LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 1 AKILLI MÜZİK EGİTİM TAHTASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 1 AKILLI MÜZİK EGİTİM TAHTASI"

Transkript

1 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 1 AKILLI MÜZİK EGİTİM TAHTASI TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

2 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 2 CİHAZINIZIN GÜVENLİKLİ KULLANIMI İÇİN GEREKLİ HUSUSLAR Kullanmaya başlamadan önce açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı çalıştırmadan önce kullanma yönergelerini takip ediniz. Cihazı herhangi bir arıza veya olağanüstü hal durumunda kesinlikle açmayınız.(kargodan teslim almadan önce) Satın aldığınız bayi ile temasa geçerek yetkili servisi tarafından müdahale edilmesini sağlayınız. Aksi takdirde cihazınız garanti kapsamı dışında kalacaktır. Elektrik bağlantılarının emniyetli topraklamanın doğru yapıldığından emin olunuz. Cihazı kullanmadığınız zamanlarda prizden çekiniz. Cihazınızı duvara monte ederken size önerilen taşıyıcı elemanlarını kullanınız.taşıyıcı elemanların en az 60 kg taşıma kapasitesinde olmasına dikkat ediniz. Tahta çalışma yüzeyini su ile yıkamayınız ıslak bezle silmeyiniz. Keskin ve çizici araçlarla temizlemeyiniz. Yazı yazmak için kullanılacak tahta kalemlerinin özellikle su bazlı ve kolay silinebilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde tahtanız kullanılamaz hale gelebilir. Taşıma sırasında çarpmayınız. Nemli ve ıslak ortamlarda bırakmayınız. Kullanıldığı mekânlarda direk günışığı almamasına, nem ve ıslak ortam olmamasına dikkat ediniz. Cihaz 2 yıl süreyle fabrikasyon sebeplerden dolayı meydana gelecek arızalar için servis garantilidir. MONTAJ Montaj için duvarda 70mm derinliğinde ve en az 60 kg ağırlık taşıma gücüne sahip dübel ve vidalar kullanınız. Duvara açılacak deliklerin ara merkez mesafesi 1000 mm olarak hesaplanmıştır. Duvar montajında dersliklerde görüş alanı hesaplanarak yükseklik belirlenerek montaj yapılır. Eğitimcinin rahat anlatımı ve işaret çubuklarının doğru açıda olabilmesi için özellikle dikkat edilmelidir.

3 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 3 A K I L L I M U Z I K T A H T A S I T A N I T I M P R O G R A M I NOTALARIN YAZILDIGI ELEKTRONIK PORTE PANELİ 2 - SUS VE NOTA DEĞERLERININ SEMBOLİK OLARAK GÖSTERİLDİĞİ PANEL. 3 - MAJOR VE MINOR AKORLARININ ANLTIMI ICIN DUZENLENMIS AKOR SKALASI TUSLU KLAVYE VE LED ISIKLA DONATILMIS PROTELER. 5 - KUMANDA PANELİ.

4 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page NOTALARIN YAZILDIGI ELEKTRONIK PORTE PANELİ TAHTA ÜZERİNDE SOL VE FA ANAHTARLARI BU- LUNAN 2 PORTE ÜZERİNE TAHTA KALEMİYLE NO- TALAR YAZILIR. KUMANDA PANELİ ÜZERİNDE BULUNAN 1 VE 2 NOLU DELİKLERE OKUMA PROBLARI TAKILIR. PROBLARIN TÜMÜ İSTENİL- DİĞİ TAKDİRDE ÖGRETMEN VE ÖĞRENCİ TARA- FINDA AYNI ANDA KULLANILABİLİR. BUNA AYNI ZAMANDA KLAVYEDE EŞLİK EDEBİLİR. PORTE ÜZERİNDE PROBLARIN KULLANIMI KO- LAYDIR. EĞİTMEN KISA BİR SÜREDE INTİBAK EDECEKTİR. KULLANIMI ESNASINDA DİKKAT EDİL- MESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTA PROBLARIN DOĞRU AÇI İLE YAZILAN NOTALARA DEĞDİRİLME- 1 2 SİDİR. (Bkz.Şek.1-2) PROBLARIN ÇOK DİK AÇI İLE NOTALARA DEĞDİRİLMESİ HATALI VEYA HİÇ SES ALINAMAMASINA SEBEP OLABİLİR.

5 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 5 SOL VE FA ANAHTARI BULUNAN NOTALAR ÖGRENCİLERE TRANSPOZE ANLATIMINDA DA BUYUK KOLAYLIK SAĞLAR. FA ANAHTARLI OLAN PORTE UZERINE YAZILAN NOTALAR ART- MIŞ DEĞERLERİYLE SES VERECEKLERDİR. MÜZİK EĞİTİM TAHTASININ BİR ÖZELLİĞİ DE HANGİ ENSTRUMAN İLE EĞİ- TİM YAPILIYORSA HATTA BU KORO DA OLABİLİR ONA UYGUN SESLE NOTA- LARI SESLENDİRİR. KUMANDA PANELİ ÜZERİNDE BULUNAN VOICE DÜĞMESİNE BASARAK İSTENİLEN SES TONU SEÇİLİR. (TON NUMARALARI İÇİN KULLANMA KILAVUZUNA BAKINIZ). PORTELER ÜZERİNDE EĞİTİM VERİRKEN AYRICA METRONOM DÜĞME- SİNE BASARAK METRONOM EŞLİĞİNDE VEYA START STOP DÜĞMESİNE BASARAK RİTİMBOX İLE EŞLİK YAPABİLİRSİNİZ. YAZDIĞINIZ NOTALARI RİTİMBOX EŞLİĞİNDE VEYA METRONOM EŞLİ- ĞİNDE PROBLARI DEĞDİREREK SESLENDİREBİLİR VE BU BESTELERİNİZİ HAFIZAYA RİTİM EŞLİĞİNDE KAYIT YAPABİLİR VE DİNLEYEBİLİRSİNİZ. Prob Bağlantı Girişleri 2 ad. NOT : (KAYIT SADECE 1 PARÇAYLA SINIRLIDIR.BIR SONRAKI KAYIT BİR ÖN- CEKİ KAYIDIN ÜZERİNE YAZILACAKTIR.) Kumanda Paneli

6 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 6 MUZİK EĞİTİM TAHTAMIZIN ÜZERİNE SU BAZLI TAHTA KALEMLERİ KULLANINIZ. BU TÜR KALEMLER YAZILDIKTAN SONRA KOLAYCA SİLİNME ÖZELLİĞİNE SAHİPTİRLER. DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN BİR ÖNEMLİ NOKTA DA TAHTAMIZA YAZ- DIĞIMIZ YAZILARIN GÜNLERCE TAHTA ÜZERİNDE KALARAK KURUMA- SINA ENGEL OLMAK İÇİN DERSTEN SONRA TEMİZ OLARAK BIRAKINIZ. KESİNLİKLE TEMİZLİK MALZEMELERİ ÇİZİCİ ALETLER KULLANMAYI- NIZ.AKSİ TAKDİRDE PORTELERİN ARKASINDA BULUNAN MANYETİK BANDLAR ZARAR GÖREBİLİR

7 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page SUS VE NOTA DEĞERLERININ SEMBOLİK OLARAK GÖSTERİLDİĞİ PANEL. NOTA VURUŞ DEĞERLERİ VE SUS DEĞERLERİNİN TÜRKÇE OLARAK YER ALDIĞI KISIM TAHTAMIZIN SOL ÜST KÖŞESİNDE YER ALMAKTADIR. ÖĞRENCİLERİMİZİN SÜREKLİ OLARAK GÖREBİLECEĞİ BİR YERDE BULUNMASI GÖRSEL ÖĞRENİME KATKIDA BULUNUR. BU VESİLE İLE ÖĞRENCİLER ÇOK KISA BİR ZAMANDA BURADA BU- LUNAN SEMBOLLERİ HAFIZALARINA ALIRLAR.

8 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page MAJOR VE MİNÖR AKORLARININ ANLATIMI İÇİN DÜZENLENMİŞ AKOR SKALASI. AKILLI TAHTAMIZIN ÜST KISMINDA BULUNAN 2 PORTE ANAHTARI VE ARASINDA AYARLANAN MANYETİK BAND BULUNAN KISIM BIR ARMONI SKALASIDIR. MANYETİK BAND ÜZERİNDE BULUNAN KIRMIZI ÇİZGİ HANGİ AKORUN DİYEZ VE MAJOR DİZEĞİ ÖĞRETİLMEK İSTENİYORSA O NOTAYA GELECEK ÇİZGİYE ÇEKİLİR. ÖRNEK OLARAK YUKARIDAKİ RESİMDE MANYETİK BAND ÇİZGİMİZ RE DİYEZ İ İŞARET EDİYOR ŞİMDİ BANDIMIZIN ÜZERİNDE SAĞ TARAFTAKİ NUMARALARA VE ONLARIN ALTINDA BULUNAN CİZGİLERE BAKALIM. 1 DEN 7 YE KADAR OLAN SAYILAR RE MAJÖR AKORUNU OLUŞTURAN NOTALARI İŞARET EDİYOR. ( 1 RE- 2Mİ- 3FA -4SOL - 5LA - 6Sİ - 7DO ) YUKARIDAKİ ŞEKİLDE KIRMIZI ÇİZGİ DİYEZ VE BEMOL TUŞLARININ YERLERİNİ SAĞ TARAFTA SAYI- SAL OLARAK, SOL TARFTA İSE PORTE UZERİNDE DİYEZ SEMBOLLERİYLE PORTE ÜZERİNDE GÖSTE- RİLMEKTEDİR. BU AKORLARIN NOTASAL OLARAK ADLARININ BULUNDUĞU MANYETİK BANDLARDA AYRICA SKALA ÜZERİNE KONULARAK ÖĞRENCİLERİN DAHA KOLAY İNTİBAKİ SAĞLANIR.

9 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page KLAVYE VE LED IŞIK DONANIMLI PORTELER KLAVYEDE NOTALARIN İLGİLİ ARALIKLARININ AÇIKLANMASI VE KLAVYEDEKİ GAMLARIN VE TON VURGULARININ BİRBİRİYLE İLİŞKİSİNİN AÇIKLAMASI Beyaz tuşlara basarak hapörlerden uygun olan vurguları duyabilirsiniz. Bu durumda klavyenin üzerinde bulunan porte ler üzerindeki ilgili ledler yanacaktır. Her siyah tuşun yarım ses artan ve azalan iki değişik vurgusu vardır ve gam tablosu üzerinde iki değişik konumu vardır. Artan tonu kullandığınızda kumanda panelinde bulunan #(diyez) ve b(bemol) düğmesini #(diyez) konumuna getiriniz. Siyah tuşu çaldığınızda gamdaki ilgili yeşil ışık yanarak gam tahtasındaki diyez durumuna uyan pozisyonu gösterecektir. Azalan tonu kullandığınızda #(diyez) ve b(bemol) düğmesini b(bemol) konumuna getiriniz. Siyah tuşu çaldığınızda gamdaki ilgili ışık turuncu renkte yanacak ve siyah tuşun gamdaki bemol konumunu gösterecektir.

10 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 10 ARMONİ EĞİTİMİ İÇİN MANYETİK BANDLAR AKILLI MÜZİK EĞİTİM TAHTANIZLA BERABER VERİLEN MANYETİK ARMONİ SKALA BANDLARI İSTENİLEN DİZEĞE GÖRE BAŞLANGIÇ NOTASINA YERLEŞTİRİLEREK ARMONİYİ MEYDANA GETİREN NOTA KOMBİNASYONLARININ OLUŞMASININ SAĞLAR BÖYLECE ÖĞRENCİLERİN ARMONİ BİLGİSİNİ ANLAMALARINDA KOLAYLIK SAĞLAR. ŞEKİLDE GÖSTERİLEN ARTMIŞ YEDİLİ KOMBİNASYONU KULLANILMIŞTIR. BAND ÜZERİNDE ARTMIŞ 7 Lİ ARMONİYİ OLUŞTURAN NOTALAR NOKTALARLA BELİR- TİLMİŞTİR. AKILLI MÜZİK TAHTAMIZ BERABERİNDE 5 ADET MANYETİK BAND BULUNMAK- TADIR. BUNLAR RESİMDEDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ARMONİ SKLASINI GÖSTEREN 4 ADET VE GENEL TUŞ KOMBİNASYONUNDA DA 1 ADET UZUN MANYETİK BAND BU- LUNUR. MALÖR 7 Lİ MİNÖR 7 Lİ EKSİLTİLMİŞ 3 ARTMIŞ 3 LÜ,TON CETVELİ GİBİ.

11 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 11 KUMANDA PANELİ KONTROLLERİ TAHTAMIZIN SAĞ KENARINDA BULUNAN KONTROL PANELİ 2 FARKLI KONTROL YETENEĞİNE SAHİPTİR. A- TAHTAMIZIN ÜZERİNDE BULUNAN PORTELERE YAZILAN NOTALARIN SUNUMUNDA HANGİ SESLER KULLANILMAK İSTENİYORSA ONLARIN SEÇİMİNDE YARDIMCI OLMAK, PORTELERDE DİYEZ VE BEMOL DİZİLİMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ SAĞLAMAK. PORTELRDE ÇALIŞMA YAPARKEN METRONOM VEYA RITIMBOX ÖZELLİĞİNİ ÇALIŞTIRARAK EŞLİK EDİLMESİNİ SAĞLAMAK. AYRICA PORTE ÜZER- İNEYAZILI NOTALARI PROBLAR YARDIMIYLA SESLENDİRİRKEN RİTİMBOX EŞLİĞİNDE HAFIZAYA ALMAK. B- TAHTAMIZ ÜZERİNDE BULUNAN 61 TUŞLU KLAVYE TAM BİR ORG ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR. KUMANDA PANELİ BUNUNLA İLGİLİ TÜM FONKSİYON SEÇİMLERİNDE YARDIMCI OLUR. 1- PORTE CİZGİLERİNDE NOTA DEĞERLERİNİ ÜZERİNDE YAZAN TONA DEĞİŞTİRİCİ. 2- NUMERATİK PANEL SES VE RİTİMLERİN SAYISAL OLARAK SEÇİMİNİ SAĞLAR. 3- STYLE RİTİMLERİN SEÇİMİ İÇİN KULLANILIR 1 4- RİTİM EŞLİĞİNDEKİ AKOMPANYE SESLERİN AZALTILIP ÇOĞALTILMASINDA KULLANILIR. 5- METRONOM ÖZELLİĞİNİ DEVREYE SOKAR. 6- METRONOM VEYA RITIMBOX EŞLİĞİNİN TEMPO HIZINI AYARLAR 7- START STOP RİTİMBOXI BAŞLATIR DURDURUR, 8- MASTER ANA SES KUVVETİNİ AYARLAR RECORD KAYIT BAŞLATIR. 10- DEMO HAFIZADAKİ DEMO MELODİLERİ ÇALAR. 11- VOICE POLIFONIK SESLERİN SEÇİMİNDE KULLANILIR. AÇILIŞTA PİYANO SESİYLE AÇILIR. 12- DİYEZ BEMOL ANAHTARI 13- RITIMBOX TUŞLA BAŞLATMA 14- OTOMATİK AKOMPANYE BAŞLATMA 15- DERİNLİK 16- HARİCİ GİRİŞLER PROB GİRİŞLERİ 18- MİDİ BAĞLANTILARI

12 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 12 ÇALIŞMA ALANI 61 Tuşlu klavye tuşları. Porteler ve nota değerlerinin yazılı olduğu egzersiz tahtası. ( Üzerine su bazlı tahta kalemleri ile yazılabilir.) Elektronik pointer çubuğu. (Demo çalımı esnasında notalar eş zamanlı olarak gösterilebilir. Aynı zamanda klavye ile eşlik edilebilir.) Göstergeler Led gösterge paneli ve notaları gösteren led ışıklar. Panel üzerinde TON, Ritim, Senkron, Melodi butonları bulunur. Bu fonksiyonların hepsi + ve tuşlarıyla kumanda edilir. 128 adet standart GM ton bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 129. Ton olarak değişik efekt sesleri ilave edilmiştir. 100 adet ritim vardır. Demo fonksiyonunda 80 adet melodi bulunmaktadır. Chord modunda tek veya çok parmakla akompanye tonlar elde edilir. Tek tuşla çalışılan melodiyi kaydetme özelliği vardır. Hız fonksiyonu 40 ile 280 arasında ayarlanabilir. Ses değeri 0 ile 31 değeri arasında ayarlanabilir. Ritim kontrolü start ve stop butonu ile çalıştırılır. Metronom özelliği vardır. Tempo değeri + ve tuşları ile ayarlanabilir. CİHAZIN EŞSİZ ÖZELLİKLERİ 1. Elektronik eğitim tahtası İşaretleme, yazma ve klavye barındırma özelliği ile geniş çaplı bir eğitim kolaylığı sağlar. 2. Müzik eğitiminde görsel ve işitsel olarak öğrenime yardımcı olduğundan çok etkili bir eğitim aracıdır. Sol ve Fa Anahtarlarının olduğu porteye; notalar yazılarak pointer çubuk ile üzerine değdirilerek, nota sesleri tercih edilen 129 ses tonundan biri seçilerek duyulabilir. Aynı zamanda transpoze(göçürme) bilgisi bu alanda daha kolay, rahat anlatılır ve anlaşılır. 3. Nota bilgisinin görsel ve işitsel verilmesi eğitimciye kolaylık sağladığı gibi öğrencilere de ezber yapmadan öğrenme imkânı sunar. Tahta üzerinde bulunan klavye diğer görsel elemanlarla ilişikli olarak öğrenime ayrıca katkıda bulunur. 4. Ezbere dayanmayan etkili bir öğretim için eğitimcilerin tercihidir.

13 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 13 ÇALIŞTIRMA PRENSİPLERİ GÜÇ Akıllı Müzik Eğitim Tahtası ile beraber gelen güç kablosunu 220 AC prizine takınız ve girişin üzerinde bulunan açma kapama düğmesine basınız. SES AYARI Kumanda panelinde volume anahtarını 0 ve 31 değerleri arasında + ve tuşları ile değiştirebilirsiniz. TONLARIN KULLANIMI Akıllı Müzik Eğitim Tahtası üzerinde 128 adet ton rengi mevcuttur. Bu tonların haricinde 129 nolu seçenekte değişik ses efektleri bulunur. Ör: Rüzgar, Alkış, Helikopter vurmalı çalgı sesleri gibi. Bu tonlara ulaşabilmek için 1 den 9 a kadar olan numerik butonları kullanabilir veya + ve tuşlarıyla tek değerlerde ilerleyebilir veya gerileyebilirsiniz. SUSTAIN (DERİNLİK) Akıllı Müzik Eğitim Tahtası nı açtığınızda sustain(derinlik) fonksiyonu kapalıdır. Sustain(derinlik) tuşuna basarak aktif hale getirebilirsiniz. Bu durumda buton üzerindeki led ışığı yanacaktır. RİTİM ŞEKLİ Kumanda panelinde 100 adet ritim bilgisi bulunmaktadır. Ritim çalışması 001 pozisyon numarası ile başlayacaktır. Ritim butonuna bastığınızda üzerindeki led yanacaktır. Ritim numara seceneği numerik klavye üzerindeki 0 dan 9 a kadarki tuşlarla kombine edilir. Bunun haricinde + ve tuşları da kullanılır. RİTM KONTROLÜ SYNC Senkronize başlaması Kumanda panelinde bulunan Sync tuşuna basıldığında senkronize hazırlık ışığı yanar. Kumanda panelinde bulunan ABC konumunda ise kapalıdır. Ritmi çalmak için herhangi bir tuşla başlayabilirsiniz. ABC'nin on (açık) konumunda olması; etkin akoru otomatik olarak başlatmasına yarar. Tek parmakla istenilen akor kombinasyonu sağlanır.

14 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 14 RİTİM ÇALMAK Ritim başlatmak için kumanda panelinde bulunan Start Stop düğmesine basınız. Ritm ayrıca senkronize düğmesine basılarak klavyenin en başında bulunan bir oktavlık tuş dilimiyle de akor basılmak suretiyle başlatılabilir. TEMPO Tempo kumanda panelinde bulunan Tempo + / Tempo tuşlarını kullanarak çalıştırılır. Tempo ayar aralığı 40 ile 280 vuruş değerleri arasında değiştirilebilir. Tempo + veya tuşlarıyla ritim tempo değerleri de değiştirilebilir. METRONOM ÖZELLİĞİ Metronom özelliğini başlatmak için kumanda paneli üzerinde bulunan Metro tuşuna basınız. Metronom vuruş sayılarını ayarlayabilmeniz için ve + butonlarını kullanınız. Ritim çalarken metronom çalışmaz. Sadece metronom veya ritim olarak kullanabilirsiniz. Metronom özelliği Demo modunda çalışmaz. Kayıt esnasında metronom sesi duyulur fakat kayıda geçmez. DEMO MODUNDA ÇALIŞMAK Cihazımızda demo olarak önceden kayıt yapılmış 80 adet şarkı bulunmaktadır. Demo müzik butonuna bastıktan sonra + ve tuşlarını kullanarak 80 demo arasında seçim yapabilirsiniz. Kumanda paneli üzerindeki demo tuşuna basınız. Demo yazısının üzerindeki ışık yandıktan sonra Numerik panelde bulunan + ve - tuşlarını kullanarak istediğiniz demo parçasını seçiniz. Demo çalışması esnasında hem pointer çubuk hem de klavye ile görsel olarak ve işitsel olarak demo melodisine eşlik edilebilir. Demo melodisinin çalma hızı Tempo düğmesinin yanında bulunan + ve - tuşlarıyla değiştirilebilir. ÇALIŞMANIN KAYIT EDİLMESİ. REC Butonu kayıt yapmamızı sağlayan butondur. Basıldıktan sonra kırmızı yanan led ışığı kayıt için hazır konumda olduğunu gösterir. Kayıda başlamak için Start /Stop düğmelerini kullanabiliriz. Kayıt yapma süresi 1,5 dakikadır. Bir sonra yapılacak kayıt bir önceki kayıdın üzerine yazılacaktır. Kayıt sırasında ritim ve ses modülleri de kullanılabilir. Kayıdı ritim eşliğinde ve akompanye tuşlarını da kullanarak yapmak mümkündür.

15 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 15 Kayıt yapılması bittikten sonra dinlemek için demo tuşuna basarak 81 numarayı seçiniz. Demo parçalarının adedi 80 tanedir. 81 sizin yaptığınız kayıt numarası olarak eklenecek ve bir sonraki kayıt yapılana kadar kalacaktır. KULLANICI FONKSİYONLARI EĞİTMENİN TABLOSU 1- Akıllı Müzik Eğitim Tahtasının aşağıdaki yarısı beste,transpoze(göçürme), etüt yapılabilen tahta kısmıdır. Buradaki çizgiler öğretmenin çizgileri olup hafif gri renk boşluk veya çizgi üstü altını çiz manalarına gelebilir. Çizgi üstü veya altı kullandığınız taktirde tahta kalemini ilgili gri çizgilerini göstermek için kullanibilirsiniz. 2 Eğitici notayı bu bölüme yazabilir, pointer çubuk ile tahtaya değdirerek gösterebilir. DİKKAT 1- Yazarken standart olmayı deneyiniz. 2- Pointer çubuk ile sert şekilde vurmayınız. 3 Silgi kullanırken tahtanın zarar görmesine sebep olmayınız. 4 Çizginin üzerine veya arasına dokundurmaya dikkat ediniz.

16 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 16 (TON METER) TON CETVELİNİN GÖSTERİLMESİ Sürgülü müzik ölçeğindeki kalın kırmızı çizgili 1 derece sembolü ton ilişkilerini ölçmenin köküdür. Bunun tonda işaretlenmiş olmasını sağlayınız. Sürgülü müzik ölçeği üzerinde tonlar arasındaki bütün ilişkileri görebilirsiniz. İki farklı ton tuşunu ellerinizle çalınız. Bu durumda akor üzerinde ki farkı göreceksiniz. AKOR KOMPOZİSYONLARININ GÖSTERİLMESİ(MAJÖR VE MİNÖR) Perde adı üstündeki tuşun akor cetvelinndeki perde ismi tuşunun sembol çizgisindeki kökünü işaretleyiniz.(kırmızı yeri) Akor cetvelinden farklı akorları birleştiren tuş konumunu bulacaksınız. Genel Özellikler: 61 TUŞ FONKSİYONU a1=440 Hz +-5 ton sapması Çıkış Gücü 2x10 W Besleme 220 V/50 Hz +-10% Ölçüleri 1700mm x 850mm x70 mm Ağırlığı 20 Kg

17 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 17 NO ENSTRUMAN NO ENSTRUMAN NO ENSTRUMAN 00 Grd Piyano 24 Clasic Guitar PIPE 01 Brt.Piyano 25 Steel Guitar 72 Piccolo 02 El.Grn.Piyano 26 Jazz Guitar 73 Flute 03 Honky Piyano 27 Clean Git. 74 Recorder 04 Elc.Piyano 28 Muted Git. 75 Pan Flute 05 Elc.Piyano2 29 OverdrvGuitar 76 BlownBot 06 Harpsichord 30 Distorsion Gt. 77 Shakuhacki 07 Clavi 31 Guitar Harmn. 78 Whistle MALLET BASS LEAD 08 Celesta 32 Acoustic Bass 80 Square 09 Glockenspiel 33 Finger Bass 81 Sawtooth 10 Music Box 34 Picked Bs 82 Calliope 11 Vibraphone 35 Fretless Bs 83 Chiff 12 Marimba 36 Slap Bass 84 Charang 13 Xylophone 37 Slap Bass2 85 Voice 14 Tubular Bell 38 Synth Bas 86 Fifths 15 Santur 39 Synth Bass2 87 Bass Lead ORGAN STRINGS PAD 16 Drw bar Organ 40 Violin 88 Fantasia 17 Jazz Organ 41 Viola 89 Warm 18 Rock Organ 42 Cello 90 Poly Synt. 19 Church Organ 43 Contrabass 91 Choir 20 Reed Organ 44 Tremolo Strn. 92 Bowed 21 Accordion 45 Pizzcato Strng. 93 Metallic 22 Harmonica 46 Harp 94 Halo 23 Tango Accordion 47 Timpani 95 Sweep STRING EFFECTS 48 Strings 62 Synth.Brass ARASI 49 Strings2 63 Synth.Brass2 ETHNIC 50 Synth Strng.1 REED 104 Sitar 51 Synth Strng.2 64 Soprano Sax 105 Banjo 52 Choir Aahs 65 Alto Sax 106 Shamisen 53 Voice Ooh 66 Tenor Sax 107 Koto 54 Synth. 67 Baritone Sax 108 Kalimba 55 Orchestra Hit 68 Oboe 109 Bagpipe

18 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page Trumpet 69 English Horn 110 Fiddle 57 Trombone 70 Bassoon 111 Shanai 58 Tuba 71 Clarinet 112 Tinkle Bell 59 Muted Trumped 113 Agogo 60 Horn 114 Steel Drums 61 Brass Ensemble 115 Woodblock 116 Taiko Drum Sound Effects 117 Melodic Tom 120 GT Fret Noise 118 Synth Drum 121 Breath Noise 119 Reverse Cymbal 122 Seashore 123 Bird Tweet 124 Teleph Ring 125 Helicopter 126 Applause 127 Gunshot DEMO CLASSIC 1 Cannon 2 Thais Meditation 3 Old France 4 Minuet 5 Ode To Joy 6 Wiegenlied 7 The Surprise Symphony 8 Swan Lake 9 Spring From The Four Seasons 10 Habanera From Carmen 11 Joy To The World 12 Toy Symphony 13 Humoreske 14 Kuckuckswalzer FAVORITE 15 Long, Long Ago 16 Old Folks At Home 17 Oh! Susanna 18 Jeannie With The Light Brown Hair 19 Bill Bailey Won t You Come Home 20 Annie Laurie 21 From The New World 22 The Yellow Rose Of Texas 23 Ave Maria 24 My Old Kentucky Home 25 Turkey In The Straw 26 Deck The Halls 27 Grandfather s Clock 28 America The Beautiful 29 The Sideway 30 The Entertainer 31 The Old Gray Mare 32 Aloha Oe 33 Solveig s Song 34 Camptown Races 35 Carry Me Back To Old Viginia 36 The Blue-Bells Of Scotland 37 O Solo Mio 38 Jingle Bells

19 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page Battle Hymne Of The Republic 40 Silent Night FOLK 41 Огонек 42 Aula Lee 43 House Of The Rising Son 44 Danny Boy 45 I ve Been Working On The Railroad 46 In The Rain 47 She Wore A Yellow Ribbon 48 My Bonnie 49 Yankee Doodle 50 Red River Valley 51 Auld Lang Syne 52 When The Saints Go Marching In 53 Twinkle Twinkle Little Star 54 Happy Birthday To You 55 Little Brown Jug 56 Michael Row The Boat Ashore 57 Old King Cole 58 Jamaica Farewell 59 Τройка 60 Cielito Lindo 61 If You re Happy And You Know It, Clap Your Hands 62 American Patrol 63 When Johnny Comes Marching Home 64 Green Sleeves 65 Santa Lucia 66 Szla Dzieweczka 67 Angels We Have Heard On High 68 Skip To My Lou 69 London Bridge Is Falling Down 70 Humpty Dumpty 71 Home On The Range 72 This Old Man 73 Butterfly 74 Ten Little Indians 75 Polly-Wolly-Doodle 76 Santa Claus Is Coming To Town 77 Sippin Cider Through A Straw 78 La Cucaracha 79 Home Sweet Home 80 Up On The House Top NO. STYLE BEAT & POP 01 8 Beat Beat Beat Beat s 8 Beat 06 8 Beat Ballad 07 8 Beat Rock Beat Beat Beat Pop Beat Shuffle 12 Ballad 13 Slow Ballad Beat Ballad 15 Unplugged ROCK 16 Rock 17 Pop Rock 18 Fast Rock 19 Slow Rock 1 20 Slow Rock 2

20 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page Rock & Roll 22 Heavy Metal 23 Blues Boogie 24 Blues 25 Shuffle 26 Blues Shuffle 27 Rock Shuffle 28 Charlston DANCE 29 Disco 1 30 Disco 2 31 Disco Funk 32 Dance 33 House 1 34 House 2 35 Rap 36 Euro Beat 37 Hip Hop 38 Techno SOUL & FUNK 39 Funky Pop 40 Jazz Funk 41 Cool Funky 42 Soul 1 43 Soul 2 44 Soul Shuffle 45 Soul Blues 46 R & B 47 6/8 Gospel 48 Pop Groove JAZZ 49 Swing 50 Cool Jazz 51 Pop Swing 52 Swing Fox 53 Big Band 54 Big Band Meduim 55 Jazz Waltz 56 Ragtime 57 Dixeland 58 Quick Step COUNTRY 59 Country 1 60 Country 2 61 Pop Country 62 Country Rock 63 Country Folk 64 3/4 Country 65 Country Waltz 66 Country Shuffle 67 Country Boogie 68 Country Blues 69 Country Quick Step 70 Bluegrass LATIN 71 Bossa Nova 1 72 Bossa Nova 2 73 Rhumba 74 Pop Rhumba 75 Cha Cha 76 Pop Cha Cha 77 Tango 78 Jazz Samba 79 Reggae 80 Pop Reggae TRADITIONAL 81 March 1 82 March 2 83 German March 84 6/8 March 85 Polka 86 Pop Polka 87 Waltz 88 Slow Waltz 89 Vienna Waltz 90 Musette PIANO 91 8 Beat 92 Ballad 93 Boogie 94 Jazz 95 Swing 96 Jazz Waltz 97 Twist 98 March 99 6/8 March 100 Waltz

21 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 21 Chord Name/[Abbreviation] Normal Voicing Chord (C) Display 0 Major [M] C C 1 Major sixth [6] 1-(3)-5-6 C6 C6 2 Major seventh [M7] 1-3-(5)-7 CM7 CM7 3 Major add ninth [Madd9] Cmadd9 CM(9) 4 Augmented [aug] 1-3-#5 Caug Caug 5 Minor [m] 1-b3-5 Cm Cm 6 Minor sixth [m6] 1-b3-5-6 Cm6 Cm6 7 Minor seventh [m7] 1-b3-(5)-b7 Cm7 Cm7 8 Minor seventh flatted fifth [m7b5] 1-b3-b5-b7 Cm7b5 Cm7b5 9 Minor major ninth [mm7] 1-b3-(5)-7 CmM7 CmM7 10 Diminished [dim] 1-b3-b5 Cdim Cdim 11 Diminished seventh [dim7] 1-b3-b5-6 Cdim7 Cdim7 12 Seventh [7] 1-3-(5)-b7 C7 C7 13 Seventh suspended fourth [7sus4] b7 C7sus4 C7sus4 14 Seventh thirteenth [7 13] 1-3-(5)-6-b7 or b7 C7 13 C7(13) 15 Suspended fourth [sus4] Csus4 Csus4

22 LONGYU TANITIM:Layout 1 4/5/11 11:20 AM Page 22 İthalatçı Firma : 4C TUKETİM MALZEMELERİ ITH.IHR.LTD.ŞTİ. Meşrutiyet Caddesi Yücel Han No: 66 /A BEYOĞLU / İSTANBUL Tel : Pbx Fax : Üretici Firma : Servis : Yemenici Abdullatif Sk. Aksoy Han No: 15/2 Tel:

KULLANIM KILAVUZU CTK240/245TR1A

KULLANIM KILAVUZU CTK240/245TR1A TR KULLNIM KILVUZU CTK240/245TR1 Önemli! Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce, lütfen aşağıdaki önemli hususlara dikkat ediniz. Üniteye güç vermek için opsiyonel D-E95100L adaptörü kullanmadan önce, ilk

Detaylı

M10 KULLANIM TALİMATI

M10 KULLANIM TALİMATI M10 KULLANIM TALİMATI Tebrikler Bu Elektronik Klavyeyi satın aldığınız için tebrikler! Kendi kendine öğrenmek isteyenler için özellikle uygun olan geliştirilmiş fonksiyonları ile bu Klavyenin kullanımı

Detaylı

DİJİTAL PİYANO KULLANMA KILAVUZU

DİJİTAL PİYANO KULLANMA KILAVUZU DİJİTAL PİYAN KULLANMA KILAVUZU Dijital Piyano Kullanma Kılavuzu İçindekiler Önemli Güvenlik Açıklamaları Pedal Açıklamalar Önemli Güvenlik Açıklamaları MARK PR NE i Panel Giriş MARK PR NE i Temel Özellikleri

Detaylı

Pa800 Versiyon 1.60'daki Yeni Fonksiyonlar. Önceki işletim sistemi versiyonları tarafından eklenen fonksiyonlar. Pa800 Versiyon 1.

Pa800 Versiyon 1.60'daki Yeni Fonksiyonlar. Önceki işletim sistemi versiyonları tarafından eklenen fonksiyonlar. Pa800 Versiyon 1. 1 Pa800 Versiyon 1.60'daki Yeni Fonksiyonlar Pa800 Versiyon 1.60'daki Yeni Fonksiyonlar Dry On/Off Master FX ve Pan FX'e gönderme. 2 Aşağıdaki fonksiyonlar işletim sistemi 1.60'a yükseltildiğinde eklenecektir.

Detaylı

DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ

DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ CASIO CTK 2200/CTK 3200 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU DİKKAT Bu alet test edilmiş ve FCC kurallarının 15. kısmına uygun olarak

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU www.quadrocomputer.com BAŞLARKEN QUADRO güvencesini seçtiğiniz için sizi kutluyor ve kişisel bilgisayarınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz.

Detaylı

PA55TR BALANCE SÜRGÜSÜ GİRİŞ 1.HOŞGELDİNİZ

PA55TR BALANCE SÜRGÜSÜ GİRİŞ 1.HOŞGELDİNİZ KULLANIM KILAVUZU PA55TR BALANCE SÜRGÜSÜ...3 GİRİŞ...4 1.HOŞGELDİNİZ...5 Yararlı adresler...5 İşletim sisteminin yüklenmesi...7 Fabrika datasını tekrar yükleme...7 2.BAŞLANGIÇ...8 Enstrümanı açma kapama...8

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1460 A1 i3

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1460 A1 i3 Dizüstü Bilgisayar GNB 1460 A1 i3 TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar patriot Bu kullanma kılavuzu Piranha Patriot için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2010 Piranha. Tüm hakları

Detaylı

DİKKAT! UYARILAR BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN ASLA MONTAJA VE KULLANIMA BAŞLAMAYINIZ!

DİKKAT! UYARILAR BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN ASLA MONTAJA VE KULLANIMA BAŞLAMAYINIZ! İÇİNDEKİLER Aksesuar ve Parçaları...4 Sistem Kutusu ve Joystick...6 Montaj ve Bataryanın Şarj Edilmesi...9 Işıklı Sistem ile Kullanım...11 Zemin Ayarı Nedir Nasıl Yapılır...14 Zemin Ayarı Aşamaları...23

Detaylı

CHROMA METER CR-400/410 KULLANIM KILAVUZU

CHROMA METER CR-400/410 KULLANIM KILAVUZU CHROMA METER CR-400/410 TR KULLANIM KILAVUZU 1 GÜVENLİK SEMBOLLERİ Aşağıdaki semboller cihazın yanlış kullanımı sonucunda oluşabilecek kazaları önlemek amacıyla kullanılır. Emniyet uyarısı veya dikkat

Detaylı

Pa800 Versiyon 1.50'deki Yeni Fonksiyonlar

Pa800 Versiyon 1.50'deki Yeni Fonksiyonlar 1 Pa800 Versiyon 1.50'deki Yeni Fonksiyonlar Pa800 Versiyon 1.50'deki Yeni Fonksiyonlar MP3 Modu Aşağıdaki fonksiyonlar işletim sistemi 1.50'a yükseltildiğinde eklenecektir. MP3 dosyalarını çalmak 8 MP3

Detaylı

Kullanım Talimatları. Tıklayın! Doğrudan atlayabilirsiniz. İçindekiler. Dosyaları Kaydetme. Bilgisayarınızı Kullanma. Sorun Giderme.

Kullanım Talimatları. Tıklayın! Doğrudan atlayabilirsiniz. İçindekiler. Dosyaları Kaydetme. Bilgisayarınızı Kullanma. Sorun Giderme. Tıklayın! Doğrudan atlayabilirsiniz Kullanım Talimatları İçindekiler Dosyaları Kaydetme Bilgisayarınızı Kullanma Sorun Giderme Dizin TR 4-293-034-51(1) İçindekiler UYARI...5 Kullanıcılar için uyarı...7

Detaylı

Bilgisayar PC 2110 A1 GC

Bilgisayar PC 2110 A1 GC Bilgisayar PC 2110 A1 GC TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

İçindekiler. Sistem kurulumu 4 - Sistem parametrelerinin yapılandırılması 4

İçindekiler. Sistem kurulumu 4 - Sistem parametrelerinin yapılandırılması 4 İçindekiler Software Sistem kurulumu 4 - Sistem parametrelerinin yapılandırılması 4 Navigasyon 6 - Ekran düğmeleri ve kumandaları 6 - Önemli özel tuşlar 8 - Navigasyon ana ekranı 10 - GPS Çekim gücü ve

Detaylı

Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543

Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 KULLANIM KILAVUZU DVD Alıcı Sistemi Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 MODELLER HT805PH (HT805PH,

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU WS-244 Network Intelligent Alarm System *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** Ç NDEK LER 1-2- 3-4- 5- Sistem Tanıtımı Ana Özellikler

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D4 9121 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523049/ 02-08-12.(11:52) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN SYSTEM OFF CURRENT TIME/DAY MANUAL-ONE STATION START TIMES SEASONAL ADJUSTMENT WATER DAYS Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi RUN SENSOR BYPASS ACTIVE RUN TIMES YENİ Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

Çamaşır Makinesi AL 91 X. Kullanma Kılavuzu. Döküman Numarası 2302060904 /140723.1304

Çamaşır Makinesi AL 91 X. Kullanma Kılavuzu. Döküman Numarası 2302060904 /140723.1304 AL 91 X Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2302060904 /140723.1304 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması

İçindekiler. Güvenlik Önlemleri. Hazırlık. Kullanım Amacı. Güç kaynağı. TV nin Konumlandırılması İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 1 TV nin Konumlandırılması... 1 Güç kablosu ve fiş... 2 Nem ve Su... 2 Havalandırma... 2 Isı Kaynakları ve Ateş... 2

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu 12143 MK Doküman Numarası 2820524280/ 11-10-14.(9:01) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED TV ve Çalışma Tuşları...

Detaylı

MP10 Ön Panel Önbakış

MP10 Ön Panel Önbakış Tekli Tuş Fonksiyonları MP10 Ön Panel Önbakış (1) Voices Tuşu Keyboard tuşlarını kullanarak 88 enstrüman sesinden birini seçer. (2) Piano Tuşu Kısa yoldan 1 Grand Piano sesine geçer. (3) Layer Tuşu Daha

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU falke - 09 CHS falke - 12 CHS falke - 18 CHS falke - 24 CHS DE ERL TÜKET C M Z; Yüksek kalitedeki cihaz m z seçti iniz için teflekkür ederiz. Cihaz n

Detaylı

İçindekiler. Türkçe - 1 -

İçindekiler. Türkçe - 1 - İçindekiler Özellikler... 3 Sayın SHARP müşterisi... 3 Giriş... 3 Hazırlık... 3 Önemli emniyet tedbirleri... 4 Güvenlik Önlemleri... 5 Ayarlayıcıdan bir televizyon dağıtım sistemine (Kablo TV vb.) bağlantı...

Detaylı

1. Marmitek gözetim sisteminiz 5 1.1 Önemli özellikler 6 1.2 Sinyal sahası 7

1. Marmitek gözetim sisteminiz 5 1.1 Önemli özellikler 6 1.2 Sinyal sahası 7 İÇİNDEKİLER Giriş Güvenlik uyarıları TEMEL ÖZELLİKLER 1. Marmitek gözetim sisteminiz 5 1.1 Önemli özellikler 6 1.2 Sinyal sahası 7 2. Güvenlikkonsolu 7 2.1 Konsolun yerleşimi 8 2.1.1 Telefon hat bağlantısı

Detaylı

Sunum İÇİNDEKİLER. Sayfa 2 C V3.0.3

Sunum İÇİNDEKİLER. Sayfa 2 C V3.0.3 Sunum Yüksek teknolojili ENEL C Serisi kesintisiz güç kaynağını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Satın almış olduğunuz bu ürün, en ileri seviye teknolojik donanım kullanılarak, ISO9001 kalite güvence

Detaylı