24 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "24 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 24 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Allin1social dan Sektör Bazında Facebook Analizi: Bankacılık Facebook reklam yönetim ve optimizasyon platformu Social Ads Tool ve sosyal medya içerik yönetim platformu Allin1Social ile hizmet veren 77Agency bu hafta Türkçe Allin1Social ı hizmete aldı. Allin1Social ın Türkçe hizmet vermesiyle birlikte, Türkiye de Bankacılık sektörünün Facebook analizini paylaştı. Türkiye de Facebook kullanıcılarına dair bilgilerle başlayan rapor, bankaların Facebook sayfalarının detaylı analizini veriyor. Türkiye nin Facebook ta pazar payını yüzde 3.1 olarak belirten raporda, Türkiye dünya sıralamasında 6. olarak yer alıyor. Facebook kullanıcıların son 3 ay içerisindeki büyüme oranı Türkiye de %2.9 olarak gerçekleşmiş, küreselde büyüme ise %5.6 olarak belirtiliyor.

3 İnternetten Yapılan Kartlı Ödemeler %37 Arttı, 35 Milyar TL Oldu Webrazzi E-Ticaret 14 ün ikinci oturumunda BKM CEO su Soner Canko ile PayU Türkiye CEO su Yunus Emre Güzer İnternetten Yapılan Kartlı Ödemelerde Son Durum ve Yeni Gelişmeler başlığı altında bilgiler paylaştı. Türkiye de internetten yapılan kartlı ödemelerin hacminin 2011 yılında 19 milyar TL, 2012 yılında 25 Milyar TL olurken 2013 yılında %37 ile artış göstererek 35 milyar TL ye ulaştığı Soner Canko nun paylaştığı ilk dikkat çeken veri oldu yılı ile 2013 yılına Tüm Kartlı Ödemeler Yıllık Artışı başlığı altında baktığımızda ise %18 artış olduğu paylaşılan bir diğer bilgi. Her 3 karttan biri internetten ödemede kullanıldığı ve 2012 de 17 milyon tekil kart kullanılırken 2013 te ise bu sayının 19 milyon adet olduğu oturumda paylaşıldı. İnternetten yapılan ödemelerin 2013 yılı sektörel ciro dağılımına baktığımızda Hizmet Sektörü 6,8 milyar TL ile birinci, Elektronik 5,9 milyar TL, Havayolları nın 5,7 milyar TL ciro ile üçüncü görünüyor. Sektörlerde kullanılan tekil kart sayısı bazındaysa Hizmet Sektörü 8,7 milyon, Elektronik 4,9 milyon, Havayolları 3,9 milyon kart ile üçüncü sırada yer alıyor.

4 Philips, Apple ibeacon a Rakip Yeni Bir Ürünü Test Ediyor Fiziki mağazalarda mobil cihazların ve mobil ticaretin yaygınlaşması amacıyla çeşitli teknolojiler geliştiriliyor ve bu uygulamalar için geleceğin alışveriş trendlerini oluşturacak diyebiliriz. Geçtiğimiz Eylül ayında PayPal ve Apple, Beacon adındaki ürünleriyle bu konuda büyük adımlar atmışlardı. Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisiyle çalışan bu sistemle kullanıcılar mağaza içine girdiğinde onlarla etkileşime giriyor, gerek mağaza içinde kullanıcıları ürünlere yönlendiriyor, gerek kampanya ve fırsatlardan kullanıcıları haberdar ediyor gerekse mobil cihazları üzerinden alışverişlerinin ödemelerini yapmalarını sağlıyor. Philips in Lighting adını verdiği bu uygulama, fiziki mağazaların kullanıcılarla mobil cihazları aracılığıyla iletişime geçmelerini sağlayacak. Bu uygulamayı mobil cihazlarına indiren kullanıcılar, mağazanın haritasını akıllı telefonlarında görebilecekler ve aradıkları ürünleri uygulama üzerinden belirttikleri takdirde, mağaza haritası üzerinden aradıkları ürünün nerede olduğunu görebilecekler. Kullanıcı bu rafa giderken, yakındaki reyonlarda herhangi bir indirim veya kampanya varsa kullanıcılara bildirimler gidecek.

5 Garanti Bankası Yeni Kampanyasını Vine Üzerinden Duyurdu Garanti Bankası, Vine kullanan Türk markaları arasına katıldı. Yeni kampanyasını Vine üzerinden papercraft ve stopmotion ile hazırladığı videolarla duyurmayı seçen Garanti, Vine a özel ürettiği kodlarla takipçilerini kredi başvurusu yapmaya yöneltiyor. Globalde markaların dijital ve sosyal medya pazarlamalarını yürütmek için sıklıkla kullandığı Vine, yavaş yavaş Türk markalarının da tercihlerinden biri oluyor. Garanti Bankası da Vine daki yerini alarak Destek Kredisi kampanyası için buraya özel kodlar üreterek biri teaser olmak üzere iki video yayınladı. Papercraft sanatını stopmotion tekniği ile birleştiren videoların ilkinde Aklınızda ne var? diyerek merak uyandırıcı bir yöntem izleniyor.

6 Facebook WhatsApp'i Satın Aldı Facebook popüler çapraz platform mesajlaşma uygulaması WhatsApp'i 16 milyar dolar karşılığında satın aldı. Satın alma teklifi 4 milyar dolar nakite ilave olarak 12 milyar dolarlık Facebook hissesini ve çalışanlar için de ek 3 milyar dolarlık hisse ödemesini içeriyor. Ayrıca WhatsApp'in kurucusu Jan Koum'da Facebook'un yönetim kuruluna katılıyor. WhatsApp geçtiğimiz Aralık ayında 400 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve bu kullanıcıların 100 milyonunun son 4 ayda WhatsApp'e dahil olduğunu açıklamıştı yılının Nisan ayında Google'ın WhatsApp'i satın almak için yaptığı 1 milyar dolarlık teklif ise WhatsApp tarafından geri çevrilmişti. WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre servis Facebook'dan bağımsız kalmaya devam edecek. WhatsApp benzeri servisler ios ve diğer mobil platformlarda SMS mesajları için operatörlere ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar tarafından gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya devam ediliyor. Şu anda WhatsApp App Store üzerinde en çok indirilen uygulamalar listesindeki yerini korumaya devam ediyor ve Facebook'a göre WhatsApp'in mesajlaşma hacmi, yıllık kabaca 7 trilyon mesaj ile, tüm küresel telekomünikasyon şirketlerindeki SMS hacmine yaklaşmaya devam ediyor.

7 Twitter ın Kuş Bakışı Görünümü Pew Research Center ın Social Media Research Foundation işbirliğiyle yayınladığı Mapping Twitter Topic Networks raporu, binlerce tweet i analiz ederek kullanıcıların birbirleriyle etkileşimleri sonucu ortaya çıkan ağları görüntülüyor. Raporda, konuya ve söyleşiyi sürdüren kişilere göre farklılık gösteren altı farklı tipte ağ tespit edilmiş. Politik konular söz konusu olduğunda, Twitter ın düşündüğümüzden çok daha kutuplaşmış olduğunu gözlemlemek mümkün. Farklı görüşlere sahip iki politik grup aynı konu hakkında konuştuklarında şöyle bir görüntü ortaya çıkıyor: Bu kuş bakışı görüntü, Amerika da bütçe tartışmalarının sürdüğü günlerde, Beyaz Saray ın önerdiği #My2K hashtag iyle atılan tweet lerdeki kutuplaşmayı yansıtıyor. Oklar, takip etme, mention lama, retweet etme ve yanıtlama ilişkilerini takip ediyor. İmajın sağ tarafı liberalleri, sol tarafı ise muhafazakarları gösteriyor.

8 Instagram ın En Popüler 50 Markası Hafızanızı bir yoklayın, Instagram daki bir arkadaşınızın Starbucks kahvesini çektiği fotoğrafı en son ne zaman gördünüz? Muhtemelen çok uzağa gitmenize gerek yok. Bu klişe fotoğraflar (paylaşanı siz değilseniz elbette) sizi sıkıyor olabilir ama Starbucks sizin ve arkadaşlarınızın fotoğrafları sayesinde Instagram ın en popüler markalarından biri oldu. Markaların Instagram performanslarını takipçi sayıları ve hashtag sayılarına göre sıralayan Nitrogram 50 listesine göre Starbucks, 2 milyon 67 bin 368 kullanıcı sayısıyla Instagram ın en popüler ikinci markası. Listenin zirvedeki ismi ise Nike. 22 milyon 239 bin 149 bin hashtag le Instagram bayrağını göğüsleyen Nike ın 3 milyon 460 bin 93 takipçisi var.

9 Facebook 2013 Türkiye Rakamlarını Açıkladı Facebook un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika dan sorumlu bölgesel direktörü Diego Oliva ve Facebook Türkiye Pazarı Müdürü Fırat Dirik sosyal ağın 2013 ün ikinci yarısına ait Türkiye rakamlarını açıkladı. Campaign Türkiye de yer alan verilere göre Türkiye de online nüfusun %94 ü Facebook kullanıyor. Facebook un Türkiye deki kullanım oranlarıyla ilgili öne çıkan veriler şöyle: Haziran 2013 ten Aralık 2013 e kadar aylık aktif kullanıcı sayısı %3 lük bir artışla 33 milyondan 34 milyona yükseldi. Haziran 2013 ten Aralık 2013 e kadar günlük aktif kullanıcı sayısı %5 lik bir artışla 20 milyondan 21 milyona çıktı. Haziran 2013 ten Aralık 2013 e kadar mobilde aylık aktif kullanıcı sayısı %9 luk bir artışla 21 milyondan 23 milyona çıktı. Haziran 2013 ten Aralık 2013 e kadar mobilde günlük aktif kullanıcı sayısı %26 lık bir artışla 9.5 milyondan 12 milyona ulaştı. Türkiye nin online nüfusunun %94 ü Facebook kullanıyor. Facebook her gün Türkiye nin online nüfusunun %58 ine ulaşıyor.

10 Tüketicilerin Markaları Sevmesinin Arkasında Yatan 6 Neden Markaların başarılı olmalarının arkasında yatan en büyük etkenlerden biri müşteri memnuniyeti. Tüketicilerin markaları sevmelerinin arkasında yatan faktörlerden ilki iyi bir müşteri servisinin bulunması. Tüketicilerin %73 ü dostane bir müşteri servisi nedeniyle markaları sevdiklerini belirtirken, %70 lik bir bölüm alışveriş deneyimlerinin, markanın kendilerine nasıl davrandığına göre değiştiğinin üzerinde duruyor. Tüketicilerin %55 i daha iyi müşteri servisi için daha fazla para harcayabileceğini dile getirirken, %89 luk bir bölüm kötü müşteri hizmetleri nedeniyle o markadan alışveriş yapmayı bıraktıklarını söylüyor. Öne çıkan ikinci faktör ise iyi bir görünüm olarak öne çıkıyor. Tüketicilerin %46 sı internet sitesinin tasarımının güvenilirlik konusunda bir kriter olduğunu öne sürerken, alışveriş kararlarının %90 ı görsel etkenlere göre değişiklik gösteriyor. Kullanılan renklerin ise marka bilinirliğini %80 oranında artırdığı da araştırmada öne çıkıyor.

11 Türkiye de Google Glass a Özel İlk Emlak Uygulaması Yayınlandı Google Glass ile beraber giyilebilir teknolojiler konusunda büyük bir adım atılmış oldu ve şirketler bu ürüne yönelik çalışmalarıyla geleceğe yatırım yapmaya başladılar. Henüz kademeli olarak satışa çıkmış olsa da Google Glass a yönelik birçok uygulama geliştirilmeye başladı. Bu uygulamalardan biri de Türkiye den çıktı. Geçtiğimiz yıl Türkiye e-ticaret pazarına giriş yapan Metrekare.com Türkiye de Google Glass a özel ilk emlak uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulama ile tüm işlemler sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetiliyor. Kullanıcılar o an yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden bu uygulama sayesinde haberdar olabilecekler ve bu ilanları harita üzerinde görüntüleyip, ilanın detaylarını inceleyebilecekler. Uygulamada yer alan ilan sahibini ara özelliği de kullanıcıların ilgilendikleri ilanı veren kişilere bir el hareketiyle ulaşmalarını sağlıyor. Uygulama reklamların yer almadığı bir ortamda kullanıcıların daha rahat bir şekilde ev ilanlarına ulaşmalarını amaçlıyor.

12 2014 ün Teknoloji Trendleri Frog Design 2014 ün teknoloji trendlerini 15 maddede topladı. Kullanıcılar, sitede yer verilen listede oylama yapabiliyor. İşte bu yılın teknoloji trendleri: Anonimlik yaygın hale gelecek Sayıları artan drone lar evrimleşecek Dijital dünya ile bağlantı kopacak Çinli internet devleri yükselişe geçecek Akıl yoluyla objelerin kontrolü sağlanabilecek Artırılmış gerçeklikle beraber teknoloji ileri bir boyuta ulaşacak Sürücüsüz araçlar yollardaki yerini alacak Her şeyin interneti sanat okullarına yönelecek Birbiriyle iletişim kurabilen akıllı ürünlerin detaylı ürün bilgisi ön plana çıkacak Üç boyutlu yazıcı ile el işçiliği ve yetenek yeniden yorumlanacak Fiyat normları değişime gidecek Ulaşımı kişiselleştiren startup Uber ile sunulan servisler daha kişisel bir boyuta ulaşacak Kullanıcılar kişisel verilerine sahip olmak isteyecek İş yerinde geçirilen zaman bir norm haline gelecek Üretkenlik aracı olarak PC ler yeniden keşfedilecek

13 Mixx Awards Türkiye de Ödül Alan Tüm Dijital İşler IAB nin düzenlediği Mixx Awards Türkiye 2014 yarışması haftaiçinde yapılan ödül töreniyle sonuçlandı. Mixx Awards ın rakamlarıyla başlayalım; bu yıl 4. sü düzenlenen yarışmada 84 ajanstan 596 proje, 27 ayrı kategoride rekabet ederek 64 ödül için yarıştı. Mixx Awards Türkiye 2013 ün yılın en iyisi C-Section ın Coca Cola Türkiye için hazırladığı Ben Niye Yokum? oldu. Tüm videolar için linki tıklayınız.

14 İyi Çalışmalar

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 27 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni GÜNEY KIBRIS TA BİR ÜNİVERSİTEDE BITCOIN İLE HARÇ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR Güney Kıbrıs ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine

Detaylı

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni BÖLGELERE GÖRE MOBİL REKLAMCILIKTAN ELDE EDİLEN GELİR Mobil reklamcılık; mobil plaform ve uygulama marketlerinin gelişimiyle birlikte önemini fazlasıyla arnrdı.

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 16 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Put.io, Bitcoin İle Ödeme Almaya Başladı 2009 da kurulan Put.io, Türkiye de üretilen en yenilikçi girişimler biri olarak adından uzun süre bahsettirdi. Tüm

Detaylı

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 11 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL AVUSTRALYA DA RESTORANLAR İÇİN YENİ BİR ÖZELLİK TEST EDİYOR Avustralya daki PayPal kullanıcıları restoranlarda masalarından kalkmadan ve garson çağırmadan

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 13 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dünya Genelindeki Girişim Sermayelerinin 2013 Yılı Değerlendirmeleri Araştırma şirketi Pitchbook un hazırladığı infografik de dünya genelindeki girişim sermayelerinin

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013

SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 SEKTÖRDEN HABERLER Aralık 2013 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. Emarsys Hakkında Dünyanın

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 11 Temmuz 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni EN GÜÇLÜ 100 SOSYAL MARKA Ekonomist dergisinin İngiliz araşmrma şirken Brandwatch ile birlikte hazırladığı Sosyal Marka 100 araşmrması sonuçlandı. Liste için

Detaylı

15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Bitcoin Bankası Xapo ya Silikon Vadisi nin Önemli İsimlerinden 20 Milyon Dolar Yatırım Bitcoin piyasası sürekli yeni gelişmelerle dalgalansa da yatırımcıların

Detaylı

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 29 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni PAYPAL DAN YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ İLE ÖDEME DENEYİMİ PayPal ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tükeacilerin ödemelerini tamamlamaları

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı