Sanat. RitimArt. Müzik. Kültür. Organizasyon

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sanat. RitimArt. Müzik. Kültür. Organizasyon"

Transkript

1 Sanat RitimArt Müzik K Ü L T Ü R S A N A T T U R I Z M V E O R G A N İ Z A S Y O N Kültür Organizasyon

2 Hakkımızda

3 Hayatın Ritmini Yakala RitimArt Perküsyon Atölyesi 2003 yılında Mustafa Kemal Çokşen önderliğinde kurulan RitimArt Perküsyon Atölyesi, Dünya coğrafyasından Arap, Hint, Latin ve Afrika, Anadolu dan Türk Halk, Türk Sanat ve Alaturka ezgilerini baz alan düzenlemeleriyle yerli ve yabancı bir çok şarkı eşliğinde ritim eğitimleri vermekte ve bir çok organizasyonlara katılmaktadır. Zengin ve popüler müzik repertuarı ile tamamen profesyonel müzisyenlerden oluşan RitimArt Orkestraları kurumsal şirketlere, kişisel organizasyonlara ve genel etkinliklere yaratıcı katılımlar sunmaktadır. Kurumsal şirketler için; açılış ve özel(yılbaşı, kutlama vb.) davetlerde, workshoplarda, outdoor etkinliklerinde, Kişisel organizasyonlar için; istenilen konsepte göre doğum günü partilerinde, düğünlerde, yıldönümlerinde, genel etkinlikler için; uluslararası ya da yöresel festival, bayram, karnaval ve özel (öğretmeler günü, sağlık haftası vb.) günlerde yer almaktadır. Ayrıca RitimArt Perküsyon Atölyesi, reklam, tanıtım video ve görsel sanat işlerinizi renklendiren çalışmalarda bulunmaktadır. RitimArt Perküsyon Atölyesi, belli aralıklarla dönemsel olarak amatör müzik severlere ders vermekte ve bu gruplarla eğlenceli organizasyonlara katılmaktadır.

4 Kurucumuz Müzisyen Eğitmen Sanat Organizatörü Görsel Kareograf Mustafa Kemal ÇOKŞEN Kurucumuz Yazar HAKKINDA 1990 lı yılların başlarında müziğe başlayan ve uzun yıllar Okay Temiz le birlikte çalışan Mustafa Kemal Çokşen yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi nde (MSM) perküsyon eğitmenliği vermiş, sanat merkezi bünyesinde kurduğu ritim topluluğuyla bir çok konsere imza atmıştır. M.S.M. Tiyatrosu nun sezonunda sahneye koyduğu Tuhaf Bir Aile adlı oyunun ritim koreografisini hazırlayıp öğrencileri ile birlikte 52 gösteri boyunca canlı performans gerçekleştirmiştir. Müzik dışında 2004 yılında, 17 Ağustos depreminde yaşadıklarını ve yapılan çalışmaları kaleme aldığı Çadırkent Günlüğü adlı kitabını yayınlayan Çokşen halen müzik hayatına kurduğu RitimArt Perküsyon Atölyesinde RitimArt Elegance Orkestra, RitimArt Balkan Orkestrası, DJ&Perküsyon performansları ve RitimArt Latino, RitimArt Davul Şov, RitimArt Varil Şov gibi değişik perküsyon çalışmaları ile devam etmektedir.

5 Kurumsal Ritim Kurumsal & Ritim Katılımcıların belli bir süreç içerisinde periyodik ritim çalışması yaparak, orkestra ile uyumlu ritim topluluğu oluşturması ve bu oluşumun sergilenmesini içeren ritim çalışmasıdır. Bu çalışma ile ekip ruhu ve kurum içi iletişimi güçlendirmeyi hedef alınır. DenizBank

6 Outdoor & Outdoor Ritim Ritim Katılımcıların yapılan outdoor aktivitelerin (doğa yürüyüşleri, kano, kamping vb.) ardından yapacakları ritim çalışması ile hem günün yorgunluğunu atmalarını hem de eğlenceli bir şekilde rahatlamalarını sağlayan açık mekanda gerçekleştirilen ritim çalışmasıdır. Turkcell

7 Ritim & Ritim Workshop Workshop Katılımcıların kendilerine verilen ritim enstrümanları ile orkestranın çaldığı değişik ritimlere uyumunu sağlayan, ekip çalışması ve paylaşımı pekiştirici ortalama 1-2 saat süreli ritim çalışmasıdır. Ritim eğitimi ile eğlenceyi iç içe geçiren bu aktiviteyi ülkemizin saygın birçok kurum ve kuruluşunda başarı ile gerçekleştirdik. Denizbank

8 Kurumsal Organizasyon Kurumsal & Organizasyon Kurum ve kuruluşların açılış, özel toplantı, tanıtım, fuar ve kutlama gibi organizasyonlarında gerekli tüm ihtiyaçların (konser, müzisyen, ses ve ışık sistemleri, dans, süsleme, yemek vb.) karşılandığı çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir. Akbank

9 Orkestralarımız

10 Orkestralarımız RitimArt BALKAN Orkestrası RitimArt Balkan Orkestrası, Balkan ve Rumeli halk ezgileriyle klasik Türkçe pop parçalarını nefesli ve vurmalı enstrümanların ağırlıklı olduğu bando görünümündeki orkestrayla yorumlayarak müzikseverlere unutamayacakları bir müzik şöleni sunmaktadır.

11 Orkestralarımız RitimArt BANDO Çeşitli spor müsabakalarında ve farklı kuruluşların organizasyonlarında sahne alan bandomuz EURO BASKET 2011 de Almanya ve Litvanya da milli takımımıza ritimleriyle destek vermiş olup 2012 sezonundan bu yana Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Beşiktaş Integral Forex ve İstanbul BBSK nın resmi bandosudur. Ayrıca sezonunda KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı maçlarında da çalan RitimArt Bando 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası hazırlık maçlarında ritimleriyle yine milli takımımızın yanında yer almıştır.

12 Orkestralarımız RitimArt BRASS&DRUMS Nefesli ve vurmalı enstrümanlardan oluşan grubumuz özel davetlerinizde, açılış, fuar, kokteyl ve lansmanlarda yerli ve yabancı eserlerden oluşan geniş repertuarıyla sizin ve konuklarınızın zevkle dinleyecekleri eserler sunmaktadır. Orkestramız açık ya da kapalı mekan organizasyonlarında davetli sayısına göre akustik ya da ses sistemli olarak hizmet vermektedir.

13 Orkestralarımız RitimArt ELEGANCE RitimArt Elegance orkestrası geçmişten günümüze, yerli-yabancı geniş repertuarı ve unutulmayan şarkılarla sizlerle birlikte. Deneyimli müzisyenlerden oluşan orkestramız, özel davetlerinizin yanı sıra uzun yıllardır Türkiye'nin büyük kuruluşlarının organizasyonlarında da performanslarını sergilemektedir.

14 Orkestralarımız RitimArt LATİNO Rumba, Salsa, Cha Cha ve Sambalar... Latin müziğinin sevilen parçalarını yorumlayan grubumuzun renkli performanslarıyla özel günlerinizde Latin müziğine ve dans etmeye doyacaksınız.

15 Orkestralarımız RitimArt DJ & Perküsyon DJ ve Perküsyonun benzersiz uyumuyla hem 70 lerden günümüze damgasını vurmuş parçalarla geçmişe yolculuk yapacak hem de DJ tarafından istekleriniz doğrultusunda çalınan parçalara eşlik eden perküsyon sanatçılarımızla canlı müziğin tadına varacaksınız.

16 Orkestralarımız Ritim SHOW Su ve ışık gösterileri eşliğinde yaptığımız ritim performanslarımızda izleyeceğiniz görsel şovlarımız uzun yıllar hafızanızdan silinmeyecek.

17 TV Programları

18 Kanal D BEYAZ & SHOW İlk olarak 2008 yılında Beyaz Show a katılan RitimArt Perküsyon Topluluğu 2013 te de ritimleriyle yıl boyu tribünlerden desteklediği Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı yla birlikte Beyaz Show daydı.

19 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik spor ritim Kanal D - Beyaz Show İlk olarak 2008 yılında Beyaz Show a katılan RitimArt Perküsyon Topluluğu 2013 te de ritimleriyle yıl boyu tribünlerden desteklediği Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı yla birlikte Beyaz Show daydı. Orkestra: RitimArt BANDO Tarih: 23 Mart 2013 Müşteri: - Yer: Kanal D Stüdyoları

20 Haber Türk & SABA TÜMER LE BU GECE 2008 yılında Haber Türk Televizyonu nda yayınlanan Saba Tümer le Bu Gece Programı na konuk olan grubumuz repertuarında ki yerli ve yabancı parçaları seslendirdi.

21 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik eğlence ritim Haber Türk - Saba Tümer le Bu Gece 2008 yılında Haber Türk Televizyonu nda yayınlanan Saba Tümer le Bu Gece Programı na konuk olan grubumuz repertuarında ki yerli ve yabancı parçaları seslendirdi. Orkestra: Tarih: 2009 RitimArt Perküsyon Müşteri: - Yer: Haber Türk Stüdyoları

22 Kanal Türk HAYATA &GÜLERKEN 2011 yılında Ece Erken ve Davut Güloğlu nun hazırlayıp sunduğu, Kanal Türk Televizyonu nda yayınlanan programa konuk olan ve repertuarındaki parçaların yanı sıra program konuğu sanatçılara da ritimleriyle eşlik eden grubumuz stüdyodaki konuklardan ve televizyon izleyicilerinden büyük beğeni aldı. Aynı yıl ikinci defa programa konuk olan RitimArt Perküsyon Topluluğu bu kez sergilediği Varil Show ile ilgiyle izlendi.

23 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik eğlence ritim Kanal Türk - Hayata Gülerken 2011 yılında Ece Erken ve Davut Güloğlu nun hazırlayıp sunduğu, Kanal Türk Televizyonu nda yayınlanan programa konuk olan ve repertuarındaki parçaların yanı sıra program konuğu sanatçılara da ritimleriyle eşlik eden grubumuz stüdyodaki konuklardan ve televizyon izleyicilerinden büyük beğeni aldı. Aynı yıl ikinci defa programa konuk olan RitimArt Perküsyon Topluluğu bu kez sergilediği Varil Show ile ilgiyle izlendi. Orkestra: Tarih: 2011 RitimArt Perküsyon Müşteri: - Yer: Kanal Türk Stüdyoları

24 Haber Türk BURASI &HAFTASONU Haber Türk Televizyonu nda yayınlanan Burası Hafta Sonu Programı nın 2009 Seçim Programı na konuk olan grubumuz gün boyu ritimleriyle televizyon izleyicilerinin karşısındaydı.

25 Kanal Türk & RAMAZAN NEŞESİ Sevcan Orhon ve Burak Kut un hazırlayıp sunduğu Ramazan Neşesi Programı na konuk olan RitimArt Perküsyon Topluluğu hem stüdyodaki konuklara hem de televizyon karşısında ki izleyicilere Davul Show'la hoş dakikalar yaşattı.

26 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik Davul şov ritim Kanal Türk - Ramazan Neşesi Sevcan Orhon ve Burak Kut un hazırlayıp sunduğu Ramazan Neşesi Programı na konuk olan RitimArt Perküsyon Topluluğu hem stüdyodaki konuklara hem de televizyon karşısında ki izleyicilere Davul Show'la hoş dakikalar yaşattı. Orkestra: Tarih: 2014 RitimArt Show Müşteri: - Yer: Kanal Türk Stüdyoları

27 As TV GÜNÜ & YAKALA Bursa nın en çok izlenen yerel televizyonu AS TV de yayınlanan Günü Yakala programına konuk olan RitimArt Perküsyon topluluğu, ekran başındakilere ve stüdyodaki konuklara eğlenceli bir müzik şöleni sundu.

28 Türk max HER ŞEY & DAHİL Seray Sever ve Oktay Kaynarca nın hazırlayıp sunduğu Türk max da yayınlanan Her şey Dahil Programı na RitimArt Perküsyon Topluluğu olarak 2008 yılında iki kez konuk olduk.

29 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik eğlence ritim Türkmax- Her şey Dahil Seray Sever ve Oktay Kaynarca nın hazırlayıp sunduğu Türk max te yayınlanan Her şey Dahil Programı na RitimArt Perküsyon Topluluğu olarak 2008 yılında iki kez konuk olduk. Orkestra: Tarih: 2008 RitimArt Perküsyon Müşteri: - Yer: Türk max Stüdyoları

30 Festivaller

31 Uluslararası Yilan Festivali TAYVAN yılında Tayvan da düzenlenen International Yilan Rain Festival de RitimArt Perküsyon Topluluğu olarak ülkemizi ritim ve danslarımızla temsil ettik. Müziğimiz hem Tayvanlılar hem de farklı ülkelerden festivale katılan diğer gruplar tarafından büyük ilgi toplarken festivalin ardından bir ay boyunca 6 parçadan oluşan demomuz merkezi radyo sistemi de olan Tayvan Ticaret Merkezi nde yayınlanmaya devam etti.

32 Uluslararası İznik Festivali İZNİK İlk yılından itibaren katılmaktan mutluluk duyduğumuz Uluslararası İznik Festivali'nin üçüncüsünde de RitimArt Perküsyon Topluluğu olarak yine İznik teydik. İznik halkı'nın ve yabancı misafirlerin ilgiyle izlediği konserimiz gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

33 Kadıköy Festivali KADIKÖY Tarihi Çarşı'nın günlük yaşamına renk ve enerji katan festivalde vurmalı ve nefesli çalgılarla Kadıköy sakinlerine güzel dakikalar yaşattık.

34 Kafkasör Festivali ARTVİN Artvin de geleneksel olarak yapılan ve 2010 da 30 üncüsü düzenlenen Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali ne ritimlerimizle renk kattık. 3 gün boyunca devam eden etkinlikler kapsamında verdiğimiz konserlerde Artvinliler RitimArt'ın müzikleriyle coşkulu ve eğlenceli zamanlar geçirdiler.

35 İşçi Filmleri Festivali TAKSİM 7. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali açılışında RitimArt Perküsyon Topluluğu'nun ritimleri eşliğinde Tünel'de başlayan yürüyüş İstiklal Caddesi boyunca devam etti.

36 SULTANAHMET Bab-ı AliFestivali Bab-ı Ali Şenliği nde sahne alan RitimArt Perküsyon Topluluğu sahneye katılanları vurmalı çalgılar eşliğinde ve sahne performanslarıyla coşturdu. Türk halk müziğinden Afrika müziğine kadar pek çok farklı kültür ve coğrafyadan örnekler sunan grubumuz izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

37 Kadırga Festivali KADIRGA 2011 yılında katıldığımız festivalde semt halkına eğlenceli dakikalar yaşattık.

38 RitimWorkshop

39 ECZACIBAŞI İLAÇ WORKSHOP Spor Inspiration Ritim Müzik DEDEMAN HOTEL RitimArt BANDO Orkestramız 2014 yılı içerisinde Eczacıbaşı İlaç firmasının çalışanları için düzenlediği workshopta tezahürat eğitimi verdi. Workshop ta yapılan yarışma kapsamında 4 farklı gruba ritim enstrümanları eşliğinde ayrı ayrı tezahüratlar öğretildi. En büyük coşkuyla yapılan en iyi tezahürat Eczacıbaşı yönetimi tarafından seçilerek ödüllendirildi.

40 ACIBADEM SİGORTA WORKSHOP Eğlence Inspiration Ritim Müzik MODA DENİZ KULÜBÜ Acıbadem Sigorta çalışanları ile her yıl farklı konseptte düzenlediğimiz etkinliklerle birlikteyiz. İlk olarak 2010 da "Dönüşüm Başlıyor" sloganıyla yeni yıla hazırlanan Acıbadem Sigorta çalışanlarıyla gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmasında katılımcılar keyifli zaman geçirerek yoğun iş stresini üzerlerinden attılar. Aynı yıl Kalamış Murphy de gerçekleşen yeni yıl kutlamasında RitimArt Elegance Orkestra nın geçmişten günümüze yerli- yabancı unutulmayan şarkılarıyla eğlenen Acıbadem Sigorta çalışanlarından oluşturduğumuz perküsyon topluluğu da gecenin sonunda mini bir konser verdi yılında da RitimArt Elegance Orkestra olarak Acıbadem Sigorta nın çalışanları için düzenlediği yeni yıl kutlamasında Moda Deniz Kulübü ndeydik. Yine bu yılda yıl boyu ritim çalışmalarımıza katılan Acıbadem Sigorta çalışanlarından bir grup gecenin sonunda verdiği konserle büyük beğeni topladı.

41 Videoyu izlemek için tıklayın! müzik dans ritim Acıbadem Sigorta Yeni Yıl Partisi RitimArt Elegance Orkestramız Acıbadem Sigorta nın çalışanları için her yıl düzenlediği Yeni Yıl Partisinde birbirinden eşsiz repertuarı ve sahne şovuyla sahne aldı. Acıbadem çalışanları sahnede darbukalarla orkestramıza eşlik ederek eğlenceye ortak oldular. Orkestra: RitimArt Elegance Tarih: 20 Aralık 2013 Müşteri: Yer: Acıbadem Sigorta Moda Deniz Kulübü

42 DENİZBANK WORKSHOP DENİZ AKADEMİ Müzik Inspiration Ritim İş Dünyası Denizbank çalışanlarıyla toplantı arası ritim molası yılından bu yana ritim çalışmalarımızla birlikte olduğumuz Denizbanklılarla en son gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda sekiz yüz Denizbanklıya ritim çaldırdık. Türk ezgilerinden latin müziğine Afrika ritimlerine dört farklı konseptte yaptığımız çalışmada katılımcılar hem haftanın yorgunluğunu ve stresini atarken hem de RitimArt la unutamayacakları bir etkinliğe imza attılar ve 2011 yıllarında 15 kişilik Denizbank (Deniz Akademi) çalışanıyla yıl boyu gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmalarının sonunda Deniz Akademililerin RitimArt Perküsyon Topluluğu ile birlikte verdikleri, Türkçe pop parçalarından Afrika ritimlerine kadar geniş bir repertuardan oluşan konseri de büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

43 HÜRRİYET KAMPÜS WORKSHOP Ritim Müzik Gazete HÜRRİYET KAMPÜS Hürriyet Gazetesi'nin üniversite öğrencileri için düzenlemiş olduğu Hürriyet Kampüs Etkinlikleri kapsamında İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle birlikte ritim atölyesindeydik. Katılımın çok yoğun olduğu çalışmada öğrenciler hem ritim çalmanın keyfini yaşarken hem de şarkılarımıza danslarıyla eşlik ederek eğlenceli zamanlar geçirdiler. Inspiration Basın Dans

44 HP WORKSHOP Teknoloji Müzik HP Daha önce Antalya da gerçekleştirdiğimiz ve ritimlerimizle yoğun iş temposunun stresini üzerinden atmanın mutluluğunu yaşayan HP çalışanlarıyla 2014 Nisan ayında bu sefer İzmir de birlikteydik. Latin parçalardan oluşan bu konserimizde de HP çalışanları toplantı arası keyifli dakikalar geçirdiler. Inspiration Ritim

45 COCA COLA İÇECEK WORKSHOP Müzik COCA COLA İÇECEK Coca Cola çalışanlarının Adile Sultan Kasrı nda gerçekleşen toplantısında Latin, Balkan ve Elegance Orkestra olarak gün boyu üç farklı konsepte verdiğimiz konserlerle çalışanlara toplantı arası keyifli zamalar yaşattık Inspiration Lezzet Dans

46 Workshop. Abdi İbrahim İlaç Fuarı İlaç Fuarı nda Abdi İbrahim İlaç Standında gerçekleştirdiğimiz ritim Show a fuara katılanlar büyük ilgi gösterdi. Mars Gıda Yılbaşı Partisi Mars Gıda'nın çalışanları için düzenlediği yeni yıl kutlamasında latin müziğinin sevilen parçalarını yorumlayan grubumuz RitimArt Latino, renkli performanslarıyla davetlileri coşturdu. Mondial Assistance Workshop Mondial Assistance çalışanları ile gerçekleştirdiğimiz ritim atölyesinde katılımcılar kendilerine verilen ritim enstrümanları ile hem ekip çalışması ve paylaşımı pekiştirici ritim eğitimi aldılar hem de eğlenceli zamanlar geçirerek yoğun iş stresini üzerlerinden attılar. İnci Akü Workshop İnci Akü çalışanlarından oluşan grubumuzla bir dönem boyunca gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmalarımızın sonunda verdiğimiz konserde kurum çalışanları arkadaşlarının performanslarıyla eğlenceli zamanlar geçirdiler.

47 Workshop. Viesmann Workshop Migros Workshop Viesmann Bayii Toplantısı kapsamında gerçekleştirdiğimiz ritim atölyesinde katılımcılar kendilerine verilen ritim enstrümanları ile hem ekip çalışması ve paylaşımı pekiştirici ritim eğitimi aldılar hem de eğlenceli zamanlar geçirerek yoğun iş stresini üzerlerinden attılar. Migros çalışanlarıyla gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmasında katılımcılar keyifli zaman geçirerek yoğun iş stresini üzerlerinden attılar. Turkcell Saklıköy Workshop Saklıköy'de gerçekleştirdiğimiz ritim atölyesinde Turkcell'liler hem şehrin dışında geçirdikleri bir hafta sonu ile hem de ritimlerimizle eğlenceli zamanlar geçirdiler. Sodexho Ritim Workshop Sodexho çalışanlarıyla gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmasında katılımcılar keyifli zaman geçirerek yoğun iş stresini üzerlerinden attılar.

48 Workshop. Hedef Alliance Workshop Hedef Alliance çalışanlarından oluşan grubumuzla bir dönem boyunca gerçekleştirdiğimiz ritim çalışmalarımızın sonunda verdiğimiz konserde kurum çalışanları arkadaşlarının performanslarıyla eğlenceli zamanlar geçirdiler. Türk Telekom Workshop RitimArt Perküsyon Topluluğu Türk Telekom tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında sahne aldı. KPMG Workshop Etkinliği Ekim 2012 Kadıköy Belediyesi Workshop Etkinliği 2008

49 Basın

50 Hürriyet Gazetesi -20 Ekim 2014

51 Milliyet Gazetesi -20 Ekim 2014

52 Akşam Gazetesi -27 Ekim 2013

53 Hürriyet Gazetesi -15 Ekim 2013

54 Vakıfbank Hayat Dergisi -2013

55 Hürriyet Gazetesi Pazar Eki 28 Ağustos 2011

56 Haber Türk Gazetesi 18 Ağustos 2011

57 Fanatik Gazetesi Web Sitesi 18 Ağustos 2011

58 Denizbank Takım Ruhu Dergisi Haziran/Temmuz 2011

59 Bizim Gazete -08 Haziran 2009

60 Cumhuriyet Gazetesi -24 Ekim 2009

61 Evrensel Gazete -07 Ağustos 2009

62 HurriyetDaily News -04 Ağustos 2009

63 İstanbul Gazetesi -2009

64 Tayvan Gazetesi 18 Ağustos 2009

65 Yaşayan Bursa Gazetesi 02 Haziran 2009

66 IBM Ortak Başarı Dergisi Ocak 2008

67 Kadıköy Gazetesi 23 Mayıs 2008

68 Metro Life Dergisi Temmuz/Ağustos 2008

69 İletişim

70 Adres Mühürdar Caddesi Evren Apt. No:77/1, Kadıköy/İstanbul/TÜRKİYE Telefon: 0 (216) Cep: 0 (532) Eposta: Web: t f İ y twitter.com/ritimartatolye facebook.com/groups/ritimart/ İnstagram.com/ritimart_perkusyon_toplulugu youtube.com/user/ritimart

Yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olduk

Yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olduk www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 570 10-16 OCAK 2011 Yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olduk Rektör Davut Aydın Rektör Prof. Dr. Aydın

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

KEYiFLi ANLARLA, DOLU DOLU ÜÇ YIL

KEYiFLi ANLARLA, DOLU DOLU ÜÇ YIL KEYiFLi ANLARLA, DOLU DOLU ÜÇ YIL Tam üç yıl önce size ve sevdiklerinize en keyifli anları yaşatmak için yola çıktık. Latin danslarının tutkusundan motor sporlarının özgürlüğüne, rutin hayattan sizi kaçıran

Detaylı

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek.

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek. BASIN YAYIN HALKLA ĐLĐŞKĐLER DAĐRE BAŞKANLIĞI MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Basın Yayın ve Halkla Đlişkiler Daire Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir

Detaylı

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan

E-BÜLTEN. Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı. eli, Sarnıç Köyü ne uzandı. Çevreye destek yine Bursagaz dan E-BÜLTEN TEMMUZ 2012 Sayı : 18 Eğİtİm Gönüllülerİ nin eli, Sarnıç Köyü ne uzandı Bursagaz Çalışanları İstanbul da stres attı Bursagaz kaçak arama çalışmalarına başladı Çevreye destek yine Bursagaz dan

Detaylı

Kültür Etkinlikleri Haftası

Kültür Etkinlikleri Haftası Kültür Etkinlikleri Haftası Sponsorluk Dosyasi İstanbul Lisesi 24. Kültür Etkinlikleri Haftası 24. Kültür Etkinlikleri Haftası Hakkında Her zaman sahip olduklarını genişletmeyi amaçlayan İstanbul Erkek

Detaylı

YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN

YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN 17.04.2011 YIL BOYUNCA 185 FARKLI ÜNİVERSİTE 40 FARKLI BRANŞTA 20 BİN SPORCUNUN MÜCADELESİNE SAHNE OLAN ŞAMPİYONLARIN FESTİVALİ KOÇ FEST İN 2012 MARATONU BAŞLIYOR KOÇ HOLDİNG DIŞ İLİŞKİLER VE KURUMSAL

Detaylı

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem,

Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, SAYI: 07 OCAK 2015 GUVERNÖR MEKTUBU Sevgili Başkanlarım, çok değerli Rotary Ailem, Yeni bir yılın başında sizlere seslenmekten büyük bir mutluluk duyuyorum Hepinize sağlığı bol, keyfi bol, bereketi bol,

Detaylı

Derin bir nefes alın...

Derin bir nefes alın... Derin bir nefes alın... Sonbahar 2014 Sayı:8 Zekeriyaköy ün kalbi Ormanada da atıyor... Çocukluğun en güzel mevsimi... Tatil mevsimi... Uykulara ağustos böceğinin eşlik ettiği uzun gecelerin mevsimi geride

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor ARALIK 2013 SAYI: 31 Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor Bursagaz Çalışanları Geleneksel Bowling Turnuvası nda Stres Attı Bursagaz Doğalgazcıları Buluşturdu Bursagaz Basın Dostluk

Detaylı

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Koç Topluluğu Yayını Ekim 2012 Sayı 394 BizdenHaberler TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Global ekonomiye ilişkin belirsizlikler sürerken Türkiye yabancı yatırımcılar için cazip ülke olma özelliğini

Detaylı

2015 E DOĞRU BİZİM ORADA NELER OLUYOR? BÜMED FAALİYET RAPORU - 2011

2015 E DOĞRU BİZİM ORADA NELER OLUYOR? BÜMED FAALİYET RAPORU - 2011 BÜMED FAALİYET RAPORU - 2011 2015 E DOĞRU BİZİM ORADA NELER OLUYOR? n YENİDEN YAPILANMA n ÜNİVERSİTEYE KATKI n İLETİŞİM n EĞİTİM n HOBİ n YÖNETİŞİM n FİNANSMAN n GYM n PLAJ n TESİS n AİLE ETKİNLİKLERİ

Detaylı

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları 2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları Psikolojik Sorunlarla Baş Eden Kişilere Destek Olma Rehberi 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık TED Bursa Koleji nde IB Diploma Sevinci Fransa ve İsviçre de Eğlence

Detaylı

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Temmuz 2012 Bu bülten sizindir alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Sevgili İstanbullular İstanbul umuzun daha yaşanır bir kent olması için yatırım ve hizmetlerimize, onbir

Detaylı

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir.

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. İ T Ü K A R İ Y E R Z İ R V E S İ 2015 TANITIM DOSYASI Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. 2 İTÜ KM İTÜ KM 1 Touch the Talent Saygıdeğer

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

2011 YIL 5 SAYI 10. Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl

2011 YIL 5 SAYI 10. Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl 2011 YIL 5 SAYI 10 Hayal ve hedeflerimizin peşinde beş yıl Yayın Türü Yaygın Yayın / G. Siyasi Değerli Tüpraş Ailesi, Tüpraş Dostları, Tüpraş Adına İmtiyaz Sahibi Yavuz Erkut Dergimizin 10. sayısıyla

Detaylı

Yıl 1 Sayı 3 Nisan-Mayıs-Haziran 2015. www.prusasanat.com. Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü nün kültür hizmetidir

Yıl 1 Sayı 3 Nisan-Mayıs-Haziran 2015. www.prusasanat.com. Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü nün kültür hizmetidir Prusa Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü nün kültür hizmetidir www.prusasanat.com Yıl 1 Sayı 3 Nisan-Mayıs-Haziran 2015 Nisan Mayıs Haziran 2015 PRUSA A B PRUSA Nisan Mayıs Haziran 2015 Künye ve İçindekiler

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR SAYFA SAYFA 01 01 12 Altındağ Dünya Engelliler Günü programında engeller aşıldı Altındağ Belediyesi ve ZİÇEV (Zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilen 3 Aralık

Detaylı

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015 Sponsorluk Teklif Dosyası İÇİNDEKİLER BİZ KİMİZ? 2 NEDEN BİR FİLM FESTİVALİ YAPIYORUZ? 2 NASIL BİR FESTİVAL YAPIYORUZ? 3 HEDEF GRUPLARIMIZ

Detaylı

MY STAFF 2. YAŞINI AL CATRA SORTIE DE KUTLADI

MY STAFF 2. YAŞINI AL CATRA SORTIE DE KUTLADI SAYI 7 EYLÜL 2014 S.1, S.2, S.3, S.4 MY STAFF 2 YAŞINDA / S.5 9. İNTERNET YÖNETİŞİM FORUMU, P&G FABRİKA PİNKİĞİ, SANOVEL FABRİKA PİKNİĞİ, EMLAK FUARI / S.6 ARÇELİK PİKNİK, HP WORLD 2014, TAV LİDERLER ZİRVESİ

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

Adana. Kardeşlik, Eğitim, Sabır, İnanç ve Sadakati Bir Araya Getiren Kadim Bir Teşkilat: Ahilik. Kent Dosyası:

Adana. Kardeşlik, Eğitim, Sabır, İnanç ve Sadakati Bir Araya Getiren Kadim Bir Teşkilat: Ahilik. Kent Dosyası: ÜÇ AYLIK İLETİŞİM DERGİSİ / 2015 / SAYI 32 Kardeşlik, Eğitim, Sabır, İnanç ve Sadakati Bir Araya Getiren Kadim Bir Teşkilat: Ahilik Kent Dosyası: Adana Merhaba, Bize paylaşmanın güzelliğini ve heyecanını

Detaylı

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm 2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm Bu sürüm, bilgisayardan okuyacağı her şeyi, öncesinde yazıcı çıktısını alarak okuyanlar için hazırlandı. Resim yok, renk yok, yazılar 1 punto daha büyük, 4 sütun yerine

Detaylı

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ebülten Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR... 8 İHALELER.... 10 FUARLAR... 11 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 11 ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza

Detaylı