EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:13 Sayı: ARALIK 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kış ara tatili öncesinde oldukça yoğun bir dönemdeyiz. Ne gibi etkinlikler var derseniz,,okul Aile Birliğimizin her sene düzenlediği, artık geleneksel hale gelen ve bu sene Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Yeni Yıl Kermesimiz, 17 Aralık 2014 te Ortaokul-Lise öğrencilerinin düzenlediği Yeni Yıl Konseri, 30 Aralık 2014 te ise sınıflarımızda Yeni Yıl Partimiz ve ufak sürprizlerimiz olacak. Amacımız yeni yılın sembolü olan Noel Baba, çam ağacı ve ışıltılı süsleriyle, yeni yıla, yeni umutlara, ufak hediyeler ve kartlarla yeni başlangıçlara adım atmayı hatırlatmaktır. Yeni yıl trenimizdeki amacımız ise öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmak, dünyada, ülkemizde onlar için çok doğal olan, ancak bunlara sahip olamayan çocuklar olduğunu, akranlarıyla nasıl paylaşımda bulunabileceklerini, ilişki kurabileceklerini gösterebilmek adına bir çalışma yapmaktır. Yeni Yıl Treni denilince, hatırlatmak istediğim bir şey var ki sizlerin de bu konuda duyarlı olmanızı rica ediyorum. Bizler biliyoruz ki, yeni yıl treni ile Bolluca Çocuk Köyüne göndereceğimiz ufak hediyeler ile biz buradaki çocukların ihtiyaçlarını maddi anlamda karşılamayız. Bizim hedefimiz, öğrencilerimize herkese karşı saygılı ve duyarlı olmanın önemini anlatmaktır. Bu nedenle önemli olan gönderilen hediye değil bu hediyenin nasıl sunulduğudur. Öğrencimiz tarafından veya velisiyle birlikte paketlenmiş, içine duygularını belirten kart yerleştirilmiş ufak bir hediye. Yoksa biz de biliyoruz ki istersek bizler her zaman sosyal sorumluluk projelerine destek verebiliriz. İlkokul Öğrenci Birliğimiz Yeni Yıl Trenimizin sembolik olarak ziyaret edeceği Bolluca Çocuk Köyünü anlatan bir sunumu sınıflarımızda paylaşacaklar. Unutmayalım ki hayatın içinden, yaşam ile bağlantılı verilen dersler kalıcı öğrenmeyi sağlar. Öğrencilerimizin okul içinde veya dışında spor, sanat, müzik alanlarında yaptıkları etkinlikler, çalışmalar da bizler için gurur verici. Sanata ve spora verilen önemin bir toplumun gelişmişlik düzeyini belirlediğine inanıyoruz. 4B sınıfı öğrencilerimizden Jay Kaya TÜTÜNCÜ yü Royal Akademi Sınavında gösterdiği başarıdan ve Sevgi Ada GÜRŞEN i İstanbul Yelken Kulübü 2014 yazında almış olduğu eğitimden dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa Aralık 2014 tarihi itibariyle ev ödevleri TEDMood üzerinden yayınlanmaya başlamıştır. Konu ile ilgili açıklamalara web sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu sene yılbaşı kermesinin tarihleri Aralık 2014 olarak belirlenmiştir. Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Velilerimizin servis değişikliği için en geç saat 14:00 e kadar ilgili müdür yardımcısına haber vermesi zorunludur. Sevgili Veliler, TED İstanbul Koleji geleneksel kermesimizi her sene olduğu gibi Aralık ayında düzenliyoruz. Bu sene yılbaşı kermesinin tarihleri 9-12 Aralık 2014 olarak belirlenmiştir. Kermesin başarısı için sizlerin desteğine ve katkısına ihtiyacımız var. Okul Aile Birliği olarak kendi başımıza yapmamız gerçekten çok zor. Bu konuda sizlere ileri tarihlerde bir-iki mesaj daha yollayacağız. Kermeste her sene olduğu gibi çocukların ve öğretmenlerin ilgisini çekecek ürünler beğenilerine sunulacak. Bu sene önemli bir fark olacak. Kullanılmış kitap ve oyuncak tezgahı kurmayı planlıyoruz. Şayet başarılı olursa her sene bu uygulama devam eder diye ümit ediyoruz. Çocuklara sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları geliştirmeleri için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz bu süreci. Çocuklar hem kendilerine ait kitap ve oyuncaklarının değerlendirildiğini görecekler, hem de kullanılmış ürünler daha ucuz olacağı için kendilerine verilen harçlıkla daha fazla ürün alabileceklerini fark edecekler. Bu kapsamda, kullanılmayan oyuncak ve kitaplarınızı okula getirebilirseniz çok memnun oluruz. Okul yönetimi bugünden itibaren (26 Kasım 2014) tüm katlara büyük kutular yerleştirecek. Okulda bu konuyla doğrudan Şeyda hanım ilgileniyor. Kermese çok az vakit kaldığı için bu hafta içerisinde kitap ve oyuncakların getirilip kutulara atılması gerekmektedir. En geç 3 Aralık gününe kadar bu sürecin bitmesi gerekir. Daha sonra biz Okul Aile Birliği olarak tüm kitap ve oyuncaklara fiyat koyup satışa hazır hale getireceğiz. Kermeste satılmayan kitap ve oyuncakları ise uygun bir yere hibe edebiliriz. Çok teşekkür ederiz. Okul Aile Birliği

4 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 3 Yeni Yıl Kutlamalarını yaparken, Bolluca Çocuk Köyü nde yaşayan kardeşlerimizi de de unutmayalım dedik ve her yıl gerçekleştirdiğimiz proje çalışmamıza başladık. Görsel Sanatlar Bölümümüz kartondan güzel bir maket tren hazırladı ve trenin vagonlarına da Bolluca Çocuk Köyü adını verdik. Öğrenci Birliğimiz de 8 Aralık 2014 pazartesi gününden itibaren de sınıflarda kendi hazırladıkları sunumları ile duyuru yaparak, Yeni yıl Trenimizi ve Koruncuk Vakfı nı anlatacaklar. Gönüllü öğrencilerimiz Yeni Yıl Trenimizin vagonlarına sadece bu amaç için satın alınmış veya öğrencilerimiz tarafından yine bu amaç için yapılmış, kesinlikle hiç kullanılmamış hediyelerini vagonlara pazartesi gününden itibaren bırakabilirler. Hediyelerinizi paket kağıtları ile birlikte bir torba içinde getirmenizi, gönderdiğiniz kişi için bir yeni yıl mesajı yazmanızı, eğer paketi öğrencimiz yapacak ise yine torba içinde olmasını ve hediyesinin ne olduğunu bir kağıda yazmanızı rica ediyoruz. Hediyelerimiz okuma kitabı, kırtasiye malzemesi, oyuncak, atkı-eldiven, kutu oyunları olabilir.

5 Sayfa SOSYAL-DUYGUSAL EBEVEYNLİK Aile Destek Programı çerçevesinde, 3.sınıf velilerimizle Sosyal Duygusal Ebeveynlik konulu seminerimizi gerçekleştirdik. Bir yetişkinle çocuğu ayıran ihtiyaçların ne olduğunu düşündüren bir etkinlikle başladığımız seminerimizde, ihtiyaçların büyük fark göstermediğini ancak, çocuğun ihtiyaçlarının onun hakları olduğunu fark ettik. Çocuğun; temel ihtiyaçlarının karşılanması, güven ve sevgi ihtiyaçlarının yanında kendini gerçekleştirme ihtiyacının da önemli olduğu üzerinde durulan seminerde; çocuğun kendini gerçekleştirebilmesi için: Kendisi olmasına izin vermenin, Sınırlara ihtiyacı olduğunun farkında olarak yaşına ve gelişimine uygun sınırlar koymanın, Sosyal-duygusal gelişimini destekleyici tutumlar içinde olmanın önemine değindik. Biz yetişkinlerin kaç farklı duyguyu ifade edebildiğimizi fark etmemizi amaçlayan bir etkinlikle devam ettiğimiz seminerimizde, sosyal-duygusal ebeveynliğin ilk şartının duyguların farkında olmak olduğunu vurgulayarak, duyguları ilişki kurma ve yakınlaşma fırsatı olarak kullanmanın önemine değindik. Sosyal-duygusal ebeveynlikte bir önemli konunun da empati ile dinleyerek, çocuğun duygularını önemsemek ve anlamak olduğunu; empati ile dinlemenin karşımızdakinin söylediklerini onaylamak değil, satır aralarındaki duyguları anlamaya çalışmak olduğunu vurguladık. Bir sonraki adımda çocuğun duygularını ifade etmesine izin vermenin geldiği üzerinde durduk. Duygularını ifade edebilen bireyler kendilerini daha kolay sakinleştirebilirler ve bu özellikleri, akademik ve iş yaşamında daha başarılı bireyler olmalarında önemli bir rol oynar. Sosyal-duygusal ebeveynlikte son adımın sınırları belirleyerek çocuğun kendi problemleri çözmesine yardımcı olmak olduğunun konuşulduğu bölümle seminerimizi tamamladık. İnteraktif bir şekilde devam eden seminerin sonunda sizlerden almış olduğumuz olumlu geribildirimler, yapmış olduğumuz çalışmanın amacına ulaşmış olduğunu göstermesi açısından çok değerli oldu. Seminere katılan velilerimize katılımları ve değerli katkıları için teşekkür ederiz.

6 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 5 Bu hafta ı ve y seslerini öğrendik. Okuma ve yazma çalışmalarımız devam ediyor. Aralık ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini kutladık.

7 Sayfa Geçen hafta yaptığımız gezimizin Çalışmalarını yaptık. En sevdiğimiz Etkinlikleri seçerek resimledik. İlkokul nasıl bir yer? Düşündük, seçtik ve anaokulu öğrencilerine resimler ile anlatmaya karar verdik. İKİ ÇUBUKLA NE YAPILIR?

8 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 7 Fen Bilimleri dersimizde laboratuvarda farklı maddelerin özelliklerini inceledik.

9 Sayfa gün boyunca bardaklara koyduğumuz suyun farklı ortamlardaki (serin ve sıcak ) buharlaşma miktarlarını gözlemledik. Sıcak ortamda bekleyen suyun daha hızlı buharlaştığını tespit ettik. Şarkılarla, tebriklerle ve danslarla kasım ayında doğan öğrencimizin doğum gününü coşkuyla kutladık.

10 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 9 Deyim kartlarımızla deyimleri öğreniyoruz.

11 Sayfa Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Kış Seminerleri kapsamında bir görevli okulumuza gelerek öğrencilerimize bilgilendirme ve farkındalığı arttırma hedefleriyle Doğa ve Çevre konulu bir sunum yaptı.

12 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 11 Bu hafta Türkçe ve Matematik derslerimizde yaratıcı etkinliklere yer verdik. Türkçe dersimizde Eş ve Zıt Anlamlı Sözcükler çalışması yaptık. Matematik dersimizde ise Sayı ve İşlem İlişkisi etkinliği ile toplama ve çıkarma işlemi uygulamaları yaptık.

13 Sayfa Doğa ve Çevre konulu bir eğitim alarak nesli tükenmekte olan canlılar ve alınabilecek önlemler hakkında bilgi sahibi olduk. Mind Lab dersimizde eğlenceli oyunlar ile yeni oyun stratejileri geliştirmeye devam ediyoruz.

14 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 13 Fen ve Teknoloji dersimizde Şişede Ne Var? aktivitesi ile havanın varlığını deneylerle gösterdik. Organik atık kutuları ve kompost makinesi ile tanıştık. Bu ünitelere atılabilecek ve atılamayacak ürünler ile ilgili bilgiler aldık.

15 Sayfa Aralık ayında doğan arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladık.

16 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 15 Sosyal Bilgiler dersimizde Yönler ve Kroki konularını öğrendik.

17 Sayfa Raft Tekniğini kullanarak yaptığımız çalışmaları arkadaşlarımıza sunduk. Aralık ayında doğan arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladık.

18 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 17 Fen ve Teknoloji dersimizde karışımlar konusunu limonata etkinliği yaparak işledik. Kendi karışımlarımızı oluşturduk. Dersin sonunda hazırladığımız lezzetli limonatalarımızı içtik.

19 Sayfa HANGİ KAĞIT HAVLU DAHA DAYANIKLI? 1.sınıflar Fen Laboratuvarında farklı markalardaki kağıt havluların dayanıklılıklarını test ettiler. Deney öncesi kağıt havluların değişik markaları, ne için kullanıldıkları ve bunlar hakkında neler bildikleri üzerinde konuştular. Değişik markalarda birer yaprak kağıt havlu aldılar. Islak ve kuruyken kağıt havluların parçalanmadan taşıyabildikleri ağırlık sayısını tablolarına kaydettiler. Deneyi bitirdiklerinde elde ettikleri sonuçları tartıştılar. Bu deney sonucunda öğrenciler kullanmaya en uygun kağıt havluyu seçmiş oldular.

20 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 19 KATI MADDELERİ İNCELİYORUZ! 2.sınıflar Fen Laboratuvarında KATI MADDELERİN ÖZELLİKLERİ ile ilgili bir deney yaptılar. Kendilerine verilen maddeleri esneklik, koku, yumuşaklık-sertlik, parlaklık-matlık gibi özellikleri bakımından incelediler. Gözlem sonuçlarını tablolarına kaydettiler. ŞİŞEDE NE VAR? 3.sınıflar bu hafta bir dedektif gibi gözlem yaparak boş bir şişenin gerçekte boş olup olmadığını araştırdılar. Gözle görememelerine rağmen gaz maddelerin varlığını kanıtladılar.

21 Sayfa sınıflarımızla bu haftamıza aile üyelerimiz ile ilgili olan konumuzu çeşitli oyunlarla tekrar ederek başladık. We All Pull isimli online kitabımızı okuduk ve kitabımızı sınıf içinde canlandırırken çok eğlendik. Yazma çalışmalarımızla hikayemizi pekiştirdik. Daha sonrasında ise My House isimli yeni ünitemize renklerin ve şekillerin üzerinden geçerek giriş yaptık. Evimizin odalarını adlandırdık ve okuma çalışmalarına ağırlık verdiğimiz aktiviteler yaptık. Skillls derslerimize ise geçen hafta gittiğimiz Jurassic Land gezimizde öğrendiklerimizi Tom and The Eggs isimli dinozorlarla ilgili bilgileri içeren kitabımızla tamamladık. Mom and I isimli online kitabımızla ise hem hayvanlar hem de anne-çocuk ilişkisi hakkında konuştuk. O sesini öğrendik ve phonics kitabımızdaki aktivitelerimizi tamamladık.

22 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 21 Bu hafta öğrencilerimiz ile Oxford Discover kitabımızdan 6.ünitemizi tamamladık. Soyu tehlikede olan hayvanları korumaktan, koruma parklarından, yardıma ihtiyaç duyan hayvanlarla ilgilenmekten, nasıl yardım edebileceğimizden bahsettik; fikirlerimizi yazdık, paylaştık. Günün bölümlerini öğrendik. Günün bölümlerinde yapılan işlerden bahsettik, buna ait bilgilerimizi pekiştirdik. Ünitemizi bitirirken şimdiye kadar işlediğimiz hayvanlar içinden seçtiğimiz ve sevdiğimiz biri hakkında bir proje yapmaya başladık. Projemiz içinde bu havyan hakkında resim ve bilgi toplama, kitapçığı hazırlama, bilgileri kitapçığa aktarma ve süsleme bölümleri yer almaktadır. Öğrencilerimiz bilgi toplama-araştırma ve yaratıcılık sürecinde tamamen bağımsız olarak kendi yaratıcılıklarını kullanacaklardır. Skills derslerimizde ise mevsimler ve saatler hakkında çalışmalarımıza devam ettik. Kütüphanemizi ziyaret ettik, kitap okuduk ve çeşitli etkinlikler yaptık.

23 Sayfa Bu hafta derslerimizde ünitemizin ana teması olan ve geçmiş ile günümüz arasındaki farklılıkları sorgulayan How are things different now from long ago? sorumuz hakkında neler öğrendiğimize dair konuştuk, bilgilerimizi arkadaşlarımızla paylaşıp öğrendiklerimizi KWL tablomuza ekledik. Ünitemizi bitirirken pek çok eğlenceli aktiviteye yer verdik. Akıllı tahta ve bilgisayar kullanarak çeşitli oyunlar oynadık, alıştırmalar yaptık. Videolar izleyerek canlandırmalar yaptık. Eğitim teknolojisini sınıflarımıza taşıyarak eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirdik. Draw a Stickman isimli interaktif uygulama ile akıllı tahtamız üzerinde sanal çöp adamlar oluşturduk. Oyun içerisinde bizden istenilen görevleri yerine getirerek çok neşeli dakikalar yaşadık. Yaptığımız bu interaktif etkinlik sonrası gruplar halinde uygulama içerisinde geçen olayları hikâye olarak yazdık ve arkadaşlarımızla paylaştık. Tüm bunlar dışında ünitemiz boyunca neler öğrendiğimizi ve neler yapabildiğimizi görmek adına öz değerlendirmeler yaptık.

24 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa sınıf öğrencilerimizle İskeletimiz ünitemizi bitirdik ve hakkında birçok yeni bilgi edindiğimiz iskeletimiz için çöp torbasından kostüm tasarladık. Oldukça eğlendiğimiz bu aktivite ile yeni edindiğimiz bilgileri bir kez daha pekiştirmiş olduk. Öğrencilerimiz ayrıca iskeletimiz temalı rap şarkılarını dinlerken, dans ederek eşlik ettiler ve şarkı sözü yazdılar. Skills derslerimizde hikaye okumaya devam ettik, okuduğumuz hikayelerdeki yazım kuralları üzerinde durduk, günlük hayatımızdaki alışkanlıklarımızı ve hobilerimizi okuduğumuz hikayelerin akışına göre yorumladık.

25 Sayfa SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE, SCRATCH 2 PROGRAMINI KULLANARAK GEOMETRİK ŞEKİLLER ÇİZDİK Bu hafta öğrencilerimiz, Scratch 2 programını kullanarak, karakterleri koordinat arka planında yer alan x, y değerlerine göre hareket ettirdiler, program akışını belirlediler, geometrik şekiller çizdiler (üçgen, kare, dikdörtgen gibi). MIT Medya Laboratuvarında geliştirilen Scratch Logo, programlama dilinin en gelişmiş örneklerinden birisidir. Scratch bir grafik programlama dilidir. Amacımız, Scratch ile çocuklarımızın teknolojiyi çok daha akıcı bir şekilde kullanmaları ve teknoloji ile yaratmayı öğrenmeleridir. Çocukların multi medya tüketimlerinin yerine, kendi multi-medya tasarımlarını yapmalarını, karşılaştıkları gerçek hayat problemleri karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifade ederek 21. yüzyıl becerilerini kazanmalarını sağlayabilmek için özellikle küçük yaşlardaki çocuklara yönelik Scratcth çok önemli bir araçtır. Öğrencilerimiz evlerindeki bilgisayarları kullanarak Bilişim Garaj Akademisi Platformuna adresinden giriş yapabilirler. Öğrencilerimizin bilgisayar dersinde kullandıkları kullanıcı isimleri ve şifreleri platformda da geçerlidir. Platforma giriş yaparak o haftaki derslerini platformdan da tekrar edebileceklerdir.

26 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 25

27 Sayfa Bu hafta 1. sınıflar İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Tom and the Egg kitabı öğrencilere okundu. 2 ve 3. sınıf öğrencilerimize 8-14 Mart Haftası kutlanan Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlik hazırlıkları için Bilim ve Teknik konulu ufak bir sunumla birlikte onların ilgilerini çekebilecek deneyler tanıtıldı. Sonrasında öğrencilerimiz hazırlayacakları deney ile ilgili Deney kitaplarını incelediler ve notlar aldılar.

28 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 27 Bu hafta 2A sınıfı İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizde Where The Wild Things Are kitabını okudular Bu hafta 3A ve 3B sınıfı İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Rumpelstiltskin kitabı öğrencilere okundu.

29 Sayfa Öğrencilerimizin öğle aralarındaki zamanlarını daha etkin bir şekilde geçirmelerini sağlamak, sınıflar arası dostluk, arkadaşlık ve kardeşlik duygularını pekiştirmek amacı ile halı sahamızda, 4. sınıflar arası futbol turnuvası düzenledik. Lig usulü oynanacak maçlarda, sınıflar kendi aralarında maçlar oynayacaklar Salı günü oynanan ilk maçta, 4/A sınıfı, 4/B sınıfını 3-1 lik skorla geçerek üç puan almayı başarmıştır. İzleyici grupların tezahüratları altında çok çekişmeli ve heyecanlı geçecek maçlar bizleri bekliyor. Tüm 4. sınıflarımıza okul içi yapılan sınıflar arası turnuvada başarılar diliyoruz.

30 Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 Sayfa 29 Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 28 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Yarın veli görüşme günümüz. İngilizce dersleri dışındaki görüşmelere öğrencilerimizin

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:23 Sayı:19 14 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Çok hızlı geçen bir dönem tatilinden sonra okulumuza döndük. Aslında biz yöneticilerin okuldan uzak kalmış olduğunu

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın.

Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın. I II Bütün kötülüklerin anasının cehalet, Cehalet in panzehirinin de Bilgi olduğu gerçeğine varırsın. Eric Fromm İnsan kendi varlığı çözülmesi gereken bir problem olan tek hayvandır derken haklıydı. İnsan

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU.

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 2015-2016 OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU 1 velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 3 OKYANUS KOLEJLERİ VELi VE ÖĞRENCi KILAVUZUNDA NELER VAR? Akademik Çalışma

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Tunca TOSUN 2C MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Editör Yüksel Altıntaş Nigar Tokat

Detaylı

Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü

Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü Dilek YAKAR SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü SEV İLköğretİm Okulları, Geleceğİ Kuracak Nesİller İçİn Çalışıyor Çocuklar... Mutluluk kaynağımız, hayatımızın ışığı, en değerli varlıklarımız. Geleceğin

Detaylı