G u s t o L e z z e t l e r E t k i n l i k & D a n ı ş m a n l ı k

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "G u s t o L e z z e t l e r E t k i n l i k & D a n ı ş m a n l ı k"

Transkript

1 G u s t o L e z z e t l e r E t k i n l i k & D a n ı ş m a n l ı k

2 2011 Etkinlikleri Şarap sektöründe uzun seneler çalışmanın kazandırdığı deneyim ve bilgiyle gözlemlediğimiz alkollü içecek pazarının sınırlı olması ve pazar geliştirme ihtiyacına cevap olarak 2010 senesinde başlattığımız şarap etkinliklerini bir kazanım haline dönüştürmeyi birlikte başardık. Kalıcılaştırılması diğer bir sorumluluğumuz olacaktır. Etkinliklerin başarısı yıllara yayıldıkça derinleşecektir. Şarap etkinliklerinin de yıllar içinde devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.başarılı olan bölge, avm, marinalarda derinleşerek yıllara yaymayı hedefliyoruz. Türkiye de alkollü içecek sektöründeki büyük pazar payını daha fazla genişletme şansı bulunmayan bu yüzden tek çaresi pazarın kendisini genişletmek olarak gören Efes Pilsen in yaptığı gibi, diğer tüm alkollü içecek firmalarının pazarı büyütmek için ortak çalışarak modern toplum yapısını destekleyen uzun soluklu projelere yönelmeleri gerekmektedir. Efes Pilsen in 10 yıldır gerçekleştirdiği Efes Pilsen One Love, 22 yıldır* gerçekleştirdiği Efes Pilsen Blues Festivali gibi etkinlikler ile daha modern, DATUR ile daha kültürlü ve yüksek gelirli bir toplum hedefleyen stratejilerinin nicel açıdan da mantıklılığını ve pazarın diğer oyuncularının da neden bu doğrultuda hareket etmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Şarap sektörü olarak, hem bira karşısındaki pazar payımızı artırmak, hem de pazarın kendisini genişletmek için modern bir toplum yaşantısına ihtiyaç hissediyoruz. Modern toplum yaşantısının bir parçasının da birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikler olmasını diliyoruz etkinlik raporu özelliğini de taşıyan bu yazımızda sizlere 2012 ve gelecek yıllarda sektör için arzuladığımız ve bu yönde planladığımız etkinliklerimiz hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu konudaki görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. * Hakkari nin Çukurca İlçesi'nde meydana gelen elim terör saldırısı sebebiyle, Efes Pilsen Blues Festival 22 kapsamında Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul konserlerinin gerçekleştirilmemesi kararı alınmıştır.

3 2011 Etkinlikleri

4 2011 Etkinlikleri Tüm etkinliklerimizi bireysel tüketici odaklı gerçekleştirdik. Tüm etkinliklerimizin kurumsal Web sitesini yaptık. Üretici logoları / Basın bülteni / Baskıya hazır olarak pdf ve jpg formatta etkinlik afiş görseli / Mailing Görseli / Etkinlik Takvimi Etkinlik Fotoğrafları / Data Oluşturmak İçin Kayıt Ol Bölümü, tüm etkinlik web sitelerinde yer aldı.

5 Katılımcı Şarap Üreticileri

6 Birlikte Neler Yaptık Tüm etkinliklerimizde açılış kokteyli ve açılış catering servisi yapıldı. Tüm etkinliklerimizde bizlere trio veya quartet müzik eşlik etti. Kanyon etkinliğinde trio ve quartet dışında iki konser gerçekleştirdik; Kerem Görsev Konseri Ayhan Sicimoğlu Konseri Tüm etkinliklerimiz sosyal mecrada (Facebook ve Twitter) aktif olarak yerini aldı.her etkinlik için Facebook reklamı verdik. Facebook Reklamı Görüntüleme Sayısı Kanyon Görüntüleme sayısı Port Alaçatı Görüntüleme sayısı Bodrum Milta Marina Görütüleme sayısı Forum Bornova Görüntüleme sayısı Tüm etkinliklerimiz için mailing görseli hazırlandı.vinovasyona ait şarap severden oluşan dataya mailing yapıldı. Tüm etkinliklerde er adet etkinlik el broşürü bastırıldı ve dağıtıldı. Tüm etkinliklerde 450 basın kontağına Basın Bülteni yollandı. Avm etkinliklerinde ilgili Avm datasına mailing yapıldı. Kanyon datası 3,500 kişi Forum Bornova datası kişi Marina Etkinliklerinde, marina datalarına mailing yapıldı. Marina etkinliklerinde ilave olarak yat sahibine mailing yapılıyor. Marina etkinliklerinde mailing İngilizce ve Türkçe yapıldı. Port Alaçatı datası yat sahibi Bodrum Milta Marina datası yat sahibi Çeşme Marina datası yat sahibi

7 Birlikte Neler Yaptık Diğer Mailingler ve Bilgilendirmeler Eczacıbaşı çalışan bülteninde etkinlik duyurusu yapılıyor Eczacıbaşı çalışanına ulaşıyor. Kanyon konserlerinde İKSV datalarına paylaşım yapılıyor. Food in Life haberimizi kişilik kendi datası ile paylaştı. Alaçatı Belediyesi etkinlik bilgisini kişilik kendi datası ile paylaştı. Garanti Emeklilik - Hobimle Mutluyum tüm etkinliklerimiz kendi data ile paylaştı. Etkinlik katılımcı Sayısı I.Kanyon Şara Tadım Günleri katılımcı sarap sever sayısı kişi. II. Kanyon Şarap Tadım Günleri katılımcı sarap sever sayısı kişi III. Kanyon Şarap Tadım Günleri katılımcı sarap sever sayısı kişi Port Alaçatı Şarap Festivali katılımcı şarap sever sayısı kişi Bordum Milta Marina Şarap Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi Forum Bornova Şarap Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi Çeşme Marina Şarap Festivali katılımcı şarap sever sayısı kişi

8 Birlikte Neler Yaptık Sonuç olarak civarında şarap severe şaraplarımızın tadımını yaptırdık mailing yolladık e davetiye yolladık Basın Bülteni yolladık El Broşürü dağıttık Afiş bastırdık ve sergiledik. Facebook reklamları ile görüntülemeye ulaştık. Şarap Üreticilerinin yaptıkları mailing, bilgilendirme ve sosyal mecra görüntüleme katkıları yukarda beliretilen rakamlara ilave olarak gerçekleşti.

9 Birlikte Neler Yapmak İstiyoruz 2012 İçin Planlanan Etkinlikler; Etkinliklerimizi bireysel tüketici odaklı olarak devam ettireceğiz. Bunun yanında, 2012 yılında gerçekleştireceğimiz etkinlikliklerde farklı bir açılım getiriyoruz. Bireysel tüketicilere ilave olarak etkinlik bölgesinde bulunan tüm On Trade mekanlara etkinlik ve üretici iletişim bilgilerinin bulunduğu davetiyeleri kargo yoluyla adreslerine yollayacağız. Çalışmada, Alkol satış izni olan, faal TAPDK verileri kullanılacaktır. İstanbul da faal On Trade mekana İzmir de faal On Trade mekana Muğla-Bodrum da faal On Trade mekana Ankara da faal 974 On Trade mekana Adana da faal 389 On Trade mekana ( Mersin de bulunan 708 On Trade mekanda davet edilecektir) Eskişehir de faal 943 On Trade ve Off Trade mekana Antalya da faal On Trade mekana On Trade mekanlara yollanacak davetiye ve kargolama bedeli nedeni ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 2012 de gerçekleştireceğimiz tadım etkinlikler KDV olacaktır.

10 Birlikte Neler Yapmak İstiyoruz Mevcut tadım etkinliklere ilave olarak 2012 yılında, WINE WEEKEND MUSIC FEST Her yıl müzik teması değişecek, yurtdışından gelecek sanatçılar ile desteklenecek, yerel müzik grupları için özel sahnelerin oluşturulacağı, İstanbul un büyük konser alanlarından birinde iki gün sürecek, ücretli, şarap tadımı, satışı ve yemek sunumunun yapılacağı eğlence odaklı büyük bir müzik ve şarap festivali Wine Weekend Music Fest düzenlemeyi planlıyoruz. Uru grup (Küçük çiftlik Park) ile bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bütçeye göre çok zengin bir müzik festivali düzenlemek mümkün görünüyor. Bu çalışma yıllara yayılması gereken bir etkinlik olduğu için 5 yıllık planlanması gerekiyor. Onun için ince eleyip sıkı dokuyoruz. Bütçeyi ve içeriği sizler ile paylaşacağız. Otellerden tarafımıza gelen bir talep üzerine BEŞ YILDIZLI ŞARAP GÜNLERİ Nihai tüketici odaklı şarap etkinlikleri genellikle oteller haricindeki restoran cafe ve bistrolarda yapılmaktadır. Beş Yıldızlı Şarap Günleri etkinliği otel mekanlarını ön plana çıkarmayı, nihai tüketicilere otel mekanlarının kullanımını özendirmeyi hedeflemiştir. Bu hedef çerçevesinde otel mekanları müşterilerinin artırılması amaçlanmıştır Yılında etkinlik farklı şehirlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin. Her yıl yeni şehir ve otel katılımıyla etkinlik genişletilebilecektir. Beş Yıldızlı Şarap Günleri etkinliğinin oteller ve şarap üreticileri ile işbirliği içinde sektöre, yeni bir açılım getirmesini diliyoruz. Etkinlik mekanizmasını sizlere daha sonra bildireceğiz.

11 Birlikte Neler Yapmak İstiyoruz Organizasyonunda bir aksaklık olmaması halinde aşağıda belirttiğimiz 2 etkinliği daha gerçekleştirmek için çalışıyoruz. On Trade mekanlar ve Belediyeler işbirliği ile; BAĞDAT CADDESİ ŞARAP GÜNLERİ BOSPHORUS BALIK VE ŞARAP GÜNLERİ Yukarıda belirttiğimiz etkinliklere ilave olarak bazı bölgelerden gelen talepleri de halen değerlendiriyoruz. Bu çerçevede 2012 yılında 8-9 etkinlik organizasyonu için çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

12 Kanyon Şarap Tadım Günleri Kanyon ile yapılan anlaşmamız gereğince yılda iki kez şarap etkinliği yapmak istiyoruz. Ekim aylarında kış şaraplarını, Mayıs aylarında yaz şaraplarınin tadımını yapacağız. İstanbul da Kanyon da her yıl 2 tadım etkinlik düzenleyerek devam edeceğiz. I.Kanyon Şarap Tadım Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi. II. Kanyon Şarap Tadım Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi III. Kanyon Şarap Tadım Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi I.Kanyon Şarap Tadım Günlerine Katılan Üreticiler: Büyülübağ, Diren, İdol, Likya, Pamukkale, Sevilen, Silent Valley, Umurbey, Urla, Vinkara, Vinoluş, Yücel. II. Kanyon Şarap Tadım Günlerine Katılan Üreticiler: Arcadia, Büyülübağ, Chatea Nuzun, Diren, Doluca, İdol, Kavaklıdere, Kayra, Küp, Likya, Pamukkale, Sevilen, Umurbey, Urla, Vinkara, Yazgan. III. Kanyon Şarap Tadım Günlerine Katılan Üreticiler: Arcadia, Barbare, Büyülübağ, Chatea Nuzun, Diren, Doluca, Gülor, Kavaklıdere, Kocabağ, Küp, Likya, Pamukkale, Paşaeli, Selendi, Sevilen, Umurbey, Vinkara, Yazgan, Yücel.

13 Bodrum Milta Marina Şarap Günleri Etkinliğin başarılı bir katılım ile geçmesi için tadım saatimizi 17:00-22:00 arasına aldık. Bordum Milta Marina Şarap Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi Aynı şekilde etkinlik günlerini katılımı artırmak için Cuma-Cumartesi-Pazar yerine, Perşembe-Cuma Cumartesi gerçekleştirdik. Bodrum Milta Marina Şarap Günlerine Katılan Üreticiler: Büyülübağ, Chateau Nuzun, Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Sevilen, Umurbey, Urla, Vinkara, Vinoluş, Yazgan.

14 Port Alaçatı Şarap Festivali Port Alaçatı etkinliğimiz sayıca az olmakla birlikte çok doğru bir şarap sever kitle ile buluşmamız açısında başarılı bir etkinlik oldu. Alaçatı etkinliğinin tarihi ve günlerini tekrar gözden geçireceğiz. Belki de Alaçatı Merkez de yapmamız gerekecek. Port Alaçatı Şarap Festivali katılımcı şarap sever sayısı kişi Port Alaçatı Şarap Günlerine Katılan Üreticiler: Arcadia, Büyülübağ, Chateau Nuzun, Diren, Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Pamukkale, Sevilen, Umurbey, Urla, Vinkara, Vinoluş,Yazgan, Yücel.

15 Forum Bornova Şarap Günleri Forum Bornova Şarap Günleri 3 gün boyunca açık halk konseri ile birlikte gerçekleşti. Forum Bornova Şarap Günlerine Katılan Üreticiler: Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Pamukkale, Sevilen, Urla, Vinkara, Yazgan, Yücel Forum Bornova Şarap Günleri katılımcı şarap sever sayısı kişi

16 Çeşme Marina Şarap Festivali 2010 Yılında başladığımız ilk etkinliğimiz. Çeşme Marina Şarap Festivali katılımcı şarap sever sayısı kişi Çeşme Marina Şarap Festivaline katılan üreticiler : Kavaklıdere, Sevilen, Urla, Umurbey, Vinoluş, Vinkara, Yenidoğuş, Yücel.

17 Vinovasyon Neler Yapar? Şarap, zeytin ve zeytinyağı, çay, kahve başta olmak kaydıyla gusto lezzetler ile ilgili pazarını geliştirici, farkındalığı artırıcı, festivaller, fuarlar, tadım günleri, cafe restoran - otel tadım günleri ve benzer gastronomi ile ilgili tüm etkinlikleri konusunda uzman kadrosu ile tanıtım ve organizasyon hizmeti verir. Vinovasyon şarap, zeytin, zeytinyağı, çay, kahve, başta olmak kaydıyla tüm Gusto Lezzetler ile ilgili sektörlerin sorunlarına dönük çözümler ve yeni projeler üretir, pazarlama ve halkla ilişkiler yönetimi konularında danışmanlık hizmeti verir. paydaşlarının tek başlarına çözümünde zorlandıkları birçok soruna çözüm bulunması amacıyla ortak sorunlara, ortak çözümler üretir. Ortak satın alma platformları kurulması, ortak teçhizat havuzu oluşturulması konularında danışmanlık hizmeti verir. Zincirleşme sürecindeki firmalara franchising sistemi kurar. Franchising başvurularını değerlendirir, süreç yönetimini yapar, raporlar ve sonuçlandırır. Alışveriş merkezlerine gastronomi içerikli konsept mağazacılık konusunda, danışmanlık hizmeti verir. Yeni normaller çerçevesinde dünyada öne çıkan üretici işbirliklerini geliştirmeye yönelik, ortak akıl ve güç birliği içerikli özel projeler üretir, yürütür, sonuçlandırır. Tedarik, pazarlama, düşük kapasite kullanımı, rekabet gücü zayıflığı, finansman başta olmak üzere sektör Etkinliklerin Markalaşması amacıyla, Basın ve Halkla İlişkiler çerçevesinde tüm sosyal mecra olanaklarını ve dijital mecranın tüm araçlarını kullanarak tanıtım ve bilgilendirme sürecinin yönetir.

18 Vinovasyon Kimdir? Perran Arıbal Ankaralı olan Arıbal, uzun yıllardır içinde bulunduğu şarap sektörüne; 1997 yılında Kavaklıdere Şarapları A.Ş. de Halkla İlişkiler, Eğitim ve Reklam Sorumlusu olarak adım atmıştır Şubat ayında emekli olduğu Kavaklıdere Şarapları nda bulunduğu süre içerisinde hem nihai tüketici hem servis personeli hem de şarap sektörü çalışanlarının eğitiminde farklı tekniklerin yaratılması ve gerçekleştirilmesi, tadım organizasyonları, yeni ürün lansmanları, basın ilişkileri gibi pazarlama ve tanıtım konularında çalışmıştır Şubat'ında ise İstanbul'a gelerek, 2007 yılına kadar, sektörde bulunan Napa California Şarapları, Kerme Fransız Şarapları ve Corvus ile tadım, eğitim ve tanıtım konularında sürdürdüğü çalışmalarını Kayra Şarap Akademisi Eğitim Müdürü olarak devam ettirmiştir. Kasım 2008 itibariyle, tarafsız ve atölye çalışmaları ağırlıklı eğitimler veren "Anatolian Wineyards" ekibiyle birliktedir. Ayrıca şarap üreticilerine tadım ve pazarlama danışmanlığı hizmeti vermektedir. Ocak 2010 tarihi itibariyle Vinovasyon Ltd Şti kurucularındandır.

19 Vinovasyon Kimdir? Jean Luc Colin Fransa daki üst düzey eğitimine Nantes Üniversitesi nde Gıda Tarımına Uygulanmış Bitki Fizyolojisi eğitimi alarak başlamıştır. Daha sonra bağcılık ve şarapçılık üzerine Bordeaux Üniversitesi nde başladığı eğitimini Bordeaux Üniversitesi Şarap Uzmanlığı Bölümü nde tamamlamıştır. Profesyonel hayatına yıllarında başlayarak Bordeaux (Pessac-Leognan ve Barsac) ve Armagnac'da çeşitli şatolarda yardımcı şarap üretim uzmanı olarak çalışan Colin, yılları arasında Kavaklıdere Şarapları AŞ'de şarap üretim sorumlusu olarak çalışmıştır. Kavaklıdere firmasında, özellikle Türkiye bağcılık ve şarapçılık sektörüne Narince, Öküzgözü, Boğazkere ve Kalecik Karası üzümlerinin üretilmesine destek vererek bunlardan yapılan monosepaj şarapların piyasaya sunulmasını sağlamıştır yılında kurduğu Anatolian Vineyards şirketi ile Sevilen, Pamukkale ve Mey e danışmanlık hizmeti veren Jean Luc Colin, halen Selendi, Yücel Wineyards, Umurbey Şarapları, Diren Şarapları ve Yenidoğuş Şarapçılık için üretim danışmanlığı yapmaya devam etmektedir. 19 senedir Türkiye de yaşayan Jean Luc Colin, Türk şarapçılığının geliştirilmesi ve dünyaya tanıtılması amacıyla yaptığı çalışmaları gerek yazdığı yazılar, gerek katıldığı konferans ve söyleşiler, gerekse yurtdışı şarap otoriteleri ile birlikte sürdürmektedir. Ocak 2010 tarihi itibariyle Vinovasyon Ltd Şti kurucularından olmuştur.

20 Vinovasyon Kimdir? Şakir Akışık Ekonomist olan Şakir Akışık; iş hayatına 1987 yılında Koç Holding e bağlı Düzey Pazarlama A.Ş. de başlamıştır. 17 yıl Düzey Pazarlama AŞ de sırası ile Adana, Antalya, Ankara, Azerbaycan (Şirket), İstanbul Bölge Müdürlüğü sonrasında Türkiye Satış Müdürlüğü yapmıştır. Şarap sektörüne geçişi Kavaklıdere şarapları sayesinde olmuştur yılında Kavaklıdere Kavmar A.Ş. de Genel Satış Koordinatörlüğü, 2007 yılında Doluca Pazarlama A.Ş. de Türkiye Bölgeler Müdürlüğü görevini yürütmüştür yılında kurduğu Silis Danışmanlık şirketi ile Alışveriş merkezlerine konsept mağazacılık konusunda, reklam sektörüne ve şarap üreticilerine Satış ve Satış yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Nisan 2009 itibariyle, Silis Danışmanlık ve Anatolian Vineyards bir dizi ortak projede işbirliği yapmıştır. Ocak 2010 tarihi itibariyle Vinovasyon Ltd Şti kurucularındandır.

21 Vinovasyon Kimdir? Vinovasyon Şarapçılık ve Danışmanlık T: F: Perran Arıbal M: Şakir Akışık M: Jean Luc Colin M :

24-25 MAYIS 2014 GORDİON ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ

24-25 MAYIS 2014 GORDİON ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ 24-25 MAYIS 2014 GORDİON ZEYTİNYAĞI GÜNLERİ ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ Projenin Amacı: Türkiye nin önemli değerlerinden biri olan zeytin ve zeytinyağı ne yazık ki hak ettiği itibarı görememektedir. Ülkemiz Dünya

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER (1 Ocak - 31 Aralık 2013) İÇİNDEKİLER. 1.057,7 ünite kasa %0,9. 5.186,4 milyon TL %5,6 TÜRKİYE (milyon TL)

BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER (1 Ocak - 31 Aralık 2013) İÇİNDEKİLER. 1.057,7 ünite kasa %0,9. 5.186,4 milyon TL %5,6 TÜRKİYE (milyon TL) Genel 1 BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER (1 Ocak - 31 Aralık 2013) 2012 2013 İÇİNDEKİLER Genel Satış Hacmi 1.057,7 ünite kasa %0,9 TÜRKİYE (ünite kasa) %31,7 ULUSLARARASI (ünite kasa) %13,0

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLERİNİN VE ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK İN SEKTÖRDEKİ KONUMUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ

2014 YILI FAALİYETLERİNİN VE ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK İN SEKTÖRDEKİ KONUMUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ 2014 YILI FAALİYETLERİNİN VE ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK İN SEKTÖRDEKİ KONUMUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ MÜŞTERİ DENEYİMİNİ VE MEMNUNİYETİNİ DAİMA İLERİ TAŞIYAN HİZMET YAKLAŞIMI 2014 yılında hayat sigortası ve bireysel

Detaylı

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER İstanbul 2014 KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap Tasarımı Şendoğan Yazıcı Üretim Müdürü Haydar Kartal

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri GARANTİ EMEKLİLİK 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 02 Başlıca Finansal Göstergeler 04 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 05 Liderlik Yolculuğunda

Detaylı

STRATEJİK PLANI. Doküman No : Yayın Ta: Rev. Ta: Rev No: Sayfa No: P01.01.PL.01 07.11.2011 30.05.2013 2 0 STRATEJİK PLAN 2013-2016

STRATEJİK PLANI. Doküman No : Yayın Ta: Rev. Ta: Rev No: Sayfa No: P01.01.PL.01 07.11.2011 30.05.2013 2 0 STRATEJİK PLAN 2013-2016 P01.01.PL.01 07.11.2011 30.05.2013 2 0 UŞAK TİCARET VE SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI STRATEJİK PLAN 2013- UŞAK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 UŞAK P07.01.M.01/PR-01 P01.01.PL.01 07.11.2011 30.05.2013 2 1

Detaylı

Daha iyi bir yaşam için...

Daha iyi bir yaşam için... Daha iyi bir yaşam için... Altın Yunus Faaliyet Raporu 2013 Unutulmayacak, özlenecek anlar için... İzmir-Çeşme deki eşsiz doğal konumu, muhteşem manzarası ve yetkin insan kaynağı ile Altın Yunus, 1974

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM ISSN:2148-5585 Mayıs, 2014 - Dört ayda bir yayınlanır. CYBERPARK BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON KÜMELENMESİ Rekabet İçerisinde İş Birliği HEDEFİ İLE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI... Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Detaylı

9 UNCU KEZ müşteri memnuniyetinin zirvesindeyiz

9 UNCU KEZ müşteri memnuniyetinin zirvesindeyiz Üç ayda bir yayınlanır Kasım 2014 kilometre Sektörünün lideri yine değişmedi 9 UNCU KEZ müşteri memnuniyetinin zirvesindeyiz kilometre - kasım 2014 KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2014 yılı

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 AKCEZ Genel Müdürü nden SEDAŞ ta yeni yapılanma Sevgili AKCEZ, SEDAŞ ve SEPAŞ Ailesi, 2009 yılında elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesiyle AKKÖK Holding ve CEZ Group

Detaylı

İnşaat sanayisinin kalbi bu ZİRVE de atacak

İnşaat sanayisinin kalbi bu ZİRVE de atacak İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği/Association of Turkish Building Material Producers Kasım 2011 Sayı 7 Zirve ilk kez sıfır karbon etkinlik olarak düzenleniyor III. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Detaylı

Faalİyet Raporu 2014. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı

Faalİyet Raporu 2014. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Faalİyet Raporu 204 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Yeni Yalova Yolu 4.Km Buttim İş Merkezi Buttim Plaza Kat 6 Osmangazi/Bursa TÜRKİYE T:0224 2 3 27 F: 0224 2 3 29 4 BEBKA Personelinin Eğitim Durumuna

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Yüksek bir insan toplumu olan Türk Milletinin tarihi bir özelliği de güzel sanatları sevmek ve onunla yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, doğuştan

Detaylı

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... 2009 Çalýþma Raporu MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2009 İşbirliklerimiz: İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON 2009 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU 1

Detaylı

ÇÖZÜM ARAŞTIRMA DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ

ÇÖZÜM ARAŞTIRMA DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ Çözüm Araştırma Danışmanlık Ve Eğitim Hizmetleri ÇÖZÜM ARAŞTIRMA DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ Araştırmada 15 yılı geride bırakan anda itibaren, karşınızda sadece diğer hizmet konularında danışmanlık

Detaylı

BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ VI. OLAĞAN GENEL KURULU 2010-2012 FAALİYET RAPORU

BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ VI. OLAĞAN GENEL KURULU 2010-2012 FAALİYET RAPORU BUĞDAY EKOLOJİK YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ VI. OLAĞAN GENEL KURULU 2010-2012 FAALİYET RAPORU 1 GENEL ÇERÇEVE... 4 2010 2012 ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER... 4 %100 EKOLOJİK PAZARLAR SEKTÖRE NE GETİRDİ?...

Detaylı

2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI

2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI 2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI 01.01.2012 31.12.2012 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 SUNUŞ... 3 1. GİRİŞ... 4 2. 2012 YILI ÖNCELİKLERİ... 7 3. 2012 YILI FAALİYETLERİ...

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU 2012 TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Değerli Kooperatifçiler; Son yıllarda dünyada yaşanan sosyo-ekonomik krizler, birlikte hareket etme ve ortak iş yapmanın önemini bir

Detaylı

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 19 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI...

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 19 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... KAPAK_EKO_girisim_EYLUL.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 9/11/15 5:44 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 19 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİ NİN PARASIZ EKİDİR. ONLINE GIDA GiRiŞiMCiLERi BEKLiYOR Hangi

Detaylı

UŞAK'IN GİRİŞİMCİLİK YOL HARİTASI

UŞAK'IN GİRİŞİMCİLİK YOL HARİTASI UŞAK'IN GİRİŞİMCİLİK YOL HARİTASI ARALIK 2011 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 2 YÖNETİCİ ÖZETİ 4 GİRİŞİMCİLİK VE UŞAK 7 ÇALIŞMA SÜRECİ VE YÖNTEMİ 9 UŞAK'TA GİRİŞİMCİLİĞİN MEVCUT DURUMU 12 ANKET ÇALIŞMASI 12 DEĞERLENDİRME

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2014 F AALİYET RAPORU

2014 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2014 F AALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I: GENEL BİLGİLER Kısaca Odeabank 02 Bank Audi Grubu Hakkında 03 Misyon, Vizyon ve Değerler 04 Stratejik Hedeflerimiz 06 Başlıca Finansal Göstergeler 08 Öne Çıkan

Detaylı

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali-

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali- GAZİANTEP TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Gücünü, kaynaklarını ve bilgi birikimini tüm üyeleriyle adil bir şekilde paylaşan, üyeleri ile birlikte hareket edip üyeleri ile birlikte kazanan bir Oda olmayı

Detaylı

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI ÇALIŞMA PROGRAMI 01.01.2011 31.12.2011 2011 İçindekiler SUNUŞ... 3 1. GİRİŞ... 4 2. 2011 YILI ÖNCELİKLERİ... 7 3. 2011 YILI FAALİYETLERİ... 9 3.1. Kurumsal Gelişim

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor. 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus. Marketing Türkiye nin bir ekidir.

İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor. 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus. Marketing Türkiye nin bir ekidir. İnteraktif pazarlamanın yeni standartları tartışılıyor 11 Eylül 2014 Swisotel the Bosphorus Marketing Türkiye nin bir ekidir. 13 Ey lül gecesi modanın en büyük partisi! 13 Ey lül gecesi modanın en büyük

Detaylı