EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası"

Transkript

1 EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası

2 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası

3 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes Rotaract Kulübü 37

4 4 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Rotaract Nedir? Rotaract yaş grubu gençlerin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. "Rotary" ve "action" kelimelerinin birleşimi Rotaractı oluşturur. Rotary felsefesi ile gençliğin enerji ve dinamizmini simgeler. Her Rotaract kulübü, bir Rotary kulübünün sponsorluğunda kurulur ve o kulübün ismini taşır. Ancak Rotary ve Rotaract kulüpleri kendi iç yönetimlerine sahip birbirlerinden bağımsız derneklerdir. ROTARACT topluma hizmet, bireysel gelişim, mesleki gelişim, bireyler arasında dostluk ve anlayışın geliştirilmesi, uluslararası ilişkilerin ilerlemesi için çalışır. Rotary ve Rotaract Kulüpleri, yaklaşık yüzyıldır süregelen kuralları, organizasyon yapısı, yönetimi, gerçekleştirdiği faaliyetleri ve belki de hepsinden önemlisi olan gelenekleri ile dünyada en kurumsallaşmış ve organize sivil toplum örgütlerinden biridir. Dünya'da Rotaract; 153 ülkede, 513 bölgede, kulüp ve Rotaract ile Türkiye de ise; 98 kulüple ve yaklaşık Rotaract ile faaliyet göstermektedir.

5 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 5 Rotaract ın Amacı Rotaract ın amaçları şöyledir: Gençlerin mesleki ve liderlik yeteneklerini geliştirmek. Yararlı her türlü uğraşı topluma hizmet fırsatı olarak değerlendirmek ve bunun gereğini kabul etmek. Ahlaki standartları, liderlik niteliği ve mesleki sorumluluk olarak tanımak, uygulamak ve geliştirmek. Toplumun ve dünyanın ihtiyaçlarını, problemlerini ve fırsatlarını daha iyi öğrenmeyi ve anlamayı sağlamak. Topluma daha iyi hizmet için bireysel ve grup çalışması olanakları sağlamak; insanlığa karşı uluslar arası iyi niyet ve anlayışı geliştirmek. Toplumsal hizmeti yerine getirirken ırk, din, meslek farklılığı gözetmemek, din ve politikayı hizmet ideali olarak savunmamak. Dünya'da Rotaract; 153 ülkede, 513 bölgede, kulüp ve Rotaract ile faaliyet göstermektedir. Türkiye de Rotaract; 98 kulüple ve yaklaşık Rotaract ile faaliyet göstermektedir. Ege Bölgesi ni ve Güney Marmara yı içeren UR Bölgede Rotaract; yaklaşık 600 Rotaract ile faaliyet göstermektedir.

6 6 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü 13 Mart 2008 de resmi olarak kurulan ve en genç rotaract kulübü unvanını elinde bulunduran, kurulduğundan bu yana birçok organizasyonda yer alan, topluma yardımda bulunan ve Türkiye nin en iyi şekilde tanıtımına yer veren bir kulübüz. Amacımız önce kendimizi keşfedebilmek ve sonrasında bununla beraber büyüyen, gelişen güçlerimizi en iyi şekilde kullanabilmek. Denemek; başarmak veya yanılmak, başarırsak mutlu olmak, mutlu etmek; başaramazsak hatalarımızın tüm sorumluluğunu alarak bunlardan ders çıkarmak, geleceğe hazırlanmak

7 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 7 Rotary ve Liderlik Semineri: Bölge tarafından Efes Rotaract Kulübüne verilen Vakıf Seminerinin kapsamını geliştirerek, içine Lider eğitimi ve sertifikalı bir program katarak Rotaractların ve dışarıdan gelecek insanların liderlik eğitimini almasını sağladık.

8 8 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Geleneksel 23 Nisan Projesi Efes Rotaract Kulübü olarak 2008 yılından beri her sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında maddi olarak durumları iyi olmayan ilköğretim bir, iki, üç, dört ve beşinci sınıf öğrencilerine güzel bir gün yaşatmayı amaçladık.

9 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 9 RotaOkul Yardım Projesi: Köylerimizdeki hizmete muhtaç okulları keşfedip, bu okullarda iyileştirme çalışmaları yapmayı amaçlıyoruz. Hedefimizi yapılmayanı yapmak, ulaşılamayana ulaşmak olarak belirleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Küçük kardeşlerimizin okulunda gerçekleştirdiğimiz iyileştirme çalışmalarımızla onların eğitim ve öğretimlerine daha ferah, daha modern ve de daha okumaya elverişli yerlerde devam etmelerini sağlamış olduk.

10 10 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Anneler Günü Projesi Bu proje kapsamında 2009 yılının anneler günüde Bornova nın Kızılay Mahalle'sinde yaşayan maddi olanakları kısıtlı, yalnız yaşayan 20 bayana erzak poşeti hazırlayıp onları ziyaret ettik. Bu sayede hem bu güzel günde bu bayanları yalnız bırakmadık ve onlara temel ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Anne ve Çocuk Projesi Yeni doğan üniteleri dolayısıyla çocuk ölümleri ve anne bebek sağlığı hakkında insanlara detaylı bilgi vermek amacıyla sürekli olarak güncelleştirilip geliştirilecek olan bir internet sitesi kurduk. Yapılan site sayesinde toplumu Rotaractlar olarak bölgesel hedefimiz olan bebek ölümleri hakkında bilgilendirmeyi başarmış bulunmaktayız. Bu proje ileriki zamanlarda da kapsamı genişletilerek daha verimli bilgilendirici hale getirilecektir. Aldığı Ödül: Dönemi En İyi Bilişim Hizmetleri Projesi Ödülü.

11 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 11 Sevgi Köprüsü Projesi Bulgaristan dan ülkemizi ziyarete gelen yaş grubu 130 kişilik Türk asıllı öğrenci grubu ''Sevgi Köprüsü'' projesiyle birlikte iki haftalık eğitimlerini tamamladılar. Efes Rotary Derneği, Efes Rotaract Derneği, Avrasya Türkleri Derneği ve Rodop derneğinin ortaklaşa çalışmasıyla gerçekleşen projede misafir öğrencilerimiz İzmir'in tarihi ve kültürel dokusunu tanıyarak, misafir oldukları süre içinde Türkçe, tarih ve sosyal bilgiler gibi birçok ders görüp hem öğrenirken, hem de eğlendiler. 2 hafta süresince Türkçeyi de öğrenen öğrenciler buradan unutulamayacak anılarla ayrılıp ülkelerine döndüler. Aldığı Ödül: Dönemi En İyi Uluslararası Hizmetler Projesi Ödülü.

12 12 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Türk Rotaract Buluşması: Bölge tarafından Efes Rotaract Kulübüne verilen ve Türkiye çapında tüm rotaractları bir araya getirmeyi hedefleyen 2009 yılı Türk Rotaract Buluşması organizasyonunu 300 kişilik bir katılım sağlayarak başarıyla gerçekleştirdik.

13 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 13 Sektör Semineri Marka, Patent ve Kalite Yönetimi: Lisans eğitimi alan arkadaşlarımıza marka, patent ve kalite yönetimini hakkında temel bilgiler aktarmak projemizin temel amacıdır. Marka, patent sektörünü öğrencilerle buluşturmanın yanı sıra, katılımcılara kalitenin gereğinin nedenleri de aktarılarak toplum bilinci oluşturulması sağlanmıştır. RotaOkul Yardım Havuzu Projesi: Eğitim veren okulların gerek ihtiyaçlarını, gerekse okullarında yapılması gerekli olan iyileştirme çalışmaların duyurabilecekleri, karşılığında yardımda bulunmak isteyen gönüllü yardımcıların bu okulların yardımlarını görüntüleyip yardım gönderebildikleri bir yardım havuzu geliştirmek ve proje bulamayan rotaract kulüplerimize bir proje havuzu sağlamak amaçlanmış, okulların ve ihtiyaç duyan okullara yardım göndermek isteyen gönüllü yardımcıların buluşabileceği bir ortak platform oluşturulmuştur.

14 14 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Polio Plus Yardım Kermesi: Polio Plus fonuna yardım toplamak amacıyla kermes düzenlendi. Kendi bütçemizle aldığımız malzemelerle hazırladığımız yiyecekleri Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi önünde hangi amaçla satış yaptığımız belirtilerek yiyeceklerin öğrencilere satışı yapıldı. Polio Plus fonu için topladığımız miktar ile bir çocuğa bile yardım edebiliyor olmamız, bir çocuğun hayatını değiştirmiş olmamız anlamına gelmektedir.

15 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 15 İzmir - Bornova Laka Köyü Projesi 1. Aşama: Sağlık Taraması Bornova nın gibi bir jeopolitik ilçenin içinde dip köşelerde kalmış köyde ülkemizin geleceği olacak gençlerimizin dişçi koltuğuna oturmamış olması bizlerin içini burktu. Bunun üzerine çevremizdeki diş hekimlerinden yardım isteyerek kardeşlerimizin diş taramalarının yapılması gerektiğini paylaştık. Onlar da bizleri kırmayarak bu projede yer almak istediklerini belirttiler. Belirlenen bir günde hep birlikte köye gidildi. Tüm kardeşlerimizin diş kontrolleri yapıldı. Hepsine diş macunu ve diş fırçası hediye edilirken, dişlerini nasıl daha iyi koruyabilecekleri ve nasıl daha sağlıklı bir şekilde dişlerinin fırçalanabilecekleri anlatıldı.

16 16 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 2. Aşama: Bilgisayar Laboratuarı Oluşturulması Bir önceki dönemde sağlık taraması ve 23 Nisan projesi gerçekleştirilen Laka köyündeki okulumuzda öğrenim gören 20 ilkokul öğrencisi için teknoloji alanında gelişen dünyamızda çocuklarımızın daha kolay bilgiye ulaşabilmeleri, dünyadan haberdar olabilmeleri ve kötü hayat koşullarına bir nebzede olsun ilaç olabilmek için bilgisayar sınıfı oluşturmak en büyük hedefimizdi. Çeşitli sponsorluk görüşmeleri sonucunda sponsor firmadan 12 adet bilgisayar temin edilmiştir. Bu temin edilen bilgisayarlar okula getirilmeden önce eski elektrik tesisatının değiştirilmesi sağlanmış ayrıca bilgisayar masaları da kulübümüz tarafından temin edilmiştir. Ardından bilgisayarlar okula getirilerek kurulumu yapılıp kullanıma hazır hale getirilmiştir. Eş zamanlı olarak halk eğitim merkezi ile görüşülerek köy halkına hafta sonları sertifikalı olarak bilgisayar kursu verilmesi sağlanmıştır.

17 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 17 Proje ilk olarak sadece çocuklarımızın teknolojik hayata ayak uydurması amacıyla planlanmıştır. Efes Rotaract Kulübü üyelerinin girişimleri sayesinde sadece köy okulunda okuyan öğrencilerin değil tüm köy halkının bilgisayar eğitimi almasına olanak sağlanmıştır. Şuanda kurulan Bilgisayar sınıfından 30 köy kadını sertifikalı olarak bilgisayar eğitimi almış bulunmaktadır. Yaptığımız bu proje basında büyük ilgi uyandırmış ve Rotaract ın yemek kulübü olmadığının hizmet üreten bir kulüp olduğunun bu proje en büyük kanıtıdır. Ancak Hürriyet gazetesinde çıkan haberimiz ardından İzmir Valisi ve Bornova Kaymakamı köye gelerek teftişte bulunmuşlardır. Bornova y a 1 km uzaklığında unutulmuş köyde yaşananlar ve unutulmuşluk kaymakam tarafından örtbas edilmeye çalışılmıştır. Köy okulunda açılış yapılmasına izin verilmemiş hatta çocuklarla ve eğitim gören kadınlarla fotoğraf çekilmemiz yasaklanmıştır. Ayrıca bir daha o köye gitmemiz istenmemektedir. Ancak zorlada olsa birkaç kare fotoğraf çekebildik. Tüm bu zorluklara rağmen Bilgisayar sınıfı projemiz başarıyla gerçekleşmiş ve Laka Köyüne istenilen ilgi uyandırılmıştır. 3. Aşama: Su Projesi Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu ile ortak olarak su kıtlığı ve su tüketimi üzerine ilköğretim öğrencilerine ve ailelerine geniş kapsamlı bir seminer verildi.

18 18 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 4. Aşama: 23 Nisan Eğlencesi 23 Nisan'da İzmir Bornova'ya bağlı Laka Köyü'nde eğitim gören minik kardeşlerimizle birlikteydik. 15 mevcutlu olan okulda 1. sınıftan 5. sınıfa kadar öğrenciler aynı sınıfta eğitim görmektedir. Bu mutlu günde önce onların okullarında hazırladıkları harika töreni izledik ve sonrasında onlarla birlikte İzmir'i gezmek üzere yola çıktık. Minik kardeşlerimizin çoğu o gün ilk kez denizi gördüler. Gözlerindeki sevinç görülmeye değerdi. Kendilerine kitap evlerinden aldığımız kitapları hediye ettikten sonra birlikte kordon turuna çıktık. Atatürk Evi'ni ziyaret ettik. Lunaparka gittik. Onlara uygun tüm oyuncaklara bindik. Ardından Çankaya'da pizza yedik. Onlarla birlikteyken yemeğin daha lezzetli olduğunu anladık. Sonra ellerimizde balonlarla Konak iskelesinden vapura binip, Bostanlı'ya geçtik. Bostanlı sahilinde piknik yaptık, uçurtma uçurduk, top oynadık, çember çevirdik.gün sonunda kendilerine aldığımız 100 parçaya yakın oyuncağı hediye ettik.

19 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 19 Pakistan a Yardım Projesi: Rotary ve Rotaract camiasında bulunan her üye gelecekte bir lider olacak şekilde kendini yetiştirmek zorundadır. Bunun içinde bu camianın içinde yaptığı işlerle kendine yer bulmalıdır. Yer bulurken bazen çok yorulacak, bazen zamanından veya yaptıklarından fedakârlık etmek zorunda kalacaktır. Bizde Efes Rotaract Kulübü olarak zamanı geldiğinde kendi hayatımızdan fedakârlık ederek bazı kötü durumların düzeltilmesi için faydalı olmayı uygun gören bir aileyiz. Bu sene Kulüp Başkanımız bu fedakârlığa örnek olarak doğum gününü kutlamayıp, doğum gününde yapılacak harcamanın bir kısmını bir fon oluşturup orda toplamayı uygun gördü ve tüm aile bu güzel fikri destekledi. Bununla birlikte oluşturulan fon Pakistan sel felaketinde iyileştirme yapılması için Kızılay aracılığıyla afet bölgesine gönderildi.

20 20 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Anıttepe & Efes Rotaract Kulüpleri Ortak İşyeri Gezileri: Efes Rotaract Ev Sahipliğinde İzmir Programı: tarihinde sabah saat da havaalanından misafirlerimizi alarak organizasyonumuzu başlattık. Saat d a servisimizde misafirlerimiz için hazırladığımız ikramlar ile kahvaltı yaparak ilk iş yerimiz olan Çiğli Organize Sanayi de ki Esen Plastik e doğru yola çıktık. Ardından Kemalpaşa da ki Dimes ve Ektam Şişeleme Fabrikasına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Biraz dinlenmek için Forum Bornova da verdiğimiz mola ile akşam için dinlenmiş olduk. Akşam Karşıyaka d a gerçekleştirdiğimiz ortak fasıl sonrasında eğlenceye doyamadık ve misafirlerimizle birlikte bir club da eğlenceye devam ettik. Pazar günü Altınoluk ta güne merhaba derken deniz kenarında kahvaltının tadını çıkardık. Akşam üstü Kordon da güneşi batırdıktan sonra ayrılık vaktinin yaklaştığını yavaş yavaş hissetmeye başladık. Ama bu ayrılık bir son değil, tam tersine yeni dostluklarımızın başlangıcı olacaktı. Anıttepe Rotaract Kulübü Ev Sahipliğinde Ankara Programı: tarihinde havaalanından ve AŞTİ d en bizleri karşılayan Anıttepe Rotaract Kulübü üyeleri ile güne hepbirlikte kahvaltı ederek başladık. Kahvaltı sonrasında Turkcell e gitmek üzere yola çıktık. Turkcell çalışanları tarafından verilen eğlenceli ve bir okadar da bilgilendirici bir eğitim sonrasında bizlere tesisi gezdirdiler. Ankara da kar olmasını fırsat bilerek kar ile oynamayı da ihmal etmedik. İşyeri gezisi sonrasında yemek için Ankara Kalesi ne gittik. Akşam fasıl ve dansöz eşliğinde eğlencenin sınırlarını zorlayan bir yemek ile günün yorgunluğunu attık. Pazar günü kahvaltı sonrasında Anıtkabir i ziyaret ettik Bölgeyi temsilen orada bulunuyor olmak gurur vericiydi. Ziyaretimiz sonrasında bizleri Ümitköy e götüren Anıttepe Rotaract Kulübü üyeleri ile sohbetin tadını çıkarttık. Akşam yemeğinden sonra düzenlediğimiz bowling turnuvası eğlenceli anlara sahne oldu. Dolu dolu geçen 2 günün ardından Ankara daki dostlarımızdan ayrılarak İzmir e döndük.

21 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 21 Uluslararası Ortak Bülten: Uluslararası Hizmetler komitesi kapsamında Twin Kulübümüz olan RAC Latur Midtown ve RAC Zenith ile ortak olarak gerçekleştirdiğimiz uluslararası bülten projesi ile ve bölgelerde de kulübümüzün adını duyurmuş olduk. Bölgeler Arası Takdir Sertifikası Değişimi: Uluslararası projeler gerçekleştirmek amacıyla mail grupları üzerinden gerçekleştirdiğimiz e-posta alışverişleri sonucunda Bölge geçmiş dönem BRT si ile iletişime geçtik ve kendisiyle geçmiş ve gelecek dönem projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Birlikte ortaya çıkardığımız proje fikirlerinin yanı sıra, bölge olarak kulübümüzü ve gerçekleştirdiğimiz projeleri incelediklerini ve çok beğendiklerini bizlere ilettiler. Geleneksel olarak gerçekleştirdikleri takdir sertifikası değişimi projelerini bu sene Efes Rotaract Kulübü ile gerçekleştirmek istediklerini söylediler. Kulübümüzü gururlandıran bu teklifi kabul ettik ve karşılığında biz de Bölgede üstün başarı gösteren rotaractlara BRT miz Can Uğurcan ın ve kulüp başkanımız Yiğit Diker in imzaladığı takdir sertifikalarını gönderdik tarihinde gerçekleştirdiğimiz resmi kulüp toplantımızda BRT miz Can Uğurcan a, dönem başkanımız Yiğit Diker e, uluslararası hizmetler komite başkanı Ahenk Er e ve bilişim hizmetleri komite başkanı Sinem Beşir e gönderilen takdir sertifikaları kendilerine takdim edilmiştir.

22 22 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Marka ve Patent Semineri 2011: Efes Rotaract Kulübü olarak modern çağın getirdiği faydaları anlayıp benimseyebilmek için çabaladığımız bu günlerde, bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Marka ve Patent Semineri 117 kişilik katılımla 23 Şubat 2011 Çarşamba günü Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Konferans Salonunda Konuşmacı konuğumuz Sayın Hayriye DEĞİRMENCİ n in eşsiz sunumuyla gerçekleşti. Marka ve Patent konusu üreten ve üretme yönünde ilerleme kaydeden toplumların eğitilmesinin şart olduğunu ve üretkenliğin korunabilmesi için yasal özlük hakların bilinçlendirilmesiyle bireylerin üst düzey yaşam seviyesine ereceklerini gösteren bir konudur. Bu nedenle düzenlemiş olduğumuz meslek seminerinin, kişilerinin mesleki gelişimlerinin önce üretkenliklerini korumaktan ve benliklerine sahip çıkmaktan geçtiği vurgulamaya yönelik olan kısmı katılımcı kitlemizin seminer sonunda yere daha sağlam basan adımlarla çıkmasında etkili olmuştur. Konuşmacı konuğumuz Sayın Hayriye DEĞİRMENCİ alanında yakaladığı başarılı kimliği yanında sevecen ve güler yüzlü kişiliği ile bilgi birikimlerini katılımcılarız ile paylaşıp akla gelen sorulara verdiği cevaplarla hayatımıza ayna tutmuştur. Üretmeye ve ürettiğini korumaya teşvik eden seminerimiz Marka bilincinden Patent edinmeye, Faydalı Modellerden Endüstriyel Tasarım koşullarına, Coğrafi İşaretlerin öneminden Telif Hakkı yasasına ve Kalite Sistemlerine yönelik edindirdiği bilgilerle hedefine ulaşmıştır. İzmir in geçen yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi, bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi kampüslerinde düzenlenen Marka ve Patent semineri eğitimlerine yükselen ivmesiyle devam edecek olan sürekli bir projedir çünkü insan yaşadıkça üretir ve ürettiğini korumazsa bilgi yeni nesillere etkin iletilmekten yoksun kalır.

23 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 23 Cartoon Party: Eğitimi merkezine yapılacak oyun ve resim odaları için ihtiyaç duyulan gelirin yapılacak olan bu parti ile karşılanabileceğine karar verilmiştir. Bu amaçla yapılacak odalarla da uyumlu olacak şekilde teması çizgi film karakterleri olan bir parti yapılmasına karar verilmiştir. Parti 26 Şubat Cumartesi gecesi Juliet te yapılmıştır. Partide işlenen tema ile insanlara yapılacak proje aktarılmaya çalışılmıştır. Ayrıca parti sırasında insanların projeyi daha iyi anlayabilmesi için çeşitli düzenlemeler ve kostümler kullanılmıştır. Partinin organizasyonu için uzun bir tanıtım ve hazırlık süreci olmuştur. Çeşitli iletişim kanalları partinin tanıtımı için kullanılmış, afişler ve broşürler hazırlanmıştır. Partinin hazırlık sürecinde ise katılımı arttırıcı birçok düzenleme yapılmıştır. Mekan içi süslemeler, müzikler, gösteriler ve kıyafetler temayı yansıtıcı şekilde uyarlanmıştır. Yapılan bütün bu düzenlemeler ile partiye yüksek katılım sağlanmış ve odalar için gerekli olan gelir elde edilmiştir. Projenin devamında ise odalar için önemli olan ihtiyaçlar başta olmak üzere bütçe kapsamında bütün ihtiyaçlar karşılanarak ve odalar kullanıma hazır bir hale getirilmiştir.

24 24 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Fikret Mualla Resim Atölyesi Projemiz toplam dört adımdan oluşmaktadır. 1. Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Ziyaretimiz günü Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezini ziyaret ettik. Ziyaretimizde duygu dolu anlar yaşarken otizm hastalığı hakkında daha da bilinçlenmiş olduk ve bir yandan da hep uzaklarda bir yerlerde bizlere ihtiyaç duyan birileri olduğunu bir kez daha gördük. Amacımız Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezini tanımak ve ileride yapacağımız hizmetler için eksikleri saptamaktı. 2. Has Bahçenin Gülleri Resim Sergisi günü Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezindeki kardeşlerimizin günlük yaşamlarından çekilmiş karelerden oluşan resim sergisine okul yönetimince davet edildik. Aramızdaki bağların ne denli kuvvetlendiğini bu sergideki bizlere hitaplarından bir kez daha anlarken, kapanış konuşmaları yapılırken EFES ROTARACT KULÜBÜ n ün konuşmacılar tarafından onura edilmesi de ayrı bir jest idi.

25 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Cartoon Party günü Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezindeki kardeşlerimizin resim sınıfını oluşturabilmek için Cartoon Partimizi gerçekleştirdik. Peki niye Cartoon Party, neden çizgi film karakterleri? İstiyorduk ki herkes kendini küçük kardeşlerimiz gibi hissetsin ve yapacağımız gelir getirici organizasyonumuz projemizle paralel olsun. Bunu da başardık. O gün tüm dostlarımız çocuklar gibi eğlendi. Tabi ki de parti geliriyle yapacağımız resim sınıfı, orada okuyan kardeşlerimizin sevinç ışığıydı.

26 26 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 4. Fikret Mualla Resim Atölyesi Açılışı günü resim sınıfı açılışı için tüm Efes Rotaract Ailemiz ve bizi hiç yalnız bırakmayan Brt miz Can UĞURCAN ile oradaydık. Amacımız hem kardeşlerimize 23 Nisan armağanı olarak bir resim sınıfı vermek hem de Fikret Mualla ismini bir kez daha ölümsüzleştirmekti. Projemizin son ayağı hepimizin tüylerini diken diken yaptı. Çünkü o gün gerçekten onurlu bir görevi daha yerine getirmenin gururu ve bir anlık bile olsa kardeşlerimizin yüzlerinde oluşturduğumuz mutluluk ifadesinin verdiği huzuru aynı anda yaşarak projemizi tamamladık.

27 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 27 Buca Kız Yetiştirme Yurdu Kitap Bağışı Projesi: Daha önce hiç proje deneyimi olmayan 4 arkadaşımızın koordine ettiği bir projedir. Bu anlamlı proje hem buca kız yetiştirme yurdunun kitap ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamak hem de misafir üyelerimizin Rotaract aidiyetini arttırmak için önemliydi. Bu arkadaşlarımız diğer kulüp başkanlarımızın da destekleriyle yüzü aşkın kitabı bir araya getirerek projeyi başarıyla tamamladı. Bu projenin bize en büyük getirisi 4 yeni arkadaşımız oldu.

28 28 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Engelsiz Yeni Yıla Merhaba: Projemizi Efes Rotaract, İzmir Efes Rotary ve Konak Belediyesi Kent Konseyi ile birlikte organize ettik. Engelli vatandaşlarımıza bir günümüzü ayırıp bir yandan dertlerini dinledik, bir yandan da onlarla dans edip eğlendik. Düzenlediğimiz bu organizasyonla sevginin engel tanımadığını bir kez daha öğrenmiş olduk.

29 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 29 Epilepsi ile Yaşamak: Projemiz toplam iki adımdan oluşmaktadır: 1. Dikili-Salihler Köyünde Epilepsi ile Yaşamak Sempozyumu İnsanları bilgilendirmek adına çıktığımız bu yolda ilk durağımız tarihinde ziyaret ettiğimiz Dikili - Salihler köyü oldu. Gönüllü doktorlarımız Duygu Akarsu ve Tolga Nasuh Aran( M enemem Rotary Başkanı ) ve kulübümüzün 19 üyesi ile birlikte projemizi gerçekleştireceğimiz köye vardığımızda bizleri sempozyumu yapacağımız binanın kapısında karşılayan köy halkı ne kadar önemli bir projeye başladığımızı bizlere bir kez daha hatırlattı. Köy muhtarının onura edici konuşmasını takiben yaptığımız açılış konuşmasından sonra yaklaşık bir buçuk saat süren ve genellikle soru-cevap şeklinde gerçekleşen sunumumuzu doktorlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Kendilerine aynı zamanda epilepsi hakkında hazırladığımız bilgilendirici broşürleri de dağıttık. Sempozyum sonrasında doktorlarımız sorun yaşayan kişilerle bire bir konuşarak onların rahatsızlıklarına yönelik yardımcı oldular. Ege Üniversitesi ne yönlendirmek üzere hastalık belirtisi gösteren 10 kişinin isim ve ulaşım bilgilerini aldık.

30 30 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 2. Dünya Epilepsi Gününde Epilepsi Hakkında Bilgilendirici Broşürlerin Dağıtımı tarihinde -Dünya Epilepsi Gününde- projemizin Bornova daki tanıtım ayağını gerçekleştirdik. Hazırladığımız broşürlere Epilepsi hastalığının rengi olan mor kurdeleleri takarak halka dağıttık. Yaklaşık 600 broşürün dağıtımı Bornova nın çeşitli yerlerinde yapıldı.

31 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 31 I am a Rotaractor, Because: Rotaractların Rotaractların bilincini arttırmak, Rotaract ı tanımayan kişilere Rotaract ı Rotaractların cümleleriyle anlatmak amacıyla tüm dünyadaki Rotaractlardan B en Bir Rotaractım Çünkü... veya I m a Rotaractor Because... cümlelerinin tamamlanması istenmiştir. Gelen cümlelerden en iyi 12 tanesi Dünya Rotaract Haftası kutlamaları ve Rotaract ı doğru tanıtmak amacıyla broşürlere basılarak farklı ülkelerde farklı Rotaract kulüplerince dağıtılmıştır. Bu 12 cümleden en iyisini seçmek üzere tüm dünya Rotaractları oy vermeye davet edilmiştir. Cümlesinin Rotaractlık bilincini en iyi yansıttığına oylamayla karar verilecek 4 Rotaractore Dünya Rotaract Elçisi ünvanı ve bir sertifika takdim edilecektir. Proje 3 büyük aşamadan oluşmaktadır; İlk aşama olarak, Rotaract dostlarımızdan Ben Bir Rotaract ım Çünkü... ( v eya Türk olmayan dostlarımız için I m a Rotaractor Because.. ) cümlesini tamamlamaları istenmiştir. Kişi,ülke veya cümle sınırlaması olmamıştır ve projenin ilk aşaması çeşitli sosyal paylaşım ağları ( Twitter,Facebook,mail grupları ) aracılıyla mümkün olduğunca çok Rotaract dostumuza duyurulmuştur. İkinci aşamada toplanan cümleler arasından en iyi 12 tanesi seçilerek bu cümlelerden ingilizce bir broşür dizaynı hazırlanmıştır. Broşürümüz proje tanıtımını ve 12 en iyi cümleyi içermekte ve aynı zamanda herkesi en beğendikleri cümle için oy vermek üzere web sitemize davet etmektedir. Bu broşür dizaynı, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan proje partnerimiz olmayı kabul etmiş Rotaract kulüplerine yollanmış ve birbirinden farklı 20 Rotaract kulübü tarafından Dünya Rotaract Haftası içerisinde dağıtılmaları sağlanmıştır. Böylelikle Dünya Rotaract Haftası na yakışır biçimde bir kutlama yapılmış, aynı zamanda da dünyanın farklı bölgelerinden bir çok kişiye Rotaractların kendi kurdukları cümleler ile Rotaract tanıtımı yapılması sağlanmıştır.

32 32 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Projenin üçüncü aşaması oylama aşamasıdır. İkinci aşamayla bir arada sürdürülmüş ve ikinci aşamanın bitişinden bir süre sonraya kadar devam etmiştir. Bu aşamada seçilen 12 cümle arasından en iyi cümleyi seçmek üzere cümleler oylamaya konulmuştur. Oylamalar ile ilgili tanıtım faaliyetleri ve bilgi verilmesi çalışmaları dağıtılan broşürlerde, çeşitli sosyal paylaşım platformlarında ve mail gruplarında, oylama ise Efes Rotaract web sitesi üzerinden ve Asamble 11 de çeşitli yerlere yerleştirilmiş oy kutularından yapılmıştır. Ayrıca gelen cümlelerden bir şarkı oluşturulup seslendirilerek internete konulmuş, proje tanıtımına katkı sağlanmıştır. Rotaractlık bilincini en iyi yansıttığına dünya Rotaractlarının verdiği oylar sayesinde karar verilen cümlelerin sahipleri Rotaract Dünya Rotaract Elçisi / World Delegate of Rotaract ünvanı ve bir sertifika ile ödüllendirilmiştir.

33 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 33 Kültürel Kıyafet Değişimi: Dönem temasına uygun olarak farklı kültürleri biraraya getirmek temeline oturttuğumuz projemizde RAC Charumati, Nepal ile kültürel kıyafet değişimi projesini gerçekleştirdik. RAC Charumati onlar için geleneksel bir giysi olan s aree ismini verdikleri giysiyi gönderdiler. Efes RAC olarak Türkiye den kültürel olduğuna karar verdiğimiz Bindallı ismini verdiğimiz geleneksel kına gecesi kıyafetini nerede ve nezaman giyildiği bilgilerini de ekleyerek gönderdik. Türk kültürünü tanıttığımız projemizde aynı zamanda bayrak değişimi de gerçekleştirmeyi ihmal etmedik.

34 34 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Bilişim Ansiklopedisi: Yapılan araştırmalar ve anketler sonucu Internet ve bilgisayar kullanıcılarının karşılaştıkları sorunların çözümleri için arama motorları üzerinden yaptıkları aramalar sonucunda listelenen siteleri gezerek çözüm bulmaya çalıştıkları saptanmıştır. Fakat yapılan aramalar sonucunda kullanıcılar ilk denedikleri sitede ya aradıkları kriterlere uygun bilgiyi bulamamaktadır ya da buldukları bilgi fazlasıyla teknik bir dille ifade edildiğinden uygulamada sorun çekmektedirler. Bu sorunların önüne geçerek kişilerin istedikleri bilgilere en hızlı şekilde ulaşmalarını ve bilgileri en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Efes Bilişim Ansiklopedisi kurulmuştur. Kullanıcılara istedikleri anahtar kelimeleri kullanarak arama yapma imkanı sağlamasının yanı sıra, site tanımlanmış kategoriler üzerinden yazıların görüntülenmesini de mümkün kılmaktadır. Site içeriğinin güncel tutulması amacıyla çeşitli uzmanlık alanlarından yazarlar ile görüşülmüş ve bu kişilerin sürekli olarak siteye içerik sağlayarak içeriğin güncel tutulmasını sağlamaları konusunda anlaşılarak sitenin bilgilendirici bir veri kaynağı olması sağlanmıştır.

35 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 35 Vikipedi: Rotaract Nedir: Vikipedia içerisinde Rotaract kelimesi için yapılan arama sonuçlarının boş döndüğünü farkettiğimizde bu durum karşısında bir çalışma yapmamız gerektiğine karar verdik ve Rotaract ı tanıtıcı bir yazı yazmak ve Vikipedia ya yüklemek için gereken çalışmaları gerçekleştirdik. Rotaract ı en iyi tanıtıcı yazıyı hazırlamak amacıyla çeşitli kaynakları inceledik ve topladığımız tüm kaynakları derleyerek bir Rotaract tanım yazısı oluşturduk.

36 36 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Manisa Çocuk Esirgeme Kurumu Kitap Yardımı: Efes Rotaract Kulübü olarak çocukların eğitiminde kitapların öneminin büyük olduğunu düşündüğümüzden yaptığımız projelerde çocukların okuma alışkanlıklarını ve okul başarılarını artırıcı faaliyetleri elimizden geldiğince içermeye çalışıyoruz. Bu vesileyle Manisa da bulunan ve okul kütüphanelerinin yetersiz olduğunu söyleyen çocuk esirgeme yurduna 52 okuma kitabı ve 33 SBS hazırlık kitabı bağışladık. Yaptığımız bu projede yurt yönetimi kulübümüze teşekkürlerini iletmiştir.

37 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 37 Ramazan Erzak Dağıtımı: Dönem başında kulüp olarak yardıma ihtiyacı olan bir bölgeyi sahiplenme kararı almıştık. Bu doğrultuda Bornova'nın Kızılay Mahallesi'ni seçtik ve ramazan dolayısıyla erzak kolileri oluşturduk. Hazırda satılan erzak kolilerinden almak yerine kendimiz tek tek ihtiyaca göre alınacaklar listesi hazırladık ve toplu bir şekilde kolileme yaptık. Projenin ilk etabında muhtarla bir görüşme yaparak, yardıma ihtiyacı olan aileleri tespit etmiştik. Erzak alımı ve araştırma süreci sonunda 26 Ağustos 2011 günü on kişilik katılımla sokaklara dağıldık ve tek tek evleri gezerek projemizi gerçekleştirdik. Aynı zamanda kadir gecesi olan bu günde ufak da olsa yaptığımız bu yardımın yarattığı mutluluk, yardımlaştığımız ailelerin gözlerden okunabiliyordu. Günün sonunda her yıl gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu projenin ilkini başarıyla tamamlamanın verdiği mutluluk paha biçilemezdi.

38 38 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Meme Kanseri Bilinçlendirme Projesi: Bayanların dünya üzerindeki önemini vurgulamak ve 1 gün dahi olsa onları el üstünde tuttuğumuz bu günde bayanlar için günümüz şartlarında önemli bir sorun olan meme kanseriyle ilgili e-broşür hazırlamak istedik. Bu broşürü hazırlarken olabildiğince çok kişiye ulaşmak ve bu konuda bilgilendirmek öncelikli hedefimizdi. Broşürün içeriğinde meme kanseri belirtilerinin yer aldığı mini bir yazı yazarak geniş bilgiyi kulüp web sayfamızda detaylı olarak yazdık. Hazırladığımız yazı ve görselleri 8 Mart tarihinde facebook ve twitter üzerinden bölgedeki herkese ve yakın çevremize internet aracılığıyla ilettik. Projemiz bir kişiyi dahi bilgilendirmiş olsa bu bizim için büyük bir mutluluktur.

39 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 39 Diş Taraması Projemiz: Bölge Bizim Köy Projesi kapsamında 20 Mayıs pazar günü Bizim Köy Şenliği kapsamında Seferihisar Düzce köyünde diş taraması gerçekleştirildi.projemizde Alsancak Devlet Hastanesi'nde görevini sürdüren hami kulübümüz Efes Rotary üyesi Rtn. Mustafa Kemal Karaca diş taramasını gerçekleştirip muayene olan köy halkına ve Rotaractlara tavsiyeler verdi ve yönlendirmeler yaptı, sağlıklı dişler için bilgiler verdi.

40 40 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Uluslararası Finans Piyasaları ve Forex İşlemleri Semineri: Günlük hayatımızda sık sık duyduğumuz, etkisi altına girdiğimiz uluslararası finansal piyasaların nasıl çalıştığı, her yerde reklamlarını gördüğümüz forex işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrendiğimiz 100 kişinin üzerinde katılımla gerçekleştirdiğimiz ve katılımcılara sertifikalarını verdiğimiz oldukça verimli bir seminer düzenledik. Seminerimizde Teletrade firmasından finansal uzman analistler katıldı ve Teletrade izmir ofis müdürü Eren Şengezer çok değerli bilgilerini bizimle paylaştı.

41 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 41 Uluslararası Atatürk Bülteni: Atatürk ü tanıtmak ve bunu yaparken olabildiğince çeşitli sese söz verebilmek amacıyla bu projenin tüm bölge Rotaractlarımıza açık hale getirilmesine karar verildi. Bültenimizin 10 Kasım tarihine kadar hazırlanması amacıyla Ekim ayının ortasından itibaren Türkiye içindeki 3 bölgeden tüm arkadaşlarımıza Facebook ve yoluyla ulaşarak bültenimize katkıda bulunmalarını rica ettik. Bunun dışında Atatürk ün dikkat çekici ders verici nitelikte sözlerine, aynı zamanda tarihte yer almış önemli insanların Atatürk hakkında söylediği övgü dolu sözlere ve UNESCO nun Atatürk yılı kutlaması hakkında bilgiye de yer verdik. 10 Kasım günü bültenimiz internet aracılığyla sosyal paylaşım siteleri, grupları ve kişisel paylaşımlarla büyük kitlelere yayıldı.

42 42 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Doluharman İlköğretim Okulu Kitap Yardımı: Doluharman Köyü n deki rehberlik öğretmeniyle iletişim kurduğumuzda orda bulunan minik kardeşlerimizin okumaya istekli olduğunu ancak ellerinde fazla kitaplarının bulunmadığını öğrendik. Buradaki kardeşlerimize yardım etmeye karar verdik. Öğrenci mevcudu 200 olan okuldaki kardeşlerimize başlangıç aşaması olarak 180 kitap gönderdik. Böylece bu okulda bulunması gereken kütüphanenin temellerini atmış olduk.

43 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 43 Basında Efes Rotaract Kulübü

44 44 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Basında Efes Rotaract Kulübü

45 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 45 Basında Efes Rotaract Kulübü

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Yeni Üye Rehberi

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Yeni Üye Rehberi EFES ROTARACT KULÜBÜ Yeni Üye Rehberi 2010-2011 2 Efes Rotaract Kulübü Yeni Üye Rehberi 2010-2011 Efes Rotaract Kulübü Yiğit Diker Kulüp Başkanı Telefon: 0 (555) 705 43 31 E-Posta: yigit_diker@yahoo.com

Detaylı

Ege Inner Wheel Kulübü Dönemi Faaliyetleri

Ege Inner Wheel Kulübü Dönemi Faaliyetleri Ege Inner Wheel Kulübü 2013-2014 Dönemi Faaliyetleri 1- Ramazan ayında topladığımız fitre paraları ve gıda yardımlarını Sabahat Akşiray Otizm okulunun yaz tatilindeki çocuklarının Urla'daki yaz kampına

Detaylı

İstanbul Ataşehir Rotary Kulübü. 15. Bahar Şenliği Tanıtım Dosyası

İstanbul Ataşehir Rotary Kulübü. 15. Bahar Şenliği Tanıtım Dosyası İstanbul Ataşehir Rotary Kulübü 15. Bahar Şenliği Tanıtım Dosyası İçerik İçerik Rotary Hakkında İnsanlık için barış ve iyi niyet ile Kendinden Önce Hizmet Hizmet idealini gerçekleştirme Dostluğu Geliştirme

Detaylı

U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ. Rtc. Gözde Çiftçi

U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ. Rtc. Gözde Çiftçi U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ H i z m e t l e r i n i z d ü n y a y a a r m a ğ a n o l s u n Rtc. Gözde Çiftçi U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği

Detaylı

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 2. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 2. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 2. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ. Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

Ron D. BURTON. Uluslararası Rotary Başkanı. U.R. 2440 Bölge Guvernörü Esat KARDIÇALI. VII. Grup Guvernör Temsilcisi Erhan GÖKDAĞ

Ron D. BURTON. Uluslararası Rotary Başkanı. U.R. 2440 Bölge Guvernörü Esat KARDIÇALI. VII. Grup Guvernör Temsilcisi Erhan GÖKDAĞ Uluslararası Rotary Başkanı Ron D. BURTON U.R. 2440 Bölge Guvernörü Esat KARDIÇALI VII. Grup Guvernör Temsilcisi Erhan GÖKDAĞ Toplantı Yeri: Kordon Otel Çarşamba 12.30-14.00 En iyi bireyler, kendinden

Detaylı

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ. (11 Mayıs -19 Haziran 2015 )

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ. (11 Mayıs -19 Haziran 2015 ) 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (11 Mayıs -19 Haziran 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

MALTEPE ÇOCUK VE GENÇLİK KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

MALTEPE ÇOCUK VE GENÇLİK KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BOYUNCA YAPILAN ETKİNLİKLER İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MALTEPE ÇOCUK VE GENÇLİK KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Eğitim Fakültesi olarak Maltepe Çocuk ve Gençlik

Detaylı

DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ

DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ÖZEL EMİNE ÖRNEK ATAEVLER ANAOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA YAPILAN ÇALIŞMALARINDAN ÖRNEKLER PROJENİN ADI: DEĞERLİYİZ, DEĞERLİSİNİZ, DEĞERLİLER PROJEDEN KİMLER SORUMLU:

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON S P O N S ORLU K DOSYASI 17 19 20 21 M AY I S TRABZON Kodla17 Takvimi Etkinlik Tarihleri ve Saati Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi 19 20 21 MAYIS 2017 10:00 18:00 2017

Detaylı

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok Ankara Üniversite Oryantasyon Gezisi Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 9. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin, birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını

Detaylı

Sayı. OR-AN Rotary Kulübü. Eylül. Kuruluş : 7 Ekim 1997. John Kenny UR Başkanı. Hasan Akduman Dönem Guvernörü 2009-2010. Zeynep Gökalp Dönem Başkanı

Sayı. OR-AN Rotary Kulübü. Eylül. Kuruluş : 7 Ekim 1997. John Kenny UR Başkanı. Hasan Akduman Dönem Guvernörü 2009-2010. Zeynep Gökalp Dönem Başkanı Sevgili Dostlarım, Dönemimizin 2 ayını geride bıraktık. Yaz aylarının güzel günlerini tatil ile değerlendiren dostlarımız artık Ankara ya döndüler. Çocukların okulları başladı. Sevgili Çocuklarımıza yeni

Detaylı

BAŞKAN YAVUZ, TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR.ŞADİ YAZICI, EŞİ

BAŞKAN YAVUZ, TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR.ŞADİ YAZICI, EŞİ BAŞKAN YAVUZ, TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR.ŞADİ YAZICI, EŞİ DR.FATMA YAZICI YI KIRIKHAN DA AĞIRLADI BAŞKAN YAVUZ, TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR.ŞADİ YAZICI, EŞİ DR.FATMA YAZICI VE TUZLA BELEDİYESİNDEN GELEN KONUKLARINI

Detaylı

MİMARLAR DERNEĞİ 1927

MİMARLAR DERNEĞİ 1927 MİMARLAR DERNEĞİ 1927 11.06.2006 25.05.2008 68. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU DERNEK KOD NO: 6-168298 ÇALIŞMA DÖNEMİ İÇİNDE ARAMIZDAN AYRILAN MESLEKTAŞLARIMIZIN ANILARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUZ 11 HAZİRAN 2006

Detaylı

RASİM ÖNEL MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ

RASİM ÖNEL MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ RASİM ÖNEL MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ YALNIZ DEĞİLSİNİZ sosyal sorumluluk projesi kapsamında HALKLA İLİŞKİLER ve ORGANİZASYON ALANI öğrencilerimiz Sığacık

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 3. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 3. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 3. MUTAT TOPLANTI BÜLTENİ Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Yıl:2016 Sayı:2 29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve ardından istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törenin ardından beden eğitimi öğretmenimiz Levent

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

OSNABRÜCK KARDEŞ KENT ELÇİMİZ VE ÇANAKKALE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT BİRİMİ TEMSİLCİMİZ RESMİ TOPLANTIMIZDA KONUĞUMUZ OLDU

OSNABRÜCK KARDEŞ KENT ELÇİMİZ VE ÇANAKKALE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT BİRİMİ TEMSİLCİMİZ RESMİ TOPLANTIMIZDA KONUĞUMUZ OLDU OSNABRÜCK KARDEŞ KENT ELÇİMİZ VE ÇANAKKALE BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT BİRİMİ TEMSİLCİMİZ RESMİ TOPLANTIMIZDA KONUĞUMUZ OLDU Osnabrückte bulunan Rotary Kulüplerimiz ile iletişimimizi güçlendirme programı hazırlayan

Detaylı

OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP)

OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP) 50. YIL İLKOKULU OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP) 2015 YILI OCAK AYI RAPORU Hazırlayan Muharrem YILMAZ Müdür Yardımcısı 50. YIL İLKOKULU OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

BURSA ÇEKİRGE ROTARY KULÜBÜ

BURSA ÇEKİRGE ROTARY KULÜBÜ Toplantı Yeri : PODYUM DAVET Kuruluş Tarihi : 28.02.2003 Toplantı Gün /Saati : Salı 19.30 Chartered : 10.02.2004 Kulüp No : 64494 Sevgili Dostlarım, BAŞKAN IN MEKTUBU UR. Başkanı John F. GERM UR. 2440

Detaylı

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA DUYURU Sayın Velilerimiz, Okullarımızda (Okul Öncesi- İlkokul-Ortaokul-Lise) 2013-2014 Öğretim yılı 2. Dönem haftalık veli- öğretmen görüşmelerimiz, 09 Haziran 2014 Pazartesi

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı

TOBB ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

TOBB ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU TOBB 2013 ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1-ÜYE SAYIMIZ 2013 yılı sonu itibari ile 48% artış ile 372 üyeye ulaşmış bulunuyoruz. 2010: 93 2011: 132 2012: 252 2013: 372 2014: 397(Haziran ayı itibari

Detaylı

KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ

KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ KELEBEKLER SINIFI EKİM AYI BÜLTENİMİZ BÜLTENİMİZDE NELER VAR? SINIF ETKİNLİKLERİMİZ BRANŞ DERSLERİMİZ SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ DEMOKRASİ DUVARI YÜZME ETKİNLİĞİMİZ SİNEMA GÜNÜMÜZ TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ EKİM

Detaylı

EYLÜL AYI VELİ BÜLTENİ

EYLÜL AYI VELİ BÜLTENİ ... 2010-2011 EYLÜL AYI VELİ BÜLTENİ Merhaba! Yine, yeni, yeniden birlikte olmanın coşkusu ve heyecanıyla bir aradayız. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında da sağlıkla, mutlulukla, oyunlarla, şenliklerle,

Detaylı

İSTANBUL MARMARA ROTARY KULÜBÜ Kuruluş Tarihi 11 Nisan 1978 Charter Tarihi 26 Mart 1980

İSTANBUL MARMARA ROTARY KULÜBÜ Kuruluş Tarihi 11 Nisan 1978 Charter Tarihi 26 Mart 1980 ROTARY Tarih:17.02/2014 Pazartesi Sevgili Rotaryen Dostlarımız, Dönemimizin 32 uncu, Kulübümüzün 1743 ıncı Toplantısını 17.02.2014 tarihinde Marmara Yelken Kulübü nde gerçekleştirdik. Guvernör Yardımcımız

Detaylı

Uluslararasi Inner Wheel in Dönemindeki teması. DESTEK UMUTLARI YEŞERTİR dir.

Uluslararasi Inner Wheel in Dönemindeki teması. DESTEK UMUTLARI YEŞERTİR dir. Uluslararasi Inner Wheel in 2009-2010 Dönemindeki teması DESTEK UMUTLARI YEŞERTİR dir. 2009-2010 Dönemi Yönetim Kurulu (Soldan saga) Sevim Egemen (Sekreter), Birgül Beyatlı (Asbaşkan), Müge Hastürk (Başkan),

Detaylı

Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016

Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:2 Haziran 2016 1 KÜTÜPHANE ORYANTASYON HAFTASI 3 BİLGİ OKURYAZARLIĞI HAFTASI 4 YAZI TÜRLERİNİ TANIYORUZ 5 BİLİMSEL ARAŞTIRMA BASAMAKLARI DERSİMİZ 6

Detaylı

Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu

Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu www.munbit.org Tanıtım Dosyası 02 Müteşebbis Üniversiteliler Bilgi İletişim Topluluğu MÜNBİT, dünyayı değiştireceğine inanan, engelleri aşacağını bilen,

Detaylı

ARDAHAN İL MÜFTÜLÜĞÜ AİLE İRŞAT VE REHBERLİK BÜROSU FAALİYETLERİ 2012

ARDAHAN İL MÜFTÜLÜĞÜ AİLE İRŞAT VE REHBERLİK BÜROSU FAALİYETLERİ 2012 ARDAHAN İL MÜFTÜLÜĞÜ AİLE İRŞAT VE REHBERLİK BÜROSU FAALİYETLERİ 2012 Ardahan da Aile İrşat ve Rehberlik Büromuz 09 Ocak 2012 tarihinde kurulmuştur. AİRB Çalışma Odası TANITIM BROŞÜRÜMÜZ Büromuzun kurulduğu

Detaylı

2430. BÖLGE ANKARA OSTİM ROTARY KULÜBÜ http://www.ostimrotary.org.tr Yazışma Adresi : 30. Sok. no: 113 Ostim ANKARA Tel: 385 15 23 / Faks: 354 79 61 e-mail: cenkaraca@tnn.net / otkur@hotmail.com 11. Grup

Detaylı

Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2013-2014 Dönemi Başkanlar Eğitim Semineri(BES) ve Eğitim Asamblesi Antalya da yapıldı.

Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2013-2014 Dönemi Başkanlar Eğitim Semineri(BES) ve Eğitim Asamblesi Antalya da yapıldı. Uluslararası Rotary 2430. Bölge 2013-2014 Dönemi Başkanlar Eğitim Semineri(BES) ve Eğitim Asamblesi Antalya da yapıldı. UR 2430. Bölge 2013-2014 Dönemi Bes ve Eğitim Asamblesi 3-7 Nisan 2013 de Antalya

Detaylı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı

Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Fethiye den 7 Kooperatif Ulaşımda Dönüşüme Katıldı Muğla Büyükşehir Belediyesi nin il genelinde sürdürdüğü Ulaşımda Dönüşüm Projesi ne Fethiye İlçesinde faaliyet gösteren 7 kooperatif daha katıldı. Muğla

Detaylı

YALIN YÖNETİM DE İLETİŞİM SÜRECİ

YALIN YÖNETİM DE İLETİŞİM SÜRECİ YALIN YÖNETİM DE İLETİŞİM SÜRECİ Değişim olmadan gelişim olmaz. Değişim yönetiminin kullandığı araçlardan en vazgeçilmezi ise İLETİŞİM dir. Yeşim de insan odaklı bakış açımızın simgesi olan Önce İnsan

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015)

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015) 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

TÜRKİYE DEPREM VAKFI TANITIM & DEPREM ZİRVESİ SPONSORLUK DOSYASI

TÜRKİYE DEPREM VAKFI TANITIM & DEPREM ZİRVESİ SPONSORLUK DOSYASI 2014 DEPREM ZİRVESİ TÜRKİYE DEPREM VAKFI TANITIM & DEPREM ZİRVESİ SPONSORLUK DOSYASI www.turkiyedepremvakfi.org.tr tdv@turkiyedepremvakfi.org.tr twitter: twitter.com/tdvakfi facebook: facebook.com/turkiyedepremvakfi

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlikler ve akademik, açıdan birbirini izleyen birçok çalışma yaptık.

Detaylı

Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber. Genel Merkezde Çay Partisi

Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber. Genel Merkezde Çay Partisi Öğrencilerimizden Haber... Öğrencilerimizden Haber Genel Merkezde Çay Partisi GGıda Mühendisleri Odası nın Ankara üniversiteleri temsilcilikleri arasında yaptıkları çay partisi Mart ayında gerçekleşti.

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 )

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

BAŞKANIMIZ SERHAT SOYDAN DÖNEM FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKANIMIZ SERHAT SOYDAN DÖNEM FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRDİ BAŞKANIMIZ SERHAT SOYDAN DÖNEM FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRDİ Bugün tüm Türkiye de okullar sömestr tatiline girdi. Çocuklarımız yarıyılda çalışmalarının neticesini karnelerinde gördüler.

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

gölcük rotary kulübü

gölcük rotary kulübü gölcük rotary kulübü Kuruluş Tarihi : 19.03.1993 Charter Tarihi : 23.04.1997 2012013 DÖNEMİ Sakuji Tanaka UR. BAŞKANI 2012-2013 Dönemi Rtn. Sait FEYZİOĞLU UR. 2420 Bölge Guvernörü 2012-2013 Dönemi Rtn.Nuri

Detaylı

HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI

HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI 1.GÜNDEM MADDESİ: 5393 SAYILI Belediye kanununun 76.maddesi gereğince İçişleri - Darıca lı Gençlerin genç yaşta tecrübe edinmeleri

Detaylı

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON S P O N S ORLU K DOSYASI 17 19 20 21 M AY I S TRABZON Kodla17 Takvimi Etkinlik Tarihleri ve Saati Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi 19 20 21 MAYIS 2017 10:00 18:00 2017

Detaylı

2.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ

2.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ 2.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ Sayın Velimiz, 22 Ekim 2012-14 Aralık 2012 tarihleri arasındaki ikinci temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB kazanımlarına

Detaylı

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ TED OKULLARI ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMLERİ İNGİLİZCE BÖLGESEL 10.01.2015 tarihinde TED okullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla TED Samsun Koleji nde Bölgesel

Detaylı

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 2017-2018 Güz YY Bölüm Koordinatörü: Prof.Dr. Nurşen SAKLAKOĞLU DERSİN AMACI; Öğrencilerin bilgi, birikim, araştırma becerileri ve yaratıcılıklarını

Detaylı

NİSAN 2014. KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan-Mayıs- Haziran) FAALİYET RAPORU

NİSAN 2014. KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan-Mayıs- Haziran) FAALİYET RAPORU NİSAN 2014 KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan ) FAALİYET RAPORU AY HAFTA 2013 FAALİYET PLANINIZA GÖRE BU HAFTA FAALİYETLERİNİZ İletişim Akademi Projesi 2 (Uygulamalı İletişim, Etkili

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (19 Aralık 2016-10 Şubat 2017) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

BASKETBOLCULARIMIZ KAYSERİ İL KARMASINDA..

BASKETBOLCULARIMIZ KAYSERİ İL KARMASINDA.. Basketbolda doymuyoruz.. galibiyete Yıldız Kız Basketbol Takımımız Osman Kavuncu Ortaokulu ve Sema Yazar Ortaokulu ile yaptığı maçları farklı bir skorla kazanmıştır. Yoluna devam eden takımımızı tebrik

Detaylı

TARİH ETKİNLİKLER UYGULAMA

TARİH ETKİNLİKLER UYGULAMA KONU BAŞLIĞI: ÇÖP VE ATIK TARİH ETKİNLİKLER UYGULAMA EKİM 2016 * Eko okul komitesininoluşturulması. *Eko okul timinin oluşturulması. * Eko Okul panosunun yer tespiti ve içeriğinin belirlenmesi. * Tüm okulun

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN 1. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (31 Ekim- 16 Aralık 2016 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. VELİ BÜLTENİ ARILAR OKULDA! REHBERLİK Oryantasyon haftasında anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü olarak:

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ HAZİRAN 2015

KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ HAZİRAN 2015 KÜLTÜR VE SOSYAL IŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ HAZİRAN 2015 65 YAŞ ÜSTÜ İLE ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARETLERİMİZ 28 Mayıs 2015 Perşembe günü Müstecep, Vakıfiğdemir ve Deliler Mahallelerine gidip, ihtiyaç

Detaylı

ÇADED ÇARDAK AĞAÇLANDIRMA, DOĞA VE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ STRATEJİK EYLEM PLANI ÇALIŞTAY RAPORU

ÇADED ÇARDAK AĞAÇLANDIRMA, DOĞA VE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ STRATEJİK EYLEM PLANI ÇALIŞTAY RAPORU ÇADED ÇARDAK AĞAÇLANDIRMA, DOĞA VE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ STRATEJİK EYLEM PLANI ÇALIŞTAY RAPORU Çardak, DENİZLİ Kasım 2013 1 1. ÇALIŞTAYIN AMACI VE YÖNTEMİ ÇADED in kuruluş amaçlarına ulaşabilmesi

Detaylı

E-Devlet ve Veri Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği

E-Devlet ve Veri Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği 2 E-Devlet ve Veri Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği TEKNOLOJİ Başkent te BULUŞUYOR 4 2 kamu vizyonu teknoloji geleceği içindekiler 1. Kamu Teknoloji Platformu 2. Organizasyon Hakkında 3. Organizasyon

Detaylı

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ Farkındalık Kampı 3 Mayıs 2014 Kuşadası Arora Otel de ikincisini organize ettiğimiz bu etkinliğimizde her şeyin bir arada olduğu bir etkinlikti. Alanında uzman bir eğitmen

Detaylı

Vanlı futbolcu kızlar Bodrum da kamp yapıyor

Vanlı futbolcu kızlar Bodrum da kamp yapıyor Vanlı futbolcu kızlar Bodrum da kamp yapıyor Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon un davetiyle Bodrum a gelen Vanlı futbolcu kızlar Bodrum da kamp yapıyor. Van Mustafa Cengiz Ortaokulu Mor Menekşeler

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TED İSTANBUL KOLEJİ

İLKOKUL BÜLTENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TED İSTANBUL KOLEJİ İLKOKUL BÜLTENİ İLKOKUL BÜLTENİ İL Yıl: 7 Hafta:16 Sayı :15 Bülten Tarihi: 23 Aralık 2016 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TED İSTANBUL KOLEJİ İLKOKUL BÜLTENİ Aralık ayı ara tatilimiz 23 Aralık 2016 Cuma

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016)

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

İçindekiler CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ

İçindekiler CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ İçindekiler CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ 1 CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ 10 KASIM TÖRENİMİZ... 2 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESİM SERGİMİZ... 2 EĞİTİMDE İZLERİMİZ... 3 DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASINI KUTLUYORUZ!......

Detaylı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU NİSAN 2015

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU NİSAN 2015 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU NİSAN 2015 ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR, BUGÜNÜN ÇOCUĞUNU YARININ BÜYÜĞÜ OLARAK YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN İNSANLIK

Detaylı

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi EKİM KASIM ARALIK 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL TAKVİMİ TARİH ETKİNLİĞİN ADI YER KATILIMCILAR SORUMLU BİRİM/KİŞİLER 1 26 Eylül 2015 Cumartesi 2 27 Eylül 2015 Pazar 3 28 Eylül 2015 Pazartesi Okul Spor

Detaylı

KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV İLK VE ORTAOKULU 2017/2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YILLIK ETKİNLİK TAKVİMİ

KARŞIYAKA ÖZEL TAKEV İLK VE ORTAOKULU 2017/2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YILLIK ETKİNLİK TAKVİMİ 1 AĞUSTOS SALI 2 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 3 AĞUSTOS PERŞEMBE 4 AĞUSTOS CUMA 5 AĞUSTOS 6 AĞUSTOS PAZAR 7 AĞUSTOS PAZARTESİ 8 AĞUSTOS SALI 9 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 10 AĞUSTOS PERŞEMBE 11 AĞUSTOS CUMA 12 AĞUSTOS 13 AĞUSTOS

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN (28 Ekim 2013-13 Aralık 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz

Detaylı

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Köy Okulu Ziyareti 23 Nisan 2014 İzmir Bayındır Yakacık Köyü İlköğretim Okulunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nda ziyaret

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlikler ve akademik,açıdan birbirini izleyen birçok çalışma yaptık.

Detaylı

ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN

ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN ÇANTA VE KIRTASİYELER ONİKİŞUBAT TAN Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi, 124 okulda 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Başkan Mahçiçek, Çocuklar,

Detaylı

Defne Öztürk: Atatürk ün herkes mutlu ve özgür olsun diye hediye ettiği bayramdır.

Defne Öztürk: Atatürk ün herkes mutlu ve özgür olsun diye hediye ettiği bayramdır. 30.10.2015 DENİZATI ndan Herkese Merhaba! Haftanın ilk günü sohbet saatimizde herkes hafta sonu neler yaptığını anlattı. Duvarda asılı olan Atatürk resimlerine dikkat çeken öğretmenimiz onu neden asmış

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

BATMAN VALİLİĞİ PROJELER KOORDİNASYON MERKEZİ SODES PROJELERİ

BATMAN VALİLİĞİ PROJELER KOORDİNASYON MERKEZİ SODES PROJELERİ BATMAN VALİLİĞİ PROJELER KOORDİNASYON MERKEZİ AMAÇ HEDEF GRUP Çocuklar ve gençlerin kültürel ve sanatsal becerilerini geliştirerek, kültür ve sanat alanında gelişimine katkıda bulunmak ve onları kültür

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat-27 Mart 2015 )

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat-27 Mart 2015 ) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat-27 Mart 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında, disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

KASIM AYI BÜLTENİMİZ

KASIM AYI BÜLTENİMİZ KASIM AYI BÜLTENİMİZ BÜLTENİMİZDE NELER VAR? SINIF ETKİNLİKLERİMİZ DEMOKRASİ DUVARI EĞİTİMİMİZ SİNEMA GÜNÜMÜZ OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ BRANŞ DERSLERİMİZ MUTFAK ETKİNLİKLERİMİZ AİLE KATILIMI

Detaylı

HAZIRLAYANLAR 4D SINIFINDAN DENİZ ARIKAN SELİN YAĞMUR ÇAKMAK DOĞA SU TOPRAK ASU LAL ÖCALAN ŞİMAL ÖZER. Danışman Öğretmen Aslı Çakır

HAZIRLAYANLAR 4D SINIFINDAN DENİZ ARIKAN SELİN YAĞMUR ÇAKMAK DOĞA SU TOPRAK ASU LAL ÖCALAN ŞİMAL ÖZER. Danışman Öğretmen Aslı Çakır HAZIRLAYANLAR 4D SINIFINDAN DENİZ ARIKAN SELİN YAĞMUR ÇAKMAK DOĞA SU TOPRAK ASU LAL ÖCALAN ŞİMAL ÖZER Danışman Öğretmen Aslı Çakır 2010 İÇİNDEKİLER 1. Giriş... 1 2. Front Page İle Web Tasarımı... 1 3.

Detaylı

07-17 Ağustos 2009 - Rusya " 2009 - Trust The World" Rusya

07-17 Ağustos 2009 - Rusya  2009 - Trust The World Rusya 07-17 Ağustos 2009 - Rusya " 2009 - Trust The World" Rusya 16 Ağustos 27 Ağustos tarihleri arasında Rusya nın Karalia Bölgesinde yapılan Uluslar Arası Gençlik Ödülü kampına Türkiye den altı kişilik bir

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI KİRAMİ REFİA ALEMDAROĞLU ANADOLU LİSESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ ANKARA-2017 SIRA NO TARİH ETKİNLİK SORUMLU BİRİM E Y L Ü L 1 05.09.2017 salı Öğretmenlerin

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; bu yılı oldukça yoğun geçirdik. Sanat, spor, sosyal etkinlik ve akademik, açıdan birbirini izleyen

Detaylı

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GASTRONOMİ VE DEGÜSTASYON KULÜBÜ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GASTRONOMİ VE DEGÜSTASYON KULÜBÜ BuGusto BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GASTRONOMİ VE DEGÜSTASYON KULÜBÜ BuGusto Hakkında Etkinlikler Gastronomi Festivali İletişim BuGusto Hakkında Etkinlikler Gastronomi Festivali İletişim BuGusto Hakkında İlginin

Detaylı

ODTÜ ÜLKEM KOLEJİ 2014-2015 ARALIK AYI BÜLTENİ

ODTÜ ÜLKEM KOLEJİ 2014-2015 ARALIK AYI BÜLTENİ ODTÜ ÜLKEM KOLEJİ 2014-2015 ARALIK AYI BÜLTENİ Hemşiremiz Nazile Türemiş,1. sınıf öğrencilerimize ''El Temizliği ve Hijyen'' konusunda sunum yaptı. Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı koordinatörlerimiz, Mahmut

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; Mayıs ve Haziran aylarında planlanan konuları işldik ve belirlenen etkinlikleri gerçekleştirdik.

Detaylı

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (14 Mart- 22 Nisan 2016 )

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (14 Mart- 22 Nisan 2016 ) 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (14 Mart- 22 Nisan 2016 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

TÜRKİYE MÜZİK VE DANS FUARI 2015 08-11.10.2015. Müzik, Dans ve Sahne Ekipmanları, Etkinlik Organizasyonu ve İletișim Teknolojileri Fuarı ORGANİZATÖR

TÜRKİYE MÜZİK VE DANS FUARI 2015 08-11.10.2015. Müzik, Dans ve Sahne Ekipmanları, Etkinlik Organizasyonu ve İletișim Teknolojileri Fuarı ORGANİZATÖR TÜRKİYE MÜZİK VE DANS FUARI 2015 08-11.10.2015 Müzik, Dans ve Sahne Ekipmanları, Etkinlik Organizasyonu ve İletișim Teknolojileri Fuarı ORGANİZATÖR HKF FUARCILIK A.Ș. Barbaros Bulvarı 163/2 34349 Beșiktaș/

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak 1. Dönemi gururla tamamladık. Öğrencilerimiz dönem boyunca akademik çalışmaların yanı sıra sosyal

Detaylı

KENDİMİZİ DÜZENLEME BİÇİMİMİZ

KENDİMİZİ DÜZENLEME BİÇİMİMİZ 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ DÜZENLEME BİÇİMİMİZ (24 Mart 9 Mayıs 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında (24 Mart 2014-09 Mayıs 2014) tarihleri arasında işlediğimiz

Detaylı

ÖZEL ANAKENT İLKOKULU. 2013-2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM DÖNEMİ DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ MART NİSAN FEDAKARLIK FEDAKARLIK BİLİNCİ

ÖZEL ANAKENT İLKOKULU. 2013-2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM DÖNEMİ DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ MART NİSAN FEDAKARLIK FEDAKARLIK BİLİNCİ ÖZEL ANAKENT İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM DÖNEMİ DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ MART NİSAN FEDAKARLIK FEDAKARLIK BİLİNCİ FEDAKARLIK & YARDIMSEVERLİK 02.05.2014 3K Yardım Kampanyamızla Kardeş Okulumuza

Detaylı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için kullanıp attığımız bazı ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (11 Mayıs -19 Haziran 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM (Association for Computing Machinery) 100.000 i aşkın üyesiyle alanında dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip, eğitsel ve bilimsel bir bilişim topluluğudur. 1947

Detaylı

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası

Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası Temmuz 15, 2015-4:50:00 Başbakan Ahmet Davutoğlu, salonda bulunanlara, "Bayrama ulaşmadan önce bir bayramı daha sizlerle yapabilmek için bu atama merasimi gerçekleştirme

Detaylı

PROJENİZ KAPSAMINDA İŞBİRLİĞİ YAPTIĞINIZ TOYOTA BAYİSİNİN ADI: ESKİŞEHİR TOYOTA PLAZA SARAR

PROJENİZ KAPSAMINDA İŞBİRLİĞİ YAPTIĞINIZ TOYOTA BAYİSİNİN ADI: ESKİŞEHİR TOYOTA PLAZA SARAR PROGRAM: EKO-OKULLAR PROGRAMI PROJE: ÇEVRE VE YENİLİKÇİ FİKİRLER PROJESİ ETAP: 5 ETAP KONU: SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM OKUL ADI ve İLİ: 1.HAVA İKMAL BAKIM MERKEZİ İLKOKULU-ESKİŞEHİR PROJENİZ KAPSAMINDA İŞBİRLİĞİ

Detaylı

oranında arttırmak Diploma notu ortalamasını her yıl % 2 oranında arttırmak (76.069 )

oranında arttırmak Diploma notu ortalamasını her yıl % 2 oranında arttırmak (76.069 ) EĞİTİME DESTEK HİZMETLERİ KURUMSAL YAPININ İYİLEŞTİRİLMESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM EĞİTİM-ÖĞRETİM 1 ÖĞRENCİLERİN AKADEMİK BAŞARILARINI ARTTIRMAK DUMLUPINAR İLKÖĞRETİM OKULU PLAN- HEDEF LUK TABLOSU TEMA AMAÇ HEDEFLER

Detaylı