Kullanım Kılavuzu - 1

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanım Kılavuzu - 1"

Transkript

1 Kullanım Kılavuzu - 1

2 Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak için Başlat ekranından Acer Portalı uygulamasını açın ya da zaten bir Acer ID'ye sahipseniz oturum açın. Bir Acer ID almak için üç harika nedene sahipsiniz: Acer BYOC ile kendi bulutunu oluşturun. En yeni teklifleri ve ürün bilgilerini alın. Garanti servisi için cihazınızı kaydedin. Daha fazla bilgi için lütfen Acer BYOC web sitesini ziyaret edin: Önemli Bu kılavuzda telif hakkı kanunlarınca korunan özel bilgiler bulunmaktadır. Bu kılavuzda bulunan bilgiler önceden haber verilmeden değiştirilebilir. Burada verilen bilgiler yalnızca referans amaçlıdır ve bilgisayarınızla ilgili olmayan bilgiler ya da özellikler içeriyor olabilir. Acer Grup, bu kılavuzda bulunan teknik ya da yazım hatalarından sorumlu değildir. Model numarası: Seri Numarası: Satın alma tarihi: Satın alma yeri:

3 İçindekiler - 3 İ ÇINDEKILER İlk Yapılacaklar 5 Kılavuzlarınız... 5 Bilgisayarınızın kullanımı için temel bakım ve ipuçları... 5 Bilgisayarı açma kapama... 5 Bilgisayarınızın bakımı... 6 AC adaptörüne özen gösterilmesi... 6 Temizlik ve servis... 7 Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti 8 Tablet PC... 8 Görünümler... 8 İnternete Bağlanmak 10 Kablosuz bağlanma Kablosuz LAN'a bağlanma Bir Bluetooth bağlantısı kullanma 11 Bluetooth'u etkinleştirme ve devre dışı bırakma Bluetooth'u etkinleştirin ve bir aygıt ekleyin Bilgisayarınızı güven altına almak 14 Şifre kullanmak Şifre Girme Pil kutusu 16 Pilin özellikleri Pili şarj etme Pil ömrünü en iyi duruma getirme Pil seviyesini kontrol etme Düşük pil uyarısı Mikro USB 20 Sık sorulan sorular 22 Servis Talebi Windows 8.1 kullanmakla ilgili yardım ve ipuçları Nasıl Başlat'a gidebilirim? Düğmeler nelerdir? Doğrudan masaüstünde olacak şekilde açılış yapabilir miyim? Uygulamalar arasında nasıl atlayabilirim? 27 Bilgisayarımı nasıl kapatabilirim? Bilgisayarımın kilidin nasıl açabilirim? Alarmı nasıl ayarlayabilirim? Benim uygulamalarım nerede? Microsoft Kimliği (hesap) nedir? Internet Explorer'a nasıl bir sık kullanılan ekleyebilirim? Windows güncelleştirmelerini nasıl kontrol edebilirim? Nereden daha fazla bilgi alabilirim? Sorun giderme Sorun giderme ipuçları Hata mesajları İnternet ve çevrimiçi güvenlik 35 İnternetteki ilk adımlar Bilgisayarınızın korunması Bir İnternet Servis Sağlayıcısı seçin Ağ bağlantıları Net Üzerinde Sörf Yapın! Güvenlik Teknik özellikler 46 Performans Ekran Grafikler Ses Kamera Bağlantı Güvenlik Elektrik adaptörü ve pil Giriş ve çıkış değeri Sensörler Boyutlar Çevre... 47

4 4 - Başlarken... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınız ve sağlığınız için özen göstermenizi sağlayacak yararlı bilgiler Güç düğmesini, bağlantı noktalarını ve konektörleri nerede bulabilirsiniz Kurtarma diskleri nasıl oluşturulur Bir ağa bağlanma ve Bluetooth'u kullanma kuralları Acer'ın birlikte verdiği yazılımları kullanma ile ilgili bilgiler

5 İlk Yapılacaklar - 5 İ LK YAPILACAKLAR Taşınabilir bilgisayar ihtiyacınızı karşılamak için Acer tableti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kılavuzlarınız Acer Tableti kullanırken size yardımcı olması için bir dizi kılavuz tasarladık: İlk başlangıçta Kurulum Kılavuzu, bilgisayarınızın kurulumuna başlarken size yardımcı olur. Hızlı Başlama Kılavuzu size yeni bilgisayarınızın temel özelliklerini ve işlevlerini tanıtır. Bilgisayarınızın, daha üretken olmanızı sağlamasına nasıl yardımcı olabileceği ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen Kullanım Kılavuzu'na bakın. Bu kılavuz; sistem işlevleri, veri kurtarma, genişletme seçenekleri ve sorun giderme gibi konular üzerine detaylı bilgi içerir. Buna ek olarak tabletinizle ilgili genel kuralları ve güvenlik uyarılarını içerir. Masaüstünde bulunmaktadır; Yardım simgesine çift tıklayın ve açılan menüden Kullanıcı Kılavuzu'na tıklayın. Bilgisayarınızın kullanımı için temel bakım ve ipuçları Bilgisayarı açma kapama Kapatmak için aşağıdakilerden birini yapın: Windows kapama komutunu kullanın: Düğmeler'i açın Ayarlar > Güç seçeneğine tıklayın, ardından Kapat'ı tıklatın. Eğer bilgisayarınızı kısa bir süreliğine kapatmanız gerekiyor ancak tamamen kapanmasını istemiyorsanız, aşağıdakileri yaparak Hazırda beklet moduna getirebilirsiniz: Güç düğmesine basın.

6 6 - İlk Yapılacaklar Düğmeler'i açıp Ayarlar > Güç'ü ardından Uyku'yu tıklatarak da bilgisayarınızı uyku moduna alabilirsiniz. Not Bilgisayarı normal olarak kapatamazsanız, bilgisayarı kapatmak için güç butonuna basın ve dört saniyeden fazla basılı tutun. Bilgisayarı kapatıp yeniden açmak isterseniz açmadan önce en az iki saniye bekleyin. Bilgisayarınızın bakımı Bilgisayarınıza iyi bakarsanız iyi bir şekilde işleyecektir. Bilgisayarı direkt güneş ışığına maruz bırakmayın. Radyatör gibi ısı kaynaklarının yanına koymayın. Bilgisayarınızı 0ºC'den (32ºF) düşük ya da 50ºC'den (122ºF) yüksek sıcaklıklara maruz bırakmayın. Bilgisayarınızı manyetik alanlarda bırakmayın. Bilgisayarı yağmura ve neme maruz bırakmayın. Bilgisayarın üzerine su veya hiçbir sıvı dökmeyin. Bilgisayarı ağır şoka ya da titreşime maruz bırakmayın. Bilgisayarı toza ve kire maruz bırakmayın. Bilgisayarın üstüne hiçbir nesne koymayın. Bilgisayar ekranını kapatırken çarpmayın. Bilgisayarı asla düz olmayan yerlere koymayın. AC adaptörüne özen gösterilmesi Burada AC adaptörünün bakımı için bazı yollar vardır: Adaptörü başka herhangi bir aygıta takmayın. Güç kablosuna basmayın ya da üzerine ağır nesneler koymayın. Güç kablosunu düzgünce sarın ve ayak altında tutmayın. Güç kablosunu çıkarırken kablodan değil fişten tutarak çekin. Bir uzatma kablosu kullanıyorsanız, buna bağlı cihazların toplam amper değeri, kablonun amper değerini aşmamalıdır. Ayrıca bir prize takılı tüm cihazların toplam akım değeri, sigortanın değerini aşmamalıdır.

7 İlk Yapılacaklar - 7 Temizlik ve servis Bilgisayarı temizlerken bu adımları takip edin: 1. Bilgisayarı kapatın. 2. AC adaptörünü sökün. 3. Yumuşak ve nemli bir bez kullanın. Sıvı ya da gazlı temizleyiciler kullanmayın. Aşağıdakilerden herhangi biri meydana gelirse: Bilgisayar düştü ve gövde zarar gördü; Bilgisayar normal çalışmıyor Lütfen bkz. Sık sorulan sorular sayfa 22.

8 8 - Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti A CER TABLET BILGISAYARINIZDA GEZINTI Tabletinizi Kurulum Kılavuzunda gösterildiği gibi ayarladıktan sonra yeni Acer bilgisayarınızı tanıtmamıza izin verin. Yeni bilgisayarınızda dokunmatik ekranla bilgi girebilirsiniz. Tablet PC Aşağıdaki görüntüler, tablet bilgisayarınızın görünümlerini gösterecektir. Görünümler

9 Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti - 9 No. Öğe Açıklama MicroSD kart yuvası Mikro USB konektörü Kulaklık/hoparlör jakı Bu yuvaya bir microsd kart takın. USB aygıtlarına bağlanır. USB aygıtlarına bağlanmak için bir mikro USB - USB adaptörü gerekmektedir. Ses aygıtlarına (örneğin, hoparlörler, kulaklıklar) ya da mikrofonlu kulaklıklara bağlanır. 4 Mikrofon Ses kaydı için dahili mikrofon. 5 Ön kamera Video iletişimi için 2 megapiksel kamera. 6 Dokunmatik ekran 8-inç IPS HD 800 x 1280 çözünürlüklü ekran. 7 Güç düğmesi Bilgisayarı açmak için basın; bilgisayarı Uyku moduna almak için tekrar basın. Bilgisayarı kapatmak için basın ve basılı tutun. 8 Ses kontrolü tuşu Sistem ses seviyesini ayarlar. 9 Kamera Video iletişimi için 2 megapiksel kamera. 10 Hoparlör Stereo ses çıkışı sağlar.

10 10 - İnternete Bağlanmak İ NTERNETE BAĞLANMAK Bu bölümde bağlantı türlerine ve Internet'e bağlanmaya ilişkin temel bilgiler vardır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bkz. Ağ bağlantıları sayfa 37. Kablosuz bağlanma Kablosuz LAN'a bağlanma Kablosuz LAN (veya WLAN), iki veya daha fazla bilgisayarı kablolar olmadan bağlayabilen kablosuz yerel alan ağıdır. WLAN'a bağlandığınızda, Internet'e erişebilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı, başka aygıtları ve hatta Internet bağlantınızı bile paylaşabilirsiniz. Uyarı Uçak yolculuğu sırasında kablosuz aygıtları kullanmak yasak olabilir. Uçağın çalışması sırasında tehlikeli olabileceği, iletişimin bozulmasına yol açabileceği ve hatta yasadışı olabileceği için uçağa bindiğinizde ve kalkış sırasında tüm kablosuz aygıtlar kapatılmalıdır. Yalnızca kabin ekibi güvenli olduğunu bildirdikten sonra bilgisayarınızın kablosuz aygıtlarını açabilirsiniz. Bilgisayarınızın kablosuz bağlantısı varsayılan olarak açılır ve Windows kurulum sırasında algıladığı kullanılabilir ağların listesini görüntüler. Ağınızı seçin ve gerekiyorsa şifrenizi girin. Acer dizüstü bilgisayarlarında ağ bağlantısını açıp kapatan bir Uçak modu kısayol tuşu bulunur. Ağ yönetim seçeneklerini kullanarak kablosuz ağınızı açabilir/kapatabilir veya ağ üzerinden hangi içeriklerin paylaşıldığını kontrol edebilirsiniz. Başlat ekranında, kablosuz yazmaya başlayın, ardından Ağa bağlan ya da Wi-Fi ayarlarını değiştir'i seçin. Aksi durumda, Internet Explorer tarayıcısını açın ve talimatları izleyin. Not Internet'e bağlanmaya ilişkin ayrıntılar için lütfen Internet Hizmet Sağlayıcısı'na (ISP) veya router'ınıza ait belgelere bakın.

11 Bir Bluetooth bağlantısı kullanma - 11 B IR BLUETOOTH BAĞLANTISI KULLANMA Bluetooth, birçok farklı cihaz türü arasında kısa mesafelerde kablosuz olarak veri aktarmanızı sağlayan bir teknolojidir. Bluetooth özellikli cihazlar arasında bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler, kablosuz kulaklıklar ve klavyeler bulunmaktadır. Bluetooth'u kullanmak için aşağıdakilerden emin olmanız gerekir: 1. Her iki cihazda da Bluetooth'un etkin olduğundan. 2. Cihazlarınızın "eşleştirilmiş" (ya da bağlı) olduğundan. Bluetooth'u etkinleştirme ve devre dışı bırakma Bluetooth bağdaştırıcısının her iki cihazda da etkin olması gerekmektedir. Not Lütfen Bluetooth bağdaştırıcısını nasıl açacağınızı belirlemek için aygıtlarınızın kullanıcı kılavuzunu kontrol edin. Bluetooth'u etkinleştirin ve bir aygıt ekleyin Her yeni cihazın önce bilgisayarınızın Bluetooth bağdaştırıcısı "eşleştirilmesi" gerekmektedir. Yani önce güvenlik amaçları için kimliğinin doğrulanması gerekmektedir. Eşleştirmeyi yalnızca bir kez yapmanız yeterlidir. Bundan sonra her iki cihazda Bluetooth bağdaştırıcının açılması, bağlantının kurulmasını sağlayacaktır. Bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsayılan olarak kapalı durumdadır. Bilgisayarın Bluetooth bağdaştırıcısını etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın: 1. Düğmeler'i açın Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Bilgisayar ve aygıtlar > Bluetooth'u seçin. 2. Bluetooth'un yanındaki düğmeyi tıklatarak etkinleştirin/devre dışı bırakın. 3. Bilgisayarınız otomatik olarak aygıtları aramaya başlayacak ve kendini diğer aygıtlar tarafından görünebilir hale getirecektir.

12 12 - Bir Bluetooth bağlantısı kullanma 4. Bulunan aygıtlar listesinden eklemek istediğiniz aygıta dokunun ve Eşleştir'i seçin. Bilgisayarınızda, cihazınızda gösterilen kodla aynı olması gereken bir kod gösterilir. Evet'i seçin. Daha sonra aygıtınızdan eşleştirmeyi kabul edin. Not Eski Bluetooth teknolojilerini kullanan bazı aygıtlarda, her iki aygıtın da bir PIN girmesi istenir. Cihazlardan birinde herhangi bir giriş olmadığında (örneğin bir kulaklıkta), geçiş kodu cihaza sabit olarak kaydedilmiştir (genellikle "0000" ya da "1234"). Daha fazla bilgi için aygıtınızın kullanıcı kılavuzuna başvurun.

13 - 13 Bilgisayarınızı ve verilerinizi güvende tutma... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınızı nasıl güvende tutabilirsiniz Parola oluşturma Seyahat ederken neleri hazırlanız gerekir Pilinizden en iyi verimi nasıl alabilirsiniz

14 14 - Bilgisayarınızı güven altına almak B ILGISAYARINIZI GÜVEN ALTINA ALMAK Bilgisayarınız, dikkat etmeniz gereken değerli bir yatırımdır. Bilgisayarınızı nasıl koruyacağınızı ve ona nasıl bakacağınızı öğrenin. Şifre kullanmak Şifreler bilgisayarınızı yetkisiz erişimden korur. Bu şifrelerin konması bilgisayar ve verileriniz için birçok koruma düzeyi oluşturur: Gözetici Şifresi BIOS yardımcı programına onaylanmayan girişleri engeller. Eğer ayarlandıysa BIOS yardımcı programına girebilmeniz için bu şifreyi girmeniz gerekir. Kullanıcı Şifresi onaylamadığınız kullanımlara karşı bilgisayarınızı korur. Maksimum güvenlik için bu şifrenin kullanımını açılıştaki ve Hazırda bekletme durumundan (kullanılabiliyorsa) çıkıştaki şifre denetim noktası ile birleştirin. Önyükleme Şifresi onaylamadığınız kullanımlara karşı bilgisayarınızı korur. Maksimum güvenlik için bu şifrenin kullanımını açılıştaki ve Hazırda bekletme durumundan (kullanılabiliyorsa) çıkıştaki şifre denetim noktası ile birleştirin. Önemli Yönetici Şifrenizi unutmayın! Şifrenizi unutursanız satıcınız ya da en yakın yetkili servis merkezi ile irtibata geçin. Şifre Girme Bir şifre belirlendiğinde, ekranın ortasında bir şifre giriş alanı görüntülenir. Yönetici Şifresi ayarlandığında, BIOS yardımcı programına girince bir istem belirir. Yönetici Şifresi ni girin ve BIOS yardımcı programına erişebilmek için <Enter> tuşuna basın. Şifreyi doğru giremezseniz bir uyarı mesajı çıkar. Tekrar deneyin ve <Enter> tuşuna basın.

15 Bilgisayarınızı güven altına almak - 15 Kullanıcı Şifresi ayarlandığında ve önyükleme şifresi parametresi etkinleştirildiğinde açılışta bir komut belirir. Kullanıcı Şifresi ni girin ve bilgisayarı kullanabilmek için <Enter> tuşuna basın. Şifreyi doğru giremezseniz bir uyarı mesajı çıkar. Tekrar deneyin ve <Enter> tuşuna basın. Önemli Bir parolayı doğru biçimde girmek için üç şansınız var. Üç denemeden sonra şifreyi tekrar yanlış girerseniz sistem durur. Bilgisayarı kapatmak için açma düğmesine basın ve dört saniye basılı tutun. Sonra bilgisayarınızı açın ve tekrar deneyin.

16 16 - Pil kutusu PIL KUTUSU Bilgisayar, şarj edildikten sonra uzun kullanım sağlayan dahili bir lityum pil kullanır. Pilin özellikleri Pil, bilgisayarınızı AC adaptörüne taktığınızda yeniden şarj olur. Bilgisayarınız şarjdayken kullanımı destekler, bilgisayarı kullanmaya devam ederken aynı zamanda şarj edebilirsiniz. Fakat, bilgisayarın kapalıyken şarj edilmesi şarj süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Seyahat ederken ya da güç kesintisi olduğunda pil kullanıma uygun olacaktır. Pili şarj etme AC adaptörünü bilgisayara takın ve ana elektrik prizine bağlayın. Piliniz şarj olurken bilgisayarınızı AC gücünde kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat, bilgisayarın kapalıyken şarj edilmesi şarj süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Not Pili dşarı çıkmadan önce şarj etmeniz önerilir. Seyahat gününden önceki gece pili şarj etmek güne dolu bir pille başlamanızı sağlar. Yeni pil kutusunu koşullandırma Bir pil kutusunu ilk defa kullanmadan öce, izlemeniz gereken bir koşullandırma işlemi vardır: 1. AC adaptörünü bağlayın ve pili tamamen doldurun. 2. Bilgisayarı açın ve işletim sistemini ayarlamayı tamamlayın. 3. AC adaptörünü sökün. 4. Batarya gücünü kullanarak bilgisayarı çalıştırın. 5. AC adaptörünü yeniden bağlayın ve pili tekrar tamamen doldurun. Pil üç kere dolup boşalana kadar bu adımları izleyin.

17 Pil kutusu - 17 Tüm yeni piller için veya bir pil uzun zamandır kullanılmıyorsa bu koşullandırma işlemini gerçekleştirin. Uyarı Pil kutusunu 0 C (32 F) altında veya 45 C (113 F) üstünde sıcaklıklara maruz bırakmayın. Aşırı sıcaklıklar pil kutusunu olumsuz etkileyebilir. Pil koşullandırma işlemi, pilinizi mümkün olan en yüksek şarjı kabul etmesini sağlar. Bu prosedürlerin takibini aksatmak pilin en yüksek düzeyde şarj olmasına engel olacaktır ve ayrıca pilin etkin ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca, aşağıdaki kullanım şekilleri de pilin kullanım ömrünü olumsuz yönde etkiler. Bilgisayarı sabit AC elektriğiyle kullanmak. Yukarıda tanımlandığı gibi pili sonuna kadar doldurmamak ve boşaltmamak. Sık kullanım; pili ne kadar çok kullanırsanız ömrü o kadar kısa olur. Dahili pil, 1000 şarj/deşarj döngüsünü aşkın bir kullanım ömrüne sahiptir. Pil ömrünü en iyi duruma getirme Pil ömrünün en iyi duruma getirilmesi, pil doldurma/boşaltma döngüsünü uzatarak ve şarj etme yeterliliğini arttırarak pilden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Aşağıda belirtilen önerilere uymanız önerilir: Pili mobil kullanım için korumak amacıyla mümkün olduğunca AC gücünü kullanın. Güç harcamaya devam edebileceklerinden kullanılmadığı zamanlarda harici aygıtları (ör. USB disk sürücüleri) çıkartın. Bilgisayarınızı serin ve kuru bir yerde saklayın. Önerilen sıcaklık 10 C (50 F) - 30 C'dir (86 F). Daha yüksek sıcaklıklar pilin kendiliğinden daha hızlı boşalmasına neden olur. Aşırı şarj etme pilin ömrünü kısaltır. AC adaptörüne ve pile dikkat edin.

18 18 - Pil kutusu Pil seviyesini kontrol etme Güç ölçer geçerli pil düzeyini gösterir. Pilin seviyesini görmek için göstergeyi görev çubuğundaki pil/güç ikonunun üzerine yerleştirin. Düşük pil uyarısı Pil gücünü kullanırken güç ölçere dikkat edin. Önemli Düşük pil uyarısı göründükten sonra, AC adaptörünü en kısa sürede bağlayın. Pilin tamamen bitmesine ve bilgisayarın kapanmasına izin verildiğinde veri kaybolabilir. Pil düşük uyarısı göründüğünde önerilen işlem, durumunuza göre değişir: Durum AC adaptörü ve güç çıkışı mevcut. AC adaptörü ya da güç çıkışı mevcut. Önerilen İşlem 1. AC adaptörünü bilgisayara takın ve ana elektrik prizine bağlayın. 2. Tüm gerekli dosyaları kaydedin. 3. İşleme kaldığı yerden devam edin. Pili hızlı şekilde yeniden şart etmek istiyorsanız bilgisayarı kapatın. 1. Tüm gerekli dosyaları kaydedin. 2. Tüm uygulamaları kapatın. 3. Bilgisayarı kapatın.

19 - 19 Portlar ve konnektörler... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınıza takılı portlar ve konektörler hakkında bilgi

20 20 - Mikro USB M IKRO USB USB (Evrensel Seri Yol) bağlantı noktası, sistem kaynaklarına bağlı kalmadan USB çevrebirimlerine bağlı bağlanmanızı sağlayan çok hızlı seri veriyoludur. Mikro USB bağlantı noktası, USB 2.0 cihazlarla uyumlu bir küçük bağlantı noktası sağlamaktadır. Not Tam boyda konektör kullanan USB cihazlarının bağlanması için bir Mikro USB - USB adaptörünün kullanılması gerekmektedir. Adaptör yalnızca bazı modellere dahil edilmiştir. Eğer bilgisayarınızda bir tane yoksa, ayrıca bir tane daha satın almanız gerekecektir.

21 - 21 Bir sorunuz mu var? Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Sık sorulan sorular Windows 8.1 kullanmakla ilgili ipuçları Sorun giderme bilgileri Çevrimiçiyken kendinizi nasıl koruyabilirsiniz Acer servis merkezi iletişim bilgilerini nereden bulabilirsiniz

22 22 - Sık sorulan sorular SIK SORULAN SORULAR Aşağıdakiler, bilgisayarı kullanırken ortaya çıkabilecek olası durumların bir listesini oluşturur. Her biri için kolay çözümler sunulmuştur. Gücü açtım ancak bilgisayar başlamıyor ya da açılmıyor. Güç göstergesine bakın: Işık yanmıyorsa bilgisayara güç gelmiyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Pili kullanıyorsanız, pilin gücü azdır ve bilgisayarı açmak için yeterli değildir. Pil paketini şarj etmek için AC adaptörünü bağlayın. AC adaptörünün bilgisayara ve elektrik prizine düzgün biçimde takıldığından emin olun. Işık yanıyorsa aşağıdakileri kontrol edin: Optik sürücüde disk var mı? Çıkartın ve sistemi tekrar başlatmak için <Ctrl> + <Alt> + <Del> tuşlarına basın. Bilgisayarınızda takılı bir USB depolama aygıtı (USB disk ya da akıllı telefon) var mı? Çıkartın ve sistemi tekrar başlatmak için <Ctrl> + <Alt> + <Del> tuşlarına basın. Ekranda hiçbir şey görünmüyor. Bilgisayarın güç yönetimi sistemi, güçten kazanmak için otomatik olarak ekranı kapatmıştır. Ekranın geri gelmesi için herhangi bir tuşa basın. Bir tuşa basmak ekranı geri getirmiyorsa üç şey olabilir: Parlaklık düzeyi çok düşük olabilir. Parlaklık düzeyini ayarlamak (artırmak) için <Fn> + < > tuşlarına basın. Görüntü cihazı harici bir monitöre ayarlanmış olabilir. Görüntünün tekrar bilgisayara gelmesi için <Fn> + <E> tuşlarına basın (ekran değişikliği). Eğer güç LED'i yanıp sönüyorsa, bilgisayar Uyku ya da Hazırda bekletme modunda olabilir. Uyku modundan çıkarmak için güçtuşunabasın ve bırakın.

23 Sık sorulan sorular - 23 Bilgisayardan ses duyulmuyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Ses kapalı duruma getirilmiş olabilir. Görev çubuğundaki ses kontrolü (hoparlör) simgesine bakın. Çarpı işareti varsa simgeye tıklayın ve Hepsini Kapat seçeneğindeki işareti kaldırın. Ses düzeyi çok düşük olabilir. Ses seviyesini, görev çubuğundaki ses kontrolü (hoparlör) simgesinden kontrol edin. Sesi ayarlamak için ses kontrolü tuşlarını da kullanabilirsiniz. Bilgisayardaki kulaklık jakına kulaklık ya da harici hoparlörler bağlıysa, dahili hoparlörler otomatik olarak kapanır. Optik sürücü yatağını bilgisayarı açmadan çıkarmak istiyorum. Optik sürücüdeki mekanik bir çıkarma yuvası vardır. Yuvaya kalem ucu ya da düzeltilmiş bir ataş sokup yatağı çıkarmak için bastırabilirsiniz. Klavye çalışmıyor. Bilgisayarın USB portuna harici bir klavye takmayı deneyin. Çalışıyorsa, dahili klavyenin kablosunda sorun olabileceğinden yetkili servis ya da bayiinize başvurun. Yazıcı çalışmıyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Yazıcının elektrik prizine bağlı ve açık olduğundan emin olun. Yazıcı kablosunun USB bağlantı noktasına ve yazıcının ilgili bağlantı noktasına düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.

24 24 - Sık sorulan sorular Bilgisayarımı orijinal ayarlarına getirmek istiyorum. Not Sisteminiz birden fazla dili destekliyorsa sistemi ilk açtığınızda seçtiğiniz işletim sistemi ve dil, gelecekteki kurtarma operasyonları için tek seçeneğiniz olacaktır. Bu geri alma işlemi dizüstü bilgisayarınızı aldığınız zaman kurulan orijinal yazılım içeriği ile C: sürücüsünü yeniden kurmanıza yardım eder. Uyarı C: sürücüsü formatlanacaktır ve tüm veriler silinecektir. Bu seçeneği kullanmadan önce tüm veri dosyalarınızı yedeklemeniz önemlidir. Yeniden kurma operasyonu öncesinde lütfen BIOS ayarlarını kontrol edin. 1. Acer diskten diske kurtarma seçeneğinin etkin olup olmadığını kontrol edin. 2. Ana daki D2D Geri Alma ayarının Etkin olduğundan emin olun. 3. BIOS uygulamasından çıkın ve değişiklikleri kaydedin. Sistem yeniden yüklenecektir. Not BIOS uygulamasını açmak için açılış sırasında Acer logosunu görünce <Fn> + <2> tuşuna basın. Servis Talebi Uluslararası Gezginler Garantisi (ITW) Bilgisayarınız, yolculuklarınız sırasında güvenliğiniz ve kafanızın rahat olması için Uluslararası Gezginler Garantisi (ITW) ile garantilenmiştir. Bilgisayarınızla birlikte bir ITW pasaportu verilecektir. Bu pasaportta ITW programı ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şey bulunmaktadır. Mevcut yetkili servislerin bir listesi bu kullanışlı kitapçıkta yer alır. Bu pasaportu sonuna kadar okuyun.

25 Sık sorulan sorular - 25 Destek merkezlerimizin hizmetlerinden yararlanmak için özellikle yolculuklarınızda ITW pasaportunu yanınızda bulundurun. Faturanızı ITW pasaportunuza tutturun. Yolculuk yaptığınızı ülkede Acer yetkili ITW servis merkezi yoksa dünyadaki diğer merkezlerimizden yardım alabilirsiniz. Lütfen adresini ziyaret edin. Aramadan önce Acer çevrim içi servisi ararken aşağıdaki bilgileri sağlayın ve aradığınızda bilgisayarın başında bulunun. Yardımınızla arama süresini azaltabilir ve daha etkin bir şekilde probleminizi çözebiliriz. Bilgisayarınızdan hata mesajları ya da hata sesleri alıyorsanız, ekranda göründüklerinde not edin (hata seslerinin sayısı ve sırasını not alabilirsiniz). Aşağıdaki bilgilerin sağlamanız istenecektir: İsim: Adres: Telefon numarası: Makine ve model tipi: Seri Numarası: Satın alma tarihi:

26 Sık sorula 26 - Sık sorulan sorular Windows 8.1 kullanmakla ilgili yardım ve ipuçları Bu yeni işletim sistemine alışmanın biraz zaman alacağını biliyoruz. Bu nedenle kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için bazı bilgiler hazırladık. Nasıl Başlat'a gidebilirim? Windows tuşuna basın; masaüstü görev çubuğunda Başlat düğmesine dokunun; ya da parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın ve Başlat düğmesine dokunun. Başlat düğmesi nerede? Başlat düğmesi, masaüstü görev çubuğunda görünür. Üzerine dokunduğunuzda uygulamaları başlatabileceğiniz Başlat'ı açar. Tüm uygulamalarımı nasıl görebilirim? Başlat'ın altından yukarı doğru çekin. "Tüm uygulamalar" görünümünü Başlat için varsayılan yapabilir miyim? Evet, aşağıdaki adımları uygulayın: 1. Masaüstüne gidin. 2. Kara dış çizgiyi görene kadar görev çubuğuna dokunun ve bekleyin. Parmağınızı kaldırdığınızda açılan menüden Özellikler'i seçin. 3. Gezinme sekmesinde Başlat'a gittiğimde otomatik olarak Uygulamalar görünümünü göster'i işaretleyin. Düğmeler nelerdir? Düğmeler, içerik paylaşma, bilgisayarı kapatma ya da ayarları değiştirme gibi çeşitli kullanışlı işlevleri gerçekleştirmenizi sağlar. Düğmeler nasıl ulaşabilirim? Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın.

27 Sık sorulan sorular - 27 Doğrudan masaüstünde olacak şekilde açılış yapabilir miyim? Evet, aşağıdaki adımları uygulayın: 1. Masaüstüne gidin. 2. Kara dış çizgiyi görene kadar görev çubuğuna dokunun ve bekleyin. Parmağınızı kaldırdığınızda açılan menüden Özellikler'i seçin. 3. Gezinme sekmesinde Oturum açtığında Başlat yerine masaüstüne git'i işaretleyin. Uygulamalar arasında nasıl atlayabilirim? O sırada çalışmakta olan uygulamalar arasında geçiş yapmak için parmağınızı ekranın sol kenarından içeriye doğru kaydırın. Bilgisayarımı nasıl kapatabilirim? Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın, Ayarlar > Güç'e dokunun ve yapmak istediğiniz eylemi seçin. Bildirimleri kapatabilir miyim? Bilgisayarınızı açık bırakırken bildirimler ile rahatsız edilmemek için belirli saatlerde bildirimleri kapatabilirsiniz. 1. Ekranın sağ tarafından içeri çekin ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > Arama ve Uygulamalar > Bildirimler'e dokunun. 2. Sessiz saatler kayar kontrolünü Açık duruma getirin ve bildirimlerin başlatılacağı ve durdurulacağı saatleri seçin. Bilgisayarımın kilidin nasıl açabilirim? Parmağınızı kilit ekranında yukarı doğru kaydırın ve bilgisayarın kilidini açmak için bir kullanıcı hesabı simgesine dokunun. Eğer hesabınızda bir parola belirlenmişse, devam etmek için parolayı girmeniz gerekecektir. Parolanın doğru olduğundan emin olmak amacıyla girdiğiniz karakterleri görmek için önizleme simgesine dokunun ve basılı tutun.

28 28 - Sık sorulan sorular Kilit ekranı'nı kişiselleştirebilir miyim? Kilit ekranını, farklı bir görüntü ile, görüntü slayt gösterisi çalıştıracak şekilde ya da kişisel gereksinimlerinize uygun hızlı durum ve bildirimleri gösterecek şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Arka planı değiştirmek için parmağınızı ekranın sağ tarafından içeriye doğru kaydırın ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > PC ve aygıtlar > Kilit ekranı'na dokunun. Burada aşağıdakileri yapabilirsiniz: Kilit ekranı için bir arka plan görüntüsü seçebilirsiniz Slayt gösterisini açabilir ya da kapatabilirsiniz Kilit ekranı uygulamalarını seçebilirsiniz. Kilit ekranı slayt gösterisini nasıl ayarlayabilirim? 1. Ekranın sağ tarafından içeriye çekin ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > PC ve aygıtlar > Kilit ekranı'na dokunun. 2. Kayar kontrolü Açık duruma getirin ve bilgisayar pille çalışırken slayt gösterisinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçin. 3. Klasör ekle'ye dokunun ve kullanmak istediğiniz klasörü seçin (varsayılan olarak Resimler klasörü açılacaktır). Bu klasörü kullan > Tamam'a dokunun. 4. Klasör ekle altında klasörlerin listesini göreceksiniz. Bir klasör adı seçin ve klasörü kilit ekranı slayt gösterisinden kaldırmak için Kaldır düğmesine dokunun. 5. Gereksinimlerinize uygun olacak şekilde diğer ayarları değiştirin. Kutucuklar'ları nasıl hareket ettirebilirim? Bir kutucuğa dokunun ve basılı tutun. Ardından Başlat üzerinde görüntülenmesini istediğiniz yere sürükleyin. Kutucuklar'ın yeni yerine göre diğer kutucuğa'ların yerleri değiştirilir. Kutucukları gruplar halinde düzenleyebilir miyim? Evet, düzenleyebilirsiniz. Ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Adlandırılmamış grupların üzerinde Gruba ad ver görünür. Gruplara bir ad verebilir ve grubun içindeki kutucukları gereksinimlerinize uygun biçimde düzenleyebilirsiniz.

29 Sık sorulan sorular - 29 Kutucuklar'ları büyük ya da küçük yapabilir miyim? Ekranın alt tarafından yukarı çekin ve Özelleştir'e dokunun, yeniden boyutlandırmak istediğiniz kutucuğu ya da kutucuklara dokunun ve Yeniden boyutlandır'a dokunun. Açılan menüden bir boyut seçin. Bir uygulamayı nasıl kapatabilirim? Parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak pencereyi aşağı kaydırın. Pencereyi, ekranın yarısını geçecek şekilde çekmeniz gerekmektedir. Ekran çözünürlüğünü değiştirebilir miyim? Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın Ara'ya dokunun, ekrandaki klavyeyi açmak için metin kutusuna dokunun ve sonuçları görüntülemek için 'Denetim Masası' yazın; Denetim Masası > Ekran Çözünürlüğünü Ayarla'ya dokunun. Alarmı nasıl ayarlayabilirim? Bilgisayarınız bir çalar saat gibi çalışabilir. Alarmlar uygulamasını aramak için 'Alarmlar' yazmaya başlayın. 1. Ekranın sol tarafındaki kayar kontrolleri kullanarak saati ayarlayın. 2. AM ya da PM seçin. 3. Alarmın hangi günler kapanacağını seçin. 4. Bildirimi seçin. 5. Sağ üst köşede Kaydet simgesine dokunarak alarmı kaydedin. Sil Kaydet Saat Dakika

30 30 - Sık sorulan sorular Not Alarm yalnızca bilgisayarını belirtilen saatte uyanık durumdaysa çalacaktır. Benim uygulamalarım nerede? Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeriye doğru kaydırın ve Ara'ya dokunun. Açılan klavyede açmak istediğiniz uygulamanın adını yazın. Sonuçlar ekranın sol tarafında gösterilecektir. Uygulamaların tam listesini görmek için parmağınızı ekranın en altından yukarı doğru kaydırın ve Tüm uygulamalar'a dokunun. Bir uygulamanın Başlat'ta görüntülenmesini nasıl sağlayabilirim? Eğer Tüm uygulamalar'daysanız ve bir uygulamanın Başlat'ta görüntülenmesini sağlamak istiyorsanız, ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Ekranın en altında görüntülenen menüden Başlangıç ekranına sabitle'ye dokunun. Bir Kutucuğa, Başlat'tan nasıl kaldırabilirim? Ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Kaldırmak istediğiniz kutucuk ya da kutucuklara dokunun, ekranın en altındaki menüde görüntülenen Başlangıç ekranından ayır'ı tıklatın. Bir uygulamanın, görev çubuğunda görüntülenmesini nasıl sağlayabilirim? Eğer Tüm uygulamalar'daysanız ve bir uygulamanın görev çubuğunda görüntülenmesini sağlamak istiyorsanız, ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Ekranın en altında görünen Görev çubuğuna sabitle'yi seçin. Uygulamaları nasıl yükleyebilirim? Mağazadan Windows Mağazası uygulamalarını indirebilirsiniz. Mağazadan uygulama satın almak ve indirmek için bir Microsoft Kimliği'ne sahip olmanız gerekir.

N300 WiFi Yönlendirici (N300R)

N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

N150 WiFi Yönlendirici (N150R)

N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Windows 7 Kurulumu Dell bilgisayarınız Microsoft Windows 7 işletim sistemiyle yapılandırılmış olarak gelir. Windows Vista işletim sistemini ilk kez kurmak için,

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Ürünle ilgili not Bu

Detaylı

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu

Güvenlik. Kullanıcı Kılavuzu Güvenlik Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Buradan Başlayın Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin

Detaylı

Sorun Giderme Kýlavuzu

Sorun Giderme Kýlavuzu Sorun Giderme Kýlavuzu Kılavuza giriş Sony VAIO bilgisayarınızla sorun yaşıyorsanız, çözümleri bu kitapçıkta sunulmuştur. Bilgisayarınızın kapsamlı Yardım ve Destek Merkezi nde sorun gidermeye yönelik

Detaylı

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma GIGABYTE Notebook satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size notebook kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri

Yazılım Güncelleştirmeleri Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. USB Disk Paylaşımı Değerli Müşterimiz, AirTies desteklediği USB Tak&Paylaş özelliği ile hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan yaygın olarak kullanılan standart USB disk sürücülerinizi tüm ağınıza paylaştırmanıza

Detaylı

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu 06-2016 / v1.0 I. Ü rün Bilgileri I-1. Paket İçeriği - RE11S x 2 - Çok Dilli Hızlı Kurulum Kılavuzu (HKR) ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER HOŞ GELDİNİZ... 2 JABRA SPEAK 510'A GENEL BAKIŞ... 3 BAĞLANMA... 5 JABRA SPEAK 510'UN KULLANIMI... 8 DESTEK.... 11 TEKNİK ÖZELLİKLER... 12 1 HOŞ GELDİNİZ Jabra

Detaylı

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Yükleme ve Güncelleştirme BIOS yazılımını, uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma Yükleme türünü seçme Windows

Detaylı

HDD Password Tool. Kullanıcı Elkitabı. Türkçe

HDD Password Tool. Kullanıcı Elkitabı. Türkçe HDD Password Tool Kullanıcı Elkitabı Türkçe 1 İçindekiler Bölüm 1: Giriş... 3 Ticâri markalar... 4 Bölüm 2: Gereken İşletim Sistemi... 5 - HDD Password Tool for Windows... 5 - HDD Password Tool for Mac...

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8)

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Web Hizmetleri protokolü, Windows Vista (SP2 veya üstü), Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının,

Detaylı

R6200v2 Akıllı WiFi Router Kurulum Kılavuzu

R6200v2 Akıllı WiFi Router Kurulum Kılavuzu Ticari markalar NETGEAR, NETGEAR logosu ve Connect with Innovation; NETGEAR, Inc. ve/veya bağlı şirketlerinin ABD'de ve/veya diğer ülkelerde ticari markaları ve/veya kayıtlı ticari markalarıdır. Bilgiler,

Detaylı

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış Özelliklere Genel Bakış Giriş 7-inç TFT LCD Görüntü çözünürlüğü: 480(En) x 234(Boy) Görüntü modu: 4:3 ve 16:9 Desteklenen dosya biçimleri: JPEG & Hareketli-JPEG (320x240 QVGA 15 fps; 640x480 VGA 6 fps.)

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 İÇİNDEKİLER Microsoft Office Kurulumu... 2 Kurulum Öncesİ Bİlgİsİ... 2 Microsoft Office Kurulumu... 3 Başlarken... 7 Daha Fazla Yardım mı Gerekiyor?... 7

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR Kullanım Kılavuzu DA-10287 DIGITUS DA-10287 Super Bass Taşınabilir Bluetooth Hoparlörü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Bu kullanım kılavuzu Bluetooth Hoparlörünüzün

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

(... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...)

(... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...) (... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...) Programın Özellikleri; En son online tehditlere karşı korunun Endişelenmeden e-posta alıp gönderin, sohbet edin ve web'de gezinin - Norton İtibar Hizmeti:

Detaylı

Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma

Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma Laboratuvar Çalışması 3.6.4 Konak Bilgisayarları Bağlama ve Yapılandırma Hedefler Bir düz kablo kullanarak PC yi bir yönlendiriciye bağlama. PC yi uygun bir IP adresiyle yapılandırma. PC yi bir NetBIOS

Detaylı

Giriş. Memeo Instant Backup Hızlı Başlangıç Kılavuzu. 1. Adım: Ücretsiz Memeo hesabınızı oluşturun. 2. Adım: Depolama aygıtınızı bilgisayarınıza takın

Giriş. Memeo Instant Backup Hızlı Başlangıç Kılavuzu. 1. Adım: Ücretsiz Memeo hesabınızı oluşturun. 2. Adım: Depolama aygıtınızı bilgisayarınıza takın Giriş Memeo Instant Backup, karmaşık dijital dünya için basit bir yedekleme çözümüdür. Memeo Instant Backup, C sürücünüzdeki değerli dosyalarınızı otomatik ve sürekli olarak yedekleyerek verilerinizi korur

Detaylı

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Sürüm B TUR 1 Toplu bakış 1 Brother Universal

Detaylı

Erişim Noktası Ayarları

Erişim Noktası Ayarları Erişim Noktası Ayarları Değerli Müşterimiz, Cihazınızı erişim noktası cihazı olarak kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Statik IP Tanımlama AirTies Kablosuz Erişim Noktası

Detaylı

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI 1 Başlarken Satın almış olduğunuz TL-WPS510U nun kullanım diagramı aşağıdaki gibidir. Cihazınızı bir ağ yazıcısı değilse veya kablolu ağ yazıcınızı kablosuz olarak

Detaylı

2000 de Programlarla Çalışmalar

2000 de Programlarla Çalışmalar Windows 2000 de Programlarla Çalışmalar 24 3 Windows 2000 de Programlarla Çalışmalar Programları Başlatmak Programları başlat menüsünü kullanarak, başlatmak istediğiniz programın simgesini çift tıklayarak

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. Manual MESH Ayarları Değerli Müşterimiz, Kapsama alanını arttırmak için cihazınız ile tekrarlayıcı modunda çalışan bir ya da daha fazla AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) cihazından oluşan

Detaylı

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu Sayfa 1 / 22 Kutu Đçeriği 1-) Smartnet PRO-W Kablosuz Adsl2+ 1Port Modem 2-) Güç adaptörü 3-) Sesli görüntülü interaktif kurulum CD si 4-) Türkçe Kulanım kitapçığı ve Garanti Belgesi 5-) Ayırıcı Splitter.

Detaylı

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu

HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede

Detaylı

Paket İçeriği. AC1200 WiFi Router Model R6100 Kurulum Kılavuzu

Paket İçeriği. AC1200 WiFi Router Model R6100 Kurulum Kılavuzu Ticari markalar NETGEAR, NETGEAR logosu ve Connect with Innovation NETGEAR, Inc.in ve/veya bağlı şirketlerinin ABD'de ve/veya diğer ülkelerde ticari markaları ve/ veya kayıtlı ticari markalarıdır. Bilgiler,

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207 Hoşgeldiniz Mobil iletişim dünyasına hoş geldiniz 1 Hoşgeldiniz 2 Ürüne genel bakış 3 Başlangıç 5 Mobile Wi-Fi Web uygulaması 6 Web uygulamasına genel

Detaylı

Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu

Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu Ağ Projektörü Çalıştırma Kılavuzu İçindekiler Hazırlık...3 Projektörü bilgisayarınıza bağlama...3 Kablolu bağlantı... 3 Projektörün uzaktan bir web tarayıcısı vasıtasıyla kontrol edilmesi...5 Desteklenen

Detaylı

Dokunmatik Yüzey ve Klavye

Dokunmatik Yüzey ve Klavye Dokunmatik Yüzey ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 www.airties.com Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 444 0 239 7/24 destek hattı 444 0 239 Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu Kablosuz

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm A TUR Notların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar, ortaya çıkabilecek bir duruma nasıl yanıt vermeniz gerektiğini size söyler

Detaylı

Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu

Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu Gereksinimler Windows 8 işletim sisteminizin en son güncelleştirmelerinin yapılmış olması gerekmektedir. İnternet Bağlantısı olması gerekmektedir. Windows 8.1 işletim sistemi

Detaylı

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-70310 1. Ürün tanıtımı DIGITUS Kablosuz TV aktarma kutusunu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kullanımı için lütfen kullanma kılavuzundaki talimatlara

Detaylı

KURULUM. Cihazın Bağlanması. Not Lütfen router ayarları için yanlızca kablolu ağ bağlantısını kullanınız.

KURULUM. Cihazın Bağlanması. Not Lütfen router ayarları için yanlızca kablolu ağ bağlantısını kullanınız. KURULUM Cihazın Bağlanması Lütfen router ayarları için yanlızca kablolu ağ bağlantısını kullanınız. Bilgisayar ve Modem Router da dahil tüm ağ aygıtlarını kapatınız. Mevcut bir modeminiz varsa bağlantısını

Detaylı

Eee Pad TF201 için SSS

Eee Pad TF201 için SSS Eee Pad TF201 için SSS Dosyaları yönetme... 2 MicroSD, SD kartı veya USB aygıtında depolanan verilerime nasıl erişirim?... 2 Seçili dosyaları başka bir klasöre nasıl taşırım?... 2 Seçili dosyaları bağlı

Detaylı

Avira AntiVir Premium Security Suite www.antivir.com.tr

Avira AntiVir Premium Security Suite www.antivir.com.tr Bu kılavuz Avira AntiVir Premium Security Suite ürününü hızlı bir şekilde kurmanız için hazırlanmıştır. Ürün ile ilgili ayrıntılı kullanım kılavuzuna www.antivir.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sıkça

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcı yükleme. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcı yükleme. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 5 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8 Windows 7 SP1 Windows 7 Windows Server

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Model: 5800d-1 Nokia 5800 XpressMusic 9211345, 1. Baskı TR Tuşlar ve parçalar 9 İkincil kamera 10 Ses seviyesi/yakınlaştırma tuşu 11 Medya tuşu 12 Ekran ve tuş kilidi anahtarı

Detaylı

Cisco için Jabra SPEAK 450

Cisco için Jabra SPEAK 450 Cisco için Jabra SPEAK 450 KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER HOŞ GELDİNİZ...2 CISCO İÇİN JABRA SPEAK 450'YE GENEL BAKIŞ...3 BAĞLANMA...5 CISCO İÇİN JABRA SPEAK 450'NİN KULLANIMI...7 DESTEK...8 TEKNİK ÖZELLİKLER...9

Detaylı

TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme

TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme Sayın Müşterimiz, Bu belgedeki bilgiler Windows 7 veya Windows 8.x önyüklenmiş belirli TOSHIBA Windows PC veya Tabletlerinizi Windows 10'a

Detaylı

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır.

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır. 78 Türkçe Hızlı Yükleme Kılavuzu Bu yükleme kılavuzu GW-7100U ve yazılımının yüklenmesinde size yol gösterecektir. Kablosuz ağ bağlantınızı kurmak için, aşağıdaki işlemleri sırayla uygulayın. 1. Yükleme

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT12 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır:

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır: E L K I TA B I N I - 7 0 7 5 0 2 1 P A K E T I N I Ç I N D E K I L E R 4 T E K N I K Ö Z E L L I K L E R 4 U Y G U L A M A Y E L P A Z E S I 4 D O N A N I M K U R U L U M U 5 Y Ö N L E N D I R I C I YA

Detaylı

Yandex mail ve disk kullanım rehberi

Yandex mail ve disk kullanım rehberi Yandex mail ve disk kullanım rehberi Tüm personelin ortak bir platformda uyumlu çalışmasını destekleyecek bilgi teknolojisi ücretsiz bir şekilde kurumunuz için hayata geçirildi. Sistem ve sunucu yatırımı

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. razor u type Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Ürün bildirimi Bu

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR ların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: lar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer

Detaylı

NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender

NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender NETGEAR Trek N300 Travel Router and Range Extender PR2000 Kurulum Kılavuzu NETGEAR Reset /LAN LAN USB WiFi Power USB İçindekiler Başlangıç............................................. 3 Seyahat Ederken

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için DataPage+ 2012 için Son Güncelleme: 29 Ağustos 2012 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım 2: Lisans

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı 2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı Kullanım Kılavuzu DS-11900 Sürüm 1.0 İçindekiler 1 GİRİŞ... 3 1.1 ÖZELLİKLER... 3 1.2 FİZİKSEL ÇİZİMİ... 3 1.3 PAKET İÇİNDEKİLER... 4 2 TEKNİK ÖZELLİKLER...

Detaylı

R6300v2 Akıllı Wifi Router Kurulum Kılavuzu

R6300v2 Akıllı Wifi Router Kurulum Kılavuzu Ticari markalar NETGEAR, NETGEAR logosu ve Connect with Innovation; NETGEAR, Inc. ve/veya bağlı şirketlerinin ABD'de ve/veya diğer ülkelerde ticari markaları ve/ veya kayıtlı ticari markalarıdır. Bilgiler,

Detaylı

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır.

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. Bellek Modülleri Belge Parça Numarası: 393521-142 Aralik 2005 Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. İçindekiler 1 Bellek modülleri ekleme veya değiştirme

Detaylı

Dokunmatik Yüzey ve Klavye

Dokunmatik Yüzey ve Klavye Dokunmatik Yüzey ve Klavye Kullanım Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Linksys PLEK500. Elektrik Hattı Ağ Adaptörü

Kullanıcı Kılavuzu. Linksys PLEK500. Elektrik Hattı Ağ Adaptörü Kullanıcı Kılavuzu Linksys PLEK500 Elektrik Hattı Ağ Adaptörü İçindekiler Genel Bakış 2 Özellikler 2 Elektrik Hattı ağı nasıl çalışır 3 Örnek kurulum 3 Elektrik Hattı Ağını Kurma 4 Kuruluma genel bakış

Detaylı

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için Android telefonunuzu ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

7/24 destek hattı AirTouch Üç yıl garanti

7/24 destek hattı AirTouch Üç yıl garanti www.airties.com AirTouch Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 YM.AP.4420.UM.TR.D00REV22022010 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu 300 Mbps Kablosuz Yaşam Noktası Air 4420 Adım 1 Kablolama

Detaylı

GIGABYTE Slate PC'yi ilk kez kullanmak

GIGABYTE Slate PC'yi ilk kez kullanmak GIGABYTE Slate PC satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size Slate PC kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

www.airties.com Kablosuz yaşam YM.AR.5050.UM. TR.D01REV08032010

www.airties.com Kablosuz yaşam YM.AR.5050.UM. TR.D01REV08032010 www.airties.com YM.AR.5050.UM.TR.D01REV08032010 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu ADSL2+ 4 Port Modem Air 5050 Adım 1 Kablolama Bu doküman içerisinde anlatılan tüm işlemler aynı zamanda Air 5050 kolay

Detaylı

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118/M118i Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42720 Bu kılavuz aşağıdakilerle ilgili yordamlar sağlar: Ekranlarda Gezinme sayfa 2 DHCP Kullanarak Ağ Ayarları sayfa 2 Statik IP Adresi

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8.1 Windows Server 2012 R2 Windows 7 SP1 Windows

Detaylı

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır:

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır: K A B L O S U Z N I - 7 0 7 5 0 3 N I - 7 0 7 5 0 7 N I - 7 0 7 5 0 8 1 PA K E T I N I Ç I N D E K I L E R 4 T E K N I K Ö Z E L L I K L E R 5 U Y G U L A M A Y E L PA Z E S I 6 P C / P C I K A R T I D

Detaylı

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 Fiery Server ile ilişkili görevleri gerçekleştirmek için Fiery uygulamalarını

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu

HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, Microsoft Corporation şirketinin ABD'de kayıtlı

Detaylı

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N NBG416N Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N Ürün Bakım ve Muhafaza Ürünü sadece orijinal adaptörü ile çalıştırınız. Ürünün kasasını hiçbir koşulda açmayınız, herhangi bir parçasını sökmeyiniz. Arıza

Detaylı

XPS 12. Servis El Kitabı. Bilgisayar Modeli: XPS Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001

XPS 12. Servis El Kitabı. Bilgisayar Modeli: XPS Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001 XPS 12 Servis El Kitabı Bilgisayar Modeli: XPS 12 9250 Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001 Notlar, dikkat edilecek noktalar ve uyarılar NOT: NOT, tabletinizi daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft Access 2013 önceki sürümlerden farklı görünmektedir, dolayısıyla öğrenme eğrisini en aza indirmenize yardımcı olmak üzere bu kılavuzu hazırladık. Ekran boyutunu değiştirme

Detaylı

JABRA speak 810. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/speak810

JABRA speak 810. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/speak810 JABRA speak 810 Kullanım Kılavuzu jabra.com/speak810 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli markasıdır. Buraya dahil edilmiş olan tüm diğer tescilli markalar ilgili

Detaylı

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_ Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_20100518 GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Doğrudan güneş ışığından

Detaylı

Microsoft Word 2010 ara yüzündeki bölümler aşağıda gösterilmiştir.

Microsoft Word 2010 ara yüzündeki bölümler aşağıda gösterilmiştir. Başlangıç Bu dersin amacı, öğrencilerin çalışma hayatlarında Microsoft Word programını daha etkili ve verimli kullanmalarını sağlamak ve karşılaştıkları sorunların çözümlerine ulaşma konusunda deneyim

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için DataPage+ 2013 için En Son Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2013 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım

Detaylı

HP Roar Plus Hoparlör. Diğer Özellikler

HP Roar Plus Hoparlör. Diğer Özellikler HP Roar Plus Hoparlör Diğer Özellikler Copyright 2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft, Windows ve Windows Vista, Microsoft şirketler grubunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bluetooth,

Detaylı

SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios)

SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios) Tr SnapBridge Bağlantı Kılavuzu (ios) SB6L01(1W) 6MB3801W-01 Fotoğraf makinenizi ios cihazınızla eşleştirmek için SnapBridge i kullanma ve SnapBridge Wi-Fi uyarısı görüntülendiğinde ne yapılacağı hakkında

Detaylı

Wi-Fi Ayarlama Rehberi

Wi-Fi Ayarlama Rehberi Wi-Fi Ayarlama Rehberi Yazıcı ile Wi-F- Bağlantıları Wi-Fi Yönlendirici üzerinden Bilgisayarla Bağlama Bilgisayarla Doğrudan Bağlanma Wi-Fi Yönlendirici üzerinden Akıllı Cihazla Bağlama Akıllı Cihazla

Detaylı

HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu

HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, Microsoft Corporation şirketinin ABD'de kayıtlı

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanım kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin

Detaylı

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ Hızlı Kurulum Kılavuzu 1 Önemli Güvenlik Talimatları Bu ürünün, AC güç hattına bağlanması amaçlanmıştır. Ürün kullanılırken aşağıdaki önlemler alınmalıdır: Ürünü kurmadan

Detaylı

EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER

EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER EASY WEASEL TM MOBILITY 3G 4G LTE ACCESSPOINT & TRAVEL ROUTER Hızlı Kurulum Kılavuzu ÖNEMLİ KULLANIM TALİMATLARI Bu ürün kolay kullanım için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan gelen güçle çalışır.

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi: Giriş ekranınd sisteme giriş yapılır. dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılarak Sistem Ekranı: 4 2 1 2 3 Klasörler

Detaylı

İşaretleme Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu

İşaretleme Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu İşaretleme Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Ürünle ilgili not

Detaylı

İşaret Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu

İşaret Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu İşaret Aygıtları ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de kayıtlı ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme

WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme Bir Nikon ürünü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuz WR-1 ve WR-R10 kablosuz uzaktan kumandalar için donanım yazılımının

Detaylı