Program hakkındaki duyuru ve haberleri aşağıdaki resmi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Program hakkındaki duyuru ve haberleri aşağıdaki resmi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz:"

Transkript

1

2 BİLGİ PAKETİ Değerli katılımcılarımız, Ulusal Eğitimde Sivilleşme Çalıştayı sürecine siz de dahil oldunuz. Bir çoğunuz gibi sizde bölgesel toplantılara katılarak Türkiye nin eğtim sisteminin geliştirilmesine katkı sağlayacak bir takım fikirlerinizi paylaştınız. Şimdi sıra Türkiye genelinden gençleri bir araya getirmekte. Program hakkındaki duyuru ve haberleri aşağıdaki resmi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/egitimdesivillesme/?fref=ts Umarız hep birlikte başarılı ve keyifli bir etkinlik gerçekleştiririz. Her şeyin yolunda gitmesi ve toplantı sırasında ve sonrasında sıkıntı yaşamamak için toplantıya gelmeden önce aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerektiğini unutmayınız. Bu proje, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Gençlik Programları 5.1 Gençler ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Olanların Toplantıları başlığı altında sağlanan mali destek, Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği organizasyonu ile gerçekleştirilmektedir. Gelirken unutmamanız gerekenler: 1) Eğitimde resmi kıyafet zorunluluğu yoktur, rahat edebileceğiniz bir kıyafetle toplantımızda yer alabilirsiniz. 2) Konaklama programımız Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu nda gerçekleştirilecektir. Her gün farklı bir yerde toplantılarımız gerçekleştirilecektir. Amacımız, eğitim programını gerçekleştirirken İstanbul a gelen arkadaşlarımızın şehri de gezmelerine fırsat vermektir. 3) Kültürel gece için yörenizin tanıtımını yapacağınız ve bütçenizi etkilemeyecek yiyecek, içecek, kıyafet, müzik kısa filmler, dergi kitapçık vs. getirebilirsiniz. Yurt hakkında diğer bilinmesi gereken bilgiler Yurdumuz İstanbul ili, Esenler ilçesi, Gençosman Mahallesi Davutpaşa Cd. Y:T:Ü. Davutpaşa Yerleşkesinde bulunan 1072 yatak kapasiteli (536 kız-536 erkek) öğrenci yurdudur. Yurdun Fiziki Özellikleri Yurdun arsa alanı toplam m2, Oturma (Taban) Alanı ise toplam 5850m2'dir. Yurdumuz sosyal tesislerinde Lokanta-kantin, İnternet Salonu, Kuaför, Berber, Çamaşırhane, Fotokopi, Kırtasiye ve GSM -İletişim İşletmeleri öğrencilerimize hizmet vermektedir. Yurt bloklarımızda 3 adet normal (10 kişi kapasiteli) asansör ve 1 adet sedye asansörü ve sosyal tesiste ise, 1 adet normal (10 kişi kapasiteli asansör, 1 adet servis asansörü bulunmaktadır.) Bloklarda zemin kat dahil 9 öğrenci katı mevcut olup her katta etüt salonu (zemin kat hariç) bulunmaktadır. Her katta 20 oda mevcut olup, odalar 3'er kişiliktir.

3 (Bloklarda 1 adet özürlü odası (3'er kişilik) ve 2 adet tek kişilik oda mevcuttur.) Oda içerisinde banyo tuvalet bulunmaktadır. Her odada TV (1 adet), buzdolabı (1 adet), 3 adet soyunma dolabı (çift gözlü) ve 3 adet çalışma masası, ve 3 adet bazali yatak mevcuttur. Katılımcılarımızın konaklayacağı odalar 3 kişiliktir. 4) Katılımcıların, geliş biletlerini 21 Haziran 2014 tarihinde en geç saat 17:00 da otelde olacak şekilde, dönüş biletlerinizi de 27 Haziran 2014 tarihinde öğlen dan sonra konaklama alanından ayrılacak şekilde alması gerekmektedir. Eğitim; 21 Haziran 2014 'te akşam yemeği ile başlayıp, 27 Haziran 2014'te öğle yemeği ile bitecektir. Hava durumunu da baz alarak kıyafetlerinizi seçin. Açık alan etkinlikleri öğle ve akşam da olacağından dolayı güneş gözlüğü, şapka, vs. getirmenizi öneririz. 5) Eğitime katılan kişiler, eğitim süresince eğitimin her oturumuna katılmak zorundadır. Mücbir bir sebep olmadan eğitimin herhangi bir oturumuna katılmayan katılımcılarımızın tesisten çıkış yaparken kendilerine ait konaklama ve yemek masrafını karşılamaları gerekecektir. Aktif katılımınız, program saatlerine uymanız ve size vereceğimiz katılımcı imza listelerine imza atmanız zorunludur. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz. KONAKLAMA: Konaklamanız proje tarafından karşılanacaktır. Eğitimin ve konaklamanızın gerçekleşeceği yer aşağıda belirtilmiştir. Adres: Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu Adres : Gençosman Mah. Ensar Cad. No: 2 (YTÜ Davutpaşa Kampüsü Bitişiği) Güngören - İSTANBUL Telefon : Web adresi: Konaklama cinsiyet farkı göz önünde bulundurularak 3 kişilik odalarda yapılacaktır. ULAŞIM: Şehirlerarası ulaşım masrafları da proje bütçesi kapsamında karşılanacaktır. Ancak, buna ilişkin koşulları Seyahat Harcamalarına İlişkin Bilgilendirme ekinden okuyabilirsiniz. Toplantıya İstanbul ili dışından katılacak katılımcılarımızın şehirlerarası ekonomik sınıf yolculuk ödemelerini toplantının son günü elden yapacağız. Bu sebeple, eğitim esnasında sizlerden sizlere daha önce gönderilen dilekçeyi (doldurulmuş şekilde) ve biletlerinizi (eğer uçak ile seyahat ettiyseniz uçuş biniş kartlarınızı) almamız gerekiyor. Ekteki dilekçeyi doldururken gerekli olan tüm bilgileri edininiz. Toplantıya gelmeden önce ulaşım biletlerinizi ve kimlik fotokopilerinizi tarayıp göndermeniz gereklidir. Dönüş biniş kartlarınızı dönüşünüzden önceki gün online check-in yaparak tarafımıza atınız. Dönüş biniş kartınız olmadan ödeme kesinlikle yapılmayacaktır. Ayrıca biletlerin orijinallerini tarafımıza verdiğiniz takdirde ödeme yapılacaktır. Özetle ulaşım ödemenizin yapılabilmesi için biletlerinizin orjinalleri, uçakla seyahatiniz durumunda biniş kartlarınız ve kimlik fotokobinizin mutlaka tarafımıza teslim edilmesi gerekmektedir.

4 Havaalanından/Otobüs terminalinden/tren garından eğitimin gerçekleştirileceği yurda ulaşım için herhangi bir transfer sağlanmayacaktır, yurda ulaşım yararlanıcıların sorumluluğundadır. Ayrıca yurda ulaşım oldukça kolaydır. Katılıp katılamayacağınıza ilişkin mutlaka teyit metni göndermelisiniz. Teyit için lütfen mail atın. ve NOT: Atatürk Havalimanı'ndan Davutpaşa Kampüsü'ne ulaşım: Atatürk Havalimanı'ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'ne ulaşmak için hafif metroyu kullanabilirsiniz. Hafif metro seferleri yaklaşık 7 dakikada bir gerçekleşmektedir. Davutpaşa Kampüsü'ne en yakın hafif metro durağı Davutpaşa durağıdır. Havalimanından Davutpaşa Durağı'na ulaşım süresi yaklaşık 20 dakikadır. Esenler Otogarı'ndan Davutpaşa Kampüsü'ne ulaşım: Esenler Otogarı'ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'ne ulaşmak için hafif metroyu kullanabilirsiniz. Hafif metro seferleri yaklaşık 7 dakikada bir gerçekleşmektedir. Davutpaşa Kampüsü'ne en yakın hafif metro durağı Davutpaşa durağıdır. Esenler Otogarı'ndan Davutpaşa Durağı'na ulaşım süresi yaklaşık 5 dakikadır. Davutpaşa Kampüsü İstanbul un Davutpaşa-Esenler bölgesinde yer almakta olup ulaşımı oldukça kolaydır. Havayolu ile Atatürk Havaalanına gelecek katılımcılar havaalanının içerisinde bulunan metro ile Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi durağına kadar gelebilirler. Havaalanından taksi ile Davutpaşa Kampüsüne gelmek isteyenler için ise taksi ücreti ortalama tl civarındadır. Ancak taksi ücretlerinin ödenmeyeceğini tekrar hatırlatmak isteriz. Havayolu ile Sabiha Gökçen Havaalanına gelecek katılımcılar için 2 alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Havaş ı kullanarak Taksim e

5 kadar gelebilirsiniz. Taksim den metroyu kullanarak Mecidiyeköy e geçebilirsiniz. Mecidiyeköy den de metrobüsü kullanarak Cevizlibağ a kadar gelebilirsiniz. Cevizlibağ dan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne sürekli olarak servisler bulunmaktadır. Diğer bir alternatif güzergah ise Sabiha Gökçen Havaalanı ndan kalkan E10 veya E11 kodlu otobüslerle Uzunçayır durağına kadar gelmelisiniz. Uzunçayır durağından metrobüsü kullanarak Cevizlibağ a kadar gelebilir, oradan da üniversitemizin servislerini kullanarak Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne ulaşabilirsiniz. Şehirlerarası otobüsle gelmek isteyen katılımcılar Esenler deki Büyük İstanbul Otogarı nda inmeleri gerekmektedir. Otogarın içerisinde bulunan metro ile Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi durağına kadar gelebilirler. Çalıştayda görüşmek üzere. EK: Diğer Hususlar: Özel ve değerli eşyalarınızın sorumluluğu katılımcıya aittir. grubun huzurunu kaçıran katılımcılar için katılımlarını iptal etme ve programdan çıkarma hakkına sahiptir. şiv amacıyla fotoğraf - video çekilebilir. Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği bu görüntüleri istediği yerde kullanabilir. katılımcıların beklentilerini de alarak program akışında değişiklik yapılabilir. kabul etmiş sayılır. Katılımcıların Dikkatine!!! Seyahat harcamalarına ilişkin önemli bilgiler:

6 1. Seyahat, katılımcının ikamet ettiği yerden, faaliyetin gerçekleştirildiği yere ulaşımına ilişkin gidiş ve aynı güzergah üzerinden ikametgahına dönüş sürecini kapsar. Bu nedenle seyahatin başvuru yapılan ilin dışından bir yerden başlaması; seyahat dönüşünün ikametgah dışında bir yere yapılması veya dönüş güzergahının gidiş güzergahından farklı olması, katılımcının bu hususun zaruri olduğuna ilişkin makul bir gerekçe içeren yazılı dilekçe (e-posta ile olabilir) ile seyahat öncesinde tarafımıza bildirmesi ve tarafımızdan bir görevlinin bu talebi yazılı olarak onaylaması ile mümkündür. 2. Aktarmalı olarak gerçekleşen seyahatlerde, birbirini izleyen seyahatlerin kesintisiz olması esastır. İlk seyahatin bitişi ile ikinci seyahatin başlaması arasındaki süre 6 saatten fazla olamaz. Bu sürenin aşılması halinde, katılımcının bu hususu makul bir gerekçe içeren yazılı dilekçe (e-posta ile olabilir) ile tarafımıza bildirmesi ve tarafımızdan bir görevlinin bu talebi yazılı olarak onaylaması ile mümkündür. 3. İkamet edilen ilin merkezi ile faaliyetin gerçekleştirildiği il merkezi arasındaki karayolu mesafesinin 600 km den fazla olması durumunda seyahat uçak ile yapılabilir. Ancak bu şekilde yapılacak seyahatlere ilişkin tek yön uçak bilet bedelinin (aktarmalar dahil) azami 250 Türk Lirası karşılanır. Yani gidiş-dönüş en fazla 500 TL ödeme yapılabilecektir. Ulaşımınızda uçak tercih edecekseniz mutlaka fiyat bilgisini bizimle paylaşın. 4. İkamet edilen ilin merkezi ile faaliyetin gerçekleştirildiği il merkezi arasındaki karayolu mesafesinin 600 km den az olması durumunda da seyahat uçak ile yapılabilir. Ancak bu şekilde yapılacak seyahatlere ilişkin tek yön uçak bilet bedelinin (aktarmalar dahil) otobüs bileti rayiç bedeli karşılanır. 5. İkamet edilen ilde havaalanı bulunmaması halinde katılımcı en yakın havaalanını kullanmak suretiyle yolculuğun bir bölümünü uçak ile gerçekleştirebilir. Bu durumda uçak seyahat mesafesi ve ödeme tutarının tespitinde, seyahatin başladığı havaalanının il merkezi ile bittiği havaalanının il merkezi arasındaki karayolu mesafesine göre (600 Km den fazla olması şartıyla) üçüncü ve dördüncü madde hükümleri uygulanır. 6. Havaalanından ya da otogardan konaklama yerine ulaşımınızda taksi uygun bir ulaşım aracı değildir.

7 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI GENÇLİK PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ Eylem 5 Gençlik Alanında Avrupa İşbirliği için Destek Alt-Eylem 5.1 Gençlerin ve Gençlik Alanında Sorumlu Kişilerin Toplantıları ULAŞIM ÖDEMESİ TALEP FORMU Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından gerçekleştirilen Eğitimde Sivilleşme isimli projeye seçildim Ve... ilinden katıldım. Uygun olan seçeneği işaretleyiniz: Otobüs ile geldim. Biletlerim eklidir. Bilet bedelimin ödenmesini talep ediyorum. Uçak ile geldim. Biletlerim ve biniş kartlarım eklidir. Otobüs bileti üzerinden ödeme talep ediyorum. Geliş biletim ektedir; dönüş biletimi almadım. Dönüş biletimi sonra alacağım. Ödememin daha sonra yapılmasını talep ediyorum. Diğer: Şehirlerarası ulaşım masrafım (gidiş dönüş toplamı):. TL dir. Biletlerin mutlaka katılımcı adına düzenlenmiş olması ve üzerlerinde güzergâhın, seyahat tarihinin tutarın ve bilet düzenleme tarihinin bulunması gerekmektedir. Eksik bir belge olması durumunda ödeme yapılamamaktadır. Yukarıda yazılı miktarı elden teslim aldım. Adı, Soyadı... İmza //2013 Ekler: 1-Nüfus Cüzdan Fotokopim 2- Uçak / Otobüs Biletim 3- Biniş Kartım (Uçak ile gelen katılımcılar için 600 km ve üzeri mesafeden geliniyorsa)

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu. LUSLARARASI İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.tr facebook.com/sehir.iro twitter.com/irosehir

Detaylı

Yüzyıllık köklü geçmişi ile Türkiye nin en başarılı teknik üniversitelerinden biri...

Yüzyıllık köklü geçmişi ile Türkiye nin en başarılı teknik üniversitelerinden biri... Yüzyıllık köklü geçmişi ile Türkiye nin en başarılı teknik üniversitelerinden biri... İÇİNDEKİLER 1 Hakkımızda 1.1 Kondüktör Mekteb-i Âlisi Dönemi (1911-1922) 1.2 Nafıa Fen Mektebi Dönemi (1922-1937) 1.3

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ SOSYAL OLANAKLAR Bu bölümde siz öğrencilerimize üniversitemize ulaşım, fakültemizin yeri ve üniversitemizin sağladığı yiyecek, barınma, sportif faaliyetler, sağlık, giyecek, öğrenci kulüpleri, çeşitli

Detaylı

facebook.com/www.nku.edu.tr twitter.com/nkuedutr

facebook.com/www.nku.edu.tr twitter.com/nkuedutr Kayıt İşlemleri * Gerekli Belgeler 1) Lise diplomasının aslı. 2) 12 adet vesikalık fotoğraf 3) Harç ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu Harç ücretini yatırmak için ÖĞRENCİ NUMARANIZ gereklidir.

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı

5571 Sayılı Kanunla Değişik 1618 Sayılı Kanun Hükümleri Uyarınca Geziye Katılanlarca İmzalanmak Zorundadır.

5571 Sayılı Kanunla Değişik 1618 Sayılı Kanun Hükümleri Uyarınca Geziye Katılanlarca İmzalanmak Zorundadır. 5571 Sayılı Kanunla Değişik 1618 Sayılı Kanun Hükümleri Uyarınca Geziye Katılanlarca İmzalanmak Zorundadır. FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş. HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE KONUSU Bir tarafta Kültür ve

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXIII. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2013) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2013 yılında düzenlenecek olan XXIII.

Detaylı

KAYIT REHBERİ 2013-2014

KAYIT REHBERİ 2013-2014 KAYIT REHBERİ 2013-2014 Doğuş Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü Sayfa 1 Sevgili Öğrencilerimiz, Sizleri buraya getiren uzun ve zorlu süreci başarıyla tamamlamış olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Hayatınızda

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Uzun ve zorlu bir sınav maratonunun ardından Marmara lı olmayı hak ettiniz. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ne hoş geldiniz. Hayatınızın belki de en heyecanlı, en verimli ve en zorlu dönemi

Detaylı

Kullanım Şartları. : AKDENİZ PE-TUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI VE TİC. A.Ş yi ifade eder. www.biletbank.com u ifade eder.

Kullanım Şartları. : AKDENİZ PE-TUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI VE TİC. A.Ş yi ifade eder. www.biletbank.com u ifade eder. Kullanım Şartları Web Sitesi Kullanım Şartları Web Sitesi kullanım şartları, "Web Sitesi / Site" kullanırken uyulması gereken kuralları ve şartları açıklamaktadır. Kullanım Şartları dikkatli bir şekilde

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI 2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI Bu kitapçıktaki bilgiler Sabancı Üniversitesi Mütevvelli Heyeti kararları ile yönetmelik ve yönergelere bağlı kalınarak hazırlanmıştır.

Detaylı

11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN

11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN 11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN KONGRE ŞARTNAMESİ İşin konusu : 1) 4-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Samsun da düzenlenecek 11. Ulusal Çocuk Gastroenteroloji,

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YILI DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE YERLEŞENLER KAYIT KILAVUZU

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YILI DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE YERLEŞENLER KAYIT KILAVUZU İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 AKADEMİK YILI DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE YERLEŞENLER KAYIT KILAVUZU Öğrenci İşleri Direktörlüğü Eylül 2015 2015-DGS SONUCUNDA YERLEŞENLER İÇİN KAYIT KILAVUZU www.kemerburgaz.edu.tr

Detaylı

Genel Bilgiler. Sevgili Arkadaşlar;

Genel Bilgiler. Sevgili Arkadaşlar; Sevgili Arkadaşlar; Sizlerin kıymetli destekleri ile hepinizin hatırlayacağı gibi iki yıl önce I. Endoskopi Günlerini Marmara Otel Istanbul da başarı ile gerçekleştirdik. O toplantı eksiklerine rağmen

Detaylı

TRNASP T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI

TRNASP T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TRNASP EYLEM 1.1 GENÇLİK DEĞİŞİMLERİ PROJESİ BAŞVURU FORMU DOLDURMA KILAVUZU NOT: Bu kılavuz başvuru formunun

Detaylı

T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ

T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ 1 Tanımlar Başarı Belgesi: Eğitim Koordinatörü: Eğitim Programı: Eğitmen: Katılım

Detaylı

Erasmus Kimdir? Erasmus öğrenim hareketliliği nedir?

Erasmus Kimdir? Erasmus öğrenim hareketliliği nedir? Erasmus Kimdir? Desiderius Erasmus 1465-1536 yılları arasında yaşamış Hollandalı bir felsefe adamıdır. Rönesansla birlikte ortaya çıkan hümanizm akımının öncülerinden ve en büyük temsilcilerinden biri

Detaylı

PROJE DÖNGÜSÜ EL K TABI

PROJE DÖNGÜSÜ EL K TABI E itim ve Kültür Hayatboyu Ö renme Program LEONARDO DA VINCI Hayatboyu Öğrenme Programı 2007-2013 LEONARDO DA VINCI PROJE DÖNGÜSÜ EL K TABI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı

Detaylı

SOCRATES-Erasmus Uygulama El Kitabı* Sözleşme Yılı 2006 Akademik Yıl 2006/2007 * Bu el kitabı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından hazırlanmış olup, 2006/2007 eğitim öğretim

Detaylı

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI

2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI 2013-2014 AKADEMİK YILI LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT KİTAPÇIĞI Bu kitapçıktaki bilgiler Sabancı Üniversitesi Mütevvelli Heyeti kararları ile yönetmelik ve yönergelere bağlı kalınarak hazırlanmıştır. Sabancı

Detaylı

Program Seçenekleri ve Kayıt Kılavuzu

Program Seçenekleri ve Kayıt Kılavuzu Program Seçenekleri ve Kayıt Kılavuzu Program Seçenekleri Ücret ve Maliyet Tablosu Örnek İşletme İnceleme tablosu İşletme Seçimi ve İşverenlerin Tercihleri Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar Erken Kayıt

Detaylı

Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015

Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015 Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Bölüm El Kitabı 2014-2015 www.robcol.k12.tr Özel Amerikan Robert Lisesi Yatılı Programı Felsefesi Robert Lisesinin yatılı programı öğrencilerin sosyal, psikolojik ve

Detaylı

İDARİ KADRO EĞİTİM VE GELİŞİM PROSEDÜRÜ P17-IK-010

İDARİ KADRO EĞİTİM VE GELİŞİM PROSEDÜRÜ P17-IK-010 Sayfa : 1 / 12 1. AMAÇ Bu prosedürün amacı; Koç Üniversitesi idari çalışanlarının bilgi ve yetkinlik seviyelerinin işin gereklilikleri doğrultusunda geliştirilmesi amacıyla ihtiyacı belirleme, planlama,

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXV. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2015) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2015 yılında düzenlenecek olan XXV. Ulusal

Detaylı

İşte bunun içindir ki gelen her grubumuzun bilmesinde yarar gördüğümüz bazı satırbaşlarını sıralamak istedik.

İşte bunun içindir ki gelen her grubumuzun bilmesinde yarar gördüğümüz bazı satırbaşlarını sıralamak istedik. GENEL BİLGİLENDİRME Değerli Koordinasyon Ekibi ve Sevgili Katılımcılar Bugüne kadar ev sahipliğini üstlendiğimiz yüzlerce proje ve ağırlamaya gayret gösterdiğimiz binlerce katılımcıdan edindiğimiz tecrübe

Detaylı

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım,

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım, SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER Önsöz VESKON 4. Aile Hekimliği ve Entegre Tıp Kongresi 2014 Düzenleme Kurulu Genel Bilgiler Kongre Merkezi Kayıt Ücretleri Konaklama & Sosyal Program Stant ve Sponsorluk

Detaylı

KAYIT BİLGİLERİ 2014

KAYIT BİLGİLERİ 2014 KAYIT BİLGİLERİ 2014 KAYIT BİLGİLERİ 2014 İÇİNDEKİLER... SY: 2 SY: 6 SY: 8 SY: 10 SY: 12 SY: 14 KAYIT VE ULAŞIM BİLGİLERİ SELÇUK YAŞAR KAMPÜSÜ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2014-2015 AKADEMİK YILI TAKVİMİ

Detaylı

Bu belge Vacaciones edreams ve kullanıcı arasında bir sözleşmeyi oluşturur.

Bu belge Vacaciones edreams ve kullanıcı arasında bir sözleşmeyi oluşturur. ONLINE SATIN ALMA VE REZERVASYON İÇİN GENEL KOŞULLAR Bu belge Vacaciones edreams ve kullanıcı arasında bir sözleşmeyi oluşturur. Genel koşullarla ilgili herhangi bir durumla ilgili olarak bizimle iletişime

Detaylı

DR.MEHMET ZİLELİ İLERİ SPİNAL CERRAHİ KURSU

DR.MEHMET ZİLELİ İLERİ SPİNAL CERRAHİ KURSU DR.MEHMET ZİLELİ İLERİ SPİNAL CERRAHİ KURSU ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ ŞARTNAME VE SÖZLEŞMESİ Madde 1. Taraflar 1.1Türk Nöroşirürji Derneği Taşkent Caddesi 13/4Bahçelievler-06500

Detaylı