de Sponsor Olabileceğiniz Diğer Hizmet Projeleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "5. 2010-2011 de Sponsor Olabileceğiniz Diğer Hizmet Projeleri"

Transkript

1

2 İçindekiler: 1. Giriş i. Sponsorluğa Davet ii. Rotary Nedir? 2. Projenin Detayları i. Turnuvanın Yapılacağı Yer T.E.D. Spor Kulübü ii. Organizasyon iii. Turnuvanın Tanıtımı iv. Bütçe 3. Sponsorluk Seçenekleri i. Nakdi Sponsorluk Seçenekleri ii. Ürün Sponsorluğu Seçenekleri 4. Sponsor Olmanın Faydaları de Sponsor Olabileceğiniz Diğer Hizmet Projeleri

3 1. Giriş i. Sponsorluğa Davet Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Rotary nin yıllık faaliyet programı kapsamında, 5. Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvası bu yıl 1 10 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul T.E.D. Spor Kulübü nde yapılacaktır. Turnuva, Türkiye Tenis Federasyonu na kayıtlı olup federasyonun 2010 turnuva programı içerisinde yer almaktadır. İstanbul Bayrampaşa Rotary Kulübü tarafından organize edilen bu etkinlikte spor ve rekabetin yanı sıra, dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve toplumsal hizmet projelerine fon yaratılması amaçlanmaktadır. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da turnuvamızda, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği nin yardımlarıyla, tekerlekli sandalyeli sporcular için özel bir çiftler kategorisi yer alacaktır. 4. Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvası, geçtiğimiz yıl iş dünyasının çeşitli alanlarından firma sahipleri, üst düzey yöneticiler ve sanatçılardan oluşan 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşmiştir. Medyada da yer alan bu turnuva, toplumsal hizmet projelerimiz için fon yaratmamıza katkıda bulunmuştur. Bu çerçevede 2009 yılı geliri, Beyoğlu Kaymakamlığı ve Dünya Bankası tarafından desteklenen Mor Çatı Kadın Sığınma Evi nin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için kullanılmıştır. Bildiğiniz gibi yurt çapında birçok anne ve çocuk aile içi şiddete maruz kalmakta, insanca yaşam haklarından yoksun ve korunmasız bir hayat sürmektedir. Olanakları son derece kısıtlı olan Mor Çatı Kadın Sığınma Evi nde yerel makamların gözetiminde, her branşta özel eğitimli, çoğu gönüllü personelin çalışmalarıyla bu çaresiz insanların en kısa sürede normal hayata yeniden kazandırılmaları amaçlanmaktadır. 5. Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvası ndan sağlanacak gelirler ile toplumumuzun bu talihsiz kesimini konuk eden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı nı bu yıl da desteklemek arzusundayız. Bu sene ayrıca yeterli fon sağlandığı takdirde, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ne de ihtiyaçları doğrultusunda katkıda bulunulacaktır. Sizi bu etkinliğimizde bizlerle birlikte olmaya davet ediyor, sponsorumuz olarak bu önemli toplumsal sorunun çözümüne destek vermenizi istiyoruz. İlerleyen sayfalarda projemizle ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Sorularınız için benimle irtibata geçmenizi rica ederim. En derin saygılarımla, Erdal Tekişalp Bayrampaşa Rotary Kulübü Turnuva Direktörü ve Dönem Başkanı Tel:

4 ii. Rotary Nedir? Rotary İş ve Meslek Sahiplerinin Topluma Hizmet Kuruluşudur... Rotary kulüplerinin sayısız özellikleri yanında sayıları milyonları aşan Rotaryenlerin faaliyetlerini tanımlamak öyle birkaç cümle ile anlatılabilecek şey değil. Rotary için, hizmetlerinin nitelikleri, uluslararası bir kuruluş olması, güçlü dostluk bağları, çeşitli mesleklerin temsil edilişi, iyi niyetin geliştirilmesi ve dünya anlayışı, yüksek ahlaki değerlerin önemsenmesi, diğer insanlarla ilgilenme ve daha birçok belirgin özelliklerinin tümünü içerir bir tanımlama bulmak gerçekten güçtür yılında Rotary lnternational Yönetim Kurulu, Rotary'nin temel görüşünün tam bir tanımını yaptırmak ister. Bunun üzerine, o sırada Rotary'de Halkla İlişkiler Komitesi nde görevli üç kişilik bir guruptan Rotary'i tek bir cümle ile tanımlamaları istenir. Çeşitli taslaklar üzerinde yapılan çalışmalar sonunda aşağıda yazılı olan tanımlama ortaya çıkar. Bu tanımlama çeşitli Rotary yayınlarında bugüne kadar kullanılagelmiştir: "ROTARY, insanlığa hizmet vermek, her meslekten yüksek ahlaki standartları yüceltmek ve dünyada barış ve iyiniyeti yaymak amacıyla dünyadaki iş ve meslek adamlarının birleşmelerinden meydana gelmiş bir kuruluştur". Rotary'nin amaçları: Bütün değerli teşebbüslerin temeli sayılan hizmet idealinin teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, Tanışıklığın bir hizmet fırsatı olarak geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, İş ve meslek hayatında yüksek ahlak standartlarının teşviki, bütün yararlı mesleklerin değerinin tanınması ve takdir edilmesi ve her Rotaryen in kendi işini ve mesleğini, topluma bir hizmet fırsatı sayarak yüceltmesi, Her Rotaryen in Hizmet ideali ni kişisel hayatında, iş ve meslek hayatında ve toplum hayatında uygulaması, Hizmet İdealinde birleşmiş iş ve meslek adamları arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurmak suretiyle uluslararası anlayışın, iyi niyet ve barışın geliştirilmesi. Bu esaslara göre Rotary; Bir anlayış ve yaşam biçimidir. Toplumsaldır ve gizli hiçbir yönü yoktur. Uluslararası tanışıklığı geliştirir. Dostluk ve arkadaşlığın gelişmesine olanak verir. İş ve meslek adamları arasında bilgi alışverişine fırsat sağlar. İş ve meslek adamlarına birbirine destek olma olanağı verir. Dostluk ve arkadaşlık ortamı içinde daha insancıl bir toplum yaratır. Üyelerin liderlik yeteneklerini geliştirerek yapıcı çalışmalarla topluma yararlı olmalarını sağlar. Dünya devletleri arasında ilişkilerin gelişmesine ve evrensel barışın sağlanmasına aracı olur. Rotary nin Hizmet İdeali KENDİNDEN ÖNCE HİZMET olarak tanımlanır.

5 2. Projenin Detayları i. Turnuvanın Yapılacağı Yer T.E.D. Spor Kulübü Bu sene beşincisi gerçekleşecek olan turnuvamız geçmişte olduğu gibi bu yıl da T.E.D. Spor Kulübü nde gerçekleşecektir. Türkiye nin en büyük ve tarihi spor kulüplerinden biri olan T.E.D., kurulduğu 1936 yılından itibaren sürekli bir gelişim göstererek, bugün dünyanın sayılı entegre spor kulüplerinden biri olmuştur. Tenis, eskrim, dağcılık, basketbol ve masa tenisi olmak üzere 5 branşta hizmet vermektedir. Tarabya sırtlarında 17 dönümlük araziye konuşlanmış T.E.D. de dünyanın en popüler zemini olan rebound-ace kaplı 10 açık, 4 kapalı ve 1 balon kort bulunmaktadır. Bu kortlarda özel dersler alabilir veya çesitli yerel ve uluslararası turnuvalarda ünlü tenisçileri izleyebilirsiniz. Tenis kortlarının yanısıra yüzme havuzu, tam teşekküllü sağlık - kondisyon merkezi (fitness / gym), saunası ve futbol-basketbol salonu üyesine hizmet vermektedir. T.E.D. in misyonu Türk Toplumuna sağlıklı, dingin gençler yetiştirmektir. Tüm programlarını buna göre çağdaş bir şekilde hazırlar. Yetiştirdiği gençlerle Türk Sporuna katkıda bulunmanın yanı sıra, 1946 yılından itibaren de çeşitli Ulusal ve Uluslararası turnuva organizasyonları yaparak ülkemizi yurt dışında da başarılı bir şekilde tanıtmıştır.

6 ii. Organizasyon Bu sene beşincisi yapılacak olan Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvası 1-10 Ekim tarihleri arasında T.E.D. Spor Kulubü nde gerçekleşecektir. Turnuva kayıtları Eylül tarihleri arasında T.E.D. Spor Kulubü nde Türkiye Tenis Federasyonu (T.T.F.) görevlileri tarafından alınacaktır. Maçlar turnuva boyunca her gün 09:00-22:00 saatleri arasında, T.T.F. hakemlerinin gözetiminde gerçekleştirilecek ve fikstürler T.T.F. ve T.E.D. yetkilileri tarafından takip edilip güncelleştirilecektir. Turnuva katılım ücretleri Bayrampaşa Rotary Kulübü üyeleri tarafından turnuva boyunca tahsil edilecektir. Turnuvanın sonunda, kazananların açıklanacağı ve ödüllerinin verileceği, sporcuların ve Rotaryenlerin bir araya geleceği bir ödül töreni yapılacaktır. Ödül olarak sporculara kupaların yanı sıra yurnuva sponsorları tarafından hediyeler de verilecektir. Kategoriler: Tek Erkekler YB Tek Bayanlar YB Çift Erkekler Çift Bayanlar 18+ Karışık Çiftler Engelli Çiftler 18+ T.E.D. Spor Kulubü nün sorumlulukları: - Turnuva nın genel anlamda organizasyon sorumluluğu - Yeterli sayıda kortun turnuva için sağlanması - Hava şartları kötü olduğu takdirde kortların balonla kapatılması - Kullanılacak tenis toplarının sağlanması - Türkiye Tenis Federasyonu nun sağlayacağı hakemlerin ücretlerinin verilmesi - Yardımcı hakemlerin sağlanması ve ücretlerinin verilmesi - Sağlık sponsorunun bulunması - Su ve spor içeceği sponsorlarının bulunması - Kayıtların takibi - Turnuva öncesi kulüp üyelerinin turnuvadan haberdar edilmesi (web sitesi, SMS, ve telefon yoluyla) - Federasyon tarafından hazırlanan fikstürlerin (T.T.F. ile birlikte) takibi Bayrampaşa Rotary Kulubü nün sorumlulukları: - Turnuvanın finansal (gelir/gider) sorumluluğu - Kayıt ücretlerinin alınması ve takip edilmesi - Rotary üyelerinin turnuvadan haberdar edilmesi - Ödül töreninin organizasyonu - Nakdi sponsorların ve ürün sponsorlarının bulunması - Kupaların yaptırılması - Ödüllerin dağıtılması - Poster tasarımı, basımı ve dağıtılması, web sitesinin hazırlanması - Tanıtım programının hazırlanması, basın toplantısının yapılması

7 iii. Turnuvanın Tanıtımı Hedef Kitleyi Kimler Oluşturuyor? - T.E.D. Spor Kulübü üyeleri ve aileleri (3.500 üye sayısı) - Rotaryenler, Rotaractlar (genç Rotaryenler) ve aileleri (Türkiye de Rotaryen ve Rotaract) - Turnuvalara katılan ve T.E.D. Kulübü ne üye olmayan tenisçiler ( tenisçi) - Diğer sporseverler - Diğer hayırseverler Hedef Kitleye Nasıl Ulaşılacak? - T.E.D. Spor Kulübü, kendi üyelerine web sitesi, SMS, e-posta ve telefon kanalıyla ulaşacak. - Türk Tenis Federasyonu web sitesi kanalıyla turnuvalara katılan tenisçilere ulaşacak Bölge Rotary web sitesi kanalıyla - Rotary merkezinin üyelere göndereceği e-postalar kanalıyla - Turnuva web sitesi kanalıyla - Medya a. Radyo (sponsor kanal(lar) reklam yayını yaparak) b. Gazeteler c. Basın toplantısı - Değişik yerlere asılacak turnuva posterleri ile Rotaryenler ve T.E.D. üyeleri kimlerdir? Rotaryenler ve T.E.D. üyeleri çoğunluğu alım gücü yüksek ve çevresi geniş iş adamları, şirket sahipleri, serbest meslek sahipleri ve profesyonellerin oluşturduğu bir kitledir. Bu turnuva, sponsorlara bu kitleye ulaşma fırsatı vermektedir.

8 iv. Turnuvanın Bütçesi Beklenen Toplam Ücretli Katılımcı Sayısı 350 Tekler Katılımcı Sayısı 233 Çiftler Katılımcı Sayısı 117 Tekler Katılım Ücreti 50 Çiftler Katılım Ücreti 30 Toplam Katılımcı Gelirleri Sponsorluk Gelirleri Toplam Gelirler Hediye (Ürün) Sponsorları Turnuva Harcamaları Toplar Turnuva Direktörü Masa Hakemi (2) Gözlemci Hakem (3) Kayıt Takip-turnuva öncesi Kayıt Takip- turnuva süresi 350 *1.ciler için Kupa *2.ciler için Kupa Matbaa Giderleri 750 Broşür + Web Sitesi Tasarımı/Uygulaması Basın Toplantısı 500 *Ödül Töreni ( katılım) *Mor Çatı Vakfı'na Katkı *Omurilik Felçlileri Derneği'ne Katkı Toplam Giderler *Not: Birçok gider kalemi sponsor gelirlerinin miktarına göre ayarlanabilir.

9 3. Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvası Sponsorluk Seçenekleri i. Nakdi Sponsorluk Seçenekleri Turnuva İsim Sponsoru 1 yıllık Opsiyon TL 3 yıllık Opsiyon TL her yıl için. 5 yıllık Opsiyon TL her yıl için. Sponsor un ismi turnuva ismiyle özdeşleşecek. Turnuva afiş/posterinde sponsor un logosu yer alacak. Sponsor kortlarda görseller asabilecek. Turnuva TED Kulübü tarafından turnuva öncesinde lanse edilecek. Turnuva Rotary Kulübü tarafından kendi üyeleri arasında ve medyada lanse edilecek. Turnuva bilgileri e-posta ve cep telefonları kanalıyla TED üyelerine iletilecek. Turnuva boyunca TED kulübü tarafından belirlenen yerde stand kurabilecek. Sponsor turnuva katılımcılarına ücretsiz T-Shirt yaptırmayı kabul edecek. Tunuva Altın Sponsoru TL Turnuva afiş/posterinde sponsor un logosu yer alacak. Sponsor kortlarda görseller asabilecek. Turnuva TED Kulübü tarafından turnuva öncesinde lanse edilecek. Turnuva Rotary Kulübü tarafından kendi üyeleri arasında ve medyada lanse edilecek. Turnuva bilgileri e-posta ve cep telefonları kanalıyla TED üyelerine iletilecek. Turnuva boyunca TED kulübü tarafından belirlenen yerde stand kurabilecek. Sponsor turnuva katılımcılarına ücretsiz T-Shirt yaptırmayı kabul edecek. Turnuva Gümüş Sponsoru TL Turnuva Bronz Sponsoru TL Turnuva afiş/posterinde sponsor un logosu yer alacak. Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek Kort Sponsorluğu TL her kort için Sponsor turnuva boyunca 1 kort ta banner (1.4 m X 3.0 m branda) asabilecek (1-3 kort olabilir). 3 kort olursa, Sponsor ayrıca turnuva boyunca stand kurabilecek. Katkı Sponsorluğu TL Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Katkı Sponsorluğu (Otomotiv Şirketleri) TL Sponsor turnuva boyunca 1 veya 2 araç sergileyebilecek. Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek.

10 ii. Ürün Sponsorluğu Seçenekleri İçecek Sponsoru Turnuva boyunca içecek sağlayacak Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Turnuva Ödülleri Sponsoru Kategori 1. ve 2. için ödül sağlayacak Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Medya Sponsoru Turnuva öncesinde ve süresince Turnuvanın reklamını yapacak Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Ulaşım Sponsoru Özürlü sporcuların ulaşımını sağlayacak Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Sağlık Sponsoru Turnuva boyunca ambulans ve sağlık hizmeti sağlayacak Sponsor turnuva boyunca stand kurabilecek. Tüm sponsorlarımıza yapılacak törenlerde sözlü olarak teşekkür edilecektir.

11 4. Rotary Açık Veteran Tenis Turnuvasına Sponsor Olmanın Avantajları a. Rotary gibi uluslararası düzeyde tanınan ve yaptıklarıyla herkesçe takdir edilen dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biriyle birlikte, bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirme fırsatı bulacaktır. b. Turnuva, sponsor olan firmalara, çoğunluğunu iş adamları, şirket sahipleri, serbest meslek sahipleri ve profesyonellerin oluşturduğu bir kitleye, yani alım gücü yüksek ve çevresi (network ü) geniş olan bir kitleye ulaşma fırsatı vermektedir. c. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Rotary ve T.E.D. Spor Kulübü üyelerinin alım gücü yüksektir ve geniş çevreleri vardır. Bugünkü piyasa şartlarında ağızdan ağıza pazarlamanın her şirket için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Turnuva sponsorluğu böyle bir kitleye ulaşma imkanı vermektedir. d. T.E.D. Spor Kulübü, Türkiye Tenis Federasyonu ve Bayrampaşa Rotary Kulübü nün bu konudaki geniş tecrübeleriyle böyle seçkin bir organizasyona sponsor olmanın ayrıcalığını yaşayacaktır.

12 de Sponsor Olabileceğiniz Diğer Hizmet Projeleri Bowling Turnuvası Aydınlığa Davet Cumhuriyet Defilesi 5 Kasım 2010 Uzman Seminerleri Masa Tenisi Turnuvası Yemek Yapma Yarışması Karting (go-cart) Yarışları Bahçe Malzemesi/Bitki Satışları Bölge Konferansı Yukarıda belirtilen projelerle ilgili sponsor olmak isterseniz lütfen bizi arayın. Erdal Tekişalp veya

JCI TÜRKİYE GENEL KURULU ANKARA 11-13 EYLÜL. Çankaya. Türkiye

JCI TÜRKİYE GENEL KURULU ANKARA 11-13 EYLÜL. Çankaya. Türkiye 2015 JCI TÜRKİYE GENEL KURULU ANKARA 11-13 EYLÜL Çankaya Türkiye 2015 JCI TÜRKİYE GENEL KURULU ANKARA 11-13 EYLÜL Sekreterya Çankaya Türkiye Merhaba, Sizlere çok büyük bir ailenin bir ferdi olarak sesleniyorum.

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

INTERACT KULÜPLERİ EL KİTABI

INTERACT KULÜPLERİ EL KİTABI " Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. " Mustafa Kemal ATATÜRK -

Detaylı

Interact El Kitabı. Rotary International

Interact El Kitabı. Rotary International Interact El Kitabı Rotary International İçindekiler 1 Interact ın Tanıtımı 2 Interact Nedir? Interact Nasıl Rotary Ailesine Katıldı? Interact Kulübü Ne Yapar? Neden bir Interact Kulübü Kuralım? 2 Interact

Detaylı

Soroptimists Educate to Lead Fresh Ideas Empowering Women Kadınları Güçlendiren Yeni Fikirler

Soroptimists Educate to Lead Fresh Ideas Empowering Women Kadınları Güçlendiren Yeni Fikirler SPONSORLUK PAKETLERİ Soroptimists Educate to Lead Fresh Ideas Empowering Women Kadınları Güçlendiren Yeni Fikirler HILTON ISTANBUL BOSPHORUS CONVENTION & EXHIBITION CENTER, İSTANBUL, TÜRKİYE www.si-istanbul2015.org

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Bankamız, 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı resmi gazetede yayınlanan Kurumsal Yönetim Tebliği (II- 17.1) ekinde yer

Detaylı

KENTSEL ALANDA SPOR SPONSORLUĞUNUN TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (KONYA ÖRNEĞİ)

KENTSEL ALANDA SPOR SPONSORLUĞUNUN TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (KONYA ÖRNEĞİ) T.C SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ KENTSEL ALANDA SPOR SPONSORLUĞUNUN TÜKETİCİ DAVRANIŞLARI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (KONYA ÖRNEĞİ) Esra ULU YÜKSEK LİSANS TEZİ SPOR YÖNETİCİLİĞİ ANA BİLİM DALI

Detaylı

2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz. 22 Mart 2009

2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz. 22 Mart 2009 2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 22 Mart 2009 2007 2008 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan Av. Argun EĞMĐR 86 Başkan Yardımcısı Sevil ÖZCĐĞER Genel Sekreter Kemal MĐLANĐ 86 Sayman Av. Fehmi

Detaylı

EYLÜL HABER BÜLTENİ. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Corporate Social Responsibility Association of Turkey WWW.KSSD.ORG

EYLÜL HABER BÜLTENİ. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Corporate Social Responsibility Association of Turkey WWW.KSSD.ORG EYLÜL HABER BÜLTENİ Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Corporate Social Responsibility Association of Turkey WWW.KSSD.ORG Sayfa 2 Bülten Tarihi: 01.10.2009 Cilt2, Sayı 09 Medya ve Kurumsal Sosyal

Detaylı

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI

KÜRESEL İSTİHDAM EĞİLİMLERİ RAPORUNU AÇIKLADI YIL:4 SAYI:7 HAZİRAN 2014 www.esider.org.tr ESENYURT SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 3 AYDA BİR YAYINLANIR ESİDER DE BAYRAK DEĞİŞİMİ: ESİDER DE BAŞKAN MUAMMER ÖMEROĞLU GÖREVİNİ FEVZİ

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

Final Aşaması Sonuçlandı

Final Aşaması Sonuçlandı Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması 2009, Türkiye İçindekiler Final Aşaması Sonuçlandı Yarışmanın Final Aşaması Yarışmaya Ait Bazı İstatistik- 2 6 Dünya Bankası tarafından Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI Sevgili Ülkem İçin Gönüllüleri, Sınırların ortadan kalktığı günümüzde, küresel bir vatandaş olabilmek büyük önem arz ediyor. Bunu başarmanın temel gereklilikleri

Detaylı

2010 Yöntem El Kitabı TERCÜMESİ

2010 Yöntem El Kitabı TERCÜMESİ 2010 Yöntem El Kitabı TERCÜMESİ Rotary Liderlerinin Referans Kitabı Uluslar arası Rotary Tüzüksel Dokümanları Uluslar arası Rotary Ana Tüzüğü Uluslararası Rotary İç Tüzüğü Rotary Kulübü Standart Ana Tüzüğü

Detaylı

GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YATIRIM KULÜBÜ

GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YATIRIM KULÜBÜ GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER: 1. 2. Sanal Portföy Yarışması 2.1 Sanal Portföy Yarışması Nedir? 2.2 Sanal Portföy Yarışması nın Amacı ve Hedef Kitlesi 2.3 Sanal Portföy

Detaylı

ÖNSÖZ. Değerli Dostlar,

ÖNSÖZ. Değerli Dostlar, ÖNSÖZ Değerli Dostlar, Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek, buna inanarak tam 42 yıldır Türkiye Bilişim Derneği çatısı altında var gücümüzle uğraş veriyoruz. Bu

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Sayı 19 2013 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (TÜRK ULUSAL AJANSI) TÜRK ULUSAL AJANSI ile HERKES İÇİN, HER YAŞTA, AVRUPA DA ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATLARI www.ua.gov.tr

Detaylı

GELECEK TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM DESTEK FONU

GELECEK TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM DESTEK FONU GELECEK TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM DESTEK FONU PROJE TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU REHBERİ Referans: STDF/2013/01 Önbaşvuru Formunun Teslimi için Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2013 Gelecek Turizmde Sürdürülebilir

Detaylı

Dünya ilk 100 de 10 Türk Tenisçi. Sponsorluk Sunumu

Dünya ilk 100 de 10 Türk Tenisçi. Sponsorluk Sunumu Sponsorluk Sunumu Gökhan Dönmez Tennis Academy Spor Kulübü, yüksek tenis performansına ve kişilerin ihtiyaçlarına odaklanılarak antrenman verilen profesyonel eğitmenler tarafından 2004 yılında İstanbul

Detaylı

4. LED YARIŞMASI 2013

4. LED YARIŞMASI 2013 4. LED YARIŞMASI 2013 MARMARA TANITIM FUARCILIK Üçler İş Merkezi Değirmenbahçe Cad. No:28 Yenibosna Bahçelievler / İstanbul marmara@marmarafuar.com.tr www.marmarafuar.com.tr Bu Belge, Marmara Tanıtım Fuarcılık

Detaylı

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım,

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım, SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER Önsöz VESKON 4. Aile Hekimliği ve Entegre Tıp Kongresi 2014 Düzenleme Kurulu Genel Bilgiler Kongre Merkezi Kayıt Ücretleri Konaklama & Sosyal Program Stant ve Sponsorluk

Detaylı

POLİSAN HOLDİNG UYUM RAPORU BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI

POLİSAN HOLDİNG UYUM RAPORU BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI POLİSAN HOLDİNG UYUM RAPORU BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Polisan Holding A.Ş. ( Holding ), şirketlerin sürdürülebilirliği için iyi kurumsal yönetimin temel unsur olduğu bilinciyle,

Detaylı

Harbiye Leo Kulübü. Sponsorluk Dosyası

Harbiye Leo Kulübü. Sponsorluk Dosyası Harbiye Leo Kulübü Sponsorluk Dosyası 15.10.2008 İçindekiler 1 Lions ve Leo Kulüpleri 3 1.1 Lions Nedir? 3 1.2 Leo Nedir? 3 1.3 Leo Tarihçesi 4 2 Harbiye Leo Kulübü 5 2.1 Kulüp Tarihçesi 5 2.2 Kulüp Vizyonu

Detaylı

2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu

2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu 1.Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Şirketimiz, kurumsal yönetimin bütün unsurlarıyla

Detaylı

(İmza) Prof. Dr. K. Suha AYDIN Rektör

(İmza) Prof. Dr. K. Suha AYDIN Rektör ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU TBMM nin 3 Temmuz 1992 tarihinde kabul ettiği, 11.07.1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 3837 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkında 41 sayılı Kanun Hükmünde

Detaylı

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkan, Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın 2013 Yılı Bütçesini sunmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Detaylı