MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, ARCLK, DEVA, EREGL, HALKB, KCHOL, NTHOL] :49:27 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, ARCLK, DEVA, EREGL, HALKB, KCHOL, NTHOL] 27.12.2011 16:49:27 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri"

Transkript

1 MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, ARCLK, DEVA, EREGL, HALKB, KCHOL, NTHOL] :49:27 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [AFYON, CIMSA] :14:02 Özel Durum Açıklaması (Genel) Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş ve Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret T.A.Ş ile ilgili olarak Ciments Français Italcementi Group'dan gelen yazı ekte yer almaktadır. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :24:04 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Koreşehitleri Cad. No: 7/ Şişli İstanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Ortakalr Tarafından Yapılan Açıklama AÇIKLAMA: Ortakalr Tarafından Yapılan Açıklama 29 Haziran 2011 tarihinde Ciments Français'in, Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş.'deki ("Afyon") tüm hissedarlığının muhtemel satışı için stratejik alternatifleri değerlendirmek ve uygulamak amacıyla Mediobanca'yı mali danışmanı olarak atadığı hususunda bilgilendirme yapmıştır. Ana hissedarımız, Ciments Français tarafından Şirketimiz'e bugun bildirildiği üzere, Ciments Français'nin Afyon'daki tüm hissedarlığının muhtemel satış süreci kapsamında, Ciments Français teklif alma aşamasında olup, Afyon'daki hissedarlığının satışına ilişkin olarak Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.S.'de dahil olmak üzere, hiçbir 3. kişi alıcıyla herhangi bir yazılı veya sözlü anlaşma yapmamıştır. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

2 MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, AKSEN, ARCLK, ATLAS, BRKO, BURVA, ECILC, EREGL, GUBRF, IZMDC, KUTPO, PETUN, PTOFS] :26:05 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :32:31 ŞGBF-Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel Adı Soyadı Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler FRANCESCO CARANTANI ABDÜLKADİR BAYBURTLU ERDEM GÖKKUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI GENEL MÜDÜR FABRİKA MÜDÜRÜ ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ KİMYA MÜHENDİSİ MAKİNA MÜHENDİSİ HASAN ÖZCAN İDARİ MÜDÜR İŞLETMECİ GÜVENÇ CEYHAN SATIŞ PAZARLAMA MÜDÜRÜ MAKİNA MÜHENDİSİ AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :08:21 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Koreşehitleri Cad. No: 7/ Şişli İstanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirket Genel Koordinator ve İcra Müdürü Francesco Carantani'nin istifası AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

3 Yönetim Kurulu görev dağılımı ve Şirket müdürlerinin atanması Şirketimiz'in Genel Koordinatör ve İcra Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Francesco Carantani Şirketimiz'e 5 Aralık 2011 tarihinde ulaşan yazısıyla 30 Kasım 2011 tarihi itibari ile Genel Koordinatör ve İcra Müdürü görevinden ayrıldığını bildirmiştir. Ancak, Francesco Carantani, Şirketimiz'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürecektir. Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :05:42 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Koreşehitleri Cad. No: 7/ Şişli İstanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirket Genel Koordinator ve İcra Müdürü Francesco Carantani'nin istifası AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Yönetim Kurulu görev dağılımı ve Şirket müdürlerinin atanması Şirketimiz'in Genel Koordinatör ve İcra Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Francesco Carantani Şirketimiz'e 5 Aralık 2011 tarihinde ulaşan yazısıyla 30 Kasım 2011 tarihi itibari ile Genel Koordinatör ve İcra Müdürü görevinden ayrıldığını bildirmiştir. Ancak, Francesco Carantani, Şirketimiz'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürecektir. Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

4 MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, CEMTS, EDIP, EGEEN, EREGL, IZMDC, KCHOL, KRDMD, MGROS, TOASO] :05:21 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / CIMSA [AFYON] :26:47 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Kısıklı Caddesi No:4 Sarkuysan - Ak İş Merkezi S Blok Kat 2 Altunizade, Üsküdar-İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 0(216) Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0(216) Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Afyon Çimento San.T.A.Ş. %51 hissesinin satınalma teklifi AÇIKLAMA: Saat 17:34:59 da gönderilen bildirim ile içerik olarak aynıdır. İlgili hisse(afyon) kodu seçilerek tekrar gönderilmiştir. 18 Kasım 2011 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında AFYON ÇİMENTO SANAYİ TÜRK A.Ş. nin CIMENTS FRANÇAIS S.A. ya ait, Şirket sermayesinin %51 ine tekabül eden adet hissesinin satın alınması için teklif verilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir. Bu karar çerçevesinde yazılı teklifimiz 18 Kasım 2011 tarihinde satıcının yetkilendirdiği Mediobanca S.P.A ya iletilmiştir. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON, 2011/9 Aylık [] :37:16 Sorumluluk Beyanı FİNANSAL TABLO VE FAALİYET RAPORLARININ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNETİM KURULU'NUN KARAR TARİHİ: 26 Ekim 2011 KARAR SAYISI : 28

5 SERMAYE PİYASASI KURULUNUN SERİ:XI, NO:29 SAYILI TEBLİĞİN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜNÜN 9. MADDESİ GEREĞİNCE SORUMLULUK BEYANI a)-şirketimizin 30 Eylül 2011 dönemine ilişkin mali tablo ve dipnotlarının tarafımızca incelendiğini, b)-önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama, herhangi bir eksiklik içermediğini, c)-şirketin mali durumu ile faaliyet sonuçları hakkında gerçeği doğru bir biçimde yansıtmakta olduğunu, d)- Borsanızın Internet sitesinde aynen yayınlanacak manyetik dosyadaki her türlü bilginin doğruluğundan Şirketimizin sorumlu olduğunu beyan ve taahhüt ederiz. Saygılarımızla, AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. Francesco CARANTANI Abdülkadir BAYBURTLU Ceylan Bige CENGİZ Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON, 2011/9 Aylık [] :36:46 Faaliyet Raporu 01/01/ /09/2011 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak gönderilmektedir. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :54:34 ŞGBF-İletişim Adresi İletişim Adresi Koreşehitleri Caddesi Yegane Apt. No: 7/ Şişli İstanbul AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :54:34 ŞGBF-Merkez Adresi Merkez Adresi Koreşehitleri Caddesi Yegane Apt. No: 7/ Şişli İstanbul AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :10:19 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Istanbul Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 2, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS:

6 İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirket merkezi adres değişikliği AÇIKLAMA: Şirket merkezi adresi değişikliği Şirketimizin 17 Ekim 2011 tarih ve 26 sayılı Yönetim Kurulu Kararı uyarınca Şirket merkezimizin Koreşehitleri Caddesi Yegane Apt. No: 7/ Şişli İstanbul adresine taşınmasına karar verilmiştir. Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AFYON, EGGUB, EREGL, LUKSK, MRDIN] :45:27 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :48:05 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 2, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : OLAGANDIŞI FİYAT VE MİKTAR HAREKETLERİ AÇIKLAMASI AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

7 Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII, No.54 sayılı Tebliği'nin "Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri" başlıklı 17. maddesine istinaden yapılan açıklamadır. Şirketimizin hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, Şirketimizin henüz kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu olmadığını bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla, Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON, 2011/6 Aylık [] :26:05 Faaliyet Raporu Şirketimizin 11 Ağustos 2011 tarihinde göndermiş olduğu Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun ve 12 nolu açıklamalarında unvan, dogum yeri ve şirket ismi kısaltmalarındaki değişiklikler nedeni ile 01/01/ /06/2011 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak tekrar verilmektedir. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :59:07 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 3, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : Bilgilendirme Politikası AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamında Yönetim Kurulumuz tarafından onaylanan Bilgilendirme Politikamız yürürlüğe girmiştir Bilgilendirme Politikası

8 1. Amaç Afyon Çimento San.T.A.Ş.; Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türk Ticaret Kanunu (TTK), İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) düzenlemeleri ile SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'nde yer alan ilkelerin hayata geçirilmesinde azami özen gösterir. Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri çerçevesinde; ticari sır niteliği taşıyan bilgiler haricindeki Şirket'in gelecek beklentilerini, stratejilerini ve hedeflerini pay sahiplerine, mevcut ve potansiyel yatırımcılara aktif bir şekilde, eşit ve eş zamanlı, şeffaf ve anlaşılır şekilde iletilmesini amaçlamaktadır. 2. Yetki ve Sorumluluk Şirket'in Bilgilendirme Politikası, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde Yönetim Kurulu tarafından oluşturulmuş ve onaylanmıştır. Bilgilendirme Politikası'nın izlenmesi, uygulanması ve geliştirilmesi Yönetim Kurulu'nun yetki ve sorumluluğu altındadır. 3. Kamuyu Aydınlatma Yöntem ve Araçları Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri saklı kalmak üzere, Afyon Çimento San.T.A.Ş. tarafından kullanılan temel kamuyu aydınlatma yöntem ve araçları aşağıda belirtilmiştir; * Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII No:54 sayılı tebliğine göre hazırlanan Özel Durum Açıklamaları, elektronik ortamda KAP aracılığı ile iletilir. * Periyodik olarak İMKB'ye iletilen Mali Tablo ve dipnotları, bağımsız denetim raporları, beyanlar ve faaliyet raporları elektronik ortamda KAP aracılığı ile eşanlı olarak iletilir. * Sermaye Piyasası Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu gereği yapılması gereken açıklamalar T.Ticaret Sicili Gazetesi ve Günlük Gazeteler vasıtası ile kamuya duyurulur. * Basın açıklamaları yazılı ve görsel medya vasıtası ile yapılır. * Sermaye Piyasası katılımcılarına telefon veya elektronik posta ile gerektiğinde de yüz yüze bilgilendirmeler zamanında yapılır. * Yıllık ve ara dönem Faaliyet Raporları, Sermaye Piyasası Mevzuatı'na ve SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne göre hazırlanarak Yönetim Kurulu'nun onayına sunulur ve onaylandıktan sonra kamuya açıklanır. * Kurumsal web sitesi (www.afyoncimento.com <http://www.afyoncimento.com>) 4. Mali Tabloların Kamuya Açıklanması Afyon Çimento San.T.A.Ş. mali tabloları, Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde 3'er aylık dönemler halinde, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları'na uygun olarak hazırlanıp, 6 aylık ve yılsonu tabloları bağımsız denetimden geçirilir. İMKB'ye iletilerek kamuya açıklanır. Mali tablolar ve dipnotları kamuya açıklanmadan önce Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri çerçevesinde Denetim Komitesi'nin uygun görüşüyle Yönetim Kurulunun onayından geçirilir. Mali tablo ve dipnotları ile bağımsız denetim raporu Yönetim Kurulu onayını takiben SPK ve İMKB düzenlemeleri çerçevesinde, kapalı zarf içerisinde İMKB'ye iletilir. Mali tablo ve dipnotlar ile bağımsız denetim raporu, KAP bildirimi olarak elektronik ortamda da istenilen sürede yapılır. 5. Faaliyet Raporu'nun Kamuya Duyurulması Faaliyet Raporu Sermaye Piyasası Mevzuatı'na ve SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uygun olarak hazırlanır. Yönetim Kurulu'nun onayından geçirilir ve mali tablolarla birlikte kamuya açıklanır. Ayrıca Şirket İnternet Sitesi'nde de yayınlanır. 6. Özel Durumların Kamuya Açıklanması Ve Yetkili Kişiler Afyon Çimento San.T.A.Ş.'nin Özel Durum açıklamaları, Yönetim Kurulu'nun bilgisi dahilinde hazırlanarak İdari Müdür ve Fabrika Direktörü'nün imzasıyla birlikte İMKB'ye iletilir. Özel durum açıklamaları en seri haberleşme vasıtasıyla İMKB'ye iletilir. Ayrıca KAP bildirimi olarak elektronik ortamda da duyurulur. Özel durum açıklamaları, mevcut ve potansiyel yatırımcıların karar vermelerinde yardımcı olmak amacıyla, zamanında, anlaşılabilir ve yanıltıcı ifadelerden uzak olacak şekilde düzenlenir.

9 7. Kamuya Açıklama Yapmaya Yetkili Kişiler Yukarıda belirtilen bildirimlerin dışında, sermaye piyasası katılımcıları tarafından iletilen yazılı ve sözlü bilgi talepleri, talebin içeriğine göre Genel Müdür tarafından değerlendirilir. Yapılan değerlendirmede; talebin içeriğine göre, ticari sır niteliğinde olup olmadığı ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII No: 54 sayılı tebliği çerçevesinde, yatırım kararlarını ve sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek türden olup olmadığı incelenir ve ilgili birim tarafından cevaplandırılır. Yazılı ve görsel medyaya, Matriks, Reuters, Foreks vb. veri dağıtım kanallarına yapılan basın açıklamaları, sadece Yönetim Kurulu Başkanı veya Genel Müdür tarafından yapılabilir. Bunun haricinde özellikle görevlendirilmedikçe, Afyon Çimento San.T.A.Ş. çalışanları sermaye piyasası katılımcılarından gelen soruları cevaplandıramazlar. 8. İdari Sorumluluğu Bulunan Kişiler İdari sorumluluğu bulunan kişiler, doğrudan ya da dolaylı olarak Afyon Çimento San.T.A.Ş.ile ilişkili içsel bilgilere düzenli erişen ve Afyon Çimento San. T.A.Ş.'nin gelecekteki gelişimini ve ticari hedeflerini etkileyen idari kararları verme yetkisi olan kişilerdir. 9. Sermaye Piyasası Katılımcıları İle İletişim Afyon Çimento San.T.A.Ş. ara dönem ve yıllık faaliyet sonuçları ile ilgili beklentiler konusunda yönlendirme yapmaz. Bunun yerine Afyon Çimento San.T.A.Ş., faaliyet sonuçlarını etkileyen önemli konuları, stratejik yaklaşımlarını ve sektör ile faaliyet gösterilen çevrenin daha iyi anlaşılmasını sağlayan önemli unsurları sermaye piyasası katılımcılarına aktarmayı tercih eder. Bilgilendirme politikasında aksi belirtilmedikçe, sermaye piyasası katılımcıları ile Şirket adına, sadece kamuya açıklama yapmaya yetkili kişiler iletişim kurabilir. Yüz yüze olan toplantılarda kamuya açıklanmamış önem niteliği olan hiçbir bilgi açıklanmaz. 10. Piyasada Dolaşan Asılsız Haberler Afyon Çimento San.T.A.Ş. prensip olarak kendisi ile ilgili piyasa söylentileri ve spekülasyonlar konusunda herhangi bir görüş bildirmez. Buna karşılık, Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri çerçevesinde SPK ve/veya İMKB'den doğrulama talebi geldiğinde veya yönetim bir cevap verilmesinin gerekli ve daha uygun olduğuna karar verdiğinde, piyasada çıkan söylenti ve dedikodular hakkında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII No:54 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 18'inci maddesi çerçevesinde açıklama yapılır. 11. Yatırımcı ve Analistlerle Yapılan Toplantı ve Görüşmeler Afyon Çimento San.T.A.Ş.'de gerek mevcut gerekse potansiyel pay sahipleri ile ilişkilerin düzenli bir şekilde yürütülmesi, yatırımcı sorularının en verimli şekilde cevaplanması ve şirket değerinin artırılmasına yönelik çalışmaların yürütülmesinden Yönetim Kurulu sorumludur. Afyon Çimento San.T.A.Ş., analist raporlarını, analist raporunu hazırlayan firmanın mülkiyeti olarak kabul eder ve İnternet Sitesi'nde yayınlamaz. Afyon Çimento San.T.A.Ş. analist raporlarını doğrulamaz, onaylamaz, sorumluluğunu almaz ve yaymaz. Buna karşılık bazı belirli ve sınırlı durumlarda ve talep halinde, kamunun yanlış bilgilendirilmesini önlemek amacıyla, sadece kamuya açık ve geçmişe yönelik tarihsel bilgileri kullanmak kaydıyla, analist raporlarını gözden geçirebilir. 12. İnternet Sitesi Kamunun aydınlatılmasında, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'nin tavsiye ettiği şekilde internet adresindeki Afyon Çimento San.T.A.Ş. Web Sitesi aktif olarak kullanılır. Afyon Çimento San.T.A.Ş.'nin Web Sitesi'nde yer alan açıklamalar, Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri uyarınca yapılması gereken bildirim ve Özel Durum Açıklamaları'nın yerine geçmez. Afyon Çimento San.T.A.Ş. tarafından kamuya yapılan tüm açıklamalara Web Sitesi üzerinden erişim imk nı sağlanır. Web Sitesi buna uygun olarak yapılandırılır ve bölümlendirilir. Web Sitesi'nin güvenliği ile ilgili her türlü önlem alınır. Kurumsal Yönetim İlkelerinin öngördüğü içerikte ve şekilde düzenlenir. Özellikle yapılacak Genel Kurul toplantılarına ilişkin ilana, gündem maddelerine, gündem maddelerine ilişkin bilgilendirme dokümanına, gündem maddeleri ile ilgili diğer bilgi, belge ve raporlara ve Genel Kurul'a katılım yöntemleri hakkındaki bilgilere, Web Sitesi'nde dikkat çekecek şekilde yer verilir.

10 Web Sitesi'nde izlenebilecek önemli başlıklar aşağıda özetlenmiştir; * Kurumsal Kimliğe İlişkin Şirket Temel Bilgileri * Ana Sözleşme * Ortaklık Yapısı * Yönetim Kurulu * Faaliyet Raporları * Mali Tablolar ve Dipnotları * Genel Kurul daveti, gündem, gündem konuları hakkında açıklamalar * Genel Kurul toplantı tutanakları * Vekaletname Örneği * Özel Durum Açıklamaları * Sermaye Artırımları Kronolojisi * Dağıtılan Kar Payları * Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu * İçerden Öğrenenlerin Listesi * Şirket Bilgilendirme Politikası Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON, 2011/6 Aylık [] :16:14 Sorumluluk Beyanı FİNANSAL TABLO VE FAALİYET RAPORLARININ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNETİM KURULU'NUN KARAR TARİHİ: 11 AĞUSTOS 2011 KARAR SAYISI : 24 SERMAYE PİYASASI KURULU'NUN SERİ:XI, NO:29 SAYILI TEBLİĞİNİN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜNÜN 9. MADDESİ GEREĞİNCE SORUMLULUK BEYANI a)-şirketimizin 30 Haziran 2011 dönemine ilişkin mali tablo ve dipnotlarının tarafımızca incelendiğini, b)-önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama, herhangi bir eksiklik içermediğini, c)-şirketin mali durumu ile faaliyet sonuçları hakkında gerçeği doğru bir biçimde yansıtmakta olduğunu, d)- Borsanızın Internet sitesinde aynen yayınlanacak manyetik dosyadaki her türlü bilginin doğruluğundan Şirketimizin sorumlu olduğunu beyan ve taahhüt ederiz. Saygılarımızla, AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. Francesco CARANTANI Abdülkadir BAYBURTLU Ceylan Bige CENGİZ

11 Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Başkan Yard. Yönetim Kurulu Üyesi AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON, 2011/6 Aylık [] :15:35 Faaliyet Raporu 01/01/ /06/2011 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :31:43 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 3, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : İki nolu fırının mevcut elektrofiltresinin torbalı filtreye dönüşüm yatırımına ilişkin bilgi AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Afyon Çimento San.Türk A.Ş., 2011 yatırım bütçesinde yer alan, iki nolu fırının mevcut elektrofiltresinin torbalı filtreye dönüşüm yatırımını başarı ile tamamlayarak devreye almıştır. Saygılarımızla. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :55:03 Özel Durum Açıklaması (Genel)

12 Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 3, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : Kurumsal Yönetim Uzmanı atanması AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: S.P.K'nun tarih ile seri VI No:41 tebliğ'in 8. maddesi (Ortaklarımızın Sermaye Piyasası mevzuatına uyum kapasitesinin güçlendirilmesi) gereği, şirketimizin, Sermaye Piyasası Mevzuatından kaynaklanan yükümlülüklerinin yerine getirilmesinde ve kurumsal yönetim uygulamalarında kordinasyonu sağlamak üzere, Sermaye Piyasası Faliyetleri İleri Düzey Sertifikası ve Kurumsal Yönetim Sertifikasına sahip 5688 TSPAKB sicil numaralı Ebru DAYLAN, Şirketimizde Kurumsal Yönetim Uzmanı olarak tarih ve 21 nolu Yönetim Kurulu kararı ile görevlendirilmiştir. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :19:54 ŞGBF-Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri Adı Soyadı Görevi Telefon No E-Posta Adresi ERDEM GÖKKUŞ FABRİKA DİREKTÖRÜ HASAN ÖZCAN İDARİ MÜDÜR HALİL YILMAZ MUHASEBE ŞEFİ AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :26:34 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Pakpen Plaza Halk Sokak No:40-44 Sahrayıcedit Kadıköy İstanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS:

13 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Çoğunluk hissedarın hisse satışına ilişkin finansal danışman atamasına ilişkin bilgi AÇIKLAMA: Afyon Çimento Sanayii ve Türk A.Ş., ("Afyon") Ciments Français tarafından Afyon'daki tüm hissedarlığının muhtemel satışı için stratejik alternatifleri değerlendirmek ve uygulamak amacıyla Mediobanca'yı mali danışmanı olarak atadığı hususunda bilgilendirilmiş bulunmaktadır. Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [AFYON] :18:40 Özel Durum Açıklaması (Genel) Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. ile ilgili olarak Ciments Français'den gelen yazı ekte yer almaktadır. incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :12:22 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 2, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : Toplu İş Görüşmelerinde Anlaşmaya Varılması Hakkında

14 AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Toplu İş Görüşmelerinde Anlaşmaya Varılması Hakkında Şirketimizin de üyesi olduğu "Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası" ile "Çimse-İş Sendikası" arasında 01/01/ /12/2011 dönemlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanmıştır. Adı geçen sendikalar arasında mutabakata varılması neticesinde tarihli açıklamamızda belirtilen "Çimse-İş Sendikası"nın tarihli grev kararı ve tarihli açıklamamızda belirtilen "Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası"nın tarihli lokavt kararı kaldırılmıştır. Bilgilerinize arz ederiz. Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. / AFYON [] :45:46 Özel Durum Açıklaması (Genel) Ortaklığın Adresi : Palladium Centre, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No: 8/A Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence Kat 2, Ataşehir Istanbul Telefon ve Faks No. : TEL: FAKS: Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : HASAN ÖZCAN TEL: FAKS: : Hayır Özet Bilgi : Toplu İş Görüşmelerinde Lokavt Kararı Alınması Hakkında AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Toplu İş Görüşmelerinde Lokavt Kararı Alınması Hakkında "Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası" ile "Çimse-İş Sendikası" arasında devam etmekte olan yeni dönem grup toplu is sözleşmesi prosedüründe "Çimse-İş Sendikası" tarafından 2 Haziran 2011 tarih ve 33 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı'nda alınan grev kararı, "Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası" na Ankara 25. Noteri aracılığıyla 6 Haziran 2011 tarihinde tebliğ edilmiştir. Tebligatı müteakip, 2822 sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu'nun 27/3. maddesi hükmüne uygun olarak, "Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası" Yönetim Kurulu'nun 06 Haziran 2011 tarih 0577

TÜRK HAVA YOLLARI A.O. BİLGİLENDİRME POLİTİKASI (İÇİNDEKİLER) 4. Mali Tabloların Kamuya Açıklanması. 5. Faaliyet Raporunun Kamuya Açıklanması

TÜRK HAVA YOLLARI A.O. BİLGİLENDİRME POLİTİKASI (İÇİNDEKİLER) 4. Mali Tabloların Kamuya Açıklanması. 5. Faaliyet Raporunun Kamuya Açıklanması (İÇİNDEKİLER) 1. Amaç 2. Yetki ve Sorumluluk 3. Yöntem ve Araçlar 4. Mali Tabloların Kamuya Açıklanması 5. Faaliyet Raporunun Kamuya Açıklanması 6. Özel Durumların Kamuya Açıklanması ve Yetkili Kişiler

Detaylı

SODA SANAYİİ A.Ş. Bilgilendirme Politikası

SODA SANAYİİ A.Ş. Bilgilendirme Politikası SODA SANAYİİ A.Ş. Bilgilendirme Politikası Genel Çerçeve Soda Sanayii A.Ş. (Soda), başta Sermaye Piyasası Mevzuatı olmak üzere, Türk Ticaret Kanunu ve paylarımızın işlem görmekte olduğu İstanbul Menkul

Detaylı

BÖLÜNME RAPORU : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ. : Yıldızposta cad. no 17/4 Gayrettepe İstanbul

BÖLÜNME RAPORU : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ. : Yıldızposta cad. no 17/4 Gayrettepe İstanbul BÖLÜNME RAPORU MADDE 1 BÖLÜNME İŞLEMİNE TARAF ŞİRKETLERİ TANITICI GENEL BİLGİLER Bölünen Ortaklık : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ Vergi Dairesi ve No su : Mecidiyeköy 9860028832 İkametgahı

Detaylı

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı. Bilgilendirme Notu

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı. Bilgilendirme Notu Goodyear Lastikleri T.A.Ş. 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Bilgilendirme Notu Şirketimizin 2013 yılı hesap dönemine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı, 28 Mart 2014 Cuma günü saat 10.30 da ekte

Detaylı

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 (II-14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği ne İstinaden Hazırlanmış)

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2008 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim Uyum Beyanı Şirketimiz, kurumsal yönetimin bütün

Detaylı

HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME

HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME Borsa İstanbul Pazarlama ve Satış Bölümü T: 0212 298 25 50 F: 0212 298 25 00 www.borsaistanbul.com www.bilincliyatirimci.org HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM

Detaylı

Cevaplarla Borsa ve Sermaye Piyasası

Cevaplarla Borsa ve Sermaye Piyasası Cevaplarla Borsa ve Sermaye Piyasası www.imkb.gov.tr İçindekiler Sermaye Piyasaları 3 Sermaye Piyasası Kurulu 5 İstanbul Menkul Kıymetler Borsası 8 Piyasalar ve Pazarlar 10 Hisse Senetleri 12 Yatırım Fonları

Detaylı

YÖNETİM KURULU 01.01.2015 31.03.2015 ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU 01.01.2015 31.03.2015 ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU YÖNETİM KURULU 01.01.2015 31.03.2015 ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU Ticaret Unvanı : BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş. Kuruluş Tescil Tarihi : 14.07.1966 Sermaye : 105.815.808 TL. Ticaret Sicil No: : 13330

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1.Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1.Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı 1.Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim İlkeleri nin hayata geçirilmesinde, ulusal ve uluslararası sermaye piyasalarının gelişmesi ve Şirket in

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Sermaye Piyasası Kurulu nun 04.07.2003 tarih ve 35/835 sayılı Kararı ile kabul edilen Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması ve hayata geçirilmesi; halka açık şirketlerin

Detaylı

SERMAYE PİYASASI KURULU ÖZEL DURUMLAR REHBERİ Eylül 2013, Ankara

SERMAYE PİYASASI KURULU ÖZEL DURUMLAR REHBERİ Eylül 2013, Ankara SERMAYE PİYASASI KURULU ÖZEL DURUMLAR REHBERİ Eylül 2013, Ankara İÇİNDEKİLER I. YASAL ÇERÇEVE... 4 II. SÜREKLİ BİLGİLER... 4 1. SÜREKLİ BİLGİLERİN AÇIKLANMASINA İLİŞKİN ESASLAR... 4 2. SERMAYE PİYASASI

Detaylı

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012... 1 1. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Beyanı... 1 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ...

Detaylı

TE-MAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Sermaye Piyasası Aracı Notudur

TE-MAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Sermaye Piyasası Aracı Notudur TE-MAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Sermaye Piyasası Aracı Notudur Bu sermaye piyasası aracı notu, Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) nca.../.../... tarihinde onaylanmıştır. Ortaklığımızın

Detaylı

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI 1 Ocak - 31 Aralık 2014 faaliyet dönemini kapsayan Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu, Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) nun 3 Ocak 2014 tarih, 28871

Detaylı

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01 OCAK 31 MART 2015 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I. GENEL BİLGİLER... 1 Kurumsal Profil... 1 Şube Bilgileri... 2 Sermaye ve Ortaklık Yapısı... 3 Ortaklar Hakkında Genel Bilgi... 4 Türkiye Garanti Bankası A.Ş....

Detaylı

İMKB ye Yapılan Açıklamalar (2004)

İMKB ye Yapılan Açıklamalar (2004) İMKB ye Yapılan Açıklamalar (2004) Petrol Ofisi A.Ş. nin 02.01.2003 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. Şirketimizin 27.12.2002 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısına ait tutanak 31.12.2002

Detaylı

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Seri II 14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğine göre hazırlanmıştır. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. DRT Bağımsız Denetim

Detaylı

BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU

BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU 3- ) KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU : BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirketimizce 2008

Detaylı

VESTEL BEYAZ EŞYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU İÇİNDEKİLER KURUMSAL YÖNETİM BEYANI BÖLÜM 1 PAY SAHİPLERİ 1.1. Pay Sahipleri ile İlişkiler Birimi 1.2. Pay Sahiplerinin

Detaylı

DURAN DOĞAN BASIM VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU RAPORUN DÖNEMİ : 01.01.2007 - ORTAKLIĞIN ÜNVANI ORTAKLIĞIN MERKEZİ ORTAKLIĞIN FAALİYET KONUSU KAYITLI SERMAYESİ ÇIKARILMIŞ SERMAYESİ

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Bu kapsamda; Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş., kuruluşunu düzenleyen 4456 sayılı Kanun, Bankacılık Kanunu ve tabi olduğu diğer

Detaylı

Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. İzahname. Bu izahname, Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) nca 28/04/2015 tarihinde onaylanmıştır.

Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. İzahname. Bu izahname, Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) nca 28/04/2015 tarihinde onaylanmıştır. Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. İzahname Bu izahname, Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) nca 28/04/2015 tarihinde onaylanmıştır. Ortaklığımızın çıkarılmış sermayesinin 144.000.000 TL lik kısmını temsil eden,

Detaylı

SERMAYE PİYASASI, BANKACILIK, SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK MEVZUATI

SERMAYE PİYASASI, BANKACILIK, SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK MEVZUATI SERMAYE PİYASASI, BANKACILIK, SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK MEVZUATI www.firstgate.com.tr SERMAYE PİYASASI, BANKACILIK, SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK MEVZUATI SERMAYE PİYASASI, BANKACILIK, SİGORTACILIK

Detaylı

ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER

ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER I- YASAL ÇERÇEVE Bu rehber, Sermaye Piyasası Kanunu nun 1 ve 16/A maddeleri ve 22 nci maddesinin (e) bendi ile Seri:VIII, No:@ sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına

Detaylı

MARMARİS ALTINYUNUS TURİSTİK TESİSLER A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ RAPORU

MARMARİS ALTINYUNUS TURİSTİK TESİSLER A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ RAPORU MARMARİS ALTINYUNUS TURİSTİK TESİSLER A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ RAPORU SPK tarafından 04.07.2003 tarih ve 35/835 sayılı kararı ile kabul edilen ve Temmuz 2003 de kamuya açıklanmış olan Kurumsal Yönetim

Detaylı

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş.

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. 31 MART 2015 ARA DÖNEM YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Rapor Dönemi : 01.01.2015 31.03.2015 Tescilli Şirket Adı : ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. Tescil

Detaylı

II. Bölüm Faaliyetler

II. Bölüm Faaliyetler II. Bölüm Faaliyetler F - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Sermaye Piyasası Kurulu nun 10.12.2004 tarih ve 48/1588 sayılı kararı gereği hazırlanan KONYA ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş. NİN KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ

Detaylı

Halka Arz. SPK Yatırımcı Bilgilendirme Kitapçıkları - 2 T.C. BAŞBAKANLIK SERMAYE PİYASASI KURULU

Halka Arz. SPK Yatırımcı Bilgilendirme Kitapçıkları - 2 T.C. BAŞBAKANLIK SERMAYE PİYASASI KURULU Halka Arz SPK Yatırımcı Bilgilendirme Kitapçıkları - 2 T.C. BAŞBAKANLIK SERMAYE PİYASASI KURULU HALKA ARZ SPK Yatırımcı Bilgilendirme Kitapçıkları-2 Ankara, Şubat 2012 Uyarı: Bu kitapçık tasarruf sahiplerini

Detaylı

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU SERMAYE PİYASASI KURULU NUN SERİ II, 14.1 NOLU SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞTIR. Şirketimizin, 2014 yılı dokuz aylık faaliyetleri

Detaylı