Yüksek Lisans 2005 Türk Edebiyatı MA. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yüksek Lisans 2005 Türk Edebiyatı MA. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü"

Transkript

1 1976, İstanbul. Türk dili ve edebiyatı dersleri Eğitim Durumu: Doktora 2013 Türk Edebiyatı Ph.D, Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü Nâzım Hikmet in Memleketimden İnsan Manzaraları nda İmajlar: Toplum, Tarih ve Sinema başlıklı doktora tezi Mehmet Kalpaklı danışmanlığında Ocak 2013 te tamamlanmıştır. Yüksek Lisans 2005 Türk Edebiyatı MA. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü. Turgut Uyar ın Divan ında Bir Araç Olarak Biçim başlıklı yüksek lisans tezi Talât Halman danışmanlığında Haziran 2005 te tamamlanmıştır. Lisans 2000 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, İstanbul. (İngilizce Biyoloji Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Bölümleri. Orta öğretim formasyonu vardır.) Lise 1993 Kandilli Kız Lisesi, İstanbul. İş Deneyimi: Türk Dili dersi okutmanı. Işık Üniversitesi. İstanbul. Haftada 12 saat, 300 ün üzerinde öğrenci.(yarı zamanlı) Öğretim Görevlisi. Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve edebiyatı Öğretmenliği Bölümü. Türkçe dersi, diksiyon dersi ve yaratıcı yazı dersi. Haftada 12 saat, 250 civarında öğrenci.(yarı zamanlı) Türk Dili dersi okutmanı. Bahçeşehir Üniversitesi. İstanbul. Haftada 20 saat, 500 ün üzerinde öğrenci. İkinci öğretim ve uzaktan eğitim programları dahil. Uzaktan Eğitim programında kullanılan ders notları Nilay Özer tarafından yazılmıştır. (Tam zamanlı)

2 Türk Dili dersi okutmanı. Işık Üniversitesi. İstanbul. Haftada 12 saat, 300 ün üzerinde öğrenci Proje. Redaksiyon Kurulu. Türk Edebiyatı Tarihi. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları. Ankara Türk Dili dersi okutmanı. Bilkent Üniversitesi Türkçe Birimi. Ankara. Haftada 4 saat, 50 nin üzerinde öğrenci Asistan. Bilkent Üniversitesi Türkçe Birimi, Ankara Kadrolu Sınıf Öğretmeni. Paşabahçe Soğuksu İlköğretim Okulu. İstanbul Redaksiyon ve kitap hazırlama. Varlık Yayınları. İstanbul. Entelektüel Faaliyetler: Yaratıcı Yazarlık Dersleri. Şiir ve Öykü Tamir Atölyesi. (Türk ve Dünya Edebiyatında Kısa Öykü ve Modern Şiir) Tarih ve Kültür Vakfı. İstanbul. Haftada 3 saat, 50 nin üzerinde öğrenci Yaratıcı Yazarlık Dersleri. Kısa öykü, modern şiir, senaryo. Sarıyer Belediyesi.Haftada 3 saat, 30 öğrenci. Nilay Özer, çok sayıda belediye ve üniversitenin şiir, edebiyat ve bahar festivalleri kapsamında seminer ve atölyeler düzenlemiştir. Bunlardan bazıları yayınlar başlığı altında görülmektedir. Yürütebileceği Çalışmalar: - Edebiyat ve fikir kulübü yöneticiliği - Edebiyat ve kültür etkinliklerinin organizasyonu - Panel, sempozyum, yazar daveti ve söyleşi organizasyonu - Sempozyum kitabı hazırlama - Okul dergisi/gazetesi çıkarma - Tüm bölümlerdeki öğrencilerin alabileceği seçmeli derslerin açılması (Dünya Klasikleri Dersi, Türk Modernleşmesi ve Türk Romanı dersi, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi vb. gibi.)

3 Diller: İngilizce (Öğrenildiği yer: Bilkent University School of English Language, Yeterlik: Cope Exam: C+, ÜDS 2007: 76,250, KPDS 2009: 73.) Matbu Osmanlıca (Öğrenildiği yer: Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü, Dersi veren: Kudret Emiroğlu.) Burslar ve Ödüller: Bilkent Üniversitesi, master ve doktora bursu. (Eğitim ücreti, harçlık, lojman) 2004 Cemal Süreya Şiir Ödülü 1999 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü (Dikkate Değer Dosya) 1997 Kocaeli Üniversitesi Şiir Okulu Ödülü Katıldığı Seminerler: Evliya Çelebi nin Seyahatnâmesi. Semineri veren: Nuran Tezcan Türk Edebiyatına Psikanalitik Yaklaşımlar. Semineri veren: Süha Oğuzertem Dünya Edebiyatında Roman. Semineri veren: Talât Halman Batı Edebiyatında Öykü. Semineri veren: Engin Sezer Karşılaştırmalı Modern Türk-Arap Edebiyatı. Semineri veren: Laurent Mignon, Mesneviler. Semineri veren: Nuran Tezcan: Divan Edebiyatı. Semineri veren: Ahmet Atilla Şentürk Divan Edebiyatı. Semineri veren: İskender Pala Dede Korkut Oğuznameleri. Semineri veren: Semih Tezcan Sempozyum, Panel ve Konuşmalar: Şiir ve Yaşam. 5. Bursa Edebiyat Günleri, Bursa. Antalya Altın Portakal Şiir Ödülü, Hüseyin Ferhat Sempozyumu, Antalya. Antalya Altın Portakal Şiir Ödülü, Ahmet Oktay Sempozyumu, Antalya. Bilkent Üniversitesi, Genç Eleştirmenler Sempozyumu, Ankara.

4 Bilkent Üniversitesi, Arzunun Halleri: Türk Edebiyatında Aşk Sempozyumu, Ankara. Bilkent Üniversitesi-İstanbul Yazarlar Sendikası, Tuhaf Bir Yazar: Leylâ Erbil Sempozyumu İstanbul. Komşu Aç Kapıyı. İran ve Türk Edebiyatı Buluşması 1, Ankara. Komşu Aç Kapıyı. İran ve Türk Edebiyatı Buluşması 2, Ankara. Aslı Erdoğan ın Romanlarında Yaşayan Ölü. 11. Bursa Edebiyat Günleri, Bursa. Turgut Uyar ın Büyük Saat i. Üç Şairden Üç Şair Paneli. Tüyap. Kitap Fuarı Etkinliği. 4 Kasım İstanbul. Edebiyat Festivali. Yahya Kemal Atölyesi Kasım 2007, Üsküp. Makedonya. 1. Oguz Atay Roman Ödülü Paneli. 13 Aralık 2007, Kastamonu. Yirmi Yılın Gürlüğü: 1940 lardan 1960 lara Türk Şiiri. Frankfurt Kitap Fuarı Onur Konuğu Türkiye. Çağdaş Türk Edebiyatı Sempozyumu. 5-6 Eylül Literaturhaus, Berlin. Ahmet Oktay ın Şiiri. Ahmet Oktay Paneli. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi. Pendik Belediyesi. 22 Mart Pendik. Yazıları ve Şiirleriyle Ahmet Oktay. Ahmet Oktay Paneli. Adapazarı Kültür Merkezi. 8. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları. 28 Haziran Sapanca. Şiirde Değer ve Yenilik Kavramları. 3. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri. 25 Nisan Mersin. Adana Kültür Sanat Merkezi. Adana. Şiirde İroni ve Humor. Panel. 6. Uluslararası İzmir Şiir Buluşması. Konak Belediyesi. 20 Mart İzmir. Yirmi Yıl Sonra Cemal Süreya Açıkoturum. Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi. 9 Nisan İstanbul.

5 Yazıları, Mektupları ve Şiirleriyle Cahit Sıtkı Tarancı. İki Dost Şair: Saba ve Tarancı Paneli. İstanbul 2010 Kültür Başkenti Etkinlikleri. 18 Aralık Topkapı Sarayı Alay Köşkü. İstanbul. Şiir Dili ve Rüyalar. Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi. 12 Şubat Fatih. Türk Şiirinde Çeviri Sorunları. Voix Vives Poetry Festival Temmuz Séte. Fransa. Türk Şiirinde Genç Soluklar. 3. Uluslararası Eskişehir Şiir Festivali. 29 Mayıs-2 Haziran Sempozyum Komitesi ve Kitap Çalışmaları Vatan, Dünya ve İnsanlık Şairi Nâzım Hikmet. 50. Ölüm-Kalım Yıldönümünde Nâzım Hikmet Sempoyumu Ekim 2013 Bilkent Üniversitesi Nilay Özer bu sempozyumun düzenleme komitesindedir. Sempozyumun kitabı da Nilay Özer editörlüğünde 2014 yılı içinde YKY tarafından basılacaktır. Nilay Özer in doktora tezi bu yıl içinde Metis Yayınları tarafından basılacaktır. Akademik Çalışmalar ve Diğer Yayınlar: Şiir Kitapları Zamana Dağılan Nar. İstanbul: Hera Şiir Kitaplığı, Ol!... İstanbul: Yasakmeyve - Komşu Yayınevi, Ol!.. İstanbul: Yasakmeyve-Komşu Yayınevi, İkinci Baskı. Tezler Yüksek lisans: Turgut Uyar ın Divan ında Bir Araç Olarak Biçim. Ankara: Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü, 2005.

6 Doktora: Nâzım Hikmet in Memleketimden İnsan Manzaraları nda İmajlar: Toplum, Tarih ve Sinema. Ankara: Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü, 2013) Makaleler "Acem Ali Ulviye Ya Da Fatma Aliye Hanım". Tarih ve Toplum (Eylül 2003). "Bakhtin'e Göre Şiir Söylemi". Kül 32 (Ocak 2003): "Büyük İdeallerin Kayıp Çocukları: Haluk, Asım ve Fetret. Yasakmeyve 10 (Eylül 2004): "Çatışmalı Toplumda Tuhaf Bir Kadın ve Bayan Nermin in Empati Sorunları. Varlık 1165 (Ekim 2004): Divan Adlı Kitabı Merkezinde Turgut Uyar Şiiri ve Çokseslilik. Özgür Edebiyat 1 (Ocak-Şubat 2007): Franz Kafka nın Cezalılar Kolonisi İçin Açık Okuma. Eşik Cini 5 (Eylül-Ekim 2006). "Hayalete Övgü'nün Hayaletleri". Kül 41 (Ekim 2003): 2-7. "Karşıtlıklardan Birliğe Doğru Doğa ve Kültür: Yaprak Ne Canlı Yeşil. Adam Öykü 54 (Eylül-Ekim 2004): "Kozmopolit Bir Şair: Ergin Yıldızoğlu". Edebiyat ve Eleştiri 69 (Eylül 2003): Küçük İskender in Şiirlerinde Aşk Anlatısı: Suç, İktidar ve Ölüm. Varlık (Eylül 2006): Leylâ Erbil in Romanlarında Siyasal Söylemin İşlevi. Varlık (Aralık 2006): "Mavi-Mavi Bir Şair: Haydar Ergülen". E 53 (Ağustos 2003): "Suya Yol Sormanın Doğası: Dede Korkut Hikâyelerinde Doğa ". Kül 34 (Mart 2003): "Şiirin Malzemesi ve Şiirde Bellek". Kül 33 (Şubat 2003): "Zincirleme Masallarda Yapı ve İşlev". Millî Folklor 63 (Güz 2004): 5-10.

7 Turgut Uyar ın Şiirlerinde Cinsellik ve Hepimizi Vakitten Kurtaracak Başka Şeyler Üzerine. Kitap-lık 92 (Mart 2006): Uyuyan Tarih i Yaratan Şair: Adonis in Şiirleri ve Poetikası Üzerine Bir İnceleme. Kitap-lık 99 (Kasım 2006): Dağlarca Yapıtlarıyla Konuşurken. Fazıl Hüsnü Dağlarca. Editör. Özgen Kılıçarslan. Ankara: Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları, Söyleşiler Hilmi Yavuz la Söyleşi. Varlık "Murathan Mungan'la Söyleşi". Varlık 1140 (Eylül 2002): "Kubilay Aktulum la Söyleşi". Yasakmeyve 8 (Mayıs-Haziran 2004): "Lale Müldür le Söyleşi". Yasakmeyve 8 (Mayıs-Haziran 2004): "Serkan Ozan Özağaç la Söyleşi". Yasakmeyve 8 (Mayıs-Haziran 2004): Arif Damar la Söyleşi. Hayal Ahmet Ümit le Söyleşi. 18 Mayıs Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Büyük Konferans Salonu. Şişli. Dosyalar "Dosya: Şiirde Tehlikeli İlişkiler: Esinlenme, Alıntı, Çalıntı ve Metinlerarasılık. Yasakmeyve 8 (Mayıs- Haziran 2004): (Nilay Özer, Lale Müldür, Serkan Ozan Özağaç, Mehmet Kalpaklı, Emrah Pelvanoğlu, Laurent Mignon, Kubilay Aktulum, Ergin Yıldızoğlu, Alphan Akgül, Erdoğan Alkan, Leylâ Erbil) Dosya: Divan Şiiri I. Yasakmeyve 11 (Kasım-Aralık 2004): (Nilay Özer, Walter G. Andrews, Emrah Pelvanoğlu, Mehmet Kalpaklı, Zeynep Yürekli Görkay, Selim S. Kuru, Muhsin Macit, Pınar Aka, G. Ezgi Korkmaz) Dosya: Divan Şiiri II. Yasakmeyve 11 (Kasım-Aralık 2004)

8 (Nilay Özer, Victoria Holbrook, Emrah Pelvanoğlu, Ahmet Atilla Şentürk, Hanife Koncu, Gökhan Tunç, Tuğba Yıldırım) Kitap Tanıtım Yazılarından Örnekler Şiir Eleştirisine Taze Kan. Radikal Kitap 13 Kasım Dünyayı Sanat Kurtarır. Radikal Kitap 16 Ekim Bir Genç Kadının Eğitimi. Radikal Kitap. 7 Mart Bir Rüya Anlatıcısı Olarak Adorno. Radikal Kitap 15 Şubat Nilay Özer in Şiirleri Hakkındaki Değerlendirme Yazıları Bedirhan Toprak. Dört Koldan... Gümbür Gümbür. Kitap-lık 82 (Nisan 2005): Engin Turgut. Cumhuriyet Kitap Eki (24 Ağustos 2000). Erguvan, Arif. Nilay Özer Şiirine Düşürülen Kenar Notları. Şiiri Özlüyorum 13 (Ekim-Kasım 2005): Ergülen, Haydar. Defterlerimiz Çıktı. Radikal (9 Mart 2005). Günbaş, Ahmet Ol!.. daki Hüzün. Cumhuriyet Kitap 793 (28 Nisan 2005): Yıldızoğlu,Ergin. Düş Kırıklığı, Melankoli ve Edebiyat. Köpeğin Ahlakı. İstanbul: Gri Tasarım, Nilay Özer le Yapılan Söyleşiler: Nilay Özer le Söyleşi. Söyleşiyi yapan: Ercan Yılmaz. Ada, (Ocak-Şubat-Mart 2006). Nilay Özer le Söyleşi. Söyleşiyi yapan: Türkân Yeşilyurt. Yasakmeyve 18 (Ocak- Şubat 2006). Nilay Özer le Mülakat. Söyleşiyi yapan: Can Şen ve Onur Baydar. Edebiyat

9 Otağı14 (Kasım 2006): Yoksulluğun Kendisi Yaratıcıdır. Söyleşiyi yapan: Bahar Çelik. Evrensel 13 Nisan Televizyon Programları: TRT 2 Gençlerle, TRT 2 Gençlerle, TRT2 Dize, (Yayınlanış tarihi 6 Mart 2007, konu Turgut Uyar şiiri) TRT2 Sesler Kalır. (Ocak Haydar Ergülen Şiiri) Haber Türk. Hayat +. ( 9 Şubat Ol! un 2. Baskısı) TRT2 Ey Okur. (16 Mayıs 2013) Üye Olunan Dernek ve Kulüpler Uluslararası Şiir ve Çeviri Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Yazarlar Sendikası Referanslar: Prof. Talât Sait Halman. Dekan. Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi. Tel: Prof. Dr. Semih Tezcan. Bilkent Üniversitesi. Türk Edebiyatı Bölümü. Tel: Hilmi Yavuz. Şair, Öğretim Üyesi. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü. Tel: Prof. Dr. Örsan K. Öymen. Bölüm Başkanı. Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü. Tel: Prof. Dr. Hacer Ansal. Öğretim Görevlisi. Işık Üniversitesi. İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü. Tel: Yard. Doç. Dr. Cevdet Eralp Alışık. Bölüm Başkanı. Dekan Yardımcısı.Yeditepe Üniversitesi. Eğitim Fakültesi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü. Tel: Dahili: Yard. Doç. Dr. Emrah Pelvanoğlu. Öğretim Üyesi. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı. Tel: Dahili:

10 Prof. Dr. Orhan Tekelioğlu. Bölüm Başkanı. Bahçeşehir Üniversitesi. Sosyoloji Bölümü. Doç. Dr. Fatma Ulucan Özkul. Öğretim Üyesi. Bahçeşehir Üniversitesi. İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi. Tel: Yard. Doç. Dr. Süha Oğuzertem. Öğretim Görevlisi. Bilgi Üniversitesi. Karşılaştırmalı Edebiyatlar Bölümü. Prof. Dr. Mehmet Kalpaklı. Tarih Bölümü Başkanı, Öğretim Görevlisi. Bilkent Üniversitesi. Sare Öz. Türkçe Birimi Başkanı. Bilkent Üniversitesi. Tel: Enver Ercan. Editör, Yayıncı, Şair. Varlık Dergisi, Varlık Yayınları Editörü. Tel:

Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL

Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Evliya Çelebi Yerleşkesi (43100) KÜTAHYA Cep Telefonu: Telefon: Faks: E-posta:

Detaylı

Prof. Dr. Sema GÖKTAŞ

Prof. Dr. Sema GÖKTAŞ Prof. Dr. Sema GÖKTAŞ sgoktas@kocaeli.edu.tr Doğum Tarihi ve Yeri: 1962- Aydın Öğrenim Durumu Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl Lisans Eczacılık Fakültesi Ege Üniversitesi 1985 Lisans Sahne ve Görüntü

Detaylı

G. GONCA GÖKALP ALPASLAN DOÇ.DR. Telefon: (0312) 297 7396 E-posta: ggonca@hacettepe.edu.tr Adres: Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Beytepe/ANKARA 06800 EĞİTİM Lisans:

Detaylı

Sabancı Üniversitesi Diller Okulu Üniversitelerde Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu 9 Mayıs 2008 Sabancı Üniversitesi Kampüsü

Sabancı Üniversitesi Diller Okulu Üniversitelerde Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu 9 Mayıs 2008 Sabancı Üniversitesi Kampüsü 1 Sabancı Üniversitesi Diller Okulu Üniversitelerde Türkçe Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Sempozyumu 9 Mayıs 2008 Sabancı Üniversitesi Kampüsü Türkiye deki mevcut eğitim ve kültür politikaları üniversitelerdeki

Detaylı

PROGRAM 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ. 18 EK M 2014 Cumartesi. Kadir Has Üniversitesi

PROGRAM 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ. 18 EK M 2014 Cumartesi. Kadir Has Üniversitesi 4. ZEYNEP CEMAL EDEB YAT GÜNÜ 18 EK M 2014 Cumartesi Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu 2014 PROGRAM 08:30 Kayıt ve ikram 09:30 Açılış 09:45 Nazlı Eray Açılış Konuşması 10:00 Metin Celâl Yay nc l k Gündemimiz

Detaylı

HÜSEYİN KUZU ÖZGEÇMİŞ BUGÜNKÜ UĞRAŞLARI:

HÜSEYİN KUZU ÖZGEÇMİŞ BUGÜNKÜ UĞRAŞLARI: ÖZGEÇMİŞ HÜSEYİN KUZU BUGÜNKÜ UĞRAŞLARI: Yerli ve yabancı yapımcılar için Sakarya-Sath-ı Müdafaa adlı yerli ve The Road to Mecca, Lost Hopes, The Sea Inside to Me adlı sinema filmleri için senaryo çalışmaları,

Detaylı

TÜRKİYE DE 2000-2005 YILLARI ARASINDA ŞİİR KURAMI KAYNAKÇASI. Şuheda ÖNAL 1 Gonca GÖKALP ALPASLAN 2 Sibel HATİPOĞLU 3

TÜRKİYE DE 2000-2005 YILLARI ARASINDA ŞİİR KURAMI KAYNAKÇASI. Şuheda ÖNAL 1 Gonca GÖKALP ALPASLAN 2 Sibel HATİPOĞLU 3 Türkbilig, 2012/23: 133-148. TÜRKİYE DE 2000-2005 YILLARI ARASINDA ŞİİR KURAMI KAYNAKÇASI Şuheda ÖNAL 1 Gonca GÖKALP ALPASLAN 2 Sibel HATİPOĞLU 3 Özet: Şiirin tanımı, işlevi, amacı, diğer türlerle ve alanlarla

Detaylı

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ İÇİNDEKİLER TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ...2 TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ İSTANBUL...3 İBB KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ...4 YENİDEN EDEBİYAT MEVSİMİ...5 4. İSTANBUL EDEBİYAT MEVSİMİ...7 AÇILIŞ PROGRAMI...8 TASAVVUF VE DİL...9

Detaylı

1.Adı, Soyadı: Mehmet Zaman SAÇLIOĞLU 2. Doğum Yeri ve Tarihi: Bursa 23.02.1955 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu:

1.Adı, Soyadı: Mehmet Zaman SAÇLIOĞLU 2. Doğum Yeri ve Tarihi: Bursa 23.02.1955 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: 1.Adı, Soyadı: Mehmet Zaman SAÇLIOĞLU. Doğum Yeri ve Tarihi: Bursa 3.0.1955 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tekstil Tasarımı D. Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek 1977

Detaylı

Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük

Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük Sempozyum Düzenleme Kurulu: M. Cemil Arslan Abdülkadir Yeler Ezgi Küçük Marmara Belediyeler Birliği Ragıp Gümüşpala cad. No:10 Eminönü Fatih İstanbul web: www.marmara.gov.tr tel: 0212 514 10 00 faks: 0212

Detaylı

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Antalya da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Antalya da tamamladı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü nde öğrenim gördü. 1992-1996 yılları arasında

Detaylı

II. Yazma Becerileri Sempozyumu

II. Yazma Becerileri Sempozyumu Terakki Vakfı Okulları II. Yazma Becerileri Sempozyumu Düşünme ve Yazma 7 Aralık 2013 Sempozyum TERAKKİ 130+ projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. TERAKKİ 130+ Projesi; Terakki nin 130. yılından sonra

Detaylı

Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ

Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ 1. ÖZGEÇMİŞ A- KİMLİK BİLGİLERİ Adı Soyadı : Ramazan KORKMAZ Doğum Yeri : Çıldır/ Ardahan Doğuum Yılı : 27.02. 1962 Yabancı Dil : İngilizce B- ADRESLERİ VE TELEFON NUMARALARI

Detaylı

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1 fikirvesanat.org SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ Yusuf Alemdar Serdivan Belediye Başkanı Bugün Serdivan ı sadece üniversite varlığıyla değil, alternatif birçok

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU EKİM 2012-ARALIK 2013 FAALİYET RAPORU 27 Aralık 2013 ANKARA 1 İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ 3 2. GENEL MERKEZ 4 2.1 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 4 2.2 DENETLEME

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı : Mehmet ŞİŞMAN Doğum Tarihi ve Yeri : Eskişehir/Sivrihisar, 1951 İş Adresi : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 06539 Bilkent- Ankara Telefon : +90[312]298-7000 Belgegeçer

Detaylı

Türkçe nin şairleri, Âkif in atayurdunda buluştu

Türkçe nin şairleri, Âkif in atayurdunda buluştu OCAK-ŞUBAT 2012 Türkçe nin şairleri, Âkif in atayurdunda buluştu Türkçe nin Uluslararası Şiir Şölenlerinin 9 uncusu Kosova nın Prizren şehrinde yapıldı. İstanbul da 3 üncü Edebiyat Mevsimi / 4-5 Türkçe

Detaylı

KIŞ 2014 SAYI: 44 BİLKENT ÜNİVERSİTESİ TÜRK EDEBİYATI MERKEZİ HABER BÜLTENİ

KIŞ 2014 SAYI: 44 BİLKENT ÜNİVERSİTESİ TÜRK EDEBİYATI MERKEZİ HABER BÜLTENİ KIŞ 2014 SAYI: 44 BİLKENT ÜNİVERSİTESİ TÜRK EDEBİYATI MERKEZİ HABER BÜLTENİ SÖYLEŞİ ARON AJİ * İLE SÖYLEŞİ ajiaronr@sau.edu Eleven Eleven, Sayı 15, Sonbahar 2013 Söyleşiyi yapan: Amal Hassan İngilizceden

Detaylı

Lisans Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, 1985 Yüksek Lisans Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 1990

Lisans Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, 1985 Yüksek Lisans Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 1990 PROF. DR. ERTUĞRUL YAMAN- TÜRKÇE I. (Ana sayfada görünecektir.) Adı Soyadı (Unvanı) Ertuğrul Yaman ( Prof. Dr.) Doktora: Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 1994 E-posta: (kurum/özel) eyaman@ybu.edu.tr

Detaylı

25 EKiM-13 KASIM 2011

25 EKiM-13 KASIM 2011 25 EKiM-13 KASIM 2011 Katkılarından dolayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ya teşekkür ederiz. SANAT DANIŞMANI VE ORGANİZATÖR SEMA ÖZEViN & NALAN KUMLALI BASIN DANIŞMANI HATiCE BULUT GRAFİK TASARIM ARZ TANITIM

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Berrin Avcı 2. Doğum Tarihi: 22.11.1965 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Sinema_Tv Anadolu Üniversitesi 1987 Y.Lisans Sinema-Tv

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ANA BİLİM DALI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ANA BİLİM DALI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ANA BİLİM DALI TÜRK EDEBİYATINDA 1951-1961 YILLARINDA EDEBÎ ELEŞTİRİ (Kültür-Sanat ve Edebiyat Dergileri) DOKTORA TEZİ Sema ÇETİN

Detaylı

100 Yıllık Acı Saraybosna da Konuşuldu

100 Yıllık Acı Saraybosna da Konuşuldu OCAK - ŞUBAT 2013 100 Yıllık Acı Saraybosna da Konuşuldu Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Bosna-Hersek in başkenti Saraybosna da 15 Aralık 2012 Cumartesi günü Balkan Savaşları nın 100.yılında Büyük

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. El-mek: omuftuoglu@ogu.edu.tr Telefon: +90 222 2175757/ 6040 Belgegeçer: +90 222 2175758

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. El-mek: omuftuoglu@ogu.edu.tr Telefon: +90 222 2175757/ 6040 Belgegeçer: +90 222 2175758 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ El-mek: omuftuoglu@ogu.edu.tr Telefon: +90 222 2175757/ 6040 Belgegeçer: +90 222 2175758 Adı Soyadı: Ömer MÜFTÜOĞLU Doğum Tarihi: 12.11.1973 Öğrenim Durumu: Doktora Görev Yeri:

Detaylı

T.C. İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI EDEBİYAT FAKÜLTESİ FAALİYET RAPORU BİRİM / ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Fakültemizde bünyesinde: Batı Dilleri ve Edebiyatları, Bilim Tarihi, Bilgi ve Belge Yönetimi,

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU Ekim 2014-ANKARA Türk Kütüphaneciler Derneği 25. Dönem Genel Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu

Detaylı

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI EDEBİYAT FAKÜLTESİ FAALİYET RAPORU BİRİM / ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Fakültemizde bünyesinde: Batı Dilleri ve Edebiyatları, Bilim Tarihi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dil

Detaylı

Büyükşehir. Akademi. 2015 Bahar Dönemi

Büyükşehir. Akademi. 2015 Bahar Dönemi Büyükşehir Akademi 2015 Bahar Dönemi Yazarlık Atölyesi A. Ali Ural Ortadoğu ve Yahudilik Eldar Hasanoğlu Büyükşehir Akademi 2015 Bahar Dönemi Mesnevi Okumaları Sezai Küçük Şehir Dersleri: Ada'nın Gizli

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı