Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN"

Transkript

1 Kablo Giriş Çözümleri RÜZGAR ENERJİSİ UYGULAMALARI İÇİN

2

3 Rüzgâr türbinlerinizi çalışır durumda tutun Roxtec in sunduğu kablo ve boruların yalıtım sistemi sayesinde, rüzgâr enerjisi endüstrisi, en yüksek işletme güvenirliği için standartlaştırılmış bir güvenlik çözümüne sahiptir. Çözümlerimiz tüm koruma ihtiyaçlarınızı kapsar ve size iyi bir yatırım getirisi temin eder. Verimlilik için standartlaşma Kablo yalıtımı, sabitlemesi ve titreşim söndürme için standart bir çözüm rüzgâr enerjisi işindeki tüm oyuncular için çok büyük değer taşır. Tasarımı, üretimi, lojistiği, genişlemeyi ve bakımı kolaylaştırarak tüm zincir boyunca zaman ve para kazanma fırsatı verir. Standartlaşma için çözüm Çalışılan süreyi en yükseğe çıkarır Belgelendirilmiş güvenlik Uzun süreli koruma Yerel küresel İşletme güvenirliği Roxtec yalıtım sisteminin her bileşeni karadaki ve denizdeki rüzgâr çiftliklerinde uzun dönemli işletme güvenilirliği sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Çözümlerimiz yatırımınızı; su, gaz, yangın, elektromanyetik bozulma, toz, titreşim ev kemirgenler karşında koruyacak şekilde test edilmiş ve belgelendirilmiştir. Bir rüzgâr türbini üreticisi olarak garanti taleplerini önlersiniz. İşletmeci veya mal sahibi olarak ise çalışılan süreyi en yükseğe çıkarırsınız.

4 Kolay montaj, hızlı genişletme Esnek çözümler Ayarlanabilen Roxtec kablo giriş çözümleri mühendislikten sahada montaja kadar küresel pazarda size bir avantaj kazandırır. Multidiameter sayesinde teknolojimiz sökülebilir tabakalara sahip yalıtım modüllerine dayandığı için kablo konfigürasyonu veya yerel olarak kullanılan kabloların boyutları yüzünden endişe duymaya gerek yoktur. Size daima kullanışlı ve güvenli bir standart yalıtım çözümü temin edilir ki bu da onu mükemmel yapar. Kullanıcı dostu sistem Yalıtıcılarımız kolayca monte edilir ve bir tek delik içinde farklı boyutta birkaç kabloyu yalıtabilirsiniz. Montajın tamamı tek taraftan tamamlanabilir ve geniş çerçeve deliği pabuçlar veya konnektörler bulunan kabloların geçirilmesine olanak verir. Böylece yüklenicilerin, tesisatçıların ve işletmecilerin yüksek bir hız korumalarına yardımcı oluruz. Daha hızlı genişletme Rekabet gücünüzü korumak için hızlı davranmanız gerekir. Tek bir yalıtım çözümü tedarikçisi ile standartlaşmanız hem stoğunuzu ve taşıma giderlerini azaltır hem de türbinlerin işletmeye alınması sırasında zaman tasarrufları sağlar. Çözümlerimiz sahadaki tesisatçıların işlerini zamanından önce tamamlamalarına yardımcı olur. Bizim ihtiyaca göre yapılmış kitlerimizi seçen müşteriler ayrıca lojistiklerini de daha iyi duruma getirmektedir. Gelecek için dâhili kapasite Bakım veya yükseltme yapma zamanı geldiğinde Roxtec i seçtiğiniz için pişman olmazsınız. Yalıtılmış olan kablo girişini açabilir, kablolar ilave edebilir veya son dakika değişikliklerini yapıp sonra geçişi tekrar yalıtabilirsiniz. Bu işlem istediğiniz anda, herhangi bir yedek parçaya ihtiyaç duymaksızın hızla yapılabilir.

5 Titreşime karşı koruma Kolay montaj Bir tek yalıtıcı tedarikçisi - tüm çözümler için tek mağazaya gidin Gelecekteki kapasite içindedir Kablo dostu sabitleme Kabloların korunması Kablo ömür süresinin uzaması Sistemimiz size olağanüstü bir yalıtım çözümünden fazlasını sağlar. Sistemin esnek modülleri sayesinde farklı boyutlarda kablolar sağlam şekilde yalıtılır ve sabitlenir. Yalıtım modüllerinin içindeki kauçuk, kabloların dış ceketinden daha yumuşaktır. Kablolar titreşim yüzünden hasar görmeye karşı iyice korunmuş olur ve kabloların ve ilgili bileşenlerin ömrü uzar. Yalıtım yapın, sabitleyin ve yumuşatın Kablo yalıtımı, sabitlemesi ve koruması için belgelendirilmiş ve standartlaştırılmış bir yalıtım çözümünden daha fazla ne isteyebilirsiniz? Roxtec ile yatırımınızı tasarım aşamasından üretim, arz etme ve işletme aşamalarına kadar korursunuz. Aslında, donanımı, türbin üreticisinin garantisi sona erdikten sonra da uzun süre boyunca korursunuz. Roxtec in küresel olarak tercih edilen bir endüstri standardı haline gelmiş olmasına şaşırmamak gerekir.

6 Esnek yalıtım sistemimiz Roxtec ten Multidiameter Sökülebilir tabakalara dayanan ayarlanabilir çözümümüz, montajı kolay ve güvenli duruma getirir. Çeşitli boyutlardaki kablolara veya borulara mükemmel şekilde uyması için her modülden tabakalar sökebilirsiniz. Geleneksel kabloları, fiber optik kabloları veya boruları yan yana yalıtabilirsiniz. Daha iyi mekân yönetimi Modüler esaslı yalıtıcı sayesinde kablolar geçiş içinde tertipli şekilde düzenlenir. Her kablo arasında küçük ama uygun bir uzaklık kalması alan verimliliği sağlar ve muayeneyi ve bakımı kolaylaştırır. Kolay şekilde yükseltme Roxtec esnekliği ve dâhili yedek kapasitesi, bir deliği yalıttıktan sonra ileride kablo ilave etmenize olanak verir. Bakım ve tadilat işlerini kolaylaştırır. Rüzgâr çiftliklerinin yeniden harekete geçirilmesi birden bire maliyet verimliliğine sahip bir duruma gelmiştir. Temel adımlar Modüler esaslı Roxtec yalıtım çözümünün montajı Resim 2 de görülen boşluğu elde edinceye kadar tabakaları soyarak kabloları ve boruları tutacak olan modülleri ayarlayın. 2. Yarım parçalar arasındaki fark bir tabakadan fazla olmamalıdır. İki yarım parça kabloya/boruya yaslandığı zaman ikisi arasında mm arasında bir açıklık elde edilmelidir. Tüm modülleri çerçeve için hem iç hem dış yüzeylerde iyice yağlayın. Tesisat planınıza (geçiş planına) göre modülleri sokun. Kabloların/boruların çerçevenin alt tarafında yalıtılması ve yedek modüllerin üst tarafa yerleştirilmesi tavsiye edilir. Tamamlanan her modül sırasının üst tarafına bir sabitleme plakası sokun. Roxtec Kamasını sokun ve vidaları sonuna yaslanıncaya kadar sıkın. Kamanın gereği gibi sıkıldığını kontrol etmek için Kama Kıskacını kama cıvatalarına takın.

7 Rüzgâr çiftlikleri için Roxtec çözümleri Göbek, radar, hava tahmin istasyonu ve havacılık engel lambası için geçişler. Konverter için geçişler. Kulede naselin alt tarafında sabitleme sistemleri. Jeneratör için geçişler. Kabinlerdeki güç kablolarını daha kolay monte etmek için açılabilir çerçeveler. Potansiyel eşitleme için geçişler ve naseldeki kontrol kabinleri için standart sistem. Kabinler ve panolar için geçişler. Transformatör odası için bara geçişleri. Temeller için geçişler. Yangın bölgeleri arasında geçişler.

8 Roxtec, rüzgâr türbinlerinizi çalışır durumda tutar Roxtec yalıtım sisteminin karadaki ve denizdeki rüzgâr enerjisi altyapısını koruduğu ve değer kattığı uygulamaların bazı örnekleri. Enstrümantasyon için güverte geçişleri. Yüksek voltaj kabloları için güverte geçişleri. Temele geçişler. Karadaki konverter ve trafo istasyonları için EMC ve standart ürünler ile birlikte geçişler. Transformatör muhafazaları ve trafo istasyonları için geçişler.

9 Açık deniz trafo merkezlerindeki yangın bölgeleri arasında geçişler. Açık deniz trafo merkezlerindeki yangın bölgeleri arasında geçişler. Açık deniz trafo merkezlerindeki yangın bölgeleri arasında geçişler. Yerçekimli temelde deniz altı kabloları için geçişler. Tek direkte deniz altı kablosu için geçişler. Deniz altı kabloları için geçişler. Teknik yeterlilikler Yangın koruması Su sızdırmaz Gaz sızdırmaz Kemirgenlere/böceklere karşı koruma EMC potansiyel eşitlemesi Titreşim söndürme

10 Size küresel destek sağlarız için testler ve sertifikalar ve ayrıca destek ve dokümantasyon temin ediyoruz. Bilgimizi paylaşırız Roxtec bir tedarikçiden fazlasıdır. Tüm dünyadaki personelimiz optimum çözümü bulmak için müşteriler ile yakın bir işbirliği içinde çalışır. Uzun yıllar boyunca sahada çalışarak kazandığımız bilgi birikimi sayesinde, özgün ihtiyaçlarınıza uygun düşen bir çözüm bulunmasında size yol gösterebiliriz. İster karadaki ister denizdeki rüzgâr çiftliklerine isterse de her ikisine de yatırım yapıyor olun, işletme güvenilirliğini garanti eden yalıtıcılar temin edebiliriz. Kalitenin sağlanmasına yardımcı oluruz Tasarım departmanlarına, bir yangın ve test laboratuvarlarına ve bir teknik merkeze sahip olan geniş Ar-Ge kaynaklarımız, ürünleri ve çözümleri sizin özgün ihtiyaçlarınız için sürekli olarak geliştirme ve iyileştirme olanağı vermektedir. Proje kuruluşunuza bilgi aktarmak Montaj eğitimi İstendiği takdirde satış personelimiz ve teknisyenlerimiz vasıtası ile sahada ürün montaj eğitimleri de veriyoruz. Web sitemizin (www.roxtec.com) Tesisatçı bölümünde, Roxtec yalıtım sisteminin montajını ve tesisatını yapan personel için kullanışlı bilgiler toplamış bulunuyoruz. Talimatlar ve videolar çevirim içi olarak izlenebilir veya ücretsiz indirilebilir.

11 Dünyanın en kolay temin edilebilen modüler yalıtıcısı Yalıtım çözümlerimiz geniş yerel tedarikçi ağımız vasıtası ile temin edilebilir. Bu, 70 den fazla pazarda yerel stoklarımızdan doğrudan destek ve hızlı teslimat anlamına gelir. Rüzgâr enerjisi müşterilerimiz arasında şunlar bulunmaktadır: ABB, Acciona, Aerodyn, AMSC Windtec, AREVA, BARD Engineering GmbH, Clipper Wind, Dongfang, Fuhrländer, Gamesa Eolica, GE Wind Energy, Goldwind, Huyndai Heavy Industries, MHI, Multibrid GmbH, REpower Systems AG, Samsung, Siemens, Siemens Wind Power A/S, Sinovel, Suzlon Energy, The Switch, UESA, Vattenfall, Vestas Wind Systems A/S and WinWinD Oy.

12 Tüm dünyada yerel mevcudiyet Roxtec, esnek kablo ve boru yalıtıcıları temininde dünya lideridir. Ayarlanabilir çözümümüz olan Multidiameter, sökülebilir tabakalara sahip modüllere dayanmaktadır. Kablonun veya borunun boyutu ne olursa olsun mükemmel şekilde yalıtır. Hızlı destek ve tedarik ile birlikte ürün elde edilebilirliği sağlamak amacı ile tüm dünyada varız. ROXTEC INTERNATIONAL AB TÜRKİYE İSTANBUL İRTİBAT BÜROSU Altunizade Mah. F. Kerim Gokay Cad. No:12 Eksi Is Merkezi K:3 D: Uskudar, Istanbul / TURKEY TEL , FAKS İsveç, Roxtec International AB, HQ Arjantin, INGIAR Representaciones SRL Avustralya, Roxtec Australia Ltd Belçika, Roxtec b.v.b.a/s.p.r.l Brezilya, Roxtec Latin América Ltda Şili, FACOR Ltda Çin, Roxtec Sealing System (Shanghai) Co. Ltd Hırvatistan, Roxtec d.o.o. Çek Cumhuriyeti, Roxtec CZ s.r.o Danimarka, Roxtec ApS Finlandiya, Roxtec Finland Oy Fransa, Roxtec France Almanya, Roxtec GmbH Macaristan, Glob-Prot Trade and Service Ltd Hindistan, Roxtec India Pvt Ltd İtalya, Roxtec Italia S.r.l Japonya, Roxtec Japan K.K Kazakistan, Company ECOS Litvanya, SWELBALT Meksika, Roxtec de México, S.A. de C.V Nijerya, Structured Resource Business Ltd Hollanda, Roxtec BV Norveç, Roxtec AS Peru, Synixtor S.A.C Polonya, Pionet Sp.zo.o Portekiz, Glacis, LDA Rusya, Roxtec RU Romanya, Roxtec RO s.r.l. Singapur, Roxtec Singapore PTE Ltd Güney Sfrika, Roxtec Africa (PTY) Ltd Güney Kore, Roxtec Korea İspanya, Roxtec Sistemas Pasamuros S.L İsviçre, Agro AG Türkiye, Roxtec Turkey BAE, Roxtec Middle East F.Z.E İngiltere/İrlanda, Roxtec Ltd, Sleev-it Fire Systems Ltd ABD/Kanada, Roxtec Inc Diğer pazarlar ve ayrıntılı temas bilgisi için, şu adresi ziyaret ediniz BRO ver_5.0/tr/1314/stsan Roxtec ve Multidiameter, Roxtec in İsveç teki ve/veya diğer ülkelerdeki tescilli markalarıdır.

Vizyonları Finanse Etmek

Vizyonları Finanse Etmek Commercial Finance Vizyonları Finanse Etmek Daha iyi, daha sağlam ve daha sağlıklı bir dünya için ihtiyaç duyduğunuz finansman Financial Services Siemens, dünya çapında faaliyet gösterdiği 190 ülke ile

Detaylı

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri Güvenilirlik sizin elinizde Misyonumuz ABB, kamu hizmeti ve sanayi müşterilerine, çevre etkisini azaltırken performansın artmasını sağlayan, güç

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

OTOMOTİV ANA VE YAN SANAYİİ

OTOMOTİV ANA VE YAN SANAYİİ OTOMOTİV ANA VE YAN SANAYİİ SEKTÖRÜN TANIMI VE SINIFLANDIRILMASI Ticarete konu olan tüm ürünler için iki temel sınıflandırma sistemi kullanılmaktadır. Detaylı veriler için Armonize Mal Tanımı ve Kodlama

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

Yağmur için efektif çözüm.

Yağmur için efektif çözüm. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Cad. No:33 34718 Kadıköy İstanbul sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Yağmur için efektif çözüm. Geberit Çatı Drenaj Sistemi int.tr 21036-12/118 Geberit

Detaylı

Hempel in. Bir Yolculuk

Hempel in. Bir Yolculuk Hempel in Bir Yolculuk 1 Genel merkez Ana ofis Stok noktası + ana ofis Stok noktası + üretim + ana ofis Ana ofis + üretim üretim Hempel, hazır gemi boyası üretme fikrini vizyonu, heyecanı ve girişimci

Detaylı

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler DÖKME REÇİNELİ KURU TİP TRANSFORMATÖRLER 2011 2011 KATALOĞU Zucchini, 15 yılı aşkın süredir kuru tip trafolar tasarlamakta ve üretmektedir. Genel merkez - Brescia

Detaylı

Ticari Müşteriler İçin HP Öncelikli Erişim ve Öncelik Yönetimi Hizmetleri

Ticari Müşteriler İçin HP Öncelikli Erişim ve Öncelik Yönetimi Hizmetleri Hizmet bilgileri Ticari Müşteriler İçin HP Öncelikli Erişim ve Öncelik Hizmetleri HP Öncelik Hizmetleri Hizmetin özellikleri HP Öncelikli Erişim Hizmeti BT yardım masası görevlileriniz için, son derece

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Neden Hollanda ya. yatırım yapmalı? Neden Hollanda ya. yatırım yapmalı?

Neden Hollanda ya. yatırım yapmalı? Neden Hollanda ya. yatırım yapmalı? Neden Hollanda ya Neden Hollanda ya yatırım yapmalı? yatırım yapmalı? 1 2 Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA) NFIA (Hollanda Dış Yatırım Ajansı), Ekonomik İşler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bir

Detaylı

TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI

TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI ( 2014-2018 ) PROJEKSİYONUNDA PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL DEĞERLENDİRMESİ TASLAĞI Hazırlayan : Kimya Müh. Neslihan ERGÜN Teknik Uzman neslihan.ergun@pagev.org.tr İÇİNDEKİLER A ) YAŞAMIMIZI

Detaylı

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Parker Hannifin Corporation ENGINEERING YOUR SUCCESS. En Zengin 300 şirket arasında yer alan ve 48 ülkede müşterileri bulunan Parker Hannifin

Detaylı

S8VK güç kaynakları Dünya çapında güvenilir ve kolay kullanım

S8VK güç kaynakları Dünya çapında güvenilir ve kolay kullanım S8VK güç kaynakları Dünya çapında güvenilir ve kolay kullanım Pazardaki en kompakt tasarım Zorlu ortam koşullarına karşı dayanıklı Kolay ve hızlı kurulum industrial.omron.com.tr 2 S8VK güç kaynakları -

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Xerox İş Ahlakı Tüzüğü. İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık

Xerox İş Ahlakı Tüzüğü. İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık Xerox İş Ahlakı Tüzüğü İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık İş Ahlakı Tüzüğümüz bütünlüğe yönelik taahhüdümüzü kapsar ve destekler ve ayrıca etik ve uyumluluk sorunlarımızı temel değerlerimizle

Detaylı

DEMİR-ÇELİK SEKTÖRÜ DİSK

DEMİR-ÇELİK SEKTÖRÜ DİSK DEMİR-ÇELİK SEKTÖRÜ DİSK BİRLEŞİK METAL İŞÇİLERİ SENDİKASI 1 BİRLEŞİK METAL-İŞ YAYINLARI Tünel Yolu Cad. No.281110 Bostancı-İSTANBUL Tel: (0216) 380 8590 Faks: (0216) 373 6502 Teknik Hazırlık: Birleşik

Detaylı

NEWS. Rapid plus M3.0 ile sırt etini alarak kârlılığınızı artırabilirsiniz. Bu sayıda. Yeni geliştirilen kuyruk tüyü çekme ünitesi.

NEWS. Rapid plus M3.0 ile sırt etini alarak kârlılığınızı artırabilirsiniz. Bu sayıda. Yeni geliştirilen kuyruk tüyü çekme ünitesi. 01 2015 NEWS Rapid plus M3.0 ile sırt etini alarak kârlılığınızı artırabilirsiniz Bu sayıda Yeni geliştirilen kuyruk tüyü çekme ünitesi Frisia Gida Meyn Mags otomatik iç organ çözümü Rapid plus M3.0 ile

Detaylı

Tasarım ve Dizgi Kırmızı Tasarım

Tasarım ve Dizgi Kırmızı Tasarım EKOSKOP TTGV, 2014 Çalışma Grubu ve Editöryal Tasarım Evren Bükülmez, Kemal Işıtan, Yücel Telçeken, Ferda Ulutaş Deniz Can Tanık, Diren Kocakuşak (TTGV Yeşil Başarı Öyküleri) Tasarım ve Dizgi Kırmızı

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

Liebert APS 5-20 kva. Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma

Liebert APS 5-20 kva. Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma Liebert APS 5-20 kva Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji

Detaylı

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Websense TrITon İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Şimdi yeni bir çözüm zamanı. Bilgi ve içerik her kuruluşun can damarıdır. Üretim, tüketim ve iletişim

Detaylı

Petrol ve gaz endüstrisi için elektriksel ve döner ekipmanlar. Yatırımınızın maksimum geri dönüşü için güç birliği.

Petrol ve gaz endüstrisi için elektriksel ve döner ekipmanlar. Yatırımınızın maksimum geri dönüşü için güç birliği. Petrol ve gaz endüstrisi için elektriksel ve döner ekipmanlar Yatırımınızın maksimum geri dönüşü için güç birliği Enerji çözümleri Uzmanlık alanlarında iş birliği İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış kapsamlı

Detaylı

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Genel Müdürlüğü TÜRKİYE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI 2012-2016 2012 1 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 2 GRAFİKLER LİSTESİ...

Detaylı

Neden mobil iş istasyonu?

Neden mobil iş istasyonu? Neden mobil iş istasyonu? Hareket halindeyken güçlü bir bilgisayar söz konusu olduğunda, mobil iş istasyonları standart mobil bilgisayarların sunduğu özelliklerin çok ötesinde bir performans, güvenilirlik

Detaylı

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği ODTÜ- TEKPOL Bilim ve Teknoloji Politikaları Araştırma Merkezi TÜRKİYE EKONOMİSİNDE YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN AR-GE ETKİNLİKLERİNİN ANALİZİ MEVCUT DURUM, SORUNLAR

Detaylı

KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDE SEKTÖREL YAPIDAKİ DÖNÜŞÜM ÜZERİNE BİR İNCELEME

KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDE SEKTÖREL YAPIDAKİ DÖNÜŞÜM ÜZERİNE BİR İNCELEME TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. Hazine Başkanlığı (Ekonomik Araştırmalar Müdürlüğü) SEKTÖR ARAŞTIRMALARI KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDE SEKTÖREL YAPIDAKİ DÖNÜŞÜM ÜZERİNE BİR İNCELEME

Detaylı