Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde"

Transkript

1 akıllı ev çözümleri

2

3 Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde 60 yıldan fazla süredir bizi diğerlerinden farklı kılan değerlerimiz, deneyimimiz, teknolojik kalitemiz ve tasarımlarımız ile bugün size ev, bina ve gemi otomasyonu çözümlerimizi sunuyoruz: en kişisel istekleriniz ve gereksinimleriniz temel alınarak geliştirilen somut, verimli ve yenilikçi çözümler. By-me, By-com ve By-me Marine adlı üç otomasyon sistemimizin tanıtımını takip edin ve estetik ve fonksiyonellik, kurulum kolaylığı ve geniş etki alanı, enerji tasarrufu ve mükemmel sunumları nasıl bir araya getirdiğimizi keşfedin. Eğer düşüncelerinizi okuduğumuz hissine kapılıyorsanız, buna şaşırmayın: Vimar daha fazlasını yapar. Kolay bir şekilde. 1 Otomasyon Sistemi Otomasyon Sistemi Binalar için otomasyon

4 Evime daha büyük bir değer kazandıran, günlük hayatı sadeleştiren ve daha iyi kılan akıllı bir sistem var mı?

5 2 3 Otomasyon Sistemi

6 Otomasyon Sistemi By-me, çok sayıda fonksiyonu uyum içinde yöneten bir otomasyon sistemidir. Kontrol, konfor, ses dağılımı, güvenlik, enerji tasarrufu ve iletişim gereksinimlerinizi ön planda tutan ve sizinle birlikte büyüyen tek bir akıllı teknolojide bir araya geldi. Radyo frekansı ile sistem daha az ve daha akıllı bir şekilde tüketir. Böylece çevre de korunmuş olur. Kontrol. Konfor Dokunmatik ekran Senaryolar Işıklar ve panjurlar Işıkların ayarlanması Sıcaklığın ayarlanması Telekumanda Ses dağılımı. Tam kontrol Çok yönlülük ve uyumluluk Mükemmel ses kalitesi

7 Giriş 4 5 Güvenlik. Enerji tasarrufu Hırsızlığa karşı önlem Teknik alarmlar Video kontrolü Tüketim kontrolü Enerji yönetimi Sıcaklık yönetimi Kablosuz kumandalar İletişim. Cep kontrol Akıllı telefon ve tablet PC den yönetim Görüntülü kapı telefonu

8 Herkesin zevk ve stilini yansıtan ışık, sıcaklık ve hırsızlık önleme fonksiyonlarıyla her ortamı kişiselleştirebilir miyim?

9 Kontrol By-me ile her odanız isteklerinize yanıt verir: herhangi bir anda, herhangi bir durumda, herhangi bir gereksinim için. Birkaç saniye içinde evin her odası için günlük gereksinimlere, o saatin etkinliklerine, anlık gereksinimlere veya yalnızca kişisel zevklere göre önceden ayarlanmış 32 sıcaklık, aydınlatma ve konfor kontrol senaryosundan birini kullanmak için Multimedia Videotouch 10 ekranına bir dokunmanız yeter.

10 Sistemin denetlenmesi için Video touch Full Flat 4,3. Evin tüm alanlarını kontrol edebileceğiniz, senaryoları kullanabileceğiniz, iklimi, ışıkları ve otomatik ayarları denetleyebileceğiniz şık bir teknoloji. Senaryoların kontrolü. Altıya kadar farklı kombinasyonda fonksiyonu yönetir: örneğin, çıkış senaryosu ile ışıklar söner, panjurlar iner, sıcaklık düşer. Termostat. Her ortamda istenilen farklı sıcaklığı ayarlar ve programlanan senaryolar ile entegre şekilde tüketimleri en iyi seviyede tutar. Kumandalar. Çok fonksiyonlu kumandalar farklı işlemlerin tek bir cihazdan kontrol edilmesine olanak verir.

11 Kontrol 8 9 Yerel denetleme için 3 modüllü dokunmatik ekran. Tek bir ortamın kontrol edilebildiği ve 18 kadar farklı fonksiyonun yönetilebildiği gerçek ve özel bir cihaz.

12 Evin tümünde, her alanın ideal ortama sahip olduğu sürekli bir ferahlık hissi yaratabilir miyim?

13 Konfor By-me ile konfor tamdır: evinizdeki her alan sizi tercih ettiğiniz senaryoyla karşılar, bu senaryoyu zevkinize göre anında değiştirebilirsiniz. Dokunmatik ekrandan evin her bir bölgesi ve günün her bir anı için istenilen sıcaklığı ayarlamak ve yeniden kullanmak mümkündür. Sıcaklığı değiştirmek ve ışık ayarını yapmak, keyifli rahatlama alanları yaratmak ve gün içindeki farklı etkinlikler için doğru ışığı sunmak için basit bir hareket yeterlidir.

14 Işık senaryolarının konfigürasyonu için dokunmatik ekran. Maksimum konforu sağlamak üzere çok sayıda ışık senaryosunu çağırmak için ekrana dokunmanız yeterli. Işık ayarı için dimmer. Bir dokunuşta hoş ve ipeksi bir etki yaratan tuşlarla aydınlatmayı ayarlar. Ayarlanabilir LED RGB lamba. Büyüleyici ortamlar için renk oyunları yaratmaya olanak verir. Termostat. Dijital teknoloji ve manuel ayar seçeneği ile, kusursuz bir keyif için.

15 Konfor Çok amaçlı dimmerler. Işık yoğunluğunun kontrol edilmesine ve elektrik tüketiminin azaltılmasına olanak verir. LED, ayarlanabilir kompakt floresan, halojen ve şeritli LED lamba başta olmak üzere tüm lamba tipleri için.

16 Odadan odaya bağımsız olarak mükemmel kalitede müzik ve radyo sesi yaymak mümkün mü?

17 Ses dağılimi By-me ile evin her ortamında kişiselleştirilmiş konserler oluşturmak mümkündür: notalar herhangi br kesinti veya parazit olmadan yayılır. Evin neresinde olursanız olun müzik veya sevdiğiniz radyo programını dinlemek için ekrana dokunmanız yeterli. Akıllı ev sistemi senaryolarına dahil olan ses dağıtımı sistemi ve farklı bağımsız ses kaynakları sayesinde, her ortamın ses düzenini kişiselleştirmek ve zevkinize göre yönetmek mümkündür. En uyumlu ve yüksek kalitede sesle.

18 Ses dağıtıcı. Kesinti veya parazit olmadan sürekli mükemmel ses kalitesi. Çok yönlülük. Birden fazla oda için olan sistemde kullanılacak ses kaynakları için RCA girişleri. Yerleştirme istasyonu. Mp3 okuyucu, ipod ve iphone un doğrudan ses dağıtım sistemine bağlanmasına olanak veren ses girişi. Ses dağıtım kumandaları. Ses ayarı yapmak ve parça değiştirmek için: böylece müzik tercihlerinize göre yayınlanır.

19 Ses dağılimi Müzik kontrolü için 3 modüllü dokunmatik ekran. Müziği evin tüm odalarında hızlı bir şekilde ve kolaylıkla yönetmek için: şarkının çalması veya seçilen radyo programının yayınlanması için tek bir dokunuş yeterlidir.

20 Evimi dış tehlikelerden koruyup ev sakinlerinin kendilerini güvende hissetmesini sağlayabilir miyim?

21 Güvenlik By-me ile güvenlik maksimum seviyededir: tüm ev denetlenir ve siz rahatça keyif yapmak için serbest kalırsınız. Santral sessizce evinizi korur, eşyalarınıza ve ev sakinlerine göz kulak olur. Kendi hareket özgürlüğünüzden ödün vermeden, monitörden her an küçükleri uyurken veya oynarken gözlemleyebilirsiniz.

22 Hırsızlık önleme denetimi için dokunmatik ekran. Hırsızlığa karşı denetim sistemini dokunmatik ekranda girilen şifreye göre farklı erişim yetkileri ile yönetir. Gaz kaçağı detektörü. Anormal durumu saptar, alarm verir, sms yoluyla bir sinyal gönderir ve evin güvenliğini sağlamak için çeşitli cihazları devreye sokar. IR detektörü. Yetkisi olmayan kişilerin varlığını belirler ve otomatik olarak alarmı devreye sokar. Transponderli şalter. Hırsızlık önleme sistemini devreye sokar ve devre dışı bırakır: küçük bir anahtarı çevirir gidersiniz... artık özgürsünüz!

23 Güvenlik Dijital tuş takımı. Sayısal bir şifre ile yangın önleme sistemini tamamen veya kısmen devreye sokar ve devre dışı bırakır.

24 Tüketimimi azaltmaya ve evin enerji kalitesini iyileştirmeme yardım edecek bir teknoloji var mı?

25 Enerji TASARRufu By-me ile enerji boşa harcanmaz: kontrol sürekli, dağıtım akıllı ve tasarruf önemli ölçüdedir. Energy Guard fonksiyonu tüketimin gerçek zamanlı olarak izlenmesine olanak vererek enerji profili ile ilgili anlık bilgi sağlar. Dokunmatik ekran tüketim ile bilgileri anlık olarak hassas bir şekilde kaydeder, tüketim geçmişini görüntülemeye olanak verir ve böylece enerji kullanımı hakkında önemli derecede bilinçlenme sağlar.

26 Tüketim denetimi için dokunmatik ekran. Tüm cihazların tüketimini kontrol etmeye olanak verir. Gerektiği yerde, manuel müdahalenizle bağlantı kesmek için öncelik belirlemeye zorlar. Termostat. Her ortamda istenilen farklı sıcaklığı ayarlar ve programlanan senaryolar ile entegre şekilde tüketimleri en iyi seviyede tutar. Yüklerin kontrolü. Genel elektrik yükünü yönetir ve elektrik kesintisini önlemek için önceliği olmayan cihazların bağlantısının kesilmesini sağlar. Çok amaçlı dimmerler. Işık miktarını tercihinize göre ayarlar: diğer bir kolay ve ödünsüz tasarruf şekli.

27 Enerji TASARRufu Radyo frekansıyla kumanda. Kurulum esnekliği ve çevre koruma açısından artı değer: radyo frekansı ile çalışan kumandalar kablo ve pil gerektirmez. Duvarlarda herhangi bir ek işlem gerektirmeden ve düşük enerji tüketimi ile tüm yüzeyler üzerinde kurulabilir.

28 Uzaktayken bile evimle iletişim içinde olup her şeyin istediğim gibi gidip gitmediğini kontrol edebilir miyim?

29 İletişim By-me sizinle konuşur: evdeyken ve dışarıdayken. İletişim sınır tanımaz. Evdeyken LAN veya WI-FI ağından tüm sistemi denetleyebilirsiniz, dokunmatik video ekran ve videolu konuşma plakaları sayesinde dışarıda olan hiçbir şeyi kaçırmazsınız. Uzaktayken ev ile diyaloğunuzu iphone veya ipad gibi en son nesil PC, cep telefonu, akıllı telefon veya tabletten internet ağı aracılığı ile sürdürebilirsiniz.

30 Videolu konuşma plakası. Evin dışarısı ile haberleşmeye, tüm olanları görmeye ve dinlemeye olanak verir. Uzaktan kontrol. Web Sunucusu aracılığı ile PC, tablet ve akıllı telefon ile tüm sistem internet ağı üzerinden kolaylıkla, anında ve güvenli bir şekilde denetlenebilir. Arama düğmesi. Çıkış kapısını geçtikten sonra dahi giriş katından evi aramaya olanak verir. Megafonlu kapı telefonu. Basit bir kapı telefonu işlevini görür veya evin farklı odaları ile iki yönlü iletişime olanak verir.

31 İletişim Seçmeli ve genel arama mikrofonu. Evin içinde bir ortamdan diğerine iletişimi sağlayan bir cihazdır.

32 Yaşadığım yerdeki tüm fonksiyonları ve otomasyonları kolaylıkla yönetip en iyi seviyeye getirebilir miyim?

33 Binalar için otomasyon

34 By-me çözümleri, yaşam alanınızdaki performansı, konforu ve enerji tasarrufunu artırarak evinizi daha akıllı yapar ve değerini yükseltir. KNX dünyası ile uyumlu, merkezileştirilmiş ve etkileşimli çalışabilen, kurulumu, kullanımı ve uygulanması kolay otomasyon, güvenlik ve iletişim sistemleri. Vimar arayüzü ile etkin yardım hizmetleri ve sürekli teknik destek. Binalar için otomasyon Dil. 1 2 KNX standardı: tüm fonksiyonlar arasında diyalog sağlayan en güvenli bağlantı. Ofisler için. Tüm cihazlar arasında sürekli iletişime olanak veren güvenli ve akıllı bir sistem.

35 Sistem Oteller için. Kesintisiz hizmeti garantileyen etkin ve optimize edilmiş komple yönetim. 4 Yazılım. Well-contact Suite: sistemin denetimi için özel olarak geliştirilmiş altı versiyonlu yazılım.

36 Sistemdeki tüm ürünlerin anında ve güvenli bir şekilde diyalog kurmasını sağlayabilir miyim?

37 Dil Well-contact Plus ile kontrol tamdır: otomasyon, erişimler, iklim ve enerji tasarrufu KNX standardı ile geliştirilen tek bir sistem tarafından yönetilir. Well-contact Plus sistemi küçük veya büyük boyutta otel binası, çok amaçlı bir merkez veya basit bir spor salonunda konforun ve her bir ortamın sürekli olarak kontrol edilmesine olanak veren çözümdür. Işıklar, sıcaklık, girişler, çıkışlar Well-contact Suite yazılımı kullanılarak yönetilebilen ve denetlenebilen ETS yazılımı ile bir bilgisayardan programlanabilir.

38 4,3 ekranlı 8 modüllü dokunmatik ekran. Daha da büyük ortak alanların tam ve anında denetimi için. Transponderli okuyucu. Yetkili personele erişim yetkisi verir: kart transponderli okuyucuya yaklaştırıldığında tanıma anında gerçekleşir. Termostat. Ofisler arasında sıcaklığı daima sabit tutmak için. Yerel dokunmatik ekran. Tek bir ortamın anında ve sezgisel denetimine olanak verir. Işıkları, sıcaklığı kontrol etmek ve senaryoları devreye sokmak için.

39 Dil Kumandalar. İki modül ile 4 e kadar farklı ve bağımsız tuş içererek dört farklı fonksiyonu yönetebilir. Tüm tuşlar 1 veya 2 modüllü olarak kullanılabilmekte olup fonksiyonlarını açıklayan simgeler ve daha görünür kılan arkadan ışıklandırma ledleri ile kişiselleştirilebilir.

40 Yaşadığım yerde tüm erişimlerin tam güvenliğini garantileyerek tüm ortamları denetleyebilir miyim?

41 Ofisler Well-contact Plus ile geçişlerin maksimum güvenilirlik ile yönetilmesini sağlayabilirsiniz: tüm girişler ve çıkışlar izlenir ve ortamların denetimi anında yapılır. Ofis gibi yapılarda erişimlerin güvenliği esastır: Well-contact Plus geçişlerin yönetiminde maksimum güvenilirliği garanti eder. Ayrıca, tüm ortamlardaki sıcaklıkların ve ışıkların kontrol edilmesine olanak verir: her ikisi de odanın kullanımına ve doğal aydınlanmasına göre değiştirilebilir ve ayarlanabilir. Daha fazla enerji tasarrufu için.

42 3 modüllü dokunmatik ekran. Ekran üzerinde bir dokunuş ile çalışma masanızdan kalkmadan tek bir yerin ışıklarını ve sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. IR detektörü. Bir kişi geçtiğinde uyarı sinyali verilmesinin devreye sokulmasına olanak verir. Termostat. Ofisler arasında sıcaklığı daima sabit tutmak için. Kumandalar. Fonksiyonlarını açıklayan simge içeren bağımsız ve kişiselleştirilebilir tuşlar.

43 Ofisler Transponderli okuyucu. Yalnızca yetkili personelin erişimine izin verir: kartı transpondere yaklaştırmak yeterlidir, tanıma anında gerçekleşir.

44 Otelimdeki tüm odaların otomasyonunu yöneterek müşterilerime tam konfor sunabilir miyim?

45 Oteller Well-contact Plus ile odalarda bulunan tüm hizmetler kontrol altındadır: müşteri odaya girdiğinde ışıkları açık ve ortamı ideal sıcaklıkta bulur. Well-contact Plus odadaki tüm değişkenleri yönetir: müşteri odaya ışıkları ve diğer hizmetleri aynı anda devreye sokan kartı ile giriş yapar. Odasında onu karşılayan sıcaklık idealdir, iklim ayarı odaların kullanım durumuna göre üç seviyeden (ekonomi, stand-by, konfor) biri seçilerek resepsiyondan yönetilebilir. Enerji tasarrufu garanti altındadır.

46 Dikey girişli okuyucu. Kartı sokunca devreye girer ve odanın ışıklarını, panjurlarını, senaryolarını ve sıcaklığını yönetir. Transponderli okuyucu. 4 led erişim durumunu, odada bulunan müşteri veya personeli ve olası acil durum çağrılarını sinyal verir. Yerel dokunmatik ekran. Tek bir odanın anında ve sezgisel denetimine olanak verir. Çekmeli düğme. Banyo veya diğer herhangi bir yerden yapılan yardım çağrısını resepsiyona iletir.

47 Oteller Kumandalar. Çok fonksiyonlu kumandalar farklı işlemlerin tek bir cihazdan kontrol edilmesine olanak verir. Her kumanda üzerinde şık simgeler ile belirtilen ilgili fonksiyonları yerine getiren 4 e kadar farklı tuş içerebilir.

48 Binanın farklı ortamlarında neler olduğunu kolay ve güvenli bir şekilde denetlemenin bir yolu var mı?

49 Yazılım Well-contact Suite yazılımı ile PC ekranından her odayı kontrol edebilirsiniz. Farklı seviyelerde şifre ile çeşitli işlemlere erişim, kullanılan fonksiyona göre kişiselleştirilmiş bir kontrole olanak verir. Well-contact Suite, otellerin ve ofislerin yönetilmesi için kullanılan yeni Vimar yazılımıdır: 6 uygulamadan ve yapıda mevcut olan yönetim sistemleri ile birlikte çalışabilen bir arayüzden oluşur. Programın esnekliği, kendine özgü bir aklı olan her bir cihazın ağ üzerinde bulunan tüm diğer birimler ile sürekli diyaloğu koruyarak doğrudan istenilen fonksiyonları yerine getirmesine olanak veren KNX standardı tarafından garanti edilir.

50

51 Yazılım Top Çok sayıda odası bulunan ve potansiyel olarak sınırsız sayıda alana sahip büyük otelleri kontrol etmek için. Bu uygulamada 7 şifre seviyesi vardır, girişlerin ve çıkışların denetimi için planlayıcıyı kullanma olanağı verir. Client Basic ve Top uygulaması lisansı sistemin daha fazla yerden yönetilmesine olanak verir. Basic Maksimum 50 odalı bir oteli tek bir yerden yönetmek için. 5 şifre seviyesi tüm sistemin güvenli bir şekilde denetimini garantiler. Planlayıcı ile otele girişler ve çıkışlar kolaylıkla kontrol edilir. Office Ofisler ve ticari şirketler gibi yapılar için özel olan bu uygulama potansiyel olarak sınırsız sayıda ortamdaki fonksiyonları tek bir yerden yönetme olanağı verir. 7 şifre seviyesi ile kontrol sağlanır ve güvenceye alınır Light Maksimum 15 odalı bir oteli tek bir yerden yönetmek için. 5 şifre seviyesi tüm sistemin güvenli bir şekilde denetimini garantiler. Planlayıcı ile otele girişler ve çıkışlar kolaylıkla kontrol edilir. Client Office Office uygulamasının lisansı programa daha fazla yerden erişime izin verir.

52 Gemide daha rahat ve keyifli seyir için bir kontrol sistemine sahip olabilir miyim?

53 Otomasyon Sistemi

54 By-me Marine, gemiler için özel tasarlanmış Vimar akıllı sistemidir: rutubete, tuzlu ortamlara ve sallanmalara karşı daima istekleriniz doğrultusunda tüm avantajları, pratikliği ve otomasyon konforunu temin etmek üzere geliştirilmiş bir sistem. By-me Marine, herhangi bir koşulda, güverteden kaptan kabinine veya gemideki diğer herhangi bir noktadan en iyi olanakları sunar: tüm ışık ve otomasyon sistemi kontrol kumandalarına tek bir dokunuş veya çok fonksiyonlu bir telekumanda ile yapılır. Otomasyon Sistemi Senaryolar. Santralde programlanan senaryolar tek bir tuş ile devreye girer. Işıklar ve panjurlar. Aydınlatma gruplarını açmak ve kapamak, yoğunluklarını ayarlamak için.

55 Sistem Senaryoların kontrolü. Sıcaklık, ışıklar ve panjurları kontrol eden ve senaryolarda düzenlenerek önceden ayarlanmış saatte devreye giren cihazlar. Çok fonksiyonlu telekumanda. Çok fonksiyonlu bir telekumanda sayesinde tek bir dokunuş ile tüm sistem yönetilir.

56 Kötü hava koşullarında gemimdeki tüm otomatik fonksiyonları koordine edecek tam ve güvenilir bir sistem var mı?

57 Uygulama By-me Marine ile misafirlerin konforunu artıran ve seyri kolaylaştıran verimli bir akıllı sistem de sizinle birlikte yola çıkar. Tam bir güvenlik ve rahatlık içinde demir almanıza olanak vermek amacıyla denizde milyarlarca saat süre ile test edilmiş olan bir otomasyon sistemi. Vimar ın By-me Marine akıllı sistemi ve bazıları 12/24 V a.c. e d.c gerilimde olan reçineli ürünlerin yüksek kalitesinin haklı gururu. By-me Marine, kullanıcıların özel gereksinimlerine doğru bir şekilde yanıt vererek gemi ve yatların elektrik sistemlerini ve otomasyonlarını yönetir.

58 Kontrol santrali. Tüm fonksiyonların kolaylıkla ve güvenli bir şekilde programlandığı ve yönetildiği sistemin kalbidir. Senaryoların kontrolü. Herhangi bir anda, yalnızca basit bir hareket ile ışıkları, sıcaklığı ve panjurları kontrol ederek doğru ortamı yaratabilirsiniz. Çok fonksiyonlu uzaktan kontrol. Kızılötesi teknoloji sayesinde tüm fonksiyonları bir telekumanda ile oturduğunuz yerden rahatça yönetebilirsiniz.

59 Uygulama Otomatik fonksiyonların kontrolü. Modüler, kişiselleştirilebilir ve çok fonksiyonlu sade tuşlar ile ışıkları ve motorlu perdeleri kontrol ederek maksimum konfor elde edebilirsiniz.

60 Eikon Evo, gri antrasit Eikon Evo, beyaz Eikon Evo Next Primari Esclusivi Scolpiti Naturali Luminosi Raffinati Speciali Essenziali Eikon, gri antrasit Eikon, beyaz Eikon Next Bright Galvanic Inox Wood Glass

61 Arké, gri antrasit Arké, beyaz Metal-Color Metal-Elite Alu-Tech Wood Reflex Plus Color-Tech Tecno-Basic Plana Plana Silver Metal Ahşap Plastik Reflex Idea, gri antrasit Idea, beyaz Metal Ahşap Plastik Silk

62 Giriş sayfa 1 Enerji tasarrufu sayfa 22 Yazılım sayfa 46 By-me sayfa 2 İletişim sayfa 26 By-me Marine sayfa 50 Kontrol sayfa 6 By-com sayfa 30 Uygulama sayfa 54 Konfor sayfa 10 Dil sayfa 34 Dizayn sayfa 58 Ses dağılımı sayfa 14 Ofisler sayfa 38 Güvenlik sayfa 18 Oteller sayfa 42

63

64 Viale Vicenza, Marostica VI Italy Tel Fax B.D13037 TK 1309

Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz. Merten KNX

Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz. Merten KNX Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz Merten KNX Bina fonksiyonlarını kolayca, ekonomik ve esnek bir şekilde kontrol edin Merten KNX 2 Tüm taleplerinizi tek bir çatı altında toplamanız mümkün mü?

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır.

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Baştan aşağı size uygun bir şekilde düzenlendi. Konforlu yaşam alanınız için digitalstrom. Geldiğiniz gibi kendinizi evinizde

Detaylı

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji 2 Dev bir Sorumluluk Temel altyapı tesislerinin güvenlikle

Detaylı

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu Enerjinizle daha fazlası Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu 2 Giriş... % 30'a kadar EN-VER* *Enerji Verimliliği Schneider Electric ve bayileri neden Enerji Verimliliği çözümlerini geliştirmektedir?

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ WEB TABANLI UZAKTAN KONTROL 481BB0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva AC Power for Business-Critical Continuity Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva Orta ve Büyük Ölçekli Veri Merkezleri İçin Kurumsal Ölçekte KGK Koruması Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi

Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi Anahtarlarınızın ve varlıklarınızın güvenli bir şekilde kullanılması ve eksiksiz olarak kontrol edilmesi, diğer fiziksel güvenlik önlemleriniz

Detaylı

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji.

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. Xerox ConnectKey Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. En acil sorunlarınızı düzeltmeyi vaat eden sayısız çözüm karşısında şaşkına dönmek işten değil. Çalışanlarınız

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver.

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. 2 DCN multimedya Konferans Sistemi - Bosch Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. Böylece herkesi harekete geçir Birçok toplantı ve konferansın

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü)

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) ABB - Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) A.G.-O.G. ŞALT TANITICI REKLAM AKILLI YÜK YÖNETİMİ YÜKLERİ OPTİMİZE EDEREK ENERJİ KESİNTİLERİNİ AZALTAN YENİ DEVRE

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır

Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır Odak noktamız en fazla ihtiyacınız olan yerlerde güvenlikle ilgili yenilik yapmaktır 2 Video Gözetim Sistemleri Video Gözetim Sistemleri 3 Bosch Güvenlik Sistemleri geniş bir güvenlik ve iletişim çözümleri

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KABLOSUZ AĞ SİSTEMLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~

Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~ Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~ A. Bilgi Teknolojisinin Temel Kavramları... 2 1. Temel Bilgiler 2 a. Donanım yazılım bilişim teknolojisi... 2 b. Bilgi ve iletişim teknolojisi ürünlerinin tanıtımı...

Detaylı

Su analizi için proses cihazları

Su analizi için proses cihazları Su analizi için proses cihazları İçme suyu ve atık suya yönelik ürünler ve hizmetler Doğrudan üreticiden: Ürünler, sistemler ve servis Kaliteli ürünler, sistem çözümleri ve kapsamlı hizmet arıyorsunuz.

Detaylı

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör GETINGE wd46 turbo çok daha hızlı bir yıkayıcı dezenfektör 2 Getinge WD46 Turbo Getinge WD46 Turbo 3 daha aziyla daha fazlasini yapmaniz için Kaynaklar sınırlı ve sağlık tesislerindeki verimlilik talepleri

Detaylı