SERGIVESPONSORLUK KITAPCIGI. sakun

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SERGIVESPONSORLUK KITAPCIGI. sakun"

Transkript

1 SERGIVESPONSORLUK KITAPCIGI sakun

2 Ş Ş - Ş - - Ş

3 Değerli Sinirbilimciler, 13. Ulusal Sinirbilim Kongresi Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) desteği ve Selçuk Üniversitesi nin ev sahipliğinde 30 Nisan 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Konya da düzenlenecektir. Selçuklu Devletine başkentlik yapmış Anadolu nun en güzel ve bereketli yörelerinden biri olan Konya, Mevlana ve Nasreddin Hoca gibi bilgelerin manevi huzurunda, gönül ve aklın buluştuğu yerde, sinirbilimcilere ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. Kuruluş ve hazırlık dönemi çalışmalarıyla birlikte Türkiye de yaklaşık 20 yıllık bir geçmişi olan sinirbilim toplantıları, 2001 yılından itibaren Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK) adı altında her yıl düzenlenmeye başlamıştır. Zaman içerisinde, USK ların hem katılımcı sayısı, hem de klinik ve pre-klinik disiplinlerden çeşitliliği artış göstermiştir. 13. USK da, moleküler ve hücreselden davranışa, yapısaldan görüntülemeye, metodolojiden deneysel modellere ve yeni tedavi stratejilerine kadar sinirbilimin her alanından konferans, sempozyum, panel ve sunumlara yer verilecektir. Ayrıca, kongrenin ilk günü düzenlenecek kurslarla genç sinirbilimcilerin bilgi, beceri ve perspektiflerinin gelişmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Kongremiz değerli bir ulusal sinirbilimci kitlesi, Avrupa ve ABD den seçkin uluslararası ve Türk bilim insanları ile FENS, IBRO ve SfN yönetim çevrelerinden üst düzey temsilcileri ağırlayacaktır. Kongremizi, vizyon ve misyon bildiğimiz değerler ve ilkeler doğrultusunda; ama aynı zamanda, mevcut bağlarımızın daha da güçlenmesi, etkili kararlar alabilme, sinirbilimciler arasında yeni proje ortaklıklarına fırsat sağlama, öğrenme ve sosyal program boyutlarında da elimizden geldiğince zengin ve özendirici olarak düzenlemeye çalışmaktayız. 13. USK ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, bahar ortasında doğal ve kültürel zenginliklerle dolu Konya da buluşmayı diliyoruz. Saygılarımızla Kongre Eş-Başkanları Prof. Dr. Bayram Yılmaz (TÜBAS) Prof. Dr. H. Serdar Gergerlioğlu (Selçuk Üniversitesi)

4 Kongre Eş-Başkanları: Prof. Dr. Bayram Yılmaz (TÜBAS) Prof. Dr. H. Serdar Gergerlioğlu (Selçuk Üniversitesi) Düzenleme Kurulu : (Soyadına göre alfabetik sırayla) Prof. Dr. H. Serdar Gergerlioğlu, Yerel Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ender Erdoğan, Kongre Sekreteri Prof. Dr. Emel Ulupınar, TÜBAS Genel Sekreteri Dr. M. kbal Alp, Kongre Saymanı Prof. Dr. Gürkan Öztürk, TÜBAS Saymanı Doç. Dr. Seza Apilioğulları Prof. Dr. Hülagü Barışkaner Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hakan Ekmekçi Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu Bilim Kurulu: (Soyadına göre alfabetik sırayla) Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç, Bilim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Esat Adıgüzel Prof. Dr. Erdal Ağar Prof. Dr. Gökhan Akdemir Prof. Dr. Feyza Arıcıoğlu Prof. Dr. Murat Atmaca Prof. Dr. Ahmet Ayar Prof. Dr. Ramazan Bal Prof. Dr. Erol Başar Prof. Dr. Cengiz Başoğlu Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl Prof. Dr. Turgay Dalkara Prof. Dr. Tamer Demiralp Prof. Dr. Murat Emre Prof. Dr. Şule Gök Doç. Dr. Burak Güçlü Onur Kurulu: Prof. Dr. Hakkı Gökbel Prof. Dr. Nuran Hariri Prof. Dr. Gönül Peker Prof. Dr. Gazi Yaşargil (Soyadına göre alfabetik sırayla) Doç. Dr. Hakan Karabağlı Yrd. Doç. Dr. Ayşe Kartal Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç Prof. Dr. Selim Kutlu Prof. Dr. Şerefnur Öztürk Yrd. Doç. Dr. Mehmet Öz Doç. Dr. Yavuz Selvi Prof. Dr. Gülgün Şengül Prof. Dr. Zekeriya Tosun Prof. Dr. Neşe Tunçel Yrd. Doç. Dr. Serhat Türkoğlu Doç. Dr Nadire Ünver Doğan Prof. Dr. Yasemin Gürsoy-Özdemir Prof. Dr. Hakan Gürvit Prof. Dr. Lütfü Hanoğlu Prof. Dr. Lütfiye Kanıt Prof. Dr. Yücel Kanpolat Prof. Dr. Sacit Karamürsel Prof. Dr. Haluk Keleştimur Prof. Dr. Işıl Aksan Kurnaz Prof. Dr. Cafer Marangoz Prof. Dr. Nuhan Puralı Prof. Dr. Filiz Onat Prof. Dr. Uğur Türe Prof. Dr. Kemal Türker Doç. Dr. Faruk Uğuz Prof. Dr. smail Hakkı Ulus Prof. Dr. Tayfun Uzbay Prof. Dr. Ertan Yurdakoş (Düzenleme Kurulu)

5 Türkiye de lk Ulusal Sinirbilimleri Kongresi, 1993, stanbul (Uluslararası Katılımlı, IBRO, TÜBTAK ve Cumhurbaşkanlığı destekli) (Nuran. Hariri, Nuran Gökhan ve Gönül Ö. Peker) Türkiye de Nörobilimlerin Bugünü ve Geleceği, 2001, Uludağ (Turgay Dalkara v.d. TÜBA Üyeleri, TÜBTAK Beyin Araştırmaları Planlama ve Koordinasyon Komisyonu) ş 1. USK, 2002, Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir (Ferhan Esen ve Güher S. Direskeneli / Emel Ulupınar ve Pınar Yamantürk) 2. USK, 2003, Uludağ Üniversitesi (smail Hakkı Ulus / Mehmet Cansev ve Sertaç Yılmaz) 3. USK, 2004, Pamukkale Üniversitesi (Türker Şahiner / Necdet Ardıç / Melike Şahiner) 4. USK, 2005, Mersin Üniversitesi (Hüseyin Beydağı / Seyit Ankaralı) 5. USK, 2006, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (Bektaş Açıkgöz / Emine Y. Sipahi) 6. USK, 2007, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Safranbolu (Bektaş Açıkgöz / Emine Y. Sipahi) 7. USK, 2008, Çukurova Üniversitesi, Adana (Yakup Sarıca / Kezban Aslan) 8. USK, 2009, Abant zzet Baysal Üniversitesi, Bolu (Doç. Dr. Nebil Yıldız ve Filiz Onat / Mustafa Sercan ve Fatma Töre) 9. USK, 2010, Yeditepe Üniversitesi, stanbul (Gönül Ö. Peker ve Bayram Yılmaz / Ertuğrul Kılıç ve Işıl A. Kurnaz) 10. USK, 2011, stanbul Üniversitesi, stanbul (Sacit Karamürsel ve Hakan Gürvit) 11. USK,2013, Ege Üniversitesi, zmir (Gönül Ö. Peker ve Bayram Yılmaz / Emel Ulupınar) 12. USK, 2014, Bahçeşehir Üniversitesi, stanbul (Ertan Yurdakoş ve Yasemin Keskin-Ergen)

6 Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinir Bilimleri Derneği (TÜBAS), daha nitelikli bir yaşam için beyin araştırmacılarını, beyin araştırmalarını ve beyin / sinirbilim eğitimini geliştirmek amacıyla 1991 yılında kurulmuştur. Bugün itibarıyla Manisa, Kayseri ve Denizli şubeleri bulunan TÜBAS ın tüm Türkiye den, çok çeşitli akademik ardalan ve meslekten gelen 350 yi aşkın temel ve klinik sinirbilimci üyesi bulunmaktadır. International Brain Research Organisation (IBRO) (Dünya Beyin Araştırmaları Federasyonu nda Davetli ve Tam Üye-1992) ve Federation of European Neuroscience Societies de (FENS) (Avrupa Sinirbilim Dernekleri Federasyonu nda Kurucu ve Tam Üye-1998) temsil edilen ayrıca, Society for Neuroscience ın (SfN) (Amerikan Sinirbilimleri Derneği) Türkiye Şubesi (2003) olarak da işlev gören ilk ulusal sinirbilim derneğimizdir. TEMEL GÖRÜŞ, LKE, VZYON Daha nitelikli bir yaşam için beyin araştırmacılarını, beyin araştırmalarını ve beyin / sinir - bilim eğitimini geliştirmek. TEMEL HEDEFLER, MSYON Beyin ve sinir sisteminin yapı işleyiş ve davranışını anlamaya aksaklıkları ve hastalıkları ile ilgili durumlarla baş etmeye çalışan Türkiye'deki tüm temel, klinik ve davranış bilim araştırmacıları ve kurumları arasında iletişim, bütünleştirme ve eşgüdümü sağlamak. Beyin ve açılımları ile ilişkili tüm disiplinler, uzmanlık konuları, araştırma alanları ve yaklaşımlar bağlamında; koşulsuz olarak ; çeşitlilik, farklılık, akademik özgürlük, çoğulculuk ve işbirliği anlayışını geliştirmek. Uluslararası ilişkiler kurarak ; bilginin, teknojinin ve deneyimlerin hızlı, etkin ve eşitlikçi paylaşım ve değişimi yolu ile Türkiye'de sinir bilimlerinin gelişmesini sağlamak ve Türkiye'deki sinirbilimsel gelişmeleri dünyaya duyurmak. Türkiye'deki sinirbilimsel insan kaynakları, entellektüel potansiyel ve altyapı ve finans kaynaklarını belirleyerek etkin ve yararlanımları ve geliştirilmeleri konusunda yurt içi ve yurt dışında; devlet, özel ve sivil sektör üzerinde kamuoyu ve baskı ögesi oluşturmak. Türkiye'de evrensel standartlara uygun; ancak, ülkesel, bölgesel ve yöresel gereksinimlere önemle yer veren akademik özgürlük ilkeleri ile uyumlu sinirbilim araştırma ve (mezuniyet öncesi ve sonrası) eğitim önceliklerini standartlarını oluşturmak, geliştirmek ve denetlemek. Bu amaçla oluşturulacak "BLM VE EĞTM KURULU"nun felsefesini ortaya koymak ve yönetimi geliştirmek. Ülke ve toplum gerçeklerinden hareket ile "Beyin farkındalığı / beyin bilinci" oluşturarak, birey ve toplumda beyin sağlığının beyin performasının geliştirilmesi yolunda halk eğitimi hizmeti vermek. Belirtilen amaçlara uygun ulusal ve uluslararası anlaşmalar yapmak, fonlar oluşturmak ve genç sinirbilimcileri öncelikle gözeterek, farklı düzeydeki farklı hedef kitlelere yönelik etkinlikler düzenlemek.

7 ULUSAL VE ULUSLARARASI ÜYELK, ANLAŞMA VE ŞBRLKLER Kurumsal IBRO Üyeliği (davetle) ; Nisan 1992 IBRO Yönetim Konseyi Üyeliği ve Nominating Committee Üyeliği EURO-AISIAN COMMISSION OF IBRO Kurucu Önderliği; Aralık 1996 ANDP (K. Amerika) Lojistik Desteği; 1996 Ukrayna Bilim Akademisi, Kiev Bogomoletz Enstitüsü;1996 Davetli Seminerler ve Genç Arastırmacı Destekleri DANA Desteği ile Dünya Beyin Haftası Eşgüdümü, Temsil ve Üyelikler; 1997 den beri EDAB Desteği ile Dünya Beyin Haftası Eşgüdümü, Temsil ve Üyelikler; 1998 den beri Kurumsal FENS Kurucu Üyeligi (davetle); Temmuz 1998 FENS Council Üyeliği, Schools Committee ve Membership Committee Üyelikleri Louisiana State Un. Health Sci. Ctr ve Ctr of Excel. for Brain Research, Ekim 1998 Biyenal Uluslararası MS Sinirbilim Yaz Okulları, Araştırma Bursları, Doktora Eğitimi Bursları EÜBAM, EBILTEM, ERGEFAR, STK lar, Özel Sektör ile şbirlikleri; 1993 TÜBITAK, TMAÜ, IMS, TPD, TATD, Sağlık, M. Eğitim, Dışişleri Bakanlıkları ile işbirlikleri; 1993 zmir Büyükşehir Belediyesi ile şbirlikleri; 1998 Society For Neuroscience (K. Amerika) Uluslararası Şube Statüsü; Mayıs 2003 BLMSEL ve MESLEK EĞTM ETKNLKLER Ulusal Yıllık Sinirbilim Kongreleri Temel Sinirbilim Kursları Uluslararası Biyenal Mezuniyet Sonrası Sinirbilim Yaz Okulları (EGE-BINGSS); 1999dan beri Sempozyumlar Uluslararası Ünlü Biliminsanı / Eğitimcilerin davet edildiği Konferanslar Ulusal Sinirbilim Öğrenci Kongrelerine Destek ARAŞTIRMA ve EĞTM BURSLARI Türk Doktora ve Doktora Sonrası Öğrencileri için ABD de Society for Neuroscience Kongre Kayıt ve Seyahat Bursları TOPLUM YÖNELML EĞTM ETKNLKLER ve DANIŞMANLIK HZMETLER Beyin Haftası Etkinlikleri: Konferans, Panel, Toplu Film Gösterimi, Laboratuvar Ziyaretleri, Okulöncesi ve lköğretim Kurumlarında Etkileşimli, Eğlenceli Beyin Dersleri, Köy Okulları Ziyaretleri, Ulusal Bilgi-Kompozisyon ve Resim Yarışmaları, Popüler Bilim Yayınları, Radyo ve TV programları zmir Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi Vakfı, Deneme Bilim Merkezi, Ege Üniversitesi Bilim Fuarı Etkinlikleri zmir Yerel Gündem 21 Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Fuar Etkinlikleri

8 13. USK TEMEL KONU BAŞLIKLARI: (A) MOLEKÜLER VE HÜCRESEL SNRBLM (SNYAL LETM DÜZENEKLER VE PLASTSTE, (B) SNAPTK LETM, EKSTABLTE VE PLASTSTE, (C) GELŞM VE YAŞLANMADA NÖRO-PLASTSTE, (D) OTONOM, NÖRO-HORMONAL, DÖNGÜSEL VE DĞER HOMEOSTATK DÜZENLENMELER, (E) DUYSAL VE MOTOR DZGELER, (F) BLŞSEL, DAVRANIŞSAL VE TOPLUMSAL SNRBLM, (G) NÖRO-GENETK VE NÖRO-EPGENET (H) EVRMSEL SNRBLM, (I) KURAMSAL VE KOMPÜTASYONEL SNRBLM, (J) NÖROLOJK VE PSKYATRK BOZUKLUKLAR, (K) NÖRO-MMÜNOLOJ, BOZUNUMSAL VE ONARICI PLASTSTE, (L) PSKO-NÖRO-KMYA, PSKO-NÖRO-FARMAKOLOJ VE PLASTSTE, (M) NÖRO-REHABLTASYON (YEN AÇILIMLAR, BÜTÜNSEL YAKLAŞIMLAR, NÖRO-TEKNOLOJ, ROBOTK), (N) SNRBLM ARAŞTIRMALARINDA GÜNCEL AÇILIMLAR (LAÇ GELŞTRME, GÖRÜNTÜLEME, DĞER METODOLOJ VE TEKNOLOJLER), (O) FARKLI MESLEKSEL ALANLAR VE FARKLI AŞAMALARDA SNRBLMLER EĞTM (TASARLAMA, YÖNETM, NTELK GELŞTRME), (P) SNRBLM VE TOPLUM (SNRBLMCLERN TOPLUMSAL SORUMLULUĞU), (R) NÖRO-EĞTM, NÖRO-EKONOM, NÖRO-ETK, NÖRO-FELSEFE, NÖRO-POLTKA, NÖRO-SANAT, NÖRO-TARH, (S) SNRBLM ARAŞTIRMALARINDA VE UYGULAMA ALANLARINDA FIRSATLAR VE ZORLUKLAR, (T) SNRBLMLER ORTAK DLNDE YALINLAŞMA, TÜRKÇELEŞME VE UZLAŞMA, (U) Diğer (lütfen belirtiniz)

9 Ş Konya Dünya üzerinde insanlığın ilk yerleşim yerlerindendir. Tarihin tüm dönemlerinde izler taşıyan Konya bir açık hava Müze şehirdir. Her dönem mparatorluklardan izler ve eserler taşır. Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı mparatorlukları bu tarihi akış içinden en yeni sayılabilecek mparatorluklardır. Roma ve Bizans dönemlerinde çok önemli bir Askeri ve Ticari Merkez olan Konya Selçuklular döneminde başkent; Osmanlılar devrinde ise bir Kültür, Sanat, Bilim ve lim Şehridir. Konya birçok Hak aşığı ve Gönül Dostunu da bağrında barındırmıştır, Hazreti Mevlana Celaleddin Rumi, Şemsi Tebrizi, Sadrettin Konevi, Muhyiddin Arabi gibi Alim, lim adamı, nsanlık için büyük değerler öğreten yol gösteren Büyük isimlerdir. Konya sayısız Tarihi ve Doğal güzelliğede sahiptir, vriz Kaya Anıtı, Eflatunpınar Anıtı, Eski Sille yerleşim yeri, nsanlık tarihine ışık tutan Çatalhöyük, Şehir içinde bulunan Camii, Medrese, Köprü, Hamam, Kale, Kervansaray, Hanlar ve diğer eserler Konya Kentini bir nci gibi süsler. Tarihi pek Yolu üzerinde bulunan Konya bu güzergahta bulunan en önemli şehirlerden idi. Cumhuriyet döneminde Atatürk lke ve nkilap'larını ilk kabul edip uygulayan ilk Şapka ve Modern kıyafete uyum sağlayan illerdendir. Konya'daki Atatürk Anıtı Türkiye'nin ilk Atatürk Anıt'larındandır. klimi : Kara iklimi hüküm süren Konya'da yaz kuru ve sıcak, kış soğuk ve yağışlı olmaktadır.

10 Şehir çi Ulaşım: Konya toplu ulaşım sisteminde (otobüs-metro) bütünlük sağlayan Elkart sistemi uygulanmaktadır. Konya genelinde yaygın bayiliklere kart satışı ve kontör yüklemesi yapılabilmektedir. Kongre Merkezine ulaşım için şehir merkezi ile Selçuk Üniversitesi arasında 24 saat çalışan tramvay kullanılabilir. Kongre Merkezi ne en yakın tramvay durağı Tıp Fakültesi durağından Kongre Merkezi 5 dakika yürüme mesafesindedir. Sehir Dışı Ulaşım: Demiryolu: stanbul Konya arasında her gün işleyen hızlı tren seferleri başlamıştır. Ankara ve Eskişehir ile Konya arasında da hızlı tren seferleri yapılmaktadır. Havayolu: Türk Hava Yolları - Pegasus Havayolları - Sunexpress - Atlasjet - Karayolu: stanbul Ankara Antalya zmir Konya 715 km Konya 262 km Konya 305 km Konya 561 km

11 Kongre Merkezi: Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi DAVET MEKTUBU Katılımcıların talep edecekleri resmi davetiye yazısı kongre web sayfasında davet mektubu menüsündeki form kullanılarak oluşturulabilmektedir. Adınıza davet mektubu oluşturmak için tıklayınız. KONGRE DL Kongrenin resmi dili Türkçedir. Bildiri özetleri ngilizce ve Türkçe olarak hazırlanacak ve gönderilecek olup, sunumları Türkçe olarak yapılacaktır. YAKA KARTI Tüm kayıtlı katılımcıların toplantı süresi boyunca, kongre merkezine, bilimsel oturumlara, sergi ve poster alanına, sosyal programlara girişlerinde kayıt masasında verilecek olan yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir. KONGRE VE KURS KATILIM SERTFKALARI Tüm kayıtlı kongre katılımcılarına kongreye katılım belgesi verilecek olup, kurs katılımcıları ayrıca katıldıkları kursun katılım belgesini de alacaklardır.

12 Stand alanı kiralama; 6 m2 Stand : TL + %18 KDV 10m2 Stand : TL +%18 KDV 6m2 stand alanına 2 adet yaka kartı dahildir. 10m2 stand alanına 3 adet yaka kartı dahildir. Yaka kartına dahil olanlar: 3 Öğle Yemeği, 6 adet Kahve Molası, Açılış Kokteyli. Ekstra Sergi Yaka Kartı: 125.-TL / kişi başı Stand Ölçüleri Stand No. m2 Stand No. m2 Stand No. m2 Stand No. m Stand yükseliği max metreyi geçmemelidir. Sergi takvimi: 29 Nisan 2015, Çarşamba Hazırlık 09:00 13:00, Stand kurulumları 13:00 18:00, Stand dekorasyon 30 Nisan 2015, Perşembe Hazırık + Sergi 09:00 13:00, Stand dekorasyon 14:00 19:00, Açılış Töreni ve Açılış Oturumu 19:00 20:30, Açılış Kokteyli 01 Mayıs 2015, Cuma - Sergi 08:00 18:00, Tam gün Sergi 02 Mayıs 2015, Cumartesi - Sergi 08:00 18:00, Tam gün Sergi 03 Mayıs 2015, Pazar - Sergi 08:00 16:00, Tam gün Sergi 16:00 19:00, Standların toplanması ve çıkış

13

14 Açılış Kokteyli TL Toplantı salonu fuaye sinde firma bayrak ve bannerları konulacak. Masalarda firma bayrakları yer alacaktır. Sponsor olduğu günden itibaren logosu kongre web sayfasında yayınlanacak. Logodan firmanın web sayfasına link verilecektir. Kongre esnasında sponsor panosunda firma logosu konulacaktır. Mini Programda sponsor olarak teşekkür edilecektir. Öğle yemeği TL 30 Nisan 1 Mayıs ve 2 Mayıs 2015 günleri servis edilecek set menü öğle yemeği, 1adet sponsorluğudur. Öğle yemeği biletlerinde firma logosu kullanılacak. Sponsor olduğu günden itibaren logosu kongre web sayfasında yayınlanacak. Logodan firmanın web sayfasına link verilecektir. Kongre esnasında sponsor panosunda firma logosu konulacaktır. Mini Programda sponsor olarak teşekkür edilecektir. Kahve molası (günlük 2 kahve molası ) TL 30 Nisan 01 Mayıs ve 2 Mayıs 2015 günleri, 1 günde servis edilecek 2 adet kahve molası sponsorluğudur. Kahve molası servis edilecek alandaki büfe ve masaların üzerinde firma bayrakları. Sposnor firma extra maliyetini karşılyarak peçeteler üzerine logosunu bastırabilir. Sponsor olduğu günden itibaren logosu kongre web sayfasında yayınlanacak. Logodan firmanın web sayfasına link verilecektir. Kongre esnasında sponsor panosunda firma logosu konulacaktır. Mini Programda sponsor olarak teşekkür edilecektir. Poster TL Poster sunumlarını yapılacağı, poster panolarının sponsorluğudur. Panolarda bulunan poster numaraları ile birlikte firma logosu bulunacaktır. Poster salonunda firma bayrak ve bannerları konulacak. Sponsor olduğu günden itibaren logosu kongre web sayfasında yayınlanacak. Logodan firmanın web sayfasına link verilecektir. Kongre esnasında sponsor panosunda firma logosu konulacaktır.

15 Mini Programda sponsor olarak teşekkür edilecektir. Kongre Çantası TL Katılımcılara verilecek kongre çantası sponsorluğudur. Sponsorluk bedeline çantanın üretim maliyeti dahildir. Çanta model seçimi ve üretimi organizasyon komitesine aittir. Kongre Çantasında kongre logosu ile birlikte firma logosunun kullanılması Sponsor olduğu günden itibaren logosu kongre web sayfasında yayınlanacak. Logodan firmanın web sayfasına link verilecektir. Kongre esnasında sponsor panosunda firma logosu konulacaktır. Mini Programda sponsor olarak teşekkür edilecektir. Yaka kartı kordonu TL Sponsorluk bedeli üretim maliyeti dahildir. Sponsor firma logosu ve ismi bulunan yaka kartı iplerinin model ve üretimi organizasyon komitesine aittir. Basılı Malzemelerde Firma Reklam Sayfası Mini Program Tam sayfa (renkli) : TL Çanta içine firma reklamı 750.-TL Kongre için hazırlanacak katılımcı çantalarına konulmak üzere firma reklamı A-4 ebadında max. 2 sayfa olacak şekilde En fazla 4 firma reklamı alınacaktır. * Tüm sponsorluk kalemlerinde %18 KDV hariçtir. * Hükümet tarafından KDV oranında yapılacak değişikliler faturalara yansıtılacaktır.

16 - Bilimsel Program Önerilerini Değerlendirme Sonuçlarının duyurulması: 30 Ocak Bildiri (ve diğer Sunum) Özetleri son gönderim tarihi: 27 Mart Erken Kayıt bitiş tarihi: 27 Mart Özet Kabul Bildirimleri: 27 Mart 2015 Ş Kenes Turkey Şirin Sokak, No: Emirgan, Sarıyer / stanbul Telefon : Faks : Kongre Hakkında Genel Konular : Selen Akün Bilimsel çerik : Selen Akün Kayıt & Konaklama : Pınar Çobanoğlu Sergi & Sponsorluk : Erdem Köksaldı

17 Ş Lütfen bu formu aşağıda belirtilen adrese gönderiniz; Erdem Köksaldı, Kenes Turkey Şirin Sk. No:58 Emirgan, Sarıyer, stanbul, Turkey Tel: / Faks: E-posta: Firma Adı lgili Kişi... Bölüm/Görev Firma Adresi Şehir... Vergi Dairesi... Vergi No... Telefon... Faks... Aşağıda belirtilen sponsorluk ve sergi kalemlerinden ilgilendiklerinizi işaretleyiniz: Sergi Alanı;... m2 (425 TL + KDV / m 2 ) Lütfen tercih ettiğiniz ilk iki standın numarasını belirtiniz. 1.Tercih:... 2.Tercih:... Stand yerleşimi başvuru ve tercih sıralaması doğrultusunda yapılacaktır. Ek Firma Temsilcisi Yaka Kartı;...adet (125 TL + KDV /adet) Açılış Kokteyli Sponsorluğu (2.800 TL + KDV) Kahve Molası Sponsorluğu 30 Nisan 2015 (1.250 TL + KDV) Kahve Molası Sponsorluğu 01 Mayıs 2015 (1.250 TL + KDV) Kahve Molası Sponsorluğu 02 Mayıs 2015 (1.250 TL + KDV) Öğle Yemeği Sponsorluğu 30 Nisan 2015 (1.850 TL + KDV) Öğle Yemeği Sponsorluğu 01 Mayıs 2015 (1.850 TL + KDV) Öğle Yemeği Sponsorluğu 02 Mayıs 2015 (1.850 TL + KDV) Poster Panosu Sponsorluğu Çanta Sponsorluğu Yaka Kartı Kordonu Sponsorluğu Mini Program Tam Sayfa Reklam Çanta çi Duyuru Sponsorluğu (1.500 Tl + KDV) (2.000 TL + KDV) (1.500 TL + KDV) (2.000 TL + KDV) (750 TL + KDV) - Sponsorluk ve sergi ödemelerine ilişkin faturalar Sempozyum tarihlerini takiben kesilecektir. - KDV oranı tüm sponsorluk ve sergi kalemleri için %18 olup, hükümet ve yetkili kurumlar tarafından KDV oranında yapılacak artış faturaya yansıtılacaktır. Sponsorluk ve/veya sergi alanı ile ilgili tüm iptal taleplerinin yazılı olarak Sempozyum Sekreteryasına (Erdem Köksaldı, iletilmesi gerekmektedir. - 1 Mart 2015 ve öncesinde iletilen iptallerde, sponsorluk/sergi tutarı banka masrafları düşülerek iade edilecektir Mart 2015 tarihleri arasında iletilen iptallerde sponsorluk/sergi tutarının %50 si banka masrafları düşülerek iade edilecektir. - 1 Nisan 2015 tarihi itibariyle iletilen iptallerde iade yapılmaz. GENEL KOŞULLAR Bu başvuru formunu imzalayarak, Sponsorluk ve Sergi Dosyasında belirtilen şartları ve bu formun ikinci sayfasında bulunan Genel Koşulları yerine getireceğimizi kabul ve taahhüt ederiz. ÖDEME YÖNTEMLER Banka Havalesi / EFT Hesap Adı: Kenes Uluslararası Kongre Turizmi ve Ticaret Ltd.Şti. Banka/Şube: Garanti Bankası / Topkapı Sanayi Şb. (286) IBAN No(TL): TR Kredi Kartı ile Ödeme Visa Eurocard Mastercard Kart Numarası : / / / / / / / / / / / / / / / / Geçerlilik Tarihi / / Ay / / Yıl Güvenlik Kodu / / / KDV DAHL TOPLAM TUTAR (TL) ÖDEME ve PTAL ŞARTLARI Sponsorluk ve sergi alanı katılımları için aşağıdaki ödeme planı öngörülmektedir: Kontrat imzasında; 60% 03 Nisan 2015 tarihinde; 40% - Sponsorluk ve sergi ödemelerinin Sempozyum tarihleri öncesinde tümüyle tamamlanması gerekmektedir. Tarih: mza, Kaşe: Lütfen bu formu aşağıda belirtilen adrese gönderiniz; 13. Ulusal Sinirbilim Kongresi, Kongre Sekreteryası : Kenes Turkey / Erdem Köksaldı / Faks:

18 Ş GENEL KOŞULLAR Madde 1: Adı geçen sergide katılımcı olarak yer alabilmek için, katılımcı firmanın gerekli ödemeyi imzalı başvuru formuyla birlikte organizatör firmaya iletmesi gerekmektedir. Bunu takiben organizatör firma standın kiralandığına dair resmi kabul belgesini katılımcı firmaya gönderecektir. Madde 2: Sergiye katılmak üzere başvuru formunu imzalayan kuruluşlar (MÜŞTER) ve organizatör firma ise (KENES TURKEY) olarak anılacaktır. Formun geçerli olabilmesi, tarafların bütün katılma koşullarını aynen kabul etmesine bağlıdır. Madde 3: Müşterinin yükümlülüğü başvuru formunu imzalamasıyla başlar, imzadan sonra sergi ya da fuara katılmayı reddetmesi müşteriyi yükümlülüklerinden kurtarmaz. Madde 4: KENES TURKEY sergi alanını standlara bölünmüş, ekstra talepler varsa karşılanmış olarak hazır hale getirecektir. Müşteriye kiralanacak stand alanı, sergi alanı krokisinde işaretlenecek, boyutları, fiyatı ve ödeme koşulları da başvuru formunda gösterilecektir. Müşteri standart stand paketi almışsa firma adı, standart tek tip yazı karekteriyle ziyaretçilerin rahatlıkla görüp okuyabilecekleri şekilde KENES TURKEY tarafından yazılacaktır. Madde 5: Müşteri kiraladığı standın özel dekorasyon projesi için KENES TURKEY den onay almak zorundadır. KENES TURKEY projeyi denetlemek ve uygunluğunu sağlamak için gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir. Madde 6: KENES TURKEY sergi alanı sahiplerinin talebi üzerine veya herhangi bir geçerli sebepten dolayı stand alanının planını yeniden düzenleme ve standın yerini değiştirme hakkına sahiptir. Stand yükseliği max. 2 metreyi geçmemelidir. Madde 7: Sergi kira ücretlerinin hesaplanmasında; I. 1 metrekare birim olarak alınacaktır. Ücret metre kare birim fiyatıdır. II. Danışma bürosu hizmetlerinin sağlanması III. Sergi alanı içi genel güvenlik ve temizliğin sağlanması (Standların içini temizlemekle müşteri yükümlüdür) IV. Sergiye katılacak firmalar sergi alanı içindeki ürünlerinin güvenliği ve sigortasından kendileri yükümlüdür. Madde 8: Sergi kira tutarı dışında kalan ve ancak müşterinin talep etmesi halinde ücret karşılığında yerine getirilecek hizmetler şunlardır, I. lave sergi yaka kartı II. Telefon görüşmeleri + Int. Bağlantısı III. kram hizmetleri IV. Ek stand malzemesi Madde 9: Standın iç dekorasyonunu müşteri, masraflarını karşılayarak kendisi yaptırır. Sergi açılışından kapanışına kadar kendi standında teknik ve ticari bilgi verecek nitelikte bir eleman bulundurmak da müşterinin yükümlülükleri arasındandır. Madde 10: Sergi alanı 30 Nisan 2015 ve Mayıs 2015 tarihlerinde açık kalacaktır. Sergi boyunca stand ve sergilenecek ürünlerin üzeri kapatılmamalı ve sergi görevlileri standlarda hazır bulunmalıdır. Madde 11: Sergi hazırlık günü 29 Nisan 2015 tarihinde 13:00-18:00 saatleri arasındadır. Sergi kapanış günü olan 02 Mayıs 2015 tarihinde 16:00-19:00 arasında tüm standlar boşaltılmış olacaktır. Bu süre içinde boşaltılmayan mallar ve malzemeler KENES TURKEY görevlileri tarafından sergi alanı dışına çıkartılabilir. Bunun için müşteriye önceden uyarıda bulunulmaz. Doğacak zararlar ve yapılacak her türlü harcamaların ödeme yükümlülüğü müşteriye aittir. Madde 12: KENES TURKEY tarafından üstlenilen fuar organizasyonunun tamamı veya bir bölümü zorlayıcı sebeplerle (Force Major) imkansızlaşabilir (Hükümet ve resmi makamların müdahaleleri ile savaş, grev, ayaklanma, karantina, salgın hastalık, kargaşalık, tabi afetler, KENES TURKEY in iradesi dışında kalan durumlar). Yukarıda yazılan sebeplerden birinin meydana gelmesi halinde KENES TURKEY hiç bir yükümlülük taşımaz. Madde 13: Başvuru formunu imzalayan müşteri, katılma koşullarına ve hazırlanan sergi takvimine uymakla yükümlüdür. Madde 14: PTAL POLTKASI: ptaller yazılı olarak KENES TURKEY e iletilmelidir. 1 Mart 2015 tarihine kadar yapılacak iptallerde ücretin tamamı geri ödenir Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak iptallerde toplam ücretin %50 si tahsil edilir. Eğer firma bu tarihten önce %50 den fazla ödeme yapmış ise, KENES TURKEY %50 nin üzerinde olan miktarı, banka masrafları düşülerek sergi bitiminden 15 gün sonrasına kadar FRMA ya geri öder. 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren yapılan iptallerde kiralama ücretinin tamamı tahsil edilir, geri ödeme yapılmaz. Madde 15: Stand alanı içerisinde yapılan aktiviteler; promosyonel malzeme dağıtımı, aktivite düzenlenmesi, yiyecekiçecek dağıtımı, stand alanında tanıtım için ses ve görüntü aletleri kullanılırken özellikle seslerinin çevre standları, genel stand alanı ve katılımcıları rahatsız etmeyecek şekilde yapılması gerekmektedir. Madde 16: Firmalar kiraladıkları stand alanı dışında hiçbir şekilde firmalarının ve/veya ürünlerinin tanıtımı yapamazlar. Madde 17: Firmalar otel/kongre merkezine herhangi bir şekilde maddi zarar vermeleri halinde zarar ziyanı ödemekle yükümlüdür. Madde 18: Stand planı ölçüleri dışına çıkılması halinde, stand alanının sökülerek ölçülere uygun halde tekrar monte edilmesi gerekmektedir. Madde 19: Stand alanı içinde yapılacak yiyecek & içecek ikramları konusunda otel /kongre merkezi yönetmelikleri geçerli olacaktır. Bu nedenle stand alanı içinde yapılacak ikramlar için önceden KENES TURKEY ye bilgi verilmesi gerekmektedir. Madde 20: MUACCELYET FAZ ŞARTI ; Ödemeler başvuru formunda belirtildiği gibi olup, herhangi bir sebeple ödemenin gecikmesi halinde taksitlendirilmiş alacağın tamamı hiçbir ihtara gerek kalmadan muaccel hale gelecektir. A) Muaccel hale gelen yabancı para cinsinden alacakları KENES TURKEY muaccel hale geldiği günden itibaren TL ye çevirerek tahsilini isteyebileceği gibi yabancı para cinsinden de isteme seçimlik hakkına sahiptir. B) Muaccel hale gelmiş alacakların tahsilinde temerrüd anından tahsili anına kadar TL cinsinden alacaklar için %10, döviz cinsinden alacaklar için aylık %3 gecikme faizi uygulanacaktır. Madde 21: ANLAŞMANIN BÜTÜNLÜĞÜ; Bu anlaşma taraflar arasında bu konuda varılmış bütün mutabakatı kapsar ve yazılı ya da sözlü eski bütün öneri beyan ve mutabakatların yerine geçer. Bu anlaşma değişiklilerin yazılı olacak ve tarafların yetkili temsilcileri tarafından imzalanacaktır Madde 22: ANLAŞMANIN BÖLÜNEBLRLĞ; Bu anlaşmanın herhangi bir maddesinin tamamı ya da bir kısmının geçersiz olduğu konusundaki bir mahkeme tespiti diğer hükümlerin uygulanabileceğini etkilemeyecektir. Madde 23: SÖZLEŞMENN SONA ERMES; Tarafların sözleşmenin sona ermesi tarihinden önce işbu sözleşmeden doğmuş hak ve borçlarını etkilemez. Bu sözleşmenin belirtilen şartlar altında sona ermesi halinde KENES TURKEY MÜŞTER ye karşı yükümlülük altında olmayacağı gibi MÜŞTER de KENES TURKEY den tazminat zarar ziyan kar mahrumiyeti vs. herhangi bir talepte bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder. Madde 24: DELL ŞARTI ; Bir uyuşmazlık halinde tarafların sunacakları belgelerin birbiriyle çelişmesi durumunda KENES TURKEY in kayıtları esas alınacaktır. Madde 25: YETK ŞARTI; ş bu sözleşmenin uygulanmasında ortaya çıkacak uyuşmazlık çözümünde stanbul Mahkemeleri ve stanbul cra Daireleri Yetkilidir. Madde 26: Anlaşma koşulları başvuru formunun bir parçası olup, başvuru formunun imzalanmasıyla sözleşme tamam olur. Madde 27: ş bu anlaşma 27 maddeden oluşmaktadır.

19 Address: Şirin Sokak, No:58 Emirgan Sariyer Istanbul, Turkey Phone: Fax: Web:

DAVET YAZISI...2 TÜRK BİYOKİMYA DERNEĞİ...3

DAVET YAZISI...2 TÜRK BİYOKİMYA DERNEĞİ...3 İÇİNDEKİLER DAVET YAZISI...2 TÜRK BİYOKİMYA DERNEĞİ...3 GENEL BİLGİLER Kurullar... 4 Antalya Hakkında... 5 Susesi Luxury Resort Belek / Antalya... 6 Önemli Tarihler... 6 İletişim Bilgileri... 7 UBK 2013

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi İÇERİK İletişim Bilgileri Önsöz İstanbul Kongre Merkezi Sponsorluklar Fuar Alanı Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi Anlaşma Koşulları ve Sözleşme 3 4 5 6 12 13 14 2 İletişim Bilgileri KONGRE MERKEZİ TDB

Detaylı

11. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ

11. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ TÜRKİYE BEYİN ARAŞTIRMALARI VE SİNİRBİLİMLERİ DERNEĞİ Daha Nitelikli Bireyler ve Toplum için Beyninizi İyi Tanıyın, Beyin Araştırmalarını Destekleyin.. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ 8 Nisan - Mayıs 03 Ege

Detaylı

13. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ

13. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ ALARI VE S İ Nİ İÇİNDEKİLER LİM BEYİN AR Bİ AŞ RM R TI Ğ R NE Kİ YE LERİ DER İ TÜ 3. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ 30 Nisan - 3 Mayıs 05 Selçuk Üniversitesi, Konya ELEKTRONİK ÖZET KİTABI www.usk05.org 3.

Detaylı

13. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ

13. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ TÜRKİYE BEYİN ARAŞTIRMALARI VE SİNİRBİLİMLERİ DERNEĞİ İÇİNDEKİLER. ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ 0 Nisan - Mayıs 05 Selçuk Üniversitesi, Konya ELEKTRONİK ÖZET KİTABI www.usk05.org . ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ

Detaylı

6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi

6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 22-25 Kasım 2013 WOW Istanbul Hotels & Convention Center ERBE 6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi ERBE İÇİNDEKİLER s.04 s.05 s.06 s.07 s.08 s.09-10-11 s.12 s.13

Detaylı

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım,

ÖNSÖZ. Kıymetli Meslektaşlarım, SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER Önsöz VESKON 4. Aile Hekimliği ve Entegre Tıp Kongresi 2014 Düzenleme Kurulu Genel Bilgiler Kongre Merkezi Kayıt Ücretleri Konaklama & Sosyal Program Stant ve Sponsorluk

Detaylı

23-26 Nisan 2015/ANTALYA

23-26 Nisan 2015/ANTALYA ULUSLARARASI KATILIMLI ULUSAL ENDOÜROLOJİ KONGRESİ 23-26 Nisan 2015/ANTALYA SPONSORLUK DOSYASI Mardan Palace Hotel www.endouroloji2015.org İÇİNDEKİLER 4 Önsöz 6 Genel Bilgiler 9 Kongre Merkezi 11 Kayıt

Detaylı

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği

Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği TAOMS 15 Bodrum - Rixos Premium Hotel Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 19-23 Mayıs, Rixos Premium Bodrum www.taoms2015.org KONGRE DÜZENLEME KURULU Dernek Başkanı Prof. Dr. Cengizhan Keskin

Detaylı

Uluslararası Çocuk İstismarı ve İhmali Kongresi I n t e r n a t i o n a l C o n g r e s s o n C h i l d A b u s e a n d N e g l e c t

Uluslararası Çocuk İstismarı ve İhmali Kongresi I n t e r n a t i o n a l C o n g r e s s o n C h i l d A b u s e a n d N e g l e c t Uluslararası Çocuk İstismarı ve İhmali Kongresi I n t e r n a t i o n a l C o n g r e s s o n C h i l d A b u s e a n d N e g l e c t 09-12 Eylül 2012 İstanbul, Türkiye Harbiye Kültür Merkezi SPONSORLUK

Detaylı

SPONSOR 1 LUK DOSYASI

SPONSOR 1 LUK DOSYASI SPONSORLUK 1 DOSYASI Kongre İsmi Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği 3. Ulusal Kongresi Kongre Tarihi ve Merkezi 6 9 Kasım 2014 / Calista Luxury Resort Otel, Antalya Toplantı Ön Programı 05 Kasım 2014

Detaylı

DAVET. Doç. Dr. Bülent ELBASAN Kongre Başkanı Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

DAVET. Doç. Dr. Bülent ELBASAN Kongre Başkanı Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü DAVET Değerli Firma Yetkilisi Türkiye Fizyoterapistler Derneği 1969 yılında kurulduğundan bu yana ülkemizde ve dünyadaki fizyoterapistlerin birbirleri ile iletişimini, bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamayı,

Detaylı

36. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 5-9 KASIM 2014 Antalya. Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ

36. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 5-9 KASIM 2014 Antalya. Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ 36. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi 5-9 KASIM 2014 Antalya Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ Bu şartname, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği nin yönetim ve sorumluluğunda

Detaylı

28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015. www.wfdcongress2015.org. İş ORTAKLIĞI, SERGİ. Paketlerİ. Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi

28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015. www.wfdcongress2015.org. İş ORTAKLIĞI, SERGİ. Paketlerİ. Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi DÜNYA SAĞIRLAR FEDERASYONU xvıı. DÜNYA KONGRESİ 28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015 İstanbul www.wfdcongress2015.org İş ORTAKLIĞI, SERGİ ve Sponsorluk Paketlerİ Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi.. İÇİNDEKİLER

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXIII. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2013) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2013 yılında düzenlenecek olan XXIII.

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXV. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2015) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2015 yılında düzenlenecek olan XXV. Ulusal

Detaylı

İŞ ORTAKLIĞI SERGİ ve SPONSOR PAKETİ

İŞ ORTAKLIĞI SERGİ ve SPONSOR PAKETİ İŞ ORTAKLIĞI SERGİ ve SPONSOR PAKETİ II. AVRUPA DEPREM MÜHENDİSLİĞİ VE SİSMOLOJİ KONFERANSI 15. AVRUPA DEPREM MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI & 34. AVRUPA SİSMOLOJİ GENEL KURUL KOMİSYON TOPLANTISI 24-29 Ağustos

Detaylı

11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN

11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN 11. ULUSAL ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ HEPATOLOJİ ve BESLENME KONGRESİ 4-8 Mayıs 2016 SAMSUN KONGRE ŞARTNAMESİ İşin konusu : 1) 4-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Samsun da düzenlenecek 11. Ulusal Çocuk Gastroenteroloji,

Detaylı

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ 1. KONU ve AMAÇ 1.1. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (bundan böyle ELDER ya da Dernek olarak

Detaylı

Dişhekimliği Kongresi 28-30 Mayıs 2015 İSTANBUL

Dişhekimliği Kongresi 28-30 Mayıs 2015 İSTANBUL TDB Uluslararası Dişhekimliği Kongresi 8-30 Mayıs 015 İSTANBUL www.tdbkongreleri.org Expodental 015 Fuar Servis Kataloğu TDB 1. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi 8-30 Mayıs 015 İSTANBUL Sayın Yetkili,

Detaylı

T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ

T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ T.C. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ (ASEGEM) EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURULMASI VE YÜRÜTÜLMESİ SÜREÇLERİ 1 Tanımlar Başarı Belgesi: Eğitim Koordinatörü: Eğitim Programı: Eğitmen: Katılım

Detaylı

Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel 3. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi düzenleme kurulu adına

Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel 3. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi düzenleme kurulu adına Değerli Firma Yetkilisi Pediatrik Rehabilitasyon Kongresinin üçüncüsünü düzenleyecek olmanın gurur ve sevincini taşıyoruz. Öncelikle siz değerli firmalarımızı Ankara da ağırlamaktan duyacağımız memnuniyetimizi

Detaylı

Ünvanı... Tel... Cep Tel...Faks... İŞ ALANINIZ : 1- ÜRETİCİ 2- BAYİİ 3- İTHALATÇI / TOPTANCI 4- İHRACATÇI 5- DİĞER (lütfen belirtiniz)...

Ünvanı... Tel... Cep Tel...Faks... İŞ ALANINIZ : 1- ÜRETİCİ 2- BAYİİ 3- İTHALATÇI / TOPTANCI 4- İHRACATÇI 5- DİĞER (lütfen belirtiniz)... KATILIM SÖZLEŞMESİ ISTANBUL 6-8 KASIM 015 İSTANBUL KONGRE MERKEZİ Kayıtlarınız için lütfen bir kopyasını saklayınız. KATALOG SİPARİŞİ İÇİN SON GÜN: 6 EKİM 015 GL events Fuarcılık A.Ş. Şerif Ali Mahallesi

Detaylı

KONGRE ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA SÖZLEŞMESİ

KONGRE ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA SÖZLEŞMESİ KONGRE ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA SÖZLEŞMESİ Madde 1. Taraflar 1.1Türk Nöroşirürji Derneği Taşkent Caddesi 13/4Bahçelievler-06500 ANKARA 1.2Türk Nöroşirürji Derneği İktisadi İşletmesi Taşkent

Detaylı

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI yıl TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI KATKIDA BULUNANLAR ORGANİZASYON SEKRETERYASI KONGRE TARİHLERİ 15-18 Ekim 2014 KONGRE MERKEZİ Hilton

Detaylı

Genel Bilgiler. Sevgili Arkadaşlar;

Genel Bilgiler. Sevgili Arkadaşlar; Sevgili Arkadaşlar; Sizlerin kıymetli destekleri ile hepinizin hatırlayacağı gibi iki yıl önce I. Endoskopi Günlerini Marmara Otel Istanbul da başarı ile gerçekleştirdik. O toplantı eksiklerine rağmen

Detaylı

35. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 02-06 KASIM 2013 Antalya. Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ

35. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi. 02-06 KASIM 2013 Antalya. Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ 35. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi 02-06 KASIM 2013 Antalya Kongre-Toplantı ŞARTNAMESİ Bu şartname, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği nin yönetim ve sorumluluğunda

Detaylı

SPONSORL 1 UK DOSYASI

SPONSORL 1 UK DOSYASI SPONSORLUK 1 DOSYASI GENEL BİLGİLER Kongre İsmi Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği 4. Ulusal Kongresi Kongre Tarihi ve Merkezi 5 8 Kasım 2015 / Papillon Zeugma Otel, Belek / Antalya Toplantı Ön Programı

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı