İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?"

Transkript

1 İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

2

3 İNGİLİZCEYİ SİZE GETİRDİK... 1 Global iş yaşamının temeli, uluslararası ticaretin ve diplomasinin ortak dili İngilizcedir. İşinizi büyüterek rakiplerinizle global ölçekte rekabet etmek için İngilizceyi anlayabilen ve konuşabilen bir iş gücüne sahip olmanız gerekir. Wall Street English te çalışanlarınız İngilizceyi en iyi şekilde öğrenirler. Kişiye özel ilgi ve desteğimiz ile İngilizceyi anlar, akıcı bir şekilde konuşur ve kendilerini her ortamda rahatlıkla ifade ederler. İngilizcenin kapılarını Wall Street English ile aralayın, İngilizce konuşan çalışanlarınız ile dünyaya açılın.

4 2

5 SÜREKLİ BAŞARIYA ANCAK ÇALIŞANLARINIZI GELİŞTİRDİĞİNİZ SÜRECE SAHİP OLURSUNUZ. 3 Harvey S. Firestone, Firestone Şirketleri Kurucusu

6 KURUMLARA ÖZEL ÇÖZÜMLER İngilizce eğitiminin lider kurumu olarak her bir bireyin eğitim sorumluluğunu büyük bir ciddiyetle ele alıyoruz. Wall Street English ile sahip olacağınız ayrıcalıklar; Her bir çalışanınız için Kişiye Özel İngilizce Uzman çalışanlarımız, İngilizce öğrenme yolculuğunuzda sizi yönlendirir ve sürekli destek verir. Öğretmenleriniz ile daha fazla konuşabilmeniz için uygulamalı pratik derslerimiz ortalama iki kişiden oluşur. Kurumsal avantajlarınız Wall Street English ile ders saatine değil aldığınız sonuca yatırım yaparsınız. Her bir çalışanınızın gelişimini gösteren aylık raporlar ile başarı durumunu ve eğitime katılımını yakından takip edersiniz. YATIRIM GERİ DÖNÜŞÜNÜZÜ TAKİP EDİN 4 13/09/2013 Student Name (Code): MELISA YILMAZ Student Progress Profile ERENKOY / ISTANBUL Months Remaining : 2.8 % Time elapsed : 81.0% Units Remaining : 4.0 % Course done : 83.0 % Minimum Progress Ratio : 1.4 Actual Progress Ratio : 1.60 (Encounters/Month) (Encounters/Month) Last session done: 18/04/ :57 Level: ml Unit: 54 Lesson: 02 Section: 01 Begin (06/09/2012, Threshold 2) Study Rhythm MINIMUM ACTUAL End (06/12/2013, Mastery 1) EOL/PREMIER # Lab Sessions per week : 0.6 # Weeks of inactivity : 21.1 # Hours per Lab session : 1.4 # Repeat Encounters : 1.0 # Encounters per month : 1.6 # Repeat Level Checkpoints : 0.0 # CC per month : 1.2 # Enc. done in post 30 days : 3.0 # Hours of study in past 30 days : 7.0 Last Encounters: Other Activities: Date Unit Result Date Activity Attend. 12/09/ OK: Continue to next Unit 13/09/2013 CC YES 29/08/ OK: Continue to next Unit 06/09/2013 CC YES 22/08/ No Show 04/09/2013 SC NO 19/08/ OK: Continue to next Unit 25/08/2013 SC NO 12/08/ No Show 23/08/2013 CC YES Comments: This month she studied multimedia lessons, joined complementary and social club and attended 2 encounters. She progressed through the course and as a result. She developed her fluency, improved her accuracy and became a more confident English speaker. Bu rapor gerçek öğrenci bilgileri baz alınarak oluşturulmuş fakat gizlilik şartlarımız gereği öğrenci ismi değiştirilmiştir.

7 Her seviyeye uygun eğitim İngilizce eğitimimiz, başlangıçtan ileri seviyede İngilizce konuşan kişilere kadar herkesin ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanmıştır. Wall Street English te çalışanlarınız kendi seviyesinden İngilizce öğrenmeye başlar, bir sınıfa bağlı olmadan İngilizcelerini geliştirme fırsatı elde ederler. Kurumunuzun ihtiyacına yönelik özel çözümler Wall Street English olarak şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik özel ve yenilikçi çözümler sunuyoruz. Derslerimizi isteğinize bağlı olarak şirketinizde, merkezlerimizde veya daha kişisel olarak birebir ortamlarda gerçekleştirebiliriz. Sadece İngilizce konuşulan ortam Çalışanlarınız merkezlerimizden içeriye adım attıkları andan itibaren kendilerini sadece İngilizce konuşulan bir ortamda bulur; ana dili İngilizce olan, uzman ve sertifikalı öğretmenlerimizden eğitim alırlar. Başarısı kanıtlanmış eğitim metodu Wall Street English, Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları tarafından yapılan bilimsel araştırmaya göre, eğitim programı Genel Avrupa Dil Standartlarına (CEFR- Common European Framework of Language) uyumlu olduğu kanıtlanan ilk ve tek dil okuludur. Öğretilen İngilizcenin global olarak kabul görmüş standartlarda olması çalışanlarınızın eğitimi için önemli bir güvencedir. 5 Esnek ders saatleri Eğitim programımız, yoğun çalışma temponuza uygun olacak şekilde özenle hazırlanır. Çalışanlarınız eğitime diledikleri zaman başlayabilir, multimedya çalışmalarını günün her saatinde yapabilir, pratik derslerini uygun saatlerde alabilirler. Yani; ders kaçırma sorunu olmaz, dersler daima çalışanlarınızı bekler. İş ihtiyaçlarına odaklanan seviyeler Verdiğimiz temel İngilizce eğitiminin yanı sıra iş ve profesyonel ihtiyaçlarınıza özel zenginleştirilmiş seviyeler de sunmaktayız. Ayrıca iş dünyasında kullanılan İngilizceye odaklanan özel ürünlerimiz ile öğrencilerimize farklı öğrenme fırsatları da sunuyoruz. %100 öğrenme garantisi Çalışanlarınızın başarısını sadece eğitimin sonunda değil, ilerlemenin her aşamasında ölçümleriz. Böylece, eğitim süresi sonunda hedeflerinize ulaşacağınızı garanti ederiz. Bu garanti kişisel bir taahhüt değil, sistemimizin sağladığı bir ayrıcalıktır.

8 6

9 ETKİNLİK İŞİN DOĞRU YAPILMASI, ETKİLİLİK İSE DOĞRU İŞİN YAPILMASIDIR. 7 Peter Drucker, Yönetim Danışmanı ve Yazar

10 İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE EN ETKİLİ METOT: WSE BLENDED EĞİTİM METODU İngilizceyi teoride bilmek ile günlük hayatta kullanmak birbirinden farklı iki kavramdır. WSE Blended Eğitim Metodu ile çalışanlarınız, konuşma ve görüşmelerde, toplantılarda, tele-konferanslarda, sunumlarda, yazışmalarda ve farklı iş ortamlarında İngilizceyi nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Eğitim metodumuz İngilizceyi derinlemesine öğrenmenize yardım eder, klasik metotların hiçbir zaman sunamayacağı ayrıcalıklarla çalışanlarınızın İngilizceyi rahatlıkla konuşmasını sağlar. ÖĞRENİM DÖNGÜMÜZ 8 İnteraktif Dersler Sosyal Kulüp Ders Kitapları Akıcı Konuşma Sınıfları

11 İnteraktif Dersler Çalışanlarınızın eğitimi İnteraktif Dersler ile başlar. İnteraktif Derslere hem merkezimizden hem de internetten online olarak ulaşabilirler. Bu derslerde, eğlenceli ve güncel diyaloglar ile yapılacak alıştırmalar sayesinde, İngilizceyi rahatlıkla konuşma ve gerçek hayatta kullanabilme becerileri kazanırlar. 9 Ders Kitapları İnteraktif Derslerde öğrenilen İngilizcenin kullanımı, ders kitaplarında yer alan yazma alıştırmaları ile pekiştirilip geliştirilir. Encounter Encounter Dersleri, WSE Blended Eğitim Metodu nun temelini oluşturur. Encounterlar, ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizin aynı seviyedeki ortalama iki kişinin katıldığı sınıflarda yaptığı derslerdir. Bu derslerde çalışanlarınız, İngilizce konuşma becerilerini ilerletirler.

12 TAMAMLAYICI EĞİTİM ÇALIŞMALARI Akıcı konuşma sınıfları ve sosyal kulüp aktiviteleri gibi birbirinden farklı uygulamalarımız ile çalışanlarınıza daha fazla pratik yapma ve İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatı sunuyoruz. Akıcı Konuşma Sınıfları Çalışanlarınız merkezlerimizde gerçekleştirilen, pek çok farklı konunun işlendiği akıcı konuşma sınıflarına katılabilir, aynı seviyedeki öğrenciler ile daha çok pratik yapma imkanı bulabilirler. Bu dersler, ana dili İngilizce olan uzman öğretmenlerimiz tarafından verilir. 10 Sosyal Kulüp Merkezlerimizde düzenlenen Sosyal Kulüp aktiviteleri ile çalışanlarınız İngilizceyi eğlenceli ve rahat bir ortamda konuşabilme fırsatı yakalar. Sosyal Kulüp te; oyun ve film geceleri, iş dünyasıyla ilgili etkinlikler, hafta sonu gezileri gibi çok çeşitli aktiviteler düzenlenir. ForToday ile çalışanlarınız seviyelerine uygun olarak hazırlanmış Financial Times makalelerinin işlendiği konuşma derslerine katılabilirler. Bu özel ürünün sunduğu içerik sayesinde global iş dünyası ile ilgili haber ve yorumları da takip edebilirler. FT.com a Ücretsiz Erişim Olanağı Wall Street English, FT.com a ücretsiz erişim olanağı sunar. Çalışanlarınız, bu sayede kendine özgü kuralları olan basın dili ile tanışmış olur, global iş dünyasından haberlere ulaşarak İngilizce okuma pratiği de yaparlar.

13 11 AKIL, İÇİ DOLDURULACAK BİR KAP DEĞİL, TUTUŞTURULACAK BİR ATEŞTİR. Plutarch

14 BAŞLANGIÇTAN İLERİ SEVİYEYE KADAR HER İHTİYACA UYGUN İNGİLİZCE EĞİTİMİ WSE seviyeleri, Genel Avrupa Dil Standartları (CEFR-Common European Framework Reference for Languages) ile uyumludur. İngilizce eğitim programımız her seviyeden öğrencinin ihtiyacına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Sistemimizde başlangıçtan ileri seviyeye kadar 20 farklı seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler, İngilizcenin profesyonel hayatta kullanımına odaklanan üç adet PRO seviyesini de içerir. 12 Pro Pro Pro WALL STREET ENGLISH Survival Waystage Upper Waystage Threshold Milestone Mastery A1 A2 B1 B2 C1 CEFR WSE seviyeleri, Genel Avrupa Dil Standartları (CEFR-Common European Framework Reference for Languages) ile uyumludur.

15 Survival Survival seviyesi, İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanlar için tasarlanmıştır. Bu seviyedeki içerik ve alıştırmalar öğrencilere, basit kelime ve anlatımları anlayıp, kullanmayı öğretir. Waystage Waystage seviyesindeki öğrenciler, günlük hayatta temel saydığımız işlerde kendilerini ifade etmeyi öğrenirler. WaystagePro ile öğrenciler kurallara uygun profesyonel bir telefon görüşmesinden, sunum yapmaya kadar sıralanan birçok idari ve yönetimsel İngilizce becerisi edinirler. Upper Waystage Bu seviyedeki öğrenciler, iyi derecede akıcılıkla sohbet edebilir, Karmaşık anlatımlar içermeyen kitapları, gazeteleri, internet sitesi içeriklerini ve teknik belgeleri okuyabilir, kısa mektuplar ve iş raporları yazabilirler. UpperWaystagePro ile öğrenciler, yöneticilerinin olmadığı zamanlarda yapılması gereken önemli telefon görüşmelerinden, yönetim kadrosu için işe alım ve mülakata kadar sıralanan birçok İngilizce becerisi edinirler. 13 Threshold Threshold seviyesinde öğrenciler, çok iyi derecede akıcılıkla konuşabilir ve İngilizce ifade edilen karmaşık düşünceleri anlayabilirler. ThresholdPro ile öğrenciler kültürler arası farklılıkların çözümünden, bir şirketin marka ve pazarlama stratejilerine kadar sıralanan bir dizi yönetimsel İngilizce becerisi edinirler. Milestone Bu seviyede öğrenciler İngilizce becerilerini diyaloglar, role-play ler, kelime dağarcıklarını genişletmeleri ve yeni cümle yapılarını öğrenmeleri için tasarlanmış okuma parçaları ile desteklerler. Mastery Bu seviye, öğrencilerin akıcı konuşmalarını geliştirmeye devam etmelerini ve karmaşık ifadelerde uzmanlaşmalarını sağlar.

16 14

17 SONUÇ OLARAK, TÜM İŞLETME SÜRECİ ÜÇ KELİMEYE İNDİRGENEBİLİR: ÇALIŞANLAR, ÜRÜN VE KÂR. EĞER İYİ BİR TAKIMINIZ YOKSA, DİĞER İKİSİYLE FAZLA BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ. 15 Lee Iacocca, Chrysler in önceki CEO su

18 MARKET LEADER AND SPEAKOUT BY WALL STREET ENGLISH Kurumunuzun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, genel İngilizce programımızın yanı sıra, çalışanlarınıza öğretmen eşliğinde gerçekleştirilen Market Leader and Speakout by Wall Street English i sunuyoruz. İş dünyasının en çok tercih edilen eğitim programı olan Market Leader and Speakout by Wall Street English, Pearson iş birliği ve Blended Eğitim Metodu ile yenilenerek WSE için özel olarak hazırlandı. Eğitim başlıklarının güncel iş hayatı konularını kapsaması için de Financial Times ve BBC gibi kaynaklar kullanıldı. 16 Alım Satım Pazarlama Personel Yönetimi Etik Değerler Satın Almalar ve Şirket Birleşmeleri Telefon Görüşmeleri Mülakat Becerileri Sunum Becerileri Toplantılar Müzakereler Ve iş yaşamı ile ilgili farklı birçok İngilizce becerisi Bütünüyle iş hayatına yönelik bu içerikler sayesinde çalışanlarınız, genel İngilizce öğreniminin yanı sıra farklı iş ortamlarında da İngilizcelerini rahatlıkla kullanabilecekler.

19 Çalışanlarınız için özel olarak hazırlanmış 12 seviyelik eğitim programı Market Leader and Speakout by Wall Street English, çalışanlarınızın İngilizce seviyesi ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap verebilecek bir eğitim programıdır. Program, çalışanların iş yaşamlarına yönelik olarak hazırlanmış 12 seviyeden oluşmaktadır. Dersler önceden belirlenmiş etkin bir programa göre yapılır. Eğitimin içeriği; BBC videoları Financial Times ve diğer güncel kaynaklardan metinler Lider iş adamları ile yapılan özel röportajlar Kültürel farkındalıklara odaklanan temel iş iletişimi becerileri Gerçek iş dünyasından, başarılı danışmanların yorumlarının da yer aldığı örnek olay incelemeleri Kapsamlı konuşma pratiği Market Leader and Speakout by Wall Street English seviyeleri, Genel Avrupa Dil Standartları (CEFR-Common European Framework Reference for Languages) ile uyumludur. WSE ile çalışanlarınızın dünya standartlarında İngilizce öğrendiğinden emin olabilirsiniz. 17 MARKET LEADER AND SPEAKOUT BY WSE Advanced 2 Advanced 1 Upper Intermediate 2 Upper Intermediate 1 Intermediate 2 Intermediate 1 Pre-Intermediate 2 Pre-Intermediate 1 Elementary 2 Elementary 1 Starter 2 Starter 1 CEFR

20 18 GELECEĞİ ÖNGÖRMENİN EN İYİ YOLU, ONU YARATMAKTIR. Alan Kay, Bilgisayar Uzmanı

21 SİZE ÖZEL ÇÖZÜMLERİMİZ Wall Street English, büyüklüğü ne olursa olsun çalışanlarına İngilizce eğitimi vermek isteyen her şirketin çözüm ortağıdır. Eğitim almak isteyen çalışan sayınız ister bir isterse 500 kişi olsun, şirketinizin ihtiyacına yönelik özel çözümler sunarız. Merkezlerimizde sunduğumuz çözümler Çalışanlarınız, merkezlerimizde eğitim almayı tercih ederek esnek ders saatleri uygulamamızdan faydalanabilirler. Böylece tamamen İngilizce konuşulan bir ortamda İngilizce öğrenirler. Multimedia çalışmalarını ise Wall Street English merkezlerinde yapabilecekleri gibi evde veya iş yerlerinde internet üzerinden de yapabilirler. Yoğun iş temposuna göre özel olarak düzenlenen eğitimler sayesinde çalışanlarınız işlerine ara vermeden ve bir sınıfa bağlı olmadan İngilizcelerini geliştirme şansı elde ederler. Kurum bünyesinde sunduğumuz çözümler Wall Street English merkezlerinde yaşayacağınız İngilizce eğitim deneyimini kurumunuza getiriyoruz. Eğitimler, kurumunuzun günlük operasyonlarını aksatmadan, çalışanlarınızın programına göre düzenlenir. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz, küçük gruplar halinde düzenlenen pratik derslerini sizin belirlediğiniz yerde gerçekleştirirler. Böylece çalışanlarınız ofislerinden ayrılmak zorunda kalmadan İngilizce eğitimlerine devam ederler. 19 Bireysel çözümler Wall Street English, yoğun çalışan yöneticiler için uzman öğretmenler eşliğinde bireysel eğitimler de sunar. Bu sayede çalışanlar işlerini aksatmadan İngilizce öğrenme imkanına sahip olurlar. Market Leader and Speakout by Wall Street English Market Leader and Speakout by Wall Street English, iş dünyasının en çok tercih edilen İngilizce eğitim programıdır. Öğretmen eşliğinde verilen eğitim, çalışanlarınızın günlük iş yaşamlarına yönelik olarak 12 seviyeden oluşur. BULATS Yetkili Test Merkezi Wall Street English, Cambridge Üniversitesi ESOL sınavları bölümü ile yaptığı iş birliği çerçevesinde iş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanan ve alanında en prestijli test hizmeti olarak kabul gören BULATS (The Business Language Testing Service) yetkili test merkezidir.

22 BİR SONRAKİ ADIMINIZ İngilizce konuşan bir iş gücüyle neler yapabileceğinizi görmeye hazır mısınız? İhtiyaçlarınızı anlama Kurumsal Satış Danışmanlarımız, kurumunuzun İngilizce ihtiyacını belirlemek ve ihtiyacınıza özel çözümler sunmak için sizi ziyaret eder. Seviye tespit sınavı İhtiyaç analizimizin bir parçası olarak, çalışanlarınızı ücretsiz olarak seviye tespit sınavına alırız. Kendilerine en uygun kişisel eğitim planını hazırlarız. 20 Size özel teklif Seviye tespit sınavı ve danışmanlarımızdan aldığımız bilgilere göre İngilizce ihtiyacınıza yönelik kurumunuza özel bir teklif sunarız. SONUÇLARINIZ Yatırım geri dönüşü (ROI) Her bir çalışanınızın gelişimini aylık izleme raporlarından takip edebilirsiniz. Böylece yaptığınız yatırımın geri dönüşünü ölçümleyebilirsiniz. Bu raporlar ile çalışanlarınızın işleri için gereksinim duydukları İngilizce seviyesine nasıl adım adım ilerlediklerini değerlendirirsiniz. Garanti İlerlemeyi her adımda ölçümleyen sistemimiz sayesinde, eğitim süresi sonunda çalışanlarınızın hedeflerine ulaşacağını yazılı olarak garanti ederiz. Bu garanti kişisel bir taahhüt değil, sistemimizin sağladığı bir ayrıcalıktır.

23 21 KIYILARDAN UZAKLAŞACAK CESARETİNİZ YOKSA YENİ OKYANUSLARA ULAŞAMAZSINIZ. André Gide, Fransız Yazar ve Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi

24 WALL STREET ENGLISH: LİDER, YENİLİKÇİ VE GÜVENİLİR GLOBAL BİR PEARSON ŞİRKETİ, DÜNYANIN ÖNDE GELEN EĞİTİM ŞİRKETİ Wall Street English 70 ülkede e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren dünyanın eğitim, medya ve yayıncılık devi Pearson bünyesinde faaliyet göstermektedir. Wall Street English ile çalışanlarınızın İngilizceyi global olarak kabul görmüş, güvenilir bir organizasyondan öğrendiğine emin olabilirsiniz. İşte kanıtı: 22 2 milyonun üzerinde memnun öğrenci ve mezun Dünya çapında 450 nin üzerinde merkez 40 yıldan fazla deneyim Wall Street English ISO 9001:2008 kalite belgesi Dünyanın en büyük uluslararası şirketleri, çalışanlarının İngilizce öğrenmesi için Wall Street English e güveniyor. Sahip olduğumuz deneyim, global yapımız ve özgün eğitim metodumuz ile çalışanlarınızın hedeflediğiniz gibi İngilizceyi anlamalarını ve akıcı bir şekilde konuşmalarını sağlıyoruz. HEMEN ARAYIN, İngilizcenin kapılarını Wall Street English ile aralayın.

25 MERKEZLERİMİZ Şişli Büyükdere Cad. Hür Han No: 15 Şişli Kızılay Atatürk Bulvarı Gama İş Merkezi K: 1 No: 97 Kızılay Bursa Haşim İşcan Cad. Tuğtaş Plaza No: 7 Osmangazi Bakırköy İncirli Cad. No: 6 Town Center Karşısı Bakırköy Ostim 100. Yıl Bulvarı No: 99 (Ostim Metro Karşısı) OFİM, Ostim İzmir Gaziosmanpaşa Bulvarı, Hilton Center Kat: 3 No: 7 Çankaya Caddebostan Bağdat Cad. Rıfat Bey Sok. Güngören Apt. No: 2 K: 1 Daire: 1 Caddebostan Çayyolu Yenimahalle Belediyesi Ek Hizmet Binası No: 94 K: 2 Çayyolu Antalya Yeşil Bahçe Mah Sok. Ercivan İş Merkezi No: 2/6 K: 4 Muratpaşa 23 Erenköy Şemsettin Günaltay Cad. No: 209 Erenköy Eskişehir Cumhuriye Mah. Cengiz Topel Cad. No: 52/B K: 2 Gaziantep Sankopark AVM Mareşal Fevzi Çakmak Blv. No: F-387 Şehitkamil Taksim Osmanlı Sok. No: 2 Taksim Meydanı İzmit Karabaş Mah. Mimar Sinan Sok. No: 15 K: 2-3 Konya Mevlana Cad. No: 9 (Şifa Eczanesi Üstü) Karatay Beylikdüzü Perlavista AVM Kat: 2 Yavuz Sultan Selim Bul. Beykent-Beylikdüzü

26 24

27 25

28

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland.

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland. TR 2014 Almanya DA Almanca öğrenmek Sprache. Kultur. Deutschland. İÇİNDEKİLER Sizlere sunduğumuz hizmetler Ders, kurs sistemi, etüt merkezi, sınavlar, konaklama, kültür ve boş zamanları değerlendirme programı

Detaylı

Great Place to Work. Türkiye nin En İyi İşverenleri 2014 HEMEN BAŞVURUN 31 ARALIK 2013. İş Birlikleri. Başvurular. Tarihine Kadar Devam Ediyor!

Great Place to Work. Türkiye nin En İyi İşverenleri 2014 HEMEN BAŞVURUN 31 ARALIK 2013. İş Birlikleri. Başvurular. Tarihine Kadar Devam Ediyor! ELİRLEMESİ İŞYERİ KÜLTÜRÜ AR KIYASLAMA BAŞARI KO Great Place to Work 31 ARALIK 2013 ÜRÜ Benchmark CAZİP Çalışması İŞVEREN & Yarışması TASARIM Türkiye nin En İyi İşverenleri 2014 ERİ KÜLTÜRÜ CAZİP İŞVEREN

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto 2015 KANADA DA İNGİLİZCE Winner 5 years in a row Winner 3 years in a row 2 Year Winner Winner 8 years in a row STM Star English Language School North America Best English School in Toronto Japan Best School

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

LCCTV Manual. Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem. Language Competence Certification Tools for the Vocations

LCCTV Manual. Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem. Language Competence Certification Tools for the Vocations LCCTV Manual Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem Language Competence Certification Tools for the Vocations Published by Westfälische Wilhelms-Universität Münster Arbeitsbereich Linguistik Hüfferstraße

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI Yaşar UZUN GİRİŞ İnsan kaynakları yönetimi, kamu yönetiminde giderek önem kazanan ve yaygın olarak uygulanmaya başlanan stratejik yönetim

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE DE İLKOKUL DÜZEYİNDE YABANCI DİL ÖĞRETİMİ FOREIGN LANGUAGE TEACHING AT PRIMARY EDUCATION IN FINLAND AND TURKEY Ekrem SOLAK

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE DE İLKOKUL DÜZEYİNDE YABANCI DİL ÖĞRETİMİ FOREIGN LANGUAGE TEACHING AT PRIMARY EDUCATION IN FINLAND AND TURKEY Ekrem SOLAK Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi The Journal of International Social Research Cilt: 6 Sayı: 28 Volume: 6 Issue: 28 Güz 2013 Fall 2013 www.sosyalarastirmalar.com Issn: 1307-9581 FİNLANDİYA VE TÜRKİYE

Detaylı

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5 Ekim-Kasım-Aralık 2014 Sayı: 5 BİZDEN HABERLER Değerli Aksa Haber okurları ve sevgili çalışma arkadaşlarım, Adım adım 2014 yılına veda etmeye, 2015 yılına ise merhaba demeye yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde...

TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde... EKONOMİ ve teknoloji Ünİversİtesİ Sosyal Bİlİmler ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÜKSEK LİSANS (MBA) PROGRAMI TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde... I İşletme Yüksek Lisans Eğitiminin Doğal Adresi:...Tanım Gereği

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi İngilizce yi evinize getiriyor. Sarıyer Belediyesi, Dünya Bankası destekli bilimsel bir proje ile çocuklara evlerinin sıcak ortamında

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz ÖĞRETMEN EL KİTABI 1. Doğa Ailesine Hoş Geldiniz 2. Kısaca Doğa 3. Eğitim Anlayışımız * Anaokulu Eğitim Programı * İlkokul Eğitim Programı * Ortaokul Eğitim Programı * Lise Eğitim Programı 4. Akademik

Detaylı