Sayın Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz;

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayın Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz;"

Transkript

1 Sayın Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrencilerimiz; Ülkemizin kamu yararına çalışan ilk sivil toplum örgütlerinden olan Türkiye Kimya Derneği 1919 yılında kurulmuş ve günümüze kadar ülkemizdeki kimya eğitim ve öğretimine hizmet etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Türkiye Kimya Derneği tarafından çok uzun yıllardır yayınlanmakta olan ve ülkemizdeki kimyacıların her anlamda sesi soluğu olan KİMYA VE SANAYİ dergisi 2010 yılı Nisan ayında 231. sayısı yayımlandıktan sonra yayın hayatına ara vermişti. Bu durum ülkemizdeki kimya topluluğu için büyük bir boşluk oluşturmuştur. Ayrıca dergi yönetimimiz geçen 4 yıl içinde bu alandaki boşluğun doldurulamadığını görmüş ve tabandan gelen ihtiyaçları da dikkate alarak derginin yeniden yayın hayatına kazandırılmasına karar vermiştir. KİMYA VE SANAYİ dergisi 2014 yılı Ekim ayından itibaren 232. sayısı ile öncelikle e-dergi daha sonraki sayılarda ise hem e-dergi (http://www.turchemsoc.org/tr) hem de renkli baskı ile yoluna devam etmeye çalışacaktır. Bu dergi ülkemizde eksikliğini hissettiğimiz kimya yayın açığını kapatmayı amaçlamaktadır. Siz sayın hocalarımızdan ve her kademedeki öğrencilerinizden dergimizin istediğiniz bölüm ya da bölümlerine katkı vermenizi bekliyoruz. Bu dergi tüm kimyacılara ve kimya ile ilgili her türlü konuya açıktır. Tüm kimya disiplinleri ile ilgili derleme ve orijinal bilimsel çalışmalar dergimizde yayınlanacaktır. İçerik anlamında farklı başlıklardaki yazılarınızla da katkıda bulunabilirsiniz. Dergimiz ULUSAL HAKEMLİ DERGİ statüsünde olacaktır. Dergimizin içeriği ve kuralları ekte verilmiştir. Orijinal bilimsel makaleler hızlı ve şeffaf bir hakem sürecinden geçirilecektir. Yayın Kuruluna katılarak aktif destek olmak isteyen her unvandaki hocamızı aramızda görmekten şeref duyarız. KİMYA VE SANAYİ dergisine vereceğiniz katkılar için derginin editörü olan Doç. Dr. Alper Tolga ÇOLAK ile görüşebilirsiniz. Tüm iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. İşlerinizde başarılar, hayatlarınızda huzur dilerim. Saygılarımla Doç. Dr. Alper Tolga ÇOLAK Kimya ve Sanayi Dergisi Editörü Dumlupınar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Kütahya /3213 (Ofis)3229 (laboratuvar)

2 KİMYA VE SANAYİ Türkiye Kimya Derneği Turkish Chemical Society Yıl : 2014 Cilt : 43 Sayı : 232 ISSN : Yaygın Süreli Yayın 3 ayda bir yayınlanır Türkiye Kimya Derneği Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet MAHRAMANLIOĞLU Editör Doç. Dr. Alper Tolga ÇOLAK Editör Yardımcıları Rukiye SAYGILI Semanur ŞEN Hatice ÜN Eser ERGÜN Şahin YÜKSEL Yasin KENAR Arzu UĞURLU Oğuzhan ORHAN Tolga LALE Burcu DEMİR Dilek DANZİK Şeyma TÜFEKYAPAN Yeşim İNAK Enis GÜNAY Merve METE Fatma KURUN Yunus Emre MOLLA Seda YAVAŞ Gülkibar MUTLU Kübra TURAN Orhan ÇAKAN Selda SERT Salih SARIOĞLAN İlkim ŞİMŞEK Yönetim Yeri Halaskargazi Caddesi No.:15 (Eski No:53) D.:8 Uzay Apt. Harbiye/İstanbul www. turchemsoc.org Dergideki yazılar kaynak gösterilmesi koşulu ile diğer yayın organlarında yayımlanabilir. Bu dergi tüm kimyacıların katkılarına açıktır. Her bir bölümüne, akademisyenler, kamu ve özel sektörde çalışan kimyagerler, kimya mühendisleri, kimya öğretmenleri, kimya tekniker ve kimya teknisyenleri ve öğrenciler gönderecekleri çalışmalarla katkıda bulunabilirler. içindekiler Editörden Editöre Mektuplar Güncel Kimya Haberleri Kimya ile ilgili önemli haber, bilgi ve duyurular Gündeme Dair Dünya ve/veya ülke gündemini oluşturan kimya ile ilgili her türlü analiz ve yorumlar, Sektör Kimya Seçilen bir sektör veya firma ile ilgili bilgi, haber, analiz, yorum ve röportajlar, Bilimsel Makaleler Orijinal ya da derleme Türkçe yayınlar. Orijinal eserler hakem sürecine tabii olup, sorumlu yazar çalışması ile ilgili 4 hakem ismi önermelidir. İz Bırakanlar Her ay bir Kimyacının hayatı ve eserleri bu köşede yer alacaktır. Tarihte Bu Ay Kimya tarihinde o ay gerçekleşen buluşlar ve önemli olaylar ile ilgili küçük anekdotlar bu bölümde değerlendirilecektir. Bileşiklerin Dünyası Her ay ilginç ya da insanlık için çok önemli bir bileşiğin tanıtımı ve özellikleri bu kısımda olacaktır. Kitap Tanıtımı Kimya öğretimi veya sanayi ile ilgili basılı eserler bu bölümde kritik edilecektir. Kim Kimdir? Ne Çalışır? Öğretim üyelerimizin tanıtıldığı bölümdür. Bulmaca Sayfası Biraz da eğlenmek lazım ama yine kimya ile. Kimyasal terimlerden oluşacak her şekildeki bulmacalar bu sayfada yer alacaktır.

3 YAYIN KURULU Prof. Dr. Emre DÖLEN Prof. Dr. Seza BAŞTUĞ Prof. Dr. İrfan KIZILCIKLI Prof. Dr. Mustafa SÖZBİLİR Doç. Dr. Hüsnü GERENGİ Doç. Dr. Haluk BİNGÖL Doç. Dr. Gökhan TEMEL Yrd. Doç. Dr. Zafer Ömer ÖZDEMİR Yrd. Doç. Dr. Ali Akın AKYOL Arş. Gör. Koray SAYIN Not: Yayın Kuruluna katılarak aktif destek olmak isteyen hocalarımızı aramızda görmekten şeref duyarız.

4 Kimya ve Sanayi Dergisi nde yayınlanacak özgün makaleler için yazım kuralları Dergide yayımlanan makaleler editörün izni olmaksızın başka hiç bir yerde yayımlanamaz veya bildiri olarak sunulamaz. Kısmen veya tamamen yayımlanan makaleler kaynak gösterilmeden hiçbir yerde kullanılamaz. Dergiye gönderilen özgün makalelerin içerikleri, daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Kimya ve Sanayi Dergisine gönderilen makaleler aşağıdaki özellikleri taşıyan çalışmalar olmalıdır: 1.Özgün araştırmalarla ilgili çalışmalar 2.Belirli bir konuda, önemli gelişmeleri değerlendirip eksiklikleri ortaya koyan derleme çalışmaları Makaleler en fazla 10 sayfa olmalıdır. Makaleler dergimizin elektronik posta adresine gönderilmelidir. Dosya formatı.doc olarak gönderilmelidir. Sayfa düzeni Sayfa boyutu A4 kağıt boyutunda olmalı, sayfa yapısında sağdan ve soldan 2.5 cm; üstten 2.5 cm; alttan da 3 cm boşluk bırakılmış olmalıdır. Metin, sağ ve sola dayalı, çift aralık olarak yazılmalıdır. Metnin ilk sayfası tek, diğer sayfaları çift kolon halinde olmalıdır. Metin Bookman Old Style yazı karakterinde 12 punto ile yazılmalıdır. Makale başlığı Bookman Old Style yazı karakterinde 20 punto ile yazılmalı ve sadece başlığın ilk harfi büyük olmalıdır. Türkçe özet Özet, yapılan çalışma hakkında fikir verebilmelidir kelime arasında olmalıdır. Özet kelimesi koyu (bold) olmalıdır. Özet kelimesi ile metin arasında bir satır boşluk bırakılmalıdır. Anahtar kelimeler Özet ve extended abstract kısımlarından sonra, makalenin konu sınıflandırmasının yapılabilmesi için en az 4, en çok 8 adet anahtar kelime verilmelidir. Sadece anahtar kelimeler ve keywords kelimeleri koyu (bold) ve italik olarak yazılmalıdır. Türkçe özet ile anahtar kelimeler arasında ve extended abstract ile keywords arasında bir satır boşluk bırakılmalıdır. Makalenin ilk sayfası özet ve anahtar kelimeler ile bitmeli, extended abstract ikinci sayfadan başlamalıdır. Makalenin ingilizce başlığı Makalenin İngilizce başlığı sadece ilk harfi büyük olmak üzere Bookman Old Style yazı karakterinde 14 punto ile koyu olarak yazılmalıdır. Genişletilmiş İngilizce özet Türkçe özetten daha kapsamlı bilgi vermek üzere, kelime arasında olacak şekilde hazırlanmalıdır.

5 Kaynaklar Yazı içinde atıfta bulunulan kaynaklar;...(cloude, 1999; John, 2002) ya da (Claire vd., 1986) şeklinde cümlenin sonunda yazar soyadı ve yayın yılı belirtilerek verilmelidir. İki yazarlı kaynaklarda iki yazarın da soyadı yazılmalı (Hang ve Cornell, 1971), ikiden fazla yazarlı ise vd. kısaltması kullanılmalıdır (Teng vd., 1998). Makale metninin sonunda kaynaklar bölümü bulunmalı ve yazar soyadına göre A dan Z ye doğru alfabetik sıralama yapılmalıdır. Kaynaklar, Bookman Old Style 11 punto ile yazılmalı, sadece dergi, kitap ya da sempozyum adı italik olmalıdır. Kaynaklarda yıl koyu renkte yazılmalıdır. Kaynaklar kısmında yer alan ulusaluluslararası makalelerin yer aldığı dergi adları kısaltılmış halleriyle değil, açık olarak yazılmalıdır. i) Ulusal - Uluslararası Makaleler D. Min, S.S. Yoon, D.Y. Jung, Inorganica Chimica Acta 324 (2001) 293. ii) Ulusal - Uluslararası Bildiriler D. Min, S.S. Yoon, International Porous Powder Material, , (2013) İzmir. iii) Ulusal - Uluslararası Kitap Cheng, C., Emily, A. ve Youssef, J., Symmetry, 303, Wiley & Sons, (1998) Lancaster PA. Web adresleri

Dergi Yayın ve Yazım İlkeleri

Dergi Yayın ve Yazım İlkeleri MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ DERGİSİ Dergimiz Hakkında Dergimiz, Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yılda 4 kez yayımlanan hakemli, bilimsel bir dergidir.

Detaylı

TÜRK Ç HASTALIKLARI UZMANLIK DERNE N N YAYIN ORGANIDIR

TÜRK Ç HASTALIKLARI UZMANLIK DERNE N N YAYIN ORGANIDIR TÜRK Ç HASTALIKLARI UZMANLIK DERNE N N YAYIN ORGANIDIR cilt volume 20 say issue 1 y l 2013 year ISSN 1300-9338 Üç ayda bir yay mlan r ED TÖR Prof. Dr. fiükrü PALANDUZ ED TÖR YARDIMCILARI Prof. Dr. Birol

Detaylı

Ek:5 GMKA GENEL BİÇİM VE YAZIM STANDARTLARI

Ek:5 GMKA GENEL BİÇİM VE YAZIM STANDARTLARI Ek:5 GMKA GENEL BİÇİM VE YAZIM STANDARTLARI 1. Kâğıt Kullanım Alanı Raporlarda, her sayfanın sol kenarından 2,5 cm, sağ kenarından 2,5 cm, üst ve alt kenarından 2,5 cm boşluk bırakılmalıdır. Dipnotlar

Detaylı

YAYIM AMAÇLARI VE KURALLARI, YAYINA KABUL İLKELERİ

YAYIM AMAÇLARI VE KURALLARI, YAYINA KABUL İLKELERİ YAYIM AMAÇLARI VE KURALLARI, YAYINA KABUL İLKELERİ AMAÇ Türk Kaya Mekaniği Dergisi (TKMD); 1. Türkiye de kaya mekaniği konusunda gerek duyulan bilimsel iletişimi etkin bir şekilde sağlamak, 2. Türkiye

Detaylı

Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi ne makalelerinizi hemargedergi@gmail.com elektronik posta adresi ile ulaştırabilirsiniz.

Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi ne makalelerinizi hemargedergi@gmail.com elektronik posta adresi ile ulaştırabilirsiniz. YAZAR REHBERİ Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi ne yazı göndermek isteyen tüm yazarlar Uluslararası Tıp Dergileri Editörleri Kurulu (International Committee of Medical Journal Editors (ICJME-2008))

Detaylı

TÜRKİYE KİMYA DERNEĞİ 01 HAZİRAN 2014 15 MAYIS 2015 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KİMYA DERNEĞİ 01 HAZİRAN 2014 15 MAYIS 2015 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KİMYA DERNEĞİ 01 HAZİRAN 2014 15 MAYIS 2015 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU I.Derneğimizin 31 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen Genel Kurulunda seçilmiş olan Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını

Detaylı

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME PROJESİ HAZIRLAMA VE YAZIM KILAVUZU

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME PROJESİ HAZIRLAMA VE YAZIM KILAVUZU İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME PROJESİ HAZIRLAMA VE YAZIM KILAVUZU Şubat, 2015 İSTANBUL BİTİRME PROJESİ HAZIRLAMA SÜRECİ 1. Bitirme Projesine Kayıt

Detaylı

BAÜ SBED 11 (20) BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ DERGİSİ YAZIM VE YAYIN KURALLARI. Yayın Kuralları

BAÜ SBED 11 (20) BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ DERGİSİ YAZIM VE YAYIN KURALLARI. Yayın Kuralları BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ DERGİSİ YAZIM VE YAYIN KURALLARI Yayın Kuralları 1.Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Detaylı

cilt volume ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr.

cilt volume ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr. cilt volume sayı yıl 21 2 2014 issue year ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır EDİTÖR Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR YARDIMCILARI Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr. Tufan TÜKEK Prof.

Detaylı

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA TEZLERİ SANATTA YETERLİK ESER ÇALIŞMASI YAZIM KILAVUZU

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA TEZLERİ SANATTA YETERLİK ESER ÇALIŞMASI YAZIM KILAVUZU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA TEZLERİ SANATTA YETERLİK ESER ÇALIŞMASI YAZIM KILAVUZU Istanbul 2007 1 /49 Bu kılavuz, Sosyal Bilimler Enstitüsü Enstitü Kurulu'nun

Detaylı

T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ TEZ YAZIM KILAVUZU

T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ TEZ YAZIM KILAVUZU T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ TEZ YAZIM KILAVUZU İZMİR 2015 İÇİNDEKİLER I. AMAÇ VE KAPSAM... 1 II. TEZ DÜZENİ... 2 1. Kapak Sayfaları... 2 2. Yemin Belgesi...

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, İçerik ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, İçerik ve Tanımlar 385 CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ YÖNERGESİ (Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunun 21/01/2015 tarihli ve 7 No. lu kararı ile kabul edilmiştir) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, İçerik

Detaylı

KARADENİZ FEN BİLİMLERİ DERGİSİ

KARADENİZ FEN BİLİMLERİ DERGİSİ Sahibi Prof. Dr. Osman Metin ÖZTÜRK KARADENİZ FEN BİLİMLERİ DERGİSİ Editörler Doç. Dr. Halil İbrahim UĞRAŞ Yrd. Doç. Dr. Cengiz MUTLU Yayın Kurulu Prof. Dr. Hasan KÜLÜNK Doç. Dr. Önder KABADAYI Yrd. Doç.

Detaylı

ERCİYES İLETİŞİM 2012 OCAK. akademia

ERCİYES İLETİŞİM 2012 OCAK. akademia 1 www.-erciyes.com YAYIN İLKELERİ VE YAZIM KURALLARI A-YAYIN İLKELERİ 1. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi akademik yayın organı olan Erciyes İletişim Dergisi, iletişim bilimleri alanlarındaki her

Detaylı

MAKALE DEĞERLENDİRME FORMU

MAKALE DEĞERLENDİRME FORMU İller ve Belediyeler Dergisi, Türkiye Belediyeler Birliğinin aylık süreli yayın organıdır. Dergide, yerel yönetimleri ilgilendiren her türlü çalışmaya ve Birlik faaliyetlerine ilişkin haberlere yer verilmektedir.

Detaylı

Yazar Rehberi. Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi 2012-1 81

Yazar Rehberi. Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi 2012-1 81 Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi ne yazı göndermek isteyen tüm yazarlar Uluslararası Tıp Dergileri Editörleri Kurulu [International Committee of Medical Journal Editors (ICJME-2008)] nun kurallarına

Detaylı

T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM TEZ YAZIM KILAVUZU İSTANBUL

T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM TEZ YAZIM KILAVUZU İSTANBUL Ek-36 T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM TEZ YAZIM KILAVUZU İSTANBUL 2014 İÇİNDEKİLER Sayfa No 1- Amaç ve Kapsam... 4 2- Görünüm Standartları... 4 2.1. Tez Dış,

Detaylı

T.C İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ SEMİNER YAZIM KILAVUZU

T.C İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ SEMİNER YAZIM KILAVUZU T.C İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ SEMİNER YAZIM KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ 2. SEMİNER İLKE ve STANDARTLARI 3. SEMİNER İÇERİĞİ 3.1. Ön sayfalar 3.2. Seminer metni

Detaylı

Kara Harp Okulu (KHO) Bilim Dergisine Katkıda Bulunacak Yazarlar İçin Rehber/Author Guidelines

Kara Harp Okulu (KHO) Bilim Dergisine Katkıda Bulunacak Yazarlar İçin Rehber/Author Guidelines Kara Harp Okulu (KHO) Bilim Dergisine Katkıda Bulunacak Yazarlar İçin Rehber/Author Guidelines 1. Dergiye alınan çalışmaların, özgün, bilimsel kuram ve metodolojiye uygun olması; mevcut uygulama ve kuramlara

Detaylı

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TEZ YAZIM KILAVUZU

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TEZ YAZIM KILAVUZU 1 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TEZ YAZIM KILAVUZU 2015 BAYBURT 2 1. GİRİŞ İÇİNDEKİLER 2. GENEL YAZIM ESASLARI 2.1 Yazım Dili ve Anlatım 2.2 Kullanılacak Kâğıt ve Cilt 2.3 Yazım Şekli ve

Detaylı

cilt volume ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr.

cilt volume ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr. cilt volume sayı yıl 20 4 2013 issue year ISSN 2148-7073 Üç ayda bir yayımlanır EDİTÖR Prof. Dr. Şükrü PALANDUZ EDİTÖR YARDIMCILARI Prof. Dr. Birol ÖZER, Doç. Dr. Bülent SAKA, Prof. Dr. Tufan TÜKEK Prof.

Detaylı

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ

T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ T.C. ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ BİTİRME TEZİ ESASLARI ERZİNCAN 2012 1 İÇİNDEKİLER 1. BİTİRME TEZİ DERS ESASLARI... 2 1.1. Dersin Alınması... 2 1.2. Tez Konularının Dağıtımı...

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA TEZ YAZIM KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA TEZ YAZIM KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA TEZ YAZIM KILAVUZU İstanbul, 2012 ÖNSÖZ Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dallarına bağlı programlarda Yüksek Lisans

Detaylı

YAZARLARA BİLGİLER. Etik Sorumluluk

YAZARLARA BİLGİLER. Etik Sorumluluk YAZARLARA BİLGİLER Beslenme ve Diyet Dergisi, Türkiye Diyetisyenler Derneği nin yayın organıdır ve Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yılda 3 kez yayınlanır. Dergi, Beslenme ve Diyetetik alanındaki orijinal

Detaylı

ENERJİ HUKUKU DERGİSİ

ENERJİ HUKUKU DERGİSİ ENERJİ HUKUKU DERGİSİ Altı Aylık Bilimsel, Yaygın, Süreli Yayın Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü 2015 2015 ANKARA ENERJİ HUKUKU DERGİSİ Altı Aylık Bilimsel, Yaygın, Süreli Yayın Enerji Hukuku Araştırma

Detaylı

AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ YAYIN İLKELERİ

AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ YAYIN İLKELERİ AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ YAYIN İLKELERİ 1. Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, yılda iki kez (Ocak-Haziran/Temmuz- Aralık) yayımlanan bilimsel ve hakemli bir fakülte yayın

Detaylı

MARMARA COĞRAFYA ------------DERGİSİ----------- MARMARA GEOGRAPHICAL REVİEW

MARMARA COĞRAFYA ------------DERGİSİ----------- MARMARA GEOGRAPHICAL REVİEW MARMARA COĞRAFYA ------------DERGİSİ----------- SAYI: 7 OCAK 2003 İSTANBUL MARMARA COĞRAFYA DERGİSİ SAYI: 7 OCAK 2003 İSTANBUL MARMARA COĞRAFYA DERGİSİ ISSN 1303-2429 Yazı Kurulu Prof. Dr. Ramazan ÖZEY

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UÇAK ve UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UÇAK ve UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UÇAK ve UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BİTİRME ÇALIŞMASI YAZIM KILAVUZU Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu nun 25Nisan 2012 tarihli 2 sayılı toplantısında kabul edilerek

Detaylı

C. REFERANS VE GÖNDERMELERE

C. REFERANS VE GÖNDERMELERE YAYIM ESASLARI Güvenlik Stratejileri Dergisi ne gönderilen yazıların başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanması amacıyla başka bir yere iletilmemiş olması gereklidir. A. YAZIM KURALLARINA İLİŞKİN

Detaylı

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ T.C. HALİÇ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TEZ YAZIM KILAVUZU İSTANBUL 2010 İÇİNDEKİLER Sayfa 1. GİRİŞ 2 1.1.Kılavuzun Amacı 2 1.2. Tezin Bölümleri 2 Ön Sayfalar 4 Tez Metni 4 2. TEZİN BİÇİM VE

Detaylı