İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 17 OCAK 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 17 OCAK 2014"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 17 OCAK 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bugün deprem tatbikatımızı gerçekleştirdik. Tatbikat sonrasında bahçede toplanan öğrencilerimizle gözlemlerimizi paylaştık. Nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yaptık. 2. Dönem başında 2. tatbikatımızı yapacağız. Biz okul yönetimi olarak deprem tatbikatı yapılmadan önce aşağıdaki çalışmaları gerçekleştirdik. Sınıf öğretmenleri rehberliğinde yangın merdivenine yönlendirilen sınıfların merdiveni sağlıklı kullanmalarının sağlanması. Okul güvenliğinde ve konteynırda bulunan veli iletişim listelerinin güncellenmesi. Müdür yardımcılarımız tarafından konteynırların ilgili malzeme listelerine göre kontrol edilmesi. Yiyecek maddelerinin son tarihlerine bakılması ve değiştirilmesi. Sınıfların öğretmenleri ile birlikte tatbikat öncesi bilgilendirilmeleri. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Profesörü velimiz ile tatbikat planımız, toplanma yeri gibi konularda görüşülerek mutabakat sağlanması. Kurum olarak deprem ve benzeri durumlar ile ilgili çalışmalar, profesyonel kurumlar tarafından zaten yaptırılmıştır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgilendirmeye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bizim tatbikatlardaki ana hedefimiz, öğrencilerimizin bu ve benzeri durumlarda heyecana kapılmadan ne yapacağını bilmesi ve kendini güvende hissetmesidir. Öğrencilerimizin güvenliği için gerekli bu ve benzeri çalışmalar 2. Dönemde de devam edecektir. 2. Dönem bu hedefe yönelik yapacağımız çalışmalar: Öğrencilerin yangın merdiveni konusunda bilgilendirilmeleri ve merdivenleri sağlıklı kullanmalarının sağlanması. Öğretmenlerimize ilk yardım eğitimi verilmesi. Yangın söndürme aleti kullanımı konusunda okul yönetimine İdari İşler tarafından uygulama yaptırılması. Ülkemizdeki deprem gerçeğinin ve bu konuda alınacak önlemlerin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu düşünceden hareketle bu hafta sizlerle güvenlik konusunda yaptığımız bazı çalışmaları ve planlamaları paylaşmak istedim. İyi bir haftasonu geçirmenizi dilerim. Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ Okul Aile Birliğimiz yeni yıl kermesi ve tiyatro etkinliğinden elde edilen gelirin bir kısmı ile Manisa İli Sarıgöl İlçesinde bulunan Bahadırlar Köyü Hüseyin Keşkekoğlu İlkokulu na 4 adet projeksiyon ve 1 adet dizüstü bilgisayar alacaktır. Ara tatilimiz 27 Ocak Pazartesi günü başlayıp 7 Ocak Cuma günü sona erecektir. Deprem Tatbikatı Yaptık 3 1.Dönem Sonu Kitap Fuarı 4 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarımız 5-10 Fen Laboratuvarı Çalışmalarımız 11 İngilizce Zümresi Kütüphane Bölümü Bilişim Teknolojileri bölümü Macera, Eğlence ve Oyun Kulübü 20 Voleybol Kulübü 21

3 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 3

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ Ocak 2014 tarihleri arasında okulumuzda 1. dönem sonu kitap fuarımız yapılacaktır. Kitap şenliğimize tüm öğrenci ve velilerimiz davetlidir. Fuarımıza Katılacak Yayınevleri Yapı Kredi Yayınları Pandora Kitabevi Green House Altın Kitaplar Tudem Yayınları Sihirli Kulak Kitap Dağıtım (Türkiye İş Bankası Yayınları, Tübitak, Can Yayınları, Günışığı Kitaplığı, Beyaz Balina Yayınları, Epsilon Yayınları, İletişim, Kelime Yayınları, Caretta Yayınları, Final Kültür Yayınları, National Geographic Yayınları, Bilgi Yayınları Mart Ajans GNR Kitap

5 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 5

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta Dolmabahçe Sarayı na güzel bir gezi yaptık. Sanatsal işçiliğe ve eserlere duyduğumuz hayranlık içimizi saygı, minnet ve özlem duyguları ile doldurdu.

7 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 7

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ Matematik dersimizde Ritmik Sayılar konusunda eğlenceli tekrarlar yaparken Sosyal Bilimler dersimizde aile ağacımızı oluşturduk.

9 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 9 Okulumuzda k 12 bütünlüğünde matematik derslerimizi yürütüyoruz. Matematik öğretmenimiz Yavuz Çiçen le birlikte kesirler konusunda etkinlik çalışmaları yaptık.

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ Yurdun savunmasını, milli mücadeleyi drama ve etkinliklerle pekiştirdik. Dolmabahçe Sarayı nı gezdik. Atatürk ün yaşadığı yerleri gördük. Kesirleri Karşılaştırıyoruz. Ve Mind Lab de turnuvalar başladı.

11 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 11 KARANLIKTA TAHMİN ET! 3.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında varlıkların karanlıkta net olarak görülemeyeceğinden hareketle Karanlık Kutu aktivitesini yaptılar. Aktivite sonucunda görme olayının gerçekleşebilmesi için ışığın gerekli olduğu sonucunu çıkardılar. Doğal ve yapay ışık kaynaklarına örnekler vererek ışık kaynaklarını sınıflandırdılar.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta öğrenclerimiz ile Crystal Kids kitabımızdaki yeni ünitemize başladık. Bu ünitede giysileri, mevsimleri ve hava durumunu işleyeceğiz. İlk olarak giysileri ve yazılışlarını öğrendik. Okuma- yazma çalışmaları yaptık. Öğrencilerimiz neler giydiklerini gösterip anlattılar. Daha önce Skills derslerinde işlenen hava durumu üzerinde durduk, pekiştirme çalışmaları yaptık. Hangi havada ne tür kıyafetler giyilebileceğimizi öğrendik. Skills derslerinde ise kütüphaneyi ziyaret eden öğrencilerimiz hafta boyunca portfolio çalışmalarına ağırlık verdiler. Ayrıca, her gün, o günün hangi gün olduğu hakkında ve hava durumu ile ilgili konuştuk. Kipper s Diary adlı kitabımızı tamamladık.

13 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 13 Bu hafta 2. sınıf öğrencilerimiz dönemimizin son projesini (Home Sweet Home) tamamladılar. Öğrencilerimiz ev şeklindeki kağıtlara evlerini, evlerinin bölümlerini ve kendi odalarını çizip tanıtıcı yazılar yazdılar. Daha sonra hepsini biraraya toplayıp ev kitapçıklarını oluşturdular ve sizlere göstermek için portfolyolarına yerleştirdiler. Ayrıca dönem sonu portfolyo değerlendirme formlarını doldurdular. Skills derslerimizde ise The Dream isimli hikaye kitabını okumaya başladılar. İyi ve kötü rüyalarla ilgili bir portfolyo çalışması tamamladılar. Ayrıca dönem boyunca öğrendikleri konuları ve yapıları içeren bir değerlendirme çalışması yaptılar.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta Islands kitabımızın 4. Ünitesine devam ediyoruz. When ve What soru kelimelerini kullanarak birbirimize hangi aktiviteleri ne zaman ve ne sıklıkta yaptığımızı sorduk, aldığımız notları sınıf arkadaşlarımızla paylaştık. Birinci dönemin sonuna yaklaşırken dönem boyunca yaptığımız aktivitelerimizi inceleyebileceğiniz portfolyomuzu düzenledik. Skills derslerimizde ise Come In kitabımıza ve English Everywhere kitabımızdan sınıf öğretmenleri ile ortak konumuz olan beslenme ünitesine devam ediyoruz. Bu ünitede 5 farklı yiyecek grubunu inceledik. Hafta boyunca yiyecekleri sınıflandırmak için akıllı tahtada çeşitli aktiviteler yaptık. Öğrendiğimiz kelimeleri pekiştirmek için oyunlar oynadık.

15 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 15 Bu hafta 4. Sınıf öğrencilerimizle İngilizce sınavımıza çeşitli aktivite ve alıştırmalar yaparak çalıştık. Öğrencilerimizin bu sınavlarında da oldukça güzel notlar alacaklarına inanıyoruz. Portfolyolarımızı organize etme üzerine bu hafta çeşitli çalışmalar yaptık. Öğrencilerimiz sömestr tatilinde portfolyolarını eve getirecekleri ve çalışmalarını sizlerle paylaşacakları için çok heyecanlılar. Hepinize güzel bir hafta sonu diliyoruz.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ 1.sınıflar olarak İngilizce dersimizde What s the Weather Like Today? kitabını inceledik. Müfredatlarıyla bağlantılı kavramları öğrendik. 2.sınıflar olarak Aile konusunu pekiştirmek amacıyla Doğan Egmont yayınlarının Tiger kitabını inceledik ve soyağacının ne alama geldiğini bir kez daha öğrendik. İngilizce dersimizde ise Where the Wild Things are, The Very Hungry Caterpiller masallarından birisini seçtik. Sonrasında İngilizce öğretmenimiz bize kitabı okudu. Biz kitabı çok sevdik. 3.sınıflar olarak Enerji Tasarrufu haftasını kutladık. Final Kültür yayınlarından Tık Enerji kitabını inceledik Doğal enerji kaynaklarımızı, yenilenebilir enerji kaynaklarımızı bir kez daha öğrendik ve neden enerji kaynaklarımızı tutumlu kullanmamız gerektiği üzerine paylaşımda bulunduk. Sonrasında ise enerji kaynaklarımızla ilgili grup çalışması yaptık.

17 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 17 3D, 4C, 4D sınıfları olarak İngilizce dersimizde kütüphanemizdeydik. İngilizce kitaplar okuduk ve beğendiğimiz kitapları ödünç aldık. 1.DÖNEM SONU TÜRKÇE KİTAP KURTLARI (EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLER) (THE END OF THE FIRST TERM TURKISH BOOKWORMS) 1 2 ALİ EREN İNCE 3A 5300 sayfa KEMAL GÜNEŞ ÇÖRTÜK 3A 3169 sayfa 3 JAY KAYA TÜTÜNCÜ 3B 3098 sayfa 4 RENKSU MESCİ 2B 2883 sayfa 5 ASYA GİRGİN 2C 2710 sayfa MEHMET ALİ ÇİÇEN 3B 2539 sayfa METEHAN HOMRİŞ 2D 2441 sayfa PINAR İNCEDERE 2B 2438 sayfa LARA BEGÜM YENER 3C 2299 sayfa 10 GÖKSEL ARDA TİBER 4C 2284 sayfa 11 UFUK ERZİK 2D 2204 sayfa 12 ARDA AKKUZU 3B 2112 sayfa

18 Sayfa 18 İLKOKUL BÜLTENİ 4. sınıf öğrencilerimiz geçtiğimiz iki hafta boyunca Microsoft Word programını kullanarak Hezarfen Ahmet Çelebi isimli bir metin üzerinde paragraf işlemleri (satır aralıkları, ilk satır girintisi) yaptılar ve belgelerine üstbilgi ve altbilgi (sayfa numarası) eklediler. Ayrıca Kelime İşlem programının SmartArt özelliğini kullanarak Yönler konusunu şemaya dönüştürdüler.

19 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa sınıf öğrencilerimiz bu hafta da klavye çalışmalarına devam ettiler. On parmak klavye programında her hafta daha fazla çalışarak klavye kullanım becerilerini geliştiriyorlar. Çalışmalar sonunda çıkan sonuçlar öğrencilerimizin gelişme kaydettiklerini göstermektedir. Başarıları öğrencilerimizi de motive etmiş ve keyifle çalışmalarını sağlamıştır. Evlerinde yapacakları dakikalık alıştırmalarla klavye becerilerini daha da geliştireceklerdir.

20 Sayfa 20 İLKOKUL BÜLTENİ İngilizce Eğlence ve Macera Kulübümüzde öğrencilerimizle beraber sınıf içi ve sınıf dışında bir çok eğlenceli aktivite yapıyoruz. Her hafta farklı bir aktivite tamamlıyoruz. Bayrak kapmaca, hazine avı gibi farklı oyunların yanı sıra kelime yapbozlarla ve akıllı tahtada da aktiviteler yapıyoruz. Aktiviteler sırasında öğrencilerimiz paylaşmayı, bağımsız olmayı ve doğal ortamda İngilizceyi kullanmayı öğreniyorlar.

21 Yıl:4 Hafta:19 Sayı:17 Sayfa 21 Sosyal Etkinlik Kulübü Voleybol çalışmalarımızda temel duruşu - parmak pas yapmayı öğrendik. Koordinasyon çalışmaları yaptık. Eğlenceli oyunlar oynayarak öğrendiklerimizi uyguladık. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 28 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:25 Sayı:21 28 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Geçen hafta Bilişim Teknolojileri nasıl en etkin kullanılabilir ve bir öğrenme aracı haline getirebilir konusu

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:23 Sayı:19 14 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Çok hızlı geçen bir dönem tatilinden sonra okulumuza döndük. Aslında biz yöneticilerin okuldan uzak kalmış olduğunu

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 11.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:12 Sayı: 11 28 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Yarın veli görüşme günümüz. İngilizce dersleri dışındaki görüşmelere öğrencilerimizin

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Sayın Velimiz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına baslarken 1. yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 4. Sınıflar II. Yarıyıl Sınav Takvimi TARİH DERSLER SS 04.03.2015 Türkçe (1. sınav) 2 06.03.2015 İngilizce(1.sınav) 1-2 09.03.2015 Matematik(1.

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11 19 Tübitak Matematik Olimpiyatında Büyük Başarı 10 Sporda Çok Yönlü Eğitim Modeli ni Bakırköy Fatih Uyguluyoruz İlk ve Ortaokulu 11 Müzik Eğitiminde Branşlaştık Başarılarımız Öğrencilerimizden Hasan ŞENER,

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı