ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU"

Transkript

1 ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU 1. Şifre Oluşturma İşlemi 2. Online Borsa Erişim 3. Online Borsa Uygulamasında Portföy e Bağlantı 4. Portföy Bilgileri Görüntüleme 5. Emir İletimi 6. Hazır Emirler 7. Hazır Emirlerin İletilmesi 8. Günlük Emirleri Görüntüleme 9. Ekran Kaydetme 10. Ayarlar 11. Portföyden Çıkış 12. Yardım

2 1. Şifre Oluşturma İşlemi Online Borsa şifresi oluşturma ve şifre değiştirme işlemleri İnternet Bankacılığı ana menüsünde bulunan Güvenlik sekmesi altında Şifre İşlemleri menüsünden yapılır. Online Borsa uygulamasında portföy görüntüleyebilmek ve hisse senedi alım satım işlemleri yapabilmek için öncelikle bir kullanıcı adı ve şifre oluşturulmalıdır.

3 Şifre İşlemleri alt menüsünde bulunan Online Borsa Kullanıcı/Şifre Belirleme seçeneğine tıklandığında ilk kez giriş yapan kullanıcılar için şifre belirleme ekranı açılırken, daha önce giriş yapmış kullanıcılar için şifre değiştirme ekranı açılacaktır. Kullanıcı adı bir kez oluşturulacak olup tekrar değiştirilemeyecektir. Şifre ise kullanıcı istediği anda değiştirebilecektir.

4 2. Online Borsa Erişim Online Borsa uygulaması erişimi İnternet Bankacılığı ana menüsünde bulunan Hisse Senetlerim sekmesi altında Online Borsa alt sekmesine tıklanarak gerçekleştirilir.

5 Online Borsa alt menüsüne tıklandığında üzerinde Giriş butonu bulunan Online Borsa giriş ekranı açılacaktır.

6 Online Borsa giriş ekranında bulunan Giriş butonuna tıklandığında platformun açıldığını gösteren bir ara ekran açılmaktadır. Bu ekran WebFX+ kullanımda olduğu sürece açık bulanacaktır. Bu ara ekran kapatıldığında WebFX+ da kapanacaktır. Bu nedenle uygulamaya bağlı kalındığı sürece bu ekran açık kalmalıdır.

7 Ara ekrandan sonra WebFX+ platformu açılacaktır. Açılan WebFX+ ekranında Kullanıcı Adı ve Şifre girişi yapılmadan portföy görüntüleme ve hisse senedi alım-satım işlemi yapılamayacaktır. Ancak fiyatlar izlenebilecektir.

8 3. Online Borsa Uygulamasında Portföye Bağlantı Açılan WebFX+ ekranı üzerinde iki şekilde portföy ekranına ulaşılabilir: 1. Kullanıcı büyük WEBFX+(1) butonuna ve ardından Portföy (2) ikonuna tıkladığında Kullanıcı Adı ve Şifre nin girileceği login ekranı açılacaktır. 2. Login ekranına ulaşmak için ayrıca üst sağda bulunan portföy(3) butonu da kullanılabilir.

9 Login ekranı açıldığında daha önce şifre işlemleri bölümünde belirlenen kullanıcı adı ve şifre ilgili alanlara(1) girilir, risk bildirim formunun okunduğuna dair bildirim(2) eğer okunmuş ise işaretlenerek tamam(3) butonuna basılır ve login gerçekleştirilir. Artık kullanıcı portföy bilgilerine ulaşabilecek ve hisse senedi alım satım işlemi yapabilecektir.

10 4. Portföy Bilgileri Görüntüleme Login sonrası açılan portföy ekranında Anlık Portföy BİST sekmesine tıklandığında Portföy Bilgileri penceresi açılacaktır. Kullanıcı, Portföy Bilgileri penceresinde; Hisse senedi portföyünü ve anlık değerini, Bakiye(TL), Takas T+1 Bakiye, Takas T+2 Bakiye bilgilerini, Borsa İşlem Limitini, İzleyebilir.

11 5. Emir İletimi 5.1. Portföy Ekranı Üzerinden Hisse Senedi Alım-Satımı Kullanıcılar portföy ekranı üzerinden 3 yolla hisse senedi alım/satım işlemi yapabileceklerdir: a. Portföy ekranının üst kısmında bulunan alım/satım butonlarını tıklayarak(1) b. Portföyde bulunan hisse senetleri üzerinde sağ klik ile açılan pencerede al-sat sekmelerini kullanarak(2) c. Portföy ekranın alt kısmında bulunan hızlı alım-satım bölümünde gönder butonuna tıklayarak(3)

12 5.1.a. Portföy Ekranının Üst Kısmında Bulunan Alım/Satım İkonları İle Emir Gönderme Portföy ekranının üst kısmında bulunan alım ve satım ikonlarına tıklandığında(1) hisse senedi alım/satım ekranları açılacaktır. Alım/Satım ekranı üzerinde emir bilgileri girilerek(2) ve tamam butonuna tıklanarak(3) emir gönderimi yapılabilecektir.

13 5.1.b. Portföyde Bulunan Hisse Senetleri Üzerinden Emir Gönderme Portföyde bulunan hisse senetleri üzerinde sağ klikle açılan pencerede AL yada SAT sekmelerinden biri tıklandığında(1) hisse senedi alım/satım ekranları açılacaktır. Alım/Satım ekranı üzerinde emir bilgileri girilerek(2) ve tamam butonuna tıklanarak(3) emir gönderimi yapılabilir.

14 5.1.c. Portföy Ekranın Alt Kısmında Bulunan Hızlı Alım-Satım Bölümünden Emir Gönderme Portföy ekranın alt kısmında bulunan Alış/Satış penceresinde emir bilgileri girilip(1) Gönder butonuna tıklanarak(2) emir gönderimi yapılabilir.

15 5.2. Hisse Senetleri Fiyat Bilgileri Üzerinden Hisse Senedi Alım/Satımı Hisse senetleri fiyat bilgileri üzerinde çift tıklanarak hisse senedi alım/satımı yapılabilir. İşlem yapılmak istenilen hisse senedi alış fiyatının üstüne çift tıklandığında satım penceresi, satış fiyatının üzerine çift tıklandığında(1) alım penceresi açılacaktır. Alım/Satım ekranı üzerinde emir bilgileri girilerek(2) tamam butonu tıklandığında(3) emir gönderimi yapılacaktır.

16 6. Hazır Emirler Alım/Satım penceresinde emir bilgileri girişi yapıldıktan sonra Hazır butonuna tıklanarak emirler piyasaya iletilmek üzere hazır hale getirilebilir. Hazır butonuna tıklanarak oluşturulan emirler Hazır Emirler sekmesi altında, kullanıcı istediği anda piyasaya iletilmek üzere bekletilir. Emirler silinmediği sürece hazır emirler penceresinde görünmeye devam edecektir.

17 7. Hazır Emirlerin İletilmesi 7.a. Hazır Emrin Aynı Satırdaki Gönder Butonu İle Piyasaya İletilmesi Alım/Satım penceresinde hazırlanarak Hazır Emirler ekranına kaydedilmiş olan emirler, emrin sağ tarafında bulunan Gönder butonu ile borsaya iletilebilir. Eğer hazırlanan emrin borsaya iletilmesinden vazgeçildi ise Sil butonuna basarak emir hazır emirler penceresinden silinebilir. Hazır emirler penceresinde gönder butonu ile borsaya iletilen emirler Emir Verildi mesajı ile Hazır Emirler penceresinde izlenmeye devam edilebilir. Aynı emri borsaya tekrar iletmek için gönder butonu tıklanabilir.

18 7.b.Bir veya Birden Fazla Hazır Emrin Seçilerek Borsaya İletilmesi Alım/Satım penceresinde hazırlanarak Hazır Emirler ekranına kaydedilmiş olan emirlerden biri veya birkaçı seçilerek emir iletimi yapılabilmektedir. Bu hazır emir iletim şekli özellikle birden fazla emir aynı anda borsaya gönderilmek istendiği zaman kullanılabilir. Bu yolla emir iletiminde öncelikle Seç kolonundan gönderilmek istenen hazır emirler tıklanır(1) ardından sağ klik yapılarak Seçilenleri Gönder seçeneğine tıklanacaktır(2). Hazır Emirler üzerinde sağ tık yapıldığında açılan penceredeki farklı seçeneklerde emir iletiminde kullanılabilir.

19 8. Günlük Emirleri Görüntüleme Günlük Emirler sekmesi altında, bekleyen emirler(sol pencere) ve gerçekleşen emirler(sağ pencere) adında iki pencere bulunmaktadır. Bekleyen Emirler sekmesinde; Borsaya gönderilmiş ancak henüz gerçekleşmemiş emirler veya kısmi gerçekleşen durumunda olan emirlerin henüz gerçekleşmemiş kısımları ve iptal edilen emirleriniz görünmektedir. Bu bölümde Kademe Özeti seçeneği işaretlendiğinde aynı kademede farklı zamanlarda verilmiş olan emirler tek satırda görünecektir. Zincir Emir seçeneği işaretlendiğinde ise zincir emir olarak gönderilen ve bekleyen veya kısmi gerçekleşmiş durumundaki emirler görüntülenebilecektir.

20 9. Ekran Kaydetme WebFX+ üzerinde kullanıcılar, sayfaları istedikleri şekilde tasarlayarak kaydedebilirler. Her kullanımda kaydedilen bu ekranın görünmesi sağlanabilir.

21 Farklı tasarımın kaydı için öncelikle ekranda istenilen pencereler açılır ve ekranın üst kısmında bulunan farklı kaydet tuşuna basılarak(1), bu farklı tasarımdaki ekranın diğerlerinden ayırabileceğimiz bir isim yeni ekran ismi alanına yazılır(2). Kaydet butonu(3) ile kullanıcının kendi isteği doğrultusunda tasarladığı bu ekran kaydedilir.

22 Foreks ekranı default olarak ayarlanan ana ekranda açıldığında daha önce yeni ekran ismi ile kaydettiğimiz ekrana ulaşmak için öncelikle ekranın üst kısmında bulunan WebFX+ ikonunun yanındaki ok işaretine(1) ve ardından yeni ekran(2) a tıklanır.

23 10. Ayarlar Menüsü Portföy ekranlarının üst kısmında bulunan ayarlar ikonuna tıklandığında ayarlar penceresi açılacaktır. Ayarlar menüsünde kullanıcı kendine özgü ayarlar belirleyebilir Alış-Satış Emrinde Onay Sor Alış-Satış emri verildiğinde son onay penceresinin açılıp açılmayacağını belirleyecektir. Kutucuk işaretlendiğinde emirleriniz iletilmeden önce emire ait hisse, miktar, alış-satış,fiyat, seans bilgilerinin bulunduğu onay penceresi açılacaktır. Bu onay penceresinde Tamam butonu tıklandıktan sonra emir iletilecektir. Kullanıcı bu seçeneği işaretlemez ise emirleri onay ekranı gelmeden emir iletilecektir.

24 10.2. Alış Satış Emrinde Şifre Sor Bu seçenek işaretlediğinde kullanıcı alım/satım emri verildiği anda şifre penceresi açılacaktır. Kutucuk işaretlenmez ise emir iletimi esnasında şifre sorulmayacaktır Emir Gönderiminden Sonra Portföyü Yenile Emir gönderiminden sonra portföyü yenile seçeneği işaretlendiğinde portföy üzerinde gösterilen bilgiler emir gönderiminden sonra otomatik olarak değişecektir.örneğin bir alım emri verildiğinde takas eksi bakiyesi yükselecek emir gerçekleşmişse portföyde bulunan hisse senedi adedi artacaktır. Kutucuk işaretlenmediğinde emir gönderimi sonrası güncel portföy bilgisine ulaşmak için yenile ikonuna tıklamak gerekmektedir Emir Gönderiminden Sonra İşlem Formunu Kapat Emir Gönderiminden Sonra İşlem Formunu Kapat seçeneği işaretlendiğinde emir gönderimi sonrası aşağıdaki alım-satım penceresi otomatik olarak kapanacaktır. Seçenek işaretlenmezse alım-satım penceresi emir gönderiminden sonra da ekranda olacaktır.

25 10.5. Emir Gönderiminden Sonra İşlem Formunu Temizle Emir gönderiminden sonra işlem formunu kapat seçeneği işaretli değil ise emir gönderiminden sonra alım-satım penceresi açık kalacaktır.emir gönderiminden sonra işlem formunu temizle seçeneği ise açık kalan alım-satım penceresinin gönderilen emrin bilgileri ile mi kalacağını yoksa sıfırlanmış olacağını mı belirler. Örneğin 5 lotluk bir hisse senedi alış emri gönderilmiş ise ve emir gönderiminden sonra işlem formunu temizle seçeneği işaretli değil ise hisse senedi alım-satım penceresi gönderilmiş olan 5 lotluk emir bilgisi ile açık kalacaktır Varsayılan Geçerlilik Süresi Günlük Varsayılan geçerlilik süresi günlük olarak işaretlenirse alım-satım penceresi açıldığında seans bilgisi günlük seçili olarak açılacaktır Emir Formunda Aktif Alan Hisse senedi alım-satım penceresi açıldığında emir formunda aktif alan seçeneğinde seçili olan alan otomatik olarak seçili gelecektir. Örneğin Emir Formunda Aktif Alan miktar alanı seçili ise alım-satım penceresi açıldığında kullanıcı alan seçimine gerek kalmaksızın hisse senedi miktarını girebilecektir Otomatik Güncelleme Süresi Otomatik güncelleme süresi portföyün ne kadar sürede bir otomatik olarak güncelleneceğini belirler. Ayarlama yapılırken yazılan rakam saniye olarak yazılır Zaman Aşımı Zaman aşımı seçeneği belirlenen süre sonunda portföy penceresinin otomatik olarak kapanmasını sağlamaktadır. Zaman Aşımı seçeneği boş bırakılırsa portföye login olunduktan sonra kullanıcı çıkış yapmadığı sürece portföye bağlı kalınacaktır. Bu süre içersinde işlemler yapılmaya devam edilebilir. Zaman Aşımı süresi belirlenirse belirlenen

26 zaman aşımı süresi sonunda sistem otomatik olarak kullanıcının bağlantısını kesecektir. Portföye tekrar bağlanmak için Kullanıcı Adı/Şifre girişi yapılmalıdır Hisse Senedi Satışında Portföyü Kullan Bu seçeneğin işaretlenmesi ile hisse senedi satış ekranında, sadece portföyde bulunan hisse senetleri görüntülenir. 11. Portföyden Çıkış Portföy ekranından çıkmak için Oturumu Kapat butonuna basılması gerekmektedir. Kullanıcı bu şekilde log out olduktan sonra portföy görüntüleme ve hisse senedi alım satım işlemi yapamayacaktır. Ancak fiyatları izlemeye devam edebilir. 12. Yardım Uygulamanın bu temel özellikleri yanında farklı özellikleride bulunmaktadır. Uygulamanın tüm özellikleri ve daha detaylı kullanım kılavuzu için uygulama içindeki soru işareti butonuna yada aşağıdaki linke tıklayınız.

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI İÇİNDEKİLER 1 İÇİNDEKİLER... 2 1.1. KURUM İÇİ GİDEN EVRAK SÜRECİ... 3 1.2. KURUM DIŞI GİDEN EVRAK SÜRECİ... 15 1.3. OLUR EVRAK

Detaylı

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ 1. Artık alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız. Sizlere ücretsiz olarak sunduğumuz piyasa izleme ekranına ulaşmak için İnternet

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak)

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) Giriş VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) AKBS, 4 modülden oluşmaktadır. Merkez Uygulaması, Veri Gönderme Sistemi, Veri Karşılama Sistemi ve Veri İşleme Sistemi.

Detaylı

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU 1 Document History Document Location Revision History Date of this revision: 09/07/2013 Date of next revision Revision Number Revision Date Summary of Changes 1 09/07/2013

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

T. C. KAMU İHALE KURUMU

T. C. KAMU İHALE KURUMU T. C. KAMU İHALE KURUMU Elektronik İhale Dairesi ELEKTRONİK KAMU ALIMLARI PLATFORMU Kamu Satınalma Platformu nda Devam Eden İhalelerin Elektronik Kamu Alımları Platformu Üzerinde Yürütülmesi KAP Kullanım

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU İçindekiler BENİM SAYFAM... 4 İHRAÇÇI SAYFALARI... 5 YATIRIMCI BİLGİLENDİRME VE UYARI SİSTEMİ... 6 PORTFÖY/BAKİYE...

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Zimbra Kullanıcı Rehberi

Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim,görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. Şekil 1- Zimbra

Detaylı

Süleyman Demirel Üniversitesi Etkinlik Takip Sistemi Kullanım Kılavuzu

Süleyman Demirel Üniversitesi Etkinlik Takip Sistemi Kullanım Kılavuzu Süleyman Demirel Üniversitesi Etkinlik Takip Sistemi Kullanım Kılavuzu Etkinlik takip sistemine https://etkinlik.sdu.edu.tr adresinden ulaşılmaktadır. Bu sayfa Şekil 1. de gösterilmiştir. SDÜ Etkinlik

Detaylı

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU Sürüm 1.0 Ocak 2011 İÇİNDEKİLER 1. Sisteme Giriş Ve Program Kullanımı 2. Provizyon Süreci 3. Paket Oluşturma ve Fatura Gönderim Süreçleri 1 1. Sisteme

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

http://aractakip.satko.com.tr

http://aractakip.satko.com.tr http://aractakip.satko.com.tr 1 Araçlarımızı izlemede yeni bir pencere... http://aractakip.satko.com.tr adresine girerek firmamız tarafından size bildirilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş.

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş. İÇİNDEKİLER 1.1. BAŞVURU... 4 1.2. Hesap Oluşturma... 5 1.3. Kurum Bilgileri... 6 1.4. Hesap, Tarife, Paket Seçimi... 7 1.5. Başvuru Sırasında E-Tebligat Hizmeti Seçimi... 9 1.6. Ödeme Ekranı... 10 2.

Detaylı

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini

Detaylı

Bu ekrana Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığında ekranda giriş yapabilmeniz için yetki almanız

Bu ekrana Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığında ekranda giriş yapabilmeniz için yetki almanız MHRS (MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ) Kurum üzerinden MHRS entegrasyonunun yapılabilmesi için ; WEB Tabanlı Sistemimizi kullanan Kurumlar WebHBYS ekranından Menü / Program Parametreleri ekranından Sağlık

Detaylı

E-TAKİP BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ. VE İSTENiRSE TARANMIŞ DOKUMANLAR DA EKLENEREK E-TAKİP TALEPLERİNİN OLUŞTURULMASI

E-TAKİP BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ. VE İSTENiRSE TARANMIŞ DOKUMANLAR DA EKLENEREK E-TAKİP TALEPLERİNİN OLUŞTURULMASI E-TAKİP BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ VE İSTENiRSE TARANMIŞ DOKUMANLAR DA EKLENEREK E-TAKİP TALEPLERİNİN OLUŞTURULMASI 1 1 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ DOSYA AÇMA SÜRECİNDE OTOMATİK VERİ AKTARIMI İcra Müdürlüklerinin en

Detaylı

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU

EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU EK DERS ÜCRET ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU KASIM - 2012 BİM PERSONEL ÖDEMELERİ UYGULAMA DESTEK ŞUBESİ EK DERS ÜCRETİ ÖDEMELERİ Kamuda farklı kanunlara tabi olarak istihdam edilen, -657 sayılı Devlet Memurları

Detaylı

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI)

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LogoConnect FDA,Tek bir ticari sistemde birden fazla firma ile çalışan kullanıcıların, ticari sistem içinde bir firmadan diğer

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

NETSİS UYARLANABİLİR VERİTABANI SİSTEMİ

NETSİS UYARLANABİLİR VERİTABANI SİSTEMİ SİSTEM MODÜLÜ Amaç ve Fayda Yayın Tarihi Kategori Ürün Grubu Modül Versiyon Önkoşulu Yükleme ve Gereken Dosyalar Yükleme Sonrası İşlemler Uygulama Bu doküman ile, Netsis İnsan Kaynakları Paketinin temel

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101 BİL 101 - Bilişim Teknolojileri Word 2007 http://bil.etu.edu.tr/bil101 Dosya oluşturma ve kaydetme Yeni Dosya Oluşturma Microsoft Word dosyası açıldıktan sonra Office tuşuna basılır Yeni(New) seçilir Yeni

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı