Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr"

Transkript

1 Scuolaslow Bilge Kağan İlkokulu Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

2 1- SOSYAL BİLGİLER 2- TÜRKÇE 3- OKUMA SAATİ 4- MATEMATİK 5- FEN TEKNOLOJİ 6- İNGİLİZCE 7- MÜZİK 8- GÖRSEL SANATLAR 9- BEDEN EĞİTİMİ 10- BİLGİSAYAR 11- SOSYAL ETKİNLİKLER 12-REHBERLİK 13-KÜTÜPHANE 14- SCUOLASLOW

3

4 Birinci dönemin en güzel hatıralarından biri olan Bilgi Yarışması nı yaptık. Bilgilerimizi paylaşırken çok eğlendik.

5

6 Geçmişimi Öğreniyorum temasıyla ilgili öğrencilerimizin getirdiği manevi değeri olan ürünleri okulumuzda sergiledik. Hem tarih ve kültürü, hem de geçmiş ve folkloru bir arada yaşadık. Hazırlıklarımızı ailelerimizle okulda tanıtım yaparak paylaştık.

7

8

9

10

11 Üretimden tüketime konusu için gelir gider tablosu hazırladık.

12 Üretimden Tüketime ünitesinin kavramlarını kes yapıştır yöntemiyle öğrendik.

13

14

15

16 Okuma-anlamanın yanında Sıfat ve Zamirleri öğrenerek dilbilgisi konusunda oldukça yol kat ettik.

17

18

19 Sınıfımızın gazetesini hazırladık.

20

21

22 Matilda adlı hikaye kitabını okuyarak sınıfta tartıştık ve afiş hazırladık.

23

24

25

26 Olasılık,Yuvarlama ve Kesirler konusunu öğrendik. Bunun için sınıfta etkinlikler yapıktık.

27

28 Pratik matematik etkinliğine katıldık.

29 Basit kesirlerde sıralama yaptık.

30 Kesirler konusu için yaptığımız etkinlikleri panomuza astık.

31

32 1.Dönem bitirdiğimiz Kuvvet ve Hareket ünitesinin ardından 2.Dönem Işık ve Ses ünitesine geçtik. Sınıfımızda deneyler yaptık.

33 Yaptığımız deneyleri 6 Şapkalı Düşünme Tekniğiyle pekiştirdik.bu tekniği uygularken çok eğlendik.olaylara farklı açıdan bakabilmeyi öğrendik.

34

35

36 Her sınıfta, öğrencilerin derse katılım,davranış ve ödevlerini değerlendirmek üzere Yıldız Panoları bulunmaktadır.

37 Öğrencilerimizin çalışmaları sınıf ve koridor panolarında düzenli olarak sergilenmektedir. Böylece her öğrenci kendi çalışmalarının yanı sıra diğer öğrencilerin yaptığı çalışmaları da görme imkânına sahip olmakta ve böylece yeni fikirlerin elde edildiği ortak bir paylaşım oluşturulmaktadır.

38 4. sınıflarımızda Present Continuous,telephone numbers,ordinal numbers,birthdays,computers,free time activities,articles,present Simple vs. Present Continuous konularını işledik. Her hafta sonu verdiğimiz worksheet çalışmaları ile bu konularımızı pekiştirdik.

39 Ocak ayında okulumuzda tüm öğrencilerimizi kapsayan Dil Haftası etkinlikleri yapılmıştır. Öğrencilerimiz Dil Haftası nda sınıf içinde ve dışında oynanan eğlenceli oyunlarla ( Snake Game, Bingo Game, Wheel of Fortune,Tongue Twisters,Spelling Games.) İngilizce yi eğlenerek kullanmışlardır.

40

41 4.sınıflarımız için düzenlenen Quiz Show da öğrencilerimiz İngilizce alanında da başarıyla soruları cevapladılar.

42

43 Gitar derslerinde ; Bareli Akortlar ve arpej çalışmaları yapıldı.parmak egzersizlerine devam edildi. Ritim kalıpları çalışıldı. Yalnızlar rıhtımı şarkısı çalışılmaya devam ediliyor.

44 Yan flüt dersinde diyafram çalışmaları ve uzun ses çalma kavramı üzerinde duruldu. Nota geçişleri 2.oktav ses çıkarabilme ve Happy Birthday parçaları çalışıldı. Etütler ve majör-minör tonlar öğrenildi.

45 Piyano derslerinde;yalçın İman Piyano metodu ile çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.jane Smisor Bastien Famous Songs isimli kitaptan belirlediğimiz sol el için çift ses içeren parçalar çalışıldı.

46 Gitar derslerinde la minor, mi major, re minor akorları ve ritim kalıpları üzerinde çalışmalar,bareli Akorlar ve arpej çalışmaları,parmak egzersizlerine devam edildi. Ritim kalıpları çalışıldı.yanlızlar rıhtımı şarkısı çalışılmaya devam ediliyor.

47 Keman dersinde Mozart 40.senfoni,9.senfoni,Hatırla sevgili,samanyolu,kalinka ve William tell şarkıları çalışmaya başlandı.

48 Piyano derslerinde;yalçın İman Piyano metodu ile çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.jane Smisor Bastien Famous Songs isimli kitaptan belirlediğimiz sol el için çift ses içeren parçalar çalışıldı.

49 Yan flüt dersinde diyafram çalışmaları ve uzun ses çalma kavramı üzerinde duruldu. Nota geçişleri 2.oktav ses çıkarabilme ve Happy Birthday parçaları çalışıldı. Etütler ve majör-minör tonlar öğrenildi.

50 Yan flüt dersinde diyafram çalışmaları ve uzun ses çalma kavramı üzerinde duruldu. Nota geçişleri 2.oktav ses çıkarabilme ve Happy Birthday parçaları çalışıldı. Etütler ve majör-minör tonlar öğrenildi.

51 Gitar derslerinde la minör, mi majör, re minör akortları ve ritim kalıpları üzerinde çalışmalar,bareli Akortlar ve arpej çalışmaları,parmak egzersizlerine devam edildi. Ritim kalıpları çalışıldı.yalnızlar rıhtımı şarkısı çalışılmaya devam ediliyor.

52 Piyano derslerinde;yalçın İman Piyano metodu ile çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.jane Smisor Bastien Famous Songs isimli kitaptan belirlediğimiz sol el için çift ses içeren parçalar çalışıldı.

53

54 Görsel Sanatlar dersinde Ocak ve Şubat aylarında Çizgi çalışmaları, Denizin altında ki yaşam ile ilgili bireysel çalışmalar ve Tuval resimlerine yer verilmiştir.

55 Farklı alanlarda sosyal etkinlik çalışmaları yapılmaktadır. * Tuval Çalışmaları * Ebru Sanatı * Mozaik

56 Ders saatleri dışında haftanın iki günü,farklı branşlarda hobi çalışmalarımız devam etmektedir. * Heykel * Baskı Çalışmaları * Mozaik

57 Görsel Sanatlar Dersinde yaptıkları Çam ağacı kartlarıyla koridorlar süslendi.

58 Görsel Sanatlar SET öğrencileriyle Sakıp Sabancı Müzesi nde ünlü ressam Monet in eserlerini gördük ve Atölye çalışmasına katıldık.

59 Görsel Sanatlar öğretmenleri olarak okul kapısını ve Matematik sınıfını süsledik.yüz boyama etkinliği yaptık.

60

61

62 KONULARIMIZ Öne ve Geriye takla atıyorum Temel jimnastik duruşlarını öğreniyorum Kurbağalama Yüzmeyi Öğreniyorum: Havuz dışında kurbağa kol çalışması. Serbest ayak, kurbağa kol çalışması. Temel jimnastik duruşlarını öğreniyorum

63

64 KONULARIMIZ Hentbol oyun kurallarını ve top sürmesini öğreniyorum. Hentbol da top sürmesini öğreniyorum : Hentbolda temel duruş, top tutma ve temel pas çeşitleri. Kurbağalama Yüzmeyi Öğreniyorum: Havuz kenarında kurbağa ayak çalışması. Yardımlı olarak, kurbağa ayak suda ilerleme çalışması. Eğlenceli oyun ve yarışmalar.

65 Samaç teknikleri Smaç+servis+savunma teknikleri İstasyon çalışmaları(pas, manşet, hücum) Kurallara uygun maç şeklinde oyunlar.

66 Serbest yüzme sprint çalışmaları Kısa mesafe serbest yüzme yarışmaları Su topu müsabakaları Serbest etkinlik çalışmaları. Sırt üstü yüzme ayak çalışması Sırt Branş Nefes çalışmaları Havuz dışı nefes çalışmaları Havuz içi nefes çalışmaları Ayak vuruşu ile nefes çalışmaları Sırt üstü Kol çalışmaları Havuz dışı ve kenarında yapılan kol çalışmaları Havuz içi kol çalışmaları

67 Forhand- bachand vuruş teknikleri Servis atma ve karşılama

68 Forhand-backhand vuruş teknikleri Servis atma ve karşılama

69

70

71

72

73

74

75 Sınıflar arası yakan top turnuvası

76

77 Öğrencilerimizle Powerpoint programında menüler oluşturarak alt sayfalar oluşturma çalışmaları yaptık. Setlerimizde ise weebly.com üzerinden web sitelerimize link ekleme ve blog ekleyerek blog üzerinde işlemler yaptık. Video düzenleme yazılımlarını inceledik.

78

79 ORİGAMİ Ocak ve Şubat ayında origami için uçak, dinazor ve şapka yaptık.

80 Dinazor çalışmalarımızdan bazıları.

81 Kaplumbağa çalışmalarımızdan bazıları.

82

83 Ocak ve Şubat ayları içerisinde, Satranç Seçmeli Etkinlik Dersi Bir ders konu anlatımı - Bir ders oyun parolası ile işlenmiştir. Ders saatlerinde CHESSMASTER programı ile Şah ve Vezir Gambiti, İskoç Açılışı, Koridor ve Boğmaca Matı ve Taş Feda Ederek Mat Yapma konuları çalışılmış ve Performans Testi yapılmıştır. Oyun saatlerinde ise turnuvalara hazırlık amacıyla bireysel turnuva yapılmıştır.

84 12-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve 862 öğrencinin yarıştığı Okul Sporları Satranç İl Birinciliğinde ilkokulumuzu temsilen 4 öğrencimiz yarıştı.

85 Hobi saatlerinde 3. ve 4. sınıflara yönelik olarak GO dersleri verilmektedir. Çinlilerin bulduğu GO oyunu, yine satranç gibi iki kişi veya iki takım arasında oynanan bir akıl oyunudur.

86 Birdirbir,balık ağı,pazardan aldım ve tilki tilki saatin kaç? Oyunlarını oynadık.

87 TİLKİ TİLKİ SAATİN KAÇ?

88 PAZARDAN ALDIM

89 BALIK AĞI

90 NEZAKET,ESTETİK VE GÖRGÜ KURALLARI Telefon görüşmelerinde, kurallara göre konuşmanın iletişimdeki önemini anladık.

91

92

93

94

95 TAKI TASARIMI Takı tasarımı setinde çanta, küpe ve bileklikler yaptık. Boncukları rengarenk dizmek çok eğlenceliydi.

96 -Dikkat ve konsantrasyon -Rol üzerine Doğaçlama -Öykü çalışması -Metin oluşturma -Metin okuma

97

98

99

100 Memory oyunu ile daha önce öğrendiklerimizi tekrarladık. Öğrencilerimiz okulda, sınıfta kullandıkları eşyaların isimlerini öğrendiler. Bu kelimeleri... bana ver. kalıbı içersinde kullandılar.

101 Öğrencilerimiz Okul çantamda ne var? oyunu oynadılar. Almanca alfabe, her bir harf için de yeni kelime öğrendiler.

102 PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK BÖLÜMÜ ÇALIŞMALARI

103 DEĞERLER EĞİTİMİ PROGRAMI Değerler Eğitimi programı kapsamında her ay yaşama dair önemli bir değeri işlemekteyiz. Şubat- Mart ayı boyunca İlkokulumuzda Nezaket ve Görgü değerini işliyoruz.

104 Veli Bültenlerimizi Takip Ediyor musunuz? Ocak Ayı bültenimiz Karne ve Tatil, Şubat Ayı bültenimiz ise Nezaket ve Görgü Eğitimi idi.

105 REHBERLİK KÖŞEMİZE GÖZATMAYI UNUTMAYIN!!

106 BİREYSEL GÖRÜŞMELERİMİZ

107 VELİ SEMİNERİ ÇOCUKLA İŞBİRLİĞİ YAPABİLMEK Okulumuz konferans salonunda 16.Ocak Çarşamba günü Yard. Doç Dr. Aylin İlden Koçkar tarafından Çocukla İşbirliği Yapabilmek konulu veli semineri gerçekleştirilmiştir.

108 Olumlu Davranışları Ödüllendiriyoruz Olumlu davranışlarıyla örnek olan öğrencilerimize ödül kartları veriyoruz.

109 SINIF AĞABEY VE ABLALARIMIZ Sınıf ağabey ve ablalarımıza dönem boyunca sorumluluklarını yerine getirdiklerinden dolayı ödül kartları verdik.

110

111

112

113

114

115

116

117

118

119

120

121 BİLGE KAĞAN İLKOKULU OCAK-ŞUBAT AYI KÜTÜPHANE KURDU 4-D ZERDA ÖZER KÜTÜPHANEMİZDEN 9 ADET KİTAP ÖDÜNÇ ALARAK 1113 SAYFA OKUYAN ÖĞRENCİMİZİ KUTLARIZ. KÜTÜPHANE ÖĞRETMENİ EMEL AKPINAR

122

123 SCUOLA SLOW PROJESİ KAPSAMINDA OYUNCAKLARIMIZI PAYLAŞTIK VE NEFUZ NAKİPOĞLU EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE İŞ MERKEZİ NDEKİ ARKADAŞLARIMIZA HEDİYE ETTİK. VE BİRLİKTE RESİM YAPTIK.

124

125

126

127 Scuolaslow Florya Asfaltı No: Florya/İstanbul (212)

Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr

Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr Scuolaslow Bilge Kağan İlkokulu Florya Asfaltı No:2 34153 Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73 www.istek.k12.tr 1- SOSYAL BİLGİLER 2- TÜRKÇE 3- OKUMA SAATİ 4- MATEMATİK 5- FEN TEKNOLOJİ 6- İNGİLİZCE 7- MÜZİK

Detaylı

1-A ARALIK. Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr

1-A ARALIK. Scuolaslow. Bilge Kağan İlkokulu. Florya Asfaltı No:2 34153. Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73. www.istek.k12.tr 1-A Scuolaslow ARALIK Bilge Kağan İlkokulu Florya Asfaltı No:2 34153 Florya/İstanbul (212) 663 29 71 73 www.istek.k12.tr Fiziksel özelliklerini fark ederek kendini tanır ve tanıtır. Duygularını fark ederek

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 08 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:9 Sayı: 8 08 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bülten yazıma başlamadan önce 3.sınıflardan 2 tane öğrencimiz büyük bir heyecanla odama geldiler. Heyecanlı olduklarını

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 13 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz!

Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! SAYI: 7 Sanat Katı: Yeteneklerimizi Sanat Katında Keşfediyoruz! Golf Sahası: Geleceğin Golfçüleri Okan Koleji nde! Geleceği Yetiştirenler Kulübü/Üniversite İş Birliği Okan Üniversitesi İş Birliği ile Geleceğe

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 14 ŞUBAT 2014 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:23 Sayı:19 14 ŞUBAT 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Çok hızlı geçen bir dönem tatilinden sonra okulumuza döndük. Aslında biz yöneticilerin okuldan uzak kalmış olduğunu

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

İÇİNDEKİLER: Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu 2011-2012 Öğretim Yılı 1-A Sınıfı Aylık Veli Bilgilendirme Bülteni

İÇİNDEKİLER: Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu 2011-2012 Öğretim Yılı 1-A Sınıfı Aylık Veli Bilgilendirme Bülteni Özel Maltepe Gökyüzü İlköğretim Okulu 2011-2012 Öğretim Yılı 1-A Sınıfı Aylık Veli Bilgilendirme Bülteni SAYI: EKİM-2011 İÇİNDEKİLER: 1. Misyon ve vizyonumuz 2. Önsöz 3. Mihver derslerin tanıtımı 4. Branş

Detaylı

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına

Yoğun İlgi. Bursluluk Sınavına FEN ve TEKNOLOJİ 4. Sınıf Fen ve Teknoloji dersinde ışık ve ses konusunda öğrenciler getirdikleri doğal ve yapay ses kaynakları ile ilgili resimlerle afiş ve poster hazırladılar. 03 06 KÜLTÜR-SANAT Sultan

Detaylı

1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 )

1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 ) 1. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (08 Aralık 2014 23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

riski göze alan araştıran-sorgulayan

riski göze alan araştıran-sorgulayan riski göze alan araştıran-sorgulayan bilgili dönüşümlü düşünen duyarlı dengeli açık görüşlü iletişim kuran ilkeli düşünen 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM SORGULAMA ÜNİTELERİ BÜLTENİ LEARNER PROFILE

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri KASIM ayı bülteni ile yeniden merhaba! Anasınıfımızdaki yolculuk devam ediyor. Bu ayki temalarımız: Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 12.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:13 Sayı: 12 05 ARALIK 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kış ara tatili öncesinde oldukça yoğun bir dönemdeyiz. Ne gibi etkinlikler

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı