PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!"

Transkript

1 PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin şekli değişti. Günümüzde ürün sahipleri; ürünlerinin reklam, pazarlama ve satışına yönelik faaliyetlerini, internetin gücünü kullanarak, buna odaklı şekilde planlıyor ve uyguluyor. İnternette ticaret denildiğinde ilk akla gelen e-ticaret kavramı; sadece bir satış sitesi sahibi olmaktan, bir ürünü alıp-satmaktan veya üretilen bir ürünü/hizmeti satmaktan ibaret değildir. Bir ürünü tanıtmak da, tanıtımına ve satışına aracılık etmek de yeni nesil bir ticaret şeklidir. Büyük şirketler kadar, sıradan internet kullanıcıları da artık bu durumun farkında. İnternette ilgilendiğiniz bir ürün veya hizmet aradığınızda karşınıza çıkan bir site, bir yazı, herhangi bir reklam uygulaması sizce nasıl çalışıyor? Her gördüğünüz tanıtım direkt olarak ürün sahibi firmaya veya reklam yayıncılarına mı ait sizce? Bu noktada daha geniş açıdan düşünmek gerekiyor. İnternette bu kadar çaba, bu kadar faaliyet ne amaçla ve kimler tarafından yapılıyor olabilir? Elbette KAZANMAK için ve KAZANMAK İSTEYENLER tarafından yapılıyor! Peki, kimler kazanıyor? Ek gelir sağlamak isteyenler, daha düzenli ve yüksek bir gelir sağlamak isteyenler; çalışanlar, çalışmayanlar, kendi işini kurmak isteyenler, ev hanımları, öğrenciler, emekliler Kısacası, isteyen herkes KAZANIYOR! Peki, bu kazançlara sahip olanlar ne yapıyor da kazanıyor? Dünya genelinde milyonlarca kişinin uygulamakta olduğu, hızlı ve bir o kadar da yüksek kazançlar elde ettiği Affiliate Marketing, Türkçe karşılığı Satış Ortaklığı Pazarlama sistemi sayesinde! Satış Ortaklığı, internetteki gelirler düşünüldüğünde, dünya genelinde çok yüksek bir paya sahiptir (Son yıllarda sadece ABD de 12 milyar dolarlık bir pasta payına sahiptir.) Aynı zamanda 16 yıldır uygulanan bir sistemdir.

2 Yüksek gelir elde etmenizi sağlayacak yeni nesil kazanç sisteminin asıl kaynağı ve asıl gücü olan Satış Ortaklığı ile başlıyoruz Satış Ortaklığı Nedir? Satış Ortaklığı: Internet üzerinde sunulan ürünlerin (bu ürünler dijital ürünler olarak adlandırılan e-kitaplar, yazılımlar, programlar, uygulamalar olabileceği gibi, para karşılığı satılan herhangi bir fiziki ürün ve hizmet de olabilir); arama motorları, bloglar, sosyal ağlar ve tüm online reklam ve pazarlama metotları kullanılarak, satışına aracılık etmek ve komisyon kazanmaktır. Satış Ortakları, kendilerine ait bir referans link sahibi olup, istediği ürünün satışına aracılık ederek yüksek komisyonlar kazanır. Ürün, ürün sahibi siteden (ana satış sitesinden) satılır. Satış Ortağı sadece referans linkini paylaşarak, internet kullanıcılarını ürün satış sitesine yönlendirir. Bu yönlendirmeyi, ister bir reklam ağını kullanarak, ister bir site veya bloguna yerleştirerek, isterse de sosyal ağlarda paylaşarak gerçekleştirebilir. Bir satış ortağının, ürünle ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmaz; ürünü alacak kişilerle veya ürün sahibi ile muhatap olmaz. Ürünü alacak kişi referans linke tıklar ve ürün satış sitesine girer. Alıcı ürünü satış sitesinden ödeme yaparak satın aldığı anda, tıkladığı link hangi satış ortağına ait ise, komisyonu o kişi kazanmaktadır. Ürün sahipleri neden bu sistemi tercih eder? İnternet üzerinden satış yapmak isteyen bir ürün sahibi; reklam ve personel masrafı yapmadan ürününün daha büyük kitlelere ulaşmasını, daha hızlı ve daha kolay şekilde satılmasını sağlar. Çünkü binlerce satış ortağı, internet üzerinde ürüne dair yayınlar oluşturur; blog ve sitelerinde ürün yazıları yayınlarlar, ücretli-ücretsiz online reklamlar yaparlar ve böylelikle milyonlarca ziyaretçiyi ürün satış sitesine yönlendirirler. Ürün sahipleri de reklam ve personel masrafı yapmadıkları için, satış ortaklarına verecekleri komisyonu yüksek tutarlar. Şu anda internet üzerinden satış ortaklığı sistemi ile satılan ürünlere ait komisyon oranları %50 ile %70 arasındadır (Fiziksel ürünler için daha düşük görünür bu

3 oranlar, %3-%120 gibi. Ancak fiziksel ürünler genellikle e-ticaret/alıveriş siteleri olduğundan, bu sitelere yönlendireceğiniz kişilerin toplam alışverişinden kazanırsınız. Bu tip sitelerden yüksek fiyatlı tek bir ürün alındığında bile yine göz ardı edilemeyecek komisyon tutarı oluşur.) Dünya genelinde yaklaşık 16 yıldır uygulanan bu sistemi, asıl işi olarak yapan ve yüksek gelir elde eden milyonlarca kişi bulunmaktadır. Türkiye de ise; ilk olarak 2009 da XTicaret Satış Ortaklığı Sistemini başlatmış ve hem ürün sahiplerini hem de Satış Ortaklarını bir araya getiren xticaret.com satış odaklı teknoloji platformu nu kurmuştur. XTicaret Nedir? Ürün sahipleri ürünlerini satış ortaklarının satmasını istediğinde ve satış ortakları da komisyon alabilecekleri ürünleri tespit etmek üzere satış havuzlarını kullanırlar. XTicaret de bunlardan biridir. Yüzlerce ürün ve binlerce satış ortağını buluşturan satış ortaklığı havuzudur. Güvenli ödeme sistemi sayesinde ise ürün sahiplerine üstün bir hizmet sunmaktadır. Bu, ürününü satmak isteyen ürün sahiplerinin XTicaret i tercih etmelerindeki en önemli unsurlardan bir diğeridir. Ürün sahipleri, ünlerine ait satışları hem güvenli olarak gerçekleştirmiş olur hem de taksitli olarak da ürünlerini satma olanağı elde ederler. Satış ortakları ise, hangi ürünleri satmak istediklerini XTicaret üzerinden belirleyebilir ve kazançlarını tek bir yerden, hem güvenli hem de düzenli olarak elde ederler. Sizeler de XTicaret üzerinden istediğiniz ürüne satış ortağı olabilir ve yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz. Sıradan bilgisayar ve internet kullanıcısı olan herkes bu sistem sayesinde gelir elde edebilir. Ekstra bir bilgi ve birikim gerektirmez. Satış Ortaklığı linklerinizi internette herhangi bir ortamda kullanıp, paylaştığınızda, siz bilgisayar başında olmasanız dahi, satışlar gerçekleşir. Satış Ortaklığı; risk almadan, zaman ve para kaybetmeden, tamamen bağımsız şekilde çalışarak kazanç elde etmenizi sağlayan muhteşem bir sistemdir. XTicaret e Nasıl Üye Olunur? adresine gidin

4 XTicaret ana sayfasında sağ üst bölümde Üye Ol bağlantısına tıklayın Üye Ol

5 Üyelik sayfasında, sağdaki alanda istenen bilgileri doğru şekilde doldurup, üyelik tipini XOrtak Standart Satış Ortaklığı (Affiliate) seçtikten sonra en alttaki KAYIT OLUN butonuna tıklayın. Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra, formda yazdığınız adresiniz ve şifreniz ile buradan giriş yapabilirsiniz. Bu formda istenenleri doğru bilgilerle doldurun. Ad, Soyad, , Telefon, Adres vb. Formu doldurduktan sonra buraya tıklayın. Üyelik formunda yazdığınız adresinize XTicaret ten bir aktivasyon maili gelecektir. adresinize gitmeli ve mail içerisindeki linke tıklamalısınız. Aktivasyon linkine tıkladığınızda XTicaret Üyelik işleminin tamamlanması için 20TL. üyelik bedelini ödemeniz gerekir. Bir defaya mahsus ödeyeceğiniz bu ücret ile Satış Ortaklığı haklarından faydalanırsınız. Sayfalar sizi yönlendirecektir, güvenli ödeme sayfasındaki ödeme seçenekleri ile istediğiniz şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeniz onaylandığı anda Satış Ortaklığı panelinizi ve ürün detayları sayfalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

6 Üyelik bilgileriniz ile XTicaret e giriş yaptığınızda, ana sayfa, kategoriler ve diğer bölümleri inceleyiniz Üyelik bilgileriniz ile giriş yaptığınızda bu bölümde adınız ve soyadınız görünür. Kategori başlıklarını tıklayarak tüm ürünleri inceleyebilirsiniz. Ana sayfadaki bu alanda ise; yeni eklenen, haftalık ve aylık olarak en çok satan ürünleri takip edebilirsiniz.

7 Örneğin; ana sayfada kategori başlıklarından Fiziksel Ürün e tıkladığınızda aşağıda göreceğiniz, ürünlere ait bilgilerin listelendiği sayfalara ulaşırsınız Her ürüne ait; komisyon oranlarını, satış ortaklarının sağladığı satış potansiyelini ve satış grafiklerini bu bölümlerde görebilirsiniz. Yukarıdaki sayfada herhangi bir ürüne ait bölümde Ürün Bilgileri butonuna tıkladığınızda aşağıdaki sayfaya ulaşırsınız (Örnek olarak balerin.com ürünü ) Satış Ortaklığı linkinizi de bu bölümden yapmaktasınız! Ürüne ait satış sitesini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Satış Ortaklığı linkinizi oluşturmak ürüne satış ortağı olmak) için bu butonu tıklayın. Ürünle ilgili sis temde kayıtlı b sekmele ilgiler b ri tıklay ulunuyo çalışma arak ula rsa bu larınızd ş a b il ir s a in iş iz inize ya. T ürün sa a n ıtım rayacak hipleri t bilgiler arafınd yorumla yer alır an ekle r, ürünle ve nir (tan ilgili ve ıtım yaz ya satış ıl a r ı, ortakla ürün ba rı için d nnerlar uyurula ı, logola r, rı vb.)

8 Yukarıdaki resimde görülen Satış Ortağı Ol butonuna tıkladığınızda, sayfa üzerinde küçük bir pencere açılacaktır Burada adınız görünecektir. Üstteki küçük kutucuk boş görünür, ortaklık linkinizin sonuna eklemek üzere takip kodu belirlemek isterseniz yazabilirsiniz (linkinizi nerede kullanacaksanız ona göre belirleyebilirsiniz bu kodu, satışların nereden geldiğini anlamak içindir, örneğin blogunuzda kullanacaksanız blog yazabilirsiniz). Linki oluşturmak için BU ÜRÜNÜN SATIŞ ORTAĞI OL a tıklayın.

9 Aşağıdaki gibi Satış Ortaklığı linkiniz oluşacaktır. Birinci bölümde görünen link, internet üzerinde her alanda paylaşabileceğiniz Satış Ortaklığı linkinizdir. İkinci link ise, sitelerde HTML kod içerisine eklemek içindir. (Kodlama bilmeyenler, blog ve sitelerde 1. linkini yazılara ve resim altına bağlantı şeklinde ekleyerek kullanmalıdır. İlerleyen bölümlerde detaylı anlatılmaktadır.) balerin.com ürünü için oluşacak satış ortaklığı linkiniz. Herkes için farklı olacaktır. Hangi ürünlere satış ortağı olduğunuzu, ürünlerin listelendiği sayfalarda da aşağıdaki gibi görebilirsiniz (Fiziki Ürün kategori başlığını tıkladığınızda balerin.com a ait bölümde ortaklık linkiniz görüntülenir). Bu sayede henüz satışına aracılık etmediğiniz ürünleri listeden tespit etmeniz kolaylaşacaktır balerin.com ürününe Satış Ortağı olduğunuz ve linkiniz bu bölümde görünecektir. İsterseniz ürüne ait satış ortaklığınızı iptal edebilirsiniz ve daha sonra tekrar satış ortağı olabilirsiniz.

10 XTicaret Satış Ortaklığı Kazançları ve Ödemeler XTicaret te ödemeler her ayın 2 döneminde yapılmaktadır. Ayın 1 i ile 18. günü arası ödemeler, gelecek ayın 5 inde başlar ve en geç 3 iş günü içerisinde tamamlanır. 18 i ile gelecek ayın 1 i arası ödemeler ise, gelecek ayın 18 inde başlar ve yine 3 iş günü içerisinde tamamlanır. Ödemeler neden geriden takip eder? Çünkü satılan ürünlerde iade/satış iptali gibi durumlar olabilir. Hem ürün sahiplerinin hem de satış ortaklarının kazançlarının netleşip korunması amacıyla bu süre gerekmektedir. Satış Ortaklığından elde edeceğiniz gelir için vergi ve stopaj ödemeleri XTicaret tarafından yapılmaktadır. Yasal olan vergi ve kesintiler uygulanarak ödemeleriniz hesabınıza aktarılmaktadır. Bu nedenle kazançlarınıza dair herhangi bir vergi yükümlülüğünüz de bulunmamaktadır. Detaylı bilgilere XTicaret kullanım koşullarından ulaşabilirsiniz. XTicaret Kullanıcı Paneli XTicaret te ana sayfa veya farklı bir sayfada iken, Hesabım butonunu tıkladığınızda kullanıcı panelinizde yer alan ilgili bölümlerden; üyelik bilgilerinizi, kazançlarınızı, hangi ürünlere ortak olduğunuzu ve satış ortaklığı linkleriniz ile ne kadar hit/ne kadar satış geldiğini (satış ortağı olduğum ürünler bölümünde), hesabınızla ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Satış Raporu nda, satış ortağı olduğunuz ve tanıttığınız hangi ürün, kim tarafından, ne zaman, hangi ödeme şekli ile alınmış, havale/eft ile ödeme yapıldıysa onaylanmış mı veya beklemede mi gibi detayları görebilirsiniz. Gelir raporu ve ödemeler bölümünde ise banka hesabınıza aktarılacak dönem ödemelerinizi görebilirsiniz

11 XTicaret güncel duyurularını buradan takip edebilirsiniz. Bu sekmelerden bilgilerinizi düzenleyebilir, XTicaret veya ürün sahiplerinden gelecek mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. ProjeX üyesi değilseniz bu bölüm sizde görünmeyecektir. Satış Ortaklığıyla ilgili bölümlere bu butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Blog Nasıl Açılır ve Satış Ortaklığı Linki Nasıl Eklenir? İnternette ücretli veya ücretsiz bloglar açabilirsiniz. Satış Ortaklığına yeni başladığınızda, site kurmak gibi bilgileriniz yoksa blogger.com, blogcu.com gibi ücretsiz blog servislerinden blog açarak ilk denemelerinizi yapmanızı öneririz. En çok bilinen ve ilgi gören bu servisler dışında da pek çok blog servisi bulunmaktadır. Blog açmak neden önemlidir? - Satış Ortağı iseniz; ürünlerle ilgili özgün, dikkat çeken yazılar yayınlayarak kaliteli ve güncel bir blog ile arama motorlarından trafik çekebilirsiniz. Ekstra reklam masrafı olmadan tanıtım yapmanın en iyi yoludur. Ürüne ait satış ortaklığı linklerinizi direkt paylaşmak yerine blogunuzu tanıtarak (sosyal ağlarda paylaşmak, sosyal imleme sitelerine, ücretsiz ilan sitelerine ve video sitelerine eklemek vb.) daha iyi satışlar yapabilirsiniz. Tek bir ürüne odaklı bloglar yapabileceğiniz gibi, aynı türden ürünleri içeren bloglar da hazırlayabilirsiniz. Blog sahibi olabilmek için teknik bilgi gerekmez. Size aktaracağımız bilgiler ile siz de hemen bir blog sahibi olabilirsiniz ve internette biraz da araştırma yaparak istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Google a ait olan blogger.com dan ücretsiz olarak kolaylıkla blogunuzu açabilir ve ilk yayınlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. blogger.com adresine gidin

12 blogger.com Eğer bir Gmail adresiniz var ise aynı giriş bilgileri ile Blogger a da girebilir ya da farklı bir hesap oluşturabilirsiniz. İlk defa google üyeliğiniz olacaksa, aşağıdaki sayfada sağ üstte bulunan Kayıt Olun butonuna tıklayarak üyelik oluşturabilirsiniz (Gmail de Google ın hizmetidir) Gmail bilgilerinizi yazarak Oturum aç a tıklayın

13 Blogunuz varsa ekran bu şekilde görünür ve Yeni Blog butonuna tıklayarak ürün odaklı yeni bir blogu aynı hesabınızda açabilirsiniz. (Bir günde en fazla 2 ayrı blog açılabilir!) Blogger a ilk defa giriş yapanlar için aşağıdaki gibi bir sayfa görünecektir İkinci bölüme blog adresinizi yazın. balerin.com için örnek verdiğimizden bu tür bir adres uygun gördük (balerinkozmetik). Siz ürüne göre veya daha farklı bir adres de belirleyebilirsiniz. Adres bitişik yazılmalı ve Türkçe karakter içermemelidir! Bu sizin blog adresiniz (alan adı-domain) olacaktır. Kullanılabilecek bir adres ise uygundur onayı (mavi tik) çıkacaktır. Blogunuz da görünmesini istediğiniz başlığı buraya yazın. Blog adresinizle de uyumlu olması daha iyi olur. Yukarıdaki seçeneklerden blogunuz için şablon seçip Blog oluştur! u tıklayın.

14 Blogumuz oluştu. Yayın göndermeye başla yı tıklayın Aşağıdaki bölümleri doldurarak ilk yazınızı hemen yayınlayabilirsiniz. Burada gösterilen örnek amaçlıdır, trafik ve ilgi çekmek için daha uzun, düzgün tanıtım yazıları/makaleler hazırlamalısınız. Etiketler ise, arama motorlarında bu kelimelerle arama yapıldığında yazınızın listelenmesini kolaylaştırır. Yazı içeriğine ürün logosu, fotoğraf, video, banner gibi öğeler de ekleyebilirsiniz.

15 İlk yazınız için bu bölüme bir başlık yazın... Yazınızı biçimlendirmek için araçlar paneli. Yazınıza uygun, yazı içeriğinde de geçen kelimelerden oluşan etiketler (aralarında virgül ile) yazın ve Tamamlandı yı tıklayın. Yazınızı bu alana yazın. Bir önceki resimde görüldüğü gibi, yazı içinde belirli bir ifadeyi seçili hale getirin (Örnek: balerin.com) ve Araçlar da Bağla bölümüne tıklayın Bağla Altında link ekli olacak seçili metni buradan düzenleyebilir veya yazı yazdığınız bölümde herhangi bir yerde boş alanda bağla ya tıkladığınızda görünecek metin belirleyebilirsiniz. Bu küçük pencerede Web adresi seçili olsun ve ürüne ait XTicaretten aldığınız Satış Ortaklığı linkinizi bu boşluğa ekleyin ve alttaki Tamam butonuna tıklayın. ÖNEMLİ! Blogunuzda Satış Ortaklığı linkinizi direkt ekleyebileceğiniz gibi, link kısaltma sitelerinden kısaltarak da kullanabilirsiniz. Özellikle sosyal ağlarda ve arama motorları reklam uygulamalarında kullanırken kısaltılmış linklerinizi kullanmanız tavsiye edilir. (Örnek link kısaltma sitesi: tinyurl.com Açılacak sayfada Enter a long URL to make tiny: bölümüne linkinizi yapıştırın ve Make TinyURL butonuna tıklayın. Kısaltılmış ve değiştirilmiş olarak 2 adet link oluşacaktır. İkisini de kullanabilirsiniz.)

16 Bazı referans linkler, arama motorları ve sosyal ağlarda spam olarak kabul edilir ve engellenebilir. Paylaşımına izin verilse de bazen tıklandığında linkler çalışmayabilir. Bu durum sadece XTicaret ürün satış ortaklığı linkleri için geçerli değildir, birçok yabancı ürün ve tanıtım linkleri için de aynı sorun vardır. Bir satış ortaklığı linkini nereden almış olursanız olun, internette herhangi bir alanda kullandığınızda kendiniz tıklayarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin (tıklayınca ürün sitesine yönleniyor mu şeklinde). Mail ile tanıtım yapacaksanız, yine mail içeriklerinde de kısa linkleri kullanmanız faydalı olacaktır. Yazıda seçtiğimiz ifadenin altına linkimizi ekleyerek bağlantı oluşturduk (Yazıya ekleyeceğiniz resimler için de aynı işlemi yapabilirsiniz. Resmin üzerini tıklayıp seçili hale getirin, yine Bağla ya tıkayın ve aynı şekilde satış ortaklığı linkinizi ekleyip, tamam deyin.) Yazınızı düzenlemeyi tamamladığınızda Kaydet i tıklayın Kaydet Yazıya resim eklemek için bu işareti tıklayın. Resim linkini (url) veya bilgisayardaki bir resmi de yükle diyerek ekleyebilirsiniz. Kaydet dedikten sonra, blogunuzun listelendiği alanda sol taraftaki menüden Ayarlar ı tıklayın ve blogunuzun genel ayarlarını yapın

17 Blogunuza açıklama eklemek için Düzenle yi tıklayın. Ayarlar Buradaki ifadeyi kontrol edin. Bu şekilde ise değişiklik yapmayın. Blog açıklaması, yine blogunuzun konusu ve içeriğiyle ilgili olmalı. Aşağıdaki örneğimize uygun olarak basit şekilde düzenlenmiştir. Farklı site ve blogları inceleyerek, blog adresinizi, başlığını ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. Açıklamanızı da düzenledikten sonra Kayıtlar a tıklayın Blog açıklamasını yazıp Değişiklikleri kaydet e tıklayın. Kayıtlar sayfasında kaydettiğimiz ilk blog yazımız Taslak olarak görünüyor. Bu yayını seçin ve Yayınla butonunu tıklayın. Yeni yayın oluşturabilirsiniz. Blogunuzu görüntülemek için ise buraya tıklayın.

18 Yayınla butonu. Kayıtlı taslağı burayı işaretleyerek (tıklayarak) seçin. Diğer blog ayarlarını inceleyin. İstediğiniz şablonu kullanabilir, bu şablonlarda değişiklikler yapabilir (şablon bölümünden), diğer tüm düzenlemeleri yerleşimler bölümünden istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İlk blog yazınızı yazıp yayınla dediğinizde, blogunuz aşağıdaki gibi görünecektir Blog adresi. Blog başlığı ve açıklaması. Yazıdaki bağlantı üzerine veya resim üzerine mouse ile gittiğinizde Satış Ortaklığı linkinin sayfanın bu kısmında belirdiğini görebilirsiniz. Etiketler Satış Ortağı olduğunuzda, ürün satışına bu şekilde aracılık edersiniz. Blogunuzu, 2 günde bir yeni yazılar ekleyerek güncel tutmanız faydalıdır. Alıcı (müşteri) sitenizi/blogunuzu ziyaret eder, herhangi bir yere yerleştirdiğiniz linkinize tıklar ve asıl satış sitesine gider. Ürünü oradan satın aldığı anda ise siz komisyonunuzu kazanırsınız. Bu nedenle, ürünleri tanıtırken doğru bilgiler vermeniz, ziyaret edenlerin ürün için karar vermesinde de, yazılarınızla, reklamlarınızla ve diğer tüm paylaşımlarınızla yönlendirici olmanız, satışlarınızı

19 yükseltecektir. Pek çok satış ortaklığı sitesi bulunur. Bunları inceleyebilir ve örnek alabilirsiniz. Ürünlere göre aramalar yaptığınızda çoğu karşınıza çıkacaktır. Sosyal paylaşım sitelerinde de yine satış ortaklığı linklerinizi (sayfa, grup veya profilinizden gönderiler yaparken) kullanırsanız pek çok kişiyi ürüne yönlendirmiş olursunuz. Elbette sadece linkinizi atmamalısınız. Çarpıcı, sıra dışı ifadelerle dikkat çekebilirsiniz. Bu sitelerde de bir fotoğraf, resim veya video paylaşımlarınıza linkiniz ekleyerek tanıtımlar oluşturabilirsiniz. Satış Ortaklığı linkiniz yerine blog adresinizi (farklı yazılar varsa yazıların bağlantı adreslerini) paylaşabilirsiniz. Bu sayede blogunuza ziyaretçi trafiği oluşturursunuz. İnternet üzerinde her şey reklamlar üzerine kurulurdur. Siteleri ziyaret ederken artık farklı açıdan bakmayı da öğrenirsiniz. Bu yapılan çalışmalarının nedeni nedir? Sadece keyif mi? İnternette ticaret dendiğinde ise akla e-ticaret belirli bir kalıpla (ezberlenen durumuyla, sadece alışveriş sitelerinden veya ithalat/ihracattan ibarettir) gelir. Asıl güç ve potansiyel ise SATIŞ ORTAKLIĞI sistemindedir. Ürün sahipleri fazla emek ve ek masraf yapmadan ürünlerini daha çok kullanıcıya ulaştırır, sürümden kazandıkları için de komisyon oranlarını yüksek tutarlar. Kazançları pek çok üreticiye/ürün sahibine göre yüksek olduğu için de harcamalarını sadece ürünlerini geliştirmek veya yeni ürünlere yönelmek amacıyla kullanırlar. Satıcılar (satış ortakları) ise yine az emek ve az masraf ile hiçbir şekilde kazanamayacakları parayı elde ederler. Ofis tutmak veya belirli saatlerde çalışma zorunlulukları da yoktur. Bilgisayar ile internet bağlantısı olan her yerden ve istenen her saatte çalışmak mümkündür. Bu sebepler, milyonlarca kişinin satış ortaklığı sistemine yönelmesi için yeterlidir. Satış Ortaklığı çalışmalarınız için TV, medya, internet, sokak ilanları vb. tüm reklamları örnek alarak hareket edin, bir ürün nasıl tanıtılıyor? Ya da bizler bir ürünü neden alırız? Bu soruların yanıtı sizde varsa işiniz daha kolay. Fark oluşturmalısınız ki fark edilsin! Ayrıca, başarısız (ürün sahipleri veya satış ortaklığıyla daha önce ilgilendim diyen) insanlardan duyduklarınıza ve internetten iş mi olur gibi ön yargılara kulak asmayın. Tıkla kazan, hopla kazan, zıpla kazan gibi safsatalara da itibar etmeyin. Dünya devlerinin elinde olan asıl güç sizce nedir ve bu kadar insanın bunca çabası ne içindir? Elinizin altındaki gücün farkına varın, Satış Ortaklığından siz de yerinizi ve payınızı şimdiden alın. Tüm bunları yapamam derseniz ProjeX üyesi olarak, XDükkan adı verilen ve tüm içeriğiyle, ortaklık linklerinizle, her türlü alt yapısıyla hazır otomatik çalışan profesyonel bir satış sitesi sahibi olabilirsiniz. ProjeX nedir ve sadece XDükkan dan mı ibarettir? ProjeX, temel olarak satış ortaklığı, network marketing, banner reklam trafiğine ortaklık çalışmalarının bir araya getirildiği, temel olarak bu 3 farklı kazanç mekanizmasının ve XMarket, XAcademy, XClub bölümlerinin de yer aldığı dev bir kazanç sistemidir. Bu sistemin ilk kurucusu yine XTicaret tir ve dünyada ilk defa Türkiye den uygulanmaya başlamıştır.

20 XTicaret in ProjeX teki hedefi, ülkemizin dünya genelinde ekonomik alanda bir güç olmasını sağlamaktır. ProjeX e dahil olan herkes XDükkan adı verilen bir satış sitesine sahip olma hakkı da elde etmektedir. XDükkan, sistemin en cazip değerlerinden biridir. ProjeX üyesi olan bir kişi, sadece bir alan adı (domain) alıp bu alan adını XTicaret e bildirir ve sitesinin otomatik olarak yayınlanmasını sağlar. Hosting için farklı yerden hizmet almasına veya ekstra para ödemesine gerek yoktur. Bu tür hizmetleri XTicaret sağlamaktadır ProjeX üyelerine sağlamaktadır. XDükkan tam olarak nedir ve nasıl otomatik olarak çalışır? ProjeX üyesi olduğunuzda farklı bir kullanım paneli sizi karşılar. Bu paneldeki ilgili bölümden, XDükkan ayarlarınızı 5 dakika gibi kısa bir sürede yapıp hemen yayınlayabilmektesiniz. XDükkanınız için, XTicaret bünyesinde bulunan tüm ürünleri kategori olarak veya tek tek seçerek sitenize eklersiniz (XDükkan ayarlarındaki bölümde tek tıkla ürün adlarını seçmeniz yeterlidir). XDükkan ayarlarını yaptığınızda; seçtiğiniz ürünlere ait tanıtım materyalleri (sistemde kayıtlı bulunan ürün logosu, bannerları, tanıtım yazıları vb.) sizin sitenizde yayınlanır. Ürün tanıtım yazıları her bir XDükkanda farklı yayınlanır! Ki bu da yine XTicaret in geliştirip uyguladığı bir metottur! Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi bir XDükkan a, aylık 35 TL kira ödeyerek siz de sahip olabilirsiniz. XDükkanınızdaki tanıtımlar size ait satış ortaklığı (referans) linkleriniz ile yine otomatik olarak yayınlanır. Sadece XDükkanınızı tanıtarak satış ortaklığına hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. (Projex direkt ödeme sayfasına gitmek için tıklayın)

21 ÖNEMLİ NOT: 35 TL ProjeX e Silver üye olduğunuzda ödeyeceğiniz aylık kiradır, sadece XDükkan adı verilen satış siteniz için ödemezsiniz. Ayrıca 300$ ödeyerek Gold üye olma hakkı vardır. Gold üye olmanın, her ay 35 TL ödememek ve tüm kazançlardan da daha yüksek oranlarda faydalanmak gibi birçok ekstra avantajı bulunmaktadır! XTrafik nedir ve nasıl kazanılır? Yurtdışı banner reklam trafiği gelirlerine ortak olabileceğiniz XTrafik sistemi size KOLAY VE YÜKSEK BİR KAZANÇ FIRSATI SUNAR! Bir birikiminiz var ise; istediğiniz vadede XTrafik paketi alıp sermayenizi katlayabilirsiniz. XTrafik ten gelir elde etmek için uygulamanız gereken hiçbir zorunluluk yoktur. İnternete hiç bağlanmasanız dahi kazancınız birikir! Örneğin; 10 bin dolarınız var, paranızı en kolay ve en çok kâr edecek şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. 6 aylık GOLD XTrafik paketi aldınız. 6 ay sonunda ana sermayeniz dahil, belirtilen kâr oranı ile birlikte kazancınızı alırsınız. İster tekrar paket alıp yükseltmeye devam edersiniz, isterseniz de paranızı çekip kullanabilirsiniz. (Silver - Gold Xtrafik paketleri ve üyelik hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde paket oranlarını görebilirsiniz.) Benim büyük bir birikimim yok ama bu sistemi tanıtabileceğim kişiler var derseniz, XTrafik sistemi sayesinde muhteşem bir gelir elde edersiniz: Kendi linkiniz ile dahil ettiğiniz bir kişi XTrafik paketi aldığında siz direkt olarak onu yatırımının %10 unu kazanırsınız (Örneğin; Dahil ettiğiniz kişi 10 bin dolar ($) yatırdı, sizin direkt alacağınız kazanç 100$ dır). Ayrıca, sizin dahil ettiğiniz bir kişi yeni bir kişinin Xtrafik paketi almasına aracılık ederse, bu yeni kişinin de yatırımından siz yine %5 kazanırsınız (bu kişi de 10 bin dolar yatırdı diyelim, sizin alacağınız kazanç 500 $ dır, %10 unu bu yeni kişiyi dahil eden kişi alır), hem de hemen! (Bu kazanç oranları Gold üyeler için geçerlidir, Silver üyeler ise sadece kendi dahil ettikleri kişilerin XTrafik yatırımından %5 kazanmaktadır.) Aşağıdaki resimde Silver ile Gold XTrafik paketlerini ( ve 12 aylık) ve kâr oranlarını görebilirsiniz. Oranların son halini adresinden kontrol edebilirsiniz.

22 ProjeX sayesinde; Satış Ortaklığından, XNetwork Marketing kazançlarından, XTrafik gelirlerinden (tümünden veya tercih edeceğiniz bölümüne ağırlık vererek) yüksek kazançlar elde edersiniz. Özellikle XTrafik; XNetwork veya satış ortaklığı ile ilgilenmesiniz dahi otomatik olarak kendi ekibinizin oluşmasına (ekip oluşturmaya gayret etmesiniz de oturduğunuz yerden paranıza para katacak) ve de büyümesine, kazançlarınızın da hızla ve katlanarak büyümesine aracılık edecek, ProjeX sisteminin en önemli dinamiğidir! Çünkü kafa yormazsınız, paramı yatırdım şimdi ne yapacağım derdiniz olmaz! Sadece XTrafik özel panelinizden paranızdaki ilerlemeyi takip eder ve aldığınız pakete göre o vade tamamlandığında, kazancınızı çekersiniz. Bu kadar KOLAYDIR! ProjeX hakkında inceleyebilirsiniz: daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayarak siteyi