Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır."

Transkript

1 Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır.

2 Baştan aşağı size uygun bir şekilde düzenlendi. Konforlu yaşam alanınız için digitalstrom. Geldiğiniz gibi kendinizi evinizde hissedin. Davetkar bir ışıklandırma, sıcaklığı uygun bir şekilde ayarlanmış odalar ve en sevdiğiniz şarkının müzik setinden hafifçe yükselen sesiyle eviniz sizi bekliyor. Bundan böyle bu lüksün her gün tadına varabileceksiniz. Son derece basit bir fikir. Dahice. digitalstrom ile akıllı yaşam biçimi evinize taşınıyor ve böylece eviniz akıllı ev hâline geliyor. digitalstrom evinizdeki neredeyse bütün elektrikli aletlerin uzaktan denetlenebilmesi için mevcut elektrik tesisatını kullanıyor, bu sayede küçük çipler için enerji sağlanıyor ve veri aktarımı gerçekleştiriliyor. Ardından aletler arasında bir ağ oluşturuluyor ve otomasyon sağlanıyor. Sonrasında her şey elektrik düğmeleri, akıllı telefon ya da tablet bilgisayar kullanılarak yönetiliyor. Bu teknoloji size, lüks ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için önceden hayal edemediğiniz seçenekler sunuyor. Evinizin tamamen sizin yaşama alışkanlıklarınıza uygun, iyi bir arkadaş hâline nasıl gelebileceğini yaşayarak görün. Şimdi ayaklarınızı şöyle bir uzatın ve bu akıllı ev çözümünü aklınızdan geçirmeye başlayın.

3 Her güne iyi bir sabahla başlamanız için. Uykunuzu almanız için digitalstrom. Hemen kalkmak mı istersiniz? Yoksa yatağınızda biraz daha dönmek ve yumuşak sıcacık yorganın altında biraz daha kalmak mı? İyi bir sabah programının nasıl olacağı tamamen sizin kararınız. En güzeli ise güne başlamak için hemen yataktan kalkmanız gerekmiyor. Eviniz iyi arkadaşınız saatin çalmasıyla kendiliğinden uyanıyor: Hafifçe jaluziler açılıyor, radyodan yavaşça müzik sesi yükseliyor ve kahve makinesi ısınmaya başlıyor. Yine ne kadar güzel bir sabaha uyandığınızı fark etmek için son derece sakin bir şekilde uyanabilirsiniz. Siz yatmaya giderken de uyku programı her şeyle ilgileniyor: Panjurlar kapanıyor, genel ışıklandırma söndürülüyor ve okuma lambası açılıyor. Böylece eviniz size iyi geceler diliyor.

4 İyi hissetmek programınızda varsa. Oturma odanızda konforlu bir atmosfer için digitalstrom. Oturma odamız evimizin kalbidir. Bugün nabzınız yaşam dolu bir şekilde atarken yarın nabzınızı biraz düşürmek isteyebilirsiniz. Aile için bir buluşma noktası ya da bir kutlama akşamı, yaz havası veya kışlık bir ortam akıllı telefonunuza yapacağınız bir dokunuşla durumunuzu yansıtan atmosferi yaratabilirsiniz. Tekrar tekrar tavan ışıklandırmasını biraz azaltıp diğer lambayı biraz açmak ve köşedeki üçüncü lambayı da tamamen kapatmak zorunda değilsiniz: Bütün aletler birbirleriyle iletişim içinde olduğu için aydınlık seviyelerini önceden belirleyebilir ve her bir atmosfer için yapacağınız ayarlamaları kolayca tanımlayabilirsiniz. Dahası da var: Televizyon açıldığında çevresel ses sistemi devreye girsin ve güzel bir seyir keyfi için ışıklar azaltılsın mı istiyorsunuz? Hayhay. Eviniz tek bir dokunuşla kişisel ev sineması haline gelebilir. Yemek yemek mi istiyorsunuz? Yemek masasının ışığını açtığınızda televizyon otomatik olarak kapansın ve kapı zili sessize alınsın ister misiniz? Sadece kaydedin ve akşam programınızın nasıl devam etmesini istediğinize karar verin.

5 Elleriniz kollarınız doluyken Zevkinize göre bir rahatlık için digitalstrom. Yemek yapmayı seviyorsanız en büyük yardımcılarınız mutfak aydınlatmaları ve güzel bir müzik olabilir. Günün yorgunluğunun üzerine bazen de hiçbir ses duymak istemeyebilirsiniz. Bazen tek bir tezgah aydınlatması sizin için ideal olabilir. Hiç sorun değil, artık mutfakda tek bir düğmeye basarak istediğiniz senaryoyu çalıştırabileceksiniz. Böylece mutfakta yemek yaparken de keyifli dakikalar yaşayabileceksiniz. Daha bitmedi; yemek yerken yerinizden kalkmadan tablet yada akıllı telefonunuz ile istediğiniz aydınlatmayı, perdeyi, yada muzik sistemini kontrol edebilirsiniz. Mum ışığı eşliğindeki mükemmel yemeğiniz ise bırakın romantik ve klasik kalsın. Mumları yakarken akıllı telefonunuz bir kenarda dursun. Çok hoşunuza gidecek bir şey daha: Yemek masasında otururken mutfaktaki hiçbir şeyi kapatmak için yeniden ayağa kalkmanız gerekmiyor. Bu isteğinizi akıllı telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Mum ışığı eşliğindeki mükemmel yemeğiniz ise bırakın romantik ve klasik kalsın. Mumları yakarken akıllı telefonunuzu bir kenara bırakabilirsiniz.

6 Güvenlik standart olarak geliyor. Şahane. Güvenliğiniz için digitalstrom. Eviniz iyi bir arkadaş olarak siz yokken her şeye göz kulak oluyor: dış kapıda, bahçede, garaj kapısında, garajda, evin girişinde, her odada gece gündüz. Her zaman ve her yerde bütün ihtimallere karşı dikkat kesilen güvenilir bir bekçi. Tüm bunlar kurgu değil, standart olarak yerleştirilmiş güvenlik önlemleri: Bütün elektrikli aletler ağ haline getirilmiş kuvvetlerle gerektiği gibi açılıp kapanıyorlar. Her biri kendine has bir şekilde alarm veriyor, kendiliğinden aktif oluyor, aynı zamanda diğer aletleri ve en önemlisi sizi de alarma geçiriyor. Duman alarmı yangın alarmını tetiklediğinde bütün ışıklar otomatik olarak yanar, çıkış yolları açılır (örneğin panjurlar kaldırılır) ve hoparlörden alarm çalar. Aynı zamanda aile, komşular, arkadaşlar ve güvenlik hizmetleri gibi kişi ve kurumlar sistem tarafından bilgilendirilir. Olur da rahatsız edici bir ses duyarsanız telaşlanmayın. Akıllı telefonunuza İmdat/Yardım demeniz ya da gece lambanızın anahtar ipinde bulunan veya evin merkezi bir noktasında buton olarak bulunan yardım düğmesine basmanız yeterli. Işık ve gürültü kötülükleri hemen kaçıracaktır.

7 Artık dışarısı içeriden bakılınca da güzel. digitalstrom her havaya uygun. Havanın güneşli veya kapalı olmasının bir önemi yok, eve dönmek her zaman güzel. Hava kararmaya başlayınca eviniz dışı ışıklandırılmış bir şekilde sizi bekler, bahçe kapısının lambaları yolunuzu aydınlatır ve evin girişi sizi arkadaşça karşılar. Ayakkabılarınızı çıkarın, ayaklarınızı uzatın ve dışarıya doğru bir bakın. O yaşlı ağaç, çalılıklar ve gölet bahçenizin en önemli ögeleri ışık ve gölgeyle yaratılmış bu mizansende ışıldıyorlar. Etkileyici bir ışıklandırmanın haricinde hayatınızı daha da ışıltılı hâle getirmek için kendi kendini idare eden birçok şey var: örneğin güneşlik tenteniz güneşte otomatik olarak açılıyor, pencereleriniz içerideki ve dışarıdaki hava sıcaklığına göre ısının dışarı atılması gerektiği zamanlarda otomatik olarak açılıyor ve havalandırma sağlıyorlar. İnternetteki hava tahminlerine göre yağmur, dolu veya fırtınaya yakalanmamanız ve olası zararların önüne geçilmesi için güneşlik açılıyor ve açık pencereler kapanıyor. Tabii ki otomatik olarak. Böylece havayı rahatça karşılayabiliyorsunuz, nasıl olursa olsun.

8 Ütünün fişte olmadığını bilmek güzel. digitalstrom rahatlatır. Evlerini sevenler onu tatilde bile biraz özlerler. Tam tersi neden olmasın? Eviniz, yalnız ve terk edilmiş kalmamak için sanki siz evdeymişsiniz gibi yapıyor. Akıllı sistem, ışıklandırmayı ve panjurları kendiliğinden çalıştırıyor, aynı sizin yapacağınız gibi. Rastgele sayı jeneratörü aracılığıyla da her gün ufak değişiklikler yapılıyor. Böylece hırsızlık ihtimaline karşı sanki evinizde oturuyormuşsunuz görünümü yaratılıyor. Evde her şeyin yolunda olup olmadığını görmek isterseniz, ütünüzün fişte kalıp kalmadığını ya da ocağın altını kapatıp kapatmadığınızı palmiyelerin gölgesinde uzanırken kontrol edebilirsiniz. Ya da son saatlerde kimlerin kapıyı çaldığını, dikkat çekici bir olayın yaşanıp yaşanmadığını, evin çevresinde herhangi bir olumsuzluk olup olmadığını otelin havuzundan akıllı telefonunuz aracılığıyla görebilirsiniz. En güzel tatilin bile bir sonu vardır. Ancak tatil dönüşünde eviniz sizi aydınlatılmış, havalandırılmış ve uygun sıcaklığa getirilmiş bir şekilde karşılar. Eve dönüşün böylesi nasıl da rahat!

9 Akıllı Ev çok heyecanlandırıcı. İşte digitalstrom böyle çalışır.

10 Karşınızda elektriğin bulunuşundan bu yana yapılmış en büyük devrim! Düşünüp taşınan bir akıllı ev sistemi: digitalstrom Eğer haberdar olsaydı, elektriğin mucidi Thomas Alva Edison digitalstrom a hayran kalırdı. Çünkü digitalstrom aynı mantıksal temelin geliştirilmesi, dijital çağa yapılan bir kuantum sıçraması. Evlerimizdeki elektrik ağını temel alıyor. Bütün aktarım tekniği elektrik tesisatı- her evde zaten mevcut. Üretim ve tasarımı geliştirmek üzere yapılan titiz ve yorucu bir çalışma sonrasında bu teknolojiyi öyle küçülttük ki, lambaların ve elektrik düğmelerinin arkasındaki boşluklarda kaybolacak hâle getirmeyi başardık. Bu sayede evinizin tasarımını etkilemeden ve duvarların yıkılması gibi inşaat işleri gerektirmeden evinize sonradan eklenebilen bir sistem yaratmamız mümkün oldu. Patentli digitalstrom teknolojisi sayesinde evinizdeki elektrik tesisatına bağlı olan her şey devrim niteliğinde bir akıllı ev sisteminin parçası haline gelebilecek. Bu sistemin en göze çarpan avantajı her şeyin bir ağla birbirine bağlanması ve akıllı hâle gelmesi: Her elektrik düğmesi, yazı masasından tavandakine kadar her lamba, elektrikle çalışan her alet, prizlerin içinde duran her şey. Bu teknolojinin çekirdeğini mikroçipler oluşturuyor. Mikroçipler örneğin klemenslerin içlerine yerleştirilebiliyorlar; elektrik şebekesinden son derece etkili bir biçimde besleniyor ve elektrik hattını veri aktarımı için kullanıyorlar. Veriler sunucudaki sigorta panelinde bir araya geliyor; irtibat, programlama, otomasyon ve yapılandırma ise uygulamalar ve web arayüzleri üzerinden sağlanıyor. Böylece evdeki her şey elektrik düğmeleri üzerinden ya da akıllı telefonla rahatça çalıştırılabiliyor, nerede olursanız olun.

11 digitalstrom kumandası. Eski adıyla elektrik düğmesi. Yüksek teknoloji insana hizmet etmeli. Bilgisayarlar otuz yıldan uzun bir süre boyunca digitalstrom iyileştirilebilecek her şeyi iyileştirir büyük ve hantallardı, ayrıca duyularla kullanılamıyorlardı. Ta ki biri gelip sade ve basit bir şekilde düğmelerini. Onları küçük büyük herkes kolaylıkla ve içlerinden en uygun olanı kullanır: elektrik akıllı telefonlara ve tabletlere yolu açana kadar. kullanabilir. digitalstrom ile elektrik düğmelerinin Ama bu daha başlangıç, gelecekte bilgisayarlar temel özellikleri korunurken onlara yeni işlevler de daha ergonomik ve görünmez olacaklar. kazandırılıyor, çünkü arka plandaki her şeyin akıllı digitalstrom geleceği başlattı bile! Çünkü bir digitalstrom sistemiyle evinizi birbirleriyle ağ oluş- bir tarafı vardır. turan bilgisayarlarla donatıyorsunuz. Üstelik bu bilgisayarlar tamamen arka planda ve görünmezler. Donanımdan daha heyecan verici olan ise sunulan otomasyon olanakları ve tüm bunları kullanmadaki kolaylık. Bir tık İki tık Üç tık Dört tık Sürekli basılı tutma Evinizi yönetmek bu uygulama ile çok kolay. İnternetin getirdiği yeni dünyada, daha önceden sahip olmadığımız kullanım özellikleri artık imkanlarımız dahilinde: Google ın açık kaynaklı arabirimlerini temel alan konuşma tanıma özelliği ve digitalstrom un açık kaynak özelliği sayesinde konuşma komutlu bir uygulama geliştirebildik. Sistem artık doğal konuşma komutlarını anlayabilir hâle geldi. Bu tür online servisler ilk kez ev için kullanılabiliyorlar, üstelik arka planda kendiliğinden güncelleme yapma özelliğine sahipler. Böylece Silikon Vadisi nin inovasyon hızı evinize kadar taşınıyor.

12 Sistem mimarisi: Merkezi yönetim, akıllı çevre birimleri. Klemensler: Küçücük yerdeki akıl küpleri dsm dss11-1gb hâline gelir. Veriler elektrik düğmeleri, lambalar ve aletlerin içindeki akıllı klemensler arasında ve digitalstrom sunucusuna hızlıca aktarılırlar. Sunucu internete bağlanmayı sağlar ve sigorta kutusundaki taşıyıcı raylara monte edilir. Sunucu linux temelli ve enerji tasarruflu bir hesap makinesidir, üzerinde sunucu uygulamaları çalışır ve merkezi ayarlar orada kayıtlıdır. İnternete ise Klemens gibi görünüyorlar ama onlar aslında mikro bilgisayar. Şalter, kademe ayarı, motor kontrolü, hesap makinesi, veri bankası ve ağ adaptörü, hepsi tek bir yerde. Her elektrikli alete, dışında renk bakımından içinde ise donanım ve yazılım bakımından farklılaşan, işlevine uygun bir klemens takılıyor. Sistemi, yalnızca 5 klemens tipiyle ışık yönetiminden erişim yönetimine kadar her kullanım alanını kapsayacak şekilde sadeleştirmeyi başardık. Bunların haricinde bağımsız olarak yapılandırılabilen düğmeler ve masa lambaları için ipli aydınlatma anahtarları da var ve bunlar dünya üzerindeki en küçük akıllı şeyler evdeki modem üzerinden bağlanır. Her klemense kendi ayarları kaydediliyor. Klemens Klemenslerle iletişim her bir elektrik devresi için bir tane bulunan digitalsrtom-metre üzerinden kurulur. Bu sayede istikrar sağlanır, eğer bir devre- önceden belirlenmiş yapılandırmanın kendisine gönderilmesini talep ediyor ve alet fişe takıldığında bunun sisteme bildirilmesini sağlıyor. de sigorta atarsa bu durum sistemin bütününe etki digitalstrom un temel felsefesi şudur: Elektrik etmez. şebekesi, devreye bağlı olan bütün elektrikli aletler Ayrıca bu, çoğunlukla odalar üzerinden yapılan için çift yönlü bir veri yönetimi ve dağıtım yönetimi sahne ve otomasyon kurulumunu da kolaylaştırır.

13 Bir saat içinde bütün ayarlar hazırsa, işte akıl diye buna denir. Hızlıca düşünceleri okuyabilen yazılım. Yeni kurulmuş bir digitalstrom sistemi daha fabrikadan çıktığı haliyle hayranlık uyandıran işlevler ve ayarlarla donatılmıştır. Her klemenste bulunan temel yapılandırma ayarlarına göre, aralarında dolu yağması veya evin boş kalması gibi durumların bulunduğu önceden düzenlenmiş davranış biçimleri yaklaşık 60 senaryo halinde kaydedilmiştir. Çevresel birimlerdeki akıllı özellik sayesinde her alet diğerleriyle beraber düşünür ve beş adet öncelikli kademeye dayanarak kendisine en uygun olan kararı alır. Bu özellik, yapılandırma sırasında sizi büyük bir zahmetten kurtarır ve iyi düşünülmüş olması kullanım sırasında hayranlık uyandırır. Parçaların internete bağlanabilmesinin getirdiği en önemli özellik her bir aletin kendi kimliğinin olmasıdır. Kimliklerin etiketlenmesi sayesinde parametrelerin sürekli olarak kaydı tutulur, güncel ve uyumlu kalmaları sağlanır. Bu sayede lambanın çipi o kadar akıllı hâle gelir ki ona uygun ampulün hangisi olduğunu ve uygun akım ayarının (özellikle LED lerde önemlidir) ne olduğunu bilir. Güneşliğiniz hava durumunu internetten alıyor. Havanın nasıl olacağını nereden kontrol edebilirsiniz? İnternetten. digitalstrom kendiliğinden internete girer, evinizin kendi kendini idare edebilmesi için gerekli bilgileri alır ve eğer yağmur uyarısı varsa gerekli bütün işlemler otomatik olarak gerçekleştirilir. Hava tahmininin yanı sıra diğer çevresel veriler de kaydedilir ve kullanılır, örneğin güneşin doğuş ve batış saatleri veya hava sıcaklığı sisteme bağlı aletlerin nasıl idare edileceğini etkiler. Bütün bunlar karmaşık sensör teknolojilerine yatırım yapmadan, web teknolojilerini temel alarak yapılır ve dünyanın her yerinden toplanan bilgileri digitalstrom için derhal kullanılabilir hâle getirir.

14 Eğer doğru yoldaysanız, birçok refakatçi bulursunuz. Gelecek açık kaynaklı sistemlerde. digitalstrom lehine bir karar aynı zamanda özgürlük için verilmiş bir karardır. Çünkü bu sistem evlerde her tür şalterin, lambanın ve elektrikli aletin kullanımına açıktır. Üstelik bu açıklığın devamı da var: Her yazılımcı sisteme yeni işlevler ekleyebilir ve digitalstrom için uygulamalar yazabilir, çünkü digitalstrom sistemi açık kaynaklı uygulama programlama arabirimlerine (OpenAPI) dayanır. Arabirimlerimiz açık kaynaklı olduğu kadar iyi belgelenmiştir. Ayrıca digitalstrom programcı topluluklarını aktif bir şekilde desteklemektedir.

15 Sistem bileşenleri neler? Sigorta kutusundakiler: digitalstrom-sunucusu: İnternet bağlantısı ve otomatizasyon sağlayıcı Her elektrik devresi için bir digitalstrom-meter: Odalardaki klemensleri düzenleyici, elektrik anahtarı algılayıcı Faz başına (en fazla üç adet) birer digitalstrom -Filtresi: Yaptığınız hiçbir şeyin dışarıdan duyulmaması için. Odadakiler: digitalstrom anahtar klemensi: Her bir anahtar yeri için (en fazla 4 adet anahtar) digitalstrom cihaz klemensi: Her bir alet için (lambalar, jaluziler vs.) Yazılımlar: digitalstrom sunucu uygulamaları: Arka planda sürekli çalışırlar ve programlanmış senaryolarla aktif hâle gelirler - sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan, kendi kendilerini yönetirler. digitalstrom akıllı telefon uygulamaları: Otomatik işlemler haricindeki yönlendirmeler için ve akıllı evin yapılandırılması için; dünyanın her yerinden bütün işlevlere erişim olanağı sunar. benim digitalstrom um: digitalstrom un web sayfasındaki size özel alan. Burada örneğin akıllı eviniz için, uzaktan kontrol ve yapılandırma için, ya da ayarlarınız ve verilerinizin otomatik bulut destekleri için yeni sunucu uygulamaları geliştirebilirsiniz. digitalstrom sisteminiz benzersiz olacak. digitalstrom evinize nasıl gelir? Bütün digitalstrom bileşenleri doğrudan elektrik şebekesine entegre edilir. Bu iş için, özel olarak eğitim almış ve konusunda uzmanlaşmış şirketlerle birlikte çalışırız. Bu şirketler sizin planlama, temin ve teslim ve kurulum konusunda ortağınız olurlar. Buyurun tekliflerimize bir göz atın. Size en yakın şirketleri adresinde bulabilir ya da bize telefon edebilirsiniz. QNEC Küçükbakkalköy Mah. Dudullu Yolu Cad. No: 23 Brandium R4 41 I TR Ataşehir/İstanbul TR digitalstrom AG Brandstrasse 33 CH-8952 Schlieren-Zürich

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu

Yola devam. Moving on up. Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Moving on up Kendi evinizde yaşama kılavuzu Yola devam Kendi evinizde yaşama kılavuzu Moving on up Íçindekiler Eaves Başkanından Mesaj 5 1. Noktalı bölümün imzalanması 6 2. En baştan doğrusunu

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Evinizi doğru havalandırın.

Evinizi doğru havalandırın. Evinizi doğru havalandırın. Dört duvarınız arasındaki iyi gelen hava hakkında herşey. www.wbm.de İÇİNDEKİLER KONUMUZ ISITMA 2 3 Evinizde rahat bir yaşam için faydalı bilgiler. Örneğin evdeki yaşam konusunda

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI EDİTÖR: YRD. DOÇ.DR. HASAN H. BALIK TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI Ahmet TEKİN Ayhan AKBAL Bahadır SEVİNÇ Fatih ERTAM Harun H. TUZSUZOĞLU İhsan SERHATLIOĞLU Kemal BALIKÇI M. Fatih TALU Musa ÇIBUK

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANECİLERİNİN GELECEK İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ: 2025 DE YÜKSEKÖĞRENİM

ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANECİLERİNİN GELECEK İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ: 2025 DE YÜKSEKÖĞRENİM ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANECİLERİNİN GELECEK İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ: 2025 DE YÜKSEKÖĞRENİM HAZIRLAYANLAR: Dr. David J. Staley Direktör, Ohio Eyalet Üniversitesi, Tarih Bölümü, Eğitimde Mükemmellik için Harvey

Detaylı

Deprem Eğitimi El Kitabı

Deprem Eğitimi El Kitabı Deprem Eğitimi El Kitabı İletİşİm Hayattır, Geleceğİmİzİ Bİrlİkte Kurtaralım Projesine Katkılarından Dolayı Türkiye Vodafone Vakfı na Teşekkür Ederiz. AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ AKUT KİTAPLIĞI YAYIN NO:4

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

GELECEĞİN FİZİĞİ. 1 www.ozetkitap.com

GELECEĞİN FİZİĞİ. 1 www.ozetkitap.com GELECEĞİN FİZİĞİ Bilim 2100 yılına kadar insanlığın kaderini ve günlük yaşamımızı nasıl şekillendirecek? Bırakın gelecek yüzyılı önümüzdeki birkaç yılı tahmin etmek bile ürkütücü, yine de günün birinde

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler ERP Yazılımı Seçim Sürecinizi Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler white papers İçindekiler Değerli Okuyucu, Bu doküman ERP, CRM, İnsan Kaynakları Yönetimi vb. kurumsal bilgi sistemi uygulamalarını

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

SANAL AŞKLAR İLİŞKİ DÜŞMANI MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ

SANAL AŞKLAR İLİŞKİ DÜŞMANI MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ ŞUBAT 2015 SAYI: 73 AYLIK ULAŞTIRMA VE İLETİŞİM DERGİSİ ÜNLÜLERİN ARABA SEVDASI BİTMİYOR MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ ÇOCUKLAR

Detaylı

İSBAK ın faaliyetlerinden bahseder misiniz? İSBAK, iş süreçlerini Workcube ERP ile yönetmeye başladı.

İSBAK ın faaliyetlerinden bahseder misiniz? İSBAK, iş süreçlerini Workcube ERP ile yönetmeye başladı. İSBAK, iş süreçlerini Workcube ERP ile yönetmeye başladı. Akıllı şehirlerin oluşumu, yönetimi ve kontrolünü sağlayan, bu ürünlerin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren İSBAK AŞ., ürünlerin tasarım,

Detaylı

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR TCD440_445TR(TR).book Page 1 Tuesday, April 20, 2004 9:11 AM İşletme Talimatları Dijital Kablosuz Telefon Model No. KX-TCD440TR Dijital Telsiz Telesekreter Sistem Model No. KX-TCD445TR Bu ünite Çağrı Kimliği

Detaylı

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 24 EKİM 2013 AYLIK TOPLANTISI. : Mehmet Nadi ABBASOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi)

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 24 EKİM 2013 AYLIK TOPLANTISI. : Mehmet Nadi ABBASOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi) İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 24 EKİM 2013 AYLIK TOPLANTISI I. OTURUM OTURUM BAŞKANI KONUŞMACILAR : Mehmet Nadi ABBASOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi) : Uğur DOĞAN (Gelir İdaresi Daire Başkanı) : Veli

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

NHS Camden NHS Islington. Stres ve endişe. Kişisel gelişim kılavuzunuz. Stress and Worry Your Self Help Guide - Turkish

NHS Camden NHS Islington. Stres ve endişe. Kişisel gelişim kılavuzunuz. Stress and Worry Your Self Help Guide - Turkish NHS Camden NHS Islington Stres ve endişe Kişisel gelişim kılavuzunuz Stress and Worry Your Self Help Guide - Turkish İçindekiler 01 Başlangıç 02 Stres ve endişe nedir? 06 Stres ve endişe günlüğü 08 Stres

Detaylı

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! CİHAZI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ! YASAL UYARILAR Cihazı kullanırken o bölgede geçerli olan kanun ve yönetmeliklere uyunuz. Sit alanlarında, ören yerlerinde ve askeri bölgelerde cihazı

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı

Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu

Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu SONUÇ BİLDİRGESİ Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu Sevgili genel başkan yardımcım, çok değerli misafirler Yeni Dijital Dünya toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Geçmişin tecrübesiyle bugünün dünyasını

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı