OKYANUS S.M.A.R.T EĞİTİM PROGRAMI (O.S.E.P) Okyanus Kolejleri İlkokul eğitim modelinin ismi OSEP başlığı altında Okyanus S.M.A.R.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OKYANUS S.M.A.R.T EĞİTİM PROGRAMI (O.S.E.P) Okyanus Kolejleri İlkokul eğitim modelinin ismi OSEP başlığı altında Okyanus S.M.A.R."

Transkript

1

2 OKYANUS S.M.A.R.T EĞİTİM PROGRAMI (O.S.E.P) Okyanus Kolejleri İlkokul eğitim modelinin ismi OSEP başlığı altında Okyanus S.M.A.R.T Education Programme (Okyanus S.M.A.R.T Eğitim Programı) açılımıyla ifadesini bulmaktadır. Modelin temelini SMART kavramının ilk harflerinin temsil ettiği öğrenme modelleri ve yaklaşımları oluşturmaktadır. Bu bağlamdaki başlıkları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. SUSTAINABILITY EĞİTİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Okyanus Kolejleri İlkokullarında Sürdürülebilirlik, elde edilen yeteneklerin, bilgi ve beceri birikimlerinin devamlılığı, bu beceriler ile ilgili kullanım alanlarının oluşturulması ve bunları kaybetmeme adına gerekli ortam ve koşulların sağlanması; bu birikimlerin yeni ortamlara ve olası koşullara transfer edilebilmesi için gerekli yapılanma faaliyetlerini içeren etkinlikleri ifade eder. MASTERY LEARNING - TAM ÖĞRENME Gerekli koşullar ve yeterli zaman sağlandığı sürece öğrencilerin elde etmesi gereken tüm kazanımları elde edebileceği tezine dayanan, taksonomisi en basit bilişsel öğrenmeden en derin öğrenmeye doğru 6 seviyeden oluşan (hatırlama, anlama, uygulama, analiz, değerlendirme ve oluşturma), Benjamin Bloom tarafından geliştirilen öğrenme modelidir. Okyanus Kolejleri İlkokullarında ders müfredatları Bloom un Tam Öğrenme (Mastery Learning) öğrenme modeli kullanılarak oluşturulmuştur. ACTIVE LEARNERS - AKTİF ÖĞRENİCİLER Öğrencinin öğrenme sırasında zihinsel yeteneklerini kullanmaya zorlandığı bir öğrenme sürecidir. Aktif öğrenme, öğrencilerin öğrenmeyi öğrenerek, kendi yaşamlarını şekillendiren bireyler olmasını amaçlayan, bilginin ezberlenmesinden çok nasıl kullanıldığının öğrenilmesine olanak sağlayan bir yaklaşımdır. Aktif öğrenme; öğrenciye saygınlık hissi kazandırır, öğrenmeye karşı enerjiyi yüksek tutar, özdenetim ve bireysel sorumluluk hissini kuvvetlendirir, sınıf içerisindeki işbirliği ortamını güçlendirir. REFLECTIVE LEARNING - YANSITICI ÖĞRENME Öğrenenin bilişsel süreçleri ve öğrenme yeterlik ve yetersizliklerinin farkına varması için kullanması gereken düşünme yöntemidir. Burada öğrenmenin sürekliliği esastır. Öğretmen Ne Niçin Nasıl sorularını sistemli bir şekilde sorarak, öğrencinin elde ettiği deneyimini sonraki uygulamalarda nasıl kullanabileceğine ilişkin düşünmesini sağlar. TALENT BASED - YETENEK MERKEZLİ Okyanus Kolejleri nde her öğrencinin doğuştan getirdiği potansiyellerin geliştirilmesi neticesinde sanatsal, sportif ve zihinsel yeteneklere sahip olduğu ve bunların geliştirilebileceği ön kabulüne dayalı, kulüp ve yetenek dersleriyle desteklenen eğitim program uygulanır. Bu anlayışa göre her insan bir takım yetenekler ile doğar. Bu yetenekler, uygun çevresel koşulların desteği ile gelişme fırsatı bulur. Geliştirilmeyen yetenekler sönebilir ve İlgi alanları yeteneklerin gelişmesinde etkilidir.

3 Okyanus ta Survivor Yarışları Okyanus Kolejleri Beden Eğitimi Zümresi'nin akademik takvimi kapsamında yer alan Survivor Okyanus Yarışları'nın ikinci aşaması 9 Şubat 2015 Pazartesi günü başladı. Okyanus Kolejleri anaokulu, ilkokul, 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmanın ilk aşması 24 Ocak 2015 tarihinde tamamlanmıştı. Sınıfların seviyelerine göre hazırlanan parkurlarda yarışan öğrenciler yarışmanın ikinci aşamasına 9 Şubat 2015 tarihinde başladılar. İkinci aşamada; birinci aşamada belirlenen ilk 3 kız ve 3 erkek öğrencileri kendi aralarında birincilik için yarıştılar. İkinci aşama 5 Nisan 2015 tarihinde son buldu. Son aşama olan üçüncü aşamada ise kampüslerde dereceye giren öğrenciler şampiyonluk için mücadele etti. Final yarışmaları Avcılar ve Sancaktepe Okyanus Kolejleri nde gerçekleşti. Dereceye giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildiler. Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri, her Pazartesi günü yapılan sabah sporuna büyük bir istekle katılıyorlar. Okyanus Kolejleri'nde her Pazartesi günü yapılan sabah sporu uygulaması 2. Dönem'de de devam ediyor... Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri her hafta pazartesi günleri sabah bayrak töreninin ardından güne ve haftaya zinde başlamak için yapılan sabah sporunu çok sevdiler. Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından, okulun spor salonunda veya okul bahçesinde vücut ve nefes açma egzersizleri ile başlayan sabah sporu etkinliği, yine yerini danslara bırakıyor. Öğrencilerin sevdiği müziklerin çalınmasıyla coşku daha da artıyor. Yapılan sabah sporunun ardından öğrenciler son derece mutlu ve zinde bir şekilde sınıflarının yolunu tutuyor. Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri; güzel bir haftaya, sabah sporu ile başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

4 Okyanus Öğrencileri İstanbul Turunda Okyanus Koleji 4.sınıf öğrencileri, "City Sightseeing" otobüsüyle yaptıkları İstanbul gezisinde şehrin tarihi yerlerini kulaklıktan İngilizce olarak dinleyip, turistlerle konuşma fırsatı yakaladılar.turistlerle İngilizce pratiği yapan öğrenciler, sordukları sorularla yıl boyunca öğrendikleri tüm bilgileri kullanma fırsatı buldular. Okyanus İlkokul Öğrencilerinden Okyanus Store Etkinliği Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri, Okyanus Store da İngilizce alış-veriş temasını işlediler. Tüm ilkokul öğrencileri öğretmenleriyle birlikte İngilizce derslerinde Okyanus Store'a giderek İngilizce alış-veriş temasına uygun olarak diyaloglarda bulundular. Öğrendiklerini yaparak ve yaşayarak pekiştiren öğrenciler, daha önce öğrendikleri İngilizce diyalogları pratik yapma fırsatı buldular. Öğrenciler, bu güzel etkinlikle, öğrendiklerini kullanma fırsatı buldukları için güzel anlar yaşamış oldular. İlk dönemden bu yana İngilizce dersinde öğrendikleri ve geliştirdikleri bilgileri, pratiğe dökme olanağı yakalayan öğrenciler, eğlenerek öğrenmenin mutluluğuyla geziyi tamamladılar.

5 Okyanus Koleji'nde "Alice Harikalar Diyarında" Etkinliği Okyanus Koleji'nde Mart ayı içinde Happy Days İngilizce Tiyatro Grubu ilkokul öğrencilerine Alice in Wonderland adlı muhteşem bir ingilizce gösteri sundu. İngilizce tiyatronun konusu, Alice'in kayıp zamanı bulmasını ve başından geçen macera dolu ilginç olayları anlatıyor. Bu ilginç ve fantastik olan serüveni büyük bir ilgi ve heyecanla izleyen öğrenciler, bu sayede İngilizcelerini geliştirme şansına sahip oldular. Okyanus'ta Spor Yetenek Kulübü Yıl Sonu Gösterisi Okyanus Koleji'nde Aikido, Okçuluk, Jimnastik,Doğa Sporları,Eskrim ve Speed Stacks Kulübü öğrencileri yıl boyu öğrendiklerini düzenlenen gösteride başarılı bir şekilde sergilediler. Okyanus Kolejleri nin eğitimdeki farklılıklarından biri olan Yetenek Kulüpleri, Eğitim Öğretim Yılı nı da başarıyla tamamlanmış oldu. Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl İngilizce bir tiyatro oyunu izleyen öğrenciler farklı bir dilde tiyatro izlemenin keyfine vardılar. İngilizce çocuk oyunu gerek görsel gerekse müzikal anlamda öğrencilerin beğenisini topladı.

6 Okyanus Kolejleri Ayın Bilişim Kurtları uygulaması Okyanus Kolejleri 2.Dönem Bilişim Kurtları'nı seçmeye devam ediyor. Seçimler Okyanus Kolejleri İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arasında yapılıyor. Öğrenciler, Bilişim Kurdu rozetlerini Cuma günü törende teslim alıyor. Okyanus İlkokulu Örnek Sınıf Uygulaması'na Devam Ediyor Örnek sınıf uygulaması için derse giren tüm öğretmenler objektif ve bütüncül bir yaklaşımla değerlendirme yaparak, puanlamada bulunurlar. Bu değerlendirmeler sonucunda en yüksek puanı alan sınıf Haftanın Örnek Sınıfı seçilerek, Örnek Sınıf Yemeği ile ödüllendirilirler. Öğretmenleri ile birlikte özel menüden oluşan yemeği afiyetle yiyen öğrenciler çok mutlu oldular. Okyanus Kolejleri nde öğrenciler, ay içerisinde derslerde göstermiş oldukları beceri, sınıf içerisindeki laboratuvar kurallarına uyum, okul içerisinde arkadaşlarıyla ilişkileri, yazılı sınavlardan almış oldukları notlar ve verilen etkinlikleri zamanında tamamlama gibi kriterlere göre puan alarak Bilişim Kurdu olmaya hak kazandılar.

7 Okyanus İlkokulu 'Çanakkale Zaferi'ni Kutluyor Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri 18 Mart 2015 Çarşamba günü Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını ve aziz şehirlerimizi saygıyla andı. Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesif orduların yükleniyor dördü beşi. -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Okyanus Koleji İlkokul öğretmenleri Çanakkale Savaşı'nı ve o dönemde yaşanan zor şartları öğrencilere yaşatarak anlatmak için 18 Mart 2015 Çarşamba günü cephedeki Mehmetçiği temsilen o döneme ait asker kıyafetleri giydiler. Asker kıyafetli öğretmenler, sınıflarında günün anlam ve önemini belirten kısa filmler ve okunan savaş anıları ile öğrencilerinin zihinlerinde yer ettiler. Yapılan etkinliklerle öğretmenler öğrencilerde farkındalık yaratmayı başardılar

8 Okyanus Kolejleri İlkokul Kademesi Çanakkale Gezisi'nde Okyanus Koleji İlkokulu 4. sınıf öğrencileri 18 Nisan 2015 Cumartesi günü şehitler diyarı Çanakkale yi ziyaret ederek unutulmayacak anılar biriktirdiler. Rehber eşliğinde tarihi Eceabat a geçen öğrenciler Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertuğrul Koyu, Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan, Mustafa Kemal in "Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum dediği 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Anıt ı, Atatürk e şarapnel parçasının çarptığı noktayı gezdiler. Öğrenciler Atatürk Anıtı nı gezdikten sonra Anadolu halkının sömürgeci devletlere haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperlerini ziyaret ederek bilgi edindiler. Rehberin anlattığı Çanakkale Savaşları nda savaşan askerlerin kahramanlık hikayelerini öğrenciler büyük heyecanla dinlediler. Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

9 Okyanus İlkokul Öğrencileri Dünya Su Gününü Kutladı Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri 22 Mart Dünya Su Günü'nü büyük bir coşkuyla kutladı. Su tasarrufuna dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gün boyunca teneffüslerde Su Çocukların şarkısı çalındı. Öğrencilere 22 Mart Dünya Su Günü Nedir? konulu bilgilendirme yapıldı. Su Döngüsü adlı çizgi film izlendi. Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri 22 Mart Dünya Su Günü'nün anlam ve önemini öğrenmiş, suyun ve su tasarrufunun önemi ile ilgili farkındalık kazanmış oldular. Okyanus Kolejleri'ne Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'ndan Yeşil Bayrak Eko Okullar Çevre Projesi'ni başarıyla uygulayan Okyanus Kolejleri'nde bu yıl Avcılar, Bahçelievler, Fatih ve Ataşehir Kampüsleri de "Yeşil Bayrak" almaya hak kazandı. Türkiye Eğitim Vakfı tarafından verilen Yeşil Bayrak'ı daha önce Bahçeşehir, Güneşli, Sancaktepe, Beylikdüzü ve Beylikdüzü Anaokulu kampüsünde dalgalandıran Okyanus Kolejleri bu yıl da Avcılar, Bahçelievler, Fatih ve Ataşehir şubelerinin Yeşil Bayrak almaya hak kazanması ile çevre bilinci konusundaki duyarlılığının yeniden ortaya koymuş oldu. Eko Okul Projesi'ne katılan ilkokullara, yaptıkları doğa dostu çevreci, doğru ve güzel etkinlikler sonrasında 2 yıllık bir çalışmanın sonucu olarak Yeşil Bayrak ödülü verildi. İki yıl boyunca özveri ile çalışıp daha güzel, yeşil ve yaşanabilir bir dünya için çaba sarf eden tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

10 Okyanus Koleji'nde Coşkulu 23 Nisan Bayramı Kutlamaları Mustafa Kemal Atatürk ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bütün kampüslerde çoskuyla kutlandı. Öğrencilerin dans şovları, şiir dinletileri, jimnastik gösterileri, koro performansları, rontlar, ardından öğrenciler için hazırlanan sahne showları, yarışmalar, palyaço gösterileri, illüzyon gösterileriyle kutlamalar devam etti. Çeşitli ikramların da verildiği 23 Nisan gösterileri şenlik havasında kutlanmış oldu.

11 Okyanus 1. Sınıflarından Anneler Günü Programı Okyanus Koleji 1.Sınıf öğrencileri anneler için özel bir gösteri sundular. Okyanus Koleji öğretmenleri ve öğrencileri annelerine unutulmaz anlar yaşattılar. okudukları şiirler, dans gösterileri, koro dinletisi, ingilizce etkinlikler, öğrencilerin anneleri için hazırladığı hediyeleri takdimi ve kokteyl ile etkinlik sona erdi. Okyanus'ta Dünya Aile Günü Kutlandı Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Dünya Aile Günü Okyanus Koleji'nde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Herkesin bir ailesi, 'ailem' dediği sevdikleri olduğu gerçeğiyle diyoruz ki: Herkesin mutlaka bir ailesi var. Anne, baba, babaanne, anneanne, dede, amca, dayı, teyze, hala, kuzen ve daha ailem diyebileceğin insanlar sana aile olur. Ailene sarıl, ailenle paylaş, ailene güven, ailene emek ver.

12 Okyanus Koleji İlkokul öğrencileri Yetenek Gösterilerini Gerçekleştirildi Okyanus Kolejleri, yetenek merkezli eğitim anlayışıyla sunduğu "Yetenek Kulübü" eğitimini, Eğitim Öğretim Yılı'nda da başarıyla gerçekleştirdi. 6. Kampüsler Arası Satranç Turnuvası Okyanus Kolejleri'nin 10 kampüsünden 200 öğrencinin katılımıyla, Bahçeşehir Okyanus Koleji'nde gerçekleşen turnuva veli ve öğrencilere heyecan ve mutluluk dolu anlar yaşattı. Tiyatro,modern dans, gitar, keman ve piyano öğrencileri yıl boyunca öğrendiklerini sergilemenin heyecanını ve gururunu yaşadılar. Yarışmacılar turnuvaya Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde beşer tur şeklinde yarıştılar. Kampüslerinde ilk üçe giren öğrenciler ödüllerini kendi kampüslerinde aldılar.

13 Adana Okyanus 4. Sınıf Öğrencilerinden Bilgi Yarışmasında İlçe Birinciliği Adana Okyanus Koleji İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Trafik ve İlkyardım bilgi yarışmasına katıldılar. Öğrenciler Nisan 2015 tarihlerinde yapılan yarışmalarda bütün elemeleri geçerek Seyhan ilçe birinciliğini aldılar. Okyanus'ta 1. Dönem Sonu DDS Dereceleri Belli Oldu Okyanus Kolejleri nde her dönem sonunda uygulanan Dönem Sonu Değerlendirme Sınavı nın 1.leri Şubat ayı içerisinde madalyalarını aldılar. Okyanus Kolejleri nde 1. Dönem sonu yapılan DDS Sınavı nda Okyanus Koleji İlkokul 3.4. sınıf öğrencileri disiplinli ve özverili çalışmalarının sonucunu madalyaları ile taçlandırdılar. Öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitimöğretim hayatı dileriz. Ayça Buket Sağbaş İstanbul Satranç Şampiyonu Kartal Belediyesi tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenen Kartal Belediyesi 23 Nisan Satranç Turnuvası'nda Bahçeşehir Okyanus Koleji öğrencisi Ayça Buket Sağbaş hiç yenilmeden şampiyon oldu. İstanbul geneli katılımcılardan oluşan ve erkek/kız karma düzenlenen organizasyonda özellikle kızlar sporcusu olarak yarışarak kendisinden çok daha kuvvetli UKD puanı olan öğrencileri yenerek bu başarıyı elde eden Ayça Buket Sağbaş, kızlar kategoriside birincilik, genel kategoride birincilik ve turnuva katılım ödülü olmak üzere toplamda 3 altın madalya kazanma başarısını gösterdi. Öğrenci ve antrenörünü kutlarız.

14 Okyanus Kolejleri 1. Zeka Ve Akıl Oyunları Turnuvasına Büyük İlgi Bahçeşehir Okyanus Koleji Üstün Zekalılar ve Yeteneklileri Bölümü, zeka ve akıl oyunları dersi kapsamında öğrencilerin öğrendiklerini uygulayabilmeleri için, 04 Nisan 2015 tarihinde 1. Zeka ve Akıl Oyunları Turnuvası'nı düzenledi. Bahçeşehir Okyanus Koleji'nde düzenlenen, Ataşehir Okyanus Koleji Üstün Zekalı ve Yetenekliler öğrencilerinin de misafir olarak katıldığı turnuva, Okyanus Koleji'nin Üstün Zekalı ve Yetenekli öğrencileri ve aileleri tarafından büyük bir ilgi gördü. Öğrenciler mantıksal düşünme, matematiksel düşünme ve hızlı düşünme, yaratıcılık, ip uçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak zeka ve akıl oyunları derslerinde öğrendiklerini 04 Nisan 2015 tarihinde 1.Zeka ve Akıl Oyunları Turnuvasında başarılı bir şekilde gösterdiler. Okyanus 3. Sınıflar Arası Klavye Yarışması Kazananları Belli Oldu Okyanus Kolejleri İlkokul 3. sınıflar kademesinde 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında "Hızlı Yazan Kazansın" sloganıyla yapılan Minikler Klavye Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler 15 Mayıs 2015 Cuma günü Okyanus Puanları'na kavuştular. Okyanus Kolejleri bilişim teknolojileri dersi kapsamında gerçekleştirilen yarışamaya öğrencilerin ilgisi büyüktü. Yarışan öğrenciler, hem hızlı hem de doğru yazarak en yüksek puanı elde etmeye çalıştılar. Kendi aralarında hem rakabet yaşadılar hem de dereceye girebilme heyecanını yaşadılar.

15 Okyanuslu Kolejleri 1.Sınıf Öğrencileri Satranç Şenliklerinde Okyanus Kolejleri'nde 1. sınıf satranç yetenek kulüplerinde ders alan öğrenciler, bütün bir yıl aldıkları eğitimlerden sonra kampüslerinde öğretmenleriyle beraber Satranç Şenlikleri düzenlediler. Okyanus Kolejlerinin tüm kampüslerinde Mayıs-Haziran aylarında düzenlenen Satranç Şenlikleri birbirinden eğlenceli ve çekişmeli dakikalara sahne oldu. Öğrenciler hünerlerini şenlikte sergileyerek kendileri için hazırlanan "Minik Satranç Ustası" sertifikalarını öğretmenlerinden almaya hak kazandılar. Okyanus Üstün Zekâlılar Projelerini Sunuyor Okyanus Koleji Üstün Zekâlılar İlkokulu öğrencileri, özenle hazırladıkları bireysel projelerini gelen misafirlere büyük bir heyecanla sundular. Öğrenciler çalışmalarını, büyük bir özenle dönem boyunca hazırladıkları projelerle ortaya koydular. Dönem başından bu yana yapılan bu azimli çalışmanın sonunda ortaya çıkan birbirinden değerli ve şaşırtıcı ürünleri veli ve arkadaşlarına tanıttılar.

16

17

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

okulları Ö RENC BÜLTEN

okulları Ö RENC BÜLTEN Çağrı Okulları Olimpiyatlarda Dünya 3. sü Çağrı Okullarından Mezun Olmak Çağrı Okulları Öğrencileri 03 05 09 Başkadır. Fidan Dikti okulları Sevgi Ve Güvenle Başarıya Çağrı w w w. c a g r i o k u l l a

Detaylı

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11 19 Tübitak Matematik Olimpiyatında Büyük Başarı 10 Sporda Çok Yönlü Eğitim Modeli ni Bakırköy Fatih Uyguluyoruz İlk ve Ortaokulu 11 Müzik Eğitiminde Branşlaştık Başarılarımız Öğrencilerimizden Hasan ŞENER,

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü {içindekiler} Anasınıfı 5 Kreş 6 Ödül Töreni 7 İlköğretim Okulu 8 Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları 10 Yaşamın Temel Kaynağı Su 11 Dünya Matematik Günü 12 İletkenler ve Yalıtkanlar 13 Konferans ve Seminerler

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

ÖZEL PİRİ REİS OKULLARI SAYI

ÖZEL PİRİ REİS OKULLARI SAYI S İ E R İ R İ P L E ÖZ OKULLARI SAYI 8 Avril NİSAN 2014 Öğrencilerimizin gelişimi için öğretmenlerimizin gelişimini de destekleyen okullarımız, öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimine yön verebilecek

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU.

2015-2016. OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU. velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 2015-2016 OKYANUS KOLEJLERi KILAVUZU 1 velilerimiz içindir. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. OKYANUS VELİ VE ÖĞRENCİ KILAVUZU. 3 OKYANUS KOLEJLERİ VELi VE ÖĞRENCi KILAVUZUNDA NELER VAR? Akademik Çalışma

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Önsöz Değerli PEV Ailesi, Bir eğitim öğretim yılını daha sonlandırdığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımızda ne

Detaylı

Veli Futbol Turnuvası. Okulumuz öğrencileri ile yaptığımız. yanı sıra velilerimizle de yaptığımız etkinlikler, veliler arası kaynaşmayı ve tanışmayı

Veli Futbol Turnuvası. Okulumuz öğrencileri ile yaptığımız. yanı sıra velilerimizle de yaptığımız etkinlikler, veliler arası kaynaşmayı ve tanışmayı Branş Şenlikleri kulumuzda geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz branş şenlikleri birbirinden güzel şenlik ve aktivitelere sahne oldu... Sayfa 10 da Veli Futbol Turnuvası

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller iletişim bülteni Mayıs-Haziran 2014 Sayı:7 İyi Tatiller iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal Erdinç / Kurucu

Detaylı

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına FEN ve TEKNOLOJİ 4. Sınıf Fen ve Teknoloji dersinde ışık ve ses konusunda öğrenciler getirdikleri doğal ve yapay ses kaynakları ile ilgili resimlerle afiş ve poster hazırladılar. 03 06 KÜLTÜR-SANAT Sultan

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2012 Pazartesi günü, Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için büyük bir coşkuyla başladı. Öğrencilerimiz, yöneticileri

Detaylı

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI Ulusumuzun tüm onur ve asaletiyle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün rehberliğinde tarih sahnesinde şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk

Detaylı

Bu proje Türkiye için bir şans

Bu proje Türkiye için bir şans YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE ÇEKMEKÖY DE HİZMETİNİZDEYİZ ÇINAR EĞİTİM KURUMLARI YAYINI TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu: Bu proje Türkiye için bir şans TÜRKİYE NİN İLK Çekmeköy: (216) 429

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Gönüllü Özel Okullar Asfa Ferda da buluştu

Gönüllü Özel Okullar Asfa Ferda da buluştu Asfa Ankara Ferda Koleji, 500 Tam Puanla SBS Türkiye Birincisi Çıkardı. Özel Asfa Ferda Koleji 8.Sınıf Öğrencisi Burak Çetin ŞENTÜRK, 2012 SBS de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Başarısında,

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

Cambridge artık Şanlıurfa da ÖZEL HABER

Cambridge artık Şanlıurfa da ÖZEL HABER www.saracegitim.com www.saracegitim.com www.saracegitim.com www.saracegitim.com www.saracegitim.com www.saracegitim.com İŞİMİZ, GÜCÜMÜZ EĞİTİM İLGİ ANA SPOR 2 TV PROGRAMINDA OKULUMUZUN İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Detaylı

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale ÇINAR KOLEJİ KÜLTÜR-EDEBİYAT DERGİSİ YIL 18 SAYI 18 HAZİRAN 2013 Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Hayrünnisa Gül Röportaj Bir Dünya Projesi Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Çınaraltında Hoş

Detaylı

23 NİSAN COŞKUSU. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık.

23 NİSAN COŞKUSU. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık. 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 91. yılında, öğrencilerimiz günün anlamına uygun bir program hazırladılar.

Detaylı

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4 23 Nisan, "Okulda Bayram" etkinliğiyle kutlandı S:5 Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 Mutlu ederek, mutlu oluyoruz S:16 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı