlıklı bir şeklide bu çalışmaları yapabildiğimiz seneler. Siz velilerimizin de görüşmelerimizde bu alanları dikkate almanızın çok daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimiz çok güzel çalışmalar yapıyorlar ve ben de zaman zaman bu çalışmalardan bazılarını sizlerle bültende paylaşmak istiyorum. Bunlardan bir tanesi de 4-C sınıfından Emirhan Tümay a ait. Tüm sınıf düzeylerimizde uyguladığımız farklılaştırılmış eğitim tekniklerinden bir tanesi olan raft tekniği kullanılarak yapılan bu çalışmada öğrencimiz: Konu olarak Yeni İcad (Uçan Kaykay ı seçmiş) Yazının türünü kendisi Şiir olarak seçmiş. Hedef Kitlesini de yine kendisi belirlemiş ve Çocuklar demiş. Bakın aşağıdaki şiiri yazmış. Öğrencilerimiz bir harika, hepsi ayrı ayrı Sorunlar hep biz yetişkinlerden çıkıyor. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla Belma ASAM Okul Müdürü ŞİİR Hayaller gerçek oldu kaykaylar artık İster yerde ister havada filimler Hayaller çiçek gibi açtı artık havada Uçuyorsun uçak gibi kuşlarla oyun Oynuyorsun havada Siyah, kırmızı, sarı gül gibi renk ister Tutmalı ister tutmasız Küçük, büyük, orta istediğin her şey Hovar boarda Okula giden çocuklar Hovar boardala uçuyorlar Bisikletler ağızları açık onlara Bakıyorlar Fiyatı baya söylediğinizde ağzınız Açık kalır zor kapatırsınız Fiyatı TL

3 Sayfa sınıf velilerimize yapılması planlanan PDR veli seminerimiz 03 Aralık Çarşamba gününe ertelenmiştir. 3 ve 4.sınıflarımızda Khan Academy çalışmalarına başlanmıştır. Öğrencilerimiz şifreleri ile giriş yapabilirler. Bu konuda sorularınız olur ise sınıf öğretmeni ile paylaşabilir veya 1-4 Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanımız Nalan Yurtseven e gönderebilirsiniz. Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Velilerimizin servis değişikliği için en geç saat 14:00 e kadar ilgili müdür yardımcısına haber vermesi zorunludur. Sevgili Veliler, TED İstanbul Koleji geleneksel kermesimizi her sene olduğu gibi Aralık ayında düzenliyoruz. Bu sene yılbaşı kermesinin tarihleri 9-12 Aralık 2014 olarak belirlenmiştir. Kermesin başarısı için sizlerin desteğine ve katkısına ihtiyacımız var. Okul Aile Birliği olarak kendi başımıza yapmamız gerçekten çok zor. Bu konuda sizlere ileri tarihlerde bir-iki mesaj daha yollayacağız. Kermeste her sene olduğu gibi çocukların ve öğretmenlerin ilgisini çekecek ürünler beğenilerine sunulacak. Bu sene önemli bir fark olacak. Kullanılmış kitap ve oyuncak tezgahı kurmayı planlıyoruz. Şayet başarılı olursa her sene bu uygulama devam eder diye ümit ediyoruz. Çocuklara sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları geliştirmeleri için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz bu süreci. Çocuklar hem kendilerine ait kitap ve oyuncaklarının değerlendirildiğini görecekler, hem de kullanılmış ürünler daha ucuz olacağı için kendilerine verilen harçlıkla daha fazla ürün alabileceklerini fark edecekler. Bu kapsamda, kullanılmayan oyuncak ve kitaplarınızı okula getirebilirseniz çok memnun oluruz. Okul yönetimi bugünden itibaren (26 Kasım 2014) tüm katlara büyük kutular yerleştirecek. Okulda bu konuyla doğrudan Şeyda hanım ilgileniyor. Kermese çok az vakit kaldığı için bu hafta içerisinde kitap ve oyuncakların getirilip kutulara atılması gerekmektedir. En geç 3 Aralık gününe kadar bu sürecin bitmesi gerekir. Daha sonra biz Okul Aile Birliği olarak tüm kitap ve oyuncaklara fiyat koyup satışa hazır hale getireceğiz. Kermeste satılmayan kitap ve oyuncakları ise uygun bir yere hibe edebiliriz. Çok teşekkür ederiz. Okul Aile Birliği

4 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 3 Okuma yazma çalışmalarımız devam ediyor. Onluk ve birlikleri, satır-sütun kavramlarını öğrendik.

5 Sayfa sınıflar olarak Jurassıc Land gezisine gittik. Dinazorların geçmişini, türlerini ve yaşam alanlarını öğrencik. Dinazor yumurtası boyadık, kazı çalışmalarına katıldık, oyunlar oynadık, dans ettik ve kendimize güzel hediyeler alarak keyifli bir gün geçirdik.

6 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 5

7 Sayfa Arkadaşlık Puding Gibidir kitabının yazarı Hafize Çınar Güner söyleşi için okulumuzu ziyaret etti. Söyleşi boyunca keyifli dakikalar geçirdik.

8 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 7 Matematik dersinde bloklarla, akıllı tahta uygulamalarıyla eldeli toplama işlemini öğrendik.

9 Sayfa Fen Bilimleri dersimizde laboratuvarda yağmur oluşumu deneyi yaptık. Erime ve buharlaşma olaylarını gözlemledik.

10 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 9 Raft tekniğini kullanarak organlarımızın işlevleri ve sağlıklı yaşamla ilgili türünü kendi seçtiğimiz (poster hazırlama, slogan, mektup, şiir, öykü yazma) çalışmalar yaptık.

11 Sayfa

12 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 11 Bu hafta sınıflarımızda uyguladığımız Raft tekniği ile yazma becerilerimizi geliştirdik. Keyifli çalışmalarımızı sınıflarımızda sunduk. Türkçe dersimizde Sözcük Bulutları etkinliğinde ekleri kullanarak yeni kelimeler türetme çalışmaları yaptık.

13 Sayfa

14 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 13 Fen ve Teknoloji dersimizde Doğal, Yapay ve İşlenmiş Maddeler aktivitesi yaptık.

15 Sayfa Kütüphanemizde Şıp Şıp ile Tıp Tıp hikayesinin drama çalışmasını gerçekleştirdik. Mind Lab dersimizde ZOOLOGİC oyununu oynadık.

16 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 15 Fen ve Teknoloji dersimizde Kütle ve Hacim konularını yaptığımız deneylerle öğrendik. Sosyal Bilgiler dersimizde Yönler konusunu eğlenceli aktivitelerle öğrendik. Grup çalışmaları yaparak öğrendiklerimizi pekiştirdik.

17 Sayfa Mind Lab. dersimizde Gobblet oyununu oynadık. Türkçe dersimizde hayal gücümüzü kullanarak hikayeler yazdık. Yazdığımız hikayeleri arkadaşlarımızla paylaştık.

18 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 17 Raft tekniğini kullanarak güncel olaylarla ilgili çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmaları arkadaşlarımıza sunduk.

19 Sayfa SINIFLAR YAĞMUR YAĞDIRIYORUZ! 2.sınıflar fen laboratuvarına yağmur yağdırdılar. Yoğunlaşma deneyi yaptılar. Deneyde damlayan suyun nereden geldiğini açıklamaya çalıştılar. Gözlemleri sonucunda sorgulayarak yağmurun oluşumunu keşfettiler. 3.SINIFLAR MADDENİN ÖZELLİKLERİ 3.sınıflar fen laboratuvarında DOĞAL, İŞLENMİŞ ve YAPAY maddeleri ayırt etmeye dayalı olan bir aktivite yaptılar. Diğer bir deneylerinde ise hangi maddelerin esnek olma özelliğine sahip olduğunu incelediler. Kendilerine verilen maddelere kuvvet uyguladılar ve kuvveti ortadan kaldırdıklarında cisimde her hangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol ettiler.

20 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 19 4.SINIFLAR SICAKLIK DEĞİŞİMLERİNİ TERMOMETRE KULLANARAK ÖLÇÜYORUZ 4.sınıflar fen laboratuvarlarında maddelerin sıcaklıklarını ölçemeye dayalı bir deney yaptılar. Su ve su ve buz karışımlarını süre tutarak ısıttılar ve sıcaklıklarını termometre kullanarak ölçtüler. Sıcak ve soğuk maddelerin teması sırasında meydana gelen sıcaklık değişimlerini gösteren bir deney tasarlamış ve uygulamış oldular.

21 Sayfa Bu hafta İngilizce derslerimizde My Family isimli ünitemizin sonuna geldik. Aile ağacı çalışmamıza yazı çalışmalarımızı da ekleyerek portfolyo çalışmamızı tamamladık. Her ünitenin sonunda olduğu gibi Now I Can değerlendirme kağıtlarımızla öğrendiklerimizi derecelendirdik. Hava durumu konusunda öğrendiklerimizi de yansıtabildiğimiz bir pano çalışması yaptık. Ayrıca, hava durumuna göre günlük yaşamımızı nasıl planladığımızı konuştuk ve bunları çalışma kağıtlarımıza aktardık. Skills derslerimizde ise Weather konusunu işlemeye devam ettik, Aile üyelerimizin hepsini tekrar ederek amca, dayı, teyze, hala ve kuzenler gibi aile üyelerimizi de kelime dağarcığımıza ekledik. Ayrıca A Long Day kitabımızla ilgili öğrencilerimizin kendi bir günleri ile Robby inin bir gününü karşılaştırdıkları bir portfolyo çalışması hazırladık.

22 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 21 Bu hafta öğrencilerimiz ile geçen hafta tamamladığımız 5. ünitemize ait çok keyifli bir proje yaptık. Ünitemizde öğrendiğimiz hayvanlar hakkında bildiklerimizi anlatan bir projeyi sınıfta seçtiğimiz grup arkadaşlarımız ile birlikte gerçekleştirdik. Hem öğrendiklerimizi tekrar ettik, hem de birlikte çalışmanın keyfini yaşadık. Projelerimizi sınıfımızı ziyaret eden ortaokul İngilizce öğretmenlerine sunduk. Proje bitiminde hayvanlar konusunu başka bir açıdan işlemeye devam ettik. Koruma altında olan hayvanlardan bahsettik, hayvanların ihtiyaçlarını ve onlar için neler yapılabileceğini konuştuk. Kitabımızdan eğlenceli aktiviteler yaptık. Bir orangutan ve koruma parkındaki bakıcısının güzel hikayesini dinledik, okuduk, sorular sorduk-cevapladık. Skills derlerimizde ise English Everywhere kitabımızdan Jungle Animals konusuna ait aktiviteleri tamamladık. In the Jungle kitabımızı soru ve cevaplar ile tekrarladık. Sınıf öğretmenliği zümresi ile eş zamanlı olarak saatleri işledik.

23 Sayfa Bu hafta derslerimize geçmiş ve günümüz dünyasının farklılıklarını irdeleyerek başladık. Tell Me a Story, Grandpa! adında bir hikâye okuduk. Tarihi hikâye türünü inceledik. Öğrendiğimiz yeni kelimelerle ilgili çeşitli aktiviteler yaptık. Hikâye akışı sırasında olayların nasıl sıralanması gerektiğini öğrendik. Uygulamalı olarak farklı metinler ve cümleler üzerinde gruplar halinde çalıştık. Okuduğumuz hikâye üzerinde konuştuk. Kendimizi hikâyemizdeki karakterlerin yerine koyarak nasıl hissedeceğimiz konusunda fikir yürüttük ve empati kurmayı öğrendik. Yaratıcı yazma çalışmaları çerçevesinde, konusuna kendimizin karar verdiği hikâyeler yazdık ve bunları arkadaşlarımızla paylaştık. Öğrendiklerimizi akıllı tahtalarımızda gerçekleştirdiğimiz online aktivitelerle pekiştirdik. Skills derslerimizde ise yağmur ormanları ile ilgili bilgi edinmeye devam ettik. Özelikle Amazon ormanları ile orada yaşayan insanlar, hayvanlar ve bitkiler üzerinde durduk. Ayrıca yağmur ormanlarının gerek insan, gerekse çevresel faktörlerden dolayı karşı karşıya kaldığı olası tehlikelerden bahsettik. Öğrendiklerimizi hazırladığımız küçük kitapçıklarımıza yansıttık.

24 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 23 Bu hafta The Magic School Bus kitabımızdan işlediğimiz vücudumuzdaki sistemler konusunu bir projeyle bitirdik. Öğrencilerimiz en önemli buldukları organı seçerek resmini yaptılar ve birer cümleyle işlevini anlattılar. Proje bitiminde İskeletimiz ünitemize başladık. Öğrencilerimiz vücudumuzdaki kemikleri ve işlevlerini Türkçe derslerinde öğrendikleri bilgilerle pekiştirdiler. Ayrıca, Stanley the Skeleton isimli arkadaş canlısı iskeletin videosunu izlediler. İskelet görüntüsünden dolayı arkadaş sahibi olmakta zorlanan Stanley in hikâyesini hep beraber izlerken, hem vücudumuzdaki kemikleri görsel bir etkinlikle pekiştirdik; hem de bireysel farklılıklarımızı kabul etmenin toplumdaki önemi hakkında konuştuk. World Wonders kitabımızdan Hobilerimiz ünitesine başladık, hobilerimiz hakkında konuştuk. Skills derslerimizde de Fairy tales / Peri masallarını işledik. Gerçek yaşamda peri masallarından farklı olarak, işleyişin nasıl olduğunu konuştuk ve bireysel farklılıkların üzerinde durduk. Ayrıca toplum içinde farklı insanların olması neden önemlidir? sorusuyla ilgili beyin fırtınası yaptık.

25 Sayfa Sayın Velilerimiz, 1 Aralık 2014 Pazartesi günü itibariyle öğretmenlerin, dersleri destekleyici yardımcı kaynakları ve ev ödevlerini öğrenci ve veli ile paylaşabilmeleri amacıyla TEDMood sistemi kullanılmaya başlanacaktır. TEDMood okulumuzda kullanılan bir öğrenme yönetim sistemi aracıdır. Öğrenci ya da veli kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açıldığında, eğitim kaynakları ve ödevlere artık bu sistem üzerinden erişilebilecektir. Sisteme erişim için, Web sitemizin Ortaokul Ana Sayfasında sağ üstte bulunan TEDmood bağlantısına tıklamak yeterlidir. Bu sayfa açıldığında yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir. Web sitemizde Öğrenci Bilgileri alanında kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi bu sisteme girmek için de kullanabilirsiniz. Bu sebeple TEDMood a giriş için öğrencilere ve siz velilerimize ayrı bir şifre göndermeyeceğiz. Sisteme giriş yaptığınızda gelen ekranda, Kullanım Kılavuzu (User Guide) / Öğrenci için linkinden Ödevleri Nasıl Görebilirim seçeneğine tıkladığınızda, ödevleri nasıl görebileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

26 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 25 Okulumuzda birden fazla çocuğunuzun varsa, sisteme veli olarak giriş yaptıktan sonra hangi çocuğunuz ile ilgili bilgilere ulaşmak istediğinizi sayfanın üst tarafından seçmelisiniz. Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsünde velinin sistemde iki çocuğu tanımlıdır. Hangi çocuğuyla ilgili ödev&materyallere erişmek istiyorsa o çocuğun linkine tıklamalıdır. Sisteme giriş ile ilgili yaşadığınız sorunlarda adresine e-posta gönderebilirsiniz.

27 Sayfa Haftamızın öğrenme amacı öğrencilerimizin kelime işlem programında klavye becerilerini geliştirmesi ve programı daha verimli kullanabilmesidir. Bu haftamızda öğrencilerimizle, kelime işlem programında tablo oluşturmayı işledik. Tabloların daha verimli kullanılabilmesi için oluşturduğumuz tablo üzerinde tablo araçlarını kullandık. Oluşturulan tablonun daha görsel olması için biçimlendirilmesini gösterdik.

28 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 27 Bu hafta 1D sınıfı İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Doing the Animal Bop kitabı öğrencilere okundu. 2. sınıflar, Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde, aylık okuma kitaplarından olan Arkadaşlık Puding Gibidir! kitabının yazarı Hafize Çınar ile kütüphane ortamında buluşturuldu. Öğrencilerimizin çok keyif aldığı atölye çalışmasından görüntülerimiz; 2C sınıfı İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. The Mixed-Up Chameleon kitabı öğrencilere okundu. 3.sınıflar bu haftaki kazanımlarından olan Su Döngüsü konusunu pekiştirmek için ŞıpŞıp ile TıpTıp kitabını inceledi. Atölye çalışması yapılarak, öğrencilerimiz tarafından kuklalarla dramatize canlandırıldı.

29 Sayfa Görsel Sanatlar dersimizde 1., 2 ve 4.sınıf öğrencilerimizin kademelerine uygun olarak kolaj çalışmaları yaptık. Görsel sunumlarla desteklediğimiz derslerimizde 1. sınıf öğrencilerimiz "Uzay", 2. sınıf öğrencilerimiz "Kış", 4. sınıf öğrencilerimiz ise Ressam Henri Matisse hakkında bilgi edindiler. Renkli kağıtları kesme ve yapıştırma yöntemi kullanarak yaptığımız çalışmalarımızda öğrencilerimiz küçük kaslarını geliştiren, el göz koordinasyonunu sağlayan ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran resimler yaptılar. 3. sınıf öğrencilerimiz ise Ressam Henri Rousseau 'nun hayatı ve eserleri ile ilgili bilgi edindikten sonra hayallerindeki tropikal ormanı resmetmenin keyfini yaşadılar.

30 Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 Sayfa 29 Sosyal etkinlikler, ilkokul masa tenisi kulübü çalışmalarımız yoğun ve eğlenceli şekilde devam etmekte, masa tenisi kulübüne gelen 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz oldukça iyi aşama kaydetmişlerdir. Temel teknik çalışmalarımız tamamlanmış ve öğrencilerimiz şu anda karşılıklı kurallı maç ve turnuva yapabilecek seviyeye gelmişlerdir. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Sayın Velimiz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına baslarken 1. yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

Anasınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden birlikteyiz. Anasınıfımızdaki yolculuğumuz devam ediyor. Ailem. Sonbahar Mevsimi

Anasınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden birlikteyiz. Anasınıfımızdaki yolculuğumuz devam ediyor. Ailem. Sonbahar Mevsimi Bu ayki temalarımız: Anasınıfları, Ekim ayı bülteni ile yeniden birlikteyiz. Anasınıfımızdaki yolculuğumuz devam ediyor. Ben kimim ve fiziksel özelliklerim Ailem Sonbahar Mevsimi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın.

Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın. I II Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın. Eric Fromm İnsan kendi varlığı çözülmesi gereken bir problem olan tek hayvandır derken haklıydı. İnsan

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı