Kullanım Kılavuzu - 1

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanım Kılavuzu - 1"

Transkript

1 Kullanım Kılavuzu - 1

2 Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak için Başlat ekranından Acer Portalı uygulamasını açın ya da zaten bir Acer ID'ye sahipseniz oturum açın. Bir Acer ID almak için üç harika nedene sahipsiniz: Acer BYOC ile kendi bulutunu oluşturun. En yeni teklifleri ve ürün bilgilerini alın. Garanti servisi için cihazınızı kaydedin. Daha fazla bilgi için lütfen Acer BYOC web sitesini ziyaret edin: Önemli Bu kılavuzda telif hakkı kanunlarınca korunan özel bilgiler bulunmaktadır. Bu kılavuzda bulunan bilgiler önceden haber verilmeden değiştirilebilir. Burada verilen bilgiler yalnızca referans amaçlıdır ve bilgisayarınızla ilgili olmayan bilgiler ya da özellikler içeriyor olabilir. Acer Grup, bu kılavuzda bulunan teknik ya da yazım hatalarından sorumlu değildir. Model numarası: Seri Numarası: Satın alma tarihi: Satın alma yeri:

3 İçindekiler - 3 İ ÇINDEKILER İlk Yapılacaklar 5 Kılavuzlarınız... 5 Bilgisayarınızın kullanımı için temel bakım ve ipuçları... 5 Bilgisayarı açma kapama... 5 Bilgisayarınızın bakımı... 6 AC adaptörüne özen gösterilmesi... 6 Temizlik ve servis... 7 Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti 8 Tablet PC... 8 Görünümler... 8 İnternete Bağlanmak 10 Kablosuz bağlanma Kablosuz LAN'a bağlanma Bir Bluetooth bağlantısı kullanma 11 Bluetooth'u etkinleştirme ve devre dışı bırakma Bluetooth'u etkinleştirin ve bir aygıt ekleyin Bilgisayarınızı güven altına almak 14 Şifre kullanmak Şifre Girme Pil kutusu 16 Pilin özellikleri Pili şarj etme Pil ömrünü en iyi duruma getirme Pil seviyesini kontrol etme Düşük pil uyarısı Mikro USB 20 Sık sorulan sorular 22 Servis Talebi Windows 8.1 kullanmakla ilgili yardım ve ipuçları Nasıl Başlat'a gidebilirim? Düğmeler nelerdir? Doğrudan masaüstünde olacak şekilde açılış yapabilir miyim? Uygulamalar arasında nasıl atlayabilirim? 27 Bilgisayarımı nasıl kapatabilirim? Bilgisayarımın kilidin nasıl açabilirim? Alarmı nasıl ayarlayabilirim? Benim uygulamalarım nerede? Microsoft Kimliği (hesap) nedir? Internet Explorer'a nasıl bir sık kullanılan ekleyebilirim? Windows güncelleştirmelerini nasıl kontrol edebilirim? Nereden daha fazla bilgi alabilirim? Sorun giderme Sorun giderme ipuçları Hata mesajları İnternet ve çevrimiçi güvenlik 35 İnternetteki ilk adımlar Bilgisayarınızın korunması Bir İnternet Servis Sağlayıcısı seçin Ağ bağlantıları Net Üzerinde Sörf Yapın! Güvenlik Teknik özellikler 46 Performans Ekran Grafikler Ses Kamera Bağlantı Güvenlik Elektrik adaptörü ve pil Giriş ve çıkış değeri Sensörler Boyutlar Çevre... 47

4 4 - Başlarken... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınız ve sağlığınız için özen göstermenizi sağlayacak yararlı bilgiler Güç düğmesini, bağlantı noktalarını ve konektörleri nerede bulabilirsiniz Kurtarma diskleri nasıl oluşturulur Bir ağa bağlanma ve Bluetooth'u kullanma kuralları Acer'ın birlikte verdiği yazılımları kullanma ile ilgili bilgiler

5 İlk Yapılacaklar - 5 İ LK YAPILACAKLAR Taşınabilir bilgisayar ihtiyacınızı karşılamak için Acer tableti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kılavuzlarınız Acer Tableti kullanırken size yardımcı olması için bir dizi kılavuz tasarladık: İlk başlangıçta Kurulum Kılavuzu, bilgisayarınızın kurulumuna başlarken size yardımcı olur. Hızlı Başlama Kılavuzu size yeni bilgisayarınızın temel özelliklerini ve işlevlerini tanıtır. Bilgisayarınızın, daha üretken olmanızı sağlamasına nasıl yardımcı olabileceği ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen Kullanım Kılavuzu'na bakın. Bu kılavuz; sistem işlevleri, veri kurtarma, genişletme seçenekleri ve sorun giderme gibi konular üzerine detaylı bilgi içerir. Buna ek olarak tabletinizle ilgili genel kuralları ve güvenlik uyarılarını içerir. Masaüstünde bulunmaktadır; Yardım simgesine çift tıklayın ve açılan menüden Kullanıcı Kılavuzu'na tıklayın. Bilgisayarınızın kullanımı için temel bakım ve ipuçları Bilgisayarı açma kapama Kapatmak için aşağıdakilerden birini yapın: Windows kapama komutunu kullanın: Düğmeler'i açın Ayarlar > Güç seçeneğine tıklayın, ardından Kapat'ı tıklatın. Eğer bilgisayarınızı kısa bir süreliğine kapatmanız gerekiyor ancak tamamen kapanmasını istemiyorsanız, aşağıdakileri yaparak Hazırda beklet moduna getirebilirsiniz: Güç düğmesine basın.

6 6 - İlk Yapılacaklar Düğmeler'i açıp Ayarlar > Güç'ü ardından Uyku'yu tıklatarak da bilgisayarınızı uyku moduna alabilirsiniz. Not Bilgisayarı normal olarak kapatamazsanız, bilgisayarı kapatmak için güç butonuna basın ve dört saniyeden fazla basılı tutun. Bilgisayarı kapatıp yeniden açmak isterseniz açmadan önce en az iki saniye bekleyin. Bilgisayarınızın bakımı Bilgisayarınıza iyi bakarsanız iyi bir şekilde işleyecektir. Bilgisayarı direkt güneş ışığına maruz bırakmayın. Radyatör gibi ısı kaynaklarının yanına koymayın. Bilgisayarınızı 0ºC'den (32ºF) düşük ya da 50ºC'den (122ºF) yüksek sıcaklıklara maruz bırakmayın. Bilgisayarınızı manyetik alanlarda bırakmayın. Bilgisayarı yağmura ve neme maruz bırakmayın. Bilgisayarın üzerine su veya hiçbir sıvı dökmeyin. Bilgisayarı ağır şoka ya da titreşime maruz bırakmayın. Bilgisayarı toza ve kire maruz bırakmayın. Bilgisayarın üstüne hiçbir nesne koymayın. Bilgisayar ekranını kapatırken çarpmayın. Bilgisayarı asla düz olmayan yerlere koymayın. AC adaptörüne özen gösterilmesi Burada AC adaptörünün bakımı için bazı yollar vardır: Adaptörü başka herhangi bir aygıta takmayın. Güç kablosuna basmayın ya da üzerine ağır nesneler koymayın. Güç kablosunu düzgünce sarın ve ayak altında tutmayın. Güç kablosunu çıkarırken kablodan değil fişten tutarak çekin. Bir uzatma kablosu kullanıyorsanız, buna bağlı cihazların toplam amper değeri, kablonun amper değerini aşmamalıdır. Ayrıca bir prize takılı tüm cihazların toplam akım değeri, sigortanın değerini aşmamalıdır.

7 İlk Yapılacaklar - 7 Temizlik ve servis Bilgisayarı temizlerken bu adımları takip edin: 1. Bilgisayarı kapatın. 2. AC adaptörünü sökün. 3. Yumuşak ve nemli bir bez kullanın. Sıvı ya da gazlı temizleyiciler kullanmayın. Aşağıdakilerden herhangi biri meydana gelirse: Bilgisayar düştü ve gövde zarar gördü; Bilgisayar normal çalışmıyor Lütfen bkz. Sık sorulan sorular sayfa 22.

8 8 - Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti A CER TABLET BILGISAYARINIZDA GEZINTI Tabletinizi Kurulum Kılavuzunda gösterildiği gibi ayarladıktan sonra yeni Acer bilgisayarınızı tanıtmamıza izin verin. Yeni bilgisayarınızda dokunmatik ekranla bilgi girebilirsiniz. Tablet PC Aşağıdaki görüntüler, tablet bilgisayarınızın görünümlerini gösterecektir. Görünümler

9 Acer tablet Bilgisayarınızda gezinti - 9 No. Öğe Açıklama MicroSD kart yuvası Mikro USB konektörü Kulaklık/hoparlör jakı Bu yuvaya bir microsd kart takın. USB aygıtlarına bağlanır. USB aygıtlarına bağlanmak için bir mikro USB - USB adaptörü gerekmektedir. Ses aygıtlarına (örneğin, hoparlörler, kulaklıklar) ya da mikrofonlu kulaklıklara bağlanır. 4 Mikrofon Ses kaydı için dahili mikrofon. 5 Ön kamera Video iletişimi için 2 megapiksel kamera. 6 Dokunmatik ekran 8-inç IPS HD 800 x 1280 çözünürlüklü ekran. 7 Güç düğmesi Bilgisayarı açmak için basın; bilgisayarı Uyku moduna almak için tekrar basın. Bilgisayarı kapatmak için basın ve basılı tutun. 8 Ses kontrolü tuşu Sistem ses seviyesini ayarlar. 9 Kamera Video iletişimi için 2 megapiksel kamera. 10 Hoparlör Stereo ses çıkışı sağlar.

10 10 - İnternete Bağlanmak İ NTERNETE BAĞLANMAK Bu bölümde bağlantı türlerine ve Internet'e bağlanmaya ilişkin temel bilgiler vardır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bkz. Ağ bağlantıları sayfa 37. Kablosuz bağlanma Kablosuz LAN'a bağlanma Kablosuz LAN (veya WLAN), iki veya daha fazla bilgisayarı kablolar olmadan bağlayabilen kablosuz yerel alan ağıdır. WLAN'a bağlandığınızda, Internet'e erişebilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı, başka aygıtları ve hatta Internet bağlantınızı bile paylaşabilirsiniz. Uyarı Uçak yolculuğu sırasında kablosuz aygıtları kullanmak yasak olabilir. Uçağın çalışması sırasında tehlikeli olabileceği, iletişimin bozulmasına yol açabileceği ve hatta yasadışı olabileceği için uçağa bindiğinizde ve kalkış sırasında tüm kablosuz aygıtlar kapatılmalıdır. Yalnızca kabin ekibi güvenli olduğunu bildirdikten sonra bilgisayarınızın kablosuz aygıtlarını açabilirsiniz. Bilgisayarınızın kablosuz bağlantısı varsayılan olarak açılır ve Windows kurulum sırasında algıladığı kullanılabilir ağların listesini görüntüler. Ağınızı seçin ve gerekiyorsa şifrenizi girin. Acer dizüstü bilgisayarlarında ağ bağlantısını açıp kapatan bir Uçak modu kısayol tuşu bulunur. Ağ yönetim seçeneklerini kullanarak kablosuz ağınızı açabilir/kapatabilir veya ağ üzerinden hangi içeriklerin paylaşıldığını kontrol edebilirsiniz. Başlat ekranında, kablosuz yazmaya başlayın, ardından Ağa bağlan ya da Wi-Fi ayarlarını değiştir'i seçin. Aksi durumda, Internet Explorer tarayıcısını açın ve talimatları izleyin. Not Internet'e bağlanmaya ilişkin ayrıntılar için lütfen Internet Hizmet Sağlayıcısı'na (ISP) veya router'ınıza ait belgelere bakın.

11 Bir Bluetooth bağlantısı kullanma - 11 B IR BLUETOOTH BAĞLANTISI KULLANMA Bluetooth, birçok farklı cihaz türü arasında kısa mesafelerde kablosuz olarak veri aktarmanızı sağlayan bir teknolojidir. Bluetooth özellikli cihazlar arasında bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler, kablosuz kulaklıklar ve klavyeler bulunmaktadır. Bluetooth'u kullanmak için aşağıdakilerden emin olmanız gerekir: 1. Her iki cihazda da Bluetooth'un etkin olduğundan. 2. Cihazlarınızın "eşleştirilmiş" (ya da bağlı) olduğundan. Bluetooth'u etkinleştirme ve devre dışı bırakma Bluetooth bağdaştırıcısının her iki cihazda da etkin olması gerekmektedir. Not Lütfen Bluetooth bağdaştırıcısını nasıl açacağınızı belirlemek için aygıtlarınızın kullanıcı kılavuzunu kontrol edin. Bluetooth'u etkinleştirin ve bir aygıt ekleyin Her yeni cihazın önce bilgisayarınızın Bluetooth bağdaştırıcısı "eşleştirilmesi" gerekmektedir. Yani önce güvenlik amaçları için kimliğinin doğrulanması gerekmektedir. Eşleştirmeyi yalnızca bir kez yapmanız yeterlidir. Bundan sonra her iki cihazda Bluetooth bağdaştırıcının açılması, bağlantının kurulmasını sağlayacaktır. Bilgisayarınızın Bluetooth özelliği varsayılan olarak kapalı durumdadır. Bilgisayarın Bluetooth bağdaştırıcısını etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın: 1. Düğmeler'i açın Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Bilgisayar ve aygıtlar > Bluetooth'u seçin. 2. Bluetooth'un yanındaki düğmeyi tıklatarak etkinleştirin/devre dışı bırakın. 3. Bilgisayarınız otomatik olarak aygıtları aramaya başlayacak ve kendini diğer aygıtlar tarafından görünebilir hale getirecektir.

12 12 - Bir Bluetooth bağlantısı kullanma 4. Bulunan aygıtlar listesinden eklemek istediğiniz aygıta dokunun ve Eşleştir'i seçin. Bilgisayarınızda, cihazınızda gösterilen kodla aynı olması gereken bir kod gösterilir. Evet'i seçin. Daha sonra aygıtınızdan eşleştirmeyi kabul edin. Not Eski Bluetooth teknolojilerini kullanan bazı aygıtlarda, her iki aygıtın da bir PIN girmesi istenir. Cihazlardan birinde herhangi bir giriş olmadığında (örneğin bir kulaklıkta), geçiş kodu cihaza sabit olarak kaydedilmiştir (genellikle "0000" ya da "1234"). Daha fazla bilgi için aygıtınızın kullanıcı kılavuzuna başvurun.

13 - 13 Bilgisayarınızı ve verilerinizi güvende tutma... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınızı nasıl güvende tutabilirsiniz Parola oluşturma Seyahat ederken neleri hazırlanız gerekir Pilinizden en iyi verimi nasıl alabilirsiniz

14 14 - Bilgisayarınızı güven altına almak B ILGISAYARINIZI GÜVEN ALTINA ALMAK Bilgisayarınız, dikkat etmeniz gereken değerli bir yatırımdır. Bilgisayarınızı nasıl koruyacağınızı ve ona nasıl bakacağınızı öğrenin. Şifre kullanmak Şifreler bilgisayarınızı yetkisiz erişimden korur. Bu şifrelerin konması bilgisayar ve verileriniz için birçok koruma düzeyi oluşturur: Gözetici Şifresi BIOS yardımcı programına onaylanmayan girişleri engeller. Eğer ayarlandıysa BIOS yardımcı programına girebilmeniz için bu şifreyi girmeniz gerekir. Kullanıcı Şifresi onaylamadığınız kullanımlara karşı bilgisayarınızı korur. Maksimum güvenlik için bu şifrenin kullanımını açılıştaki ve Hazırda bekletme durumundan (kullanılabiliyorsa) çıkıştaki şifre denetim noktası ile birleştirin. Önyükleme Şifresi onaylamadığınız kullanımlara karşı bilgisayarınızı korur. Maksimum güvenlik için bu şifrenin kullanımını açılıştaki ve Hazırda bekletme durumundan (kullanılabiliyorsa) çıkıştaki şifre denetim noktası ile birleştirin. Önemli Yönetici Şifrenizi unutmayın! Şifrenizi unutursanız satıcınız ya da en yakın yetkili servis merkezi ile irtibata geçin. Şifre Girme Bir şifre belirlendiğinde, ekranın ortasında bir şifre giriş alanı görüntülenir. Yönetici Şifresi ayarlandığında, BIOS yardımcı programına girince bir istem belirir. Yönetici Şifresi ni girin ve BIOS yardımcı programına erişebilmek için <Enter> tuşuna basın. Şifreyi doğru giremezseniz bir uyarı mesajı çıkar. Tekrar deneyin ve <Enter> tuşuna basın.

15 Bilgisayarınızı güven altına almak - 15 Kullanıcı Şifresi ayarlandığında ve önyükleme şifresi parametresi etkinleştirildiğinde açılışta bir komut belirir. Kullanıcı Şifresi ni girin ve bilgisayarı kullanabilmek için <Enter> tuşuna basın. Şifreyi doğru giremezseniz bir uyarı mesajı çıkar. Tekrar deneyin ve <Enter> tuşuna basın. Önemli Bir parolayı doğru biçimde girmek için üç şansınız var. Üç denemeden sonra şifreyi tekrar yanlış girerseniz sistem durur. Bilgisayarı kapatmak için açma düğmesine basın ve dört saniye basılı tutun. Sonra bilgisayarınızı açın ve tekrar deneyin.

16 16 - Pil kutusu PIL KUTUSU Bilgisayar, şarj edildikten sonra uzun kullanım sağlayan dahili bir lityum pil kullanır. Pilin özellikleri Pil, bilgisayarınızı AC adaptörüne taktığınızda yeniden şarj olur. Bilgisayarınız şarjdayken kullanımı destekler, bilgisayarı kullanmaya devam ederken aynı zamanda şarj edebilirsiniz. Fakat, bilgisayarın kapalıyken şarj edilmesi şarj süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Seyahat ederken ya da güç kesintisi olduğunda pil kullanıma uygun olacaktır. Pili şarj etme AC adaptörünü bilgisayara takın ve ana elektrik prizine bağlayın. Piliniz şarj olurken bilgisayarınızı AC gücünde kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat, bilgisayarın kapalıyken şarj edilmesi şarj süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Not Pili dşarı çıkmadan önce şarj etmeniz önerilir. Seyahat gününden önceki gece pili şarj etmek güne dolu bir pille başlamanızı sağlar. Yeni pil kutusunu koşullandırma Bir pil kutusunu ilk defa kullanmadan öce, izlemeniz gereken bir koşullandırma işlemi vardır: 1. AC adaptörünü bağlayın ve pili tamamen doldurun. 2. Bilgisayarı açın ve işletim sistemini ayarlamayı tamamlayın. 3. AC adaptörünü sökün. 4. Batarya gücünü kullanarak bilgisayarı çalıştırın. 5. AC adaptörünü yeniden bağlayın ve pili tekrar tamamen doldurun. Pil üç kere dolup boşalana kadar bu adımları izleyin.

17 Pil kutusu - 17 Tüm yeni piller için veya bir pil uzun zamandır kullanılmıyorsa bu koşullandırma işlemini gerçekleştirin. Uyarı Pil kutusunu 0 C (32 F) altında veya 45 C (113 F) üstünde sıcaklıklara maruz bırakmayın. Aşırı sıcaklıklar pil kutusunu olumsuz etkileyebilir. Pil koşullandırma işlemi, pilinizi mümkün olan en yüksek şarjı kabul etmesini sağlar. Bu prosedürlerin takibini aksatmak pilin en yüksek düzeyde şarj olmasına engel olacaktır ve ayrıca pilin etkin ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca, aşağıdaki kullanım şekilleri de pilin kullanım ömrünü olumsuz yönde etkiler. Bilgisayarı sabit AC elektriğiyle kullanmak. Yukarıda tanımlandığı gibi pili sonuna kadar doldurmamak ve boşaltmamak. Sık kullanım; pili ne kadar çok kullanırsanız ömrü o kadar kısa olur. Dahili pil, 1000 şarj/deşarj döngüsünü aşkın bir kullanım ömrüne sahiptir. Pil ömrünü en iyi duruma getirme Pil ömrünün en iyi duruma getirilmesi, pil doldurma/boşaltma döngüsünü uzatarak ve şarj etme yeterliliğini arttırarak pilden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Aşağıda belirtilen önerilere uymanız önerilir: Pili mobil kullanım için korumak amacıyla mümkün olduğunca AC gücünü kullanın. Güç harcamaya devam edebileceklerinden kullanılmadığı zamanlarda harici aygıtları (ör. USB disk sürücüleri) çıkartın. Bilgisayarınızı serin ve kuru bir yerde saklayın. Önerilen sıcaklık 10 C (50 F) - 30 C'dir (86 F). Daha yüksek sıcaklıklar pilin kendiliğinden daha hızlı boşalmasına neden olur. Aşırı şarj etme pilin ömrünü kısaltır. AC adaptörüne ve pile dikkat edin.

18 18 - Pil kutusu Pil seviyesini kontrol etme Güç ölçer geçerli pil düzeyini gösterir. Pilin seviyesini görmek için göstergeyi görev çubuğundaki pil/güç ikonunun üzerine yerleştirin. Düşük pil uyarısı Pil gücünü kullanırken güç ölçere dikkat edin. Önemli Düşük pil uyarısı göründükten sonra, AC adaptörünü en kısa sürede bağlayın. Pilin tamamen bitmesine ve bilgisayarın kapanmasına izin verildiğinde veri kaybolabilir. Pil düşük uyarısı göründüğünde önerilen işlem, durumunuza göre değişir: Durum AC adaptörü ve güç çıkışı mevcut. AC adaptörü ya da güç çıkışı mevcut. Önerilen İşlem 1. AC adaptörünü bilgisayara takın ve ana elektrik prizine bağlayın. 2. Tüm gerekli dosyaları kaydedin. 3. İşleme kaldığı yerden devam edin. Pili hızlı şekilde yeniden şart etmek istiyorsanız bilgisayarı kapatın. 1. Tüm gerekli dosyaları kaydedin. 2. Tüm uygulamaları kapatın. 3. Bilgisayarı kapatın.

19 - 19 Portlar ve konnektörler... Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Bilgisayarınıza takılı portlar ve konektörler hakkında bilgi

20 20 - Mikro USB M IKRO USB USB (Evrensel Seri Yol) bağlantı noktası, sistem kaynaklarına bağlı kalmadan USB çevrebirimlerine bağlı bağlanmanızı sağlayan çok hızlı seri veriyoludur. Mikro USB bağlantı noktası, USB 2.0 cihazlarla uyumlu bir küçük bağlantı noktası sağlamaktadır. Not Tam boyda konektör kullanan USB cihazlarının bağlanması için bir Mikro USB - USB adaptörünün kullanılması gerekmektedir. Adaptör yalnızca bazı modellere dahil edilmiştir. Eğer bilgisayarınızda bir tane yoksa, ayrıca bir tane daha satın almanız gerekecektir.

21 - 21 Bir sorunuz mu var? Bu uygulamada şunları bulacaksınız: Sık sorulan sorular Windows 8.1 kullanmakla ilgili ipuçları Sorun giderme bilgileri Çevrimiçiyken kendinizi nasıl koruyabilirsiniz Acer servis merkezi iletişim bilgilerini nereden bulabilirsiniz

22 22 - Sık sorulan sorular SIK SORULAN SORULAR Aşağıdakiler, bilgisayarı kullanırken ortaya çıkabilecek olası durumların bir listesini oluşturur. Her biri için kolay çözümler sunulmuştur. Gücü açtım ancak bilgisayar başlamıyor ya da açılmıyor. Güç göstergesine bakın: Işık yanmıyorsa bilgisayara güç gelmiyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Pili kullanıyorsanız, pilin gücü azdır ve bilgisayarı açmak için yeterli değildir. Pil paketini şarj etmek için AC adaptörünü bağlayın. AC adaptörünün bilgisayara ve elektrik prizine düzgün biçimde takıldığından emin olun. Işık yanıyorsa aşağıdakileri kontrol edin: Optik sürücüde disk var mı? Çıkartın ve sistemi tekrar başlatmak için <Ctrl> + <Alt> + <Del> tuşlarına basın. Bilgisayarınızda takılı bir USB depolama aygıtı (USB disk ya da akıllı telefon) var mı? Çıkartın ve sistemi tekrar başlatmak için <Ctrl> + <Alt> + <Del> tuşlarına basın. Ekranda hiçbir şey görünmüyor. Bilgisayarın güç yönetimi sistemi, güçten kazanmak için otomatik olarak ekranı kapatmıştır. Ekranın geri gelmesi için herhangi bir tuşa basın. Bir tuşa basmak ekranı geri getirmiyorsa üç şey olabilir: Parlaklık düzeyi çok düşük olabilir. Parlaklık düzeyini ayarlamak (artırmak) için <Fn> + < > tuşlarına basın. Görüntü cihazı harici bir monitöre ayarlanmış olabilir. Görüntünün tekrar bilgisayara gelmesi için <Fn> + <E> tuşlarına basın (ekran değişikliği). Eğer güç LED'i yanıp sönüyorsa, bilgisayar Uyku ya da Hazırda bekletme modunda olabilir. Uyku modundan çıkarmak için güçtuşunabasın ve bırakın.

23 Sık sorulan sorular - 23 Bilgisayardan ses duyulmuyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Ses kapalı duruma getirilmiş olabilir. Görev çubuğundaki ses kontrolü (hoparlör) simgesine bakın. Çarpı işareti varsa simgeye tıklayın ve Hepsini Kapat seçeneğindeki işareti kaldırın. Ses düzeyi çok düşük olabilir. Ses seviyesini, görev çubuğundaki ses kontrolü (hoparlör) simgesinden kontrol edin. Sesi ayarlamak için ses kontrolü tuşlarını da kullanabilirsiniz. Bilgisayardaki kulaklık jakına kulaklık ya da harici hoparlörler bağlıysa, dahili hoparlörler otomatik olarak kapanır. Optik sürücü yatağını bilgisayarı açmadan çıkarmak istiyorum. Optik sürücüdeki mekanik bir çıkarma yuvası vardır. Yuvaya kalem ucu ya da düzeltilmiş bir ataş sokup yatağı çıkarmak için bastırabilirsiniz. Klavye çalışmıyor. Bilgisayarın USB portuna harici bir klavye takmayı deneyin. Çalışıyorsa, dahili klavyenin kablosunda sorun olabileceğinden yetkili servis ya da bayiinize başvurun. Yazıcı çalışmıyor. Aşağıdakileri kontrol edin: Yazıcının elektrik prizine bağlı ve açık olduğundan emin olun. Yazıcı kablosunun USB bağlantı noktasına ve yazıcının ilgili bağlantı noktasına düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.

24 24 - Sık sorulan sorular Bilgisayarımı orijinal ayarlarına getirmek istiyorum. Not Sisteminiz birden fazla dili destekliyorsa sistemi ilk açtığınızda seçtiğiniz işletim sistemi ve dil, gelecekteki kurtarma operasyonları için tek seçeneğiniz olacaktır. Bu geri alma işlemi dizüstü bilgisayarınızı aldığınız zaman kurulan orijinal yazılım içeriği ile C: sürücüsünü yeniden kurmanıza yardım eder. Uyarı C: sürücüsü formatlanacaktır ve tüm veriler silinecektir. Bu seçeneği kullanmadan önce tüm veri dosyalarınızı yedeklemeniz önemlidir. Yeniden kurma operasyonu öncesinde lütfen BIOS ayarlarını kontrol edin. 1. Acer diskten diske kurtarma seçeneğinin etkin olup olmadığını kontrol edin. 2. Ana daki D2D Geri Alma ayarının Etkin olduğundan emin olun. 3. BIOS uygulamasından çıkın ve değişiklikleri kaydedin. Sistem yeniden yüklenecektir. Not BIOS uygulamasını açmak için açılış sırasında Acer logosunu görünce <Fn> + <2> tuşuna basın. Servis Talebi Uluslararası Gezginler Garantisi (ITW) Bilgisayarınız, yolculuklarınız sırasında güvenliğiniz ve kafanızın rahat olması için Uluslararası Gezginler Garantisi (ITW) ile garantilenmiştir. Bilgisayarınızla birlikte bir ITW pasaportu verilecektir. Bu pasaportta ITW programı ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şey bulunmaktadır. Mevcut yetkili servislerin bir listesi bu kullanışlı kitapçıkta yer alır. Bu pasaportu sonuna kadar okuyun.

25 Sık sorulan sorular - 25 Destek merkezlerimizin hizmetlerinden yararlanmak için özellikle yolculuklarınızda ITW pasaportunu yanınızda bulundurun. Faturanızı ITW pasaportunuza tutturun. Yolculuk yaptığınızı ülkede Acer yetkili ITW servis merkezi yoksa dünyadaki diğer merkezlerimizden yardım alabilirsiniz. Lütfen adresini ziyaret edin. Aramadan önce Acer çevrim içi servisi ararken aşağıdaki bilgileri sağlayın ve aradığınızda bilgisayarın başında bulunun. Yardımınızla arama süresini azaltabilir ve daha etkin bir şekilde probleminizi çözebiliriz. Bilgisayarınızdan hata mesajları ya da hata sesleri alıyorsanız, ekranda göründüklerinde not edin (hata seslerinin sayısı ve sırasını not alabilirsiniz). Aşağıdaki bilgilerin sağlamanız istenecektir: İsim: Adres: Telefon numarası: Makine ve model tipi: Seri Numarası: Satın alma tarihi:

26 Sık sorula 26 - Sık sorulan sorular Windows 8.1 kullanmakla ilgili yardım ve ipuçları Bu yeni işletim sistemine alışmanın biraz zaman alacağını biliyoruz. Bu nedenle kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için bazı bilgiler hazırladık. Nasıl Başlat'a gidebilirim? Windows tuşuna basın; masaüstü görev çubuğunda Başlat düğmesine dokunun; ya da parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın ve Başlat düğmesine dokunun. Başlat düğmesi nerede? Başlat düğmesi, masaüstü görev çubuğunda görünür. Üzerine dokunduğunuzda uygulamaları başlatabileceğiniz Başlat'ı açar. Tüm uygulamalarımı nasıl görebilirim? Başlat'ın altından yukarı doğru çekin. "Tüm uygulamalar" görünümünü Başlat için varsayılan yapabilir miyim? Evet, aşağıdaki adımları uygulayın: 1. Masaüstüne gidin. 2. Kara dış çizgiyi görene kadar görev çubuğuna dokunun ve bekleyin. Parmağınızı kaldırdığınızda açılan menüden Özellikler'i seçin. 3. Gezinme sekmesinde Başlat'a gittiğimde otomatik olarak Uygulamalar görünümünü göster'i işaretleyin. Düğmeler nelerdir? Düğmeler, içerik paylaşma, bilgisayarı kapatma ya da ayarları değiştirme gibi çeşitli kullanışlı işlevleri gerçekleştirmenizi sağlar. Düğmeler nasıl ulaşabilirim? Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın.

27 Sık sorulan sorular - 27 Doğrudan masaüstünde olacak şekilde açılış yapabilir miyim? Evet, aşağıdaki adımları uygulayın: 1. Masaüstüne gidin. 2. Kara dış çizgiyi görene kadar görev çubuğuna dokunun ve bekleyin. Parmağınızı kaldırdığınızda açılan menüden Özellikler'i seçin. 3. Gezinme sekmesinde Oturum açtığında Başlat yerine masaüstüne git'i işaretleyin. Uygulamalar arasında nasıl atlayabilirim? O sırada çalışmakta olan uygulamalar arasında geçiş yapmak için parmağınızı ekranın sol kenarından içeriye doğru kaydırın. Bilgisayarımı nasıl kapatabilirim? Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın, Ayarlar > Güç'e dokunun ve yapmak istediğiniz eylemi seçin. Bildirimleri kapatabilir miyim? Bilgisayarınızı açık bırakırken bildirimler ile rahatsız edilmemek için belirli saatlerde bildirimleri kapatabilirsiniz. 1. Ekranın sağ tarafından içeri çekin ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > Arama ve Uygulamalar > Bildirimler'e dokunun. 2. Sessiz saatler kayar kontrolünü Açık duruma getirin ve bildirimlerin başlatılacağı ve durdurulacağı saatleri seçin. Bilgisayarımın kilidin nasıl açabilirim? Parmağınızı kilit ekranında yukarı doğru kaydırın ve bilgisayarın kilidini açmak için bir kullanıcı hesabı simgesine dokunun. Eğer hesabınızda bir parola belirlenmişse, devam etmek için parolayı girmeniz gerekecektir. Parolanın doğru olduğundan emin olmak amacıyla girdiğiniz karakterleri görmek için önizleme simgesine dokunun ve basılı tutun.

28 28 - Sık sorulan sorular Kilit ekranı'nı kişiselleştirebilir miyim? Kilit ekranını, farklı bir görüntü ile, görüntü slayt gösterisi çalıştıracak şekilde ya da kişisel gereksinimlerinize uygun hızlı durum ve bildirimleri gösterecek şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Arka planı değiştirmek için parmağınızı ekranın sağ tarafından içeriye doğru kaydırın ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > PC ve aygıtlar > Kilit ekranı'na dokunun. Burada aşağıdakileri yapabilirsiniz: Kilit ekranı için bir arka plan görüntüsü seçebilirsiniz Slayt gösterisini açabilir ya da kapatabilirsiniz Kilit ekranı uygulamalarını seçebilirsiniz. Kilit ekranı slayt gösterisini nasıl ayarlayabilirim? 1. Ekranın sağ tarafından içeriye çekin ve Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > PC ve aygıtlar > Kilit ekranı'na dokunun. 2. Kayar kontrolü Açık duruma getirin ve bilgisayar pille çalışırken slayt gösterisinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçin. 3. Klasör ekle'ye dokunun ve kullanmak istediğiniz klasörü seçin (varsayılan olarak Resimler klasörü açılacaktır). Bu klasörü kullan > Tamam'a dokunun. 4. Klasör ekle altında klasörlerin listesini göreceksiniz. Bir klasör adı seçin ve klasörü kilit ekranı slayt gösterisinden kaldırmak için Kaldır düğmesine dokunun. 5. Gereksinimlerinize uygun olacak şekilde diğer ayarları değiştirin. Kutucuklar'ları nasıl hareket ettirebilirim? Bir kutucuğa dokunun ve basılı tutun. Ardından Başlat üzerinde görüntülenmesini istediğiniz yere sürükleyin. Kutucuklar'ın yeni yerine göre diğer kutucuğa'ların yerleri değiştirilir. Kutucukları gruplar halinde düzenleyebilir miyim? Evet, düzenleyebilirsiniz. Ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Adlandırılmamış grupların üzerinde Gruba ad ver görünür. Gruplara bir ad verebilir ve grubun içindeki kutucukları gereksinimlerinize uygun biçimde düzenleyebilirsiniz.

29 Sık sorulan sorular - 29 Kutucuklar'ları büyük ya da küçük yapabilir miyim? Ekranın alt tarafından yukarı çekin ve Özelleştir'e dokunun, yeniden boyutlandırmak istediğiniz kutucuğu ya da kutucuklara dokunun ve Yeniden boyutlandır'a dokunun. Açılan menüden bir boyut seçin. Bir uygulamayı nasıl kapatabilirim? Parmağınızı ekranın üstünden altına doğru kaydırarak pencereyi aşağı kaydırın. Pencereyi, ekranın yarısını geçecek şekilde çekmeniz gerekmektedir. Ekran çözünürlüğünü değiştirebilir miyim? Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın Ara'ya dokunun, ekrandaki klavyeyi açmak için metin kutusuna dokunun ve sonuçları görüntülemek için 'Denetim Masası' yazın; Denetim Masası > Ekran Çözünürlüğünü Ayarla'ya dokunun. Alarmı nasıl ayarlayabilirim? Bilgisayarınız bir çalar saat gibi çalışabilir. Alarmlar uygulamasını aramak için 'Alarmlar' yazmaya başlayın. 1. Ekranın sol tarafındaki kayar kontrolleri kullanarak saati ayarlayın. 2. AM ya da PM seçin. 3. Alarmın hangi günler kapanacağını seçin. 4. Bildirimi seçin. 5. Sağ üst köşede Kaydet simgesine dokunarak alarmı kaydedin. Sil Kaydet Saat Dakika

30 30 - Sık sorulan sorular Not Alarm yalnızca bilgisayarını belirtilen saatte uyanık durumdaysa çalacaktır. Benim uygulamalarım nerede? Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeriye doğru kaydırın ve Ara'ya dokunun. Açılan klavyede açmak istediğiniz uygulamanın adını yazın. Sonuçlar ekranın sol tarafında gösterilecektir. Uygulamaların tam listesini görmek için parmağınızı ekranın en altından yukarı doğru kaydırın ve Tüm uygulamalar'a dokunun. Bir uygulamanın Başlat'ta görüntülenmesini nasıl sağlayabilirim? Eğer Tüm uygulamalar'daysanız ve bir uygulamanın Başlat'ta görüntülenmesini sağlamak istiyorsanız, ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Ekranın en altında görüntülenen menüden Başlangıç ekranına sabitle'ye dokunun. Bir Kutucuğa, Başlat'tan nasıl kaldırabilirim? Ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Kaldırmak istediğiniz kutucuk ya da kutucuklara dokunun, ekranın en altındaki menüde görüntülenen Başlangıç ekranından ayır'ı tıklatın. Bir uygulamanın, görev çubuğunda görüntülenmesini nasıl sağlayabilirim? Eğer Tüm uygulamalar'daysanız ve bir uygulamanın görev çubuğunda görüntülenmesini sağlamak istiyorsanız, ekranın karardığını görene kadar bir kutucuğa dokunun ve bekleyin. Kutucuğu bıraktığınızda, ekranın en altında Özelleştir menüsü görüntülenir. Ekranın en altında görünen Görev çubuğuna sabitle'yi seçin. Uygulamaları nasıl yükleyebilirim? Mağazadan Windows Mağazası uygulamalarını indirebilirsiniz. Mağazadan uygulama satın almak ve indirmek için bir Microsoft Kimliği'ne sahip olmanız gerekir.

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Baskı 2.0 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0 SM-E500F SM-E500HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 01/2015. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma

Detaylı

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 CX510 Series Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810

ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810 ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810 TR8810 İkinci Sürüm Aralık 2013 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in

Detaylı

TomTom Referans Kılavuzu

TomTom Referans Kılavuzu TomTom Referans Kılavuzu İçindekiler Kutuda neler var? 7 Kutuda neler var?... 7 Önce beni oku 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Arabanıza kurulum... 8 Açma ve kapama... 9 Kurulum... 9 GPS alımı... 9 Micro

Detaylı

Huawei'ye Hoş Geldiniz

Huawei'ye Hoş Geldiniz Huawei'ye Hoş Geldiniz HUAWEI U8655-1 Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1 Devam Etmeden Önce Okuyun...1 1.1 Güvenlik Önlemleri... 1 1.2 Kişisel Bilgiler ve Veri Güvenliği... 2 1.3 Yetkili Servis Adresleri:...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Dell Venue Pro 11-7130/7139 User s Guide

Dell Venue Pro 11-7130/7139 User s Guide Dell Venue Pro 11-7130/7139 User s Guide Regulatory Model: T07G Regulatory Type: T07G001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi All-in-One PC Kullanıcı Kılavuzu P1801 Serisi TR7705 Ocak 2013 P1801 PC İstasyonu, P1801 ASUS Tablet ile kullanılmalıdır Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası

A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK konektörü H Bellek kartı yuvası TomTom ONE XL 1. Kutuda neler var Kutuda neler var a TomTom ONE XL'nuz A B C D E F G H A Şarj LED'i B Dokunmatik ekran C Açma/Kapama düğmesi D Hoparlör E Harici anten konektörü F USB konektörü G RVS-TMK

Detaylı

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez.

TomTom ONE. EasyPort TM tutucusu. Araç Şarj Cihazı. RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi. USB kablosu. * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. TomTom ONE 1. Kutuda neler var Kutuda neler var TomTom ONE EasyPort TM tutucusu Araç Şarj Cihazı RVS-TMK Trafik Alıcısı* Belgeler paketi USB kablosu * Tüm ürünlerle birlikte verilmez. 2 2. Başlarken Başlarken

Detaylı

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Kullanıcı Kılavuzu Ocak 2010 www.lexmark.com Makine türleri: 4513 Model(ler): 630, 63W, 6EW İçindekiler Güvenlik Bilgileri...9 Yazıcıyı tanıma...10 Bu yazıcıyı seçtiğiniz

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Baskı 1.2 TR Kullanım kılavuzu Nokia 225 İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM'i, pili ve hafıza kartını takma 4 Pili şarj etme 6 Tuşları kilitleme

Detaylı

HP Officejet 5600 All-in-One series

HP Officejet 5600 All-in-One series HP Officejet 5600 All-in-One series Kullanıcı Kılavuzu HP Officejet 5600 All-in-One series Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2005 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Buradaki bilgiler önceden haber

Detaylı

Kablosuz APP Kamera. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP. Sürüm 1.0

Kablosuz APP Kamera. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP. Sürüm 1.0 Kablosuz APP Kamera Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP Sürüm 1.0 BU ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE, LÜTFEN BU TALİMATLARI DİKKATLE OKUYUN VE İLERİDE BAŞVURMAK İÇİN BU KILAVUZU SAKLAYIN. Son teknoloji WAPP kamera

Detaylı

Güç. Kullanıcı Kılavuzu

Güç. Kullanıcı Kılavuzu Güç Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bluetooth, sahibinin ticari

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

HP Deskjet F2400 All-in-One series. Windows Yardım

HP Deskjet F2400 All-in-One series. Windows Yardım HP Deskjet F2400 All-in-One series Windows Yardım HP Deskjet F2400 All-in-One series İçindekiler 1 Nasıl Yapılır?...3 2 HP All-in-One aygıtını tanıyın Yazıcı parçaları...5 Kontrol paneli özellikleri...6

Detaylı