KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK"

Transkript

1 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2011 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerin ikinci bölümünü içermektedir. Faaliyet Raporu -2

2 1- GENÇLİK MERKEZLERİMİZ Gençlik dairesi bünyesinde, 12 Gençlik Merkezi faaliyet göstermektedir. 10 Gençlik Merkezi binası yenilenip çağdaş hale getirildi. Ayrıca Sütlüce Gençlik Merkezi binası ve Girne Gençlik Merkezi binası yenileme çalışmaları devam etmektedir. Bünyemizde faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerimiz; Akdoğan Gençlik Merkezi Bostancı Gençlik Merkezi Dipkarpaz Gençlik Merkezi Geçitkale Gençlik Merkezi Girne Gençlik Merkezi Güzelyurt Gençlik Merkezi İnönü Gençlik Merkezi Kumyalı Gençlik Merkezi Paşaköy Gençlik Merkezi Sütlüce Gençlik Merkezi Turunçlu Gençlik Merkezi Vadili Gençlik Merkezi

3 Dipkarpaz Gençlik Merkezi Eski Hali Dipkarpaz Gençlik Merkezi yeni hali.

4 Lapta Gençlik Kampı eski hali. Lapta Gençlik Kampı yeni hali.

5 Lapta Gençlik Kampı eski hali. Lapta Gençlik Kampı yeni hali.

6 Paşaköy Gençlik Merkezi eski hali Paşaköy Gençlik Merkezi yeni hali

7 Turunçlu Gençlik Merkezi eski hali. T Turunçlu Gençlik Merkezi yeni hali.

8 Vadili Gençlik Merkezi eski hali. Vadili Gençlik Merkezi yeni hali.

9 2- GENÇLİK MERKEZLERİ FAALİYETLERİ - PAŞAKÖY GENÇLİK MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ Gençlik Dairesine bağlı Paşaköy Gençlik Merkezi faal hale getirilerek, Paşaköy gençliği halk dansları çalışmalarına başladı. Merkezde Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım adı altında sosyal hizmet uzmanı ve psikologlar tarafından seminerler ile ailelerde bilinçlendirilerek kuşak çatışmaları, bağımlılık ve hayır deme becerisiyle ilgili seminerler verildi. Aileler ve gençlerle toplantı yapılarak faaliyetlere başlandı. - İNÖNÜ GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI İnönü Halk Dansları ekibi Nisan ayı başında Gençlik Dairesi Bünyesinde oluşturuldu. - SÜTLÜCE GENÇLİK MERKEZİ GENÇLİK DAİRESİ BÜNYESİNDE OLUŞTURULDU Sütlüce halk dansları ekibi 23 Şubat ta Gençlik Dairesi bünyesinde oluşturuldu. Gençlik Merkezleri çatısı altına girdi. Gençlik Dairesi Sütlüce Bölgesinde de gençlere hizmet götürmeye başladı.

10 - DİPKARPAZ GENÇLİK MERKEZİ ÇAĞDAŞ HALE GETİRİLDİ Gençlik Dairesine bağlı Dipkarpaz Gençlik Merkezi yenilenerek, çağdaş ve modern hale getirildi. Bölge gençleri, faaliyetlerine yenilenen binada devam edecek. 3- PROJELER - İNCİ MİDYE ANNELERİ PROJESİ BAŞLATILDI Yabancı ülkelerden gelen üniversite gençliğinin ülkemize daha kolay uyum sağlayabilmesi kültürümüzü daha yakından tanıyabilmesi ve ülkemizin dışta tanıtımına katkıda bulunabilmesi amacıyla Lapta Kampına getirilen öğrencilerle İnci Midye Anneleri projesinin ilk ayağı başlatıldı. Yakındoğu ve Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri ile gerçekleştirildi. Yurt dışından gelen gençler bir arada. - ÜLKEMİ TANIYORUM PROJESİNİN İKİNCİ BACAĞI YAPILDI Gençlik Dairsinin gerçekleştirdiği Ülkemi Tanıyorum Projesinin ikinci ayağında Lefkoşa ve Girne de ki okullardan katılan ortaokul öğrencileri Lefke bölgesini tanıma fırsatını buldu. Gençlik Dairesinin gerçekleştirdiği Ülkemi Tanıyorum projesi adı altında düzenlenen etkinliklerde ülkenin farklı bölgelerinden gelen ortaokul ve lise öğrencilerine yaşadıkları bölge dışını tanıma, gezi, gözlem, eğlence ve kişisel gelişimlerini destekleme şansı sunuluyor.

11 Her hafta 100 öğrencinin yer aldığı etkinliklerde İskele, Gazimağusa, Güzelyurt bölgelerinden katılan öğrencilerin Girne yi, Lefkoşa ve Girne den katılan öğrencilerin de Lefke bölgesini tanımaları sağlandı. Girne ve Lefkoşa bölgesindeki öğrenciler otobüslerle alınarak Lefke bölgesine götürüldü ve hazine avı oyunu yardımıyla bölgenin tarihi ve kültürel yerleri bulunarak bilgiler verildi. Öğrenciler, bölgeyi gezerken kendilerine verilen fotoğraf makineleriyle de bilgi edindikleri önemli yerleri görüntüleyerek gezinin ardından götürüldükleri Lapta Gençlik Kampında projelerini hazırladılar. Hazırladıkları projeleri tek tek söz alarak arkadaşlarına aktaran öğrenciler öğrendikleri tarihi ve kültürel bilgileri birbirlerine aktararak eksiklerini tamamladılar. Gençlik Dairesi tarafından Lapta Kampında misafir edilen gençler Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel tarafından popüler kültür ve hayır deme becerisi hakkında eğitici seminer aldı. Gençlerin kampta geçirdikleri cumartesi günleri ise bir gün önce yaşadıkları deneyimlerin ve gözlemlerin proje sunumuna dönüştürülmesi ve farklı aktivitelerin yer alarak grup dinazminin geliştirildiği eğlence programı ile son buldu. Ülkemi Tanıyorum projesi kapsamında gençler ülkemizin birçok bölgesini tanıma şansı yakaladılar. 4- YURT İÇİNDE DÜZENLEDİĞİMİZ ETKİNLİK VE FESTİVALLER - BOSTANCIDA MÜZİK EĞİTİMİ Bostancı Gençlik Merkezinde Kıbrıs Türk Halk Müziği çalışmaları başladı.

12 - AKDOĞANDA KERMES DÜZENLENDİ Gençlik Dairesine bağlı Akdoğan Gençlik Merkezi ve aile komitesi Akdoğan da kermes düzenledi. Kermese Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu nun eşi Meral Eroğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Koordinatörü Süleyman Göktaş, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ve Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, Akdoğan halkı ve çevre köy halkları da katıldı. Kermes kapsamında stantlar kurulurken, çeşitli yiyecekler, içecekler, kıyafetler ve takılar aile komitesi tarafından satışa çıkarıldı. Cumhurbaşkanı eşi Meral Eroğlu da Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ile stantları tek tek gezerek alışveriş yaptı ve kermese destek oldu. Gençlik Dairesi, Gençlerin spora yönelmesi ve Kadınlar Günü haftası amacıyla kermes kapsamında bisiklet gezisi de düzenledi. Geziye Bisiklet Sevenler Derneği Başkanı Hüseyin Akcan da ve getirdiği bisikletlerle destek verdi. Bisiklet turu talebin yoğun olması sebebiyle üç etap şeklinde tekrarlanırken, yediden yetmişe herkes pedal çevirdi. Turların tamamlanmasıyla birlikte katılım gösteren tüm bayanlar birinci seçilerek, kendilerine Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu tarafından madalya takıldı. Gençlik Dairesine bağlı Akdoğan Gençlik Merkezinin 7-13 yaş Gelincik ve Orak grubunun halk dansları gösterisinin de gerçekleştiği kermeste, palyaçolar, değişik oyunlar, aktiviteler ve DJ ler eşliğinde eğlenceler de düzenlendi. Müzik dinletileri bölümünde yine merkezde eğitim gören gençler öğrendikleri enstrümanları çalarak, yetenek ve gelişimlerini gösterdi.

13 - LİSELER ARASI ORKESTRALAR ŞÖLENİ Nisan 2011 tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Spor Salonu nda ikincisini düzenlediğimiz şölene 17 lise orkestralar grubu katıldı. Gruplar birbirinden güzel şarkılarını seslendirerek performanslarını sergiledi. İkinci Liseler arası Orkestralar Şöleni nde gençler şarkılarını seslendirdiler. - YAŞLILARA ZİYARET Nisan ayı içerisinde yaşlılar haftası dolayısıyla gençler ve aile komiteleriyle yaşlılara eğlence aktiviteleri düzenlenerek, yaşlılar ziyaret edildi. Yaşlılar haftasında merkezlerde yaşlılara yönelik etkinlikler düzenlenerek eğlence programları hazırlandı.

14 - II. GENÇSİN FESTİVALİ 7-14 Mayıs 2011 tarihleri arasında ikinci Gençsin festivali gerçekleşti. 5 ilçede yapılan festivalde gençler;türkiye Büyükçekmece Belediyesi nden gelen ve KKTC den dans hocaları eşliğinde 8 gün süreyle dans dersleri aldılar ve 14 Mayıs gala gecesinde öğrendikleri dansları sergilediler.dersler tamamen ücretsiz gerçekleşti. Dans dersleri verilen ilçeler: 1-Lefkoşa(Salsa,Vals,Poi,Zumba) 2-Mağusa(Oryantal,Roman,Latin Dans) 3-Girne (Modern Dans,Capoeira,Hip Hop Dans) 4-İskele(Kolbastı,Ritm,Aşuk Maşuk) 5-Güzelyurt(Oryantal,Roman) İkinci Gençsin Festivalinde gençler birçok dans dalında yeteneklerini sergiledi. - YAZ SEVİNCİ ÇOCUK ŞENLİĞİ 29 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında FOGEM derneği ile birlikte gerçekleştirildi. Türkiye den,yurtdışından ve KKTC den katılan ekiplerle farklı yerlerde kortej ve gösteriler düzenlendi. Festivale katılan ekipler: 1-Türkiye Büyükçekmece 2-Litvanya 3-Makedonya 4-Romanya 5-Akdoğan Gençlik Merkezi Çocuk Grubu 6-Vadili Gençlik Merkezi Çocuk Grubu 7-Fogem Çocuk Grubu

15 - GENÇLİK KONSERİ Bir önceki sene 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nda ilki düzenlenen gençlere yönelik Gençlik Konseri nin ikincisi yine 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nda Dereboyu nda düzenlendi. - BİSİKLET TURU Gençlerin spora yönlenmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması sebebiyle belirli periyotlarda gençlere yönelik bisiklet gezileri yapılmaktadır. Bu geziler geleneksel hale getirilip,sos ve yardıma muhtaç çocuklar için de yapılmaktadır. 7 den 70 e herkes düzenlenen bisiklet turlarına katıldı.

16 - IV. GENÇLİK KURULTAYI MART TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİ Gençlik Dairesi 4. Gençlik Kurultayı Mart 2011 tarihleri arasında Açık Öğretim Fakültesi nde toplandı. KKTC Gençliğinin içinde bulunduğu sorunların en geniş platformda tartışılıp çözüm önerilerinin üretildiği 4. Gençlik Kurultayı nda çalışma yapan altı komisyon aşağıda sunulmuştur. - Gençler için risk oluşturan sosyal sorunlarla mücadele komisyonu. - Sosyal dayanışma ve yardımlaşma komisyonu. - Eğitim ve öğrenci sorunları komisyonu. - Çevre ve kent sorunları komisyonu. - Sosyal, kültürel ve eğlence organizasyon komisyonu. - Engelliler için engelsiz yaşam komisyonu. Dört yılda bir yapılan 4. Gençlik Kurultayı gerçekleşti. - SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ GERÇEKLEŞTİ Temmuz Kantara da yapılan Gençlik Kampında 100 e yakın genç yaptıkları sosyal sorumluluk projesi doğrultusunda Dipkarpazdaki Ronnas sahili plajını çevre dairesinin ekiplerinin gözetiminde deniz kaplumbağalarının yumurtlama yaptığı sahilde temizlik yaptı. Daha sonra büyükkonukta eko turizmi hakkında bilgialıp tarihi yağ değirmeni ve dokuma tezgahlarını olduğu yerleri gözlemlediler. Büyükkonuk belediyesinin piknik alanında akşam yemeklerini yeyip daha sonra çevre dairesi uzmanlarından Doğal HaYAT Şube amiri Hasibe Kusetoğullarının deniz kablumbağaları yaşamları ve ülkemiz sahillerinde yumurtlamaları hakkında gençlerimizi bilgilendirdi., Büyükkonuğun yetiştirdiği ünlü oyun yazarı ve tiyatrocumuz Kemal Tunç hakkında kızı Caher ile Aliko tiplemesinin yaratıcısı kızı Türegül Tunç aracılığıyla tanıma fırsatı buldular.

17 - LİDER VE EĞİTMENLER FARKLI GELİŞEN GENÇLERLE BULUŞTU Gençlik Dairesinin başlatmış olduğu Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında daireye bağlı Liderler v e eğitmenlerle farklı gelişen gençler arasında ilk buluşma gerçekleşti. Tarihi Büyük Han da buluşan gençler, Büyük Han ı gezerek birlikte fotoğraf çektirirken, arastada da dükkanları dolaştı. Gezinin ardından Grand Mardo nun sponsorluğunda, Dereboyu Mardoda dondurma yiyen gençler gönüllerince doyasıya bir gün geçirdi. - GELECEĞİMİZİ ŞİMDİDEN YARATALIM PROJESİ Gençlik Dairesi nin başlattığı Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım Projesi kapsamında Lise gençliğinde madde kullanımı ve maddelerin zararlarının ne olduğu konusunda bilimsel bir anket çalışması gerçekleştirildi. Söz konusu veriler ışığında 3 bacaktan oluşan bir önleme modülü geliştirilerek uygulamaya konuldu. Yine veriler ışığında Sanatın, kültürün ve sporun güzelliklerini, bağımlılığın ise verdiği zararları güzel mesajlarla anlatan reklam filimi hazırlanarak yayınlanmaya başlandı. Bağımlılık konusu üzerine de Telsim ile ortak afişler hazırlanarak okul, dükkan ve duraklara asılacak. Eğitimciler ve okul yöneticileri bacağı: Eğitimciler ve okul yöneticilerine Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel tarafından ergenlerde riskli davranışlar, (Evden ve okuldan kaçma, riskli cinsel deneyim, madde kullanımı, şiddet eğilimi v.b) konularında eğitim verilmiştir. P.G.M Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi Baş Müfettişi Ali Adalıer ise Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin türleri, etkileri, nasıl tanıyabilecekleri yönünde kapsamlı bir eğitim verilmeye başlandı.

18 Gençler bacağı: Gençlerin bağımlı olmayıp özgür olmaları yönünde farkındalık yaratmak için yaşlarına uygun hazırlanan seminerler dizisi gerçekleşecek. Aileler bacağı: Gençleri riskli davranışlara veya madde bağımlılığına itebilecek yanlış davranışlarda bulunmalarını önlemek ve aile içi iletişimi güçlendirmek yönünde aile eğitim seminerleri verilecek. AFİŞLER:

19 3. CUMHURİYET HALK DANSLARI ŞÖLENİ Gençlik Dairesinin organize ettiği 3. Cumhuriyet Halk Dansları Şöleni Güzelyurt, İsleke, Gazimağusa ve Girne de gerçekleşen şölenlerin ardından Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen gala gecesiyle sona erdi. Geceye Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu ve eşleri Meral Eroğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, T.C Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, T.C Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Dr Hasan Akgün, T.C Halk Dansları Federasyonu Başkanı Güran Ozanoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve UBP Milletvekili Zorlu Töre katıldı. Lefkoşa da gerçekleşen gala gecesinde Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılan Kum Sanatcısı Ramazan Yumrutepe, Cumhuriyet konulu sunumunu sunarak, Cumhuriyet coşkumuza ortak oldu. Birbirinden görkemli halk dansları ekipleri de sahnede gösterilerini sunarak halka doyasıya kültür dolu muhteşem bir gece yaşattı. 14 Kasım Güzelyurt, 16 Kasım İskele, 17 Kasım Gazimağusa, 18 Kasım Girne ve 19 Kasım Lefkoşa da gerçekleşen Cumhuriyet Halk Dansları Şölenlerinde 39 yerel halk dansı ekibimiz, T.C Büyükçekmece Belediyesi Ritim Grubu, Denizli Pahoy Halk Dansları Topluluğu, Azerbeycan, Kazakistan ve Kırgızistan Halk Dansları toplulukları katıldı.

20

21 YENİ YIL EĞLENCESİ DÜZENLENDİ Gençlik Dairesi, Gençlik Merkezlerinde bulunan gençler ve Gençlik Dairesi izcilerinden oluşan yaklaşık 600 gence Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonunda yeni yıl eğlencesi düzenledi. Eğlencenin açılışını Gençlik Dairesi izcilerinden oluşan Haygraviti müzik grubu yaparken, Ülkemizin sevilen gruplarından S.O.S in şarkılarıyla gençler eğlenerek doyasıya bir gün yaşadı.

22

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2010 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikleri içermektedir. Faaliyet Raporu Gençlik Dairesi

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2012 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikleri içermektedir. Faaliyet Raporu 2012 Faaliyetleri

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 1- İlçemizin tarihi dokusunu, kültürel mirasını, Ali Dağı ve havacılık sporlarını çeşitli iletişim araçları kullanarak, gezi ve turlar düzenleyerek, Yerel Ulusal ve Uluslar

Detaylı

MODERN PAZARLARA: MAHALLE HİZMET TESİSLERİ

MODERN PAZARLARA: MAHALLE HİZMET TESİSLERİ 600 Yataklı Devlet Hastanesi İnşaatına Başlandı Sayfa 11 93 Bin Öğrenciye 553 Bin Ücretsiz Defter Sayfa 15 Sultangazi'de Açık Hava Sinema Günleri Sayfa 17 Sultangazi 4. Atlı Cirit Şöleni Çağrı Merkezi:

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

Giriş Sınavı İçin Geri Sayım Başladı

Giriş Sınavı İçin Geri Sayım Başladı YIL:2 SAYI:17 NİSAN 2011 ÜCRETSİZDİR Bilim ve Sanatta Şövenizme En Büyük Tepki ICOGRADA dan Geldi ICOGRADA üyesi bölüm öğrencileri çalışma yaparken Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel

Detaylı

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE KARŞIYAKA BELEDİYESİ İ Z M İR - T Ü R K İ Y E SAYI 9 / HAZİRAN 2015 Parkta selfie keyfi 5 TE Görme engelliler için kitap okuyacaklar 13 TE BAŞKAN DAN Bir ay içerisinde hem sanata, hem spora, hem kültüre

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

19. Bahar Festivali Karnaval Tadında Geçti

19. Bahar Festivali Karnaval Tadında Geçti ÜCRETSİZDİR 19. Bahar Festivali Karnaval Tadında Geçti nin (DAÜ), Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda 17-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 19. Bahar Festivali tam anlamıyla karnaval

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci ÜCRETSİZDİR DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci Dünya genelinde yüksek eğitim kurumlarının web sayfalarını belirlenen ölçütler doğrultusunda değerlendiren ve sıralama yapan Eduroute isimli internet sitesi,

Detaylı

TÜRAP BÜLTENİ / 3. sayı

TÜRAP BÜLTENİ / 3. sayı TÜRAP BÜLTENİ / 3. sayı NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2013 SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TÜRKİYE AİLE PLATFORMU/TÜRAP Türkiye nin ilk STK Aile Platformu 1 Yaşında. Vizyonumuz Aile konusunda proje ve politikaların oluşturulma

Detaylı

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi YIL:4 SAYI:41 HAZİRAN - TEMMUZ 2013 ÜCRETSİZDİR 2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi 36 farklı ülkeden yaklaşık 1500 öğrencisinin diplomalarını alması ile bir kez daha

Detaylı

Son Üç Yıl İçinde DAÜ de Büyük İlerlemeler Kaydedildi

Son Üç Yıl İçinde DAÜ de Büyük İlerlemeler Kaydedildi YIL:3 SAYI:32 EYLÜL 2012 ÜCRETSİZDİR Bakan Ersan Saner DAÜ de Çeşitli İncelemelerde Bulundu Son Üç Yıl İçinde DAÜ de Büyük İlerlemeler Kaydedildi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma

Detaylı

inegöl KENT KONSEYi FAALiYET RAPORU 2010

inegöl KENT KONSEYi FAALiYET RAPORU 2010 inegöl KENT KONSEYi FAALiYET RAPORU 2010 KENT KONSEYİ, KENT VİZYONUNA KATKIDA BULUNUR Kent konseyi, kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması,

Detaylı

2013 ajandamız yine zengin

2013 ajandamız yine zengin Bilge kentin yeni sesi SAYI: 15 MART 2013 2013 ÖZEL SAYI BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Belediyemizde yeni dönem kültür ve sanat etkinliklerimiz belirlendi

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ A-TASARIMI YAPILAN PROJELER Güllerpınarı Mahallesi, İzzet Azakoğlu Caddesi, 225 adada

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

YIL:3 SAYI:17 TEMMUZ 2008

YIL:3 SAYI:17 TEMMUZ 2008 YIL:3 SAYI:17 TEMMUZ 2008 içindekiler BAŞYAZI...3 AYIN DOSYASI: Su Tasarrufu...4 Temmuz 2008 Yıl:3 Sayı:17 HABERLER...6 Çanakkale Belediyesi Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Kabotaj Bayramı'nın 82. Yılı Törenlerle

Detaylı

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Nisan 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 25 I Ücretsizdir Yollar Bahara Hazırlandı Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Bir sosyal merkezden de öte... Gelişim Akademisi DÜNYAYI BİLGİ

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:7 / YIL: 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Önsöz Değerli PEV Ailesi, Bir eğitim öğretim yılını daha sonlandırdığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımızda ne

Detaylı

FENER ALAYI ÇOŞKUSU. Alanya halkı, Türk Bayrakları ve. Geleneklerimiz Ramazan. Meydanında Canlandırıldı

FENER ALAYI ÇOŞKUSU. Alanya halkı, Türk Bayrakları ve. Geleneklerimiz Ramazan. Meydanında Canlandırıldı 16 FENER ALAYI ÇOŞKUSU Geleneklerimiz Ramazan Meydanında Canlandırıldı Geçen yıl başlatılan Ramazan Meydanından Esintiler bu yıl tekrar düzenlendi Yıl 2 Sayı 11 Alanya halkı, Türk Bayrakları ve meşalelerle

Detaylı

2013-2014 Dönemi Etkinlikleri Ege İşletme Kulübü İş Ödülleri 26 Mayıs 2014

2013-2014 Dönemi Etkinlikleri Ege İşletme Kulübü İş Ödülleri 26 Mayıs 2014 1 2013-2014 Dönemi Etkinlikleri Ege İşletme Kulübü İş Ödülleri 26 Mayıs 2014 Ege bölgesi kökenli ve Ege bölgesine yatırım yapmış firmalar arasından çeşitli kategorilerde öğrencilere yapılan anket sonucunda

Detaylı

DAÜ Yeni Öğrencilerini Kucakladı

DAÜ Yeni Öğrencilerini Kucakladı YIL:4 SAYI:43 EKİM 2013 ÜCRETSİZDİR DAÜ Yeni Öğrencilerini Kucakladı Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Öğrenci Hizmetleri ile Sosyal ve Kültürel İşler`den Sorumlu Rektör Yardımcılığı na bağlı Sosyal ve Kültürel

Detaylı

MALTEPE KENT KONSEYİ FAALİYET RAPORU MALTEPE-İSTANBUL. Ekim 2014 Şubat 2015

MALTEPE KENT KONSEYİ FAALİYET RAPORU MALTEPE-İSTANBUL. Ekim 2014 Şubat 2015 Ekim 2014 Şubat 2015 MALTEPE KENT KONSEYİ FAALİYET RAPORU MALTEPE-İSTANBUL Ekim 2014 Şubat 2015 İÇİNDEKİLER 1. KENT KONSEYİ NEDİR? 2. MALTEPE KENT KONSEYİ 3. KURUMSALLAŞMA ve KURUMSAL ORGANİZASYONA DAİR

Detaylı