ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )"

Transkript

1 ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her 6 haftada bir iletilmektedir. 30 Mart 15 Mayıs tarihleri arasındaki beşinci temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB kazanımlarına hangi yollarla ulaştığımız örneklerle paylaşılmaktadır. Çalışmalar sırasında; öğrencilerimizde hedeflediğimiz IB öğrenen profil özellikleri bülten içinde ayrıca verilmiştir. ANAFİKİR: İnsanların üstlendiği farklı roller, toplumdaki sistemlerin etkin işlemesini sağlar. KENDİMİZİ DÜZENLEME BİÇİMİMİZ İnsan yapısı, sistemler ile toplulukların birbirleriyle olan bağlantıları hakkında sorgulama; örgütlerin yapısı ve işlevi, toplumun karar alması, ekonomik etkinlikler ve bunların insanlık, çevre üzerindeki etkisi.

2 SORGULAMA HATLARI Toplumdaki sistemler, Toplumdaki rollerimiz, Sistemlerin işleyebilmesi için sorumluluklarımız. Temaya giriş etkinliğinde; temaya karşı merak uyandırmak için sınıf kapımızdaki görsellere dikkat çekerek incelemeler yaptık ve ana fikrimizle ilgili tahminlerde bulunduk. Tetikleyici etkinliğimizi uygularken sınıfta bizi bekleyen süprizden habersizdik. Sınıfımızın kirli ve dağınık olduğunu gördüğümüzde şaşkına döndük ve sohbet çemberinde bu durumu tartıştık. Sınıfımızı düzenli ve temiz tutmak için bizim sorumluluklarımız nelerdir? konusunda çalışmalar yaptık. Ev ve okul yaşamımızdaki sorumluklarımızı ayrı formlara kaydederek akranlarımızla paylaşımlarda bulunduk.

3 İlişkide olduğumuz kişileri düşündük ve bunu çalışma kağıtlarımıza resmettik. İlişkide olduğumuz bireylerin hayatımızdaki rolleri konusunda sohbet ettik ve ilişik hikayeler inceledik. En sevdiğim rolüm.. çünkü. çalışmasında kendimizi ifade ettik ve rollerimizi düşünerek en sevdiğimiz rolü tercih ettik. Akranlarımızın da en sevdikleri rollerini gördük ve gruplamalar yaptık. Rollerimiz kitapçığı yaparak kendi rollerimizin çeşitliliğini saptadık. Yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz meslekler konsusunda sohbet ettik ve görseller inceledik. İhtiyacımız olan meslek görselleriyle insan ihtiyaçları kitapçığı oluşturarak karşılaştırmalarda bulunduk.

4 Sistem kavramına vurgu yaptık ve sistemin yaşamımızın hangi alanlarında olduğunu inceledik. Sistem kavramından işbirliği kavramına geçiş yaptık. İşbirliği kavramına dikkat çektik ve İşbirliği deyince aklımıza ne geliyor? konulu sohbeti gerçekleştirdik. İşbirliği kavramına yönelik ana fikrimizle bağlantılar kurmaya çalıştık. İşbirliğinde bulunulan meslek görsellerini inceledik ve işbirliği yapan insanlardan oluşan posteri oluşturduk. Ailemizdeki roller çalışmasında anne ve babamızın mesleklerini içeren fotoğrafları inceledik. Ailemizin rollerinin topluma katkısı hakkında konuştuk. Röportaj çalışmasında okul hemşiremizi sınıfa konuk olarak davet ettik ve hazırladığımız soruları yönelttik. Daha sonra okul hemşiremizin rolünü inceleyerek boyumuzu ve kilomuzu ölçmek için revire gittik. Boy ve kilo grafiği çalışmasıyla matematik becerilemizi geliştirdik. Gelecekte olmak istediğim meslek dramasını yaptık. Drama sonunda seçtiğimiz mesleği neden seçtiğimizi ve topluma yararının ne olduğunu belirledik. Unutulan meslekler adlı sunumu izledik. Sunumda günlük hayatımızda var olmayan ve yerini farklı mesleklere bırakan meslekleri gözlemledik. Unutulan mesleklerin neden unutulduğu konusunda beyin fırtınası yaparak tartıştık.

5 Kırmızı Başlıklı Kız hikayesini ana fikrimizle uyarladık ve kahramanların başına gelen olayları hep birlikte yazdık. Kahramanlarımızın başından geçen olayları resmederek sunumlarımızı yaptık. Kartal Halk Ekmek Fabrikası gezimizi gerçekleştirdik. Soframızda daima var olan ekmeğin hangi aşamalardan geçerek yapıldığını gözlemledik ve çalışanların arasındaki işbirliğine dikkat çektik. Gezi sonrası kendimizi öz değerlendirme formları aracılığıyla değerlendirerek öz eleştiri yaptık. Ataşehir Botanik Çarşı Şubesi Postane gezimizi yaptık. Postanedeki sistemin ne şekilde olduğunu gözlemledik. Önceden hazırlamış olduğumuz sürpriz mektuplarımızı postaladık. Postanedeki çalışanlar arasında işbirliğine ve uyuma dikkat çekerek çıkarımlarda bulunduk. Gözlemlerimizi gezi sonunda sınıfta konuştuk.

6 Doktorluk mesleğini tanımak için doktor velimizi konuk olarak sınıfımıza davet ettik. Doktorluk mesleğinin içindeki sistemi ve sorumlulukları içeren sunumu dinledikten sonra merak ettiklerimizi sorduk. Sonuç çalışmasında topluma hizmet eden meslekleri araştırdık ve fotoğrafladık. Araştırmalarımız sonucunda seçtiğimiz mesleğin içindeki rolün hangi aşamalarda işini tamamladığını posterler şeklinde düzenledik. Posterlerimizi sınıfta akranlarımıza sunduk ve böylece ana fikrimize ulaşmış olduk. Okuma Yazmaya Hazırlanıyorum, Farklı Çocuk Eğitim Seti 4 ve Farklı Çocuk Eğitim Seti Matematik 4 den çalışma sayfaları yaptık. Ses tanıma ve söyleme çalışmaları yaparak okuma-yazma çalışmalarını keyifli hale getirdik. Öğrendiğimiz tüm seslerle ilgili farklı oyunlar oynadık. Öğrendiğimiz seslerle ilgili kelimeler bularak okuma-yazmaya karşı olan ilgimizi yoğunlaştırdık. Nisan ayı Kelebek-Arkadaş proje konumuz kapsamında eğitici - öğretici ve keyifli etkinlikler yaptık. Kelebeklerin yaşamını inceledik ve ilkbahar mevsimiyle bağlatılar kurarak çeşitli sanat çalışmaları yaptık. Damlaya damlaya göl olur ve Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. atasözünü yorumladık. Farklı atasözleri ve deyimleri merak ettik. Kütüphane haftası kapsamında kitapların önemi konusunda grup sohbetleri yaptık ayrıca okulumuza gelen yazarla söyleşi yaptık.

7 Her hafta yaptığımız mandala çalışmalarıyla görsel algımızı ve küçük kaslarımızı geliştirdik arası sayı tanıma ve yazma çalışmaları yaptık. 2 şer 2 şer ritmik sayma çalışmaları yaptık. Matematik çalışmaları kapsamında GEMS materyalleriyle destekleyici çalışmalar yaptık ve interekaktif oyunlar oynadık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nı coşkuyla kutladık. Atatürk konulu sohbetler yaparak Atatürk ü daha yakından tanıdık. Ülkeler konulu sohbetlerle farklı ülkelerin kültürleri ve bayraklarını tanıdık. Çalışmamızı daha eğlenceli hale getirerek ülke bayrakları kurabiyelerimizi yaptık. Çocuk Haklarını araştırdık ve haklarımızın görselleri üzerinde kitapçıklar oluşturduk. Haklarımızı farkına vararak bilinçli çocuklar olduk. Değerler eğitiminde Arkadaşlık değerinin önemini vurguladık. Mayıs ayı Toprak- Sabır proje konumuz kapsamında çeşitli etkinlikler yaptık. Toprak konulu sohbetler yaparak tüm canlıların yaşam alanını daha yakından inceledik. Toprak konusunu içeren deneyler yaptık ve keşifler de bulunduk. Fosiller sanat çalışmasında kendi fosillerimizi yaptık.

8 ANAHTAR KAVRAMLAR İletişim Kuran, Düşünen, Araştıran-Sorgulayan. Kütüphane dersinde; meslekler ile ilgili bilmecelere yanıt arayarak derse başladık. Dop Dop Ayı Büyüyünce Ne Olsa, Büyüyünce Ne Olsam adlı hikayeleri paylaşımlı okuma yöntemiyle okuduk. Hikaye bitince Evet çocuklar, dop dop düşündü düşündü karar veremedi. Mesleğini seçmesinde siz ona yardım etmek ister misiniz? sorusuna yanıtlar verdik. Günümüzde kaybolan eski mesleklerle ilgili belgesel ve meslekleri tanıtan sunumu izledik. Meslekler ile ilgili eşleştirme etkinlik uygulaması yaparak ana fikrimize ulaştık. Müzik dersinde; Senfoni Orkestrası konserini izledik. Şef ve orkestra elemanlarının birbirleriyle olan ilişkilerini, soru-cevap şeklinde işledik. Müzikte de farklı rollerin ve görevlerin olduğunu öğrendik.

9 İngilizce dersinde; farklı meslekleri tanımak için yaptığımız etkinlik ile çok eğlendik. Mesleklerin özellikleri hakkında konuştuk. Sınıf içinde bir restoran ortamı yaratarak aşçı şapkalarını taktık. Eğitici ve eğlenceli oyunlar oynadık. Bilişim Teknolojileri dersinde; insanların farklı ortamlarda farklı sorumlulukları olduğuna dair beyin fırtınası yaptık ve hangi ortamlarda ne gibi sorumluluklarımızın olduğunu düşünerek bilgisayarda resim çizdik. Beden Eğitimi dersinde; spor salonunda daire şeklinde dizildik. Birimiz trafik polisini diğerlerimiz ise trafikteki motorlu taşıtlardan araba ve motosikleti canlandırdık. Kırmızı ışık yandı yönergesi verildiğinde durduk, yeşil ışık yandı yönergesi verildiğinde hareket ettik. Canlandırma sırasında trafikteki araçlar ve trafik polisi üstüne düşen görevleri yerine getirerek farklı rolleri üstlendik. Rehberlik dersinde; aile içerisindeki görev ve sorumluluklara ait görselleri inceledik. Resimler üzerine paylaşımlar yaptık. Aile sistemi-kurumu içindeki sorumluluklarımız üzerine konuştuk.

10 Önümüzdeki PYP ünitesinde ne yapacağız? 18 Mayıs 19 Haziran 2015 tarihi itibari ile 5 hafta boyunca Gezegeni Paylaşmak disiplinler üstü teması kapsamında Yaşamın sürdürülebilmesi için kullandığımız bazı malzemeler geri dönüştürülebilir. ana fikri üzerinde çalışılacaktır. Tema sonunda yapılan çalışmalar ile ilgili sizleri tekrar bilgilendireceğiz. IB ÖĞRENEN PROFİLi İlkeli, Duyarlı, Araştıran-Sorgulayan. ANAHTAR KAVRAMLAR - Değişim, - Sorumluluk, - Sebep Sonuç.

geliştirmemize yardımcı olur.

geliştirmemize yardımcı olur. 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; PYP disiplinler üstü temaları ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 )

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (28 EKİM -13 ARALIK 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz ikinci temamıza ait bilgiler,

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) Sayın Velimiz, 13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012)

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012) 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

İSTEK TARABYA BÜLTENİ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ IB Dünya Okulu İSTEK TARABYA BÜLTENİ 2013/2014 Ocak İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK OKULLARI OCAK 2014 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESI PAZAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aslan

Detaylı

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ

Detaylı

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitaplar ve dijital kaynakların öğrencilerimize;

MEB kitaplarının yanında kullanılacak bu kitaplar ve dijital kaynakların öğrencilerimize; Sayın Veli, Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken, öğrencilerimizin yıl boyunca öğrenme ortamlarını destekleyecek, ders ve kaynak kitaplarını sizlerle paylaşmak istedik. Bu kaynakları belirlerken akademik

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

SOSYAL BİLGİLER DERSİNDE DEĞERLER EĞİTİMİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI 1

SOSYAL BİLGİLER DERSİNDE DEĞERLER EĞİTİMİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI 1 ULUSLARARASI AVRASYA SOSYAL BİLİMLER DERGİSİ Yıl:3, Sayı:9 ARALIK 2012 SOSYAL BİLGİLER DERSİNDE DEĞERLER EĞİTİMİNE İLİŞKİN BİR DURUM ÇALIŞMASI 1 Prof.Dr. Şefik YAŞAR Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu. Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu. Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu Öğretmen Akademisi Vakfı Ölçme Değerlendirme Çalışmaları Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Etki ve Değerlendirme Raporu 1. Öğrenen Lider Öğretmen

Detaylı

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları 2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları Psikolojik Sorunlarla Baş Eden Kişilere Destek Olma Rehberi 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık TED Bursa Koleji nde IB Diploma Sevinci Fransa ve İsviçre de Eğlence

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1 ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ REHBERLİK POSTASI 1 15 Kasım 2013 Sayın Velimiz, Anabilim Anaokulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri kapsamında, öğretim

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete: 13.01.2005 / 25699 Tebliğler Dergisi: Şubat 2005/2569 Ek ve Değişiklikler: 1) 12.8.2005/25904 RG

Detaylı

Dünyanın İşleyişi. Ana Fikir. Oyun aracılığıyla duygu ve düşüncelerimizi ifade eder, yeni anlayışlar ediniriz.

Dünyanın İşleyişi. Ana Fikir. Oyun aracılığıyla duygu ve düşüncelerimizi ifade eder, yeni anlayışlar ediniriz. fırsatlara erişmek, barış ve Aile ilişkileri kimliğimizin oluşmasına katkıda bulunur. Binaların içindeki ve çevresindeki alanlar ve tesisler, insanlarin bu binaları nasıl kullanacağını belirler. Oyun aracılığıyla

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı