27 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "27 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 27 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 PayU Türkiye, BKM Express i Ödeme Seçenekleri Arasına Ekledi Online ödeme sistemlerinin iki önemli oyuncusu PayU Türkiye ve BKM Express yeni bir işbirliğine imza attı. Bu anlaşma çerçevesinde PayU ile çalışan e-ticaret firmaları BKM Express i müşterilerine yeni bir ödeme seçeneği olarak sunabilecek. Entegrasyon tamamlandığında e-ticaret işlemleri PayU nun sağladığı sanal POS lar üzerinden gerçekleşecek. Halihazırda PayU kullanan firmalarsa, ek bir entegrasyon operasyonuna ihtiyaç duymadan BKM Express i var olan ödeme seçeneklerine ekleyebilecekler. Firmaların bunun için ek bir ücret ödemesine de gerek olmayacak Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı na katılan BKM Express CEO su Soner Canko, BKM Express in geçtiğimiz yıl 17 Aralık itibariyle 220 bin kullanıcı sayısına ulaştığını ve 200 e yakın üye işyerine sahip olduğunu belirtmişti.

3 Yandex Türkiye, Bitcoin i Kur Hesaplarına Ekledi Yandex özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de de yoğun ilgi görmeye başlayan Bitcoin in kur değerini Türk lirası cinsinden yayınlamaya başladı. Her ne kadar Bitcoin in 2013 yılındaki popülaritesinin yeni yılda sürdürülebilir olup olmayacağı konusunda şüpheler olsa da, Yandex in adımı Bitcoin i merak edenler için kullanışlı bir araç konumunda. Bitcoin in Türk lirası karşılığını öğrenmek isteyenler, Yandex sorgulama ekranına Bir BTC kaç TL? yazarak kurun anlık değerini öğrenebilirler. Geçtiğimiz hafta Facebook ile yaptığı küresel anlaşmayla gündeme gelen Yandex in Bitcoin atağı, şirketin Türkiye teknoloji kullanıcı trendlerini de yakından takip etmeye devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin kurunun bugün itibariyle Türk lirası değeri 1,946 TL. Bir süredir düşüş trendinde olan kurun değişimi önümüzdeki dönem de ilgi görmeye devam edecek gibi görünüyor.

4 Android in ibeacon a Yanıtı Datzing, 2014 te Geliyor Apple ın 250 nin üzerindeki fiziksel mağazasında kullanmak üzere ibeacon servisini duyurması büyük ses getirmişti. Her ne kadar ülkemizde ibeacon henüz tam olarak kullanılmasa da barındırdığı büyük potansiyelin özellikle sektör profesyonelleri farkında. Apple mağazalarında fiziksel konumunuzu bilerek sizi doğru noktalara yönlendiren ibeacon un tek sorunu sadece ios cihazlarla çalışıyor olması. Fakat 4 Mart ta resmen açılacak olan Datzing adlı servis Android in ilk ibeacon alternatifi olacak gibi görünüyor. Konum bazlı tanıtım ve yönlendirme imkanı tanıyor olması ibeacon ın ve Android teki alternatifi Datzing in en önemli özelliği. Foursquare dan farklı olarak açık alanların dışında kapalı mekanlarda da kullanılabilmesi ve var olan bir WiFi veya Bluetooth ağı üzerinden haberleşmeyi mümkün kılması. Üstelik bu sayede kullanıcının konumunu çok yüksek bir hassasiyet ile tespit edebiliyor. Örneğin bir mağazanın içerisinde ilerlerken, belli bir reyona geldiğinizi bu sistem ile tespit etmek ve tam o anda uygulama yardımı ile bir mesaj göndermek mümkün.

5 B2B Pazarlama Sektörü 2014 te İçeriğe Daha Çok Yatırım Yapacak Günümüzde markaların içerik pazarlaması ve mobil reklamcılık konularındaki ilgisi giderek büyüyor. Tüketicilere ne yapmaları gerektiğini doğrudan söylemek ve geleneksel reklamcılık anlayışını sürdürmek yerine özgün ve çekici hikayeler hazırlamanın çok daha verimli olması bu alandaki gelişmeleri de daha anlamlı kılıyor. emarketer da yer alan verilere göre geçtiğimiz Aralık ayında yürütülen bir araştırma B2B pazarlamacıların %75 inin 2014 yılında içeriğe daha fazla bütçe ayırmaya karar verdiğini ve sadece %1.3 lük bir kesimin içerik bütçesinde kesintiye gideceğini gösteriyor. Bununla birlikte araştırmada yer alan katılımcıların %64 ü e-posta yoluyla pazarlama bütçelerini artırırken %63.7 si online video içeriğine yatırım yapma yolunu seçiyor ve %58.2 si de sosyal medya kanallarına yönelmeyi tercih ediyor.

6 Twitter ın E-ticaret Adımı Somutlaşıyor Twitter uzun süre net bir gelir modeli olmadan, aldığı yatırımlarla varlığını sürdürmeyi başaran ender örneklerden biriydi. Şu anda ise durum biraz daha farklı. Twitter tweetleri, hesapları ve trendleri öne çıkartmayı sağlayan 3 farklı reklam modeline sahip ve gelirleri de hızla artıyor. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında Twitter, American Express iş birliği ile bu yönde önemli bir adım atmıştı. Re/Code un kendi kaynaklarına dayandırdığı ve TechCrunch ın da desteklediği yeni bir habere göre Twitter, Stripe veya PayPal ın altyapısını kullanarak kullanıcıların sosyal ağ üzerinden kredi kartları ile ödeme yapmalarını mümkün kılacak bir anlaşmaya imza atmak üzere. Henüz Twitter ın e-ticaret i ne şekilde hayata geçireceği kesinlik kazanmış değil ama görünen, Twitter ın satış yapmak isteyen firmalara pazar yeri bir yapı sunacağı. Twitter ile entegre olacak bu pazar yeri markaların kendi ürünlerini sergileyecekleri ve kullanıcıların da pratik bir şekilde satın alma gerçekleştirebilecekleri bir yapı olması yüksek bir ihtimal.

7 Facebook un 10 Yılı Şubat ayında 10 yaşına girecek olan Facebook için İrlanda merkezli pazarlama ajansı DPFOC bir infografik hazırlamış. İnfografik, Harvard da yurt odasında başlayan girişimin geçen süre içerisindeki tasarım değişiminden, yeni özelliklerine ve elde ettiği gelire kadar detaylı hazırlanmış. Facebook un zaman çizelgesi görünümünde günümüzden geçmişe doğru hazırlanan infografik kuruluşuna kadar gidiyor. Girişim kuruluşundan 4 ay sonra Kaliforniya ya taşınıyor ve aynı yılın sonunda 1 milyon üyeye ulaşıyor in sonunda 6 milyon üye 2006 daysa 12 milyon üyeye ulaşıyor de üye sayısı 58 milyona ulaşan Facebook aynı yıl Facebook Sayfalar ı ve reklam platformunu da duyuruyor bununla birlikte reklam gelirleri 3 kat artarak 158 milyon dolara ulaşıyor.

8 Facebook un 10 Yılı Facebook un geçirdiği süreç haricinde Twitter la karşılaştırmasından, güncel kullanıcı verilerine kadar geniş içeriğe sahip infografiğe buradan ulaşabilirsiniz.

9 Google dan Yayıncılar İçin AdSense Direct DoubleClick ile yayıncıların reklam verenlerden direkt reklam alabileceği bir platform olarak sunan Google, AdSense Direct i duyurdu. DoubleClick le halihazırda verdiği hizmete rakip olarak görülebilecek AdSense Direct le Google küçük yayıncıların daha kolay reklam alanlarını yönetmesinin yanından reklam verenlerinin tek bir ekrandan bütçelerini yönetmelerini sağlamayı hedefliyor. DoubleClick e oranla kolaylaştırılmış olan yeni ürünle yayıncı sadece AdSense Direct te kendi sayfasına istediği reklam ücretiyle birlikte linkini potansiyel reklam verenlerle paylaşıyor.

10 Sosyal Medya Platformlarındaki Aktif Kullanıcı Sayısındaki Değişimler GlobalWebIndex sosyal ağların aktif kullanıcı sayısındaki değişimlerinin de yer aldığı GWI Social raporunu yayınladı. Facebook sosyal ağlar arasında aktif üye sayısı, ziyaret etme sayısı açısından açık ara önde olmasına rağmen son iki çeyrekte aktif kullanıcı sayısının %3 düştüğü raporda yer alıyor. Facebook kullanıcıların %83 ünün aktif olduğunu belirtilirken günlük giriş yapan kullanıcı sayısı %56 olarak paylaşılmış. Facebook un haricinde YouTube un aktif kullanıcı sayısında düşme yaşanırken LinkedIn ve Pinterest te artış yaşanmış, özellikle Instagram ın %23 lük artışı dikkat çekiyor.

11 Twitter Cards İçin İstatistik Servisi Twitter Analytics Tanıtıldı Twitter, Twitter Card kullanan yayıncılar ve markalar için detaylı istatistik sunacağı platformu Twitter Analytics platformunu duyurdu. Bundan böyle Twitter kartlarının (Twitter Cards) performansları da ölçülebilecek. İlk kez Twitter blogu üzerinden duyurulan habere göre, Twitter Cards kullanan yayıncılar, markalar ve geliştiriciler, Twitter içeriklerinin performansını ve istatistiğini Twitter Analytics ile takip edebilecek. Bu da içerik planlarında markalara/yayıncılara nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğine dair önemli bir fikir sunmuş olacak. Twitter Analytics üzerinden Twitter Card ların istatistik gösterge paneli üzerinden kolayca alınacak aksiyonları görebilecek, atılan tweet lerin nasıl daha çok etkileşim yarattığı ölçülebilecek. Bu istatistiklerin takip edilebilir olması ile birlikte artık markalar ve yayınlar, hangi tweet lerin daha çok ilgi gördüğünü ölçebilecek ve içerik çalışmalarını da buna göre yapabilecek. Fotoğrafla ya da video ile paylaşılan içerikler, rich media kullanımları ya da uygulamalarına giden dış bağlantıların performansı takip edilebilecek.

12 Türkçe Video Klipler Artık YouTube'ta Yayınlanmayacak Tarkan, Gülşen, Sezen Aksu, Yalın gibi birçok ünlü sanatçının üyesi olduğu Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği Grubu (MSG), korsan yayın yapan YouTube'ta Türkçe video klipleri kaldırtma kararı aldı. Artık video klipler YouTube'ta yayınlanmayacak. MSG'den yapılan yazılı açıklamada, YouTube'un kurulduğu 2007 yılından beri Türkiye de faaliyette olmasına rağmen, eser sahiplerine herhangi bir bedel ödemeden, korsan olarak yayınlarını sürdürdüğü belirtildi. Son bir yılda MSG nin girişimleriyle, YouTube la müzakereler başlatıldığını ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen YouTube un uzlaşmaz tutumu ve müzikleri bedava kullanmaya devam etmesi nedeniyle hukuki yollara başvurmak zorunda kalındığının ifade edildiği açıklamada, "Youtube un resmi kanallarında 4 milyardan fazla izlenen eserler tıklanmış ve herhangi bir gelir elde edilememiştir. MSG'nin tarifesine göre bir dinlenmenin bedeli 0,009tl dir.bunun totaldeki eser sahiplerine zararı 36 Milyon TL dir" ifadesine yer verildi.

13 Sightmap ten Dünya Üzerinden En Çok Fotoğraf Çekilen 10 Yer Dijitalle değişen dünyanın en büyük kazanımlarından biri de hiç şüphesiz ölçümleme. Ölçümler yönüyle sosyal ağlarda sıkça yeni girişimleri görsek de kendini farklı alanlarda konumlamış girişimler de var; Bunlardan biri de Sightmap. Google Panoramio ve Foursquare üzerinden API ile dünya genelindeki fotoğraflara ulaşabilen girişim Wikipedia dan edindiği bilgiyle bölgeye ait hem yazılı hem de görsel bilgi sunuyor. Bu anlamda geniş bir bilgiyi harmanlayan Sightmap, küresel anlamda en çok fotoğraf çekilen yerleri hem şehir hem de bölgesel olarak açıklamış. New York en çok fotoğraf çekilen şehirlerde birinciliği alırken İstanbul ilk 10 listesine 5. sıradan girmiş. Küresel anlamda en çok fotoğraf çekilen yerlerin başında New York geliyor ardından Roma 2. sırada yer alırken Barselona 3. sırada yer alıyor. Roma nın haricinde İtalya dan 2 şehrin yer aldığı ilk 10 de Venedik 6. sırada, Floransa 8. sırada yer alıyor. İlk 3 ün haricinde Paris 4. sırada, İstanbul 5. sırada, Monako 7. sırada, Budapeşte 10. sırada yer almış. Sightmap le şehirlerin haricinde bölgeleri daha yakından incelemek isteyenler buradan ulaşarak detaylı arama yapabilirler.

14 İyi Çalışmalar

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Put.io, Bitcoin İle Ödeme Almaya Başladı 2009 da kurulan Put.io, Türkiye de üretilen en yenilikçi girişimler biri olarak adından uzun süre bahsettirdi. Tüm

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünyanın

Detaylı

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni BÖLGELERE GÖRE MOBİL REKLAMCILIKTAN ELDE EDİLEN GELİR Mobil reklamcılık; mobil plaform ve uygulama marketlerinin gelişimiyle birlikte önemini fazlasıyla arnrdı.

Detaylı

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL AVUSTRALYA DA RESTORANLAR İÇİN YENİ BİR ÖZELLİK TEST EDİYOR Avustralya daki PayPal kullanıcıları restoranlarda masalarından kalkmadan ve garson çağırmadan

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünya nın

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Bitcoin Bankası Xapo ya Silikon Vadisi nin Önemli İsimlerinden 20 Milyon Dolar Yatırım Bitcoin piyasası sürekli yeni gelişmelerle dalgalansa da yatırımcıların

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL DAN YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ İLE ÖDEME DENEYİMİ PayPal ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tükeacilerin ödemelerini tamamlamaları

Detaylı

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ!

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİN YENİ İŞARETİ! BKM Express liderliğe oynuyor Kartlı alışverişler e-ticarete doping etkisi yapıyor İnternetten kartlı ödemelerde 2023 hedefi 350 milyar TL İnternetten yapılan ödemelerde

Detaylı

Mobil Reklamın Anatomisi

Mobil Reklamın Anatomisi Q1.2015 Q1.2015 1 Mobil Reklamın Anatomisi İNCELEME Mobil reklamın her pikseli MOBİL VİDEO Mobil video reklamlarının önlenemez yükselişi TEKNOLOJİ Facebook Audience Network ün faydası kime? Q1.2015 2015

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı